KŘESŤANSKÉ JESLIČKY, č.2 - Jak jsem dostala lekci manželské

Rodičovství

Den jako každý jiný. Budí nás štěbetání a švitoření Elišky. Rychle seskočila z naší postele a jen tak v pyžámku se pustila do prozkoumávání všech věcí po ránu totiž vypadají úplně nově a neokoukaně. Přinesla nám ukázat svoji bačkůrku, vytáhla z pod stolu zakutálenou kostku a pak mi hrdě přinesla ukázat moje kalhotky, které se jaksi neuklidily...

Taky se pomalu rozkoukávám a všechny přinesené poklady uznale chválím (kalhotky si rychle beru a házím do pračky k ostatnímu prádlu). Přebaluju a převlékám Elišku a přitom vzpomínám na včerejšek.
Začal moc ošklivě. Hned po snídani jsme se s manželem nepohodli. Vyměnili jsme si pár ledových vět a on pak odjel s Eliškou na velký nákup. Strašně jsem zuřila. ,Jak se to ke mně chová?! Člověk tady maká od rána do večera, řeší miliony věcí kolem domácnosti a dítěte a nakonec za to nemá žádné uznání!´ Napouštím si vanu a pěním jako ta voda. ,S tím je ale konec! Jen co se vrátí, tak mu to pěkně vytmavím!´
Sedím v haldě pěny a omílám si ty černé myšlenky pořád dokola. Jenže někde vzadu, potichoučku a nenápadně, se začíná ozývat ještě jiný hlas. Nejdřív dělám, že nic neslyším a v duchu trucovitě podupávám nohou, jako, že to s tím vytmavováním myslím vážně. Hlas ale mluví dál, stále stejně potichu a vytrvale. Zaslechnu: „Opravdu nemáš žádné uznání? A co před dvěma dny? Neřekl ti, že jsi krásně uklidila?“ Hm, řek´, přiznávám. Ale oponuju: Stejně má spoustu chyb! Hned, jak se vykoupu, napíšu si všechno, co mi na něm vadí, abych se měla o co opřít, až si to s ním půjdu vyříkat. „To je dobrý nápad“, souhlasí hlas. „A na druhou stranu papíru si napiš, co bys měla na sobě změnit ty. A možná, že bude lepší, když tím začneš!“
Sedím, ani nedutám. Cítím, jak hněv se syčením mizí, jako kapička vody na horké plotně. Stydím se. Stydím se za to, jak jsem chtěla „pečovat“ o naše manželství. Jak jsem chtěla „konstruktivně“ řešit náš spor. Bible pro to má krásné přirovnání: Vidíš třísku v oku druhého, ale nevšimneš si, že ty máš v oku trám.
Napsala jsem si na papír, co bych na sobě chtěla změnit. Sáhla jsem si do svědomí a musela si přiznat, že můj muž nemá dokonalou ženu. Když jsem s tím seznamem skončila, s velikou pokorou jsem papír otočila a začala - teď už bez hněvu a pýchy - psát, co bych si přála, aby můj manžel dělal jinak.
Večer když jsme uložili Elišku, otevřeli jsme si víno a já trochu v rozpacích vyprávěla manželovi, jak mi Bůh pomohl ve vaně „rozpustit a vypustit“ můj hněv a hrdost. Předložila jsem mu, co mě trápí a omluvila se za věci, které dělám špatně. Přijal to bezvadně a taky se mi omluvil. Znovu jsme naše manželství vydali Bohu - aby nás vedl a vychovával.
A ten večer skončil … krááásně ;o).

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 02.03.06 22:35

že by první???
Fajn, že už je tu zase nový deníček. Karolínko, je moc pěkný, já si občas říkám, že můj muž má „svatou“ trpělivost, já mít takovou ženu, jako jsem já, tak nevím, jestli bych s ní vydržela…je dobré napřed přemýšlet, než hned negativně, podrážděně reagovat, ale kolikrát se člověk neudrží, pak je fajn si to vyříkat zavčas.
Máme u nás tzv. sobotní školu.(Vy asi znáte spíš nedělní), no u nás je jak pro děti, tak i dospělé. Každé čtvrtletí probíráme jiné téma a ted je to „Rodiny v Boží rodině“. A tento týden je nazván Domov-místo pokoje a uzdravení narušených vztahů. Přemýšlíme v něm o biblických principech, které nám pomáhají s konflikty a problémy.
Určitě znáte verš Ef.4.26 Hněváte-li se, nehřešte. Nenechejte nad svým hněvem zapadnout slunce(27a nedopřejte místa ďáblu). Tak se tím snažím v manželství řídit .

Já před čtenímzrovna dotelefonovala s manželem, už je v Čechách, ale má zítra ještě dvě vykládky, a neví, kam ho pak dispečerka pošle. Moc bych ráda, kdyby přijel večer, protože v sobotu jsme chtěli jet do Znojma, máme tam akci (nejen) mládeže. Společné shromáždění a večer a v neděli volejbal. turnaj(je to už asi 17.?. ročník?)
Beruška dnes usnula brzy(asi vpůl 9) a já jdu taky. Dnes jsme dopo byli ve městě a malá celý den spala dohromady max. hoďku a půl.
Už se moc těším na víkend…
Dobrou
 Janka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 02.03.06 22:39

Janka - Tak vám moc přeju brzké shledání. A ten verš je fakt výbornej - taky mám tu zkušenost. Prostě - Bůh je machr :o)!

Karolinka

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 03.03.06 08:05

Kájo, úžasný odhalení domácího zákoutí , kde se nějakej prach vždycky časem nahromadí. Duch svatý pak vezme hadřík a mejdlovou vodu a pořádně ty kouty vysmejčí, viď? My už taky pár takových úklidů zažili. Člověk není zvyklý druhého chválit a povzbuzovat a když to zkusí, někdy zkazí víc než kdyby mlčel. (Manžel - příště jen Daniel, přišel jednou domu a pochválil mě, jak jsem tam svěle ulkidila. Byla jsem z toho úplně zhroucená. Vůbec jsem tam neuklidila, takže jsem si řekla: supr. Takže všechny jeho pochvaly jen střílí od boku. Všimnul jsi vůbec někdy, kdo s ním vlastně žije? A vyhrotilo se to tím, když mi jednou řekl, že jsem skvělá hospodyně. To už jsem ho poslala někam, protože já hospodyňka nejsem a nikdy nebudu.) Ale kritika, ta bývá vždycky až bolestně přesná a v nejnevhodnější okamžik.

Jednou nám kamarádka behěm modliteb dala slovo 8 Dále pak, bratří, kterékoli věci jsou pravé, kterékoli poctivé, kterékoli spravedlivé, kterékoli čisté, kterékoli milé, kterékoli dobropověstné, jest-li která ctnost, a jest-li která chvála, o těch věcech přemyšlujte.

Abychom si každý večer napsali u každé věci jeden postřeh na tom druhém, které jsme si přes den všimli.

Udělali jsme to jen jednou, ale pocopili ten princip.

Včera jsme měli tu miniskupinku a bylo to dobrý.
Máme si dopříště třiktát přečíst oba listy Timoteovi. Když to nevyjde, tak se budeme modlit, ať to výjde do příště. Ráda bych to přečetla. Do toho teď čtu toho Chavdu…nemáte někdo originál?Některý věci mi tam nesedí.Ale je to krásný. Četly jste to?Doporučuju. A studuju do toho ty malý proroky. Zatím jsem přešetla Abdiáše a Jonáše, ale ještě je budu číst se studijníma materiálama a v jiném překladu.

Dnes se postíme. Kájo, napiš kdyžtak víc o tom, co máte za d.tlak, jestli můžeš.

Tu fotogalerii jsem moc nepochopila…je tam spousta fotek a jedna má nadpis Jesličky. To jseš ty Kájo a Eli v golfáčích? Čerstá fotka?

Maru

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 03.03.06 08:21

Dobré ráno,
i když k ,,Vám,,nepatřím,mám Boha s jiným jménem,ale přestomi nedá abych nenapsala.

Moc krásně napsané a týká se to nás všech.Pokud chceme o své manželství PEČOVAT tak je třeba kompromisu a umět odpouštět,Vždyť nikdo nejsme dokonalý a je třena ten vztah zalívat jako květinu.
Jiný text v Bibli píše:Ať slunce nezapadne nad vaší podrážděnou náladou!!
A je to pravda.Vyřešme vše raději hned(po vybublání emocí)a jedeme dál,vždyť o komunikaci to všechno je!!!

Díky za článek a přeji Vám to nej.

Gabka a Štěpánek

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 03.03.06 09:33

Pořád mi vrtá hlavou, jak tu někdo psal, že tu nějakému robátku rostou zoubky…nezkusili jste na spaní lžičku paracetamolového sirupu?
Paralen SOS nebo Nurofen baby, Panadol baby…?

Gábi, to asi myslíš stejnej verš, akorát jiný překlad s tím zapadnutím slunce…ne?

Jinak, napadlo mě, když ty ses představila jako „nepatřící k nám“ (:o))) a že máš Boha s jiným jménem, tak mě taky napadlo se ti představit včetně mého Boha, jaké On má jméno:o) (doufám, že ti to nebude připadat jako blbej nápad, myslím to normálně, nijak nábožensky). Jinak, jsem ráda, že ses přidala…nevím teda jak ostatní, ale mě by zajímalo, jak je Štěpánek starý a co si prožíváte…asi chodíš do jiných deníčků, kde jsi to psala, ale já do jiných nechodím, tak se omlouvám.

Tak teď k mémuu Boju.
Má jméno Ježíš. A příběh mluví za všechno, takže:
Matouš 12:15 Ježíš to věděl a odešel odtamtud. A následovaly jej velké zástupy a on je všechny uzdravil;
16 a přísně jim domluvil, aby nerozšiřovali pověst o něm.
17 To proto, aby se naplnilo, co bylo řečeno skrze proroka Izaiáše:
18 `Hle, můj služebník, kterého jsem si vyvolil, můj milovaný, kterého si oblíbila má duše. Vložím na něho svého Ducha a ohlásí soud národům.
19 Nebude se přít ani křičet, na širokých ulicích nikdo neuslyší jeho hlas.
20 Nalomený rákos nedolomí a doutnající knot neuhasí, dokud nepřivede soud k vítězství.
21 A v jeho jméno budou národy skládat naději.´

A já jsem jedna z těch nalomených třtin, které nedolomil, ale hezky je narovnal a spravil a doutnajících uhlíků, které neudusil, ale rozfoukal, aby kolem nich bylo příjemné teplo. A jsme s Bohem Otcem a bratrem Ježíšem v Duchu svatém taková oteřená rodina vítající všechny hříšné, kteří to o sobě vyznají.

Ahoj, Maruška

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 03.03.06 09:39

Pozn.: omlouvám se za překlepy, ale nečtu to po sobě (asi bych měla začít, někdy je to fakt děs), Míšánek mi sem tam sedí na klíně, sem tam sleze a tak (má z tý čtyřkombinace reakci, takže byl trochu teploučkej a nožičku jsem mu obvázala studenym octovym zábalem, má v tom vpichu červenej flek a má to tvrdé)…

Takže to mělo být „k mému Bohu“ , nikoli Boju, ikdyž je dost bojovný…Izrael znamená Bůh bojuje (za něj) a to platí i dnes pro mě a mé sourozence. :o)))

Maruška, děkující za pochopení

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 03.03.06 10:05

Ahoj všem,

zatím jen krátce - chystáme se na nákupy :).

Maru - Ty tlaky se týkají naší služby tady v Hradci. V podstatě se nás nepřítel snaží připravit o pokoj a připomíná se nám, že nás jako nehodlá nechat být. Potřebujeme moudrost v rozhodování.

Fotogalerie se jmenuje Jesličky. Když na to klikneš otevře se ti a uvidíš všechny vložené fotky. Ty si pak můžeš jednotlivě otevřít a napsat k nim komentář. Sama můžeš taky vložit fotku. Použij nápis Uplode nad fotkama. Kdyby byl nějakej problém, dej vědět, napíšu ti ten postup krok za krokem.

Tak zatím pa.

Karolinka a Eliška (19m +1d)

 
Gabule
Závislačka 3302 příspěvků 03.03.06 10:11

Maruško
Měla jsem na mysli text z EFEZANŮM 4:26

Nechci tady rozvádět jaké je Boží jméno,a to je ten Bůh ve kterého já věřím.Ale Opravdu nechci tady agitovat,vlastně tady nepatřím.

Hezký den.G.

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 03.03.06 10:47

Gábi, jasně. Efezkým4. To je to samé, akorát jiný překlad. Z jakého čerpáš ty?

Myslím, že se nedá říct, jestli sem někdo patří nebo ne. Je to maminkovskej web, jseš maminka, takže můžem deníčkovat všicnni na jedné hromádce, ne? Přece máš taky svý starosti a potřeby se vypovídat a to nás spojuje všechny, ne?

:o)))Maru

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.03.06 12:30

Ufff, to jsem si oddechla :-)). Už jsem se lekla, že se všechny Jesličkandy přesunuly někam úplně jinam a mně nikdo nic neřekl:-).
Karolino, v deníčku mi vážně mluvíš z duše, podobně Maruška. Mě se občas zmocní úplně živočišný vztek, a to pak potřebuji být nejprve chvíli sama, rozdýchat to. Až první vlna opadne, můžu si to jít probrat s Michalem (můj muž). Musím říct, že ze začátku (v manželství jsme spolu šestým rokem) byl právě v tomto docela problém, protože Michal to chtěl řešit okamžitě, nebo tedy řešit, on se chtěl okamžitě usmířit, pokud možno bez dlouhých řečí, ve stylu „promiň“ a hotovo, a já zas potřebovala tu popisovanou pauzičku. Tímhle nesouladem se naše malá rozepře obvykle stala větší,resp. hlasitější. není potřeba rozebírat, jakých výroků jsem se dopouštěla, ale v afektu není nikdy nic dobrého, že…Když to shrnu, hádáme se občas i teď, ale protože už známe svůj rytmus, v usmiřování si vycházíme vstříc. Nad našimi hádkami, občas, bohužel, slunce zapadlo, ale ráno, jsme vstávali do nového dne s předsevzetím, že začneme v dobrém…Myslím, že jsme s tímhle rozhodnutím vlastně už i usínali, jen jsme ho jaksi nechtěli (z falešné hrdosti) vyslovovat. Díky Bohu (opravdu díky a velká chvála Pánu), jsme zatím velké, resp. zá:,–(ní rozepře neměli, snad to tak i zůstane. K tomuto tématu jsem chtěla ještě poznamenat, že si není nutné vždy všechno vyříkávat a řešit každou malichernost jako velký problém. Prostě v prvotním „záchvatu“ z poraněné pýchy člověk řekně mnohé, co vůbec tak nemyslí, čím chce jedině a pouze ublížit, vracet se k těmto věcem, je jen rozdíráním ran a to není dobré. Ale to asi každý sám ví nebo cítí, co je myšleno opravdově, co toho druhého na mě skutečně mrzí a co je jen „opepření“ rozepře. Přesto všechno v hloubi duše vím, že můj muž je pro mě ten jediný, děkuji za něj Bohu a děkuji mu i za tu jistotu, že vše bude dobré, že žádná hádka není tak velká, aby zničila, co už bylo vykonané. A poslední poddotek: Maruška mě skutečně pobavila líčením manželových komplimentů, mám pocit, jako by se ocitla v naší domácnosti a poslouchala za dveřmi :-). Můj Michal také nemá zrovna pozorovací talent, tím spíš, když přijde unavený z práce, a to pak jeho „dobře míněná“ pochvala, působí spíše jako roznětka :-) Tím spíše, že jsem taktéž alergická na titul hospodyňka :-). Byli doby, kdy jsem svému nastávajícímu psala dopisy, ať nikdy nečeká, že budu stát u plotny a vyvařovat, chacháááá, ale kdo by to za mě udělal, že?Mimochodem, taky jsou vaši mužíci při domácích pracech tak neohrabaní? Já už začínám pochybovat, že je to Michalova taktika, jak se co nejvíce pracem vyhnout a pomalu se smiřuji s tím, že on opravdu nerozezná špinavou sklenici od čisté, neví, kam před minutou položil smetáček, je schopen po umývání nádobí nevidět, že celá kuchyňská linka se utápí v přívalech vody… možná o tom někdy pro pobavení napíšu deníček :-).
Marušku: o zubech jsem asi mluvila já; Míšovi mastím dásně speciálním chladícím gelem, vypadá, že to snad, alespoň na čas, zabírá. Panadol jsem dávala jsem jednou v noci, když se co hodinu a půl probouzel a plakal. Já mám totiž strašnou averzi vůči lékům a hrozně nerada je dávám, když tedy opravdu nemusím, takže pokud to jde, snažíme se fungovat bez.
Gabule: Moc jsem to s tím „tvým“ Bohem nepochopila, ale když nechceš, nikdo tě nutit nebude. Jen ještě malá poznámka: My jsme tu všechny z různých denominací a právě v tom je ta síla, že se snažíme hledat to společné a porozumnět rozdílům. Nejde o to se přesvědčovat, že ta která církev je lepší. Snad budu mluvit za všechny tady, že budem rádi, když se přidají i ty, které do žádného konkrétního společenství nepatří…
Tak se všechny mějte krásně a ať přibývají fotky v galerce. Neříkejte, že žádné nemáte!!!
Markéta a zatím spinkající Míša

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 03.03.06 14:44

Ahoj děvčata,málem jsem se sem přez technické problémy,nedos­tala.Asi by mi to bylo líto,protože mezi vámi nějak mládnu a cítím se tady vážně jako v jesličkách.
Ani můj muž nemá dokonalou ženu,dokonce si myslím že to se mnou nevyhrál ani on ani moje děti.Někdy se cítím podobně jako ty Karolinko.Je lepší,když manžel odešel nakupovat a ty jsi si to ve vaně mohla rozmyslet.Nejhorší je,když člověk neudrží jazyk na úzdě a kolikrát udělá hodně škody.Zažívam to dost podobně se svým manželem,někdy i s dětmi.Jsem ráda,že jste tuhle zkoušku dobře zvládli.
Do 15dní budeme mít internet i doma,tak jsem ráda,trošku mě to totiž nevychází časově.Začínám chodit domů už skoro o půl hodiny později.
Všem vám přeji pokojný a požehnaný víkend.
 Zazu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 03.03.06 16:11

Ahoj karolino2,

nepatřím sice do deníčku, věřící také nejsem…avšak tvůj článeček se mi moc líbí, je hodně pravdivý…

Lila

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 03.03.06 16:41

Ahojky vsechny Jeslickandy,

po delsi dobe se opet hlasim, byla jsme tento tyden totiz nastehovana u svych rodicu (hlidala jsem jim psika, zatimco oni lyzovali) a nemela moznost netovat.

Karolinko, super tema. Zrovna vcera se mnou lomcoval vztek. Myslela jsem si, ze nektere veci v minulem tydnu, kdyz jsem byla u nasich a manzel doma, probehnou trosku jinak a mela jsem ty popisovane zachvaty - sebelitosti. To je strasne, koho jsem si to vzala, vubec me nedokaze ocenit, venovat se mi..... a pak ten tichy hlasek, ale vzdyt ..... a musim mu dat za pravdu a prestat se vztekat. Zapadle slunce muj manzel bohuzel moc aplikovat nedokaze, jemu to vzdycky trva az do rana a to me tolik boli, kdyz vedle nej usinam a vim, ze vsechno neni OK.

Jinak u nas nic noveho neni, hlavne jsme stale jen 2. Ale tenhle tyden mame jarni prazdniny a podle mych vypoctu, kterym muj manzel uz neveri a pry neponecha nic nahode :-)), by to mel byt nejpriznivejsi cas… tak uvidime. Jak uz jsem jednou psala, zalezi predevsim na Nem a Jeho vuli. Takze se (prozatim) nestresuju. On vi, jak to ma byt, vidi i do situace, ktera je ted napriklad u nas v praci a verim, ze to ma pevne v rukou.

Tak jdu omrknout tu nasi avizovanou galerku. Vsem krasny vecer

Stazi

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 03.03.06 20:21

Tak jsem dala na fotogalerii dvě fotky, snad je najdete. Jedna je se mnou a Míšou a druhou jsem dala Daniela a Jana. A máte nás tam včechny.

:o))
(Jinak, dneska jsem s Míšou byla celej den doma, měl teplotku z toho očkování a byl takovej umrněnej. ---
Přečetla jsem si prvních 6 kapitol 1.Tim.
Pokročila jsem s Chavdou a s prorokama jsem dneska nedošla nikam:o((( ---
Kluci šlii na nákup a večer jsme se najedli…to jsem nečekala, postili jsme se…když se postíme od šesti večer (to začíná Židům den), tak večer jíme, když držíme jednodenní půst, ale dnes jsme se postili od rána a přesto jsme se shodli, že jdeme s klukama jíst (Daní koupil půl gril.kuřete). Celkem mám do toho zítřka pokoj, tak snad to bude dobrý.

Maru

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 03.03.06 20:40

Krásný večer všem Jesličkandám!

Tak Eliška má v pokojíčku nový koberec! Pro mě to znamenalo 3 a půl hodiny lezení po kolenou, řezaní stříhání a lepení, ale podle Kuby (manžel) je to úžasné :-). (No, vlastně si to myslím taky, chichi :-) ). No, vzhledem k těm ošoupaným kolenům a bolavým zádům, by bylo smutný, kdyby se mi to nepovedlo, že?

Moc mě těší, že se vám deníček líbí. Nepřekvapuje mě, že je to vlastně všude stejné. Musím se přiznat, že se musím hodně snažit si ten zážitek připomínat, abych občas něco nespackala.
Mimochodem, problémy řešit spory před západem slunce jsem měla vlastně na začátku manželství hlavně já. Vyříkat si to včas, než se začne vážněji nabourávat vztah mě vlastně naučil Kuba. (První rok manželství byl jedna velká škola :-). Letos jsme oslavili pět let a je to lepší a lepší. Díky Bohu!

A komplimenty od manžela mě nezlobí, naopak. Ale občas je jaksi přeslechnu, protože na ně nejsem připravená ;-). No, musím na tom stále pracovat. Být manželkou je velmi náročné povolání, že? (Ale taky jedno z nejkrásnějších.)

Zazu - Výroky tipu: „můj manžel to se mnou nevyhrál“ si nezasloužíš. Bůh ví, proč vás dal doromady a to, že nejsi dokonalá je normální - žádná nejsme. A ani naši muži nejsou. Každej den je dobrej na to zkusit dělat věci líp. A myslím, že tvůj manžel od tebe taky nežádá zázraky. Ostatně - od těch je tady Někdo jiný, ne? ;-)

Lila - Děkuju…

Stazka - Je prima, že jsi zpátky. A moc přeju, ať to tentokrát vyjde. Jejda, já už se taky nemůžu dočkat až se budeme moct začít snažit! Ale ještě si musím počkat.

Marushka - Míšovi posílám pohlazení, ať už je mu dobře. Nás čeká očkování na konci března…

A jdu se juknout do galerky. Jsem strááášně zvědavá :o).

Karolinka a Eliška (19m + 1d)

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 03.03.06 20:55

ahojte,
deníček ze života - i našeho :o)

asi mám nějakého atypického muže, ale ten můj některé domácí práce zvládá dobře (když chce), naučil se za těch 8 let, i když jsem mu nikdy neříkala, jak má věci dělat, to nikoho nebaví, když se mu do toho pořád mluví… Komplimenty skládá podle toho, co vidí, moc se mi líbí, že třeba pochválí jídlo, to u nás doma nebývalo, ale často si nevšimne (třeba si 3 týdny nevšíml, že jsem ostříhaná - cca 20 cm vlasů pryč - no a až to zjistil, tak byl týden rozmrzelý)

Přišel na mě dneska takový nějaký zvláštní příval vděčnosti k Bohu, že nám dal Dalíska, je to takové zvláštní požehnání od začátku do dneška.

Maru - k té DŠ jsem ti psala něco v minulém deníčku, ale myslím, že to byl ten poslední večer…
Dobrou noc. Eva

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 03.03.06 21:16

jasně Evi, dík.
Už se mi i ozvali z tý asociace…musela bych se nejdřív přihlásit, pak dostat povolení, spojit se s konzultantkou­…prostě je na to ještě čas, takže mám možnost dosyta rozjímat a zjišťovat, co se dá.

Genetická a globální metoda…tak to nevím, co si tím myslela, moc se v tom neorientuju.

Máte někdo děti ve školce? Janík teď prožívá takový období, že je tam dlouho a každý den a říká, že už tam nebrečí a půjde druhý den zase…
Je takovej zvláštní. Je to hodně osobitej člověk (má to po kom dědit, my jsme s Danem ov´ba dost svérázní na něco, každý z našich rodičů taky.) Vím, ře bude dost nekonformní.

Nevíte něco o psychosocio­logii…vhodnou literaturu…neznáte Krizovou intervenci?(vydalo nakl.Grada)

Maru

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 03.03.06 22:59

**maru **já myslela, že jsi to psala ty, že se ti nelíbí, že se ve školách učí podle genetické metody. Tak to pardon, přehodila jsem cizí starosti na tvou hlavu :o)
 E****

 
anulenka
Kecalka 139 příspěvků 03.03.06 23:08

Ahoj holčiny, teda, vy se činíte. Nějak mi teď moc nefungovalo emimi, tak jsem se sem dostala až teď.
MARU - pokusila jsem se ti poslat ten kontakt ohledně DŠ soukromou zprávou, ale nevím, jestli se mi to povedlo. Nějak to ještě neumím. Tak kdyby to nedošlo, ozvi se.
DENÍČEK - je hodně trefný a asi i u nás byl teď dost akutální. Jak jsem se učila, tak jsem byla hooodně nervózní.Často mi ruply nervy… Chudák Míra. Ale Bůh nás tím provedl a zase postrčil dál. Na manželství je ale podle mě nutné pracovat každý den, takže to v žádném případě neberu jako konečnou…Zase příjdou zkoušky, podobné nebo jiné, ale nejsme na to přeci sami, že?:-))
Jinak u nás se chystají veliké víkendové oslavy - ANinka má zítra dva roky, Míra měl v pondělí 30 a ještě moje maličkost:-))) Přijedou oboje rodiče, babička, Mírův brácha. To bude rachot.
Tak se zatím mějte
Jo MARU - když nám rostly zoubky, tak jsme v nouzi nejvyšší dali sirup (Panadol). Plakala skoro celou noc, že zoubek au..nemohla spát. Tak jsme trošku dali a pak konečně usnula.
Papa a krásný víkend.
Petra a Aninka a Míra (toho času lepící v předsíni kus koberce:-)

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 04.03.06 07:42

Maxiku (Evi), to ses nespletla s tou genetickou metodou, ale nepochopila jsem to v kontewtu s tou globální. Promiň, moc se v tom nevyznám, takže je potřeba polopaticky.

Anulenko, já už si to moc s těma zoubkama nepamatuju, ale pamatuju si, že jsem byla odhodlaná Míšovi nějakej sirup na zoubky dát. Janíkovi jsme nic nedávali, protoře jsme nikdy nečetli příbalové letáky…nebylo proč, Janí byl celej rok zdravej!!! ( to mělo svůj důvod v mých úzkostlivých každovečerních modlitbách…měla jsem hrůzu z toho syndromu náhlého úmrtí…vlivem těch modliteb nejen, že Jaňelka neumřel, ale ani nezastonal :o)))…pak jsem se doslechla, že je to celkem zázrak, že mnoho dětí protrpí celkem dost nemocí v tom prvním roce - asi že mají nevyvinutou imunitu…, tak jsem si uvědomila, jaká je to Boží milost. A u druhého dítěte jsem už byla úplně v klidu a věřila jsem, že se nám narodí, zdravý s apgar skóre 10, jako Janí…(měl teda 9, byla tam zima, tak ztratil bodík na barvě…ale byl úžasnej)…už jsem byla taková suverénější, ikdyž jsem se toho celkem děsila - ale Pán mi řekl, že je to v pořádku. Pak mi došlo, že tam mám ještě malý dítě (Janíčka) a nemám už celý srdce pro to mimčo v bříšku, jako s tím prvorozeným tenkrát…

Ještě k tomu manželství - ráda bych taky napsala nějaké postřehy o manželství (kdyžtak příště)
a ještě jenom, že Pán hodně řekne skrze sny.

Jo a soukromou zprávu jsem NEDOSTALA, asi.
Mail mám marierehak@sez­nam.cz
Ale ještě se po tý soukr.zpr. podívám do menu, jestli nekecám.

Maruška

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 04.03.06 07:59

Omlouvám se, anulenko, dostala a už jsem ti i odepsala. :o)))
 Maru

 
anulenka
Kecalka 139 příspěvků 04.03.06 09:25

Teda, ty mi dáváš:-)) já to docela dlouho hledala, než jsem zjistila, kde jsou soukr. zprávy. Zkusila jsem odpovědět, uvidíme.
Papa P.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 04.03.06 21:27

Ahojky.

Dnes jdu brzy spát, mám za sebou náročný den. Eliška dnes měla dost zlobivou a já jsem to ne úplně
ustála :(. Tak jsem se jí pak omlouvala a vyznávala, ale stejně mi z toho je smutno. U mě je to teď asi
hlavně to nedospání - nervová soustava toho pak tolik nevydrží - aspoň ta moje.

Dnes jsme si s Kubou četli pár kapitol z Micheáše a hodně se mě dotklo slovo: „Cožpak to jsou skutky
Hospodinovy?“ Chci si připomínat, jak jedná Ježíš s lidma a chci si z něj brát příklad. Dnes jsem tomu tedy
byla na hony vzdálená :(.

Zítra je neděle. Bývá dost náročná, tak jsem na to zvědavá. Ale mám v plánu, že to bude hezký den :).

anulenka- Ještě jednou všechno nej Aničce! Nedostane k příštím narozkám sourozence ;-) ?

Tak pa pa a užijte si shromáždění! (Vlatně - Pomněnka a Janka měly už dnes, že? :)

Karolinka a Eliška (19m + 2d)

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 04.03.06 22:18

Ahojte!
Karolinko, zase krasnej denicek; koukam, ze je to vsude podobne. Taky me obcas prepadaji zachvaty sebelitosti… A taky me Pan vzdycky brzo „srovna“. Jsem mu za to vdecna…
Anulenko, vsechno nejlepsi cele rodince! Doufam, ze si oslavy nalezite uzivate!
Marusko, jak je Misovi? Snad uz lip. To jsem teda rada, ze Simon nikdy na ockovani reakce nemel. I kdyz jednou vlastne jo, ale to se nebylo cemu divit – dostal hexavakcinu a trojkombinaci zardenky, priusnice+jeste neco (ted nevim, co je to treti) v jednom dni. Nase pani doktorka se s tim moc nemaze. Jeste jsem se te chtela zeptat na skolku. Od kdy tam Janicek chodi a jak si zvykal? My jsme ted Simonka prihlasili od zari do skolky, teda jen na dve dopoledne v tydnu a trochu mam z toho obavy; on je na nas hodne fixovany, deti ma sice rad, ale nejlepe, kdyz jsou jen jeden na jednoho. Taky u nas bude problem jazykova bariera. To se ale utesuju, ze pro takhle maly dite to bude hracka, pochytit rec. No snad. Tak kdyztak prosim pisni, jak to probihalo u vas.
Karoli, kdyz ma Simon „zlobivou“, coz je ted docela casto, tak taky obcas „ujizdim“. Vim, jak to pak mrzi. Mas pravdu, ze cim je clovek unavenejsi, tim to nejak zvlada hur. My ted teda spime dost spatne, Simon ma hodne neklidny spani a nekdy mi pripada, ze mam porad doma miminko. Ma takova obdobi, tak se modlim, aby se to zase brzo zlepsilo.
Janko, tak to ma teda manzilek narocne povolani. No ale jste na to zvykli a funguje vam to a to je hlavni. Kazda prace ma nakonec neco, ja to znam.
Jo a jeste - omlouvam se, ze pisu bez diakritiky, ale nemam ceskou klavesnici. Doufam, ze vam to nevadi.
Tak vam vsem preju pozehnanou nedeli!
Joni a Simoni

 
Pomnenka02
Kecalka 251 příspěvků 05.03.06 11:58

Ahojky,
tak se ozývám po delší době. Moc pěkný deníček Karolínko, lekce manželské komunikace dostávám já velice často. Jsem docela impulzivní člověk, hned mám tendenci říct co si myslím, ale Bůh mě učí trpělivosti.. V létě taky budem spolu s manželem už pět let, vůbec se mi nezdá, že to tak letí.
Musím vám napsat něco jiného, co se u nás stalo v pátek večer a týká se to modlitby.. Manžel je pastor a tak často býváme s Daníkem sami večer doma no a pátek večer to je vlastně takový náš začátek soboty a už dlouho jsem přemýšlela jak to udělat zajímavé i pro dvou a půleté batole. Danda v poslední době miluje svíčky. Viděl je u kamarádky na narozeninách a od té doby se pořád ptá kdy bude mít on narozeniny, a chtěl by zapálit každou svíčku kterou vidí.
No tak jsem v pátek teda řekla že dobře, že si jednu svíčku zapálíme a že to jsou takovcé narozeniny světa. Buh stvořil svět za 6 dnů a pak odpočíval, a slavil. Tak jsem si zapálili tu jednu svíčku a zazpívali písničku „Tiše, tiše, tiše, děti šeptají, oči zavřou ruce sepnou , pak se pomodlí.“ ( mimochodem organizace Maranatha, vydala už asi před 3 lety výborný materiál pro práci s batolátky - je tam popis spousty aktivit, písniček, vedení programu).
Daník zpíval, pak se pomodlil a pak slavnostně sfoukl svíčku. A to jsem museli opakovat 3× jak se mu to líbilo. Ono to není jen tak nevím jaké vy máte zkušenosti s vašimi batolátky- ale on se mi občas „sekne“ a modlit se nebude, zpívat nebude, nic co chce mamka NEBUDE. Ale to s tou svíčkou opravdu zabralo. Přeji i Vám všem požehnanou neděli.
Pa
Pomněnka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.03.06 13:20

Pomnenka - To je fakt moc krásný. Chci si to zapamatovat, až bude Eli větší.
A je moc fajn, že ses ozvala.

Karolinka

 
Dancul
Ukecaná baba ;) 1512 příspěvků 05.03.06 13:29

karolinka, hovoris mi z duse. pacia sa mi tvoje dennicky ;o).
 danka

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 05.03.06 20:24

Ahoj holky,
tak včera jsem byla na křtu vodou, křtěnci byli 3. Byli v neoprenu, tak to šlo, ale pastor měl jen neoprenové boty. Ten to měl nejhorší.
No, nemají to lehké, pastýři, viďte?

No, Míšánek začal blinkat, málem se udusil, tak jsme se tam za ně modlili. Docela se asi postupně sbližujeme s rodinou té holčičky, co mi tak přirostla k srdci.
Jinak jsme s Danielem dostali střevní chřipku, Míša už dnes neblinkal, ale průjem měl jen jednou…asi už to bude dobré. My s taťkou jsme to měli těžké, ale už jsme to asi taky vyleželi. (Doufám.)

Tak se mějte a napište taky, co děláte. (Jsem to fakt pojala jako deníček, je to pro mě zajímavé, si rekapitulovat, co se vlastně u nás děje.):o)))

Pá, Maru

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 05.03.06 20:32

Teď jsme společně převlékali dětem povlečení - bylo to to nejobtížnější povlíkání v mém životě:o)))-jsem slabá jak moucha:o)))

Maru

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.03.06 20:46

Přeji brzké uzdravení, celé rodině!

Bůh vám žehnej.

Karolinka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 05.03.06 20:52

Ahojky,

tak neděle tedy byla náročná dost, ale díky Bohu jsem to jakž takž zvládla. Nevím, jak zvládáte s prckama shromáždění vy, ale u nás to je trochu těžké. Nemáme místnost pro maminky s dětmi (jen klasickou besídku), tak jsme s batolatama v šatně, kde je zavedený reprák, tak aspoň slyšíme kázání. Ale je to šatna průchoďáková, takže tam hodně lidí courá a nám se děti snaží zdrhat. Občas jsou to fakt nervy a z kázání většinou moc nemám. (Občas se tedy ptám manžela raději dopředu, o čem bude kázat :-).

Jinak - pro nás je dnešek velkým dnem, protože jsme poprvé bez dudlíku spali po obědě a teď ho nemá ani na noc, tak jsem na to zvědavá. Ten poobědový spánek byl úplně OK.

Mějte se krásně. Možná byste mohli písnout, co vás nejvíc oslovilo u vás na kázání, ať se o to vzájemně podělíme. Já tedy dnes neposloužím, protože to fakt byl boj se živlem :-).

Krásný a požehnaný nový týden!

Karolinka a Eliška (19m + 3d)

 
anulenka
Kecalka 139 příspěvků 05.03.06 22:44

Baf, jdu na vás před spaníčkem ještě bafnout:-))
MARU, doufám, že už je líp. Přejeme zdravíčko.
POMNĚNKA, to je moc krásný „tip“. Svíčky jsme si ozkoušely poprvé včera na dortíku, ale zatím to nemělo takový úspěch jako u vás. Aninka je totiž ještě nesfoukne:-( Ale budu si to taky pamatovat.
Jinak musím říct, že oslavy jsme si opravdu užili:-))) Nakonec jsme museli gratulanty rozdělit, protože máme malý byteček a všichni se nám nevešli - zbytek příjdě příští víkend. Ale byli tu tchánovci, švagr, babička a naši, Aninka byla úplně blažená, předváděla všechny tanečky a básničky, co umí, no řádila a užívala si to. Když ale dnes odjeli, tak byla až do večera taková zpomalená a jela jak na půl plynu.
Musím jít něco dělat, tak se mějte krásně a požehnaný vstup do dalšího týdne.
JO KÁJO, s tím sourozencem..­........:-))) ta představa mě pobavila (jako, že by miminko dostala jako dáreček). Na shromáždění sice líčila, že by miminko chtěla, že by mu půjčovala hračky, i míšu a kočárek, což je opravdu mimořádné. Ale když jsme to doma vyprávěly taťkovi, který to ve sboru neslyšel, tak Aninka vykřikovala, že miminko ještě ne. Tak nevím.........., ale věřím, že nás Pán ještě nějakým miminkem obdaruje, až příjde ten správný čas.

 
Ayra
Stálice 88 příspěvků 06.03.06 09:38

Ahoj všem,
tohle je krásný (a pro mě moc aktuální) deníček.
Poslední dobou toho moc nestíhám a tak jsem vás našla teprve teď a mám z toho velkou radost. Jsem sice spíš nepsavec, ale přesto bych se k vám ráda přidala - můžu? Jsme s manželem původem z jižních čech, ale teď bydlíme se třemi dětmi v Praze, jsme členy KS.
Jitka (z červenčátek)

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 06.03.06 10:12

Napište mi, co vám dalo nedělní slovo (kázání, vyučování).
My jsme byli doma, díky, už je nám líp. Daniel šel k doktorovi pro neschopenku, jsme ještě slabí, ale už je to dobré.

Těším se na ty postřehy z kázání.

(Já měla požehnání z toho křtu vodou v neděli večer - tři křtěnci v neoprénech+pastor bez neoprenu…jestli dostanu fotky, tak je dám do fotogalerie, jo?)
Jinak mě Daniel sytí slovy z Ezechiele.
Miluju tu 16,17 kapitolu.

Maru

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 06.03.06 14:35

Ahoj děvčátka,právě jsem dočetla všechny komentáře.Tak jen v krátkosti.Docela spěchám,Vendulka má dnes balet a Janinka měla dva dny zvýšenou teplotu,takže jsem ji nechala raději doma ze školy.Je u ní babička,tak aby z toho nebyla nervozní.Pondělky máme trochu našlapané.
Maru,doufám,že jste už všichni zdraví.Střevní chřipky řádily i v Hradci.Ať vás Pán ochraňuje a dá vám nové síly.
Anulenko,všem vám přejeme všechno nejlepší a spousty Božího požehnání.Také v pravý čas druhé mimi,aby vám bylo ještě veseleji.
Přeji všem" Jesličkandám "požehnaný týden.
 Zazu

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 06.03.06 14:48

Ahoj Jesličkandy,

my máme volné pondělí. V praxi to ale znamená, že natírám dveře :-). No jo, nový byt. (Jsem Bohu strašně vděčná. Kdybyste viděli, jak jsme žili dřív…).

AYRA - Určitě se můžeš přidat! Jestli chceš poslat seznámek holek z Jesliček, pošli mi Soukromou zprávou tvůj mail a já ti ho písnu.

MARU - Na fotky jsem určitě zvědavá. Křest v neoprénu jsem ještě neviděla ;-).

Zatím papa.

Karolinka a Eliška (19m + 4d)

P.S. Noc bez dudlíku byla úplně bez problémů. Haleluja!

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 06.03.06 14:54

Ahojte, doufám, že všichni marodi se už mají líp:o)
Nedělní slovo celé prochodím s Dalisem ve slingu vzadu za židlema - v autosedačce pobrekává, na klíně sebou mydlí … Měli jsme místnost pro batolata s reprákem, ale okupovala jsem ji pro nedělku (pořebovali jsme děti rozdělit, bylo jich moc, domácí i děti z okolí, různého věku, …). Teď jsou ammky s batolaty vzadu v sále, mají tam hrací koberec, ale k tomu se nejspíš nepřidám, ony tam sestry spíš kecají než poslouchají, to už můžu rovnou zůstat doma, navíc to není pro děti moc dobrý příklad. V našem původním sboru byla většina malých dětí zvyklá sedšt s rodiči, tak to malý bude muset taky zvládnout. Přeje si to i manžel.
Slovo příště, křičí mipostýlka. Eva

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 06.03.06 15:22

Ahoj holky,

tak vas vsechny zdravim pri pondelku. Mame tento tyden jarni prazdniny, tak si je jako ucitelka radne vychutnavam. Puvodne jsem chtela sice cely tyden lenosit, ale nakonec se nam seslo par navstev, ktere slibujeme uz dost dlouhou dobu, tak vyuzijeme toho volnejsiho rezimu ke spolecenskym povinnostem.

Z naseho kazani jsem vcera nic moc nemela, jelikoz jsme asistovali u besidky a zpivali se smisakem a pak jeste se skupinkou a to me vzdycky desne rozhodi. Ale bylo to na 1.Kralovskou - 21.kap - kral Achab a Nabotova vinice.

Holky, tady uz zase chumeli, ja jsem na ten snih uz uplne alergicka..... No nic, jdu pict, zitra jedeme slavit narozeniny mych synovcu a jako spravna tetka jsem jim slibila dort ...... .-))

papa

Stazi

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 06.03.06 16:37

Maxíku, tvůj poslední komentář jsem četla manželovi…zůstal doma, už je nám ale dobře, chvála Pánu. Dětská paní doktorka nám řekla, že to byla viróza, že si ji odnesly z ordinace všechny děti, které jí tam poslední dobou prošly pod rukama :o(((…tak chvála Pánu, že to nechytl i Janík. No a manžel řekl, že jsme asi stejnýho zrna…já taky s dětma radši poslouchala Slovo. I jsem s nimi ráda chválila a společně jsme prožívali Boží přítomnost. Bylo to moc hezké. Ale to jsme byli v Plzni. Tady je to jiné. Moc se těším na to slovo. :o)) Maru

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 06.03.06 19:18

Tak jsem si dnes objednala knížku „Jak své dítě připravit do první třídy“, abych mohla vidět nějaké aspekty, které by mě vedly k pravému rozhodnutí, jak kluky vzdělávat.

Tak se těším:o))

Jinak jsem trochu přemýšlela, podle čeho se rozhodovat a podle čeho ne.
Tak zatím jsem přišla na priority.
Nejdůležitější pro mě je, aby kluci mohli naplňovat Boží plán. Takže aby žili podle Boží vůle od malička. Nejdůležitější na tom je, aby byl Pán na prvním místě a abychom se mu vydávali na každém kroku. Vždy Mu ochotně naslouchali a poslechli Jeho hlas. Nejdůležitější pro mě je, aby děti uvěřili Pánu, poznali Ho a vydali Mu život. Vzdělání je důležité, ale ne z hlediska prestiže (mít vejšku, nejlépe UK…), ale z hlediska možnosti poznávat Pána, dorůstat v Jeho známost. A k tomu je potřeba i nezakrnělý mozek (cvičit mozek a paměť a poznávat okolnosti, umět se orientovat)…alespoň pro ty, pro které to Pán má - komu Pán hodně dal, od toho hodně očekával. Kluci jsou hodně chytří, schopní…určitě Pán sečte, jak jsem přispěla k jejich růstu. Chci pro ty podmínky udělat maximum. Chci Pána slyšet. Tak moc děkuju za vaše podněty na další přemýšlení a zvažování…rozhazuju sítě, Pán se mnou většinou mluví prostřednictvím lidí - byť ti lidé mluví o něčem docela jiném, mně přitom najednou docvakne něco pro mě…:o))…a asi to takhle hodně řeším proto, že má Pán pro mě asi i službu k jiným dětem, než jsou ty mé - na nich se mám učit…pokusný králíčci - zatím prospívají:o))

Dík za prostor pro sdílení o domácím vzdělávání - nemusíte to brát jenom jako to o základním vzdělání na 1.st.ZŠ, ale i to pro ty naše malé děti teď. A nebo ty větší doma.

Pán nás zve do učednictví, tak je to určitě univerzální téma.

Maru

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 06.03.06 21:03

Maru,

nejak sem opomnela reagovat na tvuj dotaz ohledne te maminy vzdelavajici deti doma. Ma je ve veku cca 7,5,3 a 1rok. Jestli chces, muzu seji zeptat, jestli k tomu nema nejake matrose atd. Jestli teda mas jeste zajem.
 papa

Stazi

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 06.03.06 21:17

Ajo, Stazi,
já už jsem taky zapomněla!
7531 - to je hukot. To 75 chápu, ale po dvou letech další…ty jo. Jsou už starší? Vyzrálejší? Nás velký rodiny hrozně moc lákaj, ale jsme takový telátka…a rádi cestujeme…
Napiš víc, jestli holky a kluci (nepsalas to, že ne…já jsem teď dezorientovaná…smá­li jsme se teď nad prohlídkou u doktora…výtěr, jestli nejde o salmonelózu:o))
Jo, budu vděčná, jestli si vzpomeneš, dá-li Pán…nehroť to, ale určitě si ráda poslechnu.
Dík. čus. mějte se. (Jak to s váma vypadá?)
 Maru

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 06.03.06 22:42

Jé, Kájo,
tak jsem si přečetla něco od tvého manžela na KSHK…moc mě to povzbudilo a potěšilo.
Má určitě moc hezký pastýřský srdíčko, viď?
Nejvíc se mi líbí to o vůni přijetí.
(Je to cítit na dálku:o))

Přeju vám mnoho mnoudrosti a Pánovu hoooodně přilnavou blízkost!!!
Maruška

(PS: ten výlet do Jeseníku vidíme tak na duben, až se přestěhujeme a trochu zajedeme…, náš nejlepší přítel má trombózu a zánět žil a už je doma z nemocnice, ale trápí ho deprese…tři měsíce teď bude minimálně doma na domácí léčbě, aby se mu rozředila krev. Ty jo. Tak se za ním co nejdřív to půjde vyrazíme podívat. Rádi bychom na vaše shromáždění, ať pounáme i Zazu a Jesusfreax - asi jsem to už psala, tak se moc omlouvám, ale opravdu mě to počteníčko nadchlo.)

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 07.03.06 09:00

Ahojky Maru,

tak rodicum je cca 35, odhaduju, myslim, ze mamka byla o 10 starsi nez ja. Deti maji na stridacku, nejstarsi holka - Tamara, ta je ted teda v 1.tride, pak Tomasek, myslim, ze chodi castecne do skolky, Rachel je mamincin ocasek, je myslim doma a nejmensi Filip to ma jasny :-))

Uvidim se s nima asi az v nedeli, jedine, ze by prisel otec ve Ct na biblickou. Tak pak se ti dam vedet. Mas nejaky konkretni otazky?!?

pa St

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 07.03.06 12:19

Ahojte!
Tento týden je u nás na návštěvě moje sestra, tak jsem strašně spokojená. Moc se nevidíme, protože, nevím, jestli jsem to tu už psala, ale asi ne, jsem původem z Prahy, ale VŠ jsem dělala v Olomouci a nakonec se vdala na jižní Moravu.Tak si to teď užíváme.
Jak jste psali o těch nedělních čteních a kázáních. Tak „u nás“ se čtení nesla v duchu začátku postní doby, tudíž se četlo o smlouvě s Bohem v První knize Mojžíšově a následně o lidském hříchu a smírné Kristově oběti: První list Petrův a Marek 1,12-15 jak Duch vyvedl Ježíše na poušť. Po pravdě jsem trochu zhýčkaná kázáními z Olomouce, která nebyla dlouhá, ale co slovo to většinou perla. Fakt hodně silné a živé, takže někdy mi přijde, že v Brodě se kněží uchylují ke starým klišé, což je škoda nebo kolikrát mluví o něčem úplně jiném, ale snažím se být v těchto věcech pokorná. Musí to být strašně těžké, hledat v sobě, při množství všední práce, kterou musí zvládat, stále pramen vody živé, který by vtekl i do nedělní homilie. Když se to ale podaří, je to krása, že…
A když jsme u té krásy, nedá mi to, abych sem nenapsala jednu sloku písně, kterou jsme v tuto neděli zpívali, strašně mě to zasáhlo, škoda, že se nedá přenášet i zvuk (nápěv): Má lásko na kříž přibitá/ i ranami mých hříchů/ ty ke mě stále pormlouváš;/ dost nebude mých díků/ za kříž, to světlo v temnotách,/ jež život znovu vrací,/ za každý den tvé štědrosti,/ jež z tvých ran vykrvácí.
Mějte krásný den Markéta a spinkající Míša

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 07.03.06 13:37

Marketko,
to jsou vazne nadherny verse!! Fakt skoda, ze to pres ten net neni slyset! Navstevu si poradne uzij; ja jsem taky hrozne rada, kdyz tu mam nekoho z rodiny… myslim, ze cim jsem starsi, tim si jich vic vazim. (Teda ne, ze bych si rodiny predtim nevazila, ale nejak ty vztahy ted lip prozivam. :) Hezky den vsem.
 joni

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 07.03.06 17:05

ahoj holky
věechny vás moc zdravím, od víkendu nám nešel internet-jen tak 5 min nebo vůbec, teď konečně jde, ale stejně padá, tak píšu jen narychlo.komentářky jsem taky v rychlosti přečetla, ale adresně teď schopna reahovat nejsem, navíc ještě u psaní kojím.

Jo Ayro, další z červenčátek, vítám mezi námi.

V sobotu jsme byli ve Znojmě, já s manžou a Bárou a ještě 7letý synovec. Tak jsem se viděla se známejma i vzdálenýma příbuznýma, bylo tam asi šest malých mimisků…Je to hrozný nezvyk vidět mládež, co jezdívala na podobné akce s už vlastními dětmi..takhle člověk poznává, jak stárne, jinak vypadáme skoro pořád stejně, jen se kolem nás batolí ti malí…
Takže byla tam převaha kluků -3měs, 4 apůl měs.,9 měs. a další asi roční (tu rodinu neznám). Za holky naše Barunka a Natálka(roční)
(Tak Bára tu strašně vyváděla, jak chce jíst, trochu si cucla a pak se tu na mně strašně culí. Uvidím, jestli aspoň chvilku vydrží hrát si v ohrádce.)
Beruška mi konečně včera začal dávat ručičky , abych ji zvedla, a když se vytáhne do sedu, chvíli tak vydrží, pokud se teda nenahne dozadu nebo do boku. To se pak kácí jak zralá švestka.

Dnešní počasí je aprílové -chvíli svítí slunce, pak zase chumelí, je zataženo, už se těším moooc na jaro.Manžel měl včera svátek, psala jsem mu, tak byl mile překvapen. je v Německu a veze náklad do Bratislavy.
Tak já zatím končím
hezký zbytek dne
Janka s breptající Barunkou v ohrádce.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 07.03.06 18:34

Ahoj děvčata,

po delší době se k vám opět přidávám a všechny zdravím.

Minulý týden jsme s Honzíkem trávili „jarní prázdniny“ u jeho babičky a dědy a užívali si prvních paprsků sluníčka. Nachodili jsme s kočárkem x kilometrů a já si při tom moc hezky odpočala.

Karolínko: moc pěkný a pravdivý deníček. Nikdo není dokonalý, i já jsem na to musela „přicházet“ postupně. Také letos v létě budeme 5 let manželi a díky Bohu se náš vztah celkově vyvíjí a stále mění k lepšímu. Ale chtělo to hodně dobré vůle, porozumění a vzájemného naslouchání i pokory.

Maky: srdečně zdravím i Tebe. Těší mě, že jsi tady uvedla slova nedělní písně, kterou dobře znám a také ji mám ráda.
Jinak v Uherském Brodě jsem byla několikrát, a také ve Vašem krásném chrámě.

Honzíček je čím dál šikovnější, včera se už pokoušel o první krůčky a nádherně se u toho smál. Byl to pro nás skutečně zážitek.

Zatím se mějte krásně!
Demi + Honzík (8,5 m)

 
Marushka
Kecalka 116 příspěvků 07.03.06 19:54

Dnes jsem si byla odpočinout v bazénu, bylo to supr.
A cestou domů jsem přemýšlela o sloupu každého vztahu - komunikaci.
Někde jsem to o komunikaci četla. Že je to pilíř vztahu. Tak jsem se na to tak v duchu Pána ptala a pořád jsem myslela na to, že je mi jasný, že všechen problém mezi mnou a Danielem je vždy ve špatné komunikaci. A že Pán je Slovo.
A pak jsem si nějak periferně všimla rampouchů, ze kterých kapala voda a došlo mi, že ten sloup je taková trpělivá komunikace přirovnatelná ke krápníkům v Macoše. Trvá dlouho, než trpělivě stéká ta voda (s vápnem asi?) a vytvoří to takový ten krápník i od země nahoru.

No, tak přesně tahle komunikace nám oběma hodně hodně chybí, a proto je u nás tak často takovej bengál. :o) :o(((((

Marie

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 07.03.06 22:32

Ahojky (= ahoj + holky),

tak jsme definitivně bez dudlíku! Tak to jsem moooc ráda. Teď ještě řeším to odstavování, do kterého se mi dílem chce i nechce (kojím ještě 3×).

Marushka - Moc se mi líbí termín „přilnavá Boží blízkost“ :). Jo, to je super. A díky za pochvalu manžela, vyřídila jsem :).
V dubnu dej pak vědět, kdy se chystáte. My ten měsíc máme zrovna mimořádně rozcouranej (nebudeme každou neděli), tak ať se nemineme.
Jo a k tomu domácímu bengálu. Já jsem dost temperamentní, tak občas vidím rudě. Včera jsem např. odešla v půli snídaně a práskla za sebou dveřmi. Pak jsem chodila po pokoji a vykřikovala k Bohu věty typu: „No to snad ani nemohl myslet vážně!“ :o) Ale myslím si, že je lepší někdy odejít z místnosti, než říct věci, které by mrzeli. (No, uznávám, práskání dveřmi u toho být nemuselo :o).

Maky - Text té chváli, cos psala mě taky moc oslovil.

Demi- Gratuluji k prvním krůčkům. To jste rychlíci.

Ještě jsem chtěla říct, že teď mám v poslední době možnost vidět Boha při práci na uzdravování zranění v lidském srdci a znova jsem fascinovaná jako pokaždé. Já jsem to před pár lety zažila i na sobě a je to fakt zázrak.

Tak dobrou noc a dobrý den.

Karolinka a Eliška (19m + 5d)

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »