Jak se nám trochu zvrtlo kojení

Rodičovství

O Žížale, samoobslužném mléčném baru a o tom, jak mě to už nebaví.

Svůj předchozí deníček jsem psala v době, kdy byly Žížale tři měsíce a kojení bylo tehdy moje velké téma. Oscilovala jsem mezi naprostým nadšením a zároveň pocity marnosti, když jsem častokrát utírala moje mlíko ze Žížaliných uší, sedačky, tapet, zatímco ona se místo sání věnovala zkoumání krás našeho bytu.

A protože čas letí tak šíleně, až jsem z toho kolikrát tak o deset dní pozadu (říkám si, že bude tak desátého a ono už je dvacátého), nějak jsme toto období přežily bez ztráty nervů (mých) i kil (Žížalích) a nadešly zase jiná velká témata, jak už to v prvním roce života bývá.

Kojení jsem přestala řešit. Žížala začala jíst. Začala jíst dokonce i příkrmy a normální jídlo, které posléze zase jíst přestala, což je třeba jedno z dalších velkých témat, které ale prozatím nechám stranou.

Zkrátka kojení šlo samo a jak vyplývá i z mého úvodu, stále samo jde. Což je krásné a mnohé maminky mi můžou závidět. Ale…

Žížala s námi spí v posteli. Kdy to vzniklo, ani nevím, ale jisté je, že je to díky mlíku na mozku. To, že se mnou bude spát, bylo moje svobodné rozhodnutí, aniž by se toho ona nějak zásadně dožadovala. Zkrátka jsem byla líná jí po kojení vracet do postýlky a vůbec…

V mezičase jsem četla všemožné články o přínosech nebo naopak škodlivosti společného spaní s rodiči a zjistila jsem, že Žížale víceméně zajišťuji psychickou odolnost, zdravé sebevědomí, samostatnost (paradoxní, že?) a inteligenci (což by člověk nevěřil…). Takže až mi bude na promoci mávat červeným diplomem, zapomenu na ty bezesné noci, zdřevěnělé končetiny, ranní ztuhlost trvající až do odpoledne a konečně přijde zadostiučinění.

Přes všechny tyto nesporné výhody svým dobrým kamarádkám spaní s miminkem nedoporučuji, přestože těm ostatním, na kterých mi tolik nezáleží, tvrdím, že není nic krásnějšího než se v noci s potomkem společně tulit.

Žížala moc nejí. Lépe řečeno, nejí skoro vůbec. Někdy je živa jen o několika kukuřičných křupkách za den. Období, kdy nejí vůbec, se střídá s obdobím, kdy jí celkem dobře. Přesto její dávky jsou opravdu malé oproti stejně starým batolatům. To, co nesní přes den, dohání v noci pitím mateřského mléka. Na jednu stranu jsem ráda, na druhou stranu mě to už dost… (jak to napsat, abych nebyla za krkavčí matku?) A protože je u zdroje, pije vlastně nonstop. Respektive, pije tolik, kolik stačí moje prsa vyprodukovat, po zbytek noci jenom „dudá“.

Sama sebe se ptám, jak jsem to mohla nechat zajít tak daleko. Já, která navíc nejsem žádná ultramatka, která by bazírovala na kontaktním rodičovství a podobných ´diagnózách´. Nějak se to prostě stalo a já nevím, jak z toho ven a vlastně jestli vůbec z toho ven chci. Vzhledem k jejímu apetitu, co se běžného jídla týče.

Takže to zatím neřeším a protože tuším, že to nebude jednoduché, odložila jsem to na jaro. Byla bych ráda, kdyby „do žní“ zapomněla, že moje prsa existují a soustředila se na vlastní postel.

Teď to po sobě čtu a zní to hrozně. Takže ne, nejsem zas tak hrozná. Jsou momenty (pravda teď už velmi vzácné), kdy si to ještě celkem užívám. Když si Žížala v noci přileze, zavrní, přisaje se a hladí mi druhé prso. A já jsem zrovna ve stavu, kdy se mi nechce tolik spát. Třeba.

Nutno říct, že ve dne si na kojení nevzpomene ani doma. Takže zapeklité situace, kdy se dítko dere na veřejnosti do výstřihu, neznám, díkybohu. V noci se z ní ale stává totální závisláček. Občas sním o tom, jak někam odjedu, sama a tam budu spát. Roztažená na velké posteli, kde mě nikdo nebude uzurpovat. Ale pak si řeknu, že by mi to ranní „mamaaa“ a herda do břicha či štípanec chybělo. Tak mi nezbývá než doufat, že až přijde domů z mejdanu po té její promoci, nebude se chtít přisát…

Ve svém prvním deníčku o kojení na závěr píšu, že mi kojení bude chybět. Svět se mění a my s ním, takže závěr tohoto deníčku bude znít takto - ne, kojení mi určitě chybět nebude. Možná pak ještě napíšu, jak to nakonec dopadlo…

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
ii12
Kecalka 117 příspěvků 14.11.14 00:38

Možná se takhle moc v noci chce kojit, protože se večer málo nebo vůbec nenajedla a má hlad?
Já jsem s dcerou v posteli spala asi rok a ohledně kojení to bylo ideální, v noci jsem se nemusela moc budit ona se taky moc nebudila, a docela jsem se i vyspala. Teď jsem jí dala do postýlky a spí tam samostatně, ale nechce tam usínat.

 
lentilka248
Kelišová 5975 příspěvků 2 inzeráty 14.11.14 00:55

Tak to je, jak by jsi psala o nás..malý taky někdy jí málo a někdy nejí skoro nic..ale pije vydatně..přes den už to i celkem omezuje, ale od půlnoci se budí co hodinu..

 
Kauree
Závislačka 4533 příspěvků 5 inzerátů 14.11.14 01:29

Obě moje děti mají období, kdy jedí a kdy je to boj, do nich něco dostat. jsou 11 měsíců od sebe a tato období mají více méně synchronizovaná, tak to bude asi normální. ale když tvoje Žížalka jí málo i když jí, tak mě napadá - nemůže to být naopak, ne že pije v noci hodně proto, že přes den málo jí, ale že přes den málo jí proto, že v noci hodně pila mlíka a prostě nemá nejdřív takový hlad a pak už ví, že večer bude mlíko, tak proč se namáhat s kousáním a vůbec celkově komplikovanjším způsobem přijímání potravy :mrgreen: ale radu, co s tím, tedy nemám - aby se to otočilo, by znamenalo odbourat alespoň částečně noční kojení, a to není vůbec sranda a jak píšeš, sama sis to odložila na jaro a to úplně chápu :lol:

 
Caitlyn
Kelišová 5690 příspěvků 14.11.14 01:31

:lol: moc pĕkný deníček
Taky kojím (roční) a taky ji mám u sebe v posteli.

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 14.11.14 06:15

Pekny denicek :kytka: :palec:

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1547 příspěvků 14.11.14 08:04

Po žních půjde k Turkovi a bude :lol: Moje děti se mnou ležet v posteli nechtějí, je to moje štěstí, protože se obávám, že bych taky podlehla, obzvlášť u holčičky. :srdce:

 
Rakosnicek1983
Závislačka 2883 příspěvků 14.11.14 08:39

Mam skoro 7mesicni a v postylce byla zezacatku, ted tam nevydrzi ani minutu.Spi v posteli s nami, taky jsem asinbyla líná ji tam po kojeni vracet. V noci mi prijde, ze pije furt, ale naučila se trochu na dudlik, tak uz mi aspon nedudla prsa jen tak.Je mi vcelku jednO, ze nespí ve svém, důležité je, ze skoro od narozeni spi v noci 8 hodin bez jedineho pláče, tudíž se vyspime všichni.

 
baby-bike
Zasloužilá kecalka 612 příspěvků 14.11.14 08:46

Presne tohle byla moje dcera a jist odmitala do 2 let, kdy byla na Um. Kojili jsme 10m. Vzhledem k tomu, ze se stale budila v noci i ve 2 letech a dozadovala se mlika, teda oba se ho dozadovala i behem dne, jidlo nechtela, tak jsem ji nakonec vzala i Um. Do dnes neni moc velky jedlik a je ji 8. Ale na to, jak mela u babicky sladke mliko - kravske do avent hrnicku asi do 5 let, vzpomina do dnes. :oops:

 
Persefona
Stálice 86 příspěvků 2 inzeráty 14.11.14 09:21

Mám to podobně jako ty, ačkoliv já se ke společnému spaní s dítětem v posteli rozhodla vědomě. Bylo to fajn, ale v poslední době, kdy se několikrát do týdne budil i 5 x za noc a dost důrazně se dožadoval svého živého dudlíku, jsem si řekla, že je na čase s tím něco dělat. Malému je 13 měsíců a já se po těžkém vnitřním boji rozhodla, že noční kojení zruším a dostane už jenom ráno a večer. Zatím to zkoušíme 2 dny - první noc hrozná, druhá už mnohem lepší, k usnutí mu stačilo jen přitulení, pohádka a ukolébavka. Tak jen vytrvat. Nejtěžší je to rozhodnutí, kojit budu s mírou ráda dál, ale nechci mít závisláka, který stahuje trička a bez prsa se neumí uklidnit. Beru to jako takový další stupínek k jeho nezávislosti a věřím, že nám to oběma prospěje.
Jo a to kontaktní rodičovství není žádná diagnóza :lol:! Jen jsme pod vlivem okolí, různých rádoby vědeckých poznatků z minulosti atd., zapomněli, co je pro nás a naše děti přirozené.
Jakkoliv se rozhodneš, tak přeji hodně zdaru!

 
kessi22
Závislačka 3984 příspěvků 14.11.14 09:30

To píšeš o mě??? 8o fakt je to jakpak bych to psala já, takže tě naprosto chápu :hug:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 14.11.14 09:47

Ja treba tyto pocity vubec neznam..kojila jsem do 4m-stezi-protoze, ja kojicka nejsem, dost mi dite na prsu vadilo(ale to me doteky prave tam obecne).Jsem rada, ze to „nej“ dostaval alespon do te 4.Viset mi na prsu celou noc je moje nocni mura mur :mrgreen:
Obecne tve pocity chapu a jsem si jista, ze to samy nejak rozseknete ;) Promoci zdar :mrgreen:

 
Heidi86
Ukecaná baba ;) 1770 příspěvků 3 inzeráty 14.11.14 10:17

Do první diskotéky jí to přejde :-D asi bych se poradila s doktorkou?

 
fenny
Závislačka 4962 příspěvků 14.11.14 10:26

Co na to říct? Jaký si to uděláš, takový to máš :nevim:

 
verulicek  14.11.14 11:22

Hezký deníček…já jsem měla občas taky nápinky na to, abych si ji v posteli nechávala - nad ránem kolem páté se tak skutečně jednu dobu stávalo…ale jakmile jsem musela začít odcházet občas z domu (do školy, na praxi) a při sebemenším hnutí z postele začal řev, rozhodla jsem se s tím skoncovat. Teď se poplácávám po rameni. Malá spí sama v pokoji (kolikrát celou noc, kojím až ráno), s manželem si užíváme společného spaní, roztahování se na posteli, bez nočního chození k postýlce…i když první noc s Estevillem jsem probrečela (ano, ona v pokoji, já v obýváku), ale díky bohu za současný stav. Je ze mě znovu žena, nabitá energií, mající opět svůj manželský život a klidný spánek :-) Dítě si užívám přes den :mrgreen:

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 14.11.14 12:32

No, mateřství je věcný boj…my nejdřív řešili, jak se vůbec úspěšně rozkojit, pak zas jak s tím v noci přestat, protože já uznala, že 10 měsíční v noci mít hlad nemůže, že se jen budí ze zvyku…tak nastoupil manžel a v noci vstaval on…já spala jinde…a dítko náhle poznalo, že hold mlíkarna nebude a po dvou nocích se přestalo budit :-) je to pořád něco…pořád pochyby, zda děláme správně. Hlavní je, aby byla matka spokojená, protože dělat něco z donuceni, je špatně, zvlášť, pokud jde o tak velké dítě :-) myslím, že pokud prosadís svou, dítko neutrpi a ty budeš spokojená :-) tak držím palce ;-)

 
Delfínek.W
Kecalka 308 příspěvků 14.11.14 12:53

Měla jsem to stejně jako ty u mladšího kojila jsem až do necelých dvou let. Do roka nechtěl nic jiného než prso. Bylo to hrozné kojila jsem nonstop ve dne i v noci spal taky semnou v posteli. Pak jsem potřetí otěhotnila a přestala jsem ze dne na den, nešlo to bolestí vydržet a najednou spal celou noc a je celkově víc spokojenej. Takže neboj konec taky přijde ale počkej na tu pravou chvíly a vydrž. :srdce:

 
janaturk
Stálice 54 příspěvků 1 inzerát 14.11.14 13:17

Dříve nebo později stejně bude spát ve vlastní posteli, že..nebo postýlce. Taky kojím, ale vracím do postýlky. Až k ránu nechávám v posteli. Aktuálně 8 měsíců starý syn.
Já si říkám, že oni nás stejně chtějí jen krátkou dobu, chtějí se mazlit, když jsou malí a pak už na nás hážou bobek…buď to vydržet nebo fakt vracet do postýlky důsledně a vytrvat v tom :mavam:

 
Ariadne
Echt Kelišová 8457 příspěvků 14.11.14 13:31

Hehe :mrgreen: psala jsem něco podobného v dubnu

https://www.emimino.cz/…stele-11497/

a stále to tak máme. Jsou dny, kdy bych jí vyčutla a vyhrožuju, že nedostane nic, ale pak řekne mamamamama, přisaje se, ohmatává mi hrudník a rázem zapomenuto :srdce:

Celkově na to ani jedna nejsme připravené to měnit. Mluvila jsem o tom s laktační a shodly jsme se, že by musel přijít asi radikálnější řez tzn. vlastní postel, možná ve vlastním pokoji a změnit rituály, takže kojit jinde nebo vůbec. :nevim: Osobně si dávám s kojením resp jeho ukončením čas ke 2.narozeninám a do té doby se uvidí. Zkoušíme druhé mimi, tak se to třeba samo nějak vyvrbí.

Být tebou zkusila bych to brát tak, že tyhle chvíle jsou nenahraditelné, upevňují pouto a jednou na to budeš vzpomínat se slzou v oku, až je malá ve 14ti bude pubertálně prudit :jazyk:

 
Ariadne
Echt Kelišová 8457 příspěvků 14.11.14 13:31

Jo a znám holčičku, která se v 1,5roce většinou jen kojí a je zdravá a pěkná :palec:

 
marg
Ukecaná baba ;) 1671 příspěvků 14.11.14 13:44

@Ariadne ano, ten deníček si moc dobře pamatuju…protože jsem o tom spaní v posteli chtěla napsat už v tom dubnu v podobném duchu jako jsi psala ty…a najednou koukám, někdo už to napsal za mě :lol: stejné pocity, všechno..

 
jun
Zasloužilá kecalka 502 příspěvků 14.11.14 13:54

Pěkný deníček. Líbila se mi třeba věta „Když si Žížala v noci přileze, zavrní, přisaje se a hladí mi druhé prso“ :mrgreen: Chápu, že je to teď náročné, ale určitě to nebude trvat do puberty, tak bych si užívala její blízkost. Tak držím palce a hlavně pevné nervy ;)

 
Ariadne
Echt Kelišová 8457 příspěvků 14.11.14 14:36

@marg tak to máme dítka na stejné vlně :palec: kolik je malé?

 
sarinka83
Kelišová 5732 příspěvků 14.11.14 14:46

:) já to měla trochu vlastně hoodně podobné… nakonec jsem se HECCLA - prsotě jsem to omezila na 1-2 kojení za noc, pak jen jedno a pak UM… a hlavně dala jsem ho do postýlky, ano stálo mě dost neprospaných nocí, protože jsem musela často vstávat, chlácholit, hladit a uspávat, ale nakonec to klaplo asi po měsíci neprospaných nocí. ;) kojení je nádherná věc, ale někdy to má to i svá ale. :hug: ALE ty to zvládneš :) 8)

Příspěvek upraven 14.11.14 v 14:52

 
Ariadne
Echt Kelišová 8457 příspěvků 14.11.14 14:58

@sarinka83 tak ono to je právě o tom hecnutí a neustoupit. Jenže o tom musí být člověk 100% přesvědčen a mít rozmyšleno, jestli negativa převažují pozitiva a vědět, že zpátky to už nepůjde, ptž by dítě mělo v hlavičce zmatek.

 
marg
Ukecaná baba ;) 1671 příspěvků 14.11.14 15:04

@Ariadne 13 měs.

 
marg
Ukecaná baba ;) 1671 příspěvků 14.11.14 15:05

@sarinka83 :srdce:

 
Arome danka.02
Kecalka 109 příspěvků 14.11.14 16:23

:D Moc hezky napsaný deníček! Kdybych nebyla tak úzkostlivá, a nebála se, že mi dítko spadne v noci z postele, tak to bude u nás stejné :D. Takhle ho jen uspávám v naší posteli, a když usne přendám do jeho postýlky, která je stejně přimáčklá k té naší… :).

 
Barinec
Kecalka 197 příspěvků 2 inzeráty 14.11.14 20:00

Moc hezky napsaný deníček. Věřím, že to musí být náročné, ale být tebou vytiskla bych si ho, schovala a za 20 let se slzami vzpomínala jaké to bylo. Napiš jak to dopadlo, né na té promoci :D. Syn (16 měs.) teď taky moc nejí a raději se kojí, má to prostě bez práce. Naštěstí ne v noci, ale přes den klidně i 5×. Jak slyším to jeho urputné mňam, mňam, mňam z pokojíčku, musím se smát. I kdybych 100× nechtěla stejně podlehnu. Bere to jako samozřejmost, že mamka to prso dá. Pevné nervy přeji.

 
nadus
Závislačka 4839 příspěvků 14.11.14 20:13

Ja se rehtam jako blaaazen a plne se s tebou stotoznuji, ta nase pijavicka ma pouze 5 mesicu, ale prisavnicek je z ni uz ted a taky nic neresim… resp. ano rada bych se vyspala, ale kdyz se v noci prituli, vsechno je odpusteno i ty kruhy pod ocima… :))

 
Vend
Kecalka 309 příspěvků 14.11.14 21:56

Jako bych deníček psala já! Úplně chápu :-)

 
randr
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 14.11.14 23:04

Hehe, pěkný :) měla jsem to stejně. Teď je Pupikovi 22 měsíců a spí se mnou v posteli pořád. Už teda nekojim od 13ti měsíců. nevim kolik je tvojí Žížale, ale bacha s tim nočnim popíjením na zuby, já to ukončila hlavně kvůli tomu, protože sama mám zuby hodně kazivé a jestli je má dcera po mně, nechci jí ještě k tomu kažení přispívat :)

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 14.11.14 23:29

@Iman momentálně to řeším také. Mohla bych poprosit o radu? Vaše dítko normálně v té době, kdy k němu vstával tatínek, aby se odnaučilo nočnímu kojení, pilo z lahve?
Moc ráda bych už moje 11m, přesně ze stejného důvodu, jak píše autorka, odnaučila v noci dudat, ale problém je, že nebere žádné lahve ani hrníčky

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 15.11.14 11:50

Ja myslim ze az odbourate uplne kojeni(velka je uz dost), tak se vse spravi. Aspon u me to tak bylo u obou deti.

 
P12345
Ukecaná baba ;) 1236 příspěvků 15.11.14 20:11

Krásný deníček! :kytka: Měly jsme to úplně stejně s tím rozdílem, že byly holky dvě a já spala s nimi v pokoji na dětské válendě, takže jsem chtě nechtě musela v noci vstávat a měnit děti podle toho, jak se budily a modlit se u toho, aby se ta, která byla ududlána k spánku, neprobudila, když jsem ji veleopatrně přesouvala do její postýlky, abych si vzala druhou, která se vzbudila a byla celá nevrlá ze zjištění, že byla přesunuta do své postýlky a není vedle mámy - teda spíš vedle prsa. Protože na válendu se mi obě nevešly.
Nakonec se vše vyřešilo samo, když jsem otěhotněla, kojení mě začalo příšerně bolet a v pátém měsíci se mi ztratilo mléko. K mému obrovskému překvapení to děvčátka nenesla vůbec trpně, konečně začala jíst (do 18.m v podstatě plně kojené. Prostě věděly, že stejně vždycky dostanou prso, když budou chtít, tak co by jedly, že?) a je na nich vidět, že jsou i lépe vyspané.
Držím pěsti, ať se také vše vyřeší bez pláče a tak nějak samo.

 
Iman
Stálice 80 příspěvků 15.11.14 21:19

@Fitmamka nemůžu radit nic obecně, protože každé dítě je jinak „žravé“ ;-)nejdřív jsem vysadila večerní kojení, syn už neměl zájem o prso, víc jevil zájem o láhev…pak nastoupil tatínek a nabídl láhev nebo dudlik, ale já se neukázala…a syn pochopil, že nemá cenu se budit..myslím, dokud bude vstávat máma s mlíkarnou, dítě se budit bude. Pokud vstane táta s lahví, dítě nebude chtít pít, protože hlad nemá…máte vyhráno ;-)

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 15.11.14 21:32

Co dudlík, nevzala by si?

 
marg
Ukecaná baba ;) 1671 příspěvků 16.11.14 13:28

@Ivča78 nevzala :roll:

Příspěvek upraven 16.11.14 v 13:28

 
Míša91
Kecalka 224 příspěvků 16.11.14 14:15

Plně soucítím. Našemu je skoro rok, taky spí s námi, a budí se někdy jednou, někdy pětkrát. Přes den něco málo sní, ale opravdu málo, vždycky to je boj. Náš je ale typ, že se mi i na veřejnosti cpe so výstřihu, sundavá tričko… chtěla bych přestat kojit a dát do postýlky… ale miluju když mě hladí při kojení, když se ráno probudí dřív a budí mě hlazením a povídáním :srdce: prostě jak říkáš, do vysoké to trvat nebude, snad :lol:

 
Fitmamka
Kecalka 230 příspěvků 16.11.14 20:52

@Iman děkuji za radu :-) Ráda si poslechnu názor někoho dalšího, protože si z toho pro sebe mohu něco vzít. U nás to bude složitější o to, že naše dítě o lahev zájem nejeví, má to jako kousátko, případně mikrofon

 
Martooni
Závislačka 4583 příspěvků 19.11.14 18:08

Pani to je situace, co ted s tim :think:
Nevim, kolik je presne hokcice, rok? Evidentnev noci dohani to, co pres den nesnedla a evidentne si toho je uz vedoma. Horsi je, ze je nezravec, tak autorku chapu, ze kdyz pres den nic nesni, tak hura, ze se naji alespon v noci, ale co si budeme povidat, zadna bychom to tak nechtela.
Pamatuji si, jak me nocni kojeni vadilo a vydrzela jsem to 4 mesice, pak dostala dudlik a byl klid, naposledy se najedla o pulnoci a pak az v 6 rano a postupne jsem interval protahovala. Ale dcerka byla uzasna, s ni to takhle slo, kazde dite je jine.

U nas byl zase problem, ze jsem ji uspavala u prsa a kdyz jsem v 9.mesicich prestala kojit, tak nam zacal kazdodenni 1-2h teror v podobe usinani (my zase mame nespavce :roll: ), ktery trval dalsich 9 mesicu. Kdy uz jsem brecela ze nevim, jak dal, tak jsme udelali razantni krok a proste jsme prestali uspavat.. Zvolili jsme vyrvavaci metodu, ktera ale vyrvavaci nebyla, dcerce moje nepritomnost naopak vyhovovala a do 5ti mun.byla tuha..absolutne jsem nevedela, co delat, kdyz nebrecela, to v knizce nepsali :lol:.

Takze bych ve vasem pripade udelala nejaky razantni krok, co prestehovat do pokojicku? Nebo ze by jste Vy spala jinde? :nevim: Rada bych Vam poradila, ale nevim, jak :|

 
marg
Ukecaná baba ;) 1671 příspěvků 19.11.14 21:16

@Martooni děkuji. Pokojíček se aktuálně řeší..to bude trochu na dýl..Beru to tak, že je ještě malá (13 měs.), ale cca v tom roce a půl už to budu muset nějak řešit. Nevím vůbec jak.
Třeba se to vyřeší samo. Nějak. :)

Příspěvek upraven 19.11.14 v 21:17

 
Lonette
Závislačka 2697 příspěvků 7 inzerátů 21.11.14 00:40

Já už jsem se dlouho tak nenasmála a hlavně to přesně vystihuje mou situaci. Taky mám dceru v posteli, ne od začátku noci, ale tak od 4. od rána, vůbec se nevyspím, ale zase ten pocit, kdy se ona přitulí, to je k nezaplacení.:)

 
Ella007
Kecalka 101 příspěvků 02.12.14 23:15

Tak část deníčku sedí i na mou dceru (15 m.) - některé dny celkem jí, jiné skoro vůbec, a vyžaduje celodenní kojení (tj. 3-4× přes den a 3-4× v noci). Ze všech stran slyším, jak to mám utnout, ale nemám to srdce a říkám si, že do puberty to nezůstane a že na to jednou budu ráda vzpomínat. :) No a navíc - mimo to, že málo jí, velmi málo pije (většinou max. 100ml za den), takže to beru tak, že se dopíjí v noci…
V noci jsem s malou taky spávala - nedobrovolně - protože jsem bývala tak unavená, že jsem u toho usnula a zaspala dobu, kdy ji můžu vrátit do postýlky a vzbudilo mě až její dožadování se kojení z „druhé strany“. Teď se naštěstí jen rychle napije a začne se vrtět, což mě vzbudí, vrátím ji do postýlky, kde je naštěstí spokojená, a roztáhnu se na posteli a užívám si, že ji mám na další 2-3 hod. jen pro sebe. :)
Zatím tedy i přes nátlak okolí stop kojení neřeším, ale budu se těšit na váš další deníček, jak jste to na jaře vyřešila. :)

 
Knihomyš
Echt Kelišová 9979 příspěvků 03.12.14 00:49

Cukání spát s mládětem v posteli jsem měla taky. Ale jsem neklidný spáč, takže dám radu pro krutomatky - stačí dítě dvakrát skopnout z postele a pak už je za svou postýlku vděčné.

 
marg
Ukecaná baba ;) 1671 příspěvků 03.12.14 23:26

@Knihomyš :mrgreen: :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama