Křesťanské jesličky č.23 - Když přišla na svět Láska - příbě

Ostatní

    Prší už druhý den a kromě deště fouká od hor studený vítr. Nad Betlémem se pomalu snáší podvečer, ikdyž v tomto počasí by člověk řekl, že je večer už od rána. Déšť a vítr nejsou ničím v této zemi neobvvyklé, neobvyklým je však čilý ruch ve městě a už po několik dní přeplněné hostince.

Na cestě od Nazareta přicházejí k Betlému dva poutníci. Muž vede oslátko, na kterém sedí žena s unaveně sklopenou hlavou, kterou jí zahaluje modrý přehoz, muž kráčí prostovlasý. Oba jsou zmáčení deštěm, ženě se občas zimou rozdrkotají zuby.

„Už tam budem," řekl muž a povzbudivě se na ženu usměje, „máš to těžké, holčičko… Ale dá Bůh, postarám se o tebe." „Já vím," odpoví Maria a pohladí si klenuté bříško, „ještě bys mohl počkat,“ promlouvá k děťátku.

Vejdou městskou branou do uliček Betléma, v takovém počasí téměř liduprázdných. Z oken nejbližšího hostince, kam zamířili, aby požádali o nocleh, se ozývá ohlušující rámus, smích a cinkot talířů. Josef uvázal oslátko k nízkému stromku a pomohl Marii sestoupit na zem. Sotva stačili vykročit ke vchodu hostince, vybíhají zevnitř tři opilí muži a za nimi hlasitě huláká hostinský: „Když nemáte peníze, koukejte táhnout!“ Maria se polekaně schoulí do svého pláště a rukou si u vyhublého krku přidržuje tenký přehoz. „A co vy? Uletěly vám včely?" křikne hostinský na ni a na Josefa, jakmile je před očima zaregistroval. Josef se osmělil:" Dej Bůh pokoj tvému domu. Přišli jsme sem z Nazareta, na sčítání lidu. Potřebovali bychom nocleh…vidíte, má žena…potřebuje si odpočinout, protože bude brzy rodit, tak snad u vás…"

„… co u mě! Já nejsem porodní bába. A mám plno, ani u koní už není žádné místo. A v jiných hostincích tady je to stejný, všude je obsazeno, že by špendlík nepropad! Ale peníze, panečku, ty se sypou," zamnul si spokojeně rukama hostinský. „Říkáte, že nikde už žádné místo nenajdeme?" zeptal se Josef a snažil se zakrýt ten veliký strach, který ho málem srazil na kolena. Nedokáže se postarat o svou ženu, když jej nejvíce potřebovala. „Říkám, že žádnej hostinec ani noclehárna už vás dneska nepřijmou."

Josef se ohlédl po Marii. Nehnutě stála a po tváři jí stékaly slzy. Tušil, o čem přemýšlí. Kolik sil je stála celá ta cesta, kolik útrap, kolik nebezpečí. Copak on, je zvyklý, nevadilo mu brodit se vodou, ustlat si na balvanu, jíst jen fíky ze stromů, které cestou potkali. Ale Maria… Věděl, že je unavená, že má bolesti, že se drží z posledních sil, aby se nezhroutila. Chtěl pro ni najít bezpečí, kde by mohla v klidu přivést na svět dítě, které se už hlásilo. Strach vystřídala zlost. „A kam máme jít? Nemůžeme přece zůstat na ulici. Nemusíte brát ohled na mě, ale na ni," ukázal na plačící Marii.

Hostinský si dal ruce v bok a chvíli se na ty neznámé přivandrovalce díval. „No, možná bych o něčem věděl. Ale budete spát na podlaze." „To nám nevadí. Na zemi spíme už tři dny," odpověděl Josef.

Hostinský křikl dovnitř svého podniku jakési Ráchel, že se za chvíli vrátí, ať dá pozor na peníze, mezitím sňal z hřebíku na zdi plášť a lucernu a kývnutím hlavy vyzval oba cizince, aby šli za ním.

Vedl je zpět k cestě, po které přišli a těsně za hradbami města odbočil k pastvinám. Josef táhl oslátko a volnou rukou přidržoval Marii za loket. Našlapovala opatrně, hlasitě naříkala, zadýchávala se, ale odpočinout si nechtěla. Vítr jim šlehal do obličeje, déšť mnohonásobně zesílil a skomírající světlo v lucerně chvilkama zhasínalo.

Došli k jakési chýši, jejíž střechu tvořily snopy z palmových listů, pevně svázané k dřevěným trámům. Chýše neměla ani vstupní dveře, jen jakousi plachtu, která kryla vchod. Hostinský plachtu odhrnul a ukázal těm dvěma, že mají jít dovnitř. „V rohu je v jeslích seno a vedle nastříhaná ovčí vlna. Sena si vezměte, kolik chcete, ať máte na čem spát, ale vlny si ani nevšimněte. Ta patří mně. Jo, a vprostřed střechy je díra, tak tam budete mít pěkně mokro!" A odešel. Do chýše ze severní strany taky foukalo, déšť doslova bušil do střechy, ale Marii a Josefovi to nevadilo. Měli jiné starosti. Josef rozdělal oheň, připravil u zdi provizorní lůžko ze sena a svého pláště. Maria na ně ulehla, aby naplnila své poslání…

Nastala půlnoc. Studený vítr se najednou utišil, déšť ustal a na obloze nad Betlémem se rozestoupily temné mraky. Vyšel měsíc, který rozzářil noční nebe, a s ním i tisíce hvězd, které svítily jako nádherné démanty.

Maria zavinula své děťátko do plenek a něžně mu otírala čelíčko. „Děkuju," zašeptal Josef a snad to patřilo Marii, snad Bohu. Oba byli tiše, Maria lehce hladila děťátku drobounké prstíky, zatímco se samo statečně živilo.

Zvenčí se najednou ozvaly vzrušené mužské hlasy a bečení ovcí. „Hej, je tady někdo?!" zavolal kdosi poblíž chýše. Maria ulekaně přitiskla dítě k prsům, ale Josef vstal a vyšel ven.

„Kdo jste?" zvolal překvapeně ke vzrušené skupině pastýřů, kteří spěšně scházeli z pastviny a hnali před sebou početné stádo oveček. Jeden z mužů na Josefa z dálky křikl:" Říkali, že se právě narodil… Mesiáš. Boží Syn. Že je někde tady a máme jej přivítat. Kde je, viděl jsi ho snad?" „Kdo vám to řekl?" zeptal se Josef ohromeně. „No, vlastně - nikdy jsme je neviděli. Spali jsme támhle nahoře v salaši a najednou byli mezi námi a — podívej ---" pastýř ukázal nad sebe k nebi a všichni se zadívali vzhůru.

Jako ve snu viděli množství nádherných nebeských bytostí, které zářily světlem. Utvořily veliký, velmi zvolna rotující světelný kruh přímo nad chatrnou chýší, kde zůstala Maria s dítětem. Překrásně zpívali, a ačkoli bylo bezvětří, sněhobílé řízy se jim lehce třepotaly. Kynuli pastýřům a vypadali vznešeně a laskavě.

„Sláva Bohu na nebesích a pokoj lidem, ve kterých nalezl Bůh zalíbení. Dnes se vám narodil Spasitel. Nemějte strach. Pohleďte na dítě a radujte se!"

Řekli to? Nebo zpívali? Všude se ozývala nádherná melodie, pastýři s Josefem však užasle mlčeli. Tóny se linuly z nebe, stejně jako se linula zář měsíce a hvězd.

„Pojďte, jsou tady," pokynul pastýřům Josef a odhrnul plátno u vchodu chýšky. Vešli dovnitř, pastýři mlčky poklekali, někteří plakali, jiní velebili Hospodina: „Bůh našich otců navštívil svůj lid, Jemu buď chvála na věky."

A dítě jménem Ježíš leželo v jeslích nahé, jen přikryté vrstvou plenek. Skrz díru ve střeše byla vidět rozzářená nebesa s nespočetným množstvím hvězd. Chlapeček lehce zatřásl ručičkama a pak je rozpřáhl. Snad chtěl do svého objetí všechny hvězdy pochytat, anebo možná jen tak pozdravit svého milujícího Otce.

Nebesa se skláněla a byla tak blízko, až se téměř dotýkala země. Svatá noc, kdy se člověku narodila Láska, přinesla mír a radost všem lidem na zemi.

*Přeji nejen svým „spolubydlícím" v Jesličkách, ale i vám všem krásné prožití Vánoc, svátků, kdy před dávným časem přišla Láska mezi nás. Ať pokoj Svaté rodiny přinese požehnání všem lidem a rozzáří Vaše duše.

Šťastné a veselé…
*Vaše Demi.

Částečně inspirováno knihou Ježíš, autora W.Wangreina.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
monulik
Kecalka 438 příspěvků 18.12.06 14:40

Demi, ďakujem :-) Krásne. Aj tebe požehnané Vianoce…

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 18.12.06 18:48

Ahoj Demi a holky.
Demi je to tak krásné uplně mě mrazí když si to člověk představí.;Moc mě to dojalo.Když vzpomenu na ten shon všude,kde je ten pravý smysl Vánoc?Je třeba se opravdu zastavit a uvědomit si ten čas pokoje a lásky.
Já taky běžím stale někde něco sháním a přitom to nejdůležitější mám kolem sebe mou rodinu.Myslím že to u nás něco změní že jsem si uvědomila jak je důležité být s nimi a ne shánět dárky.Prostě si to s nimi užít.
Vzhůru do toho.
Zdravím všechny jesličkandy ztracenou ovečku Karolínku s Eliškou a mimískem v bříšku.
Stázi myslíme na Vás at jste v pohodě a klidu.
Maky hodně síly s bříškem.
Těhulky Gerberko,Demi a Karolinko at miminka rostou.
Maminky at rostou ratolesti.
Požehnaný týden všem přeje Barča

 
katkab
Zasloužilá kecalka 748 příspěvků 18.12.06 19:49

To je krásný!!!! uf,  mě vánoce strašně dojímají. Stačí mi koledy, vidět úsměvy dětí a už mám slzy v očích.
Tím spíš mě hrozně mrzí, jak se vánoce staly strašným komerčním artiklem ještě se santa klausem v čele. Shon a byznys je na každým rohu. Proto se snažím dodržovat vánoční zvyky a vlastně vysvětlit dětem smysl vánoc.
Všem krásné vánoce!!!

 
marjanka1
Stálice 95 příspěvků 19.12.06 04:30

To je krasne napsane…!!! Diky Moc. Spokojene Vanoce.

 
Klaris
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 19.12.06 08:35

tady jedna nakukovatelka, kterou to dnes rozplakalo - ale krásně..děkuji..
pokojné Vánoce všem a hodně LÁSKY
 Klaris

 
Jirina
Extra třída :D 13224 příspěvků 19.12.06 10:36

Demi, příběh je moc krásný, takhle nějak jsem to vysvětlovala dětem.

Vánoce mám velmi ráda, jsem narozená ve stejný den jako Ježíšek, takže pro mě nabývají ještě druhého rozměru …
Díky, měla jsem co dělat, abych se nerozplakala (jsem v práci, kolega by se divil :o)
nakukovatelka Jiřina  

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 19.12.06 13:46

Ahoj Demi,
krásně a úplně živě jsi popsala příběh narození Ježíše.Deníček se ti opravdu moc povedl.Přeji vám všem lásku a pokoj ,a nejen v době vánoční a předvánoční.
 Zazu

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.12.06 14:09

Zdravím všechny jesličkandy i nakukovatelky (třeba budoucí „spolubydlící“ v deníčku :-) )!

Já žádné dárky nesháním (už je mám), ale přesto na mě ten ruch doléhá. Kdykoli jdu nakoupit a prodírám se davem lidí, kdykoliv zapnu rádio a slyším hafo přeslazených melodií… Už jen čekám, kdy na mě „zrazu“ dolehne potřeba mít v bytě superuklizeno a bude se tím žrát, protože se mi do toho nebude chtít. Holt přestože bych měla být vystužena  „vírou, nadějí a láskou“, i já podléhám neadvetním svodům. Nevím , jestli to přikládat těhotenským stavům (vždycky jsem přemýšlela, co se tím myslí, protože jsem ani v prvním, ani teď v druhém těhotenství, neměla pocit, že bych byla nějak víc přecitlivělá, ubrečená nebo náladová než za běžných okolností), ale jsem nějaká smutná. Nemůžem se na sebe nějak vyladit s manželem. Je hodně v práci a večer, když přijde, se většinou kvůli nějaké maličkosti pohádáme. Nic hrozného, ale kazí to náladu, chjo. Nechci vás tím zatěžovat, ale kdybyste si v tomhle čase  rozjímání vzpomněli v modlitbě a poprosili o klid v duši, byla bych moc vděčná. Jak říkám, není to nic hrozného, ale je to smutné…

Jinak Demi strašně moc díky za nový deníček (tím jsem asi měla začít, co?). Vždycky si snažím tuhle událost co nejvíc „zesyrovět“ , abych nezapomínala, že to nebyla žádná idylka, ale trpký příběh bídy, vytrvalosti, lásky a velké naděje a víry v Boží spravedlnost a milosrdenství. Že to je přesně způsob, jakým bych chtěla prožívat Boží přítomnost v mém životě; v absolutní odevzdanosti, která není nečinností (jak si mnozí špatně vykládají), ale maximálním nasazením pro Boha. A přitom jsem tak malicherná, malá a nízká…s tak velkou potřebou mít kontrolu nad vlastním životem, s touhou naplánovat vše k dokonalosti. Na mně se přesně projevuje neschůdnost téhle cesty. Čím víc se chci zajistit, tím víc se jitřím nemožností splnit všechno tak, jak bych si představovala. Proto mi asi i dělá dost problém pochopit a přijmout Ježíše jako dítě (úsměvné je, že jsem si za křestního „přímluvce v nebi“ vybrala sv.Terezii z Lisieux - od Dítěte Ježíše). bylo by to na dlouho a vlastně spíš na duchovní rozhovor, než na komentář v deníčku, ale ráda se s vámi dělím i o tyhle stavy, věřím, že mě pochopíte.

Co se týká běžných provozních věcí u nás doma. Míša je střídavě k sežrání a střídavě k zakousnutí. Dovede být tak milučký, šikovný a vzápětí provést takovou lotrovinu, že by člověk brečel. Ale je to moje láska. Uvědomuju si, čím dál víc, jak je mou součástí, jak na něho musím myslet, když s ním nejsem, jak bude jednou těžké(a vlastně už je) nechat mu vlastní prostor, vypustit ho do života bez závazků… Brrr já jsem dneska sentimentální :-) Podle poslední kontroly by miminko mělo být v pořádku. Prý už je hlavička docela nízko, ale stále to podle pana doktora drží dobře (no jen aby nedrželo jak Míša, že pak ani nechtěl ven; radši už by se holčina mohla chystat). Teď jsem 34+4tt a nemůžu se dočkat až budu mít před termínem, to těhotenství je tak dlouhé…hlavně ty poslední fáze jsou k nepřečkání.­.člověk se tak těší…

Stazce přeju, aby si  ty poslední hodinky užila a porodila s co možná nejmenšími problémy.
Těhulkám, devět měsíců bez komplikací.
A ostatním požehnaní a krásné svátky VŠEM!

Maky

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 19.12.06 19:04

Ahoj holky všechny zdravím,
Maky já to mám doma taky strašně se snažím být s manželem moc v pohodě a vždycky se najde něco co nás rozhodí.Moc mě to mrzí,ale nedokážu se tomu ubránit.Maky to těhulkovství ti sletí za chvíli,ale bude ti brzy chybět.Já ho mám rok a půl za sebou a někdy hladím břicho až si říkám že jsem na hlavu.    

Dnešek zase shon Anetka měla vánoční besídku,bylo to moc fajn povykládaly jsme si maminky děti měly představení,zpívaly superstár.Koledy u stromečku byly moc krásné.Je to moc fajn tam jsme se sklidnili a užili si to.
Zítra mě čeká práce no uvidíme onemocněla nám babička a manžel jde vyřizovat přestup kvuli tomu úrazu co měl na jaře.Tak doufám že mu to dobře dopadne.Dneska jsme byli s Anetkou a Zuzankou na ušním na kontrole pořád nás trápí hnisavé rýmy a pak s Anetkou na kožním s exemem.Jsem nějak předoktorovaná a manžel taky pořád jezdíme po doktorech.Už jsem si říkala že se na to vykašlu.Zuzance rostou další tři zuby tak je bobešek pořád nevrlá.  

Všem krásné chvíle s rodinou přeje Barča
Stázi jak to s tebou vypadá.

 
makysek
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 19.12.06 19:40

Nepatřím k vám do deníčku, ale Demi, opravdu mě ten příběh dostal. Je to krásně napsané, až k pláči. Přeju všem ty nejkrásnější  Vánoce.

makýš

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 19.12.06 22:46

Ahoj jesličkandy i vy, nakukovatelky!  

Všechny moc zdravím. Konečně jsem se dostala k PC a mám trochu čas, protože moji muži už spí a nikdo mě neruší :-))   Maky: mrzí mě, že jsi smutná. Je docela možné, že své dělá i ten hormonální těhu koktejl, taky to znám. Nevyčítej si to, protože by ti to bránilo jít dál. Máš dost důvodů i k úplně normální radosti - zdravé dítě (vlastně děti) - neboť existují i opačné případy… Znám rodinu s těžce nemocným dítětem, a žijí docela dobře. Naučili se radovat z úplně obyčejných věcí, které jim život přinese, koupili si krásného pejska a naplno si vychutnávají (alespoň mně to tak příjde) každý den, kdy jsou (ještě) pohromadě. Ostatně, ono stačí se podívat na televizi, přečíst si nějaký příběh o tom, jak někteří lidé žijí, jaký mají osud.
Brzy se ti narodí dceruška, to je přece obrovský, krásný dar. Máš úplnou a (doufám) nerozhádanou rodinu, muže, který tě má rád takovou, jaká jsi, i on se určitě těší na druhý přírůstek. To je něco, co opravdu každý člověk říct nemůže.
Pamatuji si na své manželské začátky, nebylo to vždycky bez chybičky. Taky jsme se jednou, brzy po svatbě, s manželem pohádali (kvůli hlouposti), a já jsem po něm mrskla snubním prstýnkem. Pak jsme jej nemohli najít, byl zapadlý v palmě :-)). Ale důležité je každý problém, i sebemenší, spo­lečně vyřešit a dál už pak neřešit.
Ale nemám patent na rozum, jsem vdaná teprve 5,5 roku, takže na jakási hodnocení se moc necítím. Tak ti jen přeji hodně pohody, hlavně teď o Vánocích, protože maminku v pohodě potřebuje jak Míša, tak Madlenka. Na řešení problémů je vždycky času dost. A většinou jich hodně samo vyprchá. Držím palce a posílám modlitbičku.   Lamvinku: koukám, že lítáš a zvládáš s úspěchem poslední dny před svátkama :-)). Besídka musela být opravdu pěkná, taky se těším, až budeme s manželem chodit na ty Honzíkovy.
Mrzí mě, že jsou holky tak nemocné. Nezapomenu na vás v modlitbě!   Karolínko: moc a moc věřím, že časem bude všechno s děťátkem v po­řádku. Hlavně se drž ty. Na nic nejsi sama, víš?   

Jinak souhlasím s tím, že současné Vánoce hodně pozbyly na svém smyslu, pokud jde o honbu za perfektností, luxusem, a skoro se vytratilo to původní… Kdybyste věděly, co jsem jednou zažila na půlnoční - byl to příklad toho, jak někteří lidé přistupují k návštěvě kostela…  

Pozítří jdeme na kontrolu s miminkem. Moc doufám, že už uslyším srdíčko a bude všechno v pořádku. Dám vám pak vědět!  

Tak zatím všem dobrou noc,
Demi.

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 19.12.06 22:55

Ahoj holky,  

jen kratince po dnesni KO. Nalez stale stejny, tedy nezda se, ze by se k necemu schylovalo...... :-((  Dneska jsem prerovnavala miminci veci, uz mi z toho lehce hrabe. Pokud neporodim, jdu se ukazat 27.12. A ted uz skacu do postele, jsem z toho celehp dne nejaka zmozena.
Zitra napisu vic
pa, St 38+6tt

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 20.12.06 13:48

Ahoj holky,
tak už je těsně před vypuknutím svátků, že?
DEMI: děkujeme za krásný deníček. Moc hezky jsi to napsala a člověk si opravdu může jenom představovat a snít o tom všem, jak to tenkrát asi probíhalo.....což je moc povzbuzující. Držím ti palce na kontrolu - ať se staneš šťastnou majitelkou těhuprůkazky tak jako já! Tak pak dej vědět, co a jak.
MAKY: chápu, někdy je to těžké v každodenním shonu a ruchu najít vnitřní klid a spokojenost. Já jsem viděla, jak se dá žít v klidu a míru i ve všedním životě u sestřiček v klášteře a moc jsem se to chtěla naučit (můžu říct, že to celkem ovládám, ale k té pravé „dokonalosti“ žití ve všedním životě mám taky dost mezery. No, je to taky otázka takového „cviku“, ani nevím, jak to co nejlíp vyjádřit. Je pravda, že je to běh na dlouhou trať, než se to člověku podaří. My s manželem jsme spolu skoro 10 let od svatby (příští rok v červnu), takže vím, že už to bývá s partnerem někdy stejné, dělají se pořád ty samé věci atd. Ale je to otázka takového vnitřního „vidění“ - prostě jakoby člověk měl v sobě takové „vnitřní“ oči, které umožní dívat se na toho druhýho opravdu pořád zamilovaně a s láskou v srdci. Já kolikrát řeknu: „Já bych se klidně vdala za tebe podruhé. Nechceš si mě znovu vzít? Já bych si tak klidně s tebou zopakovala svatbu :-)), jak byla krásná“. Prostě pořád se snažím nosit v sobě to hezký. A když mě občas naštve? - jsou přece horší věci na světě. Já mám taky svoje mouchy - takže je to hodně o toleranci.
STAZKO: tvoje miminko bude tím pravým vánočním překvapením! Moc se těšíme!
KAROLÍNKO: doufám, že ty jsi také v pořádku.
LAMVÍNKU: ať zvládneš ve zdraví všechen předvánoční ruch a shon
Holky, já nevím, jestli se ještě ozvu. Teoreticky bych měla být v práci normálně do pátku a ty tři dny mezi svátky taky. Jenomže syn už čtvrtý den bojuje s kašlem, zatím chodí normálně do školy, ale v noci na dnešek kašlal dost, takže je docela možný, že zítra s ním povalím k doktorce a byla bych doma na OČR - určitě i mezi svátky, nejenom do pátku. Ale doma nemáme net - já píšu vždycky jenom z práce, takže bych se ozvala potom.
VŠEM PŘEJI KRÁSNÉ POŽEHNANÉ VÁNOČNÍ SVÁTKY A V NOVÉM ROCE S TOU MAGICKOU SEDMIČKOU ZA KONCI HODNĚ ŠTĚSTÍ A AŤ SE VÁM VYPLNÍ VŠECHNA VAŠE TAJNÁ PŘÁNÍ A SNY.
Vaše Gerberka

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 21.12.06 21:24

Hezký předvánoční večer všem,  

mám po kontrole na gyne a jsem už oficiálně nastávající maminka. Děťátku bušilo srdíčko, dostala jsem průkazku, termín porodu máme 6.8.2007 (dle utz 8.8.07). Máme se dobře a už jsme v pohodě.  

Doufám, že ta správná pohoda vládne i u vás všech!  

Srdečně zdraví Demi + pokládek (8tt)

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 22.12.06 09:24

Demi- gratuluju!! Nadelis mi ho k narozkam?!? Mam je 10. :-))  

My drzime stale 2v1, dneska se chystam do prace na predvanocni vecirek, tak sem zvedava, jake to bude mit „nasledky“.  

Preju vam vsem krasne, pozehnane proziti vanocnich svatku a do noveho roku Bozi vedeni a pritomnost!!  

St, 39+2tt

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.12.06 07:54

Ahoj holky všechny moc zdravíme.Dneska budeme strojti stromeček holky se už moc těší zpívají si koledy a vánoční písničky je to moc fajn akorát bych řekla že si  vybírají všechno zlobení co za celý rok nestihly.No možná je to tím že jsem s tím shonem se tolik nevěnovala.Včera jsme večer byli na živém betlémě holkám se to moc líbilo vzali jsme sebou i děti švagra taky se jim to líbilo .Zuzanka byla s babičkou doma má zánět středního ucha tak berem antibiotika.No doufám že aspon na štědrý den nepůjdem na pohotovost bývala to u nás tradice když byly holky menší,místo na půlnoční na pohotovost.
Stazi držíme palečky.
VŚEM KRASNE A POŹEHNANÉ PROŹITI VANOĆNÍCH SVÁTKÚ S RODINOU V KLIDU A MIRU.AT NAPLNI NAŠE SRDCE RADOST Z NAROZENI SPASITELE JEZISE KRISTA.
Barča s rodinou

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 23.12.06 11:57

Ahoj holky,

ještě jednou moc gratuluju našim těhulkám, Gerberce, Demi i naší zakladatelce Karolínce!!! Je to zázrak!

A všem obyvatelkám našeho deníčku a nakukovatelkám taky přeju klidné a pohodové Vánoce plné radosti a lásky! A Boží vedení a požehnání do nového roku!

Vaše Šárka

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 28.12.06 19:07

Zdravím všechny! Vánoční doba v plném proudu, tak nikdo nemá čas psát, že? Já jsem teď trochu smutná. Právě jsme odvezli moje rodiče na autobus. Byli tu něco přes týden a zvlášť s mamkou to bylo super. Vždycky to strašně rychle uteče, tím spíš, že člověk ví, že dojedou zas až nejdřív za 2-3měsíce. Ale nic. Ono to zas přejde. :-) Navíc jsem tedy značně zlenivěla neb maka převzala veškerou péči o Mišulu, takže já se válela, četla a válela a četla a občas si zašla zaplavat. Až jsem si připadala divně… :-). Tak Michal už brble, že se mu mám věnovat, končím. Mějte se krásně! Markéta

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.12.06 18:32

Tak Maky plně tě chápu že ti mamka chybí.Já si zase vždycky přivyknu na neteře.Jsou tady doma pět holčin pořád rušno každý večer hraní různých her.Moc fajn pak si sam lezou na nervy,ale když odjedou tak nám moc chybí.
Fakt všechno moc letí.Uvidíš brzy budeš zase veselá,Mišulka tě brzo rozveselí.
Přejem krásný víkend pohlad za nás Mišulku a mimíska.  

Stázičko jak to s tebou vypadá? Moc na tebe myslíme posíláme modlitbičku,at jste vpořádku.
Zdravíme Maxíka a Demi s klukama.
No my jsme bojovali s kojením,ve středu Zuzanka vůbec nechtěla pít strašně křičela a vztekala se,myslela jsem že je po kojení.ted už se to začíná upravovat,díky Bohu.Chtěla bych ještě vydržet je to moc fajn to pouto a víckrát už ho asi nezažiju.
Gerberko,Karolínko doufám že jste v pořádku.  

Zazu ,Sarah jak se daří?
Užívejte sněhu holky víc už letos a si nebude naše holky se válejí pořád.
Všem požehnaný víkend přeje Barča    

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 31.12.06 21:20

Ahojte, teď jsem se dlouho neozývala, přece jenom byl manžel víc doma, tak toho času nebylo, a taky na mě padla nějaká ta deprese :-(
Ale už je líp.
Ať vás všecky v novém roce provází Boží požehnání. Eva   

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 31.12.06 21:22

A koukněte, co jsem našla :-)
https://www.emimino.cz/…HPIM7355.JPG

E.

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 31.12.06 21:23

Samozřejmě uhodněte, kdo to je, že? Pomůcka - miminko  se jmenuje Kubík.

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 01.01.07 15:36

Ahoj Jeslickandy!!!!  

Maxiku, ty ses neprekonatelna cenicharka, vzdycinky vis vsechno prvni..... :-)))))  

Tak tedy 27.12.2006 ve 2.18 rano jsme dostali ten nejkrasnejsi darecek - syna Jakuba. Meril 53cm a vazil 3,75. Porod byl velice rychly, voda mi praskla 26.12. pred 20,00, do nemocnice jsme dojeli bez jakekoli bolesti. Ty prvni prisly kolem 21,30 a cas narozeni jsem uz psala. Byla sem strasne moc potrhana, Kuba mel obrovskou hlavu, takze me potrhal uz vevnitr, byl nutny nastrih, takze vypadam jak nejvetsi fanda Slavie… :-(( Navic jsem ztratila moc krve, protoze mlada doktorka, ktera me rodila si nevedela se sitim rady, tak nechala privolat starsiho lekare, na ktereho jsme cekali 20min..... Druhy den po porodu jsem nebyla schopna si dojit ani na zachod, ale diky PB je to uz o hodne lepsi a hlavne, ze nas uz pustili domu. Pobyt v porodnici pro me byl opravdovou zkouskou, hlavne kvuli spolubydlicim­.....Malej je moc hodnej, vubec neplace, tak doufam, ze mu to vydrzi co nejdyl.  

Poloha v sede mi zatim moc nevyhovuje, takze prozatim koncim. Preju vam vsem do noveho roku vsechno dobre, Bozi ochranu a pozehnani!  

papapa  

Stazi a Kubikula

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 01.01.07 16:47

Stázko, gratuluju a přeju, ať  Kubík prospívá na duchu i na těle a je milý Bohu i lidem. Máš krásného chlapečka a super krátký porod - teda až na to štupování, snad bude brzy lépe ;-) Čenichám jen když vím, že by mohlo být co vyčenichat :-)  

Doufám, že jste měly všecky hezké vánoční svátky, že miminka se drží a rostou, případně se pomalu připravují na evakuaci (Maky ;-), a že Sarah a já už nebudeme dlouho zbytečně investovat do těhotenských testů :-) .
Kluci teď odjeli navštívit babičku, zůstala jsem doma, že budu uklízet, tak bych měla začít něco dělat… Pa. Eva  

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 01.01.07 21:01

Maxiku- mas naprostou pravdu. Porod byl krasnej, kratkej, ale to stupovani...... :-(((
Zitra k nam prijde na navstevu sestricka, tak snad bude vse v poho. sem nejaka nervni z toho, ze porad spi......
papa
 St

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 02.01.07 07:54

Stazičko moc gratulujem ke Kubíčkovi at je zdravý a dělá Vám jen radost,necht ho Boží požehnání provází celým jeho životem.
Maxíku jseš dobrá já bych to nenašla.
hezký den všem přeje Barča

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 02.01.07 13:10

ahoj všem:)
a krásný nový rok 2007 , naplněný Božím požehnáním a pokojem.

Stazinko, moc a moc blahopřejeme a Kubíkovi přejeme do života vše nejlepší.
(tohle jméno jsme měli vybrané taky:)), ale máme Barunku:)

Táta nám dnes zase odjel, tak už jsme opět samy.
Jinak Barunka mi před chvílí usnula, a zrovna začalo chumelit, tak to zaspala:(, moc ráda se dívá, když padá sníh. No, snad se letos ještě dočkáme.

Jinak Evi, u nás taky doufáme, že těch těhu testů moc nepadne:)

krásný a pohodový 1. novoroční týden přeje Janka

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 03.01.07 13:39

Ahoj všem v novém roce!  

Opět se po delší době hlásím. Během vánoc jsem měla dost problém sednout k PC, jednak jej okupoval manžel, který rychle dokončoval nějakou práci a jednak mám problémy sama se sebou. Nevolnosti dosáhly vrcholu. Párkrát se mi málem stalo, že jsem se pozvracela na veřejnosti, jednou dokonce v Hypernově na rohlíky. Přepadá mě to úplně nečekaně, naštěstí mám čas doběhnout na WC nebo se oplachovat ledovou vodou. Přes den jsem často usínala, takže Honzíka měl na starosti manžel nebo babičky. Vzhledem k tomu, že mám i problém uvařit jídlo, byla jsem ráda, že jsme si mohli dovézt jídlo od babiček.
Byt mi pustne, nemám sílu pustit se do uklízení, výkon pro mě představuje i nakrmení Honzíka. Ten je teď navíc nemocný, kašle a má zaraženou rýmu už od Štědrého dne. Včera jsme byli u Dr., která mu předepsala chemoterapeutikum, tak je užívá co 12 hodin.
Opravdu nevím, jak to zvládají jiné maminky bez babiček, já mám dojem, že nezvládám absolutně nic.   Stázko: velikánská gratulace k miminku Kubíkovi! Moc vám to na fotečce sluší. Přeji vám hodně Božího požehnání, zdraví a lásky a už se těším na další fotky!   Lamvinku: doufám, že už jste zdraví. Posílám pohlazení Zuzance. Naše Dr. nám doporučila nechat Honzíka naočkovat vakcínou proti pneumokokům, kteří způsobují různé záněty (i středního ucha) a s tím spojené komplikace. Bohužel to nehradí pojišťovna, jen dětem, které na opakované záněty dýchacích cest trpí, je hradí myslím do plné výše. Je to na doporučení dětského lékaře. Tak se zeptej své dětské Dr., jestli by to nestálo pro Zuzi za úvahu.  

Všem ostatním hodně Božího požehnání, aby se vám v novém roce splnilo všechno, o čem sníte
přeje Demi.

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 03.01.07 14:13

Ahoj" jesličkandy"
Přeji vám všechno nejlepší do nového roku.Ať vás provází Boží požehnání na každém kroku.Hodně zdraví,lásky a pokoje vám všem i vašim rodinám.Obzvláště všem těhulinkám( a že jich máme v Jesličkách požehnaně)-aby jim mrňousci dobře rostli a byli zdraví a vše okolo těhotenství bylo úplně v pohodě.
STAZI blahopřeji k narození Kubíčka.Hodně jsem na tebe myslela a jsem ráda,že jsi to dobře zvládla a Kubík taky.To ,že spinká si užívej,máš asi Boží dar v podobě hodného dítka a to vážně nemá každá maminka.Tak ať jste všichni zdraví a tobě se všechna poranění rychle zahojí.Musím kouknout na fotky.
Teď už musím letět domů,tak zase příště něco písnu.
Zazu  

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 03.01.07 17:36

Ahoj Jeslicky,  

nestiham napsat nic delsiho, natoz reagovat, chci jen upozornit, ze sem do nasi galerky dala 2fotky Kuby. Jedna z porodky a druha z domova.  

Jdu krmit tygra,pa  

St

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 04.01.07 16:33

jdu se pokochat ;-)  

E.

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 08.01.07 13:22

Ahoj holky,  

zdravím vás, okdyž nevím, jestli tady některá jste :-)  

Daří se nám dobře, v sobotu jsem byla na kontrole na gyne, jen tak čirou náhodou. Přišla jsem tam pro recept na utrogestan, který už mi dochází a sestra hned, že pokud chci, udělají rovnou prenatálku. A já, že nejsem připravená :-)), protože jsem jinak měla přijít až 11.1. No ale zůstala jsem tam nakonec. Přes vánoce jsem přibrala jen 200g, miminko měřilo necelé 3 cm a předvedlo na utz pěkný kotrmelec. Takže jsem byla moc ráda, že je všechno v pohodě. Na další kontrolu mám přijít 20.1.  

Doufám, že jste všechny prožily Vánoce i vstup do nového roku v pohodě a ve zdraví. Já právě řeším otázku, co jíst (kvůli nevolnostem) a co nejíst (kvůli listerioze). Celé těhu nejím zrající sýry, paštiky, téměř žádné uzeniny a kupované saláty. Stejně ale je mi divné, že kdysi ženy jedly normálně všechna jídla, na která měly chuť a teď aby člověk jedl jen chleba s chlebem… Dokonce už uvažuji i o tom, že na příští kontrole požádám dr. o krevní testy na listerii, abych měla větší jistotu, že je všechno o.k. a miminku se u mě daří dobře. Tak na mě působí všechny ty informace v médiích. Skoro už se těším, až budu mít po porodu, a ustanou ty strachy, co všechno může ohrozit dítě, když je ještě tak malinké v bříšku.  

Tak všem papa, a Stázko, na fotkách jste oba čačaní :-)
Demi + Honzík + pokládek (9tt+6)

 
stazka
Kelišová 5511 příspěvků 09.01.07 16:59

Ahoj holky,  

zdravim v rychlosti, nez se vzbudi diva zver. :-)) Dneska jsme meli doktorksky den, nejdriv byla maminka rano na gynde, nechala si totiz vytahnout stehy, co ji tak desive tahaly -  a je mi uplne uuuuuuzasne. Dr byla s jizvou spokojena. A ted odpoledne jsme byli s Kubistem na prevazeni u detskeho - za 10dni doma pribral 0,5kg, mame 4100g, takze zadna chudinka...... Sem moc rada, ze to takhle dopadlo.  

Demi - naprosto chapu tvoje obavy, prozivala jsem to v tehotenstvi stejne - takovych vysetreni a informaci, ktere v nas vyvolavaji jen zbytecne obavy. Pri kazdem vysetreni a kontrole se delalo neco. Stejne by to na mem postoji k miminku nic nezmenilo, a verim, ze i u Tebe. Nemej obavy, jste oba v Jeho peci!! Myslim na vas!!  

Tygr bengalsky uz zacina vyjecovat, letim zivit.....  

pa  

St

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 09.01.07 18:06

Ahoj holky všechny zdravím u nás je zase rušno Terezka nás opět poctila návštěvou vší ve svých vlasech.Už jsem z toho zralá na psychinu.Dneska jsemzase byla ve škole za ředitelkou to není možné aby to bylo pořád dokola.Prý se rozjela další vlna.Už mě to štve holkám jsem ostříhala vlasy Terezka to nese moc špatně měla vlasy až pod zadek a ted je mám pod ramena.Doufám že si brzy zvykne.Naštěstí jsme to chytli hned v začátku tak snad už bude klid.Pořád jen peru a přebírám vlasy jak opice.  

Stazí malý velký chlapík je moc krásný moc vám to sluší.Já jsem měla taky potíže se stehama po Zuzi tahala jsem si je doma sama byl to děs.Hlavně že je Vám fajn.  

Demi to je krásný jak ti to letí už budeš mít čtvrtinu za sebou.chjo.  

Zdravíme všechny ostatní.
Musím končit Zuzi kolem poletuje a tatínek sklízí stromeček.Tak půjdu žehlit.
Barča a cácorky

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 09.01.07 20:43

Ahojte,  

U nás je jaksi divoko, Dalkovi se vydaly na pochod další zuby, takže v noci nespí a ve dne fňuká a taky oko skoro nezavře, nic ho nebaví… no zuby, no :-(   Vánoční stromek je stálé lákadlo, už bychom ho měli taky zrušit.   Lamvínku - ty jo, to snad není pravda s těma breberkama, ví se aspoň, kdo to do té školy nosí? Chudinky holky, jestli si na ty vlasy potrpěly…   Demi - co, už je líp, povolily trochu nevolnosti? Honzíka zvládáš? Dostanete se někdy i ven?
S tím jídlem je to těžké, čím víc člověk ví, tím víc se bojí. Já, když jsem byla cca v 8. týdnu s Dalekm, jsem snědla zkaženou bagetu - přišla mi divná, ale přičítala jsem to těhuchutím, zvracela jsem + průjem, a vydržel a je v pořádku; dneska už bych si to netroufla vůbec koupit. Kamarádka potratila ze salmonelózy - olízla zbytek těsta z mísy - byly tam vajíčka.
Stázko - Kubík pěkně roste, je to fešáček  a koukám, že se nestydí říct si o jídlo ;-)   

Mějte se zatím, zase mňoukání z pokojíku… E.

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 15.01.07 14:00

Ahoj Jesličky!  

No kde jste všechny? Nebo čekáte na nový deníček? Přiznávám, že čekám taky, až se toho některá tady ujmete :-)
Nevíte někdo, co je zase s Karolínkou? Minule psala tak záhadně o svém těhu, že mám trochu obavu. Nebo má souputnice Gerberka, kde zmizela…  

Jak se máme my? Docela to už ujde. Ty nejhorší nevolnosti zvolna ustupují, normální chutě už se mi vracejí, a protože už nemusím užívat Utrogestan, tak už nejsem ani tak ospalá.
Maxiku: ven bych šla hrozně ráda, ale Honzík teď marodil, užíval i ATB, měl zastavenou rýmu a teploty. Protože stále sám po schodech do 4.patra nevyjde bez mé opory, tak zatím nemám odvahu jít s ním ven sama. Chodí s ním proto manžel, nebo babičky o víkendu. Dost mi to chybí.
Lamvinku: tak jak s těma breberkama ve vlasech? Už je to nadělení pryč?
Stázko: jak se daří maličkému a tobě? Jak zvládáš kojení? Já si pamatuju, že první 2 měsíce jsem kojila každou hodinu hodinu :-)). Ale vůbec mi to nevadilo.  

Tak doufám, že brzy některá písnete nový deníček, vždyť už jsme zase tak vzadu.  

Tak zatím ahoj!
Demi

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 16.01.07 07:28

Ahojte, jsem tady jsem naživu ;-), jen jaksi nestíhám, nějako se na nás valí problémy v širší rodině i u nás, lítám po doktorech, včera si Dalek stáhl z naší provizorní špajzky láhev medu a má pořezanou nohu, takže veselo.
O víkendu jsme byli na společném shromáždění sborů AC slezské oblasti v Karviné, potkali jsme tam své známé, kdysi žili v Ostravě, mají své dvě biologické děti (ty si pamatuju jještě jako miminka, s jejich rodiči jsme dělali tábory a nedělku) a v pěstounské péči teď aktuálně dalších pět, žijí teď v Oldřichovicích, vznikl tam takový projekt pro pěstounské rodiny s více dětmi; v sobotu se za nimi jedeme podívat. Mají asi doma pěkný cvrkot, nejmladší jsou dva asi rok a půl staří kluci, ale je vidět, že se v tom našli.   Demi - to jsem ráda, že ti je líp; snad to časem bude ještě lepší i s Honzíčkovým zdravím; je moc fajn, že máš tak ochotnou rodinu.   Deníček - mám celkem rozmyšlený, pošlu snad večer nebo zítra, jak dítko a manžel dovolí.
Hezký den. E. 

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.01.07 10:17

Ahoj holky tak my taky žijem,ale dobojováváme s všíkama a jedem etapu angín lehla mi ted Anetka s Terezkou,Zuzi je v pohodě jen ty její teploty mě mrzí.
Takže u nás nic moc nového za dva týdny jdeme s Anetkou na zápis tak jsem zvědavá jak nás uvítají,co nám řeknou na tu naši mluvu.  

Doufám že nám vyjde zase někdy srazík co Demi a Maxíku.  

Už mi to chybí náš tatínek ještě dodělává rehabilitaci a příští týden by měl vyřizovat přestup na lehčí pracoviěště doufám že mu to vyjde.  

Demi jsem ráda že je ti líp, pozdravuj Honzíčka a mimíska.  

Maxíku to je mi líto že se Dalísek pořezal, pofoukej mu to za nás.  

Stázičko pohlad za nás chlapíka at tě nesní.To je fajn že mu tak chutná a mámino mlíčko je to nej.  

zdravíme všechny jesličkandy a přejeme požehnaný týden.
Barča a marodíci.

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 17.01.07 11:54

AHOJ HOLKY Z JESLIČEK!
Moc vás všechny vítám v novém roce a přeju boží vedení, lásku, štěstí a zdraví nám všem a dětičkám!
Já vím, že se ozývám po strašně dlouhé době, ale my jsme byli kompletně přes celé Vánoce nemocní. Nejdřív jsem začala já s teplotama (okolo 37,7 C - volala jsem i na pohotovost, jestli můžu Paralen - prý ano, tak jsem měla dohromady 3 tablety - vždycky jenom na noc), pak jsem měla strrrrašlivou nosohltanovou rýmu, i kašel; nechtěla jsem brát žádné léky nebo spreje kvůli mimi. No, nějak jsem to přestála, bylo to akorát na svátky. Pro jistotu jsem hned první pracovní den zašla za obvoďačkou, aby mě poslechla, jestli to nejsou průdušky (nebyly). Pak začal marodit synek - 29.12. ráno zvracení, horečka - letěli jsme k doktorce, ta naznala angínu, napsala antibiotika. Jenomže to mu vůbec nezabralo! Přes celý víkend mu teplota kolísala od 37,7 do 39 C. Pak 2.1. měl ráno zase 38 C, valili jsme k doktorce, ta nás poslala na rentgen plic, jestli tam nemá zápal (díkybohu neměl), takže napsala opět ta stejná antibiotika na pokračování a další dva týdny na OČR doma!! Naštěstí teplotka mu hned druhý nebo třetí den klesla a museli jsme být rekonvalescenti :-)). Samozřejmě do toho všeho na Silvestra se manžel probudil se šílenou bolestí v krku a s teplotou 38 C....... No, holky, řeknu vám - co nás to teda postihlo :-)), to se nám ještě nestalo. Ale postupně se všechno zlepšovalo (i ten manžel) a teď už je to dobré. Já jsem vlastně až tento týden od pondělí opět v práci a malý ve škole. Tak to jenom tak, abyste věděly, že jsem tak zmizela :-))
STAZIČCE moc a moc gratuluju ke krásnému kloučkovi Kubíkovi!! Tak nakonec to byl chlapec - jojo, to je paráda! A zvládli jste to perfektně - a ten rychlý porod! To se s mými 24 hodinami vůbec nedá srovnat! Hlavně že jste zdraví, že pěkně přibírá - užívej si to! Hrozně rychle to letí.
A co MAKY?Nenarodila se jí už holčička? Nevíte něco?
A co KAROLÍNKA? Mám obavy, aby byla v pořádku - psala, že ten první utz trval pěkně dlouho a že prý mimi má „nějaké problémy“ a že bere dávky progesteronu. Tak nevím, snad je v pořádku.
DEMI: doufám, že už je ti lépe. My všechno zvládáme s minimální pomocí babiček, ale jsem ráda, že aspoň moje mamka občas zajde do družiny nebo tak. Posílám ti spoustu síly!! Psalas, že jsi zvracela a seš strašně unavená - tak doufám, že už je to lepší?
Všechny ostatní holky moc zdravím - LAMVÍNKA a berušky, SARAH, ZAZU
No, a to pro mě nejhezčíjsem si nechala na konec…:-)))) Teď v pondělí 15.1. jsem byla opět u doktorky. Už mám 3 měsíce těhu za sebou, jsem tak ve 14. týdnu. Vyšetřila mě nejdřív normálně pohmatem a vzala stěry na prevenci (byla jsem naposled před rokem), a podle utz taky všechno odpovídá, srdíčko tam buší - prostě jsem moc šťastná!! Moc a moc děkuju za ten zázrak. Jinak jsem samozřejmě byla ráda, že jsem mohla být teď vlastně tři týdny doma (nejdřív Vánoce a pak OČR), že jsem si zároveň i odpočala :-)) - to je tak trochu výhoda na OČR (naštěstí můj zaměstnavatel nedělá žádné problémy, jsem ve státním). Naštěstí jsem neměla takové návaly na zvracení jako Demi (i když teda dvakrát jsem zvracela taky - brrrrrr - to z prvního těhu vůůůbec neznám!!). Ale teď se mi to už zdá v pohodě, taky se mi vracejí „původní“ chutě (čokoládka - můj favorit :-)) a energie začínám mít na rozdávání!! Příště jdu 5.2. a bude mi brát krev na tripple-testy. Upřímně řečeno - z toho mám největší obavu, hodně jsem četla, že vycházejí falešně pozitivní nebo co :-((, tak se budu moc modlit a snažit se všechno přenechat na Jeho vůli…
No nic, doufám, že je to z mých novinek tak všechno :-)). Jo ještě - manžílek se rozhodl přes zimu, kdy nemůže pracovat na stavbě domku, že mi upraví kuchyň - koupili jsme nový nerezový sporák a bude mi měnit pracovní destku a posouvat skříňky a podobně. Tak jsem taky ráda. Vy, které bydlíte ve starším domku, to asi znáte - na jednom konci člověk něco spravuje nebo buduje a za pár let je potřeba taky trochu vylepšit to stávající.....:-))
Tak ahojky!! A hezké požehnané dny všem!!

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 17.01.07 22:28

Ahoj děvčata,  

moc ráda bych vám toho napsala víc, ale zvládnu vás jen pozdravit. Ty nevolnosti jsem teda pěkně zakřikla, je mi už 3.den zase zle (nejhůř asi večer), žaludek mám kdesi v krku a jsem strašně unavená.
Ale stejně: Maxiku, doufám, že nožička se Dalískovi už pěkně zahojila, myslela jsem na vás. Pohlaď a popusuj malého!  

Pa, Demi. (12tt)

 
Gerberka
Závislačka 3079 příspěvků 18.01.07 08:35

DEMI: to je mrzutý, že ti bývá takhle blbě :-(. Ach jo. Mně bývalo taky nevolno, ale dalo se to vždycky nějak překonat. Navíc chodím pořád naplno do práce, tak mi někdy ani nic jiného nezbývalo než zatnout zuby. Ale prý když bývá hodně špatně, tak je to signál, že je všechno okolo těhu v pořádku :-))) - nebo se to tak někdy říká, tak aspoň slabá útěcha :-)). Každopádně přeju, ať se to brzičko zlepší a budeme si moct nadále sdělovat svoje čerstvé dojmy :-)). A Honzíček je doufám taky už zdravý.
MAXÍKU: doufám, že nožička už je zahojená, že všechno dobře ošetřili.
Tak zatím moc pozdrávků všem :-)

Vložit nový komentář