KOHOUT VE ZNAMENÍ RYB 18.02. 14:40 - 20.03. 13:41

Ostatní

Mírumilovná osobnost s náročným, ale společenským charakterem. Tvrdou a houževnatou morální zá:,(ovost panenského Kohouta krotí Ryby se svou láskou k společenským vztahům, takže celkový obraz je příznivější. Jako méně zachmuřený Kohout, který nemá jinak dogmatické sklony, by mohl tento člověk odložit i svou hlavní „starost metodické pachtění a lopotu začít trochu žít. Konzervativní, jemný a laskavý Kohout ve znamení Ryb se za všech okolností řídí zákony; snaží se, aby jeho život sestával ze stejného množství práce a odpočinku.

DÍTĚ NAROZENÉ VE ZNAMENÍ KOHOUTA
Již jako dítě je človíček narozený ve znamení Kohouta velice iniciativní. Dobrý student, který všechno rychle pochopí a rychle se všemu naučí. Pilný a přičinlivý tvoreček, který vás bude bez přestání bombardovat otázkami a bude chtít znát na všechno odpověď. Můžete se spolehnout, že bude úspěšný ve studiu nebo v čemkoli jiném, pokud ho to baví a přitahuje, protože je vnímavé, inteligentní a precizní. Pokud ho zajímá četba, může z něho být přímo knihomol.
Dítě ve znamení Kohouta bývá spořádané a upravené. věci vykonává ve správném pořadí, ale zároveň vás toto pedantské a velice náročné stvořeníčko může svým puntičkářstvím pořádně pozlobit. V projevování názorů rozhodně není nijak zdrženlivé - naopak, všechno ví a zná nejlépe. Dovede ze všech dětí nejlépe našetřit peníze, které dostává jako kapesné. Hádá se o bezvýznamné malichernosti a i ty nejjednodušší věci plánuje s vojenskou přesností a precizností.
Toto dítě bývá široko daleko nejostřejším kritikem. Buďte však rádi, přestože vás tím často zraňuje a jste jeho jednáním pobouřeni. Je to tím, že Kohout je čestný, charakterní a nenávidí pokrytectví a přetvářku. jeho ostrá kritika a bystrá odhalení jsou jen faktickým konstatováním skutečnosti bez jakéhokoliv postranního úmyslu. Někdy může být i skutečně překvapené, že se rozzlobíte, když se tak poctivě snaží, aby vás upozornilo na všechny vaše chyby a nedostatky. přitom se samozřejmě nemůže starat ještě o to, co si o něm ostatní myslí. je to skutečně svobodný a nezávislý duch, který si prostě musí říci to své.
Dítě se znamením Kohouta je vůči svým rodičům velice náročné, ale právě tak je i spolehlivé. Rozhodně není zvyklé prosit o pomoc; i u druhých se mu slabost a závislost oškliví. tyto vlastnosti nenávidí. Pokud uděláte nějakou chybu, bude první, kdo si jí všimne, a ihned vás na ni upozorní. nemůže si pomoci, je to prostě součást jeho povahy. Má však také silné „šéfovské" tendence, takže pokud si na to nedáte dobrý pozor, vaše malé kuřátko za chvíli začne řídit váš život.
Optimistický a neohrožený Kohout nikdy nezmění svůj zvolený kurs, i kdyby ho odsuzoval celý svět. Můžeme jen bezmocně sledovat, jak se po hlavě řítí kolem útesů, protože jakmile si jednou vezme něco do hlavy, nenechá si to vymluvit a nepřijme žádnou radu. nezbývá než se modlit, aby některý z jeho fantastických plánů vyšel. Dítě ve znamení Kohouta není nikdy příliš praktické ve věcech týkajících se jeho vlastního života. Ale možná jednou, kdo ví, jeho neslýchané riskantní plány vyjdou a on bude velký. Mnoho milionářů se narodilo právě v roce Kohouta a kromě vztahu k penězům měli všichni společnou ještě jednu věc - byli výstřední. Co vám u dítěte ve znamení Kohouta nejvíc bere nervy, je, že je absolutně slepé k jakýmkoli vlastním chybám a nedostatkům. Vůbec se nenamáhejte s ním polemizovat; nemá to smysl a je to zbytečná ztráta času, protože nikdy neuzná, že nemá pravdu. prostě pravdu má a žádná „ale" neexistují.
Souhrnně lze tedy říci, že mocný a oslňující Kohout má mnoho báječných schopností (které vám nepochybně při jakékoli příležitosti rád pečlivě vyjmenuje), ale i řadu osobních zvláštností. nikdy nevolí střední cestu, ale jde vždy z extrému do extrému. S Kohoutem budete buď plavat, nebo se potopíte. jeho postoj vyjádřený heslem „buď mne miluj, nebo jdi pryč" znamená, že pokud ho chcete podporovat, musíte ho brát takového, jaký je.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.02.05 20:21

Ahoj Stefinko,

to se máme na co těšit!! První polovina sedí na mě a manžela, co se povahy týče, i když jsme oba Kozy a poslední dva odstavce, jako bych viděla před sebou mou tchýni (ona je drak)!!!
Hezký večer
Iva a Michael 39tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.05 11:23

Ahoj Stefinko,

plánujeme mimi na příští rok (vodnář, ryba)a ráda bych věděla co nás „čeká“ :-). Nemáš o tom náhodou na „netu“ nějaký článek.
Díky, Lucka

Vložit nový komentář