Křesťanské jesličky č. 32 - Adopce na dálku v Indii zblízka

Rodičovství

Jak jsem slíbila, napíšu několik postřehů z cesty do Indie, která byla trochu netradiční. Tématem jsou charitativní projekty Arcidiecézní charity Praha v Indii, které jsem měla možnost poznat.

Indie mne vždy zajímala, připadala mi z knížek krásná, tajemná a zvláštním způsobem přitažlivá. Když jsem po škole nastoupila do práce a získala tím pravidelný příjem, rozhodla jsem se „adoptovat" dítě v rozvojové zemi. Tato forma charity mne zaujala, protože v ní vidím možnost pomoci konkrétnímu člověku, není to jen cesta peněz, ale především cesta mezi dvěma lidmi, z nichž každý žije na jiném konci světa, v úplně jiných podmínkách, a přesto je něco spojí. Cesta od srdce k srdci. Na internetu jsem našla stránky projektu adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha. Projekt se realizuje ve více zemích, zejména v Ugandě a v Indii. A protože k Indii jsem měla shora zmíněný romantický vztah, neváhala jsem. Napsala jsem do ADCH; konkrétní dítě, které budu podporovat, jsem nijak zvlášť nevybírala (i když ta možnost existuje), ale zmínila jsem, že bych upřednostnila děvčátko zhruba desetileté, případně sirotka. Tak nějak jsem si říkala, že v Indii to mají děvčata se vzděláním těžší a že úděl osiřelých dětí je hrozný vůbec všude. Tím, že jsem s podporou začala u menšího dítka, může vztah trvat více let, navíc mi bylo kolem 25 let a chtěla jsem mezi námi určitý věkový odstup. Brzy mi přišel dopis, že mým „srdečním" dítětem je desetiletá dívenka, která žije jen s maminkou v chudé kolonii v indickém Bangalore.

Podpora dítěte na dálku není nijak zvlášť nákladná záležitost. Liší se podle země, kam směřuje, do Indie činí ročně 4.900,– Kč. Za tuto částku se platí především školní poplatky, uniforma, knihy a školní potřeby, v případě nutnosti i zdravotní péče. Pokud prostředky zbudou, koupí místní pracovníci něco potřebného rodině. Já osobně k tomu přistupuji tak, že utratím spoustu peněz za věci, bez kterých bych se obešla, za nákladné oblečení, za slaďoučké drinky na posezení s kamarádkami… Zkrátka je to příležitost investovat do vzdělání dítěte, které by jinak vzdělání těžko získalo, a tím mu něco do života dát. Jak ještě napíšu, s tím dáváním a dostáváním je to skutečně velice relativní…

S dítětem je možné si dopisovat. Je třeba zdůraznit, že od těchto dopisů nelze čekat zázraky. Dítě žije v chudé vesnici, jeho svět a svět dárce jsou si úplně cizí, se sepsáním několikařádkového dopisu musí dítěti pomoci učitel. Ale děti posílají také obrázky, fotografie, dostanete údaje o prospěchu. Já sama dopisy dost zanedbávám, zvláště teď mne pořád zaměstnávají jiné záležitosti. Ale o malé Mahadéví vím a často si vzpomenu, jak se má a co asi právě dělá. Jestli si hraje, je ve škole, nebo musí pomáhat mamince? Nezapomenu, jak jsem byla dojatá, když jsem jí poslala dopis o tom, že jsem se vdala, a připojila naši svatební fotografii. Obratem mi přišla fotka, na které je usměvavá Mahadéví s maminkou, kolem několik koz a ona ukazuje do objektivu naše svatební foto.

Ačkoliv opravdu nemám ráda cestování a jakékoliv přesuny v prostoru mne dost stresují, Indie mne lákala k návštěvě. Na cestu na vlastní pěst s batohem na zádech rozhodně nejsem ta pravá povaha a na klasický turistický zájezd se mi nechtělo. Když jsem se dočetla, že se chystá cesta „adoptivních rodičů" na návštěvu za dětmi, přímo do míst, kde se projekt realizuje, přihlásila jsem se. Přiznávám, že u představy, že jedu někam tak daleko, mi trochu bušilo srdce. Nevěděla jsem přesně, co od tak netradičního výletu čekat, ale viděla jsem příležitost podívat se do Indie a poznat ji z trochu jiné stránky než čistě turistické. Neodradilo mne ani to, že já se nemohu se „svou" dívenkou setkat, protože žije ve středisku, jež je příliš vzdáleno místům, kde budeme. V té době jsem byla sponzorem teprve rok a usoudila jsem, že to nevadí, že podstatné je především vidět fungování projektů jako takových; na osobním setkání jsem tedy netrvala.

Pro pořádek musím napsat, že náklady na cestu jsme si hradili samozřejmě sami, nic nešlo z prostředků určených na charitu. Protože to nebyla levná záležitost, nevyhnula jsem se myšlenkám typu „ty peníze by mohly prospět více dalším dětem, než abych za ně jela na výlet". Cesta ale měla svůj smysl - byli jsme první taková výprava, viděli jsme, že peníze vynakládané na charitu se dostávají tam, kam mají, setkání s dětmi i pracovníky charitních středisek byla úžasná a v neposlední řadě jsme mohli prostřednictvím našich netradičních zážitků sdělovat po návratu informace o záslužné činnosti, kterou ADCH v Indii koná a na níž potřebuje spoustu finančních prostředků.

Cesta se chystala v listopadu, a protože jsem v září dělala náročné profesní zkoušky, pojala jsem ji jak odměnu za úspěšné vykonání (přihlášku jsem ovšem odesílala v létě, s důvěrou v to, že zkoušky absolvuji bez problémů:)). Učila jsem se, přišlo babí léto, zkoušky byly úspěšně za mnou, absolvovala jsem informační schůzku účastníků cesty a s milou paní doktorkou u nás ve zdravotním ústavu jsem si domluvila očkovací kalendář. No a pak už přišel začátek listopadu, sbalila jsem kufr a na letišti se sešla s ostatním členy výpravy. Na to, že to byla moje letecká premiéra, jsem si vybrala docela exotickou destinaci:)

Zde mi připadá, že deníček by byl příliš dlouhý, takže druhou část, v níž popíšu průběh cesty a fungování projektů na místě, bych nechala na příště.

Christabel

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
xyz
Závislačka 3294 příspěvků 26.07.07 13:56

Ahoj
Nejsem z vašeho deníčku, ale tvůj článek mě zaujal. Už se moc těším na pokračování, moc mě to zajmá. I když máme dvě děti a jsem na MD, tak jsem se rozhodli adoptovat dítě na dálku. Chci to udělat už dlouho, ale nějak nebyly prašule, teď je naše situace lepší, tak jsem moc ráda, že si konečně svůj sen splním. Máme miminko a na adopčátko půjdou prašule z porodného :o)
Mojí láskou není Indie, ale Afrika. Neustále ležím v knihách o Africe :o) Takže vybíráme dítko z Afriky. Teda zatím vybíráme společnost, s kterou do toho půjdeme. Pročítám jejich stránky na netu, je to hodně informací. Jsi s Arc. charitou spokojená?
Zorka  

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 26.07.07 14:38

Ahoj Zorko, jsem ráda, že se ti článek líbí a vážím si toho, že do adopce chcete jít i s tím, že si něco třeba odřeknete. S ADCH jsem spokojená velice, oni už zprostředkovali adopci mnoha tisíc dětí a jak ještě budu psát, mají to velice dobře zorganizované. Když budeš vybírat, doporučuji všimnout si, jak velké procento peněz jde na režii charity, jejich administrativní náklady - u ADCH je to velmi málo (tuším 8%?), u některých jiných společností třeba až 25%. To je velmi důležité hledisko. Dokonce jsem slyšela, že přes českou ADCH to dávají i někteří zahraniční dárci, protože v cizině jsou ta procenta vyšší.
Přeju hodně radosti s dětmi - i těmi vzdálenými:)
 Chris

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 26.07.07 14:53

Ahoj Chris,  

moc jsem se na tvůj deníček těšila a hodně mě zaujal. Popsala jsi to velice hezky - už jsem zvědavá na pokračování :-). Moc doufám, že časem i naše rodina na tom bude finančně lépe, abychom se také mohli zapojit do tohoto projektu a zajistit vzdělání dítěti, které by si něco takového bez přispění jiných nemohlo dovolit. 
Zajímalo by mě, jestli se sponzorská rodina podílí svým příspěvkem i na zdravotní péči o to které dítě? Překvapilo mě, že výše roční částky není tak vysoká, počítala jsem tak se 7 tisíci Kč.  

Měj se pěkně a pohlaď Helenku :-)
Demi (39tt)

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 26.07.07 15:16

Ahoj Christabel i ostatní kočky!
nevím, jak je to možné, ale poslední dva dny opět zas vůůůbec nestíhám, tak jsem článek jen přelétla, později se k tomu ještě vrátím v klidu. Jen jsem chtěla napsat, že mě to postrčilo, abych se „šla“ podívat na web ADCH a podívala se na pomoc dětem z Ukrajiny. Na VŠ byl totiž u nás v kostele kněz, co se věnuje dětem na Ukrajině. Moc mě to tehdy zasáhlo. Vykládal, jak nechce, aby se děti vozily do ČR na výlety, že jim to nepomůže, že by to v nich jen probudilo frustraci. Oni že mají moc málo, ale žijí šťastně v tom co mají, kdyby viděly, co všechno mohou mít, tak je to jen znejistí…Nikdy mě nenapadlo takhle uvažovat, ale je to fakt. tehdy jsem si říkala, že až budu vydělávat, musím se do toho nějak zapojit, pak jsem na to jaksi pozapomněla a dnes si říkám, že by přece jen byl čas na to přispět. Sice dáváme pravidelně na sbírkách v kostele, na hospic i tříkrálovou sbírku, ale tohle pomůže konkrétnímu člověku, což je další rozměr možné pomoci.
Demi, moc na tebe poslední dobou myslím. Mám teď čtyři, vlastně s tebou pět kamarádek (s maxíkem šest :-) ), které čekají miminka, tak se za ně/vás s Míšou každý večer modlíme… věřím, že budeš mít krásný druhý porod, že si ho opravdu užiješ :-)
Maxíku:Nepřeháněj to, musíme nechat něco i na chlapech :-)
Lamvinku, Janku… mějte se, už vážně musím končit… M

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 26.07.07 15:43

Demi, adopce např. do Ugandy stojí těch 7 tisíc. Liší se to podle zemí.
Pokud mám správné informace,tak se z příspěvku hradí i zdravotní péče pro dítě, když je to třeba. Místní pracovníci pracují „v terénu“ přímo s rodinami a jsou informováni, co kdo přesně potřebuje. Část příspěvku jde i na rozvoj celé komunity. Zkusím o tom příště do deníčku něco napsat. A taky se chci věnovat tomu, jak je to tam s vírou.
Termín se ti blíží a já přeju, ať všechno dobře a bez problémů proběhne!

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 27.07.07 12:16

Jo pouhých sedm tisíc ročně a opravdu se hradí i zdravotní péče, plus školní docházka včetně potřeb pro dítě od školní uniformy po tužku a sešity. Tohle jsou moje zkušenosti z adopce na dálku přes Unesco a je to Afrika jak píše christabel Uganda.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 29.07.07 22:59

Ahoj holčiny,
Chris to co jsi napsala je úžasné. Mí rodiče taky adoptovali dítko z Ugandy a my jsme s manželem zatím ve „stavu“ nadšení a mluvení o tom, rádi bychom do toho šli. Jsem moc zvědavá na pokračovací deníček , proto Chris nečekej a nenapínej a piš, prosím.
Gerberce blahopřeji k Bedříškovi , to je super novina, že už je na světě a jsou oba v pořádku ! :-))
 Janek

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 30.07.07 14:04

Ahoj,  

zdravím všechny při pondělku.   Maky: velice zajímavé povídání o Ukrajině, které jsi napsala v minulém příspěvku. Mluvila jsem o tom s manželem, rozhodli jsme se, že do toho půjdeme, jakmile se utřepou naše rodinné finance, abychom věděli, co si můžeme dovolit.   Majči: díky za SZ a informace. Časem se budou hodit.   Maky a další: moc vám děkuji za modlitby. Je to pro mě veliká posila a povzbuzení. Strach ani nemám, snad je to též díky vám. Věřím, že nás Bůh ochrání, tak jako poprvé, a můj chlapeček se narodí v pořádku. Moc bych si přála na druhý porod vzpomínat v dobrém.  

V sobotu jsem byla na další kontrole, srdíčko, vyšetření - vše o.k., ovšem že děťátko bude mít nejméně 4 kg, o tom je můj Dr. přesvědčen. Nález od minula nezměněn (jen zkrácený děložní čípek, jinak vše uzavřeno a vysoko, takže to vypadá na nějaké přenášení), otoky nohou mi se změnou počasí téměř vymizely, tlak mám stabilně 110/65, ale cítím se dobře. Další kontrola opět tuto sobotu, ale Dr. je přesvědčen, že se uvidíme i tu další :-(  

Ode dneška je tu se mnou má tchyně, pomáhá mi s Honzíkem a domácností, tak jako minulý týden moje mamka. Manžel nechtěl riskovat, abych byla doma sama jen s malým, a zařídil mi společnost :-), takže tento a další týden tchyně, on také na dovolené, pak zase moje mamka, a pak se uvidí. Zatím vše zvládám docela dobře, jsem v pohodě, kolébku už mám připravenou, vystlanou krajkovými peřinkami, výbavička čeká ve skříni, stejně jako ostatní věci, tak už jen stačí, aby se miminkovi zachtělo vykouknout ven :-).  

Všechny vás zdravím a přeji požehnaný týden!
Demi (od zítřka začínám 40tt)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 01.08.07 16:18

Ahoj holky tak se hlásím po dovolené a po pouti.
K novému deníčku Chris napsala jsi to moc krásně, my jsme se odhodlávali k adopci na dálku asi tři roky.A letos v lednu jsme ji uskutečnili přes ostravskou charitu v lednu jsme adoptovali Nikoletu má osm a je z Ukrajiny a v květnu jsme adoptovali čtyřletou Marijanu taky z Ukrajiny.Jsou to krásné holčičky a je mi moc líto v jaké bídě žijí.
Máš pravdu taky se odhodlávám napsat jim dopis, ale vždy něco do toho vleze.A tak se snad ještě v srpnu dokopu k tomu, abych jim napsala.Neumím rusky , ale v ostravské charitě byli tak ochotní, že mi to přeloží.Na cestu tam se určitě nechystám, zaprvé co s dětmi a za druhé je to finančně hodně náročné.  

K naší dovolené moc jsme si ji neužili, sice počasí bylo krásné holky se vyřádily u vody, ale známí nebyli veřící a tak nám to duchovně nic nedalo, spíš jsem si připúadala jako kuchařka na táboře vařit pro dvanáct lidí celý týden.
Ale dětem se líbilo a to je pro mě důležité.  

ted o víkendu u nás byla pout k sv.Jakubu jak jsem psala bylo to moc krásné, vedl u nás mši novokněz dával novokněžské požehnání.Bylo to tak krásné a povzbuzující bylo v něm vidět jak krásný vztah má k Bohu.Děti si získal hned při prvních slovech.
Snad si z něj náš kněz vezme příklad.
Děti se vyřádili na kolotočích, terezka zpívala při mši.Sice na tu druhou už nechtěla, ale nenutila jsem ji i když mi to bylo líto.
Tak budu muset končit Zuzanka se rozhodla uklízet mi v šuplících.
Všechyn moc zdravím a přeju požehnaný týden.  

Barča

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 07.08.07 13:58

Ahoj holčinky,  

všechny vás moc zdravím.  

Stále jsme 2v1, dnes už je to 40tt + 1d. V sobotu na kontrole mi naměřili kontrakce, takže sestra se podivila: jéé, my už rodíme… No ale tyhle kontrakce byly tak asi vše, protože nález je opět nulový, jen zkrácený čípek, takže na další kontrolu jsem objednaná tento čtvrtek dopoledne. Pak se uvidí. Na porod to zdaleka nevypadá, necítím vůbec nic, žádnou změnu, žádné příznaky. U Honzíka mi už dávno odešla hlenová zátka, byla jsem otevřená na 2 cm asi 14 dní před porodem, a teď vůbec nic.
Docela mě to znervozňuje, protože údajně od 38tt přestává na 100% fungovat placenta, začíná se kazit plodová voda, takže mi to na klidu opravdu nijak nepřidává. A to se říká, že druhé porody jsou rychlejší a těhotenství kratší…
No nic, konec nářků :-)). Vše je v rukou Božích, věřím, že nás Bůh ochrání.  

Jinak už jen tak polehávám, posedávám se svým velrybím tělem, manžel má od včerejška dovolenou, je tady s námi tchyně, takže péči o Honzíka i o domácnost mám zajištěnou. Stejně mám ale pořád pnutí něco dělat, musíme ještě uklidit, vygruntovat, vyčistit, naleštit, vyžehlit…  

Včera jsme si udělali s manželem a Honzíkem krásný výlet. Jeli jsme k Novému Jičínu na nízké hůrky, kde jsme objevili studánku s pitnou vodou. Kromě nás tam nebyla ani noha, krásně jsme se prošli po lese, Honzík si neustále zpíval Ave Maria (v jeho podání Ajé Maíja), s manželem jsme si povídali o všem možném, takže to pro nás oba byla moc pěkná relaxace.  

A teď už jen čekáme.  

Zatím všem pěkný a požehnaný den přeje
Demi. 

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 07.08.07 14:53

Ahoj holky kde nic tu nic, aspon Demi se ozvala.To je fajn že jste měli krásný výlet.Jseš dobrá že ses vydala na výlet.
Neboj mimi bude určitě v pořádku.Chystá se bouřka a nejvíce se chce miminkám na svět při bouřce třeba si to mimi rozmyslí.Ten správný čas si najde.Budeme se za Vás modlit.  

No u nás jsme měli krásný výlet v neděli do ZOO bylo to moc fajn byla s námi i babička.užili jsme si to.Sice jsme tam potkali sousedy a naše holky se od nich nechtěly trhnout.ael to neva.No a od noci začala Zuzi teplotovat.Dneska v noci jsme skončili na stupnici 40.No ráno jsme byli na statimových odběrech a v poledne nám na:,–(ila paní doktorka už antibiotika.Sice se zuzi vzbudila jen se zvýšenou teplotou, ale to je určitě jen na chvíli.Takže jdu za mazlíkem.
Hezký den všem
Barča a holky

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 07.08.07 14:55

Jinak Demi příští středu je svátek Nanebevzetí Panny Marie to by bylo hezké datum, ale jen tě zlobím a přeju at to máte brzy za sebouz.Naše Terezka se narodila v ten svátek Nanebevzetí.
 Papa

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 08.08.07 08:39

Holky, omlouvám se že nepíšu, ale myslím na vás. Já, když náhodou zapnu pc, snažím se moc ne, protože mě to vždycky strašně vyhodí z rytmu, je to žrout času, pak nestíhám a ječím na děti :-(((, tak se momentálně „vyčerpávám“ na baby-cafe.cz (Makyna)  v diskusi o víře/náboženství. Na jednu stranu mi to přijde trochu zbytečné, jestli je jako možné někoho přesvědčit, navíc po netu, ale pak si zas říkám, kdyby alespoň někdo se zamyslel, a hlavně vyhnal z hlavy zaběhlé stereotypy… Vzhledem k tomu, že nemám patent na rozum a nyní ani čas na studium, dává mi to zabrat a měla bych se asi hodně modlit, abych nepsal nějaké bludy. Deminko, myslím na tebe moc. Neboj, neboj chlapčisko tě jen napíná! :-)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 09.08.07 15:41

Slavnostně předávám SMS od DEMI  

DOVOLUJEME SI OZNÁMIT VÁM, ŽE DNES V 10 HODIN RÁNO JSME SE STALI DVOJNÁSOBNÝMI RODIČI.
SYN DANIEL VAZI 4,5 KG A MERI 52 CM.VSE PROBEHLO BEZ PROBLÉMŮ.
HEZKÝ DEN VŠEM PŘEJÍ ZDENKA  A PAVEL    

Demi moc gratulujem at jste zdraví  a jste brzy doma.Vítáme nove Jesličkátko Danielka.At Vás Bůh provází.  

Barča a holky

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 09.08.07 22:13

Pro DEMIs rodinou,

Ať chlapeček všeho dost má v životě pro radost.
Zdraví, štěstí, veselosti - jak v dětství, tak v dospělosti.
Rodičům ať radost dělá, budoucnost ho čeká skvělá.
Celý život bez nesnází, ať ho úspěch doprovází.
Srdečně blahopřejeme k narození Daniela.

Zuzka s rodinou

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 09.08.07 22:26

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím, snad si nás ještě trochu pamatujete:-).

Demi moc moc blahopřejeme celé vaší rodince a přejeme zdraví a hlavně Boží požehnání.

janka s Barunkou, už dvouletou

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 10.08.07 13:30

Ahoj Janko pamatujem, ale ty už jsi se dlouho neozvala co je u Vás nového? Jak roste Barunka co nočníček máte úspěch? Naše Zuzanka se mu uspěšně vyhýbá.
Všechny zdravíme
Barča a holky

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 11.08.07 11:21

Demi, moc blahopřejeme! Doufám, že sis rození užila, že bylo všechno, tak jak má. Malý je tedy pěkný chlapík.
Holčinky, tak bych chtěla pravideně přispívat, ale…znáte to. U nás nic moc nového. Běta sice už snáší auto, kočárek občas vydýchá, přesto stále vede šátek. Teď nám ale zřejmě začaly zlobit zuby, neb je děěěěsně protivná. Pořád by se chtěla nosit, slintá jak čtyry a když se jí vzdálím ze zorného pole, začne ječet. Míša je sova skřížená se skřívanem (včera budíček v pět ráno), takže sotva lezu. Lamvinku, Janku, jste pro mě světice :-). M

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.08.07 18:17

Ahoj holky tak u nás skoro po víkendu, manžel má dnes sedmou noční, tak mám pocit že jsem stále sama.Včerejšek se nám ,ale vydařil.Manžel měl z práce Hutnický den na Slezskoostravském hradě, tak jsme tam šli byl po noční, ale zvládl to na jedničku.Bylo to tam moc fajn holky se vyřádily na skákacích hradech, pak tam bylo loutkové divadlo, zpívala tam Heidi Janku vzala sebou děti na podium, holkám se to moc líbilo.Moderoval to Petr Rychlý bylo to moc fajn nebyli vůbec namyšlení, fotili se sdětmi a všemi kdo chtěl rozdávali podpisy.Bylo tam sice hodně lidí, ale holky měly zážitek.  

Dneska by můj tatka oslavil šedesátiny měli jsme za něj mši, já jsem četla čtení, holky nesly obětní dary a Terezka se s cholou zazpívali Madonu, bylo to tak krásné doufám že i Tatínkovi nebéskému se to líbilo.Prožívám ten den se vzpomínkou na tatku pořád mám pocit že zavola přijede, nějak mi to pořád nedochází.Jsou to už tři měsíce, ale pořád si nemůžu zvyknout.Mamka u nás byla na poběd at není sama, ale pak chtěla domu, na hřbitov, mrzí mě že jsem se tam nedostala, ale manžel po noční a auto jsme doma neměli.No příští víkend to stihnu a zapálíme svíčku doma.  

Omlouvám se že tak smutním.
Maky proč jsme světice?
Pohlad za nás Bětušku a Míšu.  

Barča

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 14.08.07 12:50

Ahojte  

zas mě tu dlouho nebylo, absolutně nestíhám - už jsme od soboty nastěhovaní doma, ale včera jsme stěhovali ještě jeden pokoj, uklizené není skoro nic, protože jsem pořád sama s Dalkem, já uklízím, on krámuje, a to jsou pokroky minimální, o nachystání věcí pro miminko ani nemluvím. Teď čekám, až usne, ať můžu začít něco dělat.  

V sobotu jsem sebou dost škaredě sekla, frčeli jsme na kontrolu do nemocnice, ale všecko dobré, jen nějaké odřeniny a naražené zápěstí; včera jsem byla na plicním, napsali mi doporučení na plánovaného císaře, dneska mě gyndr. poslala domluvit se do porodnice, nejradši by mě viděla hospitalizovanou a porod po ukonč. 36. tt, čili příští týden. Zítra, pokud klapne hlídání, jedu do té porodnice, tak uvidím, jak to vidí oni. Jsem z toho kapku přešlá, hlavně když vidím ten chaos tady a ledově klidného manžela, který netuší ani kde má Dalek oblečení, natož kam patří všecky ty věci a má pořád času dost.   Demi - nejste už doma? Doufám, že je všecko v pořádku.   Janko - :-) ztracená dcera se vrátila…   Adopce na dálku - do toho jsme zatím nešli, podporujeme jeden projekt na Ukrajině - práci s dětmi na ulici a jejich resocializace v Otčim domě - známe českého misionáře, který se na tom projektu podílí, tak je nám to takové blízké.  

Mějte se zatím hezky. E.    

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 14.08.07 18:02

Ahoj děvčátka,  

tak se vám hlásím z dovolené ve Frýdku-Místku :-)).  

Už jsme od včerejška doma i s Danečkem. Většinou spinká, budí se na kojení nebo na mazlení a je to náš obrovský poklad a Boží dar.
Musím říci, že výběr porodnice nás absolutně nezklamal, naopak. Byli jsme spokojení s veškerou péčí, které se nám dostalo, a to už od příjmu až po odjezd domů.  

Měla jsem ještě nějakou poporodní komplikaci, byla nutná revize dělohy, ale už je to v pořádku. Měla jsem dost vysoké krevní ztráty a v děloze po porodu koagulát o velikosti dětské hlavy.
Všichni lékaři, sestřičky i PA byli naprosto skvělí, setkala jsem se nejen s profesionalitou, ale i s laskavostí, ochotou a maximální vstřícností.
Až bude chvilka, pošlu do galérky pár foteček.  

Zatím vás všechny moc zdravím, děkuji za vaše modlitby - vidíte, jaký mají úžasný účinek, a také za všechny gratulace.  

Krásný den přeje Demi.

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 17.08.07 21:11

Ahoj všem, konečně jsem se trochu rozkoukala po návratu z dovolené. A vrhla jsem se na likvidaci spousty pracovních restů.  

Především ale mám velikou radost, že mohu pogratulovat Demi k narození Danečka. Tak ať jste zdraví a ať vám synáček pěkně roste a dělá samou radost. Těším se na fotky.  

Dovolenou jsme strávili v jižních Čechách na Lipně. Protože nám vyšlo počasí, měli jsme spoustu možností co podniknout, žije to tam opravdu hodně turisticky. Vycházky i návštěvy hradů byly moc fajn, ale nejvíc mne nadchly cesty po vodě, když jsme měli půjčenou lodičku, jednou dokonce elektročlun, takže žádné veslování:) Helenka to s námi všechno zvládla, jen škoda, že si to nebude pamatovat:)
Ještě k deníčku - právě do úvah nad pokračováním deníčku jsem dostala dopis od Mahadéví a zprávu z Charity, že končí školu předčasně, v osmém ročníku. Důvodem jsou blíže nespecifikované problémy v rodině a chudoba a z toho plynoucí nepravidelná docházka (myslím, že musí pomáhat matce doma) a špatné školní výsledky. Jsem trochu zklamaná, ale utěšuje mne, že snad ta škola k něčemu přece jen byla, číst a psát se naučila a vyhnula se tak negramotnosti, která postihuje stále ještě velké procento obyvatel. Snad jí to pomůže, aby se v životě lépe orientovala a nenechala se snadno napálit a zotročovat.
Přeju všem krásný víkend.
Christabel

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 18.08.07 15:14

Ahoj Chris,  

to je mi moc líto, že Mahadéví musela školu ukončit. Pokud tam ani nemohla chodit, tak se není čemu divit, že neprospívala. Je moc smutné, že někde dítě nemůže dochodit základní školu, protože je natolik chudé, a někde jinde (u nás) kolikrát děti ani nejsou vedeny k pravidelné školní docházce, jakkoli je povinnost rodičů jim to zajistit.  

Pokračování deníčku určitě napiš a také pošli pár fotek do našeho společného alba, můžeš-li. Já na to právě jdu :-)  

Zatím ahoj!
Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 19.08.07 17:39

Ahoj holky tak zdravíme dneska píšu se Zuzankou na klíně, tak uvidíme kolik napíšem.
Vítáme Chris z dovolené.S tou holčičkou mě to moc mrzí, ale určitě to vyjde s jiným dítětem.A jak píšeš aspon základy má, ale je to škoda.
Už se těším na pokračování deníčku.  

My jsme se dneska ráno vrátlili od mamky z oslav Terezčiných narozenin a nedožitých narozenin tatky.Bylo to fajn, že jsme se sourozenci všichnin sešli a přesúpali u mamky holk,y tam zůstaly do zítřka a my jsme jeli se Zuzi domů se převléknout a spěchali jsme na mši do Třebovic, dnes tam byla slavnost Nanebevzetí Panny Marie, bylo to moc krásné a zároven se loučil nejlepší kněz převelleli ho do Zlína, moc bude chybět.Zastupoval dva roky i u nás.
Ten získava lidi každým slovem, bylo vidět jak ho mají všichni moc rádi.Všichni jsme brečeli, byl tak milý ke všem.
Byl tam sedm let a jak sám řekl sedm let plnosti.Když jsem měla problém vždy poradil a pomohl.Byl hodně blízký u nás v práci, z práce jsme tam byli všichno kdo jsme věřící, jen mě mrzelo že jsem nevzala holky měly ho taky moc rády.Ale mamka by byla zase sama tak ji holky aspon rozveselí.
Nějak nedokážu pochopit to měmnění kněžích ve farnostech. Vždyt si na ně člověk zvykne a je jako člen rodiny a tak by to snad mělo být.Nikdy nezapomenu jak jsem jela s holkama poprvé na Prašivou a jel s námi v tričku a kratasech zpíval blbnul s dětmi, no prostě to uměl at s malými tak s velkými.Jezdíval s dětmi na chaloupku.  

Ten nový kněz snad bude taky moc hodný.  

No musím končit Zuzi se tu už nelíbí.
Všem požehnanou neděli Barča

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 19.08.07 18:19

Ahojte,  

Demi - vítej doma, jsem moc ráda, že tentokrát byl porod přes Daníkovu velikost hezký zážitek; dívala jsem se do galerie a vypadáš na té fotce těsně po hrozně šťastně a krásně.

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 20.08.07 19:42

Tak mi to včera Dalek rázně utnul; vrhl se k vypínači PC tak rychle, že jsem to radši odklepla, a už mě k dalšímu nepustil ;-)  

Pomalinku se normalizujeme, toho císaře mi v nemocnici naplánovali až na 14/9, čili 4 dny před termínem, tak jsem trochu klidnější, že se to snad nějak zvládne, navíc se manžel začal víc snažit to tady znormalizovat, než se miminko narodí (gyndr. ho dost vyplašila).   Demi - A jak Honzík? Zvyká si na brášku bez potíží nebo si žádá víc pozornosti a žárlí? Jo, a neměla jsi ve Vítkovicíh u porodu dr. Tvarůžkovou? Jsem si na tebe vzpomněla - beztak to byla ona, protože přístup přesně jak jsi popisovala.   Christabel, škoda, že Mahádéví skončila se školou, kdoví, jaká je situace u nich doma;  ale na každý pád udělala jsi, co jsi mohla, abys její život změnila. Ani u vlastních dětí nemůžeme udělat víc než jim poskytnout co nejlepší podmínky k rozvoji, ale co oni s tím udělají, je už další věc. Můžeme mít jen naději, že co jsme investovali, a nemyslím jen peníze, ale hlavně pozornost, lásku péči atd., se někde projeví.   Lamvínku - tobě teď začne velké vypravování holek do školy, co? Tak hodně sil :-)  

Mějte se hezky, došel zas nějaký překlad, tak se na to musím vrhnout. E:

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 21.08.07 12:54

Ahoj děvčátka,  

zatím bojuju, nemám dost možností, jak být s váma více a taky kvůli bolestivým hemeroidům nevydržím dlouho sedět. Možná to taky znáte…  

Zatím kmitám mezi kojením, nošením, hraním si s Honzíkem (brášku úplně zbožňuje… stále k němu běhá, hladká jej, takže to vypadá, že žárlit snad nebude. Uvidíme do budoucna…). Naštěstí je tady se mnou moje mamka, takže navaří, opatří Honzíka, když musím kojit (kojím snad každou hodinu celou hodinu :-)) ). Příští týden k nám má namířeno tchyně, takže se babičky prostřídají. Aspoň si manžel nemusí brát z práce dovolenou.   Maxiku: Jo jo, rodila mě Tvarůžková + Kulová… Fuj, radši nevzpomínat. Jak sis to dala dohromady? :-)) A co ty, už se ti to také blíží.  

Jinak všechny zdravím, Lamvínka a její cácorky, které už se pomaličku chystají do školy (pohlaď Zuzi), Dalíska, Janka (díky moc za doporučení Frýdecké porodnice, byli tam všichni úžasní), Christabel, Majči (kdepak jsi?), Maky… Snad jsem na nikoho nezapomněla.  

Tak všem zatím ahoj a hodně Božího požehnání přeje
 Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.08.07 06:31

Ahoj holky tak my jdem jenom na skok protože Zuzi mi práve začala rozebírat koš s vypraným prádlem, máme se fajn žza chvíli jdu do práce.Zítra jedu s Terezkou na speciaální ultrazvuk střev do Rožnova pořád má problémy s bolestma bříška a táhne se to už od miminka ze začátku měli podezření na Celiakii tak jsme drželi bezlepkovou dieteu a pak že ji nemáme tak ji už držet nemusíme.Tak jsem zvědavá jak to dopadne doufám že dobře.  

V úterý jsme byli s holkama těma většíma v kině na Tučnáčky to byl zážitek, holky to už potřebovaly vyrazit někam bez Zuzi abychom se věnovali jim.
Jinak škola se blíží mílovými kroky no holky se docela těší ale já ne.To zase bude mučení.
Včera jsem potkala Maxíka s Dalískem kutálí se pěkně a dalísek je úžasný povídálek, akorát počasí nám nepřálo lilo jak z konve a já samo bez deštníku a zuzi se pláštěnka taky nelíbila nohy a hlavu měla celé mokré.  

Kdepak jsou naše ztracené ovečky.  

Všechny moc zdravíme.
Demi  at se Vám daří a chlapečci at poslouchají.  

Maxíku hodně síly a at už to máš brzy za sebou.  

Maky co Michalek a malá Bětuška?
Tak já už končím a omlouvám se za chyby nestihám a píšu rychle.
Požehnaný den Barča

 
Studnicka
Povídálka 19 příspěvků 24.08.07 11:36

Zdravím všechny!
Jsem moc ráda, že jsem objevila tuhle skupinku věřících maminek a ráda bych se přidala. Jmenuju se Alena a jsem z Vysociny, jsem katolička. Doma mám téměř osmiměsíční Petrušku. Ještě jsem se na emiminu nestihla pořádně rozkoukat, ale snad to brzy napravím a přečtu deníčky. Mimochodem ten poslední se mi moc líbil.
Studnička s Petruškou

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 24.08.07 14:59

Ahoj všem,  

a hele, nováček :-) To víš, že mezi nás můžeš i s Petruškou, jsme moc rády. Odkud jsi?  

Jinak u nás vše o.k. s pomocí Boží. Daníček přibývá, ve středu měl 4,8 kg, což se mi zdá na 14denní mimino docela solidní váha :-)).
Jsem nyní ve stavu, kdy straaašně závidím těhulkám (abys to věděla, Maxiku) a vůbec bych se nebránila myšlence na třetí miminko… Jen kdybych věděla, že už se to obejde bez těch poporodních komplikací…
Dokonce už mám i za sebou pár dnů poporodního blues - přesně před týdnem jsem 2 dny brečela nad jednou básničkou holky z BC, která čeká už 4 (a neplánované) dítě a přijala je s obrovskou láskou. Ještě teď když na to vzpomenu, začne se mi lehce klepat brada…  

A jak jinak prožíváte konec léta?
Tak papa, Daník pláče!
 Demi

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 24.08.07 16:39

Ahoj Studničko, zdravím tě, já jsem tu taky vlastně nová:) A mám holčičku 10 měsíců, tak to nejsou tak daleko od sebe.
Demi, přeju ať to zvládáš, já si tak nějak vůbec neumím představit, jaké to je starat se kromě úplného miminka ještě o starší dítko a všechno další. Jedno dítě dá už tak dost zabrat. Ale je dobře, že už myslíš na třetí:)
A váhu má Daník opravdu solidní, to bude chlapisko, že bude moct skály lámat:)
Taky musím běžet, Helenka mi asi vypne počítač, přeju všem pěkný slunečný víkend a radostnou neděli.
Christabel

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 25.08.07 01:04

Poslala jsem další díl deníčku. Snad se nebudete zlobit, ale ještě pořád to není všechno. Chris

 
Lesina
Echt Kelišová 9857 příspěvků 25.08.07 01:10

Už je venku :)

L.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama