Křesťanské Jesličky - O životě těch, jejichž práce je modlit

Rodičovství

Ahoj holky z Jesliček, chtěla bych napsat pár řádků jako deníček a protože je to poprvé a to člověk nikdy neví, jak co dopadne :))  tak mi prosím omluvte, jestli je to téma třeba nezáživné nebo nesprávné. Chtěla bych se s vámi podělit o článek, který mám vystřižený a založený v jedné knížce. Vždycky, když tu knížku otevřu, tak si onu dvoustranu rozložím, přečtu a vždycky pro mě představuje zdroj veliké inspirace pro duchovní život. 

Hovoří se v něm o životě mennonitů - křesťanského společenství, které se přísně drží bible. Jejich život znamená především zaslíbení práci a odmítání násilí. Žijí v bývalé poušti v srdci Paraguaye, v tvrdé a vyprahlé zemi, jsou to převážně farmáři, kteří přivedli krajinu k rozkvětu. Malé komunity mennonitů udržují tradice z časů reformace, za které byli založeni, a žijí přísně podle nich, vedou život ve víře a odříkání. Mladé ženy chodí běžně bosé, na hlavách klobouky a tmavé květované šaty, které si ručně šijí a které neodhalí nic, co je výš než lokty a kolena. Jejich kostely i školy jsou strohé a takřka prázdné, ale mennonitům to tak nepřipadá, patří to k jejich odlišnosti. Mají hodně dětí a když se žení nebo vdávají, není to žádná veliká slavnost. Věří, že Bohu oddaný člověk se nemá ničím odlišovat. Žijí spokojený život stranou moderního světa, protože zde v této jihoamerické zemi našli svoje štěstí.

Četla jsem ten článek mnohokrát a prohlížela fotografie, které k článku patří, a vždycky se musím nad životem těchto lidí zamyslet - hlavně cítím obdiv nad jejich životem, nad jejich pokorou a odříkáním nebo si vždycky představím, jaké by to asi bylo mezi nimi žít a přijmout jejich smýšlení...... Snažím se, abych jejich duševní rozměr cítila také a daří se mi to opravdu tehdy, když všechny domácí práce (a že jich na mateřské s dvěma kluky mám také dost :-)) dělám jakoby mimochodem, když mě ani nenapadne, kolik věcí musím stihnout, když se plně soustředím na svoje povinnosti a poprosím o pomoc Boha - tak každý den prožiju velice hezky, i když jednoduše, ale cítím v srdci obrovskou radost a vděčnost za všechno, co mám a co mohu užívat. Protože práce a jednání s druhými lidmi je pro mě modlitbou. Možná, že hodně lidem připadám moc vážná a mlčenlivá, ale já se tak cítím šťastná.

Gerberka

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 10.05.08 23:57

Tak jsem v tomto deníčku první, v tuhle pozdní hodinu.
Gerberko, děkujeme za deníček, je moc povedený, výstižný a krásně napsaný.
O mennonitech jsem dosud neslyšela, ale trochu mi to připomnělo něco, co jsem četla o Amishích v USA (nevím, zda to píšu dobře). Připadá mi, že dnešní svět je někde úplně jinde než život, který je popsán v Tvém článku, a je určitě moc dobře zamyslet se, jestli se nemůžeme něčím odjinud inspirovat. Myslím, že jsi to napsala opravdu pěkně.  

Už je hodně pozdě, tak jen připíšu, že jsme dnes byli na výletě nedaleko od nás, u Libice nad Cidlinou, a mj. také u pomníku sv. Vojtěcha a Radima. Ráda tam jezdím, podle mne je to nejhezčí pomník, jaký znám. Vojtěch a Radim jsou úplně prostě zpodobení, jak odcházejí od Libice do světa, pomník stojí v místech, kde bylo dříve slovanské hradisko, takřka uprostřed pole:) Zdálky to vypadá, jako dva poutníci, kteří tamtudy kráčejí.
Padám už spát, dobrou noc,
Christabel (už 34tt)  

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 11.05.08 10:35

Ahoj Christabel,
moc tě zdravím! Moc hezky jsi popsala, jak jste byli u pomníku Sv.Vojtěcha a Radima, hned si člověk představí, jaké je to tam asi hezké. Určitě dnešní svět je někde úplně jinde, ale mě tzv. dnešní svět někdy nebaví, neumím se nějak zařadit nebo zvyknout si na spoustu věcí, tak ráda utíkám někam jinam.....
Co bříško, všechno dobré? Kdy máš vlastně termín?
Ještě z minulého deníčku, už jsem tam nechtěla psát komentáře:
Demi: tak to je moc dobře, že už jste všichni opět zdraví!
Lamvínku: Zuzka je výborná, že zvládla noci bez kojení, když jsi byla pryč, ale když jsi opět doma, tak si vzpoměla, kde má mamka mlíčko, že? :-)) Musí to jít postupně, ale určitě to půjde s tím odstavením. Už má ručičku dobrou?
Jinak už si nic nepamatuju z toho minulého.....
Gerberka

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 11.05.08 14:01

Ahoj! Jen abyste věděly že žijem.
Muž byl teď tři dny nějak nemocný. Do práce chodil, ale jinak doma absolutně nic, takže jsem toho měla až nad hlavu. Včera jsme zas celý den výletovali a zároveň jsem přitom kupovala oběma dětem boty, abych pak nemusela autem znovu a zbytečně utrácet za benzín. Nějka to na mě padlo, děsná únava, ael Míša nechce spát… Teď se probudila i Bety, musím. M

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 12.05.08 09:26

Ahoj,
Gerberko - Díky za nový :-) moc hezky napsaný deníček !
Ty naše nemoci jsem asi zakřikla, na mě přišla ukrutánská rýma, pčíkám jako Vochomůrka, celá hlava bolí no mám toho „plné brejle“.  S manželem jsme rozběhli věci okolo územka a ohlášky, jdu volat na FÚ ohledně daně…
Jo a po cca 14 dnech se ozvali znovu ti zájemci, co jsem se o nich zmiňovala minule. Chtějí, ale dost cenu srazit, my navrhli kompromis , tož držte palce.
Dám vědět jak to dopadlo.
Já byla pro nemoc v neděli doma, tak  jsem si to nějak na sv.Ducha moc neužila . Jak jste se měli Vy ? Lamvínku jak to dopadlo u Vás s první zpovědí? Jsem zvědavá.
Zatím AHOJ JaneK  

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 12.05.08 11:51

nazdar holky!

tak jsem si včera podle tradice řekla „Vánoce, Velikonoce, Sv. Duch - a zima na krku“ :-)
no letos mi to připadá obzvlášť pravda. Ondřejkovi je dneska měsíc, skoro neuvěřitelné - za chvíli už to nebude ani miminko…
S kojením - no prostě si zvykám, že to není tak jednoduché - pořád se to nějak točí v kruhu - málo mlíka- tak pořád kojím, vytvoří se hodně mlíka, o. ho nevypije . vytvoří se zatvrdliny - zbavím se jich - a jsme zase na začatku . málo mlíka… atd. no hlavně mne zajímá jestli se tento týden ukáže na váze nějaký „přírůstek“.
Zítra se jdu seznámit s holkama šátkařkama, protože se O. v šátku líbí, ale já si nejsem moc jistá s úvazem, tak se to chci pořádně naučit…

Gerberko - hmmm, mennoriti, asi bych takový život nezvládla, žila jsem delší dobu v klášteře (ne jako adeptka) a ani ten život mi moc nevyhovoval. Takže pro mne by to moc nebylo - Asi je vážně pro každého jiná cesta. trochu bych se obávala o další generace v takové komunite- ti první si to sami vybrali, ale co jejich děti? mají svobodnou volbu žít jinak? třeba ve světě? obklopeni myčkou na nádobí, mikrovlnkou a koncertními síněmi?? Často přece děti nechtějí žít stejný život jako rodiče… Fakt o nich nemám dostatek informací, tak jen takové zamyšlení… (napadlo mne to v souvislosti s CJKSPD (mormony)- není to totéž, to je jasné, ale problém s mladou generací, která má jiné představy o životě, je tentýž. Nevíš jak to řeší mennoriti?

všem nemocným přeju brzké uzdravení a těm zdravím (včetně sebe) at jim to vydrží ;-)

lamvinku tez mne zajima jak dcerka prožila svuj zpovědni den - je to u vas ve farnosti nejak zavedene jako společná událost nebo ne? vím že za mne se nijak neoslavovalo ani první přijímání Těla a Krve - což mne jako dítě dost mrzelo.

se vykecávám, tak už mizim.
harpyje

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.05.08 15:24

Ahoj holky zdravím v novém krásném deníčku, Gerberko moc se ti povedl.Je to zajím0avé, ale nevím jestli bych něco takového zvládla.Možná když bych v tom žila od mala.No Vaše zkušenosti z klášterů by mě taky zajímaly já tam nikdy nebyla, je to pro mě takové tabu.  

Naše 1. zpověd byla nádherná ráno jsme s terzkou zpytovali svědomí měli na to takový specialní formulář :-)
aby se v tom vyznali zdál se mi dobrý možná ho taky začnu používat, pomodlili jsme s e před tím a probírali to, je fakt že dřív než ráno jsem to nestihla, ach jo, ale zvládly jsme to.Terezka byla moc nervozní a já taky,jestli jsem to s
ní dělala správně.Když jsme to spolu probíraly, byl to zvláštní pocit ona si začala uvědomovat, všechno co je hřích, rozplakala se, že to nedokáže říct, že se za to stydí.Chtěla bych být opravdu jako to dítě, jak byla upřímná a kající.
3li jsme na mši pořád mi mačkala ruku, taky jsem měla čtení a to jsem byla nervozní já at se nepřeřeknu.
Po mši se na faře konala zpověd dětí.Terezka šla asi jako třetí pořád mi mačkala ruku a já to prožívala s ní, je to nepopsatelný zážitek.Slzy mám v očích ještě ted.Když za ní klaply dveře pořád jsem na ni myslela.Pak vyšla s úsměvem a přiběhla a řekla „Maminko mi je tak krásně, mám uplně čisté srdíčko, je mi tak krásně.“
Co mám dál říct řinuly se mi slzy po tváři z radosti, že jsme udělali další krůček ve výchově dětí směrem blíž k Bohu.
Díky Bože za to.  

Omlouvám se za chyby cvaká mi tu Zuzinka.  

Od zítřka do neděle jedem do Prahy a Karlových Varů, tak si konečně užijem zase jako rodina.Doufám, že nám vyjde počasí, plánuju pro holky překvapení.
Požehnaný týden všem Barča a cácorky.
Marodum přejem brzké uzdravení.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 12.05.08 18:38

Doufám, že se nebudete zlobit, že k vám lezu. Vaše deníčky čtu pravidelně. Vždycky mě nutí k zamyšlení a já se zamýšlím ráda. Bohužel k se k vám zatím nemůžu přidat, protože moje jesličky jsou až zoufale prázdné… Prosím, vydržte alespoň dva roky, to bych už pak mohla mít adopťátko…
Moc děkuju
Rafuska

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 12.05.08 21:24

Ahoj holčiny, 
Ad téma deníček- takové lidi mohu jen obdivövat. Hlavně tu jejich pokoru přijmout  takovýto způsob života. V podstatě je to hodně podobné i pro ty co se rozhodli pro život v řeholi. Umí seněkomu podřídit a přijímají dopředu známá pravidla. Ale u nich jde přece  jenom  o svobodné rozhodnutí takovýmto životem žít a to je mi nějak sympatičtější. Bylo by mi třeba moc líto, pokud  to dané společenství nedovoluje nemoci se stýkat se svými dětmi, které se pro  život v komunitě ne­rozhodnou. Taky výběr životního partnera.....  Jak to bohužel u některých podobně žijícíh komunit je. Takováto tvrdá pravidla se mi příčí. Fakt klobouk dolů před těmi, kteří jsou schopni, ochotni a spokojeni tak žít. 
Lamvínku- to je super , že jste s Terezkou vše zvládly . U nás zavedli před časem pro  děti něco jako 1.svátost smíření na zkoušku. Děti jdou do kostela a ve zpovědnici jim pan farář řekne, co se bude o té opravdické zpovědi dít, co bude říkat on, co a kdy ony … Myslím, že je to moc fajn a nejsou moc vyplašení.
Jak to máte jinde ? Víte nebo je ještě brzo :-) ?
Rafusko ikdyž jsem se tu taky sotva ohřála, dovolím si říct vítej i za ostatní a klidně se můžeš přidat . Myslím si taky, že tedy caparti nejsou přece podmínka :-) pro vstup do našich řad.
Jsme zvědavé, rády se seznámíme. Napiš,  těšíme se.
AHOJ JaneK  

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 12.05.08 22:10

To je moc zajímavá úvaha, s tou volbou… Kdo ví, možná když jsou děti v takovém prostředí vychovávány odmalička, tak jim to vůbec nepřijde jiné, resp. netouží po jiném životě, který ani neznají. Těžko říci, asi to záleží na míře kontaktů, které mají s tím „jiným světem“.
Jinak si myslím, že všechny děti  jsou determinovány tím, jak žijí jejich rodiče. Přece automaticky žijí náš životní styl spolu s námi, sdílí naše zvyky, radosti, starosti, i když před těmi se je snažíme uchránit, požitky a tak. Nevím, jestli má smysl klást si otázku, zda by si náš život naše děti „vybraly“… Ovšem na druhou stranu hermetická uzavřenost komunity, která nedovoluje členům vystoupit ven, to samozřejmě asi není ono… No, nerada bych se do toho zamotala, tak toho radši nechám:) V poslední době na sobě pozoruji výrazné příznaky „těhotenské demence“, tak bych měla psát raději pouze v jednoduchých větách:)
Zkušenosti z kláštera by mne moc zajímaly.   Gerberko, termín mám 27.6., měl by být přesný, je stanovený podle UZ, jinak to u mne nejde, měla jsem nepravidelnou MS. Za deset dnů jdu naposled ke své gyn. do poradny a pak už budu docházet do špitálu. Závěr těhot. bude u mne vedený jako rizikový, protože jsem po císaři. Myslím, že přenášet mne z toho důvodu asi nenechají, i když nevím, z doktorů v mém případě dost obtížně páčím, co se mnou vlastně udělají:) Doporučený odstup od prvního těh. po císaři je rok (někdo říká více), ten jsme dodrželi, tedy skoro:)   Lamvinku, to je krásný popis té první zpovědi. Vůbec nevím, jak to tu probíhá, nemám tu vlastně žádné věřící a praktikující přátele, takže nevím, jak to tu s dětičkami je. Viděla jsem pouze jednou fotky od příbuzných ze Slovenska, jak šla děvčata slavnostně k prvnímu přijímání, všechny oblečené jako maličké nevěsty; z fotek bylo jasné, že je to velký a slavnostní okamžik.   Rafuško, taky tu nechodím tak dlouho, ale též si myslím, že děti nejsou podmínkou:) Nejsi od Zebřiček od Maru? Občas tu a tam k vám nakukuji. A podle toho, co píšeš, už na tebe vlastně miminko čeká, to je jako bys ho už měla.
Tak dobrou noc či krásný den,
Christabel, Helenka 18m a minikluk 34tt

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.05.08 22:31

Ahoj holky ještě nakukuju, vidím, že opět přibyly komentáře.
Vítam Rafusku, děti nejsou podmínkou určitě ne, klidně se přidej budem rády.  

Teda Chris vidím jak ti to utíká a za chvíli tu bude další miminko.
K té zpovědi terezka ji měla trochu jako tréningovou, druhou má den před sv. přijímáním a to bude 1.6.2008.  

Koukám že naše ostravačky se nehlásí Demi, Maxíku kde jste, já zítra prchám do Čech tak tady držte Ostravu.  

Už jsme konečně sbaleni, teda doufám, mám pořád pocit, že něco chybí.  

Požehnaný večer všem Barča

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 12.05.08 22:36

Lamvinku, hezky si výlet užijte.
Musím ještě připsat, že jsi mi připomněla, co jsem četla v jedné knížce. Bylo by krásné, kdychom tak čistě a s důvěrou jako děti dovedli věřit celý život. Ať se Terezce i další kroky na cestě tak vydaří.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 13.05.08 13:49

Čau holky,
vařím tady pozdní oběd a protože jindy čas nebude, nakukuju.
Nejprve gratuluju Lamvinkovic k úspěšné první zpovědi a ať si to kočenka takhle užívá i dál. Moc si pamatuju na první drásavě láskyplné spočinutí v Kristově náruči po svátosti smíření, i teď se občas zadaří, ale ta první zamilovanost, to je prostě „nářez“.
Pak chci pozdravit Rafusku a stejně jako ostatní si myslím, že to není myšleno jen jako jesličky pro děti, ale prostě pro nás pro všechny. Takže vítej a něco napiš :)!
A k deníčku. Mám podobné pocity jako Harpyje. Na jednu stranu mě to naplňuje obdivem na druhou si říkám, že tahle společenství se dost lehce mohou přehoupnou do ghetoidní (blbé slovo) podoby, kde není možnost výběru. Na třetí stranu :) je ovšem stejná otázka, jestli dítě, kterému v dnešní materialistické společnosti o Bohu nikdo neřekne, věřící jsou prezentováni jako hlupáčci potřebující vedení a berličku a církev jako organizace bažící po moci a penězích, má možnost volby, že… Každopádně já bych spíš potřebovala víc proměňovat v BOhu svůj každý den. Myslet na něj v první, ne až v poslední řadě. Tak nějak pořád nevím, jak to uchopit. tak bych potřebovala nějaké exercicie, ale jak to udělat s dětmi, navíc můj oblíbený kněz má na Velehradě cvičení na začátku září a to chcu dávat Míšu do školky, bééééé.
A taky na mě padla děsná únava. Nevím, jestli je to ta jarní nebo mám prostě jen moře práce a málo spánku, ale je to děs. Usnula bych i za chůze. Přitom nemám vůbec pocit uspokojení. Všude nepořádek, prádlo… Já to s úklidem nepřeháním, ale když vidím ten prach na skříňce, nevyžehlené prádlo v koši a všude se povalující hračky, mám v sobě takový neklid, nejsem v pohodě, přitom nemám energii na to to udělat. No jdu brečet nad brokolicový bešamel. POžehnaný zbytek dne. M

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 14.05.08 10:24

ty jo chris - ted mi došlo, že ti zavidím, že jsi pár týdnů před porodem :-) ( na podrobnosti mých myšlenkových pochodů se mne prosím te radši neptej, nechci být za blba :-) )

maky - se zvladanim domacnosti, respektive vubec povinnosti mi mluvis z duse. casto jsem sirikala, nebudu uklizet dokud (napriklad) nedopisu ten clanek a neodeslu ho. vetsinou to dopadlo tak, ze jsem trochu! ukidila, a trochu psala a ve vysledku prace neodeslana a v byte binec :-( ted to bude asi podobne… rika se bordel v byte stastne dite, ale ja zase dlouhodoby binec nejak blbe snasim, neprijemne se mi v tom zije, tak uvidim, treba si s prckem na binec zvyknu :-)
Rafusko ! - no prosim te, urcite sem chod! muzeme se na vaše adopčátko těšit spolu. Pochopila jsme ze zadost jste podali? a kam? co vas čeka ted?

Rituály spojene se zpovědí, přijímáním nebo třeba biřmováním jsou hezký, a myslím, že i pro děti (a mladé dospěle) důležitý. Koneckoncu je to přece důvod k oslave ve společenství když další lidi dělají další kroky ke křestanský dospělosti.
Fakt mam dodnes hodne divny pocit, když si vzpomenu na své první přijímání, kdy s náma doma! o té události mluvili, oblékli nás do nějakých slavnostních šatu dovedli nas do první lavice a farář nás po celou bohoslužbu uplne ignoroval, vubec nezminil ze tam nejací „nováčci“ jsou. Babky co sedely za náma nás pořád okřikovaly at nezlobíme a když došlo na přijímání zas nas uplne farař ignoroval a proste jsme se zařadili kamsi do davu. Fakt je, že to bylo za hluboke totality a nas farar byl podělaný strachy jen když uviděl v kostele udavače (což bylo uplne normalni) - nekritizuju ho, konstatuju, nekomu proste odvaha nebyla dána a bez odvahy se těžko žije - hodne mu to ničilo život. (nakonec jsme ale objevili jednoho kneze bez státního souhlasu, a s tím jsme prožili lecos krásného). Jak jste to měly vy?

h.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 14.05.08 17:20

Ahoj!
Moc děkuju z přivítání! Dnes jsem krátce, koupila jsem si pří:,–(u a musím jí za:,–(it, také ještě dvoje semínka a o mačících rači pomlčím uplně.
Já moc nevím, co o sobě napsat. Je mi 31, jsem skoro 9 let vdaná, manželovi je 33. Bydlíme asi 20 km od Zlína v Holešově v rodinném domě. Bydlíme už od začátku sami, momentálně máme psa (5 let) a kočku (7 let). Oba jsme věřící. U manžela i celá rodina, u mě jen babička.
Christabel,uhodla jsi, chodím k zebrám od Maru, ale ne moc často…
Harpyje, žádost o adopťátko jsme podali koncem října 2006 na městském úřadě u nás, byla u nás na návštěvě soc. pracovnice (celou dobu jsme seděli a povídali si v kuchyni), koncem roku 2006 soc. pracovnice posílala naši žádost na krajský úřad do Zlína. V květnu 2007 jsme byli na pychotestech ( kraj. úřad 4 hodiny). V říjnu 2007 jsme byli na pohooru s psycholožkou (kraj, úřad asi 1,5 hodin). V listopadu jsme měli 2× čtvrtek večer- sobota odpoledne přípravu a 1× čtvrtek. V lednu 2008 jsme konečně dostali z kraj. úřadurozhodnutí, že adopťátko dostaneme. Ovšem na malé miminko (0-1 rok) se čeká 4 roky. Tak uvidíme…
Pokud vás cokoliv zajímá, ptejte se. Pokusím se odpovědět.
Hezký a požehnaný den.
Rafuska

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 14.05.08 22:06

Ahoj,
Rafusko tak další moravanda do počtu, to je hezké! No teď bylo před pár dny zase něco v médiích o tom našem slavném systému a dětech v dětských domovech..... Máte můj obdiv, že do toho jdete a moc Vám držím palce  i tomu drobečkovi, aby to netrvalo tak dlouho než se k Vám dostane.

Dnes už jsem nějaká vygumovaná… Zítra odpol . se chystáme do Jeseníků -Rudná pod Pradědem, zůstanem až do neděle. Chlapi mají v sobotu zase nějaký special fotbalový turnaj v Javorníku tak pojedeme fandit a kouknem na rytířské slavnosti. Tak nějak ještě dochrchláváme …

Na svoje 1.sv. příjmání si pamatuju. Tehdy jsme žádnou cvičnou zpověď neměli. Tak hezky z jedné vody načisto :-) Vzpomínám si , že jsme byli vedení, abychom šli po zpytování svědomí a před odchodem ke zpovědí poprosit rodiče a sourozence za odpuštění. To bylo asi největší dojetí .. A po zpovědi, to lítání 10čísel nad zemí byla ta nejůžasnější věc . A pořád je :-). Tehdejší kaplan, co nás  připravoval to s námi dost prožíval. Vím, že nás bylo docela hodně (no silný ročník:-)). Celou mši jsme, ale museli stát před lavicemi - tak i nějaké padavky byly…    Samotné přijímání byl  moc úžasný pocit, mít Pána tak blízko u sebe… 
A šaty ? Někdo měl načinčáno, spoustu bílých květinek ve vlasech i super svíčku… Já až dnes :-) oceňuju krásu jednoduchosti, obyčejnou bílou svíčku mi maminka nazdobila kapradinou z květináče a bílou stuhou… 
Jo napadá mě, vlastně i miminka u maminky v bříšku  jejím prostřednictvím taky Pána přijímají :-)  
Všem přeju hezký jarní a požehnaný víkend a po něm se na Vás zase těšíííííím
AHOJ  JaneK   

 
maxik
Kelišová 5743 příspěvků 1 inzerát 15.05.08 14:24

Ahojte,
konečně se tu synchronizovaně spí ;-)  

Mě tyhle komunity vždycky zajímaly, fakt by mě zajímalo, jak se tam žije, nejen takhle navenek, ale i uvnitř, nakolik je třeba ten životní styl výsledkem vědomého rozhodnutí a nakolik jen tradice a obava vybočit - nemyslím to ve zlém, jestli mi rozumíte, mám  na mysli takovou tu běžnou tendenci ke konformitě. Třeba u nás u dětí, co mi chodily na nedělku, které rostly ve věřících rodinách, bylo vždycky zajímavé sledovat vývoj jejich víry a vztahu k Bohu - jako malé věřily tak nějak automaticky, protože doma všichni věří (právě tak se myslím teď Dalek modlí), pak začaly zkoumat další možnosti, už se víc vázaly na kamarády apod. a nakonec dospěly k hledání toho, co Bůh znamená pro ně osobně, odtud byl jen krok k vlastnímu rozhodnutí žít s Bohem, pak si většinou řekly o křest a zapojily se aktivněji do života sboru - to období mezi tím mohlo být docela náročné. BTW, teď budeme mít tři křty: děvčicu z devítky, středoškoláka a 85 letéto pána.   Barčo - hoc hezky jsi to popsala, opravdu je to asi pro ty prcky zážitek na celý život.  

K tomuto tématu se moc nevyjádřím, v katolické církvi jsem byla akorát pokřtěná, což si fakt nepamatuju, a u nás tyto svátosti nejsou: z těch oficiálnějších událostí jako miminko můžeš dostat požehnání od sboru, když se rozhodneš žít s Bohem, necháš se pokřtít, pak manželské požehnání,  a pak pohřeb, ale celkově je i to mnohem neformálnější než u vás.   Demi - jak už jste zdraví?   Maky - doufám, že ta tvoje únava brzy pomine, že to je jen reakce na náročnější období.   Janku - teta byla Marie Silvestra, dělala předtím v nemocnici v Kroměříži; ale už je to nějakých 16 let, co zemřela, a to už byla hodně stará dáma.   Rafuško - vítej; než jsem se stačila zeptat, jak dlouho máte požádáno, už jsi napsala; přeju, ať dostanete to miminko, které potřebujete a které potřebuje vás - u vás se přiděluje podle délky čekání nebo tak přibližně a spíš podle kompatibility jako tady na SM? Protože naši známí z přípravy na NRP dostali mimčo cca půl roku po ukončení přípravy a kolega z práce také dříve, než je průměrná čekací doba; ale možná je to kraj od kraje jiné.  

A víc už si nepamatuju; jsem ostuda - to mám z toho, že píšu jen jednou za čas. HEzký den přeju. E.  

Přikládám potomstvo na hřišti - tahle funkce vkládání fotek z PC přímo do textu se mi strašně líbí.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 15.05.08 14:48

Zdarte!
Užívám chvilky klidu, děti spí a snad ještě chvilku (delší chvilku :-) )budou.
Začnu prvním přijímáním. Já si na to taky pamatuju dobře a to z toho důvodu, že to zas není tak dávno. Jsme konvertitka. Uvěřila sjem na VŠ, takže křest a eucharistie byli v jednom. I když pamatiju. Já si vlastně pamatuju hlavně ten pocit, který se ovše hodně těžko popisuje. Co se mi vždycky vybaví je třpit vína/krve uvnitř poháru. Je to taková banalita, ale fakt vždycky, když si vzpomenu na první přijímání, tak si  na ten pohár. Je zvláštní, že o některých věcech ve věrouce občas zapochybuju, ale tahle neuvěřitelná věc, jakou je proměnění, tu beru úplně samozřejmě. Po praktické stránce jsme byli civilně oblečení, takže žádné velké činčání, svíce byly bílé a místo roušek jsme dostávali šerpu (ke křtu). Osobně mám radši prostotu, takže když občas vidím některé kreace maminek(na dcerkách) taky u nás, tak se nemůžu ubránit zakoulení očima. Ale už se učím, že proti gustu a že bych neměla hodnotit. Ze stejného důvodu mi nesedí ani různě přeslazené komentáře kněží, o malých srdéčcích apod.,a el opět paltí to co výše. Jsme holt tvrdá žena, jak říká můj muž :). Ještě jsem chtěla napsat, že při svém křtu, přijímání a za rok na to i biřmování jsem objevila i krásu litanií. Úplně mě mrazilo, když celý kostel zpíval tu jednoduchou a vlastně jednotvárnou melodii. Strašně vych chtěla, aby moje děti zažily něco podobného, z čeho by ak mohly čerpat i v době, kdy nebudou mít BOha tak blízko, kdy třeba přijde nějaká krize, pochybnosti. No, jetsli budou po mě, tak se trochu bojím,já byla z prvu hodně náročná.
Harpyje, s tím úklidem mi úplně bereš slova z pusy. Přesně tenhle porblém mám, že se mi v dlouhodobém nepořádku blbě žije, ale přitom nemám čas něco uklízet, protože Bětuška neustále řve (doslova), pokud se jí někdo nevěnuje a když spí, potřebuju si odpočinout, protože jsem fakt psychicky a, co mě poslední dobou udivuje, i fyzicky unavená.
Janku, výlet závidím (v dobrém). Už se těším na příští rok nebo už na zimu, až bude s Bety trochu lepší domluva a budem moct někam vyrazit. Ona od rána jede jak fretka, což by asi ostatní hosté nemuseli skousnout.
Demi, včera jsme přemýšlela o tom Hostýně, která je to vlastně ta budova, ve které bydlíme, nějak mi to vypadlo
Rafusko, klobouk dolů s tím čekáním. Člověk musí asi hodně bojovat s pochybnosti. Tedy já ybch asi musela pořád přemýšlet, jak to zvládnu, jaké to miminko bude…Vím, že u biodítěte člověk taky neví, ale myslí spíš, že mu porstě roste břicho a tak má někde konečnou. Tohle čekání bez zřejmého konce musí být náročné. Jste s mužem moc stateční a hrozně vám přeju, abyste se brzy dočkali a všechno dopadlo k vaší spokojenosti.
Musím končit. Mějte se krásně. M

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 15.05.08 18:05

Ahoj!
Moc vám děkuju, že na mě tak myslíte. Já mám teď období, kdy bych to miminko brala i zítra (když už by to nešlo dnes). Ale bohužel se přidělují miminka podle toho,  a) kdy je podaná žádost a b) jak jsme pro to damá miminko vhodní. Už jsem ale nevydržela a koupila jsem si povlečení do postýlky. Postýlku bych ráda ještě letos a také peřinkdy do ní. Oblečení mi slíbil brácha (má 3 děti - Katku, Tomáška a Martínka).
Mou první zpověď si už moc nepamatuju. Vím, že to bylo v sobotu, doma jsem si psala hříchy na papír, který si od nás kněz bral, aby ho vyhodil. Na prvním přijímání nás byla skoro celá třída, myslím si, že nás bylo asi 25. Dokonce máme několik černobílých fotek a jednu barevnou společnou. měla jsem poměrně jednoduché bílé šaty, svíčku kupovala maminka kamarádky. Babička byla trošku naštvaná, protože mi nechtěly držet mašle ve vlasech (U mě to bylo naprosto normální). Šla se mnou máma. Sraz byl na faře, rodiče nám dělali křížek na čelo (to bylo porvé).

Pokračování příště. Přijíždí manžel a jdeme k jeho rodičům.
Rafuska

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 15.05.08 20:13

Ještě dodatek. Vyřizuju tu teď jednu reklamaci :(, tak jsem nakukla.
Nejprve musím říct, že jsem si teprve teď po sobě přečetla předchozí příspěvek a kromě jiného mě tedy ten třpyt s měkkým i dost ranil, to jen na okraj, co už jen jsem schopna všechno napsat. Zvláštní, že když to pak čte člověk později, hned to vidí :-?
A pak taky jsem úplně zazdila Maxikuv příspěvek, vůbec jsem si ho nevšimla, já ostuda! Fakt to se mnou jde z kopce. Fotečka hezkýýýý. Vždycky když Míša něco provede Bětě (cca každou druhou minutu :( ), si na vás vzpomenu, proč já nemám takový nadhled, popáté už pěním a řvu, to pak řvem všichni Běta porstě proto, že řve pořád, já že už jsem hotová a Míša proto, že řvem my dvě, chjo. Tak letím, povinnosti volají. Markéta

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 15.05.08 23:28

Ahoj všem,  

už jsme doma, anabáze s nemocemi všeho druhu i s výměnou oken je Bohu dík za námi, ikdyž ještě nějaký ten pookenní úklid nás čeká. Hodně toho musel zvládnout manžel, protože já jsem teď byla od neděle s dětmi u našich. Bylo to docela fajn, ikdyž - co si budeme říkat - občas to zajiskřilo, když už nám všechno možné brnkalo na nervy…  

Ale hlavně si děti užily venku, změny vzduchu a zahrady.   Rafuško: omlouvám se, pokud jsem zkomolila tvou přezdívku… ale moc tě tady vítám. Lidé jako ty mají můj veliký obdiv, proto, že nerezignovali na svou situaci a nevybrali si se zahořklostí život bez dětí. Uděláte kus práce - poskytnete lásku a domov nějaké té ztracené dušičce, která to potřebuje. Kolik takových jich potkávám nedaleko našeho domu, kde je také kojenecký ústav pro děti do 3 let. Jsou to takoví štěbetálkové a štěbetálky, děti jako malované. Určitě to nebude jednoduché, ale co je v životě jednoduché?
MMch - bydlíš v Holešově, to je co by kamenem dohodil na Hostýn… Nehceš se přidat k nám, které tam jedeme v červenci na prodloužený víkend? Jedeme 18.7. Maxiku: ty děti rostou… jo jo, kde jsou ty bříškaté časy?
Jinak četla jsem tvůj příspěvek na BC pro Diny, která psala v deníčku o své postižené dcerce. Napsala jsi jí to krásně, štěstí a radost ze života je opravdu stav duše, nezávislý na okolních vlivech.   Gerberko: dík za zajímavý deníček.   Maky: je to tuším poutní dům č.1, hned u vjezdu do areálu poutních domů.   Janku: už jsi fit? A co děti?   Lamvinku: Terezce ten krásný zážitek moc přeji, a tobě také. Muselo to být skutečné pohlazení po duši a Boží dotek. Držím palce a přeji mnoho požehnání k 1.sv.přijímání. Na to svoje před x-lety mám kouzelné vzpomínky.  

Děvčata, zatím končím a přeji dobrou noc!
Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 16.05.08 11:22

Ahoj holky,
Demi: nevěděla jsem, že jste pryč, dělala jsem si starost, že jste opět nemocní. Tak hlavně že jste v pořádku.
Rafusko: to je dobře, žes napsala. Moc přeju, aby vám adoptivní miminko vyšlo, držím palce!
Lamvínku: byla to určitě moc hezká událost pro Terezku.
Omlouvám se, že píšu takhle ve stručnosti, tento týden vyhrotily u nás nepříjemné události jak v rodině, tak bohužel u Jindříška ve škole, a já se tomu sice umím postavit čelem, ale zároveň je mi všechno strašně líto a umím jenom v soukromí nad vším brečet, asi jsem zbabělá, tak se omlouvám, že nepíšu víc. Dneska má Jindříšek 8 let.
Gerberka

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 16.05.08 21:30

Ahoj všem, píšu od našich, kteří se mne a Heli dnes ujali, protože manžel je služebně pryč, naštěstí jen do zítra.
Gerberko, je mi moc líto, jestli prožíváš nějaké nepříjemnosti, rozumím, že to nechceš tady vypisovat, tak jen přeju, ať se vše v dobré obrátí. Nejste na to sami:)   Rafuško, jsem taky ráda, žes napsala. Připojuju se k holkám, prožili jste určitě velké trápení na cestě za miminkem a je úžasné, že jste se rozhodli dát lásku dítěti, které ji potřebuje. My když jsme šli naposled z ultrazvuku, tak si právě sestra z dětského oddělení odnášela do auta tříměsíčního chlapečka a jela s námi výtahem. Divili jsme se, že není s maminkou, ale řekla nám, že je z kojeneckého ústavu. Byl přitom tak krásný, měl krásné oči, bylo mi ho hrozně líto. Když si představím, kolik takových miminek tam jen bezmocně čeká… ani na to nemůžu myslet. Doufám, že se brzy dočkáte a budeš nám moci napsat, že máte své mimi doma.
Taky myslím, že obzvlášť náročné na tom je ten náhlý skok, přece jen v průběhu těhotenství se člověk může na ledacos připravit a tak, ale toto čekání na telefon a náhlý zvrat všeho naruby musí být opravdu těžké. No, vím z deníčku že Zebřičky jsou prima holky, které dokážou bojovat a patří jim můj obdiv.   První přijímání mne doufám někdy v budoucnu čeká, ale přiznám se, že poté, co tu L. vylíčila tak krásně autentický zážitek Terezky, tak dumám, jak to zaonačit, abychom mohli dopřát něco podobného našim dětem. Asi to pořád opakuji, ale tady v tom totálně ateistickém prostředí, kde žiju, mi to připadá všechno o dost těžší a složitější. Už třeba v tom, že pokládám za lepší, když jde k obřadu více dětí, připravují se a prožívají to společně, než jedno dítě osamocené, bez vrstevníků.  Ještě ale máme spoustu času, naštěstí, tak uvidíme, třeba se to nějak vyvrbí.  

Už nějak nevím, na co jsem chtěla ještě reagovat, tak třeba příště.
Dobrou noc, Christabel, Helenka a minikluk 34+0

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 18.05.08 10:07

ahoj, dnes jedeme do mesta na navstevu k rodicum - pro o. dalsi premiera :-)

Chris - tak mne napadlo k te tve priprave - uz ses rozhodla kam chodit? s tou katechetkou - znas ji? nevim jak je to v jinych cirkvich, ale asi je potreba si priznat ze minimalne pulka katechetu/tek maji příšerný znalosti - částečně jim uplne chybej a částečně učej děsný blbosti (možná odtud pramení ty nesmysly co si o katolících myslí neveřící a lidé z jiných církví) fakt je ze ale tobe jako dospelemu farar urcite vybere nejakou svepravnou osobu :-). proc to ale pisu - snad bys nam mohla ve chvilich volna psat jak priprava probiha a co probirate - bychom si mohli spolecne osvezit zakladni temata a pripadne o nich diskutovat, co vy na to?

Rafusko - no tak to je krasa, takze jste na tom ted podobne jako jakykoli par ktery se rozhodne pro mimco - nevite KDY se zadari, ale uz je jiste ze jednou jo. tak at vam to utika…

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 18.05.08 18:44

Ahoj,
jen hlasásím návrat z hor  a čtu.. :-)
 JaneK

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 18.05.08 22:50

Ahoj děvčata,  

hlásím, že jsem zde, pomalu ustávají uklízecí práce po oknech, tak moc doufám, že to už je skoro za námi. Jen zítra nám ještě namontují žaluzie a hotovka.  

Dnes jsme byli na mši v našem novém kostele, bylo to skvělé. Honzík sice projevoval snahu modlit se a aktivně se účastnit mše, ale obvykle se trefil do ticha… :-)). Ale jinak se modlil společně s tatínkem…
Po mši jsme se byli kouknout do Pastoračního centra - snad už je v provozu i místnost pro mámy s dětmi. Nakoukli jsme tam a je to místnost s kobercem a skříňkama - vše bez hraček, ale to si myslím je otázkou času. Jestli chcete - Ostravačky a spol., písnu panu faráři, jak je to tam s provozem.  

Po mši jsem si koupila časopisy a po jejich přečtení musím říct, že jsem poněkud rozpačitá… Některé články v nich mě zaujaly a oslovily, ale jsou tam i takové, které mi určitou naivitou a až hooodně mystickým pojetím trochu zarazily. Byly tam samozřejmě i takové ty burcující články o nechtěných těhotenstvích, interrupcích, antikoncepci, manželství, vztazích mezi lidmi vůbec, zprávy ze světa, o Medjugorji, poselství, zjevení a tak… Když jsme byli na Hostýně, poprvé tam jsem se dověděla o sestře Faustýně Kowalské, která byla prohlášená za svatou. Na základě jejích vizí vznikl ten obraz Božího milosrdenství - to jsem dříve ani neměla tušení, že ten obraz, ze kterého na mě pokaždé dýchla láska a dobrota, má takovou historii (je na něm Ježíš, jednu ruku má položenou na svém srdci, ze kterého vycházejí paprsky v barvě krve a vody).   Zajímalo by mě, co si vy ostatní myslíte o zjeveních, které zasáhnou životy některých lidí? Ovlivnila vás některá? Klidně pište i vy, které těmto jevům nevěříte, nebo je z různých důvodů a přesvědčení nepovažujete za Boží a proč.    Gerberko: přeji ti, ať se vše brzy vyřeší a srovná. Každá trampota má svou mez a Bůh neopouští nikoho.   Janku: tak jak s bytem? A projekt na dům už máte?  

Tak zatím všem dobrou noc,
Demi.    

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 18.05.08 22:52

Gerberko,  

Jindříškovi dodatečně všechno nejlepší, hodně Boží lásky, pomoci a požehnání k narozeninám!  

Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.05.08 14:00

ČAu holky! Čas pro PC jsem si „vyplýtvala“ psaním hlouhatáááánského mailu kamarádce (mimochodem Rafusko, je z Holešova :) ). Máme to od sebe dost daleko (50km), ale strašně rády spolu kecáme alespoň virtuálně.
Harpyje, Demi, zajímavá témata!!! Tak teď jen bleskově a zkusím někdy popřemýšlet víc.
Katecheti/tky: Mno taky mě občas mrzí, co se dozvídám za věci, resp. třeba náš děkan ná některé přípravy dost svérázné a kdybych už nebyla tak pevně zakotvena v církvi (nemyslím jako instituci, ale jako božím lidu), docela by mě to asi odradilo. navíc on má zvláštní „schopnost“ jednat s dospělými jako s dětmi :-/ Jinak se připojuju k prosbě Christabel.:)
Zjevení: Popravdě to nemám nějak vstřebané. Takže ani pořádně nevím, co si o tom mám myslet. mě právě hodně odrazují takové ty pseudomystické články v brožurkách, sladké obrázky. Zatím jsem neměla chuť a  ani jsem nepřišla na kvalitní zdroje odkud čerpat. Budu ráda, když napíšete vy a případně připojíte nějaké „prameny“ nebo vlastní zkušenost. Já mám asi strašně drsnou spiritualitu :-/ :)
Janek: Ejjj hory horýýýý. Já chci takýýý, ale pojedu tak max do prčííííc, protože můj muž nemá vůbec čas, sand v létě. Alespoň, že je s námi o víkendech. Díky BOhu!
Gerberko: Jindra má zas problémy, tak si to nesedlo? Docela se bojím jak náš svéráz Míša.
Mějte se M+2

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 19.05.08 21:20

Ahoj holky hlásíme návrat z Prahy, vrátlili jsme se sice už včera, ale nestíhám peru a peru a peru.
Bylo to fajn, ale samý shon, něco jsme holkám ukazaly největší zážitek měly asi z cesty parníkem do zoo.
V neděli jsme nic nestihli, protože tam lilo jako z konve.Nestihli jsme ani mši, což mě dost mrzelo.Byl to takový uhoněný výlet.Není nad Hostýn.  

Gerberko držíme palce at se to s Jindříškem srovná, my taky bojujem s Anetkou, nějak tu školu nezvládá, už si s ní nevím rady, a trpělivost často dochází.  

Jinak s Terezkou je to nádhera ta příprava, máme sezení ted ve čtvrtek poslední, dost mi to budse chybět, hlavně manžel přišel do něčeho nového.Tak uvidíme jestli babi pohlídá, aby mohl jít taky.Terezka se trochu bojí, že bude před všemi lidmi, no a já se strašně moc těším.Ještě nám chybí boty a svíčka.
Holky dává se křestní, já si pamatuju, že jsem měla novou, tak nevím jak to chodí, Terezka měla, ale takovou obyčejnou a je taková nehezká, tak asi stejně koupím novou, Anetka se Zuzi je mají krásné, těm je asi nechám.
Můžete poradit?  

Rafuško jste fakt odvážní přeju Vám at dostanete brzy miminko, které pro Vás Bůh vybral.  

Všechny zdravím, víc napíšu až dočtu, bylo to milé překvapení kolik přibylo.
Požehnaný týden všem Barča

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.05.08 14:00

Lamvinku, zdravím po návratu z mého rodiště!
Jen v rychlosti.Nevím kde, ale četla jsem,že je dobré dávat křestní, takové symbolické, ale není to samozřejmě nutnost. Já je dětem schovávám, akorát že, jak sjme všechno stěhovali po rekonstrukci bytu, Míša Bětušce tu svíčku oloupal a vůbec celou zničil. Sice ji ještě pořád schovávám ,ale je mi jasné, že budem muset pořídit novou, což mi je dost líto. Myslela jsem, že ho zaškrtím. Já si na tyhle symboly dost potrpím, no ale není to jen v tom, že. Tak ať vám to vyjde na 1. M

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 20.05.08 14:25

:DDDD musím se sama sobě smát, nevěděla jsem že máme novej deníček a vesele jsem Vám vepisovala do starého, takže ve zkratce, pro upřesnění:
Bydlím v takové malé vesničce nedaleko Želetavy (firma Smetanito a spol.), protože se mi hledání bydlení v Třebíči moc nedaří pomalu se dostávám do stadia, kdy asi vemu za vděk bydlením kdekoliv hlavně za přijatelnou cenu a někde kde nebudou vadit mí psi,
jinak jsme celkem v pohodě
nečetla jsem příspěvky, a teď bohužel nemám čas, takže zatím všem hodně zdraví a štěstí a AHOJ

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 20.05.08 15:52

Ahoj všem!  

K té mé přípravě: katechetku, která by ji vedla, neznám, jen jsem ji viděla, dělala krátkou přípravu, když tu nevl. sestra dávala křtít děti. Doufám, že je rozumná.
S tím, abych něco napsala o přípravě, jste mi udělaly radost, protože mne to bude motivovat konečně ji zahájit:)) Ale je mi jasné, že devátý měsíc a šestinedělí, ještě s batoletem navíc, není nejvhodnější dobou pro plánování takových aktivit, když lze čekat, že vše bude chvíli v chaosu. Tak jen počkám, jak se to u:,–(í, a domluvím se s ní. Snad budu mít ještě předtím příležitost mluvit i s tím známým knězem, ale jak už tu dříve někdo psal, když je daleko, bylo by to logisticky hodně náročné. On je hodně vytížený a tak by to určitě nebyla příprava ve stylu každý týden. Nevím, jaká jsou pro to pravidla, jak často a jak dlouho by to mělo trvat. Mě osobně moc mrzí, že jsem křest neabsolvovala jako nemluvně. Kéž bych aspoň tu přípravu mohla dát v nějaké zkrácené verzi:) Nechci to zlehčovat, ale já fakt nevím, co od toho čekat, zvláště proto, že jak píšete, úroveň může být velice různá. Já se prostě k církvi vnitřně trošku počítám a tak nějak se mi zdá, že tu víru, to podstatné, člověku nemůže příprava dát, k tomu musí dojít sám. Ale třeba se zjistí, že na křest vůbec nejsem zralá a připravená, kdo ví.  

Na zjevení nemám jasný názor, určitě si nemyslím, že to jsou nesmysly. Dokonce znám i ateisty, kteří jsou přesvědčení, že k těm známým zjevením došlo. Ale já jsem se tím také vnitřně nezabývala. Jen bych řekla, že z mého hlediska by to nemělo víru ovlivnit, zda k nějakým zjevením došlo či nikoliv. Víra by měla být víra, bez ohledu na to, zda s námi Bůh komunikuje prostřednictvím nějakých zjevení. I když chápu, že to víru hodně posílí. Tak bych to asi řekla.
Musím končit, Christabel 35tt

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 21.05.08 19:32

ahoj holky, mam dneska narocnejsi den - asi vetsina deti reaguje na to pocasi co je venku :-)
tak jen prosba: kamaradce se dnes v noci, nejpozdeji zitra narodi mimco v 29tt - vzpomente na ne na oba…

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 22.05.08 11:18

Ahoj Harpyje,  

na miminko budu moc myslet - bude potřebovat spousty Boží ochrany a pomoci! Jdeme se s Honzíkem pomodlit, ať to zvládne maličké i jeho máma.  

Jinak jsem opět v kalupu, ale mám pro Vás další svědectví o Boží lásce, tak snad se mi to podaří co nejdříve napsat! Stalo se to mé kamarádce, také byla v 30tt a velmi reálně hrozil předčasný porod.  

Zatím vás všechny zdravím.
Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 22.05.08 13:19

Ahojte!
Na miminko vzpomenu, je to síla. Vždycky když vidím záběry těch pindítek v inkubátorech, hadičky. Navíc jsem si někde přečetla, že je to prý hodně bolí, to mě úplně odrovnalo, proože jsem si myslela že ne, no, ať ho Bůh i anděl strážný opatruje.
I když já se poslední dobou modlím zas hodně špatně, vypadla jsem z rytmu, jsem pořád hodně unavená, ale dost se i vymlouvám… Včera jsem alespoň četla něco o Marii. Bylo tam i o zjeveních a musím říct, že člověk asi na to místo musí přijít, že se to musí dotknout jeho srdce, jinak to nejde. K Marii mám velkou úctu, její pevnost, odhodlanost, síla, je fakt velkým vzorem. Snažím se ji nevnímat z těch sladkobolných sošek, protože ona taková není. Mám jednu malou knížku od Urs Balthasara a tam jsou moc pěkné pasáže, jestli bude trochu času, někdy zkusím deníček.
A přímo k zjevením jeden postřeh, který mě včera utkvěl: Shoda s Písmem svatým je jedním ze zá:,–(ních kritérií, podle nichž můžeme rozeznat pravá zjevení od falešných. Znovu opakuji, jestliže se soukromým zjevením začne poměřovat a rozlišovat Zjevení předávané Tradicí a učitelským úřadem Církve, jestliže vyměníme Písmo svaté za nějaký spisek, o jehož původu ani moc nevíme a jež si s Božím slovem protiřečí, dostali jsme se do slepé uličky." Když nad tím tak přemýšlím, jsem v tomhle hodně vděčná za církev, že si podobné věci „hlídá“. Je zvláštní, jak si v mě v tomhle Bůh proměnil. Dřív jsem byla asi hodně pyšná na to co vím já, co si najdu, vyhledám. Dneska jsem o hodně rezervovanější ke svým schopnostem. Není to tak, že bych se nechala slepě smýkat, ale že uznávám, že nemohu vědět všechno, že každý máme na světě jiné poslání… Už sjem se do toho hodně zamotala, vůbec mám pocit, že ty věty mi dneska nějak nesedí dohromady, tak si z toho snad něco vyberete.
Harpyje, pohlaď Ondráška, věř, že já si o skvrnách na slunci říkám poslední dobou každý den :( :)
Demi, když budeš mít čas, napiš něco o tvém pohledu na ta zjevení, dík. M

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 22.05.08 13:25

Ještě jedno foto: Budem dělat, že se máme rádi, ať má máma radost (cca 2min.)

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 22.05.08 18:05

Ahoj!
Tak dnes už konečně v klidu. Měla jsem trochu nabitější dny, byla jsem déle v práci. Příští týden nanovo… V pondělí odjížděla kamarádka do Prahy. Byla tu hlavně na manželovo divadlo. Hráli komedii Na správné adrese. Potlesk byl velký, líbilo se.
Harpyje, budu se za tvou kamarádku i to maličké modlit. Písni občas info, jak to s nimi vypadá. Bratranec byl ve 30 týdnu a je o víc než hlavu větší než já. je mu 21.
musím se věnovat kočičce, njak citově strádá. Má 47 různých způsobů mňoukání a na mě zkouší ten nejhnusnější.  :-)
požehnaný den
Rafuska

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 22.05.08 19:10

na miminko i maminku budu myslet snad to dopadne dobře, i mojí kamarádce se narodila v 29 tt trojčátka, nejmenší holčička neměla ani kilo, ale zato teď jsou to krásné zdravé holčičky, Barunka, Eliška a Kačenka, jinak jsem zas nic moc nestihla přečíst, jenom aby jste věděli, že žijem, mějte se hezky

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 22.05.08 20:55

Ahoj Harpyje, přidáváme modlitbičku, mám to docela v živé paměti, kdy se narodil kolegyni synovec v 26.týdnu a měl 710 g, těd jsou už dva týdny doma a malý Jiříček má 2400 g.Tak hlavu vzhuru, bude to s Boží pomocí dobrý.  

Dnes jsme měli poslední přípravu na přijímání a mši tak na mši jsem byla s holkama, Zuzi dneska zase řádila tak jsme byly vzadu a pak honem domů okoupat a nachystat večeři a šup na přípravu, tak jsem uhoněná, ale příprava mě vždy pozvedne moc mě mrzí, že skončila.A za to babi mi zas dávala do těla, prý se můžu odstěhovat na faru, ach jo to mě ničí,Kamil samozřejmě spal po 16 tak jsem na to byla zase sama.  

Všem požehnaný večer Barča  

Maky jsou k zulíbání.
Odhodlám se a pošlu pár fotek z Prahy.
 Barča

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 22.05.08 22:19

Ahoj holčiny,
na kamarádku a to maličké budu moc myslet , aby vše dobře dopadlo a Bůh byl s nimi.
Jinak zase nestíhám, pořád ještě peru po těch horách Lamvínku , hora prádla roste a já nejsem schopná ho ani uložit do skříní. Fuj, fuj.
Ta laryngitida se mi vrátila a od víkendu mě to v hrtanu a na hlasivkách pořád bolí. Nutí mě to kašlat , ale to je taky docela bolavé… no nebudu tu brečet.
Děcka jsou už jakž takž, ale do školky jsme nechodili.
To dnešní počasí mě docela mrzí, těšili jsme se zase na Boží tělový průvod, ale se to nějak nedá :-(  Tak je Kajka docela smutníček.
S bytem je to stále nastejno, ti jedni se ještě nemínili ozvat a další co tu byli v neděli se ještě nerozhodli. Ach jo. Už bych to nejraději měla za sebou.
Gerberkio taky na tebe myslím.
malej brečí utíkám
AHOJ JaneK  

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 23.05.08 10:20

ahoj holky, děkujeme za modlitby, tak kamarádčino miminko je na svete, trošku se nechal chlapeček prosit, ale nakonec na poslední chvíli se umoudřil a narodil se spontánně (jestli to tak jde říct po vyvolávacích tabletách) zatim nevime jak na tom je, ale dá-li Bůh… a je i velikej a i plakal po narození, takže plíce by měly být jakžtakž OK. zas mizim.
 h.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 24.05.08 22:38

Ahoj děvčata,   Lamvinku: přeji krásnou a pohodovou přípravu. Moc na Terezku myslím. Jak jsi to vyřešila s tou svíčkou?   Rafuško: miminku přeji moc Božího požehnání! Věřím, že to bude dobré, lékaři umí léčit a Bůh zachránit a uzdravit!   Maky: zjevení - mnohdy jsem sama velmi rozpolcená. Moje pragmatické já je skeptik, ale moje věřící já mě nabádá, abych více věřila v Boží absolutní neomezenou moc a vůli. Někde jsem četla, že Bůh se o své děti stará a svou vůli zjevuje stále - zjevoval se lidem věku Starého i Nového zákona, tak proč by tak nečinil i dnes?
Pokud jde o Mariánská zjevení, tak hodně mě bere Medžugorje, kde to vlastně probíhá do dnešních dnů. Četla jsem o mnohých zjeveních Marie v průběhu staletí, a existuje tolik věcí až podivuhodně všem zjevením společných - uvedu alespoň prameny vody, které se objeví prakticky na všech místech zjevení (nechce se mi mluvit o různých zázračných udraveních, ikdyž i tady někdy zůstává rozum stát). Jednou jsem slyšela vyjádření jednoho českého hydrologa k této věci - podle něj se nové prameny vyskytnou i tam, kde by to on, jako odborník nikdy nečekal.
Pokud vím, ve zjeveních jsou uvedená obvykle velmi závažná poselství, ale podle mě je schopen je přijmout pouze člověk srdce pokorného, nikoli mudrc s patentem na rozum. Také předcházejí často velmi krutým událostem, aby bylo lidstvo varováno - války, komunismus, násilí (dílo Nepřítele) - a vybízeno k modlitbám a postu.  

Víš, já jsem do jisté doby byla k těmto fenoménům opravdu hodně skeptická - říkala jsem si, že pro hlubokou víru nemůžou být relevantí a potřebná jakási zjevení… Ale když si vzpomenu, co mě potkalo na Hostýně, tak si už rozhodně nemyslím, že Bůh nemá potřebu (když to tak nazvu) člověku projevit svou přítomnost velmi konkrétně - takřka fyzicky. Neměla jsem žádné klasické zjevení - ale bylo tam něco…  

Na závěr - podle mě je potřeba rozlišovat plody. Tam, kde dochází k tolika obrácením k Bohu, uzdravením na těle i na duchu, kde jsou schopni putovat lidé ze všech koutů světa kolikrát i opakovaně - tam se musí něco dít. A jsou -li tam poutníci přivedeni na cestu k Bohu, tak jsou podle mého názoru zjevení od Boha a pravá. Ale jsem ráda za církevní postup, který nejdřív tyto jevy velmi přísně posuzuje, než k nim podá stanovisko nebo doporučení. Obyčejný člověk ne vždy dokáže dobře rozlišovat.  

No, koukám, jak jsem se rozepsala, ale snad to má hlavu a patu a není to zbytečné mudrování :-)  

Demi.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 24.05.08 22:39

Jůůů, no rostou ty děti, a do krásy! A koukám, že máš taky jedno tmavé a jedno světlé (jako já) :-)  

Papa, Demi.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 25.05.08 16:04

Ahoj holky z Jesliček,

Píšu Vám, protože se chci z hlouby srdce omluvit za to, jak jsem se k Vám zachovala. Bez ohledu na to, jak jsem byla vytížená, nebylo fér beze slova zmizet. Upřímně prosím za odpuštění. Obzvlášť je mi líto, že jsem zklamala vaši důvěru. Vím, že tak se kamarádka nechová.

Upřímně, Karolinka (zakladatelka)

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 25.05.08 16:29

Ahoj holky,
moc vás všechny zdravím!! Snad už bude u nás situace lepší, nevím, život se musí žít dál, i když se třeba dějí věci, o kterých by člověk nepomyslel, že se stanou, tak je člověk musí přijmout a nějak žít dál.
Omlouvám se, přečetla jsem komentáře, ale moc si nepamatuju, je jich hodně :-)), tak možná nebudu na všechno reagovat.
Lamvínku: určitě máte krásnou přípravu pro Terezku, jak to popisuješ, tak je to určitě příjemné a bude mít vzpomínky. Co Zuzanka a jak kojení? Myslím na Tebe, abys zvládala domácnost i práci! Ve škole opět situace na houby - musím s Inuškou ke 3. psychologovi, už jsem na to učitelce kývla, i když to byla hrozná scéna, už jsem na ni přitvrdila a nakonec jsem se musela zvednout, říct nashledanou a odejít ze třídy! Hrůza - zavolala si „na mě“ i učitelku ze sousední 2.B, aby do mě hustila různé kecy - ale nakonec jsem na to kývla. Jdeme tam 6.6., máme zprávy od předchozích dvou psychologů, kteří vůbec žádnou diagnózu nestanovili, není tam v podstatě žádné doporučení, tak jsem zvědavá, jak se k tomu postaví psycholožka č. 3 v pořadí. Když jsem s ní mluvila telefonem, tak na mě zírala, cože jako chci - a já popravdě řekla, že nevím, že k ní prostě máme jít. A ona na to, že se nějak domluvíme a že mám přinést obě zprávy. Tak to bude určitě dobrá rozmluva :-))
Vítám Rafusku!To je dobře, žes napsala. Držím palce, abyste dostali zdravé krásné miminko, cesta je to asi dlouhá, tak ať vám to rychle ubíhá!
Janku: už jste všichni zdraví?
Demi: Bedříšek má narozeniny až 22.7., tak brzo ještě oslavu chystat nebudu :-)). Inuška měl 8 let 16.5., tak jsme to minulý týden v sobotu slavili, už je to velký kluk, moc šikovný, to se ví, občas se musí na něj „přitvrdit“ a trochu rázněji mu něco říct, ale myslím, že oproti svým vrstevníkům je naopak takový dobrák a naivka. .Ahoj Karolínko!! Proč jsi tu tak dlouho nebyla?? Kolikrát jsem se na tebe ptala, jestli o tobě někdo něco neví a nikdo nevěděl. Já teda od loňského května až asi do letošního února byla bez internetu, doma jsme ho neměli, jenom v práci, ale kontakt jsem udržovala přes smsky od Demi a jsem tomu moc ráda. Jak se máš? Co Eliška, je zdravá a kolik je jí vůbec let? Čekalas taky druhé miminko, že? Mně se vloni v červenci narodil druhý chlapeček Bedříšek, je díkybohu zdravý, šikovný a spokojený.
Tak zatím ahoj, Gerberka

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 25.05.08 23:02

Ó jé, já si spletla Rafušku s Harpyjí - no jo, únava myslícího materiálu.
Harpyje: miminku samozřejmě přeji a vyprošuji Boží pomoc.
Jinak jak pak se má Ondrášek?   Rafuško: držím ti palečky a myslím na tebe s tou adopcí. Mám kamarádku, která byla před několika dny v rámci přípravy adoptivních párů na prohlídce dětí v kojeneckém ústavu. Říkala, že to bylo hodně na slzy, kolik dušiček tam sedí a čeká… Ani si žádné nemohla pochovat, aby ostatní neplakaly.  

Demi.

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 25.05.08 23:04

Ahoj Karolínko,  

upřímně nevím, jestli ses chtěla jen tak omluvit, nebo to má být tvůj návrat k nám?  

Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 25.05.08 23:22

Demi , až teď čtu, a můžu ti tu napsat, že jsi mě nezklamala a klasicky snad bezezbytku vyjádřila přesně i mé myšlenky a postoje vůči zjevením.
Mě hodně oslovily Lurdy nejen pro poselství, ale i pro to co si Bernadetta „musela vytrpět“ při církevním ověřování pravosti zjevení, celé martýrium s výslechy…
Medžugorje je současná a tudíž hodně blízká , konkrétní … dýchá..... žije…
Díky JaneK

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 26.05.08 08:30

Karolínko:
tak chceš opět k nám? :-)) Měla jsem včera takovou radost, když jsem tě tady uviděla a těšila se, že napíšeš pár řádek, jak se vám daří…no nic.  

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 26.05.08 11:59

Ahoj,

chtěla jsem se jen omluvit. Minulý týden jsem tady hledala něco v archivu a přitom jsem zjistila, že se vás můj odchod dotkl. Byla jsem tehdy myšlenkami úplně jinde a vůbec mě nenapadlo, že by se to mohlo stát. Jen jsem si říkala, že deníček v pohodě funguje i beze mne a že vy máte mezi sebou vytvořené vztahy a měla jsem z toho radost.
Proto se omlouvám takhle dodatečně, je mi to fakt líto. Těch pár měsíců s vámi bylo moc fajn.

Přeji Vám i Vašim rodinám hodně Božího požehnání.

Karolinka

 
Gerberka
Závislačka 3065 příspěvků 26.05.08 13:00

Ahoj Karolínko:
ještě jednou Tě moc zdravím! Myslím, že se nás Tvůj odchod nijak jakoby nedotkl, jenom žádná z nás nevěděla, co se s Tebou stalo, jestli třeba jsi bez netu (já byla například třičtvrtě roku pryč) nebo jak se vůbec máš, neměly jsme o Tobě žádné zprávy. Jak se vede Tobě a Tvojí rodině?
Gerberka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Křesťanské Jesličky - Jeden citát


Reklama