Křesťanské jesličky č.20 - Jak jsem chtěla být perfektním ro

Rodičovství

Znáte to. Z porodnice domů si vezete ten sladký uzlíček a slibujete si, že to budete vy, kdo mu poskytne vše, co může a ještě i něco navíc. Že jej bude chránit a střežit od všeh nástrah a všeho zlého jako oko v hlavě, v noci budete hlídat, zda pravidelně dýchá, poctivě budete kojit a pravidelně navštěvovat s děťátkem dětského lékaře, abyste snad něco nezanedbali. Nezapomenete ani na takové vymoženosti, jako jsou časopisy pro maminky, které překypují radami a doporučeními, co dělat, když...

Ten malý uzlíček pěkně roste a vy se tetelíte radostí, jaké dělá pokroky, kolik toho spapá a co už umí. Dál jej střežíte jako oko v hlavě a dech se vám tají hrůzou ze všech nebezpečí, která na něj číhají.
Nám v porodnici dětská lékařka promlouvala do duše, abychom měli neustále oči na šťopkách, protože u tak malého dítěte stačí chvilka nepozornosti a může vám to obrátit dosavadní život vzhůru nohama. Jak já té mladé lékařce dávám za pravdu…
Můj syn má nyní 16 měsíců. Je to pravé a nefalšované živé stříbro, které není radno nechat o samotě ani malou chvíli. A tak s ním chodím na WC, a zatímco vykonávám svou potřebu, mé dítě se baví otevíráním dveří. Ranní hygienu provádím za bedlivého hlídání každého synova pohybu, v kuchyni jídla připravuji tak, že to své zlatíčko po:,–(ím do krmící židličky a mám je nadohled.
Odstranili jsme z jeho dosahu všechny nebezpečné pokojové rostliny, pečlivě uklízíme, aby ho smetí nevábilo ochutnávat (ano, je to opravdu tak), jídlo má připravené z ekologických potravin a vodu nyní pijeme všichni pouze kojeneckou.
Tak to vidíte. Snaha by byla, ale realita se ukázala býti jinou…
Minulý pátek se náš syn bouchl do hlavičky o roh radiátoru, a to tak nešťastně, že má nad levým obočím jizvu o 3 stezích.
Prokletý radiátor! Stalo se to u babičky a je to neskutečně bolestné. Věděli jsme, že se náš malý okolo radiátorů rád pohybuje, tahá za záclony, poskakuje, a tak jsme žebra radiátoru obložili polštáři a pokaždé jsme synka z toho nebezpečného místa odváděli.
Ve chvíli, kdy se malému stal úraz, viděla jsem, jak k radiátoru běží, ale také jsem věděla, že je tam ochranný polštář a že se nic nemůže stát. Jak jsem se pletla! Honzík mi proběhl pod rukama, rozběhl se zřejmě s úmyslem skočit do toho úžasně příjemného polštáře a narazil čelem přímo na hranu radiátoru. Já jsem jej už chytit nestačila.
V té chvíli jsem přestala vnímat okolí. Jedním skokem jsem byla u ležícího synka, který ještě nestačil pochopit, co se stalo, ale v několika vteřinách se hlasitě rozplakal. A už jsem viděla, jak se mu po obličejíku řine krev z rozbitého čela. Přiběhl manžel i babička s dědou, synka jsme rychle přenesli do koupelny a ledovými obklady zastavili krvácení. Rychle jsem mu přelepila ránu náplastí a v příští minutě jsme nasedali s manželem do auta, směr pohotovost.
Teprve v autě jsem si uvědomila, jak se třesu a jak se mi zvedá žaludek. Honzík už neplakal a překvapeně sledoval, jak se autem řítíme, ignorujíc předpisy, do nejbližší nemocnice.
Na pohotovosti jsme nemuseli dlouho čekat, vzali nás přednostně. Rentgen Honzík absolvoval s tatínkem (nevěděla jsem, zda nejsem těhotná) a já přes stěnu slyšela nářek svého dítěte. Bylo to nepředstavitelné. Malý křičel tak zoufale „nenene" a o mě se pokoušely mdloby. Stála jsem přilepená ke dveřím, za kterými byl a nepřála si nic jiného, než aby takový úraz raději potkal mě.
Ale netušila jsem, že to nejhorší má ještě přijít. Rentgen ukázal nepoškozenou hlavičku, takže rána byla pouze do podkoží, ale bylo třeba ji sešít, aby kůže pěkně srostla. V ordinaci byli moc hodní lékaři a sestry (dík za váš přístup - nemocnice ve Frýdku - Místku), nedělali nám žádné kázání, ale přebrali si Honzíka s tím, že šití provedou bez naší přítomnosti. Mají prý zkušenost, že druhým pacientem se následně stává přítomný kolabující rodič…
Pak už jsem jen viděla, jak se za lékařem zavřely dveře operačního sálu a mě manžel lehkým násilím vyvedl do čekárny.
Mohu odpovědně konstatovat, že porodní bolesti byly oproti tomu procházka líbeznou krajinou. Nářek našeho syna k nám pronikal přes několikery dveře a zdi a já jsem naříkala s ním. Nevěděla jsem, zda je horší, že s ním nejsem, nebo že s ním jsem, jen jsem při každém zakřičení, mým uším dobře známém, sténala. Manžel mě těšil a otíral slzy, vůbec si nepamatuji, co říkal, jen že měl klidný hlas, ikdyž se určitě také musel ovládat.
Po nekonečných minutách mi malého přinesli, přitiskla jsem jej do náruče a otírala mu z tváře pár kapek krve, smísených se slzami.
Zatímco manžel přebíral písemnou zprávu, konejšila jsem syna, zpívala mu jeho oblíbenou ukolébavku, až mi v náručí usnul.
Přenesli jsme jej do auta a odjeli domů. Honzík cestou spokojeně pochrupkával, jako by se mu nic nestalo, já jsem ho jednou rukou hladila a strašně toužila jej k sobě přitisknout a nepustit.
Ale vím, že to nejde. Mé dítě už je samostatná bytost, která při každé příležitosti dává najevo svou nezávislost. My můžeme jen zpovzdálí pozorovat, jak si vede, jak roste, zda je zdráv, učit jej všemu novému, pomáhat mu objevovat, říkat mu básničky, zpívat, konejšit, uspávat, chovat, ale učit se chodit po světě a chápat jej už musí sám. A to je alespoň pro mě velmi těžké poznání.
Chtěla jsem být perfektním rodičem… Snad mi můj syn promine, že jsem jej nedokázala uchránit před zbytečnou bolestí.

Vaše Demi.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.10.06 16:59

Ahoj holky, tak Demi uplně mi běhá mráz po zádech jak jsem to četla ten pocit znám moc dobře prožila jsem si ho už několikrát a je to pokaždé tak bolestné né tak pro ně jak pro nás ,že jsme něco mohli udělat lépe a neudělali.Ale jsme jen lidé nezmůžem všechno.Nedokážeme ty naše broučky ochránit od všeho tak jak bychom chtěli.Pohlad za nás Honzíčka a Zuzanka mu posílá uzdravující pusinku.
Kopíruju sem můj poslední příspěvek který jsem ráno napsala.
Ahoj holky tak kde jste všechny?My se sem koukáme a vy nic.Tak u nás Zuzi stále marodí ale od pátku už bereme ATB konečně se paní dr. rozhoupala,ale čekala až budou na mandlích hnisavé krápníky jak to pojmenovala.Tak Zuzi je konečně líp,dokonce jsme včera měli jen 37C.Tak doufám,že do sobotní svatby bude fit.Už se moc těšíme,ale stále nemáme bílé střevíčky pro Anetku.No ve středu jdem na zkoušku šatů a tam snad budou.Já už mám šaty taky konečně koupené.Tak můžem jít.  

Maxíku,Demi tak jak to vypadá u Vás já to vidím z naší strany tak na příští týden ten srazík co vy?Jste zdraví?Co nového?Demi doufám že už máš pláštěnku na kočárek,kdyby pršelo?  

Zazu už jsem koupila holkám preventan a Echinaceový sirup. Mně a maželovi taky tak doufám budem jako řípy.Pro Zuzi jsem koupila Immunal,ale dám ji ho asi až dobere ATB.  

Stazi tak co nového jak se má mimísek pohlad ho za nás.   Šárko tak co tvůj start do práce,jak tě přivítali?  

Gerberko jak to vypadá u vás?  

Zdravíme všechny a přejeme požehnaný týden  

Maxíku prosím tě napiš už ten nový deníček at nemusím zase já.Ted tě nepředběhnu tak šupšup.
Barča a marodíček Zuzíček.
Musím končit naše ratolesti řádí jako divé.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 17.10.06 08:09

Ahoj holky z Jesliček,
DEMI: vůbec si nevyčítej to, žes synka „nedokázala uchránit“, když se bouchl do hlavičky. Nebylo to v tvé moci, Ty jako matka za to nemůžeš a hlavně - nebyla to Tvoje vina, ano? Díky Bohu vyvázl Honzík bez závažnějšího zranění a má „jenom“ ty tři stehy. Ale tyhle pocity, o kterých píšeš, znám důvěrně taky - ustavičně se trápím výčitkami a to ten můj chodí už do 1. třídy. Nechci Tě strašit :-)), ale jak dítě bude růst, tak tyhle pocity - myšlenky nebo výčitky (např. že jsem špatná matka, že jsem měla synka jinak vychovávat) jsou teďka ještě větší než když byl batole. Je to začarovaný kruh a těžko se z něho dostávám. Už už si myslím, že to bude dobré a najednou přijde něco, co člověka zase srazí dolů.
My se - naštěstí - nepotýkáme s úrazy nebo tak, ale zápasíme se školou a s paní učitelkou, protože synek neustále nosí domů poznámky, že „otravuje spolužáky, bouchá je, chová se nevhodně“ a další. Od začátku školního roku sedí sám v lavici, protože učitelka tvrdí, že „nemůže s nikým sedět, že je to s ním hrozné.“ Přitom do školy se těší, nosí krásné známky (nejvíc mu jde matika, čtení, psaní…), doma děláme úkoly a doma si i hraje na školu!! Vůbec netuším, jak to budeme řešit s paní učitelkou dál - s největší pravděpodobností si nás pozvou do školy a budou to chtít „nějak“ řešit, ale já nemám ani tušení, jak se tohle řeší. Už před třemi týdny jsme byli oba s manželem ve škole a paní učitelka syna posílá k psycholožce, protože se „nevhodně chová a ona má podezření na autismus“. Což je nesmysl - u psycholožky už jsme byli v jeho 4 letech a autismus se nepotvrdil. Ale to nevadí, samozřejmě na psychologické vyšetření zajdeme znovu. Jenom jsem byla v údivu, když takovouto diagnózu stanoví paní učitelka po třech týdnech docházky do 1. třídy - to fakt nechápu.
Jenom se modlím, abychom nemuseli změnit školu, protože já ráno chodím na sedmou a dávám ho do družiny, odpoledne chodí manžel a tahle škola je velice blízko k našemu bydlišti. Nedovedu si představit, kdybych s ním měla cestovat někam do školy přes celé město. Takže dovedeš si představit moje neustále výčitky typu: „chodí do špatné školy“, „nevychovalas ho dobře“, „je to tvoje vina, že si nerozumí se spolužáky“. Mísí se ve mě pocity, že jsem na všechno hrozně naštvaná a potom ta lítost - ta je nejhorší. Když přinese poznámku nebo když jsme tenkrát byli ve škole kvůli doporučení k té psycholožce, tak potom doma (ve skrytu) hrozně brečím a je mi všechno moc a moc líto. Víš, je hrozně smutné slyšet od učitelky v 1. třídě, že tvůj syn je ten nejhorší, že nejvíc zlobí a že ona si s ním neví rady. To je tak trapné, když se musíš jakoby omlouvat za jeho chování a vysvětlovat to, i když sama uvnitř sebe moc dobře své dítě znáš a víš, jaké je. Akorát že nemůžeš dohlížet na všechno a nemůžeš za to, jak se chová ve škole. Jakoby nestačilo, že je to zdravý a šikovný kluk. A ještě ke všemu teď chci druhé.
Omlouvám se za dlouhý příspěvek.
Všechny moc zdravím a přeju marodům brzké uzdravení. Zima se blíží, tak ať si naše děti do sytosti užijí sněhu a radovánek.

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 17.10.06 11:15

Ahoj holky,   Demidiky za denicek, ten stary uz byl nekde v utrobach emimca. Ze se Honzik zranil si vubec nevycitej, neni to tvoje selhani. Udelala jsi, co jsi mohla. Myslim, ze vas potka jeste spousta takovych prihod (tim vam je vubec nechci prat). Jedine, co muzes a jiste delas, je, modlit se za Honzika, aby ho PB chranil ode vseho zleho. Je dobre, ze to skoncilo „jen“ nekolika stehy. Nesla jsi na rentgen, protoze jsi nevedela, zda nejsi tehotna - tak jak to vypada?!? Jsem zvedavka, vid?
Lamvinku - rada slysim, ze je to s holkama alespon o trosicku lepsi. Snad ATB zabrala a bude jen stale lip. Myslim na vas, drzte se.
Gerberko - moc me mrzi, ze mate ve skole takove problemy. Jsem presvedcena o tom, ze jsi sveho syna vychovala dobre, vubec nemej pochybnosti. Neni to nahodou tak, ze agresor je nekdo uplne jiny? Ze se jenom ucitelka nachomitne v „nespravnou“ chvili? A nenudi se ve skole? Neni to zpusobeno tim, ze uz cte a pise a nedozvida se nic noveho? Navstevou pes-psych poradny urcite nic nezkazite. Myslim na vas, aby se vse vyresilo a aby jste nemuseli menit skolu.
Ja se pomalu bizim do finale, jak psaly tuhle holky v nasi diskuzi: Hezky nam to uteklo. Zitra jsu na KO, mozna bude uz i UTZ, jelikoz zitra zacinam 31tt. Minuly tyden jsem bojovala s docela peknou rymou. Bylo to moje treti nachlazeni behem tehotenstvi. Az jsem si rikala jestli je to normalni. Chodim na pupikate cviceni, jsme tam celem 3 verici tehulky, ktere maji termin cca v prubehu 1mesice. Tak verim, ze nase pratelstvi bude pokracovat i po docviceni :o))
Mejte se vsechny moc krasne, preju vam pozehnany tyden a piste!!!!  

pa  

St, 29+6tt

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 17.10.06 13:13

Ahoj holky tak se to trošku rozjíždí.  

Teda Stázi to letí jedeš na poslední čtvrtinu těhu.To je super že máš na cvičení věřící to když jsem chodila já tak tam nebyl nikdo.Tak si to užívej.  

Demi nějak mi unikl ten RTG ,tak co  jak s těhu?Jak je Honzíčkovi?  

Maxíku co běžec Dalísek jak vám to běhá?  

Gerberko to je mi moc líto že máte takové problémy ve škole,Je třeba se za paní učitelku modlit a snad to pujde,posíláme taky modlitbičku.Naše Terezka je sice ve druhé třídě,ale jak jsem psala tak mají novou paní učitelku a pořád to není ono.Občas má dny kdy jen brečí o tu předchozí.Přitom je ta nová hodná,ale učí jinak než ta předtím.No my jsme na poradně moc nepochodili máme málo intelektu a máme se prý držet co nejdýl na základní škole.Přitom mi nepřipadá že by Terezka byla nějaký hlupák.Jde jí to pomaleji ale zvládá to.No uvidíme budemse modlit.Přejem at se u vás vše upraví.A kdyby jste měnili školu tak hůlavně at je malý spokojený.My jsme Terezku taky dali na složitější dojíždění jak pro ni tak pro nás,i Anetku do školky jinam.Myslím že to stojí za to když to těm našim ratolestem pomůže.Jsem sice uhoněná než je rozvezu ale vím že je to pro jejich dobro.  

Všem požehnaný den přeje Barča a dneska pětizubajda Zuzi,(dneska v noci v hodinách zpěvu se nám vyklubal 5.zoubek.)

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 17.10.06 13:49

Ahoj holky,  

všechny vás moc zdravím a všem děkuji za útěchu. Moc to pro mě znamená.
Honzíkovi se jizva díky Bohu hojí, pěkně se mu to zatáhlo, tak doufám, že mu na čele nezůstane nějaká velká památka. Ale máte pravdu, hlavní je, že to nedopadlo hůř. Vzhledem k tomu, že jizvu má těsně nad okem, stačilo málo a mohlo se stát i něco mnohem horšího. Raději ani nemyslet.
Mohu vám říct, že i můj nevěřící manžel několikrát konstatoval, že Honzíka chránil hodný anděl, díky kterému se nestalo nic strašnějšího.
Na ráně má Honzík nosit náplast, ale stále si je sundává, křičí u toho, když mu ji tam přikládáme a za nic si náplast nechce nechat nalepit. Tak jsem to vzdala a nechala mu ránu na vzduchu a náplast mu nalepíme před koupáním. V pátek jedeme opět do nemocnice vytahovat stehy.  

Víte, mám pocit, že je rozdíl mezi tím, když se tohle stane desetiletému rošťákovi a něco jiného je to u tak malého batolete. Zatímco k tomu prvnímu případu tak nějak odřená kolena, pár stehů na hlavě, či modřiny snad trochu i patří, u 16ti měsíčního dítěte je to něco jiného. Odbolíte si to s ním (alespoň tedy já ano, a se vším všudy), vyčítáte si svou neobratnost, nepozornost, nedbalost. Protože to je ta příčina a nic jiného. Mnoho dětských úrazů je naprosto zbytečných, jak nám řekla paní doktorka tehdy v nemocnici. Bohužel musím potvrdit, že má úplnou pravdu.    Lamvinku: to jsem moc ráda, že už je Zuzance líp. Byli jste už na očkování proti spalničkám a zarděnkám? Pokud ano, obešlo se to bez reakcí? Nám se termín očkování opět posunul, vzhledem k tomu úrazu (předtím měl Honzík zvýšené teploty).
A s tím srazíkem zatím nevím. Moc ráda bych vás zase viděla, ale zatím netuším, kdy to vyjde.   Gerberko: to je nadělení, mít takovou „hodnou, erudovanou a vstřícnou“ paní učitelku, které se stačí podívat a ihned umí určit, zda je nebo není dítě autistické, nebo jen nerado v klidu dlouho sedí. Myslím, že je to ona, kdo by se měl nechat vyšetřit.
Podle mě je Jindříšek úplně normální aktivní kluk, a dostatečně chytrý, aby zvládal látku pro děti v ZŠ. Kdysi by takového žáčka šoupli do zvláštní školy a paní učitelka měla klid. Dnes se s ním holt musí „patlat“ a rozčilovat, protože se mnohé věci změnily i v systému školství. A díky Bohu za to! Ovšem nevím, jak by si paní učitelka poradila se svými nervy, vyučovat v integrované třídě se skutečnými postiženými dětmi…
Na tomhle stavu neneseš jako matka žádnou vinu. Nic si nevyčítej a netrap se, protože ubližuješ jen sama sobě.  

Pokud bys chtěla, mohu ti doporučit jednu moc dobrou knížku, jmenuje se Co, kdy a jak ve výchově dítěte, a nenapsal ji nikdo jiný, než pan profesor Z.Matějček. Je to taková útlá brožurka se spoustou dobrých rad, doporučení, zkušeností a také útěchy pro rodiče. Vydalo ji nakladatelství Portál.   Stazi: díky i tobě. Jsem ráda, že ti těhulkovství tak pěkně ubíhá, vlastně už se pomalu blížíš k finiši, že? Jména pro děťátko už máte vybraná?
Pokud jde o mě, já pravděpodobně jěště těhotná nejsem. Soudím tak podle svých bazálních teplot, které nemají ten správný průběh. Na RTG s Honzíkem jsem nešla raději preventivně, přece jen dovnitř těla si nevidím. Myslím si, že jsem se ještě nedostala do hormonální rovnováhy, asi díky dlouhému kojení. Padají mi vlasy a také mi zjistili sníženou funkci štítné žlázy. Dá-li Bůh, chtěla bych s tím tak do konce roku něco udělat, doufám, že to půjde.  

Zatím přeji všem hodně Božího požehnání a hezký den!
 Demi.

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 17.10.06 22:17

Ahojte, po dlouhé době, máme to teď kapku hektické, navíc počítač v ložnici vylučuje mé oblíbené noční sedánky.
Demi - chudáček Honzík; ale netrap se tím,  opravdu jen Hospodin je ten, který „nedříme a nespí, ten, jenž tě chrání“. Věřím, že chrání i naše děti.
Gerberko - to je ale talentovaná paní učitelka - po třech týdnech školy diagnostikovat autismus! Nechce se ho spíš zbavit a mít bezproblémovou třídu? Na tu poradnu zajděte, jednak budete vypadat, že spoluparcujete, jednak se možná opravdu něco dovíte? Kam v Brně jdete?
Tak mě napadá, co ve školce, měl Jindříšek nějaké závažné problémy ve vztazích k dětem? A chodí do školy se svojí školkovou třídou nebo s jinými dětmi?On totiž teď může mít víc sporů s dětmi, hlavně jestli ho paní učitelka hodně kárá před třídou; děcka se toho chytí.  

Holky, musím, manžel chce spát :-(  

Zkusím zas zítra. E.    

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 17.10.06 22:37

ahoj holčiny,

čtu vás, ale nějak se nechtělo psát. Demi, určitě malého Bůh ochránil, aby se nestalo něco horšího.

U nás se pořád něco děje(jako vždycky doma s batolelem:)), malá už chodí pěkně sama, máme 12zubů, pěkně už povídá -u nás na pořadu oblíbená slova -auto, táta, tento týden milostivě používá i máma(což umí, ale velmi tímto slovem šetří:), boty, pití a motorka (říká mo-toi-ka-, občas to zní spíš jako Markéta??pro nezasvěceného posluchače. Tak tyhle vedou.

O víkendu jsme byli v nemocnici za tchánem(ale už je doma), byl tam zase s očima, které má špatné díky cukrovce:(.Barunce se napřed nelíbilo -jak jsme přišli na pokoj, tak řekla pápá a chtěla pryč:), ale pak se jí zalíbila postel a řádila na ní , že jsme jen hlídali, aby nespadla:)

Jinak mám teď doma dost práce, taky dávám náš malý kousek zahrádky do kupy na zimu (což mohu dělat, když Bára spí, dnes jsem ji vzala,a za čtvrt hoďky už začla řvát) -Jak jsou tam hrby, tak se jí špatně chodí, v mokré trávě jí taky nenechám, na houpačku je tu už dost zima, na jaře už to bude lepší, to už bude pomáhat.

Jinak dá-li Pán, chceme začít zkoušet mimi, no, ještě mám v prosinci to přeočkování proti žloutence, tak čekáme jen na to. Pak už by tomu nemělo nic bránit.

Stazi, to to rychle uteklo, no, brzy už budeš mít u sebe taky malý uzlíček:)

Jinak když tu čtu vaše zkušenosti s učiteli,:((((,,,,­,,přeji, ať se to zlepší.

Mějte se krásně a Pán vám všem žehnej,

Janka s Barunkou, skoro15měsíční

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 18.10.06 13:46

Ahojky Jesličkandy,
DEMI,nic si nevyčítej,určitě jsi perfektním rodičem a děláš pro to všechno,co je ve tvých silách.U dětí se občas přihodí nějaký úraz a díky Bohu,že se nestalo nic horšího.Uvidíš,že se Honzíkovi rána brzy zahojí.Oni mrňousci mají rychlejší hojení a za chvilku o tom nebude vědět.Naše holky měly spoustu drobných úrazů a Vendulka je expert i na větší.A snažila jsem se nespustit ji z očí.Loni o prázdninách upadla u babičky ve vaně a přivezli mi ji s rozšklebenou ránou na bradě,kde prosvítala kost.Teď už by to člověk těžko hledal.V nemocnici na nás byli všichni hodní a šikovný pan primář jí sedmi stehy krásně zašil.Byla tehdy dost statečná,ale po výkonu jsem se málem zhroutila já.Také to vždycky špatně nesu.Věřím,že Honzík bude brzy fit a ty si to odpusť,protože i maminka je jenom člověk.  

LAMVINKU,to je dobře,že je Zuzi už lépe a gratuluji k zoubku.  

GERBERKO,tak trochu vím,co prožíváš.Jak jsem tady už psala,měli jsme podobné problémy se starší dcerou.Přimlouvala bych se za změnu školy.pokud vám v této nebudou chtít rozumět.Litovala jsem,že jsme to neudělali dříve.Teď to mají holky sice  dál,ale vůbec nelituji.Dnes vybrat dobrou školu je dost těžké.Zaráží mě přístup paní učitelky,která má po měsíci ve škole podezření na autismus.Myslím,že to by jste jako rodiče určitě poznali!Přeji vám hodně sil a pokoje do srdíček.Uvidíš,že se to brzy vyřeší.  

STAZI,to je vážně už třetí trimestr?To to letí!To je fajn,že jste v pořádku.Ať vás Bůh opatruje i nadále a užívej si posledních měsíců těhotenství.  

Užívejte si posledních paprsků babího léta a Bůh vám moc požehnej.
 Zazu

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 18.10.06 13:48

Ahoj holky,
já jsem ani netušila, že se mi ozvete nebo něco napíšete ohledně problémů se synovou 1. třídou - a jsem za to moc ráda a děkuji vám za všechny vaše poznatky a rady.
Já teďka trochu upřesním situaci, jak to bylo ve školce a tak a pokusím se zodpovědět na to, na co se ptáte, abyste získaly takový komplex informací. Takže:
Jindra chodil do školky od svých 3 let a 3 měsíců a měla jsem tenkrát výběr ze dvou školek, které mám ve stejné vzdálenosti od domu - jedna byla normální státní a druhá soukromá s Montessori pedagogikou. Volila jsem tu soukromou a myslela jsem si, že dítěti zajišťuji to nejlepší z daných možností, které se mi nabízely, i když jsme platili každý měsíc školné. Do této školky jsme chodili 2 roky, tj. do synových 5 let. Časem se ukázalo, že jsme se vlastně velice zmýlili - tamnější učitelky neměly vesměs žádné pedagogické vzdělání, jenom nějaké kurzy a měly vlastně původní úplně jinou profesi. Další slabinou soukromé školky byly samozřejmě - jak jinak - peníze. Ředitelka škudlila, kde mohla, v zimě vypínala na noc a na víkendy topení a protože jsme chodili do školky velice brzo jako první, tak v zimě jsem ho tam musela nechávat úplně oblečeného, než se to během dne vytopilo. Jediné, co měli hezké, byla krásná vybavená zahrada a ten objekt byl vlastně rodinným domem - takže bylo to takové prostředí „jakoby doma“. Ale ten dům byl v katastrofálním stavebním stavu.
Vyvrcholením bylo, že cca 2 měsíce před úplným zavřením objektu školky (z důvodu kontroly z hygieny - nevyhovující hygienické podmínky) ředitelka nechala objekt odpojit od dodávky elektřiny, takže v objektu nebylo světlo, teplá voda a nakonec nešla ani pevná linka. Tyhle všechny zarážející skutečnosti jsme se dozvídali postupně a vždycky věřili slibům učitelek, že příští měsíc bude všechno fungovat, pak další měsíc…a tak ubíhaly dny a měsíce, až nakonec - jak jsem psala - školku zavřeli.
Během toho prvního roku docházky do téhle školky si učitelky stěžovaly, že synek je „jiný“, že „se nezapojuje“, „hraje si jenom s určitými hračkami“ a pojaly podezření na autismus (!!). Absolvovali jsme psychologické vyšetření (ul. Kohoutova v Brně) a paní psycholožka na synovi neshledala nic neobvyklého, o autismu vůbec nemohlo být ani řeči a divila se , že nás tam vůbec poslali. Později - asi za měsíc - dokonce do školky volala a nějaká učitelka jí řekla, že už je všechno v pořádku (!!)  Samozřejmě nám zbýval ještě poslední - třetí - předškolní rok. Domluvila jsem se s ředitelkou té druhé - státní - školky a ten minulý rok chodil do té státní. Zde jsme si to nemohli vynachválit - vstřícné školené a zkušené učitelky, ráno bylo zatopeno, chodil do výtvarky, věnovali se tam dětem, měli krásnou vánoční besídku, před­školáky připravovali do školy atd. atd…
Teď ve škole: celá třída (17 dětí) je složená z dětí, se kterými chodil do školky. Je tam ještě druhá první třída složená z dětí, které nezná (kdyby byl přeřazen do této třídy, byl by s neznámými dětmi). Samozřejmě absolvujeme i nyní doporučené psychologické vyšetření, to je jasné, ale mám strach, jak to celé skončí. Považte, kolik jsme toho už museli překousnout (v té první soukromé školce) a vydržet a teďka zase tohle.
Nevím, kde je pořád ona „chyba“ nebo „zádrhel“. Já mám pocit jako matka, že mám normální, zdravé, šikovné a vnímavé dítě. Sice vím, že se možná jakoby mírně odlišuje, protože ho třeba zajímají jiné věci než ostatní děti, byl odjakživa takový klidnější, později chodil, ve dvou letech uměl písmenka atd. Vždyť co by za to každá matka dala!! Já jsem bývala tak šťastná, když jsem s ním byla doma na mateřské, nemohla jsem pořád uvěřit, že jsem dostala od Boha tak krásný dar, jako je takové šikovné bezproblémové dítě a pořád jsem za to jenom děkovala. A vidíte, nakonec je mi do pláče...... Pořád mám pocit a nemohu se zbavit dojmu, že tohle všechno je v mezích určité „normálnosti“ a není potřeba kvůli tomu dělat takové štrapáce, jako je dělá (zatím) nynější učitelka z 1. třídy
Omlouvám se za strašně dlouhý příspěvek, ale vy všechny jste mi tak vyšly vstříc, takže jsem cítila, že vám to celé objasním podrobněji.
Vašim dětem přeju, aby hlavně byly zdravé, STAZKO: to už utíká, už budeš brzo mít miminko. A co ty SARAH? Zatím se pořád nedaří? Vydrž!! Jednou to musí vyjít!
Všem moc děkuji a zdravím vás :-)))

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 18.10.06 14:54

Ahoj holky,
teda, vy jste se rozepsaly..... Je to dobre, ze o sobe aspon vime, muzeme na sebe navzajem myslet.....
Ja dneska byla na kontrole, vsechno OK, pobolivani kolem pupiku, ktere me v nekterych dnech trapi je od sisate delohy, kterou mam. Jsou to nejake vazy… :-(( Priste budeme delat UTZ a vypisovat papiry na materskou, jova, to to leti…
Gerberko- a nejedna se nahodou o nadmerne inteligentni dite?!? pismenka ve 2 letech..... I to by mohlo byt pricinou problemu. Je mi moc lito, jakyma pataliema jste museli projit uz v obdobi predskolniho vzdelavani. Zase jednou dukaz toho, ze to co se zda nejlepsi vubec dobre neni…
Lamvinku - gratulace k zoubku!
Demi - uvidis, ze nebude nic videt. A i kdyby. Muj manzel ma taky krasnou jizvu od topeni (ve dvou letech) a taky se ozenil..... :-))) Hlavne, ze to dopadlo takhle. Jinak na te myslim, at jste co nejdrive 4.
Maxiku- diky z zpravicky od tebe. Jak to vypada s tchanem?
Sarah - jak probehl navrat do prace, jeste „naddelavas“ nebo se uz vse vratilo do normalnich koleji?!? A jak to vypada s vysetrenimi ohledne mimi?
A coKarolinka? Mate o ni nejake zpravy? Nenajde se ani malinka chvilicka na napsani par radek?!?
papa  

Stazi

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 18.10.06 15:35

Ano, taky by mě zajímalo, co se stalo vlastně s naší zakladatelkou - Karolínkou. Žádná o ní nic nevíte, nejste s ní nějaká v kontaktu? A taky bych se chtěla zeptat (protože tohle šlo úplně mimo mě), jestli tomu dobře rozumím, že některé holky odešly z emimina na nějaké jiné webové stránky?
STAZI: no, je to taky možný, že je to nadprůměrně inteligentní dítě, i když já si furt myslím, že je normální :-)). Normálně čte, moc hezky začal psát, matika je úplně bez problémů, má vynikající paměť. Hlavně, že ho mám ráda, že? :-)) Uvidíme, jak nakonec skončíme s tou školou. Stazi, kdy máš termín porodu?

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 19.10.06 21:18

Ahoj holky,

jen jsem to prolétla nový deníček a vaše komentáře, je fajn, že je tu tak rušno… Omlouvám se, že nereaguju, ale musím ještě zabalit, na víkend odjíždíme s manželem do přírody.

Dneska jsem se dostala na emimino snad po týdnu, je toho nějak moc. V práci mě přivítali hromadou restů, takže chodím domů úplně vyčerpaná. Začala jsem taky chodit ve středu na skupinku, moc mi to dává, je tam bližší společenství.

Ohledně snažení nic nového, doktorka mi už žádná další vyšetření dělat nechce a chce mě odeslat do centra asistované reprodukce, že prý mě vyšetří až tam. Jenže já jsem slyšela, že většina těch center navrhuje hned zkoušet inseminaci a tak vůbec nevím…

Docela mi chybí studium, to jsem nečekala. Hodně aktuální je u mě také změna zaměstnání, moc mě láká učitelství, tak uvidíme, kam mě Pán zavede…;-)

Požehnaný závěr týdne všem maminká i dětičkám!

Šárka

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 19.10.06 21:50

Ahojte, tak až dneska.   Gerberko - mi přijde, že máte normální šikovné dítě, holt nespadá do toho „středního pásma“, se kterým se jednoduše pracuje. S tím autismem bych si nedělala hlavu - víš, ono je to teď módní, jako autismus se označuje kde co, zažila jsem různé děti, u kterých se rodina či někdo jiný domníval, že jsou autistické - a byly prostě nadané, méně komunikativní, mentálně retardované, introvertní, … cokoli, prostě se lišily. To, že o autismu mluvily nekvalifikované učitelky ze soukromé MŠ a učitelka ZŠ po třech týdnech, je klasika :-(
Možná se zkuste domluvit s paní učitelkou, popovídat si i s Jindříškem, jak ty spory vlastně probíhají a kdyžtak, jak psaly holky, změnit školu i za cenu organizačních potíží. Někdy to jinak nejde. Řev. …

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 20.10.06 09:47

Tak jsem zas tu.
Dalíto slavnostně na chvíli usnulo, až se vzbudí, jdeme shánět punčocháče (naivně jsem si říkala, že koupím, až budou třeba, a teď jsou třeba, ale v regálech jak za socialismu (takové ty za rozumný peníz) - a kus za 150,–  mi přijde trochu moc). Máme dvoje, což při současné zálibě mého dítko ve čvachtání věcí v záchodové míse a nemožnosti úplně dovřít dveře celkem výrazně nepostačuje ;-)  
Tchán - je to s ním špatné - tedy, vypadá celkem dobře, samozřejmě až na to, jak je vyzáblý, ale vzhledem k tomu, že víme o těch injekcích morfia, náplastech proti bolesti, výměně krve, nesčetných kapácích s výživou…totéž jako můj otec… prostě zdravotníci dokážou ulevit, když už ne vyléčit. Po duchovní stránce pořád totéž.   Šárko - snad se ti naskytne lepší práce nebo vůbec důvod odejít ;-)
S těmi CARy to je asi pravda, kolega s manželkou tak vyplácali dva ze tří hrazených pokusů, pak rozhovorem s jinými zjistili, že Katce nedělali spoustu vyšetření, které mohli, změnili CAR a v tom druhém zjistili, že nemá vyřešené věci, které jí šanci početí celkem výrazně snižují. Bohužel moc neporadím, je to opačný konec republiky.  
Demi, Barčo - jak je? Už jste zdraví?  
Stázko- tož to už máš najednou celkem za pár. Teda ty jak ty, ale miminko :-)

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 22.10.06 20:01

Hola hej, kde jste kdo???    

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.10.06 06:46

Ahoj holky tak já hlásím příjezd domů,vrátili jsme se sice už včera večer,ale to jsem nebyla schopna psát.Byli jsme moc unaveni z té svatby.Bylo to super moc krásné,užili jsme si to tam.Zuzanka byla moc šikovná až na to že tančit nechtěla,bylo tam moc lidí na ni.S manželem jsme se vyřádili,já jsem jela se Zuzankou v jedenáct a holky s tatkou až ve tři a Terezce se tak líbilo že brečela že ještě nechce domů.Holkám družičkám to moc slušelo až budu pořádně fungovat hodím fotky.  

Maxíku jsme zdraví,ale zítra musím do práce.Co děláte ve čtvrtek vzala bych sebou na srazík i Anetku s Terezkou.Co vy na to Maxíku,Demi?  

Demi jak dopadlo vytahování stehů?
Musím kouknout co kdo psal at můžu pokračovat.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.10.06 06:49

Tak koukám že to psaní musím nechat na později musíme jet vrátit šaty a zavést Anika do školky.Tak se ozvu pak požehnaný týden všem Barča a princezny.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 23.10.06 08:45

Ahoj holky,
Lamvínku: jak proběhla ta svatba v sobotu? Zvládly jste všechno? Holky byly v šatečkách jako princezny, že?
Sarah: je mi líto, že se zatím miminko nedaří. Nechápu, že ti doktorka pravděpodobně nebude dělat žádná vyšetření a pošle tě do CARu. To jako aby ušetřila nebo jak? Fakt nechápu. Podle mě - ale já jsem laik - by ti alespoň základní vyšetření měla udělat tvoje gynekoložka. Asi je všude různá praxe. My se o druhé teďka začínáme snažit, tak uvidím, jak dopadneme my. Hlavně neztrácej naději! I když vím, že tohle je strašně těžký, pořád věřit a pořád doufat…ale jednou to vyjít musí!!
Jinak na tuto středu 25.10. na 10 hodin nám přišla pozvánka do pedag.-psychologické poradny se synem. Ach jo, vůbec nevím, co od toho můžu čekat. Největším strašákem pro mě stále je změna školy. Vždy´t je to normální zdravý šikovný kluk a pořád takové nepříjemnosti. Nebo že by ho přeřadili do té druhé první třídy, která na té škole je? Fakt nevím.
Demi: jak je Honzíčkovi? Už jste byli na vytažení stehů?  

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 23.10.06 13:50

Ahoj holky,  

všechny vás moc a moc zdravím!. Omlouvám se, že píšu až dnes, ale minulý týden byl na mě trochu hektický a o víkendu jsem neměla příležitost sednout k PC, neboť na něm pracoval celé dny manžel.  

Honzík má stehy venku, proběhlo to bez problému. Na pohotovosti ve F-M byla čekárna narvaná do posledního místa (a to jsme tam byli v pátek v 6,30 ráno), ale vzali nás bez dlouhého čekání. Honzík si samozřejmě poplakal, ale byla to jen chvilička a tentokrát jsme tam byli s ním oba s manželem. Pan Dr. mi poradil jizvičku promašťovat krémem, takže tak činím. Musím ještě jednou ocenit přístup lékaře i sester, byli skvělí.  

Dnes jsem konečně s Honzíkem chtěla jít na to zatrápené očkování, ale opět měl teplotu 37,8 st., takže jsem to zase musela odložit.  

Včera jsme si zašli do IKEA, protože naši chtějí kupovat nový nábytek do jídelny. Stavili jsme se i v dětském koutku, ovšem ten byl pro Honzíkovy potřeby lítání příliš těsný, a tak jsme se s manželem střídali v pobíhání za malým. Nakonec jej zaujalo dřevěné prostrkávátko barevných tyček, u kterého vydržel a my si trochu odpočali.
Jinak jsem tam pěkně naletěla v bufetu na nabídku Švédského chleba s lososem, který byl zalitý jakýmsi dresingem a obložený zeleninou. Vypadalo to skrz folii ohromně lákavě, ovšem po pozření prvního sousta jsem zjistila, že jde o jakousi pšeničnou placku, plněnou SYROVÝM lososem a zalitou nechutně sladkou omáčkou. Všem, kteří dávají přednost takto upravené stravě se omlouvám, ale tohle bylo zcela nepoživatelné.   Lamvinku: to je prima, jak jste si užili svatbu. Je fajn občas vypadnout z toho kolotoče, že? Moc ráda bych taky někam takhle vyrazila, ale nikdo se od nás nežení ani nevdává, takže nic. Poslední svatba vlastně byla ta naše :-)).
A co holky a manžel, jsou všichni zdraví?   Gerberko: a co svatba, na kterou jste jeli na Slovensko? Cestu tam i zpět jste snesli v pohodě?
A pokud jde o Jindříška - víš, celkem souhlasím s některýma holkama tady, které ti psaly, že je možné, že máš nadané dítě, které se ve škole nudí a potřebuje individuální přístup učitelů. Pokud tomu tak je, tak máte ve svém synovi veliký dar od Boha, a pomozte mu jej zúročit.
Pokud tohle ono psychologické vyšetření potvrdí, tak nemá cenu, aby Jindříšek zůstával ve třídě, kde nemá možnost své schopnosti více rozvíjet.
Dej pak vědět, co vám poradili nebo doporučili.   Maxiku: Tak Dalík prozkoumává WC? To máš asi radost, viď?
A jak se vyvíjí pěstounství, už vás pozvali k pohovoru?
Jinak tvého tchána je mi velice líto, ale Bůh je ve svém milosrdenství veliký, stejně jako jeho dobrota a láska k nám. Snad bude milostivý i ke člověku, který k němu za svůj život nenašel cestu.   Šárko: pokud tvá gyneDr. provedla všechna možná vyšetření, a nevedlo to k žádnému výsledku, tak se nedivím, že tě poslala do CAR. Kdy tam půjdeš?
Trochu jsem uvažovala, jak bych se asi zachovala, stát před rozhodnutím, co udělat v případě, že jedinou šancí, jak mít vlastní dítě, bude umělé oplodnění. Je to strašně složitá otázka a ještě složitější rozhodování. Nevím, jak by se rozhodovali jiní, ať už věřící nebo ne, ale pro mě by asi bylo jediným přijatelným kompromisem IUI (inseminace). U toho se totiž nejedná o umělý výběr a spojení dvou buněk mimo tělo, ale v podstatě pouze o „dopravu“ spermatu do dělohy. Na tom ještě podle mě není nic tak závadného a mnohdy je to úspěšné. Ale dál už bych asi nepostoupila…
Mám kamarádku, která se právě teď vzpamatovává z potratu po IVF+ICSI+KET, nejen že to stálo spoustu peněz, ale energie, střídavých nadějí, času… Jakkoli mám spíše negativní postoj k umělému oplodnění, tak jí jsem dítě moc přála a držela jí palce.  

Přeji i tobě dobrou volbu a s pomocí Boží i dobré rozhodnutí.    

A co naše těhulky, jak se máte? Dlouho už o sobě nedala vědět Maky. Doufám, že i já časem rozšířím váš počet :-) - zatím ale nic.  

Tak všem ahoj a požehnaný týden přeje vám i vašim blízkým
 Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.10.06 14:01

Tak jsem zase tady už jsme vrátili šaty a ostatní věci ze svatby,naštěstí vše v pořádku.Vedla jsem Anetku do školky tam jsem musela šaty vybalit a všem ukázat Anetka se jich vůbec nechtěla vzdát.Byly opravdu jako princezny.A strašně rychle to uteklo tolik příprav a hned je to pryč.Moc jsme si to užili.  

Maxíku to s tchánem je mi moc líto, snad se to aspon po duchovní stránce zlepší.  

Gerberko přejeme hodně štěstí na PPP .  

Napíšu ti závěr naší  PPP:ADHD terén,výrazná percepční a percepčně motorická nezralost,neobratná grafomotorika,ne­ujasněná PLO,v psaní násnak dysortografických potíží kombinované,nepravé etiologie,za dva týdny jdeme na neurologii a EEG tak uvidíme jak dopadnem.Prý by měla brát léky na zklidnění a soustředění.Trochu se toho bojím.A Anetka je to samé v bleděmodrém.Ted máme týden prázdniny tak si trochu odpočne od školy.  

Sarah neboj mimísek příjde v pravý čas.Je fakt že by vás měli pořádně vyšetřit než dělat závěry.Přejem at je vše OK a mimísek brzy v bříšku.  

Snažilky snažilky to mě pokoušíte jak to vidím ještě k tomu přibyla moje čerstvě vdaná neteř.To mě to pokouší.
Ale vzhledem naším starostem se školou a školkou co mají holky a tchýně k tomu podtrženo sečteno můžu jen toužit a těšit se s vámi.Držíme všem palečky at se to brzy podaří.
 Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.10.06 14:14

Koukám Demi že jsi mě teda řádně trumfla délkou článku ti řeknu,to máš za tu bulku minulý týden.Jak píšeš to umělé oplodnění jsem s tebou zajedno asi bych to všechno neustála.Ty vyšetření a mluvení do všeho jak děláš a ruzně a pak třeba zklamání.Je to těžké když tolik toužíš po dítěti a nejde to člověk pak chce udělat vše aby ho mohl mít.A někteří o to zase nestojí a jdou na potrat.Zrovna dneska kamarádka co chodí s Anetkou do školky mi říkala že chce jít na potrat má dvě děti ta první má potíže se školou funguje jí jen půl mozečku zanedbali ji porod.Druhého chlapečka ten je v pořádku.Snažila jsem se jí to rozmluvit že jí to pak bude líto,dneska šla k doktorce.Tak doufám že se rozhodla správně.Tak moc mě to mrzí že nemůžu udělat něco pro záchranu toho malého človíčka.Přitom ona je tak super,ale je fakt že ot má těžké je rozvedená a má přítele ten je pořád na cestách.No je to v rukou Božích.  

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 23.10.06 15:19

Ahoj Lamvinku,  

jo jo, já vím, že mám tady áčko za minulý týden, ale snad to ještě napravím :-))  

Těm definicím z nálezu psychologa vůbec nerozumím, nebo rozumím asi každému 4 slovu… Co vám vlastně doporučili? Já si myslím, že holky z toho vyrostou, potřebují jen hodně času. Však to víš, každé dítě je úplně jiné, každé se vyvíjí jinak, ale pro každé je stejně důležité, jak jej mají rádi rodiče.  

Věřím, že jsi v pokušení, když máš okolo sebe snažilky a těhulky, kdo by nebyl? :-)  

A jinak jsi udělala moc dobře, že jsi té paní rozmlouvala interrupci. Třeba je to její poslední šance mít zdravé dítě. Máš pravdu, všechno je v rukou Božích, ale i tak doufám, že si to paní rozmyslí. Její situaci jí určitě nezávidím, ale zase si myslím, že to třetí dítě by jí mohlo leccos mnohokrát vynahradit. Dej pak vědět, jak si to rozmyslela.  

Ahoj, Dem.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.10.06 15:51

No ahoj Demi já tomu taky nerozumím té zprávě z poradny,dopo­ručili nám individuaslní přístup jak ve škole tak doma,nepřetěžovat ,cviky na dozrávání mozku,a hodně se jí věnovat,učit se intenzivně a krátce no uvidíme jaký pokrok uděláme.  

Jojo pokušení mezi snažilkami je velké,ale co nadělám.
No s tou paní se dozvím zítra ráno taky jsem zvědavá jak to dopadlo.Modlila jsem se za ní a miminko tak nevím.Psala jsem jí zprávu,ale neodepsala.Asi se s tím musí poprat sama a rozhodnout se jen mám strach z přístupu gynekoložky víš ty jejich otázky chcete si to nechat?Aby ji v tom ještě nepodpořila aby si miminko nenechala.
Jak to bude s tím čtvrtkem co Demi,Maxíku jak to vidíte?!  

Barča

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 23.10.06 16:03

Demi: to jsi mě trochu překvapila tvým přístupem k IVF (z pohledu věřícího člověla). Nevěděla jsem, že téma umělého oplodnění je takto také diskutované mezi věřícími. Jedna kamarádka (věřící, chodí do kostela atd.) šla normálně na dvě IVF - první se nepodařilo, z druhého má dvojčátka a vůbec o této otázce (myslím IVF kontra víra) neuvažovala. Tak nevím. Asi je to u každého jiné - když píšeš, že jediné, na co bys ještě přistoupila, by bylo IUI, ale IVF už nikoliv.
Lamvínku: taky mě bude zajímat, jak se nakonec rozhodne ta paní, která čeká třetí dítě, o které píšeš.
Maky: ty seš čerstvá těhulka, že jo? V kolikátém seš týdnu a jak druhé těhu snášíš? Povídej - tohle mě zajímá, neb o druhé se taky snažíme :-)), tak sbírám info o druhém těhu, víš?

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 23.10.06 19:24

Ahoj holky,  

zdravim vas vsechny po barocnem vikendu. Stravili jsem hos manzelem u jeho sestry s rodinou v Plzni. Honem totiz plnime navstevy, ktere slibujeme dlouhou dobu a za nekolik tydnu na ne nebude uz cas. Bylo to narocne, protoze jsme toho chteli tolik prozit, vypovedet, uzit si se navzajem, ale myslim, ze se to opravdu povedlo. Jen se z toho ted vzpamatovat........ :-))
Lamvinku - coz takhle nejake fotecky do galerky. Chceme taky videt ty male princeznicky...... nebo tam snad uz jsou?!?
Gerberko - moc na vas myslim s PPP.  Aby na vas cekal nejaky vlidny odbornik v pravem slova smyslu, ktery bude mit pochopeni.
Sarah - jsem rada, ze jsi se ozvala. At Ti to jde v praci od ruky a myslim na Tebe i s tim „zbytkem“..... :o)
Demi - to je dobre, ze mate stehy venku. uvidis, ze za chvilku nebude nic znat. A kde jste prisli k teplotce?!?
Utikam prostirat na stul, kazdou vterinou prijde manzel z prace.
papa
Stazi, 30+5tt

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 23.10.06 19:30

Ahojte,   Barčo, moc se omlouvám, že jsem ti neodpověděla na SMS, ale jsem bez kreditu a O2 se tím pádem se mnou vůbec nebaví :-(  Ten čtvrtek bych ráda, ale jsem trochu na vážkách, Dalek má rýmu, může to sice být jen z toho, že jsme občas začali na noc přitápět, ale taky ne, a nerada bych zase vás ostatní nakazila, když se tvoje holčičky i Honzík nedávno vyhrabali z nachlazení. Asi jak se to vyvine.
Ten nález je celkem nejasný, co z něj vyplývá je fakt, že Anetčiny (nebo Terezčiny, teď nevím) schopnosti hodně ovlivňuje ADHD - porucha pozornosti s hyperaktivitou, dříve se říkalo lehká mozková dysfunkce, neumožní jí to soustředit se natolik, aby podala dobrý výkon; pozitivum je, že nervová soustava zraje, věkem se to částečně upraví a děti se s tím naučí i pracovat, a většinou se pak v životě uplatní lépe než ve škole.   Demi - tak jste to zvládli, Honzík je statečný kluk. Co ty zdravotně, daří se to nějak upravit?   Umělé oplodnění - zvažovali jsme to, myslím, že u i IVF nebo u KEtu se dá dohodnout počet oplodněných vajíček tak, aby pak nelikvidovali živé, třeba zmražené zárodky, asi záleží i na CARu. My to nakonec zavrhli z toho důvodu, že jsme měli strach, že se tím necháme příliš pohltit a nebudeme už hledět na Pána, ale do tabulek, a vkládat naději do léků a ne do Hospodina; máme několik známých párů, které na to téměř „dojely“, a cítili jsme, že by to pro nás nebylo dobré.  Ale to je individuální, každý jsme jiný, v jiných situacích silný a slabý; pro někoho to může být cesta, kterou ho Pán vede a na které mu požehná.    

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 23.10.06 19:39

Stázko - jsme se tu srazily :-))))  

Finišujete? Dobře děláte; ještě naplnit mražák hotovými jídly a jste připraveni na příchod miminka. Jsem ráda, že se ti daří dobře, ta moje kamarádka, co má termín jako ty, už tři týdny leží doma kvůli předčasnému otevírání, nálz se jí sice nezhoršuje, ale mimi je maličké, tak je hodně opatrná a jak říká, z gauče skoro nevstává.   Gerberko - hodně štěstí na té PPP, trochu znám psycholožku - moc fajn paní - na jiné brněnské poradně, myslela jsem, jestli to nebude tam. Případné změny školy se neboj, ono i pokud nic zvláštního nenajdou, není to ještě záruka, že se paní učitelka „zklidní“, a než by byl Jindříšek pořád „za špatného“… Není to ostuda, s některými lidmi se prostě těžko domlouvá a je fajn, že dneska máš právo dítěti školu vybrat a nemusí do spádové. Paní učitelka v první, druhé třídě je hodně důležitá.  

Zatím, Dalíto usnulo, jdu to tady zcivilizovat. Nevíte, proč je taková zábava máchat věci ve WC??

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 23.10.06 19:41

Demi - mohlo být hůř, syrový losos v placce je pořád lepší než živý losos v placce :-)

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 23.10.06 22:38

Holky, chtěla bych vám toho spoustu napsat, ale nějak nenacházím slova, jsem hodně unavená… Tak jen krátce:

Moje doktorka mi řekla, že pro potvrzení ovulace (což je podle ní postačující podmínky otěhotnění) stačí měření BT a test hladiny progesteronu z krve. Udělala mi vnější ultrazvuk a řekla, že to vypadá dobře. Ale folikulometrii, pořádný hormonální profil, vnitřní ultrazvuk, to ona prostě dělat nebude. Je to starší paní, tak asi tyhle metody neuznává… Mě jde vlastně jen o to, abych věděla, jak na tom jsem, vím, že Boží načasování bude to nejlepší a nespěchám! Manžel byl sám od sebe na spermiogramu, ten dopadl dobře. Mám možnost změnit doktorku, jít do CARu, nebo prostě čekat a modlit se (to teda v každém případě:-)))

Nad otázkami ohledně umělého oplodnění jsem taky přemýšlela a vidím to podobně jako Demi a Maxík. IUI bych byla ochotná podstoupit, IVF+ISCI asi ne… Ale je pravda, že pro každou může být cesta za miminkem připravena jinak…

Mějte se všechny krásně, požehnaný týden i dětem!

Šárka, dnes 1DC

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 24.10.06 15:06

Ahoj holky tak dneska jsem mluvila s tou kamarádkou tak se rozhodla nechatsi miminko vzít.Moc mě to mrzí ted ani nevím jak s ní mám mluvit.Jde už ve čtvrtek.No budu se ještě modlit ,aby změnila názor.Vím nemám soudit,ale nějak mě to vzalo a moc mě to mrzí.Když vidím jak druzí by o to moc stáli a ona si toho daru neváží.  

Maxíku Zuzi taky snoplí,já už to neřeším začal podzim a myslím že nudlíka pod nosem budem mít pořád.Tak co Demi půjdeš?Taky nemám kredit Maxíku naštěstí mám nějaké sms zdarma.Tak si písnem tady.DEMI je to na tobě.  

Sarah já věřím že se Vám to brzy podaří at už s pomocí lékařů nebo to příjde samo.  

Gerberko budem vám držet palce na to PPP,at vám to dobře dopadne a Jindříšek to zvládne.  

Zdraví Barča a sluníčka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 24.10.06 15:08

Jo Maxíku naše Zuzi když se dostane na záchod hned se zamilovala do štětky ,člověk aby ji pověsil ke stropu.
Demi doufám že takovou lahudku si v Ikei nikdy nedám.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 24.10.06 15:13

Ahoj děvčata,  

všechny vás srdečně zdravím z deštivé Ostravy. Začalo pršet, zrovna když jsem jela s Honzíkem k naší dětské dr. Naštěstí ji máme přímo za domem. Honzík měl dnes opět teploty a mně už se to nechtělo moc líbit. Ikdyž nekašle, uši i nosík má čisté, takže to spíše vypadalo na nové zoubky. Ale nakonec mu paní dr. zjistila lehkou virozu v krčku. Naštěstí se to obejde bez ATB, máme jen sirup Nurofen pro děti a Fenistil.
No paní dr. nám doporučila i nějaký super gel na hojení jizvičky - chtěla jsem mu jej koupit, ale stojí 200,–. Tolik jsem u sebe neměla, protože jsem kupovala ještě další léky a také těhotenský test. Ovšem ten jen do zásoby, protože dnešní pokles teploty z 37,1 na 37 st. asi naznačuje, že se MS blíží. Co se dá dělat.
Příští sobotu stejně musím na pravidelnou kontrolu ke svému gyneDr. a začátkem prosince na endokrinologii (před rokem mi zjistili nedostatečnou funkci štítné žlázy). Jen proto, že jsem kojila, nedávali mi zatím žádné léky, což se asi teď změní.   Stazi: nechala sis zjistit, zda to bude chlapeček nebo děvčátko, nebo to necháváš náhodě? A co jméno, vybráno?
A co takhle nějaká fotečka do jesličkovské galerie?   Lamvinku + Maxiku: takže ve čtvrtek opět nemohu… Jestli to tak půjde dál s těma Honzíkovýma teplotama, tak se už to Vánoc neuvidíme :-(( Ale doufám, že to ještě vyjde.
Také mě napadlo sejít se jen tak ve třech a děti nechat doma manželům, pokud byste chtěly. Měly bychom více prostoru na debatování a nemusely bychom pobíhat za dětmi (teda hlavně já, že). Tak jestli by to bylo u vás možné, dejte vědět. Můžeme se domluvit třeba na některou adventní neděli.   Šárko: až půjdeš na vyšetření do CAR, písni nám, abychom si na tebe vzpomněly s modlitbou. Pokud si měříš BT a ta má 2fázový průběh (což ukazuje na pravidelnou ovulaci) a i manžel je v pořádku, tak snad nebude nutný žádný zásah. Hlavně, aby vajíčka dobře dozrávala, což ti v CAR určitě také zjistí.
Jinak jedna má kamarádka velmi dlouho nemohla otěhotnět a povedlo se to po IUI. Koncem prosince čeká holčičku.  

Tak zatím všem ahoj a pěkný den přeje
Demi.  

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 24.10.06 15:25

Ahoj Barčo,  

s tou tvojí kamarádkou mě to velice mrzí, ikdyž ji neznám. Máš pravdu, co by za dítě jiní dali. Zkusila jsi jí navrhnout možnost doporučit dítě k adopci? Vím, špatně se radí ženě, která je v tak tíživé situaci. Ale třeba jen potřebuje naslouchající ucho, podanou ruku. V centru Ostravy je jedna nezisková organizace, která se snaží pomoci ženám v tíživé sociální situaci, jmenovalo se to Betlém nenarozeným. Nabízejí mimo jiné zázemí všem ženám, které řeší problém nechtěného těhotenství. Co kdybys jí dala jejich číslo: 605 329 232. Jsou na adrese Českobratrská 13/1229 (centrum Ostravy, Husův Sad, naproti Pedagogické fakulty), každé Út a St od 9 - 17,30.  

Třeba to stojí za to zkusit.  

Ahoj, Dem.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 24.10.06 15:36

Jo Demi o Betlému nenarozených vím jenže ona je nevěřící a vím že to by nechtěla dítě k adopci by nedal to by si ho raději nechala a to zase nechce neví jak z toho ven dost mě to trápi.  

Maxíku tak ti řeknu ty fakt jsi všude koukla jsem na to baby cafe a hned jsi tam byla,ale ty věřící jsem tam nenašla.  

Nevíte co je s tou Karolínkou nějak mě to mrzí,že mezi nás nezajde něco jsme jí udělali.Je to divné aby si nenašla chvilku.Škoda  

Tak Demi at se Honzíček uzdraví my snoplíme ale zatím díky Bohu bez teplot.Už mi ten náš srazík chybí.Tak přišel nám tatínek z práce musím jít.
 Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 24.10.06 16:10

Ahoj Dem díky já se jí snažila pomoct a povzbudit ji,ale nějak to nezabírá.Ted jsem jí psala sms že zdravíme at pozdraví miminko v bříšku,aby si uvědomila že je to človíček,kterému ublíží.A ještě mi řekla že paní učitelka která má Anetku taky byla na přerušení nedávno uplně to mění můj náhled na ně .Tak jsem byla štastná jakou dobrou školku a paní u¨čitelku má a ted se na ni nemůžu ani podívat.Vím mají to těžké ale já to nemůžu pochopit.Nevím jak bych se zachovala v situaci kdybych čekala další miminko třeba u nás doma s tím naším vztahem tchýně.Je to těžké.

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 24.10.06 16:18

Demi, to já všechno vím, ale mívám tu druhou fázi kratší a trpím na špinění během cyklu, třeba týden před MS a to si myslím, že měla doktorka prověřit (zkontrolovat děložní sliznici) a ne mě hned posílat do CARu… Do konce roku ale žádné kroky podnikat nebudu, musím vyřešit tu práci, takže CAR jestli, tak až v novém roce… Díky moc za podporu i modlitby, pomáhá to!

Š.

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 24.10.06 16:20

A ještě jsem chtěla dodat, že mám spoustu různých alergií, tak si myslím, že může být problém i v mé imunitě, to jen tak na okraj…

Ať se Honzíček brzy uzdraví! Na mě dneska sedla odporná rýma…:-(

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 24.10.06 16:22

Lamvinku, teda to je situace… Po 17 měsících snažení špatně snáším, když někdo miminko mít může a jde na potrat dobrovolně… Já bych si ho hned od ní vzala!!! Škoda, že to nejde… Budu se za tvou kamarádku modlit, kéž by změnila názor!

Š.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 24.10.06 17:16

Holky, moc se omlouvám, že sem tak málo chodím a ještě míň píšu, ale nějak poslední měsíc nestíhám. Michal (manžel) je pořád v práci. S Míšou se na internet moc nedostanu a večer, když zas chci být s Michalem, udělat mu večeři a třeba jen tak sedět, ale když člověk zapne net, je to hned na hodinu, však to znáte.
Jinak se máme docela dobře. Miminko je hodné, nijak zvlášť mě zatím netrápí. Břicho mám tak akorát, takže poměrně zvládám. Míša je taky docela v pohodě (úplně se to bojím napsat :-) ). Je to můj šikulka, dobřemluví a je to takový rozumbrada. Strašně miluje písničky a knížky. Chtěla bych ho dát do nějakého folklorního souboru, až mu dubou tak tři roky, ale nevím, myslím, že tu berou až tak od pěti, ale on fakt muziku miluje. Teď dostal k svátku koledy (vím trochu brzy, ale jsou krásné) od I. Bittové (píše se to tak?) a vydrží to poslouchat od začátku až do konce, což při jeho temperamentu je opravdu na pováženou. Minule zas v neděli po mši (kde tedy mimochodem poslední dobou řádí jak černá ruka) poslouchal asi dvacetiminutový varhanní recitál, byl úplně unešený… Taky knížky by mu mohl někdo předčítat pořád. Co naopak vůbec nesleduje je televize. Na jednu stranu jsem ráda, protože nechci mít doma televizní dítě (já ji v podstatě nezapínám, to až taťka, když dorazí z práce pustí zprávy a Simpsony :-) ), na druhou bych ocenila chvilku pro sebe třeba při kouzelné školce (nebo jak se to jmenuje), ale to tedy Míšu absolutně nebere, na DVD jsme dostali Krtečka, tak to vydrží asi pět minut a pak už chce „něco jinýho“. Průběžně se omlouvám, že je to takové zmatené, ale i teď tu ten můj malý prďola stojí vedle mě se svým „mobilem“ , volá tatínkovi a chce abych mu taky něco říkala… Tak kde jsem to… Miminko je hodné, Míša šikovný i když nezbeda první třídy. Taky moc nespí a když náhodou spí, tak zas pomocuju já a přemýšlím, co všechno musím zařídit. Chtěli jsme dělat nový dětský pokoj, že jako Míšovu postýlku dostane miminko a on bude mít novou velkou.  Jenže do koce roku už se to nestihne, a pak s malým miminkem… Nakonec jsme se rozhodli, že do toho půjde i tak, jenže opět změna, dozvěděli jsme se, že družstvo bude zateplovat dům(jaro/léto 2007) + se má dělat nová elektroinstalace v bytech, což bude nepořádku až na půdu. Při představě jak zakrývám nový nábytek proti nepolapitelnému prachu a jak mi dělníci zamažou nový koberec, jsem minulou noc nad ránem :-) dospěla k názoru, že radši investujeme do nějaké úplně laciné postýlky (kol. 1000,– - bohužel nemáme po kom dědit) a ještě rok to vydržíme provizorvě a pak uděláme ten pokojík, tak mi torchu odlehlo, že jsem to rozhodnutí udělala a teď už řeším Vánoce (hrůza(, protože to už budu tak kulatá, že  shánění dárků bude to poslední, co budu chtít. Nakonec stejně většinu věcí objednávám po netu. Letos jsem se rozhodla nadělovat knížky. Já je miluju a ostatní je budou muset milovat taky :-)… ne vybírala jsem fakt pečlivě, co by se komu mohlo líbit, ale prostě jsou to všechno knížky, aby se nehádali… Te´ˇd mě napadá: Jak budete dětem vysvětlovat Vánoce a dárky? U mě je nějak přirozené, že říkám, že se narodil Pán Ježíš ( v Míšově podání Pán Ežíš)a proto si dáváme dárky, že jsme rádi, že přišel k nám na svět… Trochu se bojím, že mu tím kazím ten požitek, že má něco od Ježíška, ale zas nechci, aby jednou přišel s tím, že „Ježíšek není, protože dárky nosí rodiče“. Holčinky, moc se omlouvám, ale volala paní z družstva, musím jít řešit něco ohledně připojení k netu pro barák, tak já odešlu tohle co jsem napsala a pak kdyžtak ještě napíšu víc, jetsli bude čas. Jsem zmatlík, co? Pro Gerberku: Jsem 26+4tt, to už zas takový nováček neí, že? :-)

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 24.10.06 17:46

Ahoj Šárko,  

omlouvám se, jestli jsem ti zbytečně „radila“, je mi jasné, že jsi dostatečně informovaná. Pokud máš 2.fázi krátkou, tak je chyba asi někde v hormonech, které jsou zodpovědné za růst děložní sliznice. To ti mohou vyšetřit jak v CARu, tak v nemocnici, podle mě. Něco jsem o tom četla, vyšetření děložní sliznice se dělá odběrem její tkáně (biopsie endometria) někdy v období před MS, pokud vím. A to ti gynekoložka sama udělat nemůže. Může ti akorát nabrat krev ke zjištění hormonální hladiny a posoudit, zda jsou v pořádku.  

Alergie jsou také docela významné pro úspěšné početí, a nevím zda mám správné informace, ale nešlo by třeba zajistit si vyšetření na imunologii? To nevím, jak se dělá a na čí doporučení nebo stačí-li vlastní žádost.  

Ahoj, Dem.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 24.10.06 17:55

Ahoj Maky,  

to je Míša šikovný chlap a kolik už toho umí… :-) Jsem zvědavá, jestli mu zájem o hudbu a knížky vydrží… Neumím si moc představit, že jednou to bude podobné i u nás (Honzík už teď rád poslouchá své oblíbené CD s hudou pro děti a miluje knížky, zvláště ty tátovy, o válce…)
U nás zatím vysvětlování Vánoc není v plánu, protože tomu ještě Honzík nerozumí. Pro něj spíš budou aktuální světýlka, prskavky, stromeček i ty dárky pod ním…
Už jsem se na to ptala Stázky, tak se zeptám i tebe - chtěla jsi vědět, jestli se ti narodí holčička nebo chlapeček? A jména už máte vybraná? Jsem ale zvědavá, viď? :-).  

Ahoj, Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 24.10.06 18:54

Tak ještě v rychlosti pokračuju. Tatínek už nám přišel z práce (už v šest hodin!!! :-) ), tak má chvíli pod patronátem Míšu, ale asi ne nadhlouho.
Demi: Já jsem strašně zvědavá, takže jsem pohlaví chtěla vědět. U Míši to bylo poměrně zřetelné, te´d se trochu víc pátralo, ael vypadá to na holčičku. Popravdě to byl zprvu trochu šok. Vím, že jsou to takové bláhovosti, ale já jsem zprvu úplně propadla panice, co budu dělat - holka, jak ji bdu vychovávat, vždyť já to s holkama vůbec neumím! já když si to miminko představuju, tak je to takový Míšův klon, takže jsem to trochu rozdýchávala. vím, že když se to tak napíše, zní to hrozně, ale snažím se být upřímná. je to vůbec takové moje malé trauma, že jsem taková divná… Víš, hrozně špatně se to píše, protože já to miminko strašně miluju, ale nějak si neodvedu představit, že to bude holčička! Vždycky se strašně omlouvám Pánu Bohu, že si neumím vážit, že mi dal to, co jsem si tak přála, další miminko, že tak špekuluju, ale je to asi hlavně strach z neznámého. Až to sluníčko bdu držet v ruce, určitě na takové malichernosti myslet nebudu :-) jiank holčička bude asi Magdaléna (na dívčí jména nejsem moc připravená, i v tom se projevuje moje jednostrannost :-( (, chlapěčka bychom asi chtěli Matouše, ale to teď není moc aktuální, takže přemýšlím nad tím holčičím.
Dík za pochvalu Mišulky, myslím, že se ještě budeš divit, jak se Honzík vyklube. Myslím, že Míšu potkal velký přerod o prázdninách, kdy tak nějak zklukovatěl, zdůležitěl. U něj to je hodně ptoto, že ho baví mluvit, takže se už hodně spoléhá na slovní komunikaci, což ho posunulo do úplně jiní pozice v hierarchii rodiny, takže už nám dává najevo, že je to osobnost a ne jen nějké miminko.:-)
Tak jo, musím končit.
Lamvinku: Já mám chuť na další miminko a to jsem ještě těhotná :-). Pořád „řeším“, jetsli třetí zas za dva roky nebo jít do práce  další zas tak za pět…
Geberko: Z učitelů si nic nedělej, jak jsem sama zjistila, bohužel, ještě hodně z nich není připraveno na jakékoli výkyvy z „normálu“.
Stazi: Máš měsíc náskok, už se kulatíš? demi psala, že se tě ptala na Holčičku/chlapečka, nějak jsem to nepostřehla, víte co to bude? nebo se necháváte překvapit?
Maxik: Zdravím! koukala jsem se, že ses už zabydlela i u Missorky, já nemám čas ani na emimi, dneska jsem se chtěla alespoň zaregistrovat, ale nějak mi to nešlo
Sarah: někteří doktoři pořád vyšetřují a jiní by tě zase nechali jen tak. Je to asi strašně těžké najít rovnováhu mezi tím, kdy chceš miminko nějak postrčit do bříška a kdy už je to posedlost, že. Fakt moc držím pěsti.
Tak opravdu už končím. Chlapi už tu bourají domácnost a dožadují se jídla. M

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 24.10.06 19:30

Ahojte   Maky - to jsem ráda, že jsi v pořádku; já se k počítačoi dostanu, jen když Dalek usíná nebo spí, to totiž v poslední době stačí něčím klepnout a je vzhůru a řev, takže si uvařím kafe, uložím kluka a jdu si na těch 15-20minut na net, než vstane. Nám se na baby-cafe přestěhovala celá záříjová diskuze, takže sem už chodím jen za váma.  

Muzikální Míša je super, Vánoce se chystáme vysvětlit tak jako vy, však je hezké, že si lidé dávají dárky ze srdce, aby si připomněli, co nám dal z lásky Bůh; u nás to bude až asi napřesrok, dalísek je ještě malý, ten tak bude na mašličky, papíry, svíčky a spol.  

Určitě budeš s miminkem vycházet, ať to bude holčička nebo další chlapeček; já bych pro sebe možná lehce preferovala holčičku, byla by pak menší tendence srovnávat (jako malá jsem si toho užila až až), i když kdo chce, …  Ono to pak je stejně jedno ;-)   Šárko - tak co zkusit ten CAR, v problematice se orientuješ, takže se nenecháš hned natlačit do umělého oplodnění bez dalších vyšetření (pokud to teda je u vás obvyklý postup), víš, co máš chtít; pokud s tebou tvoje gynekoložka de facto skončila… Nebo dej pauzu a třeba to půjde samo. Dalek se povedl, až už s ním nikdo nepočítal.   Barčo - to je smutné s tou kamarádkou a Anetčinou učitelkou, třeba si to kamarádka ještě rozmyslí, někdy si to holky rozmyslí až v čekárně, třeba moje bývalá spolužačka. V ten čtvertek, pokud rýma neva, bych mohla.   Demi - snad vás už ty teploty brzy pustí; jinak nemám pocit, že by byl Honzík extrémně běhací, spíš jsem měla dojem, že soustavně na útěku byl někdo jiný ;-)  

Musím tu uklidit, Dali měl dneska nějakou vyhazovací náladu, je to tu jak po policejní prohlídce… Dobrou. E.    

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 25.10.06 09:19

Ahoj holky,  

teda tady to jede ..... :-))) Ja nestiham ani ted, no to sem zvedava, jak se tu budu objevovat po novem roce…
Maky: kulatim se, kulatim, zrovna nedavno sem propukla v usedavy plac, kdyz sem se pokousela vkulit do vany a moc mi to neslo, ze sem jak velryba. no muj manzel se tomu hned zacal desne chechtat, rika mi Velrybko, ma to potvrzene tim, ze spavam na kojopolstari a kus mi ho kouka mezi nohama, tak rika, ze mam ocasni ploutev. Co na to rict...... :o))
Demi: nenechali jsme si rict, jestli je to chlapecek nebo holcicka. chceme prekvapeni. Je to jedno, hlavne, kdyz bude vse OK a krom toho nasi rodice napr. taky nevedeli a prezili to. Spis si myslime, ze kluk, protoze pani dr. to videla na prvni pohled, a to se poznavaji spis kluci, ne? Jmena mame vymyslena uz dlouho, snad jeste od pred svatby. Nikomu jsme je zatim nerekli, nasim jsme nakukali, ze kluk bude Evzen a holcicka Ruzena. Ujal se predevsim Evzen, takze miminku cela rodina nerekne jinak. Ve skutecnosti chceme Jakuba  nebo Barborku.  

Jdu vyuzit hezkeho pocasi a strcit do pracky nejake pradlo, at to hezky uschne.  

Zatim pa
St

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 25.10.06 10:25

Demi, snad jsem to nenapsala moc tvrdě a nedotkla jsem se tě, to jsem nechtěla… Jsem ráda za každou radu!:-)) Doktorka mi neudělala hormonální profil a růst sliznice ani nezkontrolovala UTZ. Prostě si myslím, že je zbytečné podstupovat nějaké zákroky, když technika je na vysoké úrovni a stačilo by se podívat… Jinak se odběr sliznice dělá také při laparoskopii, kde se zjišťuje i průchodnost vejcovou a kontrolují se vaječníky, jestli nejsou polycystické…

S tou imunologií je to složitější, je potřeba doporučení, většinou ho dávají v CARu po nepovedeném IUI nebo dokonce IVF…

Už si připadám jako blázen, nechci se tím pořád zabývat a stydím se, že tomu tak podléhám… Prosím Boha, aby mi dal víc trpělivosti, pokory a síly…

Díky, Š.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 25.10.06 12:59

Ahoj Šárko,  

já se bála, že jsem se tě dotkla, protože někdy holt asi dávám více rad než je zdrávo :-), aniž by se mě o ně kdo prosil. Jsem si toho vědomá a snažím se trochu brzdit :-)
Jsem ráda, že tolik spoléháš na Boha a zároveň s tím nechceš jen tak zůstat stát. Víš, už jsem to jednou psala, ale já jsem přesvědčená, že Bůh má rád, když se člověk dokáže o to dobré pro sebe zodpovědně přičinit, tak aby to nestálo v cestě Jeho plánům a zároveň pomohlo vyřešit problém tak, aby byl ten konkrétní člověk spokojen. Jsem přesvědčená, že v těchto případech Bůh rád prosby slyší a vyslyší. Snad to není ode mě moc troufalé, ale myslím si, že Bůh má rád rovnováhu a člověka, který v dobrém ví, co chce.
Koukám, že medicína dělá mílové pokroky - vlastně i to je dar Boží. Laparoskopie je mnohem šetrnější než klasická operace a dá se při ní zjistit hodně důležitých věcí. Dokonce s její pomocí se dá i leccos napravit (rozrušit srůsty na vejcovodech).
O to víc mě překvapuje, že tvá lékařka v podstatě nechává všechno svému osudu. Nestálo by za to pouvažovat o změně gynekologa?  

A nakonec jsem tě chtěla trochu utěšit, protože já ( a myslím, že nejen já) si nemyslím, že by ses měla stydět za to, že podléháš tolik něčemu, jako je normální přirozená touha ženy mít dítě, a snažíš se pro to něco udělat. Zkrátka na světě to není docela fér, protože mnoho žen může mít dětí, kolik chce a zdravých, a raději volí interrupci, a na druhé straně jsou úplně jiné ženy, které by své děti s láskou přijaly a milovaly, a nedostává se jim. Vždycky, když slyším nebo čtu o týraných dětech, nemohu pochopit, co u takových rodičů dělají, proč se nenarodily do náručí plné lásky normální maminky a táty. Myslím, že tyto děti jsou velkou žalobou na nás všechny a jednou se nás na to Bůh bude ptát…
Tak hlavu vzhůru, zbytečně se netrap a využij možností lékařské vědy, pokud budou v souladu s tvým svědomím.
Bůh ti požehnej!  

Demi.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 25.10.06 13:12

Ahoj holčiny!  

Dnes je venku tak krásně, ale s Honzíkem asi nikam nepůjdu, protože začal pokašlávat a kýchat. Taky v ouškách měl jakési zaschlé zbytky něčeho, co mu zřejmě vyteklo zevnitř uší. Takže tvrdneme doma.   Maxiku, Lamvinku: co ten náš soukromý sraz o některé adventní neděli, jak jsem navrhovala? Šlo by to?   Gerberko: jak jste dopadli na tom psychologickém vyšetření? Co vám řekli? Věřím, že vás uklidnili, že máte zcela normální, chytré dítě.
Jinak psala jsem ti SZ, dostala jsi ji?   Stazi, Maky: máte připravená moc pěkná jména pro své děti. Tiše závidím…    Maky: co bych dala za holčičku… i za chlapečka.  

Tak zatím přeji všem krásný a požehnaný den!
Demi + spící Honzík (16m+13)    

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 25.10.06 15:21

Ahoj holky,
jste moc všechny hodné, jak na mě myslíte ohledně Jindříška a té psycholožky. Mockrát děkuji všem! Byli jsme tam dneska dopoledne. Dopadlo to asi takhle:
Probíhalo to velice podobně jako u té první návštěvy před 2 lety (to byl podezření na ten autismus). Protože to však byla jiná psycholožka, tak jsem jí to musela odvykládat asi hodinu všechno to, co už jsem vykládala tenkrát před těmi 2 lety a ještě rozšířené o to, že teď už chodí do školy. Ptala se prostě obecně na jeho výchovu, chování doma, čím se doma zabývá, co rád dělá..... - prostě kompletně celý jeho životopis. Měli jsme tam i deníček ze školy s poznámkami té učitelky - tak to se psycholožka pou­smála, že těžko říct, co si pod tím představit…jako že „bouchá spolužáky“ nebo se „chová nepěkně“. Asi si o tom myslela svý…
Prostě nejdřív jsem asi hodinu mluvila já s ní, potom tam byl půl hodiny Jindříšek a ona s ním dělala nějaký rozumový testy či co. Nicméně závěr celého je asi takový, že jednak 6.11. k ní jdeme ještě jednou na dokončení testů a vyhodnocení a jednak ona se bude domlouvat s učitelkou a chtít popsat konkrétně situaci, kterou je potřeba ve škole řešit, abychom se mohli KONEČNĚ bavit konkrétně, co dál. Nebo prý i zajde do té školy, aby viděla jeho chování a chování těch dětí okolo, aby z toho mohla vyvodit nějaký závěr nebo doporučení. Zdálo se mi to celkem rozumné a příště zkusím ještě psycholožce navrhnout, jestli by si osamotě promluvila s Jindříškem ohledně jeho vlastních pocitů ze školy a ze spolužáků a z učitelky - tam asi bude zakopanej pes a nikoliv v jeho školních výsledcích.

Demi: soukromou zprávu jsem NEDOSTALA! ZKUS TO PROSÍM ZNOVU. DÍKY!!!

Maky: rozumím tomu dobře, že jsi ve 4. týdnu těhu? Já tady těmhle zkratkám moc nerozumím, víš :-)), takové to „26 + 4 tt“ - znamená to 4. týden těhu? :-)) Nebo je to 4. měsíc? 

Stazi: takže to bude Jakoubek nebo Barborka?? Príííma - hezká jména!!

Šárko - Sarah: jestli jsem dobře porozuměla, tak píšeš, že máš kratší druhou fázi cyklu, že špiníš před MS atd. Ani ohledně tohoto problému ti nechce dělat tvoje gynekoložka žádná vyšetření? Pak určitě dej vědět, jak ses rozhodla - jestli půjdeš rovnou do CAR na tamnější vyšetření, abychom na tebe mohly myslet, ano?

My jsme se akorát s manželem začali snažit o druhé - ale je to velice krátce, tak uvidím, jak dopadnu já. Moje gynekoložka říkala, že buďto přijdu v lednu na preventivní prohlídku nebo jako těhotná - chichi :-)). No nic, uvidíme, já si od toho - zatím - nic neslibuju. Jindříšek se povedl čtvrtý měsíc snažení, takže tomu dávám tak půl roku plus - minus čas a nebudu se - zatím a v to pevně doufám při mé netrpělivé povaze :-)) - nijak stresovat.   

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 25.10.06 16:27

Gerberko - to sem moc rada za tvoje zpravy o dnesni navsteve PPP. Zda se, ze pani psycholozka je rozumna osoba a mohlo by to vst i k nejakemu vysledku!! Myslime na vas dal!

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 25.10.06 20:57

Demi:Moc Ti děkuju za podporu a povzbuzení!!! Do konce roku nebudu podnikat nic a pak buď  změním doktorku nebo půjdu do CARu…

Gerberko: 26+4tt znamená dvacet šest týdnů a 4 dny těhotenství, takže Maky je těhulka dvacátý sedmý týden.

Stazi: Taky bychom jednou chtěli Jakoubka nebo Matýska… ;-)

Tak dobrou noc!

Š.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »