Kterak mi nic nebylo

Musím se s vámi podělit o zkušenost s jednou vyhlášenou gynekoložkou na Bruntálsku. Jméno asi úplně zmiňovat nebudu, ale kdo odtud pochází, věřím, že možná bude vědět. Původně jsem uvažovala, jestli to sem vůbec psát a zdali pod svým nickem nebo anonymně, jestli jen jako diskuzi a nebo rovnou napsat deníček, ale řekla jsem si, že co mě nezabije, to mě posílí a alespoň si trošku ulevím. Doufám tedy, že máte kousek času, uvařené kafe a popřípadě něco dobrého k snědku – dneska to bude na dýl.

*

Duben


Všechno se to začalo psát koncem dubna. Po několika dnech úporného svědění, pálení a nepříjemného výtoku jsem vydedukovala, že mám asi mykózu; vzhledem k tomu, že jsem ji prodělala už dva roky zpět a tenkrát jsem brala mast Jenamazol, učinila jsem tak i dnes. Bohužel tahle má léčba netrvala příliš dlouho, dostala jsem totiž menstruaci. Na internetu jsem se ale dočetla, že to je tak lepší, protože krev dělohu a celkově všechno nežádoucí vyplaví z těla ven. No, uvidíme.

Květen


Je skoro konec května, všechny příznaky mykózy už odešly, a my tak můžeme s přítelem zase konečně žít klasický sexuální život. Jenže já mám při sexu takové šílené pálení a pocity dření a na močení, že jsem to snad ještě nikdy nezažila. Ihned běžím na WC, kde si myslím, že si asi uřežu rodidla a s brekem se utírám. To zrovna kalendář ukazuje pátek. Na druhý den vidím, jak se mi udělalo několik puchýřů. Ono to ze začátku nevypadá jako puchýře, vypadá to jako odřenina. Nejdřív jsem si myslela, že jsem se jen nešikovně řízla při holení, ale když jsem tyhle „odřeniny“ viděla na více místech a při sáhnutí mi málem vytryskly slzy do očí, byla to moje konečná. Pravděpodobně to je opar, proletí mi hlavou. V pondělí si zajdu na gynekologii.

Už od půl sedmé stepuji přede dveřmi gynekologické ordinace. I když mají až od sedmi. Hlavně, že budu první! V sedm sestra odemkne dveře a já s dalšími deseti ženami, které se za mnou nahromadily, naklušeme do čekárny. Všechny netrpělivě čekáme, kdy zavolá tu první. Čekáme čtvrt hodiny, půl hodiny… nakonec se začne ordinovat až od osmi. Ta hodina čekání byla pro mě a pro můj opar úplně výtečná. Když konečně vejdu do ordinace a řeknu gynekoložce, co mě trápí, je mi oznámeno, že pokud to je vážně opar, jdu pozdě, že jsem měla dojít hned v pátek. Vylezu tedy na kozu, lékařka se podívá a praví: „Asi to je opar, vypadá to na náběh. Předepíšu vám Herpesin, tím si mažte pouze puchýřky. Kdyby se to nezlepšilo do pátku, tak přijďte. Hlavně choďte doma na ostro, musíte to větrat!“ Ihned běžím do lékárny a kupuji si 5 g Herpesinu za skoro dvě stovky. Protáčí se mi panenky, ale v ten moment mi jsou peníze jedno. Hlavně, že mi krém pomůže!

Začala jsem si tedy potírat stroupky Herpesinem a myslela jsem, že už se mi bude jen ulevovat. Jenže co čert nechtěl, objevila se opět moje kamarádka mykóza. Byla docela sranda chodit na ostro kvůli oparu a zároveň oblečená kvůli mykóze. Nasadila jsem tedy opět Jenamazol a „modlila“ se, ať co nejrychleji dorazí MS a mám trošku klidu. Nejhorší ale byla první noc v kombinaci těchto dvou nežádaných „kamarádů“. Brečela jsem, nemohla jsem spát, ležet, šíleně to pálilo a do toho řezalo. Už už jsem chtěla jet na pohotovost, ale byla jsem tak vyčerpaná, že jsem usnula, ani nevím jak. Měla jsem ale jasno, na druhý den jdu na gyndu a je mi jedno, že je teprve středa!

