KŘESŤANSKÉ JESLIČKY, č.15 - Děti a modlitba I.: Nejdůvěrnějš

Rodičovství

Ahoj Jesličkandy, Nedávno se mi dostala do rukou moc zajímavá knížka, která se zabývá tématem, o kterém jsme už v Jesličkách také mluvili. Jmenuje se 52 způsobů, jak učit děti modlitbě (pozn. autor: Roberta Hromasová, vydalo vydavatelství Samuel Biblická práce pro děti). Tak mě napadlo, že bych mohla připravit takový seriál na tohle téma. Tady je jeho první díl.

Učit své dítě se modlit je jedna z nejdůležitějších věcí, kterou kdy budete dělat. Učiňte z ní proto ve svém životě záležitost největšího významu!
Co je to modlitba? Modlitba je způsob, kterým se s námi Bůh rozhodl komunikovat. Jako svým dětem nám žehná tím, že odpovídá na naše prosby. Modlitba může pohnout světem a spojuje zemi s nebem.
Modlitba znamená mluvit s Bohem svobodně z hloubi srdce. Je to rozhovor. Žádný jiný druh komunikace nepřinese vašemu dítěti v životě víc radosti a naplnění než modlitba.
Když dítě učíte, jak se modlit, ujistěte je, že Pán jeho modlitby vždy slyší. Může k Němu vždypřijít. Bůh nejenže slyší modlitby, ale také rozumí motivům a pocitům, které má dítě v srdci. A nejen, že rozumí, ale také odpovídá.

Proč dítě potřebuje vědět, jak se modlit?

  • Modlitba je klíčem ke zdraví a životní spokojenosti.
  • Modlitba je jedinou věcí, kterou dítě může mít velký vliv na šíření Božího království na zemi, a to dokonce bez ohledu na jeho další dovednosti a schopnosti
  • Modlitba je jedinou věcí, kterou dítě bude dělat stejně zde na zemi jednou v nebi

Veďte dítě k tomu, aby se pro ně modlitba stala přirozenou odpovědí na jeho životní zkušenosti. Bude tak pevným základem pro vše, co bude dělat, říkat nebo čím se stane.

Jak nejlépe naučíte své dítě modlit se? Tím, že se sami budete modlit! Když začnete dítě učit, zjistíte, že jedna věc je o modlitbách něco vědět a druhá věc je se skutečně modlit.
Je potřeba, abyste si uvědomili, že dítě se modlitbě učí od vás. Nechte je naslouchat, když hovoříte k Bohu. Mějte svobodu modlit se se svým dítětem. Modlete se za ně v jeho přítomnosti. Pozvěte ho, ať se k vám v modlitbě připojí. Modlete se spolu jako rodina. Nikdy nebudete litovat hodin svého života, které jste strávili touto slavnou činností.

Vaše Karolinka

(použito z knihy Roberty Hromasové, 52 způsobů, jak učit děti modlitbě - vydavatelství Samuel)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 30.06.06 22:23

Ahojte,
KAROLINKO, dobrý nápad. S Dalisem sice zatím hudba budoucnosti, ale světa okolo si už všímá.

LAMVÍNEK - a nemáte možnost si zařídit bydlení jinak, třeba stavebkem nebo hypotékou? V OV byty nejsou tak drahé. Jestli s vámi tchýně takhle jedná běžně, tak bych řekla, že to bude s rokama stále horší… Do toho by asi manžel nešel, co?

DEMI - Já jsem ze Svinova.

Dneska měla přijít paní ze sociálky kvůli té pěstounské péči, ale nevyšlo jí to. Máme uklizeno jako nikdy. :-) Čumáček Dalísek je fascinován čudlíkem RESET na počítači a vypínačem na prodlužovačce - ten dokonce svítí - takže přes den není moc šance.
Byla jsem se ve škole rozloučit s deváťákya pozdravit svoji bývalou třídu - už budou pryč, až se vrátím :-(

Přeju dobrou noc. E.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 01.07.06 08:55

Ahoj holky tak konec školního roku za námi a prázdniny začínají,trošku mě mrzí to počasí Terezka měla jet dneska na pout na Prašivou ale nikam nejela tak jsme volali babičce a ta si pro ni přijede aspon utěcha výlet k babičce pojedou s Anetkou a zítra pro ně pojedeme.Tak budu mít čas na uklid.
No Terezka měla na vysvědčení dvě dvojky tak jsem ráda jak jsme to zvládli vzhledem k problémum jake s ní byly.

Zuzanka už chodí sama a pořád vubec nechce sedět.

Maxiku čudlík reset Zuzanku moc taky zajímá a prodlužovačka se světýlkem jak by smet,už se snaží vytahovat ze zásuvky kabel a strkat prsty je moc šikovná.
No stěhování či stavebko byjsme asi neutahli všechny peníze co jsme měli jsme investovali do přestavby domu.To víš tři děti to se moc ušetřit nedá.Ono to bývá v klidu jen občas takovéj extrém.Chce to víc modliteb.Ty jsi ze Svinova? Co tak udělat malý ostravský srazík?

Karoli to téma modlitby ach jo někdy mám pocit že to moc přeháním Terezka je v poho ale Ani to vubec nebere jsem z toho smutná musím na ni vymyslet něco jiného a Zuzi žužle náš růženec myslím že to je dobrý začátek.

Stazi tytyty lumpačko zasloužila bys přidávám se ke Karolince přijedu ti nabančit s ní jedna tě bude držet a druhá plácat.
Bud opatrná.Magnesko je fakt dobrý.

Požehnaný den všem a sluníčko v duši.

Barča a holky

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 01.07.06 09:57

STÁZKO vůbec nekomentuju, protože jsem v těhotenství taky nebyla ukázková (jedině jako odstrašující příklad) - ale pak jsem taky měla vždycky pěkný strach…

LAMVÍNEK - no jo, to jsem si rpávě myslela, že u babi rozhodně nebydlíte zadarmo, takže by nebylo od věci ty vztahy a práva trošku přeuspořádat. Ale to musí chtít a stát za tím oba, takhle je to opravdu o modlitbách. Srazík, proč ne, co na to DEMI?

MAKY . kde jsi?

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 01.07.06 10:03

No demi už dele nenapsala tak uvidíme jak se vyjádří na srazík.Bylo by to fajn.
 Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 01.07.06 10:05

Ještě dodatek my jsme z Plesné je to za Porubou.Barča

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 01.07.06 10:46

Ahojky,

tak jsem teď chvíli sama. Kuba jel s děckama ze sboru na výlet do Liberce (do Aquaparku), babička šla s Eli ven a já natírám linku. Včera jsme jí celou obrousili a o:,–(ili novou desku, tak se to hezky rýsuje.
Jen mě trochu trápí velká rýmá. Připadá mi, že mám sloní chobot. Aspoň, že už kouká sluníčko. Jé, tak už jsou tu prázdniny. Moc se těším na dovču.
Doufám, že se všechny máte fajn, některé už se dlouho neozvaly (Janka, Demi…). A doufám Stazi, že je vše OK.

Tak já jdu zase malířit :).

Karolinka a Eliška (zítra 23 měsíců!)

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 01.07.06 11:25

Ahoj děvčátka,
KAROLINKO-jsem ráda,že už je Elince dobře.Tento deníček se ti opět povedl.V modlitbách s dětmi máme dost mezery.Nějak se zatím nedaří,aby se pravidelně modlili.Nepočítám krátkou modlibu před jídlem nebo před spaním,to je v pohodě,ale že by se sami rozhodli,to těžko.Mrzí mě to.Budeme to muset řešit,akorát nevím,není-li u Jany tak trochu pozdě.Několik pokusů,kdy jsme měli jedno odpol v týdnu jako rodinné-s teplou večeří,modlitbami a povídáním,jsme učinili,ale teď je u nás zmatek,takže snad po prázdninách.U­vidíme.

Holky přinesly moc hezké vysvědčení.Zvláště Janička nás překvapila,protože měla v páté třídě jenom dvě dvojky:z češtiny a angličtiny.Nejvíce jsme se divili,že měla z matematiky jedničku.To je asi spíš zázrak.Měli jsme z jejího úspěchu velkou radost a ona také zářila.Vendulka měla samé jedničky a také byla spokojená.Jsem moc ráda,že jsme změnili školu.Myslím,že v této škole je úplně jiný přístup , že učitelkám na dětech záleží a umí je motivovat.

To je zajímavé,myslela jsem,že jenom naše Vendy,když byla maličká dokázala u Jirky v práci zresetovat počítač a stačilo jí jedno šáhnutí,ale teď koukám,že vaše drobečky to také táhne zrovna ke stejnému nebezpečnému tlačítku.Jsou to tedy šikulky.

Stazko-připojuji se k děvčatům a tak trochu tě napomínám-nezlob!!!Jak se cítíš? Je tobě i miminku už lépe?Neboj,časem poznáš,co si můžeš beztrestně dovolit a co zatím počká,ale na střechy už rozhodně nelez!Měj se hezky,užívej si pohodu a ať je ti dobře.

Maxiku-modlím se za vás,aby se vám osvojení děťátka brzy a zdárně povedlo,aby jste měli sílu na boj s úředníky a za krátkou dobu u vás přibyl nový člen rodiny.Moc vám fandím,máte můj obdiv.

LAMVINKU-s tou tchýní ti to nezávidím.Byla jsem s mojí tchýní jedno odpol. s holkama na písáku se koupat a musím říct,že to byl děs.Abys tomu rozuměla,nemám si vpodstatě na co stěžovat,snaží se mi pomáhat,kde může,a v tom je právě ten problémNezeptá se s čím mi může pomoci,ale aktivně zasahuje,kde si myslí,že nezvládám.Asi jsem nevděčná potvora,co?Před­hazuje mi své názory,což ještě zkousnu,ale ohledně stravování máme konflikty stále.Kupuje dětem uzeniny a sladkosti,protože máma jim nic dobrého nedopřeje apod. Připadám si nesvéprávná a že dělám všechno špatně,protože ona je dokonalá.Prvořadá pro ni byla vždy domácnos jak ze škatulky a já jdu někdy raději na zahrádku,protože děti prostě potřebují se vyběhat a kolem paneláku je nepustím samotné.Švagrová s ní bydlí v jednom domě a je to tam o věčném boji.Myslím,že bydlení s rodiči je vždy problém a je hodně o toleranci z obouch stran.Přeji ti pevné nervy a pokoj do srdce.

Tak to je všechno.Přeji vám požehnaný víkend.
Zazu

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 01.07.06 11:31

Jejda,koukám,že než jsem sesmolila své dlouhé řádky Karolinka mě předběhla.Tak ať tě rýma brzy přejde a nátěr linky sa zdaří dokonale.Jsi šikulka.
 Zazu

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 01.07.06 16:20

Ahoj,

Zazu - Gratuluju ke krásnému vysvědčení!
S těmi modlitbami je to taková ošemetná věc. Myslím, že je špatně, když dítě cítí nějaký tlak. Úplně nejlepší je, když je to každodenní obyčejná věc, kterou vidí u rodičů. Eliška je sice strašně malá, ale už jsem si všimla, že na ní hodně působí právě ty nejspontánnější modlitby. Třeba, když něco dělám a najednou mě nějaká potřeba napadne a já se tam kde jsem začnu nahlas modlit.
Kuba má třeba v plánu, až Eli bude větší, že ji do rodinných Bohoslužeb nějak zapojíme. Třeba nejdřív formou nějaké hry.
Věřím, že určitě na něco přijdete.

K.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 02.07.06 20:05

Tak ahoj holky na sklonku víkendu jsem sama se zuzi a tatkou holky zůstaly ještě u babičky,byla jsem dnes za nimi byl v poho ale Terezka by asi chtěla domu jen jsem tam nechtěla nechat ani samotnou tak jsem řekla terezce at ještě zustane,doufám že jsem udělala dobře.Babi zase řádí nebo spíš já jsem ted nejak alergická na každé její slovo,proto jsem dnes vypadla k našim tam bylo kupodivu pohodová atmosféra a otčším nepije tak jsem tam holky nechala.

Dnes byla tchýně s námi na mši ¨budou mít s tchánem výročí svatby tak zašla s námi docela mě to potěšilo.

Karoli to s nátlakem máš asi pravdu asi na Ani dost tlačím když ji to nebaví Terezka je v poho ale ani asi ještě nedozrála.tak uvidíme.

Zazu gratulujeme k tak krásným vysvědčením kežby to i nám tak šlo.

Všem hezký večer Barča a hopsalka Zuzi

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 02.07.06 20:06

Karoli at vám jde práce od ruky a vše nej Elišce k náměsičninám­.Barča

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 02.07.06 22:24

Ahoj holky,

Karolínko: jak že jsem se už slouho neozvala? Vždyť sem píšu a píšu !!! :-))

Stazi: nepíšeš, a já jen doufám a modlím se, že ty potíže přešly. Ať tě ani nenapadne pokračovat v nějaké těžké práci!!! Co je to vůbec za nápad?

Lamvinku, Maxiku: sraz? dobrý nápad. Ale kdy a kde?

Zatím ahoj, jdu na kutě (dnes večer jsme se teprve vrátili od rodičů, jako každý víkend).

Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.07.06 07:43

Demi napiš odkud jsi at se domluvíme at to máme všichni na stejno S maxikem jsme bízko a ty?Co takhle Park v Třebovicích?Barča

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 03.07.06 10:44

Ahoj Lamvinku,

já jsem ze Zábřehu, takže docela z ruky. A Třebovice vůbec neznám. Zkuste navrhnout ještě nějaké další místo.

Zatím ahoj! Demi.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 03.07.06 13:17

Ahojky,

aby se to spravedlivě prostřídalo, teď jsem trochu nemocná já. Kuba má dnes volno, tak se stará o Elišku a já jsem zalezlá v posteli a NIC nedělám. To je tááák báječný :)! To už jsem nezažila ani nepamatuju. Jen doufám, že se vyležím v čas. Ve čtvrtek máme zpívat v Praze na Křeťanské konferenci a dnes bych tak akorát mohla dabovat Kačera Donalda.

Doufám, že se máte hezky a že vás všechny čeká požehnaný týden!

Karolinka a Eliška (23m + 1d)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.07.06 19:07

ahoj holky tak mi už je smutno po holčičkách asi si brzy pro ně zajedu, i když vím že se mají u babičky dobře.Zuzanka pořád nemuže usnout.
Dneska jsem celý den prala a celý večer budu žehlit.

Karoli přeju ti brzké uzdravení at ti to ve čtvrtek dobře zpívá.

Stazi doufam že jsi ty i mimisek vpořádku,přidáváme za vás modlitbu i za maroda Karolinku.

Demi tak já nevím kde Maxíkuz kde jsi navrhni něco nebo ty Demi.

Zdravím všechny požehnaný týden přeje Barča a ospalá Zuzi dnes 13 měsíců

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 03.07.06 20:28

Ahojky,děkuji za gratulace k vysvědčení.Holky jsou šikulky.Moc nás potěšily a překvapily.

Stazko,kde jsi?Jste s miminkem v pořádku?

Karolinko-modlíme se,ať ti je už dobře a můžeš nejen mluvit,ale také zase krásně zpívat.

Lamvinku-také se mi vždycky stýská,když je nemám okolo sebe.Janička je u babičky a Vendy máme doma do středy,potom jede za Jáňou.Zrovna jsme si s manželem říkali,že nevíme,co budeme bez dětí dělat.Je to nezvyklé.I když v práci je to teď příšerné,že budu asi odpočinek potřebovat,ale nevím jestli ještě umím-nic nedělat.

Tak si užívejte prázdniny a Bůh vás opatruj.
Zazu

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 03.07.06 22:56

Ahoj holky,

Lamvinek, Zazu: blahopřeji, holky mají opravdu moc pěkné vysvědčení! Ať jim vydrží co nejdéle.

Zazu: tchyni už asi nepřesvědčíš, že jsi svéprávná máma. Bude to chtít hodně tvé tolerance, protože už ji nepředěláš. Naštěstí bydlíte zvlášť, takže občasné „nálety“ se ještě nějak dají zvládnout, ne?

Karolínko: to je mi líto, že stonáš, když začalo léto a je krásně. Honem se uzdrav! :-)

Stazi: máme o tebe starost, protože o sobě nedáváš vědět. Snad jsi v pořádku, Bůh tě ochraňuj (a zejména miminko).

Maxiku: přeji úspěšnou misi sociální pracovnice. Drž se, myslíme na tebe!

Lamvinku, Maxiku: já také nevím o žádném strategicky vhodném bodu, kde bychom se sešly. Bydlím nedaleko Shopping Parku, což je asi pro vás moc daleko, ne?

Zatím všechny zdravím a za Stazi přidávám modlitbičku!

Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 04.07.06 10:06

Ahoj holky tak mě je smutno zuzi spí a kamil je na rehabce nic mě nebaví volala jsem včera holkam. Ani by už jela domu ale babička si je chce užít myslím že vydržím maximálně do čtvrtka a pak si pro ně pojedu.

Zazu taky nevíme co dělat přitom práce je dost ale ten křik a zlobení moc chybí aspon si toho budu vážit.

Dneska jsem byla se Zuzankou u paní doktorky nějak špatně chodí točí tak divně nožičky doktorka říkala že boty máme správné tak se to prý spraví.Když ne tak nás pošle v roce apul no doufám že to bude v poho.

Karoli tak doufám že už ti je líp.

Demi já bych to klidně k shopingparku zvládla a co ty Maxíku kde jsi?Hoďte nějaký termín my jsme doma pořád.

Tak jsem trošku smutná ikdyž bych neměla být.Paní učitelka která měla začít učit Terezku v 2.a 3.třídě je těhotná,Terezka ji mám moc ráda je taky věřící a moc hodná.Doufám že příjde nějaká hodná a kež by bůh dal i věřící,tak jsem byla štastná že bude mít tak super učitelku,ale přeju jí to každá žena chce být mamou vzdyt je to nádhera.Prosím o modlitbičku­.Díky moc

Stazičko děláš mi starost doufám že jste vpořádku.

Krásný den všem přeje Barča.

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 05.07.06 09:05

Ahoj všem!

Zdravím v novém deníčku. Včera jsem odeslala diplomku ke kontrole, takže největší díl práce je za mnou, teď už to jen doopravím podle instrukcí… Děkuju za modlitby, moc pomohly!

Dneska odjíždíme na pět dní do Jižních Čech na takovou malinkou odpočinkovou dovolenou, tak jsem se přišla rozloučit.

Holky, máte moc šikovné děti, školáky i ostatní! Karolinko, přeji brzké uzdravení! Stazko, snad jste v pořádku i s miminkem, ozvi se, prosím…

Všem Boží požehnání do krásných letních dní!

Vaše Šárka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.07.06 14:20

Ahoj Jesličkandy,

nový deníček odešlu až o víkendu. Teď odjíždím na dva dny do Prahy. Užijte si léto! Bůh vám žehnej!

Karolinka a Eliška (23m + 3d)

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 07.07.06 16:34

Ahoj holky,

moc se omouvam, ze jsem se tak dlouho neozvala, ale odjizdla sem hned minuly patek na pobat nasich deti ze sboru, kde jsem varila a hned jak sem se vcera vratila, jeli jsme ke svagrove, poneavdz nas pozvala na grilovani.

Mimi je snad v poradku, strechu odprotestovalo, ale ja jsem desna, nybrz svagr je zemedelec a tak se pracuje stale, za jakehokoli pocasi, vzdy krome nedele, takze sme se smudlikem vcera ridili traktor,aby svagr mohl obsluhovat za nami lis. Takze mozna budeme mit malehotraktoris­tu.....

Musim rict, ze me to vareni i vcerejsi vylet docela zmaha, takze dneska, kdy je manzel na ocni pujdu spat mzna uz hned po vecernicku a do obeda me nikdo neuvidi… :-))

Teprve ted jdu cist vase komentare a denicek, protoze jsem vsechno jen prolitla a zhrozila se, jake obavy jsem vam nadelala… :-(( Pardon.....:-((

papapa

Vase St, 15+2tt

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 07.07.06 20:32

Ahojte, moc nezvládám, jsme s Dalisem sirotci (náš sbor pořádá dvoutýdenní veangelizaci a taťka je velmi zapojen, chodí domů jen spát; taky jezdím 2× denně krmit mamce zvířata - je na chatě s neteří, tedy byla, dnes se vracely), je v tom vedru dost ukňouraný, v bytě máme 30-31 stupňů, tak radši jdeme ven někam do stínu.

LAMVÍNEK, DEMI - tož přemýšlím a nic moc mě nenapadá; co park u Domu kultury Vítkovic (myslím :,-( M. Horákové)? Je tam i hřišťátko, kdybys Barčo brala starší slečny, můžou se tam vyblbnout.

STÁZKO - moc si nehrej s tou aktivitou v tom počasí, co je, ať se má miminko dobře ;-)

Dalis už zase nespí, já se možná ještě ozvu. zatím. E.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 10.07.06 14:02

Ahoj holky,

tak nám dávají zabrat vedra, mně se špatně dýchá, Honzík si přes víkend „užil“ opruzeného zadečku, dokonce i manžel jel do práce v šortkách a triku, místo obvyklých kalhot a košile. A to už je co říct.
Honzíka jsme vyléčili heřmánkovou koupelí a výměnou značky plen (objednávala jsem mu levné po Internetu, ale během léta se asi vrátíme k zn.Pampers). Také nám moc pomohl Penathen na opruzeniny, takže už je to naštěstí zase v pořádku.

Včera jsme měli smutnou nedělní mši, protože od nás odchází pan kaplan, kterého jsme měli všichni moc rádi. Loni nám křtil Honzíka, a byl strašně fajn. No co se dá dělat - zase prospěje někde jinde a někomu jinému.

Od soboty 15.7. budeme na týdenní dovolené na Sepetné (Ostravice), takže budu mimo PC a omlouvám tím předem svou odmlku.

ŠÁRKO: blahopřeji k odvedenému kusu práce na diplomce a držím palce nadále!

LAMVINEK: tak co Zuzančiny nožičky? Lepší se to?
Jinak přeji tvé dcerce stejně hodnou paní učitelku, jako byla ta, která odchází.

STAZKO: nechápu tě. Možná to bude tím, že neznám žádnou holku, která by v 15 tt skákala po střechách a drandila v traktoru po polích. Nezdá se ti, že být těhotná je obrovský dar, který je potřeba chránit? Znám pár žen, které by nevím co daly za takové štěstí, zatímco jiné… A ještě se tím chlubit, to je fakt hustý.

KAROLÍNKO: jak jste se měli v Praze?

MAXIKU: park u Domu kultury - jasně, jsem pro, ale teď opravdu nevím kdy, vzhledem k tomu, že nás čeká příští týden dovolená. Tento týden budu mít kmitačku.

Tak zatím všechny srdečně zdraví Demi!

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 10.07.06 19:43

Ahoj holky koukam že v tom vedru se nikoému nic nechce.

Demi musím reagovat na tu tvou dovču je to k neuvěření představ si že jsme měli být od 9/7 do 23/7 na Ostarvici na Sepetné ale kvuli manželově nemocenské jsme to museli zrušit ted mě to mrzí dvojnásob mohli jsme se tam sblížit ach jo jaká škoda.

Jinak k našemu srazíku klidně dum kultury tak teda po dovolené Demi co Maxiku budete doma?

U nás od čtvrtka bojuji s breberkama Terezka mi ze školy dotáhla vši je to hruza nemužeme se jich zbavit,Zuzanku jsem musela ostříhat na ježečka, a holky celé dny vyčesávám Terezka má vlasy po pás tak je mi líto je ostříhat.Tak uvidíme.
Od zítřka tu budeme mít neteře tak bude veselo,holky se už těší.No Zuzančiny nožičky nic moc doktorka říká pořád boty ale malá má spocené nožičky a sundává boty a pláče tak nevím.

Stazi ty nezbedo bud opatrná a šetři sebe i mimíska.

Karoli je v Praze taky tak horko jako u nás ?

No zase nějak bojuji s kojením musím si zvykat že mám mléka čím dál méně,asi tomu taky přidalo byla jsem s mamkou a tetou ve čtvrtek na borůvkách malá byla bez kojení od rána do večera a mléko večer nïc moc.No koupím si zase vineu a uvidím.

Šarko jak se máš?

Dlouho se neozvala gerberka zdravíme i ji

Všem požehnaný týden přeje Barča a spol

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 10.07.06 19:44

Ještě jsem zapoměla pozdravit Zazu jak jste to zvládli bez dětí? Barča

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 11.07.06 14:29

Ahoj holky,

všechny zdravím ve své předdovolenkovém frmolu.

Lamvinek: po dovolené klidně můžeme realizovat náš srazík, ale vidím to na začátek srpna. Snad už nebudou taková vedra.

Jinak netrap se tím, že ti ubývá mléka, podle mě je to docela přirozené. Laktační křivka má po určité době klesající tendenci, tak je tomu prý u všech savců v přírodě.

A KDEPAK JSTE VŠECHNY OSTATNÍ? Maky, Janko, Mamulko, Gerberko, Joni, Marushko a další? Škoda, že už nepíšete, nebo jen zřídka. CHYBÍTE NÁM!!!

Zatím všem ahoj!
Dem.

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 12.07.06 07:51

AHOJ HOLKY,

moc se omlouvám, že jsem se tak strašně dlouho neozvala, ale doma nemám net, takže můžu jenom z práce. Od 23.6. až do 10.7. jsem byla doma na OČR, protože Jindříšek na úplný závěr školky chytl plané neštovice :-(( Ale všechno jsme zvládli, ty děti to všechno snášejí daleko líp než my dospělí a je dobře, že si to prodělal v dětství. Takže se MOC OMLOUVÁM, že jsem tady dlouho nebyla, ale fakt doma nemám net, ba dokonce ještě nemáme ani počítač :-)).

Ráda jsem si přečetla zprávy od vás, zjistila jsem, že plánujete nějaké srazy, no, já jsem z Brna, nevím tedy, co by bylo pro mě dostupné. Ale to nevadí, přeju vám, ať vám ty srazy vyjdou :-)).

STAZI: doufám, že se šetříš a že nepřepínáš svoje síly. Je moc dobře, že zatím máš v podstatě bezproblémové těhotenství, ale pamatuj na tu milost, která ti byla dopřána a opravdu nedělej zbytečně něco, co by sis později mohla vyčítat.

MAXÍKU: děkuji Ti za odpověď v předminulém deníčku ohledně těch dětí v nemocnicích nebo domovech, moc mi to pomohlo.

Holky,
jeden z mých snů nebo přání - někdy později, když bych měla více času nebo tak nějak vůbec - je šít plyšová zvířátka a nosit je dětem do nemocnic nebo domovů. Mě by to tak strašně bavilo!!! Já vím, že vám to musí připadat asi hrozně dětinské, ale já jsem prostě asi taková.

Teď, když jsem doma ošetřovala malýho, tak jsem se naučila vyrábět zvířátka z korálků - to je nádherná práce a moc mě baví. Vyrobila jsem lachtánka a zajíčka a vždycky se těším, až si doma k tomu zase sednu - až mám všechno udělané v domácnosti, uvařeno, vyžehleno atakdále (však to znáte všechny :-)), tak se těším, jak si to vytáhnu a zase kousek pokročím.

Na dvorku mi už nádherně vykvetly ty spousty afrikánů v truhlících a květináčích, které jsem tam letos zasázela - letos jsem měla rekordních 43 sazeniček. Moc ráda se o ně starám, jsou to taková stále zářící sluníčka.

Tak vás všechny OPRAVDU MOC ZDRAVÍM a užijte si hezké letní dny.

Gerberka - Irena

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 12.07.06 12:19

Ahoj holky,

vsechny vas zdravim z rozpaleneho jihu Cech. Vyadalo to u nas na chladnejsi, snad podpmraceny den, ale misto toho zase vylezlo slunicko a zda se, ze se nic menit nebude. I kdyz na netu jsem pred chvili cetla, ze se zase blizi privaly, to bych docela nerada, protoze nase okna jsou dost vetcha a posledni desne buriny jsem travila s kybly a hadry u oken..... :-(( Nastesti nam maji v nejblizsich dnech prijit vymenit okna, tak by se situace mela zlepsit…

LAMVIRKU: co boj s breberkami? Jakou metodu jste zvolili? Jedni nasi znami ze shromka taky nechteli strihat, nakonec ty mrsky vyhubili octem. A jeste meli preliv zdarma (vlasky se pekne vysisovaly…) :-))

No nic, utikam do kuchyne, abych v posledni fazi nespalila obed…

St

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 12.07.06 16:13

ahoj všem jesličkandám,
tak se konečně hlásím, nepsala jsem, protože jsem doma neměla internet, obec zrušila smlouvu s provozovatelem kvůli problémům, tak to vypojili, ale ted už net zase funguje a měla by to spravovat jiná firma, tak snad už to bude dobré.

Co u nás nového - Barunka 20. července bude mít rok, takže už jednu oslavu máme za sebou. Minulý týden jsem byla u rodičů, manžel za námi přijel v sobotu odpoledne a pak jsme to trochu oslavili a v neděli se slavila taťkova 50. (má narozky 16.ho)přišlo asi 50lidí. no, ale my pak už museli jet, domů jsme dojeli po deváté večer, zastavili u domu manžel. rodičů, Mirek vystoupil a koukne na auto a zadní pneumatika úplně prázdná, tak jsme vyndali věci z kufru, dali tam s tchánem rezervu, já s Bárou jsme byly doma s tchýní. Domů to od nich máme autem ani ne 5 minut. Díky Bohu, že to celou cestu vydrželo.(A já měla tentokrát nějak moc potřebu se po cestě více modlit, abychom v pořádku dojeli.) Nakonec v servisu zjistili, že není píchlá, ale že tam byl špatný ventilek, tak to vyměnili. Doufám, že to už bude dobré, jedem totiž příští víkend na dovolenou.

Jinak se máme dobře, (te´d zrovna je tu bouřka), barunka chtěla spát, ale teď lozí v postýlce a povídá. Já jsem ráda, že už zas jde internet, tak se snažím všechno dohnat, ale to nehrozí:)))Jo, tolik jsem měla času a ta pohoda, teď už zas budu tvrdnout po večerech u PC:))
O víkendu by měla proběhnout ještě jedna oslava, teď u nás, s druhou půlkou rodiny (od manžela).

jinak jsem jen zpětně přečetla deníčky (moc pěkné), taky smutné, taky jsem jednou dělala na letní dobrovolnické brigádě a v rámci práce jsme natírali plot v kojeneckém ústavu. Byla tam asi roční holčička, taková tichá, hrozně smutná, ostatní děti si hrály, mávaly na nás aa ona tam stála u mříží od balkonu a koukala, ten pohled nezapomenu. navíc se jmenovala stejně jako já, pak jsme se bavili se sestřičkou, co tam s nimi byla na zahrádce. Kdyby to šlo, tak jsem si ji tenkrát hned vzala sebou :(.

komentářky jsem prolítla, ale opravdu nejsem schopna reagovat adresně.

mějte se krásně, užívejte léta

Janka s Barunkou

.už mi ječí dítě, tak musím

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 12.07.06 22:51

Ahoj děvčata,

všechny moc zdravím.

Dnes jsem si udělala před dovolenou radost a koupila si na sebe nové „hadříky“. Úplně mě překvapilo, že jsem si mohla vybrat kalhoty skoro o 2 čísla menší, protože jsem zhubla, ale nevím, jak :-)
Manžel byl zlatý, převzal si Honzíka, sotva dojel domů z práce, takže jsem mohla vyrazit do ulic. Stejně to ale doma nevydrželi a jeli pak za mnou do nákupního centra :-))

Gerberko: máš moc krásný nápad, takové hračky jsem ještě neviděla, ale musí být kouzelné. Jasně, že jdi do toho, přeji, ať ti tvůj úmysl vyjde! A pak dej vědět, třeba bude zájem i mimo nemocnice…
A jinak škoda, že bydlíš až v Brně, moc ráda bych tě osobně poznala. Ale v Brně jsme s manželem párkrát byli na prodloužený (romantický :-))) víkend, bydleli jsme v penzionu Pohoda na Vinohradech a moc se nám tam líbilo. Samozřejmě jsme sjeli parníkem přehradu, dali si tam k obědu grilované kuře, zašli na Petrov, prohlédli si Špilberk - prostě Brno máme velice rádi. Manžel tam studoval VUT, takže mě zavedl i k budově školy, abych viděla, kde pobral moudrost :-)). V současné době se jen tak do Brna nedostaneme, jsme přece jen limitovaní Honzíkem.

Janko: to je fajn, že ses ozvala. Hezky dooslavte všechny narozeniny, my jsme slavili před měsícem.

Lamvinku: jo a Sepetná - to je fakt škoda, že vám to nevyšlo. Určitě by to mohlo být fajn, věřím, že bychom si měly co říci.

Tak pro dnešek končím a hezkou dobrou noc všem!
 Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 13.07.06 07:56

Ahoj Demi,

děkuji za odpověď a řádky, které jsi tak hezky napsala pro mě. Odkud jsi ty? Tvůj zájem mě opravdu potěšil a jsem ráda, že Ti to nepřipadá takové „dětinské“ :-)), já to opravdu takhle cítím. Teď už jsem se z toho celkem dostala, že na ty opuštěné děti nemyslím tak strašně intenzivně jako po přečtení Tvého deníčku, ale stejně - to je vždycky takový impulz či co.

Tak se měj hezky, Gerberka - Irena

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 13.07.06 09:39

Tak teďka jsem dopodrobna a přepečlivě přečetla řádky od vás všem a řvu tak jak malá holka nad příspěvkem Janky, jak popisuje tu roční holčičku, která byla tak tichá a smutně koukala. Zase je to impulz, který mě dostal „někam jinam“.

Gerberka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 13.07.06 12:39

Ahoj holčinky,

NESTÍHÁM!!!

Před deseti minutami jsme měli vyjet na dovču a já teď honem honem píšu, že odjíždím, abyste se o mě nebály.
Vrátím se až příští týden v neděli. Deníček jsem nezvládla, tak se nezlobte. Pokud by vám přišel deníček už moc vzadu, tak klidně některá nějaký písněte.

Bůh vám žehnej a krásné léto!

Karolinka a Eliška (23m + 11d)

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 13.07.06 14:43

Ahoj Gerberko,

vidíš, já jsem nechtěla nikoho svým deníčkem rozlítostnit nebo rozhodit. Jen jsem si myslela, že stojí za to ohlédnout se po dětech, které neměly to ohromné štěstí narodit se do rodiny a vyrůstat s mámou a tátou. Jejich smutné oči také znám a cítím hroznou bezmoc. Proto mě zaujala ta možnost pomoci alespoň prostřednictvím dobrovolnictví (Otevřená náruč). Kéž by mi ten plán do budoucna vyšel. Myslím si, že tahle práce s dětmi je mnohem užitečnější, než stres v zaměstnání, kde je hlavním motivem „Za málo peněz hodně muziky…“ Uvidíme, jak na tom budeme při dětech finančně, a pokud to bude trochu možné, jdu do toho.

Jinak já jsem z Ostravy.

Měj se hezky a pohlaď Jindříška.
Demi.

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 13.07.06 19:25

Holky, mě picne, teď jsem napsala obrovský komentář, nechtíc zmáčkla Escape a víte, kde je? :-(
A půlku jsem zapomněla, ach jo…

Tak vy, co odjíždíte, se mějte moc hezky, odpočiňte si, naberte sílu od Pána pro všední dny.

GERBERKO - hezký nápad, a dalo by se to třeba i realizovat jako dobrovolnická činnost, děti ocení společnost a dáreček taky.

OSTRAVAČKY - tak někdy koncem července?

STÁZKO - jak se máte s miminkem? Tohle byla nejlepší část těhotenství, už bez nevolností, ale ještě ne máma hrošice ;-) Tak na sebe dávej pozor a pozdravuj človíčka.

A víc už fakt nevím, jak to nevidím, je konec. Dobrou noc. Eva

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 13.07.06 22:40

Ahoj holky,

je fajn, že jste se ozvaly i vy, co jste tu dlouho nebyly;-)

My jsme si s mužem hezky užili volno, pak pěknou honičku v práci a když jsem si dneska myslela, že bude chvilka jen pro nás a klid, vrátila se mi okomentovaná diplomka, kde je pouze jedna jediná stránka bez nějaké poznámky o tom, jak to mám špatně:-( Tak jsem z toho v šoku, napsala jsem to nejlíp, jak to šlo… Čeká mě asi ještě hodně práce, tak na mě, prosím, vzpoměňte s modlitbičkou…

Karolinko a všechny, co odjíždíte, mějte se krásně, Pán vás opatruj i na cestách.

Stazi, tobě to ale utíká… Já jsem teď touhu po miminku úplně vzdala, odsunula, prostě nechala jen na Něm, On stejně ví nejlíp, kdy je správný čas…

Pozdrav i všem ostatním, Demi, Gerberko, Maxíku, Maky, Janko, Zazu, Lamvinku, Krásné požehnané léto!!!

Vaše Šárka

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 13.07.06 22:46

Šárko,
s tou diplomkou je to blbé, ale zas na druhou stranu, pokud to byly konstruktivní připomínky, tak fajn, mi na první škole opravovala vedoucí práce jen překlepy a pak až v posudku vybalila známku a odůvodnila to až ústně a to, že „jí to tak připadá“, což mi zrovna jako argument VŠ pedagoga nepřišlo moc konkrétní a k věci… :-(
Miminko přijde v pravý čas, to se nebojte :-) Budu na tebe myslet. E.

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 14.07.06 08:00

ŠÁRKO: S tou diplomkou si vubec nedelej hlavu, je to presne rok, co sem prijela z dovolene a mela jsem doma okomentovanou diplomku. Litala jsem pri praci pomalu kazdy mesic do Plzne, kde jsem studovala, porad bylo vsechno fajn a pak mi nakonec vytkla snad i pismo… Vrchol vseho bylo, ze se ani nedostavila k obhajobe, takze sem tam byla s oponentem sama. Ale On to mel vsechno v rukou, a tak sem nakonec, i kdy to vypadalo beznadejne, obhajila.

A s miminkem si nedelej hlavu, pamatuj, co sem ti napsala uz pred nejakou dobou!!! :-))

My se vcera dozvedeli, ze okna nam budou delat az po dovolene, protoze chteli prijit pristi Ct, ale mi v Ne odjizdime na dovolenou, tak jsme to odmitli a prijdou az 7.8. V pondeli jdu na KO, vcerajsem volala dr, protoze mam ukazkovou rymu a kasel (obdrzenou pri Veceri Pane :-((), krom toho se mi objevilo nejake pichani, pravdepodobne chybel horcik, vcera sem zobla a zatim se zda, ze vse OK. tak tolik zprava o me a mimi - MAXIKU.

Preju vam vsem, maminkam i mimiskum krasne, slunecne pozehnane leto!!

St, 16+2tt

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 14.07.06 13:14

Všechny holky srdečně zdravím,

já teď budu mít 14 dní dovolenou, dneska jsem poslední den v práci, takže tady nějakou dobu nebudu :-)). Tak píšu, abyste věděly, že sem stále chodím a čtu, jenomže doma nemáme net, takže můžu jenom z práce.

ŠÁRKO: z kritiky svojí diplomky si fakt nic nedělej. Já jsem dopadla stejně. Můj oponent mi doslova řekl, že takovou diplomku jako jsem napsala, by vůbec neměl odvahu jít obhajovat a že se mně diví, že jdu ke státnicím, že vůbec neumím německy (diplomka byla v němčině na fildě) a podobné nesmysly. A pak to stejně vyšlo perfektně. Takže žádný strachy :-)))).

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 14.07.06 16:40

GERBERKO - užijte si dovolenou :-) A aktovku a spol. už Jindříšek má nebo to necháte na konec prázdnin?

StÁZKO - jestli tě píchalo v břiše, to mohla být i roztahující se děloha nebo povolující vazy, já si takhle udělala kolečko po doktorech k vyloučení slepého střeva; chvála Pánu to nebylo slepé střevo ale rostoucí Dalis. Na rýmu a kašel v těhotenství asi nemůžeš nic než modlit a držet se v teple, co?

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 15.07.06 14:48

MAXIKU - mohla, urcite, jen me prekvapilo, ze to bylo takove jine pichani, nez na jake sem byla zvykla. Volala sem Dr, ta mi rekla, ze to je bud natahujici se deloha, ze uz musim mit prece brisko, tak sem ji ujistila, ze krome speku tam nic nepozoruju… :-)) Este rikala, ze muzu mit namozenou stenu brisni od neustalyho kaslani a smrkani. Jinak na kasel mam HEDELIX - je to vytazek z brectanu, schvalen Dr. Uz je to, chvala Panu o hodne lepsi, kasel v podstate konci a ryma podle neustale krvacejiciho nosu taky … :-)) Ono lezet pod perinou v tehle vedrech - nic moc…

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 15.07.06 15:23

To máš, Stázko, pravdu, letní nachlazení jsou protivná :-(, dobře, že to tvé tě už opouští.
U mě to asi byla ta děloha, protože na ustavičný kašel je moje tělo zvyklé; a taky jsem tehdy ještě bříško nijak výrazné neměla, poznala jsem to jen na kalhotách, spíš jsem celkově vypadala, jako že si s dietou hlavu nedělám ;-), až pak se vyloupl těhupupík. A opravdu to bylo takové atypické píchání.

Měj se hezky a žeň bacily!
E.
Jo, u nás ve sboru je při večeři Páně k dispozici kalich + malé kalíšky pro ty, co se cítí nachcípaně nebo naopak nechtějí nic riskovat, a je to na rozhodnutí každého. Někteří lidé totiž opravdu z bratrské lásky klidně, leč neuváženě sdílí kalich i bacily.

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 16.07.06 16:21

Jo, to je presne ono - s dietou si hlavu nedelam..... :-))))))) to vystihuje situaci. Po teto zkusenosti zacinam uvazovat o tom, ze se budu do chramu Pane vyzbrojovat krome Bible a zpevniku taky stamprdli!!

Vložit nový komentář