Když život řídí migréna 2

O životě

Když jsem psala první část tohoto deníčku, ani jsem nečekala, že kdy ještě budu psát pokračování. A už vůbec ne tak brzy. Ale je to tady. Opět je potřeba se vypsat. Opět je potřeba podpořit další a další ženy několikrát do měsíce zde objevuji diskuze o migrénách. A opět je potřeba přiblížit jiným, že život s migrénou či jinou chronickou nemocí není žádný med.

Minulý deníček o migréně jsem psala ve chvíli, kdy mě opět sužoval jeden záchvat za druhým. Bylo mi hrozně, ale komentáře a podpora zdejších mi dodávaly sil. Občas mívám takové období, kdy mě třeba 14 dní sužují téměř každý den drobné záchvaty. Tak jsem si myslela, že i tohle bude tento případ. Omyl.

Od listopadu jedna bolest za druhou. Pár dní klid a nanovo. Do toho neustálé nachlazení, virózy, vyčerpanost, špatná nálada. Od Nového roku jsem se snažila dát do kupy jídelníček, hýbat se, zhubnout a zlepšit životní styl. Ale čím víc jsem se hýbala, tím víc se bolesti rozjížděly. Přebíjela jsem je léky. Když jsem byla oblbnutá léky, tak jsem zase neměla chuť k jídlu, jen jsem prahla po cukru. Začarovaný kruh.

Na konci ledna jsem se vypravila k obvodní pro novou dávku léků. Předepsala mi 6 krabiček (celkem 48 tabletek). Svěřila jsem se jí se svým stavem, načež mi odpověděla, že se svou diagnózou musím smířit a že u ní mám dveře otevřené a kdykoli můžu přijít pro recept. Svou doktorku mám ráda, za celou dobu mé léčby byla jediná, kdo zažil migrénu na vlastní kůži, a tak ví, o čem mluví, a kdo mě nekonejšil prázdnými slovy, že bude líp.

Když mi to poprvé již před lety vmetla do tváře, že se se svým stavem musím smířit, bylo to to nejlepší, co mi kdo řekl. Potřebovala jsem to slyšet a opravdu to v sobě urovnat, že tu migréna se mnou už holt bude. Bohužel nyní se její podpora minula účinkem.

Vybavená hromadou léků, budím se ráno co ráno s bolestí hlavy. Párkrát jsem se ji snažila přechodit, zahnat ledovou kolou, zmrzlinou, ale vždy to končilo obrovským záchvatem, který jsem zaháněla několika léky. Dostavila se první poporodní menstruace a poprvé za život jsem poznala, co je to PMS. Den před menzes jsem měla auru, která během pár minut rozjela nesnesitelnou migrénu. Jeden prášek, druhý prášek. Třetí. Čtvrtý. Útlum. A je po bolesti. A polovina prášků v polovině února ve mně.

Musím se starat o děti. Musím se starat o domácnost. Musím fungovat. Musela jsem si vzít prášek! Prášky! - obhajuji sama sebe.

Ráno se budím a přemýšlím, zda mě bolí hlava. Nevím. Nepoznám to. Tělo chce prášek. Prosííííím. Píchlo mě za okem? Mám ztuhlý bolavý krk? Ano, už přichází. Vtírává bolest. Už jsem si jí jistá. Černé mžitky před očima. Zhoršená citlivost v pravé ruce. Lup tam prášek. A zase je den o něco krásnější. Blíží se večer a já mám auru. Křik dětí mě bodá v uších, nevidím na jedno oko. Pravá ruka neposlouchá. Honeeeem, kde mám tabletku?! Bolest. Bolest. BOLEST!!!

Hlava mi duní, nejsem schopná vyjít po schodech. Přemýšlení tak strašně bolí! Kterou nohou mám jít první? Už jsem u lékárničky. Polykám prášek. Deset minut, dvacet, třicet. Cítím, jak začíná učinkovat. Mysl se otupuje, jde na mě únava, končetiny brní. Za hodinu je po záchvatu, cítím se vyčerpaná, ale šťastná, zase jsem zvítězila.

Zvítězila jsem i další den. A další. A další. V krabičce posledních 10 léků. Je začátek března. Pomalu přemýšlím, kdy navštívit lékařku. Ale co jí řeknu? Cítím se nervózní, mám výčitky svědomí. Ale z čeho, z toho, že jsem nemocná? Z toho, že se potřebuji starat o své holčičky a potřebuji fungovat? Tohle přeci musí pochopit.

Snažím se migrénu přemoci psychikou. Jedno krásné ráno se vzbudím a ona nikde. Mám totiž na dnešek domluvený sraz s kamarádkou, kterou jsem neviděla tři měsíce. Píšu jí, že vše platí a je mi dobře, tak se odpoledne sejdeme. Blížím se k cukrárně, Andy na mě mává. Cítím, že se mi motá hlava. Popíjíme koktejl a já pomalu přestávám vnímat, co mi říká. Mačkám si oko a snažím se bolest otupit. Po hodině marného boje ji prosím, ať mě doprovodí domů. Nedávám to. Potřebuji prášek.

Bolest. Je pět ráno a místo dětí mě budí bolest. Automaticky jdu pro prášek. Opřu se v koupelně o kachličky, chladím si hlavu a brečím. Mladší dceru se stále snažím kojit, ale poslední dny už jen odstříkávám, abych laktaci udržela. Jsem na děti protivná. Chci ležet, ale ony chtějí nosit, číst si, stavět kostky. Potřebují uvařit. Potřebují okoupat. Nesnáším koupání. Nesnáším vaření. Nesnáším sebe. Chci spát. Cpát se čokoládou. Pít colu s ledem. Koukat se na romantický film a brečet a brečet a brečet.

Manžela vzbudí světlo v koupelně. Tázavě se na mě kouká. Nikdy nebrečím a už vůbec ne před lidma. Nikdy nefňukám, že mě někde něco píchne. Když jsem nemocná, zatnu zuby a zvládám se postarat o vše. Ale tohle už opravdu nezvládám. Zhroucená brečím v manželově náruči a nevím, co dál. Již mám 14 dní v kuse každodenní bolesti, které se denně rozjíždí i na třikrát. Všechno je špatně. Ale jak z toho ven?

Když holky usnou, tak googlím. Čtu si reakce na deníček. Reakce v diskuzích. Někdo mi radí profylaktickou léčbu a návštěvu ambulance bolesti. Objednávám se do nejbližšího centra na nejbližší termín. Při zkouknutí ceníku se mi protočí panenky. Co by ale člověk nedal pro zdraví. Vím, že takhle už to dál nejde, jsem v naprostém srabu a potřebuji okamžitou pomoc. Po objednání ještě projíždím recenze a narážím na negativní reakce na zdejšího lékaře. Arogantní blbeček. No potěš. Přemlouvám manžela, aby šel se mnou, přeci jen je víc od rány, kdyby si na mě chtěl někdo něco dovolit.

Nakonec mi ale odpadne hlídání a manžel místo se mnou jde s dcerou do parku. Druhou dcerku si beru s sebou. Celá rozklepaná klepu na dveře. Výjde sestřička, nabídne mi pití a zavolá pana doktora. Třikrát nadechnout. Uf. Podává mi ruku. Teplou, suchou, pevný stisk. Na jeho tváři se rozleje úsměv, mile mě přivítá a ze mě spadne obrovský balvan. Vždyť je úplně v pohodě!

Hodinu si povídáme, probíráme se mou „migrénovou“ minulostí. Dělá cukrbliky na dceru. Najednou se cítím hrozně fajn. Cítím, že ví, o čem mluvím, že tyhle příběhy zná a ví, jak na ně.

Ortel mě nepřekvapí. Migrény přešly v chronickou formu, dvě těhotenství, dva porody, rozházené hormony, nevyspání, neustálá pozornost, aby se dětem nic nestalo. A závislost na lécích. Naprosto špatně podaná medikace, přemíra analgetik.

S panem doktorem probíráme několik možností profylaktické léčby, snaží se vybrat nejschůdnější cestu, abych byla schopná fungovat pro rodinu. Předepisuje mi antiepileptika. Za měsíc a půl další kontrola, v tu dobu už by měly zabrat a uvidíme, zda sednou.

Doma jsem si četla, kolik mají vedlejších účinků, od nevolnosti přes padání vlasů a v neposlední řadě přibírání. Nevím, z čeho jsem víc na dně, jestli z migrén nebo z představy, že ze mě bude tlustá plešatá koule. Navíc jsem ze dne na den musela utnout kojení. Nemohu se s tím nějak srovnat a je mi to líto. A v neposlední řadě mám zakázáno otěhotnět, jelikož léky způsobují prokazatelně těžká postižení plodu. Krucinál!

Co říct na závěr? Od počátku to doktoři parádně podělali. Ve chvíli, kdy si splnili povinná vyšetření a dostala jsem od nich medikaci, už se o mě nikdo nestaral. Nikdo po mě nepotřeboval další kontroly, prostě jsem měla přijít, až se mi záchvaty zhorší, připíšou mi další léky a tím to končí. Nesmyslně jsem měla předepsáno více analgetik než antimigrenik. Když jsem si chodila do lékárny pro sumatriptany, nikdy jsem nedostala ten druh, který jsem měla na lístku. Vždy mi byly nabídnuty takové, co pro ně nejspíš byly výhodné, nebo nevím. Údajně stejná látka, ale jak mi nyní doktor vysvětlil, každá značka je vhodná pro jiného migrenika. Každá značka se užívá trochu jinak, má trochu jiné vedlejší účinky. Je potřeba je opravdu předepsat na míru. Předepsal mi Actavis a já poprvé poznala, co to je nebýt utlumená. Odešel záchvat a já fungovala naprosto normálně!

Zatím jsem na začátku dalšího kola boje s migrénou. Od pondělí (24.3.) rozjíždíme profylaktickou léčbu. Je to běh na dlouhou trať, budeme zkoušet různou kombinaci léků, až se mi uleví, tak se nejspíš najede na ulevovací techniky jako psychoterapie či akupunktura. Určitě za čas zase napíšu, jak léčba pokračuje a zda jsem konečně našla někoho, kdo mi opravdu chce pomoci.

Tímto deníčkem nechci v žádném případě vzbuzovat lítost. Chci pomoci ostatním. Chci, abyste pochopili, pokud máte v blízkém okolí někoho s podobnou diagnózou, že se jen nevymlouvá, ale opravdu nemoc jeho život omezuje. A také doufám, že se můj případ stane pro ty, jež jsou s migrénami na začátku, odstrašující, a budou vědět, že se doktory nemají nechat odbýt. A hlavně migrénu řešit hned od počátku.

Děkuji těm, co dočetli do konce. :-)

Hodnotilo 33 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Tučňáková
Extra třída :D 14660 příspěvků 14 inzerátů 27.03.14 01:29

Zkousela si brat treba obyc magnesko? Mesic jo, pak vynechat a pod?

 
baily
Kecalka 233 příspěvků 27.03.14 06:37

Drzim pesti v boji s migrenou, a at se vam dari:-D

 
Ráďa 25
Závislačka 3136 příspěvků 27.03.14 06:50

Ach, jo :( Chce se mi brečet, je mi to moc líto. Boužel žádnou radu nemám, myslím, že už jsi stejně běžné metody vyzkoušela :( Možná snad lázně, pomůžou ti hodně psychycky :pankac:

 
Janinka1983
Kelišová 6060 příspěvků 27.03.14 06:59

Obdivuju tě, že i s takovou příšernou nemocí dokážeš zvládat 2 malé děti a domácnost. Přeji, ať už je jenom líp :kytka:

 
Grapefruitik
Kecalka 312 příspěvků 27.03.14 07:56

Je mi to líto, vím přesně, o čem mluvíš, i když moje migrény nejsou ještě v takové fázi - tedy tak časté, nicméně, čekám druhého potomka, tak se třeba ještě dočkám. :nevim: :lol: Vím přesně, o čem mluvíš, když říkáš, že po nástupu účinku analgetik jsi sice oblbnutá, ale šťastná, ta euforie se asi nedá popsat. Stejně tak vím, jakou zoufalost člověk cítí, když se probudí s bolestí hlavy. Musím se smát, když mi někdo řekne, že si mám na bolest hlavy vzít paralen :lol: Můj muž, když mě poprvé viděl při záchvatu, nevěřil vlastním očím, taky pro něj byla migréna vždycky jen výmluva, když ženská nechce sex :roll:
Každopádně, držím ti palce a přeju hodně sil, já se ještě léčit nikam nešla, zatím při záchvatu užívám analgetika, ale po tvém deníčku to zvážím… :potlesk: :kytka: :hug:

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 27.03.14 08:11

Teda klobouk dolu jsi statecna.Ja sama migrenou netrpim, ale mam kamaradku a ta je na tom dost podobne jako ty. Urcite ji reknu at si precte tvuj denicek…Drzim pesti at se to zlepsi a vyhrajes tu valku!! :hug:

 
Ramona1229
Povídálka 31 příspěvků 27.03.14 08:28
Chudáku vím o čem mluvíš.

S migrenou bojuji už od svých 16 let.Ale kdy se to opravdu rozjelo na plný plyn po porodu. Záchvaty migrény stav bezmocnosti. Podstoupila jsem mnoho vyšetření a vyzkoušela mnoho léků a nic.Do toho zvracení a háklivost na světlo a hluk.Do toho dvě malé děti a manžel na cestách. Nakonec jsem dostala ampule léků a když mě chytla ta mrcha jela jsem na záchranku a tam mi to aplikovali. S odstupem času se to zklidňovalo a dnes se mi ukáže jednou za čas. A bolest už není tak ukrutná jako kdysi.Tak Ti držím palečky ať Tě brzo ta potvora opustí. :mavam:

 
darla
Kelišová 5035 příspěvků 27.03.14 08:29

Ufff, moc te obdivuji ;) muj manzel taky trpi na migreny, ale tak 2× za rok…

ja bych to asi nedala, musi to byt naprosto silene :! ja mela poporodni depresi a manzel to moc nechapal :| tak jsem mu rekla, ze to je jako kdyz ma migrenu a ma takove bolesti, ze pomalu mlati hlavou o zed.

doufam, ze ti lecba zabere a budes mit konecne klid :hug: nechapu teda tvoji doktorku…

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26669 příspěvků 27.03.14 09:27

Sileny :( Doufam, ze ti tato lecba brzy zabere, nedovedu si tro predstavit kazdy den, ja mela obas jednou za Mesic anekdy taky vubec a stacilo mi to :roll: :roll: :roll:
Preju aby ti to fakt zabralo :hug: :hug: :kytka: :kytka:
Taky me napadaji masaze krcni patere, uz jsi to zkousela??Mne to nekdy fakt zabralo, ale klasicky masaze ne nejake moderni lechtani ;) ;) ;) Hodne veci je od patere ;) ;) ;)

 
Cattus
Neúnavná pisatelka 17219 příspěvků 27.03.14 09:34

To je mazec, jak se cpou do člověka jen tablety a nic se neřeší.
Drž se, konečně se to obrací a věřím, že i psychika ti pomůže ke zlepšení.

Jednou jsem zažila den s deseti záchvaty s aurou jakou popisuješ a absolutně si nedokážu představit, že by to pokračovalo :zed:, proto ti moc držím pěsti, abys už konečně viděla nějakou změnu :kytka:

 
snažilka2017
Extra třída :D 10228 příspěvků 27.03.14 09:38

Musim rict ze po porodu jsem si tim prosla dvakrat a nechci to dlouho zazit a doufam ze uz se nevrati, stavalo se mi to kdyz jsem si sla s malou pres den lehnout a ona me vytrhla ze spanku. Myslela jsrm ze je to muj konec neudrzela jsrm nic v rukach, drncrla mi hlava, piskalo mi v usich, zvracela jsem. Musela jsem volat chlapa, aby prijel z prace, ze to nedavam. Jediny co mi pomohlo tma v mistnosti a spanek ani prasek nezabrsl. Takze te obdivuju a zaroven lituju musi to byt pelko.
Moje sestra na to trpi take casto a zjiszili ji ze ji to zpusobuje nejaka zuzena cevka v mozku :zed:

 
Bobsh
Závislačka 3671 příspěvků 27.03.14 09:52

Taky mám migrény, několik dní v kuse mě bolí hlava. Je to šílené jak to z ničeho nic přijde, někdy na někoho koukám a najednou zjistím že nevidím půl obličeje. S migrénou už žiji od 15 let, je to tedy velice nepříjemné, ale nemám to v takové míře jako ty, držím palce ať léčba zabere.

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9023 příspěvků 27.03.14 10:05

Klobouk dolů, že tak hezky píšeš a myslím, že to bude užitečné.

S migrénami zkušenost nemám (na rozdíl od jiných bolestí), ale obecně myslím, že by člověk neměl litovat peněz a zajít do ordinace specializované na léčbu bolesti a netrápit se zbytečně! Dnes už to je tak, že prostě ne každý doktor umí všechno, a dokonce ani ne každý neurolog umí všechno, co může neurolog umět: jsou to jen lidi, a je potřeba jít k tomu, kdo opravdu ví, co udělat.

Držím aplec a doufám, že medikamenty zaberou. A že třeba budeš časem tak srovnaná, že i to otěhotnění povolí ;)

 
Olivyia
Kecalka 220 příspěvků 27.03.14 10:59

Uff teda musí to být hrozné. Mně stačí když mi není dobře a děti pořád křičí. Natož takovéto stavy. Ale chtěla jsem reagovat hlavně proto, že jsi mi připomněla příběh kamarádky, která už byla ve stavech, kdy obíhala neurology, doma musela ležet v tmavé a klidné místnosti, aby vůbec léky zabraly. A za půl roku přišla na to, co jí dělá nejvíc zle. Záření. Zcela opustila počítač, mobil používá minimálně a televizi taky. A to byla zvyklá na počítači pracovat. Ale prý od té doby je jí dobře a záchvat se nedostavil. Našla si náhradu v knihách a různých jiných zájmech. Musí to být určitě těžké, ale dle tvého popisu zvyknout si na tuto nemoc a žít s ní tak jak se projevuje, to je šílené. Přeju at je lépe :kytka:

 
ammazzonka
Povídálka 20 příspěvků 27.03.14 12:19

Predem preji aby bylo lepe. A zaroven polozim otazku: zkousela jste homeopatika? Me pred mnoha lety pomohl jeden lecitel v Brne.

 
Orsin
Ukecaná baba ;) 1184 příspěvků 27.03.14 12:21

Rozumím, jak Ti je, snad léčba zabere :) Přiznám se, že dříve, když jsem slyšela slovo migréna, tak jsem to považovala za takovou výmluvu, prostě člověka bolí hlava…Jenže!!! Během těhotenství jsem začala na migrény taky trpět… Dnes už vím, o čem to je a nikomu to nepreji, protože někdy mám takovou migrenu, ze téměř ani nemohu fungovat.

 
madeto
Závislačka 2530 příspěvků 27.03.14 13:01

A co akupunktura vyzkoušela jsi ji? kamarádce hodně pomohla a to měla migrénu obden dost silné záchvaty k tomu náročnou práci dvě děti a stavba domu :cert:

 
Mad Silence
Ukecaná baba ;) 1054 příspěvků 27.03.14 13:38

Ahoj, tak nejak vim, o cem mluvis. Ja jen po 29dnech prestala pocitat, jak dlouho uz to vlastne je. Castecnou ulevu prinesl fizioterapeut odblokovanim krcni patere. Treba by to i u tebe za pokus stalo. :hug:

 
cher  27.03.14 13:47

Je mi moc líto, že musíš zažívat takové stavy. Zvlášť, když spousta lidí to nechápe, přiznám se, že ani já o migréně nevím zhola nic, netrpívám ani na obyčejné bolesti hlavy nebo pouze výjmečně. Takže, když někdo řekl- mám migrénu, myslela jsem si- bolí ho hlava, no tak ať si vezme brufen a tím to haslo. Až tady tyhle deníky a diskuze mi otevřely oči a vidím, jak ohromné je to zdravotní omezení, které ovládá celý život :?. Držím ti palce, ať společně s odborníky najdete tu nejschůdnější cestu, ať ti léky zaberou na těch správných místech a pokud možno bez vedlejších účinků. Přeju mnoho sil a hodně zdraví. :srdce:

Příspěvek upraven 27.03.14 v 13:48

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 27.03.14 15:40

Ahoj migrény nemívám ani nemám v okolí nikoho s tímhle problémem. Chci jen zareagovat na to, že Ti nedělá dobře lék, protože je jiný výrobce. Pár pacientek na Sumatriptanu v lékárně mám a vždy se ptám, který chtějí. Většině je to jedno. Musím se na to víc zaměřit ať někomu nedám lék, který mu nepomůže a naopak udělá hůř.
:nevim:

 
Srnka01
Povídálka 36 příspěvků 27.03.14 15:48

Moc a moc ti držím palce. Mám podobnou diagnozu. A před porodem jsem migrénu neměla, taky až po. Píšeš že ti dal Actavis není to náhodou celým jménem Topiramat Actavis? Já ho beru již druhým rokem a můžu říct že migrénu sem zvládla na jedničku. Před léčbou migrény každý den, hnus. A už po měsíci jsem ji měla ob den nebo ob dva dny, po půl roce jednou za týden. A po roce ji mám tak jednou za měsíc a teď jsem ji měla naposledy loňi. Už mi i moje doktorka ubrala dávkování že to zkusíme. Zatím je vše ok. Takže jestli je to to samé tak mě to opravdu pomohlo. Doufám že ti to také pomůže.

 
Anonymní  27.03.14 16:28

Já svůj boj s migrénou částečně vyhrála. I když poslední záchvat který proběhl téměř před rokem mě upoutal na lůžko v nemocnici a zhruba tři týdny jsem místo mluvení koktala :(

 
IvaB
Kelišová 5414 příspěvků 17 inzerátů 27.03.14 17:19

@TerezkaaD
Tak třeba mně to vůbec jedno není. Zabírá mi jen Sumigra a lékárníci se vždycky strašně diví, proč chci Sumigru za 180 Kč a ne lék bez doplatku.

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 27.03.14 18:10

Děkuji moc všem za komentáře, jsem ráda, že je deníček přínosný :kytka:

@Tučňáková magnézium jsem měla hned od začátku léčby a beru ho doteď, ale spíš pro dobrý pocit než že bych pociťovala účinek :nevim:

@pomenkova masáže jsem prošla snad všechny, co šly, od odblokování páteře přes tlakové masáže. Nyní chodím na masáž zaměřenou na rozmasírování svalstva, tzv. Šlechtova metoda, to je jediné, co mi ulevuje. Respektive ulevovalo, teď v aktuálním období to není lepší ani po masážích :(

@Slečna Ferka měla jsem u toho specialisty papíry z předchozích vyšetřeních, konkrétně z Bulovky. Kde mi sám říkal, že tam jezdí proškolovat neurology a učí je,, jak pracovat s migreniky. Bohužel je jim to jedno. Oni papírově potřebují mít potvrzené, že nic nezanedbali, kdyby se něco podělalo, tak udělají základní vyšetření a konec :| česká realita

@ammazzonka homeopatika jsem užívala dříve na jiné problémy a nikdy nezabraly :nevim: zkoušela jsem třeba i bachovku, ale ani to mě nepřesvědčilo

@madeto přiznám se, že se akupunktury bojím, takže zatím ji pořád odkládám. Nicméně ten doktor, ke kterému jsem teď začala chodit, tak spolupracuje s paní přes akupunkturu a je možné, že to bude další část léčby. Sestra na ni chodila a jednou jí napíchli špatně bod a měla několik dní znecitlivěnou ruku. Mám z toho trochu strach

@TerezkaaD mě to taky bylo vždy jedno. Lékárnice mi povídá, že to má stejnou účinnou látku, tak jsem to neřešila. až teď mi doktor řekl, že tam závisí i na těch ostatních látkách, které jsou použity. Jsou totiž sumatriptany, které se berou hned v první půl hodině, pak nemají smysl a jsou takové, které se dají brát i během záchvatu. Už mi píše do receptu, že se lék nemá zaměňovat

@Srnka01 nene, je to sumatriptan actavis. Ten budu brát jen nárazově při záchvatech. A ten lék, který budu brát dlouhodobě se jmenuje depakine chrono

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 27.03.14 18:12

@Olivyia věřím, že počítače, mobily, televize dělá hodně. Já vím, že mi nedělá dobře ponocování a taky když musím vstávat k dětem. Sestře třeba migrénu vyvolává počítač, jenomže dělá hlavně administrativní práci na dobře placeném místě… Je to těžké. Také jsem si jista, že kdybych se odstěhovala někam do hor, víc se hýbala, líp jedla, neseděla u elektroniky… tak by se mi určitě ulevilo. Ale je to dost těžké rapidně změnit životní styl a v mnoha případech to ani nejde, snažím se po krůčcích.

 
kalie
Kecalka 282 příspěvků 27.03.14 20:02

Nečetla jsme všecky příspěvky, ale pomáhá na to akupunktura. Moje kamarádka - těžký migrenik, od dětství na lékách od neurologa, záchvaty min. jedenkrát za 14 dní. Rok chdoila každý týden na aku plus samozřejmě stravová omezení, byliny atd. Dnes je bez léků a bez migrén, zbavila se toho poté, co 20 let trpěla.

 
Burj Chalifa
Generální žvanilka 24567 příspěvků 27.03.14 21:01

Moc s Tebou cítím, kdo nezažil, nepochopí. Drž se! :kytka:

 
Kristl80
Kecalka 114 příspěvků 27.03.14 21:32

Ahoj, jen takova drobnost. Ted nedavno jsem se na skoleni dozvedela, ze jsou dva typy migren. Jedna zacina jakoby od krcni patere a bolesti se lokalizuji spis na temeni. Tak ta pry souvisis s ledvinami a vylucovacim systemem. A pak druha, kdy jsou bolesti lokalizovany spis v celnich lalocich a smerem k ocim a ta pry souvisi s jatry. Podle lokalizace bolesti je dobry se zamerit na procisteni a harmonizaci bud ledvin nebo jater a mela by se pak ulevit i od migreny. Vlastni zkusenost mam minimalni, obcas mivam docela silne dlouhotrvajici bolesti hlavy, spis prave vepredu a k ocim, a to bud tesne pred nebo v prubehu menses. A je fakt, ze kdyz jsem uzivala pripravek s ostropestrcem a cervenou repou, oboji pry posiluje jatra a zazivani vubec, tak se ty bolesti nedostavily. Tak jen pro zajimavost.

 
Azzii
Stálice 64 příspěvků 27.03.14 23:12

Drzim palce, at lecba zabere a muzes zase zit normalne. Migreny me taky leta trapily. Narozdil od tebe mam od otehotneni pokoj. Memu synovi jsou 2 roky. Bud to bylo z antikoncepce nebo stresu (skola, prace,..) Tezko rict. Drz se a bojuj!

 
edi1812
Stálice 99 příspěvků 97 inzerátů 28.03.14 00:11
Zkoušela jsi nějakou přírodní medicínu?

Je mi moc líto, co prožíváš, je to strašné, ta nemoc tě musí hodně omezovat a sužovat. Sama s ní nemám zkušenosti, ale slyšela jsem od paní, která léčí metodou dle Jonáše, že její dcera (dnes bude mít okolo 25-30 let) trpěla asi od puberty šílenýma migrénama, byli z toho celá rodina nešťastní, až pak narazili náhodou na Jonáše. A ten jí vytestoval přístrojem EAV, že má na nervových vláknech borelie. To množství borelií bylo tak malé, že nebylo zjistitelné v krvi, nicméně ty borelie v těle přesto byly a rozhodly se napadnout zrovna takovou oblast, že jí to způsobovalo příšerné migrény.
Jinak moje zkušenost s Jonášem je hodně dobrá. Sama jsem trpěla od dětství na opakované infekce dýchacích cest. Došlo to tak daleko, že jsem měla náběh na astma a dostala jsem doživotně několik léků a inhalačních chcemických hnusů, abych mohla s astmatem žít. To jsem byla ještě mladá (okolo 25 let). Říkala jsem si, že to přece není možné, že jsem doživotně odkázaná na léky! Vždyť jednou budu taky chtít mít dítě a co bude v těhotenství, to budu pořád brát léky? to přece může poškodit miminko. A když je nebudu brát, tak se udusím? No prostě rozhodla jsem se řešit své problémy jinde než u klasických doktorů, kteří jsou hned hotoví a skoro na všechno ti řeknou, že s tím se musíte smířit do konce života, to je chronické, nevyléčitelné apod. Takže navštívila jsem konzultantku (jinou než tu, o které jsem psala na začátku) a ta mi dala několik preparátů. Já jsem jí a celé metodě velce důvěřovala a v ten moment jsem vysadila veškeré léky, které jsem na to astma brala. A světe div se, od té doby jsem nebyla nemocná a dýchám normálně, nedusím se. Od té doby jsem už nikdy nebyla ani na plicním ani na alergologii, prostě jsem zdravá! Od Jonáše jsem pak brala ještě hodně dalších preparátů na řadu jiných problémů.
No a jinou možnost, kterou bych viděla, je zkusit čínskou medicínu. Mrkni na www.patentnimedicina.cz a třeba tam najdeš nějaké informace, nějakou inspiraci. Ale určitě si neordinuj preparáty sama, rozhodně bych se vypravila za profesionálním léčitelem dle čínské medicíny, aby ti poradil a dal ti preparáty na míru. Mohou to být i vyloženě tobě na míru vytvořené směsi.
Já bych osobně už nebrala tolik chemických léků a zkoušela jít přirozenější cestou. Čínská medicína nebo medicína dle Jonáše (který mimochodem z číňanů vychází) je stará a funguje již několik tisíc let. Zato naše moderní všeschopná medicína je tady pouze několik desetiletí a třeba s chronickými nemocemi si vůbec neví rady. Nechci nic vnucovat, ale možná stojí za to zkusit. Pokud by ses chtěla něco zeptat nebo poradit někoho, tak mi můžeš napsat soukromou zprávu, můžu ti pak třeba napsat, ke komu jsem já chodila. (záleží, odkud jsi)

Příspěvek upraven 28.03.14 v 00:15

 
Anonymní  28.03.14 06:39

Přeji hodně sil do dalšího boje.
Jsem jedna z těch co trpí migrénou již 30 roků, poslední rok docela hodně. Migréna s aurou se změnila v komplikovanou migrénu. Vím, co mi zhoršení způsobilo, ale neovlivním to.
Také užívám preventivní léky, ne že by zabíraly na množství záchvatů, ale pomáhají na intenzitu boleti záchvatů a tím pádem mi většinou pomáhají slabší léky. Pokud tyto léky vysadím, do měsíce tluču hlavou o zeď.

„Miluji“ rady, kdy známý známého říká, že toto a toto mu zabralo na migrény a migrény již nemá. Ano, jistě, alternativními způsoby se migrény ovlivnit dají, ale nevymizí. Také praktikuji několik způsobů k omezení bolesti, bez nich by to bylo horší, ale ty záchvaty mi nevymažou.

Takže hodně sil do světlých zítřků ;)

 
karlle
Kelišová 6220 příspěvků 28.03.14 11:19

Držím pěsti v dalším boji. Bohužel i já toto znám již 12let. Nikdy nevím, kdy se s ní vzbudím, kdy přijde a jestli vůbec přejde zahnáním medikamenty nebo skončím opět na injekci :nevim: Těhotenstvím se horší až na 3 denní záchvaty, kdy jen ležím, zvracím a na wc lezu po 4 a pak mě ještě týden třeští hlava, ale to už dokážu/musím fungovat :cert: Nyní mi hodně pomohlo Magnesium-beru ho už 3měsíce s přestávkami a záchvaty nikde, občasné silné bolesti jsou :nevim:,ale to se vydržet dá/musí. Po porodu budu odeslána na Neurologii k dr. co se zabývá bolestmi hlavy, migrénami apod. a uvidí se co dál. :think:
Přeji Vám, aby se Vám povedlo alespoň intervaly mezi záchvaty prodloužit nebo nejlépe úplně se migrén zbavit. :hug:

 
repsolka
Povídálka 14 příspěvků 23 inzerátů 11.10.14 14:23

Jako dlouholetý migrenik přesně vím, co popisuješ. Mě povolily migr záchvaty koncem pátého měsíce těhu a vrátily se dva dny po porodu. Tento týden v úterý sem si byla u neuroložky pro tašku léků.
Chce to CT, MR a jakékoliv další vyšetření, především dobrého doktora neurologa, za kterým klidně jezdi světa kraj!
Dá se s tím žít i když je to někdy taková hrůza jakou popisuješ. Základem je fakt najít kvalitního doktora, nechat se vyšetřit a kombinovat bez skrupulí západní a východní medicínu.
Na urputné migrény od krční páteře kupodivu krásně zabere, když si člověk sedne ke stolu s blokem a tužkou a napíše, kdo ho čím s. r..Tento typ bolesti je totiž nahromaděná tenze, tlak který je třeba uvolnit (to co nemůžeš říkat z různých důvodů do očí atd).Papír pak spálit!
Poradila mi to masérka ke které chodím, a při zatuhlé krční páteři to fakt pomáhá(ať si myslí kdochcecochce).
Držím palce :mavam:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama