Kvalitně strávený den aneb divím se že mi nehráblo

Rodičovství

Děti, prostě děti... Ráno mě probudila hrozná rána a jekot Klárky, která na sebe strhnula garnýž, říkám si no nic, táta to opraví. Pak následovala dcerky snídaně, všechno skončilo na vytřené podlaze, jak jinak než namazaným dolů. Chystáme se ven, chvátám na sraz s kamarádkou a přesně ve chvíli, kdy zavřu domovní dveře, cítím smrad, podívám se na Klárku, ona na mě, říkám si no super, ale ještě máme čas, takže se zouvám, svlíkám bundu, Klárce boty, bundu, kalhoty, punčochy, rozepínám bodíčko a nic, byly to jen prdy.

Záčínám být mírně naštvaná ale ještě stále to beru s humorem. Tak, jsme hotový, oblečený, přebalený můžeme vyrazit. Jednou rukou vytahuju kočár ze sklepa, ve druhý ruce mám Klárku a najednou cítím mokro. Je mi to divný, takže zase letím nahoru a zjišťuju, že jsem Klárce nedala plínku, počůrala se:-( to jsem fakt tak pitomá??? Asi jo. Po necelé hodině vyrážíme z domova.

Zatím je klid, tak už se raduju že to bude nakonec pěkný den, krásná procházka zámeckou zahradou mě v tom jen utvrzuje. Mýlila jsem se. Amy (náš pes) se rozhodla ulovit v chráněném rybníku kachnu. Po půl hodině hysterického řvaní jsem konečně Amy přesvědčila že to nebyl dobrý nápad. Raději to balíme a jdeme domů. Cestou ven, mě ještě jedna aktivní paní upozornila, abych si dávala na svého psa pozor, protože jsou tady veverky. Mírně ironicky jsem jí řekla, že ona běžně leze po stromech a žere veverky. Cestou se Klárka rozhodla že už jí to v kočáru nebaví a začala mi to dávat hodně hlasitě najevo, k její smůle ještě neumí chodit, nedá se nic dělat, cesta domů bude i s muzikou. Někdo se nademnou asi smiloval protože, za půl hodiny usnula. Pokorně děkuju všem andělům, přestože jsem nevěřící.

Můj malinkej miláček spinkal trapnou 1,5 hodinu, místo jejích obvyklých 4 hodin, tušila jsem že si dneska ještě užiju. Taky že jo. Ale myslím, že jsem připravená na všechno. Omyl. Hlína z kytky, rozmatlaná po celém obýváku, vylitá 5-ti litrová miska s vodou psa, když Klárka vzala na výlet po podlaze manželovo cd, se dokonce přistihnu jak se škodolibě usmívám, to cd fakt nesnáším.

Jdu uklízet tu spoušt než se vrátí Andy. Vytřu a vyluxuju obývák, než vyždímám hadr ta hlína je tu zase + vytahaný složenky ze šuplíku, a manželovo pracovní povolení na kousky. To snad ne. Takovej malej človíček.

Hledám nějaký trpaslíky, tohle prostě nemohla zvládnou sama a ještě za tu chvíli. Začínám pěnit. Klárku dávám preventivě do ohrádky a jdu to opět uklidit. Klárky vyděračský pláč, abych jí pustila, neslyším.

Začíná mi hrabat, Klárka opět vyhrála, sedám si na gauč, pouštím si díl svých oblíbených zoufalek, a vypínám. Jen pro dnešek. Sice dostanu od manžela seřváno, že nezvládnu jedno malý mimino ale je mi to fuk. Jen pro dnešek ano.

Hodnotilo 8 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 02.10.10 21:00

Výborný deníček!!! :kytka: :potlesk:

U takovýchto příspěvků si vždycky s hrůzou říkám, že se těším, až povedu to svoje dítko k maturitě. :mrgreen: (A to ještě není na světě… 8-o )

 
LucaLuca
Závislačka 4455 příspěvků 02.10.10 22:20

Jo jo, kolikrát mám taky dny, že si říkám, že to je na deníček, ale nejsou síly na psaní. :lol:
Manželovi dítko někdy strč, stačí na půl dne, on zkrotne. :pankac:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18091 příspěvků 2 inzeráty 02.10.10 22:40

Zuzko,
skvělé, bezva jsem se zasmála- vedle v bytě máme nervní sousedku :lol: :lol: :lol: .
Každý den se mi stane alesponˇněco malého- Ondra zašprajcovaný mezi stolkem,křeslem a košem na prádlo- nemohu ho vyndat ani já a samozřejmě strašný řev.
Ondra vleze pod postýlku a nemůže vylézt, Ondra u mých Chvilek a 10 jich zařvalo- a v puse má kaši… a to není všechno.
Opravdu stačí ani ne minuta.

 
kacabus
Kelišová 6885 příspěvků 03.10.10 08:46

Super deníček.u nás podobný.akorát když je má tatínek,tak jsou jak vyměněný!

 
momi33
Nadpozemská drbna 25322 příspěvků 03.10.10 10:34

Ahoj,moc dobře vím,co to je,takový „krásný“ den :hug: sice taková apokalypsa to ještě nebyla,ale podobné scénáře jsou u nás taky :hug:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 03.10.10 10:48

holky díky:-)

u nás se tohle taky nestává běžně, akorát tenhle den, ten mi dal teda pěkně zabrat, asi nějaká špatná konstelace :mrgreen:

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 03.10.10 12:16

Ahoj Zuzi, tak jsem si přečetla co sis prožila, no buď ráda, že to máš jen občas, já to mám denně :roll: , už z toho začínám pomalu cvokatět a mam ohromnou radost když usne, ale nemam skoro žádnou sílu na to uklízet. Pořád za ním běhám a chytám ho když ukořistí něco, co není jeho. Všechny věci co šly, jsem nastrkala do výšek, tedy i kytky, ty ale bohužel trpí žízní protože na ně nedosáhnu, abych je zalila a na židli nemam sílu. Statečně mi tahá a škube jednu, která listy spouští po liánech dolů. Všude samý bordel a přítel se mi diví, že nezvládám domácnost s malym dítětem a nechat mu ho hlídat? To už se stalo několikrát! a výsledek? Malý i přítel byli spokojeni, protože si krásně vyhráli a malý byl hodný a dokonce se ani nepokadil :cert: (škodolibě jsem mu přála aby se posrandil, aby ho taky musel přebalit). Takže po příchodu domů (musela jsem na nákup a poslat chlapa, tak mi přinese něco úplně jinýho než jsem chtěla :roll: ) jsem se cítila jako totálně neschopná! Samozřejmě jen co odešel do práce z malýho :andel: se stal :twisted: a já opět lítala jak fretka. Oblíbeným místem je kuchyně, kde mi otevírá dvířka a vyhazuje nádobí apod. vylomeniny.

 
Emilie
Generální žvanilka 20471 příspěvků 03.10.10 15:38

Jůůůůů, Zuzi, já mám takovou radost, že i Klárka, jinak podle toho, jak jsem jí viděla, i podle Tvých příspěvků úžasná a nádherná holčička, je taky „normální“ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: No jo no, to se tak někdy „povede“. Nádherně napsaný!!! :potlesk: :potlesk: :potlesk:

 
Freyaa
Extra třída :D 10052 příspěvků 03.10.10 20:38

Peti to je zajímavé, to jsem slyšela od více maminek, že děcka zlobí jen s mámou, a u táty jsou andílkové, přeju pevný nervy :hug: :hug:

Emilko jen se neboj, moje Klárka je totiž úúplně normální simulant, všichni se mi vždycky diví jak si vůbec můžu na to svoje zlatíčko stěžovat, ale ona to má pěkně vymyšlené, když jsme někde na návštěvě tak je prostě zlatá, jen co přijdeme domů stává se z klárky úplně normální raubíř:-)

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 03.10.10 20:47

Zuzi děkuju, tobě je přeju taky. Ale je fakt, že s tátou je hodnej, ale jakmile jsem s ním sama, nebo jsme všichni 3 spolu, tak zlobí a je protivnej, ale tatínek si na něj nestěžuje, hrůza. Taky mi všichni říkaj jaký je to zlatíčko, že ten nemůže ani zlobit a že mi to nevěří, no jo, když na těch návštěvách tim zlatíčkem a :andel: je!!! Ale jen co přijedeme domu, tak vystrčí růžky a je na přeražení, takže když už je to s nim k nevydržení, tak vezmu malýho, auto a jedeme k babičkám - účinný, to si ani nevzpomene, že má hlad, tak jídlo do něj musim cpát, aby se trochu najedl.

 
eliss
Ukecaná baba ;) 1239 příspěvků 03.10.10 23:50

Jaj, tak po přečtení tohohle deníčku i příspěvků jsem se sice dost nasmála, ale teď se sama sebe ptám: „chci já vlastně ješte to třetí?“
Ty moje 2 cácory už jsou velký (13,8) a tyhle zážitky si asi už tak nepamatuju. Ale je to super, aspoň holky víte, že je máte a můžete se s námi o ty srandy podělit, a díky vám za to.

Příspěvek upraven 03.10.10 v 23:50

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 04.10.10 20:07

Jojo, známe, známe :mrgreen:
:potlesk:

 
radusa
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 03.11.10 17:17

Když se daří,tak… :mrgreen: :mrgreen: Zasmála jsem se,ale chápu tě :lol: …taky bych po takovém dni přemýšlela,co si mám sbalit do blázince :lol: Děti jsou zlatíčka!!Myslím i ty čtyřnohé :wink: A s pocitem,že dítka svými „kousky“ obšťastňují víc maminky,úplně souhlasím :-D :wink:

 
Ditta77
Závislačka 4189 příspěvků 04.11.10 11:58

Fakt super deníček :potlesk: :potlesk: :potlesk:
vlezu na emimčo, abych si zase postěžovala, pač moje 21 měsíční dcerunka, která je závislák od malinka mi pořád visí na noze a ječí a domáhá se nošení a chování :zed: :zed: :zed: :zed: a poslední týden fakt nevim, co s ní je, ale je to neúnosný-nikdy bych nevěřila, že můžu mít problém běžně fungovat-poklidit,uvařit-takže tohle mě fakt pobavilo :pankac:

 
jitka 11
Neúnavná pisatelka 18091 příspěvků 2 inzeráty 04.11.10 20:53

Ditta,
na to já mám krosnu a když je to k po…, tak ho do ní dám, on se dívá, jak třeba vařím, a je klid.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama