Ke štěstí nám scházelo dítě

O životě

Alespoň to tak vypadalo. Nebylo to jednoduché, ale dočkali jsme se. Trvalo nám to dlouho, a to člověk přestává věřit, že se to někdy povede. Zrovna, když by to vůbec nečekal, se zadaří.

Dokonce se nám jedno těhotenství nepodařilo a asi mimi vědělo, že u nás šťastnou rodinku nenalezne. Těhotenství bohužel nemůžu přiřadit k nejkrásnějšímu období v životě. Už v té době mi chyběla láska! Myslela jsem, že se bude manžel chovat jinak. Že bude šťastný a že mě alespoň trochu bude hýčkat. Ale vše jsem pochopila až zpětně.

V sedmém měsíci jsem mu přišla na nevěru. To byla rána! Nemohla jsem tomu uvěřit! Po deseti letech vztahu, dvou letech manželství! Proč? Slíbil, že vše ukončí. Naivně jsem tomu věřila, ale pořád jsem nacházela indicie, že někoho má. Hloupě se vymlouval a já se mu snažila věřit.

Pak se malý narodil. Císařem, takže manžel u toho být nemohl. A jako naschvál bylo zrovna období zákazu návštěv. Takže jsme se neviděli. Malého viděl jen krátce po porodu. Šestinedělí bylo špatné, moc síly jsem neměla. Hormony se mnou lomcovaly a já citově strádala. Manžel byl s námi čtrnáct dní doma, z toho týden pořád někde něco vyřizoval a doma moc nebyl. Projevů lásky jsem se nedočkala.

Po šestinedělí mi sdělil, že neví, co chce. Že chce být šťastný, milovat a že teď šťastný není. Nechápala jsem. A že bude nejlepší, když na nějakou dobu odejde, aby si všechno srovnal v hlavě. Nechal mě s malým dítětem samotnou. Syn trpěl kolikami, takže to bylo strašné. Neměla jsem čas na jídlo, ani sílu. Nechápala jsem, jak může sobecky řešit sebe, když má rodinu a malé dítě!

Do toho mi ještě řekl, že mu na mě teď všechno vadí a že se mnou být nemůže. Musí si ujasnit, jestli mě miluje nebo ne. Prostě to bylo strašné období, plné lží, nezodpovědnosti, sobeckosti. Pro mě asi nejhorší období v mém životě, zatím… Navíc, pořád ještě jsem nemohla odpustit nevěru.

Trošku se to potom začalo zlepšovat, manžel začal asi po měsíci zase spát doma. To už měl syn po těch kolikách. Ale pořád náš vztah nebyl v pořádku. Pořád mezi námi byl otazník jménem rozvod. Záminky, které si manžel vymýšlel, byly opravdu směšné. Potvrdil mi, že s námi zůstává z rozumu, že srdce mu říká něco jiného. Vypadalo to, že se pomaloučku dostáváme z krize.

Pak jsem zjistila, že mi lže a měla důkaz. Potom už člověk přestane tomu druhému úplně věřit a začne zjišťovat pravdu, ať je sebehorší. To, co jsem zjistila, jsem však nečekala. Vztah s milenkou nikdy neukončil, v době, kdy jsem byla v porodnici, tak si to s ní náramně užíval a hrozil se doby, kdy přijdu domů z porodnice. Nevedl dvojí, ale dokonce trojí život!

V době, kdy jsem poprvé otěhotněla, tak už měl milenky. Teď má jednu dlouhodobou a k tomu si hledá nějakou na zpestření. Milenka už na něj tlačí, aby od rodiny odešel. To, že není moc doma, psát asi nemusím. Pořád má výmluvy, že toho má v práci hodně atp. Já už teď všechno chápu, takže se do něj nenavážím a zvažuji, co dál.

Doma máme ještě ani né ročního syna, krásný nový byt. Ale náš vztah se už nedá nazvat vztahem. Manžel mi jen lže a teď si spolu už jen „hrajeme“. Nevím, co dál. Děsí mě představa, že budeme se synem sami, rozvodu se bojím, bude to boj. Vím, že mě manžel bude vydírat. V rodině zázemí moc nemám :(

Manžel byl má vrba, přítel, člověk, na kterého se dalo spolehnout. Co dál? V době, kdy se má máma zabývat dítětem, se zabývám, bohužel, jinými věcmi…

Musela jsem tady z pochopitelných důvodů změnit identitu, aby se to k němu nějakým způsobem nedostalo. Ale jinak jsem sem hodně chodila v období před těhu. Znám Zuzuzu, Suvika, Kadlu, Delfinu, Borisku, Pudlu, LinduKa a další. Holky, zdravím!

Hodnotilo 3 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Pájinka25
Závislačka 2876 příspěvků 02.12.10 07:58

.

Příspěvek upraven 02.12.10 v 08:18

 
Niki22
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 02.12.10 08:27

To je hnus :zed:
Takový sobec, zasloužil by pár facek.
Nejenže to dělal dříve, ale nechápu jak v tom mohl pokračovat v době kdy věděl, že budete mít rodinu…
Jsou to zbabělci, sami neví co chtějí a své ženy tím trápi… :pocitac:
Je to smutné, doufám, že se rozhodné správně a že to vše překonáte :srdce:

 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 02.12.10 10:00

Přeji ať to zlé s malinkým brzy překonáte a je zase dobře!! Samoty se neboj-on se ten správný k Tobě i Tvému dítěti jednou najde a bude si vážit toho, co má :srdce: Držím palce!! A hodně sil!!!

 
sthan
Ukecaná baba ;) 1332 příspěvků 02.12.10 10:20

Nechat vše na vás a říkat ,že si musí něco ujasnit?Prostě neví jak dal tak vybral to nejednodušší řešení ,ale jen pro něho .Chlapi jsou někdy opravdu sobci a srabové.Přeji hodně sil a nenechte si ubližovat.Trpí tím pak vaše sebevědomí.A jestli si říkáte ,že kvuli malém to s ním Vydržím.Tak věřte ,že se za pár let muže stát ,že vám to dítě vyčte,že jte se jen hádali a nebylo to u vás ok.A proč jste to neřešili jinak.Děti mají velkou pamět.

 
Novoňka
Zasloužilá kecalka 828 příspěvků 02.12.10 11:46
Zadaří se..

moc mě mrzí,že se nezadařilo,ale člověk nesmí ztrácet naději..Musíš veřit pozitivně a vše půjde líp..já na umělé jít nemusela,naštěs­tí..ale taky nám to trvalo.Nebylo to zadarmo..takže se drž a hodně sil do dalšího boje!!!!!drž se..
tak to jsem poletla,omlouvám se..malého za zády a chyba hned na světě..
Manžel je dost velký sobec..nedokážu si představit,že bych na dítě byla sama a musela procházet tím,co ty..určitě se najde někdo lepší pro tebe i pro tvé miminko..

Příspěvek upraven 02.12.10 v 11:50

 
Veveří  02.12.10 13:21

Tvůj manžel by zasloužil nakopnout do rekta. On není člověk do nepohody. Umíš si představit, že v takovém vztahu nevztahu budeš žít až do stáří? Máš teď malé dítě a je toho na tebe moc, vůbec se ti nedivím, že se bojíš rozvodu, těch nechutných tahanic a intrik, samoty a hmotné nouze…ale nemusí to tak být. Někde jsem četla, že když už člověk manželovi řekl vše co mohl říci a udělal pro záchranu manželství vše, co se dalo a nenastala žádná změna, je lepší ze vztahu odejít.
Doporučuji ti navštívit manželskou poradnu, moje kamarádka byla v podobné situaci a psycholožka jí velmi usnadnila rozhodnutí a dodala jí sílu. Pozvala si tehdy i manžela, aby slyšela i jeho verzi a nakonec to byl pan manžel, který byl karán - jeho chování by bylo nesmazatelným příkladem pro jeho syna, který by si model jeho chování osvojil a vyrostl by z něj stejně nestabilní člověk, nevyzrálý, bez úcty k ženám (možná). Vyrůstat s takovým otcem je trauma i pro to dítě. Držím palce, myslím že nebýt tvého strachu (oprávněného), byla by jsi už dávno sama.
Hlavně si ze zoufalství nepořiď druhé dítě, nebo budeš v pasti. Já jsem to udělala, řešila jsem tím krizi, a bylo to špatné rozhodnutí. Obě svoje děti miluju, ale vím, že s jedním dítětem, by se mi od podobně sobeckého chlapa odcházelo líp. Teď je to z ekonomických důvodů prakticky nemožné…

 
adorablemamka
Kecalka 120 příspěvků 02.12.10 13:34

Je mi hrozně líto, jak Ti manžel ublížil…když to tak čtu, jsem asi i ráda, že mě ten můj chlap opustil už v těhu a teď mám klid…
Přeji Tobě i prckovi, ať vše zdárně překonáte a jste šťastní i bez chlapa… :hug: :hug:

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 02.12.10 14:18

No, já myslím, že už sis s manželem „užila“ dost, tak teď ať si s ním zase užije některá jiná. Jen ať jde, kam ho srdce táhne, když neví, co je v životě důležité. Možná mu pak za to jednou i poděkuješ - ty budeš šťastná, budeš mít dítě, a určitě i někoho, kdo vás oba bude mít rád. Tvému manželovi už jeho podlost nikdo nesmaže.

Demi.

 
kadlina
Neúnavná pisatelka 16519 příspěvků 02.12.10 14:19

Asi vím, kdo jsi, to mě moc mrzí. Moc dobře vím, že toho člověk má plný brejle i s podporou chlapa, ale bez něj :-? Je mi moc smutno, z té zrady, z toho, že tebe oklamával tím, že chce dítě a přitom chtěl něco jiného, z toho, že další dítě bude bez táty :cert:
Držím palce, ať to ustojíš co nejlíp!

 
LindaKa
Závislačka 3990 příspěvků 02.12.10 19:53

Vím, kdo jsi a moc tě zdravím po dlouhé době. Každá zrada bolí, ale věř mi, že to sama bez manžela určitě zvládneš. Asi je to lepší než se dál takhle trápit, když láska a důvěra dostaly takhle na frak . Máš syna a to je teď pro tebe motor všeho. Pro něj musíš být silná. Držím palce, ať tohle špatný období brzy překonáš.

 
Delfina
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 02.12.10 22:59

Ahoj, tuším kdo bys mohla být. Nechápu to :-(, hlavně nechápu jak může muž opustit své dítě - je přece z poloviny on? Nejenže nepodpořil v těžkých začátcích, ale naopak zbaběle prchl. Přeju hodně sil a radosti z chlapečka.

 
Mikysek
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 03.12.10 08:23

leonis, já si teď prožívám úplně to samé! včera jsme byli na ultrazvuku a byl šťastný a vybírali jsme jméno, jak se prý těší na porod..a pak večer telefon a že musí na víkend do Prahy za prací…no a v mobilu sms, jak se ona na něj těší :pocitac: je mi z něj :poblion: tvrdí, že nás neopustí a plánuje budoucnost a za ní jezdí…vlastně to už jednou ukončil, ale asi mu něco napsala a ukecala ho, tak to trvá dál…dnes jsem mu napsala dopis, že když na víkend odjede, beru to, že nás opouští a jede k ní…jsem zvědavá co se dnes uděje…držím ti :palec: ať to zvládáš…cítím s tebou :hug:

 
Simík78
Kecalka 130 příspěvků 03.12.10 09:40

To je neuvěřitelný, čeho jsou mužský schopný…kde se to v nich bere, že mají na to žaludek!!! :-( Ale věř, že než se takhle trápit, samotné, myslím bez manžela, Ti zle nebude. Trápila by ses, neustále podezírala…jakmile je takhle ta důvěra narušená, už se to neslepý. Raduj se z toho dlouhoočekávaného broučka a věř, že dlouho na to štěstí, jistě sama nebudeš…Držím palečky a ať to brzy správně překonáš…

 
leonis8
Nováček 4 příspěvky 03.12.10 09:55

ahoj Simi, díky za podporu, jo, je to neuvěřitelný, hlavně po takovém dlouholetém vztahu…nebo snad možná proto? Jak vím tu pravdu, tak já už nepodezírám, už vím…Je to drsné, tu pravdu vědět, ale je mi v jednom ohledu líp, netrápím se tím, co mi zase povídá za nesmysly..

 
leonis8
Nováček 4 příspěvky 03.12.10 10:01

ahoj Mikysku, to je mi moc líto..ti chlapi jsou některý pořádný sv.ně! :( Takže on má ofiko milenku a není mu to blbý, jo? :-x Držím palec, ať to u vás dopadne líp, než u nás…

 
leonis8
Nováček 4 příspěvky 03.12.10 10:07

Kadlo, Lindo, Delfi - díky za podporu..potěšilo mě, že jste se ozvaly a snad víte, kdo jsem :) Snad jednou budu moci říct, že je dobře, že jsme nezůstali spolu a budu moci tady napsat mnohem veselejší příběh! On by si teď zasloužil nějaké pořádné trápení, aspoň zlomek toho trápení, co jsem prožila já..
Všem ostatním taky moc dík.

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 04.12.10 07:15

delfi mi napsala, at se sem podivam - ja tenhle denicek vypustila s tim, ze to zase bude jen o tom, jak je nekdo stastny

to je fakt priserny, opustit matku s kolikovitym novorozence, at se v tom placa sama, milenka k milence ......
Ja jsem obvykle spis za to, aby manzelstvi vydrzelo a prekonalo krizi, ale tohle mi prijde uz neresitelne
moc ti preju, abys nasla odvahu utnout to a rozvest se. Ja vim, ze se ti desne nechce, nechces prijit ani o tu jedinou slabou vetvicku, na ktere sedis, ale ta vetev je jasne prohnila a nalomena, stejne nevydrzi.

Pro malyho bude nejlepsi, kdyz se dokazes osvobodit a zkusis najit novy vztah, trebas i na inzerat . Ver tomu, ze existuji i treba podobne zraneni muzi s otevrenym srdcem, kteri vas oba budou mit radi.
Podle me neni nac cekat, neni vubec potreba, asi si malej tuhle epizodu zivota pamatoval - urcite nechces, aby se naucil, ze takhle vypada manzelstvi a rodina.

Jsi matka a kazda matka ma v sobe desnou silu - nemej strach, dokazes to, zvladnes to.

jak bys na tom byla financne, kdyby ses rozvedla, mas kam jit?

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32229 příspěvků 04.12.10 07:20

Mykisku :-(

jak jsem psala, obvykle nejsem pro rozpad manzelstvi, protoze nikdo se neubrani tomu, aby se zamiloval (ani zenac) a zamilovani vysumi a muze se jet dal s pochroumanou napravou.
Tim samozrejme nerikam, ze se ma takove chovani tolerovat, to v zadnem pripade. Chlap ma dovoleno prozit si nejakou platonickou lasku a byt doma protivny, ale samozrejme na milenku nesmi maknout, natoz s ni jet na vikend. Od toho je to clovek s vyvinutym mozkem, aby dokazal svoje pudy ovladnout.

Myslim, ze jsi to udelala dobre.

 
evcav
Závislačka 4435 příspěvků 04.12.10 09:34

To je teda pěknej hnus, nechápu…vím, že je to těžké, ale asi bych ho kopla do pr…le. Jestli zahýbá tobě s milenkou a milence s další milenkou, tak ten už nikdy nepřestane a chceš s ním zůstávat a čekat, kdy teda odejde? Samotné ti bude líp a časem najdeš určitě novou lásku, budu držet mooooooooooc všechny palce.

 
leonis8
Nováček 4 příspěvky 06.12.10 11:15

ahoj Pudlo,
dik za reakci..
Taky jsem si rikala, ze manzelstvi v dobrem i zlem…ale je toho prilis :( Tohle uz ma reseni jenom ten rozvod, taky jsme se na tom shodli. A proc jsem zadost o rozvod jeste nepodala? Nemam silu zatim..jsem rada, ze nejsem na syna uplne sama. Prece jenom manzel nekdy pomuze a v tomto obdobi je strasne tezke zustat sama. Ano, zustavam s nim z vypocitavosti, ted uz. Prece jenom na tom budu hur, bez penez, auta, pomoci druheho..
U nas to neni tak vyhrocene, ze bychom se nesnesli v jedne mistnosti..dokazeme spolu normalne komunikovat, vlastne diky me, ze nehystercim a drzim se.
Az se rozvedeme, tak na tom budu mnohonasobne hur…:( A zustanu sama na vse. Mozna tchyne pomuze…nebo jsem naivni :(

 
Boriska
Extra třída :D 12331 příspěvků 06.12.10 21:43

ahoj, mrzí mě, co tě potkalo, to by se nemělo stávat nikomu, obzvlášť ne vymodleným dětem :cert: :roll: a jejich matkám…
není to jednoduché, zůstat i odejít… držím palce, ať se ti podaří odejít z tohoto vztahu v rámci možností bez újmy :hug:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama