Reklama

Kuba - co už umí pětiměsíční Kubík

Ostatní
  • emimino
  • 15.08.01

.

Jakub se narodil 7.10.1999 v po­rodnici ve Vrchlabí, která podporuje tzv. ‚alternativní porody‘. My si tomu doma ale říkáme ‚přirozené‘. V 5-ti měsících má 6 zubů a elánu na rozdávání. Je samozřejmě stále plně kojen a tak brzy vyroste z největšího čísla kojeneckého oblečení. Umí se už smát nahlas a taky se nudit.
Je od malička v přímém fyzickém kontaktu s mámou nebo tátou, zpočátku 24 hodin denně, postupně s rozvojem pohybových schopností vyžaduje stále častější a delší možnost volného pohybu na dece.
Nikdy jsme neměli potíže s krmením, s usínáním ani se zoubky - první jsme našli, až když nás ‚pokousal‘. Spí společně s námi. Jediné trable s jeho výživou měl jen zdravotnický personál, který nechápal, že Kuba může jíst taky 14× denně…
Díky těm vzdělanějším zdravotním sestrám a porodním asistentkám děláme vše přirozeně - nedržíme se žádných povinných termínů, tabulek délky spánku, nesledujeme délky a hmotnosti v knihách. Když chce Kuba jíst, tak jí, když chce spát, spí.
Kolem 3. měsíce věku si sám vytvořil poměrně pravidelný denní rytmus.
Protože zdědil po mámě atopický ekzém, bude plně kojený co nejdéle.

Kubík

*

Máte moc pěkného kluka - gratuluji především k jeho zoubkům a bezproblémovému usínání. Naše Verunka oslavila minulý týden 7. měsíc a zoubek nemá ani jeden a uspávat musí tatínek a to kolébavou chůzí. Gratuluji také mamince, že doposud kojí. Verunka dnes již přechází na pevnou stravu - kojím ji 5 denně, jinak dostává kašičky, zeleninu a ovoce.*


Reklama


Reklama

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama