KŘESŤANSKÉ JESLIČKY, č. 6 - Z lásky celý svět

Rodičovství

Je tu jaro, čas lásky a i když se ještě sem tam objeví nějaký ten ranní mrazík, kytičky raší a už je nic nezastaví. O lásce bude i to dnešní povídání. Mohla bych ho nazvat třeba: Pohádka o veliké lásce...

…Bylo nebylo, za devaterými horami a devaterými řekami, za sedmero moři a sedmero pouštěmi, žila krásná princezna. Pocházela ze vznešeného rodu a ačkoli byla velice chudá, už před jejím narozením byla zaslíbena moudrému a bohatému králi. Ještě než se krajem rozlehl její první dětský křik, král už chystal přenádherné dary pro svou budoucí nevěstu. Kolem domu vysázel desítky druhů stromů a keřů. Některé plodili sladké ovoce, jiné byly prostě krásné a voněly. Do veliké dálky kolem domu se rozprostřely husté zelené trávníky plné květin. Král svedl do zahrady horskou bystřinu, která všechnu tu nádheru zavlažovala a napájela i ptáčky, kteří sedávali ve větvích a den co den zpívali dívce píseň o králově veliké lásce. I vítr, když se zatoulal mezi stromy, broukal zamilované melodie.
Princezna rostla a dospívala a pomalu se blížil den svatby. V podvečer sedávala na zápraží a vyšívala si svatební šaty. Všude, kam její oko dohlédlo, viděla důkazy veliké lásky a oddanosti. A ačkoli bydlela v nebývalé nádheře, její srdce tesknilo po králi a vyhlíželo den svatby, kdy se nevěsta a ženich sejdou a už se nikdy nerozloučí…

Tenhle příběh mě napadl před pár dny, když jsme s Eliškou rozjásaně sledovaly tu barevnou nádheru, která se prodrala ještě studenou hlínou a začala nám krášlit zahrádku. Vzpomněla jsem si na toho zamilovaného Krále, který pět dní před naším stvořením z lásky chystal tenhle svět, abychom v něm žili obklopeni Jeho láskou. Jak si dal záležet! Neodbyl to stovkou druhů rostlin nebo tisícem druhů zvířat. Vymyslel a stvořil tisíce a desetitisíce druhů, z lásky k nám. Když si pročítám knihu Genesis, z každého řádku na mě dýchá Jeho nedočkavost a vášeň k nám.
Jako hrnčíř zanechává v hlíně své otisky, tak je On podepsán na každém stvoření kolem nás. Až se budete sklánět nad jarní kytičkou, podívejte se pozorně. Na každém okvětním lístku je drobným písmem nápis: Miluji tě!

**Vaše Karolinka****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 07.04.06 13:47

Ahoj Karolínko,

to je prima, že už jsi tady :-)) A díky za pěkný deníček. Máš pravdu, jak je to všechno kolem nás krásné. Jen kdybychom si tu krásu dokázali pro sebe, ale také pro své děti co nejdéle zachovat. Není to vůbec jednoduché. Miliony aut ubírají kyslíku, tisíce továren zamořují vzduch, vody, půdu, záplavy a požáry likvidují stromy, lesy, a kyselé deště zničily i celá pohoří. Kéž bychom žili v souladu s tím vším, co pro nás bylo z lásky stvořeno. Naštěstí je toho stále víc než dost.

Krásné jaro všem přeje Demi.

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 07.04.06 19:38

Karolínko,
pěkný a pravdivý deníček. Pán Bů má úžasnou fantazii, když vidím, jak je ten život kolem nás rozmanitý a nádherný…
Barunka navečer usnula a pořád spí, tak opravdu netuším, kdy se večer dostanu do postele, to zas bude čilá dlouho do noci:))
Krásný a požehnaný víkend všem

přeje Janka s Barunkou

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 07.04.06 21:02

Ahoj všem, ještě jednou,

babička dnes dopoledne odjela. Skoro se při odjezdu rozbrečela, jak se jí od Elišky nechtělo. Měli jsme se moc hezky. Dělali jsme dlouhé výlety a tak na smutnění nebylo moc času. Jen večery byly smutné. Kuba se vrátí dnes v noci, tak se už moc těším. A hodně taky kvůli Eli. Často se na něj ptala a už si pamatovala, že táta přijede „v pá-ek“.
Tak jsem upekla jeho oblíbený perník a zítra k obědu bude taky velká bašta. V kuchyni přibyl květináč s narciskami - neodolala jsem, když jsem je viděla. Tak to tu snad bude domácky útulné. :) Teď ještě půjdu upéct perníčky pro Elišku, tak bude byt i hezky vonět.

maky - Inspirace k deníčkům - hi hi. No, to si tak v srdci pořád říkám: „Co já těm holčinám napíšu? Vždyť už je středa!!!“ No a pak najednou přijde nějaká myšlenka, základní téma. Když jdu psát, tak se modlím, aby mě Duch Svatý vedl a já napsala něco povzbuzujícího a inspirujícího. Tož tak :).

jankaI - Tak to máte teď v rodině asi trochu smutno. Kéž se všichni rychle uzdraví. A gratuluju k zoubkům :)!

Demi - Jo jo, lezení, chi chi :). Živě si na to vzpomínám. Nejdřív byla v ohrádce Eliška a nakonec jsme do ní přemístili tatínka s psacím stolem a počítačem :))).

joni - Žížaly mě fakt pobavily :).

lamvinek - Myslím, že víš, co ti poradím. Za oba - manžela i tchýni - se musíš modlit. Ať Bůh připravuje jejich srdce a dá jim tu osobní zkušenost setkání s Ježíšem. Dokud to nebudou mít v srdci, budeš tahoun ty, ale to se nedá zvládnout pořád. Je skvělý, že jsi nerezignovala.

mamulka + Gerberka - Seznámek ráda pošlu. Jen mi prosím pošlete přes Soukromou zprávu emailovou adresu.

Gerberka - Podle Písma je muž hlavou své ženy a také se o ní má starat a milovat ji jako Kristus církev. To mimo jiného znamená, že ji má vést k Bohu a ve víře podepírat. Pokud to nedělá, je na ženě břemeno duchovního vedení rodiny a to není správné. Myslím, že jednáš naprosto skvěle a statečně. Bůh nabádá, ženy, aby své muže přiváděli k víře pokornou tichostí a modlitbami. Ať je tvoje snaha korunována úspěchem!

To mi připomíná - měla bych takový návrh. Ráda bych, abychom se vzájemně modlili za členy našich rodin, kteří nežijí s Bohem - aby se Bohu vydali. Je to čistě dobrovolná věc, kdo se nezapojí, není žádná černá ovce :). Dejte vědět, kdo budete mít zájem, ať vím, jak jsme na tom. Můj plán je takový, že se udělají skupinky po dvou nebo po třech (Mt 18,20), sdělí si vzájemně jména lidí, za které je třeba se modlit a v pravidelný čas se budou modlit.

Tak, už je strašně hodin! Jdu péct. Krásný večer!

Karolinka a Eliška (20m + 5d)

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 08.04.06 18:49

Ahoj holky,
tak se mi po vás stýskalo. Snažila jsem se dočíst, jak se máte, ale všechno jsem to nezvládla. Tak budu věřit, že dobře. :o)
My jsme se hezky přestěhovali a od té doby pořád uklízíme a tak. A ještě dlouho uklízet budeme, protože si chceme v podroví připravit pokoj pro děti na léto.
Ale do tý doby bychom chtěli s manželem na výlet. Rádi bychom i do HK. Zazu, Kájo, Anulenko? Shrek z jesusfreax vyhlásil, že tam máte od tří v sobotu party. Slíbil mi pokec, když se stavíme. To bych ráda, takže kdybychom tam mohli někde přespat, tak bychom i v neděli zašli na shromáždění. Scházíte se v neděli od čtyř?

Pán s vámi, i se mnou :o)
Maru

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 08.04.06 19:12

Ahoj Karolínko,

reaguji na tvůj návrh modlit se za nevěřící členy rodiny a hlásím se jako první!

Zatím nemohu víc napsat, ale v pondělí se těším na všechny, papa!
 Demi

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.04.06 19:21

Ahoj holky tak koukám že chvilku tu nejsem a hup je tu nový deníček a tak krásné tema.Karoli máš pravdu je to tak krásné když venku konečně začíná jaro sluníčko pak svítí i v duši.

Ten nápad s tím modlením skupinek je užasný já se hlásím pro!

Máš pravdu modlit se za rodiče a manžela jen je toho na mě někdy moc a občas mi docházejí síly ale pak mě pán vždy pozvedne a bojuji dál ale bez manžela bych to asi nezvládla i když ho vedu ale většinou když jsem na dně tak je to on kdo mi pomuže aniž by to věděl stačí slovo gesto a je mi líp někdy to trvá dýl a někdy je to hned pryč asi jak je třeba buh ví proč to dělá.

Ještě musím pochválit naší Terezku tatka chodí týden do práce než marodil když měl odpolední modlívala jsem se večer s dětmi desátek živého ružence za jeho obráce s holkama no a dnes měl odpolední navrhla jsem holkam že se pomodlíme za tatinka a za jeho obrácení a Terezka si ve skříni našla hned ruženec a že bude počítat kuličky měla jsem slzy na krajíčku je tak užasná,modlila se vzorně celý desátek
ta mladší anetka taky držela ruženec ale modlení celého desátku je pro ni asi moc tak si s ním jen hrála ale přidala prosbu za tatinka v pondělí se má rozhodnout jestli pujde na operaci s kolenem po uraze(má pořád potíže) je to tak hezké když děti prosí za rodiče přidala taky prosbu za sebe jdeme se taky v pondělí objednat an trhání nosních mandlí je to moc hezké když o vše prosí pana Ježíše a pannu Marii.Po modlení dodaly a zítra zase maminko se budeme spolu večer modlit ruženec.Díky bohu za ně.

Přeji všem požehnaný víkend a hodně síly v modlitbě za obrácení blízkých.

Barča a sluníčka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 09.04.06 22:51

Ahoj holky tak koukám že při neděli nikde nikdo.Tak já vám všem přeji krásné prožití svatého týdne dnes nám to začalo krásnou květnou nedělí.Přeji Vám všem at prožijeme vyvrcholení postní doby v tom pravém duchovním smyslu.

Doufám že se nám nějak rozjedou ty modlitební skupiny už se těším.

Všem hodně síly a požehnání úpřeje Barča spící šípkové růženky a tatka vracející se nám z odpolední Dobrou noc všem

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 10.04.06 11:25

ahoj holčiny,
odjíždím dnes k rodičům, vracet se budu až po velikonocích, tak nevím, jestli se dostanu během té doby na net.
Teď balím a ještě musím Báře chystat oběd, sobě už vařit nebudu, páč toho mám dost, abych to do tří stihla. To musím nejpozděj vyjet, auten po dálnici to mám asi 3 hodiny cesty a nechci přijet v noci.

Požehnané Velikonoce
přejí
Janka s Barunkou

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 10.04.06 11:55

Ahoj holky,

tak koukám, že nám to tady před Velikonocema řídne… Já se taky chystám dnes odjet i s Honzíčkem k mým rodičům, kde mám svou zubařku. Už od pátku mě totiž šíleně bolí zub, takže i má nechuť z návštěv a strach z vrtačky mi teď příjde jako docela pohodová až příjemná záležitost. Naštěstí má paní doktorka je velice příjemná a šetrná, takže se to snad obejde bez zpoceného fleku na křesle… :-))

Mějte se všechny hezky!
Demi.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 10.04.06 13:13

Ahoj Jesličkandy!

Počasí se nám trošku zkazilo, ale to neva, my to vydr! :)

Včera se mi nepodařilo jet na shromáždění, protože Eliška měla „svůj den“ a usnula až v půl třetí. Spala pak do čtvrt na pět. Udělali jsme si ale hezké odpoledne a myslím, že jsme si ho obě užily.

Taťka nám trošku marodí. V Anglii nějak nastyd, tak teď spinkají oba dva. Dopoledne jsem byla s Eli na plavání a bylo vidět, že nemoci řádí, protože jsme tam byly jen dvě maminky. Ale hezky jsme se vycachtaly :).

Stále platí moje výzva - můžete se přihlašovat na skupinkové modlitební za neobrácené (nebo vlažné) příbuzné. Počkám ještě po Velikonocích, až se vrátíte a pak vás nějak „poskupinkuju“ :). Budu se snažit, abyste byli geograficky blízko. Třeba se pak můžete občas sejít na modlitby i fyzicky :).

Marushka - Myslela jsem si, že asi kolem stěhování je dost práce. Ale určitě to budete mít moc hezké.
Shromko máme od čtyř. Dej vědět, jestli to s tím noclehem myslíte vážně, já se poptám.

lamvinek - Je fakt úžasný, jak se holky za taťku modlí. Věřím, že to Bůh nemůže nevyslyšet!

Tak se mějte krásně a požehnaný týden!

Karolinka a Eliška (20m + 8d)

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 10.04.06 13:39

Ahoj holky,

jaképak strachy, že zde nikdo není! :-)) Já jsem v „Jesličkách“ u vás již od rána, jenomže jsem v práci (pouze zde mám přístup na net) a proto píšu až teď. Mezitím jsem si stihla přečíst všechny vaše komentáře. Pěkně se na Velikonoce rozjíždíte k příbuzným - Janka odjela i Demi - ale to je jasné, když bydlíte jinde než vaši blízcí, tak za nimi teď jedete.

Karolínko: děkuji také za přivítání. Napsalas zase moc pěkný deníček. Je to o přírodě, tak to je mi velmi velmi blízké. A navíc o kytičkách - pěstování kytiček je moje záliba! To ses úplně strefila do černého :-)) V létě mám náš malý dvorek plný kytiček v truhlících (hlavně afrikány, karafiátky atd.) a moc ráda se o ně starám. Na každou kytičku nahlížím tak, že je to dárek od Boha, že mi vykvetla z lásky. A hned je mi na tom světě radostněji.

Ještě k tomu modlení: já se také přidávám ke vzájemným modlitbám, ale mám obavu, jestli to budu umět. Nebo lépe řečeno: víš, já znám dost modliteb, ale mám pocit, že to umím tak nějak „laicky“. Třeba nevím, co to je, jak jsi napsala „(Mt 18,20)“. K tomu mému manželovi: víš, já jsem přesvědčena o tom, že on ví, že jsem věřící a že se modlím, ale problém je v tom, že se o tom vůbec nebavíme. On se ke mně chová velice hezky, něžně a ochranitelsky, tak to všechno asi cítí, ale nepotřebuje to, co já. Snad jsem to nenapsala moc zmateně.

Snad se Tvůj manžílek brzy uzdraví! Je moc dobře, že jste zase všichni spolu.

Gerberka

 
mamulka
Kecalka 250 příspěvků 10.04.06 14:42

Ahoj holky,
moc Vás zdravím po víkendu.
Udělali jsme si včera výlet do Křtin - prohlídli jsme si ten nádherný poutní kostel a musím říct, že ve mně zůstal krásný pocit :-) Četla jsem tu, že zakládáte modlitební skupinky… můj manžel je sice nevěřící, ale musím říct, že velmi tolerantní. Svatbu jsme měli v kostele a Šárinka je pokřtěná. Já jsem věřící, ale považuju své přesvědčení za něco velmi soukromého a prožívám to raději uvnitř, doma se o tom téměř nebavíme, i když já považuju Boží přítomnost za něco přirozeného, co nás provází a manžel nad tím prostě nepřemýšlí. Kdybych se ho snažila přimět k chození do kostela nebo ke společným modlitbám, tak bych ho tím akorát otrávila - a já ani tyto tendence vůbec nepociťuju. On se totiž „modlí“ celým svým životem - neznám hodnějšího člověka, než je on. Opravdu mě stále znovu a znovu překvapuje, jak je laskavý, obětavý a s jakou trpělivostí se věnuje Šárince, jaké pochopení má pro mě a hlavně s jakou samozřejmostí se takto chová. Možná právě to, že je takový z hloubi srdce, má pro mě tu obrovskou cenu. Vím, že ho Bůh velmi miluje a až na to přijde, nebude ho soudit podle modliteb, ale podle jeho činů. Spíš můj manžel by měl prosit, abych dokázala být taky tak dobrá jako on :-) Ale on to tak necítí, když mu naznačím, jak obdivuju jeho dobrotu, tak se hrozně diví :-) A proto bych si připadala hloupě, kdybych se měla modlit za jeho obrácení, to spíš bych se modlila za své polepšení.
Tak doufám, že se mi podařilo aspoň trochu vystihnout, co cítím.
Krásný den Vám všem přeje mamulka

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 10.04.06 14:51

Ahoj mamulko,

nemáme náhodou stejné manžely? :-)) Když jsem teď četla o Tvém manželovi, měla jsem pocit, jako by to bylo o tom mém. Taky je strašně hodný (i po 9 letech manželství), je mi s ním moc hezky a taky cítím, že ho Bůh miluje. On prostě nepotřebuje modlit se … přesně jak píšeš Ty. Je to těžké popsat nebo vystihnout, ale lépe to asi fakt nejde.

Ahoj, Gerberka

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 10.04.06 15:21

Ahoj Gerberko, ahoj Mamulko,

ještě jsem neodjela, tak hned reaguji na to, co jste napsaly.

Můj muž je rovněž zlatý člověk. Je velice hodný, štědrý, laskavý a také nevěřící v tom smyslu, že nepatří k žádné církvi. Já bych na rozdíl od Mamulky byla moc ráda, kdyby našel cestu k Bohu a stal se z něj křesťan tak, jako tomu je u jeho bratra. Už bych v životě snad nic víc nepotřebovala, kromě stálého zdraví všech doma.
A navíc by se tím vyřešil problém, vzhledem ke kterému nemohu chodit ke zpovědi a přijímání. Tohle považuji za velkou ztrátu a cenu za to, že žiji ve spokojeném a harmonickém manželství.
Ale ještě jsem to nevzdala.

