Kterak neplodný pár ke třetímu dítěti přišel

Snažení

O tom, že doktoři nemají vždycky pravdu, zázraky se dějí a my bychom si asi měli vsadit Sportku. :)

Naše sluníčka v roce

Naše sluníčka v roce

Léto na chatě
2 komentáře

Nic netušící maminka ve třetím měsíci. Jsem zvědavá, jaký bude mít k ségře...

Psal se rok 2011, když jsme se s manželem rozhodli, že se vezmeme. Oba jsme již toužili založit rodinu. Manžel po počátečních peripetiích dostal i hypotéku, takže jsme si mohli koupit byt. Hnízdečko bylo připraveno a už nic nebránilo v tom, přivést do něj potomka. Nebyla jsem tak naivní, abych si myslela, že se to podaří na první pokus, proto jsme se začali o mimčo pokoušet tři měsíce před svatbou. Říkala jsem si, že na to alespoň nebudu tolik myslet, když budeme mít zařizování kolem svatby a to by bylo, aby to do svatby nebylo. A ono opravdu nebylo.

Navštívila jsem tedy svou gynekoložku, abych se poradila, jak co nejvíc zvýšit naše šance. Ta mě pozvala na pár odběrů a s tím, že u mě ovulace probíhá a vše vypadá v pořádku, mi doporučila, abychom to zkoušeli ob den, že to se určitě musíme trefit.

První dva měsíce mě to bavilo. Pak ale mé nadšení začalo opadat. Těhotenské testy, které jsem si plna naděje a očekávání dělala průběžně tak dvakrát do měsíce, byly stále stejně sněhobílé. Sex pro mě přestal být aktem vzájemné lásky, vášně a touhy. Stal se pouhým prostředkem k dosažení vysněného těhotenství. To, jak muselo být manželovi, jsem tenkrát vůbec neřešila, za což se mu dodatečně omlouvám. Po čase jsme se o tomto náročném období spolu bavili a teď už vím, že to prožíval podobně jako já a ze sexu také neměl žádnou radost. Stal se pro něj mnohdy nepříjemnou povinností.

Takto jsme to vydrželi do března 2012. V té době jsem se už každý druhý den budila s žaludeční neurózou, která se s přibližujícím se večerem zhoršovala. Z našeho vztahu se vytratila všechna smyslnost a vzájemná touha. Jediné, co zbylo, byla touha po dítěti. Když si na toto období vzpomenu, přijde mi až neuvěřitelné, co to s člověkem dokáže udělat. Nedokázala jsem na nic jiného myslet. Pokaždé, když jsem viděla venku maminku s kočárkem nebo budoucí maminku s bříškem, napadlo mě: Proč ona ano a já ne? V čem jsem horší?

V dubnu nám sestra (moje dvojče) oznámila, že je ve třetím měsíci těhotenství. Pocity, které to ve mně vyvolalo, mě naprosto vyděsily. Na jednu stranu jsem jí to sice přála, ale na druhou stranu jsem cítila tak obrovskou závist a beznaděj, že jsem se rozhodla už déle nečekat, naběhla jsem do ordinace své gynekoložky a požádala ji o doporučení do CAR.

Dostali jsme se do CAR na Obilňáku. Přístup lékařů, se kterými jsme se dostali do styku, byl velmi neosobní. Při každé návštěvě jsme čekali i několik hodin, přestože jsme byli objednaní, ale mně bylo tenkrát všechno jedno. Chtěla jsem dítě a byla jsem tomu ochotná obětovat cokoli. Absolvovali jsme všechna potřebná vyšetření a šli si pro verdikt, který zněl: U mě vše v pořádku, problém je u manžela. Pouhých 6 % živých spermií, z toho 2% s nějakou morfologickou vadou, takže jen 4% spermií schopných oplodnění.

Paní doktorka nám řekla, že naší jedinou šancí, jak počít dítě je IVF s metodami ICSI a PICSI a prodlouženou kultivací. Na náš dotaz, jestli se nemůže SPG zlepšit, třeba při změně životního stylu, kdyby manžel přestal kouřit, snažil se víc vyhýbat stresu atd., nám bylo řečeno, že ne. Výsledky jsou prý natolik špatné, že pokud se stav změní, tak s věkem spíš k horšímu. Naše šance na přirozené početí je menší než šance vyhrát hlavní jackpot ve Sportce a spíš se prý dočkám přechodu než těhotenství. Prý nemá smysl na nic čekat.

Tak jsem nahlásila, že mám problémy se srážlivostí, juvenilní hypertenzi a alergické astma, zaplatili jsme tučnou zálohu a odcházeli s igelitkou plnou injekcí. Jednu mi sestra píchla rovnou v ordinaci, abych prý věděla, jak se to dělá. Nebo možná spíš, abych si to náhodou do příští návštěvy nerozmyslela.
Absolvovala jsem krátký protokol (kuj železo, dokud je žhavé) a těšila se na den, kdy si půjdu do nemocnice pro miminko.

Odběru vajíček jsem se vůbec nebála. Byla jsem odhodlaná vydržet a přestát cokoli včetně případných dalších cyklů IVF, kdyby se nezadařilo. Pořád jsem si říkala, že se na to nesmím upínat, aby mě pak nezdrtilo, když to nevyjde.

Konečně tu byl den, kdy jsem si jela do nemocnice pro embryjko. Stále jsem čekala, kdy se mě zeptají, jestli chci zavést jedno nebo dvě embrya. Nikdo se mě nezeptal. Po zákroku mi akorát bylo oznámeno, že byla zavedena dvě embrya kvality A1 či co. No nic, řekla jsem si, stejně jsem chtěla dvě, tak co. Kdybych chtěla jedno, měla bych smůlu. To bylo 15. 5. 2012.

Asi třetí den po ET mi začalo být ráno tak nějak divně. Pátý den jsem to nevydržela a udělala si test, který byl velmi pozitivní. Nemohla jsem tomu uvěřit a dělala si test každé další ráno. Testy byly stále pozitivnější, takže odběr krve 10. den po ET už pro mě byla jen formalita.

Objednali mě na ultrazvuk. Strašně jsem se těšila. Svůj první těhotenský ultrazvuk jsem ale neabsolvovala, protože jsem 26. 5. 2012 prodělala plicní embolii. Naštěstí nebyla rozsáhlá a všichni tři jsme ji přežili. Na svou další návštěvu v CAR nikdy nezapomenu. Když paní doktorka na ultrazvuku řekla větu: „V děloze dva gestační váčky, srdeční akce + a no plus mínus, ale jo, je tam.“ Úplně se mi zatočila hlava. Se zprávou z nemocnice, kde jsem ležela po embolii, zprávou z ultrazvuku a kartou jsem pak přišla k paní doktorce, která nás měla v CAR na starosti. Na kartu si sama tiskacím písmem napsala: DOŠETŘETŘIT SRÁŽLIVOST!!!

Pak následovala tato konverzace:
„Tu srážlivost jsme došetřovali?“
„Ne.“
„Co to je za zprávu?“
„Z vojenské nemocnice. Měla jsem plicní embolii.“
„Aha, a jste těhotná?“ Vykulila oči.
„Ano.“
„Tak se s tou zprávou z ultrazvuku hlaste u svého obvodního gynekologa. Pro nás to tímto končí.“

Až posléze jsem se na hematologii, kde jsem byla v péči po celý zbytek těhotenství, protože jsem musela preventivně ředit krev, dozvěděla, že PE byla s velkou pravděpodobností způsobena necitlivým nasazením hormonů při stimulaci Paní doktorka v CAR 2× zmiňovala, že bychom to asi měli přerušit, že reaguju nějak přehnaně a hrozí HSS, ale nakonec jen snížila dávky a řekla: „Tak to dojedem a uvidíme.“ Nedošetření srážlivosti bylo ze strany paní doktorky vážné pochybení, které jen náhodou nestálo tři životy.

Nebudu to už prodlužovat. V průběhu těhotenství se přidala ještě silná těhotenská cukrovka, ke které podle paní doktorky na diabetologii také přispívají hormony podávané před IVF (o tom se v CAR také zapomněli zmínit) a ve finále i preeklampsie. Ve 26. týdnu jsem porodila dvě zdravé holčičky a všechny peripetie byly zapomenuty.

V létě byl holkám rok a půl. Trochu mě trápilo, že moje postava už asi nikdy nebude to, co bývala. Ono 141 cm přes břicho před porodem se na těle podepsat zákonitě musí. Na břiše mám tolik strií, že tam v podstatě nemám nic jiného. A to jsem poctivě mazala každý den. Mám diastázu přímých břišních svalů (stále na prst), prý pomůže asi jen abdominoplastika.

Holky jsem kojila do letošního září, tj. 20 měsíců. Z mých kdysi pevných trojek se za tu dobu stalo něco velikosti 5, co nelze ani popsat slovy a končí to někde 10 cm nad pupíkem. Ale to jsou teď pro mě malé věci.

Na začátku září mě začalo kojení z ničeho nic hrozně bolet. Myslela jsem, že se mi ztrácí mléko, tak jsem to zkrouhla na 1× denně a posléze utnula úplně, protože ta bolest se nedala vydržet. Asi za dva týdny jsem si všimla, že jsem neustále nafouklá. Začala jsem sledovat, co jím a schválně se vyhýbala všemu nadýmavému. Divné pocity v břiše ale neustaly. Dvě noci po sobě mě to dokonce probudilo. Jako by se střevy pohyboval prd, ale nic nevyšlo. A tenkrát mi to problesklo poprvé hlavou. To je jako pohyby.

Hned jsem to ale zavrhla. Jsme přece neplodní. Poslední MS jsem měla před IVF. Během kojení jsem nemenstruovala. A navíc frekvence našich intimních styků se s manželovou náročnou prací (OSVČ) a mojí péčí o holky (do roka a půl byly v podstatě plně kojeny 5× přes den a 2 – 3× v noci, protože prostě nejedly.) pohybovala někde 1× za 2–3 měsíce. Těhotenství je vyloučené.

Každým dnem jsem čekala příchod MS, když už jsem přestala kojit. Břicho mě navíc začalo pobolívat a jakoby tvrdnout, když jsem třeba sekala a nosila dřevo nebo mi po něm holky při hraní skákaly.

Za pár dnů jsme se vraceli z chaty, kde jsme trávili léto. MS se stále nedostavila, tak jsem se rozhodla jít si na gynekologii pro Agolutin, abych jí trochu pomohla, když se pořád nemůže rozjet. Pro jistotu jsem si ale udělala hned po příjezdu domů těhotenský test, abych nebyla na gyndě za trubku, kdyby náhodou. Ale stejně jsem si říkala, že je to blbost. Nevěřila jsem tomu, ani když na mě z testu zírala dálnice. Pořád jsem si říkala, že to je nějaká hormonální porucha. Že to přece není možné.

Z návštěvy gynekologa jsem si odnášela místo píchance do zadku těhotenskou průkazku a kázání, co je to na nezodpovědnost přijít si ve 20. týdnu, jako by se nechumelilo. Že jsem přece musela mít nějaké příznaky. NEMĚLA. Nebylo mi jedinkrát špatně. Maximálně ráno těžko, když jsem si večer předtím dala 3 topinky s česnekem, protože jsem jaksi neměla čas se přes den najíst. Neměla jsem žádné chutě. Břicho mám po holkách pořád stejně obří, poslední MS byla v dubnu 2012. Prostě jsem zaregistrovala až pohyby.

Když jsem to řekla manželovi, dostal záchvat smíchu a prohlásil, že by si snad měl teda vsadit tu Sportku. Nehledě k tomu, že jsme mohli ušetřit bezmála 40 tisíc, které jsme dali za IVF. Těch ale v žádném případě nelitujeme. Holčičky jsou úžasné a život bez nich si nedokážeme představit.

Takže pozor! I se 4% spermií se může podařit napoprvé.

Zítra mě čeká screeningový ultrazvuk ve 20. týdnu, tak se jen modlím, aby bylo vše v pořádku. Ale věřím mu. Když to se mnou přežil doteď, musí to být silný jedinec.

Děkuji všem, kteří dočetli až sem. Prostě jsem to ze sebe musela všechno vypsat.

Hodnotilo 100 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 16.10.14 00:27

Moc kásnej a zajímavej deníček, gratuluju k zázračnému těhotenství, ono se nic neděje náhodou :kytka:
Zaujalo mě, žes porodila ve 26.tt, to muselo být strašně těžké…Holčičky to zvládly v pohodě?

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1940 příspěvků 16.10.14 00:29

P. S. Bude třetí kluk? :mrgreen:

 
Aalexa
Kecalka 135 příspěvků 16.10.14 00:41

Gratulace a ať máš těhotenství a porod bez problémů :kytka:
Jinak já měla s manželem dle CARu jen 5% šanci mít dítě přirozenou cestou, tak nakonec máme 2 děti, asi si také půjdu vsadit :mrgreen:

 
bořková
Extra třída :D 10690 příspěvků 16.10.14 01:03

No parádní deníček, udělal mi velikou radost! :potlesk:
Přeju pohodové těhotenství a všem hodně a mnoho zdraví :kytka:

 
ALEAS
Závislačka 2546 příspěvků 16.10.14 01:07

No to je tedy něco, opravdu to bylo 26tt? Nešlo o překlep? Promiň, že se tak ptám, ale ten týden s dvojčátkama by asi stál za to popsat v deníčku, to přece nemohlo být jen tak. Moc vám to přeju a těším na na další deníček o třetím mimču. Tak se držte :hug:

 
Agnesita
Závislačka 2562 příspěvků 16.10.14 02:26

Tyhle „zázrakový“ deníky mám ráda :-) je to vždycky důkaz toho, že existuje ještě něco mezi nebem, zemí a mikroskopem, co dokáže dávat zoufalým naději, která pomůže i ke splnění snu.

 
LolitkaP
Ukecaná baba ;) 2068 příspěvků 16.10.14 06:32

To je neskutečné! :hug: Zázraky se dějí :andel: Gratuluji z celého srdce :srdce:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 16.10.14 06:46

Moc pěkné vyprávění :potlesk: Mimochodem když si člověk projde CARové diskuse po letech, tak další děti přirozeně má kdekdo, můj muž nemá žádné morfologicky normální spermie a taky se nám to jednou zdařilo :D

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 16.10.14 06:49

Gratuluji k malemu zazraku :hug: :kytka:
Drzim palce at je vse v poradku :hug:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 16.10.14 07:38

Gratuluji! :kytka:

 
Laura1010
Zasloužilá kecalka 566 příspěvků 16.10.14 08:02

Gratuluji je to krasny a napinavy denicek :D

 
Jitka79
Závislačka 3531 příspěvků 2 inzeráty 16.10.14 08:04

Úžasný deníček, nádherný zázrak :potlesk:
Ať jste všichni zdraví :hug: :hug: :hug:

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 16.10.14 08:24

Opravdu upřímně gratuluji ke třem dětem :kytka:, ale tyhle příběhy mě utvrzují v tom, že to lidi zkrátka moc hrotí. :nevim: My máme „problém“ s manželem oba, dle dr. já problém dost zásadní, ale já po dítěti vyhroceně netoužila (vím, že bych třeba po x letech čekání mluvila jinak - to si uvědomuju), prostě jsme to nechali stylem nějak to dopadne a máme 2 děti. Psychika dělá strašně, strašně moc - dokud jsou alespoň nějaké spermie a vajca a děloha a vaječníky:mrgreen:, šance je vždycky…myslím, že dnes chybí trochu trpělivost - nejde to „hned“ tak hurá na ivf…ivf je samozřejmě skvělá věc, pro mnoho párů jediná šance, ale myslím, že spoustě lidí by stačilo se uklidnit…

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 16.10.14 08:28

Vy jste opravdu klikari, že to vyšlo na poprvé, že se chytla obě a přečkaly brzký příchod bez obtíží a do toho další mimčo.. :D Taky mě podruhé začala bolet prsa, nahřívala jsem se ve vroucí vaně a pak přestala kojit.. no 6 měsíců na to jsem porodila:DD ale věděla jsem to hned od začatku, díky těm prsům jsem byla na gynekologii hnedka:)

 
MarieOVMUC
Kelišová 7385 příspěvků 16.10.14 08:45

Zakladatelko, ty ses asi spletla v těch týdnech, vid? Kdyz jinde píses, že sly ven na konci osmého měsíce:)

 
Lemuska
Kelišová 5342 příspěvků 16.10.14 08:51

Konec deníčku mi vyvolal úsměv na tváři…nádhera! Moc ti gratuluji a přeji hodně štěstí :kytka:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 16.10.14 08:53

Moc hezky napsany :palec:
taky me zaujal ten 26tt, nebyl to spis 36? ze nepises o zadnem dlouhodobem pobytu na JIPce… 8)

 
poppaea
Závislačka 3297 příspěvků 16.10.14 08:53

Moc gratuluju :kytka:
Mimochodem taky si říkám, že holky se asi spíš narodily v 36tt, ne? :)

Jo a potvrzuje se, co pořád říkám - ono stačí, aby ženská měla dělohu a jedno živý vajíčko, a chlap jen jednu jedinou živou spermii, a může se zadařit :jazyk:

Jo a ještě mě napadá, v těhotenství mi kojení taky začalo vadit, to jsem byla nějak kolem 12tt :D

 
fialína
Závislačka 4534 příspěvků 16.10.14 08:55

Moc hezký deníček. I když tipuji, že holky se narodily spíš v 36. týdnu, podle obvodu břicha :-) mimo jiné…

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 16.10.14 09:03

Gratuluji. Znám z okolí několik zajímavých případů neplodnosti. Např. kolegyně z práce se s manželem snažila 12 let, podstoupila velmi zdlouhavou léčbu, x umělých oplodnění. Prodělala mimoděložní těhotenství, kdy díky lajdáctví gynekoložky tak tak nezemřela a stihli odebrat celý vaječník i vejcovod. A pak bum, podařilo se jim otěhotnět naprosto přirozeně. Těhotenství i porod bez problémů, mají krásnou zdravou holčičku.

 
ladai
Závislačka 3625 příspěvků 16.10.14 09:13

Moc gratuluji a doufam ze bude pokracovani

 
Solaris
Závislačka 4728 příspěvků 16.10.14 09:15

@Mirka Dušínová @poppaea „že má ženská vajíčka a chlap spermii“ ještě zdaleka neznamená, že to vyjít může.
Tohle je nesmírně snadné a jednoduché vypustit z úst v momentě, kdy to početí skutečně vyjde. Po bitvě každý.. znáte to.
Jenže takhle to nechodí. Vstupují do toho genetické poruchy, imunitní systém, hormony a ženská může snášet jak nosnice a chlap může mít spermií třeba milion a stejně to bez doktorů nejde. A pak jsou tu samozřejmě i páry, u nichž se nenajde z lékařského hlediska naprosto nic, a stejně se roky snaží bezvýsledně. A ano, i tyto páry, ať už s prokázanou nebo neprokázanou zdravotní překážkou, mohou čekat, jestli to přece jen nevyjde přirozeně, jenže pak je taky nutné počítat s tím, že reprodukční uzávěrka klepe na dveře.

 
mili84
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 16.10.14 09:22

:lol: ta to je bomba… přeju hlavně zdravíčko :srdce:

 
svycarka
Kelišová 6837 příspěvků 16.10.14 09:24

:kytka: hodne stesti! je to malej zazrak :hug:

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 16.10.14 09:33

Krásný deníček. Moc gratuluji k zázraku a přeji pohodový zbytek těhotenství! Je to fakt neuvěřitelné.

 
Martrich
Extra třída :D 12020 příspěvků 16.10.14 09:37

Velmi pozitivní a nadějný deníček pro všechny neplodné páry. Ty pocity co píšeš, jako bys mu mluvila z duše. Prošli jsme si něčím podobným, měli jsme štěstí, vyšlo nám první IVF, sice jen jedno, ale i tak zázrak. Bohužel na další zázrak teď zatím marně čekáme. Myslela jsem, že podruhé už to nebude tak ubíjející, ale paradoxně je to snad ještě horší :zed:. Tobě moc gratuluji a přeji pohodové těhu :srdce:

 
biancaa
Povídálka 37 příspěvků 16.10.14 09:42

Krásně napsaný deníček, gratuluji k přírůstku a držím palce do budoucna :) moje sestřenice má chlapečka a po roce přibyli ještě další 2 kluci, takže je co celkem náročné. Ale je neuvěřitelné, jak je ten první prcek ve 3 letech samostatný - ono mu taky nic jiného nezbývá, že :)

 
Reaskiller
Závislačka 4842 příspěvků 16.10.14 10:26

Krasny dennicek, az mi slzicka vybehla..Drzim palceky silno silno :) nech sa Vas zdravicko drzi zubami nechtami :) :* :srdce:

 
Liz
Ukecaná baba ;) 1938 příspěvků 16.10.14 10:35

Moc gratuluji :) Ty se teda chovaj v tom caru, to je hrůza. Držím palečky, aby bylo vše jak má být a aby se třetí mimčo více přiblížilo termínu, než holčičky. Máte opravdu veliké štěstí, že byly zdravé, když se narodily ve 26. týdnu. To se málo vidí. Jestli to teda nebyl překlep.

Příspěvek upraven 16.10.14 v 10:41

 
Mirka Dušínová
Ukecaná baba ;) 1522 příspěvků 16.10.14 10:50

@Solaris Je to snadné vypustit z pusy, protože to tak kolikrát opravdu je - a teď tím nemyslím sebe. Já měla velké štěstí a moc si toho vážím, ale ať se to někomu líbí nebo ne, početí je věc mezi nebem a zemí a psychika ho ovlivňuje strašně moc.
Edit: a je mi je jasné, že prostě někdy to nejde ani za zlaté prase i kdyby zúčastnění byli free, cool až na půdu a od toho tu lékaři jsou, ale trvám si na tom, že spousta lidí se zablokuje samo.

Příspěvek upraven 16.10.14 v 11:10

 
kaarcuulkaa
Kecalka 324 příspěvků 16.10.14 10:50

Perfektní :potlesk: Moc gratuluju a přeju pohodové těhotenství bez obtíží.

 
socina
Závislačka 4104 příspěvků 16.10.14 10:56

:-o úžasný, moc gratuluju :potlesk:

 
boball
Echt Kelišová 9104 příspěvků 16.10.14 10:57

Nad deníčkem jsem se po ránu usmála, takže za pět bodů. Píšeš hezky. Gratuluji k těhotenství, jsou věci mezi nebem a zemí které se vysvětlit racionálně nedají.

 
Ginger.Rothstein
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 16.10.14 11:10

Nadherny denicek! Byl jsem napnuta az do konce a moc me tesi, ze se Vam takto postestilo! :hug: :srdce:

 
Týna K.
Závislačka 4956 příspěvků 16.10.14 11:21

Ačkoliv byl (na mě :D ) deníček delší, četla jsem jedním dechem a moc se mi líbil. Ráda čtu šťastné příběhy a ten tvůj jím zcela jistě je :) Máš krásná dvojčátka a hrozně moc Ti přeju toho drobečka :) :kytka: Zázraky se prostě dějí :)

 
Levandulina
Závislačka 4196 příspěvků 9 inzerátů 16.10.14 11:38

Moc pekny denicek. Gratuluju :)

 
Lili5
Echt Kelišová 8625 příspěvků 16.10.14 11:43

Gratuluji k třeťátku! Jsi silná žena, zvládnout dvojčátka, vč. kojení, navíc nedoklubínky… Myslím, že přijít na těhotenství později není od věci, protože si ušetří člověk spoustu toho prvotního stresu. Jen k těm zázrakům. Mám genetickou vadu, šanci na miminko mi řekli 3% - takže jsme si k biologickému dítku tři děti osvojili a pak se nám narodily ještě další dvě děti :-). Gynekolog si ze mě dělal srandu, že nejdříve řešíme sterilitu a potom sterilizaci :lol: (u třetího jsme to děfinitivně vyřešili za přírodu)

 
macina25
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 16.10.14 11:44

Moc hezký deníček. Manžel má taky jen 3-4%dobrých spermii a nikdy nám neřekli, že by to přirozenou cestou nešlo, jen řekli, že je tam hold menší šance.
Nevím proč lidem berou jejich naděje. A gratuluju k holčičkám a dalšímu těhotenství :hug:

 
Sammy88
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 16.10.14 11:55

Malý velký zázrak :) :)

 
elvia2
Ukecaná baba ;) 1277 příspěvků 16.10.14 12:25

Moc krásný příběh. Blahopřeji a ať vše dobře dopadne. :srdce: :srdce:

 
Grumlik
Zasloužilá kecalka 826 příspěvků 16.10.14 12:35

Tak to je mazec!!! :potlesk: Strašně moc a moc gratuluju a přeju aby všechno dopadlo tak jak má!!! :srdce:
Jinak krásné počteníčko!!!

 
Annie9
Kecalka 248 příspěvků 16.10.14 12:50

Krásný příběh!

 
Verco
Nováček 9 příspěvků 16.10.14 13:02

Neuvěřitelné 8o
Takže to vypadá, že si nakonec ještě budete muset dávat pozor :mrgreen:
teda jestli nebudete plánovat čtvrté mimčo.
Hodně štěstí, opravdu zázraky se dějí a to je fakt super :hug:

 
Betty3
Povídálka 32 příspěvků 16.10.14 13:28

Perfektní deníček :) hlavně na konci fakt bomba :D :palec:

 
Caitlyn
Kelišová 5689 příspěvků 16.10.14 13:40

Super :palec:

 
Jenisa
Kecalka 307 příspěvků 16.10.14 13:42

Tak to je gól, gratuluji k těhotenství a přeji, ať vše dopadne na jedničku. Ano, při kojení si žena těhotenství všimnout nemusí, moje mamka zjistila, že čeká další dítě taky až když ucítila pohyby, kojila mě velmi často, tak jí ani břicho příliš nenarostlo a navíc gynekolog tvrdil, že antikoncepce při kojení není nutná :D Tak jsme s bráchou chvíli po sobě a máme moc dobrý vztah.

 
silvik.sk
Echt Kelišová 9810 příspěvků 16.10.14 14:30

Moc gratuluji a přeji ať je vše v naprostém pořádku :kytka: Krásny deníček a moc hezký napsaný :D

 
MonikaN.89
Ukecaná baba ;) 1901 příspěvků 16.10.14 14:39

Tak to je úžasné, měla jsem na konci husí kůži, nádhera…držím pěsti, ať je všechno v pořádku :potlesk: ;)

 
chicky
Kecalka 448 příspěvků 16.10.14 15:52

Gratuluji :potlesk: jde videt ze medicina v dnesni dobe nema vzdy pravdu :-) Nás v Car taky hned tlacili do umělýho, ani jsme moc nevahali a odmitli. Nejak porad doufame ze to pujde prirozene, trebas taky budeme mit stesti :-)

 
monika m
Závislačka 4235 příspěvků 16.10.14 15:54

No co na to říct, prostě koukám jak blázen ;) blahopreju.!

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama