Květňátka 05 aneb máme skoro vše před sebou

Ostatní

Ahoj těhulinky, jak jsem přednesla již v našem prvním a zatím posledním deníčku, jsem tu s naším novým deníčkem. Pomalu se poznáváme, rozrůstáme a zřejmě ještě nějakou chvilku rozrůstat budeme, protože toto léto vypadá opravdu velmi plodně :)

Určitě i vy, stejně jako já, máte již nakoupeny nějaké knihy, které se těhotenství týkají (já mám dvě - Co čekat v radostném očekávání a jednu takovou barevnou obrázkovou) nebo prolézáte webové servery a hledáte informace, které se našeho stavu týkají. Protože jsem velká fanynka internetu a stránek, kde se píše o našem požehnaném stavu, jsem našla několik, tak přidávám na ty nejlepší pod článkem odkaz.

Možná stejně jako já, se vám to těhotenství (teď když ho prožíváme v úplných počátcích) zdá děsně dlouhé (mně teda jo). Většinou máme za sebou teprve první prohlídku u svých gynekologů, některé z nás již i první UZ, ty ostatní ho mají naplánovaný v nejbližší době. Pak ale přijde ještě x-dalších prohlídek, poraden, UZ a dalších vyšetření. Když si teď představím, jak daleko je květen a co vše mě (resp. nás všechny) ještě čeká, tak se mi dělá mdlo… Ale budeme myslet pozitivně, pomáhat si při jakýchkoliv problémech a dodávat si vzájemně energii a víru. Věřím, že v naší společné internetové „domácnosti“ nám tento dlouhý čas rychle uběhne a co nevidět se budeme radovat z krásných uzlíčků v našich rukou :-)

Přeji nám všem, aby nás síla a víra neopouštěla a i když někdy prožíváme den blbec (jako třeba dnes já, kdy jsem si i dokonce jednou řekla, jestli jsme opravdu neměli ještě chvíli počkat), tak aby naše rozhodnutí stát se těhulkou a matkou zůstalo to nejlepší v našem životě!

A propos - chudinky klisny čekají na svá mláďátka 12 měsíců a těhulky slonice dokonce měsíců osmnáct. Takže na tom vlastně nejsme až tak zle :-)

Zuzka 7tt

www.rodina.cz

www.lumpik.cz

www.stripky.cz

www.maminka.cz

www.porodnice.com

www.miminka.cz

www.pritelkyne.cz

www.9mesicu.cz

rodina.dama.cz

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 17.09.04 09:56

Ahoj těulky i další nakukovatelky,
myslím, že tenhle deníček se Zuzce moc povedl, protože tam jasně a stručně shrnula to, na co všechny myslíme a co nám všem lítá hlavou. Hledáme informace, knížky, rady, jsme na začátku a hodně z nás vůbec nevíme, co nás čeká - myslím ty z nás, který doma žádnýho mimíska ještě neměly. Probíráme to s kamarádkama, jde-li to, s partnerama, buď už to ví x neví v práci, skoro bych tohle období označila za „informační“. Takže je super, že v deníčku můžeme probírat všechno dokola, radit si a hlavně dodávat energii, kuráž a optimismus.
Já moc děkuju za podporu, s okem jsem byla dnes na kontrole a lepší se to, v nemocnici si mě nenechali! (Je pravda, že můj manžel to pojal tak, že jsem si doma ani nic nezbalila, protože rozhodně nechápe, co by tam se mnou dělali… Tomu říkám pozitivní myšlení.)
Mějte se všechny moc moc pěkně a ještě jednou díky Zuzce za deníček.
Esterka 9tt

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 17.09.04 10:22

Čau holčiny,
je fajn, že máme svůj deníček, Zuzka je prostě správná organizátorka:-))
Zrovna včera jsem si říkala, jak je ten květen děsně daleko, ale zase nám to nabízí spoustu času se na ty malé prcky pořádně připravit:-)) My maminy máme to štěstí, že se s mimískem sžíváme už celé těhotenství, ale chudáci taťkové jednoho krásného dne v porodnici dostanou do rukou malý uzlíček štěstí a budou na něj vyjeveně koukat a budou se seznamovat.
Je fakt, že nás toho za těch 9 měsíců čeká ještě spoustu. Já jdu 29.9. na prohlídku a když jsem volala sestřičce o výsledky krve a ona mi sdělila, že potvrzuje těhotenství, tak jsem byla tak mimo, že jsem se jí ani nezeptala, jestli se při té prohlídce bude dělat také ten první ultrazvuk. Ani nevím, jestli ho doktorka v ordinaci má?! Je to soukromá ordinace.
Jakou s tím máte zkušenosti? Byly jste na ultrazvuku někde jinde, nebo ho má běžně doktor v ženské ordinaci?
Zdraví všechny Evitka

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 17.09.04 10:24

Krasnej denicek zuzi, je prima, ze so to tak krasne staras a samozrejme to neni jen na tobe.Chces li, muzem se z denicem stridat, abys to nemela na zriku sama.

jeste k tem babskejm radam(predchozi denicek) mam knizku „zdrave tehotenstvi prirozeny porod“ od ingeborg stadelmann, coz je porodni asistentka v nemecku, ktera vyuziva prirodni lecbu a v knize krome informaci o tehotenstvi je spousta takovejch „babskejch“ rad na ruzne obtize, bez zatezovani miminka chemií. Muzu jen doporucit.

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 17.09.04 10:42

Ahoj holky těhulky a děťátka těhulátka,

jsem jen nakukovatelka od Jarňulek, ale musím vás pochválit, máte moc hezký deníček. Taky jsem si původně přála květňátko nebo dubňátko, ale bude to březen jak vyšitý:) Chtěla jsem vám do těch prvních týdnů popřát spoustu pozitivního myšlení, protože energie vám bude nejspíš časem chybět a taky ať těch devět (vlastně deset) měsíců strávíte pokud možno v pohodě a klidu. A kdybyste náhodou měly nějaký akutní problémek, klidně jukněte k nám o dva měsíce „zkušenějším“:), protože my jsme tím prošly a procházíme stejně jako vy. Mějte se krásně a opatrujte bříška

Julie 14+1 od Jarňulek

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 17.09.04 10:42

Ted sem se tocetla, za nase povetsinou skoro 7tt miminka maji velikost 13 mm(jako bobulka hroznoveho vina)..to jsoupokroky, jeste pred tydnem byli polovicni :))

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 17.09.04 10:46

Ahoj holky :-)
Zuzka to fakt vystihla dobře. Já jsem dnes 5+6 a jsem šíleně nedočkavá, na vůbec první prohlídku v těhu jdu až ve středu, jsem objednaná víc jak dva týdny, ale docela to uteklo. Vím že budu hrozně nervózní, aby vše dobře dopadlo a pan doktor mi fazolku potvrdil…Pak asi začnu být opravdu šťastná a začnu skupovat všechny knížky a pořádně se těšit. Zatím mám jen takové vnitřní chvění, které mi říká, že je to TAM, ale raději jsem to odsunula do pozadí své mysli…O těhu jen vím občasnými bolesmi v podbříšku a ranním žaludkem na vodě, jinak se cítím fajn.
Tak se holky držte, vypadá to, že letošní léto byla fakt plodné, plno čerstvých těhulek je i kolem mě :-)
Kristain

 
Anonymní  17.09.04 10:48

Ahoj holky,

přeju Vám všem bezproblémové těhotenství a ať Vám to čekání na miminka rychle utíká… a hlavně si to těhulkovství krásně užívejte a vychutnávejte… je to jedno z nejkrásnějších období v životě a určitě na ně budete vzpomínat:-).
Marta a mimi 3měs.

 
Bury
Stálice 58 příspěvků 17.09.04 11:00

Ahojky těhulinky,
deníček se Ti Zuzko moc povedl. Přesně jsi odhadla, o čem teď přemýšlím. Stále ležím v časopisech a n anetu, abych se co nejvíc dověděla o svém budoucím miminku.
Jsem teď 7+2t. Mám za sebou první kontrolu u lékaře s ultrazvukem, kdy mi potvrdil těhotenství. Viděla jsem podlouhlou černou fazolku. Uvnitř ještě nebyly vidět žádné obrysy, ale to byl v 5 tt, takže doufám, že v pondělí uvidím víc. Měla bych bát 8+2 t. Podle různých ultrazvuků uveřejněných na netu už by mělo být něco vidět. Moc se na to těším. Můj doktor má ultrzavuk vnitřní přímo v ordinaci. Slíbil mi ultrazvuk při každé kontrole, protože mám už víc roků (38 let) a je třeba to víc hlídat. Mám už dva starší kluky (15 a 18 let), ale tohle je pro mě zase úplně nové a je mnohem víc informací než bylo dřív, tak si to pěkně užívám.
Jinak je mi dost špatně, už asi 14 dní. Mám pocit, že sotva jsem obdržela těhu rpůkazku, propukly moje nevolnosti. Musím pořád něco pojídat, abych to zahnala. Na váze zatím nepřibírám. čeká mě spousta testů, ale to nevadí, hlavně ať jsou naše miminka OK.
Martina

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 17.09.04 11:16

Holky díky za pochvalu, jsem ráda, že se nový deníček líbí :-) Fakt jsem měla včera takové nálady, kdy se na mě všechno valilo, takže mi pomohlo se z toho vypsat :-) Hned mi bylo líp :-) V psaní deníčku se klidně můžeme střídat. Asi by bylo fajn, kdyby dal někdo vždy předem vědět, že se něco chystá, aby náhodou nevznikly třeba 2 deníčky najednou a my jsme pak nevěděly, kam dříve přispívat :-)

Esterko jsem ráda, že si tě v nemocnici nenechali. Nikdy jsem v nemocnici zatím nebyla (jako že bych tam ležela) a doufám, že mi to ještě dlouho vydrží :-) Minimálně 7 měsíců :-) Snad se oko vzpamatuje a bude líp :-)

Evitko já také chodím k soukromé gynekoložce a ta ve své ordinaci UZ nemá. Jedu příští středu někam na Lužiny. Prý si ho tam pronajímá vždy na jeden den v týdnu. Tak jsem na to zvědavá.. Myslím, že spousta malých ordinací soukromých doktorů UZ nemá. A propo platíte u svého doktora? Mně teď doktorka oznámila, že bohužel musí zavést alespoň symbolické platby, protože jinak by musela ordinaci zavřít. Pohybují se mezi 50-100Kč, což problém pro mě není, ale stejně bych ráda věděla, jak je to u vás… Časem budu muset stejně přejít k doktorovi někam poblíž Bíliny (asi do Ústí) - nemáte někdo zkušenosti s touto oblastí?

Tu knížku Zdravé těhotenství a přirozený porod jsem včera dostala od své kamarádky, která má půlroční holčičku. Zatím jsem jí ale neotevřela.. Také jsem od ní dostala několik podprsenek, protože moje největší už jsou mi v 7tt malé.. Také vám tak děsně rostou prsa? Mám z B teď C-D :-) Doufám, že to takovou razancí delší dobu pokračovat nebude, nevím, kde bych ty DD sháněla :-D

Jinak jsem zjistila, že ty odkazy po kliknutí nefungují. Tak si je musíte bohužel označit a kopírovat (Ctrl+C) a pak vložit (Ctrl+V) do řádky adresy v jiném okně.

Pěkný den!
Zuzka 6+6

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 17.09.04 11:40

Ahojky Zuzko,

Já taky chodím k soukromému dr. ale v Brně, a ještě jsou tam další 2 další soukromí dr. Takže UTZ mají - i vaginální sondu i normální UTZ. Zatím žádné poplatky neplatím - jen za obrázky míma chce 50 Kč. A pak je na zvážení každé pacientky jestli jim poskytne dobrovolný příspěvek - mají to vyvěšené na nástěnce - že vzhledem k tomu, že se snížili úhrady od zdrav. poj. tak jim můžou pacientky dát ten dobrovolný příspěvek aby mohli zachovat své služby ve stejném rozsahu (ordinují od 06:00 do 20:00 - což je vynikající)

Já jsem zatím žádný příspěvek nedala. Jen mi není jasné kdo za mě platí ty UTZ - jelikož ZP platí jen ve 12,20 a 30 týdnu - a já byla 3× než bylo něco vidět (měla jsem podezření na mimodeložní) a teď chodím při každé návštěvě - cca po 3-4 týdnech - takže už mám 3 obrázky.o)))

Určitě je dobré když UTZ v ordinaci je, ale myslím že to není životně důležité. Pokud máte svého dr. důvěřujete mu a jste s ním spokojené, tak nemá cenu ho měnit jen kvůli utz.

A propos - dr. mé švagrové má v ordinaci rovnou 3D UTZ - holt technika jde dopředu.o)))

Tak se mějte pěkně opatrujte svoje mimísky a pěkný víkend

Markéta 16+1 od Jarňulek

 
Anonymní  17.09.04 12:38

Ahoj Markéto,
můžu se zeptat, kam v Brně chodíš? Na Orlí ke Dvořákovi a Jančovi? Jestli ano, tak mi napiš, jak jsi s nima spokojená. Já chodím k Jančovi a chystám se taky na těhulkovství. Ráda bych zjistila, jaký je. Jestli mám otěhotnět " s ním " nebo změnit doktora.
Moc díky,
 Jana

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 17.09.04 13:41

Ahojky Jano,

tak to máme stejnýho dr.o)))) Já taky chodím k Jančovi. No zezačátku jsem si vůbec nebyla jistá - já měla dost těžký začátky - křeče břicha - Janča - další křeče - pohotovost - Janča (no vylil oči - vždyť jsem tam byla den předtím a další den jsem přišla ještě s papírem z pohotovosti) nutno říct, že s těma křečama fakt nemohli nic dělat než čekat a zjišťovat že nejde o mimoděložní - což musím s povděkem říct že jsem byla každý druhý den na kontrole.

Teď jsem v 17 tt a předevčírem mi začly zase nějaký potíže - prostě jsem si nebyla jistá jestli je vše OK - tak jsem včera večer zavolala a dnes ráno mě prohlídl.

To pro obrázek jeho péče - zatím nemám vůbec pocit, že by něco zanedbával nebo tak nějak.

Samozřejmě jsem si myslela, že až budu těhotná, tak se rozvykládá co mám co nemám apod, ale nic takovýho se nestalo - na co se nezeptáš tak nevíš (ale po konzultaci s holkama z různých koutů´ČR je to všude stejný - podle mě tě nechtějí zbytečně znervózňovat)

Každopádně - co chci vědět, vždy ochotně odpoví, UTZ dělá na každé kontrole, a pokud máš pocit, že se něco děje tak tě hned pozve.

Z mé strany spokojenost. - Jo a dr. můžeš změnit klidně i jako těhulka.o)))

Markéta

 
Anonymní  17.09.04 13:46

Ahoj těhulky!
Já sice už nepatřím do vaší skupiny, protože letos v květnu se mi narodila krásná holčička Sára, ale moc dobře si pamatuji na září minulého roku, kdy mě květen přišel strašně moc vzdálený. Ale to je fakt jen zdání, uteče to jako voda. Tak si pořádně ty svoje bříška vychutnejte.
 Maky

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 17.09.04 15:47

Ahoj holky!

Nedalo mi to, abych vás nepozdravila - mám totiž doma květnové miminko, podobně jako Maky! Připadá mi to skoro neskutečné, že už se tu pomalu klubou květnová miminka 2005!

Moc vám přeju, abyste si tuto krásnou (i když někdy těžkou) dobu pěkně užily!!

Mám vypsané i další odkazy, pokud máte zájem, můžu vám to sem zkopírovat.

Knížkou Zdravé těhotenství a přirozený porod od Ingeborg Stadelmann mám doma a mohu jí doporučit. Zato bych chtěla tak trochu varovat - Velká kniha o matce a dítěti vypadá sice skvěle, jsou v ní pěkné obrázky a letem světem to důležité řečeno, ale obsahuje spoustu zastarylých informací (kojení, příkrmy) a některé informace v ní zcela chybí. Kdosi tu chválil Encyklopedii rodičovství - tu jsem bohužel nečetla, tak k ní nemůžu nic říct..

Utz - tři preventivní platí zdravotní pojišťovna, další může naordinovat lékař, pokud je považuje za potřebné - pokud je podezření na mimoděložní těhotenství nebo při nějakých zdravotních obtížích. Ale řada lékařů má utz přímo v ordinaci a používají ho při každém vyšetření. Pak jde pouze o kontrolu plodu v rámci normální prohlídky. Kolem 20 tt se dá udělat trojrozměrný utz, který si hradíte - v ceně je většinou vidokazeta s nahrávkou a nějaká ta fotka. Dělají se v Brně v Heliosu a v Praze. Objednává se tři týdny předem.

Kdyby jste potřebovaly nějaké informace, tak klidně napište na moji mailovou adresu.

Mějte se!

Alice

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 17.09.04 16:22

Ahoj holky,

Zuzko, píšeš že máš knížku „Co čekat v radostném očekávání“. Četla jsem na ni dobrou recenzi na www.miminka.cz, tak se chci zeptat, jestli se ti také líbí. Kamarádka mi chce koupit nějaký dáreček k tomu těhulkovství a říkala, že by nejraději nějakou knížku. Tak jí chci navrhnout třeba tuhle. Do knihkupectví se bohužel v blízké době nedostanu, abych jí očíhla, tak jestli se ti líbí a má cenu si jí kupovat. A taky kolik stojí, abych kamarádku moc nezruinovala:-))
Dík a přeju všem krásný sluníčkový víkend! A už se na vás těším příští týden holčiny! Ještě že vás tu mám, to to pak v práci hned lépe utíká:-))
 Evitka

 
Anonymní  17.09.04 17:03

Zdravim vsechny tehulky.
Trosku jsem k vam nakukovala uz zacatkem tydne, kdy mi vysel // testik, ale jeste jsem se bala k vam pridat. Vcera vecer jsem byla u lekare, ktery mi tehotenstvi potvrdil, takze se hlasim k vam. Odbery krve mi vubec nedelal (prekvapilo mne to, myslela jsem, ze se delaji vsem), jenom vnitrni ultrazvuk. Byla na nem videt mala cerna fazolka. O fotecku jsem ho poprosila, trochu se divil na co ji chci, kdyz toho, podle nej jeste neni mnoho k videni. Moc nerozumim tomu pocitani dnu, ale myslim, ze jsem 5+5 (od prvniho dne posledni MS). Na kontrolu jdu za tri tydny, to pry udelame tehotenska vysetreni a dostanu prukazku. Myslela jsem si, ze se v tehotenstvi chodi na kontroly v presne danych tydnech, ale zda se mi, ze je to u kazde z nas jinak. Jinak moc dekuji za odkazky, jsem za ne opravdu vdecna, jestli nekdo mate dalsi osvedcene, tak sem s nimi:))
Taky se o mne pokousi chripka, nebo viroza, tak se jdu domu kuryrovat, abych bacily umorila hned v zarodku, aby nebylo ohrozene mimco. Ach jo, to je holt udel nas, tehotnych na podzim a v zime, kdy je vsude spousta bacilu.
Budu se na vas tesit v pondeli, poradne prectu starsi prispevky a zkusim reagovat jednotlive.
 Luci

 
Anonymní  17.09.04 17:42

Ahoj Evitko,
tuhle knizku doma mam a docela se mi libi. Je v ni spousta informaci, ktere jinde nenajdes, je dost podrobna, je tam popsane i nejake cviceni. I kdyz uz jsem tam nasla i par informaci, ktere musis brat s rezervou, ale vcelku ti ji doporucuju, myslim, ze mezi tim, ce se da na nasem trhu sehnat, docela vede.
Jana (uz „starsi“ tehulka - 29.tyden, jen k vam nakukuju, abych si pripomnela, jak jsem prozivala ty uplne zacatky ja :-)

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 17.09.04 17:52

Ahojda holčiny - spolutěhulky moje zlatý:-)
Zuziku, jsi skvělá! Díky moc za nový deníček. Skutečně už jsme byly až někde na chvostě :-) Ale to neva, všechny jsme si ten správný deníček vždy našly.
Dnes ráno mi doktor sdělil naprosto úúúúžasnou a bááááječnou zprávu - jsem těhotná! Né, že bych to už nevěděla dříve, ale jistota je jistota. Fazolku už jsem viděla na ultrazvuku. Srdíčko sice ještě né, ale žloutkový váček atd. všechno O.K. Před ordinací na mě čekal manžílek a měl ze mě docela srandu, protože jsem vyšla a usmívala jsem se jak „měsíček na hnoji“ (toto spojení aspoň vždycky používala moje mamča) - byla jsem prostě happy. (a on samozřejmě taky.
Stáňo: Na tvůj dotaz ohledně mého týdne: Pokud to budu počítat od PM 6.8. jsem teď přesně 6tt. Doktor mi ale říkal, že jsem měla určitě posunutou ovulaci a plod je mladší. Proto nebyla fazolka dlouho vidět a to hcg bylo nižší. Tak nevím, jak to budeš mít s těma dvojčátkama :-)
Jinak ještě k mému zdravotnímu stavu - cítím se dobře, blé mi vůbec není, prsa už nebolí tolik (vyrostly asi o jedno číslo na 3). Jenom je šílené to neustálé běhání na záchod. Jak také píšete, že jste unavené, tak já jsem na tom přesně obráceně. Proudí ve mě taková jiná energie :-) V noci vůbec nemůžu zabrat - už jsem asi týden pořádně nespala, pořád se převaluji. Doktor říkal, že to je normální a že budu mít po celou dobu těhotenství také zvýšenou teplotu. No, doufám, že se aspoň o víkendu trošku prospím :-)
Vím, že už začíná být můj text dlouhý, ale přeci jenom se chci ještě zeptat, jak jste na tom s těhu vitamíny? Berete nějaké? Gynekolog mi říkal, že si mám nějaké koupit. Stačí prý brát je obden, protože kdo má normální stravovací zvyky, tak všechny potřebné látky dostává. Já nevím,…slyšela jsem, že se po těch vitamínech rodí větší děti, tak se mi do toho popravdě řečeno moc nechce. :-)
Ještě přeci jenom jeden dotaz:-) cvíčete někdo? Četla jsem něco o těch balónech, ale to mě moc neláká. Byla jsem zvyklá téměř denně cvičit aerobic. Doktor mi to pochopitelně nedoporučil :-( Tak budu asi doma jenom kynout
Zatím pa,pa
 Piki

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 17.09.04 20:28

Ahoj Zuzi,
ten denicek se ti moc povedl. Ja jsem take na zacatku tehotenstvi, ale u doktorky jsem jeste nebyla. Uz bych tam mela zajit. Moc nespecham, protoze jsem uz 2× „plasila“, ze jsem tehotna a nebyla jsem. Vzdycky jsem pouze nedostala menstuaci, protoze jsem pred tim dlouho brala antikoncepci a tak mi trosku blaznily hormony. Spatne mi je vlastne od te doby, co jsem prestala brat antikoncepci a potom, co mi pani doktorka na:,–(ila hormonalni lecbu. Ale musim zatukat, ze nezvracim. Za to me neustale strasne boli prsa, obcas plave zaludek a nekdy se mi v polovine jidla zvedne takovym zpusobem, ze to nedojim. Ale jak rikam, uz jsem si za toho pul roku zvykla. Posledni menstruaci jsem mela na zacatku sprna a testy mi potvrdili, ze jsem tehotna. U pani doktorky jsem byla naposledy pred 14 dny, protoze jsem si myslela, ze mam infekci. Rekla, ze jsem v poradku, ale prede 2 mesici jsem mela zanet vajecniku a pred tim 2× zanet mocovych cest a tak jsem ted velmi opatrna.

Chtela jsem se zeptat, jestli mate nekdo zkusenosti s vypadavanim vlasu v zacatku tehotenstvi. Nikde jsem se o tom nedocetla. Posledni 3 tydny mi jich vzdycky v ruce nebo v hrebenu zustane strasne moc. A ja nevim, co mam delat. Je to normalni? Co mam delat? Diky za kazdou radu
 Lenka

 
Anonymní  18.09.04 11:47

Ahoj holky, bohužel se mi nepodařilo přihlásit, ale ráda bych vystoupila z anonymity… jsem Lenka, je mi 29 let a moc si za manželem přejeme miminko. Pracujeme na tom usilovně už skoro 3 roky. Ve zkratce … manžel absolvovat operaci, protože nejprve byl zádrhel v něm, letos v květnu jsem spontálně otěhotněla, ale asi v 5 tt došlo k potratu. Ještě před tím, než jsem začala tušit, že bych mohla být těhotná, jsme se na klinice dohodli na IVF. Po potratu jsem byla velmi smutná, a moje lékařka se zeptatala, jestli se cítíme na „akci IVF“, šli jsem do toho! Bohužel to nevyšlo. Čili po tomto nepovedeném pokusu jsem dostala MS 10.8 a teď do dnes nic. MS mešká už 11 dní, ačkoliv jinak je můj cyklus pravidelný. Léky související s umělým oplodněním už neberu tedy téměř 2 měsíce. Je možné, že mi MS mešká ještě v souvislosti s hormonální léčbou, nebo je možné abych byla těhotná, vše se seběhlo tak rychle: 1 těhotenství, IVF a možná další mimčo hned po sobě? Testy jsem dělala po 6 a 9 dnech po předpokl. MS a jsou negativní. Už asi 3 týdny se mi ale točí hlava a chvilkama mám žaludek jak na vodě, taky mám lehce výtok podobný jako při ovulaci.
Já si tak ráda těhulky čtu vaše příspěvky, mám radost z vašich „krásných nevolností“ a rostoucích prsů. Chtěla bych se k vám už také konečně počítat. V pondělí jdu k doktorovi, držte mi palečky, ať je vše OK. Moooooc bych si to přála.
Mějte se krásně budoucí maminky i ostatní děvčata, která chodítě ma emimino.

 
Anonymní  18.09.04 11:54

Ahoj holky, bohužel se mi nepodařilo přihlásit, ale ráda bych vystoupila z anonymity… jsem Lenka, je mi 29 let a moc si za manželem přejeme miminko. Pracujeme na tom usilovně už skoro 3 roky. Ve zkratce … manžel absolvovat operaci, protože nejprve byl zádrhel v něm, letos v květnu jsem spontálně otěhotněla, ale asi v 5 tt došlo k potratu. Ještě před tím, než jsem začala tušit, že bych mohla být těhotná, jsme se na klinice dohodli na IVF. Po potratu jsem byla velmi smutná, a moje lékařka se zeptatala, jestli se cítíme na „akci IVF“, šli jsem do toho! Bohužel to nevyšlo. Čili po tomto nepovedeném pokusu jsem dostala MS 10.8 a teď do dnes nic. MS mešká už 11 dní, ačkoliv jinak je můj cyklus pravidelný. Léky související s umělým oplodněním už neberu tedy téměř 2 měsíce. Je možné, že mi MS mešká ještě v souvislosti s hormonální léčbou, nebo je možné abych byla těhotná, vše se seběhlo tak rychle: 1 těhotenství, IVF a možná další mimčo hned po sobě? Testy jsem dělala po 6 a 9 dnech po předpokl. MS a jsou negativní. Už asi 3 týdny se mi ale točí hlava a chvilkama mám žaludek jak na vodě, taky mám lehce výtok podobný jako při ovulaci.
Já si tak ráda těhulky čtu vaše příspěvky, mám radost z vašich „krásných nevolností“ a rostoucích prsů. Chtěla bych se k vám už také konečně počítat. V pondělí jdu k doktorovi, držte mi palečky, ať je vše OK. Moooooc bych si to přála.
Mějte se krásně budoucí maminky i ostatní děvčata, která chodíte ma emimino.

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 18.09.04 13:08

Ahojte kočky:-)

PIKI - s tím cvičením zrovna taky přemýšlím, ale pokud jsi dělala aerobic, tak jsem zrovna včera někde viděla odkaz na těhu-aerobic. Možná kdyby ses poptala třeba tam, kdes chodila cvičit, ty holky lektorky o tom určitě mají přehled.
Ještě tu někdo psal o břišních tancích pro těhulky, jenže bohužel u nás nejsou, což mě docela mrzí:-(
Takže to vidím asi na standartní plavání (ovšem já starý zmrzlík nevím, jak tam budu v zimě na bazéně klepat kosu:-(

Linda 9+6tt

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 18.09.04 15:35

cetla jsem, ze vlasy behem tehotenstvi a po porodu dost blaznej..nekomu zacnou padat, nekomu kudrnatet, memit barvu a tak…takze myslim ze muzes byt v klidu. Preju malo vypadanych vlasku Karolina

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 18.09.04 15:37

Zdravím všechny těhulky a posílám pusinku na všechna rostoucí bříška :-)
Leni: K té doktorce už bych asi zašla. Možná, že ti řekne, že máš přijít později, že je na prohlídku ještě moc brzy, ale zkusila bych to. S vypadáváním vlasů zkušenosti nemám. Mám to štěstí, že mám pačesů, že nevím co s nimi :-) Tak určitě na tu kontrolu zajdi a dej vědět, jak na tom jsi.
Lindo: Jsem ráda, že se to cvíčo nehoní v hlavě jenom mě :-) Manžílek mi zakázal úplně všechno. Asi si představoval, že budu celých 9 měsíců doma ležet a cpát se :-) No, samozřejmě, že se šetřím, ale cvičila bych, až bych brečela. Dnes jsem si koupila knížku „Co čekat v radostném očekávání“ a tam píšou, že každá, která je na cvíčo a pohyb zvyklá, má cvičit dál. Tak nevím, čím se mám řídit. Myslím si, že vím, co si můžu dovolit - do jaké míry se pohybovat a posilovat. Na druhou stranu obavy o mimíska jsou teď silnější a tělocvičnu míjím z povzdálí. Časem uvidím. Jak píšeš určitě se zeptám jestli u nás nějaké to těhu cvičení není. Jo a to plavání se u mě asi taky chytne. I když tampony prý v těhotenství nedoporučují a chytit nějakou infekci z vody bych taky zrovna nechtěla. Toto období je holt takové rozporuplné - pořád přemýšlím o tom, jak se chovat, aby se nám s mimískem dařilo co možná nejlépe.
Zatím pa,pa
Piki 6+1tt

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 18.09.04 15:41

Leni moc na Tebe myslím, držím všechny palečky!!!!!!!!!! Určitě dej vědět, jak jsi dopadla
pa,pa
Piki 6+1tt

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 18.09.04 21:58

Ahoj piki, Taky asi vyrazim plavat.ale infekci bych chytla opravdu nerada-ale docetla jsem se v moudrych knihach:), ze infekce hrozi az ke konci tehotenstvi, kdy se deloha otevira, ale zname prazsky(cesky)ba­zeny - pry existuji nejake vodni(nemenstru­acni) tampony nasakle olejem-protiinfekcni. slysela sem o tom poprve, ale v lekarne by je mohli mit, nebo „babska rada“ pokapat normalni tampon levandulovym nebo alespon olivovym olejem, a bakterie se k miminku nedostanou.. takze zacnu asi experimentovat s tamponama..to by clovek nerekl, co vsechno bude v tehu resit..:))Tak preju zdrava miminka, kulata briska a tak vubec dobrou noc..K.

 
Anonymní  18.09.04 22:15

Ahoj holky,
nakukuju k vám, neb jsem mi orávě vyšel těhu test a dle PM mám termín na konci května. Mám už ročního chlapečka MAtěje a jsem z deníčku od štětsíček.

K vaší diskuzi na téma pohyb v těhu. Asi záleží na tom, jak se kdo cítí a jak už někdo psal, kdo je zvyklý cvičit, může s rozumem dál. Já jsem chodila plavat (mimochodem, jisty dr. od Apolináře na dotaz plavání v těhu řekl, že proč ne, miminku to škodi NEMUŽE - proti infekcím je ve vodě právě chlor a pokud netrpíte nějakými kvasinkami…). Já v Praze chodím do Ymcy nebo do AXY, oboji na porici. PLavat jsem byla jeste den pred porodem, porodila jsem presne v terminu :-) Chodila jsem do posilovny, chlavne na rotoped, kolo je pry dobre, ale hrozi pady a nerovnosti, tak rotoped pry ideal. Existuje par za:,–(, jak na to a ceho se vyvarovat, hledala jsem tenkrat na netu. A nasla :-) ale uz nevim kde.

Zatim paaa
Martina, Matěj a neco malinkeho :-)

 
Anonymní  19.09.04 09:09

Ahoj holky,
k Vaší diskuzi k pohybu v těhotenství. Já jsme se ptala doktorky a ta mi řekla, že můžu dělat úplně všechno, ne jenom do úplmého vyčerpání. Takže jefdím na kolë, hraju tenis. Dokonce mi říkali, že jestli bude vše o.k., můžu jet 28.10. lyžovat na Kaprun¨. Že těhotenství není nemoc. Ivana

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 19.09.04 14:16

Ahojte kočky,

ještě ad cvičení.

PIKI - určitě pokud není nějaký akutní zdravotní problém, je dobré cvičit. Kamarádce dovolili i koně, jen opatrně, aby někam nezahučela. A tělo si samo řekne, kdy má dost.
Ostatně v prvním trimestru, kdy je největší riziko, je stejně skoro všem blbě nebo jsou unavené, takže to je spíš přirozená ochrana, aby se mrněti nic nestalo:-)

Infekce v bazénu mě taky trošku straší, k mimču se asi nic nedostane, ale koho by bavilo léčit furt kvasinky a jiné příjemné věci, žejo.
A dočetla jsem se teďka, že vyhýbat se máme:

  • in-line bruslím, lyžím, koním, pokud hrozí pád
  • adrenalinové sporty a horolezectví
  • skoky do vody
  • horské kolo, bojové sporty a klasický aerobic

Takže hurá do tělocvičny, pokud zrovna nezvracíme:-))

Zdravá bříška přeje Linda 10+0

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.09.04 07:38

Ahojky.o)))

koukám, že jste taky celé žhavé do cvičení.o))) No já jsem hlavně jezdila na horkém kole - no v terénu samozřejme - v těhu jsem to zkoušela 3× ale řeknu Vám že to nebylo ono. Jela jsem po silnici nebo zpevněných cestách v přírodě ale jednak i když mě nikdy nedělalo problém ujet přes 50 km v terénu, tak jsem po 10 na silnici byla úplně hotová a málem jsem nedojela zpátky.o))) Tak jsem si řekla že počkám až budu po 12 tt a v 15 tt jsem to zkusila zase - a řeknu Vám žádný zlepšení - a spíš jen obavy z toho jestli mimískovi to natřásání nevadí - takže po pár km jsem to otočila domů.
Pak jsem začla cvičit nějaký cviky z knížek ale to mě moc nebavilo a ted to za mě vyřešil doktor který řekl že se nemám namáhat - začlo mi trošku tvrdnout bříško.

Takže takto dopadlo moje cviční.o))))

Markéta 16+5

 
Anonymní  20.09.04 07:49

Krásné ráno těhulkám i fazolkám!
Zdravím všechny při pondělku a doufám, že jste všechny ok - nebo alespoň tak nějak.
to Evitka: zapomněla jsem ti poděkovat za seznámek, který jsi v předchozím deníčku vyrobila, to shrnutí je dobrý, i když je zřejmý, že se určitě ještě rozšíříme…
Přicházím ještě s jedním návrhem, možná, že už to v nějakých příspěvcích bylo, ale znáte to - hlava děravá - možná by bylo dobrý orientačně vědět, odkud jsme, alespoň region nebo tak. Já se hlásím k Jižním Čechám, podhůří Šumavy, což má svoje + i -. Z okna sice vidím krásný lesy a kopce, krávy a koně, na druhou stranu, teď na neschopence to mám do nejbližší větší civilizace cca 30 km. Jinak když jsem v práci, pohybuju se na trase Písek - Tábor - Č. Budějovice. Tak jestli se vám bude chtít, dejte vědět, kde se zhruba nacházíte…
Ještě se chci zeptat, nevíte něco o tom, kdy vlastně ty těhu nevolnosti odeznívají? Je mi jasný, že to bude individuální, ale tak nějak zhruba? Já bych řekla, že už mi je trošku líp, ale možná je to taky tím, že jsem doma a nekodrcám se denně autem, takže to nemusí být objektivní.
Jo a ještě, k počítání týdnů - co následuje např. po 8+6 - 9+0? Měla jsem v matice vždycky hokej…
Mějte se moc a moc hezky.
Esterka

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 20.09.04 08:02

Lenko, držím palečky a doufám, že to vyjde :-) Dej vědět, jak dopadla prohlídka!!

Zuzka

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 20.09.04 08:07

Evitko, knížku mám od nějakého 4tt a jsem s ní moc spokojená. Vlastně je v ní pořád co studovat. Akorát je psaná američankama, takže některé jejich názory mi přijdou až moc absurdní (jako až přehnaný důraz na zdravou stravu a co smíš a nesmíš jíst). Ty nejdůležitější věci jsou však korigovány českými překladateli nebo jejich pomocníky, takže i to je fajn. Knížku mohu doporučit a mě stála v normálním knihkupectví 399,– Kč. Nevím, jestli to je moc, ale najdeš tam odpovědi na většinu otázek, které tě v těhu napadají a vývoj mimíska je rozdělen po týdnech (tj. je to fakt pěkně přehledné).

Zuzka (už 8tt :-)

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 20.09.04 08:11

Luci, vítám Tě! Je to fakt skvělé, jak se rozrůstáme :-) S těmi reakcemi spíš to vezmi hromadně na konci komentářů, protože třeba já zpětně komentáře moc nečtu a nehledám, jestli na ně někdo nově odpověděl :-) Já si vždycky napíšu na papírek, na co chci komu odpovědět, a pak to udělám hromadně :-D

Nachlazení na mě trochu také leze, ale doufám, že se to ustojí. Jestli mi bude špatně ještě víc, tak to vidím radši na postel a doktora… Docela bych si odpočala :-)

Jo a počítáš to správně :-)
Zuzka 7+2

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 20.09.04 08:41

Ahoj holčiny,

přeji též příjemné pondělní ránko. Doufám, že jste měli tak skvělý víkend jako já :-) Byla jsem bratránkovi na svatbě, bylo krásné počasí a spousta dobrého jídla a hudby :-) Jen holt pít jsem nemohla, takže jsem aspoň mohla dělat řidiče :-)

2Piki - to je skvélé, že už máš těhu potvrzené! Snad už budou přicházet jen samé dobré zprávy :-D Já používám vitamíny Calibrum BabyPlan, které jsou ideální před početím a v 1. trimestru. Beru je skoro každý den + ještě občas beru pangamin (vit.B), protože mám prasklý koutek (už 2 měsíce a vůbec se mi to nelepší - nemáte někdo nějakou dobrou radu?).
S cvičením to je u mě jednoduché. Jak jsem už psala máme skoro 3-letou fenku irského setra, což je děsné šídlo. Takže jediný můj sport je chůze (zhruba 2,5-3 hodiny denně :-). No a vzhledem k tomu, že jsem na ní teď sama, navíc chodím na plný úvazek do práce a ještě navíc do školy, tak mi na víc ani nezbývá čas :-) Ale možná si koupím rotoped, to je dobrý nápad :-) Mně moje doktorka říkala, že nesmím dělat žádné skákavé sporty a jinak sportovat normálně, abych nešla až na doraz..

2Lenka - Lenko vítám tě mezi námi. S padáním vlasů problémy zatím nemám. Ale vím, že padají kamarádkám po porodu. Zkus se zeptat v lékárně. Vím, že normálně na to pomáhají tablety Panthenol, ale nevím, jak je to s nimi v těhotenství.

2Ester - já to počítám, že každá neděle je pro mě +1 a sobota +7. Přijde mi to takové nejjednodušší, ale nevím, jestli je to správné, jestli to není od 0-6…

Mějte se pěkně a ve středu jdu na 1.UZ :-)

Zuzka 7+2

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 20.09.04 08:48

Ahoj holky,
zdravím vás všechny po víkendu, který se mi opět zdál příliš krátký:-)) Děkuju Zuzce a Janině za doporučení knížky Co čekat v radostném očekávání, předám doporučení kamarádce a budu se od ní těšit na dáreček:-))

Jinak téma cvičení mi úplně čtete z duše, jsem zvyklá chodit cvičit 1-2× týdně aerobick (nebo aspoň cvičím doma podle DVD) a asi budu chodit dál, jen nebudu tolik posilovat přímé břišní svaly a budu prostě cvičit jen do té doby, dokud mi to bude příjemné. Ale jelikož na náš aerobick chodí i starší ženský, není to až taková makačka, takže snad to bude O.K. Jinak už se těším na cvičební míč, objednala jsem si ho u manžílka k vánocům. Chodila jsem jeden čas na hodiny cvičení s tímto míčem, takže vím, co s ním, jak se dají posílit nohy, zadeček a samozřejmě uvolnit záda. Nezapomeňte holky, že se ty míče vyrábí v několika velikostech, já potřebuju průměr míče 75 (asi ten největší), protože měřím 175 cm. Takže pokud jste menší, tak menší míč. Jde o to mít min. pravý úhel (nebo větší) v koleni, když si na míč sednete.
Co se lyžování týká, tak na letošek jsme zatím nic naplánováno neměli, takže lyže raději vypustím. Loni jsem zažila ošklivý pád, kdy mi srazil při křížení sjezdovek na Špičáku jeden neurvalý Němec, a tak nechci riskovat…

Jinak bydlím i pracuji v Plzni, takže zdravím zbytek republiky ze s Plzně:-))

Evitka

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.09.04 09:43

Ahojky Zuzko.o))

koukám že i tebe trápí koutky - no mě na něj nepomáhá ani framikoinová mast.o((( Už ho mám skoro 3 týdny - vždycky se tak na 2 dny umoudří a pak zase 5 dní zlobí.o( Chci jít k zubařovi ale nemůžu, pangamin polykám, Mamavit beru taky a furt mi praská potvora a bolí.o(((

Takže taky budu vděčná za tip.o)
Markéta

 
Anonymní  20.09.04 09:53
 
Anonymní  20.09.04 10:22

Ahoj všechny jarní bříškandy! Doufám, že nebude vadit, že se k vám přidám. Jmenuji se Lenka, je mi 27 a před pár dny mi doktor sdělil tu nejlepší zprávu na světě. Jsem novopečená tělulka:-)) Dle mých výpočtů dneska 5+5tt. Tedy za předpokladu, že to počítám dobře… snad jo. Dokonce už má náš prcek své první foto. Fakt fešák:-)) Nemít tu fotku a potvrzení doktora, tak snad ani nevěřím, že jsem těhotná. Kromě trošku zvětšených a trošku pobolívajících prsou mi vůbec nic není. Snad to vydrží…
Jsem moc ráda, že jsem narazila na tyto stránky a že si bude s kým vyměnit radosti a zkušenosti.
 Lenka

 
Anonymní  20.09.04 10:26

Ahoj spolutehulky!
Porad bojuji s nachlazenim. Nevim, jake si muzu vzit leky, abych mimcu neublizila, tak neberu zadne, jenom cucam septolette. V praci mame dneska kupodivu docela klidek, tak si jdu lehnout domu. Trosku zvazuji, jestli se nezastavim u obvodacky, abych neco nezanedbala.
 Luci

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 20.09.04 11:55

Ahoj Lenko, vítámě tě! Esterka.

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 20.09.04 11:55

Ahoj Lenko, vítámě tě! Esterka.

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 20.09.04 12:02

Ahoj Luci

říkají že paralen se může. Ale radši si zavolej dr. mě vždycky dr. do telefonu řekla jesti to můžu nebo ne.

Mě naštěstí bolelo jen v krku asi 9 tt - a na to je výborná šalvej - k dostání v lékárně. Nesmí se pít ale jen kloktat a fakt to super zabírá.

Jinak mi v tom 9 tt předepsala i paralen ale říkala ať ho beru jen když budu mít teplotu 38 a víc. To jsem neměla, takže jsem ho nebrala.

Každopádně bych ti radila na pár dní zalehnout. Předpokládám že tvůj zaměstnavatel o tvém těhu ještě neví… takže by se mohl divit (mě šéf řekl - v 10 tt že jsem víc doma než v práci.o)) ale ty budeš mít jistotu, že se to nezvrhne v pořádnou chřipajznu.

Ve 12 tt jsem to šéfovi oznámila, a teď když potřebuju zůstat doma tak už nic nenamítá.

Markéta 16+5

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 20.09.04 12:28

Ahojda těhulinky :-)
Vítám mezi námi Lenku. To se to ale pěkně rozrůstáme :-)
Jinak děkuji za všechny rady ohledně cvičení. Celý den to zase řeším. Většina lidí mi říká, že je to jenom na mě - ALE abych si to jedno hopsnutí pak celý život nevyčítala. No, nevím. Manžílkovi jsem oznámila, že bych to chtěla jít dneska zkusit (aerobic) a moc se na to netvářil. Říkala jsem, že fakt nebudu skákat ani posilovat spodní a přímé břišní svaly. Cvičím už dlouho a myslím, že moje tělo je trénované. Třeba mě to ani bez skákání nebude bavit. Nadruhou stranu hodně těhulek na aerobic chodí a žádná si nestěžovala. Vím, že je to hodně individuální, ale kdyby mi to nedělalo dobře, tak bych přece přestala,ne?
Né, už jsem přesvědčená - dneska jdu! :-)
Zítra dám vědět, jak mi bylo (asi hlavně psychicky)
Mějte se moc krásně a opatrujte bříška
pa,pa
Piki 6+3

 
Anonymní  20.09.04 13:14

Díky všem za přivítání. Doufám, že se mi podaří přihlásit se ještě letos:-(( Všechno mám nastavený, jméno, hesla v pořádku vyplněný, co se dalo zaktivovat jsem zaktivovala a ta potvora pořád stávkuje. No faktem je, že nejsem zrovna génius přes techniku…
Co se vitamínů týče: můj doktor mně odsouhlasil každý den jednu piluli Calibrum babyplan. Je prý lepší než Materna nebo Mamavit, protože všech těch vitamínů je tam správné množství. Mám v plánu přestat je pár týdnů před porodem brát (taky mě vyděsili zvěsti o obřích mimčech):-)). No ale na to je ještě času dost.
 Lenka

 
Anonymní  20.09.04 13:17

Díky moc za odpověď. 1.10 jsem konečně objednaná k doktorce, tak se zeptám. Říkala jsem si, že bych mohla zkusit brát nějaké vitamíny, ale když já nevím.

Lenka

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 20.09.04 16:14

Ahojky Esterko, pry to prejde tak na konci prvniho nebo na zacatku druheho trimestru. Tak preju at je to co nejdriv

 
Carolin
Kecalka 258 příspěvků 20.09.04 16:18

Ähoj Leni, taky te moc vitam. K

 
Anonymní  20.09.04 17:00

Ahoj Piki a všechny další těhulinky, tolik očekávanou větu … „čekáte miminko“, jsem bohužel neslyšela, místo toho je diagnóza hormonální porucha. Je mi to tak líto!!!
Ale dnes mě povýšili v práci, alespoň jedna dobrá zpráva. Ale kdyby to bylo jen trošičku možné, dala bych cokoliv za to, aby se nám konečně narodilo zdravé mimiško.
Takže Vaše řady neposílím, ale budu zdovolením nakukovat do Vašeho povedeného deníčku. Ahoj Lenka

 
Anonymní  20.09.04 17:03

Ahoj Leni,

trosku ti zavidim tve problemy s prihlasenim. Ja se tase neumim odhlasit. Ach jo. Ted jsem v praci a tak pro jistotu prihlasena nejsem, ale doma me to nejde odlasit.

Lenka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »