Když to život zamotá

O životě

Rozhodla jsem se napsat tento deníček především proto, abych se vypsala z obrovského zklamání a bolesti. Nechci, abyste mě soudili kvůli věku. Napsala jsem dopis, který bych chtěla dát svému příteli a ráda bych se o něj podělila s ostatními.

Leošku,

oba víme, že včerejšek nebyl ojedinělá situace. Bylo to již po několikáté, i když nejsilnější za celou tu dobu. Napíšu Ti i to, co už jsem řekla a chci, aby to bylo všechno.

Když jsem v červenci vysadila prášky, řekla jsem ti, že spolu nebudeme teď měsíc spát, bez nich mi bylo skvěle a chtěla jsem si nechat předepsat jinou antikoncepci. Tys byl ten, kdo se se mnou vyspal. Ani nevíš, jak mi celou tu dobu bylo, co se mi honilo hlavou. Když si řekl, že doufáš, že jsme nic nezblbli, nechtěla jsem uklidnit jen Tebe, ale i sebe. Proto jsem řekla, že holka může otěhotnět jen dva dny v měsíci (ano, opravdu z tohohle sexu malý nevzniknul). Jenže Ty si se mnou spal dál, každý den, každý druhý den. Tak to promiň, ale to by i blbému došlo, že se do těch dvou dnů musíme zaručeně strefit. Kdybych věděla, že Ti to nedochází, upozornila bych Tě. Ale nenapadlo mě, že si tohle nedokážeš spočítat. Naivně jsem si myslela, že ses třeba rozmyslel a že to miminko se mnou chceš.

Když se mi na testu ukázaly dvě čárky, byla jsem ten nejšťastnější člověk na světě. Brečela jsem, smála se. Ty jsi spal po noční, celou věčnost jsem u Tebe seděla a usmívala se jako měsíček nad hnojem. Prostě jsem byla tak moc šťastná! Ale už ve chvíli, kdy jsem Ti nechala vzkázek od malého a potají jsem sledovala Tvůj výraz, už v tu chvíli se mi do hlavy vetřela dotěrná myšlenka, že tohle jsi nechtěl. Za ty dva měsíce, než jsem skončila v nemocnici, jsem byla milionkrát zoufalá, že to nezvládneme, co já budu s malým dítětem dělat atd., ale přes to všechno jsem ho nadevšechno milovala, stejně tak i Tebe a věřila, že to spolu zvládneme.

Když jsem ležela v nemocnici, tak jsem měla poprvé pocit, že malého chceš. Hlavně po tom prvním screeningu, úplně se změnil Tvůj výraz v obličeji a poprvé jsi prokázal nějakou aktivitu směrem k malému. Začal jsi vymýšlet jméno, kdyby to byl kluk. Byla jsem opět šťastná! Když jsem se vrátila z nemocnice, hezky ses o mě staral a za to Ti děkuji. Ale jak jsem se pomalu opět postavila na nohy a začala jsem pozvolna žít alespoň tolik z mého života, kolik mi můj zdravotní stav dovolil, začala mě opět pronásledovat ta dotěrná myšlenka „On to dítě nechce“. Najednou jsi nechtěl, aby to věděli Tvoji kamarádi, přitom v srpnu jsi se mě dokolečka ptal, jestli to můžeš říct Lukášovi. Byla jsem zase smutná, ale v návalu práce, povinností a školy jsem neměla moc myšlenky na to myslet.

Snažila jsem si užívat svůj nízký tlak, zvracení ve vlaku a omdlévání po cestě na nádraží. Všechno jsem to brala s nadhledem a humorem, protože ten malý brouček mi za to stál. A stojí stále. Když mě každý krok nesnesitelně píchal sval, který natahuje dělohu, byla jsem ráda, že dojdu do školy. Bylo to náročné, ale přesto jsem to zvládala s úsměvem. Když jsem se dozvěděla, že moje vysněná holčička má pindíka a že je to kluk, zaskočilo mě to, ale věděla jsem, že Ty budeš mít radost. Rychle jsem se s tím smířila a o to víc se na malého těšila. Už to nebylo jen TO miminko, byl to náš chlapeček.

Konečně jsem taky usoudila, že to, co cítím, jsou jeho pohyby. Jak se převaluje a roztahuje v bříšku. Postupně se síla zvýšila a já si užívala každý kopanec, který mi z nenadání přiletěl. A stále užívám. Za celou tu dobu jsme se spolu mnohokrát pohádali, ale nikdy tak, jako včera. Dával jsi mi ruku na bříško, hladil si ho a uklidňoval mě, když se mi zdály noční můry. Je mi moc líto, že po včerejšku nemůžu říct, že jsi to dělal rád. V den, kdy jsem začínala šestý měsíc, den po našem výročí, jsi mi dal ten nejhorší dárek. Nikdy, za celou tu dobu, co se známe, jsem od tebe neslyšela nic tak bolestivýho. Nechápu, jak může někdo říct: „Já tě živím“ a klást si díky tomu nároky na kdovíco.

Leoši, já studuji, abych jednou nemusela dělat něco, co mě nebaví a abych za to, co budu dělat, měla pěkné peníze. A kdyby mi náhodou vyšlo to, na co jsem se teď zaměřila, že bych chtěla dělat, budu mít jednou zatraceně slušné peníze. Ale nikdy, nikdy bych Ti nepředhazovala, že vydělávám víc než Ty atd. Dokážu si vážit toho, že pracuješ a vyděláváš. Na oplátku se snažím dělat všechno pro to, abych Ti to nějak vrátila. Vymýšlím, co udělat k jídlu, aby to nebylo drahé, ale abys to jedl. Peru, žehlím, abys nechodil jak čunčo, ale všechno tohle dělám i proto, že mě to baví. Přináší mi radost, že pro Tebe můžu alespoň něco udělat a beru to jako samozřejmost. Ano, holt toho teď nezvládnu tolik jako dřív, měla bych co nejvíc odpočívat a ležet, abych neskončila znovu v nemocnici – a tentokrát až do porodu. Přesto, když jsem doma, tak se celý den nezastavím.

Nediv se, že mě v takový den, kdy mě od rána bolí podbřišek, že nemůžu ani pořádně stát, dopálí, když přijdeš od počítače s tím, kde je večeře. Nastane hádka a ty mi řekneš, že jsi blbej, protože jsi se mnou. Že jsi myslel, že se mnou dokážeš zůstat, ale jen kvůli NĚMU. Tak hnusně jsi to řekl. Následovalo, že se odstěhuješ a už nikdy se mnou ani s NÍM nechceš mít nic společnýho. Že Tě nezajímá. Ano, kupodivu jsem začala brečet. Která máma by nezačala, když by jí otec dítěte, které už půl roku nosí v bříšku, řekl tohle? A potom večer, když jsi šel spát a chtěl jsi, abych přestala brečet, nasadil jsi tomu korunu. Útěchou mi mělo být: „Promiň, já tě mám rád, ale tak trochu svým způsobem…“ a následné: „Vždyť jsem ti říkal, že s tebou chci zůstat kvůli němu.“ Moc hezké.

Nakonec jsi způsobil to, že už Ti nemůžu věřit, co je a co není pravda. A že se Ti bojím věřit, podívej se, jak jsem Ti naletěla. Je mi 20, což rozhodně není věk na to, zůstávat s někým jen kvůli tomu, aby měl malý tátu. Nechci být s někým, kdo mě nemiluje – což bych předpokládala, když za pár měsíců čekáme rodinu. A nechci být s někým, kdo se mnou není proto, že sám chce a že mu je se mnou dobře. Vím, že nemám nejlepší vyhlídky, ale zvládnu to. Vždycky jsem to nějak zvládla. Jsem mladá, nemám tři oči ani dva nosy. Dokážu malému najít tátu, který bude mít rád, opravdu rád, jeho i mně. A třeba první Vánoce už budeme slavit zase tři. Chci rodinu, na kterou se budu moc spolehnout.

Když jsem včera psala Lence, protože jsem to opravdu potřebovala někomu říct, celou dobu se Tě zastávala. Byla jsem opravdu nešťastná. A psaly jsme si i o porodu a ona mi napsala: „Vždyť on tam s tebou půjde, přece si to nenechá ujít!“ smutně jsme ji musela napsat, že milerád necháš. Ve chvíli, kdy budu potřebovat pohladit po vlasech a říci, že to zvládnu, budu tam jen já a porodní asistentky… Ale zvládnu to. Pro svého syna udělám cokoli, jen aby byl šťastný! Víš, neměla jsem tak naplno žít. Měla jsem se na chvíli zastavit. Alespoň v okamžiku, kdy jsi mi řekl, že si mě chtěl požádat o ruku, ale že co spolu bydlíme, tak že jsem jiná a ty sis to rozmyslel.

Už tenkrát mi to mělo všechno dojít. Že se mnou do budoucnosti nepočítáš. Je to vážně jen na Tobě. Jestliže mě miluješ – dokaž mi to, ale asi bude trvat, než se odvážím Ti věřit. Pokud mě nemiluješ a nechceš se mnou být, tak jdi, hlavně už mě prosím netrap. Chci si těhotenství užívat bez slz a bez stresu, aby se i můj drobeček správně vyvíjel a narodilo se krásné, spokojené miminko.

Hodnotilo 10 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Barushe  12.12.11 04:36

Ahojky, je mi moc líto, co prožíváš s přítelem, ale nedalo mi to a pohledala jsem v naší diskuzi mladých maminek, protože jsi se k nám přidala s příspěvkem:

**snažilka

Ahoj holky, ráda bych se k vám přidala, zatím jsme teda jen ve fázi snažení, ale doufám, že nám to brzy vyjde. Je mi 20 a bydlím kousek od Pardubic. Nemáte některá zkušenosti, nebo někoho v okolí, kdo s mimčem studuje VŠ? :-)**

tak to nenasvědčuje tomu, že jsi nechtěla, aby s tebou přítel spal, ani že bys chtěla jinou antiko… :nevim:
Nechci být rýpavá, jen mě to překvapilo :think:

Příspěvek upraven 12.12.11 v 04:37

 
4dětičky  12.12.11 08:39

Ale no tak tak horké to zas nebude,víš každá žena v těhotenství si každou větu přebere jinak a hrozně moc jí to ublíží i když to tak třeba ani není myšleno chlapi se neumí správně vyjadřovat já si prošla tím samým pro muže jsem snad byla jen inkubator a pro změnu žena vůbec :D těch slz.. já plakat perly tak jsme v balíku :mrgreen: No a i kdybys zůstala sama tak co ty máš 20let já měla 16let a dítě v ruce a zvládla jsem to a to byla jiná doba každý na mně koukal jak na zjevení,takže hlavu vzhůru a hlavně at je miminko zdravéé :kytka: :mavam:

 
Chawa
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 12.12.11 09:12

Tak to je nějaké prazvláštní a vezmu-li v úvahu to, co napsala Barushe, vypadá to, že nás tu někdo tahá za nos. A i kdyby to tak bylo, to tě přítel opakovaně znásilnil, že je vina jen na něm? Nesouhlasili jste náhodou oba? Vyjasni si nejprve, kde nastala chyba, nebo si tady z nás přestaň utahovat.

Omlouvám se za svoji „tvrdost“, ale nebaví mě, když se někdo dělá rádoby srandu nebo se neoprávněně staví do role oběti.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 12.12.11 09:23

Chawa: ja si nemyslim, ze reinka mela na mysli znasilneni. Ale chapu, ze jsi to tak pochopila protoze to napsala fakt divne.
Reinka: nesmis si to tak brat. Jedna veta jeste nic neznamena i kdyz je tak hnusna ;)

 
Reinka
Generální žvanilka 24845 příspěvků 12.12.11 09:46

Ahoj, děkuju za názor, ať je jakýkoli, směrem k Barushi. Ono to bylo u nás všechno takový zamotaný. Úplně původní domluva byla, že vysadím prášky v srpnu/září a začneme se snažit. Ze zdravotních důvodů jsem je vysadila dřív, no a tak já samozřejmě miminko chtěla a za nic na světě by mě nenapadlo, že v něm se něco zlomí. Asi to pro něj byla jen představa, bude mimčo, ale když to přišlo, tak mu to mohlo teprve všechno dojít. Nevím :nevim: Já opravdu žila v domnění, že jsme ho oba chtěli, až časem, když jsem si sedla, zavzpomínala, jak co a kdy bylo…tak jsem si to začala dávat dokupy :nevim: Zatím se chová jako vyměněnej, ale nevím, nějak jsem si vytvořila mezi mnou a jím bariéru.

 
Reinka
Generální žvanilka 24845 příspěvků 12.12.11 09:47

A Chawa: nestavím se do role oběti, myslím si, že v této situaci jsme se svým způsobem stali obětí oba… :nevim:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 12.12.11 09:51

Tak já to pochopila tak, že ona dítě chtěla, proto mu vlastně říká, že to, že s ní spal a nedával si pozor byla jeho volba…Je to jasné až na konci odstavce, do té doby to vypadá, že hází vinu na něj že si dovolil s ní spát. :lol: Každopádně nechápu autorko, proč se snažíš o dítě když studuješ VŠ a jsi finančně závislá na příteli.Vážně ne…

Každopádně bych to nehrotila.Člověk ve vzteku řekne spoustu věcí, při hádce padají moudra, která by člověka nikdy nenapadla.

 
lumpajda
Zasloužilá kecalka 503 příspěvků 12.12.11 10:00

Přiznej si, že ty jsi to miminko chtěla a byl to tak trošku podvůdek na tvého přítele, který miminko nechtěl. V hloubce duše to víš a doufala si, že až zjistí, že jsi těhotná vše se změní a bude štěstím bez sebe, ale ejhle ono se tak nestalo.Dej mu čas to přijmout, má teď pocit, že byl do něčeho v manipulován, což chlapi hodně těžce nesou. Myslím si, že tě miluje, jen se teď pere sám se sebou a se svými pocity.V těho­tenství jsme hodně citlivé a chlapi bohužel někdy myslí kolenem a né hlavou, když něco plácnou a pak neví, jak se omluvit.Držím palce ať to spolu zvládnete a hlavně ať se vám narodí zdravé a spokojené miminko.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 12.12.11 10:15

Holky ,ať je to jak je to.Tak na mimi musí být dva.On asi taky není včerejší.A pokud věděl že nebere HA. Tak je jasné co mohlo nastat.A pokud to dítě nechce,tamk to má říct.Opustit s tím,že se bude podílet finančně a je to.Žádné dlouhé protahování.Ale ne to co dělá.To není chlap.Ale ještě nevycválaný holomek.Slečnu sice neznám.ale znám chlapy.A vím jaké to je ,když je někdo těhotný a někdo se do něj strefuje.Je to hnus.Takže pisatelko.Hodně štěstí a pokud je na tom přeci jen trocha pravd.Což myslím že ano.Tak přeji hodně štěstí.Já to zvládla sama se dvěma dětmi .Nyní partnera mám a čekáme spolu po 3 letech také miminko. :) Tobě i chlapečkovi přeju jednou moc hodného tatínka a přítele. :kytka: Věř že jednou bude zas dobře.

 
Anonymní  12.12.11 10:32

Já Reinku chápu! Taky jsme se domluvili s přítelem na vysazení antiko a že až to příjde tak to příjde - přišlo to asi za 3 měsíce :D . No a v tu chvíli byl přítel na mrtvici a neuměl si to představit! Takže oni ti chlapi prostě někdy neví co chtějí,co to obnáší…až když je to na cestě :roll: . Taky jsem si vyslechla dost hnusných věcí a ještě i kolikrát vyslechnu teď,ale vím,že to tak nemyslí. Je to holt v návalu vzteku! A jaký má teď vztah k naší osmiměsíční dceři? Je z ní pos… :lol: .
Takže držím palečky ať je to všechno v pohodě a nenervuj se! Hlavně ať jste oba zdraví :kytka: :hug:

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 12.12.11 12:45

No, nemáš to tedy vůbec jednoduché. Nedávno jsem naštvala v diskuzi nějakou zakladatelku, která chtěla miminko myslím někdy kolem 18-20 let a pustily se do mě i ostatní mladé matky s tím jak jsou zajištěné, mají odpracováno a já nevím co. No optikou o 17 staršího člověka se to jeví prostě jinak, spoléhat na muže…

Na mě to celé působí tak, že jsi rozhodla, že chceš miminko, tvůj přítel se jen neubránil a to je asi to co bude potřeba si připustit. Je to tvoje rozhodnutí, ty jsi si „zkomplikovala“ zásadním způsobem život. Tvoje uvažování odpovídá tvém věku, to že hned myslíš na to, že najdeš přece jiného chlapa, když nemáš tři oči a dva nosy…

Na druhou stranu, myslím si že jsi docela silná, pokud při těch všech problémech zvládáš ještě studovat, s omdléváním a nevolnostma chodíš do školy, tak klobouk dolů, jsi mladá a silná, čekáš dítě, neupínej se k chlapům a pokus se svůj život zařídit po svém. Žádná večeře ani jiné vlichocení se ti přítele neudrží pokud je to mladý nevyzrálý jedinec, který navíc k dítěti přišel tak trochu jako slepý k houslím. Tohle funguje možná krátkodobě.

Co rodiče, máš jejich podporu? Máš plán jak to zvládneš finančně pokud vás přítel opustí, omlouvám se za pragmatické otázky, ale nabízí se.

Držím ti palce abys to zvládla :kytka:

 
aiesha
Stálice 87 příspěvků 12.12.11 13:18

No taky si myslim,ze jsi to na chudaka trochu usila :nevim: :nevim:
Tvoje slova .. Já opravdu žila v domnění, že jsme ho oba chtěli..
Tak kdyz zijes v domeni,tak by sis to mela overit a narovinu se na to zeptat ne ?
Snad kdyz vi,ze neberes prasky a mimco nechtel(a podle toho co pises,tak mimco asi teda nechtel,kdyz s tebou chce zustavat jen kvulu nemu)tak si mel davat pozor a ty mu to rict a ne cekat,ze on mel neco tusit..Prijde mi to divny :nevim:
A jestli jsi to udelala jen proto aby s Tebou zustal,tak nevim jestli to byla spravna volba
No,ale kazdopadne tohle vsechno musis vedet Ty sama.Preju at to dobre dopadne :kytka:

 
evanes
Nováček 5 příspěvků 12.12.11 13:32

Milá pisatelko, já jsem rozhodně na tvé straně. Taky jsem měla přítele, který věděl, že nemůžu brát antikoncepci, mám poruchu srážlivosti krve. Můžu si dovolit jen jednu a ta je velmi drahá. Slíbil, že mi na ni přispěje, ale pak než to stačil udělat, byla jsem v jiném stavu. Mám náročnou práci, spojenou se stresem a dojížděním, také už 2 větší děti, takže jsem se dost přepínala a o miminko jsem přišla. Přítel mě nepodržel a starat se začal, až když bylo pozdě. Přestala jsem si ho vážit. Lidé, kteří spolu vychovávají dítě, musí jednat jako partneři, doplňovat se a moci se spolehnout jeden na druhého. Pokud tohle nefunguje, není ve vztahu ani důvěra, je základ. Pokud by své jednání přehodnotil, nasypal si popel na hlavu a chování změnil, přijala bych ho zpět. Protože vlastní táta je pro dítě nejlepší, ale pokud by v netaktnosti pokračoval, tak bych mu už nedala žádnou šanci, aby mi mohl dále ubližovat.

 
Ivtcha
Echt Kelišová 8926 příspěvků 12.12.11 13:43

Reinko z mé zkušenosti, se chlapi při těhotenství ženy chovají prostě DIVNĚ ! Podle mě jim najednou dochází ta zodpovědnost a že se jim změní celý život, někteří to zvládají líp, někteří hůř. Nechala bych tomu volný průběh a vůbec nic bych neřešila. Hlavně buď v klidu, nestresuj se kvůli chlapečkovi a chlopovi to třeba brzo dojde :hug: :hug: :hug:

 
kašlunato  12.12.11 14:43

Ne dva dny v měsíci, ale pět dní v měsíci, i když při frekvenci jak ji popisuješ byste to trefili i tak… Zajímalo by mě kolik je jemu? Pokud je stejně starý a taky studuje, tak se jeho náladám vůbec nedivím. Asi mu postupně dochází co se děje a na náladě mu to moc nepřidává. Zodpovědnost není legrace a těhotenství a rodičovství taky ne a někdy je lepší si počkat až tomu chlap s věkem dozraje (u nás to trvalo skoro deset let - uznávám docela dlouhá doba, ale stálo to zato).
Jen chápu proč ten měsíc musel být naprosto bez sexu (i kdyby jste dítě opravdu vůbec nechtěli - ani on ani ty), existují přece i jiné metody antikoncepce.

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 12.12.11 14:53

Reinko, myslím si, že jsi dost silná a vše zvládneš. Nech chvíli přítele přemýšlet a třeba bude brzy po krizi. A u porodu bude šťastný s vámi. Moc bych ti přála, aby se vše v dobré obrátilo.

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 12.12.11 17:12

No v té posteli měl mít alespoň jeden z vás rozum, holt jste ho neměl ani jeden no. Tak teď ho budete muset mít oba. Partner se bude muset postavit k situaci čelem, rozmyslet si, jak si to vlastně představuje, a ty nesmíš zapomínat, že rodina jste vy dva, děti do ní přicházejí a zase odcházejí, a budete muset spolupracovat, ikdyž si lezete na nervy.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26481 příspěvků 12.12.11 17:27

je mi lito,ze prozivas ted takovy stres,ale vis ty jsi jeste mlada a takovych vet jeste prijde.Ja vim ze zena ocekava,ze si ji pritel bude vazit,nejenom kvuli tomu detatku,ale taky proto,ze chce neco dokazat a studuje.Nemyslim si,ze jsi na neho neco usila.Na dite jsou dva a on to take vedel,ze se muze stat cokoliv. ;)
Chlapi nejsou takovy jaky si je vysnime-opravdu ne.A co se tyce zabezpeceni.Vzdyt tolik zen se pak kvuli detem vzda kariery a stejne jsou zavisle na svem manzelovi,takze by jsem to na nejakou zavislost nesvadela.Spis si myslim,ze mu pomalu dochazi,ze ve svem veku se pripravil o kus svobody a trochu mu z toho hrabe :think: Bud se to zmeni a on Vas dva bude mit rad,nebo at radeji odejde a zije si svuj bezdetny zivot.Ty jsi mlada hezka zena-nebudes mit nouzi o pritele,tak Ti preju odvahu a Tvemu pritelovi dvojitou.
A nesouvisi to vzdy jenom s vekem.Znam plno 40-catniku,ktery zustanou pubertaky navzdy a znam plno 20-ceti i tri-ceti letych,ktery jsou ve sve roli otce jako doma.Drzim Vam oboum palce a hlavne tomu prckovi,ktery za nic nemuze :kytka: :kytka: :kytka:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 12.12.11 17:35

Ze všeho vyplinulo že ty si dítě chtěla,on se nebránil sexu ale dítě nechtěl.Nejspíš on myslel udem a ty zrovna rozmarem počít dítě ale už si si neuvědomila že to vše muže dopadnout takto.

řesto si myslim že budeš dobrá máma,že se o toho malého skvle postaráš a že brzo najdete i toho pravého.Ono i to dítě pomuže ti rozumově dospět a s partnerem(už jen to jméno by mě odradilo :lol: pardon asi nejapnej vtip) bych jako s otcem nejspíš nepočítala.
Moc držim palce a zvládnout se dá opravdu vše když se chce :kytka:

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 12.12.11 19:06

co k tomu říct? první odstavec mě fakt zaskočil. Přijde mi to jako alibismus - ty mu řekneš, že jsi bez prášků, on to ví, ale pardon - jak je mladej, tak je blbej a když ty mu při styku neřekneš aby se chránil, tak proč by to dělal. Jinak chlap, který si v jeho věku opravdu myslí, že dítě vznikne jen 2 dny v měsíci je idiot a divím se, že se pak dotyčná diví, jak se chová. Doufám, že to zvládneš, ale můžu říct, že pokud s tebou partner nezůstane (se mnou by teda nezůstal, protože kdyby mi řekl něco podobného, vykopla bych ho sama a rozhodně ho neomlouvala těhotenstvím), budeš to mít těžký. Ono miminko není jen na hraní, ale ono zvrací, brečí, hysterčí, nespí, roste, je nemocné… a do toho se budeš muset učit ještě hodně let než tu školu doděláš.

 
alianka34  12.12.11 19:33

Já to tedy moc nechápu.Trochu mi přijde, že s tebou cvičí těhu hormony.Tak nejdříve dítě chcete a teď chceš trhat rodinu???To malý si zaslouží šanci na biolog. tátu, nemyslíš?
Chceš být ve 20 máma tak se už te´d nechovej jako děcko. Máma musí ledasco v životě zvládnout…mohla sis užívat mládí a hledat toho pravého, ale rozhodla ses jinak.....tak tomu dej šanci.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26481 příspěvků 12.12.11 21:27

Jo prosim te nezlob se na me,ale to jmeno leosek-mi prijde(souhlas s kamcou)
dost ujety-vzdyt vam neni 10 let.Takovy slizky jmeno,ale to uz je mimo misu.
nezlob se,ale musela jsem to napsat :oops: :oops: :oops:

 
lasička1
Echt Kelišová 7754 příspěvků 12.12.11 22:16

Reinko-myslím,že jste oba mladí,nezkušení a trochu jste „neodhadli“ situaci.To neznamená,že nedokážeš-nebo nedokážete-dítě vychovat.Neznamená to,že by ste ho neměli rádi.
Ale pokud studuji vš,tak si musím rozmyslet,co chci-studovat?Nebo školu odsunout do pozadí a být matkou?Ano,pokud přijde dítě neplánovaně /selže antiko / při studijích na vš,tak nějak situaci vyřeším,i když to nebude lehké.Ale chtít počít dítě,když nemám nic-dokončenou školu,zaměstná­ní,jistě ani zázení-kde by si našetřila nějaké peníze jako rezervu?Prostě jít bezhlavě,bezmyš­lenkovitě do tak zásadního okamžiku v životě,jako je narození dítěte je docela nezodpovědné.Ne­zodpovědné vůči tomu,na kom budete závislý-zda na partnerovi,nebo zda budeš bydlet u rodičů?Kdo vám bude přispívat na domácnost,ple­ny,výbavičku?Vše bude financovat přítel sám?

 
Chawa
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 12.12.11 23:47

Pomnenkova, no, jak jsem byla na Reinku na zacatku drsna (a nazor jsem doposud nezmenila), tak ted se ji musim zastat. Je uplne jedno, jak sveho chlapa oslovuje, to s tim prece vubec, ale vubec nesouvisi a navic je to jen a jen jejich vec. Tebe take nekdo nekritizuje za to, jak oslovujes lidi ve svem okoli. :cert:

Příspěvek upraven 13.12.11 v 00:22

 
klarushka
Závislačka 3885 příspěvků 12.12.11 23:55

ahojky Reinko, tak za prvé bych Ti chtěla říct že jsem taky mladá maminka je mi 20 a mám 4 měsíčního chlapečka teda vlastně máme s přítelem ale než jsme si ho pořídili tak jsme si o tom pronluvili já měla odpracováno něco přes rok přítel už víc takže nějaké finance jsme měli připravené oba jsme miminko chtěli tak jsem vysadila HA a nechali jsme to na náhodě a bylo to :) neříkám taky se občas s tím mojim trdlem :srdce: pohádáme ale všechno řešíme ústně a né jak děti dopisama :roll: . A osobně si myslím že ústně toho vyřešíš mnohem víc!! A hlavně mě poslat přítel místo toho aby sme si promluvili a snažily se to vyřešit dopis tak ho asi pošlu do temných míst :pocitac: :pocitac: hlavně nechápu proč si chtěla dítě při škole a proč si do toho přítele vlastně uvrtala :roll: já vím na všechno musí být 2 ale myslím si že ve správné rodině to má fungovat tak že se dva milujou a chtěj spólu bejt a časem přibyde miminko které sice nadevše milujete ale nesmí se přeci vytrácet láska mezi Váma ne ? Alespoň u Nás to tak funguje. Navíc přemýšlela jsi o tom že dítě není panenka která se při pláči, nemoci, vztekání se.....dá odložit do kouta ??? a hlavněb že něco stojí ??
No nic přeju si ať to dopadne tak jak Ty chceš :kytka:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 12.12.11 23:58

Ve všem krom jména souhlas s Kamčou! :kytka:

Pomnenková ty seš fakt divná :roll: …u jednoho deníčku jsem to smazala ale tady už to fakt napíšu :cert:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26481 příspěvků 13.12.11 08:22

Chawa
je to muj nazor-mas neco proti?Ja drsna tady na nkoho nebylo-obcas napisu pravdu,jestli se Ti to nelibi,tak to necti.Uz jsem si vsimla,ze kdyz neni tema k nakopnuti toho druheho,tak si ho lidi( jako ty )najdou z odpovedi tech druhych.
ja si budu psat co chci.Tchsus

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26481 příspěvků 13.12.11 08:27

Miruse
ja myslela,ze je to tady o tom odpovidat tem,ktery neco napisi…
Nemas jinak nic jineho na praci.Ptala jsem se te na tvuj nazor?Ne divna jsi ty-napises az kdyz napise na me nazor i ten druhy-zrejme nemas dostatek odvahy..
Ja napsala,to co uz zminovala i kamca prede mnou-jen drsneji.Ja za to nemuzu,ale Kdyby mu naspala leosi ,nebo tak,je to lepsi.
Podstatne je,ze jsem na ni nebyla drsna jako na zenu,ale na toho jejiho chlapa,ktery se vzdava zodpovednosti­.Neuslo Ti,ze jsem ji chtela od neho trochu i odradit????Potoze ona takovyho nepotrebuje,pokud se tak chova. :roll: :roll: :roll: :roll:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26481 příspěvků 13.12.11 08:54

Miruse
uz jsem videla na vice diskuzi,ze se navazis do vice lidi…napr Karolina v chudobe 2012 atd…Jako to ,ze jsi kelisova neznamena,ze jsi tady mas pravo vytknout kazdemu jaky je nezkuseny a ty jsi ta premoudrla zena-jsi trapna :roll: :roll: :roll: :roll:

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 13.12.11 09:16

Holky s tim jménem to byl samozřejmě vtip.Kdyby se jmenoval kleofáš,jen jméno LEOŠEK ve mě evokuje ten film ,nevim jak se jmenoval jak zpívali je to fajn fajn fajn,je to fajnoví :mrgreen: ,dělám věci tutoví :mrgreen: .Leoš mi už tak směšnej nepřijde :mrgreen:
To jen tak mimo téma :mrgreen: že to opravdu nebylo myšleno doslova :mrgreen:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26481 příspěvků 13.12.11 10:21

kamca
no jasne ,ze to byl vtip-kdo by bral smrtelne vazne jedno jmeno? :mrgreen: Mne to taky nejak ve srande vyprovokovalo-nic vic,nic min :nevim:

 
Chawa
Zasloužilá kecalka 533 příspěvků 13.12.11 17:27

Pomnenkova, jenze od Kamci-Dalmatinky to docela vyzni jako vtip a od Tebe jako urazka. A mezi tim je docela rozdil.....

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26481 příspěvků 13.12.11 20:45

Chawa-jo ty jsi me slysela jak se tomu smeju,nebo respektive nesmeju a v podvedomi urazim)-aha mas vyborny PC-to tady jeste nemaji.Prosim te jak muzes vedet jak to ja myslim.Ja tady cetla uz takove urazky,ze o tom radeji pomlcim co opravdova urazka je O.K?

 
kozimura
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 29.02.12 13:21

Nechápu moc reakce o tom, že to na „chudáka“ ušila. Jasně, vysadila Antiko, ale řekla mu to snad a když tak mimi nechtěl, tak proč si nenasadil na svého frajera gumu? Šli do toho oba a určitě je už plnoletý, měl by si dát dva a dva dohromady a vše řešit jako chlap a ne jako bábovka, že uteče, jen se něco stane… Já jsem třeba zažila dva pohledy na těhu a chlapa - poprvé chtěl mimi strašně můj muž. Já musela antikoncepci vysadit ze zdravotních důvodů a bohužel se stalo, že nám praskla guma. Manžel - tenkrát můj přítel to zdržoval s tím, že zajedeme na pohotovost ráno, pak že odpoledne, pak přijeli jeho prarodiče a on si s nimi vypil. Byla jsem tak vzteklá. Nakonec jsem sedla do jeho staré škodovky a řídila, i když jsem s ní jezdila nerada a on to věděl. Začal se na pohotovosti smát, že je tam inzerát na kočárek a když odešel na WC, přišel doktor, který se ke mně choval… Jak to napsat a nebýt sprostá - jak k lehké děvě :( Bylo mi strašně. Tenkrát jsem studovala VŠ, neměla kde bydlet a přítel vydělával 6tis. měsíčně a byl v práci snad pořád.
Pak uběhlo pár let a začli jsme přestavovat náš baráček a plánovat svatbu - já chtěla svatbu a manžel jako kompromis miminko. Bohužel se stalo to, že mimi bylo napoprvé, takže jsem se vdávala už ve 2.měsíci. Musela jsem měnit šaty, nemohla si pořádně přiťuknout, loučení se svobodou si užíval manžílek na diskotéce, zatímco já seděla na lavičkách. Chtěla jsem vše jinak, ale radovala jsem se z naší dcerky šíleně. Pak uběhly 2 roky a já manžílkovi připomněla, že by to chtělo druhé mimi, které jsme plánovali, že chci kvůli práci navázat mateřskou na první rodičák. A to už se mu nelíbilo, vymlouval se, vykroucel, že druhé ještě ne. Pak jsme začli pokoušet a upřímně řeknu, že jsem věděla přesně kdy mám ovulku a kdy manžela svést - chlapi rádi mění své názory, jak se jim hodí. Přitom oni to dítě nenosí v bříšku, neporodí, nezažijí tu bolest a zároveň radost. Možná je to vše i proto, protože jsem o to ochuzeni. Dnes si užíváme už rok a téměř 3 měsíce druhou holčičku a manžel ji nadevše miluje a jsme šťastní ;-)

Držím pěsti, ať je mimi v pořádku, ať se tvůj chlap postaví ke všemu jako opravdový chlap a ať jste šťastná rodinka :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama