Křesťanské jesličky č.22 - Dárek k narozeninám?... Ten nejkr

Rodičovství

Na včerejší den jen tak nezapomenu. A myslím, že nejen já, ale i mí nejbližší... Přitom začal tak pohodově, slunečným ránem. Probudilo mě obvyklé Honzíkovo žvatlání v postýlce, tak po chvíli přemlouvání sebe sama vstávám, rozhrnuji závěsy u oken a pobízím Honzíka ven z postýlky. Oblékáme se, já pak zamířím na WC.

A tam mě čeká - šok v podobě lehce krevnatého hlenu na toaletním papíře. Vyděsí mě to. Vím, že jsem asi těhotná, protože mi před několika dny vyšel pozitivní testík. A na dnešní odpoledne jsem objednaná ke svému gynekologovi… Je mi hrozně. Mezitím, co jdu rychle k telefonu, přemýšlím, co mám nejlépe dělat, ale nenapadá mě nic jiného, než rychle jet do nemocnice. Ale co s Honzíkem? A mám tam jet tramvají?

Volám svému muži do práce, co se stalo a říkám mu o svých obavách. Oba máme v živé paměti, že podobným způsobem (nejdříve lehkým špiněním) skončilo mé první těhotenství v 7. týdnu. Manžel si jako vždy ví rady, rozhoduje, že se uvolní z práce, zajede pro svou maminku, která nám pohlídá Honzíka a pak mě zaveze do nemocnice.

Lehla jsem si na gauč a podložila si nohy. Nebolí mě vůbec nic, jen se trochu třesu a jsem nervozní. Honzík si pěkně hraje se stavebnicí, povídá si u toho a já čekám, až přijede manžel s tchyní. A modlím se a prosím… Moc prosím…

Manžel přijel asi za hodinu, jsem už připravená do nemocnice, tchyni dávám pár instrukcí ohledně Honzíka. Uklidňuje mě, že se o všechno postará.
Vyrážíme k nemocnici, zatímco si mé útroby, zmítané nervozitou, hrají na honěnou…

Na příjmu si mě sestra zapíše a ani nemusím dlouho čekat, po chvilce mě pozve do ordinace.

Mladému lékaři se svěřuji se svým trápením, už jej znám a mám z něj dobrý pocit. Před rokem a půl mě ošetřoval s poporodními komplikacemi.

Pečlivě mě vyšetří a vnitřním ultrazvukem zjistí, že „tam nic není". Tam, tedy v děloze.

„Opravdu tam nic nevidím. Takže buď je to tak maličké, nebo již byl plod potracen, ale spíše bych se přikláněl k falešné pozitivitě těhotenského testu."

„Jak falešné pozitivitě?" chci vědět.

„Hcg v moči může být způsobeno prasklou cystou, ale podle toho množství tekutiny uvnitř by to mohlo být mimoděložní těhotenství."

Konec, žádné další otázky. Jsem mimo realitu. Totálně.

Sestra mi odebere krev a ještě přitom mě lékař informuje o různých falešných pozitivitách…

„V pátek se přijďte ukázat, nashledanou!"

V čekárně manžela seznamuji s výsledkem prohlídky. Je chudák v šoku, a po přečtení zprávy smutně krčí rameny.

Zaveze mě domů a musí se vrátit do práce.

Doma jsem se rozhodla udělat si test znovu. Přece kdyby tohle byla ta prasklá cysta, tak už by teď neměl být test pozitivní. Ale po chvíli jen koukám, jak se okamžitě po smočení zcela jasně a zřetelně barví 2 fialové čárky na testu..

Takže je to přece jen to mimoděložní, doktor se zřejmě nemýlil.

Svěřuji se tchyni a brečím. Tuším, co teď bude následovat. Operace a pobyt v nemocnici.

Tchyně mě utěšuje, říká, že musím být statečná a věřit, že nic se nejí tak horké, jak se uvaří.

Ten den nejsem schopná normálně jíst, jen piju vodu, pláču, modlím se. Moc prosím o své děťátko, o pomoc. Za pár dnů slavíme s manželem narozeniny, já je asi strávím v nemocnici. Líp jsem si vybrat nemohla.

Stále se sleduju, pozoruju každé píchnutí, běhám na WC, abych se ujistila, zda nekrvácím, děsí mě nafouklé břicho, bolavá prsa. Vím, že stejné příznaky provázejí i mimoděložní těhotenství.

Napadlo mě zajet ještě ke svému gyneDr., určitě mě neodmítne a možná mi řekne svůj názor na celou věc.

Rychle mu telefonuji. Manžel se vrací po 17 hodině domů, jsem už připravená a jedeme k mému gynekologovi. Je něco před 18 hodinou.

Na řadu přijdu jako poslední, přede mnou je ještě nějaká stará paní. Když mě sestra zavolala do ordinace, vidí, jak jsem bledá a utěšuje mě, že snad nebude tak zle.

Můj lékař se povzbudivě usmívá, a rovněž mě vyšetří. Mimoděložní těhotenství? No, něco se mu nezdá. Kouká se na utz.

„ Ale kdepak, vy jste úplně krásně těhotná. Embryo je uvnitř dělohy, vidíte?" ukazuje mi tmavý bod na obrazovce. Zírám na ni a začínám se chechtat. „ No, další vývoj sice nemůžu zaručit, ale váš stav odpovídá době, ve které se nalézáte. Šestý týden," pokračuje lékař, ale já se směju jako blázen, až se pode mnou třese celé vyšetřovací křeslo. A přitom brečím. Sestra mě hladí, dobře vidím, že má taky radost.

„To mi teda vysvětlete, jak takové jasné těhotenství mohli v nemocnici přehlédnout?" nechápe pan doktor a také se usmívá.

Po vyšetření se za závěsem upravuji, a pak vybíhám do čekárny, kde sklíčeně sedí můj manžel.

„Jsem těhotná, jsem v pořádku!" volám na něj. Okamžitě vyskočí a přibíhá ke mně. Nemůže ani uvěřit, objímá mě a šeptá, jak je šťastný a jak se mu ulevilo.

Náhle se zarazí.

„Ještě před chvílí jsem tě slyšel vzlykat… Ty jsi brečela?"

„Ne! To jsem se jen hrozně smála…" „A já měl takový strach!"

Znovu se objímáme, ale pak mě volá sestra dovnitř k odběru krve a zvážení. Páni, já shodila 10 kg!!!

Odběr krve vůbec nebolí, na rozdíl od ranního šermování jehlou v žíle. Stále se směju a nemohu uvěřit tomu zázraku.

Domů už jedeme s veselou. Cestou informuji své rodiče a ostatní, kteří mi vyjadřovali svou podporu.

Doma si pak večer sama stoupnu k oknu a pozoruji temné nebe. Opět se modlím a děkuji za tu nádhernou radost, za to, že se už zase směju.

Na obloze se najednou ukáže drobná hvězda, která se po chvíli krásně rozzáří. Vykoukne na mě zpod mraků, ale ty už ji nezastíní.

Vidím v tom láskyplnou odpověď na mé modlitby a navrácenou naději od Toho, kdo prosbu vyslyšel…

Vaše Demi.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 07.12.06 20:02

Jú, tak to byla pravda! Normálně tu brečím radostí. Vy ale budete mít pěkného kulíška, takový mrňous a už hraje na schovku a stresuje maminku. Gratuluju moc a miminku vzkazuju, ať už nezlobí. Hezký večer. Eva

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 07.12.06 20:13

Demi,

moc moc blahopřeji, díky Pánu jsi v pořádku a já držím moc pěsti, ať je to tak i nadále.

Pamatuji si, jak jsem byla já vyplašená, když jsem si dělala test (s Bárou),v pátek 3.12-na mé narozeniny jsem byla objednaná k doktorovi a ve čtvrtek jsem začala trochu krvácet:( Na utz mi sice potvrdila doktorka těhotenství (ale ještě nebylo vidět bít srdíčko), ale měla jsem tam i cystu, tak jsem z toho byla taky špatná, říkala, že se možná vstřebá, když ne, tak s tím budou muset něco udělat, že by to mohlo ohrozit těhotenství:(. No, nakonec to dopadlo dobře, na příštím utz. už cysta nebyla, jen mimčo už i s bijícím srdíčkem:)

Omluvám se, že jsem tu dlouho nebyla Dlouho mi teď nešel počítač, až zase tento týden, tak jsem prolítla deníčky, tak vidím, jak to holkám utíká, Stázko, máš to t. už skoro za sebou a to hezké před sebou:)

No, my bychom taky rádi, nutná očkování mám už za sebou, tak už můžeme:)
Snad si nás ještě pamatujete:)

Janka a Barunka,16a půl měsíce.

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 07.12.06 23:33

Ahoj jesličkandy,

zdravím po dlouhé době. Konečně mám taky nějakou novinku…

Ale nejdřív:

Demi, veliká gratulace, moc jsem na Tebe myslela! Díky Pánu, že to takhle dopadlo!!!
Lamvi, hodně sil, ať zvládneš ty narozeniny a holčičky jsou zdravé a hodné!
Gerberko, tak jak Ti je, co nevolnosti? Jinak jsem moc ráda, že se u Jindříška ve škole vše vyjasnilo a zklidnilo.
Stázko, jak si užíváš poslední chvilky těhotenství?
Maxíku, co Dalískovi zoubky, jak to zvládáte?
A zdravím i ostatní, Jankua Gretičku, je fajn, že jste se tu objevily.

Já jsem dnes měla ukázkovou hodinu na jednom gymnáziu, se kterým jsem poslední dobou jednala o volném místě. Byl to poslední krok a já jsem byla přijatá! Nastupuju od ledna na plný úvazek matematiky, jako výchovný poradce a třídní v sextě. Zítra to oznámím v práci. Děkuju Bohu, že vyslyšel moje modlitby a vyřešil tu zdánlivě neřešitelnou situaci, koneckonců jako vždycky, jak to umí jen On…

Požehnaný adventní čas

přeje

Vaše Šárka

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 08.12.06 07:53

Ahojky holky,
DEMI:
jsem hrozně moc ráda, že to s tebou všechno dobře dopadlo, měla jsem o tebe včera moc veliký strach. Tak tys už viděla i mimi na utz a seš v 6. týdnu - ty se ale máš.......já jdu teprve na úplně první prohlídku příští úterý 12.12.  :-(( a myslím, že se zblázním, jak je mi to čekání už dlouhý. Mě doktorka ještě vůbec neviděla! Já to nechápu, proč zve až tak pozdě. Mám strach, co když mimi není v pořádku, že by to mohli už zjistit daleko dřív, kdyby mě pozvala hned atd. atd., prostě se mi hlavou honí strašně pesimistické myšlenky. Ach jo. Příští týden bych už měla být v 8. týdnu - takže ty máš o dva týdny zpoždění ode mě, což? :-))))) To je príma, jak to vyšlo. A já vím furt houbelec, co se děje se mnou.....
Moc zdravím ostatní holky - Janku, Šárku, Gretičku - stavte se za námi častěji, budeme rády
Tak přeji všem hezký pátek a nastávající druhou adventní neděli

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.12.06 10:31

Ahoj holky tak já jen letmo nestíhám jen chci moc pogartulovat Demíčkovi.At jste OK moc na Vás myslíme.Barča a holkky.Víc napíšu v pondělí už bude po oslavách.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 08.12.06 14:12

Holčinky! Dneska slavíme druhé narozky našeho Mišulínka, takže mám fofr, ale musím alespoň Demi napsat, jak jsem ráda, že jí to tak vyšlo. Demi, je to asi poprvé, co jsem se u PC rozbrečela… Teď už jen doufám, že je to poslední stres, který tě v tomhle těhu čekal. Krásných 40 týdnů (teď už vlastně tolik ne, že :-) ) s Boží pomocí! Markéta

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 08.12.06 14:48

Ahoj holčinky,  

zdravím vás všechny a děkuji za přání i vaše modlitby.
Cítím se dobře (až na to, že mi bývá během dne nevolno), jsem šťastná a v pohodě. Dnes dopoledne jsem měla přijít do nemocnice na kontrolu, ale vůbec už se mi tam nechtělo - to tak, aby mi ještě dělali ultrazvuk a zase tvrdili, že „tam nic není“… Včera jsem tam volala, řekla jsem sestře, že mimoděložní těhu se nepotvrdilo a jsem v péči svého gynekologa. Samozřejmě pokud by mi nastaly nějaké potíže, okamžitě bych přijela.
Ke svému gyneDr. jsem objednaná až na 21.12. zase večer v 18 hodin, a to už by mělo být vidět i srdíčko. Jen doufám, že na toho maličkého neměl moc velký vliv můj středeční stres a strach, to bych si neodpustila…   Gerberko: tak jsme v tom spolu :-). Neboj se, určitě budeš ty i mimi v pořádku. Jen bych na tvém místě trochu uvažovala o změně gynekologa. Když přístup té tvé paní doktorky (ordinace po telefonu) srovnám se svým gyneDr., tak nechápu… Ale přes to věřím, že u tebe bude vše naprosto v pohodě.   Janko: vítej, ztracená dcero! Jak se má Barunka? Vidíš, já myslela, že už jsi snažilka dávno a co nejdříve nám napíšeš radostnou zprávičku. Tak neváhej, ať je nás těhulek víc!    Maxiku, Lamvinku: tak jak se srazíkem? Já asi nebudu moci nějak moc s Honzíkem cestovat, musím jej totiž vláčet nahoru a dolů ze 4.patra a pak kočárek ze sklepa. Co navrhujete? Moc ráda bych vás zase viděla.   Šárko: na baby-café jsem ti poslala SZ, dostala jsi ji? A moc gratuluji k úspěchu v práci, máš opravdu pěkné místo. Hodně Božího požehnání!  

Přeji vám všem krááásný adventní víkend!
Demi + Honzík (17m+28d)+poklá­dek 6tt

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 08.12.06 15:24

Demi,

taky jsem zas ráda mezi vámi. :)

Barunce se daří dobře, až na to, že jí zrovna rostou trojky-dolní už jednu má celou, jednu prožezanou a teď razí ty horní. Ale jinak je to šikulka, přijde mi strašně chytrá, že dost rozumí, hodně povídá, všechno opakuje, no, chystám se na sobotu, tak se už nebudu víc rozepisovat. Ještě mám nějakou práci a Báře musím dát jíst.
Akorát nás mrzí, že budeme o víkendu sami, taťka nám odjel v pondělí a je v Marseille, tak snad příští víkend bude s námi.

Ad (ne)snažilka -už bych asi byla dávno, ale: rok jsme čekali po císaři, apk jsem musela na přeočkování tetanu a teď na poslední proti žloutenceB, to jsem nechtěla nechat propadnout. Takže teď už tomu nic nebrání:)))

Všem vám holčiny i vašim rodinám přeji krásný a požehnaný víkend

janka a Barunka

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 08.12.06 19:16

Ahoj Demi,to je skvělé,že Hospodin vyslyšel tvoje modlitby a všechno dobře dopadlo.Přeji ti,aby tvé těhotenství probíhalo v klidu a požehnání a nic špatného tě(vás) už nepotkalo.Moc krásně jsi to napsala.

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 08.12.06 20:00

Ahojte,
Jé, Zazu je naživu ;-) Jak se vede?   Lamvínku - přeju hodně sil a trpělivosti na tchýní oslavu a úplně vzorné a zdravé děti.   Demi - vy jste taky bez výtahu? A jak to má Honzík s chozením po schodech? Dalek chce nahoru sám, trvá mu to sto let :-), a dolů ho nosím. Kolik Honzík váží? Obávám se, že zvedání se asi nevyhneš ani při běžném domácím provozu :-( Je dobré zvedat ne z předklonu, ale jít do podřepu, chytit dítě a vstát; namáháš nohy, ne záda, potažmo břicho - vyzkoušeno v práci a viděla jsem to i v jedné anglické knize o těhotenství - o omezení zvedání věcí tam nebylo nic, ale tyhle techniky jo, asi jiný kraj, jiný mrav.)   Janko, zuby známe :-) mlaďochovi lezou pořád ty stoličky.   Sarah - super, místo od pololetí, to je taky zázrak :-) A o miminko se budeme dál snažit společně, když nám Gerberka s Demi „utekly“ ;-)  

A musím, manželovi je nějak mizerně, tak jsem jednoho kluka uložila a druhého teď zkusím nalít horkým čajem a nacpat vitamíny.  Hezký večer. Eva

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 08.12.06 20:01

Jo, ještě: Demi - tohle šlo zrovna v diskuzích na hlavní straně  

https://www.emimino.cz/modules.php?…    

 
vendelina
Kecalka 473 příspěvků 08.12.06 20:05

To je nádhera!!!!!!!Moc moc gratuluju k miminku a ať už nezlobí!!!!!!
No holky nebylo těm maminkám kdysi léoe, když nebyly utz? To se jim to potvrdilo někdy ve třetímměsíci a za chvilku rodily. To my už to víme od prvního týdne:o))  

Hodně štěstí Vám všem!!  

Vendelina

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 11.12.06 09:08

Hezký vstup do dalšího předvánočního týdne všem přeji,
Janko: tak když už nic tomu nebrání, tak určitě zakrátko rozšíříš taky řady těhulek…
Demi: víš, ono se změnou gynekologa to není jenom tak. Já k této mé doktorce chodím 12 let a kromě pravidelné prohlídky jednou za rok mě víckrát za rok ani nevidí…(teda musím honem někam zaklepat - ťuky ťuk), protože nemám vůbec žádné potíže, a nikdy jsem nebrala ani HA - takže jsem ji nepotřebovala ani kvůli předpisům na ochranu. Vedla moje první těhotenství, nic nezanedbala, je pečlivá, ale taky taková, že když vidí, že by něco bylo zbytečné, tak to nedělá. Pochopitelně kdybych měla nějaké problémy, tak mám přijít hned - to mi sestra samozřejmě zdůraznila. Ono asi svou logiku má, že zve poprvé až tak v tom 8. týdnu, protože už bývá vidět srdíčko a prostě „něco víc“ z mimi uvnitř. Sama říkáš, že na další utz jdeš za dva týdny, když už uvidíš srdíčko - a to jsi přesně dva týdny „pozadu“ ode mě :-))). Jsem sama zvědavá, jak to zítra dopadne. Já bych řekla, že Vendelína má pravdu - vždyť za našich mamek neexistovaly ještě žádné utz! :-)). Musíme to holt přenechat Jeho vůli, jak to zařídí…
Maky: jak se ti daří? Co Madlenka v bříšku - ještě ať si to užije v teploučku u tebe
A máte nějaké zprávy o Stazičce?
Moc pozdravuju všechny a ať užíváte ten krásný předvánoční klid a spokojenost v duši.....  

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 11.12.06 09:24

Ahojte, Dalísek právě proh;líží mandarinku, tak mám chvilku.   Ostravačky, jak to vidíte se zítřkem?   Gerberko - to máíš doktorku jako já, taky jsem tam registrovaná už 10 let a snad jsem dohromady neměla tolik návštěv jako za těhotenství, a taky s ničím nepřehání, ale je pečlivá. Nicméně ten UTZ mi dělala, hned když jsem přišla, říkala, že kvůli vyloučení mimoděložního těhotenství. Vendelína má kus pravdy, že bez UTZ a screeningů se mamky míň stresovaly, ale třeba zrovna co se tohoto týče, tak mimoděložní zjistily až bolestmi, a kolikrát přišly nejen o jeden vejcovod :-(  

Takže D. umí mandarinku oloupat a můžu ho celého převléct. Bodíčko měl na sobě celých 40 minut…  

Hezký den.Eva

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 11.12.06 11:25

Ahoj Jeslickandy,  

v prvni radeDemi - krasny denicek s nadhernym koncem, moc gratulujem!!!
Sarah - velika gratulace k novemu mistu! Urcite to bude fajn. Jsem zvedava, na tvoje postrehy z tridnictvi.
U nas nic noveho, jsme zatim 2v1, tento tyden je manzel naposled v praci, pak uz ma do konce roku dovolenou, tak bychom radi, aby to jeste alespon do ctvrtka vydrzelo, prootze ma zrovna docela hloupe sluzby. Jede 2× do Brna a 1× do Prahy a to by se urcite nestihl vratit. Nahradni odvoz sice mame zajisten ve forme meho tatinka, i ja bych to v porodnici zvladla sama, co by mi zbylo, ale prece jen bychom oba byli radsi, kdybychom to mohli oba prozit „live“. Tak pokud chcete, modlete se s nama za to.
Manzel se prave vraci z mesta, takze ho jdu uvitat a hodit neco do hrnce. Zatim pa  

St

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 11.12.06 12:59

Ahoj holky tak já pořád v běhu.
Stázičko přejem at to máte rychle za sebou a jste všichni v pořádku.Pošli nám pak SMS at víme kdy příjde malé jesličkátko.737060196.
Srazík vidím asi na zítřek co Demi, Maxíku.Ráno dám vědět.
Zdravím všechny těhulky snažilky i ty ostatní.
 Barča

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 11.12.06 14:10

Ahoj všem v Jesličkách!  

Moc zdravím vás, které sem přijdete jen občas, ale o to větší máme radost, že jste na nás nezapomněly!
Já jsem strávila úžasný víkend, mám už dokonce za sebou předvánoční úklid (díky, má zlatá tchyně, ikdyž si to nepřečteš!), takže do Vánoc ještě dodělám, co bude sem tam třeba. Jinak letos NEPEČU cukroví. Normálně jsem si řekla, že pro tentokrát budu držet tajli, a protože to nevadí ani manželovi (není moc na sladké), uděláme si „zdravý“ Štědrý den bez tučného a sladkého. Ale stejně si myslím, že své předsevzetí tak trochu poruším a udělám alespoň ovocné poháry nebo jablkový závin…  

Máte už nakoupeny dárky? Já ještě tento týden musím dokoupit pro manžela a pak už si dám úplný pohov. Jen ještě dozdobit byt a klidné Vánoce mohou začít :-))   Maky: blahopřejeme k dvouletým Míšovým narozeninám. Jak jste oslavili? Napiš. Honzík má zítra 1,5 roku, strašně to letí…
Gerberko:mám trochu jiný názor, ale to je jedno… Důležité je, abyste byli ty i mimi v pořádku. Dej nám zítra vědět, těšíme se!
Maxiku: moooc díky za dobrou radu, snažím se ji dodržovat. Taky jsem si přečetla diskuzi, na kterou jsi mi poslala odkaz. Uff, to jsem ráda, že i jiné holky normálně prožily těhu i s nošením malého (nechodícího dítěte). Honzík sice do schodů vyjde, ale musím jej podpírat. V našem domě máme trochu vyšší schody, tak je to problém jak nahoru, tak dolů. Ale věřím, že za pár měsíců už nám to půjde dobře, jen co Honzík zase povyroste.
Zítra jdeme na očkování (poslední dáva hexavakcíny), a to musí manžel přijet dříve z práce, a k lékařce, kterou máme za domem, půjdeme společně. On totiž můj muž jinak nedal…
Přeji brzké uzdravení tvému manželovi. Těch viróz je teď hodně.
Ostravačky: dejte mi pak určitě vědět, kdy byste přijely, a jestli platí ten čtvrtek!
Janko: Barunka ti taky roste jako z vody, viď? A dělá pokroky. To je asi na těch dětech to nejkrásnější - pozorovat, jak se mění. Nechceš doplnit nějakou fotečkou naši fotogalerii?
Já zapomněla, že jsi po císaři, kdy je delší pauza mezi těhu nutná. Ale těším se, že časem taky rozšíříš naše řady.  

Jinak vám musím napsat, že jsme si v sobotu udělali s manželem výlet do Rožnova a navštívili skanzen (přecpaný lidmi) a Valašskou dědinu (nááádhera!). Ve skanzenu opravdu nebylo k hnutí, tak jsme byli rádi, že jsme se mohli po:,–(it do tamnějšího dřevěného kostelíku (sv. Anny) a poslechnout si adventní koncert cimbálovky Javořina. Bylo to skvostné, chvílemi se mi chtělo i brečet, jak úžasně hráli prastaré vánoční písně z kancionálu…
Ve Valašské dědině byly otevřené všechny dřevěné chaloupky - trochu mi to připomínalo rumunskou vesnici. V domcích se peklo tradiční vánoční pečivo z kynutého těsta, vánoční oplatky v peci, perníčky, vyráběly se svíčky, kovaly se podkovičky, proháněli se tam čerti (dostala jsem metličkou!) a u staré školy zpívaly děti. Všichni tam byli v dobových kostýmech, takže měl člověk chvílemi dojem, že se kdesi zastavil čas.
Až to bude možné, pošlu pár fotek do naší galérky!  

Tak zatím všechny zdraví a požehnaný týden přeje
 Demi.

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 11.12.06 19:05

Baru, cislo mam poznamenane, dam vedet!
Demi, s tema ovocnyma poharama si me navnadila, protoze letos taky nepecu (pres pupik ani na linku nedosahnu), tak jestli zrovinka nebudu v porodnici, skrajime cerstve ovoce s rozinkama (mozna troskou slehajdy navrch) a bude to… Vyborny napad!!!!
Jdu se psychicky pripravovat na zitrejsi KO u Dr a na monitor. Prvni manzelovu sluzbu mame uspesne za sebou, mel by byt do 2hod zpatky, takze stiha.......
pa
 St

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 11.12.06 23:00

Ahoj Stazi,  

tak už ti ubíhají poslední hodiny, kdy jste 2v1… To může být klidně vánoční dárek - Jezulátko. Už se moc těšíme na tvou SMS. Přeji ti co nejvíc pohody a zítřejší kontrola ať dobře dopadne!
Pohár si dopřej, pokud to půjde, a pěkně veliký!
Ahoj, Dem.

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 12.12.06 14:07

Ahoj holky,
tak vás zdravím při upršeném dni, ale pro mě to dneska je, jako kdyby zářilo nejjasnější sluníčko na obloze :-)). No, byla jsem ráno u doktorky, dostala jsem průkazku, sestra mi nejdřív brala krev na všechny možné odběry (dokonce i na toxoplazmozu kvůli tomu, že máme doma kočku - to jsem se teda divila :-)). No, a potom mi doktorka dělala utz, potvrdila mi 8. týden těhu, srdíčko bylo krásně vidět a termín porodu bych mohla mít kolem 18.7.2007. Pohmatem mě nevyšetřovala, až příště, kdy mi bude brát i stěry (byla jsem naposledy na prevenci vloni v lednu). Příští kontrolu mám 15.1. a dala mi na sebe mobil, kdyby nastal nějaký problém, tak jí můžu zavolat (když budou svátky). To víte, že jsem moc ráda. A sestra - když jsem s ní mluvila telefonicky, tak jak říkala, že „abych se na to moc neupínala“, a že „to bude dobrý“ a podobně - když jsem dneska odcházela, tak se mě hnedka ptala, v jaké budu rodit porodnici a dala mi spoustu letáků. Tak to jsem si říkala, že je zase móóóc dopředu ona :-))).
Jinak se trochu divím některým holkám, které doufají, že druhé dítě bude třeba chlapeček nebo holčička (podle toho, co už doma mají) - mě je to úplně jedno!! Klidně bych brala druhého chlapečka! A jména mám vymyšlená už dávno dávníčko, takže by nebylo co řešit.
Stazko: jsem moc napnutá, jak to se tebou dopadne :-))))))
Zdravím moc všechny holky a ať cítíte aspoň trošku sluníčka v dušičce jako já dneska!

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 12.12.06 19:57

Milá Denmi,
s nostalgii v těchto dnech vzpomínám na dobu před 4-mi lety, kdy jsem zjistila, že jsem těhotná s Emily…byl to tehdy ten největší dárek pod stromeček a zůstal jim dodnes..

Takže ještě jednou gratuluju!!! A držím pěsti!!!

Myslím, že termín porodu budeš mít podobný jako já tenkrát…čili srpen?..to bude hezký Lvíček nebo Lvice!

S pozdravem Zuzka+Emily 40měs+překvápko 25tt

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 12.12.06 20:31

Ahoj holčinky!
Snad si mě ještě pamatujete :).
Můj životní rytmus se konečně uklidnil a tak jsem se konečně dokopala něco napsat.
A hned nesu novinu, že se hlásím do klubu dvoučárkovaných! Měla bych být v 7. týdnu, podle UTZ v šestém. Kvůli komplikacím v prvním těhotenství beru preventivně koňské dávky progesteronu a je mi po nich šoufl, ale co :). Ve čtvrtek mě čeka další UTZ, kde už by mělo být vidět jestli se mimi dobře uchytilo, tak na nás prosím myslete. Snad už pak ty prášky nebudu muset brát.
Pocity mám úplně jiné než u Elišky. Dílem jsem mnohem klidnější, protože už trochu vím, o čem těhotenství vlastně je. Taky se už teď cítím do toho miminka zamilovaná, protože díky Elišce už si umím pod tou pecičkou, která se ve mně uhnízdila, představit člověka.

 

Elišce už jsem to říkala, ale moc nedokážu odhadnout, jak si to vlastně představuje. Prohlíželi jsme knížku o těhotenství a koukali, jak miminko v bříšku roste a jak pak vyleze ven a je s maminkou. Taky jsem vysvětlovala, že bude mít sestřičku nebo brášku, a že si spolu budou hrát. Jen musíme počkat až vyroste, protože teď je velké asi jako pecička na obrázku. Eliška se těší hlavně na to společné hraní J.

 

Taky už jsem projížděla na netu jména. Holčička by se nám líbila Jana nebo Hana. Další hezký jsou třeba Anežka (čistá, neposkvrněná) nebo Zuzana (lilie). S klučičím jménem to je horší. Nejradši bych Honzíka, ale toho nám „vyfouknul" můj brácha. Zatím mám tedy varianty: Tomáš (dvojče), David (miláček) nebo Kryštof (nositel Krista). Ale upřímně řečeno, žádné z nich mě nijak moc nenadchlo. Kuba dost preferuje Tomáše.

Tak to je zatím vše, mějte se královsky, pokusím se přijít častěji.

Karolinka a Eliška (28m + 9d) a Pecička (asi 6tt)

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 12.12.06 22:53

Ahoj holky,  

hlasim se po dnesni KO. Nalez stejny, CS 6, pry se uvidime za tyden. V ordinaci sem docela vysilovala, protoze manzel je dneska pres noc v praci a ja z toho byla fakt docela vystresovana, protoze me posledni dny docela pobolivalo bricho, tuhle sem v noci pomalu pocitala po kolika to je… Az ze me byla doktorka spatna, uklidnovala me. Ted me to mrzi, ze sem tam tropila takovou „scenu“ a nedokazala to radne odevzdat.   Gerberko, gratuluju k uspesne KO, vidis, cekani se vyplatilo, mas hned i prukajdu. Do te moji uz se skoro nic nevejde, skoro vsechny chlivecky vyplnene a to mi prijde, ze ji mam tak tyden. :-))   Karolinko, vitej zpatky, sem rada, ze si se ozvala a ze snad budeme moci cist zpravicky od sve zakladatelky casteji. A samozrejme gratuluju!!! Se nam to tady zacina nejak rozjizdet, takovych Jeslicatek......  

Jdu zalezt do pelisku a cekat, az se nad ranem ke me priskoci manzel… :-))  

pa  

St

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 13.12.06 10:48

Ahoj holky,
předně moc a moc zdravím KAROLÍNKU- ahojky a ukaž se častěji a poreferuj, co je nového! Téééééda, já valím voči - takže ty seš taky další těhulka s námi?? Takže já, Demi a ty - skoro přesně na týden ve stejném stadiu těhu!!! To je paráda, mám strašně velkou radost!! Já jsem asi z vás relativně „nejdál“ - 8. týden a vlastním průkazku :-)). Takže se opatruj a užívej si těch krásných dnů. Ať ti to hlavně ubíhá.
Demi: doufám, že jsi v pořádku, když tak se ozvi, jak to s tebou vypadá, abychom neměly strach,

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 13.12.06 14:34

Ahoj všem!  

Tak to tak vypadá, že letošní Vánoce budou opět na blátě - což mi už připadá fakt trapné. Navíc, když člověk bydlí ve městě, tak Vánoce bez sněhu vypadají šedivě, smutně, skoro jako Dušičky. Bílé Vánoce snad ani nepamatuju, to bych se musela přestěhovat kamsi na Sibiř, kde by to bylo zichr :-)). Ale i tak si myslím, že důležitější než sníh na Štědrý den, je ta veliká radost, která se nám každoročně o Vánocích narodí, že?   Gerberko: já jsem v pohodě, nevolnosti začínají být intenzivnější, ale zatím to mám bez zvracení. Včera jsem si ověřila u svého gynekologa, že krevní testy jsou v pořádku. Ani nevím, kolik mám v krvi hcg, ale sestra říkala, že výsledky už má založeny v mé kartě, a že nemusím mít žádný strach. Oni totiž, když je v krevních testech nějaká špatná odchylka, tak ženu ihned informují a domlouvají další kontroly a odběry.
Jinak já taky neřeším (zatím v současné době vůbec), jestli čekám holčičku nebo chlapečka, také je mi to jedno. Ale přece jen bych to později vědět chtěla, to proto, abych miminko mohla už v bříšku oslovovat jménem, které mu vybereme.
Gratuluji ti k takové radosti, jako je vidět tlukoucí srdíčko na utz, i k průkazce. Jsem zvědavá, jak pořídím příští týden já. Doufám, že dostanu od lékaře pěkný dárek k Vánocům, stejně jako jsem dostala k narozeninám :-)   Stázi: to pobolívání bříška jsou asi jen normální poslíčci, z toho nemusíš mít obavy. Mně vždycky udělala dobře teplá koupel, pak bolesti přešly. Mně tvrdili ještě v porodnici, když jsem fučela na lehátku pár hodin před porodem, že mám jen poslíčky, že ta pravá porodní bolest je intenzivní, silná. A bylo to tak. Takže jen klid, maminko, brzy už to bude za vámi a manžel to určitě zvládne společně s tebou. Jinak já jsem zjistila, že kdyby se mnou u porodu můj manžel nebyl, taky bych to zvládla, i když on by byl ochuzen o tu chvíli, kdy Honzík „vychrstnul“ na svět :-). Ale na druhou stranu by byl ušetřen těch trapností a blbých řečí, které můj porod bohužel provázely a na které se mi ani teď po 1,5 roce nedaří zapomenout.
Jestli mohu, doporučuji ti, abys manželovi důrazně kladla na srdce, ať s tebou dýchá, ať ti tak pomáhá, protože je to strašně důležité a v těch nejhorších závěrečných bolestech to hluboké dýchání mamince někdy dost dobře ani nejde. Ale když se soustředíš a vnímáš, že na tebe někdo mluví, a že to dělá s tebou, tak je to mnohem lepší.  

Kde se vzala, tu se vzala Karolínka. Tak koukám, že jsme tři zhruba ve stejném termínu. Já jsem 7tt+2, podle MS. Taky užívám progesteron (Utrogestan) 2× denně 2 tablety, to kvůli tomu počátečnímu špinění. Od toho dne už nemám žádné potíže. Progesteron se užívá max. první 3 měsíce.
Já jsem po Utrogestanu jen trochu víc unavená a ospalá, ale to jen večer. Dost možná, že bych byla unavená i bez užívání. Jinak nepociťuji žádné vedlejší účinky. Užívala jsem to i u Honzíka bez problémů.
Tak se, Kájo, opatruj a písni sem zase!  

Všem pěkný předvánoční den přeje
Demi + pokládek (asi 7tt).

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 14.12.06 20:38

Ahojky,
tak mám za sebou UTZ. Trvalo to poměrně dlouho. Závěr je takový, že miminko je uchycené dobře. Doktor ale říkal, že má zřejmě nějaké problémy. (Podle nálezu, který mi pak dal jsme s Kubou zjistili, že je mimi hodně malinkaté. Tedy, gestační váček má normální velikost na 7. týden, ale miminko v něm je hodně maličké). Takže mě čeká ještě minimálně pět týdnů progesteron. No co se dá dělat, kvůli prckovi to snesu. Srdíčko mu tluče krásně :).

S Eliškou mám teď trochu nervy, asi i kvůli těm hormonům. Nevíme proč, ale začala se ke mně chovat docela ošklivě. Hodně se drží Kuby a mě klidně řekne, abych šla pryč. Taky se dost vzteká a fakt neposlouchá (sériově). Je to hlavně únavné a někdy se cítím úplně v koncích. Znáte to: ani po dobrém, ani po zlém. (Ach, jo kdyby mi jen tolik nepřipomínala mě :).

Jinak se máme hezky, díky Bohu. Požehnání prožíváme fakt ve všem. Už se strašně moc těším na Vánoce. Eliška to poprvé už prožívá. Ví, že bude mít Pán Ježíš narozeniny. Slíbila jsem jí, že mu upečeme dort, a že bude spousta dobrot a dárečků.
Taky už se trošku modlí. Většinou: Pae Jíši, děkuju, Amen. Občas si ale tak něco brumlá a pak řekne, že se modlí. Dnes jsme se spolu modlili, aby už byl sníh. Taky už poprosila Ježíše, aby k ní přišel :). Myslím, že lidsky došla na svůj věk nejdál, jak to jde. Jen hádám, jak si to v té své hlavičce srovnala. Důležité, je že ví, že jí má Ježíš moc rád.

Moc vám všem děkuju za vřelé uvítání.

Demi, Gerberka - To jsem moc ráda, že jsme tak na stejno. Aspoň se budeme moc blíž podělit o ty různé kontroly a stavy.
Stazka - Modlím se ať je vše v klidu a pokoji!

Tak dobrou noc, všem.

Karolinka + Eliška (28m + 12t) + Pecička (7t + 1d)

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 14.12.06 21:50

Ahoj holky,  

tak hlasim, ze stale 2v1, dneska jsem opet sama doma, manzel je dneska na nocni a zaroven naposled v praci. Od zitrka ma totiz dovolenou a od ledna nastupuje v ramci podniku na jine misto, uz nebude jezdit, ale sedet hezky v teple v kancelari.  Moc diky, ze na nas myslite, je to znat.   Karolinko, myslim na vas, aby mimi bylo v poradku a taky mala aby se zklidnila. Nekdy je to opravdu tezke. Ty mrnouskove jako by poznali, ze se neco deje a zacnou pak zlobit. Slysela sem to od hodne holek.  

Na me dneska konecne prisla ta prava vanocni nalada, „upekla“ sem dvoje nepecene cukrovi, zbytek bude od mamy a tchyne, zitra, kdyz uz bude jedno, kdy se bobik narodi jdeme s manzelem pro stromecek a darky, v sobotu mam naplanovany trosku vetsi uklid. A hlavne v nedeli se vypravim po 3tydnech konecne do shromazdeni, jelikoz posledni 2 nedele jsem mela ten klidovy rezim.....  

Mejte se vsechny krasne  

St

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 15.12.06 11:34

Ahoj holky,
STAZI: tak ještě držíš pohromadě? :-)) To je fajn, pokud je to všechno do termínu, tak jenom ať ještě mimi je u tebe v bříšku v teploučku. To by byla krása, kdyby se vám narodila přímo pod stromeček!
KAROLÍNKO: aha, to je zajímavé, co všechno se dá na utz poznat. Že píšeš, že mimi je asi malé a tak. No, snad bude všechno v pořádku!
Jinak já mám syna už většího - 6 let - a nijak intenzivně jsem mu ještě nevykládala o tom, že budeme mít  v létě mimi. Chci ještě počkat z toho důvodu, že kdyby se opravdu nedejbože přišlo na nějaký problém a třeba došlo k nejhoršímu, tak mě by utrhlo srdce, kdyby pak syn za mnou přišel a ptal se, kde je to miminko, o kterém jsem mu vykládala, a já mu musela říct, že mimi třeba už není apod. Já vím, že mám hrozně bujnou fantazii :-)), ale opravdu nechci nic zakřiknout a až se opravdu uvidí, že mimi je v pořádku podle testů a dalších utz - a hlavně - až mi bude růst bříško, tak s ním budu více vykládat. Ale zatím ještě ne - i když už je rozumnější.

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 18.12.06 12:50

Ahoj všem!   Posílám nový deníček, tentokrát čistě vánoční, jak jsem před časem slibovala. Budete-li mít čas v tom předvánočním finiši, tak se tam stavte, těším se!  

Přeji všem krásný závěr adventu!
Demi.

Vložit nový komentář