Krásný porod podruhé

Porod

Na druhý porod jsem se hrozně těšila, protože první porod byl pro mě opravdu zlomový okamžik v životě a byl moc krásný. Současně jsem se ale bála, že si třeba druhým porodem vše „vyberu i s úroky“ a celý dojem ze zázraku zrození života si zkazím.


2 komentáře


2 komentáře

Celé těhotenství jsem si moc užila. První mimi bylo jaksi chtěně neplánované, ale toto těhotenství jsem si moc přála, aby prvorozený nebyl sám a abych si to všechno mohla prožít znovu.

Otěhotnět se mi podařilo velmi rychle. Na začátku mě trochu trápily nevolnosti ale bez zvracení, spíš mi bylo celý den tak nějak nevolno a dobře mi bylo jen s plným žaludkem. Tak jsem nevolnosti zajídala. :)

Tentokrát jsem si říkala, že bychom mohli těhotenství trochu tajit tak do 3. měsíce, jenže to se nám jaksi nepodařilo. :) Já mám totiž okamžitě s pozitivním testem alespoň dvě kila navrch. Byla jsem odhalena v práci po pár týdnech. Pracuji v téměř výhradně ženském kolektivu a holkám nic neujde. :) Aniž bych komukoli něco řekla, začaly se šířit fámy, že jsem V TOM! Já jsem dělala, že nic nevím a neslyším. Ale když jsem zaslechla, jak se ostatní pokouší tuto fámu ověřit u mé nejbližší kolegyně, tak jsem myslela, že vybuchnu smíchy. :) No tak jsem musela s pravdou ven už asi v 9. tt. Ale to už to stejně všichni „věděli“. Jak na to přišli, fakt nevím - prý jsem se zakulatila a vypadala jsem hrozně šťastně. :)

Celé těhotenství bylo v pořádku. Dozvěděli jsme se, že čekáme holčičku! Ale já jsem tomu raději nevěřila, nechtěla jsem být zklamaná a navíc v manželově rodině umí přeci jen kluky. :) Ale na druhém ultrazvuku ve 30. tt jsem se i já nechala přesvědčit, že to JE holčička.

Pomalu se blížil den D, termín porodu byl stanoven na 30.1.2015. Začínala jsem být trochu nervózní, opět jsem neměla žádné poslíčky a nic nenasvědčovalo, že by se porod blížil. Bála jsem se, kdy mě to postihne, abychom měli kam dát prvorozeného, aby manžel nebyl někde pracovně daleko. Taky jsem nechtěla přenášet.

Samozřejmě mě dost deptaly otázky typu „Ještě nic?“ (to by měli zakázat:)).

Až do termínu porodu jsem chodila na kontroly včetně CTG k mé obvodní gynekoložce, za což jsem byla moc vděčná. Nechtěla jsem na kontroly do narvané a anonymní porodnice.

Kontrolu ve 40. tt jsem měla naplánovanou na 28.1. Asi ve tři ráno toho dne jsem ucítila mírné tvrdnutí břicha. Tak jsem se zaradovala, že se konečně začíná něco dít. Kontrakce se ale opakovaly v dlouhých intervalech a nebyly moc silné. V klidu jsem ještě pospávala a k ránu jsem vstala dřív a pročítala net. Když se probudil manžel, tak jsem mu opatrně naznačila, že se už možná začíná něco dít, tak ať s tím pro dnešek raději počítá. Šel do práce a já na kontrolu, která byla naplánovaná na 10 hodin.

Byla jsem trochu zklamaná, protože se mi zdálo, že kontrakce skoro zmizely. Na monitoru (měření CTG) skoro žádná kontrakce, nic, co by neodpovídalo 40. tt. V ordinaci gynekoložka jen potvrdila, že to vypadá dobře a že by se to mohlo samo rozjet (ale nic akutního).

Tak jsem ještě jela domů a vyzvedla staršího syna. Pak už mi začínalo být hůř, ale ještě jsem to zvládala. Mezi kontrakcemi jsem smažila palačinky a pouštěla synovi pohádky. Kolem 13. hodiny jsem volala manželovi, jestli přijede už kolem druhé, že už bych přeci jen raději do porodnice. :) Normálně jezdí po čtvrté a to už jsem cítila, že by mohlo být moc dlouho.

Těsně před druhou mi praskla voda a už jsem začala mít obavy, jestli to vůbec stihneme. :) Hned ve dveřích jsem odchytla muže, ať se ani nezouvá, že už razíme směr porodnice. Do porodnice to naštěstí máme asi 10 minut autem. Nějak jsem se tam dobelhala a u zvonku „příjem k porodu“ jsem měla radost, že v autě ani doma neporodím. :)

Přijímající porodní asistentka měla oči navrch hlavy, protože jsem v naší malé okresní porodnici za ten den byla už asi 5. rodička - a ne poslední. :) Doktorka mě prohlédla a že to vypadá dobře, to dnes porodíme. :) Když mi natáčeli CTG, tak už byla ve dveřích další rodička na příjem, tak mi pomohli na chodbičku, jestli chvilku počkám, než se uvolní porodní box.

Tak jsem na chodbě prodýchávala kontrakce a najednou jsem už jaksi cítila, že už musím tlačit, že prostě RODÍM! Ovšem, když jsem tohle nahlas prohlásila, tak s tím personál jaksi nesouhlasil. :) Kolem byl rázem docela frmol, s vozíkem mi mezi kontrakcí pomohli na porodní lůžko a na dvě zatlačení byla Terezka na světě!

Mezitím se mi ještě představovala rodící doktorka a ptali se mě, jestli chci zavolat muže. To už jsem opravdu nechtěla, chtěla jsem už jen rychle porodit! :) Porod se dokonce obešel bez nástřihu a já vyfasovala jen dva kosmetické stehy. Pak jsem tedy zavolala muži, že může přijít (šel mezitím přeparkovat auto), ale že už je po všem. :) Tak za námi dorazil na porodní box a zbytek povinných dvou hodin na porodním sále jsme strávili spolu všichni tři.

Takže shrnutí: Ještě na kontrole u gynekoložky, ze které jsem odcházela asi v 10.45, to na porod ten den nevypadalo. Před druhou mi praskla voda, do porodnice jsme mohli dojet tak kolem 14.20 a v 15.05 byla Terezka na světě! Já rodím za korunu, jak prohlásila moje mamka. :)

Hodnotilo 38 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
happy day
Stálice 97 příspěvků 20.04.15 06:56

Krasny porod, taky bych si takovy prala :)

 
Oňulínka
Závislačka 4623 příspěvků 20.04.15 07:25

Moc gratuluju k Terezce a ke krásnému porodu, hlavně zdravíčko oběma :hug: Takový porod by si přály snad všechny maminky :potlesk:

 
katka.polka
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 20.04.15 07:56

Moc krásné :srdce: Držím Tobě i Terezce palce a celé rodince, ať jste zdraví a spokojení :srdce:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 20.04.15 08:07

Tak to je krása!!! Takové porody by měli předepisovat, žádné hodiny a hodiny na sále. Hezky přijet a aby se šlo rovnou na věc!!!
Gratuluji k Terezce!!! Ať Vám dělá jen samou radost!!!

 
Misel02
Závislačka 4329 příspěvků 20.04.15 09:26

Krásný porod a gratuluju k holčičce je krásná :-)

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 20.04.15 10:28

Gratulace k Terezce

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 20.04.15 12:30

Nádherný porod a krásná holčička, gratuluju :kytka:

 
Miriska
Extra třída :D 14501 příspěvků 1 inzerát 20.04.15 13:55

Krásná holčička, gratuluji. A také hezký porod. Také jsem se u sebe obávala druhého porodu, že si to určitě vyberu i s uroky za ten první (i když ten byl o mnoho delší, ale vlastně taky na pohodu). No a podruhé ráno v 6h odtekla voda, v 9:45 příjem v porodnici a v půl jedné se malá narodila. Tedy krásné, stejně jako u tebe :kytka:

 
snažilka1210
Echt Kelišová 7843 příspěvků 7 inzerátů 20.04.15 14:23

Co víc si přát, paráda :pankac: Moc gratuluji k vysněné holčičce :kytka:

 
Uživatel je onlinepomenkova
Nadpozemská drbna 26522 příspěvků 20.04.15 16:12

Silena rychlost ;) Gatulace k male Terezce :srdce: :kytka:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 20.04.15 16:26

Moc gratuluji k Terezce a k super rychlemu porodu :potlesk: :dance:

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 21.04.15 04:17

Gratuluju k Terezce a parádnímu porodu. :palec:

 
berunkab3
Kecalka 339 příspěvků 21.04.15 09:53

Gratuluji k Terezce, je moc nádherná :kytka: Asi takhle nějak rodila moje ségra své druhé dítě. Měla jsem s ní ten den jet na ozvy. Měla jsem ji vyzvednout v devět hodin. Před osmou mi volala, že má slabé kontrakce, ať nejezdím, že zavolala manžela z práce, že raději pojedou hned. No a po deváté mi radostně oznamovala, že jsem podruhé teta. :mrgreen:

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 21.04.15 11:58

Dekuji vam všem za milá přání a komentáře!!! :mavam:

 
verulicek  21.04.15 12:06

:kytka: :kytka: :kytka: super porod!!!

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 21.04.15 13:52

Hodně moc podobný jsem měla u svých dětí i já… šla bych rodit klidně znova, ale po 3 už mám smůlu. Máme STOP stav :mrgreen: Gratuluji.

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 21.04.15 16:03

@Petra2829 přesně ja bych klidně byla znovu těhotná a znovu rodila ale třetí dite uz bychom asi nedali:)

 
Mirisska
Kecalka 101 příspěvků 21.04.15 20:06

Úžasné otěhotnění, těhotenství a i porod. Takhle by to měla mít každá z nás.
K Terezce gratuluji! :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Kterak mi nepraskla voda :)


Reklama