Tak ahoj!
Demi+Honzík (skoro 10m)

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.04.06 15:47

Ahojte!
Už jsem tu tak dlouho nebyla, že ani nevím, kde mám začít… Dopředu se omlouvám, že to dnes nebude moc adresné, spíš reakce na to, co jsem si z komentářů zapamatovala, tak snad si v tom každá najdete „to svoje“ :-).
Já jsem teď měla takové divné období. Malý špatně spí, ráno se budí strašně brzy (většinou kolem 5h, dnes už 4.45h) a už nechce spát, ani u nás v manželské posteli. Je to hrůza, já jsem pak jak mumie a navíc strašně unavená a tím pádem i vznětlivá. Několikrát jsme se tak chytli s mým mužem. Nic velkého, ale otravuje to život. Na druhou stranu jsem si minulý týden užila taky strašně moc pěkného. Míša už je konečně v pořádku (až na to, že teď pořád vyžaduje jídlo, což je někdy dost úmorné, kdo nezažil, nedovede si představit), a tak jsme byli ve středu v muzeu, podívat se na ukázku pletení pomlázek, malování vajíček… Bylo to příjemné a ještě jsme chlapům v rodině, včetně Míši, koupili ručně dělané tatárky, tak už jsou na pondělí připraveni. Ve čtvrtek jsem se pak přihlásila do domu dětí na velikonoční vazby - aranžmá. Bylo to i s hlídáním dětí, tak jsem si to výborně užila. No a všechno to vyvrcholilo včera, kdy jsem byla u zpovědi - svátosti smíření. Měla jsem z toho hrozný strach nebo spíš trému nebo nevím co, je to psychicky hodně náročné, ale kráááásné. Po delší době jsem zas byla na „společné“ zpovědi, tj. že jsem neměla domluvenou soukromou schůzku s knězem, ale šla jsem ve vyhlášené hodiny do krášterního kostela. Vybrala jsem si zpovědní místo ne ve zpovědnici, ale skoro u oltáře „v tváří v tvář“ a pak čekala, až přijdu na řadu. Moc jsem prosila Ježíše, aby mě pomohl, aby mi otevřel srdce, abych uviděla a ucítila, co dělám špatně, co bych na sobě měla změnit. Měla jsem už připravený „papírek“ z domova, vždycky si zapisuju, když doma před svátostí smíření rozjímám, ale nikdy předtím jsem ho při samotné zpovědi nevytáhla, tentokrát ano a budu to asi dělat i nadále, protože mě to strašně pomohlo, že jsem nemusela tolik přemýšlet, co jsem udělala, ale na samotné vyznání Bohu. Zpovídající kněz byl úžasný. ne, že by byl nějak moc hodný, o to nejde, ale úplně jsem cítila, jak se snaží být prostředníkem, jak naslouchá…Než jsem k němu došla, myslela jsem, že omdlím, tak jsem byla „hotová“, ale pak už to „šlo samo“. Strašně moc děkuju Pánu, že mi tu milost dal, za možnost smířit se s ním prostřednictví zpovědi. Jak už jsem psala, pravá zpověď je náročná (pokud to není parodie na zpověď, kterou nám mnozí , možná v některých případech i právem, nemohu soudit, vyčítají), je to " o život", ale výsledek je nepřekonatelný. On si člověk svoje provinění mnohdy nepřipouští a i když si je připouští je ještě dlouhá cesta je vyslovit a pojmenovat. Hodně to bolí a stojí moc přemáhání říct nahlas jak moc jsme špatní a taky mít v sobě tu pokoru „nevysvětlovat“ a neopisovat jak k těm proviněním došlo, svádí to omlouvat se, že to zas až tak není jen moje vina, a třebaže i není, svátost smíření není o těch druhých, ale o mně. Jsem toho ještě plná…Cítila jsem, že Bůh mě přijal, že mě držel…brečela jsem…ale byla to láska…strašně ráda jsem Ježíši říkala, co jsem dělala špatně…nedá se to popsat, ani snad nechci tu chvíli okleštit do pouhých slov :-). jen jsem se s vámi o tu radost chtěla podělit.

Demi: Vzpomněla jsem si, jaks psala, že nemůžes přistupovat k Eucharistii. je to definitivní??? Je mi to strašně líto. Opravdu.Úplně se mi vrátil ten pocit, jak jsem po mši seděla v lavici P.Marie Sněžné v Olomouci a břečela, protože jsem věděla, že nemůžu přijmout Pána a on mě tak volal. Důvod byl prostý: Nechtěla jsem se ještě vdávat, protože jsem si připadala mladá (22) a měla předsudky, jak na to budou hledět moji spolužáci na VŚ a tak vůbec a přitom už jsme s mým budoucím manželem spolu žili… Našel mě tam kněz, nabídl možnost se vyzpovídat a pak mi podad přijímání a já jsem ještě cestou z kostela volala Michalovi, že si ho tedy vezmu. Bylo mi jak kdybych lítala… Bylo to jedno z mých nejlepších rozhodnutí v životě, dnes už nechápu, proč jsem se tomu tak bránila, ale tak je tomu u mě vždycky (viz dřívější příspěvek o miminku :-))

K těm nevěřícím členům rodiny: Můj muž je sice věřící, ale stejně mám někdy pocit, že toho víc leží na mně. Ono to je asi o tom, že řada mužů nepotřebuje svoje myšlenky a potažmo i modlitby ventilovat nahlas. Alespoň tedy ten můj… Mají z takových intimností trochu strach a není to o tom, že by nás neměli rádi… prostě jsme lidé různí, každý máme práh toho s čím jdeme na trh - před lidi jinde. Modlitba za ně samozřejmě prospěje, ale myslím, že by se měl člověk „odvážit“ modlit se, číst bibli, poděkovat Bohu nebo jen mluvit o tom, jak jsem byla v kostele, co bylo na kázání, co se mi líbilo, co ne… prostě o svém životě s Kristem, před tím druhým. Aby věděl, že já s Bohem žiju každý den, každou hodinu. Začít pozvolna, třeba i vyprávěním o tom kázání. Začlenit to do běžného hovoru, zvykat ty lidi na Boha jako na něco přirozeného, Něco co je součástí každého života. jsou to věci strašně citlivé a musí se odměřovat velice velice pomalu, trochu to připomíná „ochočování“ divokého zvířete, když něco přeskočíš, zvíře uteče a už ho těžko najdeš nebo se vrátíš až na začátek. To je moje zkušenost…

Gerberko: Já jsem taky ze začátku moc neznala klasické modlitby, dokonce jsem je ani nechtěla znát, ale teď vím, že by to byla škoda. Pro začátek si můžeš koupit v Portálu nebo Karmelitánském nakladatelství (nebo kdekoli jinde) modlitební knížku. Krásné modlitby písně (třeba Fr. z Assisi) jsou v kancionálu/zpěv­níku. A Mt 18,20? - tak se citují jednotlivé knihy a kapitoly bible. Když si ji otevřeš (nejlépe asi ekumenickou), tak je rozdělena na SZ a NZ , ty jsou pak dále členěny knihy (např. První Mojžíšova, Evangelium sv. Marka…) a ty knihy na kapitoly (velké číslice) a ty zas na verše (mrňavé číslice), takže Mt 18,20 je: Nový zákon - Evangelium sv. Matouše - kapitola 18 - verš 20 :-)

Tak to by pro dnešek stačilo, že :-) Omlouvám se za tu délku, ale nějak jsem se musela vypsat. Všechny moc zdravím, Bůh vám žehnej, moc se modlím, abychom zažili pravou krásu Velikonoc. Markéta

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.04.06 15:58

Ještě rychle reakce na Mamulku, Gerberku a Demi :-)
M+G : Je krásné, že máte tak úžasné muže, ale třeba je podceňujete s tím, že by nechtěli nic slyšet o Bohu. Soudím z vlastní zkušenosti konvertity, taky jsem se tomu jakoby bránila a přitom jsem po Bohu toužila. Ty modlitby neznamenají, že své muže podceňujete, ale že jim přejete jen to nejlepší a nejlepší je přece být s Bohem, chtít být s Bohem a chválit Boha vědomě - činy, ale i slovy :-) Pokud tu potřebu v sobě nenacházíte, je to ale jen vaše věc, koneckonců Bůh není automat na modlitby, on své cesty volí milosrdně, ale podle svého… naštěstí :-)) Ještě jednou gratulace k tak skvělým manželům!

Demi: Proč bys nemohla kvůli nevěřícímu manželovi chodit ke svátostem? K té zpovědi tedy můžeš jít určo :-) A Eucharistie? Neměli jste církevní obřad? Mluvila jsi o tom s nějakým knězem? Nemusíš odpovídat, jestli nechceš…
Markéta

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 10.04.06 16:04

Ahoj holky,

moc vas vsechny zdravim ve velikonocnim tydnu. dlouho jsem tu nebyla, tedy byla ale nejak jsem vubec nemela chut vam psat, vlastne jsem nemela chut na nic. 30.brezna jsem se dozvedela, ze nas pejsek (fenka 14let) ma rakovinu. Ma metastazy na plicich, takze nemuze moc dobre dychat. Zatim je to relativne OK, ale do budoucna se proste udusi. Ja vim,je to „jen“ pes, ale strasne me to vzalo. Kdo mate hafiky, tak mozna pochopite - ta jejich bezelstna radost, vernost. Vyrustala jsem s ni cely zivot, dostala jsem ji ve 12. Radsi uz koncim, protoze zase nevidim na klavesnici.

Jinak u nas nic noveho neni. Tehotna nejsem a asi ani nebudu, protoze v dobe, kdy o neco slo nebyl manzel doma, takze by se muselo jednat o dost velky zazrak. Ne, ze bych na ne neverila, ale nedelam si nadeje.

Odeslala jsem prihlasku na vejsku, prijimacky bych mela delat nekdy v kvetnu. Prosim, myslete na me, protoze pripravu na ne docela nestiham a zajem o to studium je docela velky. Jedna se o rozsirujici studium anglictiny. Chci aby to bylo tak, jak je to v Jeho planu.

Utikam pect pernicky, slibila jsem svoji mamce, ze nadelam velikonocni pernikova vajicka a jine patvary aby bylo cim vyzdobit bytecky a rozdat event. kolednikum. Mejte se vsechny krasne a doufam, ze zase nekdy na napsanou!!

A

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 10.04.06 17:45

Kájo, dík za povzbuzení.
Rádi bychom v HK přespali, složíme hlavu kdekoli, můžem si vzít spacáky, jedem sami. Kdyby šlo o mně, tak se s nikým ani nedomlouvám předem a nechám to naslepo na tu pátry…(příjde mi, že se vždycky najde někdo, pro koho to není problém), ale manžel mě pověřil, ať to zkusím zařídit. Tak nevím. Bylo by asi dobré, kdyby to nebylo u nějakých „pedantů“, kteří by se kvůli tomu zařídili, že s námi budou počítat, ale pak by se ten večer odehrál jinak a oni by se cítili špatně, chápeš co myslím?

Maru

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 11.04.06 20:57

Ahojte, tak jsem zpět, okna máme vyměněná, všude binec, ale s tím se počítalo.
Já si vás dočtu a napíšu časem, teď na to nemám myšlenky, jsem dost mimo, včera mi umřel táta. Mějte se hezky. Eva

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 11.04.06 21:02

Evi, to je mi strasne lito. Preju ti, at ti Pan da moc a moc sily!
 V.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 12.04.06 10:57

Ahoj Evi,

smrt tvého tatínka mě moc mrzí. Bůh tě potěš.

Demi.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 12.04.06 11:26

Ahoj děvčata,

moc vás zdravím ve Velikonočním týdnu. Do včerejšího večera jsem si „užívala“ se zubem, ale byla jsem z své zubní lékařky, tak snad už budu mít pokoj. Dala mi tam znecitlivující vložku, která by neměla vadit kojení. Musím se pochlubit, jakou mám skutečně výbornou zubní lékařku. Po té, co mi odvrtala kus zubu, začalo to hrozně bolet, dokonce tak, že jsem se rozbrečela. To se mi nestalo ani u porodu. Očekávala jsem, že se paní doktorka zatváří znechuceně a začne mi vykládat, že mě tam nemá co bolet. Místo toho, mi stále opakovala, ať klidně brečím, že takhle u zánětu brečí i tvrdí chlapi a že ví, jak to bolí. Nachystali i injekci, ale nakonec to nebylo nutné. Úplně stačilo, že mě paní doktorka hladila po čele a konejšila.
Nechápu jednu věc. Jak to, že normální obvodní lékařka, která má co dělat, aby stihla ošetřit plnou čekárnu lidí, kteří následovali po mně, se chová pohodově a s účastí, ikdyž by nemusela, a jakési paní doktorky v porodnici, kde bych spíše očekávala profesionální a lidský přístup… škoda slov.

Maky: ono je to trochu složité. Vdala jsem se podruhé, ale to by nebyl problém, protože církev můj první sňatek (uzavřený v kostele) zneplatnila. Podruhé jsem si vzala rozvedeného muže, se kterým žiji už 5 let v moc pěkném manželství. Problém je v tom, že římskokatolická církev pojímá i manželství uzavřené na úřadě, jako právoplatné a nerozlučitelné před Bohem. Podle tohoto učení lidé uzavírají první sňatek na úřadě také podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, na základě přirozeného Božího řádu.
A já, protože jsem si vzala rozvedeného muže, nyní žiji v permanentním hříchu (v očích církve v bigamii), a tudíž nemohu chodit ani ke zpovědi, a proto ani k jiným svátostem. Jediné, čím mi církev může posloužit, je křesťanský pohřeb. Asi už mě pohřbila tím, co takto proklamuje.
Situace by se změnila, pokud by můj muž přistoupil na víru a dal se pokřtít. Tím by se jeho první manželství „smazalo“, poněvadž u pokřtěných lidí se očekává, že jejich manželství bude uzavřeno před Bohem. Pak bychom mohli mít dodatečný sňatek v kostele a mohli přistupovat ke svátostem.
Není to ale jednoduché, nemohu přinutit manžela, aby se dal pokřtít jen kvůli mně, protože v srdci by zůstal stále nepokřtěn.
Modlím se, aby na to přišel sám, aby Bůh učinil ten zázrak, protože On jediný má moc změnit lidská srdce. Já si o tom můžu s manželem povídat, vysvětlovat, a podobně. Ale nutit jej k tak zá:,–(nímu obratu ve smýšlení, nemohu.

Tak zatím všem ahoj a požehnaný den přeje Demi + Honzíček (dnes 10m)

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.04.06 14:03

Krásný Svatý týden!

Eva/Maxik: Nevím, co napsat…moc to bolí, ale Bůh je s tebou…útěchu snad poskytne i Velká noc…

Demi: Díky žes napsala. Mrzí mě to…Fakt věřím, že církev je tajemně spojena s Kristem…že její učení a pomoc potřebujeme…že jsme církev, ale právě postoj k rozvedeným mě moc bolí. Neznám přesně všechny argumenty pro a proti, ale přijde mi to někdy příliš tvrdé, nespravedlivé a hlavně bezvýchodné (na rozdíl třeba od situace kněží nebo řeholníků, kteří se rozhodnou jít jinou cestou…). Mohla bych to tu rozepisovat, ale asi by to nemělo smysl, že…Tak snad jen, že já jsem taky nebyla věřící, když jsme se s mým mužem potkali, ani jsem se k Bohu nikdy dříve, co si pamatuji, nevztahovala, dokonce jsem měla hafo předsudků…a vidíš teď. Budu se modlit za naději pro tebe a za to aby se Bůh k tvému muži sklonil…Držte se.

Jinak u nás nic nového. Akorát, že Míša si úplně přehodil denní spaní, protože už asi definitivně bude ráno budíček v 5.30 (asi mě to zničí!!!), pak krátký spánek kol. osmé a odpolední spaní až od 13.30. No, jen aby nevypustil denní spaní úplně, to bych asi nepřežila :-).
Tak ještě jednou krásný den a nádhernou Velkou noc. Markéta a spící Mišulka (16M)

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 12.04.06 15:37

Ahoj Maky,

já děkuji tobě za zájem. Víš, někdy si říkám, co by asi viděl Kristus, kdyby přišel nyní mezi nás? Co by říkal na spousty různých záležitostí, které jsou vykládány církví tak, či onak? On vlastně při svém kázání a vlastně vším, co dělal, vyjadřoval něco trochu jiného, než byly tehdejší normy a konvence, choval se tak, že se to farizeům nelíbilo… Vším, co dělal, kázal lásku a odpuštění, které jsou nad zákon. Odpouštěl cizoložnici, se kterou jiní nechtěli sedět u stolu, dotýkal se malomocných, uzdravoval na těle i na duši… Chtěl tím něco říci, že?

Jinak doufám, že Míša si brzy zvykne na jiný režim, abys nebyla tak vyčerpaná. U mnoha jiných dětí je to podobné, ale časem se to spraví.

Krásné Velikonoce i Tobě přeje Dem.

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 12.04.06 19:21

Ahoj děvčata,tak se hlásím po dlouhé odmlce.Nebojte se,sledovala jsem všechny vaše příspěvky,ale nějak jsem neměla sílu reagovat.
Předminulý čtvrtek mi konečně manžela pustili z nemocnice.Což je fajn.Ze začátku ho noha dost bolela a taky nemohl dobře spát.Každý večer měl zvýšenou teplotu a nebyl ve své kůži.Pár dnů ho trápila tak trochu „depka“,protože zjistil,že do práce nepůjde za tři neděle/jak si naivně myslel/,ale tak nejdřív v půlce května.Díky Pánu je to ale teď podstatně lepší.
Do toho všeho ještě minulou středu onemocněla Vendulka.Čtyři dny měla hodně vysokou horečku a téměř nejedla.Dostala antibiotika,protože má streptokokovou angínu.Teď už je jí lépe.Problém jí způsobuje pouze to,že se jí v ústech udělal tzv.chobot,což je část tkáně,který jí přečnívá přes stoličku.Špatně se jí kouše a hodně jí to bolí.Už nám zhubla a stále je hodně unavená.V takovém stavu jsem naši Vendy snad ještě neviděla.NO to je tak vše,co je u nás nového.

GERBERKO-jsem moc ráda,že jsi mezi nás našla cestu.Také jsem znala řádové sestřičky.Byla jsem u nich na návštěvě s mojí kamarádkou a dodnes na ně vzpomínám.Byly moc prima a vůbec mi bylo mezi nimi tak nějak hezky.Fascinoval mě jejich pokoj a pokora.
MAMULKO-dodatečně gratuluji k narození Peťulky.Přeji ti,aby krásně rostl a přinesl vám jenom radost.
MAXIKU-je mi líto,že ti zemřel tatínek.Modlím se,aby ti pán přinesl do srdce pokoj a aby jsi to zvládla.
DEMI-Co dělá tvůj neposlušný zoubek?Doufám,že už tě nebolí.Máš vážně prima zubařku.
STÁZKO-ráda tě zase „čtu“.Moc ti přeji,aby ti studium VŠ dopadlo.Jak se ti povedly perníčky?
MAKY-to jsem ráda,že je Míšánek už zdráv.Přeji ti,aby se ten problém se spánkem také brzy vyřešil.Docela ti rozumím,s Janičkou jsem měla podobný problém.
MARU-jsem ráda,že se chystáte s manželem do Hradce,ale je mi líto,že se asi neuvidíme.V sobotu přijedou moji rodiče a tak nejspíš na bohoslužbu nepůjdeme.Tak snad příště.
JONI-díky.Už jezdím autem.Nejdříve jsem byla s kamarádem na cvičáku.Potom několikrát ve městě a dokonce s manželem asi pět kilometrů za městem.Celkem to šlo,ale včera jsem byla postrach.Svítila jsem celou cestu z obchodu plnými světly a ještě jsem se divila,proč na mě řidiči troubí a dokonce si jeden klepal na čelo.Když jsem dojela,teprve jsem si toho všimla.Nejdříve jsem už nechtěla nikdy sednout za volant,ale asi mi stejně nic jiného nezbývá,než to překonat.Ale pocit to byl strašný.Jak dopadl Šimonkův zoubek?Stačilo ti úplatkové autíčko?Taky vždycky holkám slibuji modré z nebe,jen když to zvládnou.U nás to fungovalo.
Tak ať se vám všem daří a prožijte požehnané Velikonoční svátky.
 Zazu

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 12.04.06 20:34

Ahoj Jeslicky!

Tak mam zas trochu klidu na psani, poslednich par dni Simonek odpoledne nespi, tak nam to vsem rozhazuje rezim. Maky, soucitim s tebou, Simon si doted spaci rezimy meni jak se mu zachce. Vydrz, on si Misa to ranni spani zase protahne.

Karoli, jeste jsem ti nepochvalila denicek, je zase moc hezkej. Citim to podobne, kdyz se podivam na tu nadheru kolem, na obrovsky hory, ktery jsou v zime snehobily, v lete zari zeleni, porad se meni… Nebo jdu vecer po ulici a nade mnou se objevi cervanky… mam pocit, ze je to darek jen pro me a je to dar opravdu kralovsky; kdo jiny nez On muze namalovat nebe na ruzovo? :)
Zazu, to se vam to ted nejak seslo, ze? Hlavne, ze manzela uz mas doma, v tvoji peci se urcite brzo uplne zotavi. A Vendulce preju, at brzo zesili! Jsi dobra, ze ridis; tvoje epizoda se svetly mi pripomela mne pred hodne lety, to jsme byli jeste v Americe, jela jsem s kamaradkou vecer z kina, a taky na me ridici blikali jak divi. Po par kilometrech mi konecne doslo, ze nesvitim!! Ulice byly osvetleny, tam jsem to fakt ani nepoznala. No hruza; to jsi vedle me hvezda! :)
Jinak se Simonkem u zubare jsme nepochodili, ani auticko nezabralo. Zacalo to vsechno nadejne, otevrel pusu hned jak pana zubare uvidel ve dverich, nechal se prohlidnout, ale jak mu k pusince priblizili odsavacku a vrtacku, tak bylo po srande. Premlouvali jsme, vysvetlovali, mavali autickem, slibovali, vsechno marne. Pak zacal brecet a sli jsme. Dalsi navsteva za par mesicu. Ach jo.
Demi, to me docela prekvapilo, ze nemuzes k prijimani. Porad zjistuju, jak malo toho vim o katolicke cirkvi. Kez Pan da tvemu muzi milost, aby k Nemu mohl opravdu prijit. A Honzickovi vsechno nej k 10timesicninam! :) Ty deti tak rychle rostou! My jsme vcera nechali Simonka poprve ostrihat uplne na kratko a ted je z nej opravdu velkej kluk. Porad si nejak nemuzu zvyknout, ze uz doma nemam ani batole, natoz to malicky bezbranny miminko!
Mamulko, Gerberko, vasi manzilci musi byt teda uzasny! (Ja si teda taky nestezuju, to ne ;) Preju vam, aby taky mohli v Pana uverit; mate pravdu, ze Buh je miluje a ja verim tomu, ze prave proto by chtel mit s nimi osobni vztah.
Karolinko, ke vzajemnym modlitbam se rada pridam. Jen tady ted asi moc nebudu, pristi tyden konecne jedeme domu a tam chvili nebudu mit pristup na internet a hlavne ani cas. :) Tak mozna se pridam trochu pozdeji? No, jeste se tu pred odjezdem ukazu…
Stazko, preju, at prijimacky dopadnou dobre! Taky jsem se kdysi hlasila na anglictinu… Mela jsem ji ale v kombinaci s historii a tu jsem neudelala. Takze ty budes mit urcite vetsi uspech!
Tak, nevim, jestli jsem napsala vsechno, co jsem chtela, ale ono to uz beztak staci. ;) Preju vam vsem pozehnany velikonocni cas.
 V+S

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 12.04.06 21:56

Ahojky!

Tak jsme zase byli s Eliškou na písku. Ta si to tak nádherně užila! Teda, dost jsem jí navlíkla, protože nebylo žádný vedro. Ale bylo to moc fajn. Musím říct, že i mě ty bábovičky dost chytly :).

Kubovi je už líp, i když ještě trochu kašle. Tak to snad bude brzy OK.

Gerberka - Určitě se neboj modlit „laicky“. Věřím, že Bůh má rád naše modlitby od srdce, vždyť je to náš Otec. Je moc rád, když s ním mluvíme, tak jako si my rády povídáme se svými dětmi.
Mt 18,20 je odkaz na verš v Bibli. Znamená to Matoušovo evangelium, kapitola 18, verš 20. Je tam Boží slib pro ty, kdo se modlí: „Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam jsem já uprostřed nich.“

Hodní manželé - Moc vám to holky, přeju! I pro mě je můj manžel opravdový poklad. Jestli se za ně budeme modlit, záleží na vás. Ale myslím, když jsou tak prima, tím spíš bych se za ně modlila, aby mohli Boha poznat a prožít Boží lásku.

maky - To je nádherné, co jsi psala o zpovědi. Máš pravdu, že těmto chvílím se snad nic nevyrovná. Člověk najednou prožije to úžasné vysvobození a svobodu být bez viny a prožije v praxi Boží lásku. Moc ti to přeju!

stazka - Jsem moc ráda, že ses ozvala. Pejska je mi moc líto, vím, že to je prostě člen rodiny, pes nepes.
Za tu školu se určitě budu modlit!

Marushka - Jasně. Já se poptám a dám vědět.

maxik - Je mi to strašně líto! Přeji ať najdeš pokoj a útěchu v Boží náruči.

Zazu - Jsi statečná ženská. Teď je toho na tebe hodně, viď? Omlouvám se, ale tvému líčení jízdy autem jsem se musela smát :). Ale určitě to zvládneš. Ještě nebudeš chtít Jirku pustit za volant, uvidíš :).

joni - Určitě se můžeš přidat později! Ono bude asi také chvíli trvat, než se nám to trošku rozjede. Ještě chvíli počkám, kdo se přihlásí dál.

Tak se mějte krásně, už je strašně hodin.

Zítra pošlu nový deníček.

Karolinka a Eliška (20m + 10d)

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 12.04.06 22:15

Ještě jsem zapomněla:

MARU - Ještě k tomu noclehu, pro úplnost. Přijeli byste s klukama nebo sami?

Karolinka

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 13.04.06 10:32

Ahoj holky,

vsechyn vas zdravim. dneska si jako ucitelka zacinam opravdove uzivat a soustredit se na Velikonoce.

Diky za vase modlitby ohledne skoly, zatim nemam zadne dalsi informace, ale prijimacky by meli probehnout nekdy koncem kvetna, tak predpokladam, ze kazdym dnem musim obdrzet nejake blizsi info.

Pejsek je relativne v pohode, na jeho diagnoze se nic nezmenilo, ale mel jeste ke vsemu strasny kasel a rymu a ta uz ustoupila. Takze aspon stekat uz muze jako driv.

Pernicky dopadly docela dobre, pouzila jsem opet, stejne jako na Vanoce recept Metelky tady z e-mimca. Muzu jen doporucit. Pekla jsem vajicka, kohouty a zajice, ted uz jsou u moji mamci a zdobi se. Mimichodem i pejsovi moooooc chutnaly. :-))

Mejte se moc krasne, pozehnane proziti Velikonoc vam vsem preje

ST

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 13.04.06 10:48

Ahoj děvčata,

zdravím vás všechny. Dnes máme u nás Zelený čtvrtek a vzpomínáme na poslední večeři Pána. Modlíme se za nová kněžská povolání.

Stazi: jsi šikovná, že jsi napekla perníčky. Ty jsou má noční můra. Pekla jsem je jednou v životě a asi i naposled. Chtěla jsem upéct beránka, ale nakonec to není třeba, protože od soboty budeme u rodičů, kde jsou plné stoly různých dobrot a moučníků, tak beránka musím odložit na neurčito. Ale docela mi to chybí.
Jinak držím palečky, aby těhotenství vyšlo co nejdříve, Bůh ať ti žehná.
S pejskem mě to mrzí, vím, jak tě to bolí. Můj pejsek mi uhynul v náruči, nestihli jsme jej odvézt ani na veterinu (někdo ho otrávil a mělo to rychlý účinek). Ale už je mu dobře.

Zazu: zub už je v pohodě a já díky tomu také :-)) Příští týden jdu vytahovat arzenovou vložku.

Joni: díky za přáníčko k 10 měsícům. Děti rostou a my stárneme :-))

Karolínko: těším se na tvůj deníček.

Tak zatím papa a požehnaný den přeje Demi + Honzík (10m+1)

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 13.04.06 11:19

Tak holky, nez jsem stacila odeslat komentar, zvonila tu postacka, prinesla rekomando z Phy. Prijimacky mam delat 17.5.!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 13.04.06 14:34

Ahoj holky,

také já vás zdravím a pročítám vaše komentáře za posledních pár dnů (snad to všechno doženu :-)).

KAROLÍNKO: těším se také na další deníček. Děkuji za vysvětlení, zatím umím jenom ty své „laické“ modlitby, ale chci znát ještě další.

S chválou toho mého „hodného manžílka“ jsem to asi trochu přehnala, zrovna včera mě naštval :-((. Ale vinu hledám u sebe, protože jsem přišla na to, že jsem se „odpojila“ od Boha a proto vznikly nesrovnalosti nebo nesoulad. Já vím, jsme 9 let manželé, tak člověk nemůže být pořád „naladěný“ apod., ale stejně mi to bylo líto. Hlavně někdy nevím, jak mu mám vyjádřit svoje pocity nebo třeba trápení, protože on - ač je zlatý člověk - tak na tohle je tak trochu „natvrdlý“, a spíš je to takový ten „muž činu“. A když o něčem začnu, tak se někdy jakoby „naštve“, asi to potřebuje vstřebat. Ach jo. Ale nakonec jsme se udobřili, tak uvidím, co bude, až přijdu dneska z práce. On má tento týden volno a do práce jde až v sobotu na noční (pracuje na směny).

STAZI: tak přijímačky budeš dělat zrovna den po 6. narozeninách mého synka - má je 16.5. Držím ti taky palce, aby se ti podařilo otěhotnět. Mrzí mě osud tvého pejska - s chovem pejsků nemám doposud zkušenosti, jenom máme kocourka Mikeše, už mu bude 7 let a taky by mi srdce utrhlo, kdyby se mu něco stalo. Jsi moc statečná!!

ZAZU: díky za přivítání, tebe jsem myslím ještě nepoznala :-)). U řádových sestřiček se mi strašně líbilo. Hlavně ať se ti uzdraví Vendulka!

MAXIKU: přeju ti hodně sil a statečnosti nyní ve chvílích, kdy si musíš zvykat na to, že mezi vámi už není tvůj milovaný tatínek. Ať ti Pán dá hodně pokoje!!!

Zdravím vás všechny a myslím na vás všechny, moc hezky si užijte velikonoční svátky. Máme důvod k radosti - protože náš Pán, který se za nás všechny obětoval, vstoupil na nebesa …

Ahoj, Gerberka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 13.04.06 20:58

Ahoj děvčata,

jdu jen na skok. Dnes mám v plánu odpočinkový večer, tak jen krátce :).

Máme se hezky, dnes jsem byla na zkoušce chval a moc jsem si to užila. Kuba zatím hlídal Elišku, tak to bylo fajn. A víte, co jsem zjistila? Jak se mi stýská, když prožívám něco hezkého. Hned jsem si tu naši holčičku musela pak pomuchlat :).

Tak, krásný večer!

Karolinka a Eliška (20m + 11d)

P.S. Deníček jsem poslala.

Vložit nový komentář