KVĚTŇÁTKA 2005 - autosedačky od 9 kg výše aneb dítka nám nez

Rodičovství

Ahoj moje milé květňandy i květňátka!!! Konečně jsem se dokopala a zpracovala tolik probírané téma NÁKUP AUTOSEDAČKY OD 9 KG VÝŠE. Nepíšu schválně 918 kg, protože vím, že některé z Vás přemýšlejí i o autosedačce s větším rozsahem (936 kg). Jelikož mám k dispozici časopisy DTEST, které testy dětských autosedaček i moudré rady k nákupu dětských autosedaček zveřejňují již od svého vzniku, vzala jsem si je k ruce, k tomu i další zdroje na internetu a zpracovala tento deníček. Snad to zvládnu k Vaší spokojenosti a rozhodnosti, jakou autosedačku zvolit...

Autosedačky, které nás zajímají jsou podle: … dle konstrukce - 1) Dětské autosedačky integrované, tj. autosedačky s vlastními bezpečnostními pásy; použití pro děti samostatně sedící o hmotnosti 9 až 18 kg (skupina I.).

 1. Dětské autosedačky bez vlastních bezpečnostních pásů, k připevnění dítěte a autosedačky se používá bezpečnostní pás pro dospělé; použití pro děti o hmotnosti 15 až 25 kg (skupina II.).
 2. Kombinace různých návleků pro rozšíření popruhů nebo pro změnu směru popruhu automobilového bezpečnostního pásu pro dospělé, dále ochranné a nárazové štíty - a to vždy v kombinaci se sedákem (podložkou), na kterém dítě sedí, nebo samotné sedáky. Sedáky s návleky a různými doplňky zajistí optimální vedení popruhu bezpečnostního pásu pro dospělé přes tělo dítěte. Optimální vedení popruhu zajišťuje často sám sedák svojí tloušťkou, tj. přizpůsobuje výšku sedícího dítěte automobilovému bezpečnostnímu pásu; použití pro děti o hmotnosti 22 až 36 kg - těm se budu věnovat (skupina III.).

… podle použití- 1) Univerzální dětské zádržné systémy, které jsou určeny do všech vozidel, které jsou vybaveny bezpečnostními pásy pro dospělé, jimiž se na sedadla vozidla připevňují!

 1. Připevnění dětských autosedaček systémem ISOFIX; na sedadle automobilu jsou umístěna dvě dostatečně pevná pouzdra, do kterých se zasunou čepy připevněné na dětském zádržném systému.

… podle způsobu připevnění do vozidla - 1) Tříbodovým bezpečnostním pásem pro dospělé, který upevňuje uživatele ve třech bodech - 1× rameno a 2× boky. Bezpečnostní pás může připevňovat buď pouze samotný dětský zádržný systém (dítě je zajištěno popruhy a přezkami dětské autosedačky), nebo současně zajišťuje připevnění jak autosedačky, tak dítěte.

 1. Dvoubodovým bezpečnostním pásem pro dospělé
 2. Systémem ISOFIX

Jak vybírat dětskou autosedačku v obchodě?
Nikdy autosedačku nevybírejte bez dítěte. Je-li to možné, přistavte ke specializované prodejně i své auto.
Nechte si prodávajícím předvést autosedačky vhodné pro vaše dítě (hmotnost dítěte a jí odpovídající normová skupina autosedačky).
Odpovídá výrobcem doporučený způsob připevnění dětské autosedačky vašemu vozidlu (dvoubodové či tříbodové bezpečnostní pásy pro dospělé)?
Překontrolujte, zda jsou nabídnuté výrobky opatřeny homologačním štítkem (schvalovací značkou podle předpisu EHK OSN: ECE-R 44/03, resp. 44/04 od června t.r.). Informaci o schválení musí obsahovat i návod k obsluze a užívání.
Zaměřte se na návod k obsluze a užívání dětské autosedačky. Je v českém jazyce? A je skutečně návodný? Rozumíte každému kroku, který se váže k montáži autosedačky do vozidla a k její obsluze?
Zkuste pod dohledem prodávajícího namontovat dětskou autosedačku do svého vozidla. Je její montáž obtížná? Zvolte jinou značku!
Chybná montáž (upevnění) dětské autosedačky, která může vyplývat i z nižší srozumitelnosti návodu, vede při nehodách k selhání dětských zádržných systémů.

Zvolenou autosedačku si důkladně prohlédněte a posaďte do ní své dítě.
Zkuste si odpovědět na následující otázky… · Není pro dítě příliš úzká? · Je dobře tvarovaná? · Není příliš tvrdá? · Vyhovuje úhel sezení autosedačky? · Sedí se dítěti pohodlně? · Nejsou v dosahu dítěte nějaké ostré hrany a otřepy? · Pečlivě kontrolujte…
o Nepřesahuje hlava dítěte opěrku dětské autosedačky?
o Jsou bezpečnostní pásy, kterými je dítě poutáno, umístěny ve správné výšce?
o Nevedou bezpečnostní pásy přes krk dítěte?
o Je dítě zafixováno tak, aby neproklouzlo pod pásy?
o Je pro vás zapnutí a rozepnutí bezpečnostních pásů, které jsou součástí dětské autosedačky a které poutají dítě, snadné?

Do výběru autosedačky zapojte své dítě, je-li to vzhledem k jeho věku možné. Trpělivě naslouchejte jeho případným připomínkám. Bude-li se mu autosedačka líbit a bude-li se v ní cítit dobře, nebude proti jejímu používání při cestách protestovat.
Je-li dětská autosedačka opatřena snímatelným potahem, musí na něm být i doporučené symboly údržby (kontrolujte v tomto směru i návod). Možnost praní při doporučené teplotě prací lázně je výhodnější než chemické čištění. Nezapomeňte si v obchodě vyzkoušet stažení a opětovné navléknutí snímatelného potahu.
Pamatujte, že dětská autosedačka musí být ve vozidle vždy instalována pouze na ta místa k sezení, která doporučuje její výrobce.

Co se na dětském zádržném systému podle stávajícího předpisu ověřuje? · Materiál sedačky nesmí být hořlavý a toxický, musí mít určité mechanické rozměry. · Autosedačka nesmí mít ostré výčnělky a její kovové části musí odolávat korozi a zůstat po působení korozních roztoků funkční. · Popruhy dětské autosedačky musí mít určitou pevnost a rozměry, přezky musí vykázat dostatečnou životnost. · Materiál sedačky musí vykazovat schopnost tlumit náraz (měří se jeho absorpce energie). · Figurína dítěte, která je upevněna v autosedačce, nesmí při převracení vypadnout a její hlava se nesmí posunout proti původní poloze o více než 300 mm. Při dynamické zkoušce (dětský zádržný systém je připevněn na vozík se sedadlem a při rychlosti 50 km/h je zabržděn na dráze 650+/-50 mm s určitým průběhem zpoždění) se měří posuny hlavy dětské figuríny a zpoždění (zrychlení), které působí na hrudník. · Všechny měřené hodnoty při dodržení hodnot vstupních (tj. rychlost, brzdná dráha a průběh zpoždění) musí ležet v povolené toleranci. Při zkouškách se používá pět figurín dětí, které se vzájemně liší hmotností a velikostí.

A teď trochu jednodušeji dle Motožurnálu ČRO:
JAK VYBÍRAJÍ NĚMCI. Naši „zhýčkaní" sousedé mají usnadněný výběr sedaček rozsáhlými a každých pár měsíců aktualizovanými testy tamějšího autoklubu (ADAC). Klub má finanční i technické prostředky, aby mohl provádět testy všeho možného příslušenství (www.adac.de). Naposledy provedl test dětských sedaček začátkem letošního roku. Jak se testuje? Především se zkoumá chování sedaček a dětských figurín (dětský „oscar" se jmenuje Dummy) při čelním a bočním nárazu. ADAC testuje sedačky v karosérii a na sedadlech čtyřdveřového VW Golf současné generace. Dynamická zkouška představuje čelní náraz do překážky v rychlosti 64 km/h a boční náraz rychlostí 50 km/h. Nejmenší schránky pro batolata jsou testovány i v poloze dítěte vleže. Další vlastnosti sedaček (kromě nárazových zkoušek) byly pak kromě Golfu zkoušeny například ve Fordu Fiesta, Mercedesu-Benz třídy E nebo Opelu Zafira.

Bohužel, žádná z levných sedaček (pro test byly vybrány v cenách okolo 50 eur, tedy přibližně 1500 korun) nedopadla dobře při dynamických zkouškách. ADAC dokonce zdůrazňuje, že dopadly hůře než kdykoliv v minulosti, poněvadž jen obtížně splnily základní bezpečnostní předpisy. Některé se dokonce při nárazech pod dítětem zhroutily a rozlomily, a to i takové, jež se pro větší dítě používají bez opěradla jen jako sedátko. S obtížemi prošla například sedačka Kidsimsitz Carry Easy, jež pro nejmenší děti stojí pouhých 1200 korun, IWH Baby Primeur (1500 Kč) neprošla v kategorii pro větší děti (do váhy 18 kg) stejně jako Looney Tunes Dooby a IWH Remi, byť stály v přepočtu až 2500 korun. Potíže měla i značka Uniropa. Naopak na předních místech skončily v různých váhových kategoriích značky Römer King i Römer Baby, Maxi Cosi Cabrio i Rodi, dále Bébé Confort a Kiddy Protect, jež se cenově pohybovaly okolo 3600 až 4200 korun, přičemž některé ještě dražší značky naopak plný počet bodů nedostaly.

CO CHTÍT PO PRODAVAČI. Zájemce o koupi dětské autosedačky se musí nejdřív rozhodnout pro správnou váhovou a věkovou kategorii sedačky. Je také třeba zjistit, zda ve voze, do něhož bude sedačka montována, jsou už instalovány třmeny Isofix (jde o dokonalejší upínání sedačky), anebo máme vodicí pás pro sedačku pod zadním sedákem auta (pro menší hmotnostní kategorii). Sedačku lze upevňovat i pomocí klasických bezpečnostních pásů pro pasažéry. Instalaci sedačky a její obsluhu si nechejte důkladně předvést přímo v daném autě a nejlépe i s dítětem, což je důvod, proč nakupovat sedačky v odborných prodejnách.

Sedačka musí jít pevně připoutat k sedadlu, po připoutání nesmí jít ani překlopit, ani podtrhnout. Pokud má sedačka své vlastní vícebodové pásy, prohlédněte vedení pásů - zádové musí jít středem zad, postranní co nejníž. Proto vyzkoušejte směry vedení pásů vzhledem k tělu dítěte a nastavte výšku (na kvalitní sedačce někdy i více než 10 poloh) opěrky hlavy. Sedačka sama musí těsně přiléhat k sedadlu ve všech úhlech, proto mívají lepší sedačky seřiditelný náklon opěradla.

JAKÁ SEDAČKA. Návod k automobilu, respektive k jeho obsluze neignorujte. Nejvhodnější je přečíst si pasáže o přepravě dětí ještě před nákupem sedačky. Některé modely aut mají své značkové sedačky a způsoby jejich upevnění, některé nabízejí vytvoření zvýšeného posezu pro větší dítě přímo přestavěním zadního sedáku, takže pro větší dítě není třeba další sedačku kupovat. V principu u kategorie od devíti do 18 kg a vyšší se poutá sedačka klasicky ve směru jízdy. Pánev a břicho je pak nejvhodnější chránit samostatnými pásy sedačky, případně přídavným panelem.

KOUPĚ V BAZARU. Děti samozřejmě rostou, a tak s jednou sedačkou dlouho nevydržíte. Proto mnozí nakupují sedačky v bazarech, aby ušetřili. Samozřejmě že je zde pořídíte levněji, což by ale mělo vést i k tomu, abyste koupili raději dokonalejší značkovou sedačku a s patřičnými znalostmi ji také zkontrolovali. V bazarech nakoupíte sedačku od nějakých 600 Kč, lépe je ale tisícovku i o trochu více přidat a vybrat si klidné svědomí, že jste pro dítě udělali, co bylo ve vašich silách.

Pár zajímavých dotazů a odpovědí k problematice autosedaček, které by mohly zajímat i vás..
Na co si dát pozor při koupi starší autosedačky? Na novou nemám…
Za prvé je třeba říci, že autosedačky prodělaly v poslední době velmi výrazný vývoj a nejbezpečnější je pořídit si novou. Především bychom měli znát její historii, a to především kvůli tomu, že při případné nehodě by mohla být poškozena, a to tak, že to pouhým okem nejsme schopni odhalit. Další rady připojuje Petr Šedivý vedoucí zkušebny pasivní bezpečnosti Ústavu silniční a městské dopravy - DEKRA. „Měli bychom sedačku především vizuálně zkontrolovat, stav popruhů, zámků a seřizovacích zařízení. Dále bych doporučil sejmutí potahu, který musí být vždy odnímací, a kontrolu buď plastové skořepiny nebo polystyrénového výlisku. Případné viditelné poškození může být důsledkem dopravní nehody, koupi takovéto sedačky bych pak rozhodně nedoporučil.“

Dostal jsem autosedačku, ale nejde mi ji pevně připevnit do auta. Co s tím?
Nic. Pořídit novou. Špatné upevnění totiž dítě může ohrozit stejně jako když bude bez sedačky, jak potvrzuje opět Petr Šedivý. „Při montáži autosedačky bychom měli vždy postupovat podle návodu. Nemusíme jej mít vždy k dispozici, ale předpis vyžaduje, aby na boku autosedačky byl schematický obrázkový návod, jak sedačku správně upevnit. Tady bych chtěl zdůraznit, že je velice nebezpečné když je sedačka nesprávně namontována. Její bezpečnostní funkce se pak může zcela vytratit a sedačka neposkytuje požadovanou míru bezpečnosti.“

Na kterém sedadle je dítě v největším bezpečí?
To samozřejmě závisí na okolnostech Za nejbezpečnější v automobilu je považováno zadní místo za spolujezdcem. Řada lidí dává ale přednost tomu, aby měli dítě v dosahu ze sedadla řidiče, a sedačku umisťují na sedadle předního spolujezdce. Ale pozor na tomto sedadle nesmí dítě cestovat tehdy, pokud je sedadlo vybaven airbagem a tento airbag není deaktivován.

S tím souvisí i další dvě otázky: Co když dítě sedí po směru jízdy, je nutné vypnout airbag? A co boční airbagy?
Výrobci automobilů doporučují vypnout airbag i v případě, že dítě cestuje po směru jízdy. Navíc nám to nařizuje zákon. Důvod je jednoduchý, i když je dítě v sedačce, tak airbag je konstruován pro ochranu dospělých a tedy větších osob. Pokud jde o boční airbagy, pak ty děti nijak neohrožují.

Je lepší když dítě sedí proti směru jízdy? A do kdy by tak mělo sedět?
Je to bezpečnější. Ostatně první autosedačky byly inspirovány sedadly amerických astronautů z projektu Gemini, kdy se při startu rakety rozkládalo přetížení do celého těla, právě kvůli této poloze. A to platí i při nárazu při nehodě. Dětská hlava je v porovnání se zbytkem těla velká a těžká, zatímco krk ještě není zcela vyvinut. Proto je lepší dítě při kolizi chránit před vržením hlavy směrem vpřed. Při nárazu se pak celá jeho prvotní energie rozloží do těla dítěte a výrazně se tak snižuje riziko zranění. Statistiky pak dokazují, že dítě by proti směru jízdy mělo sedět až do věku tří let. Ve Švédsku, kde toto výrazně prosazují, je třikrát méně mrtvých dětí do tří let než například ve Francii.

Přehled testovaných autosedaček 9-18 kg a 9-36 kg
Normová skupina I (9-18 kg)
Roemer King TS Plus - cena od 5200 Kč dle potahu a místa nákupu; celkové hodnocení DOBRÁ (2,1); bezpečnost DOBRÁ (2,5); obsluha/komfort DOBRÁ (1,6); připevnění dítěte - bezpečnostní pás dětské autosedačky; lze i poloha vleže; připevnění do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 10,1 kg.
Pro instalaci do vozidla se autosedačka sklopí dopředu; je třeba dbát na správné zapadnutí, přičemž sedačka nesmí být v poloze vleže.
Hodnocení v Norsku (mají velmi přísné předpisy) známka DOBRÁ (68b.).

Chicco Key 1 - cena od 4100 Kč; celk.hodn. USPOKOJIVÁ (2,7); bezp. USPOKOJIVÁ (2,7); obsl./komfort DOBRÁ (2,0); připev. dítěte - bezp.pás dětské autosedačky; lze i poloha vleže; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezp.pásem. Hmotnost - 9,8 kg.
Těžká autosedačka se snadným ovládáním. Výškové nastavení pásů možné, aniž by bylo nutné je vyjmout ze sedačky.
Hodnocení v Norsku známka USPOKOJIVÁ (58b.).

HTS BeSafe iZi Comfort- cena od €159 (u nás se bohužel neprodává); celk.hodn. DOBRÁ (2,4); bezpečnost DOBRÁ (2,5); obsl./komfort DOBRÁ (2,3); připevnění dítěte - bezp.pás dětské autosedačky; lze i poloha vleže; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 7,3 kg.
Dobrá sedačka s jednoduchou obsluhou. Menší slabiny v ochraně při čelním nárazu.
Hodnocení v Norsku známka DOBRÁ (63b.).

Maxi-Cosi Priori XP- cena od 5500 Kč; celk.hodn. USPOKOJIVÁ (2,6; o 0,1 bodu uniklo hodnocení DOBRÁ); bezpečnost USPOKOJIVÁ (2,6); obsl./komfort DOBRÁ (1,9); připevnění dítěte - bezp.pás dětské autosedačky; lze i poloha vleže; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 9,1 kg.
Dobrá obsluha a přizpůsobení velikosti dítěte, avšak slabiny v ochraně při čelním nárazu.
Hodnocení v Norsku známka USPOKOJIVÁ (59b.).
Obdobná autosedačka MC Priori SPS - cena od 4100 Kč hodnocena v Norsku jako USPOKOJIVÁ (60b.; O 1 bod uniklo hodnocení DOBRÁ). Oproti verzi XP má jinou ochranu proti bočnímu nárazu, ale hodnoceny jsou obě takřka stejně. Hmotnost - 6,8 kg. Lze dokoupit i další příslušenství.

Roemer Lord Plus - cena od 4500 Kč; celkové hodnocení USPOKOJIVÁ (2,7); bezpečnost USPOKOJIVÁ (2,7); obsl./komfort DOBRÁ (1,7); připevnění dítěte - bezp.pás dětské autosedačky; lze i poloha vleže; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 6,8 kg.
Dobrá obsluha, avšak slabiny v ochraně při čelním nárazu. Takřka stejné hodnocení i podobný model Roemer King.

Bobob Plus- cena od 2000 Kč; celkové hodnocení USPOKOJIVÁ (2,9); bezpečnost USPOKOJIVÁ (2,9); obsl./komfort USPOKOJIVÁ (2,7); připevnění dítěte - bezp.pás dětské autosedačky; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 8,6 kg.
Poskytuje velmi dobrou ochranu v případě bočního nárazu, avšak slabiny v ochraně při čelním nárazu.

Chicco Zenith- cena od 3500 Kč; celkové hodnocení NEDOSTAČUJÍCÍ (5,0); bezpečnost NEDOSTAČUJÍCÍ (5,0); obsl./komfort NEDOSTAČUJÍCÍ (5,0); připevnění dítěte - bezp.pás dětské autosedačky; připev.do auta - 2 i 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 7,7 kg.
Celkové hodnocení kvality sníženo pro nedostatečnou ochranu při čelním nárazu; při zkouškách navíc došlo k otevření uzávěru bezpečnostního pásu sedačky. Mohlo se jednat o chybu daných kusů, ale také nemuselo :-/ .

Storchenmuhle Primus - cena od 5000 Kč; celkové hodnocení USPOKOJIVÁ (2,9); bezpečnost USPOKOJIVÁ (2,9); obsl./komfort DOBRÁ (1,9); připevnění dítěte - bezp.pás dětské autosedačky; polohovací; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 9,9 kg.
Pouze dostačující ochrana při čelním nárazu. Vyšší hmotnost., nicméně jednoduchá montáž a obsluha.
Hodnocení v Norsku známka USPOKOJIVÁ (53b.).

Normová skupina I/II/III (9-36 kg)
Kiddy Life Plus- cena od 5200 Kč; celkové hodnocení DOBRÁ (2,3); bezpečnost DOBRÁ (2,5); obsl./komfort DOBRÁ (2,0); připevnění dítěte - bezp.pás vozidla; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 4,9 kg.
Vítěz v dané normové skupině. Velmi dobrá ochrana při bočním nárazu, dobrá obsluha.

Chicco Max-3s - cena od 100 €; celkové hodnocení DOSTAČUJÍCÍ (3,6); bezpečnost DOBRÁ (2,5); obsl./komfort DOSTAČUJÍCÍ (3,6); připevnění dítěte - bezp.pás vozidla; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 3,8 kg.
Rostoucí autosedačka, která není vybavena vlastními bezp.pásy a jejíž součástí nejsou vodiče pásů vozidla; pásy vozidla nejsou příliš vhodné pro děti ve věku přibližně od 1 do 4 let.
Hodnocení v Norsku známka DOSTAČUJÍCÍ (38b.).

Nania Dream Way SP - cena od 70 €; celkové hodnocení DOSTAČUJÍCÍ (3,6); bezpečnost USPOKOJIVÁ (3,5); obsl./komfort DOSTAČUJÍCÍ (3,6); připevnění dítěte - bezp.pás vozidla; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 3,7 kg.
Rostoucí autosedačka, která není vybavena vlastními bezp.pásy a jejíž součástí nejsou vodiče pásů vozidla; pásy vozidla nejsou příliš vhodné pro děti ve věku přibližně od 1 do 4 let.

Storchenmuhle Starlight /SP- cena od 4000 Kč; celkové hodnocení DOSTAČUJÍCÍ (3,6); bezpečnost DOBRÁ (2,9/2,6); obsl./komfort DOSTAČUJÍCÍ (3,6); připevnění dítěte - bezp.pás autosedačky (I), vozidla (II/III); model SP polohovací do lehu; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 7,1/7,8 kg.
Dvě autosedačky se stejnou skořepinou; model SP je vybaven polohováním a má jiné čalounění bezpečnostních pásů, jehož protiskluzová gumová vrstva skýtá o něco lepší ochranu při nehodě. Výrazné riziko chybné obsluhy; při výškovém nastavení hlavové opěrky je nutné také změnit polohu vedení bezp.pásů ve skořepině.
Hodnocení v Norsku známka DOSTAČUJÍCÍ (38b.).

Bobob Multibob - cena od 2900 Kč; celkové hodnocení DOSTAČUJÍCÍ (3,6); bezpečnost DOSTAČUJÍCÍ (3,6); obsl./komfort DOBRÁ (2,0); připevnění dítěte - bezp.pás vozidla; připev.do auta - pouze 3 bodovým bezpečnostním pásem. Hmotnost - 4,6 kg.
Dobrá obsluha a údržba, avšak značné slabiny v ochraně při čelním nárazu.

Dále u nás prodávané:
Concord Trimax X-Line - celkové hodnocení DOSTAČUJÍCÍ (4,2), norm.sk. I/II/III
Recaro Start Pro - celkové hodnocení USPOKOJIVÁ (3,1), norm.sk. I/II/III
Graco Cosmic- celkové hodnocení NEDOSTAČUJÍCÍ (5,0) - nedost.ochrana při čelním nárazu; od 0 do 25 kg
Graco Junior Plus- celkové hodnocení DOSTAČUJÍCÍ (3,8), norm.sk. II/III
Bébé Confort Iseós Safe Side- celkové hodnocení USPOKOJIVÁ (2,9) - průměrný výrobek se slabinami při čelním nárazu; od 0 do 18 kg
Recaro Start - celk.hodnocení 49b. (USPOKOJIVÁ)
Britax Eclipse SI- celk.hodnocení 48b. (USPOKOJIVÁ)
Ossann Safety Baby Basic- celkové hodnocení NEDOSTAČUJÍCÍ (5,0), norm.sk. 0+/I
Wavo Fix/Bimbo Fix- celkové hodnocení NEDOSTAČUJÍCÍ (5,0), norm.sk. 0+/I

ISOFIX AUTOSEDAČKY
Roemer Duo Plus Isofix- od 7200 Kč, celkové hodnocení DOBRÁ (1,7) - nejlépe hodnocená autosedačka, nejlepší ochrana, dobrá i obsluha.

Bohužel více typů autosedaček u nás prodávaných jsem nesehnala. Ale snad i tento přehled pro vás bude zajímavý. Jak jsem psala již v minulém deníčku, my už máme vybráno. Aleškovi jsem objednala Maxi Cosi Priori SPS. Dle mého názoru je to nejlepší poměr cena (sehnala jsem v akci za 3990,–) a výkon (těsně jí uniklo hodnocení DOBRÁ v ČR i v Norsku).

Zuzka a Alešek

P.S. Jelikož se blíží vánoce a řada z nás přemýšlí nad tzv. odrážedlem nedá mi to a ještě musím uveřejnit výsledky testu těchto hraček (D-TEST 12/2004). Jako jediná vyhovující vyšla ROLOPED III(výrobce SMĚR V.D. PRAHA; klasické odrážedlo, jako malá motorka) a BABY-BOSITO BEAR (výrobce OFRAT, IZRAEL, dovozce BABY DIREKT BRNO; je to šedivé autíčko s modrým sedadlem, volantem a vzadu zvýšeným opěradlem).
Kategorie „záleží na vás" (většinou chybí průvodní dokumentace, ale jinak je odrážedlo bezpečnostně v pohodě) - ENDURO (Motoplast, Maďarsko, dovozce Michal Vyhnálek - Teddies Žamberk; jako mohutná modrá motorka); MOTORKA (výrobce a dovozce neuveden, mohutná zelená motorka Policie); ROLOCYKL (LENA - hračky, Ludgeřovice, červená malá motorka).
Kategorie „s bezpečnostní na štíru" - čtyřkolka BATOLE (Gumotex Břeclav; růžová malá motorka), BigFoot (Španělsko, dovozce Ing.Jan Říha; oranžová mohutná motorka) - mají určitá dítěti nebezpečná místa, většinou hrozí skřípnutí nožičky nebo prstů.
Další tři výrobky mají dodatek, že jsou vhodné až pro děti od tří let, tak ty raději také nebrat, mají bezpečnostní mezery.
Dva výrobky jsou v kategorii „ke koukání" - PES (Dohány Maďarsko, dovozce Michal Vyhnálek Letohrad) a CROSS (stejný výrobce i dovozce). Tato odrážedla mají v dokumentaci, že nejsou vhodná pro děti od tří let z důvodu nižší nosnosti, ale zároveň mají graf.symbol, že jsou nevhodná pro děti do tří let :-) . Takže tak ;-)

Zdroje:
D-TEST - 12/2004; 9/2005; 8/2003; 7/2004
Norské, rakouské a německé web stránky s testy autosedaček

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 06.11.05 23:08

zeby prvaaa???? huraaaaaaaaa

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 06.11.05 23:08

tak ale toto precitam az rano :))) som prvykrat prvaaa…tesite sa?
 kaktus

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 06.11.05 23:08

Jsem ti v patách!

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 06.11.05 23:10

Zuzi, díky, číst ale zvládnu taky až ráno, vlezla jsem sem úplně náhodou a už mám vlčí mlhu…brou Gyta

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 06.11.05 23:15

Třetí třetí :o))))

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 06.11.05 23:15

fii to bolo dost tesne :)))))

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 06.11.05 23:31

ctvrta? ;-) nebo kolikata, to je fuk, kazdopadane to vypada zcela vycerpavajicne a podrobne popsane - diky Zuz. Jsem zvedava a dost se tesim. Ja jsem zatim vymyslela poridit od Freelinu RacingKid 9-36 novou a ted premyslim pripadne i o 9-18 z druhe ruky… Kazdopadne bychom se radi vlezli do 2tis. Uvidime, az prectu - asi az pozitri, neb rano vstavam v 6 a vyrazim na 8 do skoly, brrr… a az do 20 s 2ma prejezdama, tak odpoledne asi budu odsavat v tramavaji mezi narodni a albertovem :(( … Kazdopadne budu vecer hotova. Doufam, ze Eli bude bastit z lahvicky a nebude zas drzet protestni hladovku.

gratulace vsem sikouskum!

jdu vyhodit Elisku ze sve postele a taky spat ;)

Sarach & Eli

 
vveverka
Kecalka 327 příspěvků 07.11.05 06:08

Tak to klobouk dolů, je to tak obsáhlé,že si to budu muset ještě tak 3× přečíst, abych vše vstřebala. Díky moc. věrka
P.S. ale asi musíte mít doma zlatíčka, když stíháte takovéhle studia, já několikrát za den odběhnu k Pc a za minutu už slyším jak se Míšan dovolává pomoci, neb je totálně opuštěný. A teď kór, už přes týden bojujeme s rýmou a to ji měl před 14 dny :-(

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 07.11.05 08:28

Ahojky

promiňte že se sem vloudím, ale toto téma pro nás bylo do včerejška aktuální (včera jsme sedačku pořídili - sedačku 9-18 kg fmy Britax)

Před koupí jsem sháněla také spoustu info ohledně bezpečnosti sedaček a zajímaly mě různé testy autosedaček. Určitě testy jsou výborná věc, ale také poněkud zavádějící. Autosedačka která se umisťuje na čelních místech testů, nemusí být to best of pro vás, jelikož je zkoušena v určitém typu auta při určitých podmínkách - rychlost, náraz čelní, boční… Proto se tyto testy dají brát spíš jako vodítko (sedačka která se umísťuje na předních místech vs. sedačky které většinou zaostávají) než paušální měřítko vhodnosti té a té sedačky.

Takže pokud vaše dítko cestuje Favoritem i když v té nejdražší a nejbezpečnější sedačce, a náhodou se střetne s mercedesem…

Ale rozhodně lepší nějaká sedačka než žádná - ¨to mě z toho může jebnout když jsem v den kdy jsme sedačku kupovali viděla na semaforu v aute rodiče se dvěma děti - jedno stálo vzadu mezi sedadly aby vidělo dopředu, druhé cca roční držela matka na klíně… no coment - stačila by banální srážka, při které by se připoutaným dětem nic nestalo.....

Takže šťasnou ruku při výběru autosedačky, a hlavně ježdění bez nehod:o))

Mějte se hezky:o)

Markéta a Michal 8,5 měsíce

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 07.11.05 08:33

Zuz, dík, je to naprosto vyčerpávající.
Já už mám doma Starlight SP a zatím naprostá spokojenost. Je fakt, že je natrvalo usazená v autě, jinak je ta manipulace trošku náročnější.
Jinak hlásím, že už budeme mít za sebou měsíc zeleninových a masozeleninových příkrmů a od zítřka jedeme na ovoce.
Můžete prosím někdo hodit nějakou inspiraci, jaký ovocný příkrmy teď přes zimu? Vidím to na přesnídávky a škrábanej banán s jablíčkem, jinak nemám představu.
Jo Zuzi, taky jsem vyzkoušela to UM na noc. Zatím asi 3×, František vypije cca 100, pak dostane ještě kozu, ale nijak zvlášť nespí. Jak u vás? Koupila jsem taky Bebu a překvapilo mě, že není moc dobrá - já si pamatuju jak jsem mladší ségře upíjela slaďoučkej Sunar a tohle bych teda nemusela.
Jinak u nás nic nového, dítě se stále plazí pozadu event. dle své osy, na sedání ani nic podobného to zatím nevypadá, čímž zdravím všechny rychlíky - Aldu, Luníka, Naty a spol.
Hezký den - Šumava hlásí nízkou oblačnost, zamračeno, inverze jak prase.
PS - Tery jakej máš nakonec fusak do Drivera?
ET a František zatím spící v mojí posteli

 
MarketP
Stálice 64 příspěvků 07.11.05 09:14

Nazdárek holky,
to počasí je bída, u nás jsou obě holky nemocné, Andulka záchvaty kašle, tak nešla do školky, Nelča teploty a hrozitánskou rýmu, že skoro vubec nejí - po 4hod max. 50ml. Jsem z toho zoufalá, protože se svými 6kg, to není na nějaké stávkování u jídla, půjdu s nima k doktorce, ale předem vím, že to nemá moc význam :-(, že jim stejně nic nedá.

Vvik - dárky pro dvouletou slečnu. U nás absolutně nejoblíbenější hračka je panenka - miminko. Ale jen nějaká obyčejnější. Loni dostala chou - chou, ta je těžká, tak si s ní moc nehraje. Máme každá svoji Nelinku - tak s ní pořád pochoduje a vánoce a narozky se dokupuje , loni autosedačka, pak golfáče, pak klokanka na břicho, letos dostane skládací postýlku,…Pak další suprová hračka je lego duplo - domeček, má to postýlky, panáčky, nábytek. Sice to stojí 1000.- Kč, ale je to hračka k nezaplacení, minimálně třikrát denně to vytáhne a vydrží u toho dobu. A další je kuchyňka a nádobí(maj teď krásnou v Carrefouru v akci, my máme z Quelle, je kvalitní, ale je zbytečně drahá). Vaří polívky a kafíčka a nosí cukr. Fakt fajn. Má skříň plnou hraček, ale nejvíc ji baví tyto tři. Kupovala jsem jí i dřevěné hračky, pěkně drahé, ale stejně na dlouho to není, má i pokladnu, vysavač, žehličku, letos chce mikrovlnku, ale je to vyhazování peněz, protože si s tím hraje tak dva dny po vánocích nebo když někdo přijde a chce to, tak ji baví se o to tahat :-)). Jinak manžel ji pořád chce kupovat autodráhu, loni i letost dostane vláčky, nedá si říct, ale to ji vůbec nebaví, holt je to holka. Tak doufám, že se nezlobíš, že to trvalo, toliko z naší zkušenosti.

Buchtovatění - holky nedělejte si iluze, u nás je to stejné i s druhým :-( Taky kolem říkali, že u druhého je to jiné, že se pak ráda zbavím. Ani náhodou, mám Nelouše nejraději u sebe. S Aničkou, to bylo do roka, že jsem ji kojila, tak jsem pořádně nikam nemohla, pak byla tak na mne zvyklá, že do dvou let všude řvala, tak jsme ji nedávali a když už by i šla, tak jsem otěhotněla a zas jsem pořádně nikam nemohla. Tak je to pořád dokola, ale stejně jsem nejšťastnější, když mám obě holky u sebe. říkám si, že když je pak budu někam dávat, budou teď mít jedna druhou a Anička už umí teď docela slušně bonzovat, co jim babička dala k jídlu, co říkala a tak, tak to je veliké plus. :-))))

Odrážedla - máme tři, pro malé je nejlepší to auto, naučí se za tím chodit, jak maj vzadu tu opěrku a ještě by mělo mít vzadu takovou brzdu, že se nemůže převrátit a pak až motorka. Je to opravdu výborná věc, Anička na ní na:,–(ila takové tempo, když jsem byla těhotná, že jsem ji pak honila po parku a kolikrát myslela, že snad porodím a pak jsem jí tak nadávala (řvala jak lesy), že na mě nečeká, že mi kolem říkali, že Nelinka bude z toho šoku neurotická. To se u nás dělo tak 5× denně. Další den, že jdem bez motorky, umluvila mne a opět to samé. Ale vcelku je to na hubnutí dobrá věc!!!!

To je od nás vše. Tak se mějte, ať jste zdraví.
Markéta a Nelča

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 07.11.05 09:36

Ahoj všichnísci:O)
Tak jsme se navrátili z víkendu, byla to pohodička, klídek, odpočinula jsem si, prostě paráda:O)
Holky, vy jste tak plodný, že jsem to četla snad hodinu nebo co…ještě, že mám tak samostatný dítě, který se samo zabaví:O)
*Zuzi: Dííííííky moc za deníček, je to naprosto perfektně zpracované!!! Co bude na Silvestra, to je u nás také aktuální otázka - manža totiž každý rok pracuje a letos se tomu také nevyhne:O( A Alda se strašně bojí rachejtlí (pro Sáru to taky asi bude šok), takže to vidím tak, že budu na chaloupce. Tam je klid a relativní ticho. Jen budu muset někoho zlanařit, aby tam jel s námi:O)
*Světlano: Tak co mrkvička???
*Luníku, Alísku, Kubo a Naty: ÓÓÓbrovská gratulace k vašim výkonům!!!!!!!
*Buchtování: No, já vlastně beru Sáru všude s sebou a s tím souvisí i to, že je (alespoň podle našeho mínění) velice společenská. Každý den jsme mezi lidmi, jde „z ruky do ruky“ a tak je to už od jejího narození. Takže cizí lidé jí zatím vůbec nevadí, na každého se culí a stále něco vykládá. Ale to se s věkem stejně změní. Večer jsem nikam moc nechodila ani před jejím narozením, maximálně k Ondrovi do práce (provozuje restauraci), občas jsme zašli do kina a tak… jsme spíš taková „procházecí“ rodinka, jezdíme hodně na chalupu a vůbec ven z Prahy. Je fakt, že do kina určitě brzy zavítám - to mi docela chybí. Hlavně už se úplně třesu na nového Harryho Pottera:O)))
*Spaní a krmení: Náš rytmus se jaksi ustálil, je to fajn, jsem maximálně spokojená. Co se týče krmení, tak Sára vyžunkne ráno kolem sedmé 180ml Nutroše, kolem desáté jsme zavedli svačinky (zatím pouze vařená hruška s rýžovou kaší a ještě jí přikojím), k obědu papáme různé kombinace mrkve, brambor, brokolice, rýže a krůtího masa, odpo vypije 180-tku Nutroše, k večeru si dá rýžovou kaši a mezi 20. a 21. hodinou opět 180-tku Nutroše (během dne jí ještě tak 2× nakojím, ale mlíka už podle mě není tolik, aby se najedla, takže spíš taková minisvačinka) a pak spinká a spinká a spinká.....až do rána:O)))) Do včerejška se ještě v noci budila, tak jsme jí vždycky dali dudlík, aby si odvykla jíst a ona spala v klidu dál. Dneska jsem její „prosby“ o dudlík nevyslyšela a ona ani nezačala plakat. Jen párkrát kňourla a usnula. Takže jsme spali v pohodičce celou noc:O)
Přes den spí Sára tak 2×-3× 3/4 hodiny, když jsme venku vydrží spát třeba hodinu a půl. Takže fakt pohoda.
*No, z vedlejšího pokoje se z postýlky ozývá „nenenenenenene“, takže půjdu zasáhnout, dítko se už nudí. Jdeme si číst Krtečka:O)
Papa, hezký den přeje Jaa a Sára

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 07.11.05 09:38

Než jsem překontrolovala komentář, tak si naše „nenenene“ dalo do pusy dudlík a spokojeně usnulo:O))) Tak si půjdu asi toho Krtka přečíst sama:O)
 Jaa

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 07.11.05 11:29

Ahojte prdelky:-)

Dneska jsem si dokonce zvládla napsat blbník, to bude tím, že tu ještě není stopadesát komentářů-))))

KKATUS - zatím jedeme v mrkvi, já to nijak nehrotím, budu to brát po týdnu, ať se mi to dobře pamatuje. Taky to do Matýska nechci tlačit násilím, zatím ho to baví, jakože je to nějaká nová zajímavá hra:-)
Na jedno posezení nesní zatím ani půlku flaštičky, tak nespěchám, ale vůbec neplival a fakt všechno spolykal, halt má to jídlo v genech..:-)) Btw příští týden mám v plánu brokolici, ale u toho nesmí být manža, ten má z domova příšerné jídelní návyky a co je zelené, je pro něj fuj (ježkova noho, u nás by se na něho vyprdli a dostane chleba s máslem, ale on když byl malej, tak mu maminka vytahovala pinzetou z brambor pažitku…grrrrrrr!­!!!)

ET - ty ses ptala na tipy na ovoce..Já dostala od kámošky na zkoušku přesnídávky od Hami-Frutapura. Je to bez sladidel a konzervantů, bez lepku, prostě beze všeho:-) Od 4. měsíce, prodávaj to v různých kombinacích jabko-banán atd. i samostatné druhy ovoce, viděla jsem to ale zatím jen v lékárně nebo v některých drogérkách (DM tuším).
Přes zimu to bude s jídlem bída, není čerstvý, já mám akorát domácí jabka, no snad dítě nebude strádat.

ad ŘÍKADLA - pls poraďte, kde je najdu?? Mám nějaké knížky, ale nikde moc nejsou takové ty z dob „našeho mládí“. Když se koukám v knihkupectví, zdají se mi ty moderny takové křečovité a celkově na zlámání huby. Takový Polámal se mraveneček je nesmrtelný:-)

taky jsem uvažovala koupit k vánocům Matesovi nějaké mluvené CD, není to brzo?? Viděla jsem Krtka namluveného Markem Ebenem, což je podle mě záruka kvality (ano mám oba nekriticky ráda-Ebena i Krtka:-)) Já si z dětství pamatuju živě Hurvínka, kterého jsme se ségrou hoblovaly několik let intenzivně, tak snad se mu něco podovného taky bude zamlouvat.

Jo a ještě, vícečetné mamky, mátě některá zkušenost s takovým tim nafukovací válcem na lezení? Jsou v tom nějaké kuličky nebo rolničky. Je to k něčemu? Já ci říkala, že se to koulí a Matesa zrovna fascinuje velký balón…co?

ad SPANÍ - Matýsek má poslední dny opět inovaci, po třech hodinách spaní se spolehlivě začne mrvit a kňourat, hlady to ani moc není, i když jak dostane, vypije. Jinak vyžaduje vyzvednout a pochovat. Já bych ho nechala klidně chvíli mrčet v postýlce, ale manža je měkkej a vždycky ho vezme..Tak nevím, co s tím, po zbytek noci už zas chrní v pohodě, dvě až tři koja.
Technická poznámka, nedudlíkujem a už ani nechci začít.

Tak, dítě toho zas naspalo celých 20 minut, tak jdu pořešit nějaké jídlo.
Opatrujte se, všem stojákům gratulace a nám ostatním ujištění, že jsme na tom mnohem líp, neb naši lehači ještě nemůžou dělat držkopády z větší vejšky;-))

Pa a pusu dítkám
Linda a Matýsek

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 07.11.05 11:42

Lindo, k těm říkadlům - já jsem teď o víkendu docela koukala, co jich je přímo tady na emiminu. Mrkni na hlavní stránce - vlevo Témata - Táto, mámo, pojď si hrát. :-)))

Hanka a Matýsek

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 07.11.05 12:08

Ahoj všechny mami a mimi!

Hm, jsem čtrnáctá, tak to opravdu není nejlepší umístění :)

Zuzi, moc díky za deníček. My máme CHICCO SYNTHESIS do 13 kg a protože je Johanka spíš mrňousek, zatím jí ani nohy nečouhají. Sedačka byla součástí kočárku - trojkombinace. Koukám, že Chicco dostali v tom testu dost na prdel, takže příští už asi pořídíme jinou, ovšem my jezdíme autem tak zřídka (za života Johanky zhruba šestkrát), že jí asi vážně koupím v bazaru.

Sany - holka, dlouho jsi se neozvala, snad tě něco nezklátilo??!! Došla ti SZ?

Jaa - teeeda, Sára pije Nutrouš po stoosmdesátkách?! No tak to je Johanka dvojka máslo, pořád 150 a zá:,–(ně, jako pravá dáma, nechá aspoň 10-20 na dně :(
Ovšem obě nemléčná jídla za den sní beze zbytku, ať už je to cokoli…:)
Jo, chtěla jsem se zeptat, proč tu hrušku dáváš vařenou, to je nějaký trik? Joho jí baští syrovou, je to špatně?

Dneska v noci Joho začala vykřikovat to svý bébébábá a protože se už hoooodně dlouho v noci nevzbudila a protože už je po ránu ta hnusná tma, Petr usoudil, že je sedm a vstal a oblékl se. Až po zapnutí televize zjistil, že jsou tři, takže místo kafe pro sebe, udělal mlíko pro Johanku a během krmení jí vysvětloval, že příště musí říkat „bébébé nebojtátojsou­teprvetři bábábá“, no nevím, jestli ho poslechne..:)

Tak holky, papa a prosím, brzo uspořádejte nějaký pražský sraz, když jsme tu Stromovku tak trapně prošvihly.

Papa MaRi a JoHo

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 07.11.05 12:44

Frutapura znám, už mám doma zásobičku. Pak ještě Nestle dělá přesnídávky s mlíčkem. Ale dnes jsme začali hruškou - první lžička od Hami, tak na to půjdu postupně. Jinak první lžičku mrkev mi František jedl zezačátku na třikrát tu skleničku, takže Matýsek baští myslím ok. Pa ET

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 07.11.05 12:46

Jo, ten válec jsem od někoho dostala, už je nafouknutej, ale zatím ho nějak zvlášť nebere, ono s ním couvat nejde…

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 07.11.05 12:52

Ahojky všichni.

Už ani nepočítám kolikátá jsem, ale Zuzi díky za deníček. Jen si na něj budu muset najít čas. Můj mozeček teď trochu stávkuje a neabsorbuje věci tak jako dřív. Klobouk dolu před studujícími.

Pobavila mě MaRi story s dnešním stáváním. My měli jinou a to: ráno se Mates probudil v ve třičtvrtě na osum a hrál si , tak jsme ho nechali do čvrt na devět. Pak k němu taťka vstal a šel mu dát na hraní hada. Jenže Máťa k němu vztahoval ručičky, tak se mu jako správnýmu otci zželelo a že ho tedy vyndá. Jen netušil jaký bič na sebe šije. Jen odkryl peřinu vylinula se neblahá vůně 5ti nekakajících dnů. Pižamko turch posrandění. I vzal syna a šli na to. Jenže náš tatínek měl po ránu slabší žaludek a trošku ho to jak se říká lidově ,,nakopalo'',tak jsem musela přispěchat na pomoc a zabalit totálně prosranou plínku a oni šli pod spršku. Pak nás napadlo kouknout taky do postýlky a ta byla po půlhodinovém hraní samozřejmě pěkně zřízená, tak jsme museli ještě převlíknout postýlku a naházet to vše rovnou za pomoci vanishe do pračky. Zažili jsme opravdu krásné probuzení, ale já jsem šťastná, že je to konečně venku.

Tak můj mléčný bar pomalu a jistě končí a tak jsme dnes zase na lahvičce. Vyžunkl teď 125ml a trochu koja a nečekaně pro mě vytuhnul. Včera na noc dostal taky,ale spaní to nepomohlo budí se stále po třech hodkách.

Naty gratulujeme ke stojacím výkonům.

Jo málem bych zapoměla. Z Matýska je dnes půlroční chlap (no dnes spíš posránek), tak až pojedem na nákup, tak mu budem muset koupit nějakej pidimidi dáreček.

Tak se mějte při zataženým pondělku krásně M+spací M

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 07.11.05 13:13

Brej den spisovatelky!!!!:o))

Zuzi - díky za ten deníček, zrovna pořád řešíme, jakou koupit, hlavně, kde na to vzít, fakt bych chtěla kvalitu, ale naskládat prašule bude pěkná fuška, jsem dnes říkala Viki, ať se opováží tak rychle vyrůst, zbývá nám jen pár cenťáků a hlava bude výš než okraj:o((( Jo jo 72 cm v půl roce, taky by mohla brzdit!!

MaRi - jo jo SZ přečtena, připrav se za krátko na další, určo budu potřebovat radu:o)))) Jo a vstávací story - dobré, jsem se nasmála, hlavně tomu, že u nás absolutně nehrozí, malá je bohužel vzhůru mnohokrát, chjo,chjo.

Jen malý přehled Vikulčiných dovedností:

 • řve stále dosti na to, aby mě to dostávalo do kolen:o)))
 • v noci pořád nechce chrápat, včera byla od 21h do 24h 4× vzhůru, pak už jsem přestala počítat:o((
 • nesnáší oblékání (doteď jí to nečinilo obtíž)
 • zacpává se po kaši i po UM
 • zase se jí objevil ekzém
 • leze rychlostí blesku
 • miluje zpívání (i mé - falešné)
 • sedí!!!!! dnes se poprvé po:,–(ila, aniž by se jakkoliv opírala ručičkama o zem
 • v pololehu zvládáme i 2 prochajdy denně v kočárku!!!
 • zatím se nebojí cizích lidí

++++ je to moje krásná šikovná nejúžasnější holčička:o))))

Ještě se adresně ozvu, až dočtu ještě i minulý deníček.
pa sany a právě se vztekající Viki (taky jak jinak, že?!)

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 07.11.05 13:49

Ahoj holky,
babička vyrazila s kočárkem, tak místo, abych se pustila do uklízení, jsem samozřejmě tady :o)

Zuzi - díky za deníček, už jsem ho poslala manželovi do práce na vytisknutí a večer v klidu přečtu.

Et - my jsme nakonec koupili fusak od Fillikid (mám i stejnou tašku na kočárek), bála jsem se, že by mi Emitex dosahoval až na zem. Vypadalo to, že se rozloučím s nánožníkem, ale fusak jsem tam nakonec narvala, takže jsem naprosto spokojená. Kačku zatím moc nenavlíkám, ale má ve fusaku Ikea deku a přes fusak nánožník a myslím, že jí je tam dobře (zatím si nestěžovala:o). Jak tam dáváš Františka ty?

Sarach - doufám, že jsi to dneska zvládla dobře. Přes Národní jsme dneska jely a v tramvaji nikdo neodsával :o))

Jaa - začínám se taky snažit Kačce zavést jakýs takýs režim, i když zatím jen kojící, ale ať už si zvykne. Za týden bych chtěla začít s příkrmem. Takže díky za časovou inspiraci, asi vás okopírujeme :o)

Linda - já jsem včera koupila v Levných knihách knížku Mateřidouška vlasti naší milé od Erbena, tam jsou ty úplně klasické říkanky, které si pamatuju z dětství a které říkáme i na cvičení, ale bohužel znám vždycky jen první sloku, tak jsem ráda, že se konečně dovím i pokračování. Na ty tipy od HaLuMy se taky kouknu.

HaLuMa - včera jsme byly se ségrou na Vyšehradě, tak jsem na tebe myslela. Co chřipka, lepší?

Marci - u nás taky ráno proběhl dijon 4deňák, naštěstí ne v takové kvalitě :o)) Hlavně, že je teď Matýskovi dobře, ne? Mně se taky vždycky pak tak uleví, když to z Kačky konečne po těch dnech vyjde :o)) Gratulujeme k půlročninám!

U nás se pořád válí sudy, v noci papání po 3 hodinách a Kačce zas teče z nosu. Musím jí nějak udržet do čtvrtka, kdy jdeme na poslední očkování.
Taky jsem koupila od Hippu 1 a 2 a oficiálně ode dneška jí manžel zkusí dát nejdřív tu jedničku místo 1. nočního kojení ve 22:30. Zkusíme, jestli si odvykne mít mě na každé noční jídlo po ruce.

Tak to od nás zatím vše, jdu na ten úklid a pak nakouknu, co jste ještě zplodily do minulého deníčku. My byli samá návštěva, tak jsem ani nezapínala počítáč.

Hezké pondělí
Terka a Kačka procházkující se s babi

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 07.11.05 17:29

KUK :), mame pocitace a misto hrani si s MS Projectem jen rychle nakukuji…, vyucujici dorazil na hodinu s mimcem, ze se jim nepodarilo domaci planovani hehe, sdelil nam pozadavky na zapocet a ponechal nas samostatne cinnosti, takze budu usetrena odsavani v trmavaji a bezim na tramvaj a odsaju v klidu na wc na albertove pred dalsi, dnes uz posledni hodinou, ufff.

jak je to s tim zitrejsim srazikem? Kde kdy? Musim to nejak zkoordinovat, ve 12.00 musim byt v Milo u kadernice a v 17.15 v bazenu ;). Tak at se na to pripravim a aspon chvilku se s vama vidim, jestli to bude v „konikovi“ mela bych to zvladnout.

Luci - pokud vecer neodpadnu, tak to snad pripravim a vezmu zitra s sebou ;). Knizky o plavani mam 2, tak to snad nebudu potrebovat.

snad vas vecer jeste doctu, zitra vecer poreferuji o plavani s betynkou, zatim jsem jen od kamosky zjistila, ze teplota vody v bazenu je 28C.

tak ja supajdim na ten albertov, at to vsechno stihnu …

pa

skolacka Sarach bez Eli (Eli s babickou, jsem zvedava, jestli chudera zase drzi protestni hladovku…)

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 07.11.05 17:33

Ahojky,
tak jsem sice asi sta ale super tema jdu si to vytisknout apak budu studovat .
Tak u nas neustale pokracuje srajdeni asi petkrat za den ale barva uz je Ok tak to neresim. Fifi ma nadhernou hracku :-))malou petku naplnenou testovinama a druhou naplnenou stavou :-) a mooc se mu to libi sice dalkove ovadani to neni ale taky dobry. Jinak holky neznate nikdo nejake stranky kde by bylo uvedene jake kytky neni dobre mit dom ktere jsou jedovate ale potrebovala bych to i obrazkam takove ty klasicke jako durman, vanocni ruze a dufenachie znam ale nejake jine. Nekolikrat se uz totiz Filip dotocil az treba k benjaminu a co ho nejvice zajimalo jasne ze listy a co bybylo dobre s nima udela no prece sup do pusy. No treba mi chtel pomoci abych je nemusela sprchovat je pravda ze jsou dene zaprasny ale preci jen se bojim ze zblajzne neco nedobreho. H.

 
Luci1
Kecalka 241 příspěvků 07.11.05 20:19

Ktere kyticky jsou jedule by me zajimalo taky. Mela jsem v nejake knizce seznam, ale bez obrazku. Bylo to par zakladnich kytek. Zkusim to najit a prepsat. Ale treba o Africke fialce tam nepsali, ale mam pocit, ze jedovata je, nebo ne? Mam jich nekolik na nizkem parapetu.
Sarach, kvuli me se nehon, staci prilezitostne, az budes mit cas!
Prosim napiste mi nejak polopaticky kdy a kde je ten zitrejsi sraz. Z metra vystoupim na Andelu, nebo Smichovskem nadrazi (co je bliz?) a pak kam? Na Smichove to moc neznam.
 Luci

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 07.11.05 20:29

Ahojky super ženy a prďolkové!:-)
Tak poslušně hlásím, že Mikínek se rozhodl opičit po Barunce. Takže i u nás už proběhl první „příkrm“. Koupila jsem mu od Lamaze takovou žirafku a nejvíc ho zajímala cedulka - taková tvrdá knížečka. Zkoušela jsem to, že se o ni nepořeže, tak jsem si říkala „proč mu brát tu radost, když se mu tak líbí“ no a tak jsem mu ji tam nechala. Vždycky, když jsem nad něho dala hrazdičku, tak první po čem šahal byla právě ta knížečka. No a dneska ráno jsem ho přebalovala a koukala, že má všude takový divný žmolky - kolem pusy, v puse, na punčoškách atd. No a tak jsem se šla podívat na hrací deku a ejhle! Sežral TŘETINU tý knížečky.......no asi mu chutnala, no :-) Doufám teda, že to všechno vykaká.......říkám si, že bude hůř, takže tuto storku neřeším:-)
Jinak je to pořád můj bobíšek milovanej nejmilovanější - až teda na to, že v noci kojíma po hodině a půl. Trvá to asi 3-4dny a zatím to zvládám, ale co si budeme povídat - večer na tu hubu fakt padám...... Proto mě docela dostalo, že když jsem se manži ptala, co chce k svátku (mají ho s Mikínkem v pátek), tak mi řekl, že by chtěl Terezku :-) .............chtít může........tak asi tak :-)))) *

Ještě mám na Vás jednu otázečku. Mikínkovi se udělal na prostředníčku levé ruky - na nehtíku- takový malililinkatý (asi dvoumilimetrový) bílý flíček. Mě se to občas taky udělá a vím, že je to NEDOSTATEK něčeho........ale nevím čeho!? Plíííííííííííííííís nevíte to některá?????? U sebe to neřeším, ale u mrňouska se bojím, abych něco nezanedbala..­..... *

Hami - s tím bydlením je mi to moc líto, ale věřím, že Vám už brzy něco klapne a uvidíš, že to bude ještě lepší! *

BUCHTOVATĚNÍ - já jsem pořád stejná slepice, takže u mě nějaké výlety bez prďoly opravdu moc nehrozí. Tchýně už nám taky nabízela, že večer pohlídá, že je jí jedno jestli se dívá na TV u sebe nebo u nás a že můžeme někam vyrazit, ale já prostě nechci. Naprosto se ztotožňuji s tím, co napsala Jazzi - i já jsem závislá na Mikínkovi a jsem na to hrdá!!!!!! Upřímně - všechny víme, že tohle ňuchňánkový období nepotrvá věčně a za chvíli už si ti naši prďolové budou myslet, že jsou velcí a už se nebudou chtít ani chovat :-( To asi potom nepřežiju.......no asi se ho nebudu ptát jestli chce nebo nechce a prostě se bude mazlit a hotovo :-)))) *

Zuzi - gratuluji atleťátkovi k dalšímu výkonu - a to stoji :-) Jinak moc děkuji za deníček, který je (jako vždycky) perfektní! *

ZUB - hlásíme se do soutěže o poslední zub! I my se stále jenom dásníme!:-)))) *

Marci - gratulujeme půlročkovi Matýskovi! A z toho UM si nic nedělej! Jsi úžasná maminka a vydržela jsi to opravdu dlouho! Po půl roce už stejně o nic nejde! Co já bych za to dala, kdybych Mikínkovi dala dokrm poprvé v půl roce. (Víš, že už bojuju s nedostatkem téměř 2 měsíce) Ty navíc začneš s příkrmy, takže se ti ta laktace třeba ještě trošku upraví. Ale hlavně buď v pohodě......sice to říká ta „pravá“, která to má potřebu pořád řešit, ale věřím, že mě chápeš, co Ti chci říct - JSI TA NEJLEPŠÍ MÁMA, jakou mohl Matýsek dostat!!!! *

Jyty - i Natálce ooooobr gratulace k postavení! Je to šikovná holčička a nám se o tom zatím může jenom zdát. Ale na druhou stranu - já si užívám toho klidného hodného ležícího miminka, které mi zatím nikam neodleze ani neuteče:-) *

MarkétP - to je mi líto, že jsou holky nemocné. Posíláme princeznám pusinku, ať jsou brzy fit!!!!!! *

Jaa - i já se těším na Harryho…tuším - začátkem prosince…:-) *

Jazzi - s tím taháním pažitky pinzetou jsi mě pobavila. Ale buď v klidu…i já jsem si vzala rozmazlenečka. Tchýně vařila 3jídla, protože její 4 děti se nikdy neshodly na tom, co si dají :-( Tak na to bych se já mohla víš co.....žádný rozmazlování nebude!:-) *

Tak toť vsjo! Už se těším na Výměnu manželek.....­..dneska tam bude rodina se čtyřčaty. No mě by asi hráblo.......man­žovi jsem říkala, že my to budeme brát raději po jednom :-). Na ten díl jsem ale zvědavá.
tak pa,pa
Piki + Miki 24týdnů (buďte v klidu - já si ty týdny nepamatuju, ale chodí mi to z Rodiny :-)

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 07.11.05 20:34

Ještě jeden dotaz na Sarach…
Plííííís, kde jste sehnali ty kráné zateplené punčocháčky a tu berušku s tou svlíkací kapuckou? Dívala jsem se všude možně a nikde jsem to neviděla.....Moc mě to zaujalo,když jsem to viděla na Řípu, tak jsem si říkala, že by to mohlo Mikouška potěšit jako dárek k svátku :-)))) Vím, že tu berušku jste dostali jako dárek, ale třeba víš.....
Díky a pusinku Elince
Piki+Miki

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 07.11.05 20:50

Piki, myslím, že ty flíčky znamenají nedostatek vápníku, ale jistě to nevím. Papa, pusu Mikínkovi posílá teta Jaa a zubatka Sára

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 07.11.05 20:51

Teri - my jsme včera byli taky na Vyšehradě, nějak kolem čtvrté, nemíjeli jsme se? :-) Jo a chřipka či co to bylo je snad poražena. :-)

H.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 07.11.05 20:52

Teeeeeda, gratulujeme Vikulce k sezení! :-)

Hanka a Matýsek

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 07.11.05 20:52

marci, Matýskovi vše nej, nej, nej k dnešním půlročninám! :-)

H.

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 07.11.05 22:19

tak tady je odkaz na ruzne pkojovky u nekterych je uvedeno ze jsou jedovate ale u nekterych nic tak bych to chtela overit ze jsou opravdu OK http://www.domek.cz/zeleny.htm

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 07.11.05 22:48

vsechno nejlepsi Matyskovi k pulrocninam ;)

S.&E.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 07.11.05 23:17

Hojki :),

… termo puncosky jsem poridila v Lyse nad Labem ve svadlence posledni 2 kousky ;), pokud uz po mne manza nevyhodil cedulky, tak zkusim zjistit aspon vyrobce - tak puncosky jsou od firmy Boma, thermo puncochace Amina - http://www.boma.cz

…berusku s kapuci, poptam se kamaradky a dam vedet, je od Nici (http://www.nici.de) - je mozny, ze ji privezla z Nemecka, kde byla pul roku v dobe kdy se Ela narodila a videli jsme se az ted na podzim, kdyz se vratila

Elinka posila pusinku Mikimu Mikimu, a ja preji brou
 Sarach

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 07.11.05 23:29

Ahojki,

tak Eli pry byla dneska vzorna, celkem pry i bastila, spinkala a vubec z ni babi i pres to, ze ji mela cely den byla cela pryc ;). Tak jsem moc rada. Ale taky jsem rada, ze je ta skola jen 8× za semestr a ze do unora uz jen 4× …

jak je to teda s tim zitrejsim srazem? neco mi uteklo? kdyztak mi pisnete smsku, kde jste a ja se pokusim dorazit. Nevim, jestli se dostanu k netu …

ted jdu hledat svoje plavky, najit si vlak a spat …, brou

Sarach & Eli

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 08.11.05 02:07

Ahojky holky,

teda Zuzko, mas muj obdiv. Zpracovala jsi to fakt dopodrobna. Nas uz se to nastesti netyka, Mame Eddie Bauer Elite Alpha - omega Delux 3 v 1 - nazev hrozne dlouhy. Zatim jsme s ni moc spokojeni, az na to, ze kdyz v ni usne, tak ho musim vyndat a on se probudi - coz nme sejri, ale to neni chyba sedacky.:)

Jaa - ty mas fakt teda hodne ditko! I kdyz ja si taky nemuzu stezovat, az na to nocni spani/nespani.

Jazzi - Rikadel jsem si nakoupila ted doma hafo, i Polamal se mravenecek, to je moje oblibena.:) Koupili jsme je v levne knize v Caslavi na namesti, jsou to takova tvrda leporela. Dalsi moje oblibena je

Krtek leze podle meze, vymeruje louku,
sysel za nim pytel veze, ze bude mlit mouku.

Mame nahranou segru, jak tohle recituje jako prcek a je to sranda. Jo a Krtka od Ebena jsme taky dostali, ale jeste jsem ho neposlouchala, dam ti pak vedet.

Sany - Erik se taky nerad obleka, nesnasi dlouhe rukavy a teba svetr nebu bundu mu musim navlikat vsede, protoze jinak sili. Jo a gratulujeme k sednuti!

Piki - je videt, ze ma Miki dobry vkus - nekdo na knizkach spi, jiny je primo pojida. :)

U nas nic moc noveho, trajdame po venku a vysedavame po kavarnach a uzivame s holkama poslednich par tydnu nez budeme muset sedet v urcitou hodinu doma a ohrivat polivcicku.

Prdik mi tu knoura, cas koupani se kvapem blizi. Tak dobrou, doufam, ze uz vsichni chrnite!
Stana a Erik 5m 22d

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 08.11.05 06:56

Krásné ráno,
venku ke mráz!!! Tak to by po obědě mohlo vylézt sluníčko.
Tery - v Driveru sporťáku mám fusak od Babydirektu - půjčený od kámošky - látkový, ani slabý ani silný. Pod ním flísovou deku a na něm flísovou deku a nánožník. Mám to tip ťop. Ale myslím si, že jsem s tímhle kočárem udělala chybu, zkoušela jsem v něm Františka po:,–(it a nedovedu si představit, že se tam vejde ještě se zimní kombinézou a fusakem. Tak nějak v koutku duše uvažuju, že bych ho ráda střelila…
Sany - teda Vikulka válí. Velký blahopřání od Františka a jednu sladkou pusinu k tomu.
A blahopřání Kubíkovi ke stoupání, koukala jsem na Květňátka, tak nás předběhl v tabulce, F. se posunul na krásné 3. místo…
Teď se peleší na zemi a na střídačku prská a vzteká se.
Jo holky nestává se vám někomu, že je dítě noc co noc pročůraný? U nás už to je cca 14 dní, používám Pampersky, vel. 4, což by mělo odpovídat, ale každý ráno je mokrej. Buď to je tím, jak v noci chlemtá, nebo nevím.
Zatím pa
ET a František, dnes sedmiměsíční

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 08.11.05 09:29

Já jsem taky žádný sraz nechytla. Někdo něco pořádá? Terka

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 08.11.05 09:33

To víš, že jsme tam byly - od tří do pěti. To mě nenapadlo, že bys tam s chřipkou byla. Tak až se tam příště vydáme, ozvu se :o) T.

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 08.11.05 09:54

Et - já jsem s Driverem zatím spokojená. Ale je pravda, že Kačka zatím nesedí. Zkusila jsem jí po:,–(it 2× a zatím docela protestovala. Nejvíc jí vyhovuje, když to má maličko zvednutý, leží a přitom kouká ven a vykřikuje nahoru na stromy. Jinak já jsem zatím spokojená, na kličkování mezi lidmi v centru Prahy a na jízdu po kočičích hlavách jsem si jiný kočárek nemohla přát :o) Tak uvidíš, já myslím, že by se ti mohlo podařit ho prodat. To bys pak už kupovala nějaký golfky?
A o pročůrání mi ani nemluv. Sice dojíždíme Tesco plíny Midi 3, ale na noc už budu dávat 4, dneska ráno měla počůraný břicho i záda. Pampersky jsme zavrhly úplně, jak jsou nižší, tak jí ani 4 nestačí :o(
 Terka

Gratulace Faníkovi k sedmiměsíčninám!

 
Luci1
Kecalka 241 příspěvků 08.11.05 10:05

Zmatky se srazem delam ja :o)
Spletla jsem si dny.
No, nicmene stejne prosim o podrobne vysvetleni cesty.

Pampers 4 pouzivame take. Klarka byva po ranu nejen procurana, ale i durch prosrajdena. Pyzamo i spacak. Nastesti davam pod prosteradlo textilii na ochranu matrace, jinak by uz byla na vyhozeni. Nad ranem ji prebalim z pocurane plenky, aby se vykakala do ciste (to uz ji obcas najdu lezet v louzi), ale ani ta bohuzel ranni napor nepobere a tak jde skoro kazdy den vsechno do pracky. Uvazovala jsem, ze ji budu kupovat Tesco pleny, ktere si tady holky chvali, ale Pampersky nam vetsinou nekdo nadeli a do Tesca nejezdime.

Klarka oblekani taky nesnasi. Vzpomnela jsem si timto na dalsi vec, kterou jsem v detstvi nesnasela. Kdyz mi nekdo oblekal jeden uzky rukav pres druhy a ten vnitrni pak vytahoval ven. No a ted to delam Klarce.
 Luci

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 08.11.05 10:09

Ahojky,

v rychlosti zahlásím, co je u nás nového:

V sobotu dostala Anička na zkoušku asi 3 lžičky mrkve, v neděli asi 7 a včera zbytek skleničky. Vypadá to, že s mrkvičkou problémy nebudou, včera se dokonce začla vztekat, že už není. Jen nevím, jak to bude s oblečením, protože bryndák nebryndák, je prostě celá oranžová - obličej i ručičky. I když ji potom omývám žínkou, stejně je to barvivo tak silný, že si dokáže zašpinit oblečení tím, jak si o ně otírá bradičku a ručičky. Vy takový problém nemáte? Já v galerce psala, že je to PRVNÍ lžička mrkve, na konci jídla vypadá Anička jinak…Včera jsem letěla pro nový bryndák s rukávy, tak uvidím. Dneska je na řadě brokolice.

Ještě dotaz - dávaly jste někdo samotnou bramboru (samozřejmě jako pyré?) Já bych jí dala nejradši tu směs mrkev - brambora.

Jinak varuju maminy zubatců - zdá se mi, že se asi brzo poklubou horní zoubky (slintání, ruce pořád v puse, mrzutost, znáte to), včera jsem tam neprozřetelně sáhla - zuby nahoře jsem nenašla, zato mě dcerka pěkně do krve hryzla těmi spodními.

ZUZKO - perfektní deníček, my budeme řešit, která sedačka je nejlepší do našeho Favouše - zatím máme Cam a její upínání je vždycky docela záhul, pásy jsou prostě dost krátké.

SARACH - obdivuju tě, jak tak brzo po operaci všechno zvládáš, včetně té školy a to odstříkávání na WC a jinde - já si to neumím představit, jsi statečná žena.

PIKI - to zas bylo něco, ta Výměna! Ale včera jsem favority neměla - přece nemohl nikdo očekávat, že se mladá holka dokáže postarat o 4 ani ne tříleté děti, přece jim nemůže úplně cizí ženská nahradit mámu - v tom byl ten otec fakt nespravedlivý! I když její Jůlinka byla taky docela rozmazlená, a to spaní tatínka s dceruškou a maminky na gauči moc nechápu.

Anička se probudila, musím letět, doufám, že budu moct ještě nakouknout.

Pa, Světlana + Anička

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 08.11.05 10:13

Když já nevím, co to bylo, ani rýma, kašel, nic, jen mě bolelo celé tělo, ruce, nohy… No a v neděli už jsem se potřebovala aspoň trochu provětrat. Tak jsme prošli Vyšehrad. Škoda, že jsme Vás tam nepotkali. Jenže já když netuším, že bychom mohli potkat nějaké známé, tak se po lidech moc nekoukám, tak jsme se třeba míjeli…

Mějte se :-)

H.

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 08.11.05 10:15

Ahojky nam se to taky stava a to u pemprsek treba ted jsme meli jeste ty do deviti kg ale vzdycky se Filip propbudil promoceny a to ma tak osm kilo a tak jsme zacala pouzivat vetsi a ty jsou v pohode. Prijde mi ze vzdycky to tak o 1kg nesedi.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 08.11.05 10:33

Ahoj holky, zdravím po delší době, nějak moc nestíhám a taky je pravda, že si chceme s Vítečkem užít poslední relativně teplé dny a brouzdáme furt venku. Opět blahořečím dudlík, vydrží s ním v kočárku o moc déle než jindy, i když nespí.

Zuz- díky moc za ten deníček, vytisknu si ho a přelouskám a vyhodnotím:-)

Vaše komentáře dočtu snad brzy.

Já mám teď trošku nerva-holky myslíte, že je možné mít laktační krizi v 5,5 měsících? já vím, že jsem četla až o 6.měsíci, zřejmě to nemusí být přesné. Měli jsme už klasicky v 3 a 6. týdnu a ve 3 měsících, ale vždy to bylo tak dva dny, navíc Vítek zpočátku i nromálně vyžadoval pít i třeba po necelé hodině, tak mi to ani nepřišlo. Teď ve dne kojíme po dvou hodinách. A najednou chce skoro pořád, navíc poslední 4 noci byly dost na houby-kromě první spací etapy cca 3-4 hodiny ( a to je jediná doba, kdy si moje chudinky prsa vytahané odpočinou) se budí až do rána po hodině až hodině a půl:( a tahá a tahá a já ty prsa mám úplně vyždímané, ani kapku si z nich sama nevymáčknu. No zřejmě se mléko pořád tvoří, vždy něco vytáhne, někdy i ublinkne, ale jak furt tahá, tak mám bradavky celé bolavé:-( s takovou budu mít prsa jak psí uši:-) (to kdysi řekla nějaká herečka po dvou odkojených dětech-dost výstižné:))) snažím se hodně pít, furt jedu ve fenyklovém a kojícím čaji, do toho ovocné čajíky a minerálky. Jestli se to nezlepší, tak přesně v 6ti měsících najíždím na příkrmy, ty dva týdny už to vydržím. Jinak tak až za měsíc.

uf tak jsem si postěžovala a jdu rychle přelouskat co u vás nového, než se mi Víteček vzbudí.
zatím pa K+V

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 08.11.05 10:42

Světlano samotnou bramboru jsem nedávala, začali jsme mrkví a pak jsem hned dala kombinaci mrkev + brambor.

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 08.11.05 10:47

Františka sezení taky moc nebere, ale chtěla jsem zkusit, jak se mi tam v bundě a ve fusaku vměstná… Jiank jízdní vlastnosti drivera jsou super, to souhlasím, s odaretovaným předkem skvělý do města, zaaretovaný kolečko dobrý na polňačky a tak. O golfáčích uvažuju, sice je to na zimu, ale kámoška s nima odjezdila celou loňskou a letos je bude mít taky a dítě nijak netrpělo.
Děkujeme za gratulaci a zdravíme Kačku.
Pa ET

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 08.11.05 10:48

Ahojte kolektive:-)

Moje dítě mě dneska vypakovalo z postele v sedm, po víc jak hodinovém protestu v postýlce, takže mám oči jak angorák. Já se ho snažím udržet v posteli do normálního vstávacího času, protože jak ho vytáhnem dřív, tak do hodiny zas spolehlivě vytuhne. No dneska mě převezl, dal si pět minut po koju a statečně bděl až do teď, kdy jsem mu zazpívala V dáli za horama stojí chajdáá málááá..no a už neví, jak to s tou chajdou dopadlo.

Mám poslední dny podezření na nějaký další sviňák zub, Mates je jakýsi ukňouranější, každý den pátrám, ale ještě nic.

ET - hm, taky trochu řeším naše vozidlo, každej, kdo Matesa vidí, říká, jé, on je veliký, to se vám tam za chvíli nevejde, že?
Já teda myslím, že zimu odjezdíme i s fusakem a kombinézou, na délku ještě máme hodně rezervu a na šířku uvidím. S fusakem už jezdím, mám jen takový manšestrový s umělým chlupem, takže budem jezdit i v kombinéze.
Hm, máme nějaké svalnaté chlapy, nebo co:-)))

SVĚTLANA - ad brambora, já si myslím to, co ty, taky ji samotnou nebudu dávat. Dojedem týden mrkve, pak udělám týden brokolice a podle výsledků k jednomu z toho přihodím kousek brambory a hotovo. Alergici nejsme, tak to doufám bude v klidu.

Btw s papáním jsem Matýska včera asi přechválila, včera jsem do něj vpravila asi jednu lžičku, kterou za ublíženého řevu spolknul. Tak jsem ho neterorizovala, ať si hned ze startu neudělá trauma ze žluté papací lžičky:-)

Holky, kterým už baští prckové normálně, za jak dlouho si na to zvykli a snědli větší porce? Já si říkám, že když u toho bude vyvádět jako včera, tak to na nějaký den stopnu a zkusím později, co myslíte?
I když osobně v tom vidím spíš ty zuby, než nechuť k mrkvi:-)

ad PLÍNY - hm, taky to zrovna řeším. Jedem už dlouho ve velikosti 4, měla jsem Rossmanky, ty v noci občas taky nevydržely. Teď mám oranžové Pampers a taky jsme ráno převlíkali. Já uvažuju, že snad koupím jeden balík 5 a vyzkouším, jelikož Matýskovy michellinovské nožky prostě do čtyřek už moc nepadnou..:-)
Podle váhy se moc neřídím, to nám od začátku jaksi nevycházelo. Navíc u nás v Intersparu mají od zejtra na Pampersky acki, tak to testnu a dám vědět.

Hm, tak Matýsek zas statečně naspal celou půlhodinu, jsem štěstím bez sebe. No aspoň je tu dneska sluníčko, taky máte depky z hnusného počasí??

Jó a prosím prosím, kdo psal, že má Ebena s Krtkem (Světli?), můžu poprosit o reference? Jestli tam jsou i nějaké zpívánky a tak?

HALUMA - díky díky za tip na říkanky, to by mě blba nenapadlo, hledat je přímo tady..:-)))) Jsou tam přesně ty, co jsem hledala, už vím, jak končí Byl jeden domeček:-))
A když už tak jsem v těch říkankách, nepamatujete si někdo takové ty hity táborových ohňů, jako Tři citrónky, Na kopečku v Africe, Tam dole u řeky…? Řečeno panem Kaplanem, „jsem starej sklenóza, mám paměť díravou jak zedník..“

No, Matýsek vystupuje ze sedačky, tak ho jdu chytat, pa a hezký den všem!

Linda a Matýsek

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 08.11.05 10:57

Ahojka Kristy, klidně to krizovka může být, nám ty spurty taky neseděly podle tabulek, všechno jsme měli dřív:-) Já naštěstí o laktační krizi nevím, jen jednuo v noci si pamatuju, že se mi mlíko spouštělo jaksi pomaleji, než obvykle.
Ta vydrž a kdyby nic, tak už máte na mrkvičky taky věk, buď v klidu, tys toho nakojila ažaž:-)
Pusu Víťulkovi, taky jsem dneska trajdat, jdu se dobíjet sluncem:-)

Pa L.

Jo říkaly jsme si s Katkou, že se domluvíme s Radmilou a svoláme nějaký srazík do MC. Minule jsem nedorazila, páč jsem sms objevila až s křížkem po funuse, byli jste tam??

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 08.11.05 11:00

Tak už jsem vše přečetla, teda, ta vaše dítka jsou ale šikovná! u nás sedění zatím není, leze dozadu, a zuby nikde.
Et, Jazzi-taky mám dost chaos v tom ovoci a vůbec v příkrmech - chjo, nějak se mi do toho nechce. Asi to budu brát taky ěkně postupně po týdnu.
Tady je krásně, sluníčko, hurrráááá:-))))))
dívali jste se včera na výměnu manželek na ty 4čata? to je teda síla, nedávnbo o nich byl v TV také dokument. Ta paní je ale moc sympatická, moc jí fandím.
Tak Víteček už je vzhůru a buší do klávesnice tak ahoj všem a krásný den. k+v

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 08.11.05 11:22

ahojky, dík za útěchu:)
taky jsme v MC nebyli, napsala sms ten večer předtím a už jsme něco měli v plánu jiného. ty materiály mi vzalaPája, byla jsem za ní v Napajedkích minulý týden a o srazíku mi říkala, tak se těším:) otázka je, kdy to bude. pa k.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »