Když se z noční můry stane skutečnost

Rodičovství

Když jsem pročítala ty šíleně smutné deníčky, ve kterých jsou děti nemocné nebo nedej bůh umírají, zachvátila mě panika a neskutečný strach o mého syna.


4 komentářů

Moje nejhorší noční můra byla, aby malej nedostal zápal plic, četla jsem tady na toto téma smutné deníčky a opravdu každý den jsem se modlila, aby to nepotkalo našeho Deníska!

Denísek byl objednaný u pediatričky Maškové na první očkování ve 3 měsících. Nedali mu ho, protože začal mít rýmu a kašel a dostal kapičky. Říkala jsem dr., že se mi to nelíbí, že malej hrozně sípe, a ona: nééé, nemá to na průduškách, a odcházeli jsme s novým termínem. O 14 dní později se očkování také odložilo, malej pořád kašlal, ne moc, ale přeci. Neustále jsem se dr. ptala, jestli je to dobré nebo ne. Komu bych měla věřit než lékaři, že? Pak se zdálo, že jsme s toho venku, malej nekašlal, neměl rýmu, byl úplně v pořádku, ale bohužel jen na oko, ne uvnitř :(

4. 2. jsem šla k doktorce s tím, aby ho pořádně zkontrolovala, že zase šíleně kašle. Opět mi řekla, že to není na průduškách, ale malýmu dala antibiotika, tak jsem si trošku oddechla :(, a řekla mi, abychom přišli buď ve středu, nebo v pátek na kontrolu podle toho, jak mu bude.

Lituji toho, že jsem pro moji pohodlnost šla k téhle doktorce, máme ji kousek od baráku. Lituji, že jsem nezakročila dřív a prostě neposlechla ten druhý hlas, který mi říkal, ať jdu jinam. Lituji toho, že jsem dovolila, aby se můj chlapeček trápil a dusil :(

6. 2. v noci jsem volala na pohotovost a řekla všechno, co se s malým děje. Bylo mi řečeno, ať ho pozoruji, a když by se to zhoršilo, tak ať přijedu. 3 dny jsem nespala a hlídala jeho dýchání. Ráno jsem se naštvala, zabalila sebe a malýho a jeli jsme do nemocnice. Okamžitě nás přijali, dali na pokoj a začala moje noční můra! Poslali nás na rentgen, ultrazvuk a jiná vyšetření bohužel všechna dopadla špatně. A verdikt? Váš syn má zápal plic a velký nález na plicích. A v tom to začalo, horečky, průjem, přestal papat a teď už jen pláče.

Nevím, co je horší, jestli slyšet plakat Deníska při vyšetřeních nebo ten pocit, který mě doprovází dnem a nocí, že jsem zklamala a nedokázala ho ochránit. Je ale neuvěřitelný bojovník, se zápalem plic se pere, i s horečkami a já se nezmůžu na víc než na slzy a hlazení ho po hlavičce. Dneska jsme tu 3 den a pomalounku mu začínají ustupovat horečky, ale plíce jsou na tom pořád stejně :( Vůbec nespinkáme, protože když malej usne, přijde sestra s léky, pak inhaluje, potom znovu léky a měření teploty, takže je jenom protivný a jediné, co pomáhá, je moje ruka. Už mě šíleně po těch 3 dnech nošení dnem i nocí bolí, ale je to asi to jediné, v čem mu můžu pomoci, být prostě s ním!

Procházím se oddělení a vidím miminka také s plícemi na JIP, je to tak smutné, že jenom brečím a brečím, je mi těch našich andílků tak líto! Sotva přišli na svět a už musí čelit takové nemoci :(

Opravdu mám na sebe vztek a první, co udělám, bude, že půjdu k ex doktorce Maškové, vezmu kartu, pomažu pryč a asi budu zvažovat nějakou žalobu za zanedbání péče. Jediné co mě drží nad vodou je Denískův úsměv. I přes to všechno, co mu je, se pořád usmívá. Snažím se brečet, když spí, abych ho ještě víc nestresovala.

Dneska je pátek 15. 2. A doktorka říkala, že přes víkend určitě domů nepůjdeme. Odpověděla jsem jí, že tu budu klidně měsíc, hlavně aby byl brouček zdravý! Sestřička mi udělala velkou radost, půjčila nám kočárek, takže se malej konečně hezky vyspinká :) Doma je na košík nebo kočárek zvyklý, až na spaní večer, to jde do postýlky a spí až do rána. Taky m před chvilkou doktorka oznámila, že se malej lepší a je silný! Věřím tomu, že se s toho brzy dostane!

Když malej spí a já slyším brečet miminko přes celou chodbu až do mého pokoje, ptám se, jak to, že ty sestry a doktorky mají srdce nechat brečet tak malinký děti! Už jsem měla sto chutí jít k jednomu miminku a pochovat ho. Taky nechápu, kde má mámu, která máma tady nechá miminko staré pár dní? Je to šílené, co se děje! Vedle mě na pokoj je asi tak 4letá nádherná holčička, opět úplně sama, a neustále volá maminku (slyšela jsem sestry, že si pro ni máma nepřišla a doufají, že si pro ni přijde jiný den), no hrozné. Chodila jsem za ní a až dneska si pro ni přišla opravdu hnusná ženská, která jí, když běžela a byla šťastná, že vidí maminku, nedala ani kousek lásky. Tím jsem chtěla říci, že děti volají maminku, i když jim ubližuje nebo neopětuje lásku.

Holky, já sem tady úplně hotová, normálně bych se teď zvedla, šla za těmi maminkami na JIPku a obejmula je, jsou tak statečné, nechápu, kde berou sílu, já tady šílím a jejich děti jsou na pokraji smrti! Všem maminkám, všem statečným ženám, které přišly o svoje děti, ať narozené nebo nenarozené, z celého srdce přeji jen hodně síly hodně lásky, a kdybyste tu všechny byly, tak bych vás asi láskou umačkala, nedokážu si představit tu šílenou bolest, kterou jste musely vytrpět a jít dál. Smekám před vámi!

O Deníska mám šílený strach. Každou chvilku mi volá přítel a ptá se, jak mu je a říká mi, že by to nezvládl, kdyby malej z,,, nebudu to ani psát. Tím mě stresuje ještě víc, protože pak bych vyskočila z toho okna, co mám vedle sebe, nezvládla bych to. Ten můj kluk mi tak změnil život a teď o něj sám bojuje.

Chci poděkovat holčinám z naší skupinky za podporu. Moc jste mi pomohly!

Až se vrátíme domů, všechno vydezinfikuji, zavřu se a do jara nepůjdu ven :), aby Denísek znovu něco nechytil.
Ted už jsme doma malej je o hodně lepší krásně papá a já sem znova štastná a budu se snažit ho chránit líp.

Hodnotilo 19 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9041 příspěvků 21.02.13 00:16

Moc držím palec, aby to dobře dopadlo! My byly v nemocnici s neakutní věcí jednu noc, a byla jsem úplně zničená tím prostředím - a to jsem ani neměla zážitky co Ty :(

Mám jen jednu poznámku (a teď si to prosím neber nijak osobně, protože to tak nemyslím - je to obecná rada): Ono se to tak často děje, že když se něčeho člověk moc bojí, tak se to stane. Třeba že si říkáš při maturitě „hlavně ať si nevytáhnu sedmičku“, a ona zrovna přijde. Já se zase strašně bála o naše nový auto, byla jsem furt děsně opatrná, a neměli jsme ho ani rok, a už jsem ho škrábla při parkování vedle auta s nečekaným výběžkem…

Já věřím tomu, že strach k nám věci přitahuje. A hned mi to naskočilo, když píšeš, jak to byla „nejhorší noční můra“. Je to těžký, nenechat se vyděsit, ale opravdu je potřeba zachovat klid a takovýhle strachy nemít. Moc držím palec, ať se to do budoucna daří a malej Ti dělá jenom radost :)

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 21.02.13 01:04

Je mi líto co prozivate.
Nesud ale ostatni maminky dokud nevis jaka je jejich situace. Maminka čerstvé narozeného miminka muže byt sama na JIPce nebo je třeba sama a ma další díte a nikoho kdo by ji hlídal. I to se muže stát.
At je maly brzo zdravy :kytka:

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 21.02.13 03:29

Je mi líto, co teď musíte zažívat…
Kamarádka měla nedávno podobný problém-doktor pořád, že její 4m syn je v pohodě, že na průduškách nic nemá. Najednou se začal dusit, tak sanitka a nemocnice. Tam, jí řekli, že se to někdy stává, to byl čtvrtek.. až do neděle malý dostával prášky (zjistili mu bronchitidu) a inhalace, v neděli ráno se najednou prudce zkoršil, převážel ho vrtulník do krajského města - výsledek? Těžký zápal plic.. Nevím, jak se to přesně semlelo, ale malému praskla plíce(nevím proč, možná při zavádění hadiček). Nakonec to dopadlo tak, že maličkej byl na operaci a přes týden ho udržovali v umělém spánku :? Prcek byl v nemocnici sám, maminka je sama s dvouletzou holčičkou a tu neměl kdo hlídat. Obden teda kamarádka za malým jezdila, ale jelikož neřídí, tak musela vždy sehnat někoho, kdo ji poveze(jednou jsem jela i já) Ale příběh má dobrý konec - prcek se z toho dostal a je už 14dní doma s maminkou a starší sestřičkou. Zatím se doktořishodují, že bude bez následků..
Na tomhle příběhu je krásně vidět, jak velcí jsou takhle malé děti bojovníci. Moc a moc držím palce, ať je prcek brzy v pořádku a můžete jít domů :hug: :hug:a jen tak na okraj - neodsuzuj maminky, když nechají svoje dítě samotné v nemocnici, když nevíš, v jaké jsou situaci :kytka:

 
Sarik12
Extra třída :D 13295 příspěvků 21.02.13 04:42

Tak ale bohuzel ne vzdy je zaal plic slyset pri poslechu, takze bych dr hned nesoudila. Ano mela ho sama poslat na rtg, kdyz mel porad kasel, jakserika pro jistotu. Ale to bych videla jako jedinou chybu. No a zapal plic se taky muze vyvinout dost rychle, takze zezacatku by na rtg take nemuselo nic byt
A miminka bez maminky. Az budes v nemocnici dele a pobavis se z nekterymi maminkami, co vse trapi jejich deti, mozna pochopis, proc sou tam nektera miminka samy. a velmi casto jsou to deti, ktere ani rodice nemaji :andel:
A kde berou maminky na jipu silu? Co maj delat jineho? Slozit se? To by prckovi asi moc nepomohli. A to ze jsou silne navenek, neznamena, ze nejsou hotove uvnitr

Příspěvek upraven 21.02.13 v 04:43

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32341 příspěvků 21.02.13 06:21

@Sarik12 pod to se podespisuji

zapal plic je svine, vzdy, kdyz se vyptavam kamaradek, jak se na pneumonii u jejich deti prislo, vzdycky byly ty priznaky takove nijake, proste bezne, s cim clovek doma bojuje kapkama na kasel a teplotu. Prost se to ne vzdy pozna a delat RTG pri kazdem kasli, to bychom asi zadna pro svoje dite nechtela. RTG neni drahe, nebopj se, ze by na tobe pediatr setril. Ale trebas muj mladej by mel tech rentgenu odpodzima nejmin deset.

Obdiv k maminkam nemocnych deti… Ono je to jak pise sarik, kdyz musis, tak musis. To je neco, co si clovek nevybere, to nastane a clovek se s tim musi porvat.

Tvoje dite se uzdravi a bude zdrave. Drzim palce, aby to bylo brzy.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 21.02.13 08:03

Některé maminky nemohou být se svými dětmi v nemocnici. Mají doma třeba ještě děti o které by se nemohl nikdo starat. Třeba já, nevím, co bych dělala. Partner pryč a já doma 3 děti. Neodsuzuj.
Stejně jako hloupost nepůjdu do jara ven. Neovlivníš. Zápal plic nastoupí velmi rychle.
Nás odvezla rychlá když byla dcera malá. Akutní laringitida. 4 dny na JIP-Prostě to přišlo rychle.
Malý se uzdraví a bude zas dobře. Hodně štěstí.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 21.02.13 08:46

Chápu ze je toho na tebe moc ted. Plno emocí a empatie.
Neni to hezká zkušenost.
Ale všechno se lip zvládá v klidu. I kdyz je to někdy těžké.

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 21.02.13 08:52

Abych pravdu řekla tak co nás pustili domů a malej se krásně uzdravuje už ty věci vidím jinak než sem je viděla tam.. byla sem totálně v pr s nervama do toho ty děti a všechno okolo..bylo mi to opravdu líto.. ani sem si neuvědomila, že mají třeba další děti atd.. za to se omlouvám nedošlo mi to.. :hug:
Jinak na krátké procházky už chodíme a doktorku sme vyměnili stejně ;) protože mi řekla, že nemusím chodit na kontrolu po zápalu plic ani na poslech a at příjdu v březnu na očkování.. to byla poslední tečka.. :)
nejsem zlá jen sem byla zaslepená strachem o malýho a nejak mi ti nemyslelo.. :srdce:

 
Sarik12
Extra třída :D 13295 příspěvků 21.02.13 09:24

@SatanekTerezka
Jako ze ste nebyli na kontrole po propusteni z nemocnice?

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 21.02.13 09:27

Sarik12- Ne byla sem tam dát papíry z nemocnice a zeptat se kdy máme přijít na kontrolu..

 
Anonymní  21.02.13 10:01

Předně moc moc držím palce, aby vše dobře dopadlo a malý byl rychle zdravý a doma…

prosím nezlob se za to, co teď napíšu a vím, že mě tu asi rozcupujete na kousky, ale:

  1. výběr pediatra pro dítě je jednou z nejdůležitějších věcí, které jsem se vnovala asi 2 měsíce - přečetla jsem spoustu diskuzí, hledala reference, přečetla životopisy dostupných pediatrů, ptala se v okolí (protože ve městě, ve kterém žiju, žiju rok). volala jsem do všech mnou vybraných potenciálních ordinací (3) a hovořila o spoustě věcí se sestrami. nakonec jsem jednu po telefonátech vyřadila a šla navštívit doktorku, která je blíže našemu bydlišti. V ordinaci jsme strávily v rozhovoru 20 minut tak, že jsem si prozatím jistá, že jsem vybrala správnou a pečlivou lékařku, která má zájem o děti, což mi potvrdili recenze i to, že kromě mě přišli další 2 lidé s žádostí o převzetí do péče (mimochodem od lékařky, kterou jsem po telefonu vyřadila). Držím palce, abys měla př výběru dalšího pediatra opravdu šťastnější ruku!!!

Druhá věc - věřím v zachování energie! pokud si něco moc nepřeješ, přijde to a pokud si něco moc přeješ, přijde to taky! Takže radím nemyslet na to, co by se mohlo stát a své dítě si představovat již jen zdravé! a to myslím vážně! nepřivolávej si nemoci…

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 21.02.13 10:23

Páni, to je hrozně smutné :( Doufám, že se z toho Denísek dostane co nejdřív! Přeji hodně síly jemu i vám :hug:

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 21.02.13 11:02

Anonymní- Upřímně sem vybírala doktorku asi s pohodlnosti protože jí máme v místě bydliště přítel m i říkal at tam nechodím, ale já si to udělala po svém.. JInak lidi si na ní nějak moc nestěžujou jen, že každýmu říká, že kašel na průduškách nemá a pak s toho vyleze horší nemoc než by se dalo předejít.. Je to moje chyba takže se určitě nezlobím za to co si napsala. Druhou doktorku sem vybrala podobně jako ty takže doufám, že už budem zdraví.. :srdce:

 
Anonymní  21.02.13 11:36

Holky, na pediatry si dávejte všechny pozor. Je mi na 21 let, a je to přesně 10 let, kdy mě má pediatrička doslova málem zabila. Měla jsem zánět mozkových blan. Trápila jsem se s tím 2,5 měsíce. Šílené bolesti hlavy, po téměř 2 měsících jsem už zvracela všechno, i čaj. Přestala jsem chodit. Diagnoza? „Je to simulant a nechce se jí do školy“.. Tak jsem po 2,5 měsících upadla do bezvědomí, kdy rodiče konečně trklo, že je to se mnou vážné a odvezli mě do nemocnice, kde našim rovnou řekli, že to asi nepřežiju. Přežila jsem. Dokonce i chodím. Jen paměť to odnesla a hrozné bolesti hlavy mám do teď. Ovšem, jsem ráda že chodím a hlavně že žiju. Mimochodem, ta Dr. Brožová ordinuje dodnes…

Možná to sem pod tuto diskuzi nepatří, ale nepíši to proto, abych si stěžovala, ale abych vás VAROVALA. NIKDY se nenechejte odbýt, nikdy.

Zakladatelce přeji už jen samé štěstí a zdraví :kytka: Jsem ráda, že to dopadlo dobře :) Snad už teď budete prožívat jen samou radost :srdce:

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 21.02.13 11:55

Já se bojím zápalu mozkových blan.Tak,že své děti asi nechám očkovat na meningitidu. Znala jsem paní, jejíž dceři ho v sedmi letech dr. nepoznala a dcera je mentálně postižená. Na druhou stranu tomu nezabráním, pokud by to mělo přijít.

 
R2
Závislačka 3343 příspěvků 21.02.13 12:18

Mám osmiměsiční dovjčátka, a zrovna jedna minulý měsíc měla zápal plic, nemohla jsem tam s ní být byla jsem s druhým dvojčetem doma, které mělo bronchitidu, a moc jsem tam s ní chtěla být, ale ono to prostě nejde, jenom mě trošku zaraží, že se malý ctak dlouho trápil, my měli kašel pět dní, a pak dva dny trošku se mi zdálo, že byla dušná, hned nás doktorka poslala na rentgen a ant.jsme brali od začátku, díky tomu se zápal podchytil na začátku. Jinak po propuštění jsme za 3dny jeli na kontrolu do nemocnice i na odběry a pak za další tři dny k naší doktorce znova na kontrolu, nikdo nechtěl nic podcenit.
Ale přeju at jste brzo úplně zdraví :hug:

 
Kassiel
Kecalka 410 příspěvků 21.02.13 12:45

Nějakou chvíli jsem pracovala na novorozeneckém oddělení. Byly tam miminka jen pár dní stará, nemocná, bezmocná, bez maminek, opuštěná… Trhalo mi to srdce na kusy, když jsem je viděla ležet v postýlkách a bojovat o svůj kraťoulinký život. Já bych se pro ně rozkrájela, jen abych každé plačící miminko mohla pochovat a alespoň trochu mu nahradit maminčinu náruč. Ale bohužel to vždy nejde. Člověk jako já se tam velmi brzo dostane velmi blízko s syndromu vyhoření, je to ohromně těžká práce, obvzlášť když prostě některé miminko zemře. To je nejhorší, co se může vůbec v nemocnici stát, když nás opustí někdo tak malinký, bezbraný a krásný…
Také jsem zažila že maminka o své děťátko co u nás leželo neměla vůbec zájem, nestarala se, holčičku tam přivezala zavšivenou, špinavou… To děvčátko bylo za každý pohlazení tak vděčný, koukalo jí to z očíček. Když se pak uzdarvila, máma byla ještě naštvaná, že si jí už má vzít domů, že si myslela, že tam bude déle… Co by za to jiné maminky daly!! Ale ne každá máma co se svým děťátkem není v nemocnici na lůžku je zlá, nebo se nezajímá. Prostě některé tam být nemohou. Já osobně bych tam ale svého chlapečka samotného nikdy nenechala…

Držím palce, ať se svým chlapečkem chvil jako jsou tyhle neprožíváte už víc než je nezbytně nutné. Přeju vám hodně zdraví a štěstí.

 
dandysek
Závislačka 3830 příspěvků 1 inzerát 21.02.13 12:46

Ahoj, sama jsem nedávno s 3 měsíčním synem ležela na dětském se zápalem plic. Taky jsem si to dávala za vinu, taky jsem vinila doktorku. Chodili jsme za ní týden s kašlem, s horečkama a nic. V pondělí mi řekla, ať přijdeme v pátek. ve středu už sjem nevydržela a hele..zápal. Změnila jsem doktorku a doufám, že už se něco podobnýho opakovat nebude, ale věř..doktor proti doktorovi nepůjde. Ptala jsem se v nemocnici, co si o tom myslí, prý naše doktorka zareagovala dobře, když nás nakonec poslala do nemocnice. Ale že jsem si musela sama zažádat o vyšetření, sama doktorku nutit, aby si malýho vůbec poslechla, to už nikoho nezajímá.
Gratuluju k vyléčení a hlavně synka hlídej, ať se neprochladí. My jsme začali znovu vycházkovat po týdnu od propuštění a v téhle zimě chodíme ven tak 15-20 minut. Jak říkáš..pořádně vylezeme až na jaře :D Hodně štěstí a malýmu pusu :hug:

 
jajinka23
Kecalka 103 příspěvků 21.02.13 13:32

Taky vám držím pěstičky at se brzy uzdravíte je to hruza stěma doktorama tady u nás jsou tez takové šamanky…Přeju vám i malému hodně sil :hug:

 
pampeliška189
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 21.02.13 14:06
výběr pediatra

HOlky, tak výběr pediatra, no celkem jsem se pobavila, žijeme v Norsku a tady si jaxi nemáte co vybrat, prostě vás šoupnou k vašemu doktorovi jobvodákovi, takže tady se jaxi pediatr neobjevuje. JO, vlastně máme jednoho ale k n ěmu chodíme na kontrolu tak jedno za rok a to jen jestli dobře roste, když je malej nemocnej tak jdeme k tomu mýmu.

Jinak at už je jenom líp. my ted taky pořád chodili po doktorech a pohotovostech, protože malej už přes dva měsíce kašle veřer a ráno, jinak přes den je ok, ale taky to prej nic není. no, v čr je fakt to zdravotnictví lepší, i když teda asi ne ta tvoje pediatrička.

 
pampeliška189
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 21.02.13 14:08

@dandysek hmm, tak tady jdeme k doktorovi s tím co nm je a oni pak stejně řeknou, že je to normální. to mě tady fakt vytáčí a že jsme u nich už byli tolikrát a fakt pokaždý, že TO NIC NENÍ nebo TO JE NORMÁLNÍ. snad příště sednem na letadlo a letíme do čech na kontrolu.

Příspěvek upraven 21.02.13 v 14:10

 
dandysek
Závislačka 3830 příspěvků 1 inzerát 21.02.13 14:27

@pampeliška189 to je blbý, nezávidím. ale tady je to to samý doktorka pokaždý řekla „kupte mu nějakej sirup na kašel a ono se to spraví“..leda houby, u prvního syna to bylo to samý, taky zápal plic.

 
pampeliška189
Zasloužilá kecalka 648 příspěvků 21.02.13 14:44

@dandysek hmm, je to blbý všude. Jinak jsem myslela, že tam jdeme s tím co nám je, že to sami řekneme, jako přesně: máme chřipku, nebo potřbuju něco na zánět spojivek atd, ne aby oni řekli, co nám je. no síla.
Jinak já myslela že zápal plic už dneska moc není a jak koukám tak jo. :,( ale to jsem si asi spíš s něčím jen spletla. jinak ten kašel měl fakt asi 2-3měsíce, ale vždy jen ráno a veřer, přes den nc a byli jsme snad u 3doktorů, tak to snad nemám ne?

 
Ditta77
Závislačka 4189 příspěvků 21.02.13 15:44

Ahoj chápu všechny tvoje pocity…je to určitě hodně silnej zážitek-nemcniční prostředí, strach o dítě…a je fajn, že jsi dost empatická-já bych všechny ty plačící miminka taky chtěla chovat a ty opoštěný bych si nejraději vzala domů :,( :oops:
Jinak jak už tady psaly některé holky, tak na ošklivé věci nemysli-přivoláš si je tím, říká se tomu ZÁKON PŘITAŽLIVOSTI-vše je krásně napsáno v knize Tajemství od Rhondy Byrneové…
Takže odteď už žádné myšlení na nemoci :hug:

 
Sarik12
Extra třída :D 13295 příspěvků 21.02.13 15:49

@SatanekTerezka
Hmm, protoze vzdy po propusteni po nemoci se de, a do tri dnu klntrola, urcite ste to ak meli napSano v propousteci zprave. Takze kdyz si ji nesla papiry, mela ho poslechnout a prohlidnout. Pak uz kontrola netreba

 
dandysek
Závislačka 3830 příspěvků 1 inzerát 21.02.13 16:13

To snad ne-e, kluci, když měl zápal, tak kašlali pořád a při dechu úplně sípali

 
Bibušenka
Závislačka 2738 příspěvků 21.02.13 16:35

Naprosto souhlasím, a držím palečky s malým.. Jsi stejná krevní skupina.. :srdce: :hug: :hug: držte se!

 
Cuarentena
Echt Kelišová 8070 příspěvků 21.02.13 17:14

Držím palce, ať je malý v pořádku. Ale nechápu, z čeho viníš doktorku. U tak malého děcka se může měnit zdravotní stav velice rychle, ona opravdu nedokáže dopředu odhadnout, jak se to bude vyvíjet, není pánbůh.

 
Venda04  21.02.13 17:26

Taky jsem byla s malou na JIP, vedle ležel chlapeček asi 6ti měsíční. Byl tam sám. Jeho rodiče tam byli jednou. Hrozně smrděli kouřem, sestry potom musely vyvětrat. Bylo 23. prosince a jeho matka ( nemůžu prostě napsat maminka ) prohlásila, že zítra ( tedy na Štědrý den ) za ním teda nepřijdou. :zed: :pocitac: Bylo mi ho tak strašně líto. Přitom on byl zlatej, jen ležel, hrál si s chrastítkama a ani neplakal. Snažila jsem se s ním alespoň trochu komunikovat, ikdyž jsem měla dost práce s malou. Mockrát jsem si na něj od té doby vzpoměla.

 
Těhullle
Kecalka 384 příspěvků 21.02.13 19:22

SLZY… jsi statečná :hug:

 
Mišanila  21.02.13 20:27

Držím pěsti ať je vše ok! A pozor na ty strachy, člověk si asi někdy může přivolat to, čeho se bojí, to je moje vlastní zkušenost, tak se snažím se nebát, i když je to někdy těžké ;)

Taky jsem byla na návštvě u kamarádky se synem na JIP a nějakou dobu na dětském oddělení, dělat bych to nemohla, ty opuštěné děti, za kterými nikdo ani nepřijde na návštěvu mi rvaly srdce, nemohla bych být tak otrlá, abych je nechala brečet, takže rozumím. Taky si vybavuju malého chlapečka který trávil celé dny jen v postýlce pod chrastítkama, nikam jinam ho sestry ani nedávaly, jen krmily a občas s ní zacvičily, ten tam byl už celé měsíce, celý jeho svět byla ta nemocniční postýlka.

Někdy tam maminky nebo rodiče opravdu být nemohou, třeba ty co jsou samy a nemají hlídání pro starší děti, ale někdy je to asi i o jejich prioritách.

 
Akinanika  21.02.13 20:40
Držím pěsti

Ze srdce přeji at je maličký už jen pořádku a at to hezky zvládnete a zkus myslet pozitivně i když je to těžké, že už bude jen a jen dobře :-)

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 21.02.13 20:43

Já spíš měla namysli ty rodiče jak zminuje i Venda04 tak se chovala ta paní když si šla pro tu holčičku jééé kdyby to šlo tak vezmu všechny děti k sobě a starala bych se o ně :) Je to hrozný co se děje opravdu je mi stoho smutno.. ted už na nic nemyslím žádná nemoc nic nechci si to zase přivolat..

 
Prcek88
Extra třída :D 12506 příspěvků 21.02.13 20:56

Terezko, tohle mě moc mrzí
Neměla by to zažít žádná maminka
Je mi líto, že jsem odešla ze skupiny a nemohla tě podpořit a dozvídám se to až tět
Posílám vás moc pusinek a síly :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 21.02.13 21:05

To mi je moc lito, musi to byt hrozna bezmoc, tak hlavne, at je prckovi uz brzo dobre! :hug: :hug: :hug:

 
Mondík
Závislačka 4507 příspěvků 21.02.13 21:05

Presne, jak pise @pampeliška189, my pro zmenu zijeme v UK a totez - zadni pediatri tu nejsou. Tak pozor, abyste pri vyberu pediatra neprebrali. Ja bych po zkusenostech tady asi kazdeho pediatra v CR povazovala za dobreho. A pritom tady to tak je a anglicke maminky ani nemaji tuseni, ze to muze byt nekde jinak.

 
vehon70
Zasloužilá kecalka 646 příspěvků 21.02.13 21:24

Sileny a snad pro kazdou z nas radeji nepredstavitelne.. Drzim mocky palecky, aby jste byli vsichni so nejdrov v poradku slunicka :hug: :andel: :kytka:

 
cupino  21.02.13 22:00

Ahoj, já jsem to samé, také mám pořád strach, aby něco s malou nebylo a to u jí jsou 3 roky!!! :lol:
Uklidňuju se, že děti se musí promořit a tu imunitu nějak získat. kamarádka, která má 3 děti tak to neřeší…no tak měl malej ve 3 týdnech kortikoidy, no, jak pískal, dusil se, chytil infekt od sestry, která začla chodit do MŠ… :nevim:
Já bych s ezbláznila :zed:, ona nemá čas řešit infekty, protože děti má 3.
Já po každý návštěvě větrám, omezuji době chřipek supermarkety, dokola si myju ruce… :think:
Tak vlastně nevím, jsem magor já nebo něco dělá špatně ona? řešení je asi střed.

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 21.02.13 22:39

Až mě to rozbrečelo…Přeji Denískovi už jen zdravíčko!!!Vydržte to, oba dva! Bude lépe, věřím tomu, že se z toho maličkej dostane!!! :hug: Nejraději bych nějak pomohla :( Pusu malému a tobě hodně sil! :srdce:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 21.02.13 23:17

:D Držím palce a přeji všechno dobré :mavam:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 21.02.13 23:47

@ostlužina
Jenže meningitidy jsou typu A, B,C, přičemž nejvíc je B, ale očkuje se jenom proti C (NeisVac). A navíc při očkování proti neurovirům se vyplatí být opatrný a dobře zvážit rizika (třeba autoimunitní a neurologická onemocnění v rodině atd.). Momentálně se testuje nějaká kombinovaná vakcína i proti B…

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 22.02.13 09:50

@Veveří my nechali očkovat starší dcerku, mezitím jsem se dočetla něco proti očkování, tak teď u syna váhám. Díky za info, malému ještě nejsou ani dva roky, tak uvidím. Strach mám, ale abych ho nechala bezhlavě naočkovat, to zas ne.

 
ostlužina
Ukecaná baba ;) 2468 příspěvků 22.02.13 09:59

@SatanekTerezka moc vám přeju ať je malý brzo fit. A k těm dětem, ony sestry mají kolikrát tolik práce, že se těm dětem věnovat nemůžou. A někdy čas mají, ale je jim to jedno. Člověk časem otupí. Je to ale hrozné.

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 22.02.13 15:51

@SatanekTerezka až mi vyhrkly slzy, jak jsi popisovala tu chladnou maminku, která si do nemocnice přišla pro tu 4letou holčičku. Vymiká se to mé logice, když rodič nedává svému dítěti lásku - i mě chyběla, ale otcovská. Být na Tvém místě v dané situaci, pociťovala bych to vše okolo tam úplně stejně.
S malým jsem sice v nemocnici taky byla - po autonehodě na pozorování, měl 1,5roku, ale okolo byli opravdu jen vzorní rodiče :srdce: a tak by to mělo být (nemám namysli případy, kdy to není možné)
S průduškami jsme si užili šíleně, je to opravdu hrozné, když je dítěti tak zle a tak moc kašle, že jen blinká a blinká a nemůže ani na chvíli spát, byli to muka.
Přeju vám kopec zdraví :kytka:

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 25.02.13 07:58

@Ditta77 zákon přitažlivosti přesnééééééé…tu knihu zrovna čtu :palec:

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 25.02.13 14:42

Moc držím palce aby jste byli už jen zdraví! člověk věří doktorům, protože si myslí, že všemu rozumí a vše ví! že my to třeba přeháníme a ono to nic není. ale když se nám něco nezdá, je lepší se obrátit ještě na dalšího doktora, tím nic nepokazíme. ale nic si nevyčítej, to se může stát každé z nás, že jsme důvěřivé

 
Terezka s Denískem
Závislačka 3580 příspěvků 26.02.13 14:55

Moc vám všem děkuji :hug: hlásím, že jsme zatím zdraví :dance:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama