Křesťanské jesličky č.18 Nový školní rok

Rodičovství

Tak jsem se odhodlala k napsání nového deníčku ,protože ten náš už skončil hodně vzadu. Téma je nám všem známé u nás  Terezka nastoupila do druhé třídy.

Ráno se jí moc nechtělo její oblíbená paní učitelka čeká miminko a měla přijít nová.Přijeli jsme do školy Terezka celá nervozní všechny děti neviděla celé prázdniny.Paní ředitelka si ji hned vzala at se jde představit nové paní učitelce moc se jí do toho nechtělo,ale šla.Pak se vítali prvňáčci a Terezka se zklidnila.Rozdělili se do tříd a my čekali na chodbě přišla i paní učitelka co čeká miminko hezky jsme si popovídali a čekali až děti vyběhnou ze třídy.Terezka vycházela mezi posledními,ale jak uviděla paní učitelku rozběhla se a očička jí jen zářily.Hned se k ní přitulila,měla jsem až slzy v očích jak si některé učitelky dokáží získat děti.Slíbila jí že se zase někdy příjde podívat jak jim to jde ve škole,Terezka slíbila že se bude moc snažit,aby z ní měla radost.Pak objala novou paní učitelku , kterou pojmenovala babička je už starší a Terezka říká že je jako babička.
V autě se pak tetelila jak je šťastná ,že je všechny viděla,přitulila se pak ke mně a řekla maminko já jsem tak radostná. Vyhrkly mi slzy ,jak je bůh dobrotivý co všechno nám a naším dětem dává.

Přála bych si ať je víc takových učitelů,pro které se děti nadchnou a dodávají jím sílu všemu se učit.


Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.09.06 12:51

Tak holky koukám že si píšu jako první v deníčku no nevadí.Zuzíček pobíhá kolem tak doufám že nebude mačkat čudlíčky na počítači.
Hlavně zdravím všechny dovolenkařky co se vrátily už tu bylo dost pusto tak doufám holky že to napravíte.
Tak u nás jak jsem psala Terezka je ve škole dneska pro ni ještě pujdu sice říkala že je už velká a umí přecházet,ale po těch dvou měsících budu klidnější když si pro ni zajdu.Anetka mi ještě strašidilkuje doma v sobotu dostala horečku a svíjela se v bolestech bříška jeli jsme na pohotovost strašně mě vylekala ale je to prý virová angína prý to tak probíhá a já myslela že slepák.Každopúádně je jí už dobře opět je k neudržení tak myslím že večtvrtek už pofičí do školy bude mít pozdější nástup trochu mě to mrzí přechází jako nová a ještě pozdě doufám že najde kamarády.Já tam jdu dneska na třídní shcuzky.tak uvidíme.
Další novinka manžel šel dneska po pul roce od urazu do práce tak už jsem mu volala jak ho přivítsali tak říkal že dobře.A od zítřka nastupuje dovolenou takže bude zase doma.Alej jen do pondělí v utery jde zase do práce.
Jinak naše štěnátko jak jsem vám psala je nezvladatelný lumpík všechny kouše ničí zahradu a hlavně je zlý na děti tak nevím co budem dělat.
Tak se vrhnu na komentářky: Šarko doufám že tvé hlasivky budou v pořádku přeji ti hodné děti abys je moc nenamáhala.Douifám že neučíš hudebku?
Stazi gratulujeme ke smlouvě na neurčito to máš fakt vymodlené a super vedení.Opatruj mimiska a pohlad ho za nás.
Maky to máš fajn že Míša začal mluvit aspon mu rozumíš naše zuzi si pořád něco brumlá ale nic jí nerozumím no má teprve 15 měsíců.A když jí nerozumím tak si lehne a vzteká se .Ted nejraději vyklízí spižírnu všechno donese.
Maruško vítám po tak dlouhé době obdivuji tvou chut učit děti doma naši známí taky od včerajška učí doma dcerku první třída jsem zvědavá jak jim to pujde.Já si to nedokážu představit stačí mi učení s Terezkou doma odpoledne.S koupi nového auta jsme na to stejně měli jsme dobré auto ale jen dvě sedačky vzadu tak jsme taky měnili ,aby mohly všechny holky mít sedačku.Manžel ten si ty jízdy vychutnává sice to byly jen nákupy s jeho nemocenskou,ale aspon něco.Možná vyrazíme ted na víkend když má tu dovolenou at někam s holkama jedem sice po prázdninách,ale to nevadí.
To je fajn že malý chce být ve školce Anetka tam moc nechce,ale kvuli řeči musí,jí hlavně vadí že musí chodit spát po obědě uvidím jestli to pujde nějak domluvit.  

Maxíku Dalíšek je šikulka nabytek se mu určitě líbí Zuzanka má nejraději schody a mě se ježí vůlasy.Zuby nám taky rostou čtyři nahoře a pořád se nemužou prořezat v noci řve přes den to celkem jde,ale je hodně protivná.
Demi omlouvám se že jsem dlouho nepsala ale nestíhala jsem bylo toho moc.
Demi,Maxíku ve středu nemužu pracuji každou středu tak co kdy krom středy prosím?
Co děláte v pondělí nebo úterý?  

Karolínko doufám že jste vpořádku dlouho jsi se neozvala posíláme modlitbičku abys na nás nezapoměla.  

Gerberko,Zuzi a ostatní kde jste se nám ztratily?
Kuokám že musím končit Zuzanka se dostala k botičkám a tretkám od barbínek a má plnou pusinku.
Zdraví Vás Barča ,zubejda Zuzanka zlobidílko Anetka a školajda  Terezka.
Požehnaný den všem

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 05.09.06 13:03

Já jsem si myslela, že budeš mít teď na začátku školního roku docela hukot ;-) Koukám, že zuby u vás taky vcelku zlobí. Já už se nemůžu dočkat, až Dalimu vylezou ty tesáky a pak se snad konečně trochu vyspíme. Trpí s tím celé prázdniny.
Můžu vcelku kdykoli, když něco dělám, tak po večerech.
Zatím. E. .

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 05.09.06 13:34

Ahojky,moc hezký deníček Lamvinku.Také máme letos doma druhačku.Je na to patřičně hrdá a užívá si to.Musela včera do školy sama,protože Janina dostala v neděli horečku-asi nějaká viróza.Manžel je v nemocnici a já jsem nemohla z práce.Vendy byla spokojená,že to tak zvládla.Tvářila se veledůležitě.Je fajn,že vaše malá má hezký vztah ke svým učitelkám.Je to pro další roky ve škole moc důležité.Tak ať se jí i vám daří v novém školním roce.
Všechny vás zdravím a přeji požehnaný den  

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 05.09.06 13:54

Ahoj holky,  

to je prima, že se postupně zase vracíte, vítám zpět Zazu! Jak ses měla?  

Dnes jsme překonali s Honzíkem spánkový rekord, spali jsme až do 9:40, což nepamatuju. Naposledy jsem takto vyspávala, když jsem byla těhotná, ovšem to už je hodně dávno. 

Jinak Lamvinku krásný deníček, vidíš, zvládla jsi to na jedničku. To je prima, že se Terezka tak hezky přivítala s paní učitelkou, a taky že se na děti přišla podívat ta první, která čeká miminko. Doufám, že také Anetka už je úplně v pohodě a do školy se rovněž těší.

Pokud jde o náš dlouho odkládaný srazík, tak víc by mi vyhovovalo to úterý. Ale kde se sejdeme? Navrhovala bych být někde pod střechou, abychom někde s dětmi nezmokly. Mohly byste do toho Shopping parku? Je tam cukrárna s koutkem pro děti, taky vám tam jede MHD zdarma. Anebo pokud máte jiný návrh, napište.  

Tak zatím všem ahoj a užívejte si teplých dnů!
Demi.

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 05.09.06 14:41

Ahojte, zas mám chvilku, Dalísek zkoumá klíče, to ho bude bavit ;-)
Lamvínku - Díky za deníček, ten starý se fakt zle hledal. Snad bude paní učitelka-babička tak fajn, jako ten první den, celý rok, a Terezka bude spokojená a bude ráda ve škole. Anetka už v nové školce byla?
Demi - to je spavec :-) Shopping park je pro mě OK, i den.
A už s těmi klíči leze pryč. pa. E.

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 05.09.06 17:57

Díky Demi za přivítání.Já jsem váše komentáře průběžně četla,ale nějak jsem neměla žádné hezké
věci,které bych vám napsala.A stěžovat jsem si nechtěla.Snad už to bude lepší.Prázdniny nám docela rychle utekly.Týden jsme byli v Jižních Čechách,zbytek jsme byli spíš  na zahrádce.Manželovi se noha příliš nehojila a tak jiný druh trávení dovči nepřipadal v úvahu.Koncem srpna musel zpět do nemocnice,protože se mu dělala nějaká tekutina v okolí těch šroubů,které mu měli pomáhat k srůstu kosti.Tělo se snažilo zbavit cizorodého materiálu a šroub povylezl o kousek ven.Dostal teploty a to se lékařům nelíbilo a tak operovali podruhé,aby šrouby vyndali.Zjistili,že téměř po půl roce ještě není kost srostlá v celé šíři,a zavedli drén až ke kosti.Dnes mu ho vyndali a zítra odpoledne by mohli manžela propustit.I když raději se ještě neraduji.Po zkušennostech z poslední doby se bojím jásat předčasně.
Holky si dlouho užívaly prázdnin u babiček.Letos  hlavně ze začátku,kdy bylo nádherné počasí.Jeden týden byla Vendulka na baletním soustředění a byla hodně spokojená.Tak asi takhle jsme se měli.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.09.06 20:06

Ahoj holky tak jsem ráda že se deníček zaplnuje je fakt vidět že je pop prázdninách už se konečně vracíte.
Demi,Maxíku tak úterý v shopingu a v kolik?
Zazu vítám tě poi tak dlouhé době už jsem se po tobě dneska ptala.Škoda že jsi nenapsala i když jste neměli dobré období,vždyt osd toho tu jsme aby jsme se povzbuzovali.Já si sem chodím vyplakat srdíčko a proč ne i ty.Přeju manželovi brzké uzdravení .A dětem at se líbí ve škole a malá at se ti uzdraví .
Manžel uspěšně zvládl dnešek v práci a doma se sesypal nevím co se stalo jestli ten nápor v práci
podlamovaly se mu nohy a málem zkolaboval.No a dostal týden dovolené prý jí má moc.
Tak hezký večer všem přeje barča

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 06.09.06 14:23

AHOJ HOLKY z JESLIČEK,
předně móóóc velká omluva vám všem, že jsem se tak strašně dlouho neozvala. Já si vás vždycky otevřela, snažila se přečíst komentáře, pak jsem chtěla začít psát, někdo vyrušil .....atd., však to asi znáte. Bohužel si o vás všechny novinky nějak nepamatuju, je toho nějak moc…
Tak já asi začnu, co je u mě:
1) Z JINDŘÍŠKA SE STAL PRVŇÁČEK :-)), v pondělí šel poprvé do školy, je to hezký pocit, i když tyhle první dny jsou podle mého názoru nejvíc stresující pro rodiče - šíleně moc informací, formulářů, my to máme ještě dokombinované s družinou, kam chodí ráno i odpoledne. Ve škole totiž musí být časově stejnou dobu jako chodil do školky, tj. vstává v 6 h, v 6.30 odchod do školy a po vyučování až do 15 h v družině. Bohužel jinak to zařídit nejde :-(. Upínám se pouze k útěše, že i do školky byl zvyklý takhle chodívat celé tři roky, ale moc mi to nejde, protože ve škole se k tomu přidružuje ještě každodenní učení a dohlížení na všechno…no, prostě jsem někdy hrozně zmatená a ve stresu, a jediné, co mi pomůže, že večer vždycky probrečím :-(, protože nevím, jak to budeme zvládat…Už tento týden to takhle chodí. S Jindrou (manželem) jsme oba zaměstnaní na plné úvazky (on na směny), takže jinak to opravdu nejde.
2) PRÁZDNINY: celkově to bylo dobré. My si nemůžeme dovolit (finančně i jinak) zatím jezdit někam na takovou tu „klasickou“ dovolenou (k moři nebo po ČR po horách), takže to vlastně řešíme tak, že jsme doma a střídáme se v braní si dovolené - já jsem měla dvakrát dovolenou po 14ti dnech a ostatní týdny a dny hlídal Jindra mezi svými směnami. Děláme to tak už vlastně třetí rok. S Jindříškem jezdíme na takové jednodenní výlety, třeba jenom v blízkém okolí Brna, to je jedno, jemu i nám to tak (zatím) stačí. Stejně nejvíc toužím po druhém miminku :-), takže nějaké dovolené či užívání si mi ani nijak nechybí…
3) KORÁLKY: naučila jsem se vyrábět nádherná zvířátka z korálků. Holky, je to nádherná práce, výborně si u toho odpočinu, prostě super relax :-)). Naučila jsem se to podle různých brožur (edice TOPP - takové sešitky), kde jsou názorně vyobrazené postupy, je to všechno prostorové. Zejména ty zvířátka rozdávám jako dárky - babičkám, budoucí švagrové, kolegovi k narozkám…moc lituju, že nemám digitální foťák, hned bych sem vložila fotečky, jak to vypadá - je to kočička, pes, motýlci, slon, koník, liška, králiček…prostě je to moc krásné a já děkuji Jemu, že mi umožnil se to naučit a děkuji, že mi dal tu šikovnost pro jejich výrobu. Nejradši bych to dělala celé dny a potom nosila dětem do kojeneckého nebo dětského domova!! Ale musím (taky) být někdy v práci, že …:-))
4) MIMINKO: mno, zatím se ještě o druhé nesnažíme....­.vlastně jsme se domluvili, že začneme po takové náročnější rodinné události, která nás čeká 7.10.2006, a to je svatba mého bráchy. Náročné je to v tom, že svatba se koná 650 km od Brna na východním Slovensku a jedeme tam na tři až čtyři dny (autem a vezeme moje rodiče tam i zpět). Už mám koupené nááááádherné šatečky, holky, já tam budu skoro jako nevěsta :-) - jsou velice světlé, takové světle krémové, bez rukávů, se živůtkem pošitým krásnou růžičkovou krajkou a dlouhé až na zem!! Ta koupě byla úplná náhoda - v červnu ve výprodeji jako společenské šaty ve svatebním salonu Pronuptia - prostě fakt šílená náhoda! Skvěle mi padnou. Už máme koupený i svatební dar - prostě všechno. Jindříšek nepojede, bude ho hlídat Jindrova mamka (bude to její premiéra - ona ho vlastně nikdy nehlídala, no, snad to zvládnou).
Tak se ještě jednou moc omlouvám za tak dlouhý „výpadek“, doufám, že teď to bude třeba lepší :-)a ukážu se častěji. Já fakt vždycky začnu číst komentáře, pak mě něco vyruší a už se k tomu třeba nedostanu a tak začínám jakoby furt znovu :-))).
Takže moc všechny zdravím a přeju všem hodně štěstí!

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 06.09.06 14:24

Ahoj holky,  

Honzík opět spinká, tak mám trochu času na psaní.   Lamvinku, Maxiku: navrhovala bych úterý 10.00 v Shoppingu u hlavního vchodu k Hypernově, souhlasíte?
Jinak Lamvinku, manžel už je v pohodě? Doufám, že to bylo jen tak přechodné a je zase všechno v pořádku.   Zazu: no to jste si tedy užili léto, to ti povím… Ale snad už to teď bude jenom lepší, držím všechny palce!  

Tak všechny moc zdravím a pište!
Ahoj, Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 06.09.06 14:27

Ahoj DEMI,
aha, tak vidím, že domlouváte srazík......tak to vás nechám…přej vám, aby vám to vyšlo a viděly se v plné parádě „naživo“
Gerberka.
Opět omluva: já se na předchozí příspěvek zapoměla podepsat: jsem ale dopletená :-)),
takže se dodatečně podepisuju: GERBERKA - IRENA :-))

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 06.09.06 14:32

Jééé, ahoj Gerberko,  

už jsem se bála, že jsi k nám ztratila cestu :-). Tak už máš doma taky školáka. Nic si nedělej z toho, že bývá v družině, když to prostě jinak nejde, tak se nedá nic dělat. Já taky byla v družině a nemám žádné následky :-)) Ikdyž je fakt, že jsem občas utekla domů, kam mě to stejně táhlo po škole nejvíc. Pak jsem musela 100× za trest napsat, že už nikdy nebudu z družiny utíkat, ale stejně jsem sem tam utekla k babičce. V družině jsem měla kamarády, ale já chtěla mít spíše už klid a knížky doma.  

Ta zvířátka z korálků musí být skutečná paráda. Opravdu škoda, že nemáš digitální foťák, moc ráda bych je viděla.  

A pokud jde o to druhé miminko, tak snažilky budeme obě. Jsem moc zvědavá, která z nás otěhotní dřív :-)  

Tak zase brzy ahoj, Demi.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 06.09.06 14:33

Koukám, že reagujeme a píšeme si navzájem ve stejný čas (viz má odpověď tobě výše). Škoda, že bydlíš až v Brně!  

Ahoj, Dem.

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 06.09.06 14:41

Díky DEMI za odpověď.
Aha, já jsem měla za to, že jsem četla, že už těhu jsi. Nebo kdo to je? MAKY je těhulka? O STAZI vím, že je a že asi půjde na neschopenku, ale dál nevím nic :-((.
Ahojky, Gerberka

 
siloenka
Kecalka 486 příspěvků 06.09.06 15:31

Holky,procitala jsem si ten vas denicek, i ty starsi a pripada mi to vsechno moc krasne. Co clanek, to povzbuzeni :o)…Mohla bych se k vam pridat? Na jednu stranu mi to je trochu blby,cpat se nekam, kde to je uz zabehnuty a vsichni se tady znate, ale kdyz ja k vam moc chci :o))…Jsem z Českého Těšína /asi 30km od Ostravy/ a mam doma rocniho Danecka. Jeste nechodi sam,ale uz se stavi na nozicky a chodi kolem nabytku, je to uzasne,ho pozorovat,jake dela pokroky.Koukam,ze vy uz mate vsichni skolaky,ale zjistuji, ze ten cas strasne rychle ubiha, tak my za chvili taky budem skolkaci a pak skolaci :o))…uz se na to tesim. Jinak uz bych chtela moc druhe mimi,s manzelem jsme se domluvili, ze se budem snazit od prosince, ale pokusim se to ukecat uz od rijna :o))…aby se narodil podobne jak Danysek a mohl tak vynosit jeho oblecky :o))) Uz jsem se tady nejak rozepsala a ani nevim, jestli to nekoho zajima. Tak se zatim mejte vsichni moooc pozehnane!!!…A jes­te neco. Buh je uplne uzasny!!!..vice o tom, priste :o)))

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.09.06 16:50

Ahoj holky vítám toulačku Gerberku tak vidíš Jindříšek je prvňáček toto letí ,přejeme mu aby se mu ve škole moc líbilo.  

Demi tak fajn v úterý už se těšíme no manžel je mu už líp ,dneska dokonce hlídal já šla do práce a babičku rozbolel zub tak byla u zubaře.Ale bylo vidět že není fit protože jak jsem přišla byl pěkně protivný děti ho unavily.No já jsem taky nějaká nakřáplá tak doufám že se do úterka uzdravím.  

Siloenko moc tě vítáme mezi nás jseš vítaná,my tu máme ruzně starý děti já mám osmiletou Terezku,6,5 letou Anetku a 15-měsiční Zuzanku.Takže uplně zapadáš.Klidně se rozepiš at o tobě víme víc.Klidně přijd za námi na srazík jestli to pro tebe není daleko.  

Holky vy mě teda ničíte chcete být těhulky a já už mám vybráno. Na podzim abych moc nechodila abych to od vás nechytla to by nás tchýně vystěhovala pod most. :-) Hned bych to taky brala.  

Tak Vám všem přeju at se zdaří napoprvé maminky.  

Tak my se jdem učit sice toho moc není,ale Terezka je pomalá tak musíme dohánět.    

Hezký den všem jesličkandám a jesličkátkum Barča a jesličkátka (asi si polámu jazyk)  

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 06.09.06 16:59

Ahoj holky,
zdravim vas vsechny v novem denicku - diky za nej!! Hledat ten stary bylo ou opravdu obtizne.
Dneska jsem prvni den z prace doma a musim rict ze si to opravdu uzivam. Hezky jsem si pospala, pak jsme jeli s manzelem kupit svatebni dar pro moji sestrenici, ktera se o vikendu vdava. Po obede jsem si trosku oddachla a ted tu cele odpoledne prebiram miminci oblecky po svych synovcich a  neteri. mam dojem, ze ani trojcata by to nemohla unosit..... :-))
Jinak v utery jsem byla na kontrole, nalez je normalni, odpovidajici stadiu tehotenstvi, jsem za to moc rada. Nicmene pani doktorka nechce nic riskovat a tak me nechava doma. Popravde jsem rada, protoze mam uz mozek nastaveny na oblecky a kocarky a ne na seriozni vyuku studentu. Hodlam si tech nekolik mesicu poradne uzit!!
Je mi tak smutno, kdyz vidim, jak se nektere matky hrnou do prace. Treba u nas v dome je pani s rocni holcickou, ktera se ted vraci na 6hodin tydne do prace, je ucitelka. Pritom vubec nejde o penize,tam bych to treba jeste zlehka chapala, ale o to, ze ji to doma s malou nebavi. Pritom je jak obrazek, hodna, usmevava.
Utikam pokracovat, je to tu jak po vybuchu atomovky. Fifisek vas zdravi kopanecky!!  

Stazi, 24+0tt  

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 06.09.06 17:56

Ahoj holky,   Siloenko: srdečně tě vítáme mezi sebe. Tak mě napadá, že jsem ti ani nepoděkovala za tvůj minulý příspěvek k mému dovolenkovému deníčku. Měla jsem z tvého komentářku radost, protože to u vás nakonec tak dobře dopadlo. Jistě máš moc hodného manžela.
A máš ročního chlapečka - já mám 14 měsíčního Honzíka a už plánujeme další děťátko, takže to vypadá, že snažilek nás bude požehnaně.  

Určitě napiš něco víc o sobě, pokud chceš a můžeš, a těšíme se na další tvé příspěvky.  

Zatím ahoj všem a těhulky pohlaďte bříška!
Zdraví Demi.

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 06.09.06 21:20

ahoj holčiny,
všechny vás moc zdravím, nezlobte se, že nebudu reagovat adresně, jen jsem to rychle prolítla, tak chci aspoň taky mezi námi přivítat Siloenku, neboj, určitě i co se týče dětí, máme tu některé podobně staré batolata -já mám 13timěsícní Barunku. Zrovna tu vedle mne sedí na zemi, protože se jí vůbec nechce spát. Usnula mi dnes na chvíli později odpoledne a te´d ne a ne zabrat a v postýlce ji nechat řvát nechci.
Jinak mi dnes přijela na návštěvu moje sestřička -je o 6apůl roku mladší, pracuje v Olomouci, ale dělají jim tam nějakou rekonstrukci, tak má volno. Tak se tu nejspíš zdraží do víkendu (no, jestli to spolu vydržíme:))) My se teď vidíme fakt málo, párkrát do roka, asi jako s mými rodiči. tam se btw. chystám příští víkend.Myslela jsem, že do té doby už bude Bára chodit docela sama, ale nevím, nevím…zatím už zvládla udělat pár samostatných krůčků a jinak chodí pořád, ale přidržuje se:)
Tak slyším podezřelý rachot a ono se mi dítě nabouralo do peněženky, co našlo v otevřeném batohu, tak mladá a už na peníze:))
No, pokusím se jí ještě dát napít a pak nejspíš budu muset zpívat ukolébavky:)

Tak dobrou

Janka
Sorry za dlouhé litanie, jsem se nějak rozepsala.

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 06.09.06 21:29

No, jinak koukám, že tady budem samé snažilky nebo těhulky:)
Rok od císařského řezu už uběhl, tak jsme chtěli taky začít pracovat na sourozenci pro Barunku, ale odsunulo se to díky plánovanému očkování - te´d se chystám na přeočkování proti tetanu )to mi sestra řekla, že mám přijít, až nebudu kojit, ale to bych už taky mohla být znovu těhotná, že , tak jsem si to ještě zjišťovala, i se ptala pediatra, a ten říkal, že nevidí problém. Tak jdu-doufám, že mne zítra vezme.
No, a v prosinci bych ještě měla dostat 3. poslední vakcínu proti žloutence t.B. první dvě jsem měla zdarma ve škole, tak bych to nerada propásla. No, tak rovnou počkáme na jaro, když Bůh dá, tak chci mimčo od jara max. do října, protože v zimě máme v bytě dost chladno, jedny kamna na 3 místnosti, v ložnici tudíž bylo i 16st. když byly mrazy, takže pro novorozeně nic moc:(
No, tak já jdu uspat to dítě, už to vypadá, že teď už by snad měla usnout.

J.

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 07.09.06 08:19

Ahojte,  

Dalek spí :-) ****
Gerberko - jak se líbí prvňáčkovi ve škole? Nám tu chodí pod oknama prcci s obrovskýma aktovkama, tak na ně koukám a říkám si, že to uteče a za chvíli pošupajdí do školy i Dalíto. Ty zvířátka jsou moc hezká z malých korálků, kamarádka dělala z prádelní gumy a rozbitého kuličkového potahu z auta dcerce velikého krokodýla. Užijte si svatbu.

Holky Ostravačky - v úterý v deset můžu a dorazím; jo, dost špatně vidím, tak kdybych vás nějak přehlížela, hukněte na mě; vypadám pořád stejně.
Siloenko - vitaj :-) myslím, že jsme se už „potkaly“ někde v nějaké diskuzi. Taky se pokoušíme o sourozenečka.
Stázko - dobře, že miminko pěkně roste a  že ty máš mozek v režimu „maminka“ - to je normální, ne? Dali je záříjový, učila jsem do konce šk. roku a o prázdninách dělala nějaké udržovací práce na školní síti a webu a to jsem byla ráda, že tam jsem sama a můžu si sednout, jak je mi pohodlné a projít se, kdy chci. Upřímně řečeno, 6 hodin týdně bych taky brala - Dali je fajn, ale je to docela stereotyp, jsme pořád spolu, žádné babi na hlídání a navíc dorostl do stavu, kdy se rád podívá někam jinam - na procházce, v parku s dětmi, v mateřském centru atd. i s těmi zuby fňuká méně - a už není takový mamánek, „baví se“ tam i s jinými maminkami. Ve společnosti vůbec nevypadá, že je takový fňukal domácí. I penízky by se hodily, ale to hlídání  není a k cizím ho ještě dávat nechci.
Janka - taky máte ledárnu? Dalek je záříjový, ale stejně jsme uvažovali o nějakém tom horkovzdušném vyhřívači do zásuvky, ale nakonec jsme to zvládli, jen až do jara nebýval na zemi a na tuhle zimu jsem koupila v bazaru několikery hrubé tepláky po 10Kč, co je nikdo nechtěl :-), a pletu ponožky jak ovčí babička.  

Určitě jsem něco zapomněla, tož příště.  

Jo, nevíte, co je s Karolínkou? Snad jsou holky v pořádku…  

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 07.09.06 09:10

Ahoj Siloenko,
no to víš že to tu někoho zajímá!!!
Budu se těšit, až napíšeš, jak je Bůh úžasný!!!
To je hezký, že chcete zase miminko. Všichni tu školáky nemáme, já třeba taky ne. Ale máme synovce, druháka. Máme k sobě s mojí sestrou a s ním hodně blízký vztah, třeba i teď jsem u ní (ona je tedy v práci a její syn Máťa je ve škole). Jinak mám Janíčka (3,5) ve školce, jeden Davídek je z něho hrozně moc nadšený  a chce si s ním pořád hrát. A pak máme ještě Michaela (2) a ten půjde do školky až v lednu, jestli to teda nebude flákat s říkáním si na nočník, tak jak dosud. :o(

Docela mě zaujalo, že chceš kvůli oblečkům dítě ve stejném období. my bychom chtěli ještě naopak zažít každé dítě v jiném období:o) Navíc, třeba bude mít jinou postavu:o) U nás je Janík čahoun a Míša je takovej vazbič do šířky. Janík nosil sandálky v roce a půl a Míšovi jsou ve dvou letech malé :o)

Zazu, snad tě to povzbudí: četla jsem si list Filipským a líbilo se mi, jak mluví o svém spoluotroku, který málem umřel, ale  se nad ním smiloval, a nejen nad ním, ale i nad Pavlem, aby neměl zármutek na zármutek. Hned jsem si vzpomněla, že skrze Pavla Pán uzdravil mnohé, jen v Pavlově stínu anebo vzkřísil toho chlapce, co vypadl v noci z okna. A teď je tak vděčný, že toho Epafrodita Pán nechal žít. No a hned za pár veršů později píše mou oblíbenou pasáž:  "Konečně, moji bratři, radujte se v Pánu. Psát vám opět tytéž věci mně není zatěžko a pro vás to bude ujištěním. " Tak bych ti to chtěla požehnat, abyses radovala ve svém duchu, ačkoliv se dějí různé věci. Prortože, jak Pavel pokračuje ve 4. kapitole:  Radujte se v Pánu vždycky, znovu řeknu: radujte se!
Vaše mírnost ať je známa všem lidem. Pán je blízko.
O nic nebuďte úzkostliví, ale ve všem oznamujte Bohu své žádosti v modlitbě a prosbě s A pokoj Boží, který převyšuje všechno porozumění, bude střežit vaše srdce a vaše myšlenky v Kristu Ježíši.

Amen

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 07.09.06 09:37

Maruško - ahoj po delší době; my bychom taky rádi druhé podzimňátko mj. kvůli oblečkům. Dědili jsme po pozdně srpnové neteři a ušetřilo nám to hodně penízků, které jsme mohli vložit jinam. Z věcí po únorovém bratranci využil Dali asi tři kousky.
Bojkot nočníku? No, taky nás to čeká, počítám tak po Vánocích.

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 07.09.06 13:51

Ahojky,to jsem ráda,že se to tady zase pěkně rozbíhá.Všem vám moc děkuji za podporu  a porozumění.Tento rok je pro mě nějak těžký už od samého začátku,ale jsem ráda za naše Jesličky a za vás všechny.Moji odmlku způsobila nejvíce děsná únava,smutek a  nedostatek času.Né, že bych psát nechtěla,ale nějak jsem na to neměla sílu.Snad už bude lépe,ale bojím se věřit nebo doufat.Spíš o tom moc nepřemýšlím.Teď hlavně abychom  zvládli Jirkovo uzdravování a  začátek školního roku,který je u nás pokaždé hodně hektický.
Je krásné,že se vás tolik chystá na další miminko.Moc vám to přeju a fandím vám,ale zároveň vám to trošku  závidím.Včera na hřišti jsem si říkala jaké by to asi bylo mít ještě jedno děťátko,ale když to vezmu reálně,tak mi naše dvě děvčátka úplně stačí.Zvláště teď,kdy s Janou začíná lomcovat puberta si nedovedu představit ještě jednoho mrňouska.Spíš vám to přenechám a budu se s vámi radovat.Tak do toho,ať se náš deníček pěkně rozrůstá!
Siloenko,to je dobře,že se chceš přidat k nám do Jesliček.Vítám tě.Určitě si ráda přečtu o tvé rodině něco víc.Já mám dvě dcery :dvanáctiletou Janu -letos šesťačku,která miluje všechna zvířata a sedmiletou Vendulku,která nastoupila do druhé třídy  a největší její vášní je už čtyři roky balet.Bydlíme v Hradci Králové.
Poslední zprávy od Karolínky jsou,že by měli být všichni v pořádku,ale manžel je hodně zaneprázdněný,tak asi Karolinka nestíhá psát.Také měla dělat nějaký kurz poddvojného účetnictví,nejspíš bude potřebovat nějaký čas i na tuhle činnost.Myslím,že se brzy ozve.
Tak se mějte požehnaně,ať nám svítí sluníčko,abychom se ještě ohřáli než příjde zima.
Zazu    

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 09.09.06 13:34

Zdravím!
Dnes jen bleskově. Dnes balím. Odjíždíme do Chorvatska. Rozhodli jsme se na poslední chvíli, tak snad to zvládneme. Jedou i manželovi rodiče, tak doufám, že  to zvládnu já. Oni jsou hodní, ale děda je rychlík, co do všeho mluví a babička zase „hrůzenka“, takže je to někdy na hlavu. Nemáme nic předem zařízené, nikdy jsme tam nebyli, tak snad to bude dobré. Bůh Vám žehnej a za zhruba týden pa. Markéta

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 09.09.06 13:37

Snad si to užijete v tom dobrém slova smyslu. ;-)
Největší sezóna je pryč, tak určitě nebudete mít problém si tam všecko potřebné bez potíží zajistit.
Měj se tam hezky. E.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 09.09.06 13:51

Ahoj Maxiku, dik za přání. Ještě jsem tu ztvrdla na emimi, oba Míšové spí, takže se mi nechce nic dělat. většinu věcí už mám, tak mě to tolik nehoní, no, jak se znám, nakonec budu fofrovat. Zrovna jsem na tebe myslela, viděla jsem někde v diskusi tvůj metřík s malým Daliborem, je tam fakt krásný! Hlavně mě úplně zarazilo, jaký už je to klučina. Samozřejmě, že je to jasné, když vím, kolik mu je, ale posledního ho máme v galerce jako mimi, tak mi to nějak nedocvaklo. Nechtěla bys tam tu fotku dát, je fakt krásná, tak ať se můžem pokochat ve velkém. Taky se měj. M

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 09.09.06 14:03

Jo jo, rostou kluci uličníci. Vzpomínám, jak jsem na jaře koukala na fotku Míši, jak šel s pomlázkou, a říkala si, že to bude u nás ještě dlouuho trvat, no a je to tu :-)
Na metříku je bohužel jen  malý výřez z fotky, kterou dělala jedna kamarádka na srazu, a poslala mi ji už zmenšenou -  zvětšit to při zachování aspoň stávající kvality už nejde.
Nicméně galerii by to oživit chtělo - a nejen Dalískem.  Míša určitě taky porostl a už je „chlap“. Budete na dovolené fotit? E.  

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 09.09.06 16:30

Ahoj holky,
no, já se přiznám, že se moc nebojím, že by děti neměli co na sebe, protože jednak je tchýně  hrozně moc ráda obléká a navíc jsou ty velikosti tak nějak univerzální (některé věci prostě jakoby s dětma rosty), pak taky dědíme po Máťovi a Robertovi (o něm jsem se tu ještě nezmínila, to je bratranec „z druhé strany“ - od mé švagrové. Je o 9 měsíců mladší než Janík a o 9 měsíců starší než Michael - prostě jsme se se švagrovou střídali: porod-těhotenství-porod-těhotenství).

Jinak mám na srdci být těhotná, to už jsem ale psala dávno. Čeká nás ale pár zá:,–(ních kroků. Nejdůležitější asi je BYDLET. Odstěhovali jsme se na čas k rodičům, abychom si našetřili na základ hypotéky (tj.10% z ceny, to se prostě hodí), jenomže jsme si do toho koupili to naše krásné nové auto, do kterého jsem tak zamilovaná a chci se zapojit do přivydělávání peněz. Říkáte, že Karolínka dělá kurz úpodvojného účetnictví? To by mě zajímalo, na to se totiž taky chystám. Vy někdo děláte účetnictví? Mě se to vždycky dost eklovalo), ale teď mám příležitost dělat něco, kde budu potřebovat dělat i tuhle prácičku, tak to je pro mě docela výzva a hodilo by se mi každé povzbuzení a rady apod.

A s tím bydlením, to nás čeká tak za rok, rok a půl…uvažujeme o postavení domku v jedné vesničce blízko ML. Tchýně s tchánem tam nedávno koupili zahrádku s chatkou a moc se mi tam líbí. Je to obrovský rozhodnutí, takže se musím opravdu modlit, aby to nebyl nějaký „zběsilý kousek“. Uvidíme.

Já se divím, jak se tady pokaždý tak pěkně „vypíšu“…díky, že je tady tak příjemně a mějte se požehnaně (je u vás dneska taky tak pěkně? My byli s Máťou na bikrosovém závodě, moje ségra vyhrála druhý místo ve svý skupině a Máťa nečekaně páté - měl štěstí :o))

Věše Maruška

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 09.09.06 16:42

áaaa… .....sorry za hrubky a  „blbosti“ („Věše“ :oD)
 a

ještě dodatek: než otěhotním, chci zhubnout!!! Já nejlíp hubnu ve stresových situacích, tak proto jdu do toho účetnictví :o) a podnikání a zase budu chodit plavat se ségrou a Dančou ( pozn.: Danča je odvozenina jména mého manžela Daniela). Už se vážím a  měřím si to svoje  břicho. Mám 61,7kg a s tím břichem je to přes to nejhorší místo !!!94cm!!!, což je napováženou. Doufám, že se brzy pochlubím s úspěchem.

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 10.09.06 09:56

ahoj holky,
Maruschko, to je pěkné s tím hubnutím:), já zas naopak chci přibrat, než otěhotním (tedy, potřebuji hlavně nabrat svalovou hmotu, ať mi pak neodejdou záda:( -teď, co mám Báru, tak tomu cvičení moc nedám, to už jsem snad víc cvičila jako těhotná:(, a od porodu jsem dost zhubla, nemám teď ani 50kg, takovou váhu jsem možná měla tak v patnácti.
Jinak mám tu na návštěvě sestru, zítra odjíždí, teď zrovna s manžou chystají snídani (včera jsme byli u J.Hradce na táboráku, tak jsme domů dorazili až v půl desáté večer) a Barunka jim tam asistuje:)
No, tak budu končit, mějte se krásně v tom novém týdnu.

Janka

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 11.09.06 08:52

Ahoj Janko,
manžel je taková vazba, takže jsem pochopila, že bych měla tak 10kg přibrat, abych se vedle něj neztratila a byla aspoň jeho drahá polovička (opravdu někdy mívá 120, tak to chtělo těch 60). Takže znám, jaký to je vážit 50 a vím, jaké je nosit 60 a cítím se líp se 6Oti, ale nevím, jestli kvůli váze nebo je to prostě tak celkově :o)
Ael v těhotenství jsem taky cvičila víc než teď (na přípravě k porodu).:o)

Maruška

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 11.09.06 13:47

Ahoj holky,  

tak jsem po víkendu zase zpátky doma, Honzík po obědě spí, tak mám opět nějaký čas pro sebe. Zapla jsem PC a koukám na datum - 11. září 2006. Ihned se mi vybavuje stejné datum, jenže před 5 lety. Tehdy svět oněměl po té, co svět obletěly obrázky hořících budov WTC. Pamatujete se také? Byla jsem právě ten den s manželem nakupovat v obchodním centru nové video a okolo nás svítilo množství TV obrazovek, kde každá vysílala totéž stále dokola: letadla, narážící do jedné a pak druhé budovy „dvojčat“. Nenapadlo nás tehdy nic jiného, než že jde o reklamu na nějaký nový akční film s Brucem Wilisem, koukáme na to a pak nás dokonale zmátla zpráva o teroristickém útoku. Nešlo tedy o žádné trikové záběry z filmu, žádnou strašlivou nehodu, ale o dokonale reálný, promyšlený a hrůzný zločin skupiny fanatiků.
Odpusťte mi tohle moje zastavení, vím, že život pokračuje dál, ikdyž už trochu jinak. Stále však vidím lidi, prchající ve vlnách prachu, statečné hasiče, policisty a záchranáře, kteří spěchají také, ovšem jiným směrem, ve snaze splnit svou povinnost. Pak si dobře pamatuji na ty plačící, vyděšené zástupy, kteří zoufale hledají své blízké… Vybavují se mi také příběhy, například o ženě, která se v ten den dověděla, že je těhotná, ale zahynula v troskách budov stejně nesmyslnou smrtí, jako tisíce jiných.  

Vybavuje se mi i věta, kterou kdysi řekla moje babička: „Žena - a myslela tím normální matku, mámu, maminku - nevraždí, nevede války, nezabíjí, neboť zná cenu života. Žena se neraduje ze smrti nevinného, neboť v každém mrtvém vidí trochu i své dítě.“
A také vím, že nevinná, brutální smrt, nezůstane v očích Boha nikdy zapomenuta, protože cokoliv jste učinili jednomu z mých nejmenších, mně jste učinili… **

Demi
PS: Lamvinku, Maxiku, zítra v 10.00 v Shop­pingu, před vchodem do Hypernovy (je to vchod, ke kterému přijíždí MHD). Určitě se poznáme.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 11.09.06 16:57

Ahoj holky tak se v rychlosti hlásím Demi zítra v deset u Hypernovy.
Máš pravdu před pěti lety bylo to jako zlý sen .Tvá babička to řekla moc hezky.  

Zdravím Janku po dlouhgé době vy bojujete s váhou jak přibrat já Vám klidně každé deset pošlu potřebovala bych hodně zhubnout jenže když se začnu omezovat není se mnou k vydržení jsem strašně protivná a vzhledem k tomu že kojím to nechci nijak přehánět.
No jdu se učit s Terezkou nějak se s tou školou nemuže srovnat dneska měla zase zvýšenou teplotu a plakala že nechce do školy.Museli jsme ji odvézt no paní učitelka je moc hodná nevím co ji pořád tak trápí.Musíme se za ni pomodlit at se to ustálí.
Hezký den všem a hodně požehnání přeje Barča a sluníčka  

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 11.09.06 21:43

Ahoj všem Jesličkandám a dětičkám!

Krásně se nám zase deníček rozjel!;-)

Já se omlouvám, že jsem se neozývala, ale pilně jsem se připravovala na státnice a obhajobu diplomky, které jsem měla dnes, a s velikou Boží pomocí jsem je udělala a tím dokončila studium - prozatím… :-)))

Ve čtrvrtek nastupuju do nemocnice na tu operaci a do té doby musím ještě dost věcí zařídit. Až bude čas, všechno si přečtu, jak se vám daří a napíšu něco víc…

Zatím přeju požehnané dny s Bohem!

Šárka

 
Nenicka
Kecalka 287 příspěvků 12.09.06 00:34

Ahoj holčiny,
moc se omlouvám, že Vám sem takhle vpadám. Pokd mi čas dovolí nakukuji do Vašeho deníčku. Moc ráda si přečtu hezké psaní od Vás, vždycky mě to naplní takovým „jiným pocitem“ a jsem moc ráda, že jste tento deníček založily.
Asi se divíte, proč píšu právě k Vám a právě v tuto hodinu. Nevím, na koho jiného se obrátit s prosbou o radu. Jste zde všechny věřící. Já si věřím tak nějak „po svém“, že je nad námi cosi, co drží ochrannou ruku nademnou, nad mou dcerkou, mou rodinou, nad mým konáním, nad všemi lidmi dobré vůle, a že boží mlýny melou pomalu, ale jistě.. Někdy to nazývám Bůh, někdy andělé strážní, někdy pozitivní energie. Teď budu už používat pouze slovo „Bůh“. Prostě Bůh tu jistě je, o tom jsem byla přesvědčená až do dnešního večera. Prosím neodsuzujte mne hned nyní, za tuto větu.  Denně děkuji několikrát Bohu, že mám zdravé dítě, jsem zdavá, mám kde spát, mám pitnou vodu a mám co jíst. Ačkoliv procházím nyní těžkou životní zkouškou, situací, nikdy jsem neměla důvod nevěřit, že Bůh je.
Dnes večer jsem na ĆT 2 shlédla dokument o válce v Iráku a postoji USA. Toto problematiku zde nebudu rozebírat, nejedná se mi ani o politiku, ani o podporu toho, či onoho názoru. Od té doby, co jsem sama maminkou jsem velmi citlivá na bezpráví, ubližování slabším, dětem, násilí na starých lidech, ženách, násilí prostě ve všech úrovních… V tomto dokumentu jsem uviděla neskutečné záběry. Mrtvé malinkaté děti, zubožená dětská tělíčka, strach, smutek. …Před rokem jsem velmi vnímala reportáž o dětech z Afriky, které bojují denně o přežití, protože jim zabili rodiče, oni nemají co jíst ani čím obdělat půdu, nevědí, zda se dožijou druhého dne, zda je někdo nezabije. Také jsem byl ainformována o tom, že v rozvojových zemích jsou prodávané děti do otroctví,které pak otrokáři zmrzačují, aby děti následně na ulicích víc vyžebraly - čím větší zmrzačení, tím lépe. Co si má počít dvouletá znásilněná holčička? a teď ta zá:,–(ní otázka… Kde jsi v těch chvílích, Bože?
Děvčata promiňte mi, je to pro mě opravdu těžké nacházet ta správná slova, pořád ještě u psaní brečím a nejde sto zastavit. Obracím oči k nebi, koukám na noční oblohu a říkám" Bože, proč?" Vždyť tito lidé, tyto děti neměly ještě ani šanci ukázat, jak si poradí se životem, jak přispějí k tomu, aby svět byl lepší, jak uživí rodinu,jaké charakterové vlastnosti v nich převládnou.. To mě neskutečně trápí a svírá se mi tím srdce. Je-li Bůh, proč toto dopouští? Je-li Bůh, jak mám po tomto uvědomnění si situace-každodenní reality - ještě věřit, že je všemocný, dobrý a miluje každého bez rozdílu? Po tom co jsem viděla už nemůžu Bohu ani děkovat. Nevím najednou, komu nebo čemu mám děkovat za to své, co mám. A cítím se naprosto zmatená a ztracená. Proč to, co mám já nemají i ostatní lidé, lidé dobří, kteří nikomu neubližují?
Nevěděla jsem, kam své slzy, rozčarování, prozření - chcete-li , kam svou otázku honem sdělit. Prosím, pokud mi můžete odpovědět, klidně napište SZ. Případně mi tam prosím napište, za kým mám jít, aby mi pomohl tuto záležitost osvětlit.
Asi Vám to přijde hloupé, co píšu, ani nevím, co mě to napadlo, se ne Vás obrátit. Ale komnetář přes to odešlu.
A pokusím se usnout…
Děkuji Vám za reakce a případně za odkaz na tu správnou, pověřenou osbou.  Je to opravdu velmi skličující pocit, přestat věřit na dobro a spravedlnost na zemi..  

Děkuji Vám, :,-( se na mě nebudete za má slova zlobit.. opravdu nechci nikoho pohoršovat..
Nenicka+ Terezka 22 měs  

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 12.09.06 13:33

Milá Nenicko,  

děkujeme Ti za důvěru, se kterou jsi nám adresovala svá slova.
Víš, těžko se odpovídá na tak složité problémy, o kterých jsi psala, i z hlediska věřícího člověka. Máš pravdu - proč na jiných místech planety umírají nevinní lidé, děti, proč trpí zbytečnými chorobami, chudobou, násilím, hladem a nedostatkem? Proč my zde žijeme v nadbytku, že i ten nejchudší z nás je boháčem oproti těm lidem v rozvojových zemích? Kde je v takových chvílích Bůh a jak se na to dívá?
Snad znám třeba jen nástin odpovědi, protože skutečnou odpověď opravdu zná jen Bůh, Otec nás všech: tohle bezpráví ve světě existuje a bude existovat, dokud je člověk ochoten konat zlo. Dokud bude pro války, zabíjení, mučení, zločiny, které jsi popsala, do té doby budou trpět i ti nejnevinnější.
Bůh je pro nás neuchopitelný. On vidí to všechno, bolí Ho to a uráží. Dal Zemi a bohatství na ní všem lidem bez rozdílu, dal lidem přikázání: milujte se, a nakonec dal lidem i svého Syna, aby umřel krutou smrtí za nás. Proto víme, že díky Ježíši a Jeho oběti má každý z nás šanci vrátit se na cestu, ze které jsme jako lidstvo sešli, na cestu k Otci, na cestu domů. A vidíš, kolik lidí jde za touto nadějí, kolik lidí naopak se tomu vysmívá a osočuje ty, kdo se ve svém životě snaží řídit se tím přikázáním. Prostě - co Bůh sám získal od nás za své milosrdenství, čím se mu odvděčujeme?…
Ano, je fakt, že na světě existuje zlo, ale Bůh je nezahubí svou mocí. On čeká, že my sami budeme lepšími. On neposílá své anděly, aby vymýtili lidskou nespravedlnost, On posílá nás, lidi, abychom něco dobrého vykonali. A co my děláme místo toho? V kolika lidech vítězí sobectví, lakota, nezájem, hamižnost? Proč existuje i u nás, na naší půlce zeměkoule bezpráví na těch nejbezbrannějších - na dětech? Ne proto, že Bůh s tím nic nedělá, ale že my s tím nic neděláme, my jsme lhostejní, my jsme pohodlní. Umíme dobře reptat, vzdorovat Bohu, vytvářet si životní hodnoty, které se neztotožňují s Jeho záměrem a pak se divíme, že to vede někam, odkud není cesta zpátky. Schvalujeme potraty, pokusy na lidech, na embryjích, chováme se vykořisťovatelsky k přírodě, a divíme se, že se to najednou vrací jako bumerang.  

Takže má odpověď je, že dokud si bude člověk hledat cestu životem bez Boha a Jeho přikázání, a bude se Mu vysmívat, nebude tato planeta bez nespravedlnosti a křivd, páchaných lidmi na lidech.  

A také vím a poznala jsem, že Bůh se dlouho vysmívat nenechá. A mám strach z toho, že jednou jako lidstvo poneseme zodpovědnost a trest za to, čeho jsme se na našich nejmenších a nejslabších byli ochotni dopouštět.  

Neplač a zkus se raději zamyslet, čím bys Ty mohla přispět k tomu, aby svět byl lepší. Máš zdravé dítě? Máš poklad. Nakládej s ním tak, aby žilo v souladu se svým svědomím, uč je nenávidět zlo a bezpráví, uč je, aby bylo čestným člověkem. Možná Ti jednou řekne, že pomáhat jiným, není ztráta času a otrava, ale veliké štěstí.  

Srdečně Tě zdraví a Boží požehnání přeje
Demi (Zdeňka)

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 13.09.06 09:04

Ahoj holky,

myslím, že 10.září dávali v televizi později večer dokument o rekonstrukci dění v letadle, které mělo dopadnout na Bílý dům. Byla jsem tím moc dotčená a vyprávěla jsem to manželovi a on se mně zeptal, jestli jsem slyšela o konspiracích, že tohle všechno bylo připravené tajnou americkou službou, aby USA mohla zbrojit a pozdvihla tak svou ekonomiku, která šla v tu dobu dolů? Neslyšela, ale hned v tu chvíli to dávali v televizi ve zprávách. Muži v černých tričkách s transparenty reprezentovali tento názor. Nebudu se k tomu vyjadřovat, ale fakt je ten, že válka ve Vietnamu byla opravdu vedená jen proto, aby USA použila zbraně a mohla vyrábět dál. Na nás není zjistit, kdo a jak co, ale čekat na Pánův spravedlivý soud. Taky sám sebe připravit na setkání se s Bohem. Všichni jsme shřešili  a jsme daleko od Boží slávy.  Nebudeme ospravedlněni tím, že někdo jiný byl horší než mi.Jediná naše špatná myšlenka nás zašpinila natolik, že nemůžeme  zůstat u Boha. Jediné, co nás očistí je Pánova svatá krev, kterou za nás prolil na kříži a dále tu jsou zkoušky naší víry, tavící pece, které pročišťují naše skutky. Cokoliv jalového v ní shoří. Zůstane jen to, co odolá žáru zkoušky a přečká veškeré tísně. Budeme-li ochotni trpět s Ním, s Ním i budeme vzkříšeni. Pán trpí s každým maličkým, který doplácí na krutosti systému tohoto krutého věku, kterému vládne satan. A pokud trpíme spolu s nimi, máme spolu s nimi i naději.

Já si nezapamatovala vaše jméno a nechci ho komolit (od „N.“), ale přeju vám, ať najdete upřímnou lásku k živému osobnímu Bohu, který se s vámi chce narovinu setkat a smířit, ačkoli máte jakýmsi způsobem účast na těch hrůzách (vy stejně jako kdokoli jiný z nás), od kterých se chcete odvracet. Přeju, ať se skutečně odvrátíte od těch zlých věcí, od svých hříchů a přilnete k čistému a svatému Hospodinu a Jeho Kristiu. Víte, my všichni máme svým zlým já  podíl na těch hrůzách, kteří tito mučedníci zakouší, ale jim bude setřena každá slza z očí a my můžeme získat Krista -naše nové já, dobré já, tak jako Kristus je dobrý. Může se nás v duchu narodit. Stačí Kristu vydat náš život - naše srdce, mysl, naší vůli. Uvidíte, že se začne něco dít, co vám přinese pokoj i světlo do těchto temných věcí.

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 13.09.06 09:06

Fuj, zase ty hrubky a ještě tučné.
Omlouvám se za to „mi“ místo my.

Míša mě totiž celou dobu tahá, ať jdeme ven a navíc jsem se bála, ať mi nevypne PC. :o)

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 13.09.06 11:02

Ahoj DEMI-Zdeňko,
přečetla jsem si Tvoji odpověď Neničce a chci Ti za to moc a moc poděkovat, protože jsi i pro mě řekla mnoho užitečného a hodně jsem toho pochopila. Podobně jako Nenička si taky kladu občas otázky, PROČ na světě existuje násilí, zotročování atd. - prostě to, o čem psala Nenička. A pořád mě dotírá ono PROČ?? V tom předposledním odstavci jsi to napsala moc výstižně, že se máme zamyslet my, co v danou chvíli můžeme udělat. Že máme dítě a to je poklad… atd. Moc Ti za to děkuji.
Ani nemusím psát, že jsem zase náhodou šla okolo kojeneckého ústavu a viděla děti jdoucí s tetou na procházku…jak bych jim mohla pomoct? Proč je nikdo nechce? Proč musejí žit bez mámy bez táty? Tohle zase v životě nepochopím zase já. Nebo jsem tak hrozně přecitlivělá, že tohle tak moc prožívám? - a vždycky mě to dostane? Co mi tím chce Bůh sdělit? Já fakt nevím. Zatím všechno, o co jsem Ho prosila a říkala Jemu, jak bych chtěla žít a co bych chtěla umět, tak se mi v životě splnilo - všecičko. Chtěla jsem mít manžela, který mě bude mít rád, chtěla jsem umět pěstovat kytičky, chtěla jsem mít dítě, chtěla jsem „proměnit“ všední den v den, jako žily sestřičky v Brixenu, chtěla jsem umět zvířátka z korálků :-)))) - a o všechno jsem Ho prosila a splnilo se mi to. Asi začnu prosit o to, aby mi ukázal odpověď na otázku, co já můžu udělat pro ty děti z kojeneckého ústavu, prostě nevím.
Víš, co zase já řeším uvnitř sebe? Víš, všichni jsme jenom lidi, to je jasný. Ale já si vždycky udělám předsevzetí a slibím si, že už lidi okolo mě (např. v práci) nebudu například nějak kritizovat nebo vynášet nějaké soudy nad nimi (třeba se ani nejedná o důležité věci - to jsou všechno všední záležitosti) - a stejně to pak dělám. Nevím, jak tomu zabránit, jak se mám naučit, abych to už nedělala? Vždycky mě to moc mrzí.
Moc Tě zdravím a i všechny ostatní,
Gerberka - Irena(klidně mi napiš i SZ - pokud chceš, budu se těšit)    

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 13.09.06 13:16

Ahoj Maruško,  

až na tu hypotézu o 11. září 01 a tzv. „teorii spiknutí“ úplně souhlasím s tím, co jsi ve svém komentáři ohledně víry napsala. Je vidět, že každé Tvé slovo o tom je skutečným a vřelým svědectvím. Vytrvej!  

Zdraví tě Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 13.09.06 13:38

Ahoj holky ,  

Demi -napsala jsi to tak krásně,že k tomu není co dodat.  

Je to opravdu o lidech a jejich přístupu k tomu všemu.Každý z nás může něco udělat pro to ,aby svět byl lepší.Dávat dobrý příklad druhým,aby se oni zamysleli nad sebou a nad svým chováním.
I já se občas ptám proč,ale děláme to my lidi.Né Bůh.
Jinak vidím,že Demi nepopsala náš srazík ono to se k tomu tématu moc nehodilo.Bylo to moc fajn samozřejmě jsme foták zapoměli.Děti se skamarádily a my si popovídali.
No naše Zuzanka se dnes vzbudila s teplotou a zvaracela celé ráno skončili jsme u p.doktorky máme virovou angínu.Demi,Maxíku doufám že vy jste OK.
Všechny zdravíme a přejeme boží požehnání všem jesličkandám i nakukovatelkám.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 13.09.06 13:39

Ahoj holky ,  

Demi -napsala jsi to tak krásně,že k tomu není co dodat.  

Je to opravdu o lidech a jejich přístupu k tomu všemu.Každý z nás může něco udělat pro to ,aby svět byl lepší.Dávat dobrý příklad druhým,aby se oni zamysleli nad sebou a nad svým chováním.
I já se občas ptám proč,ale děláme to my lidi.Né Bůh.
Jinak vidím,že Demi nepopsala náš srazík ono to se k tomu tématu moc nehodilo.Bylo to moc fajn samozřejmě jsme foták zapoměli.Děti se skamarádily a my si popovídali.
No naše Zuzanka se dnes vzbudila s teplotou a zvaracela celé ráno skončili jsme u p.doktorky máme virovou angínu.Demi,Maxíku doufám že vy jste OK.
Všechny zdravíme a přejeme boží požehnání všem jesličkandám i nakukovatelkám.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 13.09.06 14:03

Ahojky Lamvinku (nebo Barčo?),  

já se zrovna chystala napsat, jaký byl srazík prima, takže jsi mě předběhla :-)) Foťák vezmu příště, ať se tady trochu pochlubíme.
Takže - byly jsme s dětmi v IKEA v dětském koutku, kde byla spousta hraček, takže naši malí měli spoustu možností, jak si pohrát. Občas se prozkoumávali i navzájem, pobíhali okolo sebe a můj Honzík měl tendenci šťouchat prstíkem Zuzance do očiček. Dalík od Maxika krásně seděl na stoličce a zbaštil svačinku, pak se pořád okolo sebe motali, padali, žvatlali, pozorovali se. Honzík se nakonec pokakal a odmítal se nechat přebalit, takže jsem si musela vyžádat pomoc… že, Maxiku? Bylo to vážně fajn i to, že jsme si popovídaly, protože pokud jde o mě, já tady v Ostravě moc kamarádek na MD nemám. Všechny již mají děti odrostlé a vrátily se do zaměstnání.
Tak díky Bohu i za ten internet…  

A jak Zuzanka, už je lepší? Kamarádky holčička lehla se střevní chřipkou minulý týden, měla vysoké teploty, bolesti bříška. Ale už je taky fit. Posílám modlitbu za uzdravení tvé holčičky.  

Tak zatím všem ahoj!
Demi.

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 13.09.06 18:09

Ahoj holky,  takže to bylo vaše první setkání v Ostravě? Máte tam obchodní centrum s Hypernovou, Ikeou, možní i Olympií??? Tak to je vážně prima, že je vám z toho příjemně, my jsme se s bratry v Bratislavě taky párkrát sešli v Ikei, děti šli do dětského „kútiku“ (koutku) a my po snídani zůstali u stolu v restauraci. A taky jsme takhle pro změnu v Ikei v Praze ¨na Černém mostě poseděli s naším bývalým spolužákem. (Shodou okolností tam dělá na reklamacích.)  Demi, děkuju za povzbuzení, docela mi to pomohlo, někdy si nejsem jistá, jestli nějak nešlapám vedle. A s tou konspirační hypotézou jsem vůbec nemyslela, že se s tím stotožňujeme. Pouze jsem to napsala pro zamyšlení se nad tím, co všechno vnímáme jako samozřejmost, ale mnohdy to tak vůbec nemusí být. Například jsem taky nedávno viděla v televizi dokument o Goebelsovi (nevím, jak se vlastně píše) a on dělal pro tehdejší vládu (tedy nejdřív pro  stranu a potom pro vládu) propagandu. Nechci nijak řešit, kdo má v čem prsty, to je prostě na Pánu. On ví a Jemu náleží soud. Na nás je hledat Boží království a Jeho spravedlnost.
A hlavně si te'd prosím vás nevšímejte toho, že se v jednom odstavci bavím o pět let staré události a Goebelsovi. To není úmysl!!! Jen dva dokumenty v TV, který jsem částečně viděla a moje uvažování nad krutostmi světa a hledání viny atd.
Doufám, že jsem se do toho nějak nezapletla. :o/ ¨???

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 15.09.06 11:37

Ahoj holky koukám nějaká odmlka,tak musím pokračovat.  

Naše Zuzanka je pořád ještě nějaká uteplotovaná dneska jsme zase byli u Dr. dávali jsme moč to byl zase zážitek.Vstávala už ve třičtvrtě na čtyři takže jsem neviděla na oči, po:,–(ila jsem ji na nočník no nic tak vstala a rovnou to pustila na sedačku, Lumpík :-).Další pokus pokračoval úspěšně ,ale byl u toho tatinek dal jí rohlík do ruky .No co myslíte v nočníku sice načuráno,ale s drobkama.Tak jsem to přecedila tatínek se bavil.Doufám že to bude OK.Usla hned jak jsme se vrátili v devět.No myslela jsem že si taky zdřímnu,ale volali mi z práce pak poštačka a pak už vstávala Zuzi.Tak si dám sirky a musím vydržet do večera.Dásně má nalité tak doufám že je to z těch zubů.No pokud budou ještě teploty v po tak jdem na odběry fujfujfuj.
Holky jsou ve školce a škole tak aspon máme klid,tatka šel k zubaři a má odpolední tak ho uvidíme až zítra nebo v noci jak bude Zuzi vstávat.Dneska děla oběd babi zželelo se jí mě.
No už jsem se vypsala tak pujdem něco dělat.  

No Marushko já to nějak nepochopila ,ale je vše v Božích rukou a bude nás soudit za to špatné ,ale i za to dobré.Věřím ,že v každém člověku  je něco dobrého a dobro zvítězí.  

Karolinko doufám,že se už brzy ozveš.  

Zdravím všechny nějak už nevím co bylo v komentářích.  

Požehnaný víkend všem přeje Barča a Zuzíček    

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 15.09.06 11:43

Už jsem si vzpoměla chtěla jsem pogratulovat Šar­ce k úspěšnému zakončení.A hodně štěstí při operaci at se brzy uzdravíš.Posíláme modlitbičku at se vše podaří.  

Zdravím Gerberku,doufám že Jindříškovi se líbí ve škole.Terezka už šla dneska konečně do školy bez pláče.Ozvi se častěji.  

Barča

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 15.09.06 12:58

Ahoj holky,  

všechny vás moc zdravím před víkendem. Dnes odjíždíme k babičce a vracíme se v neděli večer. Zítra naši slaví tzv. lněnou svatbu - 35 let výročí, tak jdeme na dobrý oběd do restaurace. Honzíka mezitím pohlídá naše teta, protože jinak bychom se nenajedli… A v neděli se pak přesuneme ke druhé babičce a dědovi, manželovým rodičům, na pouť, tak doufám, že nebude pršet.   Lamvinku: to je mi líto Zuzanky, to si  opravdu „užíváš“ se vším všudy. Ještě že to není moc často, že? Ale co v pondělí, přijedeš s ní, jak jsme domluvené? Tak brzké udravení a pohlaď Zuzi.   Šárko: ozvi se, až budeš mít operaci za sebou. A jinak mooooc blahopřeji ke státnicím. Určitě si teď užíváš více klidu.   Všem: zdraví vás Karolínka. Má hodně práce, ale snad se brzy ozve.  

Tak zatím ahoj a požehnaný víkend všem!
Demi

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 15.09.06 13:16

Ahoj  DEMI a ostatní holky:
zdravím vás. Demi, přečetla sis prosím odpověď pro tebe, jak jsem ji psala trochu výše na této stránce? :-))))
Gerberka

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 15.09.06 13:32

Ahoj Gerberko,  

tvou odpověď jsem si přečetla a poslala jsem ti SZ. Dostala jsi ji?  

Ahoj, Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 15.09.06 13:58

DEMI:
ne, SZ jsem nedostala. Můj mail je:
vlcova.irena@brno­.cz

Ahojky, Irena

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »