Krmení dravé zvěře

Ostatní
  • emimino
  • 06.08.01

Každá sranda jednou končí a tak končí i období tolik jednoduchého kojení

Každá sranda jednou končí a tak končí i období tolik jednoduchého kojení:

1. nic se nemuselo chystat - nakojit se mohlo téměř vždy a všude
2. ušetřila se spousta peněz za stravu pro miminko - pravda pokud jste měli v období kojení pořád takový hlad jako já, tak tento bod neplatí
3. miminko bylo při papání hodné - krásně se vám stulilo do náruče a papalo a papalo.

Takže jednou přijde den, kdy se rozhodnete, že je na čase začít učit miminko papat lžičkou. Jednou jsem četla článek kde autorka-maminka s nadsázkou psala, že své děti učila této dovednosti v koupelně a v pláštěnce - dříve jsem se tomu smála, dnes říkám - moudrá to žena.

Z počátku znamená toto rozhodnutí pro maminku potěšení z nových nákupů a pro tatínka strach z opětovně prázdné peněženky - v nákupním košíku se vedle spousty bryndáčků a podložek pod talířek objeví i dětský příbor, talířky, mističky a hrníčky.
Naneštěstí obdobný nápad budou mít i babičky a prababičky, takže zaručeně nerozbitného nádobí budete mít brzy víc než toho rozbitného.
Vítr v peněžence dokáže udělat i skládací židlička, aby miminko mohlo papat s vámi u jednoho stolu. ( Pokud vlastníte autosedačku můžete miminko výborně krmit v ní. )

Počáteční euforii vystřídá panika - co vlastně máte miminku dávat papat - při přečtení spousty knih a publikací zřejmě přijdete ke stejnému závěru jako já - každým soustem, které dáváte miminku, zkracujete jeho život. Tedy pokud nejste maminka-včelička a nepěstujete doma na zahrádce nejedovatou zeleninu, doma za oknem nejedovaté bylinky, a vzadu za domem na poli nejedovaté obilí, ze kterého doma melete na nerezovém mlýnku mouku a nepečete z ní nejedovatý domácí chléb.
Pak také zjistíte, že čím víc toho o zdravé výživě pro miminka přečtete, tím větší zmatek z toho budete mít. Každý lékař, každý odborník na zdravou výživu tvrdí něco jiného ( tedy alespoň v tom, co kdy může vaše miminko ochutnat ). Zatímco jeden lékař doporučuje piškoty dávat už ve třech měsících ( toto jsem si nevymyslela ), tak druhý radí počkat kvůli lepku až do jednoho roku.
Velkou překážkou ve snaze, aby vaše miminko zdravě papalo budou vaše maminky a tchýně - " taky jsem tě nekojila a koukej, jak jsi pěkně vyrostla ", které by nejraději miminko hned po narození nakrmily knedlíkem a rajskou omáčkou.

Dalším problémem je, jak miminko nakrmit - prakticky existují dvě varianty - můžete dítě buď svázat a nebo ponechat mu volnost s tím, že riskujete, že obsah vámi pracně připravené kašičky skončí všude jinde než v bříšku miminka.
A tak někdy prskání do plné lžičky, či mazání si kašičky za ucho ukončíte tím, že budete myslet i na své zdraví a kašičku prostě dojíte vy.

Avšak hlavu vzhůru - taky jste byli takový rošťáci a dívejte se , jak dneska pěkně papáte - teda pardon jíte.

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek