Krásný porod číslo tři

Porod

Můj krásný třetí porod, na který opravdu nezapomenu a ráda na něj často vzpomínám. Ani moje první dva porody nebyly špatné. První trval 8 hodin a druhý bezmála 3 hodiny, ale ten třetí jsme dostala za odměnu.


1 komentář


1 komentář


3 komentářů

V červenci jsem na testu objevila dvě krásné čárky, bylo to krásné překvapení, těhotenství probíhalo vcelku dobře, až na celodenní nevolnosti, které trvaly až do 17tt, ale jinak vše probíhalo v pořádku.

Před Vánoci to jsem byla asi tak ten 25tt. Šla jsem do poradny a dr. na mě, že se mi zkracuje čípek a otevírám se, že musím ležet, na kontrolu za týden, pokud se to zhorší, musím do nemocnice, což jsme si nedokázala představit, když mám dvě děti a manžela celý týden mimo domov. Díky manžolovi a mým rodičům jsem to zvládli, čípek asi 3 týdny držel stále stejně a 4. týden se dokonce prodloužil tak, že jsem opět začala fungovat jak „pometlo“. Týdny utíkaly a byla jsme 38tt, to jsme se rozhodla, že našemu chlapečkovi bychom nějak na ten svět mohly pomoc a trošku ho zkusit vypudit, ale mohla jsme dělat možné i nemožné, ale malej se držel zuby nehty.

Tak jsme řekla, že to už necháme na něm, ať si vykoukne, až on uzná za vhodné.
Bylo 4.4., měla jsme 2 dny do porodu a den do poradny. K ránu ve 3:15h. mě chytly nepravidelný bolesti, které trvaly už 1,5hod. Jelikož manžel byl mimo domov, šla jsme za mamkou, ať radši nejezdí do práce, kdyby náhodou. Pomalu jsme odvolali manžela a mně najednou bolesti ustály :-(.

Počkala jsme, jak manžel dojede a pak jsem měla stejně poradnu, byla jsem už téměř bez bolesti, jen mně tvrdlo břicho.
Došla jsme na gyndu a otevřela sestřička (je i PA v porodnici). Koukla na mě a říká, tak vy maximálně v neděli rodíte (byl pátek), připojila mě na monitor a kontrakce pěkně skákaly, ikdyž jsem nic necítila, jen tvrdnutí.

Pak jsem šla k dr., prohlídla mě, a že je vše nachystané a že čekáme jen bolesti, udělala mi ještě ulz a malý, že bude mít maximálně 3,70kg a to prý přehání.

Odešla jsme domu, šla jsme si lehnout a manžel s holkama odjeli k babičce a dědovi, vrátili se asi za 5 hodin a já byla pěkně prospaná a odpočatá, na druhý dne jsme naplánovali dlouhou procházku, pohár atd. Večer jsme koukli na Uvolněte se prosím a šla jsme si lehnout. Usla jsme jak mimino a opět ve 3:15h mě probudily bolesti. Si říkám, zase ti poslíkové, byla jsme naštavaná a šla se vyčurat a zase spát, za 15min. ale další bolesti, vylezla jsem a šla jsme sednout na balon.

Bolesti byly a nebyly, nic velkého a pravidelného, ve 4h jsem šla do sprchy. Tam byly asi 2 bolesti po 3min. Vylezla jsme a pak to 15 min. šlo asi po 5 min., ale stále nic hrozného, ale měla jsme jakýsi tlak na spodek, došel manžel, že pojedeme radši. Mně se nechtělo, tak šel dolů pro mamku, ať jde k holkám a mně domluvit. Tak mě vyhnaly a po půl 5 jsme vyrazili. Po cestě bolesti po 5min., ale nic hrozného, nadávala jsem, že nás beztak vrátí domů a pokud né, tak tam budeme civět bůh ví jak dlouho. Mamka ještě na mě, neboj do 7h máš kluka venku, tak jí říkám, seš fakt vtipná.

V 5h ráno jsme dojeli do porodnice, sestřička mě pozvala dál s úsměvem, dovedla ke skřínkám, ať se převlíkneme s manželem a dojdeme za ní, že sepíšeme papíry. Tak jsme se převlíkli, ještě jsme vtipkovali a já se manželovi smála, že vypadá jak strašidlo do zelí v tom monduru. Pak jsme šli za sestřičkou, asi půl hodinky jsme sepisovali papíry, bolesti pořád tak ňák nic moc, po 5min. Pak mě dovedla na hekárnu a připla na monitor. Napíchla ma atb, páč jsem měla pozitivního streptokoka a prohlídla mě a já na ní, jak to vypadá?

A ona: „Za hodinu nemáme co dělat.“ A já: „Prosím?“ To bylo něco po půl 6. V 6h se střídaly směny, přišla další užasná PA, představila se mně jako Ivana a že spolu slízneme tu smetánku na konec :-D. Odpojily mě od monitoru něco po 6h, ať jdu stoupnou k těm ribstolům, a že za chvíli jdeme na to. Já a na co, ona, no na porod. Já prosím, pořád bolesti nic moc, prostě normálka jako při silné ms. Stoupla jsem k ribstolům a už jsem začala cítit trošku víc tlak. Říká, až to nebudete moc vydržet, volejte, tak 3 bolesti se daly vydržet.

Ta čtvrtá už né, manžel utíkal pro PA, která už ale šla. Říká, ať si lehnu, počkali jsme na kotrakci, narvala do mě násilím prsty, což dost bolelo a asi mně protrhla ňákou blánku. Měla jsme u toho tlačit, byl to mazec. Šly jsme na kozu a šlo se na to, tlačila jsem, tlačila, tlačila a tlačila. Do kanyly mně napíchly oxitocin na posílení tlačení, ale nešla měn prorvat hlavička. Takže zda mě můžou nastříhnout a já musíte. Jak mě nastříhly, malej vylítl jak namydlenej blesk, nádherně hned plakal a já ho milovala, co jsem ho uviděla. Manža ho šel podepsat a nafotit a mě přišel dr. šít. Užili jsme si u toho i srandu, páč jsem mu za každý vpich nadávala. Tak říkal, že to jsou ty maminky, který sotva dojdou a hned mají porozeno, a pak kňučí u šití, ale bral to z humorem.

Malinkej měl váhu 3,90kg a 52cm, což mně málem vypadly oči, když mně to řekli. Narodil se 6.4. (přesně na termín) v 6:23h tak, že za 45min., co mě dali na hekárnu. Bolesti jsem měla opravdu maximálně posledních 10min. Pak mně ho sestřička donesla na kojení a hned se přisál.

Byl úžasnej a já se ho nemohla nabažit. Odpoledne nás hned navštívily holky moje a byly z něj a jsou doteď unešený.
Jsme všichni moc štastní :-).

Všem děkuji, zda jste to dočetly do konce.

Hodnotilo 8 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
zizalka20
Kecalka 348 příspěvků 07.06.13 00:31

Moc hezky ja uz gratulace zdilela v diskuze miminko duben/kveten :) ale jeste jednou mas nadherne deticky a preji hlavne kopu zdravicka lasky a stesti moc he :hug: zky.

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 07.06.13 01:15

Snad budu mít taky takový podobný porod :-) čeká mě druhý, tak snad bude taky rychlovka. První porod od příchodu do porodnice trval cca 4 hodky :mrgreen:

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 07.06.13 08:01

Tak tomu říkám rychlost :lol: moc gratuluju :kytka:

 
Janettka23
Ukecaná baba ;) 1406 příspěvků 07.06.13 08:21

Na třetí miminko si myslím, že je to v pohodě váha:-) Kolik měly dvě předchozí dětičky? :-)) Jinak moc hezky napsané a závidím krásný porod :-) :palec:

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 07.06.13 09:35

Jee takovy hezky denicek, tak gratuluji a at vam dela samou radost :kytka:

 
Inuska.pv
Kecalka 411 příspěvků 07.06.13 10:17

Krásné, závidím :potlesk: :potlesk: :potlesk: modlím se za podobný porod. A malý je naprosto úžasný :*

 
Olčík
Kelišová 5368 příspěvků 07.06.13 10:29

Holky všem děkuji :-) jj malej je užasnej ted nák si nejvíc užívám miminka :)
První dcerka byla dost uplakaná, tak, že procházky, vyletování, návštěvy nepřicházely v uvahu druhá byla v celku hodná, ale zse byla 2,5roku po sobě tak to byli trty :-) a ted je holkám 3,5rokua 6let tak, že je to uplně v pohodě, jen teda když sem říkala, že dvě děti jsou záhul, tak sem kecala, pač tři to je teprve někdy mazec, ale neměnila bych…

Jinak první dcera měla 3,31kg a druhá 3,43kg…

 
katerina2095
Ukecaná baba ;) 2085 příspěvků 07.06.13 12:22

Kráááásný porod to je vazne za odmenu…teda az mi ukápla slza ale to bude tehu hormonama :lol: moc gratuluji a preji hodne zdravicka.. :hug:

 
Lusy23
Extra třída :D 10337 příspěvků 07.06.13 14:20

Olí hezký deníček :potlesk: :kytka:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 07.06.13 17:29

Jů, tak to si to měla vážně pohodové :palec: Moc gratuluji :kytka:

 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 07.06.13 18:21

Olinko krasne jsi to napsala :potlesk: :potlesk:, ja mela taky rychly porod diky bohu a dokonce bez nastrihu :D

 
vercara
Závislačka 3894 příspěvků 07.06.13 19:08

Krásnej deníček :palec: Gratuluji k mimískovi :hug: opravdu krásnej porod.

 
Páčko
Stálice 63 příspěvků 07.06.13 21:17

Moc hezké :kytka:

 
3Lu
Extra třída :D 10552 příspěvků 07.06.13 21:39

Krasneee, taky bych takovy porod chtela. Ja rodila v porodnici na boxu 18 hodin plus doma jseem mela bolesti 12 hodin a nakonec akutni cisar:-(

 
DenisaW
Kecalka 158 příspěvků 10.09.13 22:29

Moc gratuluji :D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama