Reklama

Která z Vás, milé maminky, rodila do vody?

Rodičovství
  • AJINKA
  • 18.05.02

Milé maminky, já sama sice ještě nejsem ani těhotná, ale s přítelem početí plánujeme na podzim....hrozně už se na miminko těším, tak už si předem zjišťuji veškeré informace, týkající se těhotenství a porodu....a právě tady jsem se dočetla o možnosti porodu do vody a proto bych moc ráda poprosila některou maminku, která takto rodila, aby mi napsala, jak takový porod probíhá a jestli je opravdu mnohem lepší než porod v klasické poloze na zádech.

Moc Vám děkuji a přeji hodně zdraví a lásky Vám i Vašemu malému broučkovi. Ájinka.


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.02 09:59

Pro Ájinku

doporučila bych ti stránku www.rodina.cz - diskusní téma o porodu.Je tam celkem dost příspěvků týkajících se porodu do vody.

Hodně štěstí

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.05.02 13:47

Milá Ájinko, porod do vody jsem prožila ve Vrchlabí a byla to nádhera. Myslím, že jsem si vybrala tu nejlepší porodnici, která v ČR je. Samozřejmě, že jsem se ptala i jinde. Ale je to bída. Podobné jako Vrchlabí, tj. malinká hezká, domácká porodnice, je ještě Vysoké Mýto, tam se když tak zkus taky poptat. Pak jsem se ptali v Praze, ale moc kladně se k možnosti porodu do vody nevyjadřovali, i když většinou i ta vana všude je, ale tu nechávají ženám většinou jen na 1.dobu porodní a pak ji nutí na vlastní porod vlézt na kozu - to se stalo například kamarádce u Apolináře, kam bych nešla ani za nic. Větší výběr nám nabízeli v Brně - na Obilňáku i v Bohunicích tam vany mají, ale jsou to bohužel velké fakultní nemocnice, moc lidí a tím pádem i určitý odstup personálu. Říkali nám tam, že neexistuje, aby např. jedna porodní asistentka zůstala u rodičky po celou dobu porodu, jak to bylo ve Vrchlabí - v Brně se směny střídají. A navíc v Brně pokud chceš do vody musís jít na klystýr, což jsem ve Vrchlabí nemusela a také tam po porodu rutinně aplikují hormony na odloučení placenty, což mi ve Vrchlabí taky nedělali.

 
Ajinka02
Povídálka 26 příspěvků 21.05.02 08:09

Mockrát děkuju za odpověď!
Hned jsem si našla stránky nemocnice ve Vrchlabí a jsem nadšená!
/www.nemocnice­.vrchlabi.cz/
Už jsem četla spoustu příspěvků od maminek a vlastně hlavně o Vrchlabí a Vysokém Mýtě. Vždy to byly jen kladné ohlasy a zkušenosti a po prohlédnutí stránek této nemocnice tomu opravdu věřím. Je to pro mě sice trošku z ruky /jsem z Chebu/, ale pokud to bude aspoň trošku možné, tak bych moc ráda přivedla na svět svého broučka právě ve Vrchlabí.
Ještě jednou moc děkuji a už teď se nemůžu dočkat, až ve mě poroste ten maličký a už teď tolik milovaný brouček.....
KRÁSNÝ DEN!!!!! Ájinka :-)))

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.05.02 21:36

Pro Ájinku

nedá se přímo určit jestli je lepší rodit do vody nebo na zádech. Dnešní nemocnice poskytují již více možností porodu, ale já ze své zkušenosti vím, že při porodních bolestech mě voda velice pomohla, ale samotný porod proběhl na tzv. stoličce, jelikož se mě ve vodě kontrakce zastavili.
Přeju hodně štěstí.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.05.02 16:17

Mila Ajinko, pokud jsi z Chebu, muzes zkusit jeste porodnici v Kadani, to je o dost bliz nez Vrchlabi. Jeste jsem nerodila, porod planujeme na zacatek zari, ale uz zjistujui moznosti a v Kadani je take CAP a rodi i do vody.
S pozdravem Patricie

 
Ajinka02
Povídálka 26 příspěvků 30.05.02 06:19

Milá Patricie!
Mockrát ti děkuju za příspěvek, zkusím i o téhle porodnici něco zjistit.
Pokud tam budeš rodit, budu ráda, když se pak zase ozveš a podělíš se se mnou o své zkušenosti, zvláště pak, budeš-li rodit do vody.
Moc ti děkuju a přeju ti hodně štěstí při výběru porodnice a samozřejmě hodně zdravíčka, štěstíčka a hlavně lásky tobě i tomu maličkému mimíčkovi!
Pa Ájinka.

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.06.03 17:20

Milá Ajinko, zkuste porod na Oblním trhu. Vana je součástí nadstandartního pokoje, platí se 400 Kč. Vanu je možno používat během první i druhé doby porodní. Porodní asistentky jsou tam velm šikovné a pohotové. Pokud bude těhotenství probíhat bez komplikací a porod také, tak nevidím důvod, proč nerodit do vody.
Samozřejmě teplá voda uvolňuje svaly a vazy pánevního dna, tak že není potřeba tolik medikací na povolení porodních cest. Také tu hraje velmi významnou roli analgetiký účinek teplé vody. Bříško se pěkně prohřívá a léky proti bolesti opravdu nejsou potřeba. Jenom pro informaci: pokud je aplikovaná epidurální analgezie nesmí se do vany. Ale zpět k teplé vodě: bříško musí být ponořené pod hladinou, je to potom nejúčinější.Je nutné také dodržovat pitný režim a taky nutnost vyprazdňování, myslí tím močení. Protože plný močový měchýř může být překážkou v postupu porodu. Pokud se jedná o vyprázdnění tlustého střeva: můj názor - zkuste mě pochopit. Souhlasím s nálevem, kdy se použije teplá voda, protože už tato teplá voda má vliv na porodní cesty, které uvolňuje a jako kdyby celý porod nastartovala. Já vím, klystýr je nepříjemný, ale nebolí. A určitě by jste se nechtěla koupat ve vlastní stolici, až budete pomáhat miminku na svět tlačením. Výrobek YAL moc nepreferuji, nemá takový výborný vyprazdňovací účinek jako klasický klystýr. Holení to je na vás, ve vaně je to jedno jestli jste oholená nebo ne. Jenom, pokud by vznikla nějaká větší ruptura, mohla by jste mít problémy s holením šití, protože ochlupení na hrázi by mohlo bránit ve správném hojení. Nikdo nechce , aby jste se holila celá, jenom hráz. pěkné těhotanství

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama