Kudy tudy do blázince? Rovnou přes home office!

HO home office, chceteli práce domova, je hezký zaměstnanecký benefit. Pakliže si jej ale chcete užívat za přítomnosti dítěte je to VELMI náročný benefit. Stačí pár hodin, abyste měli nervy totálně v kýblu. Že by se mnou bylo doma dětí dokonce víc, si raději ani nepředstavuju... To je pak nějaká pracovní činnost snad úplně vyloučená, ne? :)

Kudy tudy do blázince? Rovnou přes home office!

„Mamiii… Mami! Mamíííííííííííííí…“
„Napít!“
Maru, tak si jdi hrát se zažehlovacíma korálkama…
„Mami, mám to hezký?“
„Mamííííííí!“
„Mami, potřebuju to vyžehlit.“
„Mami, už jsem to udělala, potřebuju tu kočičku vyžehlit!“
„TEĎ jí potřebuju vyžehlit!“
„Potřebuju čůrat… Mamíííííí, není tu připravený prkýnko.“
„Jdi pryč a zavři mě tu.“
„Vyčůůůůralaaaa.“
„Mami podívej, co umím!“
NELEZ NA TU SKŘÍŇ!!!
Ok, pojď, pustíme pohádku. Na co se chceš dívat?
„Mamíííííí, vyplo se to.“
„Já to neslyším. Dát nahlas!“
„Mám žízeň.“
„Polila jsem se.“
„Mami hele, Pocahontas a divoši!“
„Mami, ty neslyšíš? Pojď se podívat na Pocahontas!“
Pes sedí u dveří. Maruško, prosím tě, já jdu Hafku vyčůrat, jo? Koukej se na pohádku.
„Mami, já už se nechci dívat. Jdu cvičit ty zažehlený kočičky.“
„Mamíííííííí, tahle kočička si zlomila nohu! Jak to vyřešíme?“
Maruško, co chceš k masíčku: kaši nebo těstovinky?
„Kaši s těstovinama.“
To je blbost, Maru. Vyber si.
„Já chci kaši s těstovinama.“
Ok, vařím i kaši i těstoviny…
„Mamíííí a proč máš pořád tolik práce…???“
„Mami, zalepíme té kočičce tu nožičku?“
„Mami, kdy už bude ta kaše s těstovinkama?“
Obědváme těstovinky s bramkaší. Naše jezevčice bleje (!!!) u dveří… Uklízím to a jdu s ní ven. Má průjem…
Po příchodu slyším:
„Mami, musíme tý kočičce spravit tu nožičku!“

A TAK POŘÁD DOKOLA…
KUDY TUDY DO BOHNIC…? ROVNOU PŘÍMO PŘES HOME OFFICE!

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1959
15.10.20 14:23

Dřív jsem tomu nevěřila, ale teď, co už i nejmladší odrostl, jsem se dostala do fáze, že nejsem schopna přes den udělat téměř nic a kdykoli dělám nějakou činnost, dělám ji na úkor nějaké jiné, kterou jsem předtím nestihla nebo ji mám v pořadníku. A to jsem na mateřské dovolené a nemusím k tomu řešit zaměstnání :). Že home office není žádná selanka zjistil můj muž na jaře. Sice si zřídil pracovnu v uzavíratelném pokoji, ale děti přesto měly haló z toho, že je tatí doma, takže mu tam pořád lezly s nejrůznějšími požadavky od asistence k čůrání po nutkavou potřebu pochlubit se stopadesátým identickým obrázkem hlavonožce na papírcích, které jsem koupila na psaní poznámek a ne na čmárání :-). Potvrzuje se mi tím, že nejlepší interaktivní a zvukovou hračkou jsou pro děti jejich rodiče, bohužel při práci v home office to není moc žádoucí pro tu druhou stranu :). Přeji pevné nervy a děkuji, pobavila jsem se :D :kytka:.

  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.10.20 01:15

Jarni corona u nas-oba s partnerem home-ja polovicni, on cely uvazek. Jeden prvnak, jeden skolkac a moje bricho v patem mesici k tomu. Probihalo to asi takto-partner zasity mimo veskere deni (nekdo pracovat musi), ja s detmi v kuchyni, ktera byla zaroven kancelari, hernou i ucebnou. Nebyt tehotna, tak se ze mne stal alkac.
Trpelivost me opustila po prvnim dnu vyuky a praci jsem dodelavala po nocich, protoze priprava obedu a nasledna uprava kuchyne do puvodniho stavu byla do odpolednich hodin za neustaleho “Ja to delat nebudu” (skolak) “Ja chci neco delat” (skolkac). Pocity: horsi uz to byt nemuze. Corona nyni: ale jo muze to byt horsi, kdyz to vylihle stvoreni co obyva pidi postel je totalni prisavka a nespavka v jedne osobe. K tomu opet domaci vyuka (proc se toho ty deti uci tolik?)pod drobnohledem statne osetrovatelky(ja), vareni a opet v kombinaci s nevybourenym skolkacem. Tak asi tak u nas… :lol: V pristim zivote chci byt chlap, ale svobodnej a bezdetnej :mrgreen: Anonym: spouuustu osobnich udaju

  • Nahlásit
4062
17.10.20 00:11

Mně teda přijde, že s více dětmi je to naopak lepší. Teda pokud jsou nějak věkově rozumně u sebe, nejsou spolu na nože a aspoň některé z nich už mají trochu rozum. Hrají si totiž spolu a nevyžadují tolik, aby jim rodič dělal animátora. Netvrdím, že je to procházka růžovým sadem, náročné je to každopádně a bordelu vygenerují násobně víc, ale za sebe jsem rozhodně radši a pracuje se mi líp, když mám děti doma všechny tři nebo aspoň dvě. To se dokonce někdy můžu v ložnici u počítače i na pár minut zavřít! Na jaře jsme jeli v sestavě muž plný úvazek na HO, já poloviční, jedno dítě distanční výuka, dvě děti zavřená školka/dětská skupina plus k tomu moje prvotrimestrální nevolnosti. Zvládli jsme to a když se zajel nějaký režim, přišlo mi to vlastně i docela fajn. Tolik času jsme spolu jako rodina nikdy dřív nestrávili.

  • Zmínit
  • Nahlásit