KŘESŤANSKÉ JESLIČKY, č. 12 - Noční rybolov

Rodičovství

Voda s tichým pleskáním narážela do boků člunu a v nedalekém rákosí se překřikovaly žáby. Petr seděl na zádi se svěšenými rameny a v rukou žmoulal cíp sítě. Noc byla temná a mlhavá. Ostatní seděli tiše jako on, někteří podřimovali. Nikomu nebylo do řeči. Jejich mysl i srdce byla plná smutku temnějšího než vody tiberiadského jezera.

Jako nenápadný závan, přeběhl přes Petrovu tvář úsměv. To když se ve vzpomínkách vrátil o tři roky zpátky. Tehdy seděl v člunu, tak jako dnes. A stejně jako této noci, sítě zůstávaly stále beznadějně prázdné. Petr, tehdy ještě Šimon, měl pěkný vztek a tak si ho vylil na bratrovi, který se objevil na břehu. „Ondřeji! Kde ses flákal! Ryby nám do lodi samy nenaskáčou! Jsi línej jak veš!“ Ondřej si jeho nadávek nevšímal a plný vzrušení na bratra volal: „Jde sem! Šimone, za chvíli přijde! Pozval jsem ho, aby s námi promluvil.“ „Co to meleš? Kdo u všech všudy?“ Ondřej se zarazil: „Já to neřek´? Aha. No, mistr Ježíš přece. Ten prorok, o kterém nám vyprávěl Jan.“ „Hmm, to je sice hezký. Ale tenhle prorok se mnou do lodě nepoleze a ryby mi nenachytá.“ Šimon se sklonil nad mokrou sítí a chystal se vylézt z lodi na břeh. Náhle se loď zhoupla, jak do ní někdo nastoupil a cizí mužský hlas řekl. „Zavezeš mě na jezero, Šimone?“ Šimon se chtěl hned utrhnout a říct tomu chlápkovi, co si o něm myslí, ale ve chvíli, kdy se střetl s jeho pohledem, jen něco zabrumlal a přikázal mužům, aby odrazili od břehu. Když byli nad hlubinou, řekl ten muž: „Teď vyhoďte sítě, Šimone.“ To už rybář nevydržel. Hlasem plným potlačovaného hněvu odpověděl: „Pane, při vší úctě, spouštěli jsme sítě celou noc a bylo to na nic. Proč by to teď mělo být jiné?“ Zase uviděl ty tmavé hluboké oči. „Tak fajn.“ Rezignovaně pokrčil rameny a s polohlasným komentářem o lidech, kteří si myslí, že vědí všechno, vyhodil síť z lodi. Netrvalo to dlouho a voda kolem lodi se jakoby začala vařit. Loď se kymácela a lana začala sténat pod tíhou nákladu. Ten den byly sítě plné.

Petr zamyšleně hleděl na prázdnou síť na dně lodi. Dnes už Ježíš nepřijde a Boží moc sítě nenaplní. Už nikdy…
A tehdy, bezpečně ukrytý ve tmě, po dnech plných bolesti a beznaděje, se Petr rozbrečel jako dítě. Myslel na tu noc, kdy Ježíše zatkli vojáci. Společně s Janem běželi za nimi, aby byli Mistrovi na blízku. Nedostali se ale dál než na nádvoří Pilátova paláce. Tehdy ho poznala ta žena a začala vykřikovat, že je Ježíšův učedník. A on, Petr, ten, který se ještě před několika týdny vychloubal, že by nikdy neodpadl, v tu chvíli lhal. Bál se. Dostal smrtelný strach, že se vojáci vrátí i pro něj. A zapřel.
Jak by si dnes přál, mít ještě příležitost mu říct, že toho lituje! Jak by si přál vidět zase ten laskavý pohled, který říkal: „Mám tě rád takového, jaký jsi.“ Ale své: „Odpusť!“ teď plný beznaděje šeptal jen děravým sítím. Ten pocit viny byl jako kámen na krku. Jako skála, která ho co chvíli hodlala zasypat. A s tímhle pocitem usnul.

Vzbudilo ho šťouchnutí loktem. Ondřej ho nelaskavě vzbudil z blažené mrákoty. Už svítalo. Tomáš, Natanael i ostatní už vytahovali zbylé sítě. Ty byly, jak očekával, prázdné.

„Nemáte něco k jídlu?“ Ta otázka k nim zazněla z nedalekého břehu. V prvních slunečních paprscích, ještě schovaný v ustupující mlze, stál jakýsi muž.

„Nemáme“, odpověděl neznámému Marek.

„Hoďte síť na pravou stranu lodi, tam ryby najdete,“ ozvalo se zase ze břehu. Petra při těch slovech bodlo u srdce. Učedníci se dívali jeden na druhého a všem jim běžela hlavou stejná myšlenka. Bylo to jako tenkrát. Společně tedy vyhodili sítě a při tom se stále ohlíželi ke břehu. Když se loď začala množstvím ryb naklánět na stranu, Jan vykřikl: „To je Pán!“

A zatímco ostatní spěšně nakládali ryby do lodi, Petr shodil plášť a skočil do vody. Brodil se ke břehu. Nemohl čekat ani vteřinu, než ostatní otočí loď. Mokrý a bez dechu zdolával metr za metrem, až měl vody jen po kolena a pak po kotníky.
Pak, konečně, stál před ním. A přestože toho chtěl tolik říct, ze staženého hrdla nedokázal vypravit ani to jedno jediné, během uplynulých dní tolikrát opakované slovo.

Ježíš položil Petrovi ruce na ramena a zadíval se mu do očí. A tehdy vyšlo ještě větší slunce než to, které putovalo po ranní obloze - v Petrově srdci.

Vaše Karolinka

P.S. Janovo Evangelium, 21. kapitola :)

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mamulka
Kecalka 250 příspěvků 02.06.06 13:11

Karolínko, ty Tvoje deníčky jsou tak nádherné! Jako bych se přenesla ze všedního dne někam do pohádky, a nejkrásnější na tom je, že to není jen pohádka ;-)
Vždycky mi dají znovu pocítit, jak blízko každého z nás je Bůh.
Děkuju, mamulka

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 02.06.06 13:30

Ahoj děvčata,

zdravím vás všechny při volebním pátku :-) Doufám, že jste nezapomněly a jdete volit, jako já.

Karolínko: to je moc pěkné, co jsi napsala, málem mi vhrkly slzy do očí. Je to opravdu dojemné a krásné.

Jak je dnes Elišce? Napadlo mě, jestli to není nějaká alergie na prací prášky nebo aviváž. Nebo nějaké tropické ovoce? Nic jiného mě nenapadá. Honzíkovi se udělaly 2 vyrážky také, 1 na stehně a 1 na zátylku. Jsou to takové 2 světlé flíčky, tvořené drobnými pupínky. Také nevím, odkud se to na něm vzalo, protože nic alergizujícího mu nedávám. Potírám mu to mastí ze Zázračného kelímku Oriflame (základ tvoří včelí vosk). Zatím mu to nezmizelo.

Šárko: blahopřeji ti ke státnicím. Ať ti Bůh žehná k dalším úspěchům v životě.

Jinak my s manželem dnes slavíme výročí 5 let od sňatku. Moc ráda na ten den vzpomínám, měli jsme svatbu na hradě (Hukvaldy), bylo to romantické, dokonce bylo i hezky :-))

Tak se mějte krásně, přečtu si vás v pondělí!
Vaše Demi.

 
greticka
Stálice 79 příspěvků 02.06.06 14:50

Ahoj holky,

já vás už řadu týdnů dost zanedbávala a možná si na mě ani nepamatujete, ale to nevadí.

Karolínko, je dobře, že zrovna v těchto dnech jsi napsala takový deníček, protože (alespoň já mám pocit), že se na mě všechno valí. Jsem strašně unavená a vyčerpaná; usínám po zprávách na gauči. Můj muž většinou do noci pracuje u PC, pak mě vzbudí a odcházíme usínat společně. Vlastně si ani pořádně nestihneme nic povědět. Ale nechci si jen stěžovat.

Napadlo mě, když se kolem mně pohybuje tolik strááášně zaměstnaných lidí, že by měli začít respektovat dopravní značení svého těla a když jim naznačí STOP, měli by zůstat stát. Proč Bůh stvořil neděli? Do počtu? To jistě ne. Moc dobře věděl, proč ji PRO NÁS stvořil. A platí to i pro mě a mou rodinu.

Týden je jako píseň, jako liturgický zpěv a meli bychom je respektovat. Po dramatických zvratech a fortissimu nás snad po nějakém čase čeká adaggio. Hned jak odvolím, tak se pokusím svému tělu, duši i duchu poskytnout nějaký balzám.

Holky, držte se a snad jsem moc neplácala.

Ahojík

Greta a Lotka (už nám bude brzy rok)

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 02.06.06 16:41

Ahoj všem:-)

Státnicové šílenství skončilo, takže konečně můžu reagovat na vaše příspěvky.

DEMI: Dnes navečer jdem s manželem taky volit, vždycky chodíme. Snad ty volby dopadnou dobře, s Boží pomocí. Jak jsi psala o svém rozhovoru s knězem a o postoji Tvého manžela, to je moc pozitivní, přeju Ti, aby manžel ve svém srdci zatoužil po Boží lásce a mohl být pokřtěn. A hezky romanticky si užijte výročí svatby, my jsme měli s mužem včera 3 roky od začátku chození:o)

GRETIČKA: Napsala jsi to moc hezky a s tou nedělí máš úplnou pravdu. Pán přesně věděl, že si budeme potřebovat odpočinout…

KAROLINKA: Eliška je šikovná holčička, když Ti takhle krásně pomáhá na zahrádce;-) Přemýšlela jsem nad těmi jejími pupínky, napadlo mě, jestli to nemůže být atopický ekzém. Já ho mám už od dětství v takových vlnách a nedávno se mi stalo něco podobného, osypala jsem se po nějakém ovoci. Deníček je jako vždycky bezvadný, máš opravdu dar psaní!

ZAZU: To je dobře, že manželovi se to zlepšuje a že už může řídit auto a Ty se s tím nemusíš trápit.

MAXÍK: Tak Dalísek už sedí, to už je velký chlap;-))) Ještě jsem Ti chtěla napsat, že chápu, co cítíš kvůli tchánovi a budu se za něj modlit. Moji rodiče sice oba poznali Pána Ježíše, ale jako by na to zapomněli a dnes nechtějí chodit do shromáždění a tvrdí, že si věří po svém. Trápí mě to, stejně jako to, že manžel nevěří. Neumím mu vysvětlit, jak moc by mu Boží láska mohla pomoci…

MAKY: Jsme ráda, že máš hormony v pořádku. Já půjdu na hormonální profil asi v srpnu, bojím se, že mám zvýšený prolaktin, mám podivné příznaky, tak mě doktorka asi někam pošle.

LAMVINEK: Díky Bohu, že se Anetce ve školičce líbí, věřím, že jí to prospěje. Co se týká ADHD, souhlasím se vším, co tu holky psaly. Můj bráška měl jako malý dost problémy a nakonec s úspěchem odmaturovat a v práci se mu daří dobře. Jinak Zuzance všechno nejlepší k narozeninám, které má na svátek mojí mamky. Je to sranda, protože mamka má pak narozeniny 4.6., což je zase svátek Dalibora (to byl i můj děda) ;-))))

Víc už si nepamatuju;-) Přeju vám krásný požehnaný víkend, mě čeká úklid domácnosti, která je dost zanedbaná kvůli tomu mému učení, tak už se těším na všechny mé oblíbené domácí práce:-)

Šárka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 02.06.06 20:55

Ahoj holky,

já vím, teď tím stále začínám své komentáře, ale nemůžu jinak. Mně se tááák stýská :(. Ale už zítra večer se nám Kuba vrátí.

Taky vás tak hezky pohladilo sluníčko po těle i po duši? Já jsem toho počasí využila a šla pokračovat v jednocení mrkvičky. Zjistila jsem, že se mi na záhonek nastěhovala kolonie slimáků a už se dala do řádění :(. Ale dva jsem objevila a vyexpedovala. Elinku během té doby hlídala dcera paní domácí a myslím, že si to moc užila. Ani nevěděla, že jsem pryč.
Vyrážka se mi poprvé zdá trochu lepší. No, minimálně se to už nerozlejzá a Elinka se už nedrbe.
Sama od sebe se dnes vyřešila moje starost s nočníkem. Už asi čtyři měsíce (s většími přestávkami) se snažím Eli dávat na nočník, ale ona to naprosto bojkotuje. Tak jsem řešila, jestli to zase o měsíc odložit. No a dnes se na nočník zřítilo zahradní lehátko (i s Eliškou :) a nočník prasknul. A je to vyřešené. Skoro mi to připadá jako vyslyšená modlitba :))) …Zazu ;-)

mamulka - To jsem moc ráda. Pro mě je tohle místo v Písmu hrozně silné a vzácné. Tak nějak jsem to jednou při čtení prožila a dodnes mě to oslovuje.

Demi - Co se týče voleb, já se jich letos nedobrovolně nezúčastním. Trvalé bydliště mám na druhé straně republiky a nebyl způsob, jak se tam dostat.
Jasně, že dost řeším, z čeho ty pupínky má. Jediné, co by připadala v úvahu je meloun, ale nikdy jsem neslyšela, že by někdo byl alergický na meloun…?
A veliká gratulace a přání Božího požehnání k výročí. My měli letos taky pět :).

greticka - To víš, že jsme nezapomněly. Charlotta bude mít v červnu rok, že? Tak už máte velkou princeznu :o).
Moc se mi líbí, cos napsala o odpočívání a dynamice Božího týdne. Je to veliká pravda. Snažím se mít hodně odpočinkové neděle (navařím už v sobotu a zá:,–(ně neuklízím). Maximálně žehlím, ale to je můj koníček :o). Ale, však to znáš, maminka batolete nemá nikdy úplný odpočinek. Věřím ale, že maminky mají od Boha zvláštní požehnání, aby v době intenzívní péče o děti duchovně neumřely. Pečuje o nás a posílá nám různými způsoby občerstvení.

sarah3 - S tím atopickým ekzémem jsi mě trochu vystrašila. Můžeš mi prosím popsat, jak to vypadá, za jak dlouho to mizí a co s tím děláš? Jestli se ti to nechce rozepisovat tady, písni mi prosím SZ.

Tak papáček.

Karolinka a Eliška (dnes 22m!)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.06.06 14:01

Tak ahoj holky druhý pokus napsala jsem si tak dlouhý příspěvek a Zuzanku jsem měla na klíně na nočníčku a ona mi kopla nožkou do klávesnice a vše se vymazalo tak to zkusím znovu.

Karoliínko ty se mi vždycky trefíš přímo do duše co mě trápí dneska jsem měla taková splín beznaděj a prázdno nebo jak bych to popsala.Někdy na mě zapusobí jedna věta slovo jsem uplně vedle nějak bych řekla duševní utlum tak doufám že dostanu nějakou podporu od boha jak píšeš včera jsem se nedostala ani na mši chdoím vždycky první pátky a častěji to nestihám přišly neteře popřát zuzičkovi k narozeninkám,dnes­ka nemohly jely s mamkou na chatu jsou rozvedeni tak jsem měla radost že přišly a naše cácorky taky byly štěstím bez sebe,tak jednu část oslav mame za sebou a zítra přijedou moji sourozenci.

Holky jely s babičkou do Hornbachu koupit kytičky tak jsme s Kamčou a zuzi sami doma nějak jsem na měkko připomínám si jak to bylo před rokem už začínaly stahy a už je to rok tak to sletělo a malá už bude chodit.Pošlu Vám fotky ze včerejška jestli se mi to podaří.

Demi my vloit byly ale jen já s mamkou Kamil o berlích nechtěl jít a taky má nemocenskou a tchán nechtěl ani slyšet tak jsme byly samy.
Gretičko S tou nedělí se taky snažíme spíše odpočívat i rodiče už si zvykli že odmítám pracovat a manžel taky.

Karoli u vás je hezky a u nás je pořád zataženo už by se to mohlo protrhnout a vysvitnout sluníčko už aby to bylo.Doufám že Eliška nemá AE je to pro děti nepříjemný.

Tak budu muset jít za zuzi a kamčou.
Požehnaný víkend všem.Barča a oslavenec Zuziček

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.06.06 19:50

ahoj holky poslala jsem pár fotek zuzanky a holek z narozeninek.Barča

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 03.06.06 22:06

Ahojte, jen hlásím, že jsem naživu, ale už víceméně spím, tak to půjdu dělat někam, kde je pohodlněji a více napíšu záítra, ju?

BARČO - moc hezké fotečky a hlavně ty dětičky na nich :-D

Eva

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.06.06 14:30

Ahoj holčinky,

přeji vám požehnaný nový týden!

Mám tu teď návštěvu - mojí maminku. Tak mě napadlo, že bychom tento týden mohli věnovat povídání o našich maminkách.

Napište mi, jak se vám daří pěstovat vztah s vaší maminkou, co pro vás znamená a třeba i jaké problémy spolu máte. Můžete připsat i jaká je to babička (tchýně). Aspoň se o sobě víc dozvíme a budeme se moct adresně modlit. Vždyť tenhle vztah je pro náš život moc důležitý a je třeba na něm pracovat a hodně se modlit.
Všimli jste si, jak komplikovaný tenhle vztah „matka-dcera“ dokáže být? Ne nadarmo se říká: „Když se modlí matka s dcerou, mocnosti temnoty se třesou.“

Já a moje maminka máme hezký, ale taky komplikovaný vztah. Má tendence mi do věcí hodně mluvit a říkat, že mám věci dělat jinak (tedy jako ona). Občas se kvůli tomu střetneme.
Je nevěřící a dost radikálně. Křesťanství začíná zkousávat až po narození Elišky. Věřím, že vidí ovoce Ducha v našem manželství, a že jí te bere jedovaté poznámky z pusy. Každopádně, její obrácení bude veliký Boží zázrak.

Těším se na vaše povídání.

Vaše Karolinka

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 05.06.06 17:09

ahoj holky,

hlasim, ze jsem na zivu..... :-)) Pokud jste myslely, ze se po me slahlazem. Meli jsme narocny vikend, tchyne slavila 65.

KAROLI- moc hezky denicek. S mamkou jsme ted docela v pohode, ale pred svatbou tomu az tak nebylo. Ona si ted docela silne uvedomuje, ze jsem jedine dite, ktere jizbylo alespon ve meste,kdyz ne doma (obe sestry jsou na VS). A to ji docela zmenilo. I kdyz nekdy me docela dokaze vytocit svyma prijedovatelyma poznamkama a mam ji taky docela dost. Spis by me zajimal vas vztah ke tchyni. Jako druhe kolo otazek.

Jinak se mame docela dobre, pristi tyden jdu na kontrolu, snadbude vsechno OK. mejte se krasne, padim pracovat…

St 10tt+5

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.06.06 19:42

Ahoj holky tak u nás už je klidno holky jsem už uložila a Zuzanku tatka mazlí,Terezka spí dneska u babičky nahoře.
Dneska jsme byli na poradně roční prohlídka tak vážíme 9 a pul kila a měříme 77 cm,no moc nepřibíra tak mám ještě přidat v jídle tak uvisdíme co na to řekne Zuzanka,byla jsem se taky podívat u kolegyně z práce na mimi má měsiční holčičku tak jsem se kochala ale Zuzanka to špatně snášela tak jsem nosila Marketku i Zuzanku to se jí líbilo.

No tema maminky je zajímavé no já se svou maminkou mám dobrý vztah je věřící vedla mě od mala ale jak jsem dospívala i ona padla ale co jsem se obrátila já i ona se snaží modlí se, ale žije s rozvedeným mužem(muj tatínek mi zemřel když mi bylo sedm)po roce si našla maminka toho muže moc hezky se o mě staral pomáhal mi s učením ale jak jsem dospívala začaly s ním problémy,začal pít a je z něj velký alkoholik.No ale vrátím se k mamince má to s ním těžké,moc ji obdivuji jak to s ním vydrží mě stačí hodinová návštěva a mám dost,je mi jí moc líto,ale s tím nenadělám nic sama si to vybrala.Do života mi nemluví říká že je to naše věc.
A tchyně zase mluví do všeho,ale myslí to dobře i když na ni nedám tak se pak ukaže že měla pravdu bydlíme s nimi moc mi pomáhají někdy až moc ,vadí mi jak moc nám mluví do víry a výchovy a tím sráží manžela i děti to mě moc mrzí věřím že i ona se jednou obrátí a modlím se za to.Snaží se pomáhat rozvedl se Kamiluv bratr zrovna v odbě kdy my jsme se brali tak to nějak špatně už začalo měla strach že dopadne Kamil stejně ted už se toho asi nebojí ale občas vytvoří hustou atmosféru.Vždy když chci něco pro:,–(it tak se první modlím aby to přijala,ale mám ji moc ráda je jiná než moje mamka moc ji na všem záleží,moje mamka je flegmatik a ona si všechno moc bere.
tak doufám že jsem vás moc nenudila.
Požehnaný večer všem přeje Barča a brepta zuzanka.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.06.06 19:43

Stazi toto letí už máš čtvrtinu za sebou at jste v poho hodně božího požehnání.Barča

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 05.06.06 20:27

Ahojte, nějak nestíhám, on totiž Dalísek už nejen sedí, ale taky stojí a začíná obcházet nábytek, takže zachraňuju dítě a přestavuju byt ;-) Chudáček Dalísek jen dneska přistál dvakrát na hlavě. Podědili jsme obývákovou stěnu s hodně ostrými rohy a hranatými úchytkami šuplíků, jeden roh trčí hooodně do prostoru, manžel k něme dal futrál s kytarou, což Daliho nezastavilo a letěl on a futrál na něj. Tak jsem futrál uklidila a přilepila na ten roh podstavce zakrývací páskou velkého starého plyšáka, který se Dalisovi nelíbí. vypadá to velmi… avantgardně, řekněme ;-)

LAMVINEK - na bydlení s tchýní bych upřímně řečeno neměla, obdivuju tvoji trpělivost a snášenlivost. Není špatná, ale nemáme si naprosto co říct, nemá žádný zájem, takže při těch zdvořilostních návštěvách se to nějak dá, ale denně bych rozhovor o televizi a kdo umřel asi nezvládala… I ten zájem o Daliho je z její strany celkem formální, hlavně poté, co se vyloupl podobou do naší rodiny. Nevím, no…

Maminka je taky nevěřící, jako tvoje, KAROLÍNKO, změny k lepšímu zatím nejsou, uvidíme, jak Dali poporoste a bude sám „evangelizovat“.

Manžel mě žene od počítače, tak příště. Dobrou. Eva

 
Romcaa
Kecalka 200 příspěvků 06.06.06 11:46

Karolínko, tak se po dloooouhé době ozývám. Deníček je jako vždy krásný …
Chtěla jsem reagovat na téma maminka. Mám totiž skvělou mamku i tchýni. Mamka je tak na půl věřící a tchýně nevěřící, ale obě jsou skvělé a mám je moc moc ráda. Ani jedna nám do života nemluví, bydlíme sami, ale kousek od obou rodičů (400 m rodiče, 4 km tchánovci). Pomůžou, když je potřeba, ale nevnucují se. Děkuji za ně Bohu, vím že to není zdaleka samozřejmost.
A taky letos slavíme 5 let výročí svatby - v září a mimčo je už konečně v plánu příští rok - HURÁÁÁ (dřív to nešlo kvůli stavbě domku a penězům bohužel) Mějte se krásně a ať nám Pán pošle nějaké lepší počasí …

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 07.06.06 12:28

Ahoj holčinky,

tak vás opět zdravím po několika dnech. V poslední době se na mě nabaluje tolik věcí, které nezvládám řešit, takže se chvílema ocitám v chaosu… :-)) Ale pomalu se to zase normalizuje.

Naše 5-leté výročí jsme oslavili s manželem moc hezky. Dostala jsem od něj krásnou kytici růží, podobnou mé svatební. Také jsme si v sobotu zašli na večeři.
Teď v sobotu budeme slavit Honzíkův první rok (on má sice nározky až 12.6., ale to je pondělí a rodina by se nesešla). Bude to fičák, protože nás na oslavě bude 12, takže vaření slavnostního oběda mi a mamce zabere půl dne :-)

Sarah: s prolaktinem se také důvěrně znám. Měla jsem jej velmi často zvýšený, což mělo vliv na nepravidelnost cyklu. I teď to vypadá, že se mi to jen tak nesrovná, protože jsem teď 35.DC a nic. Asi to bude tím, že ještě stále kojím.

Karolínko: alergie na meloun? O tom jsem ještě neslyšela. I v porodnici nám meloun doporučovali, protože nealergizuje, tak nevím. Už se ta vyrážka Elišce ztratila?

Lamvinek: máte moc hezké fotky z oslav :-) a Zuzanka je krásná, roztomilá holčička.

Tak budu zase končit, abych stihla něco udělat, dokud Honzík spí.

Vaše Demi + Honzík (11m+25d)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.06.06 13:18

Ahoj holky tak koukám pusto prázdno ,tak já jen na skok sušíme totiž seno.Dneska jsme měli návštěvu přišla za mnou kamarádka ze zdravky má stejně starou holčičku jako je Zuzanka tak jsme si mysleli jak si holky pohrají ale byl to jen boj o hračky,a púl navštěvy Zuzi prospala a ted už zase usíná využiju toho spí i tatka pujdu na zahrádku dnes je Terezka na výletě se školou v Brně i počasí jim vyšlo tak doufám že bude spokojená.

O alergii na meloun jsem slyšela člověk muže být alergický na vše jak tak zjištuji.

Demi to je fajn že jste to s manželem hezky oslavili .
Tak já jdu pracovat dokud všichni spí.
 Barča

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 08.06.06 20:28

Všechny moc zdravím,

díky všem za vaše povídání o maminkách. Ta moje dnes po třech dnech odjela. Musím říct, že to byla díky Bohu moc hezká návštěva. Tedy, párkrát pronesla věci, které mě napěnily, ale jinak bych jí pozlatila. Hodně byla s Eliškou, takže jsem mohla odpočívat.

Jinak máme teď další bojkotování jídla. Tak ukázkové záchvaty bych mohla točit na video a prodávat jako instruktáž. Občas jsem z toho už dost unavená. Utěšuje mě, že je to prý v tomhle věku normální.

Včera jsme byli s Kubou po dvou letech spolu v kině a moc jsme si to užili (včetně popcornu a obrovské limonády :).

lamvinek - Vůbec si nedělej hlavu z toho, že Zuzka nepřibírá. Každé dítě je jiné. Eli měla deset kilo až po 18. měsíci a je to spokojený dítě. Naše doktorka to nikdy neřešila.
Moc díky za povídání a mamince a tchýni. Vidím, že lidské osudy jsou opravdu hodně rozmanité. Jsi statečná a obdivuju, že si věci tak promodluješ. Věřím, že si střádáš v nebi velikou odměnu.

maxik- Jo jo, období vstávání a prvních kroků mám v živé paměti :). Musím říct, že asi týden jsem z toho měla nervy na pochodu :).

Romcaa - Je puper, že ti to s oběma mamkama klape. To je opravdu dar.

Demi - Vyrážka se hojí hodně pomalu, ale řekla bych, že už není „aktivní“. Elišku už to nesvědí. Na nožičce se to sloupává a na zbytku těla se to jakoby rozpíjí.
Jinak meloun jsem už zkusila znovu před pár dny a zdá se, že je to OK. Tak záhada zůstává nedořešena. Ale napadlo mě, koupila jsem nakrájený, jestli se na tu dužninu nedostal při krájení ten postřik…?

Deníček napíšu až příští týden, nějak tenhle týden nepřibývají komentáře :o).

Karolinka a Eliška (22m + 6d)

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 08.06.06 21:53

Ahoj holky a děti;-)

Tak bych taky chtěla připojit povídání o mamince. S mojí maminkou mám krásný vztah, jsme vlastně kamarádky s vzájemným respektem. Moc si jí vážím za to, co všechno v životě zvládá, má dost velké zdravotní problémy, přesto se perfektně stará o rodinu. Kdysi jsme spolu vstaly ve sboru při evangelizaci, ale její víra se projevuje hlavně v krizových situacích. Občas se mnou i zajde do shromka, když ne, tak se zajímá o text kázání, ale netouží po bližším kontaktu s Bohem. Zrovna včera jsme spolu mluvily o mém vstupu do sboru, ale mamka říkala, ať si dám pozor, že je to veliká finanční zátěž:o Takže se modlím, aby přijala Pána Ježíše i za Pána svého života a nesnažila se všechno zvládnout sama…

S tchýní je to horší, mám s ní problémy od začátku. Sebrala jsem jí syna atp… Prostě klasika! Byla jediná, komu se nelíbila naše svatba ve sboru, měla nepřátelské řeči, co je to za sektu. No, nebudu se o tom radši ani rozepisovat… Mám veliký problém s ní komunikovat o čemkoliv, takže o své víře jsem s ní nikdy nemluvila. Snad se to časem s Boží pomocí nějak zklidní!

Jinak, jsem ráda, že se vám všem daří, že jsou děti i manželé zdravější nebo úplně zdraví;-) A že i naše těhulka je v pořádku!

Já jdu pokračovat v psaní diplomky…

Hodně Božího požehnání!
Vaše Šárka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 10.06.06 16:48

Ahoj holky tak u nás je všechno v pohodě celkem,babička (tchyně) přišla na naše tajemství že ji kupujem pejska nebyla moc nadšena že ještě není připravená ale myslím že je to nejvyšší čas,onemocněl nám i ten druhý pejsek a kdyby jsme přišli i o něj to by bylo asi zlé.Tak jsme ji koupili se švagrem krmení a misky a obojek a řekli jí to že její tušení bylo správné,že pojede v pátek na výlet už to stravila a myslím že se i těší ukazali jsme ji fotky.Tak doufám že to bude dobrý.No tatka se chystá v uterý na první rehábku a doufám že ho to rozhýbe, a nebude ho ta noha tolik bolet.Holky lítají venku a zuzi se vzbudila pujdeme ven slíbili jsme holkám že budem grilovat doufám že počasí nezklame.

Šari neboj tchyně změkne až bude mít vnouče,u nás mnou taky nebyla nadšená a ted je to celkem dobrý.A sekty mě zase říká že jsem fanatička prý do kostela chodí jen staré babky jedni sousedi a já,to slyším pořád.Chce to vydržet a modlit se.

Karoli doufám že Eli už bude v pohodě s tou nožkou.

Zdravíme všechny mami mimi těhulky.

Demi jak se máte co Honzíček?Vy jste z Ostravy jako my ?

Barča a povídalky Teri,Ani a Zuzi ted i Ali a Marky

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 10.06.06 16:51

Ještě zdravíme Maxika přejem co nejméně pádu při učení chození u nás byl včera první silniční lišej malá zkoumala venku chodník a Terezka ji chtěla sundat bryndák a bouchla ji hlavičkou na beton,ale máme jen trošku odřený nosík Zuzi je statečná,
 Barča

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 12.06.06 12:19

Ahoj holčinky,

protože dnes večer odjíždím s Honzíčkem k našim a budu až koncem týdne, dopředu se omlouvám za své případně opožděné příspěvky. Ale těším se na ty vaše.

Honzíkovy 1.narozeniny jsme oslavili v sobotu a bylo to úžasné. Sešla se naše blízká rodina (bylo nás 13 i se psem), Honzík dostal krásný dort s figurkama zvířátek. Ale nic z něj neokusil, zato si dal „Malakova“, který jsem mu připravila z piškotů, jablečného pyré, jahod a jogurtu. Bylo mi líto, že svůj dort ještě jíst nemůže :-)), takže jsem mu to alespoň takhle chtěla vynahradit.
Dostal také krásné dárky, mezi jinýma i bakelitový člun, který má všestranné využití: loďka na vodu, pískoviště nebo bazének.

Až se dnes vyspí, půjdeme k paní doktorce na roční prohlídku. Jsem zvědavá, jak mi zase vyrostl :-)

Šilhání jsme se zatím nezbavili, stejně jako neustále zahleněného krčku. Má to od malinka, ale paní doktorka byla zatím v klidu. Tak uvidíme, co nám řekne dnes.

Zatím vás všechny zdraví
Demi + Honzík (dnes 1 rok)

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 12.06.06 12:26

Jo, Karolínko, napadl mě ještě jedna možná příčina vzniku té Eliščiny vyrážky: alergie na slunce. Ono totiž opravdu často stačí jen pár paprsků, které nemusí být nijak intenzivní a na odhalených místech vyskočí drobné pupínky, které se postupně rozšíří. Vyrážka velice svědí, až bolí. Bohužel nepomáhá žádný ochranný sluneční krém, ani pudr na vyrážky, které většinou ustoupí časem samy, pokud je dítě ve stínu, nebo oblečené. Nepomáhají ani žádné léky na alergii, snad by ale mohla pomoci homeopatika.
Tak pokud by to opravdu mohl být tenhle druh alergie, určitě by stálo za to se informovat.

Ahoj, Dem.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.06.06 14:37

Ahoj holky přejeme Honzíčkovi vše nej k 1.narozeninkám a hodně božího požehnání.Barča a cácorky

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 12.06.06 15:39

Děkujeme za přání a přejeme taktéž hodně Božího milosrdenství pro celou rodinku!

Srdečně zdraví Dem.

 
LuciaM
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 12.06.06 15:52

Ahoj, len chcem pochváliť tento nádherný denníček, je veľmi nezvyčajný a ten príbeh o nočnom rybolove ma doslova chytil za srdce. Pozdravujem všetkých, nakukovateľka Lucia zo zebričiek

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 12.06.06 16:39

Ahoj všem jesličkandám i nakukovatelkám;-)

DEMI: Přeju Honzíčkovi k dnešním narozeninám hodně Boží lásky a požehnání! A mamince, ať prohlídka dobře dopadne!:-))

KAROLINKO: Jak psala Demi o tom slunečním ekzému, to by mohlo být ono, pokud teda u vás bylo nějaké sluníčko. Stává se to právě na jaře, když je sluníčko agresivní a kůže ještě není navyklá. Hlavně, že je Elišce už líp.

LAMVINEK: Díky za podporu, na tchýni opravdu nic jiného než modlitba nezabírá;-) S tím pejskem jste to vymysleli fakt krásně, babička bude jistě spokojená. Ať manželovi dobře dopadne rehabilitace!

Dnes jsem ukončila kurz biblických základů, bylo to nádherné, díky Bohu jsem pochopila spoustu souvislostí a Božích pravd. Mám za sebou tak další krok na cestě ke křtu. Při té příležitosti jsem konečně sepsala své svědectví, takže ho vložím jako další příspěvek.

Krásný den plný slunce a Božího pokoje!

Vaše Šárka

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 12.06.06 16:41

Má cesta
Vždycky jsme věděla, že Bůh existuje. Moji prarodiče, u kterých jsme i s rodiči bydleli, mi o Něm vyprávěli a snažili se mě vést k víře. Jako malá jsme s nimi chodila do shromáždění a do besídky. Jednou byla ve sboru evangelizace a na konci se kazatel zeptal, kdo chce přijmout Pána Ježíše, ať vstane. Vstala jsem, i když jsem tomu moc nerozuměla, věděla jsem, že Ho chci přijmout. Tak začala má cesta s Pánem a můj boj s pýchou a svévolí.
Krátce na to jsem se s rodiči odstěhovali do Prahy, kde jsme s mamkou začaly chodit do sboru na Vinohradech. Líbilo se mi tam, chodila jsem do dorostu a později i na mládež, našla jsem tam kamarádky. Jenže jsme cítila, že jejich život s Bohem je jiný než ten můj, takový hlubší, a tak jsme začala hledat Boží blízkost. Znovu, tentokrát v modlitbě, jsem Ho pozvala do svého srdce a čekala jsem ty úžasné změny a zázraky, o kterých všichni kolem mluvili. Jenže se nedělo zdánlivě nic… Dnes už vím, že Bůh na mě pracoval, ale já se pořád pokoušela jít vlastní cestou, mít všechno pod kontrolou, řídit si svůj život sama, a tím jsem se vzpírala Jeho vůli.
Tenkrát jsem to ale nevěděla a postupně jsem podlehla tlaku prostředí, přestala chodit do shromáždění a začala žít podle vlastních pravidel. Věděla jsem, že se to Pánu nelíbí, ale bylo mi to jedno. Občas jsem se modlila, hlavně, když jsem byla v úzkých a něco jsem potřebovala… Bylo jsem úspěšná při studiu, podle lidských měřítek šťastná. Přesto jsem měla pocit, že jsem ztracená, že nevím, co dál, neměla jsem žádný plán do budoucna, věděla jsem, že mi v životě něco chybí. Pak se začaly dít podivné „náhody"! Dnes vím, že to byla Boží vůle. Že On si mě k sobě znovu zavolal. A že to udělal nečekaným způsobem, abych si zas nemohla hledat nějaké výmluvy… Božím nástrojem se stal můj manžel, i když je sám nevěřící. V mém životě se rychle stalo mnoho změn, které mě nakonec přivedly na Šeberov. A tak jsem znovu začala navštěvovat bohoslužby a Pán si mě připravoval.
Po svatbě nás postihlo složité období, nevyšlo nám bydlení, ve které jsme doufali, a tak jsem putovali po pronajatých bytech a trápili se vyhlídkou do budoucna. Znovu jsem cítila velikou potřebu Boží pomoci a touhu slyšet Boží slovo. Šla jsem do sboru a Pán mi při kázání odpověděl: Hledejte především Jeho království a spravedlnost, a všechno ostatní vám bude přidáno. Nedělejte si tedy starost o zítřek, zítřek bude mít své starosti. (Matouš 6, 33 - 34).
Od tohoto dne jsem na sobě stále víc cítila, že mě Bůh vede, že má pro mě připravené řešení všech mých problémů, že ví lépe něž já, co je pro mě dobré. Stačí jen, když Mu otevřu své srdce dokořán!
Pořád ještě stojím na začátku cesty duchovního růstu a než budu Pánu Ježíši dobrým učedníkem, bude mít Duch Svatý ještě hodně práce. Ale vím, že na té cestě nejsem sama, že Pán je stále se mnou, že mě miluje jako své dítě, i když nejsem dokonalá…

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 13.06.06 09:03

Milý Honzíku od Demi,
přijmi naší gratulaci ke Tvým včerejším narozeninám.

Honzík slaví první rok, přejeme mu pevný krok.Správnou míru podrážky, ať pak řeže zatáčky.
Bez úrazů, ran a pádů… ať má nad svým tělem vládu.
K tomu úsměv na tváři, ať vždy krásně zazáří. Když se na něj podíváte, ať z něho radost všichni máte…(múza už mě opustila - škoda). Krásné 1. narozeniny Vašemu synovi přejí Zuzka+Martin+Emily

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 13.06.06 13:20

Ahojky,
také přejeme Honzíčkovi ,opožděně k narozeninám ,hodně zdraví,Božího požehnání,aby se mu v životě moc dařilo a uměl překonat překážky s humorem a pokojem v srdci.
Zazu +Jana+Vendy

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 13.06.06 13:42

Ahojky,

omlouvám se, že zas tak málo píšu :(. V neděli máme členské shromáždění a já pracuju na finanční zprávě za minulý rok. Už mám místo hlavy kalkulačku :).
Příští týden už bude snad líp.
Virážka se Eli hodně zlepšila, ale ne a ne to zmizet. (Tedy nožička se už oloupala a je tam zdravá kůže, ale po těle to pořád má. Díky za vaše tipy s tím sluníčkem, ale nevím nevím. Já občas na sluneční vyrážku trpím a tohle mi přijde jiné…

Mějte se všechny moc krásně a děkuji za vaše chvály 8O).

Karolinka

P.S. Posílám seznámek.

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 13.06.06 21:05

Ahoj holky,

zdravim vas po delsi dobe, je mi docela mizerne. zitra jdu na kontrolu a uz 2 dny mam pocit, ze me docela divne poboliva v podbrisku. vim, je normalni, ze bricho boli, jak „to tam roste“, ale tohle se mi zda nejake divne. tak mam velky strach, jak to vsechno zitra dopadne. Prosim, myslete na me!! vim, ze to bude tak, jak ma, ale ta nejistota me ubiji!!!!

Jinak gratuluju oslavenci, jsem rada, ze Eli uz se alespon trosku zlepsila, a ze i s ostatnimi marody to snad vypada lepsi.

Pozehnany vecer vsem maminkam, detickam i snazilkam

Stazi, dnes 11+6?!?

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 14.06.06 09:25

Stazko,

moc na Tebe myslím, ať je všechno v pořádku! Pán s vámi!!!

Šárka

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 14.06.06 13:12

Ahoj Stazko,také na tebe myslím a modlím se,aby bylo mimi i ty úplně vpořádku.Je to docela normální,že máš strach,ale neboj se,změny v těle můžeš pociťovat různé.Od bolestí prsou,břicha,zvra­cení nevolností přez neklid,brečení apod.Já vím,že to asi moc nejde ovlivnit,ale hodně odpočívej a věř že za pár dní ti bude určitě lépe.Moc ti to přeji.
Zazu a zlobilky

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 14.06.06 14:48

Ahoj holky,

moc dekuju za modlitby. Ted jsem prisla domu, mela jsem dnes „lekarsky“ den. Nejdriv rano gynda a ted po obede zubar.

Pani doktorka mi delala UTZ, vse je OK, mimi ma skoro 6cm, 2 rucicky a 2 nozicky i s choditkama a prstikama. UZASNY!!!! 27.6.jdu na odbery ohledne vrozenych vad. Celou noc sem ja i manzel naspali, meli jsme veliky strach. nastesti jsem se az dnes po kontrole dozvedela, ze dcera moji kolegyne z prace o tyden tehotnejsi nez ja o mimi v sobotu prisla :-((

Jdu studovat vsechny brozurky, cojsem dnaska dostala (u gyn i zubarky), mam dojem, ze nebudu delat nic jinehop nez chodit po doktorech!!!

Pozehnany zbytek dne a DIKY za vas za vsechny!!!

Papa

Stazi, 12tt+2 (dneska podle UTZ)

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 14.06.06 14:52

Stazičko,

hurá a veliké DÍKY BOHU!!! Už jsem se bála, čekala jestli, co napíšeš…

Užívej si brožurky i krásný den;-))))

Šárka

Vložit nový komentář