Křesťanské Jesličky- Sebeláska cení sebe, láska k bližnímu s

Rodičovství

Ahoj holky deníček náš už není k nalezení, vydávám aspon tenhle kratinky.Hledala jsem místi na náš srazík v kalendáři a mé oči sklouzly na tuto modlitbu, která mě chytla za srdce a chtěla bych ji své holky naučit.Ona je to spíš básnička a písnička.Tak ji předávám dál.Myslím že mluví za vše.Barča

Modlitba Papežského misijního díla dětí:

JEŽÍŠÍ MŮJ, MÁM TĚ RÁD,
JSI MŮJ VĚRNÝ KAMARÁD. ****
MÁ MODLITBA K TOBĚ LETÍ,
PROSÍM TĚ ZA VŠECHNY DĚTI. ****
POTŘEBNÝM CHCI POMÁHAT,
LÁSKU, RADOST ROZDÁVAT. ****
PANE BOŽE, PŘI MNĚ STŮJ,
CHCI BÝT MISIONÁŘ TVŮJ. ****
SVATÁ MARIA, KRÁLOVNO NEBE,
O MOCNOU OCHRANU PROSÍME TEBE.
 AMEN

Někdy příště zas písnička.Doufám že se bude líbit a bude zase kam psát.
 Barča

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 15.10.07 16:43

Ahoj holky tak si hned vkládám nový komentář, my bychom viděli ten srazík teda spíš na toho šestého odpoledne, protože ve středy a čtvrtky jsme v práci.Sice musím vzít sebou všechny tři, ale holt budeme cestovat náš tatínek bude mít  odpolední, ale už se na Vás moc těším.
U nás pořád divoko tento týden je opět v tempu zástupů a seminářů, takže jediný den kdy jsem doma je zítřek.Dneska jsem byla naštěstí jen dopoledne.Vůbec nestihám doma jedem z posledních sil.Zuzi má od soboty zánět středního ucha, takže jsme si užili na pohotovosti.Doufám že ostatní jste v pohodě.
Pohladtě za nás miminka a batolátka a větší dětičky.
MOC ZDRAVÍME A POŽEHNANÝ TÝDEN VŠEM BARČA

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 15.10.07 22:31

Lamvinku zrovna jsem myslela na to, že bych měla něco splodit, protože náš deníček už je v propadlišti dějin a Ty si to při svém vytížení už krásně zvládla. Takže modlitba je hezká taková akorát pro děti a my dospělí bychom se nad ní měli pořádně zamyslet, jestli vždycky to co za celý den uděláme je křesťanům ke cti nebo spíš naopak. Obdivuju Tě za Tvoje pracovní vytížení a hlavně za to, že zdá se při tom všem neztrácíš dobrou náladu. Doufám, že malá bude brzy v pořádku, taky jsem jako děcko mývala často zanět středního ucha, takže vím jak to musí být nepříjemný. Vítek je díky Bohu zdravej jako rybička. Mějte se hezky a opatrujte se

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 16.10.07 15:05

Ahoj,  

listovala jsem eMiminem a málem jsem přehlédla nový deníček!   Lamvinku: to je prima, že ses toho ujala. Už jsem myslela, že se za náma zavřela voda. Říkala jsem si, že snad už něco zplodím sama, ale v hlavě mám jako vymeteno. Maximálně bych tak mohla psát o sobě, jak trávím čas s dětma, a to není zas tak zajímavé.
Zuzi přeji brzké uzdravení. Museli jí píchat ucho?   Majči: četla jsem tvůj smutný deníček. Je mi té holčičky moc líto. Jsou věci, se kterými se člověk nedokáže smířit, a to je zejména nemoc a smrt dítěte.   Ostravačky a spol.: takže srazík 6.11. třeba v 16 hodin? Písněte, jak jste na tom, jestli vám tenhle čas vyhovuje? A místo jako obvykle?  

Zatím,
Demi.  

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 16.10.07 23:31

Lamvinek: díky za krásný deníček, stydím se, stydím, ale nestihla jsem dokončit ten slíbený můj, nějak se mi teď nahrnulo moc práce - chodím 3× týdně na dopoledne do práce, ale dost toho dělám i z domova po mailu a teď se to nějak valí a hrne. Navíc Helenka už bude mít rok a spí jen jednou denně. Stíhám číst, ale psát už ne…   Demi, bylo by škoda, kdyby se „zavřela voda“, to určitě ne! Taky mě mrzí, že nejsem blíž a nemůžu se s vámi poznat osobně, dříve jsem jezdila vaším směrem docela pravidelně, na Moravě jsem studovala a mám tam spoustu známých, ale teď je to samozřejmě jiné, tak jen vzpomínám na milé lidi, co jsem tam poznala. Taky jsem moc ráda za internet:) ****
Majči, též jsem četla ten smutný příběh. To je asi noční můra každé maminky. Achjo.  

Jinak jsem se chtěla svěřit s tím, jak mne včera rozrušilo shlédnutí dokumentu - filmu o filmu Poslední vlak. Tento film teď jde do kin, já na to v žádném případě nepůjdu, už jen ten dokument o natáčení a ukázky z filmu mne zcela rozhodily, je to o transportu Židů do koncentračního tábora a soustředí se to na ve filmu dosud nezpracované téma, totiž dění přímo v tom vlaku, kde byli lidé zavření a zacházelo se s nimi hůře než se zvířaty. Vždy, když něco čtu či vidím nějaký dokument o holocaustu, mám z toho psychický problém, nedokážu to v sobě zpracovat, nedokážu pochopit jak mohli být lidé vůči jiným lidem tak příšerně bezcitní. Úplně mne to ochromuje. A říkám si, já o tom nedokážu ani číst, ti lidé to museli prožívat. Jsem z toho vždy rozhozená až na několik dní, nevím, zda máte někdy podobné pocity.
Nechci se tady rozepisovat o takovém smutném tématu, jen mne to v myšlenkách teď  zaměstnává, tak snad nevadí, že jsem to napsala.
Všechny moc zdravím, Christabel      

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 16.10.07 23:44

holčinky co se týče Lenčiný neteře, v nebi jí je určitě líp, nedovedu si představit, že bych přišla o Vítka a ještě takovýmhle způsobem, moc teď myslím na její rodiče a to se blíží Vánoce, loni je ještě slavila s nimi, letos…
Christabel holocaust byl hrozný, já viděla Schindlerův seznam a taky se mi z toho dělalo zle, ale je nutné na to nezapomínat (to se týče i komunismu) snad už se to nikdy nebude opakovat. Nechápu skinhady a jim podobný jak něco takového můžou obdivovat, asi proto by měli jít na ten film především oni, pokud je tak hrozný, aby si uvědomili jak moc ti lidé trpěli.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 19.10.07 16:12

Ahoj holky,
díky za nový deníček, je zase kam psát.. Lamvínku ten email se mi přád s přílohama nedaří poslat :-( vrací mi to , zkusím vzít na srazík origoš .
Demi - u Vás teď bude sláva se svěcením kostela, co ? Srazík uvítám, zatím je mi to jedno, kdY se domluvíte, ráda se přizpůsobím . Doufám, že budeme OK  a nechytnem bacila -  přijede asi sestra se 4dětma po 28. a čekají nás několikeré narozeninové oslavY.
Teď  vyplavalo na povrch pár věcí - prostě jsem si je začala víc uvědomovat- ve školce, které mi vadí, nevím co s tím, jak to řešit, jestli řešit. , nechci dělat z komára velblouda, nechci ublížit svým dětem, nevím jestli souhlasit s přeřazením těch starších(Matouše a bratránka) do středňácko-předškolácké třídy .Jednou si pí uč. stěžovala,že konkrétně Matouš bil lopatkou mladší dítka(bránil svůj hrad na pískovišti), že je na ně-třídu- sama a jestli to bude pokračovat přeřadí ho do jiné třídy. Před přihlašováním do této školky jsme se ředitelkY ptaly zda je možné umístnění do stejné třídy s mlad39mi souroyenci a tvrdila NO PROBLEM. Ted to zkusila už i ona se nás zeptat, jestli bychom je nepřeřadilY. Já pak nevím jestli Kajku ve školce nechat - mám dojem že už si zvykla i na3la kamarádkz. Potřebuju si v tom udělat pořádek . Prosím o radu , to ostatní co mi vadí je  na diskuzi Vyzvedávání dětí ze školky po obědě. Moc prosím a děkuji.
Posílám AHOJ i Vašim dětičkám JaneK 

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 23.10.07 15:40

Ahoj,  

já taky srazík uvítám, takže zatím platí toho 6.11. v 16 hodin? Nebo i v 15 hodin, pokud to bude lepší.
Jinak se školkou vůbec nevím, co bych poradila. Já myslím, že problém asi není v dětech. Kája, pokud se školkou problém nemá, tak asi nemá smysl ji odtamtud přeřa­zovat.  

Bohužel musím končit, Daník pláče.
Ahoj, Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 24.10.07 15:35

Ahoj holky tak se hlásíme z Marodíkova u nás zuzi se uzdravila ze zánětu uší a ted to mám já, takže jen chvilka než se mi vrátí holky ze scholy.
v pátek jsem byla na semináři v Praze.Bylo tam moc fajn objevila jsem tam náhodou prodejnu Charitu trošku jsem si tam zařádila nakoupila holkám a tak a po semináři, byla jsem na něm s věřící sestřičkou kamarádkou jsme se loudali po Praze protože nám ujel dřívější vlak  a další nám jel za dh

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 24.10.07 22:10

Ahoj holčiny,
u nás takY marodíme. Tenhle týden jsme vůbec nešli do školky a asi ani nepůjdem. Matouš horečkoval 1 den , v neděli Kája - má herpetickou angínu dnes dr. bez antibiotik ,máme hlídat teploty kdzby se vrátily pak je na:,–(í, no a VaFi se přidal dnes a zrovinka spustil. Tak pa pa. JaneK
PS : na Téma naše školka přivítám radY viz. diskuze „Školy a školkY“ - vyzvedávání dětí ze školkY po obědě , budu moc ráda

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 24.10.07 23:49

Ahoj holky, moc mě mrzí, že se u vás nemocní a přeju všem marůdkům, ať jim to rychle utíká, šetří maminkám nervy a hlavně se brzy uzdraví!  

Ohledně školky zatím žádné rady ani zkušenosti přidávat nemůžu, od vlastní mám daleko a na Helenčinu si ještě dva roky počkám:)  

Zamýšlela jsem se v poslední době nad tím, jak se nám tu hromadí věci pro malou, před několika dny slavila první narozeniny. Je mi jasné, že si malé dítě musí hrát a musí mít spoustu podnětů,  nicméně bych chtěla nějak naznačit rodině, že už těch věcí má fakt přesmoc. Stejně si nejradši hraje s ovládačem od TV a nejoblíbenější knížkou je malý turistický průvodce v krou­žkové vazbě, který jsem chtěla vyhodit, ale dala jí ho na hraní, moc ráda si listuje a díky těm kroužkům to jde hezky:) Jsem samozřejmě vděčná za dárky, dostáváme hodně užitečných věcí, oblečení i hraček, ale když jí chci něco dát já, tak skoro nemám co, všechno už má…
Nechci to zase přehánět, je fakt, že sama nemám ráda kolem sebe moc věcí, zvláště takových, které se na nic nepoužívají (pracholapače na poličkách:)), tak bych ráda časem našla nějakou rozumnou míru i pro malou. To nic, není to žádný aktuální problém, jen takové úvahy, které mi táhly hlavou. Vůbec nevím, jak budu reagovat, až bude malá v takovém tom věku, jak tady na webu často čtu, kdy se tahá s dětmi o hračky a všechno chce mít pro sebe:)
Všechny zdravíme,
Chris a Helenka, minulou sobotu 1 rok

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 25.10.07 14:43

AHoj holčinky,  

to je mi moc líto, že se to u vás tak rozmarodilo - Lamvinek a Janek… To je takový nikdy nekončící kolotoč s nemocema u dětí. Snad se všichni brzy uzdravíte.
My sedíme v takovém počasí doma, maximálně jednou za týden nás taťka vezme na nákupy. Ještě ani nemáme nic koupeno na Vánoce pod stromeček, ale začneme už asi příští týden.  

Tak uvidíme, jak to nakonec s tím srazíkem dopadne, snad už budete všichni zdraví.   Chris: tak tohle dobře znám. Věci i hračky po Honzíkovi jsem vyprala a vyčistila, teď je pomalu předávám Danečkovi, aby jen bezprizorně neležely ve skříni. Ale malej si zatím vystačí s palečkem nebo hrazdičkou a plyšovými míšany.
Také jsem si neuměla představit, jaké to bude, až bude Honzík větší, až bude mluvit, až půjde do školky a já do práce, a ono nebýt Danečka, příští rok už bych mašírovala… Všechno to přichází postupně, ale už teď máme nač vzpomínat…  

Tak ahoj všem!
Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 30.10.07 07:47

Ahoj holky tak u nás další kolotoč angína u všech třech, no moc jsem to nedopsala z minulého týdne zaviroval se nám počítač a čekali jsme na jeho nové narození.Tak ted už je v pořádku.A já můžu zase pracovat.
Holky jsou už lepší, a já doma nestihám,dělali jsme novou anténu a kopali v celém domě.Tak ted už po komplikacích se vrací vše do standartního chaosu.Zkouším to doma dát trochu do pořádku.
Doufám že srazík bude už ho moc potřebuji.Konečně nějaké pozitivum.
Jinak z naší Zuzanky se stala velká slečna od včerejška spí ve velké posteli.Docela spala krásně do pěti.
No téma školka u nás je vesnická a vyšli mi tam maximálně vstříc když jsem chodila do práce vosdila jsem je dřív než byla oficialné otevřena, brala jsem si je jak nám to vyhovovalo.Ale loni v Porubě s Anetkou byl přesný režim a žádné úlevy.
Jinak přebytečné hračky pracholapy jsem nosila do školky byli tam moc vděční.Ale taky říkám že to doma mají holky moc přeplácané.
No končím holky mají hlad.
Janku přejem brzké uzdravení.
Chris opožděně vše nejlepší malé Helence.
Demi hodně zdaru s kluky.
Kdepak se nám toulají Maky a Maxík?
 Barča

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 05.11.07 10:58

Jak srazík? Janek

 
Demi
Závislačka 3817 příspěvků 05.11.07 13:42

Ahoj,  

vzhledem k tomu, že jsme se dodneška na ničem nedohodly, nikdo se ani nijak nevyjádřil, tak já už mám na zítřek jiný program. Řešíme s architektem inženýrské sítě a projekt našeho domu.  

Zdravím!
Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.11.07 13:44

Ahoj holky tak to mě mrzí že ze srazíku sešlo já psala že my se hlásíme, ale tady bylo mrtvo.
Tak co další pokus holky?
Nějak nám to tu odumírá.
Co je s Vámi?
Mě to moc mrzí.
 Barča

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 05.11.07 16:32

Jé to je škoda. Holky já vždycky čekám až jak se dohodnete vy, protože je Vás víc z OvY j8 se snáze a ráda přizpůsobím. Mrzí mě, že jsem Demi neodpověděla na SMS , nějak v tom nemocenském ruchu zapadla do historie. Promiň.
Tento týden začala děti opět školkovat, středy míváme volno na babi. Jinak dopol. lítám do školky a ze školkY, tak na PC mívám čas většinou až dám všechnY 3 prcky spát.  V neděli chystáme oslavu Matouš a Václavek a moje maličkost , máme to všichni po sobě pak hned ještě děda a švagrová ........ No řešíme jak a co nakupovat i na vánoce-letos jsme se usnesli „na rodinné radě“, že spíš něco dětem jinak do rodiny celkem max za 500,– . Máme toho jinak strašně moc.5 rodinek  Dárečky  víc osobní k narozeninám, na svátek pouze sladkost…Už to šlo jinak do šílených pálek......  Jak to řešíte Vy ?
Máte nějaký dobrý snadný tip na výrobu adventního kalendáře ? Sem s ním . :-))
JO A VELkÁ NOVINA VAFI UŽ ŤAPE SÁM !!!!!!!!
Těším se na reakce
Ahoj JaneK

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 06.11.07 00:29

JanKu,gratuluji Vafimu k ťapkání, takže už máš doma tři chodiče, no nazdar to se uběháš:DD, jinak já jsem z osmi dětí, takže naše mamka řešila adventní kalendář tak, že malinký pytlíčky navěsila na větvičku a měli jsme tam na každej den třeba jeden bonbon, nebo tak, taky nám na každý den připravila nějaký povídání o Ježiškovi, samozřejmě dle našeho věku, mě se nejvíc líbily takový ty „pohádky“ např, proč Ježíš stvořil skřivánka a tak podobně:D, nebo jsme připravovali každej den jednu figurku do betléma (osm děcek každej jednu, takže nakonec z toho byl takovej velebetlém:D) a vymýšleli jsme příběhy proč do toho Betléma chtějí, namalovali, vystříhali a postupně lepily, jesličky se dávaly až na Štědrej den a příprava nás zabavila na docela dlouho v těch dlouhých zimních večerech. No koukám, že jsem se nějak rozparádila, tak pomalu končím jo a ještě něco mezi sourozencema si dárky nedáváme, to by jsme se navzájem zruinovali:D, ale skládáme se našim, pokud víme, že by se jim líbilo něco opravdu drahého (třeba víme co obdivují v obchodech nebo tak), no ale myslím, že potěší i dárek vlastní výroby, takže zatím Bůh Vás opatruj
ostatní asik teď ubývá čas, ale za chvilku tu máme advent, nechcete někdo napsat něco adventního?

 
maxik
Kelišová 5744 příspěvků 1 inzerát 06.11.07 13:31

Ahojte,
tož jsem se šla kouknout, jestli ve tři nebo ve čtyři a koukám, že vůbec :-(
Teď totálně nestíhám, Haňu začla trpět na bolavé bříško a do 10. 11. miusím dodělat jednu zakázku, a samozřejmě jsem ve skluzu, lepím to po nocích.  Zas se ozvu - Hanina  byla zticha přesně tři minuty… 
 E.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 06.11.07 14:28

To je škoda,  těšila jsem se, že si přečtu alespoň ohlasy ze srazu.
Posílám teď  třetí část indického povídání, než přijde ten advent a nějaký adventní deníček. Taky bych pro něj byla, ale napsat si ho netroufám:)
Christabel

Vložit nový komentář