KŘESŤANSKÉ JESLIČKY, č.5 - Zamilovaný mazanec, aneb ... aby

Rodičovství

Ahoj kuchařky a gurmáni, blíží se Velikonoce a tak je na čase navodit i v našem deníčku tu správnou jarní atmosféru. Připravila jsem si pro vás jeden zajímavý recept. Pokud už si ale oblékáte kuchařskou zástěru, zadržte! Na tenhle mazanec mouku potřebovat nebudete...

*Ingredience:

700 g věrnosti
180 g zamilovanosti
180 g pokory
3 důvěry
hrst vášně
hrst romantiky
40 g trpělivosti
3 dl otevřenosti špetka námahy

Kostku trpělivosti rozdrobíme a promícháme s trochou lásky. Když se rozpustí, přidáme 3 lžíce otevřenosti a 2 lžíce věrnosti, rozmícháme a necháme vykynout.
Pokoru utřeme s láskou do pěny, postupně vmícháváme důvěru, přisypeme hladkou věrnost, vykynutou trpělivost a se špetkou námahy a veškerou otevřeností zaděláme tužší těsto. Nezapomeňte přidat hrst romantiky. Pak vytvarujte bochánek.
V této fázi máme nejtěžší část za sebou. Dáme těstu čas, aby mohlo kynout a růst. Po vykynutí bochánek potřeme důvěrou, posypeme hrstí vášně a ostrým nožem těsto nařízneme do tvaru kříže.
Mazanec pečeme dobře vyhřátou vytrvalostí. Po chvilce příkon lehce zmírníme a dopékáme do zlatova.
Při servírování nezapomeňte cukrovat :o).*

Když jsem přemýšlela o tématu tohoto deníčku, proběhlo mi najednou hlavou: „zamilovaný mazanec“. Vedena náhlou inspirací jsem otevřela Praktickou kuchařku - dostala jsem ji jako svatební dar - a nalistovala velikonoční mazanec. Pak už stačilo jen do:,–(it vhodná slova. Jinak jsem se držela přesně návodu ;-). Přeji dobrou chuť!

Karolinka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Missorka  30.03.06 21:26

Karolínko,

tenhle článek mě „praštil“ do očí… ;-)

Už nějakej ten pátek mám doma (doufám, že stále zamilovaného ;-)) Mazance s velkým M a moc se těším, že za nějakých šest týdnů, budeme konečně všichni Mazancovi. :-)

Ať se vám všem daří péct podobné mazance (s malým M) :-)

Peta a spol.

 
anajka
Kecalka 354 příspěvků 30.03.06 21:31

Karolínko,

i když nepatřím k vám do deníčku, vždycky je čtu a musím říct, teda napsat:), že píšeš skvěle. Tvoje deníčky se mi moc líbí !
Ahoj Anajka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 31.03.06 08:15

Ahojky,

vzbudili jsme se do uplakaného deštivého rána. Snad se přes dopoledne vyprší a budeme moct ven. Do té doby se budu „prokousávat“ hromadama prádla na praní a žehlení.
Práce na bytě pomaličku pokračují, ale znáte to: „co se vleče, neuteče“ :).

Doufám, že nejste vyplavené!

Missorka - Teď jsi mě fakt dostala :)))! Tak to ber jako blahopřání a text do přáníčka zároveň.

anajka - Moc díky.

Karolinka a Eliška (za 2 dny 20m)

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 31.03.06 10:43

Ahoj Karolínko,

teda to je návod! Moc se mi líbí, je vidět, že jsi člověk tvůrčí :-)) Ale přece jen jsi zapomněla na jednu docela důležitou složku - koření s názvem humor, které by nemělo nikdy chybět a se kterým se mnohé situace řeší mnohem lehčeji.
Ale jinak - super!

Zatím ahoj!
Demi

 
mamulka
Kecalka 250 příspěvků 31.03.06 14:26

Karolinko,
moc krásný deníček!
Jen té trpělivosti bych v našem případě přidala raději víc, než jen těch 40 g ;-)
Krásný den přeje mamulka (Šárinka 18 měs, Petínek zítra 3 týdny)

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 31.03.06 16:59

Ahoj,
Karolinko, musim souhlasit s holkama, denicek je super. jako vzdycky. :) To je fajn, jak jste si uzili dovolenou… U babicky si clovek vzdycky hezky odpocine, haha. Ja uz se taky tesim, az zas konecne pojedem domu. Jen ta svatba, to nevim, co mela ta matrikarka za problem - svatba je snad rodinna zalezitost a je uplne normalni, ze tam jsou deti, ne?
Mamulko, to je skvely, ze ses ozvala. Moc gratuluju k chlapeckovi!!! Jestli mas cas (aspon trochu), napis vic!
No, jen jsem nahlidla, musim jit uklizet. Tak se mejte hezky,
 V.

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 31.03.06 19:07

Ahojte,
deníček jako vždy skvělý! A Demi má rozhodně pravdu, tu u nas na Ostravsku se do mazanca dava tez cosi humoru, by to nězkyslo :o)
Já jsem tak ráda - dneska jsme byli s Dalískem na kontrolním UTZ ledvin a trochu se mu ten nález zlepšil - budeme dělat rozbor moči a kultivaci už jen 1× za dva měsíce. Uuuufff!
Dovolená u rodičů může být moc fajn, a ještě spojená se svatbou… Ta matrikářka, to je síla - její svatba to přece nebyla, ne?
Zatím musím, kluci tam mají nějaký problém. Eva

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 31.03.06 23:18

Ahoj děvčata,

co máte se svatbou, něco mi ušlo nebo pomaleji chápu ???

Maky: doufám, že je Míšovi už lépe, ať se na přímluvu P.Marie uzdraví. Je mi ho moc líto. Z čeho onemocněl?

Zazu: díky za zájem, takový stav s horečkou mě čas od času přepadá, a vůbec nevím, z jaké příčiny.

Jinak u nás dnes večer hodně lilo, nazvala bych to přívalovým deštěm. A to jsem si myslela, že je to už do léta za námi. Naštěstí nepovolila opravená střecha (bydlíme v posledním patře), tak snad už se nám nebude tvořit na stropě žádná mapa.

No nic, jdu péct „mazanec“ :-)
Vaše Demi + spící Honzík (9,5 m)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 01.04.06 12:55

Ahoj holky tak dneska je krásnej den co ? Sluníčko svítí aspon teda u nás v Ostravě,Karoli ten deníček je super nemá to chybu,vždycky mě to tak povzbudí mám chvilku času zuzanka usnula holky si hrají a tatka šel po dvou měsících do práce ach jo tak jsem si zvykla je pryč pul hodiny a už je mi smutno uždíbnu si kouskek mazance at ten stesk zaženu a holky mě určitě za chvíli rozptýlí.Přejeme všem krásný a požehnaný víkend Barča a zajíčci

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 01.04.06 18:05

Ahojte,
Maky - teď koukám že to batole s průjmem z diskuze je tvůj Míša - je už líp? Budu na vás myslet.
Zazu - doufám, že je manžel už doma s všechno je v pořádku.
Stázka - chápu, že emimino je občas pro člověka, kterému se nedaří otěhotnět, trochu masochistická záležitost, taky jsem to tak vnímala, a radši sem nelezla. Je to fakt těžké. Nicméně dálkové studium další specializace je moc dobrá věc na otěhotnění - vyzkoušeno na vlastní kůži - akorát se pak s mimišem špatně učí. My jsme už i podali žádost o pěstounskou péči, než se konečně urodilo „z vlastní zahrádky“. A teď zpětně vidím, že to bylo Boží načasování a bylo to lepší než to naše. Kéž ti Pán dá pokoj a víru v jeho plán pro tebe a manžela.
Barča - taky z Ostravy :o) ?

Mějte se tu fajně, já teď rozeberu počítač, zabalím do potravinové fólie, strčím do skříně a stěhuju se na týden k mamce, protože nám budou měnit okna. Tak asi až v dalším deníčku :-)
 Eva

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 01.04.06 20:48

Ahojky,

dneska jsem úplně vyvýletovaná :-). Byli jsme všichni tři v Praze na Dni Tim 2,2. To je křesťanská organizace pro děti - Kuba pro ně dělá webové stránky. Bylo to fajn. Mimo jiného, jsem si udělala hodinu a půl dlouhou procházku po Horních Počernicích. Zrovna nepršelo a krásně svítilo sluníčko, tak jsem si to moc užila. Eliška z toho hodinu spala, tak jsem měla čas pro sebe. Je fajn moct si občas přemýšlet a ujasňovat věci. Většinou na to nějak nezbývá čas :).

Málem bych zapomněla napsat, že už tři dny nekojíme po obědě. (Zbyla tedy ještě dvě kojení - po večeři a v noci). Zatím to jde bez větších problémů, tak snad to bude OK. Docela jsem se toho bála. Jsem ráda, že jsem se rozhodla odstavovat hodně pozvolna. Mléka se mi zřejmě ještě dělá docela dost, tak ten delší interval dost cítím. Jsem ale zvědavá, jak to bude dál. Hodně maminek píše, že od dvou kojení denně se jim mlíčka dělalo už jen málo. Každopádně, do prázdnin bych chtěla přestat úplně. Uvidíme, co Eli.

Demi - S tím humorem úplně souhlasím. Někdy člověk bere sám sebe moc vážně a zbytečně tím roste napětí. Umět takovou situaci odlehčit tak, aby to druhého nezranilo, je veliký dar.

Mamulka - Veliká gratulace k Péťínkovi. Jestli budeš mít chuť, určitě napiš o porodu víc. Přeci jen, je to první novorozeňátko v deníčku! :)
A s těmi 40ti gramy trpělivosti - schválně jsem ji dala místo droždí. Působením času kyne, takže je jí ve výsledku mnohem víc. :o)

maxik - Jsem moc ráda, že to Dalimu dobře dopadlo. Kéž už máte od marodění pokoj. První rok jsme s Eliškou chodili často na testy kvůli toxoplazmóze, tak vím, jak je to nepříjemné.

Demi - V minulém deníčku jsem psala o jednom nepříjemném zážitku na bratrově svatbě. Jestli máš chuť tak se tam mrkni. Je to někdy v závěru.

lamvinek - Úplně tě chápu. Člověk si snadno zvykne, když má milovanou polovičku doma. A o to hůř se odvyká. Kuba nám v pondělí odjíždí na pět dní služebně do Anglie, tak už taky trochu teskním.

Maky - Míšánkovi pohlazení. Ať už je dobře.

Tak se mějte krásně. Těším se na slova povzbuzení z vašich shromáždění!

Karolinka a Eliška (zítra 20 měsíců)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 02.04.06 13:58

Ahoj holky zdravím při krásné neděli .
Prvni bych chtěla popřát Elišce k dvacetiměsičninám a napsat vám jak u nás začal den:Ráno počasí hrozné všude mokro přemýšleli jsme jestli vubec pujdeme na mši v plném počtu holky jspou trochu nastydlé ale nakonec jsme všichni vyrazili autem.Ve čtvrtek měly holky přípravu na dětskou mši bývá vždy první neděli v měsíci což je dnes,už se moc těšily čtou vždy čtení přímluvy a nosí obětní dary dnes šly s dary naše cácorky bylo to tak užasné až jsem měla slzy na krajíčku a nakonec měly děti křížovou cestu uváděly ji děti co jdou k 1.sv.přijímání byl to moc krásný zážitek i když jsem byla zmrzlá jako rampouch podcenila jsem počasí tak jsem si ten zážitek užila je to moc krásné ty děti jsou tak přirozené a jdou s takovou upřímností kéž bychom to i my dospělí zvládli být jako děti.Požehnaný den všem.U nás je už krásně právě se mi vzbudila Zuzanka tak vyrazíme na procházku.Barča a holky

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 02.04.06 23:12

Ahoj děvčata,

všechny vás moc zdravím s právě končícím víkendem. Doufám, že jste jej krásně užily, teda hlavně doufám, že vás všechny minula ta hrozná velká voda. Snad jste všechny o.k.
Náš víkend byl nádherný, byli jsme u mých rodičů, kteří nám hned po obědě vzali Honzíka na dlouhou procházku. VZhledem k tomu, že bylo krásně a dokonce i teplo, procházka se protáhla, a pro nás s manželem to znamenalo darovaný čas 3 hodin. Využili jsme je skutečně moc krásně… Také jsme si zašli do kavárničky na kapučíno, povídali si o budoucnosti, a pak už jsem se nemohla dočkat, až se naši s Honzíčkem z procházky vrátí.

Karolínko: už jsem se svatbou v obraze. To je teda zážitek s paní matrikářkou. Hrůza.

Chci se tě zeptat ohledně kojení, dosud jsi malou pouze kojila nebo jí podávala jiné nápoje? Já Honzíčka také stále kojím a už mu podávám i šálek převařené kojenecké vody denně. Myslím, že potřeboval už více tekutin. On je na kojení trošičku línej, často se mu nechce pít, ale vodu pije ochotně. Sama nevím, čím to. Takhle to začalo, když ještě neměl 4 měsíce. Najednou se začal kojení bránit, a když to trvalo asi měsíc a moc také nepřibíral, na doporučení naší Dr. jsem mu začala podávat rýžovou kaši se svým mlíčkem. Postupně a pomalu jsem dávky příkrmů zvyšovala a svoje mlíčko odstříkávala. Snad proto dosud mohu kojit. Ale nijak často to není, tak 3-4× denně, 4-5× v noci. Mlíčka mám naštěstí dost. Nikdo mi neporadil, čím to, že Honzík začal mlíčko odmítat, sama jsem nepřišla na nic, co bych mohla dělat špatně. Tak by mě zajímalo, jak dlouho jsi výhradně Elišku kojila Ty a zda to u vás bylo bez problémů. Snad to není moc dotěrná a intimní otázka.

Maxiku, Lamvinku: ostravačky, kde jste rodily? Zajímala by mě vaše zkušenost.

Maky: tak co tvůj Míša, už je to dobré?

Tak zítra ahoj!
Demi

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.04.06 08:22

Ahoj Demi my rodili v Porubě na fakultce ale musím říct že jsem měla porodní asistentku na telefonu je to moje kamarádka od nás z kostela zavolala jsem a ona přijela jinak ten přístup nic moc malou jsem přenášela 12 dní vyvolavali mi porod tabletu v jednu ta hodku jsem měla stahy a 16 38 byla malá na světě do tří jsem musela lítat po chodbě neměli volný pokoj je tam dost náprask naštrěstí to bylo rychlé nestihla jsem ani sprchu po nálevu ani balon ale bylo to hodně intenzivní od bolesti jsem dostala až když jsem rodila prý jsem chytla nejhoršího doktora ale byl super,na oddělení mačkanice ale díky kámošce jsem měla dvoulužak jinak holky co rodily se mnou tak čekaly dva dny na pokoj na porodním.Takže vše za námi vzpomínám v dobrém.

Jinak s tím kojením zuzanka má deset měsíců a občas má dny kdy kojení nechce nebo jenom z jednoho ale u nás je problém v tom že ona nechce nic z flašky a ni na lžičce co je řídké takže my kojíme a dávám polévku a večer kaši s odstříkaným mlékem jako ty.Kolik má honzíček? S pozdravem Barča

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.04.06 10:48

Zdravím!
Všem díky za příní k brzkému uzdravení.Začíná to být lepší. V noci docela spal a ráno ani nebyl pokakaný, teď zas spí. Je z toho chudáček nějaký unavený. Pořád na něm vidím, že není ve své kůži, navíc začínám být nějaká špatná i já, tak doufám, že si to nebudem nějak předávat. Mám o to své robě pořád hrozný strach, on doteď skoro nemarodil a teď takové dvě blbé nemoci. Říkám si, jak to musí být hrozné pro ty mamky, co mají těžce nemocné mimi, vůbec si to nedovedu představit.
Aby to bylo i z veselejšího soudku: Asi před týdnem jsme se začali s Míšou „regulérně“ modlit. Vždycky ráno (to už jsme částečně dělali i dřív) a večer. Sedneme si na zem nebo tak, chytnem se za ruce a děkujeme Bohu a prosíme Ho a na závěr Otče náš a Zdrávas Maria. Je obdivuhodné a strašně mě to dojímá, jak Míša sedí, drží nás, má vyvalená kukadla a poslouchá! Dokonce už rozumí i slovu „modlit se“. Řekla bych, že ho to baví, že to má rád. Už se těším, až bud něco povídat i on.
Demi: S tím povídáním o procházce jsi mi strašně připomněla mě před nějakou dobou. Taky jsem si vždycky užívala, když si malého vzal někdo na procházku a já měla klid, ale po dvou hodinách už jsem koukala z okna, kde jsou a strašně se mi stýskalo. Teď o prázdinách bych chtěla jet na Velehrad na exercicie, ale je to na pět dní, a to tedy nevím, jak bych vydržela…Uvidíme.
Mějte se všechny krásně, snad už za chvíli budem úplně ok.
Markéta a spící Mišulka 1r+3m+3t+4dny :-)

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 03.04.06 13:12

Ahoj holky,

srdečně vás zdravím v pondělí.

Lamvinek: děkuji moc za informace o porodnici v Porubě i o kojení. Honzík je skoro stejně starý jako Tvá Zuzanka, narodil se 12.6.2005, v porodnici Vítkovické nemocnice. Já se rozhodla rodit tam, protože jsem na tuto porodnici slyšela jen samou chválu. Má zkušenost je ale naprosto odlišná. Rodily mě 2 lékařky, neskutečně protivné, naštěstí PA byla pohodová a šikovná. Mám pocit, že lékaři-muži, jsou mnohdy lidštější a profesionálnější. Protože plánuji další děťátko, asi raději zvolím jinou porodnici, pravděpodobně Porubu. Zaujalo mě, že máš známou věřící porodní asistentku. Pokud by to šlo, moc bych tě prosila o kontakt na ni. Děkuji.

Maky: tak to jsem ráda, že už je malému lépe. Musela to být asi nějaká střevní chřipka, často to pak od dětí chytnou i dospělí.
Jinak já se s Honzíčkem modlím večer klasiku: Andělíčku, můj strážníčku, přičemž se mi vždycky stulí do náruče a cucá si paleček. Také nějakým zvláštním způsobem už od narození vnímá obrázek P.Marie s Ježíškem, který máme pověšený na zdi na chodbě. Hned nad ním visí křížek ze sv.Hostýna a růženec.. Honzík se na to všechno odmalinka jásavě smál a vztahoval ručičky. Nyní už ví, když se jej zeptám, kde je Ježíšek, okamžitě se po obrázku natáhne. Tak s ním u obrázku skoro každý den řeknu Děkujeme Ti, Ježíšku, za zdraví. Vůbec nevím, co malého k obrázku tak přitahuje, protože je vyroben z obyčejné dýhy, není nijak barevně pestrý, ani výrazný. Ale tím víc mě to těší.

Tak zatím všem přeji pohodový a požehnaný den!
Demi + spící Honzíček (9,5m)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 03.04.06 20:41

Ahoj holky všemhezký den i když u nás marodný lehla mi stepoltkama anetka a zuzanka taky nějak začíná.
Demi zeptám se te mojí kamarádky myslím že to nebude problém ten kotakt.

To jak píšete o tom modleni s dětmi to je tak krásné,u nás holky taky se modlí ale někdy se jim do toho nechce a spíš u toho zlobí ale někdy jsou uplně super modlí se za nemocné a staré a za vše co je napadne,na krku nosí medajlonek panny Marie bez toho ani ránu že je chrání nad postlí mají anděly strážné.Strašně rády drží ruženec a naše malá zuzi ta ho pořád tahá jednou ho už přetrhla je to ruženec který přivezl mažel z Medugorje tak si ho vážíme hned jsem ho spravovala a malá jako ho vidí natahuje ručičky.Všem hezký večer.

Ještě se vrátím k tomu jak jsem psala o včerjší křížové cestě kterou měli děti obětovaly ji za děti celého světa bylo to moc hezké.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 03.04.06 21:11

Ahojky,

tento týden se asi na net moc nedostan, mám tu maminku. Tak uvidíme.
Kuba už odletěl, tak je m trochu smutno a moc se těším, až se vrátí.

Demi - Je moc prima, že jste měli s manželem tak krásný společný čas. To je opravdu důležité. Moc vám to přeju.
Kojení - Určitě to není dotěrná otázka :). Já jsem Elišku výhradně kojila téměř sedm měsíců. Mám nějaké alergie, tak to bylo to nejlepší. S příkrmama jsme začali hodně pozvolna, protože Eliška nikdy nebyla velký jedlík. Jídlem jako takovým se skutečně dokázala zasytit až tak od roka. Asi ve 14ti měsících jsem začala pomalu odstavovat. Pro představu - v té době jsem kojila 5× přes den (po každém jídle) a jednou v noci. Každý měsíc jsem ubrala jedno kojení. Kromě doby stěhování, kdy jsem jí nechtěla zatěžovat. Co se týká jiných tekutin. Vzhledem k dlouhému plnému kojení jsem začala jiné tekutiny nabízet až tak od osmého měsíce. Podle Laktační ligy, na kterou hodně dám, MM jako přísun tekutin u plně kojených dětí úplně stačí (kromě extrémních případů typu horečka, průjem apod.). Eliška taky, narozdíl od Honzíka, nic moc jiného než MM pít nechtěla. Ono je každé dítě úplně jiné. Někdo musí s tím svým prckem bojovat, aby sálo MM aspoň 4 měsíce a někdo má problém to ve třech letech ukončit :).
Kdybys měla zájem o informace o zavádění příkrmů, můžu ti to poslat mailem. (Předem tě musím varovat, že jsem trochu extrémista na zdravou a hypoalergenní výživu. :)

lamvinek - Moc děkujeme za gratulaci k dvacetiměsíč­ninám :).

Modlitby s dětmi- Tak dnes mi Eliška vyloženě pomohla. Když Kuba odjel, přijela k nám moje mamka. Před jídlem jsem se odhodlávala, jak začít, načeš Eli prohlásila: „Memen“. A babička na to: „To víš, že bude.“ Tak jsem se hned modlila a bylo to prima.
My se s Eliškou modlíme před každým jídlem a takovou delší modlitbu před spaním, kdy děkujeme za uplynulý den a prosíme za pokojnou noc.

Tak se mějte požehnaně!

Karolinka a Eliška (20m+ 1d)

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 04.04.06 14:31

Ahoj Karolínko,

děkuji za info o kojení. Máš pravdu, každé dítě je jiné, říkala mi to i naše dětská Dr. Já jsem tomu právě nechtěla věřit, měla jsem o kojení něco načteno, a byla jsem přesvědčená, že Honzík prostě bude kojen plně do konce 6.měsíce a pak pomaličku příkrmy. No jo, je to jinak. Bohužel mi nepomohla ani Laktační liga, kam jsem psala svou prosbu o radu, neodpověděli mi. Ani se nedivím, poslední odpovědi v jejich poradně byly tehdy asi rok staré… Tak jsme začali přikrmovat, nejdřív rýžovou kaši bez mléka jen s převařenou kojeneckou vodou (příšerné), pak s MM (mnohem lepší) a Honzík se vrátil ke kojení. Ale v menší míře než do toho 4 měsíce.
Zvláštní bylo, že ikdyž po 3.měsíci o hodně méně pil, vůbec se nedožadoval kojení, neplakal a vypadal spokojeně. Až na to, že nepřibíral, byl bleďoučký a objevily se zelené stoličky. Tak se nedalo nic dělat. Naštěstí malý není na nic alergický (dosud), jíst může všechno a chutná mu.
Tu vodu mu dávám proto, že se více potí a méně plen počurá. Ráda bych kojila alespoň ten rok, tj. ještě 2 měsíce. Ale jak říkám: dá-li Bůh…

Tak zatím ahoj a pěkný den.
Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 04.04.06 16:28

Tak ted mě to naštvalo vymazal se mi celý článek a ch jo ty počítače.
Psala jsem ti demi ohledně kojení že naše zuzi mívá taky utlum kdy nechce moc pít mlíčko z prsu o flašce ani nemluvě vydrží třeba od sedmi do dvanácti.Pak si dá polívečku a zakončí to malým kojením,večer rýžová kaše s MM,jsme s manželem alergici tak chci co nejdéle vydržet s pomocí boží to doufám pujde.Měla jsem ted meně mléka ale odstříkáváním se to zlepšilo děla mi moc dobře čaj pro kojící matky od Megafytu.

Přejem at taky dlouho vydržíte s kojením.
No my ted marodíme zuzanka i anetka jsou dost nemocné byli jsme u paní doktorky tak máme leky o budem se modlit at je jim lépe.
Zdraví Barča a marodíci

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 04.04.06 22:02

Dobrý večer, holky,

kdepak jste všechny? Snad se vám ta velká voda, která sužuje takový kus země, vyhýbá, a jen nestíháte kvůli dětem nebo normálním denním povinnostem.

Lamvinku: dej Pán Bůh holkám brzké uzdravení, snad to nebude nic vážného. A díky za tvé zkušenosti s kojením. Já Honzíka kojím podle jeho chuti, která někdy je, někdy není, naštěstí se mi mlíčko tvoří stále. Já jsem na podporu jeho tvorby pila nejdřív bylinkový čaj Hipp, ale pak mi zachutnala Melta s mlékem, kterou teď piji i několikrát denně. Je dobrá a svou funkci plní stejně jako ten čaj. Jen je tak o 70 Kč levnější.
Vždycky jsem se bála odstavování malého, ale on se začal odstavovat sám od poloviny 4.měsíce. Ještě že existují odstříkávačky…

Tak ahoj a klidnou noc.
Demi.

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 04.04.06 23:14

ahoj holky,
všechny vás s Barunkou zdravíme. Nějak teď není čas na internet, dělám trošku jarní úklid, ještě potřebuju umýt okna, ale chtěla jsem počkat, až bude vymalovaná kuchyň a vzít to zaráz i se záclonama (teď nevím, jestli jsem to psala, že nám ji už počtvrtý vytopili, jak majitel dělá nad námi byt). Nebylo to tak strašný, ale omítka je flekatá a loupe se , tak se to udělat musí.

Jinak Barunka už má horní jedničky venku obě, tak teď máme 4 zoubky.
Co se kojení týče, tak my začali s příkrmy od 7. měsíce, (Bára má lehčí ekzém) jinak Báře jsem hrneček dávala už asi od vánoc (aby se s ním seznámila) V půl roce se už z něj naučila tahat, krásně si ho sama držela za ouška, ale i teď pije jen trochu . Když má žízeň, tak pije i z hrnku bez víčka a sosáčku, to jí ho přidržuju, jinak by to na sebe zvrhla. Jinak zatím z příkrmů dáváme oběd, jinak pořád kojím, ale teď chceme přidat už svačinku. Přes noc nekojím už dlouho, až na výjimky(Bára spí celou noc už asi půl roku, jen občas se vzbudí, většinou když je taťka doma a má trošku jiný režim).

V sobotu jsme měli památku a s mužem jsme se bavili o duchovním životě v rodině, jak to zlepšit. No, už se těším, až se nám zas vrátí, je teď v Chorvatsku.
Já se v pondělí chystám k rodičům na Moravu, mluvila jsem s nimi, sice bydlí u řeky, ale jsou tam vysoké břehy, tak to je v poho, ale hrkla jim tam voda z pole za barákem, podmáčela stěny, dělá se plíseň(v létě dělali novou fasádu, tak to je radost), tak vysouší, navíc máma se stará o dědu (83) a pratety dvojčata -bude jim 80. Ta jedna si zlomila před 3 týdny nohu v krčku, je po operaci, a teď v pátek odvezli do nemocnice druhou tetu, dostala chřipku a nejspíš to odneslo srdce, budou jí dávat kardiostimulátor. Ten zrovna minulý týden taky dávali babičce (mámi máma- ale ta bydlí jinde), takže teď toho má mamča (i taťka) taky nad hlavu, tak je doufám naše návštěva potěší.

Jinak přeji brzké uzdravení všem marodům, dá-li Pán. i jinak ať se vám věem daří
Boží požehnání a pohodu přeje

Janka

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 05.04.06 12:26

Ahoj holčinky,

dneska se nám udělalo tak trochu aprílové počasí, chvíli prší, fouká, je zima a sluníčko je za mraky. Vůbec se mi nechce ven, tak jsme s Honzíkem doma, obývák se nám změnil na jednu velkou hernu a už se zase těšíme na víkend k rodičům. Honzík už nějaký ten měsíc krásně leze po 4, teď už je i problém jej chytat, jak je rychlý. Obchází nábytek, nahlíží do zásuvek, proto jsme mu vyčlenili v pokoji bezpečný životní prostor (cca 2,5×2,5 m), ohraničený křesly, pohovkou a převráceným konferenčním stolem :-) Tam má své hračky, míče, knížky, barevnou kroužkovou věž a je spokojený. A my jsme si oddechli, protože už není třeba malého tolik hlídat.

Janko: máš zlaté děťátko. Ještě jsem neslyšela, aby se kojené dítě v noci nebudilo, tak ti trochu závidím:-) U nás to zpočátku bylo tak 2-3× za noc, ale teď průměrně 5×. Honzík je živé dítě, ale snažím se mu zavést pravidelný režim spánku a bdění tak, aby víc jak 2 hoďky přes den nespal. Díky tomu dříve a líp usíná večer.
Jinak klobouk dolů, tvoji rodiče mají tedy hodně velký zápřah. A teď navíc i ta voda… Musí to všechno být skutečně dost náročné na zvládnutí.
Také si umím představit, že je jak tobě, tak i Karolínce bez manžela smutno. Mně stačí, když můj muž jezdí služebně po ČR třeba jen na 2 dny.

Tak vám přeji pokud možno pohodový den a Boží požehnání.
Demi + spící Honzíček (9,5m)

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 05.04.06 13:58

Ahojky!
Chodim sem ted vetsinou jen na skok a hlavne cist, nejak je min casu… Dala jsem se do nejakeho toho jarniho uklidu, i kdyz u nas je to spis uklid predodjezdovy, na 3 mesice se ted v dubnu chystame do Cech. Ja uz se tak tesim!! Tak uz si to tak pomalu organizuju.
Demi, ani mi nemluv o aprilovem pocasi! nam dneska zase chumeli jak uprostred zimy. A pritom uz jsme meli takovy teplo! No ale nebudu si stezovat, aspon nejsme zaplaveny. Honzik je sikula, jak uz pekne leze. Simonek byl na to dost liny, dlouho se jen plazil po brisku, tzv. „na partyzana“. A je fakt, ze jak zacnou deti lezt, tak uz clovek musi jen hlidat, hlidat a zase hlidat. Tak jste to pekne vyresili s tou „nabytkovou ohradkou“.
Barco, jak jsou na tom holcicky? Doufam, ze se to lepsi!
Maky, Misa uz je v poradku? Snad uz jste ted z tech nemoci venku!
Janko, to mate teda ted v rodine docela narocne obdobi… Tak to dobre zvladejte a at je navsteva rodicu prijemna. A pridavam se k Demi, Barunka teda spinka uplne ukazkove. My nespime celou noc ani ted a to uz ma Simon skoro tri roky.
Karolinko, jak to utika bez manzela? To je fajn, ze tam mate babicku, je to prece jen jednodussi a aspon se poradne uzijete.
Jeste napisu, jak me dneska Simonek pobavil. Mel tvurci naladu, tak maloval a strihal a lepil a nakonec mi venoval dilo nazvane „Ctyzi mtvy zizaji“ (=4 mrtve zizaly). Ctyri je jeho oblibene cislo a nedavno na prochazce jsme videli mrtvou zizalu - evidentne v nem zanechala silny dojem. No, byla jsem poctena! :)
Mejte se krasne a hlavne zdrave!
 V.

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 05.04.06 14:23

Ahoj Karolínko, ahoj ostatní přátelé deníku „Jesličky“,

přeji vám všem hezký a klidný den. Nejdříve bych chtěla napsat, že jsem hrozně moc ráda, že jsem objevila tyhle stránky a hlavně tento deníček, protože jsem také věřící maminka. Jsem tu úplně nová a tohle je můj první příspěvek s dotazem, jestli mě budete taky chtít mezi sebe :-)). Pročetla jsem si předcházející deníčky, cítím, že je mi to tu hodně blízké. Bylo tu zmíněno tolik témat, že teď asi nebudu honem vědět, co dřív :-)). A omlouvám se, jestli tento příspěvek bude moc dlouhý.

Ale začnu asi tím, jak si našel Bůh mě. Víte, já jsem také z věřící (i když nepraktikující) rodiny, jsem také pokřtěná, svatbu jsem měla v kostele a mohu říci, že odmalička jsem nejintenzivněji cítila boží přítomnost v přírodě nebo aspoň jenom na zahradě - prostě kdekoliv venku, kde je ticho a klid a je možnost všechno okolo pozorovat. Ale ten největší krok nebo posun dopředu k Bohu u mě nastal, když jsem troje prázdniny na vysoké škole (vždy na jeden měsíc) měla možnost odjet do kláštera řádu sester terciářek Sv. Františka do Brixenu v Itálii. Žila jsem přímo mezi sestrami a pomáhala jsem jim při práci na zahradě a v kuchyni. Můžu vám říct, že takový veliký zážitek bych přála vám všem. To byl tak nádherný čas strávený mezi nimi, já jsem tak obdivovala ten klid, spokojenost, vyrovnanost, pohodu a smíření sester, že jsem zatoužila být jako ony i v normálním všedním životě. Velice se za to stále modlím a prosím za to, abych měla tu schopnost být jako ony i v běžném životě. Soužití s nimi mi pomohlo najít vnitřní mír uvnitř sebe a spojit se sama se sebou.

Ještě něco více o mě: je mi 33 let, a mám už 6-tiletého synka. V brzké době bychom s manželem chtěli ještě jedno dítě - modlím se, abych mohla ještě jednou prožít požehnaný stav a ten zázrak narození. Jinak moje modlitby jsou vlastně takovým děkováním za všechno: děkuji Bohu (já spíše říkám: Milosrdnému Ježíši) za celý den, ale i za to, když se třeba pomiluju s manželem nebo se mi něco povede uvařit; nejvíce však děkuji za to, že jsme zdraví a že mi svěřil tak hodného a šikovného synka, abych ho mohla vychovávat. Nebo někdy ráno, když vidím, kolik mám práce před sebou (třeba doma - co chci všechno stihnout), tak prosím, aby mi Bůh dal sílu a energii všechno zvládnout - a ono to vážně funguje. Také se často modlím za to, aby Bůh dal požehnání mému manželovi, který sám bez pomoci nastavuje náš rodinný domek, aby mu dal hodně sil a správný směr, jak má pokračovat dál.

Ještě se podělím o jeden zážitek z doby, kdy jsem byla ještě doma na mateřské. Bylo to asi půl roku před tím, než jsem měla nastoupit zpátky do práce (toť se ví, že jsem měla hrozný strach, jak to budu všechno zvládat, malý školku atd.) a jedno odpoledne to na mě padlo a když malý spal, tak jsem to nevydržela a strašně jsem v obýváku brečela a brečela. Potom jsem se uklidnila s tím, že rozhodně v noci nebudu spát, jak nad tím vším budu muset pořád přemýšlet. Ale potom, když jsem si večer lehla do postele, napadla mě myšlenka úplně zčista jasna ve smyslu: nevím, jak všechno dopadne, ale budu se snažit každý den všechno, co budu dělat, budu vykonávat, jak nejlépe dovedu a pomyslně každou činnost „věnovat“ Bohu - mou každodenní prací se budu pořád modlit a prosit Boha. Bylo to jako takový blesk - a v tu chvíli jsem pocítila tak ohromnou úlevu, jakoby ze mně spadl kámen a já jsem okamžitě usnula. Myslím, že takovou sílu mají jenom myšlenky od Boha.

Tak a teď přeji vám všem maminkám, které mají děti nemocné, aby se brzy uzdravily a maminkám, které nemají u sebe muže, aby jim čas rychle utíkal!! Můj muž na služební cesty sice nejezdí, ale také jsou dny, kdy jsme od sebe (pracuje na směny) a vím, jak je mi samotné po něm smutno a teskno!! Všechny zdravím a ještě jednou děkuji za tento deníček.

Gerberka

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 05.04.06 14:36

Ahojte!
Míša už je skoro zdravý, teď ho spíš musím honit, aby nesnědl všechno, co najde, asi dohání, co za dny bez jídla zameškal. Už se vzbudil a sedí tu na stole, tak musím jen rychle. Blíží se svatý týden a velikonoční triduum tak hodně požehnání do těchhle tajemných chvil. Já se teď dost modlím, abych pochopila co nejvíc tajemství Velikonoc, tak uvidíme…dáli Bůh.
Jinak tě tu chci moc přivítat Gerberko a snad se ti tu bude snámi líbit :-). Myslela jsem, že ještě něco napíšu, ale Míša už tu přímo vřeští,ta musím končit, než se mi uřve.
Krásný přeháňkový den! Markéta

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 05.04.06 14:44

Ahoj holčinky,

venku to vypadá, že se počasí neumoudří, asi tak, jak předpovídali pro dnešní den. Tak alespoň mohu psát do Jesliček, zatímco Honzíček spokojeně lozí ve svém hájemství mezi hračkami. Dokonce to vypadá, že jen co mu trochu povyrostou nožičky, začne anabáze lezení po gauči a křeslech. Pak budeme muset vymyslet opět něco, čím bychom mu vytvořili bezpečný prostor.

Gerberko: vítej mezi námi. To je moc dobře, že nás bude více. Jinak Karolínka aktualizuje seznámek nás všech, tak si jí o něj napiš, ať nás trochu poznáš.

Já budu (snad) letos opět také snažilka. Ikdyž druhé těhu bude asi trochu jiné než to první, už se moc těším. Hlavně, aby porod byl jiný…

Joni: posílám ti pozdrav do Švýcarska. Vždycky moc ráda čtu tvé příspěvky, jsi jistě moc srdečná a přátelská. Přeji šťastnou cestu do ČR.

Tak zatím všem ahoj a Boží požehnání v práci a úklidu. Mám tedy co dohánět, ale nechce se, nechce…

Vaše Demi + Honzíček (9,5m)

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 05.04.06 15:04

Ahoj Demi, ahoj Maky

děkuji za přivítání. Dobře, že Míšovi už je lépe - sám si teď řekne, co by potřeboval (myslím na jídlo, ale zatím bych myslela raději něco dietního a hlídat, co dá do pusy :-)).

Přiznám se, že co se týká orientování se a „surfování“ po serverech, tak v tom jsem naprostý začátečník :-)). O jakém seznámku prosím mluvíš? Mám napsat přímo Karolínce?

Jinak s tou prací a úklidem to znám moc důvěrně :-)) (bydlím ve starším rodinném domku, ale moc útulném, zatím máme 2 místnosti). To víš, že když manžel pracuje, tahá všechen materiál po chodbě, tak večer mám k „normální“ domácí práci ještě navíc úklid té chodby. Jéje, toho je někdy moc!! A taky se mi nechce. Ale snažím se říct Bohu: prosím Tě, pomoz mi to udělat, pomoz mi to zvládnout; co mám udělat nejdřív a co potom? A ono to funguje … Tak ať ti jde práce od ruky!

Jejda, taky doufám, že letos budu opět snažilka! Zatím moc prosím Boha, aby mi dal vědět, kdy bude ten správný čas a ptám se Ho, jestli budu moci všechno opět zažít … Krásné vzpomínky na miminko nejdou vymazat!!

Gerberka

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 05.04.06 16:43

Ahoj děvčata,

Maky: to je dobře, že Míša už je zdráv, je jasné, že po takové viróze musí mít hlad :-) Ale dobře, že jí, ať nabere zpět energii.
Jinak já se také, pokud to jde, vnitřně připravuji na Velikonoce. Nejen úklidem, na který se chystám po neděli. Moc bych si přála prožít svátky v Kristu, ale bohužel se musím, jako už delší dobu, na mších obejít bez podílu na Eucharistii.

Gerberko: Karolínka je autorkou našich deníčků a zakladatelkou Jesliček. Fungujeme asi 2 měsíce. Napíšeš jí tak, že vložíš svůj komentář s dotazem na náš seznámek, nebo jí pošli soukromou zprávu. Náš seznam je excelovská tabulka, průběžně je doplňován.

Tak ahoj, musím zase za Honzíkem.
Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 05.04.06 17:40

U nás je taky hnusně, celé odpoledne prší…Ještě, že jsme dopoledne byli s Míšou v dětském klubu Sluníčko, tak je trochu vyřáděný, i když u našeho torpéda se to nikdy tak říct nedá :-) Michal už ale naštěstí dnes přišel z práce, tak mám chvilku pro sebe.

Lamvinek: Jsem zvědavá, jak to bude s modlitbami pokračovat u nás, Míša je pěkné šídlo, takže ho asi za chvíli budem muset „honit“. je to strašně těžké, děti by to neměly brát jako učení - mučení, ale určitá pravidelnost je taky nutná…Jak to řešíte vy, když se holčinám nechce?

Karolinko: Už se taky těším na Míšovo „memen“. Ještě jsem nepochválila deníček, tak dodatečně: Fakt perfektní. Obdivuju hlavně, kde pořád bereš inspiraci. Pracovala jsem chvíli v novinách a musím říct, že vymyslet nějaké zajímavé téma do přílohy nebo tak, bylo někdy velmi velmi těžké.

JankaI.: Snad se tě nedotknu, ale co to znamená „V sobotu jsme měli památku“ ?, to nějak souvisí s vaším vyznáním? Pokud o tom nechceš mluvit, tak nemusíš :-) Jinak stejně jako Demi obdivuju hodné děťátko, nám Míša neprospí celou noc většinou ani teď.

Joni: Věřím, že už se „domů“ těšíš. Já mám rodinu v Praze, tj. 350km daleko a když tam jedem taky se moc těším, tak ať vás Bůh provází hlavně na cestě.

Demi: To je Honzík šikulka, že si tak vydrží sám hrát, to Míša se taky někdy zapomene, ale ne moc často. S kojením si nedělej hlavu, on si malý řekne. Já jsem se taky bála odstavování, protože Míša se projevoval jako typický mlíčkový závisláček, ale nakonec to šlo naprosto přirozeně a v roce jsme přešli na umělé mléko, které mu chutná, jak žárlivě říkám, snad ještě víc než mamčino :-)

Gerberko+ Demi: Taky jsem potencionální snažilka! Už jsem to tu několikrát ventilovala…ale ty mé cykly, snad se nebudu muset snažit moc dlouho. Ježíš musí mít opravdu smysl pro humor, protože já jsem před svou konverzí prohlašovala, že se ani nevdám, pak mě děti moc nebraly, Míša byl vlastně spíš manželova akce, tj. že on začal mluvit o miminku, já jsem jednoho dne řekla, tak tedy jooo, no a za chvíli byl Míša v bříšku :-). Pak mě mateřství tak chytlo, že teď bych měla mimi všema deseti a zas se bojím, že to nepůjde. Tak snad nás Bůh nebude dlouho napínat :-), i když On ví co dělá, že…
Mějte se krásně i v tohle zamračeném počasí (tedy u nás) Markéta a Míša - malá kyselina (zrovna má záchvat, protože už mu nechcem dát žádnou další šunku)

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 05.04.06 18:34

maky,
památka je památka poslední Večeře Páně - většinou je to jednou za čtvrt roku (průběh bývá stejný jako to bylo opravdu- viz třeba ev. Jana 13.kapitolu - umývání nohou a přijímání chleba a vína, předtím by člověk měl zpytovat sám sebe, dát si věe do pořádku s Bohem i bližním, odpustit si vzájemně…(zmiňovala jsem to už v některém deníčku, jak byla diskuze o průběhu pobožností), tak proto jsem to už nerozepisovala, ale chápu, že ti to takhle asi nic neřeklo. Snad to takhle k bližšímu vysvětlení stačí?

Jinak jsem ještě dnes mluvila s mámou, tak teta, co je v nemocnici, prý prodělala infarkt, zjistili to při vyšetřeních, teď ji pozorují a uvidí, jestli ten kardiostimulátor bude potřebovat.

Bára si hraje -vytahuje z boxu hračky, ale nejvíc ji zajímá takový ten řetěz -chrastítko, co měla do kočárku jako malá.
Dnes jsem jí dělala na oběd pohanku (s kukuřicí, baby karotkou a porkem, pohanka zbyla, tak jsem si udělala mňam pohankovou polívku s mrkví, bramborem, kukuřicí a porkem a musela jsem si přidat, snědla jsem dva talíře.
Počasí dnes na draka, sníh, déšt, a te´d sněžoprší. A to manža o víkendu myl zimní boty, že už je sklidíme. Ještě se budou hodit.

Jo, Barunka je docela klidné dítě, doma se teda umí rozjet, ale když je jinde, tak hlavně pozoruje a obhlíží, ve sboru mi ani pomalu nevěří, že vůbec brečí. Zatím se ani nebojí, jde ke každ=mu.

Jinak já se pustila do psaní knihy, bude to dárek pro tátu k 50.tinám. Mám na to asi 3měsíce, tak mám co dělat. Zatím mám název a trochu kostru, o čem to bude.

a vítám mezi námi Gerberku!!!

krásný zbytek týdně

Janka a Barunka

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 06.04.06 07:49

Ahoj po ranu!
My jsme zase meli noc! Simon zase skoncil u me v posteli a tam se budil fakt po chvilkach… To zas budu jak mura. A 10 cm noveho snehu mi moc na nalade a energii neprida. (Omlouvam se za neustale snehove info :)
Demi, dekuju, moc jsi me potesila!
Maky, taky mas doma sidlo? Tak to vitej do klubu, haha. Ale co se tyce modleni, tak to kupodivu Simonek opravdu sedi, posloucha a zavrsi pekne hlasitym AMEN. Sam se teda do modliteb nepousti, ale to snad prijde…
Holky, jak vysvetlujete (budete vysvetlovat) detem smysl Velikonoc? Mate (budete mit) nejake „detske“ velikonocni tradice?
A jeste zdravim Gerberku, to je fajn, ze ses pridala! Musis mit moc hezky vztah s Panem, krasne o tom pises.
Tak, dopila jsem cerny caj, trochu me probudil, tak jdu zamestnat to nase kvitko. Preju hezky, klidny, slunecny, proste pozehnany den!
 V+S

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.04.06 08:03

Ahoj holky tak u nás marodění stagnije doufám že dnes bude zlom k lepšímu je fakt ale že holky už v noci krásně spaly.

Jinak Maky když ty naše cácorky se nechtějí modlit snažím se jim vysvětlit že panna Maria je moc smutná a když se modli ma moc velkou radost dává jim ochranu proti všemu zlému a ony to většinou vezmou ikdyž jsou dny kdy hlavně Anetka ta má šest se modlí každé třetí slovo aly myslím že je duležité aby viděla tu pravidelnost u nás a že to pujde doufám,u nás je to trošku komplikované tchýní která je věřící ale doma bez modlení ona nikam nemusí nikoho nezalbila tak co.No a manžel je věřící ale spíš díky mě se drží jinak by asi padl držím ho tam silou vule někdy když se něco děje najde cestu sám a chce se modlit ale někdy ho k tomu kopu já obrazně samozřejmě.
No ted v postní době ho snažím přivést k pustu popeleční středu se postil o vodě to bylo fajn ale bylo to taky proto že chce zhubnout ale šlo to i bez televize a počítače to se swnažíme dodržet i středy a pátky a věnovat se sobě včera večer to bylo taky tak akorát zprávy to kouká a pak jsme si povídali někdy si říkám že by to mělo být častěji.Příští týden bych chtěla vše vypustit abychom se věnovali jen dětem a duchovním věcem tak uvidím jak se nám to podaří i když na počítači jsem závislák já bude to kruté i pro mě ale co je to proti tomu co pro nás vytrpěl Ježíš.Takže od pondělka to zkusím.
Doufám že i tchyně změkne příští tyden budeme v kostele víc než doma čt,pa,so,ne a chtěla bych pohlídat holky tak uvidím no holky s námi chodí hlavně v neděli jinak tchýně na ně pusobí špatně at jsou doma atak to mě mrzí.Omlouvám se že vás tím zatěžuji ale musela jsem to ventilovat třeba mi někdo poradí co s manželem a tchýní.

Požehnaný den přeje Barča a uzdravující se marodi

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.04.06 08:08

Ahoj tak zase píšu zapoměla jsem přivítat Gerberku at nás je víc.

Joni já dětem říkám pravdu o velikonocích o tom že pana Ježíše ukřižovali ikdyž je to dost kruté pro ně ale Terezka se to už učí v náboženství je jim 7,6 let a zuzi je moc malá.Terezka pana Ježíše moc lituje ale říkam že pán Ježíš to rpo nás udělal moc rád a pak vstal z mrtvých tak to nějak stráví ale nevím jestli to pochoipí.

Tak a už jdu snídat huš huš od počítače zdraví barča

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 06.04.06 10:43

Ahoj děvčata,

všechny vás moc a moc zdravím při čtvrtku. U nás je venku chvíli zamračeno, chvíli svítí sluníčko, ale předpovědi jsou na víkend optimistické, tak doufám, že vyjdou.
Honzíček si opět sám hraje ve své „herně“, listuje v knížce s obrázky zvířátek, nebo skládá věžičku. Občas si zavýskne.

Maky: On si Honzík sám pohraje, když je vyspinkaný, nakrmený, a popřípadě i vykakaný, a má dostatek podnětů. Jinak vyžaduje, abych se do hry zapojila, což udělám vždycky ochotně. Ale když mi dá chvilku pro sebe, ráda toho využívám.
Jinak já jsem také zvědavá, jak to bude s mou MS, protože já s tím měla také potíže. Zatím se mi cyklus neobnovil, jen občas pobolívá břicho a trochu pošpiním. To je všechno.

Janko: máte skutečně krásnou památku. Vím, že něco takového míváte po čtvrt roce.
V naši církvi se památka Kristovy oběti slaví při každé mši, a mytí nohou je zase velikonoční tradicí na Zelený čtvrtek. Ale jinak jste asi mnohem přístupnější, pokud jde o odpouštění navzájem, že stačí jen to vyslovit. U nás k tomu slouží zpověď přede mší, aby k ní člověk přistupoval očištěn od hříchu. No, jak už jsem psala, mně se to bohužel netýká, mám k tomu zapovězen přístup.

Lamvinek: tchyni už asi nepředěláš, ale manžela zkus vždycky poprosit, aby ti pomáhal s výchovou dětí ve víře, abyste si s nimi povídali společně a také se modlili. To nikdy nemůže škodit. Poděl se s ním o všechno, co souvisí s vírou vašich dětí.

Joni: vysvětlit smysl Velikonoc dětem je někdy složité. Já zatím jen přemýšlím, jak vysvětlit smysl Vánoc, což je pro dítě stravitelnější. Pokud jde o mě, vzpomínám si na jednu řeholní sestřičku, která mi, jako úplně malé, vyprávěla o Velikonocích, že Pán Ježíš měl moc hodnou maminku, která mu ušila krásné šaty, ale vojáci mu je roztrhali a rozdělili si je. Také, že Jej bili, posmívali se mu a nakonec Pána Ježíše pověsili na kříž, protože jej neměli rádi. To mi utkvělo v paměti, ale jinak jsem na Velikonoce postupně přicházela (a přicházím) sama.

Tak zatím ahojky a mějte požehnaný den!
Demi + Honzík (9,5m)

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 06.04.06 11:11

Ahoj holky,

přeji vám všem krásný požehnaný den -dnes doufám i slunečný :-)). U nás (v Brně) bylo včera taky škaredě, zamračeno, vítr a přeháňky. Vzpomínám, že když jsem byla na mateřské, tak jsme taky třeba nešli ven a domek (hlavně obývák) se rázem proměnil v hernu…zase to byla výhoda, že jsem udělala víc prací doma (něco třeba dohnala a tak). Ale když pršelo a nebylo hezké počasí v Brixenu, tak ty sestřičky říkaly: „Ale uvnitř v srdci máme sluníčko pořád.“ To bylo tak hezké. Pořád si s těmi sestrami píšu a jsem jim za všechno moc vděčná.

Lamvínku: upřímně řečeno, mám tak trochu problém jako ty, taky doufám, že mi třeba někdo poradí :-)). U nás je vztah k víře takový, řekněme zvláštní. Jak už jsem psala, já jsem věřící, rozmlouvám a děkuji Bohu, já mám spíše takové zažité rituály, jako třeba když dám péct do trouby koláč, tak udělám křížek, aby se povedla atp. Ale: můj muž, ač taky pokřtěný atd., tak tohle se mnou nesdílí. On se nemodlí vůbec - my se vlastně o tom vůbec ani nebavíme. Proto já, když se modlím, tak prosím o požehnání i pro něho, prosím, aby moje víra dopadla i na něho. Nevím, snad mě Bůh slyší a ví, co tímhle chci říct. Jinak mu (myslím manželovi) ukazuji svou víru třeba tím, že mu pomáhám, že mu uvařím to, co má rád - no, jsou to asi maličkosti, nevím. Myslím, že on ví, že to tak cítím, ale modlím se v tichosti, pro sebe. Taky by mě zajímal názor, jak řešit nebo žít s manželem, který tohle (tj. modlení a rozmluvu) nepotřebuje, ale přitom já jsem věřící. Nevím, co nebo jak v tomto udělat.

Maky: to víš, že já mám taky strach, že další mimi nepůjde tak hladce (podařilo se to myslím za 4 měsíce) jako to první - a to je synkovi už 6 let. Mezitím jsem se ovšem vrátila zpátky do práce. Ale doufám a prosím, aby mi dal opět tu milost, že budu nosit dítě.

Jinak, jsem taky závislák na počítači :-)). Ale doma ho zatím nemáme, takže vždycky píšu z práce.

Ahoj všem, mějte se hezky, Gerberka s Jindříškem

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.04.06 14:14

Ahoj Demi tak manžel se s námi modlí pravidelně pokud není v práci is dětmi to není problém spíš to že vím že to necítí jako já občas říká že přeháním ale já vím že ne a to mě mrzí mu by stačilo chodit v neděli do kostela a pomodlit doma ale já potřebuji víc jen se zuzankou to ted nejde když byl v medugorje tak to bylo lepší já pak otěhotněla a tchýně řádila a pak zase padl,jen ted to nevychází aby zase jel není moc peněz a tři děti dá dost práce takže jsem ráda když mi pomuže.No ještě k těm velikonocím tak my se modlíme ruženec bolestný biblický a tam je to pěkně popsáno z bible a holky když to poslouchají tak to vnímají jak pana ježíše trapili a líp to myslím chápou.

Gerberko tak u nás manžela vedu já přivedla jsem ho k víře před asi 6 lety to měla anetka pul roku byl jen pokřtěny a šel k 1.sv.přijímaní apak k biřmování k víře ho vedu možná to lámu až přes kolenoale už jsem taková.Snažím se ho vest příkladem a modlím se za něj a on to ví.

Zatím musím končit zabrala jsem se do toho že jsem zapoměla na Terezku chudáček stala už u branky

Hezký a požehnaný den přeje Barča a holky

 
mamulka
Kecalka 250 příspěvků 06.04.06 15:57

Ahoj holky!
Tak mi oba miláčci usnuli, a tak jsem si stihla přečíst všechny Vaše komentáře.

Gerberko - moc zdravím, těší mě, že jsi taky z Brna :-)

Karolínko - to je super, že ta trpělivost je místo droždí. Máš to fakt promyšlený do detailů :-) A ono to tak asi funguje, časem se člověk učí trpělivosti a získává určitý nadhled.

Joni - jsem ráda, že Tě zajímá, jak se náš Peťulík narodil :-) Takže:
Termín jsem měla 5.3. (v neděli) a už v úterý 7.3. mi doktorka v porodnici na kontrole naplánovala vyvolání - jen 8 dní po termínu! Mě to přišlo moc brzo, chtěla jsem mít co nejpřirozenější porod, a věřím tomu, že je nejlepší, když se miminko rozhodne samo. Jenže náš Petřík je celý tatínek (tomu taky trvá, než se k něčemu rozhoupe), a pořád se mu nechtělo. Nepomohlo ani to, že mi i přes můj nesouhlas udělali Hamiltonův hmat.
V pátek další kontrola, další Hamilton, a už mi nadiktovali, co přinést v pondělí na příjem. Manželova sestřenice mi slíbila, že se za mě budou modlit. Večer mi přišla sms od její mamky, že se za mě modlí, a v tu chvíli jsem ucítila první kontrakci :-) Bylo 11 večer a stahy chodily hned od začátku po třech minutách. Asi v jednu se probudila Šárinka, tak jsem ji šla nakojit, aby ještě usnula a upadla jsem do polospánku, budily mě jen kontrakce, a pak přišla taková, že jsem musela vstát a probudit Jirku. Přišla babička shora hlídat Šárinku a my jsme vyrazili. Po třetí hodině jsme byli v porodnici a v 5.45 byl náš milovaný Petíneček na světě. Pěkně jsem si ho vykrmila - měl 4500 g :-) a 55 cm. Šlo to moc hezky, díky Bohu, že to bylo tak rychlé (u Šárinky jsem se trápila 20 hodin). Jen si to moje trdlo dalo naopak hlavičku (normálně se děti rodí obličejem k zadečku maminky, ale on „koukal“ dopředu), tak to tlačení bylo trošku obtížnější. Ale všechno jsme zvládli a ta kombinace úlevy a štěstí, když vylezl a hned mi ho dali na bříško - byl teploučký, heboučký a úplně můj!!! Ani neplakal, já celá vyděšená „Je živej?“ A doktorka „Ale to víte, že je živej“ A on pořád nic, já zase „Opravdu žije? Vždyť nepláče!“ „Jistě že žije, počkejte, jak se ozve, až si ho vezme sestřička.“ A taky že jo, jak ho sundali z teplé maminky, tak spustil ryk, že mi to rvalo srdce :-)
Ale od té doby už nikdy tak moc neplakal, je to hrozně pohodový miminko (fakt celej tatínek - vzhledově i povahou, jen tak něco ho nerozhází). Šárinka ho miluje, dává mu pořád pusinky a hladí ho po hlavičce, bere ho za ručičku, a když se jí podaří, že ji Petřík chytne, tak křičí „Mám!“ Nosí mu hračky, a já jí stokrát za den vysvětluju, že miminko neumí chytnout autíčko do ručičky, že musí počkat, až vyroste… Chtěla ho krmit sušenkou a bránila ho, když jsem mu masírovala bříško, aby se vyprděl :-) Chudinka si myslela, že ho trápím.
Tak doufám, že ho bude mít pořád tak ráda.
když se jí někdo ptá, jestli je bráška hodnej nebo hezkej, tak horlivě kývá. A ráno mě vzbudí tím, že přijde k naší posteli (spávám s Petínkem) a hlásí „mimi hají“.

Jinak náš taťka je taky na služebce (na Slovensku), jezdí domů naštěstí na víkendy. Jak na potvoru musel odjet dva dny po narození syna :-(

Holky, co si přejete další miminko, ani nevíte, jak moc Vám ten zázrak přeju! Já si to taky strašně ráda znovu užívám. Jsem si jistá, že je ten nejkrásnější dar, jaký můžeme od Boha dostat.

Je to už hrozně dlouhé, moc bych Vám toho ještě chtěla říct, ale až příště :-)

Karolínko, prosím, mohla bys mi taky poslat ten aktualizovaný seznámek? Nebo nechceš ho uveřejnit v dalším deníčku?

Všem dětem pevné zdraví a všem maminkám hodně síly a dobré nálady přeje
mamulka (Šárinka rok a půl, Péťa skoro 4 týdny)

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 07.04.06 08:27

Ahoj pri patku!
Mamulko, jeste jednou gratuluju ke krasnemu chlapikovi Petovi a pohodovemu porodu. Je videt, jak si to uzivas. Tak vam preju moc a moc zdravi a deticky at delaji spoustu radosti.
My jdeme dneska k zubari, bude zkouset vrtat Simonkovi stolicku. Mam z toho dost hruzu, nevim, co budeme delat, kdyz si to nenecha. Vcera jsem nakoupila nove auticko jako „uplatek“, ale nevim nevim. Sice mu to vsechno popisujeme s velkym nadsenim (samozrejme), a on vypada, ze se snad i tesi, ale jaka bude realita… no, musela jsem se z toho vypsat :)
Doufam, ze uz jste vsichni zdravi a mate se fajn.
Zazu, jak se dari manzelovi?
Maxiku, co okna? Asi na to nebylo uplne nejlepsi pocasi, ze?
Karolinko, kdy se vraci manzilek?
Zatim ahojky,
 V+S

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 07.04.06 11:38

Ahoj holky,

tak vás všechny zdravím před víkendem, na net se dostanu až v pondělí (mám ho jenom zde v práci) a přeju vám ze srdíčka hezký víkend - doufám, že manžílci se k vám už vrátí ze svých cest a že sluníčko uzdraví marody! :-)) Myslím, že Karolínka zde bude až příští týden, psala, že tento týden měla zde na návštěvě babičku - tak to si jí malá Eliška užila!

Karolínko: také tebe zdravím a prosím o seznámek. Budu tam také já? :-)) nebo jak to je s těmi informacemi o nás?

Mamulko: děkuju také tobě za přivítání. Jsem taky z Brna.

Joni: doufám, že Simonek vydržel u zubaře. Pro děti je návštěva zubaře možná víc hrozná než pro nás dospělé. Ale má tam u sebe tebe jako maminku - a určitě do bude dobré!!

Holky, jsem moc ráda, že také vnímáte těhotenství a děťátko jako milost od Boha, který je nám dopřán, prostě jsem ráda, že to také prožíváte takto uvnitř sebe. Vnímám to naprosto stejně: mít dítě je nekrásnější a největší dar, který můžeme dostat. Je to opravdu dar, jinak si to neumím vysvětlit a je nám svěřen, abychom o něj co nejlépe pečovaly a vychovávaly jej. A když je dítě v podstatě úplně zdravé - tak to je teprve něco! Neumím ten vděk ani slovy vyjádřit :-)).

Když jsem rodila, měla jsem celkem dlouhý porod (od prasknutí plodové vody 24 hodin, ale intenzivní stahy asi 5 hodin, navíc pouze křížové bolesti, ale malý se narodil normálně, zdravý, šikulka a manžel byl se mnou). Když už jsem myslela, že bolesti (stahy) nevydržím, a usínala jsem na balónu, prosila jsem Pannu Marii, aby mi pomohla. A opravdu ke mně přišla myšlenka, něco jako: „Neboj se, zvládneš to, jsem s tebou.“ Víte, já spíše vnímám myšlenky nebo obraz, než konkrétní hlas. Rodila jsem u Milosrdných bratří a všechny květiny, které jsem dostala, jsem dala k soše panny Marie, která tam je na chodbě, nic jsem si nenechala na pokoji. Děkovala jsem jí a děkuji jí stále. Myslím, že ochraňuje mého synka a prosím ji vždy o její ochranu.

Ještě jsem dneska poslala velikonoční přání sestrám do Brixenu, jsme pořád v kontaktu. O víkendu bude u rodičů můj bratr s přítelkyní (rodiče bydlí v Brně, ale jinde než my), tak se velice těším na setkání s ním - on jinak pracuje v Praze. Už jsem upekla buchtu a uvařila polívku :-)), hlavní jídlo bude vařit mamka, ale pomáhám jí.

Holky, děkuju, že už se cítím jako „jedna z vás“ a jsem moc ráda, že si s vámi můžu psát.

Gerberka s Jindříškem

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 07.04.06 12:35

Ahoj děvčátka,

tak máme opět konec pracovního týdne a těšíme se na víkend, že? Doufám, že jste všechny v pohodě a s pomocí Boží zvládáte všechny povinnosti a užíváte si radostí maminek :-)

Chci vás všechny upozornit na jednu informaci, kterou jsem se na emiminu dočetla (už ale nevím, kde, bylo to mezi komentáři) o pří:,–(ách do potravin, tzv.éčkách. Autorka uváděla seznam tzv. neškodných, nebezpečných, škodlivých,… éček. Jakkoli nepodceňuji význam obezřetnosti při nákupech potravin, tato zpráva byla naprosto nesmyslná, ba polašná. Vy, které jste ji, stejně jako já, četly, a s hrůzou jste zjistily, že nejzhoubnější éčko - E 330, obsahuje i jedna kojenecká výživa, vězte, že tady jde o tzv. hoax. Hoax je ve skutečnosti druh aprílového žertíku, či záměrně šířená, poplašná zpráva, přičemž její autor se na konci dobře baví. Dokonce není výjimkou, že jím vyslaná zpráva (např. o týrání mini kočiček) se mu vrátí zpět i s chvostem e-mailových adres zcela neznámých a nic netušícíh lidí. Je to velice lehce zneužitelné, protože tyto adresy se dají prodat různým firmám ve světě a pak se člověk nestačí divit, kolik mu chodí různých nabídek na mail, nebo i virů.
Pokud byste chtěly, víc informací o těchto hoaxech najdete na www.hoax.cz. Nebo v případě zájmu vám mohu poslat celou zprávu o éčkách, včetně vyjádření odborníků. Pošlete mi SZ i s kontaktem.

Ale teď si s váma chci „pokecat“.

Lamvinek: klobouk dolů před tím, že se ti podařilo přivést manžela k víře. Podle mě je obrátit nevěřícího muže na víru mnohem těžší než obrátit ženu. Muži jsou podle mě častěji k těmto věcem méně vnímaví, nemají potřebu být věřící. Držím palce, ať plamínek u tvého muže nevyhasne.

Mamulko: i já ti blahopřeji ke zdravému synáčkovi. Ať vám Bůh žehná.

Janko: zapomněla jsem vyjádřit své uznání k tvé literární činnosti. O čem tvá kniha bude?

Joni: doufám, že návštěva u zubaře proběhla v klidu a Šimonek vše zvládl bez problému.

Gerberko: také věřím v lásku a pomoc Matky Boží. Užij si pěkný víkend s rodinou.

Tak zatím všem papa!
Demi + spící Honzíček (9,5m)

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 07.04.06 13:13

Ahoj Jeličkandy,

maminka dnes odjela, tak bych už měla být zase pravidelně s vámi. Stihly jste toho napsat hodně, což je moc prima. Dočtu si to všechno večer, až bude Eli.
Jen jsem zachytila, že k nám přibyla Gerberka. To mě moc těší! Vítej mezi námi.

Před chvílí jsem odeslala nový deníček, tak se uvidíme tam.

Krásný den!

Karolinka a Eliška (20m + 5d)

Vložit nový komentář