První Klárčin týden na světě

Rodičovství

Můj předchozí deníček končí porodem naší holčičky, která se narodila v 26+2 tt s váhou 660 g. Dnes jí je osm dní, tak píšu, jak probíhaly.


1 komentář

8. ledna ve 13:30 přišla mezi nás, měla v bříšku vydržet ještě 14 týdnů, ale osud chtěl jinak. Přesto všechno je na tom Klárka nejlépe, jak může. Večer za mnou přišel doktor a povídá, jak je malá šikovná. Snažila se brečet, raději ji však zaintubovali, aby se nevysílila, a teď začínají 3 nejkritičtější dny jejího života. Hned ráno, i když jsem ještě mimo po všech lécích, které mi tišily velké bolesti, se snažím dojít se sestřičkou do sprchy. Odvezli mě na pokoj na oddělení rizikového těhotenství, kam dávají miminka, které nemohou mít maminky u sebe, aby nebyli mezi „normálními“ miminky na šestinedělí.

Přijel za mnou manžel a hned jsme vyrazili o patro níže za naší Klárkou na JIRP. Když jsme přišli k inkubátoru, myslela jsem, že umřu. Byla tak maličká, neměla ani 30 cm, zabalená pod dekou a z pusinky hadičku na dýchání. Měla za sebou první vyšetření a ultrazvuk hlavičky, který dopadl moc dobře, krvácení do mozku neměla. Trošku zhubla na 620 g, dr. říká, že ještě něco málo zhubne, že je to normální. Koukám na ten malý uzlíček a tečou mi slzy po tváři. Holčičko moje, odpusť mi! Co jsem ti to udělala?! :-( Honí se mi hlavou, že jsem ta nejhorší máma pod sluncem, že jsem svou dcerku nedokázala donosit.

Hned v úterý, už se nemůžu dočkat, až bude 11 hodin, jsme mohli zase za Klárkou, dnes má pro nás zase lepší zprávy, srdíčko je v pořádku a dokonce má uzavřenou i Botalovu dučej! To je úžasná zpráva. UTZ hlavičky je taky v pořádku. Dostává 1 ml mlíčka. Manžel mi dnes donesl elektrickou odsávačku, tak mi sestřička ukazuje, jak s ní pracovat a hned odstříkám asi 30 ml, tak si to sestřička vzala a příští mlíčko už dostane ode mě :-) Je to to jediné, co pro ni mohu udělat.

Ve středu nemůže manžel přijet, a tak jdu za malou sama. Když jsem ji viděla, málem mě kleplo, modré světlo a u nosu maska a od ní vede velká trubice. Přišla sestřička a vysvětlila mi, že je vše v pořádku, jen má malá trošku žloutenku a dali jí CPAP, což je přivádění vzduchu k nosu, takže malá se musí snažit dýchat sama a už nepotřebuje plicní ventilaci, což je veliký krok vpřed! Vysadili jí ATB, žádnou infekci nemá a já ji poprvé slyším plakat! Je to ten nejkrásnější pláč na světě, linou se mi slzy po tvářích. Moje holčička pláče! To znamená, že nemá problémy s dýcháním. Smím si na ni položit ruku, je to nádherný pocit dotknout se jí, a ona se uklidňuje a pomalu usíná. Miluji ji! Teď to cítím opravdu moc, jak ji miluji! Je to veliká bojovnice a všechno to zvládne, věřím jí. Ten den za ní jdu odpoledne znovu, prosedím tam snad dvě hodiny a jen jí povídám, jak je úžasná a že na ni doma čeká bráška.

Je čtvrtek, přijel manžel i s malým, vidí mě po týdnu a rozpláče se a já taky, mazlím se s ním. Tak moc bych už chtěla být doma a zároveň tu nechci Klárku nechat. Malá je dnes opět moc šikovná, v dýchání neměla žádnou pauzičku a dostává už 3 ml mlíčka. Žloutenku už taky nemá, stačilo jen 12 hodin modrého světla. Opět jí dělali UTZ hlavičky, vše je v pořádku a po dnešku už by nemělo nastat ani krvácení do mozku. Máme za sebou nejkritičtější dny! Klárka je zvládla na jedničku! Pátek je těžký, v sobotu mě pustí domů, manžel nemůže přijet a tak trávím u Klárky dopoledne i odpoledne přes dvě hodiny, zase jí vyprávím, jak se na ni ten bráška těší, jak táta mámu zlobí, že si chce nechat udělat nové tetování :-D, a babičky už se nemůžou dočkat, až si ji pochovají.

V sobotu jdu domů, manžel přijel sám, tak jdeme za Klárkou, slibuji jí, že na ni budu myslet, ale nemůžu za ní každý den, takže se o ni postarají moc hodné sestřičky… ach jo, manžel ještě udělá pár fotek, vezmeme si lahvičky na mlíčko a jdeme domů. Celou cestu brečím, nechala jsem tam svou holčičku, moje zlatíčko. Zradila jsem ji, nedokázala ji uchránit a donosit. Doma se ode mě synek nehne, ale taky mi položí ruku na břicho a ptá se na Klárku. Nevím, co říct. Nakonec jsem mu vysvětlila, že tam už Klárka není a ukázala fotky na mobilu a říkám, to je Klárka, tvoje sestřička. Od té chvíle chodí pořád s telefonem a povídá: „To je moje Kálka, malinká miminko!“ Zase brečím, je úžasný a už teď ji má rád. Ale uvidí ji až tak za 3 měsíce… šílená doba!
V neděli už je mi líp, snažím se vařit, uklízet a v jedenáct volám do Motola. Klárka dostává už 4 ml mlíčka, dýchání v pořádku a paní doktorka ji moc chválí. Má 630 g. Jsem šťastná, trošku se uklidním a jdu se věnovat synkovi. Už se tolik netrápím, je jí dobře a to je důležité.

Chtěla bych poděkovat všem, kdo nám celou dobu drželi palce, Vlaďce (Ametyst) a Kátě (Wildcat), že za mnou přišly na návštěvu, ale hlavně Katce (Kačuleee), každý den mi volala, dodávala sílu a energii. Jsem moc ráda, že tě mám! Nikdy bych nevěřila, že se díky internetu vytvoří taková přátelství :-)

Hodnotilo 25 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
eva valoi
Extra třída :D 10223 příspěvků 1 inzerát 23.01.12 02:11

Budu vám držet pěsti. A posílám odkaz na optimistické video.)
 http://www.youtube.com/watch?…

 
Janinka2405
Zasloužilá kecalka 923 příspěvků 23.01.12 05:44

Ahoj Lenko, i když Tě vůbec neznám, posílám Ti aspoň takhle na dálku hodně síly. Sama patřím k zářijkám 2011, takže mám doma 4,5 měsíčního chlapečka. V naší skupině máme Máju, která se narodila ve 24tt a dnes už naše děti dohnala. Její rodiče si na začátku zažili velké trápení, ale Mája jim dělá samou radost. Přeju vám celé rodině, ať to zvládnete v pohodě a Klárce přejeme hodně zdravíčka!!!!Držte se!!!!!

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.01.12 06:35

Brečím, přála byhc vám, abyste tohle nemuseli zažívat. Přesto vím, že jsou to v rámci situace skvělé zprávy, jen tak dál!!! :srdce:

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 23.01.12 08:14

Gratuluji k narození zdravého krásného miminka :kytka:
Navzdory svrabu ve kterém jste se NE vaší vinnou!!!!! ocitli to dle napsaného zvládáte moooc dobře :potlesk: :potlesk: :potlesk: Jen tak dál :kytka: Přeji ať je KLárinka dál tak hrozně šikovná a můžete ji mít brzy doma :hug:

 
peggyska
Závislačka 4531 příspěvků 23.01.12 08:23

Klárka je šikulka a určitě vše zvládne :srdce: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 23.01.12 08:37

To je noční můra ale bude mít dobrý konec, máte velké štěstí a malá je velkik bojovnice. Budu Vám držet moc palečky. :hug:

 
adajar
Zasloužilá kecalka 909 příspěvků 23.01.12 08:44

Přeji Klárce hodně zdravíčka a štěstíčka at to zvládá dál. Vím jak je to těžké a ještě to těžké bude prošla jsme si tím před 2,5 rokem a mám doma už šikovného chlapečka. A když budeš potřebovat se zeptat hlavně na pocity klidně napiš. Holka držte se.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 23.01.12 08:52

Držím moc palce, aby už všechno bylo dobrý. Klárka je moc šikovná holčička a vy jste stateční.

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 23.01.12 09:03

Leničko, vůbec nejsi špatná máma, naopak!!!Nemůžeš za to, že Klárka přišla na svět dřív.
Moc krásně a dojemně jsi vše napsala :srdce:
Klárka všechno dožene a bude vám dělat jenom radost!
Držim vám pěsti a myslim na vás :hug:

 
nik11
Kecalka 190 příspěvků 23.01.12 09:09

Držím pěstičky Klarcince, aby vše zvládla a co nejdříve byla s Vámi doma !!!! :potlesk:

 
wildcat
Echt Kelišová 8561 příspěvků 23.01.12 09:37

Teda Leničko, znám ten příběh celej, každý den mám zprávy o Klárce a stejně mě to rozbrečelo jak je to krásně napsané. :potlesk:

A zakazuju ti jakékoli myšlenky že by jsi byla špatná mám, ty za to nemůžeš, na přírodu jsme holt někdy krátcí a když si něco usmyslí nikdo a nic s ní nehne. Jsi vynikající máma a KLárce to dokážeš hned jak si ji budeš moct odvézt domu. ;) Jsem ráda že jsem mohla alespoň nějak pomoct a kdyby náhodou jsi se doma cítila nějak sama tak napiš adresu a termíny a přijedu na kafe i k tobě domu pokud budeš chtít. ;) ;) ;) Držte se holky a napiš další pokračování po 14ti dnech, nebo 15ti, jen ať to všichni ví jaká je Klárka bojovnice jak roste a jak se má krásně k světu. ;) Posílám hodně sil všem, celé rodince. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
TerkaD
Kecalka 478 příspěvků 23.01.12 12:01

Brecim jak zelva, jste statecny holky!!!!! Drzim hrozne moc pesti, at rostete a vsechno zvladnete. More zdravicka!!!

 
viky23
Neúnavná pisatelka 15103 příspěvků 23.01.12 12:23

brečím i u tvého druhého deníčku, holky jste moc silné držte se, malá je šikovná bojovnice, všechno dobře dopadne! :hug:

 
VerčaBart
Zasloužilá kecalka 587 příspěvků 23.01.12 13:04

krásně napsané,hltám každičké slovíčko jedným dechem a po tváři mi tečou slzičky.přeji vám všem jen to dobré a Klárka ať je i nadále bojovnice a hlavně zdravá jako rybička ybste si jí co nejdřív mohli vzít domů.jen mě zaráží,proč tě nenechali s malou v nemocnici?mám kamarádku co porodila ty ve 26tt a s malou jí tam nechali až do propuštění malé domů,byla tam od po-pá a na víkendy jezdila kamarádka domů.ale zase je pravda že ona neměla dítě doma a navíc s malou ležela na nadstandartu,tedy jen kamarádka a malou měla na nedonošenátkách nebo jak se jmenuje to oddělení. Přeji hodně sil a zdaru pro obě.Papa

 
Misah27
Ukecaná baba ;) 2168 příspěvků 23.01.12 13:10

Slzy se mi koulí po tváři :,( , když čtu, co musíš teď prožívat a taky co musí prožívat tvoje nejkrásnější princezna :hug: :hug: :hug:. Ale Klárka to zvládne a potom si ji budeš užívat doma. Opravdu přeji hodně sil..

 
Lenka-K-85
Závislačka 3481 příspěvků 23.01.12 13:29

všem moc děkuju za povbuzení a krásná slova
VečoBart nemůžu tam sní být ,mám doma tříletého klučinu ,který mě potřebuje doma snažím se za ní jezdit ob den.Bohužel to jinak nejde.

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 23.01.12 14:00

Malinká je velká bojovnice!!!!! Špatná maminka určitě nejsi, vždyť pro svojí holčičku děláš vše co jen můžeš :srdce: ona potřebuje hlavně tvé mlíčko a hooodně lásky :srdce: Tak ať brouček hezky přibírá a je zdravoučká, ať si ji můžete co nejdřív pochovat, popusinkovat a hlavně už vzít domů. Moc na vás myslím :*

 
arcanobacterium
Kelišová 5576 příspěvků 23.01.12 14:37

Krásný deníček. Strašně moc držím palečky. Je to velká bojovnice a má úžasnou maminku, taťku i brášku. Posílám hodně energie.
Barča :srdce:

 
tinaa
Kecalka 458 příspěvků 23.01.12 15:06

Leni, jsi moc statečná! Obě děti tě teď potřebují a rozhodně nemá cenu se trápit tím, že jsi malou nedokázala donosit! Asi to tak mělo být, a Klárka si vybrala zrovna vás, protože věděla, že to zvládnete… Držím palce!

 
pavca296
Povídálka 18 příspěvků 23.01.12 15:11

Přeju Klarce hodně štestí, je to určitě velká bojovnice :)

 
LenkaZrzule
Povídálka 39 příspěvků 23.01.12 16:00

Držím všechny palce!!Vím jak ti je…mám dceru narozenou 29tt,vím,že je to víc než 26 ,ale ten strach a ty pocity jako máš ty jsem měla také.Hodně zdravíčka a sil Klárce :srdce:

 
Venetta
Kelišová 5758 příspěvků 23.01.12 16:27

Přeji hodně sil a ať je Klárka brzy doma, je to krásná a statečná princezna! :srdce:

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 23.01.12 16:33

Ahoj. Tak mě tvůj deníček rozbrečel… Posílám moc síly, ať je Klarka porad tak moc sikovna a jde brzy domu. Držím palce!!! :kytka: :hug:

 
macis30
Závislačka 3582 příspěvků 23.01.12 17:18

Máš krásnou holčičku a velkou bojovnici,Leni. Díky že sem vkládáš deníček jak to vše pokračuje,když jsem četla deníček ve kterém jsi psala že se Klárka už narodila tak mi tekly slzy a bála jsem jak to všechno bude.Dneska když jsem zjistila žes tady vložila pokračování tak mě to tak vzalo že mi slzy tečou jak hrachy,jsem moc ráda že je Klárka taková bojovnice.Tebe i tvého manžela obdivuju že to zvládáte.Držím vám všem palce a přeju aby byla malá brzo sváma. :hug:

 
finduska
Extra třída :D 13661 příspěvků 23.01.12 17:29

drzim moc palecky :hug:

 
Káčulaa
Generální žvanilka 22216 příspěvků 23.01.12 18:22

Leni Klárka je nejen bojovnice, ale také velmi chytrá duše, ne každý by to zvládal tak skvěle jako ty a chlapi, co máš doma, takže jen tak dál, my víme, jak to vše skvěle pokračuje a Klárka nám dělá jen radost, ale ostatní si jistě počkají na další tvůj krásný deníček.
Jste holky bojovnice a máte velkou podporu také doma. A děkovat nemáš zač ty trumpeto, jsme tu pro tebe a pro Klárku :srdce: :srdce: :srdce:

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 23.01.12 19:51

Lenko,i my se přidáváme a držíme tvojí malé Klárce hodně štěstí at vám dělá radost a určuitě to vše dožene je statečná malá a to musíme smeknout od začátku bojuje a to je hlavní nic nevzdávej a chod zaní co jen budeš moci a určitě domu pujde hodně ráda.
Posílám na tu velkou dálku hodně sil pro vás a hlavně malé posílám sílu jakou ona bude mít.
Je to moc pěkně popsané. :dance:

 
zitorka
Ukecaná baba ;) 2198 příspěvků 23.01.12 20:28

Jéé, moc Vám držím pěstičky, aby Klárinka všechno zvládla a byla v pořádku :srdce: :srdce: …je moc šikovná holčička a svůj boj nevzdá, pevně tomu věřím…posílám virtuální objetí a spoustu síly, protože to bude ještě chvilku trvat, než jí budeš moct mít doma… :hug: :hug:

 
Jiiriinka1
Zasloužilá kecalka 737 příspěvků 23.01.12 20:39

Posíláme moooc stěstíčka!! Držte se.. vše bude dobré :srdce: :srdce: :srdce:

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 23.01.12 20:57

Teda Klárinka je opravdu moc statečná holčička a velká bojovnice a ty jsi úžasná maminka, o tom vůbec nepochybuj, přeji vám aby Klárka krásně přibírala a vše zvládala i nadále tak dobře jako doposud a vy jste si ji mohly vzít brzy domů. Je to smutné, když se miminko narodí takto brzy, ale zase medicína je dnes na takové úrovni, že opravdu dokáže zachránit miminka od 24tt a to je moc dobře. Když koukám na fotky co jsi přiložila, je to panenka maličká, pusinka krásná, úplně mě to dojalo,už se těším na další deníček, ve kterém nám napíšeš, jaké další pokroky Klárka udělala a jak hezky přibírá :srdce: :hug: :hug: :hug:

 
jan1610
Zasloužilá kecalka 727 příspěvků 23.01.12 21:13

Posílám hodně štestíčka ,sílu …buďte trpělivá!Děti jsou úžasné ,kamarádce z práce se narodil chlapeček snad jestli si pamatuji dobře 27 cm a 645dkg!Narodil se začátkem října a na jeho termín zprávného narození je pouštěli domu byl to poslední leden!Dnes je to chlapák vše dohnal !Děti jsou úžasné,mají chuť žít a bojují!Věřte jí !A hlavně si nic nevyčítejte! :hug: Moc na Vám myslím ! :srdce:

 
Magda 75
Závislačka 3707 příspěvků 23.01.12 21:32

Brečím u tvého deníčku a moc na vás myslím, posílám spoustu síly a věřím, že vaše malá bojovnice bude jenom prospívat a bráška si ji bude moct co nejdříve pohladit a hlavně maminka přitisknout k sobě,držte se všichni!!!Každý den na vás budu myslet a budu se těšit na další pozitivní zprávy v novém deníčku :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Škurpice
Extra třída :D 10120 příspěvků 23.01.12 21:44

Brečím a zároveň se usmívám…Klárka je moc šikovná princezna…těším se na další deníček

Příspěvek upraven 23.01.12 v 21:44

 
Janinam
Kecalka 484 příspěvků 23.01.12 22:20

moc vam drzim pesti!!!

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 23.01.12 22:49

S celoho srdca drzim vam prsteky aj na nohach :-)

 
luciaasek
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 23.01.12 22:51

Gratuluju, zrovna v tom týdnu kdy ty jsi porodila mě přijímali do nemocnice pro hrozící předčasný porod. My to teda vydržely, ale vím, že to musí být sakra těžký. Klárka je bojovnice, všechno zvládne. Přeju moooc štěstíčka a zdravíčka :hug:

 
Simoncicak
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 23.01.12 23:42

S napětím a slzami v očích jsem četla tento krááásný deníček,Tvoje holčička je tááák velká bojovnice :srdce: :srdce: Držím Palečky jak Klárce tak celé tvé rodince at už jste brzy společně doma a klárka si užívá s velým bráškou :hug: :hug: a na závěr Kláárinko jsi statečná a moc krásná holčička držíme ti palečky aby jsi rostla a nabíralal síly budeš je potřebovat :potlesk: :potlesk: :potlesk: :potlesk: :*

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 24.01.12 18:12

Pořád na vás myslím a držím vám palečky…Přeju vám, aby jste byla s Klárkou už doma.....

 
miru81
Neúnavná pisatelka 18584 příspěvků 24.01.12 22:02

Máš moc šikovnou holčičku :hug: Přeji hodně zdraví  :kytka:

 
katkad79
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 26.01.12 15:21

Leničko - moc krásně napsané držím palečky a věřím že to všechno spolu zvládnete ikdyž je to běh na dlouho trať. Vím jak se cítíš, prožívám to samé ikdyž naše malá bylo přeci jen o kousek větší, ale my ženské musíme držet při sobě a mít hodně síly abychom ji mohly předávat miminku když klokánkujem :hug: :hug: :hug: :kytka:

 
Lu cie
Kecalka 104 příspěvků 26.01.12 18:26

Taky přeji Klárce hodně zdraví a štěstí!prdolka mala..

 
Miškynka
Ukecaná baba ;) 1748 příspěvků 27.01.12 15:06

Moc dojemný deníček , tekly mi slzy jak hrachy. Posílám hodně sil a držím moc palce ať to malá zvládá tak dobře jako do teď. těším se na další deníček, na pokroky co Klárka dělá a jak krásně roste :srdce:

 
MINKA22
Kelišová 5922 příspěvků 28.01.12 22:29

Úplně mě to rozhodilo :,( :,( moc se Bojím i o mé děti , Posílám spoustu sil :srdce: :srdce: :dance: :srdce: :srdce:

 
JančaTomík
Nováček 1 příspěvek 29.01.12 19:57

přejem Klárce moooc zdravíčka a ať je celá rodinka brzo pohromadě.Klárka to zvládne držíme jí palečky:-)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama