KŘESŤANSKÉ JESLIČKY, č. 11 - Ještě k Velikonocům aneb úhel p

Rodičovství

Duben, neděle ráno, venku lije jak z konve. Popaměti se vleču do kuchyně uvařit kávu a nachystat snídani. První doušek mě nevzpruží natolik, kolik jsem očekávala. Sedíme s manželem u stolu, koukáme z okna a mlčíme; nějak nám to počasí nepřidává.

S povzdechem se soukám do silonek a myslím na to, že budu stejně zastříkaná až ke kolenům, než se dostaneme na bohoslužby, kde se netopí a bude mi zas zima na nohy. No, jde se.

Vítr je takový, že je deštník pouhá formalita. Než vyjdeme ze dvora, jsem mokrá jak myš. Okolo projíždí auto - hm, teď už je zastříkaný i manžel, to poletí čisté kalhoty zas hned do pračky.
Blížíme se k zastávce, téměř prázdné. Mimo stříšku, hned u označníku zastávky, vidím dvě postavičky. S igelitovými pláštěnkami si vítr dělá co chce. Sestra Julka, bratr Jan. Jedni z nejstarších lidí ve sboru, dohromady asi 160 let, 4 francouzské hole, 5 dětí. Zdravíme se.

„Krásný den,“ říká bratr Jan. Zdvořile se usmívám a snažím se nevnímat vodu v botách.

„Hned ráno jsem vstala a takovou jsem měla radost, a hned jsem děkovala Pánu za ten úžasný den,“ navazuje Julka. Voda z kapuce pláštěnky jí stéká na nos. Společensky pokyvuju hlavou, ano, jistě.

„Hned jsem Bohu děkovala za ten den, kdy náš Pán vstal z mrtvých, za tu jeho lásku a slavné vítězství. Takovou mám radost! Dneska byl Ježíš vzkříšen!“

Z mokré vrásčité tváře září oči Marie z Magdaly a já se stydím před Bohem i před sestrou Julkou, a prosím Pána, aby mě naučil dívat se hlouběji než na povrch věcí a rozlišovat mezi viditelným a podstatným.

Maxik

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.05.06 12:27

Hezky napsano Maxiku jako bych někdy poznávala sama se,jako ty občas vidím svět chmurně a pak mi někdo dokáže ukázat jak se dokáže těšit z maličkostí a každého dne ono je asi třeba dostat takový malý kopaneček abychom si uvědomili že jsou lidé ná tom hůř než my a dokážou děkovat i za ty kříže a utrpení.Přijímat prostě vuli boží a plně se do ní odevzdat.
Přeji všem at se nám daří se plně odevzdat do vule Boží i když je to někdy hodně težké
Občas to chce Bůh jinak než my.

No ještě zkopíruju ten članeček který jsem odeslala před chvílí do starého deníčku.
Požehnaný den všem Lamvínek

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.05.06 12:29

Ahoj holky tak se opět hlásíme z Ostravy u nás je pěkně zamračeno a prší dneska jsme měli jít na očkování se Zuzankou proti obrně ale krevní výsledky nejsou dobré tak nám to paní doktorka odložila hlävně at se to spraví,Zuzanka už začala přibírat sice nic moc ale aspon nehubne.S kojením je to snad trochu lepší hned jak pujdu do obchodu koupím si tu Vineu.Melta moc nepomáhá,ve středu mě bolely prsa měla jsem tam zatvrdliny nechápu to mléko není a zatvrdliny se tam nějak vzaly,no naštěstí mi manžel pomohgl a snad to bude dobré .Zuzanka nám nějak špatně spinká včera usla kolem sedmi a v osm zase plakala pak zase usla spustila znovu po pulnoci nakojená byla ale fnukala do pul druhé pak jsem ji dala do postýlky a spala.tak nevím co jio trápí.S Anetkou jsme byla ve středu u psacholožky kvuli odkladu tak říkala že určitě odklad a s tou řečí pry mame jít do logoškolky sice budu muset ji vozit do Poruby,ale snad to k něčemu bude prý má ADHD znáte to někdo lehká mozková dysfunkce poslala nás ještě na neurologii mám pocit že nedělám nic jiného než chodím po doktorech.V pondělí nám přišel kočárek přes internet jsme si ho objednali ale dnes ho vracím je tak těžký a ty barvy uplně jiné než byly na netu,už to víckrát neudělám není než si ho ošahat a vyzkoušet,tak budu muset obejít Ostravu abych něco koupila.Ještě že se mám kde vypovídat.Otravuju vás svýma problémama.
Musím jít dodělat oběd tak se ozvu o víkendu.Všem požehnaný víkend.

Šari držíme palečky at máš brzy dvě čárky.

A těšíme se na nový deníček Maxíku

Lamvínek

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 26.05.06 12:38

Ahoj holky!

Deníček je opět krásný, i když pěkně jsem se při jeho čtení styděla… Maxiku, jsi šikovná pisatelka;-)

Lamvinku, ADHD neboli lehká mozková dysfunkce je diagnóza, které se nemusíte bát. Má jí v dnešní době spousta dětí. Jde o jednoduše řečeno „zhoršenou komunikaci mezi pravou a levou hemisférou mozku“. Projevuje se to různě, nejčastěji specifickými poruchami učení, proto se to také zjistí většinou až ve škole. Je to na delší povídání, když budeš chtít, napiš mi SZ a já ti zkusím doporučit třeba nějakou literaturu… Stazi, jestli to neříkám přesně, oprav mě;-)

Karolinko, Eliška je statečná holčička, nožička se jistě brzo zahojí!

Holky, díky moc všem za podporu. Naše snažení už trvá skoro rok, každý měsíc je těžší, ale Pán ví, proč to tak je, a já se učím trpělivosti…

Víc mi z minulého deníčku neutkvělo, jsem hodně rozlítaná a hlava mi nefunguje:o)

Přeju vám všem požehnaný víkend! Já se bucu učit, až se ze mě bude kouřit!

Šárka

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 26.05.06 13:34

Ahoj holky, ahoj Karolínko,

Ty máš přezdívku Maxík - že Ti tady tak holky říkají, že ten deníček je od Maxíka?

Jinak je to pěkně napsané, pocit štěstí je opravdu v nás samotných a ne ve vnějších okolnostech života. Na nás závisí, jestli budeme nebo nebudeme nešťastní, všechno si „utváříme“ sami - ve své mysli.

ŠÁRKO: ani nevíš, jak moc ti rozumím v tom vašem snažení o miminko…napadlo mě: nebude „výhodnější“, když se ti otěhotnění podaří až po všech zdárně vykonaných zkouškách?? :-)) Říkáš, že se snažíte už skoro rok … po běžné gynek. stránce jsi v pořádku nebo víš o nějakém problému? Promiň, jestli je to moc osobní.

LAMVÍNKU: seš skvělá mamka!! Moc hezky se staráš o své dcerky, cítím z Tebe moc radosti a péče o ty tvoje rozkošné dětičky.

Gerberka

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 26.05.06 13:47

Gerberko, Maxík je Eva, co má synka Daliborka, jukni do seznámku;-) Tentokrát je autorkou deníčku ona, Karolinka ho jen odeslala Missorce ke vložení…

Tvá otázka není o nic víc osobní, naž všechno ostatní, co se tu řeší;-) Podle paní doktorky a běžných preventivních prohlídek jsem v pořádku. Ale říkala, že po tom roce mě asi odešle na nějaká další vyšetření… Tož tak;-)

Šárka

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 26.05.06 19:34

Ahojte, holky, tak zas po dlouhé době. Nějak nestíhám, taky se nám nahromadili doktoři a další vyřizování, nebo stávkuje e-mimino. Dalísek teď taky stávkuje, pro změnu s jídlem, a je docela ufňukaný, myslela jsem, že ho trápí zuby, ale už to trvá týden, zub žáden a dásničky klidné, tak fakt nevím. Leze jako drak a naše rozbouraná kuchyň a potraviny v banánovkách na podlaze jsou velké lákadlo. Udržuje mě v poklusu, a to tak, že už zapnu i předtěhotenské sukně s pevným pasem ;-)

Začali jsme s Dalískem zpívat dětské chvály, takové ty ukazovací, teda já zpívám a ukazuju s jeho ručičkama a nožičkama, moc se mu to líbí - anebo má legraci z mého zpěvu.

ŠÁRKO - já myslela, že už se o to miminko pokoušíte déle, ten rok je opravdu ještě norma, navíc někdy i ten stres dělá své. Možná to tak má být; vím, že několik holek tady z e-mimina neudělalo státnice nebo postupovky a přiznávaly, že mají „mozek v děloze“, prostě jsou tak soustředěné na to mimi, které roste, že jim to hlava moc nebrala. Já se taky dlouho tak neztrapnila u zkoušky tak jako u té poslední, kterou jsem dělala někdy v 8. měsíci. To bylo fakt něco.

LAMVINEK - Taky doktorujete? Brrr. Jestli má ta tvoje prostřední holčička takové otíže, tak jí odklad určitě prospěje, trochu dozraje; jinak si dovolím se Šárkou mírně nesouhlasit ;-) - jednak příčiny ADHD/LMD zdaleka nejsou tak jasné, je to spíš porucha pozornosti, hyperaktivita (u menšího počtu dětí naopak snížená aktivita) a impulzivnost, poruchy učení se někdy vyskytují spolu s ADHD/LMD, ale není to pravidlo a podmínka, spíš se pak jeví výraznější právě kvůli té poruše pozornosti, ale k tomu ti určo v poradně něco řekli (teda aspoň doufám…). To budeš mít pěkný záběr, vozit ji do a z logoškolky ještě se Zuzankou, ale jestli má Anetka potíže s výslovností, moc jí to prospěje, když se co nejvíc docvičí, nebude pak mít takové potíže se psaním a čtením. Špatná výslovnost je pro dyslexii a dysortografii jak hnojivo :-(

KAROLÍNKA - co Eliška a nožička? Už dobrý?

STÁZKO - zrovna dneska jsem „kontrolovala“ na prosinci 2006, jestli se tvoje miminko drží, a bylo to tam docela husté - uf!

ZAZU - co manžel, už chodí? Žádné následky?

DEMI - fakt si teď nevzpomenu, co jsi aktuálního psala do posledního deníčku, tak aspoň zdravím :-D

Zatím se mějte hezky, jdu žehlit… to prádlo se mi tu snad množí jak myši… fakt doufám, že nový šat, který dostaneme od Pána v nebi, bude nemačkavý ;-)

Eva

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 26.05.06 20:51

Ahojky,

téma deníčku je mi hodně blízké. Občas mívám návaly pesimismu a sebelítosti. Mě z toho hodně často dostává manžel a samozřejmě Duch svatý.

lamvinek - Určitě nás neotravuješ! Je fajn, že jsi se vypsala. Kéž Bůh požehná celou vaší rodinu pokojem a vším, co potřebujete.

maxik - Stávkování u jídla dobře známe. My to máme ve vlnách. Eliška není moc velký jedlík- Dnes mě zrovna pěkně vytočila. Někdy jí úplně ukázkově a jindy nechám vedle ní sedět radši Kubu, protože bojím, že bych jí musela naplácat :).
Nemačkavý šat v nebi mě docela pobavil :))).

Jinak, Elince se ta nožička trošku zlepšila, tak jsem i klidnější. Díky.

Tak papa, jdeme si s Kubou udělat hezký večer.

Karolinka a Eliška (21m + 24d)

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 27.05.06 16:40

Ahoj holky,

diky za denicek, tema me velice blizke - predevsim s tema silonkama - taky je ze srdce nenavidim :-))

MAXIKU - ta diskuze byla opravdu vic nez husta, nebyla jsem zrovinka on-line, takze sem na to uz dal nereagovala, prislo me lito to znova rozvirovat, protoze holky tam po sobe jely fakt zle. Mozna jsem slaboch, ale prijde me lepsi zminit svuj nazor vic nenapadne.

Jinak je mi docela blbe, uz od stredy se potacim po byte jako matoha, dnska mi tedy neni zle od zaludku, ale mam zachvat akutni lenory. pomoc, pomoc…

Preju vam vsem pozehnany, pokud mozno nedestivy vikend!!

pa

St, 9tt+3

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 28.05.06 01:02

KAROLÍNKA - jé, hezký večer, to by se mi taky líbilo. My se akorát v půl jedenácté vystřídali u počítače, tak tu teď plodím program na zítřejší schůzku služebníků v nedělní škole, vzhledem k tomu, že momentálně jsem nehrající kapitán, mi to jde jak psovi pastva - teda právě jsem doplodila a mířím do pelechu. Ale před chvílí jsem koukala na stránky Tim 2,2 a co to oko moje přes ty dioptrie nevidí :-DDD

STÁZKA - těhotenskou lenoru jsem taky mívala, obávám se, že u druhého mimi to bude nedosažitelný luxus. Užívej dokud můžeš ;-)

Ještě fouknu do galerie jednoho čerstvého Dalíska a jdu spát. Krásnou neděli. Eva

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 29.05.06 08:47

A zase já. Chtěla bych vás poprosit o modlitbu. Tchánovi skutečně diagnostikovali rakovinu jícnu, nádor ani tchán nejsou ve stavu vhodném pro radikální operaci, takže mu jen chtějí rozšířit to zúžené místo v jícnu a pak na:,–(it další léčbu. Tchán není věřící; modlíme se nejen za uzdravení, ale hlavně za jeho spasení.

MAKY - kde jsi? Jak ti to dopadlo u toho doktora? Udělal ti nakonec ten hormonální profil, jak jsi tu nějaký čas zpět psala?

GERBERKO - co Jindříšek, těší se na školu nebo to prožíváš víc ty?

KAROLÍNKO - nestraš, já si vždycky myslela, že Dalísek bude boubelín a kliďas a on fakt začíná být poněkud adrenalinový ;-)

LAMVINEK - Barčo, už máš kočárek? Holky Ostravačky (2) z naší diskuze kupovaly sporťák v Karolíně (lehoučký, po složení malý, dobře ovladatelný, fajn nákupní košík, zatím bez potíží). Značku nevím (červený, na boku nápis SHALLOW, asi 2000Kč)

Hezký den přeju všem. E.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 29.05.06 13:15

Ahojte!
už je mi to trapné, ale já fakt nějak nestíhám. Emimino mám tedy zapnuté docela často, ale většinou u toho nejsem, protože Míša nedovolí. My máme bohužel PC takovou herku, že nejde přepnout ani do úsporného režimu, takže buď jede nebo se vypne. U nás běží na emiminu, ale já běhám kolem Mišulky :-) Jak píšete o svých aktivních dětech, tak Míša je taky poslední dobou hodně neklidný a vyžadující pozornost, taky hodně kňourá nebo spíš vříská, což mě tedy dost vysiluje…ale nechci si zase stěžovat :-).

MAXIKU: Díky za zájem! Na horm. profilu jsem byla, ale jen částečném, protože mi píchali ten agolutin. Ale štítná žláza, mužské hormony a prolaktin jsou v pořádku. Nejsem z toho moc moudrá, doknce naopak, jsem dost zmatená, aprotože přesto, že by mělo být vše ok jsem opět 44DC, bez MS, s negativním těhu testem. K dr. jít nechci, páč nechci agolutin. Psala jsem do jedné poradny a dr. říkal, že poruchy cyklu by se měly léčit spíš léky v I. fázi, navrhoval clostil nebo pregnyl, což je něco na ovulaci. Moc se mi do toho nechce. Furt si říkám, že přirozeně by to mělo být lepší, ale když se podívám na svůj DC, jsem zas na vážkách, jestli něco nezanedbám. Rozhodla jsem se, že počkám až to bude 2 měsíce, od posledních MS a pak půjdu a zkusím to s dr. ještě probrat. Objednala jsem si Femigard, bylinky na srovnání cyklu, „vynalezl“ to MUDr. Vydra z Františkových lázní, kam se jezdí s ženskými problémy, tak uvidím, ale jsem už z toho hodně unavená, že nevím, co dělat. Ty jsi psala, žes měla taky dlouhé cykly, jak léčili tebe? Vím, psalas, že nakonec Sarapis, ale co dr.?

VŠECHNY: Vaše příspěvky se snažím poctivě číst, vždycky jsem ráda, když se dozvím, co zas děláte; jen mi nějak nezbývá kapacita reagovat… jen doufám, že všichni marodi se uzdravují; že naše zatím jediné bříškové miminko zdárně roste, že všechny studetky jsou ve škole v pohodě a všechny děťulata se snaží být hodné seč můžou :-)

My jsme byli teď na víkend v Mikulově. Michal tam měl sraz z VŠ, tak nás „vyvezl“. Bylo to fajn, akorát jsem se moc nevyspala, měli jsme pokoj do silnice. V neděli jsme byli na mši. Bylo mi strašně smutno, jak je ten kostel zanedbaný, že se tam sejde jen pár věřících, bylo to takové zvláštní. Sevřené…nevím, jak to popsat. Já už jsem teď zvyklá na Brod, kde je vždycky plno, všechno upravené…Taková ta „mocná“, resp. sebevědomá víra, a tady jak kdyby všichni byli takový přikrčení, schoulení do sebe. Strašně špatně se to popisuje, ono vypadá, že tu mluvím jen o vnějších znacích, ale snažím se popsat svůj pocit z toho nějak srozumitelně…moc mi to nejde. Vždycky na mě padne strach, co s námi všemi bude, když nikoho nezajímá Bůh a většina lidí má v mysli jen karikaturu kněze a věřícího, strašně předsudků a žádnou živou zkušenost. taky mě napadlo, jetsli bych se ke své víře dostala, kdyby to bylo jen na mě a já přišla do takového prostředí, jetsli bych byla schopná vidět Boha i v takovém na první pohled skleslém místě. Ony ty katolické mše jsou takové dvousečné. na jednu stranu to může být nádherný, plný a krásný zážitek setkání s živým Kristem na druhou stranu ponurý, trochu nesrozumitelný obřad symbolů, po kterém všichni „utečou“ domů. To jsem se zase rozepsala, že? Ale Míša už se vzbudil, musím se mu jít věnovat.
Mějte se krásně a pište, ať vím co je s vámi.
Modlitbu a Boží požehnání všem. Markéta

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 29.05.06 19:00

Ahj holky,

vsechny vas zdravim pri uplakanem pondelku. Pocasi neni zrövna idealni, alespon u nas a tomu odpovida i muj stav - take ne zrovna idealni. teda doufam, ze s miminkem je vsechno v poradku, jen mi dava malinko zabrat. Posledni uz skoro tyden je mi fakt dost blbe. Priciny jsem zatim objevila 2 (teda myslim si) - 1.hlad - musim jist casteji, 2. - sladke. Tchyne nam upekla vcera kus strudlu jako moucnik, ja jsem ho rozdychavala jeste vecer. no a dneska ja nerozuma jsem si vzala jeste kousek k caji po obede a zas mi bylo desne spate.

Jinak dnes jsem volala svoji Dr. a domluvily jsme se, ze bych zustala od zari na neschopence (je nastesti tak ochotna, ze mi ji napise), protoze to bude nejjednodussi s mym zastupem ve skole.

Na mimiska mame koupenou autosedacku, dnes jsem u nas v mimnskych potrebach doobjednala jeste vypln kolem hlavicky. Jen s tim kocarkem jsem fakt v koncich. Proc je jich tolik?!?

MAXIKU - preju Tobe, i cele Tve rodine hodne sily. Na tchana budu moc myslet - na zdarny prubeh operacniho zasahu i na to, co ma byt dal. Na jeho zdravi, ale predevsim, aby mohl prijmout Jezise jako sveho Spasitele.

MEjte sevsechny moc a moc krasne, pozdravuje vas

Tehuse Stazule a Fifisek 9tt+5

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.05.06 19:21

Ahoj holky tak u nás celkem klidno Zuzanka sice ještě fnuká ale doufám že brzo usne mě čeká žehlení.Nějak večer nemuže usnout od te anginy to má všechno rozhozené.

Maxiku tvá otázka o kočárku je na místě sháním kočárek lehký skladný do auta už dva měsíce dneska jsme objela celou ostravu a skončila v karolině tam jsem objevila golfky Ramatti tak o nich hodně uvažujem přivezli jim dneska do velkoskladu modošedé jediná barva která vypadal ušle já nevím jaký vkus mají ti výrobci,a zítra si máme pro ně jet,ale sporták lehoučký a dobře složitelný a dobře ovladatelný to jsem fakt neviděla řekni co je zač.Měli tam samé koráby těžké a ty barvy no hruza.a za dva tisíce už vubec.

Přidáme modlitbičku za tchána at je spasen.

gerberko tak tvuj chlapeček pujde do školy no naše Anetka by měla jít taky ale v poradně nám doporučili odklad a bude chodit asi do logoškoličky zítra až pujdu z těch kočárků se tam chci stavit babička bude hlídat Zuzanku tak toho chci využít.
Ve středu plánuju návštěvu u kamarádky má 3-týdenní holčičku tak se pujdu pokochat.

Karolínko přejeme Eli at se jí uzdraví nožička.
Všem hodně požehnání přeje Barča a cácorky

ještě Vám napíšu co jsme dělali v neděli hned jak jsem přišla s dětmi ze mše jsme skončili s Anetkou na pohotovosti na zubním tak ji zahnisal váček museli ji vytrhnout stoličku tak si chudáček zkusila.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.05.06 19:36

Evi ještě se vracím které holky z diskuze holky Ostravačky asi mi něco uniklo nebo nechápu.Barča

Ještě jsem Vám zapoměla napsat minulý týden jsme museli nechat utratit našeho pejska měl velký zánět v uších byla už po operaci a začala být agresivní tak jsme museli zakročit než by se stalo neštěstí, tchýně je z toho tak špatná pořád brečí tak jsme se se švagrem domluvili že jí pořídíme nového seděli jsme celý víknd na netu a sháněli ale jak naschvál nikde žádné štěně toho našeho psa až pak jsme našli jedno na Slovensku tak doufám že nám to vyjde je mi mamky moc líto je tak smutná měla ho 11 let tak ji to hodně sebralo.Už se těším jak bude reagovat na štěnátko pokud nám to vajde.Tak zatím ahoj Barča

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 29.05.06 23:30

LAMVINEK v diskuzi Rodíme v září 2005 je několik holek z Ostravy, občas se někde sejdeme. Dohledala jsem v našich fotkách ten kočárek a dávám ho do naší fotogalerie.

Víc už holky dneska reagovat nestihnu, dalísek byl od rána hooodně uplakaný, tak jdu radši spát. Eva

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 29.05.06 23:34

Značka kočárku je, jak tak koukám na fotku, ZOOTY.

E.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 30.05.06 13:19

Ahoj holčinky,

KONEČNĚ jsem se dostala k tomu, abych něco napsala. Stále jsem byla zaměstnaná Honzíkem, ani teď mi nedá moc času, protože po obědě nechtěl spinkat. Tak si hraje ve svém „rajónu“, žvatlá tata, teta, bota, voda, bodo, a tak. Je úžasně roztomilý, ale já dnes asi nevyžehlím :-))

Včera jsem zažila něco moc pěkného. Už od Velikonoc uvažuji o tom, že navštívím našeho pana kaplana, který nám křtil Honzíčka, aby mi poradil. Nemohu si už totiž sama pomoci s tím, že mám „zapovězen“ přístup k přijímání, o Velikonocích se mi dokonce stalo, že jsem utekla ze mše, když přišel čas příjímání (podobojí). Hrozně to bolelo a bolí, a nechtěla jsem brečet na mši. Doma jsem se pak manželovi zhroutila do náruče jako hadrová panenka. Byl z toho zdrcený a nešťastný. Jediná, cesta, která v mém případě by existovala, je, aby můj muž přistoupil na víru a dal se pokřtít. Tím se smaže jeho první (civilní) sňatek a my dva se budeme moci vzít v kostele před Bohem.
Takže jsem se konečně odhodlala a zašla včera na naši faru. V neděli ještě mi manžel sám řekl, že kdyby mohl jakkoli pro mě v tom něco udělat, ať se tam na to přeptám.
Pan kaplan byl strašně hodný a vstřícný. Překvapilo mě samotnou, jaké pochopení měl pro mou situaci a jaký zájem pomoci.
Teď už jde jen o to, aby se v mém muži něco skutečně zlomilo a šel do toho. Znamenalo by to přihlásit se k přípravě ke křtu (trvá asi 10 měsíců), ale hlavně přijmout do srdce Boha. A to sám na sobě nevynutí, k tomu je potřeba hodně a hodně modliteb. Pokud byste byly ochotné i některé z vás mi v tom pomoci, budu strašně ráda. Modlitby mají velkou moc.

Maky: držím palečky, ať se tvé cykly upraví. Ono není na škodu, když jsou delší. můj gyne mi říkal, že do 40 dnů je to o.k., a prý je to i dokonce lepší než těch klasických 28 dnů, protože se tělo nemusí tak často vyrovnávat s krevní ztrátou.
Já jsem na úpravu cyklu užívala Proveru (na předpis) a moc mi to pomohlo.

Jinak já jsem také párkrát byla v Mikulově na mši v tom barokním kostele. Měla jsem z toho občas takový celkový dojem, že jižní Morava je víc ortodoxní a ve víře jakoby trochu upjatější (ale to je jen má zkušenost). Ale zase je tam více věřících lidí :-), méně rozvodů a dalších nešvarů, které se v dnešní době rozmáhají.

Stázko: jak já ti závidím. Užívej si to, protože první těhotenství je asi nejkrásnější. Můžeš se v klidu soustředit jen na své miminko a přípravu na jeho příchod. Všechno je nové, nepoznané a krásné, že?

Maxiku: moc hezká příhoda, kterou jsi popsala. Jinak já už si také nepamatuji, co jsem v minulém deníčku psala. Je to už tak dávno.

Lamvinku: přeji hodně Božího požehnání tvým holčičkám i tobě. Vyberte pěkného pejska a dej nám pak vědět, jak se tchyni líbil.

Tak ahoj a Boží požehnání vám všem upřímně přeje

Demi + Honzíček (11m+18d)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 30.05.06 16:05

Ahoj holky ,

maxiku dík za ten kočárek ten zooty jsem tam viděla ale je moc dlouhý a nám se nevejde do auta na délku,ale sehnala jsem si v tom velkoskladu ten Ramatti který mi včera doporučili v Karolině je uplně super měla jsem velkou radost že splnuje všechny mé požadavky pošlu Vám pak fotku až Zuzanku vyfotím.

Demi já tě plně chápu jak to prožíváš s manželem u nás je to někdy podobné někdy si myslím že manžel se modlí jen k
vuli mě a někdy když ho něco sebere dokáže se modlit srdcem že to z něj cítím.
Určitě se budem modlit za jeho obrácení.Je moc krásne když jsou na to dva manžel je ted doma pořád s tou nohou na mši nechodí poslouchá ji v rádiu náš kněz mi nabídl že mu mužu nosit hostii domu tak jsem mu ji v neděli donesla bylo to moc fajn ikdyž to není jako v kostele.
Dneska jsem se byla podívat v te logoškolce tak byli tam moc příjemní už jen potvrdit přihlášku a od září bude chodit Anetka tam i to spojení je celkem dobré myslela jsem že to bude horší.No musim končit musím se jít ještě poučit s Terezkou.
Dneska jel švagr na Slovensko kouknout na toho pejska a zapaltit zálohu měli bysme pro něj jet 17 června tak doufám že to babička vydrží.
Barča a malé ještěrky.Zuzi za tři dny roček

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 31.05.06 19:29

Ahoj holciny,

zdravim vas v prostred tydne. Za chvili jdeme na navstevu k nasim kamaradum ze shromka, kteri bydli nove kousek od nas - kolaudace bytecku… :-))

Ani jsem vam nenapsala radostnou novinku, kterou jsemse v nedeli dozvedela, ze krome me ceka ve shromku mimi jeste moje spoluzacka z gymplu (termin 1.1.2007) a jeste sestra kazatelova. Mam ohromnou radost, protoze me ani ve snu nenapadlo, ze dostanu krome mimiho taky 2 uzasny holky, ktery v tom budou se mnou a se kterejma budeme moc vozit!!!!

pozehnany vecer

A

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 31.05.06 21:21

Ahoj holčinky,

tak jsme samy a mě je docela smutno. Ale asi hlavně i proto, že se Elišce špatně hojí ta nožička a navíc se objevili po celém těle záhadné malinké pupínky, které nedokázala identifikovat ani naše dr. Obzvlášť jednou ouško má Eli úplně rudý a strašně jí to svědí. Fakt nechápu, co to je. Máte s tím někdo zkušenosti?

Jinak se máme moc hezky. Chodíme ven a mazlíme se :).

Víc se ozvu až zítra. Pa pa.

Karolinka

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 01.06.06 08:47

Ahotje, teď poněkud nestíhám, Dalísk začal sedět (a padat na šišku) a pokouší se postavit u nábytku (nejčastěji u palmy, aby mohl hrabat hlínu ;-), takže když ho nejistím, luxuju a je to takový dokoláč. Domácnost teď doznala jistých změn a už je celkem baby friendly, ale stejně je spousta míst, kam by lézt fakt neměl. No však to znáte - nebo poznáte ;-)

V sobotu jdu na seminář o práci s dětmi (Dalísek a tatínek budou mít pánskou jízdu - doufám, jinak budu muset vzít malého s sebou) a těším se moc.

LAMVÍNEK - hlavně že už máte nakoupeno; mi se právě ten Zooty sporťák líbil, že je skladný, on se totiž neskládal jako jiné golfky na dlouhý balík, ale šel uprostřed „zlomit", tak měl tvar většího batohu nebo sportovní tašky. Ale my budem kupovat asi až ty jednoduché golfky drát + plátýnko, já s tím rozbitým zápěstím stejně nikdy nebudu Dalise ankládat do MHD sama a kočárek do auta moc nedáváme.
V logoškolce se vám vidím líbilo, snad to Anetce vydrží a bude to mít očekávané výsledky. A Zuzce přejem všecko nejlepší k narozeninám :-D

DEMI - super, že jsi potkala chápavého člověka a že je tvůj manžel otevřený; modlím se, aby se skutečně rozhodl přijmout Pána, opravdu, nejen formálně, abys měla radost a pokoj v srdci. Tak koukám, Honzíček už bude mít taky za chvíli rok. To chce foto!

STAZKA - ty se máš, u nás ve sboru se poslední čtyři roky rodí děti cca rok od sebe, a navíc jsme posbíraní z celé Ostravy, takže :-( Teď čeká mimčo (taky prosincové) jedna moc fajn sestra, o první mimi přišli, zrovna v den, kdy se narodil Dalísek, tak teď se modlíme, aby to bylo v pořádku. Bylo to takové… no blbé, nevím jak to jinak říct, oni čerstvě přišli o mimi, chodí k nám na domácí skupinku, tam novorozeně, bylo mi jich moc líto, ale říkali, že jim Pán tak nějak dal sílu to překonat. Tak bud Dalis ošetřovat kočárek s mimišem ;-)

ŠÁRKO - jestli se stihneš stavit před tou ústní zkouškou, tak věz, že na tebe v modlitbách myslím, pokud ne, tak jsem na tebe myslela ;-)

KAROLÍNKO zase sama doma a ještě marodi?

Už je zase bengál v postýlce, tak já jdu. E.

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 01.06.06 14:55

Ahoj děvčátka,přesto,že poctivě ,s větším či menším zpozděním ,čtu vaše komentáře,na reagování mi nějak chybí čas,někdy spíš síla.Dneska to napravím.

MAXIKU:tvůj deníček je moc hezký,dotýkal se mě u srdíčka.Je mi líto,že je tchán nemocný.Kéž vás Hospodin potěšuje a tchán může být spasen.
Můj manžel už chodí do práce.Berle zaměnil za francouzské hole a může řídit auto.Tento týden se mu ovšem podařilo upadnout a od té doby ho noha dost bolí při určitém pohybu.Chirurg naštěstí nic špatného nenašel,ale zakázal mu opět zátěž,a to už mohl zatěžovat na 35% váhy .Nějak to trvá dlouho,ale co se dá dělat.

LAMVINKU,určitě neotravuješ svými problémy.Je fajn,že se máš komu vypovídat.A každá z nás se tady svěřuje.Sdílená bolest je poloviční.Psala jsi,že Anetka má ADHD.Nemusíš se toho bát.Naše starší dcera měla lehkou mozkovou dysfunkci stanovenou asi ve svých třech letech.Bylo to sice těžké období,ale dnes by to vůbec nikdo nepoznal.Problémy ve škole byly jenom z neznalosti učitelů,jak už jsem se zmiňovala.Myslím,že se Anetce bude v té logoškoličče líbit a hravě dožene řeč i ostatní věci.Kdyby tě něco týkacící se tohoto problému zajímalo,klidně se můžeš zeptat nebo mi napsat SZ.Budu ráda,když vám to pomůže.Také je mi líto vašeho pejska.Myslím,že pořídit tchýni štěňátko je moc dobrý nápad.

STÁZKO:to je dobře,že je miminko vpořádku.Myslím na vás.Tu PN bych si určitě od září vzala.To už by tě neměly trápit nevolnosti a budeš si moct těhotenství víc užívat.Tak vydrž a pohlaď za mě bříško.

KAROLINKO:Nebuď smutná,Elišce se nožička určitě zahojí.Jen co bude víc tepla a sluníčka , bude lítat míň oblečená,nebude se potit,nic to nebude dráždit a bude líp.Už aby to bylo!Na oušku má suché nebo mokvavé pupínky?Modlíme se za vás.Když ti bude smutno, určitě se ozvi a něco vymyslíme.

Mějte se všechny i vaše rodinky požehnaně a Bůh vás opatruj.
 Zazu

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 01.06.06 21:39

Ahojky,

tak máme za sebou druhý den bez tatínka a musím říct, že se mi dost stýská. (I když, je to zvláštní, Eliška bývá v nepřítomnosti tatínka trochu hodnější … :o).

Pupínky se stále rozlézají :(. Horní část paží a stehna má Eli úplně poseté. I na obličeji se objevilo pár pupínků. To ouško mi přijde stále stejné. Už jsem se dívala na web o alergiích a moc mi to nepřijde jako alergie. Ty naše pupínky jsou takové drboulinké a špičaté. (Zazu - nemokvá to). Už ani moc nemá cenu natírat jednotlivé pupínky pudrem, některá místa je třeba celá natřít. Zajímavé je, že na bříšku, na zádech, pod plínkou a na krku vůbec nic nemá. Na lítkách a na předloktí jen maličko. Jsem z toho trochu smutná, je mi jí líto. Telefonovali jsme s Kubou a v pondělí jdeme znova k dr. Elišce se taky stejská po plavču, ale je to holka statečná.

Jinak jsme se měli moc hezky. Eliška mi dnes pomáhala jednotit mrkev :). Až na to, že přes mé protesty začala protrhávat i to, co už bylo prothané, a tak mi na záhonku vznikla trochu mezera :).

Mějte se všechny moc hezky. Maxiku, užij si konferenci, Stazi, nezapomeň odpočívat. Tak pa pa. Dnes večer ještě chci odeslat nový deníček.

Karolinka a Eliška (zítra 22m - to to letí!)

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 01.06.06 22:38

Holčičky,
chtěla bych vám poděkovat za modlitby a podporu, státnici mám:-)
Komise byla děsná, ale ON byl se mnou a pomáhal mi!!!!!
Více napíšu, až se konečně vyspím… Ale moc na vás všechny a vaše rodiny myslím, ať se s Boží pomocí dobře daří!

Vaše Šárka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 01.06.06 23:25

Deníček odeslán.

A moc gratuluju ke státnicím!

Karolinka

Vložit nový komentář