Když už přestanete věřit

Těhotenství

Po 1,5 roku snažení, trnité cestě a moři slz se objevily // na testu . Bylo to jako sen. Tím bych chtěla podpořit všechny snažilky, které každý měsíc ten počůraný negativní papírek obrečely jako já, ale nakonec se zadařilo a já jsem nejšťastnější na světě a čekám na náš dáreček 18. 12. 2015. :)

Ahoj holky, když jsme se rozhodly s přítelem pro miminko, naivně jsem si myslela, že hned měsíc na to budu těhotná. :D V té době jsem byla hodně naivní a věřila řečem: „Jednou vynecháš a hned jsi v tom.“

No nohama zpátky na zem, první menstruace po antikoncepci 14 dní zpoždění. Už jsem si myslela a letěla hned do lékárny a? Negativní! Proč? mi tedy nepřišla menstruace? Po měsíci čekání, kdy už ta mrcha přijde, jsem se odhodlala ke gynekoložce. Píchla mi vyvolávačku a mrcha přišla, ale s jakýma bolestma.

Takhle to bylo ještě asi 4 měsíce se stejným scénářem. Snažení - čekání - bez vyvolávací injekce nic - a já s hromadou negativních testů smutná. Mezi tím u nás v práci otěhotněly kolegyně a s každou podobnou zprávou jsem byla víc a víc závistivá. Zavolala jsem k doktorce a objednala se, že mám podezření, že v mém těle to asi nefunguje tak, jak má.

Paní doktorka mě vyšetřila asi tak, jako když jdete na obyčejnou prohlídku jednou ročně. A pak, aby mi zacpala pusu, mi nasadila prášky, který podle mě ani nevěděla, na co mi dává. Se slovy: „Berte to 5 měsíců, měřte si ovulační teplotu, zapisujte a pak se za půl roku stavte.“

Tak jsem utíkala pro teploměr do lékárny, měřila poctivě každý měsíc, nikdy mi teplota v době ovulace nestoupla ani neklesla. Už to mi přišlo divné, zkoušela jsem ovu testy a ty pozitivní byly, tak jsem ještě doufala. Půl rok utekl a já už klepala na dveře u doktorky, kde jsem se dozvěděla, že jsem moc na těhotenství hrrr a mám se uklidnit, vypustit a ono to samo přijde. S tím, že když ne, tak mám přijít zase za 3 měsíce.

Už naštvaná jsem usoudila, že tahle doktorka mi nepomůže a přešla jsem k jinému gynekologovi. Ten mě odeslal do UNICI Brno s tím, že tam se o mě postarají a zjistí příčiny. Tak po roce snažení jsme se objednali se slovy nového gynekologa: „Uděláte vše, co vám řeknou, jestli chcete být brzy těhotná.“

Prý že tam chodí páry s jasným cílem a doktoři nejsou zvědaví na nějaký teorie pacientek. Jsou to specialisti a řeknou mi, co je pro mě nejlepší. Ještě někdy v listopadu 2014 jsme si vyjeli do UNICI. Muž šel ihned na spermio a já na různá vyšetření. Už si ani nepamatuji, na co všechno, ale snad na vše, co existuje.

Muž spermio v rámci možností ok. Já? Krev ok, ultrazvuk - syndrom PCO, vaječníky prorostlé cystičkama. Doktor mi hned oznámil, že bych se mohla snažit klidně 5 let a stejně by se nic nestalo, jelikož nedochází k absolutně žádné ovulaci. Vajíčko se nikdy neodloučilo od vaječníku, vždy zaniklo.

Nasadil mi Clostydbegyt, Duphaston a jeli jsme domů. Počkali jsme na menstruaci a pak 5. den nasadili Clostydbegyt. Cca 14. den cyklu do Brna na sledování, jestli je vajíčko a ovu probíhá a tam mi ještě píchli do břicha Pregnyl na podpoření ovu a vypuzení vajíčka. A do 24 hodin jsme se museli snažit - pak do konce cyklu Duphaston, kdyby náhodou se zadařilo. A taky, aby mi ta mrška chodila přesně.

Takhle jsme pokračovali se stejným scénářem 4 měsíce. A nic. :-/ Doktor v Brně doporučil vyšetření průchodnosti vejcovodů. S tím, že budeme zase blíže problému, proč to nejde. Objednala jsem se do nejbližší nemocnice a tam mi řekli, že už to tam roky nedělali a už se tohle ani nedělá. Tak jsem řekla, že se objednám do nemocnice, kde mi budou schopni to udělat. Mám prý vydržet na telefonu a za chvíli se ozvalo: „No tak teda přijďte.“

Je to ambulantní vyšetření. Dostavila jsem se na objednané datum. Můžu vám říct, že mi před vyšetřením řekli, že se to nedělá kvůli „extrémní bolesti tohoto vyšetření“ a že když přežiju toto, tak porodní bolesti budou pak brnkačka. Nevím, jestli mě chtěli vyděsit.

Jdeme na to, nebudu to popisovat, jen řeknu, že bych nepřála ani nejhoršímu nepříteli, když se ve vás hrabou jak v tašce s nářadím, čípek mi stiskli do nějakých kleští a úzkou trubičkou proráželi a napouštěli mě tekutinou, pak dalších nespočet kleští, zrcadel, nástrojů. Toto běžně trvá max. 10 minut se vším, u mě nejdelších 35 minut v životě.

Sestra mě držela za hlavu a říkala, ať vydržím, furt jim to nešlo, doktor prohlásil, že neví, co s tím má dělat, a v tu chvíli jsem pochopila, proč to tam už roky nedělaj. Po 30 minutách jsem křičela, ať už to všechno ze mě vyndaj, že už to nevydržím. Citila jsem svůj konec.

Konečně přestali a vše vyndali, ležela jsem a ani zvednout se nemohla z toho lehátka. Pomohla mi sestřička posadit se, rozdýchávala jsem, pak mi podala nějaký velký bílý hadr, v duchu jsem si říkala na co jako? pak jsem pochopila, stoupla jsem na nohy a spustili se ze mě proudy krve, tekoucí po stehnech, jak kdyby mě rozřezali. Přišla jsem si jako znásilněná a pak ještě 3 dny po tom jsem měla problémy si dojit na malou.

Přítel si mě odváděl podpírajíc na nějaký pokoj, kde mě nechali vzpamatovat. Pak přišla sestra s výsledky a oznámila mi, že toto vyšetřeni nic neprokázalo, prostě to nějak nevyšlo, tekutina tam nedostříkla až tak vysoko a tím se nedá průchodnost zjistit, a doporučují laparoskopii vejcovodu.

Nevyšlo? Vtip? Tento horor a žádný jasný výsledek. Brečela jsem bolestí i zoufalstvím. Odcházeli jsme domů, volala jsem do Brna, nevěřili vlastním uším, co se dělo. Pan doktor tedy dopručil laparoskopii. Jelikož bez výsledku jsme nemohli pokračovat.

A teď to hlavní: 13. 3. poslední menstruace, 20. 3. laparoskopie s chromopertubací, po 3 dnech mě pustili domů s tím, že mám endometriózu v počátečním stadiu. Sražená na dno jsem volala do Brna s výsledky, domluvili jsme se na další návštěvě po mensesu. A teď se podržte, nastoupila jsem po měsíci zpět do práce, oslavili jsme to panáčkama, těhu jsem vypustila a těšila se po menstruaci, až uvidím doktora.

Noo, po 14 dnech zpoždění, které mě absolutně nerozhodilo, ale stejně jsem si ten test udělala, kdyby náhodou, jakože jsem počítala s negativem. Jsem nevěřila vlastním očím -bylo to tam! // Říkala jsem si, že to musí být vadný test, běžela jsem za mužem a ukázala mu ten počůraný papírek, brečela jsem štěstím, jemu taky slza ukápla a řekl mi, že se mu na dnešek zdálo přesně tohle - pozitivní test.

Utíkala jsem do lékárny, kde jsme koupili ten nejdražší a nejspolehlivější test, kde se ukazalo + 2-3. Doktor zatím viděl pouze váček, vynadal mi jak malé holce, že jsme měli dodržovat šestinedělí po laparoskopii a že nechápe, kdy jsem tedy otěhotněla a jak? :D

Pak jsme chodili na genetiku kvůli narkóze, jestli neohrozila mimi, ale otěhotněla jsem asi týden po tom, co mě propustili.

Teď jsem 23+4. tt a čekáme chlapečka, to štěstíčko mě teď kope v bříšku. Tak doufám, že ted už bude jenom dobře. Muž se mnou chodí na každý ultrazvuk a společně se nemůžeme dočkat 18. 12.

Takže holky, i když musíte prolézt tím nejhorším trním plným nástrah, nepřestávejte věřit jako já a stane se to, i když už tomu nevěříte, a ztratíte veškerou naději.

P. S.: Rozepsala jsem se kapku víc, než jsem chtěla, snad vás to nenudilo a omlouvám se za chybičky. Přeji všem snadné a pohodové těhu. :)

Hodnotilo 32 lidí. Score 3.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zpc h
Kecalka 351 příspěvků 31.08.15 00:46

Gratuluji, vím jaké to je, snažit se a pořád jedna čárka. I my to tak měli…a po skoro roce snažení (tedy bez doktorů) na testu // :)
Termín máme skoro jako vy :) 20.12.2015 :D

Takže přeji hodně štěstí, klidný zbytek těhotenství a ten nejkrásnější vánoční dáreček :)
Letos si je užijeme nejvíce. co, :))

 
Janinka 88
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 31.08.15 05:10

Moc gratuluji a držím palečky, ať je všechno v pořádku a už se dočkáte maličkého :) celá Vaše útrpná cesta mě děsí, protože to neznám - povedlo se nám to hned - a proto všechny maminky, které si projdou něčím takovým, moc obdivuju! Jste statečné!!! :hug: :* opatrujte se!

 
Dendaaa
Kecalka 158 příspěvků 116 inzerátů 31.08.15 07:14

Mo a moc blahopřeji k miminku. Přeji, ať to dobře dopadne a užívejte si.
Po přečtení deníčku mi je jasné, jak jednoduché jsme to měli. Držím palečky.

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 31.08.15 07:40

Moc gratuluji k plnému bříšku :potlesk: při popisu té řezničiny se mi chtělo brečet, zvlášť když vím, že mamka touhle hrůzou prošla taky abych se vůbec narodila. Ať vše dobře dopadne a chlapíček Vám dělá jen samou radost :kytka:

 
verulicek  31.08.15 08:12

Pěkný deníček, přeji pohodový porod :kytka:

 
Hanule81
Kecalka 260 příspěvků 31.08.15 08:15

:hug: super deníček :kytka:

 
andilek2766
Závislačka 2760 příspěvků 31.08.15 08:39

Moc moc gratuluji k vytouzenemu miminku.Mam témeř podobný příběh, jen ne tak zcela trnitou a bolestivou cestu jako Ty :oops: po psychické strance vsak bolela stejne…Jsi velká Šikula, zes to zvládla a jako odměnou se Ti dostalo to nejcennější! :palec:
My jsme po 1,5roce snažení ve 30tt a taktéž cekame chlapečka :srdce:
Přeji Ti at uz zažívas jen radost!

 
sarink
Závislačka 4293 příspěvků 31.08.15 09:22

Moc gratuluji a přeji všechno nejlepší :kytka: Nám se zadařilo v měsíci, kdy jsem měla jít po mensesu na laparku :)

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 31.08.15 09:47

Jeee krasny denicek :) gratuluji k mimi :srdce:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 31.08.15 11:07

Ja teda jsem vysetreni pruchodnosti vejcovodu podstoupila ale mela jsem asi stesti na doktory. Me to vubec nebolelo. Chapu ze pro tebe 1,5 roku je dlouha cesta. My jsme na mimco cekali 5 let. Ale nazor typu nemyslete na to je fakt rada k nezaplaceni :roll: Jinak gratuluji a at je mimco v poradku

 
Belem
Nováček 6 příspěvků 31.08.15 11:08

Moc gratuluji. Opět se potvrdilo, že když to člověk přestane řešit a neupíná se k tomu, tak se zadaří. Také jsme čekali dlouho na naše děťátko, až téměř po 2 letech se nám podařilo pomocí druhé inseminace a nakonec máme i dvě miminka, rodili jsme 5.5. 2015 a byla z toho tříkilová dvojčátka, Vojtíšek a Kristýnka. Za pár dní už nám budou 4 měsíce, strašně to letí. Maminky užívejte si každého dne s těmi našemi mrňousky, protože to je ten nejlépe strávený čas v našich životech

 
Sendy888
Zasloužilá kecalka 806 příspěvků 31.08.15 11:13

Moc ti přeju, že vše nakonec dobře dopadlo. :kytka:
My jsme se snažili skoro 2 roky, takže dobře vím, co jsi prožívala. Dnes už mám téměř 4 měsíčního chlapečka. To čekání stálo za to.

 
LucyMar
Povídálka 42 příspěvků 31.08.15 11:32
:kytka: :mavam:
 
L-ee
Stálice 98 příspěvků 31.08.15 12:12

Gratuluji k miminku :) My se snažili 2 roky a 4 měsíce. Po doktorech jsem sice nechodila, ale zklamaná jsem byla každý měsíc stejně. Nakonec jsem to přestala řešit. Při práci jsem si dodělávala VŠ a řekla jsem si že po stanicích pak začnu běhat po doktorech. No a v březnu kdy už jsem to vážně nečekala jsem zjistila že jsen těhotná :lol: teď jsem ve 29tt a těším se úplně stejně jako Ty :dance:

 
L-ee
Stálice 98 příspěvků 31.08.15 12:14

Jinak náš dáreček by měl přijít 18.11.2015 :lol:

 
Eloushek
Kecalka 262 příspěvků 31.08.15 12:22

Jéé tak paráda, dopadlo to dobře - gratuluju :kytka:! Takže ta první paní gynekoložka měla nakonec pravdu, že ;)?

 
TCHS
Kelišová 7135 příspěvků 31.08.15 12:33

Gratuluji :kytka: a preji vsechno nejlepsi :hug:
At jste oba v poradku :srdce:

 
Didlinka33
Ukecaná baba ;) 1196 příspěvků 31.08.15 12:39

Ahojky…moc gratuluji :* my teďko taky docházíme do caru s tím, že já nemám ovulaci..Teďko mě čekají injekce do břicha, místo clostylu, protože ten mi udělal cystu..
Tvůj deníček mě rozbrečel a dooufám, že i nám se to někdy povede :hug:

 
ircicik
Nováček 1 příspěvek 31.08.15 14:43

Velks gratulace ke šťastnému konci. At dopadne i zbytek dobře a budete mit na Vanoce ten nejkrasnejsi darecek :kytka:

 
Mallorka
Ukecaná baba ;) 2269 příspěvků 31.08.15 15:59

Gratuluji k miminku, nicméně deníček nic moc. Nehodí se tam slova jako mrcha, ovu. Jinak jsi byla asi u sadistu, toto vyšetření jsem prošla taky a bolelo to jako silnější menstruace, nic to nebylo.

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 31.08.15 19:29

Děkujeme, a doufám že vše bude v už jen v pořádku ;) a všem přeji co nejdříve // :) lehčí cestou :hug:

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 31.08.15 20:21

@Didlinka33
Drzim ti vsechno co jde. Neni snad nic horsiho nez ta bolest kdyz se nedari a clovek je na to uplej pro me jednu chvili neexistovalo nic jinyho nez ze se furt nedari. Pripadala jsem si jak blazen, ale nemohla jsem to z te hlavy vyhnat. No podle me mi pomohlo to profouknuti na laparoskopii, take jsem tam mela dost cyst. Vazne obdivuji zensky kterym Se nedarilo jeste dele jak nam a zvladli to.. Pro me to byla vecnost..!

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 31.08.15 20:33

@Mallorka
Denicek podle tvych slov,,NIC MOC,, je psany tak jak mi ho zivot nachystal, lepsi jsem to bohuzel neprozila, ale muj zaver je nejcennejsi. Cekame miminko..a to je pro me hlavni. Nic mene: kazdy se vyjadrujeme jinak navic si myslim ze se tu nekdy pisi horsi slova nez MRCHA (myslena menstruace.) :D ale chapu ze se vzdy se musi najit nejaky krytik. A k tomu vysetreni bud stastna ze jsi narazila na lepsi doktory nez ja.. Protoze kdybych videla do budoucnosti tak se teto reznicine vyhnu obloukem ;)

 
Mallorka
Ukecaná baba ;) 2269 příspěvků 31.08.15 20:38

@Martina 606 já nemyslela obsah, ale ten sloh :-) že to není až tak pěkně napsané. Nicméně mě mrzí, co jsi prožila, já prožila to, co je v deníčku Děkuji, že jsi k nám přišel, jestli máš zájem se podívat, taky si myslím, že jsem to lehký neměla. Jinak to vyšetření mi dělal můj gynekolog a naprosto mu věřím, ale je pravda, že já měla pruchozí, tak to šlo asi lépe a hned.

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 31.08.15 20:55

@Mallorka
No moc nechapu, ale to je jedno.. Psala jsem to hlavne pro snazilky. Aby neztraceli nadeji, jako tenkrat ja :oops:

 
Mallorka
Ukecaná baba ;) 2269 příspěvků 31.08.15 21:03

@Martina 606 nechápu, co na tom nechápeš. :) prostě jak ve škole, text je to, co jsi chtěla říci, ale za sloh bych ti dala třeba trojku, Toť vše. Nic proti tobě a tomu, co jsi prožila. Jsou i lépe napsané deníčky.

 
Mildík30
Ukecaná baba ;) 2375 příspěvků 31.08.15 21:09

Při čtení deníčku jsem měla úplně husí kůži…přeji už jen samé krásné věci a těším se na deníček o porodu :hug:

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 31.08.15 21:13

@Mildík30
Dekuji :kytka:.. I ja, se tesim doufam ze ten budu psat jen s krasnymi zazitky :*

 
Ivuska88
Ukecaná baba ;) 2105 příspěvků 31.08.15 21:16

Nic proti, ale 1,5roku je krátká doba. Spíš můžeš být ráda, že to bylo,,docela"rychlé. Jsou páry, které čekají pět a více let :-( Sama už čekám 3roky a 3měsíce. mám za sebou 3.cyklus Ivf, za týden uvidím, zda úspěšný. Mám za sebou laparoskopii+hys­teroskopii+chro­mopertubaci. Měla jsem polypy na děloze. Bolelo to jako silnější menstruace. Přeji, aby ti zbytek do termínu rychle utíkal a měla uzlíčka u sebe :-)

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 31.08.15 21:54

@Ivuska88
Je to hodně individualní, můj deníček je o 1,5 roce samozřejmě mám známou která se dockala po 4 letech, bohužel i ty co neměli štěstí vůbec.
Přeji ti ať ti to vyjde :) A budeme číst tvůj deníček se šťastným koncem ;)

 
AnnaF
Ukecaná baba ;) 1804 příspěvků 31.08.15 22:01

U nas to bylo podobny, snazili jsme se (o prvni) taky skoro dva roky, na zjisteni pruchodnosti jsem byla taky, ale teda zadny takovyhle horor, bylo to uplne v pohode, vubec to nebolelo! Jinak doktorka mi rikala, ze to zjisteni pruchodnosti atd. casto prave vede k tomu, ze se hned pak otehotni (ze by laparoskopie taky?), protoze se ty vejcovody zaroven vycisti, kdyz je tam nejaka mala zarazka. No, jak otehotnela az dva nebo tri cykly potom, ale taky vtipne, v cyklu, kdy jsme konecne sli do CARu…prisla jsem jim tam tehotna, jen jsem to nevedela. Mimochodem, druhe dite mame na treti pokus. Fakt je to hodne i o psychice. Preju hodne stesti na zbytek tehotentstvi.

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 31.08.15 22:09

@AnnaF
Určitě i o psichyce to je také, akorát ještě nikdo nevymyslel vypínač jak to vyhnat z hlavy a nemyslet na to každý den :zed:

 
Pampeliskam
Ukecaná baba ;) 2290 příspěvků 01.09.15 06:33

Tez bych si prala, aby se uz objevily dve carky bez doktoru… To musi byt krasny pocit.
ALE nikdy bych nesla do nemocnice, kde bezne nejaky zakrok nedelaji. To je jako by rovnou rekli, ze ho neumi. Prubeh mi byl jasny uz na zacatku :nevim:

 
Velda01
Povídálka 40 příspěvků 01.09.15 10:14

Velká gratulace!! :dance: :potlesk: Popravdě mě ta vyšetření vyděsila, protože mě to čeká taky… vlastně to mám úplně stejně jako ty..my máme navrch akorát ATB :roll:… tak se uvidí :lol:

 
Martina 606
Kecalka 167 příspěvků 01.09.15 12:44

@Velda01
Preji pevne nervy a brzy // :) jak dlouho se snazite?

 
Deniska2000
Kelišová 5328 příspěvků 02.09.15 06:57

Já teda nevím, kde dělali tu zkoušku průchodnosti vejcovodů, ale já jsem na tom byla a žádná krev, ani extrémní bolest se neděla. Celé to trvalo asi 10 minut, bolest (pokud se to tak dá nazvat) jako při MS a to bylo celé. Na vyšetření jsme šly dvě ve stejnou dobu a ležely pak spolu na pokoji, ani jedna z nás neměla nic z toho co popisujete.

Příspěvek upraven 02.09.15 v 06:58

 
Beruska248
Kecalka 142 příspěvků 02.09.15 17:21

Krásný deníček, gratuluji k miminku :kytka: :kytka: Jsi hodně statečná, já si to ani neumím představit :nevim: Měla jsem to štěstí, že jsem otěhotněla způsobem „jednou vynecháš, a jsi v tom“ teď jsem ve 37 tt :) moc držím palečky ať je vše v pořádku :mavam:

 
darrrsie69
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 04.09.15 11:54

Nejkrasnější příběh deníček s hezkym koncem až mě vážně slza ukápla :* Obdivuji Vaší sílu a odvahu, máte takovou skvělou oporu ve svém muži :palec: přeji Vám hodně zdravíčka pro vas a mimi a moc gratuluji i muži k miminku :kytka: :kytka: :srdce:

 
kolik  29.09.15 09:49

Karma!

 
Velda01
Povídálka 40 příspěvků 20.10.15 17:32

@Martina 606 Za chvilku to budou 2 roky :nevim:

Příspěvek upraven 02.11.15 v 15:01

 
xantipi
Extra třída :D 11397 příspěvků 26.10.15 22:56

@Martina 606 Gratuluji moc k těhotenství :hug: :hug:
Když jsem si četla co jsi prožívala při vyšetření, úplně se mi vybavila naprosto stejná situace, kterou jsem prožívala asi před 15 lety. Do teď si tu příšernou bolest pamatuji… Jeden vejcovod mi tou tekutinou prorazily a druhý byl už tak zacpaný, že to nešlo… Když bylo po vyšetření, tak naprosto stejně mi dr řekl, když jste zvládla tohle, tak porod bude už brnkačka… Měl 100 % pravdu…Nejhorší co jsem kdy zažila…
Je fajn, že jsi otěhotněla přirozeně, já mám dítko právě z UNICY. :srdce:

 
mohout710
Stálice 90 příspěvků 24.02.16 12:50
:srdce:
Vložit nový komentář

Reklama


Reklama