Křesťanské Jesličky - Jeden citát

Rodičovství

Ahoj všechny holky z Jesliček, chtěla bych se s vámi podělit o jeden citát, který si dost často připomínám pro jeho výstižnost a pravdivost. Významný duchovní učitel Mistr Eckart prohlásil: Nejlepším a nejkrásnějším úspěchem lidského života je zůstat v klidu a nechat Boha jednat a hovořit za vás.

Znamená to pro mě ztišit se natolik, aby člověk uslyšel svůj vnitřní hlas, který ho určitě povede správným směrem a odhalí cestu, po které se musí vydat z každé křižovatky, na kterou narazí a ukáže, jak odpovídat na vše, co může člověka cestou potkat. Umět vstoupit do svého vnitřního ticha a zvát k sobě hlas Boha, který člověka naplní.....sama za sebe bych si moc přála ovládnout toto umění natolik, že by mi připadalo úplně přirozené v každé situaci ztišit se a nechat se vést svým nitrem.....

Přeju vám všem krásné léto!

Gerberka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 05.07.08 21:44

Ahoj,
Gerberko, díky za krásný nový deníček. Mám ráda takové citáty. Jinak - drž se, posílám ti modlitbu a porci pozitivní energie!   Lamvinku, na 9 to nestíháme, ale dýl jak do 11 - 11,30 tam asi nebudeme všechny.  

Zatím od nás vše, zdravím s Daníkem na klíně.  

Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 06.07.08 12:01

Ahoj holky, já pořád nějak přežívám. K nevolnostem se přidal ještě absolutní odpor k počítači a k netu též, takže PC skoro nezapínám. Teď vařím, děti půjdou spát a potřebovala jsem dědovi dobít mobil přes internetové bankovnictví, takže jukám i k vám. Reakce absolutně nezvládám, tak jen k HOstýnu. Je mi sice nic moc, ale chci přijet. S „programem“, jak navrhovala Demi, souhlasím. Akorát uvidíme tu druhou hodinu u baziliky, naše děti totiž většinou ještě spí, ale tentokrát si možná ducnou po cestě, takže po O ani spát nepůjdou. Každopádně bych tam kdyžtak dorazila na úvod bez dětí, vlastně jen s jedním v břiše :) Mějte se krásně, hezký nový deníček. Zapomínám, že to občas může být jen tak krátce a výstižně, dík Gerberko! Markéta

 
Pajenka
Ukecaná baba ;) 2257 příspěvků 06.07.08 20:42

Ahoj Gerberko,  

díky za citát, moc pěkné, souhlasím.  

Pajenka

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 06.07.08 20:54

Ahoj holky, moc vás zdravím po dnešním návratu z porodnice. Těší mě nový deníček:) Stihla jsem už přelétnout komentáře, mrzí mě vaše spací problémy, aspoň doufám, že už se ty bacily všech pustily a můžete chodit ven.
Z Pavlíčka jsme nadšení, z porodní váhy 3,75 se dostal po prvním šoku už na 3,61, a protože je u nás narváno, pustili mě o den dřív než po minulém císaři, pátý den místo šestého.
Jak se ptala myslím Demi nedávno, nejsem z Prahy, ale bydlím v okresním městě ve středních Čechách, ale porodnici tu máme velice slušnou, pokud jde o vybavení, spádovou široko daleko pro časné porody, co nezvládnou zde, jde už rovnou do Motola. Přístup je ovšem takový dost „technický“, nevím jak to přesně nazvat, tedy personál se většinou snaží, ale vždycky u nich převládne ta medicínská stránka nad tou člověčí. Nemůžu to teď nějak vystihnout.
Moc děkuji za všechny gratulace a vzkazy, konec těhotenství byl pro mne hodně moc náročný, jsem ráda, že je to za námi. Sice mě mrzí ten druhý císař, všechny kamarádky kolem rodí v pohodě přirozeně, na druhou stranu se snažím nestěžovat si moc, když čtu třeba zprávy o malém Jiříčkovi, člověk musí být rád za to, co je, vždyť tolik lidí prožívá taková trápení! Teď na to ani nedokážu myslet…
Jiná věc je, že doktoři už mi další děti nedoporučují, no to je na delší povídání, o tom třeba napíšu, až bude více času a příležitost.
Teď mizím, přeju všem požehnaný týden a ještě jednou děkuji.
Christabel, Helenka 20 měs. a Pavlíček 5dní:)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 06.07.08 21:49

Ahoj holčiny,
zas mi nefunguje tvrdé „i“ tak si to přeložte prosím. :-)
Gerberko dík za nový deníček. Jak psala Maki opravdu výstižný. člověk má mít před sebou nějakou METU / ideál ke kterému bý se snažil přiblížit.
Maki soucítím . A těším se moc na Hostýn. už se to blíží jupííííí.
Christabel-vítejte oba doma ! Věřím, že všechno  nemilé z porodnice se brzý výtratí a budou převažovat jen tý hezkéchvilký s miminkem. Co Helenka říká na brášku?
Zítra se těšíme na srazík. Možná už budeme kolem 9 stepovat u kostela . Vezu manžela do práce. Tak všem
AHOJ JaneK    

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 07.07.08 20:22

ahoj vsem

chris co to ctu??? jak nedoporucuji???
no az se date dokupy tak napis- budu ocekavat zpravy.

trochu ted nestiham, ale predevsim proto, ze si dopravam kazdy den odpoledni spanek, a na zkracenem dni je to videt.
s Jirickem. to je jeden des - chudaci rodice i on.

h.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.07.08 06:18

Ahoj holky my zdravíme už jsme zdraví, babička je přestěhovaná a snad už bude mít klid.  

Chris moc tě vítáme doma.To nedoporučení chápu, je to pro tebe riziko, ta moje kamarádka PA mi  o tom říkala, je riziko, že to děloha po dvou řezech nevydrží a může se utrhnout, ale nestává se to často.Hlavně si to s Pavlíčkem užijvej.Pohlad je za nás s Helenkou.Až ti bude líp, napíšu ti jak to u nás proběhlo.  

Maky držíme palce at je líp a taky se na Vás těšíme na Hostýn.  

Náš srazík se uskutečnil v plném počtu, Bylo to fajn, konečně po dlouhé době, děti si zařádily.
No já končím, naše koupelna a kuchyn se pomalu stávají neobyvatelným, takže honem něco ráno udělat, protože pak se tam vrhne švagr s manželem a nepoznám ji.
Barča a cácorky

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 08.07.08 13:10

Ahoj,   Chris: zdravím tě doma, doufám, že maličký je hodný a větry ho obcházejí hodně zdaleka. Až budeš mít čas a možnost, určitě na nás nezapomeň s fotkama, ráda se dívám na miminka. A pokud jde o to, že více těhotenství po 2 CŘ jsou riziko, tak ono je to taky pochopitelné. Taky jsem slyšela o tom, že může dojít k ruptuře dělohy - ikdyž ono je to asi dost individuální a nestává se to často, tak přece jen každý člověk má jinou kapacitu, tak se nedivím, že se obecně další těhotenství po 2cŘ nedoporučují. Ale rozhodnutí je stejně nakonec na mamince…   Maky: taky se na všechny moc těším! Další program bychom si měly alespoň nastínit už dopředu. Líbilo by se mi udělat si alespoň jednou hodinku samy pro sebe a mít takový „kafemlejnek“ s modlitbami za děti, za rodiny, za nenarozená miminka, za nemocné a tak. Děti by mohly pobýt s tatínky, alespoň tu jednu hodinku. ****
Co na to ostatní „hostýňačky“? ****
Janku: jak jste se měli včera u babičky? Ještě teď vzpomínám na děťulata. Snad si příště pohrají víc, možná se vyřádí i na Hostýně.   Lamvinku: jak jste to včera stihli? Neujel vám autobus?  

Zatím ahojky
Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 11.07.08 07:43

ahoj holčiny,
konečně jsem se dostala k PC. Srazík byl super, už se těšíme na další za měsíc. Karolínka se těší na holčičky Lamvínku. Myslím, že na Hostýně což je za týden juch to bude stát zato.
Jinak u babičky si to pořád ještě užíváme, slavíme její 65.narozky. Je to prima. S bytem si to další nadějní zájemci rozmysleli, takže ješt+ pořád nic. (Malej mě tu moc nenechá bušit :-) )
Václavek teď vstává až v 6,ale většinou už neusne, u uspávání odpoledne se pořád vzteká, s uspáváním večer je to dlouho trvající a musí vedle něj ležet máma i táta - no aspoň se nevzteká .
Christabel- jak se vede? Jak se zajíždíte s mimi?
Holky ať je o čem - jak plánujete dovolenou?
Zdravíme AHOJJaneK  

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 11.07.08 12:28

Ahoj všem,  

děvčata, co říkáte na tohle http://www.novinky.cz/…-jezise.html ? Musela jsem se pousmát, ale rozpaky to u mě trochu, přiznávám, vyvolalo…   Janku: my budeme letos trávit dovolenou na Soláni, kam jedeme týden po Hostýně. Už se začínám těšit. Budeme bydlet v hotelu, který kdysi patřil Biocelu Paskov, prý je hodně hezký.
To s tím bytem mě docela nadzvedává, protože podobná anabáze nás předpokládám čeká taky. Proč vám to ti poslední zájemci odřekli? To byli ti Američané?   Lamvinku: tak jak s přestavbou? Už máte hotovo nebo ještě finišujete?   Maky: tak jak to zvládáš, a jak se daří miminku?  

Ostatním přeji krásný a požehnaný víkend (ten příští už bude na Hostýně!)
 Demi

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 11.07.08 13:46

Ahoj holky,
děkuju za přivítání zpět doma. S miminkem to zatím jde, hodně spinká, celkem i v noci mě zatím nechá vyspat, snad mu to vydrží. Příští týden bude Helenka částečně u babičky a dědy a manžel na služební cestě, tak tu budu jen s Pavlíčkem. Docela se těším, pokud nás nepostihne nějaký zdravotní problém, tak by to mohla být taková minidovolená ve dvou:) Mám půjčený tandemový kočárek, je to těžký vehikl a když jsem měla včera příležitost jet jen s Pavlíčkem v normálním kočáru, připadala jsem si najednou úplně lehoučce:) Ale díky Bohu za ten tandem, protože H. toho ještě neujde tolik, abychom mohli být bez něj.
Helenka už si tedy zvyká, že má „bábu“, tedy brášku, mám jen pořád strach, aby mu nechtíc neublížila…
Fotky nějaké budou, já jsem na to levá a musím to vždycky nechat na manželovi, zatím jsem dala dvě fotečky do galerie Diskuse bez žvatlání, nechci je dávat dvojmo, abych to tu zbytečně nezahlcovala, ale jsou to jen fotky takové té „houstičky“ z porodnice. Nafotíme ještě něco akčnějšího. Pavlíček je pořád takový chlapsky podmračený, s holčičkou by si ho asi nikdo nespletl, i kdyby byl od hlavy až k patě v růžovém.  

Ohledně dalšího dítka fakt zatím nevím, každopádně teď jsme plánovali tak jako tak pauzu a za pár let se uvidí. Přijde čas znovu zvážit všechna rizika. Každý říká něco jiného… Praktický důsledek to má ovšem ten, že teď budu muset  hodně důsledně dbát na antikoncepci, což mne moc netěší, docela jsem této starosti odvykla:(
Janku, též mě to zaráží s tím bytem, že to tak dlouho trvá a je to provázeno takovými problémy… Doufám, že už jste si smůlu vybrali a zájemci se brzy najdou. Letáková akce v okolí nepřinesla žádné výsledky?
Jak jsi psala dotaz ohledně blogu, já bohužel nevím, jak to technicky vyřešit, pokud se to nezobrazí na www.christabel.bloguje.cz S technikou si opravdu vůbec nerozumím a zobrazování internetových stránek patří podle mne mezi velké světové záhady:) Ale upřímně, zase takové perly tam ze mě nepadají:))
Maky přeju hodně energie do těchto týdnů, ať se človíčkovi daří:)
Barčo, jsem ráda, že je to u vás snad dořešené, jestli budeš mít chvíli, potěší mě, když napíšeš víc, ale nespěchá to.
Demi, ten odkaz, také jsem se pousmála, ale video jsem si zatím nepřehrála, ještě na to jednou juknu, až budu mít chvilku.
AHOJ a pěkný víkend všem,
Christabel  

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 11.07.08 14:13

Ahojte,  

vidím, že pobyt na Hostýně máte za pár, atk ať se vám tam líbí. jsem ráda, že skříně v pastoračním centru oslovily i jiné dítě než Dalka.   Gerberko - pěkný deníček, děkuju. Doufám, že bude líp.   Christabel - užívej si miminka a šetři se. Na Pavlíka jsem už koukala, je opravdu na první pohled kluk, ale fajňácký.   Barčo - doufám, že v maminčině bytě se už další žádné hrůzy, naschvály a nedodělky neobjeví a že se dočká i toho finančního dorovnání. ****
Janku - s tím bytem se vám to fakt vleče :-( - opravdu otrava, ale zas až to klapne, může to být velmi rychlá záležitost a penízky budete mít do dvou měsíců na účtě.   Demi - máme vaši kostku, nosím ji v tašce, když tak se upomeň.  

My teď máme trochu složitější období, jednak jako širší rodina, jednak jako manželé; tento týden jsem navíc s dětmi skončila na úrazovce - autobus brzdil tak, že Dalek ze sedadla přeletěl skoro tři metry vzduchem, kočárek s Haňou jsem neudržela a skončil vzhůru nohama,  já jsem sebou taky fajně švihla - nakonec díky Bohu nic závažného, ale domácímu klimatu to nepřidalo. No, budeme na tom muset zapracovat, některé z těch věcí moc neovlivníme, jiné snad ano, pokud bude dobrá vůle :-(.  

Nic, zatím se mějte, jdu něco udělat, dokud se tady spí.  E.  

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 11.07.08 16:19

Ahoj,  

no teda koukám, že léto u vás neprobíhá moc slavně… to v tom autobuse byla fakt klika, hlavně, že se dětem ani tobě nic hrozného nestalo. Taky doufám, že vás to nepotkalo na cestě z našeho pondělního srazíku…?  

Držím palečky, ať vyřešíte s pomocí Boží vše, co vás trápí!  

Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 11.07.08 21:13

Ahoj holky zdravíme v rychlosti, rekonstrukce se hodně komplukje nezůstala už pomalu deska na desce, dnes mi bráška zprovoznil aspon umyvadlo.Už zase volají, zkusím zítra,Papa Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.07.08 13:08

Ahoj holky, tak koukám všichni venku a my doma,švagr se mi snaží dát kuchyn do nějaké podoby.
A zedník který nám měl dělat dneska sprchový kout spadl ze žebříku a leží doma, tak máme Hostýn v ohrožení, pokud mu bude líp příjde v pondělí.Tak doufám, že to stihnem.
Zjištuju, že takové opravy jsou nevyzpytatelné, chci změnit jedno a najednou je to celé pryč.  

Maxíku tak to jste si tu cestu užili.  

Chris užij si víkend ve dvou s Pavlíčkem.  

Janku naše holky se taky t+ěší.  

Jakpak se daří Maky?
Všem požehnaný víkend Barča a plaváčci holky se stále ráchají v bazéně.  

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 14.07.08 10:53

Ahooooj!
Ztracená dcera se zas hlásí. Averze k PC trvá, takže jen podávám zprávu, že žijeme, a že jsme se vrátila od gynekologa. Jsem 11+2, tentokrát tipťop termín podle MS i UTZ. Miminko je v pořádku, všechno máme ruky, nohy, srdíčko tluče, tak snad bude prdelinka zdravé i dál. Je to náročnější, představa, že by mu něco bylo, když už má člověk dvě děti, o které se musí starat, ale Bůh snad ví co dělá a kolik toho na nás může naložit :). Začalo kolečko testů, tak nad tím přemýšlím, ale zatím (Díky Bohu!!!) bez emocí, beze strachu :)
Na Hostýn se těším, snad nám bude přát počasí. Modlitební hodinku bych si dala každý den, pokud to půjde a bude chuť. nejsme ale žádná ostřílené kolektivní „modlička“, takže se radši nechám vést, ale velice velice to vítám! Je tam nějaký prostot na společnou modlitbu, nebo se budem modlit přímo v bazilice? Berete někdo i breviář nebo to pojmem volněji. Měla sjem doma knížečku o růženci, kde byli pěkně zakomponovány osobní modlitby do jednotlivých tajemství, tak zkusím pohledat.
Bětuška už mi tu ječí u nohy, musím končit, jen ještě přidávám aktuální foto, abyste mě poznaly, když vy už se znáte :)

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 14.07.08 23:03

Ahoj, zdravím vás,   Maky, no myslím, že tebe v davu rozhodně nepřehlédneme! Na fotce úplně záříš a máš krásné děti. Už se těším, až tě osobně poznám.
Společné modlitební setkání by mohlo být ve společenské místnosti našeho poutního domu. Ale pokud nám bude štěstí přát, můžeme zkusit požádat o otevření soukromé kaple v jednom z poutních domů, kde je i recepce.   Chris: četla jsem tvé blogy. Tý jo, ne sice všechny, ale hodně dobrý… Justice je justice, zákony jsou takové, jací jsme my sami, ikdyž jsou stále tak trochu o krok za všemi koumáky… Kuřimská kauza - jo jo, názory některých odborníků by stály za humoristicko-tragický román. A tak dál.
A co Pavlíček? Jak se adaptoval do světa?   Harpyje: a jak se má Ondrášek? Už máš po 6 nedělí?   Hostýn: co říkají ostatní účastnice na návrh modlitebních setkání? Zkuste si něco duchaplného připravit, nějaké téma, myšlenky, přímluvy…
Mmch - může tam s sebou vzít někdo zpěvník a kytaru?  

Zatím dobrou noc,
Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.07.08 13:32

Ahoj holky já hlásím jen zběžně jsme od víkendu bez netu, a náš Hostýn je v ohrožení, Terezka dneska dostala teploty, my měli jet už zítra tak nevím, jestli pojedem.Uvidíme jak se to eozvine, Dám vědět bud tady nebo Demi sms.
Zdravím všechny Barča :-(((

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 16.07.08 14:22

Děvčata, chci vám popřát krásný a obohacující pobyt na Hostýně, pěkně si to tam užijte a potom se těšíme na zážitky! Barčo, přeju, ať to nic není a můžete jet také.   Demi, děkuji za zájem o blog, je to taková moje soukromá libůstka a taky trochu prevence, abych na té mateřské úplně všechno nezapomněla.  

Pavlíček přibral od propuštění z porodnice čtvrt kila, včera jsme byli ve dvou týdnech na převážení, tak snad mu to vydrží i nadále.
Všechny moc zdravím, Christabel  

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.07.08 20:26

Ahoj holky my hlásíme horečku skoro 39 st. takže to vypadá, že budem doma, moc mě to mrzí, tak jsme se těšili na duchovní vzpruhu a setkání s vámi.Ja mi do breku.Doufám, že to nebude nic vážného,uvidíme jaká bude noc.
Barča :-(((

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 17.07.08 08:03

Ahoj holky hlásíme klidnou noc a ráno bez teplot, Terezka vyskočila z postele že se jde balit, že je zdravá tak nevím, počkáme do oběda jak to buzde dál.
Demi mohla bys mi napsat kde a v koilk sae to máme sejít, nějak to nemůžu najít.
 Barča

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 21.07.08 21:46

Ahoj, zdravím po pobytu na Hostýně!!!  

Byla to jedním slovem paráda… Promodlené dny, prodiskutováno spousta témat (odpuštění v manželství, ekumenismus, cesta k víře…). Kéž by nás příště bylo víc.
Nynější účast: Demi, Maky, Lamvínek, Janek + pinďata a manželé. Až bude chvilka, hodím několik fotek do galérky, zatím nestíhám, ale aspoň takto jsem ostatní chtěla pozdravit a virtuálně předat radost  z našeho setkání všem, kdo ji chtějí sdílet.   účastnice - jaká byla cesta domů a co budeme probírat příště? :-)  

Zatím, Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 22.07.08 14:17

Ahojte!
Absolutní souhlas s Demi! Až jste se všechny divily, jak nám ta modlitba šla od ruky :), škoda, že doma to tak slavné není.
Chtěla jsem napsat už včera, ale není čas, už teď mi tady do toho štrachá Bětuška a rozčiluje se, že jí nechci půjčit klávesnici. O víkendu odjíždíme do Maďarska na týden, tak zařizuji pojištění, dokupuji poslední propriety, jako župan apod, a do toho ještě řeším problém s platební kartou. To se dvěmi dětmi v závěsu, člověk se nenudí :)
Mějte se krásně, těším se na fotky a doufám, že se nám povede další setkání v hojnějším počtu. M+3

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 23.07.08 12:27

ahoj holky, hlásím se po dlouhé době - no po pravdě, napsat jsem mohla. U nás se nic hrozného neděje, spíš naopak, máme se mooooc hezky, ondřejek už měl tři měsíce :-) Pohybově se zdá, že bude patřit k pomalejším dětem, hříbátia pase jen z přinucení - dokonce se naučil převalit se z bříška na záda, ale tohle umění je jednoznačně daný tím, jak nenávidí ležet na břiše :-) Má 4 a 3/4 kila - měl by podle tabulek už jít na očkování, ale raději bych ještě počkala. přeci jen zezačátku špatně přibíral, minule nám dokonce už přímo řekla at přikrmíme Nutrilonem (no nepřikrmila jsem, měla jsem nějaké zamražené MM) ale teď se konečně rozjedl - asi má celkově pomalejší rytmus - bude po mamince :-) Jinak se smíá a výská, tak se těším, až se začne smát nahlas.

Hostýn vám docela závidím, a jsem ráda, že jste z pobytu tak nadšené! Docela ráda bych jela za rok s vámi, ale je to spíš sen - je to na nás dost daleko, nevím jak se tam dá dostat veřejnou dopravou (auto nemáme) ale za zamyšlení to stojí. Taky pevně doufám, že přístí léto budu těhotná, ale moje tělo si vždycky dělalo co chce, takže to je ve hvězdách.

Maky - krasavice !!! vypadáte všechny takhle, a nebo máte z Makčina vzhledu náběh na depku jako já :-)?

Janku - s bytem na tebe občas vzpomínám, je to takové zakleté, že? no, možná že se to má komplet vyřešit teď během podzimu a stavět máte začít až příští rok… kdo ví.

maxiku - no jo, tření v rodině ti nezávidím, je to únavný, když to trvá dýl, a člověku začne připadat, že snad jediný člověk který se snaží o nápravu je on sám - at to brzy přejde - s dopomocí vás obou v manželství a ostatních zúčastněných v rodině.

Hmm, tak jsem si vzpomněla že musím zavolat mužový mamince - chuděra, je na nás hrozně hodná, a muž jí posledně prásknul telefonem bo mu Ondřej brečel a odmítá jí byť jen krátce zavolat na vysvětlenou - prý jí nic důležitého nepotřebuje ;-) (tož tak)

Taky jsme byli na dovlený u mojí maminky- super relax- babička se poňuchala a postarala, já umyla okna :-)- prvně v životě jsem si u téhle činnosti fakt odpočinula :-)
 h.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 23.07.08 12:27

koukám, že to nemá hlavu-patu . co se dá dělat. lepší to nezplodím.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 23.07.08 14:04

Zdar!
Tak mám vyprané tři pračky prádla (jen nevím, kdo to bude žehlit:) ), abychom nejeli do Maďar jak prasátka. Bohužel tu celý den prší, tak to nenavoní na sluníčku; ještě že je tu sušárka a nemusím to rozvěšovat po bytě. Taky jsem dnes  zvládly 1,5r. kontrolu Bětušky. Dopoledne nám sestra poslal SMS, jetsli prý nedojdem, a vzhledem k tomu, že odjíždíme na dovču, šla jsem, abych to pak nehonila. Ufff, ještě teď mám zpocená záda. Běta ječela jak obvykle, když se k ní přiblíží chlap (máme doktora), váží 9,73kg (po obědě :) ) a měří 75cm (odhadla ybch, že se dr. o cca 2cm spletl, neb se kroutila jak žížala, ani nohu jsem jí v té vaničce nenarovnala, ale ani tak žádná veležena). Ptala jsem se, jetsli nemá nějakou poruchu růstu, jsme na dolním percentilu, ale že prý ne, porostla od roku o 5cm, přibírá, tak dr. říkal, že každý nemůže být obr. popravdě se mi nechce honit ji po endokrinologiích a cpát ji růstovým hormonem, tak mu bude věřit, šak máme ještě dost času, uvidím, jak poroste dál. Jsem dneska tak rozjetá, že jsem se ani nešla natáhnout, navíc míša teď stejně bojkotuje polední spánek, tak tu za mnou staví z lega (mimochodem výborný dárek, už je rozhodnuto, že letos dostanou oba :,-(u k Vánocům, bude od nich pokoj :) ), ale už beztak otravuje, že co budem dělat. No já ani nic moc, kamaráde, neb sbírám síly na odpoledne :).

Harpyje, fajn, že Ondra tak prospívá a že už jste si na sebe zvykli a máš pravdu, že s dětmi, resp. když je někdo hlídá, člověk ocení i jindy neoblíbené práce :). Jo, a s tím vzhledem, tos mě pobavila :). Já si vždycky připadala zcela ale zcela průměrná. Asi to bude těma šatama, co jsem zdědila po švagrové :)

Kde jste všechny, je hnusně a stejně nikdo nepíše… Kdybych se už k PC nedostala, tak od soboty jsme na týden v tom Maďarsku, držte palce s cestou, bude to přes 500km, snad to zvládnem. Co jsme jeli na Hostýn, bylo špatně jen mně:))). Jo a sraz bychom mohli udělat třeba i na Velehradě, tam se dá jen z Prahy/Brna vlakem nebo busem do Hradiště a pak MHD, podobně v Olomouci na Svatém Kopečku. M+3
P.S. Chacha, Harpyje, kdo je tu mistr „bezhlavých“ komentářů ????

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 23.07.08 16:21

Ahoj holky!
Jsem moc ráda, že se vám na Hostýně líbilo. Myslela jsem na vás…
Dnes jsem šla z práce dřív (měla jsem nadděláno z minulého týdne), ale nic moc jsem neudělala, Koupil jsem větší květináč a pře:,–(ila palmu, ale není to hotovo, původní podmiska je malá a pochybělo mi zeminy, tak si musím dát repete zítra. Jsem moc šťastná, že už mám vlastní cukety, salátovky okurky a snad koncem týdne i rajčata. Mně stačí k radosti málo :-))
V neděli mi volala tátova přítelkyně a mimo joné mi řekla, že se za nás (mě a manžela) modlí. Já jsem jí málem brečela do telefonu. Strašně mě to dojalo. Vůbec jsem to od ní nečekala. A zároveň se hrozně moc stydím, že já se za ní nemodlím. Momentálně je na tom špatně. těsně před velikonoci jí náhle zemřel bratr a nemůže se z toho dostat.
Včera jsem strávila spoustu času se sestřenicí a počítačem. Fotky se nám ale objednat nepodařilo, tak na to jdu teď, ať to zase nevymrzne jako včera.
Požehnaný den všem
Rafuska

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.07.08 17:43

Ahoj holky, hlásíme se taky po Hostýně, my dojeli v pondělí po o, bylo už škaredě, tak jsme hned po mši odjeli.
Bylo to moc úžasné, co dodat super.Díky Bože za to.  

Víc asi nezvládnu, od včerejška už zase chodím do práce a odpoledne řádím v kuchyni a koupelně, doděláváme.
V neděli je u nás pout, tak musím finišovat, holky se už moc těší.
Zítra nás čeká očkování, tak to si užijem.
Končím víc asi nezvládnu.
Barča a cácorky.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 23.07.08 18:45

Ahoj děvčata,  

já se taky hlásím. Manžel před chvílí odvezl Honzíka k našim, takže mám doma jen Danečka, ale i tak to už dá docela zabrat, uhlídat ho, usměrnit, aby mi nelezl do odpadkového koše a nevybíral ze skříňky v kuchyni zavařeniny…   Harpyje: jo jo, tenhle druh odpočinku (mytí oken)  si taky moc přeju zažít, ale vzhledem ke svému strachu z výšek (panika) se toho ujímá pokaždé manžel…
Jinak Ondrášek nám chybí v galérce… bude? :-)) Jsem moc zvědavá na tvé miminko. A neboj, on ještě všem dětem dá na frak, jak se rozroste a rozhejbá…
Odkud vlastně jsi? Typuji, že bydlíš v Čechách. Další „velký“ srazík nemusí být za rok, padl návrh o srazech 2× ročně, takže klidně na podzim (září říjen) ještě letos.
Co na to ostatní?   Maky: přeju krásnou dovolenou, jen prosím tebe jeďte opatrně… přeci jen to je do Maďarska trochu z ruky a člověk na našich cestách musí umět předvídat za jiné řidiče! Hlavně tu cestu zvládni ty a miminko :-))  

Sraz na Velehradě? Klidně, ale dá se tam ubytovat? Vyhledáváme spíše místa výše položená kvůli změně vzduchu pro děti, ale Velehrad můžem taky.   Rafuško: i my jsme na tebe myslely a modlily se… Nechtěla by ses příště připojit i s manželem? Každá další účastnice vítaná!
A co záda, poddalo se to trochu?   Lamvinku: co Terezka, už ji nebolí bříško? Příští srazík (termín) budeme muset naplánovat s ohledem na Kamilovy směny, aby nemusel škemrat o volno v práci, ale nějak se to zvládne.
Jinak Pavel je těžce zaujat vaším panem farářem, ještě v autě jsme o něm debatili :-)).  

Tak zatím všem mnoho pozdravů a požehnání od našeho Pána!
 Demi.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 25.07.08 14:01

Ahoj,  

hlásím, že ode dneška do příští neděle jsem mimo internet, budeme si užívat dovolenou daleko od všedních dnů :-))!  

Všechny moc zdravím a hleďte, ať tady není takové pusto!  

Demi.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 28.07.08 21:58

maky :-) to je fajn,kdyz si holky tvýho vzhledu připadaj prumerne .-) to pak těžko ríct kam zařadit vetší část populace ;-)ale to jen ak naokraj.

dneska jsme si vyrazili i s Ondřejem do restaurace na zahrádku - bylo to senzační a příští týden nám bude jeden večer hlídat babička, tak si asi zajdem s mužem na večeři k osmýmu výročí svatby.

pusto a prázdno tady doufám znamená, že si všechny užíváte léto a nic vám neschází.
Gerberko - jak je u vás?? pořád se problémy nechtějí pohnout?

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 28.07.08 23:25

Doufám, že si všecky užíváte v tom nejpozitivnějším slova smyslu (Harpyje zcela jistě, když se courá po hospodách ;-)
U nás stále živo, občas i veselo, nevyřešilo se nic, ale tak nějak se to učíme nést (nebo se aspoň snažíme).  

E.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.07.08 18:25

Ahoj holky u nás taky pořád rušno jak jinak o prázdninách.
Dneska jsme hoilky vypravili na dvoudenní výlet do Skalice u Frýdku, jeli s knězem s Šilheřovic a tím naším, tak doufám, že jim ten výlet se vydaří.
Já pořád zastupuju v práci tak mám pocit, že místo prázdnin s dětmi, jen makám a ostatní dovolenkují,už toho začínám mít dost, včera jsem byla tak unavená, že to odnesly i holky, byla jsem protivná, a dneska jsem přišla dřív, ZUzi ještě spala tak jsem zalehla taky vstala jsem před pátou, tak se cítím plná elánu a jdu ho využít k žehlení, at je mi víc teplo.  

Zuizi se toulá s babičkou a tatkou po zahradě, musím toho využít.Jinak my už máme očkování za sebou.  

Harpyje to je fajn, že si taky užijete chvilku spolu sami, nám by to taky bodlo, plánujem to taky , doufám, že to vyjde.  

Maxíku co tvoji drobečci?Už se těším na srazík, musím si to hlavně vyřešit v práci, abych tam zase nedřepěla.  

Pak chci holky poslat na pár dní k babičce, at ji rozveselí.  

Kdepak se toulá zbytek?  

Chris jak se Vám daří?  

Janek a Demi si užívají rodinné pohody?
Už končím at stihnu něco vyžehlit.  

Papa Barča

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 29.07.08 19:35

Ahoj holky,
tak vás všechny moc a moc zdravím! Demi a Maky jsou na dovolené, tak ať jim všechno vyjde, počasí je sice horké, ale v přírodě je to určitě daleko lepší.
Hrozně nerada si na něco nebo na někoho stěžuju takhle veřejně, ale dneska asi udělám výjímku. Musím napsat, že jsem dneska strašně zklamaná a nešťastná, protože mě velice nazlobil manžel - z mého pohledu vlastně kvůli maličkosti, kterou jsme si vysvětlili - ale ON je prostě naštvaný, takže nevím, kde dělám chybu a ON se mnou nemluví. Takže jsem zvědavá, kdy ho to přejde. Jsem na něho zpětně naštvaná já, takže vůbec nemám sílu se za něho modlit. Asi je to chyba, nemůžu jinak, nic ve svém srdci necítím. Je to paličák a hrozný a jsem zvědavá, kdy se udobříme. Nejdéle to trvalo asi týden, tak nevím…ach jo. Mám strach, že on se nějak mění nebo tak. Mám ho pořád tak ráda a všechno tady doma dělám s velkou láskou a jde mi to od ruky (se teda musím trochu pochválit :-)), ale on se prostě urazil a hotovo. Odešel makat na stavbu (čili je nahoře v 1. patře) a chodí sem dolů minimálně a když přijde, tak se mnou nepromluví. To jinak, když sleze dolů, tak si něco povíme nebo se podívá na Béďu a celý den nic. Už mě asi nemá rád, já nevím. Omlouvám se, určitě to působí strašně zmateně, asi nevím, co píšu, protože mám v sobě zmatek.
Bedříšek nám dělá radost. Minulý týden v úterý 22.7. oslavil první narozeninky, oslavu jsme měli už předminulou sobotu spojenou se svátkem Jindřicha (to je ten můj naštvaný manžel a první synek). Dortík jsme měli krásný s jedničkou, upekla manželova matka, je to zručná cukrářka, piškotový s malinami. Mám i fotky, ale neumím je vkládat do počítače. Zatím je zdravý (v červnu byl dvakrát po sobě nemocný), tak snad mu to vydrží, musím to honem zaklepat.
CHRIS: tak jak je s malým Pavlíčkem?
LAMVINKU: posílám hodně sil, ať zvládáš svoje povinnosti - v práci i doma!! I to dnešní žehlení.
HARPYJE: to je krásné - osmé výročí svatby. My měli v červnu už jedenácté
MAXIKU, JANKU - moc zdravím!!
Měla jsem i nápad na nový deníček, ale nemůžu ho napsat, jsem vnitřně hrozně zklamaná z toho manžela, tak nevím, kdy ho napíšu......
Tak se mějte všechny hezky…
Gerberka

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 30.07.08 12:51

Gerberko - myslím na tebe, ani nevíš, jak ti rozumím - občas bych chtěla napsat totéž.

hmm, jedenácté výročí svatby a větší hádka - to je jak z psychologické příručky :-) . Stejně tak jak my loni kolem sedmého výročí - měla jsme chvílemi pocit, že vůbec nevím, proč s tím mým chlapem vůbec jsem. Úplně nejvíc mne na něm vytáčí, když přestane mluvit a nereaguje na mé dotazy, poznámky, cokoliv - fakt na zabití :-). Je schopný se po větší hádce omluvit? to by byl asi nějaký málo častý jev ;-)

No, a vy to teď máte ještě těžší o nějaké další problémy v rodině? nebo ty už se vyřešily? Blbé je, že si as ti naši muži neuvědomí, že tím, že přestanou mluvit (jsou uražení??!!??) tak náš vztah k nim dost poškozují. Vybavuju si jak jsme se kvůli čemusi chytli asi před pěti lety, a já jsem chtěla JEN, aby mi vysvětlil důvody, proč se tak zachoval -vylezlo to z něj přibližně za rok :-))))

jen napiš, ulev si, at je líp. Ona i věčná trpělivost a ustupování tomu druhému může nakonec vztah dost poničit…

h.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 30.07.08 15:45

Ahoj holky,
nepsala jsem, jelikož se nic extra podstatného neděje, šestinedělí ubíhá, Pavlíčkovi jsou už čtyři týdny.
Dnešní příspěvky mne celkem oslovily, jelikož i u nás je poněkud dusno… a já nevím, zda své reakce připsat objektivním okolnostem nebo poporodním hormonům. Achjo, doufám, že brzy se všechny domácí bouřky v Jesličkách uklidní.
Jinak si ale nemůžu stěžovat, zatím to vypadá, že zvládáme. Teď mi bude smutno, protože manžel bere Helenku na pár dní na chalupu a my tu s Pavlíčkem budeme sami, sice budu mít příležitost si odpočinout, ale už jsem si to předminulý týden vyzkoušela a tichý byt na náladě nepřidá.
Gerberko, škoda, že nebude deníček, už by se hodil. Já mám v hlavě jako vymeteno, co se vhodných témat na náš deníček týče.
Holkám na dovolené zdá se přeje počasí, to je dobře, my ostatní holt musíme válčit doma  a Barča ještě ke všemu v práci. Všechny zdravím a přeju hodně Božího požehnání ať už jste kdekoliv.
Christabel

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 30.07.08 16:19

Ahoj holky,
my jsme se nepohádali. Jenom on něčemu nerozuměl, paličatě tvrdil svou a až jsem mu to vysvětlila a on se uráčil to pochopit, tak se pán tvorstva urazil. Prostě ješitnej chlap, který nesnese asi, aby něčemu nerozuměl. Dneska je na celý den pryč. Jsem na něho naštvaná stále.
Chris - tak Pavlíčkovi už jsou čtyři týdny, to je krásné, jak to ubíhá
Máme ještě další problémy v rodině, ty jsem tady nepsala.
Tak ahoj, Gerberka

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 31.07.08 20:26

Gerberko, trošku jsem ještě přemýšlela o Tvém minulém komentáři. Je pravda, že hádky a různé neshody vznikají většinou z naprostých maličkostí, kolikrát si ani člověk nevzpomene, co stálo na začátku. Pak to nějak proběhne, asi všude jinak. Já třeba nejsem typ na takovou tu tichou domácnost… to úplně nesnáším. My jsme se doma, myslím s našima, měli moc rádi a měli jsme harmonickou rodinu, ale když už jsem se (jako dospělá) s tátou kvůli něčemu chytla, k čemuž byla příležitost zvlášť kvůli tomu, že jsem mu pomáhala v práci a taková spolupráce rodičů a dětí je v zá:,–(ě vždy náročná, tak jsme to na sebe prostě zařvali a za pár minut dobrý. Neříkám, že to je OK, křičet by se nemělo, měla jsem z toho často výčitky, ale u nás se prostě vyčistil vzduch a jelo se dál, na nikom to nezanechalo následky. Doma se teď snažím konfliktům samo vyhýbat, ale když už, tak jsem zastáncem to říct naplno a ne se urážet a dělat tichou domácnost a nechat druhého v pochybnostech.
Jinak si ale myslím, že není možné, aby vás muž přestával mít rád… Dlouholetá láska nevyprchá jen tak. Ani se mi nezdá, že se dospělý člověk nějak moc může změnit v tomto směru…
Nevím kdo mi říkal: nenech nad svým hněvem zapadnout slunce… To je hezké a já jsem se tím tento týden neřídila a nebylo mi dobře na duši, tak mám poučení pro příště. Doufám, že už je u vás líp a dusno už je jenom venku.
Omlouvám se za večerní plácání, ale nějak jsem chtěla reagovat, a vyšlo z toho něco trochu jiného než jsem myslela:) Radši končím, dobrou noc.
Chris  

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 31.07.08 20:46

PS. Pochlapila jsem se a přidalado galerky fotky dětí.

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 04.08.08 10:07

nazdar holky:-)

jak je? pořád jsou ještě některé děti nemocné, nebo ze by se zadařilo a byli jsme všichni zdraví??

doufám, že si dovolené užíváte plnými doušky!

já jsme si včera užila zcela luxusní den - kluci ráno vstali sami - nejdřív chvíli zabavoval velkej malýho a pak spíš už malej velkýho :-) odpoledne šli spolu na procházku a já si po strašně dlouhý době užila sama mši od začátku do konce.

Ondra udělal nějaký vývojový skok - ne že by uměl nějaké přesné nové dovednosti, ale je takový celý živější a komunikativnější, pořád zběsile mává všemi končetinami. odsouvá se nohama a couvá - tak už jen čekám, kdy začne držet hlavičku a smát se nahlas ;-)

chris - máš senzační děti!

h.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama