Kolik stojí bezpečnost našich nejmenších

Ostatní
  • 15.09.04

Ahojky holky, tak se nám v poslední době roztrhl pytel s nekvalitním nebo nebezpečným zbožím. Nejdříve to byla levná kola a nyní došlo na chodítka a postýlky.

Chodítka se stala hitem TV NOVA. Je pravda, že mou mamku před nimi varovala teta - učitelka v MŠ u nemocnice, kde viděla moc úrazů z chodítek, již před 25 lety.

Včera mě ovšem dostala reportáž na TV Prima (myslím to bylo nebo ČT) o děckých postýlkách, které nabízelo Makro a jiné obchodní domy. Přiznám se. Jednu máme doma taky. Kdo by odolal nabídce postýlky za 950 Kč i s matrací.

Jak je možné že se do prodeje dostane zboží závadné nebo dokonce nebezpečné! Copak je nutné vydělávat na všem?

Proč nejde zboží první přes ČOI? To se čeká na to, až si nějaká televize udělá super reportáž a bude z ní čerpat dalších 14 dní.

Přece děti jsou to nejdůležitější­.Možná namítnete, chtěla ušetřit, koupila v Makru levnou a ted se jí to nezdá. Ale ruku na srdce, musí být levný výrobek pro děti nebezpečný nebo závadný. Je cena zárukou kvality?

Mufi

Váš příspěvek
Zlatka
Závislačka 3813 příspěvků 15.09.04 17:01

Ahojky máme taky postýlku z Makra a zajímalo by mě co s ní má být??

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.04 18:29

Taky vlastním postýlku z Makra :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.09.04 22:46

problém je v tom, že tuto postýlku prodávají i malé krámy - nejen Makro. A ta postýlka byla - podle dovozce povolena tzn, prošla certifikací a má český atest. Tak tu všerejší zprávu v TV nějak nechápu

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 15.09.04 22:58

Mě spíš zaujala reportáž o ftalátech a flormadehydech v potiscích triček. Právě jsem si zakoupila plíny od Huggies, kde bylo přidáno tričko s gumopotiskem, před kterým tolik varovali. Skoro mám chuť to tričko poslat na test. Kupovat - bych to nekoupila, radši výšivky, ale když dostanu jako dárek od firmy zabývající se mimískama, tak by mě nenapadlo, že tričko není OK. A jak jsem pochopila reportáž, tak většina gumotisků je závadná - bez ohledu na zvučné jméno výrobce či designera.
Docela jste mě nažhavily, jdu si zjišťovat adresy - kvůli principu.
 Romana

Vložit nový komentář