Kterak mi nepraskla voda :)

Porod

Po naprosto bezproblémovém a pohodovém těhotenství jsem očekávala pohodový porod. Nic nenasvědčovalo tomu, že už by se to mělo blížit. Žádné tvrdnutí břicha, nic. Byla jsem přesvědčená, že budu přenášet. Moje mamka nás všechny 3 přenášela a já jsem dokonce narodila s lehce zelenou plodovou vodou. Takže jsem termín 22. 11. nebrala moc vážně a očekávala, že to bude později.

V den D, 19. 11., jsem se rozhodla koupit si nějaké zimní boty, neboť jsem vzhledem k otokům žádné své předtěhotenské nemohla obout. Šla jsem do města a už jsem se cítila nějak divně, ale jen tak občas a trochu. To trvalo vlastně celý den a k večeru už jsem tušila, že to možná něco bude. Ale pořád mi šlo předstírat, že mi nic není.

Kámen úrazu byl, že nás večer s mužem čekala ještě jedna akce. Rozhodla jsem se stále předstírat, že mi nic není, protože jsem nechtěla zůstat sama doma. Před osmou večer už mi předstírání dělalo trochu problémy, ale na otázky známých, jestli už se něco blíží, jsem stále statečně odpovídal, že ne, že mi nic není.

Po příjezdu domů jsem byla ráda, že nemusím předstírat a můžu si začít skučet. Ale pořád to nebylo nic extra, vždycky jsem to prodýchala a dobrý.

Začínalo přituhovat a já doma střídala míč, svižnou chůzi a horkou sprchu. Intervaly jsem vůbec nepočítala protože, přeci ještě nerodím, to bych poznala. :)

Proč?

1. Všichni strašili, že to jsou STRAŠNÉ bolesti, a ty moje se daly, takže to porod ještě nebude.

2. Nepraskla mi plodová voda. Můj muž získal utkvělou představu na předporodním kurzu, že do porodnice se jede jen a pouze po prasknutí plodové vody, do té doby to přece porod není.

Dostala jsem od svého milujícího a chápacího muže několik moudrých rad, jako ať to zkusím zaspat. Já jsem se ve své naivitě rozhodla to zkusit. První kontrakce mě přesvědčila, že to opravdu nezaspím. :)

Ve 4 ráno mi bylo už fakt špatně a říkám muži, že chci jet do porodnice, ať mi řeknou, co se děje, že chci alespoň vědět, na čem jsem. Muž hodil otrávený výraz, že nás jako stejně pošlou domů a že budem trapný, ale začal se pomalu balit. Před odchodem mi řekl něco ve smyslu, ať neskučím po chodbě moc nahlas, protože všichni spí. No nic, už jsem byla v mírné agónii, tak jsem nereagovala.

Cesta do auta a z auta do porodnice byla už fakt peklo, zastavovala jsem každý metr, abych prodýchávala (do porodnice to máme asi jen 5 minut jízdy, naštěstí:) ).

Na příjmu si vzali průkazku a vyslali mě pro vzorek moči. Už jsem myslela, že to nedám. Klíč, co mi dali, nikam nepasoval. Už jsem přemýšlela, že vzorek moči vyrobím na chodbě, ale nakonec se mi podařilo najít správné dveře, do kterých klíč pasoval. :) Vyprodukovala jsem několik kapek a dala je sestře. Ta udělala vnitřní vyšetření s nálezem „zašlá branka, jdeme rodit“.

Nějak jsem se dovalila na porodní sál. Sestra rychle našla tatínka, ať se rychle obleče, nebo to nestihne. Na dvě zatlačení byl malý venku (čas 4:45). Nástřih a pár stehů bylo, ale neměla jsem se zašíváním ani hojením žádný problém. Muž se ani nestačil vzpamatovat, tak ho sestra povzbudila, jestli jako nechce udělat pár fotek. :) Chudák se probral z šoku, doprovázel malýho, než ho zvážili, zkontrolovali a tak a mazal do práce. Myslím, že to, že se mu narodilo dítě, pochopil až tak někdy odpoledne. :)

Tak to byl můj první porod v roce 2010. Za chvilku mě čeká druhý, tak doufám, že to bude stejná pohoda. :) Kupodivu jsem se s mužem po prvním porodu nerozvedla :) a podruhé nebudu čekat, až mi praskne voda. No a taky bych mohla počítat intervaly mezi kontrakcemi. :)

Hodnotilo 29 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
lacri
Povídálka 49 příspěvků 23.11.14 00:32

Deníček pěkný a zábavný, jenom mi prosím jako bezdětné vysvětlete… vždyť ta voda musí někam zmizet, ne? takže odtéct musela? :oops:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 23.11.14 00:56

Parada, jsem teze u druheho optimistka…tedy budu teprve :mrgreen: :mrgreen:

 
hanak  23.11.14 02:35

Lacri, ne každé rodičce voda praskne před porodem. Když ano (nebo když jí rupce doktor), tak hlavička pak začne víc naléhat na děložní bránu a bolesti jsou silnější a efektivnější. Ale pokud jde porod zcela přirozeně a nikdo do toho úmyslně nezasáhne, voda může rupnout až při samotném tlačení miminka ven a to se sveze jako na tobogánu ;)

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 23.11.14 07:35

Gratulujeme, tedy trošku opožděně.. :mrgreen: Ale měla jsi super porod!!!

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 23.11.14 07:41

@hanak No, nevím, já jsem si při třetím porodu vodu píchnout nenechala, chtěla jsem rodit přirozeně. Voda mi pořádně nepraskla až do konce a jako na tobogánu se syn tedy nesvezl :D Absolutně jsem ho ze sebe nemohla dostat, kdybych si tu vodu nechala píchnout, nemusela by mi doktorka ruát ruku až někam aby ho vytáhla, protože ta voda mu v narození bránila, kontrakce byly málo efektivní… Toť moje zkušenost :-)
Autorce deníčku gratuluji ke krásnému porodu a k synovi :-)

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 23.11.14 07:59

@lacri ano praskla mi někde na sále těsně pred tlacenim nebo při něm vůbec si to nepamatuju ale prý ji bylo hodně:)

 
bronick
Zasloužilá kecalka 677 příspěvků 23.11.14 08:55

To se nekdo ma :-)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 23.11.14 09:17

Gratuluji k chlapeckovi a k rychlemu porodu :potlesk: :kytka:

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 23.11.14 09:43
:DDD
 
helcisek
Kecalka 316 příspěvků 142 inzerátů 23.11.14 09:54

@lacri kdyz vam nepraskne voda sama, tak vam ji prasknou na porodnim sale. :-) A podle meho je to lepsi varianta nez kdyz vam voda praskne sama. Vsem mym kamaradkam, co praskla sama voda, meli dlouhy porod. Jinak pisatelce denicku preji tak pohodovy porod jako ten prvni. Ja mam za sebou teprve prvni porod a byla to taky pohoda a fofr jako u vas. Prijeli jsme, hned na sal a mala byla za deset minut na svete. :-)

 
Sabuliin
Ukecaná baba ;) 1220 příspěvků 23.11.14 10:34

@hanak Zvlastni :think: v tom pripade nechapu proc vsem doktorum tak zalezi na tom aby pred tlacenim oni sami praskli plodovku, kdyz nepraskne sama… :nevim: To slysim poprve ze nechali rodicku tlacit bez prasknuti plodovly :)

Jinak pekny denicek :) ceka me v lednu 1. porod a predstavuji si to obdobne lehce :D

 
zolycka
Kelišová 6726 příspěvků 23.11.14 11:42

Já jsem dokonce i četla, že výjimečně se miminko i narodí ještě v plodových obalech ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 23.11.14 12:00

@helcisek rodila jsem 3h 20 min. Voda mi praskla před porodem.

 
Teess
Ukecaná baba ;) 1306 příspěvků 23.11.14 12:01

Tak takový pohodový porod bych si v lednu přála taky :-)

 
hanak  23.11.14 12:18

@Sabuliin @sao
Holky, jasně že hodně záleží na velikosti miminka. Já nejsem zastánce přirozených porodů doma kvůli možným komplikacím, ale ani velkých invazních zásahů do přirozeného průběhu, kdy právě chemie a uměle urychlovaný porod může vést k akutnímu císaři. Ale prostě selský rozum mi říká - ta voda má svoje opodstatnění a no, já svého druhorozeného rodila v porodnici, kde si mě takřka nevšímali, protože to šlo hladce a bez problémů (narozdíl od prvního třídenního pekla o rok dřív), vodu mu píchli, když jsem byla asi na 7cm, ale jen trochu, vyteklo fakt málo a při tlačení ze mě syn vylítl jak střela, že ho sotva stihli zachytit a doktorka byla zlitá kompletně, syn si asi fakt tu vodu šetřil na závěrečné sklouznutí :mrgreen:
Jinak ze 4 porodů mi voda spontánně praskla až u posledního, do té doby jsem jen četla o prasknutí vody, ale nikdy jsem to nezažila. U posledního porodu si jí malej lupl sám a aby mi ukázal, že je Střelec každým coulem a do všeho půjde po hlavě, tak během chvilky rozjel kontrakce po 2 min, takže cesta do porodky byla akutní. Kdyby se nepokazil závěr, kdy malej šel ven čelíčkem a ne temínkem a tudíž byl už moc velký na průchod mými porodními cestami, tak by se narodil hodně rychle. Takhle to skončilo akutním císařem po pár hodinách pekelných bolestí s kontrakcemi jedna za druhou (i bez oxytocinu).

Příspěvek upraven 23.11.14 v 12:20

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 23.11.14 12:39

Pěkný deníček :) Měla jsem podobný porod jako ty, vodu mi píchli ž na sále. U druhého jsem raději šla do porodnice dřív, ale i tak se narodil hodinu po příjezdu do porodnice. Na porody mám dobré vzpomínky a budoucím prvorodičkám ze své zkušenosti radím ať se nebojí, že to může být i pohoda :) Držím palce, aby i Tvůj druhý porod byl pohodový :)

 
verulicek  23.11.14 12:52

„ať neskučím po chodbě moc nahlas, protože všichni spí“ :lol: :lol: :lol: máš ohleduplného muže :mrgreen: krásný deníček! skvěle se to četlo a těším se na další :-)

 
Lenka 80  23.11.14 13:04

@lacri kdyz nepraskne a neodtece tak ti ji pichnou v porodnici. :D

 
geileenka
Extra třída :D 10138 příspěvků 23.11.14 13:10

@helcisek S tím samovolným prasknutím si dovolím nesouhlasit. Mně praskla sama, ale stylem, že mi v 5 ráno doma v posteli odteklo pár kapek (jenom mokré pyžamo) a byla jsem bez bolestí. Přesto jsem se rozhodla jet raději do porodnice. V 9:00 příjezd do porodnice, stále bez bolestí, voda potvrzena, v 10:30 mi na monitoru sám odtekl zbytek vody, v 11:00 začínají bolesti, kolem 13:00 jdeme na tlačení a 13:26 malá vykoukla na svět. Takže já si to samovolné prasknutí nemohu vynachválit, krásně mi to rozjelo porod :palec:. Je to individuální jako vše.
A u prvního porodu mi ji praskal doktor a skončila jsem na akutní sekci, protože se to nikam nehnulo, jenom bolesti jak svi…
Takže tak.

 
geileenka
Extra třída :D 10138 příspěvků 23.11.14 13:12

@zolycka To měla moje švagrová. Tedy ne úplně, ale voda jí taky praskla až při tlačení, takže malá vylezla s „čepičkou“ na hlavičce :mrgreen:. PA jí říkala, že je to nějaká pověra, že to bude šťastné dítě, tak nevím :P.

 
Bunnies
Ukecaná baba ;) 1987 příspěvků 23.11.14 13:56

Při prvním porodu mi vodu píchli a byla divně zelená a pěkně jsem ji to tam zašpinila při cestě na porodní sál. Při druhém porodu do dneška nevím kam mi plodovka zmizela. Při tlačení to nebylo a předtím jsem žádné mokro neměla. Jedině vysvětlení co mám je, že mi odtekla doma při koupání…koupala jsem se ten večer tak 5×.

 
Aalexa
Kecalka 135 příspěvků 23.11.14 14:03

Pěkný deníček :palec: a přeji ať druhý porod dopadne také tak super
Připomnělo mi to můj porod před rokem. Nešlo to sice až tak rychle, ale za 6h od příjmu byla malá na světě. MUDr. mi píchl vodu, ale vyteklo jen pár kapek a až při samotném tlačení se malá svezla jako na tobogánu. Po porodu jsem byla plná euforie, že jsem si říkala, že bych mohla hned rodit podruhé :mrgreen:

 
Lutonka  23.11.14 16:29

Krása, hezky se to četlo. Jen ten tvůj muž :zed: :lol:

 
helcisek
Kecalka 316 příspěvků 142 inzerátů 23.11.14 17:47

@ajleenka Tak to jste prvni, v mem pripade znam same narocne porody. Ale vse je individualni. Je fakt, ze ja prijela do porodnice za minutu dvanact a po prohlidce mi rekli, ze jsem temer na konci porodu. Takze jsem byla jiz pripravena. Tudiz na sale mi praskli vodu, zkontrolovali rotaci hlavicky a uz sla mala na svet.

 
gabka1988
Ukecaná baba ;) 1519 příspěvků 23.11.14 18:07

Pěkný deníček, hezky se to četlo. Jinak mě praskla voda sama ve sprše a díky tomu jsem se začala rychle otvírat, ale taky jsem měla mnohem silnější kontrakce. Takže u mě pomohlo, že praskla. Jinak moje sestra se narodila ještě v plodových obalech. Ta ale byla od první kontrakce za 20 minut na světě a to mamce lékaři nevěřili, že rodí a ségra se narodila na pokoji v porodních obalech s úplně zelenou plodovou vodou a museli jí teda křísit, už byla téměř udušená. :roll:

 
elvia2
Ukecaná baba ;) 1280 příspěvků 23.11.14 18:37

U druhého porodu jeď raději do porodnice dříve i přes otrávený výraz Tvého muže. Píšeš docela jako frajerka-a nevěděla jsi nic, co se mohlo stát. Jedním slovem NEZODPOVĚDNÁ mamina, ale za frajerku pro ty, kdo to od ní slyší.

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 23.11.14 18:39

@lacri mi voda rupla až při tlačení, to byl tobogán:D

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 23.11.14 18:41

@elvia2 máš pravdu, že se něco mohlo stát, ale jsme tu už přes 40 tisíc let jako druh a zatím jsme i přes dlouhověkou absenci nemocnice nevymřeli. :lol:

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 23.11.14 19:27

To je přesné s tatínkem jak u nás před měsícem :mrgreen: A to samé příchod se zašlou brankou :mrgreen: Gratuluji k miminku :kytka:

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1953 příspěvků 23.11.14 19:29

@elvia2 dovolím si nesuhlasit. Měla jsem to podobně jako pisatelka deníčku. Ono když slyšíš ze všech stran, že porodní bolesti se nedají vydržet a Tebe to bolí jen tak trochu, tak si myslíš, že to porod dávno ještě nebude, protože porodní bolesti přece bolí. Také jsme přijeli do porodnice a malá se narodila asi půl hodiny od příjmu. Rozhodně si nemyslim, že jsem nezodpověná matka ;) Moje dcera se ještě narodila o dva týdny dřív, tak že jsem si do poslední chvíle myslela, že nás pošlou z porodnice domů, že jsou to poslíčci.

Příspěvek upraven 23.11.14 v 19:37

 
Cristyna
Závislačka 3313 příspěvků 1 inzerát 23.11.14 20:02

@elvia2 Také nesouhlasím…a hantom plně chápu..ja rodila o měsíc dřív a kdyby mi doma nepraskla voda, tak bych tam i porodila..bolesti jsem měla ale ne tak aby se nedali vydržet, také jsem čekala na větší…do porodnice jsem přijela otevřená už na 8cm…zaplať pán buh, že mi ta voda praskla, jelikož cesta do porodnice ucpaná, jeli jsme hodinu a pul…bych porodila někde na dalnici :mrgreen: takže autorce deníčku velmi rozumím a přeju rychlý i druhý porod :hug:

 
sovička
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 23.11.14 20:14

Mám zkušenost jak s prasklou plodovkou tak s neprasklou.
U prvního porodu mi praskla plodovka, fakt kýbl vody a pořád to teklo. Dojela jsem do porodnice s ručníkem v rozkroku a stejně durch. Jinak mi vůbec nic nebylo, takže jsem si tam dvě noci a jeden den pobyla, voda ze mě pořád odtékala při každém pohybu, člověk se bál v posteli otočit. Porod se nakonec spustil pár hodin před tím, než by mi ho už museli vyvolat. Synek se na to prostě v břiše potřeboval ještě krásně dospinkat. Pak se probudil, začal se tam kroutit a za tři hodinky byl venku.
Oproti tomu druhorozená dceruška vysílala signály už od rána, ale já je nějak nezachytila. Že mám kontrakce mi řekla sestřička. Shodou okolností jsem zrovna byla na kontrole a na monitoru. Doktor koukl dovnitř a konstatoval, že jsem otevřená na pět. Mě ale celkem nic nebylo, jen jsem se teda vyděsila, aby ze mě najednou to dítě někde nevypadlo. Tak jsem si prožila normální den, kontrakce jsem cítila jen když jsem se na ně opravdu soustředila. Večer mě trochu pobolívalo břicho, ale to bylo poslední dobou normální. Normálně jsem to zaspala. Až v noci jsem se probudila na obvyklou čůrací pauzu a teprve začaly bolesti, u druhé kontrakce jsem budila drahého. Do porodky jsem přijela otevřená na sedm, natočil se monitor, píchla se voda a na druhou kontrakci se dcerka narodila. Takže se vším všudy tak půl hodinky.
Oba porody celkem pohodové, druhý rychlejší ale v závěru intenzivnější, ale to tak u druhých bývá. U třetího se bojím, abych to vůbec stihla dojet. Nevím, možná jsem exot, ale u mě nějak ta prasklá plodovka žádné extra bolesti neznamenala, fakt se ještě docela dlouho vůbec nic nedělo. :nevim:

 
Mirisska
Kecalka 101 příspěvků 23.11.14 20:27

Moc pekny denicek.
Me zacaly kontrqkce v 1 odpoledne, ve ctyri hodiny mi PA rekla, ze jsem otevrana na 5 a plodovka tam proste neni. Mala se narodina v 7:56. Ke konci si toho moc nepamatuju, akorat vim ze jsem chodila porad na malou a kdyz jsem mela jit na sal, tak jsem se musela jit jeste vycurat.

 
Krrysa
Extra třída :D 13918 příspěvků 23.11.14 21:06

U jediného ze 4 porodů mi voda praskla až u samotného tlačení a musím říct, že to byl nejlepší porod.. když na hrdlo talčí hlava, je to daleko bolestivější, než když tlačí vak blan…u toho porodu jsem necítila bolest, jen hodně velký tlak---

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 23.11.14 21:19

@MarieOVMUC Promiň, ale tvůj příspěvek se mi zdá dost necitlivý a trochu rouhačský… nebo ti připadá normální, že by ti v případě fatálních komplikací u porodu posléze nekdo řekl „kliiid, to se může stát, ale za 40 tis. let jsme jako druh ještě nevymřeli…“??? :roll:

 
Duckula
Generální žvanilka 23226 příspěvků 23.11.14 21:52

Luxuuus :palec: přeju ten druhý jako první ;)

 
Rubika
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 23.11.14 22:19

Hezký porod… Manžela celkem chápu. Mě u prvních dvou synů praskla voda sama a jelo se. První byl venku za 2,4h, ten druhý za 1,4h. Podotýkám že sem žádné kontrakce neměla, to až po odtoku plodovky.
No a u třetího jsem furt čekala na to známe lupnutí. Nějaké poslíčky byly, ale jinak nic hrozného. Manžel na mě taky hleděl jak na blázna když sem chtěla jet do porodnice, aby se aspoň koukli jestli ty sem tam bolesti něco nerozjíždí. Oba jsme mysleli že nás pošlou domů. Verdikt PA zněl branka zašlá, jdeme rodit. Po prasknutí plodovky se malý narodil na druhou kontrakci. Čekat až mi odteče voda tak rodím doma v koupelně.

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 23.11.14 23:47

@Rozárka78 tím chci rict, ze né, každá žena, která nespecha do porodnice je nezodpovedna. Nevím, co je necitliveho na tom, ze se deti rodily bez doktoru cele veky. Ja bych doma nikdy nerodila a v porodnici jsem byla hned, jak jsem si znicila plouvoucku gejzirem vody:D u druheho jsem musel dokonce na vyvolani:D

 
hantom
Zasloužilá kecalka 731 příspěvků 24.11.14 07:21

@verulicek jo tohle mu s radosti vyčítam do dnes a on tvrdí " ze by to nikdy neřek" :mrgreen:

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 24.11.14 11:00

@MarieOVMUC Píšeš:@elvia2 máš pravdu, že se něco mohlo stát, ale jsme tu už přes 40 tisíc let jako druh a zatím jsme i přes dlouhověkou absenci nemocnice nevymřeli. :lol: O tom, jak se rodilo dřív ani zmínky, tudíž necitlivost či netaktnost příspěvku spočívá pravděpodobně v něčem jiném… :kytka: Možná to vnímám jen subjektivně kvůli svým negativním zkušenostem…

 
pawo
Stálice 53 příspěvků 24.11.14 11:11

Krásný deníček, máte doma srandu s chlapem :) přeju at je druhý porod taky tak krásný :)

 
milinka
Kelišová 5118 příspěvků 2 inzeráty 02.12.14 18:46

Hezký deníček :palec: a parádní porod, tak přeji ať i ten druhý jde jako po másle :lol:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Krásný porod podruhé


Reklama