Krmíme ptáčky a zvířatka v zimě

Ostatní

Začíná nám zima, sychravé počasí neláká zrovna k procházkám a sýkorky už se nám chodí dívat na okno zda by se tam nenašlo něco do jejich hladového bříška, inu vypravila jsem se do hlubin naší komory a počala hledat krmítko, Vítek mi s chutí pomáhal a přehrabal co se dalo i to co se nedalo, naše usilí však nebylo marné a krmítko jsme si skutečně odnesli.

Začali jsme ho umývat a čistit a já začala přemýšlet, čímže letos budu ty „naše“ opeřence krmit, zda zůstanu u tradičních kupovaných směsí i lojových koulí, zda jim tim spíš neubližuji než pomáhám a v noci, kdy je čas si v klidu sednout k počítači jsem se jala serfovat na netu a hledala rady odborníků a skutečně jsem je našla, pro stejně zvědavé připojuji odkaz, aby jste měli ušetřenou práci: www.csopvlasim.cz/…ady/zima.php.
Dobrá zpráva je, že kupované směsi jsou opravdu vhodné k tomu, aby jimi byly divocí ptáci krmeni a je připojeno ještě pár dobrých rad co ještě se jim dá do krmítka přidat a naopak co jim tam rozhodně nedávat. Pro ty z nás, které mají blíže k lesu jsou tam i rady, kterak v zimě přikrmovat lesní zvířenu, tak abysme jí neublížili, na něco už je pozdě, ale něco ještě určitě zvládnete a nejen myslivec Vám jistě poděkuje.
Myslím, že krmení ptáčků je vhodný doplněk zábavy dítěte, Vítek tedy už loni, kdy mu bylo od 7 do 10 měsíců, hrozně rád pozoroval ptáčky, převážně sýkorky jak nám neustále nalítávají na okno a letos už mě hlasitě volá, kdykoliv se nějaká malá hladovka přijde podívat, jesltipak i letos u nás něco najdou. S většími dětmi si opět můžete povídat o tom, kteří ptáčci to k Vám vlastně chodí na oběd a hlídání a dosypávání krmítka jim jistě bude milou povinností. Hezkou podívanou na „Vaše“ hladovce přeje Majčus

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Sati
Extra třída :D 11487 příspěvků 05.11.07 12:56

Majčus díky, připomněla jsi mi, že bych taky měla zalovit a vytáhnout krmítko. V jednom s tebou souhlasím, pozorování ptáčků je větší atrakce než televize a to už je co říct .

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 06.11.07 00:02

:D jojo není nad to, když mě někdo pochvalí, takže DÍKY Sati

 
Sati
Extra třída :D 11487 příspěvků 06.11.07 00:13

Majčus není zač :-)). My jsme měli krmítko poprvé loni ( ostudně jsme si ho koupili v marketu včetně zrníček).
Ze začátku ho ptáčci ignorovali, nebo měli klaustrofobii z našich dětí. Nechala jsem si ho pověsit ke kuchyňskému oknu ( nepřej si slyšet ten slovník, když ho tam manžel v mraze umísťoval). Ale pak se osmělili a byla to fakt nádhera. Pak už jsme měli i vypozorovanou dobu kdy přilétali, takže paráda.

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 06.11.07 00:48

Jo ono jim to občas chvíli trvá než přijdou nato, kde dostanou najíst, ale myslám, že letos pokud budeš mít čas se mrknout z okna je uvidíš už teď jak se chodí dívat, jestli tam pro ně máte něco i letos:D a my taky máme krmítko koupené, takovej ten dávkovač jednak vypadá celkem dobře, zrníčka se v něm udrží a jsou suchá a v neposlední řadě je dobře vidět kolik tam toho je a dostanou se k němu i větší ptáci, loni nám tam lítalo i něco většího než jsou sýkorky, ale co to bylo nevím:D

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama