Když vás všichni hodí přes palubu

O životě

Tenhle deníček jsem se rozhodla napsat, abych se konečně vypovídala. Všechno začalo v létě 2002, kdy jsem poznala svého nového přítele a byli jsme spolu šťastní. Jelikož jsem byla panna a on byl taky panic, rozhodla jsem se být zodpovědná a šla jsem na gynekologii.

Bylo mi 18 let a hrozně jsem se styděla, a tak jsem mamku poprosila, aby mi našla nějakou gynekoložku, že k chlapovi nechci. Našla mi doktorku asi 20 km od nás a vyrazily jsme k ní. Byla to taková stará doktorka s ne příliš vybavenou ordinací, ale hlavně, že to byla ženská.

Zeptala se mě, jestli mám cyklus pravidelně a já jsem jí řekla, že ne, že to dostávám tak jednou za půl roku. Udělala mi nějaké vyšetření, odebrala mi krev a příště mi prý řekne víc. Za 14 dní jsme tam přijely znovu a já jsem se těšila na prášky.

Bohužel mi doktorka řekla, že jelikož jsem měla před 7 lety mononukleózu, tak mi prášky kvůli zvýšeným jaterním testům dát nemůže a stejně že prý mám nějakou vadu na vaječnících a bez operace nemůžu mít děti. Byla jsem v tu chvíli jako opařená. Dr. mi dala jen nějaké prášky na srovnání cyklu a to bylo vše.

Když jsme měli s přítelem rande, o té situaci jsem mu řekla a on mi řekl, že vše bude dobré a až jednou budeme chtít miminko, že to určitě nějak půjde.

Měsíce letěly a my jsme spolu s přítelem spali jen jednou. Nebylo kde a ani kdy. A tak jsme se rozhodli, že pojedeme na dovolenou. Vyrazili jsme na víkend na horskou chatu. Bylo to super. Konečně jsme si po půl roce užívali sexu :) A samozřejmě bez ochrany, proč taky používat ochranu, když jsem neplodná.

No a další měsíc jsem to nedostala ani s těmi prášky. Udělala jsem si test a zjistila jsem, že jsem těhotná. Ale jak to? Řekla jsem to mamce a jely jsme k doktorce. Ta nám to potvrdila. Brečela jsem radostí i strachy. Doktorka nám jen řekla, že příroda je mocná. Za to bych ji nejraději kopla.

A tak jsem to řekla příteli, ten se sice nejdříve vylekal, ale potom řekl, že mě miluje a že to zvládneme, že máme jen 3 měsíce do maturity, takže to půjde.

Druhý den bylo ale všechno jinak. Přítel je jedináček a maminka mu to zakázala. A jelikož maminka je maminka, řekl mi, že jestli si TO nechám, nechá on mě. Brečela jsem jako malá holka, ale i tak jsem byl rozhodnutá, že si prcka nechám.

Po příchodu domů, jsem řekla taťkovi, že jsem těhotná. Kdybych věděla, co potom nastane, radši bych snad utekla z domu. Táta na mě začal řvát, že jsem kurva a zmlátil mě jako žito (to bylo jeho obvyklé, mlátil mě celý život). Hrozně jsem se o prcka bála. Mamka na něj jen houkla, ať něco neudělá prckovi a táta jen odvětil, že bych to alespoň měla zadarmo. Chtělo se mi zvracet.

Nakonec mě i s přítelem donutili jít na potrat. Táta mi vyhrožoval i tím, že kdyby se to dozvěděli babička s dědou, tak by je z toho mohlo klepnout a jestli to chci. Prostě mě vydíral různými způsoby, jen abych na to šla. A tak jsem šla. Neměla jsem na výběr. Dítě by nemělo tátu, já bych neměla práci a rodiče by mě vykopli.

Po příchodu z nemocnice jsem si všechno ještě víc vyčítala. Co jsem to za hnusného člověka. Co jsem to udělala. Jsem vrah malých dětí. Jsem prostě zrůda. Všichni se ke mně chovali jakoby nic, včetně přítele. Jenže já jsem to neunesla. Když mi bylo úplně nejhůř a byla jsem doma sama, vzala jsem si 2 silné prášky na spaní, napustila jsem si horkou vanu a podřezala jsem si žíly.

Ani nevím jak, ale probudila jsem se v nemocnici. Našla mě mamka. Po příchodu domů se všechno změnilo, máma pořád brečela a hlídala mě, táta se mnou nemluvil a přítel se mi neozýval.

Dnes jsem vdaná a mám krásnou roční holčičku. Ale pořád na to myslím.

Už je to hodně let zpátky, ale ještě jsem to nikomu takhle nevyprávěla. Děkuju všem, kteří dočetli až sem.

Hodnotilo 16 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 21.04.12 07:04

nooo, co na to říci…asi to, že tohle prostě vymazat z hlavy nejde…každopádně jsi byla statečná, ikdyž sis to nechala vzít…už je to tak, hlavně že máš dítě a jestli jsi šťastná!!!To, co se stalo, je už dávná minulost…žij přítomností, neříkám zapomeň - to ani nejde, ale vše zlé je pro něco dobré :hug:

 
simongap
Kecalka 154 příspěvků 21.04.12 07:16

Při čtení tvého příběhu jsem tu brečela jak malá holka…od té doby, co mám sama dítě, všechny takovéhle situace vidím naprosto jinak než dřív…přeju Ti jen to nejlepší do života a užívej si rodiny, kterou máš teď :)

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 21.04.12 08:16

Je mi to moc líto. Mám taky jednu kamarádku s na chlup podobným osudem. Jí ale byl ten přítel asi souzený - chvíli po potratu se vdala za někoho jiného, protože chtěla miminko, ale jak to bývá - nebylo to to pravé. Tak se rozvedla a za pár let na srazu potkala toho prvního. Vzal si ji i se synem a mají ještě krásnou dceru. A její tchýní je ona matinka. :poblion: . Doteď je to mrzí (i když to její muž nikdy nepřiznal), třetí dítě jim nemoc odepřela.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 21.04.12 09:43

Moc mě to mrzí, četla jsem tvůj příběh už jako příspěvek pod jedním deníčkem. Tohle by rodič svému dítěti udělat neměl :? Samozřejmě, že bych neskákala 2m do vzduchu štěstím, kdyby mi syn přišel před maturou, že bude tatínkem, ale holt by se to muselo nějak udělat, on by musel hodně rychle dospět. Přeju, ať se rána na duši nejitří a ty dokážeš sama sobě i svým rodičům odpustit…

 
Lekole
Kecalka 236 příspěvků 21.04.12 09:44

život umí být hnusnej a lidi taky, bohužel někdy ti nejbližší:( Hodně dobrý věcí do života ti přeji :srdce:

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 21.04.12 10:01
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 10:11

Moc děkuju všem, které jste si můj deníček přečetly. Musela jsem se z toho už konečně vypsat.

 
byron  21.04.12 10:34

Tak to je smutný. Hlavně, že je to tak nějak za tebou a máš rodinu

 
emari
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 21.04.12 10:37

Moc smutnej příběh si v sobě neseš. Je mi to líto. Přeju, aby tě to už nebolelo… :hug:

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 21.04.12 10:42

Jsou věci,které člověk z hlavy a srdce nikdy nevymaže. Bude to svým způsobem bolet pořád..... Přeji dál už jen štěstí :kytka:

 
Dana Klaudie
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 21.04.12 11:12

smutné, nechápu......to není podpora a pomoc rodičů.....

 
marra  21.04.12 11:24

Vcera jsem si koupila casopis NAPSANO ZIVOTEM a da se rict,zetento pribeh tam byl take.Takze diky za kopii :lol:
Jeste dodovam,ze je sice mozne,ze se ti mohlo stat to same,takze neber to jako rejpani :kytka:

Příspěvek upraven 21.04.12 v 11:28

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.04.12 12:58

@marra tak to je dobrý :lol:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 21.04.12 13:04

@marra A je to hodně moc podobné nebo jen trochu podobné? Jako třeba některé fakta, kdyby se shodovali (3m před maturitou, pouze ženu za gyndařku atd.), tak bych řekla opsáno, pokud „jen“ zakázání tchýní, výprask otcem, tak tomu bych i věřila, že je to takový „model“, který se i může opakovat

 
marra  21.04.12 13:20

Ne ja fakt nechci nejak soudit,aleta gyndarka,podrezani zil,leky,zrezani otcem,to vsechno sedi,ale muze to fakt byt jen nahoda :nevim:

 
Maddlen
Závislačka 3173 příspěvků 21.04.12 14:05

Upřímně mě moc mrzí, co jsi musela prožít. Přeju Ti v Tvém současném životě jen to dobré. Doufám, že Ti to vypsání se pomohlo nějakým způsobem tuto kapitolu Tvého života uzavřít (alespoň částečně, protože úplně to odstřihnout asi nejde…) a taky doufám, že přítomnost a budoucnost Ti dá jen ty nejkrásnější zážitky. Tvoje holčička má statečnou maminku.

 
helenkanai
Závislačka 3239 příspěvků 21.04.12 14:13

je mi to moc líto :-( že jsi si musela tímto projít ale nyní už mám smysl svého života u sebe :-) :hug:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 14:16

@marra: Bohužel ten článek jsem nečetla. Tohle se mi stalo a je smutné, pokud si někdo myslí, že jsem si to mohla vymyslet. Ale pokud tě můj příběh pobavil, tak jsi asi jiná než já a moji situaci bys určitě zvládnula s přehledem a s úsměvem. Moje bývalá gynekoložka se jmenovala Mudr.Pokludová a ordinaci měla v Polici nad Metují. Pokud ti tohle stačí…

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 14:18

@helenkanai : Ano to máš pravdu, Karolínka je můj poklad a je to moje štěstíčko.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 14:22

@Gladys Děkuju, ale sobě neodpustím nikdy. A rodičům už vůbec ne. Táta mě mlátil celý život jako žito a máma o tý se radši zmiňovat nebudu. Samozřejmě, že se vídáme, hlídají mi dceru, scházíme se na narozeniny a tak…Ale ten odstup si budu udržovat napořád. A své dceři chci být oporou a kamarádkou a i kdyby přišla v 15ti, že je těhotná, tak jí podržím, ať se rozhodne jakkoliv…Od toho tu rodiče přeci jsou…Aby podrželi své děti, když to nejvíce potřebují…

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 21.04.12 14:25

@marra no to je pěkné… Škoda že jsem to netušila dřív, šla jsem kolem trafiky, byla bych si to prolítla. Já na takovéto náhody už nevěřím. Život mě naučil, že náhody sice existují, ale to nejjednodušší vysvětlení bývá v 99% to správné :?

 
marra  21.04.12 15:11

@smon83 Ne samozrejme ze me nic nepobavilo,vzdyt rikam,ze jde nejspis o nahodu a proste si mela s nekym stejny osud,vsak takovych jako ty je.Je mi taky lito,co sis prozila,ale zivot jde dal,hlavu vzhuru,je treba myslet pozitivne a i tak zit. :kytka:

 
pst007  21.04.12 15:11

ˇTak že by redaktoři bulvárních časáků přestalyi vykrádat texty z Rodina.cz a začali chodit kopírovat sem? :-) Kdo je v Napsáno životem pod tím popdepsaný?

 
Ananta
Ukecaná baba ;) 2487 příspěvků 21.04.12 15:12

Doufám, že s tím hovadem, kterého nazýváš otec nekomunikuješ, udělalo se mi z něj zle.

 
pst007  21.04.12 15:13

Mmch nechápu, proč takovým rodičům dovolíš hlídat svoje dítě. Kde máš jistotu, že ho nezmlátí nebo že u nich netrpí stejně jako ty?

 
jannina1
Závislačka 3281 příspěvků 21.04.12 15:26

Marro a nevymýšlíš si tak trochu?Mám také nové Napsáno životem a nic takového tam není :nevim:

 
Nelluška
Ukecaná baba ;) 2041 příspěvků 21.04.12 15:27

taky bych nenechala dítě s dědečkem ani náhodou :,( to je prostě strašný, co ti dělal. Nenechala bych si to líbit ani náhodou a ještě jim svěřit svůj poklad.

 
jannina1
Závislačka 3281 příspěvků 21.04.12 15:29

Mám Napsáno životem č.9,to je to nejnovější a nic podobného tam není.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 15:33

@Ananta Bohužel ano. Je to můj otec a rodiče si nevybíráme :(

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 15:35

O dceru se nebojím. dědeček na ni čas nemá, dělá kolem baráku, který si s mámou postavili. Takže ji spíš hlídá máma. a taky je tam ségra a ta by mi to řekla. Navíc dceři je rok a násilí bych na ni hned poznala. Ale pokud až bude větší mi řekne, že ji táta uhodil, tak končím okamžitě všechny styky. Ať to jsou mí rodiče nebo ne.

 
MacinkaCZ
Závislačka 2900 příspěvků 21.04.12 15:40

Nechápu rodiče kteří donutí své dítě jít na potrat… v životě bych s nima nepromluvila i kdyby mi bylo 15 nebo 25… je to největší hnus. Důležité je že jsi teď šťstná se svým miminkem

 
petra026  21.04.12 16:14

Nedovedu si přestavit, že bych byla v tvé situaci. Když mi bylo 17let(měla jsem první vzah) tak si mě táta vzal stranou a řekl, že kdybych otěhotněla tak nemám dělat kraviny, a že se o mě a dítě s mamkou postarají, a že mi budou oporou. to čím jsi musela projít ty je hrozné. Jsi silná, že jsi to zvládla. Hodně štěstí.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 17:04

@MacinkaCZ Ano, to jsem. A jsem nesmírně vděčná za zdravou dceru. Těhotenství jsem neměla zrovna jednoduché, ale o tom jsem psala v jiném deníčku :) Ale děkuju moc za přání.

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 21.04.12 17:04

Já myslím, že by sis odpustit měla. Bylo ti 18. V tom věku jen málokdo je tak zralý, aby se názorem rodičů nenechal zvykla, navíc oni ten svůj prosadili násilím. Chápu, že se ti pak chtělo se vším skoncovat. Asi je těžké se s tím smířit, ale tvoje vina to opravdu není. Je třeba jít dál, a ty můžeš s čistým štítem.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 17:59

@Káka74 Děkuju, asi máš pravdu, ale prostě to nejde. Já jsem podepsala všechny ty papíry, tak jsem za to zodpovědná…

 
Kamča.dalmatinka
Hvězda diskuse 46984 příspěvků 21.04.12 18:56

Smon pokud je to teda pravda tak mě to moc mrzí,ale život jde dál a dokud se nesmíříš s minulostí tak nemužeš být v budoucnosti štastná.Bohužel taky sem se musela s tím co se dřív stalo smířit a odpustit nejen sobě ale i ostatním a opravdu to pomáhá a dokud sem tohle neuměla nehla sem se ani o píď

Gratuluji k holčičce a držim moc palce

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 19:09

@Kamča.dalmatinka Bohužel je to celé pravda. A vím, že bych měla odpustit sobě a rodičům a všem…Ale prostě je to pořád ve mě a moc mě to bolí i po tolika letech… Děkuju za podporu…

 
cvikinka
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 21.04.12 20:39

Jsi statečná a je fakt hnusný když tě tvá vlastní rodina nechá na holičkách:-( přeji už jen samé krásné chvíle s tvou rodinou

 
Anonymní  21.04.12 21:21

To je masakr, jaké neštěstí si lidi navzájem dělají. A s tím hlídáním, ono to je těžké. U nás bylo taky násilí a upřímně nevím, jestli nepokračuje, protože by mi to máma neřekla. Možná už nejde o fyzické násilí, ale to chování nevlastního otce není zrovna hezké, plné sprostých slov a ponižování. Zatím to řeším tak, že mamka jezdí hlídat k nám, ale vím, že chce, aby malý jezdil i k nim třeba na prázdniny později. Asi to bude těžké, ale nechci to dovolit. Nechci, aby moje dítě bylo svědkem násilí ve své rodině. Ale vím, že to mámu raní až na to dojde. Ona se s tím nějak smířila, já se s násilím smiřovat nehodlám. Je mi to líto. A pisatelce přeju, aby měla okolo sebe hlavně radostný frmol a pohodu a na ty staré věci nemusela myslet často.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 21.04.12 21:48

@cvikinka Děkuju, tobě taky..... :*

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 21.04.12 22:55

smon83 :hug: :hug: :hug: :hug: gratuluji ti k holčičce. Už si nic nevyčítej, byla jsi pod velkým tlakem a neměla jsi jinou možnost. Kdyby jsi se vzepřela proti rodičům, musela by jsi z domova a v 18 začít život navíc s miminkem je zatraceně těžké. Taky nechápu, že tě rodiče nepodrželi a nepomohli. Tvůj otec by potřeboval, aby mu někdo ručně stručně vysvětlil jak se chovat. :cert: :cert: Já bych v takové situaci svému dítěti určitě pomohla.
Držím ti palce a přeji ti, aby jsi měl už jen krásný život. :hug: :hug: :hug: :kytka:

 
BertaCek  21.04.12 22:56
Smutne

MOc smutny pribeh… Tvuj tatinek je evidentne dysfunkcni clovek, a bohuzel jsi nemela na vyber… Pritel teda taky na nic, ale mas se dnes lepe a to je hlavni

 
spiky01
Ukecaná baba ;) 2136 příspěvků 21.04.12 23:45

chápu že nedokážeš být „uplně“ šťastná,mám to stejně,ikdyž předchozí zkušenosti jsou trochu jiné… držím ti palce ať už tebe ani tvou nejbližší rodinku nic zlého nepotká. a ikdyž vím že je to těžké,mě nejvíc pomohlo uplně přerušit kontakty s „rodičema“

 
Strapatka  22.04.12 08:30

Odpust si.
Prakticky jsi nemela zadnou oporu, a nejenom ze ne oporu ale silnou opozici. V takove atmosfere kdyz te opustili vsichni nejblizsi je ve veku kdy je holka zcela bez zazemi a prostredku, navic pod obrovskym psychickym tlakem, je nemozne se vzeprit.
Je to vek, situace, kdyz je jeste zapotrebi pomoci, kterou ti nikdo neposkytl. Bohuzel ani otec ditete, ktery by mel idealne archetypalne zatupovat roli „ochrance“ selhal na plne care.
Tak jako nekdy priroda zapudi ditko prirozenym potratem ho telo vylouci, protoze nenastaly vhodne vnitrni podminky, tak se neco podobneho analogicky stane s vnejsich duvodu, kdyz spolecnost lidi kolem matky ono zcela nevhodne (socialni) prostredi vytvori a neda jinou moznost.

Co bylo, bylo, chapu ze to dokaze bolet hodne dlouho a prakticky mozna vzpominky zustanou cely zivot. Konstruktivni to zacne byt tehdy, kdyz to vezmes jako memento a nynejsimu ditku jednou budes ta, ktera ji tu oporu da. Zivot dava „druhe sance“, jen to nekdy zvykne trvat. Mozna jednou tva dcera zazije neco podobne, nebo i jine s tim ze bude potrebovat silne podrzet. Nebo i kdyz ne akutne, ale bude u tebe citit jistotu a oporu behem celeho zivota. A tehdy budes mit sanci „splatit svuj dluh“, uvidis duse se zahoji.
Nejkrasnejsi bude kdyz das, i kdyz na 2.pokus svemu diteti to, co jsi ty sama nedostala, nemela jsi se kde naucit(obkoukat) a presto jsi to nakonec v sobe nasla. To bude svedcit o tve obrovske vnitrni sile. Drzim pesti!

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 22.04.12 08:54

Brečím, když to čtu. Jsi opravdu silná, že jsi to všechno překonala a můžeš se těšit z rodiny.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 22.04.12 10:17
:hug:
 
brumdinka
Generální žvanilka 23467 příspěvků 22.04.12 10:42

souhlas se střapatkou …napsala i to, co sem chtěla napsat, já - drž se a žij přítomným okamžikem :hug:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 22.04.12 11:27

@Makinaa007 Děkuju

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 23.04.12 13:32

Krasny denicek, ono je to tezke, pres vsecho to zle, co te v zivote potkalo se prehoupnout, ja jsem zazila neco podobneho, sice az ve 22. letech, zustala jsem se synem sama u mych rodicu. Je to ted 2 mesice co jsem utnula veskere kontakty s matkou a nevlastnim otcem, je to tezke, boli to, al oni mi natolik v zivote ublizili, ze nedokazu po tech letech jim odpustit, moje matka me vzdycky vydirala, byla jsem jeji sluzka a sponzor v jednom a nedejboze ji rict ne, pak teprve nastalo to prave peklo. Moje matka vzdycky umela mazat med lidem kolem huby, jak se rika, takze i kdybych nekomu neco rekla, mysleli by si, ze jsem si to vymyslela, ze lzu atd…proto jsem se s tim nikdy nikomu nesverovala, odnesla bych to ve velkem..to ale neznamena, ze nemam nejake city vuci rodicum, nebylo vzdy az tak uplne spatne, proto asi tak nejak stale naivne verim v jejich dobro…

 
radúna
Extra třída :D 11338 příspěvků 23.04.12 13:36

Přeju hodně pohodový a klidný život. :kytka: :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama