Když život řídí migréna

O životě

Často se od okolí setkávám s nepochopením. Často jsem za hypochondra. Kdo nezažil, nepochopí. Nechci tímto deníčkem vzbuzovat lítost, jen se potřebuji vypsat a taky dodat ostatním maminkám, které mají život obtěžující nemoc, trochu podpory.

Svůj první záchvat si vybavuji někdy, když mi bylo deset. Byla jsem na dětském táboře a zatímco se ostatní koupali v řece, já jsem ležela na pokoji s podivnou bolestí hlavy. Tehdy to pro mě bylo spíš příjemné, bylo to něco, o čem mluvili dospělí a já to konečně taky zažila. Tehdy to nikdo neřešil, prospala jsem se a bylo dobře.

Několikrát jsem během dětství ještě tuhle bolest zažila, stačilo se z ní vyspat a život šel dál. Ale na intenzitě to nabralo teprve na střední škole, když přišel první stres, nevyspání, povinnosti a skončil bezstarostný dětský život. Bolest hlavy se objevovala častěji a častěji, až jsem sáhla po Ibalginu. Jedna tabletka. Záchvat byl pryč. Tabletka. Úleva, tabletka, úleva, tabletka, stále bolest. Druhá tabletka. Dopracovala jsem se na 30 prášků za den. Nepomáhaly, ale dodávaly mi psychickou úlevu. Střídala jsem lékárny, kde jsem denně kupovala krabičku léků, posílala jsem spolužačky, aby mi pro ně došly. Večer jsem pak blila růžový sajrajt.

Jednou se mi udělalo zle při vyučování. Omluvila jsem se a chtěla jsem jít na intr. V šatně při přezouvání se mi podlomily nohy, ruce mě nechtěly poslouchat. Přišla nekončící dunivá bolest, černo před očima. Sebrala jsem poslední síly a zavolala kamarádce. Za chvíli přiběhla i s učitelem, kterého jsme všechny tajně milovaly. Vysoký tmavovlasý gentleman. Posadil mě do auta a odvezl k doktorce. Ta jako první stanovila diagnózu migrén a napsala mi prášky od bolesti. Učitel mě vezl na intr a já zděšeně prosila, ať zabrzdí, že budu zvracet. Koukal na mě, jak stojím u stromu, zkroucená, ponížená a pak se beze slov otočil a šel mi do trafiky koupit papírové kapesníčky a vodu. Byl to můj hrdina.

Doma jsem pak absolvovala neurologická vyšetření. EEG, CT, rentgen páteře, lebky. Nikde nic. Odeslali mě na magnetickou rezonanci. V duchu jsem se modlila, ať už něco najdou, klidně nádor, ale ať už ta bolest skončí a nějak ji vyřeší.

Rezonance byl hrozný zážitek. Mámu nechali sedět za dveřmi, místnost zamkli, hlavu mi připevnili do helmy, abych se nemohla pohnout. Poté odešli z místnosti a já ležela v tunelu, kde se ozývaly rány. Docela to šlo. Snažila jsem se myslet na něco hezkého. Potom rány ustaly, ticho a nikdo pro mě nešel. Ležela jsem tam spoutaná, ničivé ticho, nevím, jak dlouho, ale přišlo mi to nekonečné a já si představovala, jak mě někdo za chvíli přijde mučit. Přišli mě akorát osvobodit a pochválit za statečnost. Já z toho stresu měla akorát další migrénu. A nález opět žádný.

Neuroložka mi napsala Ergotamin. Má nová závislost. Konečně něco, co ty nechutné bolesti rozehnalo! Stačilo si dát jeden čípek a za půl hodiny bylo po bolesti. Sice jsem byla hrozně unavená, myšlenky jsem měla v hlavě rozházené, ale ten pocit byl úžasný. Tak úžasný, že jsem Ergotamin potřebovala, i když jsem neměla migrény. Přemluvila jsem obvodní lékařku, ať mi píše recept místo neuroložky, ale i neuroložka mi stále recepty psala. Vytvořila jsem si na něm závislost. A taky se mi rozjely halucinace. Ale to bylo mé tajemství, nechtěla jsem, aby mě připravili o mou jedinou radost. Která ale zase po čase přestala fungovat a hlavně mi nestačily zásoby.

Na neurologii jsem strávila nespočet hodin, prošla jsem všemožnýma masážema, obešla tisíce léčitelů. Zkusila akupresuru, pít nechutně hnusné a drahé bylinky, koukala jsem na houpající se virguli. Ale migréna se nezalekla. Nic jsem si neplánovala. Většinou stejně mé těšení zhatila bolest hlavy.

Když jsem ve třeťáku poznala úžasného kluka, tak ho mé záchvaty rozplakaly. Cítil hroznou bezmoc. Snažil se mi přinést modré z nebe a já ho odháněla pryč, chtěla jsem jen spát, zvracet, spát… Jeho žárlivé matince se to moc nelíbilo. Měla mě za hypochondra, lenivou nánu, která se na hlavu jen vymlouvá. Došlo to tak daleko, že začala mým rodičům podsouvat, že jsem jí řekla, že si vše vymýšlím, protože tak můžu ovládat svět.

Já v tu dobu měla spíš chuť ten svět opustit. Táta mi jednou v rozčílení řekl, že nikdy nebudu moct pracovat, protože budu díky záchvatům nespolehlivá a tudíž k ničemu. A já si uvědomila, jak moc je v tom pravdy. Měla jsem hodně špatné období, kdy jsem opravdu zvažovala, zda má takový život smysl. Nikdo mě neuměl pochopit, bála jsem se každého nového dne. Každý záchvat jsem se snažila zažrat a protože mi nebylo zle jen po čokoládě, tak jsem snědla za jeden den i několik tabulek. Takže jsem brzy byla nejen na dně, ale i tlustá koule.

Potom se záchvaty zase zlepšily a mně bylo lépe. Úspěšně jsem odmaturovala a čekal mě život v hlavním městě. Studium na VŠ mě sice neuspokojilo, ale našla jsem si tu práci. Hodně jsem se dala do psychické pohody. Začala jsem zdravěji jíst, mít nové cíle, shodila jsem 10 kg. Vše bylo jako z pohádky, do onoho osudného února 2011.

Jeli jsme s přítelem na pobyt v Pivních lázních. Rachtali se v chmelové koupeli. Ta osudná koupel ve mně něco rozhodila a po návratu se mi rozjel týdenní záchvat migrény. Ten den šel za mnou šéf, že onemocněla kolegyně, zda ji mohu zastoupit a já s hrůzou v očích ho odmítla a na kolenou škemrala, zda můžu taky domů. Den, dva, tři. Nebyla jsem schopná dojít ani 2 metry na záchod. Bylo mi tak strašně zle! Volala jsem kamarádovi, ať pro mě dorazí, že pojedeme do nemocnice. Jenže než jsem mu došla otevřít dveře, několikrát jsem sebou práskla o zem, ztrácela jsem vědomí. Okamžitě volal záchranku. Posádka mě naložila a když jsem jim řekla, že mám migrénu, tak mě ještě sjeli, že když neumírám, tak proč si volám rychlou. Začali mi vyhrožovat, že si výjezd zaplatím. Načež jsem jim celou sanitu poblila a řekla, že jestli mě zbaví bolesti, tak jim dám klidně milion.

Dostala jsem se na Bulovku. Čekal mě 10hodinový maraton. Proklínala jsem se, že jsem raději měla trpět doma. Napíchli mi nějakou tekutinu, po které mi bylo hrozně teplo a měla jsem pocit, že jsem se počůrala, udělali mi CT mozku. Potom mě napíchli na kapačku a já jsem několik hodin prospala. Trochu mi to ulevilo, ale dobré to nebylo. Tak mi dali další kapačku. Bylo mi lépe, ale hlava duněla. Potom si mě převzal lékař a když jsem mu vyklopila, že beru Ergotamin, tak na mě jen vytřeštil oči, že je to návyková látka. Tak jsem se svěřila s halucinacema a chtěl mi vypsat žádanku na psychiatrii. Protestovala jsem. Okamžitě mi zakázal Ergotamin brát a nasadil moderní triptany. Neskutečně drahé, ale bez drastických vedlejších účinků. Doporučoval antidepresiva, ale těm se zatím stále bráním.

Takto jsem se na Bulovku dopravovala ještě několikrát, tentokrát už jsem teda nečekala, až to dojde do fáze, kdy si budu muset zavolat sanitu. Ale vždy, když záchvat trval dva dny, tak už jsem jela na kapačky.

Za tu spoustu hodin, co jsem tam strávila, jsem si uvědomila, že na tom vlastně tak zle nejsem. Viděla jsem tam paní se spastickými záchvaty, kterou nečekaně popadly kdekoli a kdykoli. Bylo tam spousta rozbolavělých lidí, posmutnělých, zničených. Nevím, co jim bylo, ale rozhodně jsem na tom tak zle nebyla. Jen jsem tam byla téměř vždy nejmladší, což mě děsilo. Co bude, až mi bude padesát?

Trvalo asi tři měsíce, než ty několikadenní záchvaty odezněly a staly se z nich opět jednodenní. Avšak vyžádaly si svou daň - a to rozchod s přítelem. Psychická nepohoda se na našem vztahu podepsala. A jeho matinka tak vyhrála. Možná i to přispělo k ustání dlouhých záchvatů, protože mi tím odezněl jeden velký stres. Poté jsem potkala nynějšího manžela a rozhodli jsme se, že si pořídíme miminko. Neurolog neměl nic proti, dokonce mi dodával naději, že záchvaty mohou v těhotenství zmírnit nebo úplně ustat.

Během snažení jsem začala chodit tady na eMimino a objevila několik diskuzí o migréně. Taky jsem objevila zmínku o tzv. Šlechtově metodě, což je rozvazování svalstva. Pán popisoval přesně příznaky, jaké jsem měla! Okamžitě jsem se k němu objednala, vzala jsem s sebou rentgeny a zdravotnické záznamy. Pan Šlechta se podíval a kroutil hlavou, jak si zdravotníci nemohli povšimnout, že mám problém v oblasti šestého a sedmého obratle. Tudíž mi k migrénám přispívala z velké části i páteř. Začala jsem chodit na jeho masáže.

A najednou mi začal život bez bolesti! Ze záchvatů, které jsem měla třikrát do týdne, se stal jeden za týden, později jeden za měsíc a nakonec jsem byla bez bolesti tři měsíce! Byla jsem v tu dobu už těhotná, a tak jsem nemusela řešit, co s migrénou, když nemůžu brát léky. Po porodu dostávala páteř i psychika zase zabrat, tak se záchvaty vrátily, ale tak ze 20 %. Pak přišlo další těhotenství, zintenzivnila jsem návštěvy masáží, takže vesměs proběhlo téměř do konce skoro bez bolesti a až na samém konci jsem z nervů a vysokého tlaku dostala pár záchvatů.

Aktuálně se mi bolesti opět zhoršily, mám doma dvě malé děti, nápor je to fyzický i psychický. A protože nemám hlídání, tak pana Šlechtu nemůžu navštěvovat. Zrovna teď už třetí týden bojuji s téměř každodenní bolestí a tiše trpím. Jsem protivná, nevrlá a už se jen těším, až manželovi skončí pracovní vytížení a zase si skočím na masáž.

Migrény už se nikdy nezbavím. Ač z velké části ji přispívá krční páteř, tak ji vyvolává i stres, nevyspání a tomu nelze vždy zabránit. Migréna je začarovaný kruh. Člověk nikdy neví, kdy přijde, omezuje jeho život. Drahé léky ždímají peněženky a stejně ji nedokáží vyléčit, jen utlumit. Útlum je mnohdy nepříjemnější než bolest, ta odezní, ale pak se zase motá hlava, člověk je hrozně vyčerpaný, unavený. Ale aspoň mu neřinčí v hlavě.

Jsou to nekončící muka a člověk si váží každého dne, kdy je mu dobře. Jen se modlím, aby bolest hlavy nezdědily i moje děti. Nesmírně si vážím maminek, které mají mnohem horší nemoc a dokážou péči o rodinu, děti, domácnost zvládat bravurně. Já se zrovna cítím jako špatně požvýkané hovězí a lituju svých dětí, že mají takovou matku. Je mi na nic.

Hodnotilo 33 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
1.zizi  10.12.13 00:32

..tobe je na nic, ze mas bolesti a litujes svych deti? :roll:…dlouhodoba bolest je sama o sobe utrpenim a ty ji zvladas dobre, kdyz se dokazes jeste starat o dve deti…ani zdrave zenske nejsou 100% matky, takze si nemas co vycitat…neboj deti vyrostou rychle a budes moci zase chodit na masaze, ktere ti pomahaly…a co se tyce migreny, tak je ted je dost novych leku na migrenu a lecba postupuje rychle kupredu, takze verim, ze prijdou s necim, co pomuze uplne…drz se :kytka:

 
Denčii
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 10.12.13 00:36

Musí to být šílené, já jsem před těhotenstvím migrény občac mívala, ale vždycky jen pár hodin, tohle si nedokážu vůbec představit. Jsi statečná, že to takhle zvládáš. A není důvod, abys svých dětí litovala, jejich maminka je bojovnice a určitě jsou s tebou nejšťastnější na světě :hug:

 
KlarkaK
Závislačka 2696 příspěvků 10.12.13 00:53

Mela jsem zachvat migreny jen jednou v zivote zapricineny virovym onemocnenim, dehydrataci a leku. Zachvat trval 3dny. Je to skoro 15let, ale pamatuju si to velmi zive. Pamatuju si jak jsem chtela usnout a spat a spat a predstavovala jsem si jake to bude az se jednou vzbudim a nebude mne ta hlava bolet.
Od te doby nesnasim kdyz nekoho boli hlava a tvrdi ze ma „migrenu“. Lidi, ktere migrenou trpi opravdu lituju a obdivuju, protoze to je skutecne utrpeni. Preju aby ti brzy bylo lip a brzo se nasel lek, ktery nejen tobe opravdu pomuze od bolesti :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26449 příspěvků 10.12.13 01:06

Verim ti, ja mivala migreny jednou mesicne a stacilo mi to-pak sem zjistila, ze je to od patere…Moje babicka byla bylinkarka a kadeho mazala jak kni prijel-i nas a ja se to od ni naucila, takze veskere bolesti hlavy resim masirovanim…
Vsechno je od patere, nebo psychikou a ty co to resi prasky nevedi, ze je to opravdu sice nutne, ale nejde to hloub k problemu ;)
ja kdyz masiruju manzela ma vsude boule, i v rukou..potom se vetsinou citi jak znovuzrozeny a pritom na to kdysi neveril ;) i spatna nlaada leckdy vezi v pateri ;)
preju ti, aby uz si mela bolesti cim dal mene ;)
mama si urcite vyborna, tohle si nerikej, protoze tim si zpusobis jen dalsi blok, za tohe nikdo nemuze ;) :kytka:

 
EvaEvule
Kecalka 188 příspěvků 10.12.13 01:40

Zkusila si ambulanci bolesti? Byva ve vetsine nemocnic pri ARO a je prave pro takove beznadejne pripady..moji babicce tam moc pomohli.
A antidepresiva bych nezavrhovala, psychika dokaze obrovské veci… A jakkakoliv dlouhodoba bolest je pro psychiku velky napor…

 
EvaG
Extra třída :D 10665 příspěvků 10.12.13 06:22

Ahojky, drž se. Já mám také migrény od páteře, mám zúžení v šestém a sedmém obratli. Nemám takové bolesti jako ty, ale teď po druhém dítěti tak jsme měla denně bolesti. Denně nimesil nebo aulin. Šla jsem k neurologovi ta mě poslala na rhb, kde se mi snažila povolit krční páteř, výsledek byl dvou denní migrénou. Poté jsem šla k ortopedovi, kde mi zjistil, že problém je, že nemám zablokovánou krční, ale hrudní, poté co mi ji odblokoval jsem měla měsíc klid bez léků. Teď se pomalu vrací. Migréna mě dokáže vyřadit na celý den, když si nevezmu prášek hned, zvracím, jsem protivná, vede to k hádkám s manželem. Mám 150cm a prsa 80F, takže zkouším zmenšení prsou, zda to nepomůže, ale páteř je tak poškozena, že ani nevěřím a k tomu čekám, zda mi to schválí pojišťovna, což jsem se s tím rozloučila. Mě migrénu vyvolává nejčastěji ta páteř, poté pachy, stres a hladovění.
Moc tě chápu i když to nemám v takové míře jak ty, ale jsi bojovník, chápu to a kdo nezažil nepochopí. Mám u sebe vždy lék a hned tak beru. Na rhb se divila, že mám takové prášky a tak často. Ale ono to bez nich opravdu nejde.
Přeji ti šťastný život a hlavně co nejmíň záchvatů.

 
joaska  10.12.13 07:02

Jo, migrena, to je humus. trpím záchvaty migrény a spouštěčem hormonální změny. :roll:
dodnes chci neuroložku žalovat za klamavou informaci. prý: po dětech bude lépe. Pch, rodím pro jistotu každé dva roky a prd.
trpím migrénou s aurou. Aura u mně spočívá v čichových halucinacích. Aby toho nebylo málo, nemůžu všude cítit růže. cítím hov. o. Takže když začnu všem prohlížet boty, kola kočáru, staršímu slipy a malému plínu. Vím, že následující dva dny bude peklo. Bolest, blití, bolest, blití. Žádné léky, kojím. Kolikrát já brečela, že s kojením končím, že chci něco na bolest. Šílenost, pokud do záchvatu vyjde výlet, dříve zkoušky apod.

Ale na všem něco pozitivního. Konec migrény se u mně projevuje euforií. (mám to i v lékařské zprávě) :lol: to znamená, že jsem veselá, energická. uklidím celý dům, nasmažím palačinky, blbnu s dětma, uspokojím manžela a furt bych mohla skály lámat :mrgreen:… než zase začni cítit ho…

 
catherine100
Nadpozemská drbna 28944 příspěvků 10.12.13 07:35

Také mám migrény, i jsem kv§li tomu byla v 16 na operaci páteře a vůbec to nepomohlo…víš co mi pomohlo? přibrat…kdykoliv se dostanu s váhou pod 65-68 kg, migrény se vrátí v plné síle, ale jak si držím váhu kolem 70 kg mám záchvat tak 1-2 x do roka…takže holt nikdy nebudu twiggy, ale budu bez migrény…
moje maminka to má stejně…doktorka řekla, že je to zvláštní, ale hlavně, že mi je dobře :pankac:

 
Hanula1212
Závislačka 4566 příspěvků 10.12.13 08:32

Jejda, to moc dobře znám! Já mám migrény s aurou, takže špatně vidím, slyším, z pusy jdou jiná slova než chci říct, zvracím atd. Pamatuju si, že první záchvat jsem měla na své 13 narozeniny. Do porodu jsem je měla tak jednou do měsíce, takže jsem to ani nijak neřešila. Během těhotenství se záchvaty úplně vytratili, ale zato po porodu se to pěkně rozjelo. Kolikrát jsem nevěděla, co dělat, když jsem chovala malého a najednou přestávala vidět. Hrůza. To mě donutilo konečně se objednat k neuroložce. Migréna je sviňa, kdo nezažil, nepochopí :-(

 
Slzička
Povídálka 29 příspěvků 10.12.13 08:42

Smekám před Vámi klobouk! A z celého svého srdce Vám přeju pokud možno co nejméně záchvatů, v tom nejlepším případě už nikdy žádné záchvaty! Jste strašně moc statečná :kytka:

 
Cattus
Neúnavná pisatelka 17219 příspěvků 10.12.13 08:58

Znám a obdivuju, že to zvládáš :hug: Mně stačí jednodenní záchvat a jsem vyřízená, nevidím, neslyším, skočila bych z okna :zed: Nedokážu si představit, že bych to vydržela déle.
Na mě triptany nezabírají, takže mám od neuroložky Nimesil v kombinaci s Paralenem a pak se dostavuje euforie :oops:

Vypozorovala jsem, že mám během záchvatu panické stavy, takže neblázni, nejsi na nic, to si s tebou jen pohrává tvůj zlobivý mozek :cert:

 
mijasek
Kecalka 155 příspěvků 10.12.13 09:17

Něco podobného zaživám i já 3 dny v týdnu mám migreny a nejsem schopná ničeho jenom ležím a zvracím.

 
angellik23
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 10.12.13 09:17

Migréna je asi největší bolest v životě jakou jsem zažila a doufám že už se nikdy nevrátí. Chodila jsem na neurologii, ale tam mě dokázali akorát pomoct léky při záchvatu, ale prevence žádná :(. A tak jsem si našla fyzioterapeuta, chodila k němu na rovnání páteře, masáže a rehabilitace až mě nabídl polštář. Tenkrát jsem si říkala, blbec mě tak pomůže ten jeho polštář, akorát ze mě tahá peníze. No dopadlo to tak že při dalším záchvatu jsem si už přísahala že ho fakt koupím a koupila. Do 3 měsíců nastala taková úleva pro páteř, že jsem si ho vozila každý týden na intr a pak i na kolej (bohužel jsem neměla tolik peněz abych si koupila dva :lol:.Záchvat migrény jsem už od té doby neměla (a to je asi 8 let), pomalu už ani nevím co je bolest hlavy. Přeji ti, aby jsi i ty našla brzy něco, co ti uleví a pomůže, ať už léky a nebo taková blbost, jako je polštář :lol:

 
Jirver
Kecalka 197 příspěvků 10.12.13 09:19

Jo migréna je horší než porod. Taky vždycky trpím a dopuju se práškama. Mám to od páteře a taky ze stresu. Jsem u migrény nepoužitelná. Při těhotenství naštěstí úplně vymizely, ale teď jsem ráda když ji mám jen 1× týdně. Taky mi nic, kromě té páteře, nenašli. Přeju všem kteří trpí ať se pro nás najde konečně něco účinného a ne vysávajíciho peněženku.

 
Cuddy
Extra třída :D 13097 příspěvků 10.12.13 10:36

Tedy, to musi byt des, mit to takto silne! Take jimi trpim, byla doba, kdy i 1× tydne. Uz to poznam, nesmim to nechat rozjet, hned si beru prasky. Ale ted jsem zacala cvicit mojzisovou a musim zaklepat, od te doby ani 1×.

 
Měsíčnička
Extra třída :D 14725 příspěvků 10.12.13 10:52

:hug: :* beruško moje! Jsi nejlepší mamina co znám! :* :hug:

 
Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 10.12.13 11:16

Chápu tě a obdivuji, že to zvládáš s dvěma malými dětmi. Já trpěla na migrény od cca 12ti let, x-krát v nemocnici, protože migréna přešla do kolapsu, prostě začarovaný kolotoč. Brala jsem léta slabá antiepileptika a na záchvaty zabíraly triptany - zomig a relpax. Já měla ale štěstí, že po prvním těhotenství migrény téměř ustaly, druhým těhotenstvím se také nic nezměnilo a teď na ně téměř netrpím, objeví se malý záchvat 1× za měsíc a stačí běžný prášek na bolest hlavy. Antiepileptika jsme s neuroložkou vysadily už před prvním plánovaným těhotenstvím a už 5 let dobrý. Držím palce, ať je líp :-)

 
requel
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 10.12.13 11:33

Migrény znám moc dobře a vím jak ti asi je. Kolikrát já si říkala co si z toho do života odnese moje dcera kdyz mne tolikrát vidí v tak šílených stavech..a jen doufám, že to nebude mít po mne.
Já přišla na to že jsem si to ještě zhoršila díky epidurálu protože asi ve dvou letech dcery se to rapidně zhoršilo a migrénu jsem měla 3-4× týdně..nakonec jediný co zafungovalo detoxikační kůra..drž se..vím jak je to šílený

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 10.12.13 11:36

Hustý…hodně. Uplně mě z toho rozbolela hlava, opravdu. Je mi moc líto, že ti nikdo úořádně nedokázal leta pomoci. Je to hnus hnusoucí naše zdravitnictví, jak není něco přesně dle učebnic, neumí to vylíčit..ale to je na jiné téma. Obdivuju tě, že máš hned dvě děti po sobě. Já migrény nemám a už ted si říkám jak to dám :lol: Držím palce a děkuji za deníček, který připomene, jak malicherné jsou některé problémy orpoti tomu, když zdraví neutišitelně zlobí :hug:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 10.12.13 12:59

Fíííha, já to neznám, ale nahlédnout do toho podle toho co píšeš, mi ukazuje i jinou stránku slova Migréna. Já měla za to, že přijde, hooodně bolí, ale i celkem rychle odejde, minimálně za pomoci prášku na bolest..tak omyl - moc ti přeju, abys byla bez záchvatů a takovýhlech hnusných stavů :hug:

 
matynka
Extra třída :D 10685 příspěvků 10.12.13 13:30

Ježiš..tak to je síla tommy, rozhodně nemáš důvod litovat své holčičky, jsi skvělá máma bez ohledu na tuhle ohavnou migrénu. :hug: :hug:

 
Lakyna
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 10.12.13 14:17

Je pravda, že spousta lidí vůbec netuší, co je pravá migréna. Silnější bolest hlavy přirovnávají k migréně, nebo taky jsem se s tím setkala, mě nazývali hypochondrem. Jako nic příjemného. Jak psala Moky, spousta lidí si myslí, tak migréna přijde, vezme si člověk prášek a rychle odejde. Jenže u spousty lidí, co na migrény trpí se k tomu přidávají další doprovodné vedlejší problémy - páteř, nízký tlak, aura, zvracení atd. atd. a rozhodně rychle neodejde. Já měla nález na EEG už od puberty, jak jsem psala, nízký tlak a skoliozu krční páteře. Takže když přišla migréna, těžká migréna, šla jsem do bezvědomí…Zakla­datelce moc a moc přeju, aby se s tím dokázala poprat a aby našla nějakou rovnováhu a dokázala udržet migrény v remisi :srdce:

 
cher  10.12.13 15:12

Jsi silná, že to zvládáš, klobouk dolů :srdce:

 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 10.12.13 15:14

Ráda čtu Tvoje deníčky, když tu nějaký objevím, nečekala jsem, že tenhle bude smutný :( Věřím, že jsi udělala co jsi mohla pro svoji diagnózu a její řešení, ale věřím taky tomu, že určitě není všem dnům konec, lékařství jde pořád kupředu a já Ti přeju ideálně úplné uzdravení. Nevím jestli by Ti to pomohlo, ale určitě neublížilo, před spaním čtvrt hodinka meditace, prostě se úplně uklidnit, minimálně je ten spánek potom hrozně krásný :) Měj se moc krásně a pozdravuj děťátka :kytka:

 
feijao amado
Povídálka 20 příspěvků 10.12.13 16:15

Vždycky, když čtu tvoje deníčky, úžasně se pobavím:) Nikdy bych netušila, že máš takové trápení, zníš jako neuvěřitelně silná ženská :palec: Na to konto jsem se rozhodla, že se sem taky konečně přihlásím, abych ti mohla vyjádřit podporu :mavam: Držím palce, aby se vám to doma brzo upravilo tak, abys mohla jít za svým doktorem!

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 10.12.13 16:20

Možná to bude znít divně, ale do očí se mi nahrnuly slzy, je to proto, že z vlastní zkušenosti moc dobře vím, o čem píšeš, bohužel :(

 
usmevava_jana
Nováček 4 příspěvky 10.12.13 19:33

Po přečtení tohoto článečku jsem měla pocit, že píšeš o mně. První migrénový záchvat se mi objevil na VŠ a od té doby s tím neustále bojuji. Zjistila jsem, že se mi záchvaty objevují pro určitém druhu jídla a především když jsem ve stresu. Bohužel mám velice náročnou práci, ve které je stres na denním pořádku a hodně těžce se s tím vyrovnávám, čím víc dokáže člověk žít v pohodě a usmívat se na svět, tím méně záchvatů mám…vyzkoušela jsem snad všechny dostupné možnosti ke zmírnění bolestí… nyní už plánujeme s manželem „konečně“ miminko, ale strašně se bojím záchvatů - jsem absolutně nepoužitelná, kolabuji. Vždy strašně záleží na situaci, kde se nacházím a kde záchvat dostanu, většinou hodinu předem už vím, že se záchvat blíží, vždy mě neskutečným způsobem bolí levé oko… Nyní jsem se rozhodla, že kvůli především budoucímu miminku se pokusím nepoužít čípky… mám za sebou první záchvat bez čípků, lezla jsem skoro po stropě, ale jsem neskutečným způsobem na sebe pyšná, že se mi to podařilo ustát… Člověk vydrží opravdu hodně, když musí… Musíme holky bojovat a budu ráda za jakákoliv doporučení.

 
Pipi 00
Závislačka 2750 příspěvků 10.12.13 20:50

Ty jo, je to síla. Migrény dobře znám, včetně nepochopení lidí kolem: každého bolí hlava, hodně se napij, to pomůže :cert:, jsi děsně protivná. Ale aspoň jsem nezažila závislost na lécích a pobyty v nemocnici. Jen ibalgin (brzo nefungoval) a pak triptany.
Nejvíc mě štvou dobře míněné rady, že za to může stres atd. U mě to tak není, je to naprosto nezávislé na tom, jak žiju. S migrénama jsem si zažila pohodu při studiu, hodně náročnou práci, nevyspání s miminem, nudu s batoletem na mateřské, různé vztahy. Jen poslední dva trimestry těhotenství jsou pro mne úleva.
Když si vezmu, co všechno už jsem kvůli tý mrše prošvihla (a prošvihnu), tak na mě padá deprese…
Blbý je, že je to dědičný a migrény má i manžel (takže má aspoň pochopení), takže se bojím, co děti.

 
vlasatá
Kecalka 188 příspěvků 10.12.13 21:15

Musí to být hrozné, až do teď jsem si neuvědomovala, jak může „obyčejná“ migréna ničit život. Když jsem četla tvůj deníček bylo mi z toho dost úzko. Tak se drž a ať je zase líp ;)

 
Světlušška
Kecalka 188 příspěvků 10.12.13 22:03

Taky vím co to je za utrpení a hrůzu,,ale v takové míře ne! A opravdu tě lituji a klobouk dolů, že vůbec dokážeš fungovat!!
Já prošla taky vyšetřením -Rezonance, bylo to to nejhorší vyšetření v mém životě. I medici u mých roztaž… nohou byla procházka sadem.
Zkus ještě dr. Tomana - Neratovice, je to specialista na bolest. Tvrdí, že nejen páteř, záda, ale taky hodně hormony způsobují bolesti hlavy. I když migréna je nemoc se kterou si celý svět neví rady, tak za zkoušku nic nedáš. Mě každopádně velice ulevil od bolestí. Nezmizelo to, ale není to tak hrůzné!!
Přeji hodně štěstì a spousty sil.Je mi tě upřímně líto…snad bude lépe

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 10.12.13 22:36

Všem moc děkuji za reakce a jsem ráda, že deníček posloužil tak jak měl :potlesk:

Děkuji za slova podpory. A ti, co to neznají - člověk se naučí žít s lecčím. Život s migrénou má svůj průběh, nejdřív člověka překvapí, potom se s ní snaží urputně bojovat, následně ho položí na lopatky a pak si na ni zvykne. Na jednu stranu je život s ní otravný, člověk nemá chuť plánovat, ale na druhou stranu, na migrénu se neumírá a člověk má pořád vidinu nějaké budoucnosti, takže to ve výsledku není zas tak hrůzostrašné, jak jsem to možná popsala :)

Jinak děkuji za tipy, třeba jsem vůbec netušila, že se dá cvičit Mojžíšová, to si musím něco načíst :palec:

@angellik23 neměla bys odkaz na ten polštář? první příznak, který jsem kdy vypozorovala, bylo právě spaní na polštáři, musela jsem klasické zaměnit za pěnový od Dormeo, ale sedí mi jen jeden typ a to ještě si ho musím proležet, takže prvních pár nocí na novém polštáři zavání vždy migrénou.

@Světlušška moc děkuji za typ, na pana Tomana se mrknu :palec:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 10.12.13 23:04

@requel mohu se optat, jaký druh detoxu jsi si udělala?

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 10.12.13 23:13

@angellik23 prosím o jaký polštář jde, co Ti pomohl?
Já jednou byla u chiropraktika na rovnání zad a také mi doporučoval svůj výrobek polštář i matraci, stálo to šílenejch peněz, nešla jsem do toho, ale když tady čtu, jak Ti to pomohlo… :think:

 
requel
Zasloužilá kecalka 874 příspěvků 11.12.13 10:08

Byla jsem u bylinkáře a měl tam bylinkový čaj na 30 dnů tak ten myslím si že hlavně pomohlo že jsem se očistila od všech těch léků co jsem už za ty roky spořádala na tu šílenou hlavu..taky bylo fajn období kdyz jsem chodila běhat to jsem se asi zpevnila a taky bylo hned líp

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 11.12.13 13:57

Ahoj, tak se taky hlásím do klubu:) Migrény mi začaly po prvním porodu a časem jsem je měla každý týden - i více dní za sebou, hlava bolela od krku, ale mnohem horší byla celodenní nevolnost, závěr dne zvracení a neschopnost cokoliv dělat, krom ležení v temnu. Po druhém porodu to začalo zase a jelikož malému vadilo, že piju mlíko a mě zase nešlo moc trávit kynuté pečivo, obojí jsem vysadila a migrény zmizely. Teď se zase vrací…
Takže opravdu můžou mít spojitost krom páteře i s jídlem, možná alergie, nesnášenlivos­ti(lepek?). Třeba by ti mohlo pomoct nechat si udělat krevní testy buď na imunologii nebo na gastroenterologii.
S dvěma malýma dětma je to fakt marast…když mi je nejhůř, nejradši bych nebyla…Ale taky musím fungovat :nevim: :*

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 11.12.13 14:24

Posíláme hodně :hug: a :*, držíme pěsti, ať se vyléčíš, určitě to jde! Z alternativních metod je výborná reflexní terapie, taky je tam základem odblokování krční páteře. Ať je ti a rodině dobře :kytka:

 
angellik23
Ukecaná baba ;) 2229 příspěvků 11.12.13 15:43

@LadyTommy @mismurka Je to polštář od Tempuru, mají různý velikosti od S-XL. Doporučuju vyzkoušet. Já mám M. Ženský prý většinou mají M nebo S. Ze začátku je to boj, první dva dny byli utrpení než jsem si na něj zvykla, ale má super vlastnost že když na něm ležíš tak on se zahřeje, trochu změkne, přizpůsobí se a pak celou noc hřeje na krk a tím uvolňuje svaly. Jinak matraci jsem si pak taky koupila, ale už né od Tempuru-mooooc drahá, ale mě stačil ten polštář a pomohl.
Jo a mám ten nejzákladnější ten original, dřív ani jinej nedělali :lol: http://www.lekarna.cz/…-50x31x10-7/

Příspěvek upraven 11.12.13 v 15:46

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 11.12.13 17:49

@requel díky :kytka:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 11.12.13 17:50

@angellik23 moc díky :kytka:

 
carnation
Závislačka 3098 příspěvků 11.12.13 19:49

Máš můj velký obdiv a skláním se před tebou. 2 malé děti a do toho záchvaty migrény. Vím o čem lvíš, i když mě z těchto stavů pomohla má pvní mestruace, která ale přišla až v mých 17ti letech. Od cca 14 do 17 jsem trpěla minimálně 1× týdně, nebylo pomoci, nezbývalo než jen to přežít. A já děkuji, že to odešlo samo a tobě MOOOOOC DRŽÍM PĚSTI, AŤ SE TI TAKY ULEVÍ.

 
CokeLady  13.12.13 13:57

Asi napíšu na jednu stranu ošklivý komentář, ale já už bych to asi dávno vzdala. Užírat se takovou bolestí a takovými stavy, které skoro nemají pomoci, ještě tě za to odsuzuje okolí, že si vymýšlíš, tvá bolest se tvou náladou přenese na celé okolí. Asi bych takový život vůbec nechtěla žít. Asi by mi ty běžné radosti života nestály za takový „život“. :(

 
Lístečka
Ukecaná baba ;) 1165 příspěvků 17.12.13 18:52

@LadyTommy tak já se musím také přidat. Život s migrénou je hnus. Na bolesti hlavy trpím od dětství, měla jsem zápal mozkových blan. V pubertě se přidaly migrény. Vyzkoušela jsem u nás asi deset neurologů a desítky prášků. Některé pomůžou, některé ne a taky jak kdy. I antidepresiva mi neuroložka naordinovala. Teď beru 2× denně antiepileptika, poté mám migrény méně častěji. Na běžnou bolest beru 2 ibalginy, jinak dřívé triptany, ale už mi nic nepomáhá. Ze všeho je mi zle od žaludku a jen zvracím. Poslední záchvat jsem měla 5 dnů, 2× po sobě jsem musela na injekci do nemocnice. A i když nejím, tak zvracím. Řekla bych, že můj život řídí bolesti hlavy a migréna.

 
mojmira
Hvězda diskuse 60577 příspěvků 19.01.14 18:21

@Hanula1212 trpím taky migrénami s aurou, přesně jako ty, chci něco říct a říkám nějaké bludy, no je to fakt strašné, ruce se mi kroutí, mrtví polovina těla, když se vyzvracím, přijde chvíli úleva, pak znovu.Moje maminka taky mívala migrény, teď po přechodu se jich zbavila, už se těším, až se jich taky zbavím.(snad)­.Několikrát jsem byla na kapačkách a nic, migrény se pořád vrací. :(

 
Hanula1212
Závislačka 4566 příspěvků 20.01.14 18:29

@mojmira příští týden jsem konečně objednaná na neuro, tak uvidím, co mi řeknou. Jak jsem to tady pročítala, zkusím zajít i na nějakou tu masáž a rehabilitace, třeba to pomůže.

 
Nikola92
Závislačka 3663 příspěvků 25.01.14 08:58

Přesně vím o čem píšete. Má mamka trpí také na dooost silné migrény. Většinou je mimo cca 4 dny někdy i týden než se dá pořádně dokupy. Bohužel to zdědila po své mámě. Oboum bolest způsobuje stres, nevyspání a krční páteř. Já jako malá trpěla na bolavý kořen nosu a pak se mi rozjela trochu bolest hlavy, ale věkem to naštěstí přešlo, tak doufám, že už se to nikdy nevrátí.

 
agnesold
Zasloužilá kecalka 941 příspěvků 26.02.14 14:52

Žiji s migrénou v aktivní formě od svých cca 15 let a vím, čím procházíš. Přeju hodně sil do záchvatů a i do boje proti celé chorobě. Věřím, že jednou objasní její vznik a najdou nám na ni lék…do té doby musíme jen vydržet. ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama