Když není těhotenství nejkrásnějším obdobím

Porod

Deníček o tom, když místo radosti z narození miminka bojujete o svůj život. Konečně jsem dostala odvahu napsat sem svůj příběh. S mužem jsme byli manželé už rok a rozhodli jsme se, že bych mohla vysadit prášky a snad do roka otěhotnět, k našemu údivu to po 8 letech užívání HA vyšlo hned napodruhé.

Hned od začátku byly problémy, šla jsem na gynekologii, strašně šťastná, že mi lékař potvrdí těhotenství, které se mi potvrzovalo jak testy, tak MS. Bohužel doktor tvrdil, že těhotenství je mimoděložní, nevěřila jsem a vyhledala jsem jiného lékaře, který mi sdělil, že jsem v 6. tt a vidí i plod. Byla jsem šťastná, po vystavení průkazky v 9. týdnu jsem byla v sedmém nebi, ale cítila jsem se tak, jako bych měla být móóóc opatrná, celé těhu bylo hororové, krvácení, bolesti, lítání po vyšetřeních.

Týdny ubíhaly a já stále raději neměla na mimi nic připravené. Ve 12. týdnu mi na screeningu řekli, že vše vypadá dobře, ve 20. tt taky a najednou jsem se ve 23. tt octla v Ostravě-Porubě na kardiologii, že se doktorů nedaří vyšetřit srdíčko, doteď nikdo nebyl schopen říci, co vlastně čekáme. Posílali mě od doktora k doktorovi a já jsem už začala cítit, že moje nervy dlouho nevydrží, strašili mě, že miminko nebude zdravé a že v případě, že bude srdíčko špatné, že by bylo lepší těhotenství ukončit.

Nakonec se podařilo, prý na nejmodernějším ultrazvuku téměř vše dovyšetřit s tím, že srdíčko je ok, ale nelíbí se jim plodová voda, tak mě odeslali na ultrazvuk na gynekologii, a tam se zjistilo, že vody je opravdu velmi málo a že miminko je nějaké malé, tak my bylo řečeno, že to může znamenat, že je postižené, nebo trpí nějakou zvláštní vývojovou vadou, že mi může v břiše i umřít. To byl den, kdy jsem myslela, že už fakt nic nemá smysl, celý jsem jej probrečela a informovala rodinu o tom, co se může stát.

Za 14 dní jsem měla opět ve FNO kontrolu, a tam mi řekli, že vody je stejně, ale miminko nevyrostlo a že na příští návštěvu si mám vzít s sebou věci. To už mě pár dní děsně bolela hlava, cpala jsem do sebe Acylpryrin, ale nezabíral, lítala jsem po doktorech a nikdo na nic nepřišel. Už mi bylo nesnesitelně, nemohla jsem spát, chodit, neslyšela jsem na jedno ucho, myslela jsem, že mi oči vylezou z hlavy. Manžel mě poslal na gyndu, zda nemám bílkovinu v moči, protože jsem měla dost vysoký tlak, ale nic. Nakonec mě jednoho dne odvezl opět do FNO na pohotovost, změřili mi tlak, který byl 150/90 a vyšetřili miminko, které opět nevyrostlo a už jsem se zabydlovala na pokoji. Byla jsem zde 4 dny a 5 den v noci jsem se vzbudila a s tím, že jsem si asi skřípla záda, neskutečně mě bolel kříž, ale neskutečně, pak i žaludek a jakoby žlučník, to už jsem volala na sestru, ať mi dá něco od bolesti, pamatuji si, že ta bolest byla nejhorší v životě a že mi něco píchli, když jsem se svírala na posteli, a pak už si nepamatuji nic.

Vzbudila jsem se na pokoji a lékaři se mě ptali, zda vím, kde jsem a jak se jmenuji. Nepřišlo mi to divné, nechala jsem se sondovat přes nos, převezli mě na JIPku, nezajímalo mě ani proč. Pak mi řekli, že mám dceru a je v inkubátoru, jen jsem kývla a zase mě to nějak nezajímalo. Na JIPce jsem si prošila něčím neuvěřitelným, neskutečnými halucinacemi, vyčítáním si, co jsem to za matku, kde to jsem, co se se mnou děje, ve snech jsem viděla jen krev a přísahám, že i peklo a mrtvé z rodiny a říkala jsem si, ježiši, já jsem mrtvá, a to už je po smrti. Ale ne, den ode dne to bylo lepší, až za mnou jednoho dne přišel přednosta a řekl mi, co se stalo, nechápala jsem.

Po těch bolestech mi vzali krev a zjistili preeklampsii, udělali mi akutní císař a převezli mě na JIP, po 3 hodinách mi vzali krev a zjistili, že mi nefungují játra, ledviny a že mám masivní krvácení do břicha, udělali testy a zjistili Hellp syndrom s Dic. Dic znamená, že se najednou vše v těle vysráží a následně dojdou srážecí faktory a krev se rozlévá jako voda úplně nezastavitelně a všude. Dostala jsem x plazem, x krát krev, kterou mi museli doobjednat z Brna, několik moc srážečů krve, Novaseven, ten mi dali 2×, nezabral, nic nepomáhalo, rodině i manželovi řekli, že bojuji o život, ale že už nejsou schopni to krvácení zastavit a že je možné, že mi krev zaleje i mozek a nebudu normální, ale že asi pravděpodobně nepřežiji.

Otevřeli mi břicho nad pupkem až dolů a vycpali mi ho temponádami a podali poslední Novaseven a zašili. Asi prostě ještě nepřišel můj čas, a ta poslední injekce zabrala. Bohužel jsem ještě při té operaci ztratila další litr krve, protože to stále prosakovalo, ale po 4 dnech to zastavili a mohli mě znovu otevřít a tamponádu vytáhnout. Byla jsem na ARU 5 dní v umělém spánku, takže ty dny mi v životě nějak chybí. Játra i ledviny se daly do chodu a já se pomalu zotavovala na JIPce, začala jsem po pár dnech sama chodit, což všichni koukali, že to je neskutečné a jaký mám elán do života, že to tak rychle zvládám. Chodili ke mně snad všichni doktoři, koukat na mě jako na nějaké zjevení a tvrdili mi, že kvůli mně byla na nohách celá fakultka :-)

A pak mi pan přednosta, který mě operoval, řekl, že být starší a trochu nemocnější, už tady nejsem, že mi řekne narovinu, že už mi vypisovali pomalu parte, že něco takového ještě nikde nezažili, takový rychlý nástup a v takovém rozsahu. Už jsem věděla i o dceři, měla necelých 700 g, protože se narodila v 29+4. A těšila jsem se moc domů, šoupli mě na šestinedělí, kde jsem si pobyla 4 dny a šla jsem, celý den jsem brečela a upřímně, až doma to začalo být strašné, strach, strašný strach, že umřu, že už mám přečerpáno, že můj konec bude brzo. Šílená úzkost, deprese, malá 3 měsíce v nemocnici, strašné. Takže z mého porodu mi zbyly oči pro pláč, několik mega jizev na břiše, stálé zdravotní problémy, zřejmě psychického původu, ale hlavně už mám doma svou milovanou holčičku, která mi to utrpení jednou všechno vynahradí :-)

Tímto velký dík Fakultní nemocnici Ostrava Poruba, oddělení gynekologie, a hlavně oddělení neonatologie, novorozenecké JIP a intermediárnímu oddělení.

Hodnotilo 27 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
vendulaaa
Závislačka 4760 příspěvků 12.09.12 06:35

Co na to říct? Zažila jsi teda hnus. Přeju ti, ať se ti teď jen a jen daří a vše zlé se ti vyhýbá.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 12.09.12 06:50

Preji ti hodne stesti a zdravicka tobe i tve dcerce, je to hrozne cim si prosla a prezila si to a tva dcerka te drzi nad vodou :hug:,posilam ti hodne sily a energie :hug:

 
cetrina
Kecalka 181 příspěvků 12.09.12 07:11

:kytka: :hug: Jsi silná, uvidíš, že teď už to bude jen dobré. :palec:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 12.09.12 07:23

Nářez 8o Držte se :potlesk: :hug: :kytka:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 12.09.12 07:33

Holka prožila teda dost špatného najednou, hlavně že je už dobře :hug:
přeji tobě i tvé dcerušce hodně zdravíčka a štěstíčka do života :kytka: :srdce:
obě to spolu zvládnete :hug:,to špatné je už za váma, už vás čeká jen všechno krásné :srdce:

 
prudusinka
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 12.09.12 07:58

Jsi silná :) a všechno zlé sis vybrala snad na hodně dlouho. Teď ti přeji jen krásné dny s tvým dítětem, to ti všechno vynahradí :srdce:

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 12.09.12 08:09

Uf! Přečetla jsem to jedním dechem 8o Přeji hodně štěstí :hug:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 12.09.12 08:16

No ty bláááho… deníček jsem obulela!!! Nemám co víc dodat. Nějaký anděl strážný na tebe nejdřív zapomněl a na poslední chvíli k tobě přiběhl a napravoval svojí chybu.
Smekám… doslova jsi „přežila“ 8o

Přeji hodně, ale opravdu hodně zdravíčka!!! :kytka: :kytka: :kytka:

 
jesenka33
Závislačka 3907 příspěvků 12.09.12 08:16

Tak tohle bylo teda šílený…hlavně že jsi v pořádku a přeji tobě i malé hodně štěstí…

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 12.09.12 08:30

Priznam se, ze jsem otvirala denicek a cekala jsem, ze budu cist o tehotenskych nevolnostech apod. Ale tohle… :hug: :hug: :hug: Drzim palce, at uz je jen dobre.

 
Haku
Generální žvanilka 21911 příspěvků 12.09.12 08:36

To je fakt hruza co jsi zazila, az mi beha mraz po zadech :( A co mala, jak je na tom, je zdrava? Psala jsi, ze rikali, ze neroste a asi bude postizena :nevim: Doufam, ze je s malou, vzhledem k okolnostem, vse v poradku. Drzte se holky :hug:

 
mončís  12.09.12 08:37

Přeji hodně štěstí, ať Vás s malou potkává už jen to nejlepší! :kytka:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 12.09.12 08:41

Téda.. masakr.. jediné štěstí, že doktoři byli po ruce a že se povedlo vše zvládnout.. uf.. přeju jen to nej do dalšího života :kytka: :hug:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 12.09.12 08:50

To je fakt síla… musela sis vytrpět teda šílený stavy :-( Při čtení jsem si úplně vzpomněla jak mi bylo když jsem bojovala o život se slinivkou…
těš se z každého dne s dcerou, protože děti jsou hnací motor. Věřím že už bude jen dobře :hug:

 
maxema
Povídálka 43 příspěvků 12.09.12 08:56

No teda to je hrůza, co jsi zažila. Hlavně, že jste to obě přežily a že už máš doma svoje mimi :) Přeji vám oběma holky hodně zdraví a ať pěkně rostete :mavam:

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 12.09.12 08:59

Prvně chci popřát hodně zdraví tobě i dcerca… jinak, strašný!! Opravdu. Nedokážu si představit, co jsi zaživala, ale asi máš v nebi strážného anděla, co na tebe dohlíží!! Jsi moc statečná! :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
BLeaa  12.09.12 09:10

Přeji Ti a celé Tvé rodině mnoho zdravíčka, nejvíc krásných dní a ať malinká dělá jen radůstku, a věřím, že Ti to vynahradí. :) Jsi moc silná! :hug:

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 12.09.12 09:29

Páni, mám husí kůžu po celém těle. Přeju ti, aby tě v životě už potkalo jen samé dobré :hug:

 
silvinka88
Stálice 85 příspěvků 12.09.12 09:42

Všem hrozně moc děkuji za podporu, malá se má k světu, nyní téměř ve 4 měsících má 46cm a přes 3 kg, po všech stránkách vypadá, že bude zcela zdravá. Jen byla 6 týdnech života na operaci očí, ale ta se povedla a malá uvidí, jsem straštně šťastná, no jen je z toho postupem času vzpamatovat a smířit se s tím, že už nemůžu mít druhé miminko, které jsem si tolik přála. Ale co, myslím si, že Liluška mi to vynahradí :D :D :D

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 12.09.12 09:44

Blahopřeji, že jsi to všechno přežila a i Tvoje holčička. Při čtení deníčku brečím jak málokdy.

 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 12.09.12 09:46

Věř, že sis vše zlé vybrala a že bude už jen a jen dobře :hug: :hug: :hug: Prožila jsi si zlé, ale přežilas a tvá dcera taky a to je důležité. Pro tvého muže, rodiče, rodinu to muselo být šílené období. Ale dostala jsi se z toho velice rychle. Užívej si života, dcery, manžela…přeji ti hodně sil, štěstí a zdraví :kytka:

 
kolje
Stálice 55 příspěvků 12.09.12 09:53

Ahoj, uf ještě, že to dobře dopadlo, si statečná, měla jsem taky těžkou preeklampsii, ale naštěstí to dobře dopadlo…držím palce ať se zotavíš hlavně po stránce psychické a dcerka je zdravá. Já jsem taky ležela v Porubě. Vím, že je to brzo ptát se Tě možná hloupé, chtěla bys druhé dítko ještě? Jestli ti lékaři třeba nedoporučili těhotenství? Ptám se proto, protože já se bojím mít další z důvodu opětné preeklampsie. :kytka:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 12.09.12 10:29

Pane bože…prožila sis teda peklo!!! :andel: Přeju ti strašně moc zdravíčka i tvoji maličké, jste silné holky…držte se, a už jen štěstíčko… :mavam: :kytka:

 
silwuschka
Závislačka 4410 příspěvků 12.09.12 10:30

Přeji ti už jen vše dobré, myslím, že špatného sis vybrala ještě na několik životů, tak ať jste s holčičkou zdravé jak řípy!!!
Hodně štěstí! :D :mavam:

 
silvinka88
Stálice 85 příspěvků 12.09.12 10:59

Kolje:
Ahoj, druhé miminko mám zakázané, jak od lékařů v Porubě, tak od svého gynekologa. S největší pravděpodobností by se to opakovalo, mám ještě k tomu nově zjištěnou leidenskou mutaci, takže bych už to opravdu nermusela přežít :-( s manželem jsme se shodli, že už by to bylo opravdu pokoušení osudu. Ale preklampsie se porodem ukončí ne? Jestli můžeš napsat jak to bylo u trbr, budu ráda.

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 12.09.12 11:05

Jste hrdinka, ted už bude vše dobré.

 
Andrella
Kecalka 258 příspěvků 12.09.12 11:11

:OOOOO tak o nicem podobnym jsem v zivote ani neslysela, proboha, respekt…hlavne at jste uz obe zdrave, drzte se :hug:

 
Hromnice
Závislačka 3361 příspěvků 12.09.12 11:29
:hug: :hug: :hug:
 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 12.09.12 12:01

Ahoj, to sis teda zažila, to muselo být strašné? A změnilo tě to nějak? Vážíš si víc života? :kytka:

 
baruse.t
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 12.09.12 12:04

No comment…

To je fakt síla. Čím sis musela projít je neskutečné. Teď určitě spousta mamin přehodnotí, jak to měly v těhotenství a u porodu složité. Páni doktoři to nevzdali a ty jsi zabojovala, malá roste jak má… teď už jen a jen dobré časy. Myslím, že už máš vybráno a čekají tě hezké chvilky s malou. Zase někdy napiš deníček, jak si vedete a o už běžných starostech ;)
:hug:

 
Wink
Kecalka 265 příspěvků 12.09.12 12:05

Ani na to vsechno nenachazim slova, cetla jsem to s otevernou pusou. Kazdopadne si myslim, ze to jedine znamena, ze tu mas jestepro koho a proc byt - pro Tvou dceru. Obe mate za sebou neco neuveritelneho. Preji do zivota vam obema uz jen to nejlepsi. :kytka:

 
siisi
Kelišová 5682 příspěvků 12.09.12 12:17

No některé štěstí v životě je fakt draze vykoupené. A neboj nejsi v životě ani o minutku nad plán :-). Držím vám oběma moc palečky a přeji hooodně léčivých a hojivých sil na pomoc :-) :hug:

 
rawala
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 12.09.12 12:20

Silný zážitek! jsi šikula! silná ženská s chutí do života, nic jsi nevzdala! VELKÝ OBDIV! teď už bude jen líp!

 
AAAndulkaaa
Povídálka 11 příspěvků 12.09.12 12:31

Je to šílený čím sis musela projít a moc tě obdivuju. Já jsem měla též preeklampsii a malá s emi narodila ve 30+2tt. Měla 1300g a dnes na půlroční poradně má skoro 6,5kg a vše pěkně dohání. Je šikovná a moc se snaží. Držte se holky a přeji moc a moc zdravíčka Vám oboum

 
Kyarra  12.09.12 12:45

Smekám!!! Přeji hodně štěstí a hlavně zdraví do dalších dní vám všem :kytka:

 
silvinka88
Stálice 85 příspěvků 12.09.12 12:55

Jeslti si více vážím života? No upřímně se o něj spíše strašně bojím, ani si neumíš představit jak. to je pravděpodobně ta psychická újma-že mám pocit, že mi pořád něco je, že prostě umírám. :( :(

 
bjetuschka
Závislačka 4024 příspěvků 12.09.12 13:05

Přeji, aby sis už všechny hnusy a problémy tímto vybrala a měla se jen a jen krásně :hug:

 
Magnificata
Ukecaná baba ;) 1465 příspěvků 12.09.12 13:07

@silvinka88 J8 se tomu nedivím, ještě to není tak dávno, co se to stalo. Ale neboj, čas vše zhojí, hlavně, že je malá v pořádku! :srdce:

 
Beller
Stálice 98 příspěvků 2 inzeráty 12.09.12 13:36

Teda to je silný příběh, hodně sil pro vás obě a celou rodinu a HLAVNĚ ZDRAVÍ! :kytka:

 
Uživatel je onlinejezek1
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 12.09.12 13:43

Gratuluju k preziti :kytka:
pokud se ani po delsi dobe nebudes moct srovnat se strachem o svuj zivot, tak si klidne skoc za psychologem......ja se tvemu strachu vubec nedivim. Mas nahore asi ne jen jednoho andela strazneho :)

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 12.09.12 13:52

Jsi statečná!!! :hug: :hug: :hug:
A jak je na tom malá??

 
brisco
Závislačka 2783 příspěvků 12.09.12 13:53

Uff, to byla ale hrůza. Taky jsem měla těžkou preeklampsii, ale bez HELLP syndromu. Bylo to 29.týdnu, malá měla 990 g. Už je to za mnou, ale psychicky i fyzicky jsem se z toho dostávala třičtvrtě roku. Neboj, zase bude všechno jako dřív, jen to chce čas.
Já se teda o druhé dítě snažím, ale taky mám strach. Zjistila jsem, že podávání acylpyrinu od začátku těhotenství by tomu mělo předejít, ale není to nic 100%ního. Jinak u těžkých preeklampsií je riziko opakování 40-50%, bohužel HELLP syndrom riziko opakování ještě zvyšuje.

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 12.09.12 14:33

Neuvěřitelné… :potlesk: máš asi hodně :andel: a ty dva hlavní v podobě muže a dcery doma…přejeme vám jen a jen zdravíčko

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 12.09.12 14:52

Páni 8o už jen z toho jak ot popisuješ jde cítít že to bylo totální peklo 8o
Tak ale… :roll: snad už bude jen líp! ;) Držím palce, tobě i malé. :palec: :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
silvinka88
Stálice 85 příspěvků 12.09.12 16:33

No vidíš a já acylpyrin brala kvůli té hlavy a nic to nepomohlo, ale upřímně ten hellp nebyl to nejhorší, ale ten DiC.-ten rozpad destiček.:-( manželovi říkali, že jsem zřejmě prodělala i eklampsii, jelikož jsem se dostala do komatu-proto si ani nepamatuju, že mě brali na císař. Přeji hodně štěstíčka v dalším těhotentví, určitě to dobře dopadne

 
silvinka88
Stálice 85 příspěvků 12.09.12 16:37

Posílám fotečku, té mojí berušky, ať je vidět jak to všechno zvládá a dohání :-)

 
baruse.t
Ukecaná baba ;) 1262 příspěvků 12.09.12 16:43

@silvinka88 Ta je krásná. Krásná, zdravá, silná holka :kytka:

 
marketpospisil
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 12.09.12 19:03

Nedá mi to nezareagovat-já normálně smekám předtím co si maminko dokázala!!!
Vůbec si to nedovedu představit a nechápu jak někdo může být tak statečný-musíš být velký bojovník a ač nevěřím nějak moc v nějaké nadpřirozeno-tak díky tobě v ně věřím o něco víc! Tohle si měla vepsané ve svém osudu a musíš mít hodně dobrého andílka strážného že tě přidržel s náma na zemi a dpřál ti být dceři skvělou a milující maminkou kterou určitě jseš!!!
Hodně držím palce at na to brzy zapomeneš-pokud to aspon trochu jde-a hlavně-at tě už NIKDY nic ošklivého nepotká!!

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 12.09.12 19:44

Přeji rychlou a úplnou úzdravu. je mi líto, co se přihodilo, jak jsi popisovala bolest hlavy, tak mě to hned napadlo :( držím palce, ať se se vším dobře vyrovnáš!
hodně zdraví celé rodině :hug:

 
teretere
Kecalka 141 příspěvků 12.09.12 20:18

Předně moc gratuluju k narození holčičky a ať máte dlouhý a šťastný život. Už jste si to špatné vybrala. Taky mám za sebou takový hororový porod s rozvojem DICu a masivním krvácením, s nutností revize a odejmutí dělohy, Novoseven mi taky zachránil život. Trvalo 3 měsíce, než jsem se dala dohromady a zbavila se těch děsivých nočních můr, kdy jsem se každou noc budila s pocitem, že se dusím. Hlavně, že jsme to přežily a můžem si užívat těch našich broučků.
Přeju všechno dobré :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Proč se muselo všechno tak pokazit?


Reklama