Kojení a jeho skryté nebezpečí

O životě

Jaké to je, když maminka cítí, že se něco děje s miminkem a lékaři neslyší. Když jde o život miminka a přitom stačí jeden banální test z odebraného mateřského mléka, aby se zjistilo, že je plné cytomelgaloviru, který může jednoduše zabít!

Nevím, jak se takový deníček píše, nikdy jsem ho nepsala, ale co vím určitě, že je nutné, aby všechny maminky věděly, jakou strašnou zkušeností jsme si já a můj vymodlený bojovníček Kubík, teď už skoro 4měsíční, museli projít.

Jen v krátkosti, Kubíček je zázrak našeho společného čtvrtého IVF s manželem, protože předchozí skončily bohužel špatně, většinou v I. trimestru. Těhotenství nebylo zrovna procházkou růžovým sadem, ale spíš procházkou po dost trnité cestě. Neustále jsem špinila a krvácela a většinu těhotenství jen ležela doma nebo v nemocnici a asi nejhorší byl 1. leden 2012, kdy jsem s velikým krvácením přijela do nemocnice a tam mi v 18. tt sdělili, že se mi odchlypuje placenta a nejspíš během pár hodin nebo dní potratím, byla jsem zoufalá, na pokraji všech sil co jsem měla, ale někde tam uvnitř jsem si říkala, ne, to už se nesmí stát, jsme tak daleko, a Kubík je silný, bude bojovat se mnou. Zabojoval, a já taky a od té doby nevím, jak to vysvětlit nebo popsat, ale cítím, když je něco s mým vytouženým Kubíčkem v nepořádku a vnímám, že chce bojovat a nedá se, že chce žít.

Porod byl nádherný, nepopsatelně úžasný a jedním slovem fascinující, trval jen lehce přes hodinku a já jsem prvně spatřila tu nádhernou tvářičku mého statečného bojovníčka! Jenže pak to zase začalo, peklo… bezmoc… zoufalství… připadala jsem si jak ve špatném filmu. Začátek kojení nebyl nic moc, vpáčené bradavky, mlíčko se dělalo dost pozdě a málo, ale to jsou jen banální problémy, oproti tomu, který nastal později. Z porodnice jsme šli domů s tím, že jsem kojila, měla jsem mlíčko a Kubík tak nějak baštil. Byl moc hodné miminko, stále spinkal a budil se minimálně, na váze přibýval, a tak mi všichni gratulovali, jak je to skvělé.

Omyl. Když byly Kubíčkovi 3 týdny, a já už asi týden pozorovala, že se při kojení pere s prsem, přisaje se, párkrát cucne, vyplivne prso a strašně se vzteká, a to dělal dokola třeba i půl hodiny, hodinu, a pak po kojení neuvěřitelně plakal, až se zalykal a celý rudl a třásl se, jeho křik byl přímo voláním o pomoc a o záchranu života, tak moc úpěnlivě zněl v uších. Neustále blinkal, ale takové koláče o velikosti lidské ruky! Navštívila jsem pediatru, ta řekla, že je vše ok, že přibírá, a to je nejdůležitější, prý se nejspíš mlíčkem přecpává. Odcházela jsem neklidná a zoufalá. Za pár dní se přidalo to, že Kubík přestal kakat a vůbec se nebudil, spal i 9–12 hodin! Jeho růžová tvářička už nebyla růžová, ale šedivá, jeho pusinka nebyla tak krásně plná a hebká, ale svraštělá jako pusa starce, očička měl zapadlá, jak teeneger po několikadenním flámu, místo fontanelky skoro díru v hlavě. Zoufalá jsem šla opět k pediatře, měla dovolenou, tak tedy k zastupující, a ta chudáčkovi malému vrazila celý malíček do zadečku a řekla, že nemá zúžený konečník a že se nejspíš přecpává a proto blinká.

Ne! Vím, že se něco děje, vím, že je něco v nepořádku a nikdo nic nedělá! Proč?!

Zoufalost pokračovala, prosila jsem o pomoc a radu kdejakého lékaře, a jediný, kdo mě vyslyšel a sám se zajímal, byla manželka lékaře, který nám provedl celé IVF a díky němuž Kubíčka máme. Ihned volala své sousedce pediatře, a ta po shlédnutí Kubíčka ihned volala do nemocnice, že nás tam posílá, s podezřením na pylorostenózu. V nemocnici udělali okamžitě ultrazvuk a zjistili, že pylorostenóza to není, že přechod žaludku je ok! A tak mi navrhli, že Nás hospitalizují a budou Kubíčka vážit před a po jídle a to je vše! Odmítla jsem a podepsala revers, protože vážení už jsem měla za sebou, celý týden jsem vážila doma. Skoro s polomrtvým Kubíčkem jsem jela domů, odhodlaná udělat cokoliv, aby se už konečně někdo zajímal o to, proč pláče při kojení a je v takovém stavu, že už to ani není miminko, ale jen bezvládné tělíčko. Opět zafungoval lékař a jeho manželka z kliniky IVF a mou zoufalost řekli jen čistě náhodou před Ing. jedné diagnostické laboratoře a ten mi okamžitě, i když už byl podvečer, zajistil odběr mateřského mléka + krve + krve s podezřením na cytomegalovirus (CMV). Další den mi volala mikrobioložka z laboratoře se slovy: „Okamžitě přestaňte kojit, jde o hodiny života Kubíčka.“ Po obrovském šoku, jsem se rychle musela ihned vzpamatovat a začít jednat. Okamžitě jsem jela koupit UM.

V mém mateřském mléce, které jsem Kubíčkovi dávala, byla tak vysoká dávka CMV (za desítky praxe ji v laboratoři zatím neviděli), že jsem mu postupně likvidovala celý imunitní systém, játra a nechala tímto virem napadat jeho malé bezbranné tělíčko. Nenáviděla jsem se, při představě, že jsem ho vlastně zabíjela prachobyčejným kojením a nechala ho tak dlouho trpět, byl hladový a přitom, když baštil mlíčko, tak věděl, že se tráví, musel strašně hodně bojovat a zkusit, nedokážu si ani představit jak moc silný musí být. CMV v těhotenství může způsobit potraty, postižení miminka atd. Pro narozená miminka může být nebezpečný tím, že napadne nervovou soustavu, zrak, sluch, miminko bude postižené, nebo nepřežije.

Jaké je shrnutí? Kubíčka v jeho žalostném stavu viděli celkem 4 lékaři! Ani jeden i přes to, že podle Ing. z diagnostické laboratoře byly příznaky do očí bijící, nenavrhl test na CMV, a když jsem se poté ptala proč?, mezi řádky jsem vyčetla, že test stojí cca 4500 Kč a nebudou ho přeci dělat každému plačícímu a blinkajícímu miminku! Všichni včetně mé maminky a mého manžela mi říkali: „miminka prostě spinkají a občas blinkají a nekakají, to je normální, jsi prostě jen zbytečně hysterická.“ Ne! Zase jsem cítila, že se něco děje, a že Kubíček potřebuje moji pomoc, že má ve mně důvěru a spolu budeme o jeho život bojovat stejně, jako tomu bylo, když byl v bříšku. Vždycky a jedině tak to udělám a dělat budu, i kdyby se proti mně stavěl celý svět a vesmír, protože Kubík ve mně musí mít vždy tu pevnou skálu, která nepovolí a pomůže mu, vždyť je tak malý a nechat ho samotného bojovat o holý život? To by snad neudělala žádná maminka!

PS: Omluvám se za sloh, ale myslím, že všechna písmenka jsou zde důležitá.

Hodnotilo 65 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 09.10.12 06:42

Př deníčcích se mi obvykle zle nedělá, sle ted ano, chce se mi plakat a mám husí kůži. Koukám se na svého 4 měsíčního syna Mikuláše, kterého kojím a říkám si, děkuju Bohu, že nás nic takového nepotkalo. Dobře jsi udělala, nikdy se nesmíme nechat odbýt, když jde o naše děti! Jsem na Tebe pyšná, fakt. A Kubíček už je doufám v pořádku, zdravé a spokojené miminko :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
prcekniky
Závislačka 2995 příspěvků 09.10.12 07:07

Přeji Vám už jen a jen moc štěstí a zdraví oběma! Jsi neuvěřitelně statečná a Kubík taky.

 
Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 09.10.12 07:11

Obdivuji tvoji neskutečnou vnitřní sílu jak v těhotenství tak ve chvílích, kdy tvůj Kubíček bojoval o život. Má velké štěstí, že má takovou maminku. :hug:

 
oukidouki  09.10.12 07:16

Je tedy velmi smutné a znepokojující, že 4 lékaři nic neudělali :(, naštěstí pro vás to dobře dopadlo, přeji vám oběma pevné zdraví!!!
Běhá mi mráz po zádech, jak málo stačí…:(

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 09.10.12 07:29

Neuvěřitelné :roll: ale bohužel v dnes je zázrak narazit na opravdu dobrého pediatra, poslední dobou mám kolem sebe tolik případů lékařské neznalosti a neschopnosti, jestly to taklhle půjde dál budeme se brzy léčit sami, nebo bude každý jezdit do Prahy na nejlepší kliniky. Měli jste obrovské štětí :kytka:

 
ladun
Kelišová 6540 příspěvků 09.10.12 07:39

Lee, to je naprosto příšerné, ani se mi nechce věřit, že je to v dnešní době možné a že se nikdo o takové problémy u miminka doopravdy nezajímá :,(
Ještě že jste na to včas přišli a předešli tak katastrofě :hug:. Doufám, že malý bude v pořádku, držte se :hug:

 
Medička131  09.10.12 07:54

@katule9 Jasně že se můžete léčit i sama, ale vzhledem k tomu, že nezvládáte ani pravopis, tak to moc růžově nevidím…

 
kotyk
Kelišová 7166 příspěvků 09.10.12 08:01

Jsi bojovnice stejně jako Kubík. Držím palečky, abyste všechno přestáli bez následků.

 
Evelina31
Kecalka 432 příspěvků 09.10.12 08:04

Teda to je opravdu otresne, cim jsi musela projit. Drzim palce, at je vse v poradku :kytka:

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 09.10.12 08:17

Brecim jak blazen a zaroven mam husi kuzi az na zadku. Citim hrozny vztek, vztek na lekare a nemonice. Taky mame spatnou zkusenost ale o zivot nam nastesti neslo. Moc drzim palecky a hlavne at je malu :hug: cky zdravy.

 
cybele  09.10.12 08:21

Xxx

Příspěvek upraven 01.04.14 v 15:46

 
Marruš
Kelišová 6410 příspěvků 09.10.12 08:31

Nikdy jsem o ničem podobném neslyšela. Šílená představa, jak to celé mohlo dopadnout :zed: Neskutečně tě obdivuju a smekám před tebou. Přeji Ti i Kubíčkovi už jenom krásné dny plné zdraví :hug: :hug:

 
Alichi
Kelišová 5612 příspěvků 09.10.12 08:32

Jste stateční a mělas štěstí v neštěstí, žes potkala odborníka. :hug:
Kubík je bojovník a věřím, že funkčnost jater i jeho imunitní systém se s tím poperou bez následků. :hug: Je Kubík teď někde sledovaný? A tebe přeléčili? Je hrozné, jak se člověk pohybuje někdy na hraně a ani by nemusel… :( :hug:

 
vlastah
Kecalka 173 příspěvků 09.10.12 08:51

Máš můj hluboký obdiv. Jsi skvělá a neuvěřitelně statečná matka. Přeju hodně zdraví Tobě i Tvému Kubíčkovi.

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 09.10.12 08:55

Ufff, nikdy jsem o něčem takovém neslyšela!!! To je hrůza! Přeji tobě a Kubíčkovi vše nej a hlavně hodně zdraví a štěstí :kytka:

 
kaculkadraculka
Ukecaná baba ;) 2388 příspěvků 09.10.12 08:55

Ufff, nikdy jsem o něčem takovém neslyšela!!! To je hrůza! Přeji tobě a Kubíčkovi vše nej a hlavně hodně zdraví a štěstí :kytka:

 
kulisa
Povídálka 24 příspěvků 09.10.12 09:12

Tak to je síla, ale tobě :potlesk:

 
kulisa
Povídálka 24 příspěvků 09.10.12 09:12

Tak to je síla, ale tobě :potlesk:

 
strouhalka e
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 09.10.12 09:34

TO muselo byt neco neuveritelne sileneho. Preji brzke uzdraveni a dekuji za tuhle informaci.Neco takoveho jsem slysela poprve a uz jsem odkojila dve deti a ted budu kojit treti.Jses neuveritelna bojovnice a ja vam preji aby se uz nic zleho tvoji rodine nedelo a byli jste stastni a zdravi. :hug: :kytka:

 
Anemary
Kecalka 348 příspěvků 09.10.12 10:11

Tak tenhle deníček jsem přečetla se zatajeným dechem a taky jsem nevěděla, že se může CMV dostat do mateřského mléka. Hodně štěstí vám oběma a už žádné zákeřné brebery!!

 
lucillee
Echt Kelišová 7975 příspěvků 9 inzerátů 09.10.12 10:32

Jste oba moc stateční! Můžeš být na sebe pyšná, že jsi udělala pro maličkého maximum…zaráží mě ta neschopnost a neochota lékařů, je mi z toho smutno…a přeji ať už se vám všechny trable vyhnou, Kubíčkovi hodně zdraví, ať je v pořádku! :srdce: Nikdy jsem o CMV neslyšela, díky za tvůj deníček, který může třeba i nějaké jiné mamce pomoci…

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 09.10.12 10:36

Děkuji, že jsi o tom napsala deníček, určitě je moc dobré vědět, že něco takového existuje!
Kubíček je vážně bojovník! A ty jsi skvělá maminka. Patříte k sobě :hug:

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 09.10.12 10:39

Panenko skákavá, normálně jsem se u toho čtení rozbrečela :,( Chudáček chlapeček, to je strašné, mám úplně husí kůži z toho. Když jen pomyslím, jak se musí cítit takové malé bezbranné miminko, jak píšeš, bojuje o život, má hlad a přitom jídlo ho pomalu zabíjí :,( To je na mně megasíla. Uf, tak snad už bude jen dobře, chvála bohu za duchapřítomného člověka, kterého to vyšetření krve napadlo na poslední chvíli :hug: :hug: :hug:

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 09.10.12 10:42

Á nějaká pani co nikdy nenapsala hrubku :zed: no z nicku soudím že nejspíš studentka medicíny tak to bys měla mít přehled, já jsem z oboru tak docela vím jak to kde chodí, a moc normální mi to tedy nepřijde 8o

 
Silverien  09.10.12 10:49

Jsi úžasná maminka :potlesk:, u deníčku jsem brečela, je to hrozné, co Vás potkalo. Přeji Tobě a Kubíčkovi v životě vše už jen dobré :hug:.

 
Janichka
Kelišová 6955 příspěvků 09.10.12 10:56

Medicka: s tim ale pravopis vubec nema nic spolecneho!!! Jsi hnusna!!

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 09.10.12 11:05

No tak to je síla… Brečím tu jak želva, chudák KUbíček :,( :,( :,(… Jsi skvělá, že ses nenechala odbýt!!! Musíš být strašně silná. Klobouk dolů. Hlavně aby teď už bylo vše v pořádku :hug: Kubíčkovi a samozřejmě taky tobě přeju, ať už se vám to zlé vyhýbá a Kubíček je zdravé a spokojené miminko :kytka: :kytka: :kytka:

 
cinderellinka
Povídálka 29 příspěvků 09.10.12 11:15

Milá Leellaa, velice tě obdivuji, že jsi se nevzdala, naslouchala svému instinktu (vnitřnímu hlasu) a nedala se odbýt od 4 lékařů, ale šla jsi za tím, že je potřeba Kubíčkovi pomoct a léčit ho. Oba jste velicí a stateční bojovníci. Také jsem nikdy o CMV neslyšela. Přeji tobě a tvému malému princi, aby vás v životě provázelo už jen zdraví a vše dobré. Kéž všechny maminky jsou takto statečné a bojovné za své děti jako ty. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Záhořanka
Stálice 51 příspěvků 09.10.12 12:24
Děkujeme

Doba kojení je již za námi. Přesto děkuji za takovou informaci!!! Přeji už jen pevné zdraví!

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 09.10.12 12:39

Přeji tobě i malému, abyste už nic podobného nemuseli nikdy zažít!!
Já jsem tedy o CMV nikdy neslyšela, takže moc děkuji za tento deníček :kytka:

 
NiKina
Závislačka 3940 příspěvků 09.10.12 12:44

Bože můj… kvůi 4500,–Kč…
A na nesmyslné přejmenování letiště a tunely je.
Nevím, co je smutnější, jestli Kubíčkův přiběh nebo tohle. Asi to druhé, to první UŽ má šťastný konec.

 
Beller
Stálice 98 příspěvků 2 inzeráty 09.10.12 12:51

Po přečtení mě úplně mrazí…posílám hodně síly a obdivuji tvoji a Kubíčkovu výdrž…je to hodně smutné, že lékaři nás spíš mají jen do počtu…hlavně, když se jedná o takové malé bezbranné uzlíčky…nikdy by mě nenapadlo, že může existovat i takový problém v mateřském mléce…s kojením jsme nadobro přestali až na 13m… takže od teď ať vás všechny možné i nemožné zdravotní problémy míjí obloukem a ty jsi spokojená maminka s tím nej klučíkem… :kytka:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 09.10.12 12:51

Když to čtu, jen děkuji za naši mudru, která tvrdí, že když se matce delší dobu na dítěti „něco“ nezdá, že je třeba udělat maximum vyšetření, neb jen matka opravdu vycítí, co se děje - a opravdu se tím řídí a matkám naslouchá

přeji mnoho sil a možná je třeba zauvažovat o jiné mudře?

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 09.10.12 12:54

:roll: V životě jsem o ničem podobným neslyšela. Hrozný!!! Máš neuvěřitelnýho bojovníka

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 09.10.12 13:12

Teda! po přečtění mám úplně husí kůži a klepu se! strašně moc jsem ráda, že je Kubíček pořádku a že jsi se nenechala odbýt!!! drž se a užívejte si s Kubíčkem pohody!

 
macik33
Stálice 68 příspěvků 09.10.12 13:17

Tak to je drsný… A přitom odběr plodovky, který stojí stejně, vnucují snad každé druhé mamině :poblion:

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34477 příspěvků 09.10.12 13:17

O tomhle jsem nikdy ani neslyšela :nevim: :,( Jsi statečná mamča a Kubíček ještě statečnější miminko :hug:

 
Hoope
Neúnavná pisatelka 16289 příspěvků 09.10.12 13:42

Holka moje :,( :,( :,( to jste si s prdolkou teda užili :( to mě strašně mrzí :(, hlavní je že jste v pořádku a Kubíček to všechno jistě teďka všechno dožene......moc nám chybíte!!! :hug: :hug: :hug: :hug: a napiš!

Příspěvek upraven 09.10.12 v 13:42

 
italia
Kecalka 372 příspěvků 69 inzerátů 09.10.12 13:45

No jo, ale hlavní je, že je drobek v pořádku a přišlo se na to včas. Hodně štěstí a sil do budoucna: :) :kytka:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 09.10.12 13:50

Jsi neuvěřitelně skvělá mamina, Kubíčkovi přeju dlouhý život bez dalších větších obtíží :hug:

 
Kaikoura
Stálice 98 příspěvků 09.10.12 13:58

Už dlouho jsem na žádný deníček nereagovala ale na tento musím… Moc děkuji za sebe i další maminky, žes nás varovala! Vůbec si neumím představit co to pro Tebe muselo být za hrůzu vidět Kubíčka tak chřadnout a 4! lékaři s tím NIC nedudělali! No opravdu je to šílená představa a musím říct, že jsem celý deníček probrečela. Čekám svoje druhé mimi a proto Ti ještě jednou moc děkuji, že teď alespoň vím na co dalšího si dát pozor a jaké tato nemoc může mít příznaky! :hug:

 
Almatka
Kelišová 6464 příspěvků 09.10.12 14:19

Medička? Snad Vás nenechají tu školu dodělat, protože lékařů bez empatie už máme celkem dost…

 
Almatka
Kelišová 6464 příspěvků 09.10.12 14:37

Příběh Tebe a Tvého syna na mě hodně zapůsobil, držím vám oběma palce, abyste to už měli beze stop za sebou :kytka:

 
babulka01
Generální žvanilka 22189 příspěvků 09.10.12 14:42

Lee, sice už jsi nám to psala na diskuzi, ale prostě při čtení jsem měla husinu a chtělo se mi fakt plakat, hlavně nad tím, jak jsou dneska lékaři bezohlední jenom kvůli prachům. :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: :pocitac: Držte se a určitě se nám zase ozvi. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
ametyst
Extra třída :D 10408 příspěvků 09.10.12 15:33

Taky mám husí kůži a je mi to moc líto :,(. Opravdu nechápu, že to doktoři takhle hodili za hlavu a nedělali víc. Opravdu ona asi ženská a hlavně mateřská intuice je většinou pravdivá!!!
Být na UM není nic strašného, já taky nekojím, a malej prospívá krásně, nevím vlastně proč se tak strašně moc propaguje kojení (i když to nejde a jsou různé důvody k tomu).
Moc vám oběma a hlavně Kubíčkovi přeju abyste byli v pořádku a už nic takového vás nepotkalo :hug: :hug: :hug:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 09.10.12 16:32

Teda… jednak jsem četla jedním dechem a jednak jsem bulela a přála si rychle dočíst na konec, kde se dozvím, že je malej v pořádku :andel: :hug:

jsi skvělá a silná máma! moc držim palce, aby už vás nic podobnýho nepotkalo a užívali jste si jen štěstí, že můžete být spolu!! :hug: :hug: :kytka:

 
Chiřdlová
Kecalka 438 příspěvků 09.10.12 16:38

Tyjo tak to je síla. Úplne mi z toho běhal mráz po zádech. Hlavně že se na to přišlo ještě včas, ale že 4 doktoři tě s tím odbyli, to je hrůza. Přeju tobě i tvému malému bojovníčkovi Kubíčkovi ať už vás čekají jen krásné dny, to ošklivý jste si odbyli :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 09.10.12 16:45

Vau.
Jsem rada, ze to dobre dopadlo. Chapu jaky to byl sok, abych pravdu rekla to co jsi popisovala mi pripomnelo co se delo u nas. Nemela jsem CMV, byl jiny problem, ale presne jak pises ty, proste jsem vedela, ze je neco hodne spatne.
Hlavne si to proboha nevycitej. Takove veci se bohuzel stavaji a skalu v tobe ma. Kdyby jsi nedala na svuj instikt tak uz tady neni.

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 09.10.12 17:19

To stěma testama mě už ai neudivuje… kvůli tomu, že se doktorům nechtělo dělat drahý genetický test, musel můj bratranec projít peklem a nakonci bylo mrtvé miminko… :( kdyby test udělali jeho přítelkyni už v době těhotenství, šla by na přerušení a věděli by, kde byla chyba. Ale doktoři to dítě nechali narodit, malej měl nevyvynuté plíce a umřelo na udušení. Kdyby tu genetiku udělali jak měli, tak by se na to přišlo a nemuselo ktomuhle dojít. Podle mě je lepší přerušit těhotenství v začátku, než nechat dítě se narodit, nechat si projít rodiče peklem a po měsíci ho nechat odpojit z přístrojů a nechat ho udusit se.. dítě už mít nemohou, riziko je velké, ale stačilo tak málo :(

 
Leellaa
Závislačka 4183 příspěvků 09.10.12 19:20

Všem Vám neuvěřitelně děkuji za Vaše písmenka :kytka:

A jestli se o CMV konečně bude vědět a mluvit, budu jedině ráda, protože to určitě pomůže i u dalších případů, a podezření, a maminky budou vědět na co si dát pozor a to byl můj účel při psaní tohoto deníčku :kytka:

K dotazu jak je Kubík teď sledován a já přeléčena?
Kubík je sledován standartně (s větším pozorováním motoriky, sluchu, zraku atd), s tím, že když se projeví třeba jako teď problém, že mu nejde čůrat (i 9-12hodin), tak se to řeší do nejmenších datailů a skoro jako u nedonošence. Kontroluje se krevní obraz a to téměř jednou za měsíc. Proti VIRU se totiž nedá bojovat, musí se vždy počkat, až VIR napadne cosi v těle a pak je z toho např. BAKTERIE a proti tý se jde bránit… tak mi to bylo vysvětleno.
A já si jen nechám posílit imunitu, aby moje tělo dokázalo bojovat přirozeně s takovým prevítem ;)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama