Květňátka 2005 - co se s námi a v nás nyní děje?

Těhotenství
  • zuzicak
  • 04.11.04

Moje milé spolutěhulinky, jak jsem již předeslala v našem posledním deníčku, budu to opět já, kdo se ujme našeho (tuším už 5.) deníčku. Přemýšlela jsem, jak ho pojmu tentokrát a přišlo mi fajn zase po delším čase zveřejnit, co se s námi a v nás dělo, děje a bude dít v následujích týdnech. Ať víme, co nás čeká a co dělá to naše robátko. No prostě jak jsme na tom.

Některé z nás mají těhulkovskou literaturu nebo prochází stránky na webu a čteme si, co je zrovna aktuální, ale myslím, že pro jiné těhulky z našeho květňátkového klubíku je náš deníček, resp. naše setkávání, jediným zdrojem informací a inspirace. A myslím, že ani nám ostatním nebude vadit, když si některé věci přečteme vícekrát a třeba objevíme i něco nového, o čem jsme nevěděly..

Jako vhodný týdenní rozptyl jsem vybrala 12. až 17. týden těhotenství(tj. 10. až 15. týden stáří našeho mimíse). Je to hlavně proto, že jsme rozptýlená skupina a chci, aby každá z nás našla to své.. Ale myslím, že neuškodí ani se podívat do minulosti :-) --------------------------------------------------
12. týden těhotenství (10. týden stáří plodu)
Na konci tohoto týdne se začíná zpomalovat rychlost růstu plodu. Už vypadá jako miminko a jeho malý mozek přijímá zprávy z okolí. Pomocí spec. přístroje můžete slyšet srdce svého miminka - jeho tep je dvakrát tak rychlý než váš. Velikost paží je už ve správném poměru vzhledem k tělu. Nohy jsou zatím krátké a nejsou tak dobře vyvinuty. Miminko se dokáže ohnout, natáhnout, zavřít a otevřít dlaně, zvedat hlavu, polykat a mračit se.
Močové ústrojí funguje a tak velkou část plodové vody bude pro příště tvořit moč miminka. Placenta se již plně vyvinula a plní svoji funkci - nahrazuje plíce, ledviny, játra i trávící a imunitní systém.

Nebezpečí potratu se snížilo téměř na nulu.
Většina maminek přestává mít problémy s ranní nevolností. Děloha už přesahuje přes stydkou kost.

Po 12. týdnu běžte k zubaři - v těhotenství hrozí úbytek vápníku, a také vaše dásně mohou více krvácet. Navíc je nutno vyplnit v těhotenské průkazce příslušnou kolonku o návštěvě zubaře.
Při sportu byste se měla vyhnout všemu, při čem můžete spadnout. Nebojte se cestovat. Spěte na levé straně.

Nekoupejte se v horké vodě, teplota vyšší než 38,9°C může vést k poškození miminka, takže ani žádná sauna není pro budoucí maminky vhodná. Pozor na kontakt s domácími zvířaty.

13. týden těhotenství (11. týden stáří plodu)
Začíná druhý trimestr. Riziko potratu se snižuje téměř na nulu. Pokud jste tak ještě neučinila, oznamte radostnou novinu budoucím babičkám a dědečkům - určitě budou mít radost.
Už byste se neměla cítit tak unavená. Odezněly i ranní nevolnosti, nebo vás již brzy přestanou trápit. Užívejte si druhý trimestr - bývá ten nejpříjemnější. Takže pokud můžete, vyjeďte si na dovolenou - po porodu to hned tak nepůjde.
Pozor, abyste nepřibírala příliš rychle - stačí půl kila za týden - záleží na tom, kolik jste vážila před těhotenstvím. I když je výživa v těhotenství velmi důležitá, neznamená to, že budete jíst za dva.

Můžete mít velmi živé sny - o těhotenství, o dítěti, ale i o něčem jiném, některé šťastné, jiné spíš noční můry. Odráží se v nich strach z neznámých změn vašeho života, které vás čekají, a také strach z toho, jak to vše zvládnete.
Začínají se výrazněji měnit prsa - mohou v nich být více vidět žíly, některým maminkám ztmavnou dvorce bradavek a zvětší se. Může se začít vylučovat první „posel mléka“-kolostrum. Nesnažte se jej vymačkávat, stačí zaschlé kolostrum jemně omýt čistou vodou. Péče o prsa je v těhotenství velmi důležitá, stejně tak jako péče o pokožku břicha.

Miminko začíná močit a má již některé reflexy, které bude mít po narození - když se dotknete jeho ruky, sevře ji v pěst (totéž na nohou), když se dotknete jeho očních víček, stisknou se. Uši jsou na svém místě. Základy všech 20 mléčných zubů jsou již připraveny.

Káva a další - kofein se dostane přes placentu do těla miminka a může mít vliv na jeho metabolismus vápníku, může také zvýšit pravděpodobnost dýchacích problémů po narození.
Nezapomeňte cvičit (příprava na porod, silnější svaly lépe zvládnou narůstající váhu - méně bolestí v zádech apod.).

14. týden těhotenství (12. týden stáří plodu)
Maminka
Těhotenství na vás už začíná být znát. Nastává čas koupit si nějaké těhotenské oblečení. Kůže na bříšku se napíná a je proto potřeba o ni dobře pečovat. Některým maminkám se vytvoří tmavá pigmentová čára - linea negra. Mohou se měnit i dvorce bradavek - tmavnou, jsou větší. Tyto změny po porodu vymizí. Naopak péče o pleť například na obličeji je podstatně jednodušší. Velký vliv mají hormony - mnoho maminek má v těhotenství krásnou pleť.

Pozor na rentgen apod. žádné množství radiace není bezpečné. I když už minulo to „nejnebezpečnější“ období - první trimestr - stále dávejte pozor na léky, které byste případně musela brát. Pečlivě vždy prostudujte příbalový leták a nebojte se zeptat, zda je možno jíst daný lék v těhotenství. U většiny „běžných“ léků existuje varianta, kterou je možno jíst i v těhotenství.

Miminko
Vaše miminko ve 14 týdnu těhotenství již začíná nacvičovat na svůj život mimo maminčino bříško. I když bude jeho pobyt uvnitř ještě poměrně dlouhý, takže má na „nácvik“ dost času. Začíná spát, budí se, cvičí, otáčí hlavou, kroutí prstíky a otevírá a zavírá pusinku. Také již čurá do plodové vody, kterou polyká a „dýchá“ ji - plíce se na ní cvičí.
Hlava je ve srovnání se zbytkem těla stále ještě příliš velká. Tvoří přibližně jednu třetinu celkové délky. Pohl. orgány jsou plně vyvinuty - děvčátka mají ve svých vaječnících přibližně 2 mil. vajíček, po porodu to bude už jen milion a v 17 letech asi 200 000. Oči se přesouvají více do středu obličeje (z počátku byly spíše po stranách. Krk je delší.

Tatínek
Tatínkové se mohou cítit odstrčení - všichni se baví jen s maminkou o budoucím miminku a o těhotenství. Zkuste tatínka zapojit - naplánujte, co bude potřeba změnit v bytě, jak jej na miminko nachystáte.

15. týden těhotenství (13. týden stáří plodu)
Miminko
Kůže plodu je v patnáctém týdnu těhotenství ? tedy 13. týdnů po početí ještě stále téměř průhledná. Kosti už jsou sice o něco pevnější, ale stále jsou to spíše chrupavky. V této době se vyvíjí se množství svalů. Plod se začíná v děloze aktivně pohybovat, i když jeho pohyby nejsou zatím řízeny mozkem. Na koncích prstíků už se objevují otisky prstů.
Dítě je vyživováno přes placentu. Ve střevech se vytváří vrstva nazvaná meconium) Dochází k dalšímu vývoji plic. Vytvářejí se potní žlázy. Játra a slinivka začínají fungovat. Ústa mohou začít provádět sací pohyby. Dítě polyká a také dýchá plodovou vodu. Na hlavičce plodu jsou vytvořeny vlásky (lanugo).
Již je jasně rozlišeno pohlaví, vnitřní i zevní pohlavní orgány jsou již vytvořeny, i když na ultrazvuku ještě stále není vidět. (stejně se vás už každý bude ptát, jestli už víte, co to bude)

Maminka
Teď už přibíráte pravidelně. Bříško pomalu roste a pokud jste byla zvyklá na obtažené kalhoty, můžete začít mít problémy. Na druhou stranu každé bříško je jiné a tak se může stát, že spíš budete přemýšlet, kdy už to na vás bude vidět.
Tmavnou mateřská znaménka a může se objevit tzv. linea negra ? už jsme o ní psali v minulém měsíci. Dobře o své bříško a poprsí pečujte.

16. týden těhotenství (14. týden stáří plodu)
Na hlavičce plodu je jsou vytvořeny jemné vlásky (lanugo). Pohyby plodu jsou na ultrazvuku naprosto zřetelné. Ruce už jsou dostatečně dlouhé, si je miminko mohlo chytit. Nedělá to ale zatím vědomě, pouze pokud se náhodou setkají. Vnější pohlavní orgány se blíží svému charakteristickému vzhledu. Kromě pohybů končetin a celého těla začíná dítě procvičovat i obličejové svaly ? mračí se a dělá grimasy.

Zpravidla jsou prováděny krevní testy na poškození plodu (zjišťuje se pravděpodobnost rizika Downova syndromu, defekty a Trisomy 18). Po pozitivních nálezech bývá občas prováděna amniocentéza (odebrání plodové vody za účelem testů abnormalit chromozomů).

Maminka
I když je ještě velmi brzo, některé maminky se mohou již nyní dočkat prvního pohybu svého miminka. Nejspíš si ještě nebudete jistá, jestli je to opravdu ten první pohyb, nebo jde jen o zažívání. Na druhou stranu, stále ještě máte čas ? takže se nenervujte, pokud své dítě ještě necítíte.

17. týden těhotenství (15. týden stáří plodu)
Miminko
Kostra je tvořena z pružné chrupavky a teprve později ztvrdne. Okolo míchy se začíná vytvářet myelinový obal ? ochranná tuková vrstva, která usnadňuje předání zpráv do mozku a z mozku. Oči začínají být citlivé na světlo. Dítě může vnímat některé barvy a světlá místa, která přicházejí přes břišní stěnu. Oči jsou stále ještě pevně zavřeny a schovány za očními víčky.

Maminka
Narůstající bříško už může změnit vaše těžiště, takže se můžete pohybovat poněkud nejistě. Noha by v tomto období měla být stabilní (rozhodně nenoste žádné vysoké podpadky).
Pokud máte příležitost (a peníze), vydejte se na dovolenou. Nevolnosti jsou dávno pryč a bříško zatím není ještě tak velké, aby vám při cestování překáželo. Později už to možná nebude tak jednoduché. Jen vyberte vhodné místo a aktivitu pro dovolenou. Dlouhé vysokohorské tůry rozhodně nejsou na místě, zvlášť, pokud ještě trpíte větší únavou a spavostí. Nejlepší je dovolená někde u vody ? plavání totiž patří mezi nejvhodnější sporty pro budoucí maminky. Dávejte si pouze pozor na velké výkyvy teplot. Vzdálenější destinace s sebou mohou přinášet i jiná rizika, která se normálně kompenzují očkování ? ale to pro vás nyní nepřipadá v úvahu.

Autor článku: Hana Holoubková

Doufám, že to pro všechny bylo milé čtení a už se těšíte na další část :-)
Pěkný zbytek dne a nádherný a pohodový víkend přeje všem,

Zuzka

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.04 20:48

Skvělééééé,
Hned jsem to tady cetla tatinkovi aby jsme vedeli jak na to jsme. Jak to prosim te vsechno stihas tak obsáhlý deníček a ještě spoustu tvých aktivit. Ja se zmuzu tak leda na to jit do prace a dom a obcas jeste treba chvilku zehlit ale jinak nic moc. U me zatim unava nepolevuji nebo spis jsou velke vykyvy nekdy bych mohla " skaly" prenaset :-))) a nekdy bych neunesla ani mravence¨.-))). Super deníček myslim ze je dobre vzdycky si v denicku pripomenou jak na tom jsme ale hlavne jak jsou na tom cvrckove ahojky a krásný večer Hanka(nepřihlášena hanka29)

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 05.11.04 06:58

Ahoj Zuzi, díky za nový deníček, fakt nechápu, jak to stíháš! Přesně jak psala Hanka-někdy jsem úplně čilá a plná energie a třeba dnes a včera jen spím a spím…
Takže víme, co se uvnitř děje, v pondělí jdu na UZV, první genetický, jsem trochu nervózní a na druhou stranu se těším, že toho broučka uvidím v „akci“. Držte mi palečky, ať to dobře dopadne, pak vám v pondělí dám vědět.

Kristýna 12+6tt.

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 05.11.04 08:33

Ahoj holčinky,

musím předem raději říct, že hlavní stěžejní část jsem jen překopírovala a upravila (proto je tam i jiná autorka :-). Ale přišlo mi to pěkné, tak jsem z toho udělala deníček.. Takže to zase tak dlouho netrvalo, naštěstí :-)

My byly včera s Cassou za kamarádkou v Průhonicích a daly jsme si hodinovou zdravotní vycházku v průhonickém parku. Bylo to super a Cassa se úžasně vylítala, vlastně jsme ji viděly, jen když jsem ji zavolala,abych ji zkontrolovala, že je celá :-) Pak jsme šly ještě na supr véču do Grosseta a poslala jsem tam atletíkovi rizoto s hříbky a parmezánem. Myslím, že si dal stejně dobře do nosu jako já :-) Takže příjemný večer, jen pak když jsem přijela domů, tak jsem byla úplně zmožená a už jsem nic neudělala…

Hani - já na kurzy v Praze chodit nebudu. Počítám, že od ledna budu většinu času trávit už v Bílině, tak budu hledat něco tam.. Akorát nevím kde.. S dárkama jsem na tom velmi podobně, ale včera jsem koupila svůj první - pro tátu. Sám si ho ale vybral a objednal, tak ani nevím, jestli se to počítá :-)
Už se těším na tvé fotky za svatby. Hlavně mi vyfoť tu kytku na auto, na tu jsem fakt dost zvědavá :-) Ale i na ostatní :-)
A bříško mi přijde, že pomalu roste. Že už o něm tak nějak víc vím. No udělám o víkend taky foto a pošlu do sbírky :-)

Leni - to je fajn, že je mimís v pořádku, ale ty čípky musí být pěkná otrava, co? Když ti vypočítali 15tt, tak ti museli dát i nový TP, ne? Kdyžtak mi ho pošli, ať můžu aktualizovat naši tabulku :-) Zatím mám u tebe 17.5.
A držím palečky, aby se žaludek konečně uklidnil. Už je skoro na čase :-)

Tak pa a pěkný páteční den!!
Zuzka 13+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.04 08:45

Zdravím těhulindy,

Zuzko super deníček, už ho tisknu, abysme doma měli přehled:-)). Hrozně mě čtení těhle věciček baví, každý ráno nastuduju mail, co mně chodí z Rodiny a kolegyním ohlásím, že náš prcek už má otisky prstů či ohýbá kolínko:-))

Kristýno - držím palce na ultrazvuk a očekáváme podrobný popis. Ať víme, co nás čeká a nemine:-))

Mně je pořád fajn, jediný „těhotenský“ příznak je zvýšená únava (včera jsem neviděla ani zprávy, mám vyšší spotřebu spánku než průměrný kojenec), těhotenská zácpa (díkybohu za máminy kompoty) a dost často mně bolí hlava. Přitom předtím jsem na to nějak extra netrpěla. Akorát doporučené léčebné rady - „vyvětrejte, zhasněte a spěte“ se v práci poměrně těžce realizujou. Takže občas docela blbý. Ale prý by se to taky mělo zlepšovat.

Včera nám do schránky přišel katalog jednoho hypermarketu plnej hraček a musím říct, že bylo docela zábavný si to prohlížet. Na první dvoustránce byly hračky pro ty úplně nejmenší, takže jsme se rozhodli, že jestli dopadnou na konci listopadu tripple testy dobře, za odměnu něco prckovi koupíme. Pošilháváme po hrazdičce, je tam za docela dobrou cenu.
Doufám, že přítel do Vánoc ještě zmoudří,
zamiloval se tam do obřího jeřábu na dálkové ovládání a je odhodlán ho zakoupit.:-)) Zřejmě má intenzivní pocit, že za pár let, až prcek doroste do toho správnýho věku, nebudou už se jeřáby vyrábět:-) Do našeho 1+1 to bude úplně super.

Jdu tvořit hodnoty. Zatím pa
LenkaM

nat02
Závislačka 2786 příspěvků 05.11.04 08:55

Super :-) vzdycky je dobre vedet co se deje.a soouhlasim s holkama,taky mam nekdy chut pokacet les a jindy jen zalezt a spat :-)))

ZUZ-v galerii mas fotku te moji kytky,snad tam jde aspon trosku videt.

vsechny chodite na geneticky ultrazvuk a ja o nicem nevim…ja jdu na kontrolu 15/11 a tenhle tyden jsem byla na odberech -jenom jedna ampulka.takze budu 14+2 tt, to uz se dela geneticky utz? porad mam v tom maglajz, ale nic mi neni takze predpokladam ze doktor vi co dela. beztak je tech kontrol na me az moc…

sefka mi dneska jen tak v pohode rekla ze je asi nemocna…tak jsem ji rekla ze bud pujde domu ona nebo ja, ze nesmim onemocnet. takze ted sedim v druhem kanclu,coz ma sve vyhody,protoze jsem na netu :-) chacha…

nat

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 05.11.04 10:41

Ahojka Nat,
buď v klidu, jak to tak tady pročítám, tak každý dr. má termíny vyšetření jinak. Já jsem měla základní odběry (toxo, skupina, štítná žláza atd.) někdy v devátém týdnu, pak jen normální kontroly a dvakrát UZ. Na další poradnu jdu za 14 dní, to budeme v 19. týdnu, a o genetickém UZ a AFP testech ani slovo:-)
Ale doktor asi ví, co dělá:-))

Pěkné těhu všem přeje
Linda+Vetřelec 16+4

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 05.11.04 14:48

Ahojky,

taky jste všechny tak líné při pátku jako já? Jen vzhlížím k hodinám, ať se to pomalu odvleče a můžeme jet s Cassou domů :-)

Večer chci jít plavčit, tak jsem zvědavá, jak budeme s atletíkem vypadat v plavkách :-) Snad se do nich ještě vejdu…

Leni - bolení hlavy já teda naštěstí měla jen jednou a bylo to úděsné. Naštěstí to bylo večer, takže jsem si šla prostě lehnout a druhý den bylo vše OK. Ale uznávám, že hodit si šlofíka v práci by asi nešlo :-) Na hračky také pomalu koukám. Jen u té hrazdičky si ji pořádně prohlédněte. Některé mohou být děťátku nebezpečné. Četla jsem nedávno o 1, kterou prodávali v Tesco, že byla skoro mimísovi nebezpečná (chyběli zámky na spojnicových kroužcíhc nebo se prstík mohl dostat do vrtulky pařrníku a tak)…

Nat - kytka je moc pěkná, psala jsem ti už vzkazík k fotce :-) S tím gen.UZ taky nevím, kdy mě naněj dr. pošle. Zatím o něm vůbec nemluvila..

V pondělí tady nebudu, takže předem hlásím"áčko". Jdu dopo do školy a pak do poradny. Jsem zvědavá, co se nového dozvím.. NO a jelikož nechám Cassinku doma, tak pak popádím dom, aby Hance nezničila celý byt :-)

Zuzka a atletík 13+5tt

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.11.04 20:37

Krásný deníček,
i když už čekám druhé dítě, stejně se pořád pídím po informacích a takhle krásně po týdnech je to skvělé. Díky.
K minulému deníčku a tamní korespondenci-
Piki-fakt budu mít těch býků až nad hlavu. Manžel je skvělý, syn byl, teď má šíleně zlobivé a vztekací období, tak jen doufám, že ho to přejde do května a bude pohodový jak manžel.
Bakoule-nejsem si jistá, jestli si tohle přečteš, ale mrzí mě co se stalo. Ale nevěš hlavu-spousta mých kamarádek přišla o první dítě a pak měly klidně i 3 naprosto zdravé dítka.Někdy mám pocit, že přijít o první dítě začíná být v téhle době snad normální.Věřím, že příští rok nahlédneš na naše stránky a budeš už pěkne kulatá.

Nat-já jsem u prvního-i teď- brala vitamíny Gravital. Má to doktor v ordinaci, sice to nevnucuje, ale zdály se mi být dobré. Co jsem srovnávala, tak měly tak akorát obsah vitamínu atd.Mamavit byl slabý a Materna zas moc přehnaná.Beru ho každý den a syn měl 3,45. Normál.Tak uvidíš.

Jinak těhotenské oblečení zatím řešit nemusím, i předtím mi břicho narostlo až po 4 měsíci a to mám ještě chvíli čas.Měla jsem gatě na gumu a tu jsem povolovala. Jinak jsem to zvládla s normálníma věcma.
Teď už jsem si nechala ušít těhotenskou halenu-teda ještě se šije, jsem zvědavá kolik to vyjde.U nás se toho totiž moc koupit nedá.Po kalhotech jsem se zatím nepídila-švagrová mi slíbila půjčit, tak mi to snad nebude velké-ona je větší a pevnější.

TAk pohladte bříška a mějte se hezky

LISET 11+5

Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 07.11.04 19:41

Ahoj Zuzi a všechny ostatní těhulky a bříška, omlouvám se za výpadek, ale zase blbne net. Co jsme se připojili přes WIFI tak si s náma počasí dělá co chce. Jinak, pořád čekám - tentokrát na výsledky z Prahy. Už takhle čekám 5. týden. Snad v úterý. Už bych strašně chtěla vědět, jak na tom s rybičkou jsme.
Mějte se moc hezky.
Jo, teď jak to píšu, tak u nás sněží jako blázen - že by konečně zima?
Esterka

evitka
Kecalka 409 příspěvků 08.11.04 10:20

Ahoj spolutěhulky,
hlásím se po třítýdenní pauze! Byla jsem nemocná - chřipka a našli mi streptokoka, tak jsem musela brát antibiotika:-(( Ale byli to nějaké, které neublíží prckovi, tak snad bude vše O.K.
Minulý týden jsem byla v poradně a dostala jsem těhuprůkazku. Nesla jsem jim tam ranní moč na vyšetření přítomnosti bílkoviny nebo cukru - vše O.K. Měřili mi tlak, velikost pánve, odebírali mi krev, zrovna mi vyšel i termín udělání cytologie, no prostě jsem tam byla pěkně dlouho. Hned druhý den jsem šla na genetický ultrazvuk, který se dělá ve 13.tt. Pan doktor ho dělal ještě vaginální sondou a tak bylo vše nádherně vidět - prcek už vypadá jako malé miminko, má prstíčky, svíral je do pěstiček, šklebil se a otvíral pusinku. Bylo taky vidět bijící srdíčko, páteř, a žaludek. Pan doktor prckovi spočítal prstíčky, změřil nosní kůstky, množství tekutiny v zátylku, kouknul na páteř, no a vše je v pořádku! Měla jsem velikou radost a byl to opravdu silný zážitek koukat miminku do obličeje! A to má teprve 9 cm a asi 8 dkg, ale vypadá už fakt tak moc miminkovsky, byla to nádhera.
Na další ultrazvuk půjdu někdy ve 20tt a do poradny za měsíc. To se prý bude nabírat krev na tripltesty.
Jinak se cítím pořád dobře, chodím cvičit nízký aerobick, ale už mám vyhlídnuté cvičení pro těhulky, jenom nevím, kdy začnu:-))
Z kalhot už mi jsou už jen jedny jediné, naštěstí ty černé s pukem, které tak ráda nosím do práce. Už jsem koupila první těhukalhoty - džíny se zvýšeným pasem v La Halle, protože normální džíny už se v pase opravdu nechytají:-)) Jinak nosím sukně a šaty, ty mi ještě snad nějaký čas vydrží:-))
Doma máme boží dopuštění, bydlíme teď v podkroví a rekonstruujeme přízemí, kde jsou vytrhané podlahy, vysekaná elektrika, dělá se nové topení, takže paráda. Ale až se miminko narodí, bude to tam už dávno hotové a hezké a moderní, no moc se těším!
Jinak to, že jsem těhu už ví všichni blízcí i kamarádi, už jsem to řekla i v práci, takže se teď všichni ke mně chovají moc hezky, jako bych byla z cukru:-))
Musím si pak dočíst minulé deníčky, abych věděla, co je u vás nového! Doufám, že jsme všechny první trimestr úspěšně přežily a teď se už budeme jen kulatit a kulatit až budeme nejkulatější na světě:-)) No já zatím přibrala asi 1-2 kila, takže to ještě jde, jsem zvědavá, na kolik kilo navíc celkem mi čeká! Ale to se pak určitě shodí, hlavně aby mělo miminko všechno co potřebuje a narodilo se plné síly.

papa Evitka 14tt

Pepona
Nováček 7 příspěvků 08.11.04 10:32

Ahoj těhulky,
jsem ráda, že se tady vše tak popisuje. Jsem ve 12 týdnu. Bohužel jsem se nikde nedočetla, jestli má někdo stejnou náladu jako já. Místo abych se radovala, mám ze všeho strašný strach. Jestli bude mimík v pohodě, jestli to všechno zvládneme s manželem. A hlavně ta moje práce. Mám strašně ráda svou práci a hrozně mě mrzí, že ji opustím......straš­ně žárlím, na toho kdo tu bude za mě......
Jinak mimi je snad zdravotně v pořádku, těhotenské stavy přetrvávají, ale to vše zvládáme…
Můžete mě někdo potěšit a přesvědčit, abych se konečně začala radovat?
Děkuji, spolutěhule:))))))))

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 08.11.04 10:45

AHojky, musim te trochu uklidnit taky mam obavy jstli to vsechno zvladnem jetsli j ecvrcek v pohode a tak. Vcera jsem si poustela nejake video z porodu a taky me pri tom neblo nejlepe a dost sebojim. rejde me to vzdycky kdyz vidim jednoho klicinu u nas v baraku je mu rok a pul a je naprsto skvely proste takovy rozuma a chytrolin. Tak pak se ujistim ze moc cvrcka chci a ze se neco vytrpet musi. Nastesti nebo bohuzel jsem na tom lepe z praci nez ty me ta moje desne neba takze uz se tesim jak z ni vypadnu.
Ja myslim ze az se cvrcek narodi tak si budeme chtit vychutnavat neco jineho nez praci a kdyby se ti presi jen styzkalo myslis ze by jsi nemohla chodit treba na dva dna?. Preji krasny a pohodovy den Hanka

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 08.11.04 11:27

Ahoj holky, tak jsem zpátky od Dr. No musím říct, že jsem trošku zklamaná. Rána byla na UZV nějaká doktorka, která to brala jak na běžicím pásu a stačila si u toho vykládat se sestrou. Řekla, že to zkusíme přes břicho, ukázala mi ho tak na 15 sekund, řekla:Srdíčko vidite? Já na to, že ne, tak mi ho ukázala na obrazovce. Přes to břicho to bylo miň vidět než vaginální sondou. Nesměle jsem se zeptala, jestli by se neměl nějak hýbat, ona mě odbyla, že já taky přece někdy spím, tak mimi spí taky…A na můj dotaz, že Dr. minule říkal, že bude genetický uzv řekla, že na to je ještě dost času, to bude příště…No, snad to bude v pořádku, byla jsem celý víkend nervozní, ale srdíčko mu bije, asi fakt jen spinkal a má asi 7 cm.
a u mého Dr. byl pěkný frmol, nějaké akutní věci, takže když jsem mu řekla, že jsem v pohodě a nic mě netrápí, jen rychle zkontroloval děložní hrdlo pohmatem, prý dobré, krásně uzavřené. Domluvili jsme se, že mi neschopenku napíše kdykoli budu já chtít.A byla jsem tak zblblá, že jsem se ani nezeptala, jak mi dopadly krevní testy a jakou mám vlastně skupinu a Rh faktor - minule před měsícem ty výsledky ještě nebyly.
Ale jinak vše OK, zase jsem se upokojila a slíbila si už po několikáté, že se nebudu stresovat :-)
Jinak pro Zlíňačky - v pátek jsem kontaktovala pí Dorazilovou v Malenovicích, co vede předporodní kurzy. Otvírá dva nové pro TP duben - červen 2005, 27.11. a 2.12., budou bývat co 14 dnů 3 hodiny ve čtvrtek. Ale hlavně už jsou skoro plé, tak si pophněte, abyste se vůbec stihly někam přihlásit, asi to bude obdobné všude.
Tak holky a já si zajdu na oběd a pak se vrhnu do práce, zas tu jsou nějaké průšvihy, ale vytočit se teda nenechám ! :-)))
 K.

evitka
Kecalka 409 příspěvků 08.11.04 11:54

Ahoj Kristian,
tedy přístup té doktorky na UZV nic moc! Jsem ráda, že doktor, ke kterému mě na UZV posílá moje doktorka, je sám od sebe velmi příjemný, monitor je celou dobu otočený tak abych viděla, a hlavně vše mi aniž bych se ptala sám povídá a ukazuje na monitoru co kde je zrovna vidět a hned dodá, jestli je to tak v pořádku.
Nejsem vůbec průbojný typ, takže sama bych si ty informace asi vydupat neuměla.
Tak ti držím palce, aby tam příště byla nějaká příjemnější doktorka! A kdy tam jdeš příště? Genetický ultrazvuk se právě dělá kolem 13.týdne, aby se včas odhalily případné závažné vady plodu včas, takže jestliže ti řekla, že až příště, tak asi viděla, že je všechno v pořádku a podrobně to zjistí až pak. Ale nevím, nejsem odborník.
Držím palečky! Evitka

kristain
Závislačka 2733 příspěvků 08.11.04 13:41

Ahoj Evitko,
ten UZV slouží pro všechny pacientky různých doktorů a u něj se různě doktoři střídají. poprvé mě dělal pod dozorem zkušené doktorky mladý kluk, asi starý jako já, který se to teprve učil a to nevím, kdo byl zpocenější víc :-)) Podruhé šel se mnou můj dr. a to bylo super, bylo to okolo oběda a nikdo tam nebyl, krásně mi vše ukázal. No a dnes tam byla tato doktroka, ne už moc mladá, snad zkušená,…ale čekala jsem, že bude měřit nosní kůstku a tloušťku kůže na krku atd. co jsem vyčetla na netu a ono nic :( ale zas nějak zklamaná nejsem, už jsem to rozchodila, rozhodně stres ze mě opadl, vím, že zlatíčko žije a roste a určitě je zdravý! Pak jdu až 1.12. na triple testy, o UZV nepadlo ani slovo, ale fakt můj Dr. toho měl dnes dost. Po mě šla jiná maminka a asi se jim něco nezdálo, tak k tomu i volali mého Dr aby se na to mrknul, to jsem jí teda nezáviděla…Takže myslím, že u nás je to dobrý.
Tak holky a přeju také Vám všem, ať to dobře dopadne!
Ještě jsem se chtěla zeptat, kdy vlastně končí první trimestr? Každý zdroj uvádí něco jiného. Někdo říká 12 týdnů, moje chytrá kniha 13 týdnů a třeba na rodině online to mají ještě jinak. Chodí mi denně mail, co se v bříšku děje, a tam mě furt označují za první trimestr a to jsem už 13+2. Tak jak to teda je?

Pepona
Nováček 7 příspěvků 08.11.04 14:18

Ahoj Hanko, trošičku se mi ulevilo. Vím, že pak asi bude vše jiné. Ale pořád si to neumím představit jak jiné. A to je asi to co mě děsí. Do práce na pár dní chodit nebudu moci, protože za mě vezmou náhradu. Dělám asistentku vedení ve stavební firmě a to by asi neprošlo, abych tady byla tak málo.
Nejhorší na tom všem je, že jsem i dost nepříjemná na svou rodinu. Rodiče a tchýně s tchánem nechtějí moc respektovat mé přádní, prozatím neprozrazovat můj stav. Chtějí se chlubit, že budou babičkou a dědečkem. Ale nechci, aby to někde říkali, chci to přeci říkat já, je to má radost…ach jo.
Manžel říká, že jsem na pěst.....asi má pravdu. Ještě, ža alespoň ten má pro mě pochopení:))))))
Také přeji krásný den a aspoň trochu pohodový beze strachu:)))))

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 08.11.04 15:18

Jo citim s tebou ze to chce udelat nejak a zda se ti ze vsichni to chtej udelat uplne jinek. Tenhle pocit moooc dobre znam zrovna vcera jsem vyjela na svou budouci tchyni kdyz mi nesla knizku o tehotenstvi pry uz k mikulasi tak jsem ji rekla ze se mela zepotat ze uz podobnou knihu mam. A pritom takova kravina mela jsem rici deekuji a jit se do ni podivat jenze ona me se… jen ji vidim proste jsem vyjela a to jsem vetsinou desny klidas a nic me nevyvede z miry ale hormony jsou asi svinstvo :-))). Jo taky ctu a kazdy rika ze to bude desna zmena ale ako to si musime pockat jeste nekolik mesicu no mozna uz v lednu unoru az nam pupiky nedovoli se poadne prevalit na postely ty zmeny zacnou :-))).
Ja se snazim si delat alespon radost ted zrovna jsem si vybrala krasnou svatebni kytku ikdyz jak rika muj nastavajici co s tak drhou kytkou kdyz ji druhy den vyhodis ale ja kytky obecne sztrasne miluji talk prece nepujdu na svatbu z lopuchem :-))) ze je za darmo :-)) krasny zbytek dne ja padim dom hrabat listi ahojky Hanka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.04 16:05

Ahojte těhulky,
taky přispěju svými zážitky z UTZ Byla jsem tam minulý týden., tj. v 13. týdnu. Vyšetřovala mě jiná doktorka, protože můj doktor tam nebyl. Byl to můj první břišní UTZ, doktorka nebyla moc výřečná, ale aspoň byla příjemná. Měřila nosní kůstku a něco za tím krčkem (přiznám se, že přesně nevím co:)). Ŕíkala, že je vše OK, ukázala mi srdíčko a žaludek. Prcek byl hrozně živý a musím, říct, že jsem měla přesně stejný pocit jako tady psala Evitka, přišlo mi to už jako hotové miminko, strašně mě to překvapilo:). Co se týče přístupu doktorů a hlavně sester, chodím do Podolí, plánuju tam i porodit, ale musím říct, že trochu váhám. Doktora tam mám super, sice takový mladý ucho (30-35), ale je hodně příjemný. O ostatním personálu se to ale říct nedá, sestry mi přijdou dost nabroušené a pořád mám z nich takový pocit, jako že je otravuju, takže nevím, nevím, jestli nepůjdu o dům dál:).Ale vůbec nevím kam. Na druhou stranu, na mrzoutské blbce se může narazit všude:).
Na příští UTZ půjdu až ve 20. týdnu. Příští týden mám jít ale poprvé do poradny (nevím přesně, co mě tam čeká) a týden na to na odběry ? tripple test (v 16. týdnu). Jak jste na tom vy s přístupem doktorů a sester? Jste spokojené? Chodíte někdo do Podolí?
Kristain- abych ti pravdu řekla, nevím přesně jak je to s tím UTZ ve 13. týdnu, podle mě se běžně dělá, ale když koukneš na tuto stránku http://www.capacz.cz/…y/pojist.htm, kde je seznam veškerých vyšetření, tak tam tento UTZ uvedený není - tak si s tím nelam hlavu. A s tím, že se mimčo nehýbalo, taky ne. Prostě mělo jenom půlnoc:)

Mějte se pěkně, Malinka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.11.04 17:59

Ahoj holky,

krásný deníček, ale mě už se to bohužel netýká. Minulý týden jsem potratila. V podstatě stejně jako před tím. Naprosto bez příznaků a na běžné kontrole mi doktor řekl, že to je špatný…a pak už to mělo rýchlý spád. Teď mě čeká spoustu vyšetření - krev, genetika…Ale budeme to co nejdřív (jakmile to půjde) zkoušet znova a doufám, že Vám budu moct co nejdřív napsat, že jsem těhulka…
Je mi z toho smutno, ale je to holt život. Držte palce, ať to potřetí vyjde tak jak má. Já budu držet palce Vám, ať jsou mimísové jak mají být!!! ;-)

Mějte se hezky, pa Jana Labofa

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 09.11.04 07:46

Ahojky,
je mi to lito a nevim co jineho rici jen ze ti vsihni budeme moooc drzet palecky aby jsi nam za chvili prisla rici ze je vse OK a ze ji tehule. Mej se krasne Hanka

nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.11.04 08:31

Dík za uklidnění :-) asi je vse OK jinak by nas honili po vysetrenich ze jo? :-)

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 09.11.04 08:49

Jani, je mi to také moc líto.. Ale nezbývá než si opět říct, že příroda ví co dělá a že by mimís stejně nebyl zdravý… Napotřetí to určitě vyjde!!!
Budeme držet všechny palečky a těšíme se už teď až nám přijdeš říct, že jsi těhulka! :-)
 Zuzka

evitka
Kecalka 409 příspěvků 09.11.04 08:49

Ahoj Jani,
tak to je velmi smutná zpráva… Cítím s tebou, musí to moc bolet na dušičce. Věřím ale, že nám brzy nahlásíš zase dvě čárky a že tentokrát to už bude všechno v pohodě! Držím palečky, ať ti vyšetření dobře dopadnou a můžete to začít co nejdříve zkoušet. Evitka

nat02
Závislačka 2786 příspěvků 09.11.04 09:04

AHOj holky…

nejdriv ze vseho ..
JANI- je mi to moc lito…clovek ani kolikrat nevi co rict. Jen ti preju hodne sily a cekame ze se ozves brzo jako tehulka .

tak jsem zase tady. v patek jsem sla driv a vcera jsem radeji zustala doma,neco na me lezlo tak jsem volala sefce a ta i jen schvalila me rozhodnuti zustat doma,protoze pcikala po celem kanclu. tak jsme se dneska vystridaly. no nastesti v tomle je tahle prace uzasna, ze se da domluvit.tak normalne a lidsky. ale kazda mince ma dve strany ze? :-)

jinak se i zda ze ty blee stavy uz snad konecne povoluji, i kdyz vzdycky kdyz to pronesu tak se mi udela soufl :-)…akorat mam porad strach jak od nekoho neco chytnu. tedmaji u manzely v praci nestovice-ja je sice uz mela a on taky, jenze muj bracha je mel taky dvakrat :-(…no takze si dovedete predstavit jak se furt pozoruju jestli se mi nekde neco nedela :-)))

vcera si manzel stazoval ze nemam vubec zadne brisko -lezela jsem na zadech :-) - a mu pry se brisko strasne libi. no rozumite tem chlapum? :-)

vite co jsem zjistila? ze po te prvni vlne euforie kdy jsem cetla uplne vse co se tykalo porodu a tak…tak me to nejak prechazi. rikam si ze se neminim fakt ted stresovat jak to zvladnu, prestalo me to nejak bavit. nevim cim to je a zrejme me to prejde :-) mozna ze si to tehu uz konecne zacnu uzivat :) jo v sobotu jsem jela tramvaji a malem jsem tam omdlela …uz jsem se videla jak tam padam na ty lidi, jezis to by byl trapas…tak mi mama poradila, ze se ji to stavalo casto. takze si vzdycky stoupla ke stene a tomu kdo byl nejbliz rekla za chvili omdlim…tak to ja teda nikdy, je mi strasne trapne v takovych chvilich…takze jsem si jenom drepla a dychala v predklonu :-) i tak to bylo dobra komedie …stava sevam to?

ty jo zacnu vystrkovat pupek at me pekne pusti sednout!!!!!

nat

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 09.11.04 09:06

Ahoj holčinky,

zdravím už opět z pracovního procesu a něco k vašm komentářům (i když všechny si už teda nepamatuju :-). Mně dr. gen UZ ve 13tt nedělala. Resp. byla jsem na krvi před UZ, ale na UZ nosní kůstky ani kůži na krku neměřila (bylo to ve 12tt). Takže to podle mého gen UZ nebyl.. Asi to u každého dr. je trochu jinak..

Pepono s těmi pocity je to asi normální. Mně také občas přepadá pocit, jestli na to máme být už rodiči, jaká to bude asi změna a jak to všechno zvládneme.. Taky mám práci, která mě dost baví, a opouštět se mi ji moc nechce. Navíc ale je 100km od mého bydliště. Teď tu mám zatím podnájem, ale ten mi v prosinci končí, a pak zbyde jen dojíždění, takže počítám od ledna s nemocenskou. V práci jsem si to ale domluvila, že budu jezdit tak 1-2× týdně (stejně mám v Pze většinu dr.), co nejdéle to půjde a pak zase co nejříve to půjde. Uvidíš, že po porodu ti to ale už tak nepřijde a i mě všichni varují, že se mi do práce nebude chtít vracet až bude mimís :-) Ale hlavně mysli pozitivně nebo budete mít nerudné miminko :-D

Jinak já byla včera v poradně. Moč dobrý (měří se cukry a bílkoviny), krevní testy taky (jen snad méně bílých krvinek,ale ještě v normě) a krevní skupina 0+. O vše jsem si dr. řekla, doplnily jsme to do průkazky a bylo to fajn. 29.11. jdu na další krev, pak 8.12. do poradny a mám se taky objednat na screening ve 2. trimestru. Mám číslo do Motola a musím si tam zavolat a objednat se raději co nejdříve. Prý se jedná o gen.UZ, který dělají jen někde a dělá se mezi 20-22.tt. Prý aby se zjistily gen.vady. Pokud by něco bylo s mimísem v nepořádku, tak prý aby se stihl potrat do 24tt. Brrr ještě teď mě z toho mrazí, když mi to říkala.. No ale doufám, že bude vše OK. Jelikož ale jedu na vánoce do Skotska, tak mi to vychází na ten UZ mezi 20-23.12. Tak snad to bude Ok a budou mít ještě místo…

U nás jinak vše OK, akorát ranní nevolnosti (bez zvracení) mi přijdou v 15tt horší než v celém 1. trimestru.. A čůrání bohužel také.. Páteční plavání ale bylo fajn a doufám, že se dokopu chodit každý týden aspoň 1×.

Pěkné úterý a pohlazení bříškáčkům :-)
Zuzka 14+2tt

P.S Dnes naskenuju fotku svatebních šatů a dám je do galerie..

Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 09.11.04 14:57

Ahojte kočky,

LABOFA - taky ti nemůžu říst nic jiného, než co tu už stokrát padlo…pokaždé je to strašně smutné a nespravedlivé. Ale jednou to vyjde a příroda to zařídí, neboj se…:-) Drž se.

KRISTAIN - o těch kursech už jsem tu taky psala, nakonec jsem se taky rozhodla pro tu p. Dorazilovou a bylo to na poslední chvíli. Takže předpokládám, že se tam potkáme:-) Ještě čekám na upřesnění termínu první lekce, ale podle toho, co mi říkala do telefonu, co všechno ten kurs obnáší, to bude vyčerpávající. NO už jsem si na to koupila tepláky s dostatečně slouho šňůrkou v pase:-)))

Ad genetický UZ - holky, já mám pocit, že ten velký je opravdu až kolem 20tt, u nás se dělá ve špitále. Příští týden jdu na kontrolu, tak se na to poptám, pokud už mě rovnou někam neobjednají, pak vám napíšu verdikt.

Jazzi 17+1

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 09.11.04 16:10

Holčinky, do fotogalerie jsem přidala slíbenou fotku svatebních šatů. Tak se jukněte, jestli máte čas a chuť :-)

Jo taky mi přijede příští úterý skoromanžel, tak se těším. Sice jen na 4 dny, ale lepší než nic :-D

Zuzka a atletík 15tt

Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 09.11.04 17:52

Ahoj těhulky a pupíci,
to Jana Labofa - je mi to líto, moc a moc budu držet palec, aby to příště vyšlo ok.
Jinak, dnes jsem volala pro výsledky z Prahy ohledně toxo. Takže, paní dr. mi sdělila asi toto:„Mám pro Vás dobrou zprávu. Protilátky byly označeny jako anamnestické, byla jste promořena (tohle slovo fakt…) již dříve a těhotenství není ohroženo.“ Takže už na infekční vůbec nemusím, ani brát žádný léky a ani žádný speciální genetický vyšetření. Zprávu pošle gynekologovi a obvoďákovi a tím to KONČÍ.
Manžel mi koupil kytku a budem doufat, že už to dál bude víc v klidu než doteď - posledních 5 týdnů nám dalo docelo zabrat. Zase je ale fakt, že jsem v tý krizi vůbec neřešila tripple test a čekání na výsledky na VVV.
Tak teď mám za 14 dní normální kontrolu u mýho gynekologa a pak genetickej utz cca ve 20 týdnu, kam mě chce vyslat. A pokud to bude vidět, chtěla bych vědět jestli bude rybička kluk nebo holka. Jinak bříško už je na mně vidět, i když váhově jsem zatím neskočila až tak moc. Z původních 52 kg jsem se na čas propadla na 51 a teď jsem na 54 kg. Špatně už mi je jen, když dlouho nic nejím.
Ještě jednou díky, že jste mi všechny držely palce a všem nám přeju, ať nám to utíká co nejvíc bezproblémově.
Esterka 17 (!!! už) tt.

stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 10.11.04 01:35

Ahoj spolutehule,

po delsi odmlce se opet hlasim. Meli jsme tu cely tyden navstevu a do toho prace, takze na pocitac moc casu nezbyvalo. Dnes jsem byla na kontrole u doktora, UZ pry dopadnul vyborne /Evitko - taky jsem to prozivala se slzama v ocich, jak se tam prcek predvadel, to bylo uplne uzasny/, doktor rikal, ze sance, ze detatko nebude mit zadne chromozomalni vady je velice vysoka. To se mi ulevilo. Dokonce mam pry podle UZ termin porodu 6.5., misto 10.5., takze prcek asi spokojene roste.:)

Jani: Uz jsi to cetla od ostatnich, ale chci ti taky rict, ze je mi to moc lito, je tezke najit spravna slova utechy. Ale taky jsem si vzpomnela ze nasi znami prisli diky chromozomalnim vadam o dve mimca /a to uz byly v pokrocilejsim stupni tehotenstvi/ a ted maji krasnou Julinku. Takze neztracej nadeji, urcite to priste vyjde.

Nat: s tim omdlivanim v autobuse jsem vcera zazila neco podobneho, i kdyz uz mi pres tyden neni spatne, vcera vecer jsem to v tom pretopenem a vydychanem autobuse malem neustala. Normalne neomdlivam ani nezvracim, ale tentokrat jsem mela nekolikrat opravdu na kahanku. Asi nam nezbyde nic jineho nez opravdu lidi poprosit, aby nas pustili sednout, lepsi nez sebou tam svihnout a rozbit si hlavu.:)

Esterko: gratuluju k tem vysledkum, jsem opravdu rada, ze je vsechno v poradku. Ted si muzes konecne beze stresu zacit to tehu vychutnavat, vzdyt ted preci prichazi nejlepsi obdobi z celych tech 9 mesicu, tak hura do slaveni! :)

Jinak ja uz se tesim na nedeli, letim totiz na dva tydny domu /do Cech/ na dovolenou! Muj manzilek se mnou leti na tyden, tak to bude fajn. Rodinu a znamy jsem uz rok nevidela, tak mame co dohanet.:)
Takze se mejte briskandy pekne a davejte na sebe pozor.
Stana 14+0

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 10.11.04 08:14

Ahojky všem,

posílám pěkný pozdrav při úterním ránu :-)

Esterko jsem moc ráda, že výsledky dopadly dobře a jak už psala Stáňa konečně si můžete to těhu vychutnat na plno…

Stáňo přeji pěknou dovlenou v Česku. Určitě to bude super a všichni budou mít děsnou radost, že tě vidí :-) Ale nezapoměň i odpočívat.. ;-)

U nás vše OK, akorát pořád čekám, kdy přijde ten nával energie a zatím je to spíš naopak. Jsem stále unavená, včera jsme to s Cassou zapíchli už v půl desáté :-) Ale je pravda, že jsem se aspoň na chvilku donutila cvičit na míči (podle knížky Fit maminka). To bylo fajn.. A co vy?

Na ten genetický UZ jsem objednaná do Motola na 21.12. v 11hod. Tak už teď jsem na to teda zvědavá. Samo budu taky zvědavá, jestli bude vidět jestli to bude atlet nebo atletka :-) Aspoň by to byl takový pěkný vánoční dárek pro budoucí babičky i dědečky a samozřejmě skoromanžílka :-)

A co vy, necháte si to říct? Pokud to bude vidět? Jste zvědavé jako já? :-)

Pěkný den a pohlazení bříškáčkům!
Zuzka a atletík 14+3tt

nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.11.04 09:10

AHOjky Prdelky + pupiky :-)

tak dneska to vypda ze bude lepsi den nez vcera. BOlela me tak nesnesitelne hlava, ze jsem chvilema nevedela co mam delat. tim padem jsem byla pekne protivna a otravena :-( chudak manzel… jak psala zuzka taky cekam na nekonecny prival energie a nic. vzdy se objevi na chvilku a pak jsem o to vic druhy den unavena. myslim ze to je ale pocasim, nevim jak vy ale pro me kdyz se setmi tak proste konci den :-)))

na to co to bude se tesim uplne nejvic! kdyby to tak slo veet hned,to by bylo? ono to je divne,jak mam na mimiska mluvit ve strednim rode? to je takove neosobni…takze obcas reknu MU obcas JI,uz v tom chcu mit poradek! :-) a taky kvuli obleckum.
mama byla u nejake zname v takovem to exkluzivnim sekaci a nakoupila nadherne veci. skoro nove a nektere uplne nove. treba cervene pyzamko s obrovskyma barevnyma puntikama od GAPu, takove klaunovske. a taky cepicku takovou uplne prtavou nejprtavejsi…jsem to ukazovalo svemu muzi a ten byl uplne na mekko :-) porad koukal na ty velikosti a rikal jak je to vsechno takove drobounke…

jak reaguji vasi chlapi na vase tehu? my si zatim s briskem moc nepovidame,ale strasne casto mimiska predvadime..jak mi boucha do bricha pestickama a vola Napit!…a za chvili…Jabko! a tak…:-) jinak mi manzel z niceho nic trebas rekne jee ja se tak tesim to bude prima. a to je pro me vzdycky to nejvetsi pohlazeni, protoze to uklidni me stavy ze nebudeme vedet co s nim, ze nebudu vedet co a jak…

nat+muminek 13+4

p.s. ZUZ to je prima ze prijede tvoje polovice, to bude divoke :-))))

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 10.11.04 09:11

Ahojky,
ja jdu na geneticky UZ 23.11 tak doufam ze bude vse Ok. Ja jsem sice zvedava ale rici si to nechat nechci. Skoro manzilek sice vcera prisel a porad se ptal jeslti jsem si to nerozmyslela a ze vsichni rikaj ze me nechapou proc to nechci vedet a tak.Ale ja stejne nehci :-)))). Ja si chci uzivat toho naseho dohadovani ze to bude holcicka a skoromanzilek ze kluk a tak. No a co se oblecku tyka tak proc by holka nemohla nosit modrej svetrik a naopak :-))). Ale moje kamaradka ktere byla na 3D ultrazvuku tak rikala ze se to nedalo prehlednout a ze ten kluk byl videt v cele sve krase :-)))). Takze treba se to dozvim ale stejne to nikomu nereknu. Hanka
No jinak u nas se finisuje s pripravou svatby dneska objedname dort a snad krom velkeho nakupu pristi tyden uz je vse.
Jeste k unava ja jsem taky pekny lemrousek cekam ze se to zlepsi a ono nic. Chtela jsem vecer treba trosku uklidit nebo tak ale kdyz prijdu dom tak si tak sednu prectu noviny moozna neco uvarim a jsem zrala akorakt do postele. Takze jsem si vzala dva dny dovolenou abych neco udelala. preji krasou stredu dneska to i venku vypada docela hezky oproti vcerejsu.
Jinak mas krasny saticky. Me nastesti stihly usit ty sampan take snad mi budou neb minuly teden kdyz jsem je zkousela mi byli akorakt pres prsa no doufam zemi moc nerstou ikdby tak bych se do nich snad narvala.
Nevim jak vy ale ja mam porad nervy na pochodu nevim jeslti je to tim stresem nebo proc ale dovede me rozhodit jakakolik kravina. Vcera jsem se pohadala se skoro manzilkem ani nevim proc vetsinou to vydrzi ale vcera uz taky vybouchnul tak pak jsem hodinu bulela jaka jsem krava. Jestli jsou tohle ty hormony tak priznavam ze bych snad radeji obcas zvracela nez mit tyhle naladicky. (doufam ze ted mi ezacne byt jeste k tmu zle:-)))) jezs to jsem se rozepsala omlouvam se a jeste jednou mejte se kraaaaaaasne Hanka

nat02
Závislačka 2786 příspěvků 10.11.04 09:11

super super super! gratuluju k vysledkum!!!

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 10.11.04 09:58

Haní, já tě chápu, že to nechceš vědět. Ale já bych to prostě nevydržela. Znám se a vím, jak jsem tvor zvědavý až přezvědavý. Skoromanžílek si ze mě občas až dělá legraci (např. když mu koupím dárek a chci mu to hned říct a on že to nechce vědět :-). My jsme ale obě takové se ségrou a nikdy jsme ani nevydrželi např. před vánoci si neříct, co pro sebe vzájemně máme :-) Ale uznávám, že ne všichni jsou takoví :-)

S finišováním svatby ti trochu závidím. My jsme na počátku a jsem fakt zvědavá, jak to zvládneme. Ale doufám, že jo. Asi největší nápor bude až přiletím ze Skotska a budeme mít 10 dní na veškeré dodělávky.. Takže to si vezmu dovču nebo budu rovnou na nemocenské. Ještě se musím s dr. domluvit… Už se fakticky těším na tvoje fotečky ze svatby. Jo a také děláte seznam svatebních darů? Po nás ho chtěji všichni už teď (i teda vzhledem k tomu, že máme pozvaných kolem 50 lidí). Takže nad ním dumám a polovina věcí je na mímíse.. Tak uvidíme, co vše dostaneme :-)

Hormony se u mě zatím drží. Jediný, kdo mě dokáže občas vytočit je můj šéf. Jsem ale zvědavá až přijede miláček, jestli to zvládnus e držet celé 4 dny na uzdě :-) Ale jinak jsem spíš víc milá a v pohodě (mi teda přijde :-).

Z.

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 10.11.04 10:06

Nat na přítele se fakt těším. No však jsme se od srpna neviděli (kdy se nás zadařil atletík :-). Takže co říká na bříško zatím nevím, ale myslím, že na to malé se dost těší. Z čehož mám radost, tak jen doufám, že bude vše OK. No dám vědět co bylo za reakce přespříští pondělí :-) Jééé to budu mít áček, za příští týden :-)

To se máte, že máte tak supr sekáč, já o žádných nevím.. Ale kámoška, co má 9. měsíční holčičku mi dává všechny věcičky stranou, tak snad také budeme mít nějakou výbavičku i pro začátek. Ještě kdybychom tak měli také holčičku :-) I když ona Barborka má snad jenom jedny šatečky jinak je to spíš kluk :-)

Z mimíse si dělám podobnou srandu. jako když mám hlad, tak vždycky říkám: „Atletík volá - mamko pošli nějakou mňaminku“ a tak. Je to sranda.. A počkejte až začnou v prosinci kopat.. To bude teprve prdča :-)

No nic, pa, Zuza

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 10.11.04 10:08

K tomu vydrzet nevydrzet to ja jsem naopak takovy tajnustkar takze mysim ze to vydrzim v pohode :-))))
Seznam svatebnich daru nemame protoze jsme vsecm rekli ze pokud je napadne neco uzasneho at to koupi ale jinak ze nepohrdneme zadnou korunkou. Neb si potebujeme koupit jeste nekolik vecicek do naseho bytecku a takze je mame urcite za co utratit :-))). Okoukali jsme od kamaradky ze dame nekam na stul velke prasatko a kazdy tam da co chce aby se nekomu nezdalo blbe dat dve stovky a kdyz da stovku tak je to taky super proste to bude anonymni a myslim ze tak to je nejlepsi samo pro me.
Jinak jiny znamy mel seznam dokonce na netu mel presne vybrane typy a dokoce tam mel i cisla vyrobyku kazdy se tam mohl prihlasit a rici ze tohle kupuje on a ostatni si museli vybrat neco jienho. A mel tam i kde to maji to myslim ze je dobry nez napsat chci konvici a nerici jakou a pak ti nekdo koupi ruzovou protoze jemu si libi a ty by jsi prtom chtela nerez alespon tak to na me pusobilo. a si pamatzuji ze kdyz se vdavala moje segra to bylo jeste pre rokem 89 tak dostala troje stejny stojaci hodiny protoze to byli jediny ktere v hodinarstvi ktere bylo ve meste jen jedno meli :-(((. No a ted je zase tolik veci ze si nekdy vybrat je dost tezke .-))))). Uz se asi tesisi na skoro manzilka co ja vubec nevim co bych delal kdyb yjsme byli tak daleko od sebe. Jednou byl muj skoro manza na mesic v nemecku a mu ucet za telefon brrrrrrrr ani nevzpominat :-))) ahojda

Pepona
Nováček 7 příspěvků 10.11.04 10:59

Ahoj, je strašně jsi mě potěšila, že nejsem sama tak hrozná na tchýni. Nejhorší na tom všem je, že před otěhotněním jsem jí měla strašně ráda a moc si s ní rozumněla. Jenže teď jsem zjistila jak se námi strašně vytahuje všude možně, třeba v cukrárně, nebo v pekárně, že přestavujeme byt a všichni o nás všechno ví. Já to prostě nesnáším........a nejhorší na tom je, že je taková i má švagrová. Prostě výborný.
Hele a tu svatební kytici si vyber podle sebe. Taky jsem si jí vybrala a byla drahá, ale nádherná a moje:)))))))no kdys naposledy dostala tak krásnou kytku a je to jen a jen Tvůj den:)))))))Já na svou svatbu jen zářila a byl to jeden z nejhezčích dnů. A moc pěkný mejdan........ moc pozdravuji a přeji pěkné dny. Mimochodem, vrátila jsem se od doktorky, jsem mezi 13-14 týdnem a mimísek mi na ultrazvuku zamával. V tu ránu jsme zapomněla i na tu svou blbou náladu a na všechny ostatní......prostě nádhera......

Pepona
Nováček 7 příspěvků 10.11.04 11:06

Ahoj,
děkuji za povzbuzení…a můžu dnes prohlásit, že se cítím nádherně. Je to asi tím UV. Mimík mi přes obrazovku zamával a roztály ledy. Vím, asi moc přemýšlím, ale to už je asi ten úděl nastávajícíh maminek. v práci mám naštěstí dost chápavé šéfíky, kteří se mnou do budnoucnosti počítají. Nebo to alespoň slíbili. Tak uvidíme co a jak bude dál. Moc zdravím a přeji krásné prožívání těch našich nových dní........

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 10.11.04 11:26

Hani my teda taky máme i přesný model a cenu. A rovněž dáváme k dobrému, že pokud si někdo nic nevybere ze seznamu ať dá klidně penízky. A taky naznačujeme, že nic co není v seznamu a nejsou to penízky, tak moc nechcem (přeci jen náš 2+1 je docela malý a když přibude ještě to malé, tak na zbytečnosti není místo).. O netu jsem také přemýšlela, ale protože většina lidí k němu přístup nemá, tak ten 1 seznámek rozdělíme na dva a jeden bude u rodičů snoubence (divné slovo :-) a druhý u našich. Ale stejně to budeme asi vždy řešit individuálně dle toho, jaké má dotyčný pár možnosti. Plus předpokládáme, že na některé dary se mohou složit i víc rodin. Asi hlavně u příbuzenstva skoromanžílka (to už je mnohem lepší :-), kterých je hodně a často se vídají.
No uvidíme. Sice to nebude překvapení, ale další varnou konvici teda opravdu nepotřebujeme :-)
 Z.

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 10.11.04 11:32

no ja myslim ze prekvapeni v tomto urcite nejsou potreba od toho jsou treba vanoce. Nehlede na to ze mame dost jiny vkus nez moji rodice i sestra ale i ostatni rpibuzenstvo. Mi jsme nemeli moc casu objezdet co by jsme presne chteli a delat seznam takze penizky toresi a navic vlasten obidek je jen rodinny a vecer kamaradi takze ty kdyz prinesu nejakou blbost tak to bude super. :-)))
No me se treba moje sestra snazi premluvit ze potrebujem etelevizi. Zadnou nemam e a abi zatim nechcem a ona mi vysvetluje ze ji pri cvrckovi budu potrebovat a ja rikam razne ne. Jesli m ji prinese taj ji ji hodim na hlavu:-))). H

hanka29
Kecalka 297 příspěvků 10.11.04 11:45

Ahojky
pro Peponu terpve ted jsem cetla tvuj komentar.
Jenza ja jsem bohuzel na rozdil od tebe mela vzdycky skorotchyni nejradeji kdyz jsem ji dlouho nevidela. Ale vzdycky kdyz neco rekla tak jsme vetsinou mlcela ale ted mi to nejak nejde protoze si predstavim ze budu mlcet az tady bude cvrcek a nejak me to vyburcuje a ja se nudrzim :-))).
No a kdyz se mi nekdo snazi rikat c mama a nemam tak jsem si precetla v chytre knize ze mam odpovidat ze jsem se na to pala lekare a ten rekl to a to a snazim se to praktikovat zatim to vetsinou zabraloa a dal mi to nebylo rikano ikdyz priste opet no ale ja pouziji zese stejnou vetu:-)))))). ahoj

evitka
Kecalka 409 příspěvků 10.11.04 15:46

Ahoj holčiny!

Tak koukám, že se diskuze stočila ke svatebním darům, jojo, to bývá vždycky oříšek:-)) Zvlášť když se s některými příbuznými vidíte sotva 1× ročně a nikdy u vás nebyli doma na návštěvě! Ti pak mají opravdu prekérku vybrat nějaký použitelný dárek!
My jsme se brali loni v srpnu no a dárky se nějak vyřešili sami - od rodičů jsme dostali nějaké penízky, od některých příbuzných také, kamarádi se většinou zeptali, takže jsme jim rovnou řekli, co ještě za maličkosti do naší zařízené domácnosti potřebujeme, a oni si něco vybrali. Byli to dárky typu Scrabbles, :,-(a podnosů z IKEI, :,-(a příborů, teplá deka k televizi, hodiny do kuchyně apod. Nakonec se nám sešli až na dva dárky samé pěkné a chtěné věci.
No jsem zvědavá na letošní dárky k vánocům:-)) Asi se budou točit kolem miminka, aspoň by to bylo fajn.
Jinak zdravím naše cestovatelky Zuzku a Staniu, přeju pohodové lety! Kolega z práce se dneska vrátil z dovolené z Kuby, opálený a spokojený, no hned bych někam za sluníčkem letěla taky…
Tak se hezky kulaťte, já jdu zjistit v kterémžeto sportbaru v Plzni zítra hraje skupina Horkýže slíže:-))
Evitka 14tt

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 11.11.04 08:24

Ahoj těhulindy,

kde jste všechny? Zmáhá vás kupa práce nebo předvánoční shon? No doufám, že jste s námi slespoň psychicky a že jste všechny v pořádku :-)

Hani tu budoucí tchýni ti teda opravdu nezávidím. Musím zaklepat, ale ta moje budoucí je supr ženská. Možná je to i tím, že měla skoromanžela v 19 letech a krom něj má se současným manželem ještě 11-letou dceru. Takže nějaké ovlivňování nebo moc sledování myslím určo nehrozí. Ale zase vždy pomůže, když může. A naši jsou také super. U nás v rodině má snad nejhorší tchýni moje ségra. Ale ta má zase štěstí, že je za oceánem a tchýně v ČR :-)

S těmi svat. dary - já udělala seznam i s fotkama a cenama a kde se dá daný dárek koupit. Také počítám, že na ty dražší se spojí víc rodin dohromady, což půjde hlavně u příbuzných skoromanžela. Ti se vídají na každých narozeninách a i jinak. Takže tam to bude snad OK. Z mojí strany mám zase víc kamarádů a s těmi se nějak domluvím. Snad problémy nebudou a nedostaneme hlavně žádnou blbost nebo něco, co už v bytě máme…

Jinak u nás vše v normálu. Teda aspoň doufám :-) Už se těším, až začne mímo kopat, protože člověk aspoň trochu může poznat, jestli je vše v pořádku.. No ale stejně si říkám, že s nákupy začnem až po tom gen.UZ. Až budeme vědět, že je opravdu velká šance, že je vše OK. V což teda také doufám..

Zatím pa a pěkný předposlední pracovní den v tomto týdnu!
Zuzka a atletík

nat02
Závislačka 2786 příspěvků 11.11.04 08:45

Ahojte vsechny,

s tema svatebnima darama jsme to skoro neresili :-) nic jsme od nikoho nechteli ale oni se vsichni vnucovali :-( takze od tchanu jsme dostali penize (jsou majetnejsi) ,od svagrove taky penize - cimz nas nasrala protoze jsme nic nechteli ani nepotrebovali od jejiho muze taky penize -nevim proc dodnes? , od meho brachy panev wok a to uz jsem si fakt musela hodne vymyslet protoze me ho bylo lito ze nevi…
proste pro nas to byla spise psychicka zatez ty penize a dary prijimat,protoze jsme opravdu nic nepotrebovali. Ne ze bychom byli milionari ale meli jsme do te doby nez jsme se vzali vse co jsme chteli.
no kamaradi se na akci slozili sami a opruzovali s darkem tak dlouho az jsme jim rekli at nam koupi takove ty ratanove kruhusy na sezeni z IKEA :-))))) a stejne jeste k tomu dokoupili nejake noze a blbiny :-)

ja nevim ti lidi si nedaji rict…me to pak prijde ze to je takova i povinnost davat darky…ach jo…libi se mi kdyz se nikdo nepta a da trebas nejakou krasnou vec..trebas vydlabaneho ptaka ze dreva nebo rucne delany obrazek…takove darky pro me pak maji strasne velkou hodnotu…

ale zas chapu ze kdyz nekdo dela velkou svatbu takze svym zpusobem je to takovy revanz…no v tomhle jsem asi jina.

ale na druhou stranu seznam s vecma je prakticky :-) tak se holky drzte a at to dopadne co nejlip. nat+muminek

Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 11.11.04 09:22

Ahoj Zuzi,
seznámek s darama je dobrá věc. Kámoška se vdávala vloni a přesně tohle udělali. Ale ve finále stejně dostali něco 2×. Já jsem dostala za úkol „moc pěkný povlečení“ - takhle to tam fakt bylo napsaný, doufám, že jsem se trefila, líbilo se jí, máme podobný vkus.
Jinak souhlasím, s nákupama čekám po genet. UTZ, pak snad už všechno půjde.
Jinak musím potvrdit, že s 2. semestrem jsem pocítila fakt „nával energie“ jak všude píšou, přestalo mi být (až na výjimky) špatně a kulatím se. Akorát ten nával energie končí cca v 18.00 hodin a usínám pravidelně při zprávách na Primě. Pak mám několikrát noční vycházku na WC a vstávám v 5.30 - mám hlad a vypravuju se do práce.
Dnes jsem doma - proto na netu přes den - dodělávám formální úpravu diplomky, už jí mám zkonzultovanou, tak jen svázat. Teď v listopadu musím ještě udělat poslední zkoušku a pak státnice - buď přelom leden/únor nebo v létě. Ale žádost si dám na ten první termín a uvidíme.
Hezký den.
Esterka 17+1 tt
(už začínám pozorovat, jestli by si rybička třeba náhodou něchtěla poskočit, ale nic. Asi se jí moc nechce…).

Pepona
Nováček 7 příspěvků 11.11.04 10:54

Ahojky,
začínám se také snažit, bay to bylo lepší. Mému manželovi to začíná být líto, že jsem taková na jenho mámu. Asi má pravdu, mě by taky vadilo, kdyby měl ustavičné poznámky na mojí mamku. Ale jsem strašně ráda, že to vše necitím sama, že nejsem divná, že je to asi normální takové změny v chování. Ale jak už jsem psala včera, po ultrazvuku jsem roztála na celé čáře, když mi mimík zamával na obrazovce a celej svět okolo mi je úplně jedno. I ta tchýně.
Takže přeji krásný den.....spoustu krásných zážitků a nevidět několk dní tchýni?:)))))))

Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 11.11.04 11:13

Nat - ono je to asi nejjednodušší po nikom nich nechtít. Ale u nás by to neprošlo a naopak bysme určo dostali spoustu blbostí nebo věcí, které už máme. Prostě jsme takoví dárkoví :-)

Esterko - já myslím, že rybička sebou hází jako divá a diví se, že ji mamka necítí :-) No je to sranda.. Ale taky jsem zvědavá. Až to poprvé ucítíš, dej vědět, jaké to je :-) Myslím, že budem všechny doooost zvědavé :-)

Hodně štěstí s diplomkou, ať se při dokončení něco nepodělá (což je skoro normální :-). No a státnice ti teda moc nezávidím. Já to vidím se svýma doktorskýma zkouškama buď na zažádání v zimě nebo létě. Ofišl termín je prý v květnu :-) Takže to asi ne.. No ale ve škole to ještě nikdo neví, jsem dost zvědavá na reakce.. A co u tebe ve škole, už se to ví?

Z.a spol.

Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 11.11.04 16:20

Je to kombinovaný studium při práci, takže se s kolegama moc nevídáme. Ví to jen kámoš, co spolu jezdíme - jezdí teď za nás oba…

Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 11.11.04 17:55

Ahoj bříškandy :-)
Po delší době jsem tu zpět. Jsem v poslední době hrozně unavená a líná. Proto čtu vaše příspěvky, ale k odpovědi se nikdy nedokopu. Teď ale musím - hlásím, že jsem oficiální těhu!!!! :-) V úterý jsem dostala průkazku a další obrázek mimíska. Byl tam se mnou i manžílek a říkal, že je to takový roztomilý medvídek :-) 23.11. jdu na odběr krve kvůli tripple testu (v 16tém týdnu). Věřím, že bude všechno O.K. :-) *

Zuzíku - to je super, že se konečně uvidíš se svým miláčkem. Moc ti to přeju! Jinak jsi mě dneska dostala s tou otázkou jestli nás zaměstnává předvánoční shon -FUJ - vůbec taková slova ani nevyslovuj :-) Upřímně už teď se děsím, jak nebudu stíhat a opět budu bláznit dva dny před vánocema. V práci toho je před svátkama vždycky hodně, takže se před Ježíškem každoročně ze stresu „hroutím“. No, snad to bude letos lepší :-) *

Esterko - super, že už máš ta hrozná vyšetření za sebou a jste v pořádku! *

Hanko - obdivuji Tvé odhodlání nedat si říct pohlaví. Já to chci, chci, chci vědět a nejlépe hned. Chápu tvé pohnutky, ale já bych to teda nevydržela. Už se moc těším až budu na toho mojeho plaváčku mluvit jménem a povídat si s ním :-) Za druhé mamča by mě asi pověsila do průvanu, kdybych jí to neřekla :-))) Jsme prostě taková zvědavá rodinka :-) *

Nat - stejně jako Ty i já čekám na nějaký příval energie. Tma je depresivní, hnusná,vyčerpá­vající, ubíjející.....no prostě fuj,fuj, fuj. Připadám si pořád polomrtvá, ale věřím, že se to srovná :-) Jinak s bříškem moc nemluvím. Stejně jako Zuzka, jenom když se to týká jídla, tak říkám, že máme hlad. Dneska ale Martina. Takže jsem přála manžílkovi i bříšku - "říkala jsem - jesli máš pindíka, tak congratulation atd…:-) *

Holčinky mějte se príma, pohlaďte bříška a hlavně si užívejte ty naše speciální dny, které tak rychle utíkají. Vzpomínám, jak jsem psala, že jsem ve 4 týdnu a teď?…
pa,pa
Piki + plaváček 13+6tt

lenka_
Ukecaná baba ;) 1691 příspěvků 11.11.04 18:30

Ahoooooooj,

ja jsem dneska dostala nadhernou bilou zavinovacku i s polstarkem. Pry jenom tak. Od babicky. Kdyz jsem ji dostavala, tak jsem se zeptala, jestli ji mam dat mame, aby mi ji dala na vanoce. Tak jsem z toho byla vedle. Vypada fakt fantasticky a nemusi se zehlit. Coz je dulezite. Babicka to vedela, protoze ja bych ji stejne nezehlila, i kdyby se to muselo.
Dneska jsem se koukala po elektrickych chuvach v obchode a zjistila, ze mezi tema samyma je i 500,– Kc rozdil. Zalezi na obchodu. Tak ted budu chvili serfovat na netu a porovnam.
Nasla jsem pekne detske povleceni na www.hybler.cz (snad jsem se nespletla), maji i zavinovacky, a vse co je mozne pridat k postylce, nejenom povleceni. Zasilaji i zdarma katalog.
Se svoji tchyni nastesti problemy nemam. V zivote jsem ji nevidela. Odmitla i prijit na svatbu. Stejne jako cela manzelova rodina. Den pred svatbou potom telefonovala a brecela, ze na svatbe nebude, jak ji to mrzi a ze by tam strasne moc chtela byt. Jenomze nemela ani letenku ani vyrizeny pas. Tak to byle neresitelne. Nekolikrat mi telefonovala, tak jsem s ni par vterin mluvila, jenze kdyz jsem ji v zivote nevidela, tak jsme si nemeli co rict.Tak jsem telefon vzdy dala manzelovi. Ted uz je to lepsi, dokonce mi uz poslala blahoprani k narozeni ditete (sice moc brzo, ale pres ocean nikdy nevite, jak dlouho to pujde), ale pro zmenu trucuje manzel. Je porad jeste nastvany, ze nebyla na svatbe, protoze mu na tom zalezelo.Takze jeho rodinu tak brzo nepoznam. Je sice divne, ze moji rodice jeho rodinu leti navstivit o vanocich a me jeste nevideli, ale nelamu si s tim hlavu.

Ze to moje mama si meho manzela nemuze vynachvalit. Fakt je, ze prvni rok se vubec nedomluvili a tak se nemohli pohadat, natoz, aby mu davala nejake rady. A ted jsou v pohode. Me mama rika, ze tak hodneho manzela si ani nezaslouzim. Ja ji na to odpovidam, ze je sice hodny, ale denne je min. 12 hodin v praci a to vcetne vikendu. Musim rict, ze mam nejlepsiho manzela, ale je to holt workoholik. Ale nevymenila bych ho.

Lenka_

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »