Konečně jsem porodila, doma

Porod

Dlouho jsem přemýšlela, jestli o této zkušenosti psát. Zda má cenu jít se svou kůží na trh a snášet případnou vlnu kritiky. Přesto jsem se rozhodla, že napíši o tom, jak se narodil můj krásný druhorozený chlapeček, úžasné stvoření s blonďatými vlásky a maličkýma ručičkama, kterýma zatím jen bezcílně tápe kolem sebe.

Bylo krásné už jen se rozhodnout, že budeme mít další děťátko. Maličké miminko. Tvorečka, který nás bude potřebovat, kterého budeme milovat. O důvod víc, proč žít. O důvod víc, proč být lepší a lepší. Ještě krásnější byly ty dvě čárky. Čárky potvrzující, že Knoflíček se rozhodl vybrat si nás jako své rodiče.

Brzy jsem přestala pracovat a začala se věnovat jen naší mladší holčičce, sama sobě a rostoucímu bříšku. Užívala jsem si to. S každým týdnem však ve mně vzrůstal neklid. Věděla jsem, že nechci do porodnice. Můj strach z bílých plášťů a touha po přirozeném porodu bez pohledů a zásahů „těch cizích“ byla stále větší a větší. A týdny běžely rychleji než hodiny. Pomohl můj úžasný partner. Moje největší opora. Po zhlédnutí několika dokumentů a rozhovoru s porodní asistentkou podpořil mé myšlenky na porod doma. Na porod v místech, kde jsme Knoflíčka počali. V místech, kde je mi tak hezky, kde se cítím dobře jako nikde na světě.

Těhotenství bylo ukázkové. S pomocí porodní asistentky, která trpělivě odpovídala na mé dotazy, zaháněla všechny mé strachy a podporovala moje sebevědomí, jsme dospěli k 39. tt. Výbavička byla ve skříni, kočárek v obýváku, postýlka v pohotovosti.

Ráno začalo jako skoro všechny, nejdříve vstávala naše princezna, partner ji umyl, převlékl, nakrmil, pustil pohádku, vyvenčil psy, políbil svoji spící těhotnou ženu a odjel do práce. Já jsem vstávala asi o hodinu později, kdy princeznu přestala víla Zvonilka bavit a dožadovala se mámy. Už v deset ráno jsem pomyslela na to, jak to bříško bolí maličko jinak a že by možná… ale neměla jsem čas o tom přemýšlet. Princezna je živé dítko, takže zabavit ji, uklidit, postarat se o psiska a další nezbytnosti obyčejného dne mě donutily odsunout bříško i Knoflíčka do pozadí a fungovat na 150 % jako vždy.

Jenže u odpoledního žehlení už jsem se začala kroutit. Kontrakce každých deset minut. Stihla jsem se poradit tady na eMiminu. Protože ani jako druhorodičce mi nebylo jasné, jestli teda už, nebo pořád ne. Vanu jsem si rozhodla dát, až dožehlím tu horu prádla, ale nakonec ani nebyla třeba. Když jsem totiž po hodině musela při každé kontrakci třikrát obeplout žehlicí prkno, abych bolest rozchodila, bylo jasno. Zavolala jsem muži do práce. I naší porodní asistence. Ta byla naštěstí v Praze a do půl hodiny jsem je měla obě své dobré duše po ruce. I prádlo jsem stihla vyžehlit.

Poslechli jsme Knoflíčka. Ukázalo se, že porod snáší naprosto ukázkově. U mě už to tak nebylo. Kontrakce se zkracovaly a sílily. Uložili jsme princeznu spát, jakoby věděla, že jde o něco důležitého, tentokrát ani nepípla a šla dobrovolně, bez protestů. Já si konečně vlezla do vany, ale zjistila jsem, že je pro mě nepohodlná. Vylezla jsem ven a nechala si masírovat záda. Bylo to příjemné. Povídali jsme si u toho s porodní asistentkou, která u nás klečela a občas zkontrolovala Knoflíkovi ozvy. Vše bylo v nejlepším pořádku a nic nenasvědčovalo tomu, že právě my budeme ti, kteří musejí odjet porodit do porodnice. Cítila jsem se báječně, v bezpečí, dokonce jsme se společně smáli.

Při jedné zvlášť intenzivní kontrakci mi praskla voda. Od té chvíle už jsem se ponořila jen sama do sebe. Chodila jsem kolečko po obýváku a při kontrakcích se zapírala o dveře, skříně, muže. O to, co bylo pevné a nejblíže po ruce. Poctivě jsem kontrakce „promručela“, až přišla chvíle, kdy to nešlo. Schoulila jsem se do postele na bok. A Knoflíkovi tak pomohla dorotovat.

Klekla jsem si na všechny čtyři a myslela, že takto i porodíme. Opak byl pravdou. Na nohou jsem se bolestí už neudržela, lehla jsem si tedy do náruče příteli. A při další kontrakci konečně začala tlačit. Bolelo to. Možná jsem si myslela, že porod doma bude bolet méně. Možná jsem díky prvnímu porodu, kdy jsem měla napíchány opiáty, měla o porodní bolesti jinou představu. Sama nevím. Ale tohle bolelo. Celou dobu jsem doma hrdinně tvrdila, že já u porodu neřvu. Lhala jsem. Řvala jsem na celé široké okolí. Ale na dvě zatlačení byl Knoflíček venku. Krásný chlapeček.

Hned jsem si ho vzala z pod sebe a dala si ho na bříško, osušili jsme jej, přikryli a jen jsme na sebe koukali. Nechali jsme ho zrůžovět, dotepat pupečník, nikdo mi ho nevzal na vážení, měření, prohřát apod. Od první chvíle jsme byli jen a jen spolu. Přisál se krásně na první pokus. Všechno pro nás bylo tak přirozené. Ani nevím jak, ale mezitím jsem porodila placentu. Knoflíčka si vzal muž a já se šla osprchovat, po sprše jsem si Knoflíčka oblékla, lehli jsme si do postele, já si dala trošku silného kafe a předem uvařené polévky a bylo nám nádherně. Po dvou hodinách porodní asistentka odjela a my šli spát.

Tolik k mému porodu. Ač se to z mého popisu nemusí zdát, jsem plná emocí. Něco tak úžasného jsem ještě nezažila. Celou dobu jsem se cítila tak klidná, v bezpečí, miminko snášelo podle ozev celý porod naprosto skvěle. Soustředila jsem se jen a jen na nás. A chvíle po porodu byly nepopsatelné. Pocit naprostého uspokojení, obrovské radosti, lásky, bezpečí. Maličký byl také neskutečně klidný, neplakal, jen spokojeně koukal kolem sebe, než jej přemohla únava z tak obrovského výkonu.

Tímto deníčkem bych chtěla poděkovat svojí porodní asistentce, protože bez ní bych něco tak krásného nemohla prožít. A také svému muži, který úžasně zastal roli partnera i druhé porodní asistentky. Byl dokonalý. Mluvil a vtipkoval, když jsem se chtěla bavit a mlčel ve chvílích, kdy jediné, co jsem chtěla slyšet, byl můj dech. Vytíral, povlékal, převlékal, kontroloval krvácení, hlídal Knoflíčka. Slova díků jsou možná málo, ale pevně věřím, že i pro něj je Knoflíček ta největší odměna, stejně jako pro mě.

Hodnotilo 55 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
slunečnice81
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 07.06.12 02:25

Neskutečnééé,taky bych chtěla něco takového zažít doma,ale odvaha není…raději porodnice :? , jsi statečná a moc gratuluji :kytka:

 
Ivaneska
Hvězda diskuse 47611 příspěvků 07.06.12 02:44

Nádhera :kytka: Já neměla tu odvahu rodit doma, šla jsem do porodnice a jelikož byl porod bez zásahu lékařů a byli jsme oba bez problémů, tak jsme šli domů po 4. hodinách, kde jsme měli svůj klid. Gratuluji k chlapeckovi :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Lindusa
Ukecaná baba ;) 2346 příspěvků 07.06.12 03:14

Krasne, presne vim o cem pises - pred tremi mesici jsem sve tehotenstvi zakoncila take planovanym porodem doma, nepopsatelne krasny zazitek, stale vstrebavam ;) . At se vam vaem dari jen dobre, L.

 
Loll
Závislačka 2811 příspěvků 07.06.12 06:17

Gratuluju k chlapečkovi, krásný porod, krásné čtení :palec:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 07.06.12 06:31

krása, prostě krása :kytka:

 
Tadelka  07.06.12 07:34

moc dojemné a krásné, přeji všem hodně zdraví a štěstí :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 07.06.12 07:44

Moc krasny denicek,gratuluji :hug:

 
Peťulka2608  07.06.12 07:58

Krásný, gratuluju, tečou mi slzy dojetím :kytka:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 07.06.12 08:07

Měla si kliku…Hodně štěstí a zdraví do budoucna.Svůj názor psát nebudu..:-)Ať vám dělá jen samou radost. :kytka:

 
wikinka
Kecalka 439 příspěvků 07.06.12 08:09

Krásný deníček, moc gratuluji a přeju krásné chvilky s knoflíčkem celé rodině :hug:

 
okydoky
Povídálka 35 příspěvků 07.06.12 08:13

Klobouk dolů, ale já bych do toho nikdy nešla. Je to samozřejmě Váš názor. Nejdůležitější je, že jste oba v pořádku. :potlesk: :potlesk:

 
kikoška85
Ukecaná baba ;) 1565 příspěvků 07.06.12 08:24

:potlesk: Nádhera,přesně takhle bych chtěla porodit,bohužel na to nemám podmínky :? gratuluji :kytka:

 
Anonymní  07.06.12 08:38

Moc gratuluji a závidím, vždy jsem si přála rodit doma, ale vím, že bych to nezvládla. Při každém porodu jsem měla hrozné problémy a riskovala bych život svůj i dětí, tudíž né všem je to přáno.
Určitě vím, že to muselo být úžasné, hlavně po porodu, i když to byl velký risk a mohlo se stát cokoliv, kritizovat tě určitě nehodlám, je to každého volba ;)

 
Elata
Závislačka 3864 příspěvků 07.06.12 08:47

Řvu jak malé děcko. Já chci taky takhle rodit. A můj chlap nechce, má z toho hrůzu, že by u toho nebyl doktor a všechny ty přístroje, které mě tak rozčilují. :roll: :,(

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 07.06.12 08:48

Týýýý brďo, tak ty takhle :lol: Já jsem už včera chtěla gratulovat v jedné diskuzi, že je miminko na světě, ale vůbec jsem netušila, že takto krásně.
Moc moc gratuluju, že jste to takto krásně zvládli :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
beruska03
Kelišová 5386 příspěvků 07.06.12 08:53

holky nemám s tímto druhem porodu zkušenosti, tak se chci jen zeptat - to se nemusí do nemocnice na nějakou kontrolu jak s vámi (mamkami) tak s tím miminkem? :think:
jinak jak to pisatelka popsala, tak to zní neuvěřitelně, tak klidně - musela to být nádhera

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 07.06.12 08:57

Taky jsem uvažovala o porodu doma a do vody, ale něco ve mě mi to nedovolilo. kdyby se něco stalo, v životě bych si to neodpustila. Radši přetrpím bílé pláště, ale budu vědět, že jsme v dobrých rukou a že kdyby bylo nejhůř, dokáží reagovat, postarat se během minuty a ne volat záchranku a než by se dostal do rukou lékařů, mohlo by být pozdě. někdy je to otázka minutek, ba i sekund… Prostě bych se bála.

 
Krrysa
Extra třída :D 13920 příspěvků 07.06.12 09:01

fandím Ti, paráda. jako jedna z mála sis prožila opravdu přirozený porod :))) a podle mě si neměla kliku, podle mě má kliku každá, která vyleze z porodnice jen s nástřihem…

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 07.06.12 09:08

@beruska03 nemusí :nevim: já například porodila v neděli brzo ráno, mě i Fanouška zkontrolovala PA, mně vyšila tři kosmetický stehy, pak odjela, přijela v 5 odpoledne, zvážila malýho, který se mezitím vysmolil (když se zváží až po vysmolení miminka, tak je váha přesnější kvůli úbytku tekutin), sindala svorku z už zaschlého pupíku, mně prohmátla břicho, zda se děloha správně zavinuje. Oproti porodnicovému porodu jsem neměla po porodu žádné vnitřní vyšetření.PA pak jezdila obden, kontrolovala pupíček, zavinování dělohy. Přišlo mi, že se mi dostává více pozornosti a péče než když mě 72h po porodu propustili z porodky a od té doby na mě nikdo do konce šestinedělí nesáhnul.

Jinak Fanouška zkontrolovala v pondělí naše pediatra, tuším, že jsme šli kolem poledne, staršího mi pohlídala mamka, vzali jsme si taxíka, který na nás počkal před dr (muž nemohl, měl auto v servisu), dr zkontrolovala, pak jsme šli znovu ve středu a v pátek, to už nás vozil muž, sice máme dr 20min pěšky, ale já se po porodu na procházky moc necítila :lol:

 
tasa
Echt Kelišová 8290 příspěvků 07.06.12 09:11
Porod doma - risk pro dítě i matku

Jenže teď si představte, kdyby Knoflíček nebyl zdravej nebo byly při porodu problémy. Ať už u matky nebo dítěte.

Podle mě je to pěkně sobecké a hloupé, maminka chce pohodlí a může to být na úkor dítěte. Nebo i pro ní to může být průser a opět je to průser i pro dítě.

Jsou situace, kdy to ani zkušená a pečlivá por.asistentka nezachrání…

Z domácích porodů mě mrazí.Hrůzou.

 
zolali
Ukecaná baba ;) 2171 příspěvků 07.06.12 09:11

Gratuluji k miminku a děkuji za krásný deníček! :kytka: Musel to být opravdu nevšedně krásný zážitek :hug:

 
KRML
Ukecaná baba ;) 1885 příspěvků 07.06.12 09:17

Opravdu moc gratuluji a věřím že je to neskutečný zážitek :kytka:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 07.06.12 09:18

@tasa mě zase mrazí hrůzou z porodnicových lékařsky vedených porodů :roll: Píchneme vodičku, kapáček oxytocinu, poskáčeme po břiše, zresuscitujeme miminečko a všichni jsou šťastní a spokojení… Hlavně mamince neříkat, že tyhle zásahy mají i svoje rizika, která můžou celý porod změnit v boj o holý život, to by nám něco mohla taky odmítnout, my přeci víme, jak se rodí nejlíp…
Není to tak všude, ale bohužel ještě stále převažují místa, kde je toto považováno za standard.

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 07.06.12 09:21

Moc gratuluji k miminku. Takhle by to mělo být i v porodnici. Pokoj pro maminku, tatínka PA.

 
Mysulatko
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 07.06.12 09:22

Je to napsáno krásně a jde z toho poznat že sis to užila a bylo to tak, jak jsi chtěla. Ale určitě víš, že jsi měla štěstí ;)
Já osobně ani podruhé doma rodit nebudu, jsem poseroutka a bílé pláště mě budou tak, jako prvně uklidňovat i když tajně doufám, že druhý porod nebude na dva dny, jako ten první :lol:
Ale je to na každé mamince kde chce rodit a neodsuzuju tě :kytka:

 
Mysulatko
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 07.06.12 09:23

to riziko si podstupuje maminka a je to na její triko

 
Mysulatko
Zasloužilá kecalka 539 příspěvků 07.06.12 09:25

já jsem byla v porodnici spokojená, i když mě trápili ale oni museli:) neotvírala sem se tak mi paní doktoka z každou kontrakcí zanikala branku ručne je to síla.
Ale do UnO jdu rodit znova:)

 
twix-ka
Stálice 87 příspěvků 07.06.12 09:26

Jak Ti závidím :hug: Po mých zkušenostech z porodnice, kdy mě doktoři nebrali jako pacientku a už vůbec ne jako prvorodičku, kdy jsem si připadala jako maso u řezníka, bych taky nejraději volila domácí porod. Neustále tu ale visí otázky - „a co kdyby se něco zvrtlo?“, a hlavně „co když se malému něco stane?“. Proto i nadále upřednostním nemocnici a život dítěte před vlastním pohodlím.

 
Ivaneska
Hvězda diskuse 47611 příspěvků 07.06.12 09:30

Gladys, bohužel hodně maminek ještě dneska nemá páru, že existuje porodní plán a maminky se boji ozvat, protože v tu chvíli na ně dr. uhodí, že ohrožují své dítě i když to kolikrát není pravda. Otevření por. domů u nás jen tak nehrozí, takže maminky raději budou rodit doma a já se jim vůbec nedivím

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 07.06.12 09:35

Buď ráda, že vše proběhlo dobře. Představ si, kdyby s malým něco bylo. Za mě je to prostě risk a nikdy bych dítě takhle neohrozila. Ovšem když to někdo chce, tak proč ne, následky si nese pak každý sám. Přeju hodně štěstí :kytka:

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.06.12 09:43

@beruska03 Do nemocnice nemusíš, pokud nenastene nějaká komplikace např. velké krvácení apod. Jinak si Tě vyšetří PA, na kontrolu k pediatrovi jdeš druhý den, nebo přijde on k vám, záleží jak se domluvíte, ale určitě musí předem znát situaci. My jeli k paní doktorce hned druhý den, pak o tři dny později a mezitím jsme si každý den telefonovali a já posílala mailem fotky, aby mohla mrknout, jestli Knoflík moc nežloutne. Na gynekologii jdu klasicky až po šestinedělí, ale nebyla jsem šitá a vše proběhlo bez komplikací.

 
JanaK88
Závislačka 4281 příspěvků 07.06.12 09:50

@tasa Kdyby matka nebo dítě nebyly už během těhotenství v pořádku, tak by asi tak beckie nerodila. Při nestandardním průběhu porodu se také odjíždí do nemocnice. Přijde mi, že si představuješ domácí porod jak Hurvínek válku, hlavně že lékaři v nemocnici nikdy nic nepodělali.
Stejně tě nikdo doma rodit nenutí, tak nevím z čeho tě mrazí :nevim:

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.06.12 09:51

@tasa Kdyby Knoflík nebyl zdravej a při porodu byly problémy, tak při prvním náznaku ( což jsou špatné ozvy miminka ) odjíždíme do porodnice, kterou mám od domu cca 5 minut pěší chůze. Domácí porod není žádná řezničina. Miminko i já jsme byli PA pečlivě kontrolováni před porodem ( pravidelné kontroly ) i při něm. Kdyby PA zjistila už v těhotenství něco, co by dom. porod kontraidikovalo, jela bych rodit do porodnice, stejně tak jako kdyby se jí cokoliv nezdálo v průběhu porodu. To, že jsem začala rodit doma s ní, neznamenalo, že porod tam i dokončíme.
Přesto chápu Tvé obavy a hrůzu z dom. porodu, já jsem ale celou dobu věděla, že já i Knoflík zvládáme porod na jedničku, věděla jsem kde přesně leží, jak naléhá, kde má ruce, nohy, prostě vše, co se s mým tělem děje ( takové info ti u porodu v nemocnici např. nikdo nedá ), proto jsem se nemusela ničeho bát.

 
Štuclíček
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 07.06.12 09:52

A riziko za miminko? Máte odvahu ho vzít na sebe? Já ne.
Obě moje těhotenství ukázkové, ale porody dlouhé, protrahované (odmítla jsem oxi), neporozená placenta, krvácení, revize…jsem zdravotník, tak vím, že se ledacos stane tzv. v hodině dvanácté.
Ale prožitek to musel být krásný a chlapečkovi i mamince přeji do života jen to nejlepší :kytka:

Příspěvek upraven 07.06.12 v 09:55

 
Barush
Ukecaná baba ;) 1344 příspěvků 07.06.12 09:52

Ještě jednou gratulace Beckie, krásný deníček a jak jsem už psala…závidím ti že už to máš za sebou. :mavam:

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.06.12 09:53

@Barush Taky za chviličku budeš mít uvidíš. :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: A děkuju.

 
tasa
Echt Kelišová 8290 příspěvků 07.06.12 09:56

Myslím, že jak tu někdo zmiňoval, že ani porod v porodnici není bez rizika, ale přeci jen, je to asi bezpečnější než doma. Jinak, chování k rodičkám a pacientům bývá různé, to je jiná.

Ano, ano, riziko si podstupuje maminka a je to jeji riziko, bohuzel, děťátka se nelze zeptat.....

Příspěvek upraven 07.06.12 v 09:58

 
Ivaneska
Hvězda diskuse 47611 příspěvků 07.06.12 09:59

veve.m jakmile by se PA během těhotenství něco nezdálo, tak by nešla do porodu doma. Na to musí být rodička i miminko naprosto v pořádku. A při prvním náznaku problému se jede do porodnice. Nehledě na to, že PA má nějaké své vybavení na první pomoc sebou a během porodu se rodicce plně věnuje a hlídá, to v porodnici nebývá, tam na tebe nemají tolik času.

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 07.06.12 10:08

Nádhetný :potlesk: Gratuluju :) Taky jsem si vždy přála rodit doma, ale chyběla mi ta podpora od lidí,od kterých jsem jí očekávala :,( . Jen malá otázečka to jdeš druhý den do poradny k pediatrovi, nebo příjde za tebou, či jak zjistíš váhu a věci koulek miminka? Asi hloupá otázka

 
beckie
Závislačka 4132 příspěvků 07.06.12 10:11

@kissi Psala jsem výše, záleží na domluvě, my jeli druhý den do ordinace, ale může přijet i domů. Tam teprve proběhlo vážení, měření apod. Pak jsme tam jeli až za tři dny, ale mezitím jsme s dr. komunikovali telefonem a posílala jsem jí mailem fotky, aby se mohla kouknout, jestli miminko moc nežloutne.

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 07.06.12 10:12

@tasa ja som cakala kedy pride nejaka rypana, ktora pokazi krasnu atmosferu z deniku. ber to tak, ze kazdy z nas je iny, a to, ze Tebe sa nieco nepaci, nikoho nezaujima ;)

@beckie naaaadhernyyy opis porodu, musel to byt uzasny zazitok, uprimne zavidim :srdce: :srdce: :srdce: zlam vam obom vsetko dobre, knoflicek mal najkrajsi start do zivota, aky len mohol mat :srdce:

 
Crystal87
Generální žvanilka 23728 příspěvků 07.06.12 10:14

gratuluji ale taky bych tak riskovat nemohla.Kdyby něco nikdy bych si to neodpustila.
BRTW: i v porodnici jsou možné přirozené porody.Mně do toho nikdo nezasahoval nekecal nenutil měla jsem klid a bylo to v pohodě.

 
kissi
Ukecaná baba ;) 2343 příspěvků 07.06.12 10:16

Super, příště budeme chytřejší :mrgreen: a třeba za pár let napíšu deníček jak jsem rodila doma jááá :)

 
veve.m
Neúnavná pisatelka 19561 příspěvků 07.06.12 10:17

ano, vždyť já to nikomu neberu. jen jsem psala, že bych do toho nešla já.

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 07.06.12 10:37

Beckie, nadhernej a dojimavej denicek, dekujeme :* Jen by me zajimalo, kdyby se miminko nejak sprajclo nebo jsi potrebovala nastrih, co byste delaly? Me porodnice uz po druhy taky nelaka, poprvy mi rychlej porod zkazili tim, ze na me spechali a tvarili se otravene, ze mi jeste neslo tlacit, pripadala jsem si jako neschopnej blbec. Prave ta laska a podpora, ta tam nebyla a dodnes si to pamatuju :|
Kazdopadne gratuluju ke druhemu detatku a do dalsiho zivota preju vse nej :kytka:

Příspěvek upraven 07.06.12 v 10:38

 
Pettuulka  07.06.12 10:37

Moc krásné. Až budu jednou těhotná, také bych chtěla rodit doma. :-) a gratuluji k chlapečkovi. :-)

 
questXY
Závislačka 4295 příspěvků 07.06.12 10:38

krása, gratulace :kytka: :kytka: :kytka: :kytka:

 
kitty77
Závislačka 2522 příspěvků 07.06.12 10:41

Ve které porodnici tě pustili po 4h? já se nejvíc děsím toho že si mě tam nechají 4 dny :,(

 
hanak  07.06.12 10:51

Tak předně gratuluji ke zdravému miminku :kytka:
Jinak k tématu - máš pravdu, je to jako jít s kůží na trh. Kolik lidí, tolik názorů. Já osobně bych tuhle odvahu neměla - kdybych měla rodit přirozeně doma, nejsem tu ani já ani moje prvorozená. Někdy se prostě objeví komplikace a zásah lékařů je víc než nutný. Měla jsi obrovské štěstí, že tvůj porod dopadl dobře, ale já vím, že takhle rodit nikdy nebudu. Nechci riskovat život miminka ani můj a nadělat ze zbývajících dětí sirotky. Je to z mého pohledu hazard se životem a tohle riskovat nebudu. :think:

 
Káka74
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 07.06.12 11:09

Krása. Moc gratuluju, zní to úžasně. Já to mám zase obráceně, mě ta porodnice uklidňuje. Rodila jsem dvakrát a vždy se ke mě chovali moc hezky, takže jestli to bude po třetí, tak zase tam. Ale myslím, že z 90% je porod záležitost psychiky, takže když to má někdo srovnané, tak proč ne? Mě spíš otravuje pak to šestinedělí, kde některé sestry mají pocit, že se o dítě postarají lépe než vlastní máma. Na druhou stranu je to odpočinek od domácnosti, kde má člověk furt pocti, že něco musí (tedy alespoň já) a může se soustředit na ten malý nový uzlíček. Zkrátka všechno má něco do sebe.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama