Kletba? Asi ano, bohužel

O životě

O svém prvním i druhé porodu jsem vám už psala. Na své děti jsem se ve svém životě těšila ze všeho nejvíc. A teď mi přijde, že nastal určitý zlom. Jako by mě a moji rodinu někdo proklel, jinak si to už fakticky nedovedu vysvětlit.

Přišel můj druhý porod, byl překrásný den 12. 9. 2011, ve 23:49 se mi narodil krásný chlapeček Tadeášek a já už se těšila, abych byla doma se svým Adámkem a manželem. Co si budeme povídat, nemocnice nic moc, to asi pro každou z nás. Ale to jsem v tu dobu ani netušila, že nemocnice bude můj druhý domov.

Dny i týdny plynuly jako voda a Tadeášek nám krásně začal růst před očima. Jen co čert nechtěl, to jeho zdravíčko mu sudičky asi nepřály :-( Nebylo mu ani 14 dní a měli jsme první antibiotika, byl strašně zahleněný a pořád chrochtal. Co víc říct, chrochtá ještě dnes, podle doktorů bude hodně trpět na zadní rýmy, a to i přes veškeré drahé mořské vody apod., nejde vysát vše :-(

Pak opět uplynulo pár dní, možná i týdnů, Tájovy byli akorát 2 měsíce a čekala nás první hospitalizace, jelikož chytil škaredý zánět průdušek a do toho ta rýma, no síla, a moc nejedl, katastrofa, opravdu tohle bych nepřála ani největšímu nepříteli, v tu chvíli by to rodič nejraději vzal na sebe. Bylo 5. 12. 2011 a konečně nás propustili domů, jak já se těšila a říkala si, že vše bude v pořádku, 22. prosince pojedeme na svátky k babičce a bude nám fajn a já si konečně trošku odpočinu. A ono houby slavný osude.

Ani ne za 14 dní jsme byli v nemocnici zpátky, jelikož malej neprospíval, přestal jíst, měl úbytek na váze za dva dny 300 g a do toho průjem. Domů nás pustili 20. 12. 2011, a to jsem opravdu vzdala někde cestovat s takhle nemocným dítětem. V nemocnici k tomu všemu dostal opět hnusný kašel, rýmu a v den propuštění také zánět do levého očička, opravdu luxus :-(

Přes Vánoce probíhalo vše v pořádku, jen ten jeho děsný kašel zůstával, z toho jsem byla opravdu na prášky, poslech byl v pořádku, a tak jsme s doktorem hledali jinou příčinu a napadl nás reflux. Hned po Novém roce jsem byla objednaná na sono, nejen na reflux, ale také hlavičky, k tomu všemu jsme ještě navštěvovali a stále navštěvujeme neurologii kvůli hlavičce, jelikož ji má jen na jednu stranu, a také bříšku. 19. 1. nás čeká první cvičení, aby toho všeho nebylo málo :-( Reflux se samozřejmě prokázal, a tak bereme po každém jídle sirup, který malýmu moc nejede, ale jde vidět, že zabírá.

Do toho já dnes byla u zubařky, vyrvala mi osmičku vlevo a pak kořen ze sedmičky, tu už jsem měla vydrolenou v těhu, a tak tady tak sedím s hubou jako balon, malýho v postýlce a Adámka u pohádky a rozjímám o životě. Jsem moc vděčná za eMimi, mám tady super holky na diskuzích a díky nim se na vše necítím tak sama.

Opravdu mi přijde, že na nás někdo uvalil kletbu. Malej Tája byl 9. 1. konečně očkovaný, nejen hexavakcínou, ale také Prevenarem13, je to už druhý den, špatně jíme je protivný, a na mě to padá ze všech stran, do toho hádky s chlapem a ségrou, je mi ze všeho na blití. Už zvažuji, že navštívím psychologa, protože opravdu nevím kudy kam :-( Přijdu si jako matka, která to nezvládá, nikdo o ni nestojí, no hnus :-( A v poslední fázi není o koho se opřít.

Děkuji všem, které jste dočetly až do konce, potřebovala jsem se z toho vypsat, když už není komu se vyzpovídat.

Hodnotilo 5 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
martas0608
Povídálka 42 příspěvků 17.01.12 08:21

Uf věřím,že je to přímo na hlavu,ale my ženske toho vydržíme ještě několikanásobně víc :-)vím o čem mluvím,máme 4 děti a o nemocech můžu napsat knihu..i o samotném refluxu..na něj pozor!!ten může za většinu problémů,např­..laringytidy,píchá­ní oušek,trvalé rýmy atd..mému druhorozenému šťávy lítali až do uší,nakonec to skončilo ve 4,5 letech operací v Motole…dnes je mu 10 a do dneška má problém s přijímáním potravy,jde spíš o psychický blok,měli to řešit o dost dříve..ale to je na další deníček..hlavně si dejte pozor na živé vakcíny při očkování,ono už je to dnes šetrnější,ale stejně,kluk mi po něm ochrnul,protože celý reflux byl podceněný,dostal se z toho,ale má následky na celý život..te´d je vedený v očkovacím centru v Motole,pro jistotu..nechci strašit,jen to píšu,protože s dnešníma zkušenostma bych si od doktorů nenechala už nic líbit,a vše bych si nechala prověřit..moo­oooooooc držím palce ať je Tadeášek v pořádku,protože až bude reflux pod kontrolou,uvi­díte,že život je fajn..hodně sil Martina

 
DaniB
Kecalka 429 příspěvků 17.01.12 08:57

Ahoj. Na hádky s manžou a kým koli se vykašli, to nemáš teď za potřebí. Vím jaké to je , když mají děti nějakou nemoc, jsi na to sama a pokud se projevíš bezradně, ještě ti to nějaká dobrá duše dá sežrat. K tomu psychologovy se objenej. Já jsem si to tam užívala. Aspoň tu hoďku máš pocit, že je tady někdo jen pro tebe. A on ti neublíží. Popovídá si s tebou úplně nezávazně a bude ti líp. Uvidíš! Držím palce. Určitě nejsi špatná matka, jen je toho moc.D. :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 17.01.12 09:26

máte to těžké, není nic horšího než nemocný novorozenec, přeju hodně sil a z vlastní zkušenosti ti mohu říct, že doporučuju tu psychologickou podporu vyhledat, nebudeš na to sama a budeš výrazně lip zvládat :kytka:

 
klaras
Kecalka 118 příspěvků 17.01.12 11:03

Drzim palce,neboj,bude zase dobre!!! :hug:

 
netkaa
Kecalka 211 příspěvků 17.01.12 15:50

Ahooj, tak nevm kde zacit. Vcera se mi sem pridal muj prvni denicek . Zkus si ho precist. Mela jsem hooodne nemocnou dcerku,takze o nemocnicich toho vim svoje. My jsme nas boj prohrali a tm padem prisli o skoro 6ti letou holcicku. Mame dalsi dve deticky, 18m holku a 6M kluka. Zazila jsem si svoje. A co mi OPRAVDU ale OPRAVDU pomohlo byl kompletni zmena mysleni. Pokud chces zmenu ve svem okoli, zacni u sebe. :) Je toho ale na hodne povidani, jestli to chces probrat a trosku zlepsit naladu a pohled na vec, ozvi se do zpravy.. Preji hodne lasky a sily.. :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama