Tip na výlet: Kouty nad Desnou (Jeseníky)

Objevujeme s dětmi Jeseníky. Tentokrát Kouty nad Desnou.

Tip na výlet: Kouty nad Desnou (Jeseníky) Tip na výlet: Kouty nad Desnou (Jeseníky)

Kouty nad Desnou považuji za dražší lokalitu, ale místo, kde si na své přijdou děti i dospělý. Takže je potřeba si vzít dostatek financí :-)

Hned při příjezdu poprvé sáhnete do peněženky za místo na parkování a po druhé když si zaplatíte lanovku na Medvědí horu. Nemá smysl si kupovat jednosměrku. Tedy alespoň v roce 2022 byla zpáteční jen o 20 Kč dražší. :) Lanovkou sem tam jezdila i s dětmi, když jsem je měla v nosítku a s menšími dětmi. Sice je to typická sedačková lanovka, ale pokud máte aspoň trochu ukázněné děti, tak se to dá. Nyní mám děti staré 6 a 8 let. Letos lanovka úplná pohoda. Jen je vždy potřeba počítat s tím, že na jedno dítě by měl připadat jeden dospělý. Pro větší bezpečnost.

Jakmile vyjedete na Medvědí horu, čeká vás nádherný výhled do údolí. Ten je je nejlépe vidět z terasy občerstvení nebo pro zdatnější, kteří rádi běhají po schodech, stojí poblíž lanovky vyhlídková věž.

Pokud rádi chodíte, tak vám doporučuji vyrazit po červené k horní vodní nádrži Dlouhé stráně. V roce 2005 se zařadila mezi 7 největších divů České republiky. Takže rozhodně stojí za to se k ní vydat. Jakmile dorazíte k vodní nádrži. Vaše úsilí bude odměněno nádherným výhledem po okolí.

Pohled na samotnou nádrž je jen třešnička na dortu. Doporučuji nádrž obejít. V její půlce najdete schody, které vedou k občerstvení. Odtud jezdí i autobus, kdyby vás nahoře zastihla bouřka nebo jen jste už neměli sílu ani chuť jít dolů. Letos jsem tam viděla i půjčovnu koloběžek. :)

Samozřejmě, pokud nejste vůbec žádní sportovci, tak autobus vyjíždí v létě od lanovky. Respektive za občerstvením najdete stanici. Takže se k nádrži můžete svést tam i zpět.

Pokud patříte mezi chodivější. Buď se svezte autobusem dolů k lanovce a oběhněte si po zelené NS Rysí skála. Nebo se po červené vracejte k lanovce, než narazíte na naučnou stezku.
Vzhledem k ceně lanovky, doporučuji vytěžit maximum a nerozdělovat si výlety. Pokud vás zmůže únava, využijte autobus, kde si odpočinete a nabere sílu si oběhnout naučnou stezku, kde vás čeká moc krásná vyhlídka Rysí skála. Je to krátká pohodová procházka. :)

Tip na závěr. Jak už to u dětí bývá, tak po výletě znovu ožijí a jako zázrakem kouzelného proutku je přestanou bolet nožičky, jakmile objeví hřiště. To placené na vás číhá hned u kasy na lanovku. Upřímně vám doporučím tentokrát nechat zaklapnutou peněženku. Stačí autem popojet kousek dál do Loučné nad Desnou. Zaparkovat před zámkem a jakmile dojdete k bráně, stačí zvednout hlavu a přes silnici najdete rovnou obrovské hradiště plné atrakcí pro děti ZDARMA. Poblíž je cukrárna a rybí restaurace. :)

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek

Odesílám...

Všechny deníčky uživatele