Jenže ve čtvrtek jsem se probudila poměrně pozdě a věděla jsem, že bolestivé, které je od sedmi do osmi určitě nestihnu. Docela se mi i zdravotně ulevilo (a to i po pročtení článků, kde psali, že první herpes je nejhorší a pak už to tak hrozné nebude) a já byla schopná poměrně normálně fungovat. Zavolala jsem jen tedy na gynekologii s tím, že herpes vypadá už poměrně dobře, ale, že jsem dostala opět mykózu. Bylo mi jen řečeno, že mám dopoužívat Jenamazol a po menstruaci to bude zase ok. Kontrolu mám mít až v červenci a dřív na ni nemůžu, protože by jim to neproplatila pojišťovna. Večer jsem si pak dala vanu s pár kapkami tea tree oleje a za dva dny bylo po oparu.

V průběhu toho všeho mi ještě gynekoložka změnila antikoncepci. Rok jsem chodila za ní s tím, že špiním ve dny, kdy bych neměla. Prý to je tím, že prášky zapomínám. Když jsem ale špinila nadále i po tom, co jsem nezapomněla ani jeden a brala je všechny ve stejnou hodinu, řekla jsem si a dost! Lékařka viděla můj nelítostný výraz a řekla, že mi HA tedy změní. Čekala jsem, že mě pošle za sestrou na odběry krve, aby věděla, kterou mi má předepsat. Nakonec řekla: „Vy jste měla Leverette, docela podobná je Sunya, tak vám napíši tuhle.“ Dostala jsem recept do ruky a bylo změněno. Za tři roky tedy beru druhou antikoncepci a ani jednou mi nebyla odebrána krev. Ani na tu první a ani na tu druhou.

Červen


Po menstruaci se mi doopravdy trošku ulevilo. Nebylo to úplně ok, bolelo to, ale už ne tolik, takže jsem si na bolest zvykla – hlavně na bolest při sexu. Říkala jsem si, že vydržím do července, kdy mám preventivku.

Červenec


Na preventivce se nedělo nic zvláštního, což mě docela překvapilo. Myslela jsem, že dr. nějak bude řešit opakující se mykózy a že se mě třeba zeptá, jak dopadla léčba oparu. Nepadlo však ani slovo. Když se mě ptala, jestli mám nějaké potíže, na opakující se mykózy odpověděla: „Podíváme se, uděláme stěry a pak uvidíme.“ Vylezla jsem na kozu, po zavedení zrcadel jsem myslela, že se vyvrátím. To, že mě to pravidelně šíleně tlačí, je normální; mám úzkou pánev. Ale tahle bolest, to bylo něco jiného. Jako by se mi trhal poševní vchod a šíleně to pálilo. Na ultrazvuku také nic zvláštního vidět nebylo. Gynekoložka se se mnou rozloučila se slovy: „Výsledky budou koncem srpna, tak si pak zavolejte.“

Srpen


Srpen byl poměrně fajn, co se mého zdraví týče. Nebyla jsem pořád úplně fit, ale užívala jsem si toho, že mě to pobolívá jen trochu, a že jsem nedostala mykózu. Už už jsem si myslela, že mám vyhráno! Koncem osmého měsíce jsem tedy vzala do ruky telefon a vytočila číslo na gynekologii: „Stěry nic neukázaly, jste úplně v pořádku.“ Odpověděla jsem sice, že děkuji za dobré zprávy, ale v hlavě mi neustále šrotovalo, jak je to možné, že ani stěry nic neukázaly, když já moc dobře vím, že to všechno v pořádku není?! Nemám sice bolesti a svědění, ale výtok mě trápí stále už od května. To si jako ničeho gynekoložka nevšimla, když do mě x minut hleděla? Začínám už být naštvaná, ale nemám čas se nad tím nijak zvlášť pozastavovat – stěhujeme se s přítelem 50 km od rodiny a já pak řeším ještě střevní chřipku, kterou jsem si přivezla jako suvenýr z bratrancovy svatby.

Září


V polovině září se ale zase všechno opakuje. Cca dva dny po menstruaci se mi objeví opět ten známý výtok a mykóza se mi rozjede v hojné podobě. Bojím se už jít i na WC, protože to šíleně bolí. Obvolávám tedy všechny místní gynekologie. Mám se dostavit 20.9. v 10:40. Sice mě to bude stát 500,–, ale zdraví především, říkám si.

Když jsem došla do čekárny, nikdo tam nebyl. Bylo tam ale příjemně útulno. Seděla jsem tam maximálně pět minut, pak mě zavolala sestra. Vypsala se mnou novou kartu (což jsem ani neměla v plánu, ale řekla jsem si, že proč ne) a chtěla po mně ještě 50,– za zrcadla. Vše jsem zaplatila a šla do kabinky, odkud si mě zavolala další sestra. Vešla jsem do ordinace, za stolem seděl starší pán. Moc sympaticky nevypadal a ani nemluvil, ale šlo vidět, že svou práci dělá dobře. Řekla jsem mu, co mě trápí. Vylezla jsem na kozu, jen se podíval a prohlásil, že mám mykózu jako prase, uvnitř šíleně zarudlé a velké kruhy kvasinek. O tom, jak vypadá čípek, by ani raději nemluvil. Taky zjistil, že mám poševní bradavičku. Moje gynekoložka mi tvrdila, že je to výrůstek, ze kterého si nic nemám dělat, protože každá žena má jinou pochvu (takhle mi to řekla). Doktor mi předepsal tobolky Macmiror Complex 500 na zavádění, probiotika a až mi skončí další MS, mám se objednat na kontrolu a uvidí se, jak se bude postupovat dál. Vzhledem k tomu, že už mi letos ale byly dělány stěry, bude to asi trošku složitější.

Poděkovala jsem a celá (ne)šťastná vylezla z ordinace. „Mám být ráda, že se konečně můj problém začal řešit nebo být naštvaná na mou gynekoložku, že na opakující se mykózy nebrala zřetel a na bradavici mi odvětila, že to je výrůstek?“ Toť otázka.

Děkuji všem, které to přečetly až sem. Omlouvám se, pokud byl článek nudný a nic vám „nedal“, ale já se z toho potřebovala vypsat někde, kde mi porozumí. Pokud máte nějakou podobnou zkušenost s opakujícími se mykózami a nebo gynekoložkou, která vás neposlouchá, podělte se o své příběhy a zkušenosti klidně v komentářích.

PS: Je odstranění poševních bradavic bolestivé? Mám z toho docela strach, jak to bude probíhat…

S láskou,
Vaše Cullenova

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
2.10.18 07:03

Zkuste

Zdravím Vas, bohuzel tak to v nasem zdravotnictvi je, ale vse je i o lidech. Radeji si platim poplatek a mam jistotu, ze jsem v dobrych rukach. Mne osobne trapila mykoza roky a rokystridala jsem ruzne leky, ktere vice ci mene zabiraly. Hoodne mi pomohly dve veci SPECIALNI VLOZKY s bylinami a rizeny detox.
Pokud byste chtela o tom neco vedet napište mi at se tu nerozepisuji zbytecne
Hezky den
Ivana :)

editace adminem - smazán email

 • Nahlásit
 • Zmínit
112
2.10.18 07:29

To jsou kruté zážitky. Je asi jasné že dotyčná to má na háku. Ale bude hůř.
Mykozu a další zdravotní problémy má moje 85leta babička. A neprejte si vědět, jak s námi zacházejí. Ona už není mobilní a dostat MUDr k ní, byl úkol nadlidský. Ať už jste u lékaře nebo v nemocnici, všude se dozvídáme, že co bychom v tomto věku jako chtěli. Většinou nedělají nic, vždyť takto starý člověk už přece dlouho žít nebude a když zavolame pohotovost, dostaneme nadané. Dorazime do nemocnice s horečkou 40+ a hodinu nás nechají na pojizdnem lůžku a NIKDO si z personálu si nás ani nevšimne. Naposledy to byl zánět slinivky a babička už o sobě nevěděla.
Zdraví je nejvíc a na stáří je nejlepší, když má kolem sebe člověk aspoň rodinu. Bez ní si nemocný senior neporadi.

 • Nahlásit
 • Zmínit
112
2.10.18 07:32

@LADYIKA chcete paní prodat TIAN DE. To nedoporučuju.

Na mykozy je nejlepší, vyloučit z jídelníčku jednoduché cukry a bílou mouku. Užívat prebiotika perorálně i vaginalne a nosit bavlněné prádlo a volnější spodní oděvy

Příspěvek upraven 02.10.18 v 07:34

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.10.18 07:35

Zkus si koupit wobenzym ;) na mykozy, co se vracely, mi pomohl skvěle.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 07:36

 • Nahlásit
 • Zmínit
441
2.10.18 08:49

Ahoj, nedá mi to a musím to okomentovat. Netuším co to je za doktorku, ale ještě jsem nezažila že by se mykoza léčila jen mastičkou a čekalo se na menstruaci, která to zázračně vyléčí. Jeden čas jsem na ně trpěla opravdu často a vždy jsem dostala čípky/globule a mast. Každopádně mi ve tvém příběhu chybí to nejpodstatnější a to přeléčení partnera!!!!!! Pokud spolu spíte na ostro, tak je po každé mykoze potřeba léčit oba sexuální partnery i pokud přítel nemá žádné obtíže. Jo a jako prevence a první pomoc super fungují Boraxové globule (volně prodejné v lékárně).

 • Nahlásit
 • Zmínit
TAPTINKA
2.10.18 09:01

Dobré ráno, PREVENTIVNÍ prohlídky jsou hrazené pojišťovnou 2× ročně. Prohlídky při potížích jsou samozřejmě pojišťovnou hrazené úplně normálně. Bože to byla k*áva :zed:
Platbu u nového doktora chápu, jako nová pacientka, protože jste nebyla ještě k němu papírově přeregistrovaná..

 • Nahlásit
13395
2.10.18 09:23

Mě teda zaráží i fakt, že čekání na výsledky trvalo víc jak měsíc? Mě když dělali stěry, tak se čekalo max 14 dní, často i kratší dobu. A odmítnutí kontroly při potížích…no to teda čumim, to snad nemůže nikdo myslet ani vážně 8o

 • Nahlásit
 • Zmínit
2600
2.10.18 09:35

Mně přestaly mykózy ve chvíli, kdy jsem dostala od doktorky jednorázový polykací prášek… Předtím jsem měla mykózu co měsíc, nešťastná a od té doby (je to už 10 let) tak 2× za celou dobu.

 • Nahlásit
 • Zmínit
35471
2.10.18 09:44

:kytka: :hug: Přeji, ať už se mykózy nevracejí. Prostě je někdo oblíbeným hostitelem pro různé kvasinky… omezení sladkostí, bavlněné prádlo a nepoužívání intimek z obchodu je samozřejmostí. Druhý doktor to možná prostě s macmirorem trefil, ale pokud byly stěry v pořádku a ten druhý ti je ani nedělal, tak to byla prostě náhoda, že vybral něco, co zabralo. Nebylo by možná od věci si při opakujících se problémech si nechat předepsat antimykotika (měla jsem forcan), tablety na polykání. A taky bych se zamyslela nad užíváním HA, o té ti nikdo neřekne, že máš ty problémy kvůli tomu a přitom je to dost časté.

 • Nahlásit
 • Zmínit
400
2.10.18 09:52

Ahojte děvčata,

děkuji všem za komentáře a za rady! Včera jsem měla poslední globuli Macmiroru, ale pořád mi přijde, že to není ještě ok. Své tělo poznám a takhle zdravé určitě není. Ještě mám předepsány probiotika, tak uvidíme, jak se to spraví ještě po nich; na kontrolu mám volat v pondělí, tak pak bych se když tak ještě ozvala :)

Co se týče přeléčení partnera, tak ten přeléčený byl. Pravda, mohla jsem to také zmínit, ale úplně mi to vypadlo tím, jak řeším své problémy a byla jsem poměrně v šoku. Stará gynekoložka mi řekla, ať přítel používá také Jenamazol a spíme spolu pouze s prezervativem a to po dobu dvou měsíců. Když se přítel Jenamazolem namazal, prý ho to pálilo a štípalo, takže mu v lékárně doporučili Canespor, ten už byl ok. S prezervativem jsme spolu spali od května do srpna, mykózy se pořád vracely. Když jsme spolu spali začátkem září bez prezervativu, tak mě to šíleně bolelo.

Doufám, že to všechno dopadne v pořádku a já už budu mít konečně klid :(

S láskou,
vaše Cullenova :srdce:

 • Nahlásit
 • Zmínit
722
2.10.18 10:07

@Cullenova

ahoj, já bych na to šla „od lesa“. Jak dlouho jsi s novým partnerem? Své „mykozové“ období jsem měla u každého sexuálního začátku s novým přítelem, během čtvrt roku se to ustálilo a pak se to už neopakovalo… :oops: ;) můj starý gyndař stará škola porodník olomouckého kraje a znalec většiny pipin ze stejného obvodu mi kdysi řekl = Slané a kyselé se odjakživa neměly rády. Tak na to myslete, než se pustíme do antibiotikové bitvy. :think:

Ať už je vše OK, :mavam:

 • Nahlásit
 • Zmínit
722
2.10.18 10:08

@Avrun

Taky čučím. Já teda výsledky vždy max do 3 dnů. A to oni volali mě. :nevim:

 • Nahlásit
 • Zmínit
400
2.10.18 10:10

@Astyna88
S přítelem jsme spolu tři roky, poprvé jsem mykózu chytla po cca roce vztahu. Pak to odeznělo po již výše zmiňovaném Jenamazolu. Teď se mi to objevilo z ničeho nic :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
722
2.10.18 10:20

@Cullenova

s manželem jste si věrni? Omlouvám se za tak blbou otázku, ségra třeba tak zjistila, že ji chlap zahejbá…najednou po 22 letech manželství mykozy v jednom kuse.

 • Nahlásit
 • Zmínit
yse
837
2.10.18 10:32

U mne opakujici se mykozy (kazdy mesic) resila gynekolozka zmenou antikoncepce. Moc ji za to dekuji, jelikoz to nikam nevedlo,tak jsem ji brat prestala a bylo po mykozach :mrgreen: Nerikam,ze se pak uz zadna nikdy neobjevila,ale jedna za rok uz nic neni.

 • Nahlásit
 • Zmínit
4774
2.10.18 10:47

@Astyna88 Taky znám jeden případ opakovaných mykóz, které muž ženě nosil kdovíodkud. :poblion:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.10.18 10:59

Měla bys poslat na vyšetření i partnera. Ať si skočí na venerologii. Já jsem takhle měla opakované záněty 6 let se svým prvním mužem, a po rozchodu jsem se z okolí dozvěděla, s kým vším si během našeho vztahu užíval. I kdyby ti byl tvůj partner věrný, tak může mít něco v sobě z minulého vztahu. Jinak ti přeju, aby tenhle gynekolog byl ten správný a problémů tě konečně zbavil.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2456
2.10.18 11:22

Já mám taky s gynekologem zkušenost, i když se netýká mykózy. Měla jsem staršího doktora, odborník přes mykózy, vtipálek, pěkná ordinace, milá sestřička. No až do doby, kdy jsem volala, že jsem těhotná a chci se objednat. (Věděl že přechozí těhotenství skončilo ZT). Odmítnul mě objednat, že prý do 9. týdne ho to nezajímá, že do té doby je pravděpodobný potrat. Když jsem tam přišla urgentně v 8. týdnu že krvácím, řekl mi, že jsem těhotná vůbec nebyla. V nemocnici pak potvrdili další ZT.
Když jsem chtěla nějaké vyšetření, řekl mi, že dvě ZT mohou být náhoda. Ve třetím mě tedy objednal už v 6. tt a předepsal Utrogestan, ale stejně bylo další ZT.
Pak jsem chtěla nějaké vyšetření (už jsem měla z internetu zjištěné co vše je vhodné vyšetřit) řekl mi, že žádné vyšetření neexistuje, jen jedno které je moc složité a nákladné a pak mi řekl, že dvě ZT byly náhoda ale tři ZT už jsou pravidlo a cituji: „Musíte se s tím smířit, ne každá žena může mít děti. S vaší anamnézou vám nikdo neudělá ani IVF, když všechno potratíte“. Od té doby mě u něj nikdo neviděl.
Dneska mám super gynekologa který ordinuje jen jeden den v týdnu odpoledne, vždy má narváno že se čeká třeba 2 i 3 hodiny, má malinkou ordinaci asi 2*3 metry, koza je oddělená jen skříní za kterou se i svlékám a je hned vedle postarší sestry, která to má jako brigádu při důchodu a píše na stroji, protože s PC asi neumí. A tento doktor je skvělý. Mám všechny vyšetření udělané a vedle mě spí půlroční dcera.

A k tvým problémům, mykózy mi přinesl partner, prý na ně trpěla jeho ex, já do té doby ne… no bohužel. Ale vždy mi pomohla dieta bez cukru a probiotika.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 11:23

 • Nahlásit
 • Zmínit
400
2.10.18 11:39

Ty jo, holky, nestrašte mě, já doufám, že je v našem vztahu sto procentní důvěra a žádná nevěra… Koneckonců, i kdyby nevěrný byl, od května jsme spolu spali s prezervativem a pořád se mi to vracelo :(

Děkuji moc všem za rady a za vaše příběhy. :srdce: Z některých mi je špatně - jak už z přístupu partnera a nebo lékaře, ale když jste to zvládly vy, musím já taky :kytka: :pankac:

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
2.10.18 11:54

@Cullenova ja bych zvazila i alergii na partnerovo sperma. Kamaradce se vyskytla az po nekolika letech pravidelneho sexualniho zivota s partnerem.

 • Nahlásit
6890
2.10.18 12:14

Nasadit protokvasinkovou dietu. Kupte si kyselinu caprylovou a berte probiotika. Úspěch zaručen :palec: Vyléčila jsem takto syna, který měl hrůzné ekzemy kvůli kvasince. Hlavně nevěřte na zázračné vložky viz první komentář :roll: Klidně napište SZ s kvasinkou jsme si dost užili.

 • Nahlásit
 • Zmínit
5187
2.10.18 12:36

To je opravdu smutné, je moc dobře, že jste změnila doktora, protože přístup některých doktorů se nedá vyjádřit vůbec slušně :(

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.10.18 14:26

@Konarko mne nejvice pomohla rizena detoxikace, na ktere jsem byla kvuli mym jinym potizim a nasledne se zjistilo, ze mam plisne v tele, po detoxu jsem se zbavila i mykozy a nasledne mi vse urovnaly vlozky. Neni to tedy prodeji jak pisete. primarne mi pomohl detox jak jsem psala.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.10.18 14:33

@BlaZenkaB To jsi zažila úplně to stejné jako já! Dva potraty nechtěl nikdo řešit a po třetím mi bylo také řečeno něco podobného. Pak jsem se dostala k mému panu doktorovi, ten měl poslal k paní profesorce Ulčové-Gallové a konečně se mi narodil vytoužený syn. Jsem moc ráda, že i tobě se děťátko povedlo! :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
400
2.10.18 14:59

Děkuji moc všem za milé zprávy a komentáře :srdce: Moc si jich vážím a gynekologa se na určité „léčebné metody“ co tu zazněly, zeptám :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2658
2.10.18 17:59

Ze by dalsi vysetreni s at uz akutnim nebo chronickym problemem nehradila pojistovna je blbost. Dobre ze jsi doktorku opustila a az se divim zes to vydrzela tak dlouho.
Jinak me k macmiroru do pochvy dava vzdy i macmiror na polykani … teda kdyz je potreba. Paradoxne ne gynekolok ale imunolog mi doporucil candivac jako prevenci. Bere se to aspon tri mesice - vzdy deset dnu a pak dokonce mesice pauza. A me osobne asi nejvic pomohlo, kdyz jsem uplne prestala pouzivat vlozky a tampony a presla na menstruacni kalisek a latkove vlozky. Od ty doby mam celkem klid - vzdy kdyz mykoza prijde, vim presne proc (antibiotika, moc sladkyho + navsteva bazenu…). Jo a jeste nedam dopustit na lactacyd ale prodejnej jen v lekarne (modrej - antibakterialni).

 • Nahlásit
 • Zmínit
400
2.10.18 18:34

@czaky
Já k Macmiroru dostala akorát recept na probiotika - vyzvedla jsem si je hned v lékárně a jsou to dvě tobolky, které se zavádí co čtyři dny, takže předpokládám, že bych je měla začít brát dnes, když jsem včera dobrala MM; jen mě děsí, jak se to dělá v období menstruace, protože tu mám v pondělí dostat… aby ta probiotika měla nějaký smysl :think:

Co se vložek a tamponů týče, tak tampony nosím zřídkakdy, spíše preferuji vložky a to ty parfémované, což ale není moc dobře, jak jsem se dočetla na netu :(

Jinak děkuji za rady, poradím se s lékařem a věřím, že najdeme společný verdikt, který mému tělu bude vyhovovat :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2669
2.10.18 19:18

Nevera to byt nemusi. Ale zalecit se musite oba. Pak se to porad dokola predava,protože zalecena je jen jedna pulka :). At si skakne na vysetreni a je to :).

 • Nahlásit
 • Zmínit
4256
2.10.18 20:02

@Cullenova mne sa mykozy neopakuju odkedy doma chodim naostro.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1136
2.10.18 20:10

Dost mě teda překvapilo, kde se „najednou“ vzal opar, to bych asi chlapovi poděkovala.
Mám hojné, letité problémy s mykózou - tuny čípků, globulí, tablety, krémy, dokonce i Wobenzym (drahý jak prase), osm let to trvalo. Dodneška to mám tak, že jak jsem ve stesu nebo snížená imunita, tak skončím na gyndě, ale už to není každý měsíc, ale jednou ročně, opravdu výjimečně. Ale jestli můžu říct, co mě doopravdy zabavilo úmorných vleklých mykóz, tak když jsem konečně našla slušnýho chlapa. Prostě nepodceňuj IQ svý frndy, jak se říká ve filmu. Když ho odmítá, je něco špatně.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2323
2.10.18 21:14

@LADYIKA já bych o tom taky ráda neco věděla

 • Nahlásit
 • Zmínit
2323
2.10.18 21:21

@Janina81 jaký prášek? To se ji teda o tom zminim, taky bych potrebovala aby sse mymi problemy uz nekdo hnul

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.10.18 21:38

Gynekoložka to opravdu zanedbala, ale to ty taky. Nikde jsem se nedočetla, jestli se při každé mykóze přeléčil i partner. Při mykózách se koupání nedoporučuje, pouze sprchování, bez použití jakékoli drogerie. Při mykóze je dobré nasadit i dietu, prádlo pouze bavlněné, ideálně vyprané na 60st a přežehlené a hlavně prané bez aviváže. Při mykóze je dobré větrat, větrat a ještě jednou větrat.
Pokud si ty měla bradavičky, ať se prohlédne i partner, je to přenosné.

 • Nahlásit
 • Zmínit
Anonymní
2.10.18 23:28

Me na mykozy pomaha CLOTRIMAZOL…mam kvasinky i ruzne po tele (ikdyz se pravidelne myju tak se bohuzel staci spotit a hned tam mrchy jsou..) a tohle mi pomaha uz par let na oboji jak na telo tak na bebi tam dole…

 • Nahlásit
2600
3.10.18 08:12

@Pennya
Já myslím, že jsem tenkrát měla Fluconazol. A fakt byl během chvíle klid a od té doby jsem v pohodě.

 • Nahlásit
 • Zmínit
161
3.10.18 09:24

Jak dlouho máš tu poševní bradavici?

Zakladatelko : Jak dlouho máš tu poševní bradavici? Nechte se oba vyšetřit kompletně na venerologii - a ty si něco počti o pohlavně přenosných nemocech (genitální opar, kondylomata atd.) kvůli tomu, aby jsi porovnala své příznaky zda se „náhodou“ neshodují. Držím pěsti aby jsi to zdravotně ustála a nevylezla z odběrů nějaká jobovka navíc - spoustu nemocí se nemusí projevit hned - ani HIV, který si snadno člověk zamění s chřipkovými příznaky a pak je léta v latentní formě, ale člověk infekční. Nechci strašit - ale z toho ci jsi popsala za příznaky vůbec nemám pocit, žeby se „jen“ zbláznil Tvůj organismus :hug:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2323
3.10.18 13:33

„Me na mykozy pomaha CLOTRIMAZOL…mam kvasinky i ruzne po tele (ikdyz se pravidelne myju tak se bohuzel staci spotit a hned tam mrchy jsou..) a tohle mi pomaha uz par let na oboji jak na telo tak na bebi tam dole…“

Nevím jak je máš často, ale třeba tohle je pro mě jen chvilková úleva, zmírnění, potlačení projevů, ale že by mě to léčilo to bych uplně neřekla. no každý to má jinak. Já už to mám asi nějaké chronické..

 • Nahlásit
 • Zmínit
400
3.10.18 19:24

Děkuji všem za další rady :kytka:

Přítel se mazal Canesporem, pak jsme spolu spali už jen s prezervativem (viz předchozí můj komentář), ale samozřejmě s gynekologem na příští prohlídce proberu přítelovo „větší“ přeléčení.

Bradavici přímo nevím, ale výrůstků jsem si všimla už cca před rokem. Takže je možné, že ji mám už rok - možná se objevila až teď. Fakt netuším :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit