Kterak Valentýnka jukla na svět

Porod

Fíha, rychle sbalit věci, dítě, dort, nezapomenout na svatební dárek a vyrážíme směr Litomyšl na sestřinu svatbu. Nevím, proč to má tak daleko a my musíme s rok a půl starým dítětem jet v šílených vedrech přes půl republiky ve složení tři dospělí, autosedačka s Vojtou, obrovský dort a plno krámů, které zabírají i poslední místečko v autě, a že není zrovna malé.


3 komentářů


1 komentář


2 komentáře

To už jsem byla asi dvanáct hodin těhotná :-D
1 komentář

Po vybalení a uklizení všech věcí jsme obstarali Vojtu, kterému se na novém místě nelíbilo. Ale co, už je večer a brzo půjde spát, do prčic… nechali jsme doma dudlík. No to bude čoro moro. Vojta nemůže usnout, a tak přítel vyráží po všech okolních větších městech, když asi po hodině a půl přiletí s nějakým hnusným obyč dudlíkem, ale zabral :-) Vojta se ukládá ke spánku a my se chopíme číší a začneme pořádně slavit sestřin poslední den, kdy je ještě svobodná. Padne hodně piv, hodně panáků a přiblíží se jedna hodina ranní, když se rozhodneme, že půjdeme do hajan. Přeci jen nechceme na svatebních fotkách vypadat jak noční můry. Platbu si ještě pamatuji, příchod na pokoj už ne, ale měla bych :-D Z vyprávění přítele vím, že jak jsme si lehli, tak jsem najednou vyskočila a téměř ho znásilnila, samozřejmě že neprotestoval. Druhý den proběhla svatba, já jsem jako svědek nestačila zadržovat slzy a utírat nos :-D

15. května slavil můj tatínek 50. narozeniny a přítele jen tak napadlo, jestli jsem to náhodou neměla dostat. Úplně mi zatrnulo, když mi došlo, že vlastně jo. Měla jsem doma schovaný těhotenský test, a jakmile jsem na něj čurnula, tak se objevily dvě krásné dálnice. Do háje, už zase (http://www. emimino. cz/denicky/tygrik-uz-je-mezi-nami-7157/), ale tentokrat jsem se usmívala já a přítel zkoprněl. U Vojty to bylo obráceně. Rodičům jsme to neřekli, nechali jsme si to jako překvápko až s fotkou z UTZ.

Léto se přehouplo do druhé poloviny a já jsem se rozhodla říci to i v práci, i když to na mně nebylo vidět. Ale jako policistka už jsem se začala bát o zdraví své i toho maličkého. Vlastně maličké, věděli jsme čerstvě, že čekáme holčičku :-) Ač jsem se bála, tak mě nechali sloužit až do 7. měsíce, pak jsem šla na neschopenku a následně na mateřskou. To už jsem měla na vše klid, blížily se Vánoce a já jsem se těšila na naši princeznu. Na jméně jsme se shodli hned. Valentýnka není moc obvyklé jméno a nám se hrozně líbilo :-)

Podle měření z UTZ pořád vycházelo, že je Valinka o 14 dní napřed a pořádný pučmeloud. Trošku jsem se chlácholila tím, že se určitě pletou, i když červík pochybnosti ve mně hlodal, Vojtík mel skoro 3,7 kg a druhé prý bývá větší. No co, nějak ven prostě musí. Tajně jsem se modlila za císaře, protože u prvního porodu jsem si užila, a čím víc se mi termín blížil, tím víc jsem se porodu bála, hlavně kontrakcí, nemám srdíčko úplně ok a opravdu mi dal porod zabrat. Na Vánoce jsem přestala chodit ke svému gyndr., protože pro mě byl Mělník blíž než Praha. Zaregistrovat jsem se šla ve 38. tt, frajerka, přeci není kam spěchat :-) Necítila jsem se na porod a vše zvládala, ani tašku jsem neměla sbalenou. To mě donutila až kámoška, už naštvaná, že to může kdykoli přijít. Nevím proč, ale vůbec se mi do toho nechtělo.

Hned na první kontrole v porodnici mi na UTZ naměřili váhový odhad 4000 g a velkou hlavu, no to se mám na co těšit. Trošku jsem zpanikařila, že jestli budu přenášet, ani ji neporodím, protože bude mít 5 kilo. Pan primář mě utěšil, že mě přenášet nenechají. To mě trochu uklidnilo. Poté následovala kontrola na koze, tam mě dr. překvapila konstatováním, že jsem otevřená volně na dva prsty, ale jinak klid. Tak jsem zase jela domů a dál to neřešila. Den probíhal jako každý jiný, ale večer na mě přišly bolesti, takové jiné než pár dní předtím, hlubší a intenzivnější. Šestý smysl mi říkal, že se něco děje. Tak jsem si bolesti začala zapisovat, byly nepravidelné, a když jsem si šla lehnout, tak přešly. No co, alespoň se vyspím :-)

Ráno jsem se vzbudila na minutu stejně s Vojtou, a jak jsem se hnula, tak jsem se hned lekla. Do prčič, rychle plenu, tady někde byla, hned jsem si ji strčila mezi nohy a začalo mi šrotovat, jestli to byla plodovka nebo moč, čurat se mi chtělo. Jak jsem ale vstala, tak se to spustilo znovu. Aha, tak to není moč, začínám rodit. Hodná holčinka mě poslechla, že nemůžeme nikam jet v noci, protože nemáme hlídání pro brášku. Po sdělení, že mi asi praskla voda, byl Zdeněk klidný, ale bylo vidět, že uvnitř je pěkně nervózní. Co teď? No co, tak si zajedu do porodnice na test, jestli je to plodovka, a kdyžtak mi tam pak hodí tašku s věcmi.

Jen jsem to dořekla, začala jsem cítit MS bolesti a snad každá další byla silnější a silnější, až jsem si musela lehnout, než přítel oblékl Vojtu. Protože to už bylo jasné, že sama nikam nejedu, že mě tam odvezou oba. Tak jsem ho aspoň instruovala, ať zavolá mým rodičům, aby přijeli a než vyřídíme porodnici, vyzvednou Vojtu a pohlídají ho. Přeci jen to k nám mají skoro hodinu a půl a navíc bylo sedm ráno, takže než se vykopou z postele, chvilku to trvá.

Cesta do porodnice byla šílená, v kontrakci jsem cítila každý hrbolek a s každou další jsem začala skoro ječet na Zděnka, proč k… jede tak rychle, no jel chudák asi 40 km/h :-D, a když mi to se ztrápeným výrazem řekl, tak jsem ho sjela ještě jednou, proč tedy nezastaví, když vidí, že mi přichází bolest. Ještě, že to máme jen 10 km, ale byly nekonečné.

Do porodnice jsme dorazili těsně před osmou a hned mě vzali na příjem, kde už bylo jasné, že začínám rodit. Z příjmu mě poslali nahoru do porodnice a hned napojili na monitor, to jsem měla kontrakce už přes sto a opravdu bolely, hledala jsem si úlevové polohy. Nejvíc mi pomohlo stát opřená o stůl a v klidu dýchat a tancovat ze strany na stranu. Monitor byl nekonečný. Následovala kontrola od dr., byla jsem otevřená na 4 cm. Jejda, to jde rychle, paráda. Z prvního porodu vím, že nejvíc bolí prvních pět cm. Aspoň mě tak uklidňovala tamní PA. Teď už vím, že to byla lež.

Na půl devátou mě odvedli na pokoj, ať si tam dám věci a vezmu si s sebou pár drobností, že jdeme na porodní box. Zdeněk byl s Vojtou celou dobu na chodbě. Tak jsem je poslala domů, že naši už určitě budou někde okolo a převezmou si Vojtu a Zdeněk pak za mnou přijede. Čas plynul, bolesti se stupňovaly a mně bylo hrozně dobře ve sprše. Po klystýru mám prý vydržet alespoň pět minut. Haha, vydržela jsem to do první kontrakce a letěla na záchod, bohužel to, stejně jako u prvního porodu, letělo horem i dolem. Vím, že jsem si pozvracela nohy :-D a musela znovu do sprchy, což mi vůbec nevadilo. Tancovala jsem si tam ten svůj ulevující taneček za šplouchání horké vody na zádech. Ani mi nedocházelo, že jsem tam sama.
Když bylo kolem desáté hodiny, došlo mi, že tam nechci být sama a že tam vlastně Zdeněk ještě není. Tak mu volám, ať přijede, že už to hrozně bolí, a jestli už jsou tam naši. Nebyli! Tak co s Vojtou? Štěkla jsem na něj, ať ho dá k sousedům a nakluše za mnou, bylo mi úplně jedno, co s Vojtou bude, ale on má naše sousedy a domácí v jednom hrozně rád.

Při další kontrole už jsem byla najednou na osm a šlo to rychleji a rychleji. Jenže malá byla špatně dorotovaná a já jsem musela na kozu a přehodit nohu, mnoho z vás určitě ví. To bylo to nejhorší, co jsem zažila. Bolesti v lehu byly ještě horší a já se snažila dr. a PA utéct, byla jsem úplně stažená. Tak mě dr. držela za ruku a pomáhala mi uvolnit se, aby se Valinka posunula tak, jak má. Chudák měla tak drobounké ruce a já jí je drtila vší silou :-D Najednou na mě přišlo tlačení, a ač jsem se snažila ještě netlačit, tak moje tělo pracovalo samo. Dr. mě pořád držela a dýchala se mnou, aby se mi nemotala hlava a ulevilo se mi trošku bolesti. Chtěla jsem změnit polohu, ale už bylo pozdě, asi bych se z toho křesla nezvedla do kleku. Jen jsem dostala dávku oxytocinu, protože malá se rvala ven a ještě nebyl zašlý lem.

Pak už to šlo rychle, najednou na mě PA volala, jestli prý mám s sebou berušky, že malá je hrozně vlasatá a ať tlačím. Obě byly tak klidné a pozitivní, to mi moc pomohlo. Na každou kontrakci jsem stihla tlačit třikrát, moc mě chválily, že to jde super. Najednou přišel konec kontrakce a ejhle, cítila jsem, jak mi hlavička visí napůl vevnitř a napůl venku. Tak jsem zatlačila pořádně naprázdno, aby mě neroztrhala, bolelo to jak čert. V duchu jsem si říkala, že když je venku hlava, zbytek vyjede jako po másle. Velký kulový, ramínka šla stejně těžce jako hlava, ale pak už to byla hrozná úleva. Ani si nepamatuji, že by malá plakala, myslím si, že ne. Slyšela jsem, jak říkají, že má dvakrát napevno omotanou šňůru kolem krku.

Pak se čekalo na lůžko a nechtělo se pustit. Lhala jsem, že u Vojty to taky trvalo, jen aby je nenapadlo třeba za něj tahat, a opravdu za chvilinku povolilo, ale současně jsem cítila velké teplo, jak se mi řine krev a zase a zase, až začala být dr. trošku nervózní a dostala jsem na břicho takové gumové cosi s ledem, aby se zastavilo krvácení. Najednou na mě přišla zimnice, tak jsem dostala deku a PA mi oblékla ponožky. Celou dobu jsem byla totiž nahá. Maličkou mi zabalili hned vedle mě a dali mi ji do náruče. Koukala tak klidně a já jsem byla vyčerpaná. Najednou zvonil telefon, tak mi ho PA podala a volal Zdeněk, že už je na Mělníku, bylo půl jedenácté, tak mu říkám, že to je sice hezké, ale že malá už je venku. Rozbrečel se :-)

Za chvilinku přiběhl a maličkou si vzal, já jsem měla co dělat sama se sebou, vibrovala mnou zimnice a nemohla jsem se zahřát. Dostala jsem infúzi glukózy a než vykapala, už mi bylo teplo. Na sále nás nechali dvě hodinky a my jsme si užívali naší malé dcerunky a rozesílali sms s předem připravenou básničkou. Pak pro mě přišla PA, ať jdu na pokoj. Nebyla jsem ale schopná vstát, motala se mi hlava, tak mě odvezli na pokoj na vozíčku. Dostala jsem oběd, který jsem zhltala jak hladový vlk, a už mi bylo fajn. Sestřičky i dr. se pořád chodili ptát, jak mi je a jestli je vše v pořádku. Bylo, naprosto všechno. Šití jsem měla povrchové a hned jsem seděla, maličká byla taky v pořádku a po třech dnech nás pustily domů.

Valentýnka se narodila dne 11. 1. 2013 v 11:33 s váhou 4040 g a délkou 51 cm :-)

Hodnotilo 13 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petra2829
Echt Kelišová 7868 příspěvků 04.02.13 07:20

Krásný porod. Gratuluji. Malá byla moc pěkný macíček. Ať vám dělá s bráškou jen samou radost :kytka:

 
lulushka
Extra třída :D 10178 příspěvků 04.02.13 08:21

Krásný deníček Gábi :srdce: :hug:

 
Nelly 66
Ukecaná baba ;) 1755 příspěvků 04.02.13 09:05

:-O :kytka: krasny

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 04.02.13 10:20
:potlesk:
 
janca84
Neúnavná pisatelka 17052 příspěvků 04.02.13 10:57

Krásný :hug: :srdce:

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 04.02.13 11:43

Gratuluju k Valentynce :kytka: Mne se narodila jedna vlasata Valentynka 19.1., ted ji bylo uz 6 :) At vam to klape!

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 04.02.13 12:34

@asha no nedelam si iluze ze se parkrat vyspime a pujde taky do skoly :-))))

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 04.02.13 12:34

Krásnej deníček, Gábi:-) Ještě jednou moc a moc gratuluji k Valentýnce :kytka:

 
dana59
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 04.02.13 12:36

Gratuluji k Valentýnce. Pěkný macek :kytka:

 
Mirii
Generální žvanilka 23189 příspěvků 04.02.13 13:32

Car krasny :srdce: cetla jsme jednim dechem, to sis snad zapisovala na sale, ne? :mrgreen:

 
asha
Nadpozemská drbna 29534 příspěvků 04.02.13 13:41

@careynka No presne. Je to teda dost kruty :mrgreen:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 04.02.13 13:45

@Mirii ne, ale byly to jen dve a pul hodiny od prijmu :-)

 
Mirii
Generální žvanilka 23189 příspěvků 04.02.13 13:54

@careynka smarjaaa :mrgreen: tak v te dobe me ani nenapadlo nco sepisovat :mrgreen: zamyslim se nad tim u pripadneho tretete :mrgreen: opravdu se to moc pekne cetlo, jsem si prisla jak na sale s tebou :palec:

 
kobrra
Stálice 71 příspěvků 04.02.13 14:53

Moc pěkně napsané. Takové živé, vtipné, žádná nuda. Krásné jméno, holčička i maminka.

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 04.02.13 15:58

@Mirii tim nemyslim ze jsem zapisovala ale ze si to pamatuju :-D

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 04.02.13 15:59

@kobrra dekuju :hug:

 
marca46
Neúnavná pisatelka 19498 příspěvků 04.02.13 16:40

Krásný deníček. Gratuluju! :kytka:

 
consi
Kelišová 6882 příspěvků 04.02.13 17:38

Moc krásný deníček, který se čte jedním dechem. :) Taky mám doma ledňáčka, zítra mi už půjde k zápisu :srdce:
Valince přeji super bráchu a v životě jen to nejlepší :srdce: :srdce:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 04.02.13 20:46

Krasny… zase vim trochu vic, co mne ceka… :hug: :hug: :hug:

 
Hellísek
Závislačka 3419 příspěvků 04.02.13 22:22

Krásný deníček a gratulace k holčičce, ať je zdravá a šťastná :kytka: :srdce:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 04.02.13 23:46

Vybavuji se že jste někde psala že druhé dítě? to nikdy :mrgreen: Moc gratuluji :srdce:

 
petronek
Kecalka 365 příspěvků 04.02.13 23:51

Krásný deníček a moc gratuluju k holčičce :hug: :hug: :hug:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 05.02.13 00:20

@zuzka.mamka :-D ja hlavně nechtěla ani to první :-D

 
marcelka_88
Extra třída :D 13795 příspěvků 05.02.13 12:05

Nááádherný deníček!!! Valentýnka je stejně krásná jako Vojtíšek, je to princezna :srdce: :srdce: :srdce:!!! Přeji spousty zdravíčka celé Tvojí rodince a dětičky at Tě zlobí, abys taky věděla, že je máš :mrgreen: :hug:

 
mamkazprahy11  05.02.13 20:01

Ahoj, přečetla jsem oba tvé deníčku a máš krásné dĕtičky :)
Jen dotázek, nebyla jsi s prvním dítĕtem na mateřské? Že jsi pracovala jako policistka v druhém tĕhu..

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 05.02.13 20:21

Ja jsem se musela po pul roce vratit do prace, takze jsem pracovala i ted v tehu :-)

 
mmaarrttiinnaaa
Závislačka 3775 příspěvků 05.02.13 23:53

Hezky napsané :kytka: škoda, že to Zdenek nestihl. A gratuluji k holčičce :kytka:

 
alein
Závislačka 4311 příspěvků 06.02.13 13:20

Krásný deníček :)
Hezky jste se ségrou i tatínkem společně započali další etapu života :D

 
maminkaAMATÉRKA
Kecalka 418 příspěvků 27.04.13 14:51

Šmankote, já si to přečetla až teď a utírám slzy dojetí… :srdce:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 27.04.13 20:34

@maminkaAMATÉRKA Barus, ja se moc tesim na tvuj denicek :-)

 
estrellita
Ukecaná baba ;) 1707 příspěvků 03.05.13 23:49

Gábinko nádherný deníček, pobrečela jsem si a moc Vám to dvojité štěstí přeju!! Malá je překrásná, těch vlásků…no úžasná :* :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Tygřík už je mezi námi


Reklama