Květňátka 2005: Dovolená Třešť

Rodičovství

Ahojky, tak ještě zatepla a plná dojmů usedám a začínám psáti nový deníček, který nebude o ničem novém, ale měl by alespoň trošku přiblížit ostatním květňátkům jak probíhala naše bááááááááječná třešťská dovolená. A zároveň je motivovat k příští účasti. Podotýkám, že jsou to všechno pouze mé dojmy a nemusí se automaticky shodovat s názory ostatních. :))))

Jako místo bylo vybráno samozvaným dovolenkovým výborem městečko Třešť, ležící nedaleko Jihlavy, obklopené krásnou krajinou, protkanou rybníky.
Začátek dovolené bylo úterý 20.9. během dne. Protože jsem měla ještě plavací povinnosti s Barunkou, dorazila jsem až po 20 hodině. Navíc sotva jsme vyjely, tak Marjánka začala řvát. Důvod????Úžasný dijon v gatích a největší hlad. Takže první zastávka byla hned u Devíti křížů, ale pak už to šlo samo.
Na místě už byly Gyta s Barunkou, Jaa s Sárou, Světlana s Aničkou, Lenka s Jessy, Terra s Kačkou a Vik s Jonášem, Luckou a Lukášem. A najednou už se pod přezdívkami neskrývaly jen mé dosazovačky podle fotek z galerky, ale neanonymní sympatické „ ksichty". (Teda Světlanu už jsem znala). A samo s sebou, že nechyběly ani jejich poklady, tou dobou všechny už spící.
V tu chvíli se spustily nekonečně dlouhé rozhovory o kom jiném, než o těch našich nejbáječnějších dětech. A abyste si nemyslely, že se mlelo jenom o dětech, tak se povídalo i o tchýních, manželích, Vyvolených, sekáčích s hadrama, o dětech, o porodech, o dětech, trochu i o práci, o sourozencích, o dětech, o dětech, o dětech a zase o dětech.
A protože jsme toho měly asi všechny dost, šly jsme poměrně brzo spát.

STŘEDA den 1.
Ráno nás překvapivě budily nejen naše děti, ale i Lukášek, který celý rozradostněný běhal po penzionu a v každém rohu vesele nahlas zapískal. Jestli si myslíte, že na píšťalku, tak se velice pletete. Bylo to na vlastní hlasivky, ale stát v jeho blízkosti, bylo docela o sluch. Ale zase to byl dobrý trénink na to, co nás eventuelně čeká až Ti naši drobečci povyrostou.Čekala nás snídaně, pro někoho ( JAA) pidi snídaně a pak začalo seznamování dětiček. Jak postupně vstávaly, tak jsme porovnávaly skutečnost s fotkama a musím říci, že jsou Ti naši „drobečci" nej..... děti.
Dopoledne probíhalo individuální poznávání Třešti a větší skupinka čítající Gytu, Jaa, Světlanu, Lenku a moji maličkost se vydala k jednomu z místních rybníků. Byla to příjemná procházka, zpestřovaná tu brebentěním z nějakého kočáru či naopak pláčem nebo nekonečným kecáním mojí větší mrňavé, tedy Báry. Všechny tety ihned seznámila se stavem na českých tocích, povětrnostní situací a předpovědí. Po nenáročné procházce se začaly ozývat naše bříška a dožadovaly se nějaké dobroty, a tak, protože je v Třešti zámek, jsme se rozhodly poobědvat jako královny (velké i malé) na zámku.
Při vstupu do zámku bylo zjištěno, že se restaurace nachází v 1. patře :-(((((, ale je zde výtah :-))))). Usměvavá paní recepční nám i řekla, že už nahoře nějaké dva kočáry jsou. No a protože nám bylo víceméně jasné, že nikdo z místních by sem na oběd nešel, mohly jsme se dohadovat, kdo že z „našich" to tam je. Byla tam Terra a další dorazivší mamka květňačka Jity. Jaký byl údiv obsluhující paní, když jí do nádherné restaurace kromě dvou kočárů co už tam byly, vjely další 4. Takže celkem 6 princezen + 1 odrostlá a 6 mamin. Dobře jsme poobědvaly, my i dětičky a vydaly se na další prohlídku, tentokrát zámeckého parku ve složení já, Gyta a ještě za námi, ze základny u Růžičků, dorazila žena činu, Vik, která má můj nesmírný obdiv, že je schopná a ochotná se třemi dětmi podnikat takové „bláznivé „ výlety. Tento byl tedy ještě normální, ale níže pochopíte proč říkám bláznivé. Mezi těmi všemi pidi výlety jsme vždy odskočily na základnu nakrmit dravou zvěř, popřípadě vyměnit kočáry za šátky. A tak jsme ještě v podvečer šly se Sarach, která dorazila s Eliškou a Gytou na malinkou procházku k Třešťskému potoku a houpačkám, abychom učinily za dost celodennímu Baruščinýmu škemrání, že se chce jít zhoupnout,
První den se chýlil ke konci a pozdě večer konečně dorazila stvořitelka našeho deníčku a hlavní nástěnkářka Zuzičák s posilou pro Jonáše a Lukáše, Aleškem.
Konečně tedy pohromadě.
Na závěr prvního dne by se dalo zkonstatovat, že Třešť má pozdvižení, protože vidět jezdit 6 kočárů najednou??????Nebo vidět nás s těmi šátky????? A to ještě místní obyvatelé netušily, jak to bude vypadat až vyrazíme na plánovaný čtvrteční výlet. Počasí bylo slušné, pod mrakem, ale nepršelo a odpoledne chvílemi vykouklo i sluníčko.

ČTVRTEK den 2.
Ráno klasický rituál Lukáškovo pískání a snídaně.
Na dnešek byl naplánovaný celodenní výlet na hrad Roštejn, vzdálený cca 8km. Už od rána svítilo sluníčko, bylo teda jasné, že bude krásný podzimní den. Sraz k odchodu se určil v 11 hodin u vodotrysku. A skutečně všichni se tam srazily, obtěžkáni kočáry, batůžky se svačinou a pitím. Byl na nás všechny zajímavý pohled. I když nejvíc pozornosti budily trojkolky a potom Věrčin náklaďák, do kterého se úplně perfektně vejdou všechny tři děti.
Nabraly jsme směr modrá a vyrazily. Opravdu jsme vypadaly zajímavě. Na úzkých chodnících, pěkně ve dvojicích 10 kočárů. Skupinka se po čase samozřejmě trochu roztrhala, protože Báře se nechtělo moc šlapat, a tak se i ona za chvíli vezla na kočáře. Sice se teda stal v tu chvíli neovladatelným a mohla jsem jet pouze rovně, ale šlo se aspoň rychleji. Na konci města se stal první větší zádrhel, Sarach s Eliškou píchla kolo a Elišce se to evidentně nelíbilo. Vypadalo to na návrat, ale naše žena činu Věra měla s sebou naštěstí lepící :,-(u. A tak potřebovala jen vodu, ve které by zjistila, kdeže je ta potvora díra. Voda byla nedaleko, Eliška se nesla u maminky na ruce, píchlý kočár vezla Bára (hurá nemusela jsem ji tlačit na kočáře). U vody jsme založily tábor č. 2 a se Sarach, Jaa a Lenkou jsme asistovaly Vik u opravy kola. Lenka využila pauzy ke krmení a jak jsme se později dozvěděly, byl opodál na kraji pole založen tábor č. 1, ve kterém se krmily všechny ostatní děti. Když jsme tam dorazily už s opraveným kolem, tak v rámci držení basy, byly krmeny i naše děti. Jak bylo dokrmeno, měly jsme pomalu pokračovat v pochodu. První odešly Gita s Jaa, pak je následovala Světlana se Sarach a s větším odstupem já s Vik. Tedy všechny 4kolové kočáry. Jaké bylo naše překvapení, když se nám do cesty rozhodl téci potok. No nás přeci nic nerozhodí. Bára byla přenešena, kočár převezen a náklaďák Vik to taky lehce zvládnul. Další překvapení na sebe nenechalo dlouho čekat, a to v podobě čerstvě zoraného pole. Pan traktorista jaksi zapomněl, že mezi lesem a polem je cesta a pro jistotu ji zoral taky. No nedalo se nic dělat a i tuto překážku jsme zvládly. Vik nakonec s kočárem pomohly Gity s Jaa, protože to bylo na urvání koleček. Zastávka byla u rozcestníku, kde jsme volaly zbytku našich květňátek, které už na poli byly nahlodané, že na hrad nepůjdou. Nakonec se rozhodly, že ano, ale potok je zastavil. Tady to otočily a vracely se zpět. Tak jsme se roztrhly na 4kolky a 3kolky.4kolky pokračovaly dále, 3kolky se toulaly po blízkém okolí.(Kdyby je nezastavil potok, tak by je zastavilo asi to rozorané pole.)
My jsme tedy u:,–(ily všechny děti do kočárů a šlapaly jsme po krásné široké silnici 8 třídy, kde jsme mohly jít vedle sebe a kecat. Cestou jsmepotkaly jedno auto, jeden traktor, stádo pasoucích se krav a dvě veverky. Na obzoru byla vesnice Růžová, ve které měla býti hospoda, zde naše zastávka a posilnění. Zvláště Jaa se toho dožadovala. Jaké bylo naše rozčarování, když nám místňáci řekli, že hospoda ano, ale až od 17 hodin. Takže jsme tábor rozbily u místního konzumu. Rázem jsme se ocitly v dobách dávno minulých neboť tento krámek připomínal krámy z doby tak před 20 lety. Ale dalo se nakoupit, takže naše bříška se moc nezlobila. Pak se ozvaly naše dětičky, dostaly tedy svůj příděl a pokračovalo se dál. Po chvíli nastalo docela ostré stoupání, kočáry s dvěma a více dětmi bylo docela obtížné vytáhnout. Ale zvládly jsme to a následovala příjemná cesta lesem po rovině, která vedla až k hradu. Hrad vypadal nádherně, byl opravený a dokonce měl otevřený krámek, kde jsme mohly uspokojit naše tentokrát žíznivá bříška a hlavně opět hladové děti. Bylo zakoupeno pár pohledů, turistické známky a dokonce si představte, že tam za námi dorazila další květňátková maminka Haluma a Matýskem. Okoukly jsme si navzájem děti, udělaly nějaké fotky. No a na nás čekala dlouhá cesta domů. Vzhledem k tomu, že už bylo 17 hodin, bylo nám jasné, že se nebudeme moci zdržovat a pro urychlení chůze byly někteří členové výpravy (Bára a Lucinka) uvázáni do šátku. Nést dvacet kilo na zádech není žádná sranda, ale v tom skvělém šátku se to dá. Během cesty se úvaz zdokonaloval, takže si Barunka chvíli i zdřímla. A mohu tedy potvrdit, že 4 leté dítě se dá v případě nouze nést také. První úsek cesty byl docela dramatický neboť vedl lesem, tedy lesní cestou plnou kamenů a kořenů od stromů. Vik s tím svým náklaďákem měla co dělat a i já jsem trnula strachy, kdy urvu kolečka. Ale dobře to dopadlo a na další křižovatce byla zvolena náhradní varianta, sice o trochu delší, ale po pohodlné silnici. Procházením vesnic různě babičky povídaly jak prý se nerodí děti a tady jich najednou tolik. Roztrhaly jsme se na tři skupinky, protože naše dětičky různě vyžadovaly další jídlo a protože už bylo dost pozdě, tak jsme na sebe nečekaly a šly co nejrychleji domů. V 19.15 byl zbytek květňátkové partičky v pořádku na základně u Růžičků.
Večer po uložení dětiček jsme se opět sešly a pokračovaly v našich nekonečných hovorech. V tuto chvíli musím vznést velké díky dětičkám Jessy, Aničce a Naty, protože tolerovaly naše někdy docela hlasité povídání a moc si nestěžovaly. Nebo jen svým maminkám a ty to pak taktně nepustily dál. Vůbec se všechny děti, které byly na pokoji ještě s někým jiným, s touto rolí docela sžily.
Popíjelo se vynikající vínko, prohlížely se fotky a najednou tu byla zase půlnoc, některým se blížilo noční krmení a někteří byly unavení z výletu a tak se šlo spát.

PÁTEK den 3.
Ráno jsme se probudily do dalšího krásného dne, ale zároveň trošku posmutnělého, protože pro některé to byl již čas odjezdu. Po snídani si část nespících dětí udělala v jídelně párty, bohužel se nám nepovedlo udělat fotku všech dětí najednou ani všech maminek. Takže jsou momentky, kterými zaplníme galerku, myslím si, že to tam můžeme dávat jak kdo uzná za vhodné. Samozřejmě některé veřejně nepublikovatelné fotky si pošleme mailem a jestli je bude chtít autor zveřejnit tak je zveřejní sám. Gyta bude vědět o čem mluvím. No a ostatní fotky si povyměňujeme asi po dohodě maily.
Někteří jedinci balily na cestu domů, někteří se flákaly na základně a někteří navštívily výstavu betlémů. Pak jsme se rozloučily s těmi co odjížděly domů (Světlana s Lenkou) a zbytek šel na oběd do jedné hospůdky, kde docela dobře vařili a hlavně se tam dalo sedět na zahrádce s kočárky. Cestou tam jsme vzaly doslova a dopísmene ÚTOKEM čerstvě otevřený sekáč, udělaly tam paní slušnou tržbu a ještě se s ní domluvily, že ač v sobotu nemá otevřeno, tak kvůli nám přijde a přinese ještě věci co má doma. Ještěže ten sekáč byl, jinak by Sárinka, Eliška, Alešek, Barunka a přiznám se i naše Marjánka neměly vůbec v čem chodit. Po dobrém obědě se šly zvědavci podívat na Židovský hřbitov, pak zakotvily u rybníka kde se divá zvěř najedla, ostatní se poflakovaly tak různě.
Naše dovolená se neobešla bez malinkatého průšvihu, kdy se Zuzi s Terrou „podařilo" vytopit pokoj ve kterém bydlely. Teda ono to bylo úplně jinak. Dopoledne vypnuli vodu, protože tam před penzionem něco kopali a když pak po obědě tu vodu zapnuli, tak proud vody zapnul sprchu a ta tekla a tekla do koupelny, předsíňky a skrze strop do papírnictví paní majitelky jak penzionu, tak i toho papírnictví. Na ulici mě odchytla s Jaa kdože tam bydlí, že je to vytopené, vyhrožovala zaplacením škody atp. Prostě byla docela nepříjemná. Jaa tedy volala Zuzi, že se mají vrátit ze své procházky , aby se to vyřešilo. Mezitím paní majitelka volala svému muži, který byl ohromný sympaťák, ten ji uklidnil, takže ona když pak jednala s holkama, tak byla úplně v pohodě a závěr byl ten, že se to může prostě stát.
Odpoledne odjížděla Sarach s Jity. Někteří tuto akci pojaly trošku rodinně a tak večer přijel manžel Gyty David, manžel Jaa Ondra se psem Aldou a já jsem jela do Jihlavy pro mojí polovičku Tomáše s nejstarším pokladem Lindou. Jen Zuzi s Vik trhala partu, těm polovičky nepřijely.
Večer jsme opět poseděli u vínka, pokecali dohromady i s těmi našimi, leckdy na zabití, ale jinak skvělými mužskými a o půlnoci jsme šli na kutě.

SOBOTA den 4.
Ráno bylo opět párty dětiček, různě jsme si je tam předávaly a zkoušely různé váhové kategorie, obkládaly strejdy několika dětmi, někteří si sedaly dokonce i za krk, prostě to bylo správně ujeté.
A pak nastal čas loučení i pro mne, protože holky měly slíbený vodní ráj v Jihlavě. No a ostatní razili do nádherného městečka Telč. Tentokrát nešli pěšky, ale složili se do aut. Večer když jsem telefonicky mluvila s Jaa, tak se jim výlet povedl. Večer určitě poseděli u vínka, klasika si pokecali o dětech a o půlnoci šli spát.
NEDĚLE den 5.
To byl poslední den i pro poslední zůstavší jedince, kteří si na dnešek naplánovali ZOO v Jihlavě a pak směr domů. Jestli tomu tak bylo nevím, to musí pak už dopovídat oni sami.

Shrnutí tedy na závěr - dovolená byla povedená, dětičky předváděly, že jsou ty nejhodnější na světě, že vůbec neumějí brečet, nespat atp. A shodly jsme se na tom, že bychom si jí určitě někdy zopakovaly. A ve větším počtu. Nabízí se doba okolo narození těch našich prdelek, tzn. duben, květen. No a místo??? To je otázka. Vyhlašuji tedy, abyste začaly sbírat informace o nějakém dobrém místě, kde bychom se mohly s těmi našimi, tou dobou 100% lezoucími a možná i chodícími dětmi mohly srazit.
Místo by tedy mělo být:

  • dobře dopravně dostupné (vlak, autobus) né kraj republiky, aby třeba mohly přijet i holky z Ostravy a nejely někam na Šumavu. I když je tam krásně.
  • cenová dostupnost, myslím si, že toto (250,– bez snídaně a 280,– s) bylo docela únosné
  • možnost vlastního vaření, tudíž vybavení kuchyňka. Pro tuto dobu by to chtělo už i mikrovlnku, která zde nebyla, ale dalo se to alternativně řešit. Ohřát vodu v konvici. Ale až budeme ohřívat jídlo, tak by bylo asi zbytečně zdlouhavé.
  • možnost bezpečného rozlezu dětí, tudíž žádné schody, nebo někde schované, aby se jim nemohlo nic stát
  • možnost nakoupit jak jídlo, tak i třeba drogerii, prostě základní věci
  • možnost zaparkování více kočárů
  • možnost si někde hromadně posedět i v případě špatného počasí
  • možnost přistýlek, pro případ, že by tam za námi někdo chtěl přijet
  • pokoje tak velké, aby se tam daly postavit postýlky, protože tou dobou je budeme mít všechny nebo naopak už budou spát v pohodě na válendách
  • možnost výletů do více či méně vzdáleného okolí samozřejmě s ohledem na kočárky

To je asi vše co mě teď napadlo, jestli někoho ještě napadne co by místo mělo mít, tak sem s tím. A choďte s očima i ušima otevřenýma, sondujte kde se dá. Jo a samozřejmě by se nás tam mělo vejít co nejvíc. Teď nás bylo 10, ale myslím si, že příště by se nás mohlo sejít víc.

Doufám, že jste si pěkně početly, udělaly si jakous takous představu o tom jak jsme se měly a že jsem Vás aspoň trochu namlsala.

Ještě jednou patří dík Gytě a Jaa za to, že to zorganizovaly a všem, že tam přijely a se všemi navzájem vydržely.
Snad jsem popsala vše důležité, jestli něco chybí, prosím o doplnění. Fotky v galerce budou následovat.

Příjemný zbytek krásného nedělního dne přeje Alice Hamina

P.S. Jsem moc ráda, že jsem Vás všechny poznala.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 25.09.05 19:35

prvni.....:):)

Tak jdu honem cist.
Stana

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 25.09.05 19:44

druha, je to nespravodlive, ale som :)

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 25.09.05 19:45

tak třetí, no! Jdu číst
sany

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 25.09.05 19:57

ahoj

dorazili jsme v poradku, a jsem konecne mezi prvními …

jak to doctu, napisu víc
Věra

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 25.09.05 20:01

Jenom krátce (jdu atakovat sprchový kout) - Hami děkujeme za šikovně sepsaný deníček, který nám, nezúčastněným, alespoň trošku přiblížil vaši dovolenkovou jízdu:o))) Předběžně se na další hlásím:o))))) Ale sehnat vyhovující ubytování bude teda záhul:o)))))

tak zatím čauky
sany

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 25.09.05 20:12

Ahoj holky a kluci, děkuju Hamině za nový deníček, jsi úplná spisovatelka:-) Též děkuju všem, co se zúčastnily za příjemnou společnost a tak vůbec. Prostě se mi tam s vámi moc líbilo a těším se, že se zase brzo potkáme.

Za sebe jenom doplním, že výlet na Roštejn jsem dohadla cca na 10-12 km, pak se z toho vyklubalo asi 15 km (dle mého muže, který zkouknul, kudy jsme šly) a podle některých poutnic dokonce 18 km. Sypu si popel na hlavu, že jsem se s délkou „trochu“ sekla, příště si pořídím takové to měřítko kilometrů, co se s ním jezdí po mapě. No ale nikdo mi hlavu neutrhnul, ani jinak nenadával, tak to snad byla úspěšná výprava civilizací zapomenutým krajem. Musíme si pogratulovat, jak jsme to zvládli:-)

Co jsme si kromě dojmů přivezly? Prima zážitky, nové nevirtuální kamarádky a pro Baruli miminkovské kámoše. Potom nějaké ty hadérky ze sekáče a rýmu jako trám. Barborka na ni má taky trochu náběh, ale snad to ustojí. Jo a ještě si Barbule přivezla třísku pod nehtem. Vůbec netuším, kdy si ji tam vrazila. Vůbec jí to nevadí, ale stejně ji zkusím vyoperovat. Tak mi držte palce, ať neskončíme s vypíchnutým okem.

Foto - Narážka na hambaté foto se netýká mě, ale naší michelinovské kočičky. Vzhledem k aféře s ouchylama na netu nebudu její prdýlku vystavovat. Prosím si o možnost získat od vás fotky. Co takhle je dát na nějaké jiné stránky než na mimino? Pak si můžeme postahovat, co se nám zlíbí. Bylo by to, holky technické, nějak náročné?

Zatím budu končit. Jenom co dočtu Šifru mistra Leonarda (Lenko, už jsem skoro na konci a napnutá jako guma od trenýrek), vrhnu se na starší komentáře, neb jsem zvědavá, jak jste se tu vy osiřelé měly.

Přeji všem dobrou noc za sebe i za Brambůrku už chrupající

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 25.09.05 20:15

Tak jsem konecne docetla. :) No zni to fakt lakave, jsem rada,ze vam vyslo pocasi a ze jste si to tak krasne uzily. Skoda, ze mi to nevyslo ani na ten jeden den, rada bych vas poznala.

Jinak ja kopiruju akorat svuj kratouckej prispevek z minuleho denicku, doba koupani je tady a tak se jdu venovat synatorovi.

My jsme minulou noc poprve spali 8 hodin v kuse, nadhera, jeste kdybych tak hupla do postele s Erikem a nesla spat az po pulnoci, nevejrala bych ted jak suva z nudli.:)

Chci se zeptat jestli jste taky kolem toho ctvrteho mesice pozorovaly nejakou zmenu ve frekvenci krmeni? My co jsme prileteli sem, tak Erik najednou z osmi az deviti krmeni denne skocil na pet az sest za celych 24 hodin. Vcera napr. jedl ve 3.30, 7.30, ve 13.15, 18.15 a 21.30. Az jsem z toho byla nervozni. Ale on se nijak hladove netvari, naopak konecne objevil plnou silu hlasivek a vsem o tom dava vedet a povida a vriska a vyje, ale spokojene. Prosim, uklidnete me nekdo, ze je to normalni…:)

Piki - uz jsem tady sama, takze budu mit cas i na vas holky, musime se domluvit, uz se moc tesim. Kdy jedes zase do Pic?

Tak to je pro dnesek vse, vic toho nesplodim, obe ruce mam v zajeti cucala obecneho. Mimochodem - dnes mi udelal pekny cucflek na rameni.:)
Dobrou
Stana a Erik 4m 10 d

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 25.09.05 20:30

Stáňo, vítej na rodné hroudě! Můžu potvrdit, že se denní kojení snížilo. Hlavně, když jsem s Bárou venku. To vydrží dýl spát i nejíst. Dalo by se říci, že když jsme doma a v klidu, tak chce po dvou hodinách. Když má „program“ venku, tak interval natáhne.No a večer jí naposledy mezi šestou a sedmou, pak až ráno. Ani dovolená jí to nějak moc nerozhodila. Sláva! Snad to vydrýží a znovu a znovu vzdávám hold, těm co pořád v noci vstávají. Pa pa Gyt.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 25.09.05 20:43

AHoj holky!!!

vitam dovolenkarky a jejich mimisky zpet ve e-svete ! :-)

teda Alice pekne jsi to sepsala,jako bych tam byla s vama…je to skoro jak detektivka… hlavne ze vam neprselo a ze byla miminka spokojena stejne jako maminky…

my vcera byli na vylete v Silherovicich,kou­sek od ostravy..je tam zamecek a golfove hriste..pekne na prochazky..akorta manzel tam jetsse nebyl tak byl prekvapeny ze to je docela hoden obycejne a neupravene..ono kdz nekdo prijede do ovy,tak ho kazdy papalas taha prave sem..zakladaji si na tom ze tady je golf atd…ale me to nevadilo, hlavne ze jsme vyvetrali muminka jinde nez na nasich osvedcenych prochazkach.

dneska zjistil-si aspon myslim ze jo- jak bude lozit…lezel na brisku a odpocival u paseni.vzdycky si polozi hlavicku na boka odpociva,no a jak tak lezel tak si ji oprel celem primo do deky a cely se jakoby zkroutil do takoveho bobku..nozicky stahl pod telo a zacal se s nema odrazet…kousek popolezl ale jeste nevi co s rukama chudacek…ale i tak jsem si pripadala jako by prinejmensim objevil ameriku…

jinak je zlaty,akorat si zafixoval vztekani u oblikani rukavu a cepicky. kdyz ho ale hned zvednu tak je tochi,polozim a rve,zvednem korbicku ticho…dokud se poradne nerozjedem…ale takova jsem pry byla ja,tak jsem v klidu:-)

no,ja jdu kouknout do galerky jak jsem hadala miminka a objevit nove fotky.
papa nat+rio

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 25.09.05 20:45

Ahoj Stano, muzu potvrdit co gyta akorat my teda porad kojime i v noci.
takze mezi 19-20,pak mezi 23-24..a pak kolem 3,6,8-9…pak uz vydrzi i do 12…

kdyz je venku taky dyl vydrzi nejist a hlavne kdyz ji venku tak se poradne nenaji protoze vsechno porad pozoruje a nema cas :-)

nat

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 25.09.05 20:49

aHOJKI, ikdyz jsem cihala, tak jsem prvni byt nestihla :(, tak jsem si tedy precetla nejdrive cely denicek :)).

HAMINA - je to moc krasne popsane, fotky v galerce jsou taky super - pokusim se premluvit tiskarnu k tisku a vytisknu to Elisce do denicku. Vcera dostala „domovske pravo“ na vitani, tak jsem si rikala, ze ji poridim sanon a budu ji to tam shromazdovat.

HOLKY DOVOLENKARKY - moc diky za super dovcu, dovolenkovemu vyboru za super organizaci uz se tesime na priste!

Nas flamendr se pomalu pujde koupat. Zitra se jedu nechat pristrihnout a pak nas cekaji kycle. Tak nam drzte palce - ikdyz dr. rikal, ze decka bude min. do pul roku, tak at je to zase aspon o kousilinek lepsi. V utery nas ceka prvni ockovani.

Tak se mejte hezky, hezky zbytek nedelniho vecera

Sarach & Eli

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 25.09.05 20:56

Teda holky vy jste si uzivali .o))) To musi byt super takovy srazik :o)

My jsme meli dneska rodinny vylet :o) Vydali jsme se na hrad Hukvaldy :o) Lucinka me prekvapila, rano jsem ji krmila ve ctyri hodiny a pak az ve tri odpoledne!!!! A to jsem ji mezitim zkousela 2× kojit ale ani si necucla. Jenom vypila asi 50ml cajiku s mrkvovou stavickou jinak nic. No tak mame dalsi rekord „o hladu“ Chutaktko moje, jestli to bude dohanet zitra, tak budu mit prsa u kolen :)

Preju vsem dobrou noc :o)))

Hanka a Lucinka :o)

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 25.09.05 20:59

ahojki,

sdileni fotek …, nevim co na to nase nastenkarka Zuzka - nerada bych ji fusovala do remesla ;). Ale kdyby byl zajem, tak muzeme vyuzit prostor na nasich „labradorkach“. Myslim, ze tak radove do 500MB mista by tam pro kvetnatka mohlo byt.

Kde bychom si mohli sdilet fotky. Pokud by se to nejak nezvrhlo, tak si myslim, ze by to mohlo nejsnadneji fungovat tak, ze bych tam udelala dalsi virtualni web kvetnatka2005 a k nemu pristup pres ftp na pozadani. Jmeno a heslo bych zaslala mailem ci SZ. A bud to tam davat s nahledy jako jsem to ted udelala s Tresti a nebo jen odkazy na zazipovane baliky fotek ke stazeni …

Tot jen napad ci navrh …

Sarach

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 25.09.05 21:19

Ahojky, tak to se vam dovca opravdu moooc povedla tak snad nekdy priste se pridame. Jinak zavidim tem co v noci spinkaji celou noc to FRilip tedy ne nekdy ji jen dvyakrat ale spise trikrat za noc. No uz zacina byt mamincin pekny mazanek protoze jakmile nejsem v dosahu a dohledu tak spusti peky rev jen se zjevim ja to andilek a ma hubu od ucha k uchu. Taky vcera stropil hysterickou scenu ve vane z echce zinku a kdyz jsem mu ji nechtela pujcit tak pekne jecel a kdyz jsem vymekla a dala jsem mu ji tam byl snad nejstastnejsi ditko pod slunce:-)). Ach kde jsou moje vychovne metody a kdy zacit :-)) nerada bych se dockala ze Fillip bude stat a mozna lezet u regalu a kricet ze tohle chce a tohle chce proste jak na vychovu tech nasich prdelek :-)).
Jinak mam prosbu na prazandy chodite nekam plavat a kam. Bohuzel Gympo ma plno na Vysocanske je pry studena voda nemate nektera zkusenost. Diky a krasny vecer.
Nemate nektera zpravy o Carolin a Kryspinkovi. Ha

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 25.09.05 21:22

Ahojte, kdy já budu někdy první??? :-)))
Alice-pěkný deníček, díky za něj. Měly jste se báječně a já věřím, že se slezeme ve větším počtu na oslavu 1.narozenin našich broučků.

U nás dnes klasika, ven, byla zde michalská pouť, tak Vítek čučel z klokanky jak divý, pak koupit manžovi nové rifle, přežít od 17-19 hod, kdy je mimís protivný a vykoupat, nakojit a spát.

HankoV-teda, ta Lucinka tak málo jí? já furt kojím ve dne co hodinu až dvě, v noci trošku větší intervaly. Ale už jsem si zvykla.
Akorát Víťa má nové manýry, že si cucne, pak na mě vyvalí ty své oči, odtrhne se, něco začne brblat, pak zas přisát, pak odtrhnout, mluví, atd atd, všechno pozoruje a všechno ho ruší.
A taky hlásím, že konečně začal akceptovat i vak, takže si teď užívám to, co většina z vás už od narození těch vašich dětí - když je naděje, že usne, vrazím do vaku do klubíčka tak, aby hodně viděl, a po nějaké době chození usne. Vak mám dlouhodobě půjčený. Pak mám šátek Vatanai, ten si vážu do úvazu kapsa s křížem a nosím jen ven tehdy, kdy ještě moc ospalý není, takže se kouká a někdy usne. Někdy se taky vzteká, to když se snaží otočit hlavu o 180 stupňů, aby viděl co nejvíc:-))) Ale do úvazu kolébka ho nedávám, přijde mi to složité uvázat a cpát ho tam, na to je ten vak lepší. Pak máme klokanku, tu jsme zakoupili asi před 5ti týdny, když Vítek nechtěl o vaku ani o šátku ani slyšet…tu už užíváme jen když nakupujem v hypermarketu -nechce si mi někde na parkovišti u auta válet 5timetrový šátek po zemi, takže nahodím klokanku a dítě čelem ven, a je spokojený. No a pak kočár-v něm spí akorát dopoledne. Takže máme to pestré, aspoň se nenudíme.
Holky, nevíte, do kolika měsíců-velikosti mimča-se mimísek vleze do vaku v pozici klubíčka?

tak jinak všem přeji dobrou noc, jdu následovat potomka, dnes 18 týdnů. Kristýna

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 25.09.05 21:24

Hanko, Vítek taky dělá cirkus, když nejsem vdosahu. I u manžela jedním okem pošilhává, zda jsem v dohledu. Myslím, že je to normální, později, až nebudem kojit a tatínci třeba někdy budou krmit a taky dělat blbiny s dětma, tak už takoví závisláci nebudou.
a taky by mě zajímalo, kde je konec Carolin a Kryšpínkovi…????
 K.

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 25.09.05 21:56

Ahoj Kristýnko :)

no je pravda, že Lucí moc velký jedlík není. Když se narodila, kojila jsem co 7 hodin, ale protože málo přibírala, tak jsem musela začít kojit co 4 hodiny. Byl to boj, Lucí hlad neměla, tak nechtěla jíst, ale dopracovaly jsme se k tomu, že už co 4 hodiny začíná mít hlad. Kdysi pila 15 min z každého prsa a ted když kojím co 4 hodiny tak pije tak 10 a 10 minut. Ale co jí ted dávám ty ovocné š%távičky tak lumpačí a pije třeba 5 minut a pak mi prso plive. Ale po té dnešní hubnoucí kůře zase papala pěkně :o) No bodejď že? :o) To noční krmení nás ještě občas chytne, ale Lucí nikdy nevstávala víc jak jednou za noc. Já sjem hrozný spáč, vstávat víc jak 1× za noc, to bych teda nesla špatně, tak to Lucinka asi nějak vycítila a snaží se mi vycházet vstříc :o)

H.

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 25.09.05 22:13

Ahoj všichnísci:O)))
Dorazili jsme v pořádku dovča byla supéééééééééé­ééééééééééééé­éér!!!!!
Více napíšu zítra, jelikož na mě leze nějaká nemoc a Sára má rýmu a 37,5…
Zatím papa, HAMINO, díky za deníček, je fakt skvělý (až na ty občasný narážky:O))))))
Brou, marodi Jaa a Sára

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 25.09.05 22:39

Ahojky všem,

začnu jak na předávání Oskarů - děkuji tvůrcům Internetu a zakladatelům e-mimina za to, že mi umožnili poznat virtuální kamarádky, ze kterých se díky prima nápadu na společnou dovolenou staly kamarádky z masa a kostí. Vážně - díky všem za několik velice příjemně strávených dní, na které budu ráda vzpomínat. A Anička děkuje Natálce, Jessy a jejich maminkám, že se na ni nezlobily, když byla rozvrnělá.

HAMINO - u deníčku jsem se smála tak hlasitě, že mě manža upozorňoval, ať jsem zticha, že Anička spí. Skutečně věrný popis, super!

Drahé pozůstalé - vy jste se teda rozšouply, přelouskáním komentářů z minulého deníčku jsem strávila značnou část dnešního večera.

GABKO - hladové mlíko kvůli tomu, že se Adélka často kojí, je naprostá blbost, v tom případě ho máme skoro všechny - taky kojím asi 10× denně a Anička na podvyživenou rozhodně nevypadá (účastnice dovolené jistě potvrdí). Asi bych se neudržela a příbuzné něco od plic řekla. Jinak Anička s přetáčením taky nespěchá, na boky jí to jde, dál jen když se přitáhne nebo ji „popostrčím“. Ale má ještě měsíc času, tak to neřeším. Jo, manža moc děkuje za optání, už chodí celkem dost dlouhé úseky (i několik km), tak to snad spěje k lepšímu. A zajímalo by ho, jak se po operaci cítí tvoje maminka, proč jí tam dali ty šrouby a kolik je jí let (já vím, že jsou to už dost intimní dotazy, ale jeho by to vážně zajímalo - jestli ti to nevadí, mohla bys mi to písnout třeba do SZ?)

LUCI - divila by ses, ale jedno z překvapivých zjištění bylo, že mimina se vzájemně neovlivňují - myslím tím, že jedno může klidně řvát, ale když těm ostatním nic nechybí, tak jsou naprosto v klidu a spí. Takže bychom vás s Klárkou určitě nevypakovaly.

NAT - já hodlám plně kojit těch 6 měsíců, pokud mi bude dáno, už jsem si holt zvykla, že je to tak často. Když to Aničce vyhovuje, co nadělám. S příkrmy chci začít až potom. Jenom nemám jasno, jestli nezačnu používat zároveň s příkrmy i UM, ale když jsem teď na dovče viděla, jaká je s tím oproti kojení práce, tak asi ne…

ET - já ani nepostřehla, že jsi studovala v Brně! A na které fakultě?

SANY - Anička vyluzuje taky fajn zvuky - asi před měsícem začla výskat, že z toho až bolely uši, to ji teď už nebaví, ale zase jakoby kašle nebo vydává různé hrdelní zvuky. Škoda, že nemám na magneťáku mikrofon, to by chtělo zachytit pro historii.

Ad jídlo - já taky nejím z ovoce skoro nic - hlavně banány, sem tam nektarinku, a jinak kompoty, hlavně ananasový, neb má být dle jedné laktační poradkyně dobrý na tvoření mléka. Jinak mám ráda sýry, každý den zbaštím velkou Activiu a vypiju půl litru kefíru. Strašně moc jídel se bojím, nechci Aničce způsobit újmu - ty, co byly na dovolené, vědí, že i tak prdí velmi zdatně.

Víkend jsme strávili na chalupě, včera večer jsme poseděli u pivka a u prasátka na zelenině, pozvali nás hasiči za to, že s tátou píšeme historii jejich obce. Bylo to prima.

No nic, ještě jednou všechny zdravím a letím na kutě, stejně mi manža vynadá, co takdy tak tvrdnu a že ho zanedbávám.

Dobrou, Světlana + Anička

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 25.09.05 22:41

Ahoj,

Jani sorry za ty narážky, ale když tys vypadala vždycky tak smutně, že se to nedalo nenapsat.
S těmi fotkami je mi to jedno, akorát mi to bude muset někdo pořádně vysvětlit jak se to tam dává. Asi to bude jednodušší než to posílat mailem. Jen já těch fotek mám asi 70. Některé jsou sice podobné, ale stejně.

Jsem ráda, že se deníček líbí.

Dobrou noc
Hamina

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 25.09.05 23:26

Ahojda vydovolenkovaná i nevydovolenkovaná květňátka :-)
Tak my jsme se vrátili z Rakovníku už dneska. (o den dřív)Moc se nám tam totiž nelíbilo. Mikínek byl o dost protivnější než jindy a já jsem tak trpěla s ním. Měli jste ho vidět, když jsme se dneska po 2,5dnech vrátili domů. Chtěl vidět všechny svoje obrázky na zdi (sluníčko, půa, sloníka, lvíčka), rozhoupat všechny hopsáky a letadýlka a pusinku měl hned od ucha k uchu. I pod hrazdičkou se smál a bylo na něm vidět, jak je moc rád, že už je zase ve svém. Připadá mi to, že je na to cestování ještě moc malinky a že má rád ten svůj režim, který se mi jinde nedaří moc dodržovat. Když jezdíme s manžou vydělávat chechtáky, tak jsme totiž pořád venku.....ale Mikínek je i rád doma…hraje si na dece, pod hrazdičkou, zpívá, tancuje a tak. To jaksi na cestách moc nezvládáme. V kočárku a v šátku ho to celý nebaví a je pak nešťastný. Do RAkovníku jsme navíc jeli z HK v pátek 5hodin. Chytli jsme totiž dopravní špičku a přes Prahu jsme se doslova šoupali přískokem vpřed. Mrňous pak začal zoufale brečet a mě se blbě řídilo......no přežili jsme to, když nám nic jiného nezbývalo, že jo. Babí vzadu uklidňovala a já se snažila soustředit na cestu. Na benzince za Prahou jsem ale vařila Nutrilon! :-(((
Mikouš totiž odmítl prso a řval a řval a řval. Hrůůůůůza to byla…bylo mi ho tak straaaašně moc líto. Když se totiž napil, tak brečel znovu. A důvod? Dostal alergii na auto. ZUZI - absolutně nechápu, jak jste mohli zvládnout to Chorvatsko…my bysme myslím dojeli stěží k hranicím :-( V Rakovníku byl hodný, ale kňoural víc než normálně a Nutrilon si vyřval poslední 2 koja! Mě se chtělo hrozně moc brečet. Holky já jsem z toho opravdu zoufalá! Mám totiž takový pocit, že večer tam to mlíko fakt nemám! Když to prso zmáčknu, tak vyteče pár kapek a tím to končí. Samozřejmě, že se ty prsa nalívají, až když tahá, ale takhle večer musí tahat i 3minuty skoro naprázdno a potom se mi nalijí…ovšem tím způsobem, že má obě vypitý za 6minut a hladově na mě kouká, kde je teda víc :-( Moje mamča mi říká, že se na to mám vyprdnout a přikrmovat, že my jsme taky vyrostly na UM a nemáme žádnou alergii a nikdy jsme nebyly moc nemocné (ani jedna z nás tří sester). Jenomže já jsem z té propagace kojení úplně zblblá! Udělala bych pro to kojení cokoliv. Moooooc chci kojit plně těch 6měsíců, ale jak si mám tu produkci zvýšit, to teda fakt nevím. A nechat ho řvát, na to taky nemám srdce. Vždyť víte,jak je Mikoušek hodný miminko a já prostě nejsem zvyklá na to, když brečí. A hlavně, když vím, proč brečí, tak to přece musím řešit! Je to hrozný dilema. Spokojený dítě je samozřejmě priorita. Už jsem uvažovala i o laktační poradkyni, ale zase mám strach, že mě hned seřve, že jsem mu už tou lahví ukázala, že to jde i jinak a že už jsem to po........Je fakt,že flašku pozná už na dálku a začne slintat jak bernardýn a škubat hlavou…no nevím, třeba jsem špatná matka, která to kojení zničila tím čajíkováním v těch čtyřicítkových vedrech. Tehdy Mikouš zjistil, jak je to z té flašky jednoduché.....fakt nevím, ale jsem zoufalá a nevím, co mám dělat. Bojím se totiž, že se mi odstaví sám úplně! Zatím vyžaduje lahev jenom večer, když mu to z prsu hned neteče, ale je asi jenom otázkou času, kdy nebude chtít vůbec.....:-((((((((((((((
Tak jsem se trošku vylila, sorry…ale muselo to ven! Je to možná trochu zmatené, ale vysypala jsem to rychle, tak jak mě to dusilo! Díky :-) *

Hamino - super deníček! Úplně jsem tady u něho slzela. Muselo to být super a nás s Mikínkem mooooc mrzí, že jsme tam nemohli být s Vámi! Příště to ale určitě vyjde! *

Gabko - díky za uklidnění, že nejsme s tím pasením sami. Musím ale říct, že jak jsem s Mikim začala posilovat ta zádíčka ve vaně, tak je to o moc lepší a už tu hlavičku chvilku udrží! Takže pasení a plavání zdar!:-) *

MaRi - vítám Tě s Johankou mezi námi! Ty dny po porodu, které jsi strávila v nemocnici, musely být příšerné! V šestinedělí pracují ty nervy ještě víc, takže utrpení muselo být o to větší! Teď už jsi ale s princezničkou a to je to hlavní! Takže bych nám všem popřála mocmocmoc zdraví! *

Stáni - do Pic jedu zítra :-) tedy v pondělí. Kolem 12té hodiny chodíme na obídek na pěší zónu…teď si nevzpomenu, jak se to tam jmenuje, ale je to ve dvoře a sedí se venku pod takovou stříškou…je to kousek vedle Bajera. No potom se většinou cournem po městě, nakoupíme a jdeme do parku (bývalé pionýrky) tam kočárkujeme nebo blbneme na dece a kecáme. Když tak mi pošli sms, jak to stíháš a můžeme si dát někde scuka. Když se Ti to nebude hodit v pondělí, tak ve středu tam pravděpodobně pojedu taky :-) Mooooooc se na Vás těšíme!!!! :-) *

HaniVávrová - jsem ráda, že jsi s tím kojem v pohodě! Lucinka je podle fotek nádherné a spokojené miminko, takže bych to taky nehrotila. Jestli máš dost mlíčka, tak vitamíny se dají podávat v kapičkách. Jooo kéž bych taky měla v prsíkách dostatek papání. posíláme pusinku Lucince a ať je pořád taková hodná holčička. *

Tak toť vše. Zase jsem se hezky vykecala. Moc mi to ale nepomáhá, protože mi to kojení prostě nedá spát…:-(
tak brou brou a sladné sny
přejí
Piki + Miki 17t6d

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 25.09.05 23:52

Ahoj Piki,

k tomu mliku, taky mam obcas pocit, ze je ho mene a ze Eliska posledni dobou dela taky tak trochu fory …, bud to byva, ze jak se chyta a pousti, jak kouka, kde co lita, tak asi napolyka vzduch a ty bubliny ji pak tlaci. Nebo obcas zkusim druhe prso nebo chvilku pockat, nechat brknout a pak znova prilozit. Vetsinou to pomuze. Jinak na zvyseni laktace, asi to bude hodne o psychice, tak se snazim moc to neresit, dokud to pujde, tak to pujde, az ne, tak to budu s dr. resit. Piju caj pro kojici matky a obcas v mlice rozdelanej gravimilk a manza mi hlida pitny rezim. Kdyz jsem mela ze zacatku problemy s kojo, tak jsem si psala o rady na laktacni poradnu na www.porodnice.com, vede to tam moc mila pani a urcite mnohem vic oceni to, ze chces kojit, nez to, ze by ti vycitala, ze jsi dala flasku a treba Ti neco poradi. Tak to muzes zkusit napsat o radu ji.

Tak spokojeneho Mikiho Mikiho i maminku
bdici Sarach & spici Eli

 
Kopretinka
Stálice 75 příspěvků 25.09.05 23:52

Ahoj Piki,

jen se vypiš, já když jsem měla depku, taky jsem sedla k PC a všechno jsem to ze sebe vypsala a pak jsem se ráno až divila, kde se to ve mě vzalo :o)

Je pravda, že jsem taky z toho kojení úplně zblblá… Všude se říká kojte kojte a když pak mamča nemá mlíko, tak má z toho depky a vyčítá si, že něco udělala špatně, ikdyž podle mě některé mamušky mlíko ani mít nemůžou nebo ho mají málo. Já jsem první tři měsíce pila 7-8 litrů vody denně (!!!) protože jsem četla, jak je dostatečný přísun tekutin pro kojo důležitý. Ted vypiju tak čtyři. Vůbec si nevyčítej, že vaříš malému Nutrilon, protože kdyby mi Lují řvala hlady tak ho vařím taky. Já to s malou tak nemám, ona hlady neřve, teda fakt hladový pláč jsem zažila dvakrát, protože jsem byla ve sprše a Lujda si usmyslela, že zrovna teď chce jíst a taťka to neodhadl, nechal mě čvachtat a já jsem si tam lebedila a když jsem vylezla tak jsem slyšela ten Vřískot :o) byla to kombinace hladu a únavy, jelikož ten den moc nenaspala :o) To byl zážitek. A pak se za týden konal Vřískot 2 a opět vražedná kombinace s únavou :o) Kdyby mi takhle kvikala častěji a já neměla mlíko tak jdu taky do UM. Dokonce mám doma koupený Nutrilon, protože jsem jednu dobu měla pocit, že se mi ztrácí mlíko…

Jo a to čajíkování neřeš, my jsme taky začali čajíkovat, když byly ty vedra a čajíčkujem pořád. Doktorka mi dokonce tenkrát dala svolení, že mám zkoušet čaj po lžičkách, ale když jsem udělala Lucince první čajík tak mi ho vypila „na ex“ a to bylo 60ml! Kdyby to tak věděla doktorka… Ale podle mě má mimi žízeň a ne hlad… Když jsem dala Lucku k prsu tak nepila, ale čaj si vzala, takže to byla žízeň a ne hlad. To že se má 6.měsíců jenom kojo jsou žvásty, rozhodně to neplatí pro každé mimi. My čajíčkujem a kojíme a žijem. Teď mi Lucí vypije někdy i 200ml čajíku denně a někdy zase žádný je to různé.. každopádně vždycky zkusím prso a když nechce a pořád cumlá dudlík stylem, že ho chce spolknout, tak dám čajík a je to :o) Takže to vypusť z hlavy :o)

Koukám, že tady dělám hrdinu a není to tak dávno, co jsem tady taky podléhala „kojopsychóze“ a trhala jsem si vlasy, že budu muset přestat kojit :o) Ale díky Vám jsem to zvládla a zvládneš to i ty :o)

Hlavně ať je Mikoušek spokojený a nemá hlad, pak budeš spokojená i ty :o)

Dobrou :o)

A pusu Mikimu :o)

Hanka a chrupkající Lucinka

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 26.09.05 06:56

Supeeeeeeeeeeer denicek. Hamino, presne si dovolenou vystihla. Taky diky za popis vikendu, aspon vim, co se delo.
Odjela jsem v patek sice prvni, protoze jsme meli jet v nedeli zase pryc, nakonec jsme zustali doma. Taky jedu dnes s autem do servisu, aby dobre jezdilo v zime a mela jsem sileny strach, ze se po ceste z Treste neco stane a ja prijedu domu moc pozde. Prece jenom potrebuje spravit brzdy a ma deravy vyfuk. Manzel mi po prijezdu vynadal, ze jsem jela zpet bez ridicaku, ale co jsem mela delat. Dosla mi jeho platnost v polovine dovolene a pred dovolenou novy jeste nebyl hotovy. Takze jsem ho sebou mela, ale prosly a to neni tak hrozne.

Ja uz se tesim na dalsi dovolenou.

Zacala jsem jsem stahovat fotky z dovolene, pridam k tomu ten balik svych fotek a dam to na Jessyiny web stranky. Potom vam, dovolenkarky do SZ hodim odkaz.

Dneska nas ceka nabity den. Za chvili odjizdim s Jessy vyzvedavat mamu do prace, jedeme k pravnikovi, potom auto do servisu, k zubarovi (letos uz asi po ste), nakoupit nejake UM a kosmetiku pro Jessy, vyzvednout papiry pro rodicovsky prispevek, domu naobedvat se a odpoledne plavat.

Lenka

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 26.09.05 06:56

Supeeeeeeeeeeer denicek. Hamino, presne si dovolenou vystihla. Taky diky za popis vikendu, aspon vim, co se delo.
Odjela jsem v patek sice prvni, protoze jsme meli jet v nedeli zase pryc, nakonec jsme zustali doma. Taky jedu dnes s autem do servisu, aby dobre jezdilo v zime a mela jsem sileny strach, ze se po ceste z Treste neco stane a ja prijedu domu moc pozde. Prece jenom potrebuje spravit brzdy a ma deravy vyfuk. Manzel mi po prijezdu vynadal, ze jsem jela zpet bez ridicaku, ale co jsem mela delat. Dosla mi jeho platnost v polovine dovolene a pred dovolenou novy jeste nebyl hotovy. Takze jsem ho sebou mela, ale prosly a to neni tak hrozne.

Ja uz se tesim na dalsi dovolenou.

Zacala jsem jsem stahovat fotky z dovolene, pridam k tomu ten balik svych fotek a dam to na Jessyiny web stranky. Potom vam, dovolenkarky do SZ hodim odkaz.

Dneska nas ceka nabity den. Za chvili odjizdim s Jessy vyzvedavat mamu do prace, jedeme k pravnikovi, potom auto do servisu, k zubarovi (letos uz asi po ste), nakoupit nejake UM a kosmetiku pro Jessy, vyzvednout papiry pro rodicovsky prispevek, domu naobedvat se a odpoledne plavat.

Lenka

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 26.09.05 06:56

ups, ja jsem to omylem odeslala dvakrat.

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 26.09.05 09:01

ahojte všichni při začátku týdne :-)

Piki - chápu, že máš stresy s kojením, ale určitě se na tu laktační poradkyni obrať, nemá Ti co kdo nadávat, že jsi zkusila flašku. Kdyžtak to zkus virtuálně na té porodnici.cz. Ale možná to fakt bude jen přechodné, jak psala Sarach, i já mám podobné zkušenosti, že Vítek začíná dělat fóry, kouká, kde co lítá, přicucne a pustí se a zas furt dokola. Taky ho vždy oddělám, nechám brknout, chvilku s ním blbnu a pak zas přiložím, popř. vyměnmím prso a on se po nějaké době zklidní. Ještě to nevzdávej a přikládej co nejčastěji, střídej obě prsa. No a když to nepůjde, svět se nezboří, kojila jsi 4 mě+síce a to není špatné, ne? :-)))

*

holky, ještě please z jiného soudku, která se vyznáte v PC - mám soukr mailovou adresu, která normálně fungovala spolehlivě x let, ale poslední dobou se mi vrací emaily jako nedoručitelné, a přitom ty adresy těch mých známých fungují a ještě před nedávnem jsem si s nimi bez problémů psala. Někdy je to jasné, že třeba posílám nějakou přílohu a vrátí se mi to s tím, že ten dotyčný má plnou schránku. Ale mám asi 3 známé, kde se jen ukazuje cannot deliver a odkaz na nějakou jinou stránku, která však nelze zobrazit. A přitom tito známí mi emaily bez problémů posílají. :( tak mě to pěkně štve:(

tak hezký den všem, jdu s prckem ven a umýt dijon :)

Krista

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 26.09.05 09:46

Milá Piki,

hoď se prosím do klidu. To je nedjůležitější. Miki to vycítí, že není maminka v pohodě a je taky nervózní.
Já jsem taky měla předsevzetí, že budu kojit, v porodnici to šlo, sestřičky měly skvělý přístup. Ale jakmile Marjánka potřebovala víc než 60ml tak byl konec. No nebyl by kdybch ji hodinu co hodinu přikládala. Jenže to s dalšími dvěmi dětmi dost dobře nejde. A nikdo Ti nemůže vynadat, že jsi mu dala UM. Je to jen a jen Tvoje věc čím to dítě krmíš. Jako Ti nikdo nebude nařizovat jestli máš dát Nutrilon nebo Sunar nebo Bebu či jak se všechna ta umělá mléka jmenují.
Nejdůležitější pro Tebe jako mámu je spokojené dítě a jak k té spokojenosti dojdeš to je opravdu Tvá soukromá věc.
Takže se nestresuj Mikínek to pozná. A uvidíš když nebudeš řešit jestli kojit nebo UM, že začne papat s těch prsou daleko lépe.

Držíme Vám palce Hamina a holky

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 26.09.05 09:51

Leni,

tak s děravým výfukem jezdím taky a vůbec to neřeším. Až upadne tak to budu řešit. Už jsem to jednou zažila a je to docela prča. Ve 130 km rychlosti najednou za autem ohňostroj jak jsme ten výfuk táhli za autem. Tak jsme ho dolomili a měli auto jako traktor.

Jo a prosím Tě on má řidičák nějaou platnost? Já jsem ji tam nikde nenašla a slyším to poprvé.

Pa užívejte si lítání a pak plavání,
Hamina

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 26.09.05 10:15

Ahoj při pondělku!

MaRi - já tedy plně kojím, takže nekojo to nebude, já koupila ten Excipial jako krém, stál 90,– a je toho pořádná tuba, ten lékárník ho hodně chválil, je to mírně na ústupu, ale pozoruju, že jedno místo vyléčíme a začně se loupat jinde,chjo chjo:o(((

Piki - přeji brzké zlepšení situace a pevné nervy, možná to co teď napíšu vyzní hnusně, ale když už máš splín i ty s takovým pohodářem, nepřipadám si tak blbě, protože když si zpětně přečtu ty mé nářky, asi to musí vypadat, že jsem labilní, či co.
Holky, jsem normální, jen když mám blbé období (to teď velmi často), tak mi strááášně pomůže se z toho vykecat, vypsat a přistihla jsem se, že pokud to všechno hezky klape, ani nemám potřebu to šířit:o))))))) Někdo to má opačně a moc se svěřovat nechce. To jsem odbočila.Piki - moc tě prosím, kašli na nějaké předsudky vůči kojení, máš obrovskou výhodu, víš, co je příčinou Mikiho rozladění, že se ti po flašce zklidní, tak to nelam, já si pláče užila víc než dost a zkusila jsem i příkrm, ale tím to nebylo, nejhorší je, když OPRAVDU jen dítko řve a řve a ty nevíš, co mu je. Navíc třeba od Mamu je výborná antikolikovka, ta má savičku velmi podobnou bradavce a hlavně teď, když je kojení víc jak zažité, nemůžeš nic zkazit.Tak hodně zdaru.

musím letět, už dva dny zase jenom pláčeme, nebojte, už vás nebudu otravovat nářkem, jen malilinko si potřebuju ulevit, v noci se zase budíme i 10×, přes den řevy, bože zlaté předcházející dny, jako na houpačce. Kdo to má vydržet s výbornou náladou????????????­??????????????:O(((((

sany

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 26.09.05 11:05

Ahoj, musím napsat, jsem plna dojmů!!! Bára má za sebu první „operaci“. Zašla jsem dneska kvůli rýmě (Bára to ode mě chytila) k doktorce a očekávala jsem, že vytáhne Báře tu třísku. Ta mě odeslala na chirurgii. Třísku doktor vypreparoval. No nic moc vám řeknu, asi to muselo bolet, ale mám statečné dítě. Asi jí budu muset koupit nějakou hračku.-)) Rýmu má B. taky, ale dokud se prý nespustí, tak se mi nepodaří nic odsát (to už jsme taky zjistila). Ale naštestí zatím bez teploty, tak držte palec, ať tyhle banální neduhy brzo přejdou. Byla jsem v ordinaci tak zblblá, že jsem sestře dala místo kartičky pojištěnce kreditku a fakt mi to nepřišlo divný…Tak pa pa, dojmů a zážitků plná Gyta a Brambůrka s bebí

PS: Jaa, co Sára? Že by to byl stejný bacil?

PS: Taky snad už konečně dočtu, co jste tu minulý týden bez nás zažily.

 
Anik
Ukecaná baba ;) 1250 příspěvků 26.09.05 11:07

Jejda, tak to jsem teda prošvihla, vůbec jsem netušila, že se někam hromadně jede :() Přitom vás čtu, ale asi vnímám míň než je zdrávo :( Moje chyba, která mě teda fakt mrzí. tak doufám, že příště se už k vám připojím :) Mějte se fajn, Anik

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 26.09.05 11:29

Chudíšek Brambůrka… posíláme pofoukání na bebí.

Hanka a Matýsek

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 26.09.05 11:39

Zdravím všechny stále z Krkonoš, kde jsme na Dovolené s Andělem (Johankou)

kristain - šmarjá, v minulém deníčku jsem zapomněla poděkovat za radu, jak vkládat komentáře, tak to činím teď, díky díky, už holt stárnu a slepnu, že jsem si toho nevšimla.

No a na oplátku ty problémy s mailem: Některé freemailové adresy se objeví v doručené poště s upozorněním, že se asi jedná o spam. Bohužel třeba maily ze serveru Centrum.cz už se většinou nepodaří ani doručit, většina systémů je pro jistotu rovnou vrátí. Je to chyba lidí, co centrum.cz vlastní, sama jsem si tam nedávno rušila adresu. Takže řešení je jediné-pořídit si mail u nějakého velikého serveru, třeba hotmail nebo google, případně napsat na info@jméno tvého freemailového serveru upozornění, že se ti tohle děje a co by ti poradili.

Sany - ten ekzém je prostě takový hnusný utrpení, úplně ti rozumím. Nedávno mi ale kamarádka říkala, že její syn tím trpěl jenom první rok života a pak už nikdy nic (je mu patnáct). Takže naděje tu je.

Papa zdraví

MaRi and Johanka, která od příjezdu do hor jenom spí a budí se pouze na jídlo, takže já tu chci bydlet!

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 26.09.05 11:59

Ahojte kolektýýýve:-)

Tak především vítám vydovolenkovaný team, přežili jste všichni bez újmy, jak koukám:-)) Podle líčení Alice to bylo fakt super, a proto se budem snažit v brzké době vyhrát auto (jiná šance není:-)) a příště pojedem s váma!
Ještě teda nevím, jak to s tou výhrou udělám, taky jsem se já koza mohla přihlásit do VV, kdybych tam naběhla s Matesem, určitě by všichni do týdne byli ve zpovědnici a platili pokutu za předčasný odchod:-)) A já bych měla 11 melounů.
Pozdě, no.

Ba ne, moje díťátko je pořád miloučké a pohodové, i když řve (jako zrovna teďka..).
Jdu vás jen pozdravit a zase pádím, neb mám rande s babou od šátků (ano správně, do konce týdne bych mohla býti též majitelkou šátku a Mates bude nošenec).
Taky se předběžně hlásím s omluvenou na příští týden, kdy konáme náš první výlet mimo domov a jedem do Ovy.
NAT - kdybych měla už ujasněný program a našla se díra, tak se ozvu, že bychom se třeba aspoň potkaly, na večeři o třech chodech se mnou nemusíš;-))))
Btw kde to bydlíš? Já budu ve Výškovicích a okolí a jeden den plánuju Porubu, mrknout do špitálu.

Tak, jdu nakrmit divou zvěř, hezký den všem posílají
Linda a Matýsek, za pár dní pětiměsíční

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 26.09.05 15:17

Ahojte navratilci aj ostatni :))

Hamina-super popis dovolenky :)) mas talent, skoro ako keby sme tam s vami boli.

U nas boli dva dni po ockovani dost hnusne, bala som sa, ze nam vymenili dieta, plakal a nechcel spat, tplotu nemal ale bol strasne mrzuty.Do toho prisiel na navstevu moj otec, ktory nieje velmi studovany vo veciach kojenia a ma taky pocit, ze maleho okradam o to vyborne UM, ktoreho je v obchodoch take mnozstvo…a tie kasicky…a kedze maly plakal, tak som si 4×vypocula prednasku o tom, ze je hladny…ach ach ach, nastastie v sobotu uz to bol nas zlaty chlapcek, vysmiaty a ukecany.

Velky Kubo ma teraz dovolenku, bol si skusat sexi cervene zachranarske oblecenie :))) teraz sa hra s malym. Ten uz sa podobne ako Tunak snazi lozit, nohy skrci pod seba a odraza sa, zadok dviha uplne ukazkovo, ale tie ruky…no, mame cas :))))

Nat s prikrmami-tiez som na vazkach, ci uz nieco dat, alebo pockat, aspon tu mrkvu…doktroka mi povedala, ze nemusim, ale ked chcem, mozem jedno jedlo nahradit zeleninovou polievkou. Momentalne mam chut plne kojit do ukonceneho 6M, bez akychkolvek prikrmov.Ale niekto -myslim ze Gyta tu raz pisal nieco o tom, ze deti nad 6kg uz by mali mat aj nieco okrem MM????? ako to bolo??? :)) Gytus??

Ked uz som pri Gyte, tak chvalim barbuchu, aka je to statocna dievcina!! :))

Stania-nam sa tiez predlzili intervaly kojenia.Cez den asi 5×, v noci 2×.

Nejako nam blblo pripojenie, tak idem teraz pozert fotky do galerky.
Zdravim vsetkych.
 Kaktus

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 26.09.05 15:22

ahoj, holky,

krásný deníček, sem ráda, že se vám dovolená tak vydařila a načerpaly ste síly před neúprosně se blížící zimou.

to my s aňou sme si už tak neužívaly. V pátek rehabka, to eště šlo. až na to , že se mi u kočáru ulomila brzda, takže cestovat s tím hnusným verglem v emhádé byl fakt záhul, zvlášť když mi v autobusu začal jakýsi chlapík vyprávět, že nechápe, jak si může někdo pořídit děcko, že je to hrůza, protože chudáci chlapi to pak musí živit a vydělávat na to apod… no nic, hňupi nebrat. nějak mě to nerozčílilo.
Jo, pokrok ! anička už se pořád převrací ze zádíček na bříško, přes levou stranu, a už se převrátila i zpět na zádíčka. Udělala veliký pokrok co se týče hraček a hrazdičky, už všechno chytá obouma ručkama. no, jenomže teď ji musím furt hlídat, protože v postýlce se taky přetáčí a pase koníky a boří se do polštářku, takže ji musím mít už furt na očích. taky se začla odžbrdávat nožkama, jakoby plazení.
Dneska sme byli na rehabce a to už je horší, teda. Rehabilitační sestřička mě poprosila, jako že budou mít ňáký koncilium, že se sjede spousta doktorů a ona potřebuje mít tam na ukázku jako ňáký „případ“ a požádala mě, jestli bych byla ochotná jí aničku půjčit a sama jako něco k tomu říct. tak to mě dostala, protože sem nevěděla. Ptala sem se, proč zrovna aničku. řekla, že anička je typický případ zanedbání ze strany doktorů a že právě na ní by chtěla ukázat kam to vede. Byl to první člověk kterej to řekl naplno, a tak sem souhlasila. upozornila mě, že to bude pro mě záhul na nervy, ale s tím počítám. Budou tam ukazovat aničku jako případ. A bude to prý trvat dvě hodiny. Ale teď sem si naprosto jistá, že sem udělala správně. Chtěla bych, aby to pomohlo ostatním dětem a aby nemuseli absolvovat to co já s ančou jenom proto, že někdo něco zanedbal. Pořád si na ty doktory stěžuju, tak teď mám možnost taky něco udělat. I když to bude hrůza.
Jinak cvičíme čtyřikrát denně Vojtu a fakt pozoruju velký zlepšení. Tomu přetáčení se sestřička divila, říkala, že sme hodně napřed. Když sme tam před čtrnácti dnama přišli, anička neuchopila věc do levé ruky. teď už to zvládá. neudržela se v pozici pasení koníčků, protože přepadávala na jednu stranu. To už se taky spravilo. Máme toho ještě hodně před sebou, to vím. ale anička je šikovná a my to zvládnem. Doktorka nám říkala, že pokud bysme to tím cvičením nespravily, následovalo by několik operací páteře. Ale to já nedovolím. I kdyby mě to mělo umořit. Někdy už fakt nemůžu. To si pak vezmu tlumící polštář a křičím do něho tak dlouho, že mám pocit, že si vyplivnu hlasivky.
Myslím, že je to špatně už od začátku. 6e kdyby mi udělali císaře, jak sem chtěla, tak by nemusely být tady ty problémy. Protože vyvrácenou kyčlí to začlo a od toho se to všechno odvíjelo. ach jo. cítím strašnou bezmoc.

No nic, du něco dělat.

pozdravuju všechny malošky!

Bibina + Anička (zítra 5 měsíců)

 
MarketP
Stálice 64 příspěvků 26.09.05 15:25

Ahoj Piki,
taky přispěji nějakou tou radou. Zkus mlíko odstříkávat a místo Nutrilonu dávat své. U nás se kojení taky nepodařilo, Nelinka nechce sát, nejdřív to bylo tím jak byla malinká a po lécích unavená a jak zesílila, už to neuměla, když mi nepřibírala, tak jsem to obrečela, ale rozhodla jsem se, že sunar opravdu dávat nechci a i když ode mne nepije je „kojená“. Je to s tím mlíkem věčný boj, ale jde to.
Je to možný, že večer nemáš mlíko, protože opravdu není poptávka, zkus ten večer odstříkat třeba dvakrát po dvou hodinách a za dva dny uvidíš, že mlíko bude. Mi se to taky začlo upravovat podle potřeby. Nejdřív jsem stříkala i v noci, ačkoliv malá spala aby se udělaly zásoby na den, kdy tolik toho mlíčka nebylo, postupně, už v noci neodstříkávám, naposledy v 9večer a pak až v 7 ráno. Ty máš tu výhodu, že přes den Mikínek pije, tak zkus pár večerů odstříkávat a dát mu to svoje pak z lahvičky. Mám kamarádku, které malá taky večer nepila byla tak unavená, že odmítala se přisát, jinak celý den pila od ní v pohodě.
Byla u laktační poradkyně a ta jí poradila odsát a dát jí to stříkajdou a cévkou.
Vůbec si nelam hlavu, že jsi Mikim dala tu lahvičku, moje ségra žije v Austrálii a tam mamky nastupují brzy do práce, alespoň na pár hodin, prej odstříkaj a dětem to dává chůva z lahvičky, je to tam prej normální lahvička a pak kojit.
Uvidíš, že to bude všechno dobrý, jenom se pár dnů s tím mlíkem poper a ať už dávaš z lahvičky nebo od sebe, bude Mikínek plně „kojen“.

Markéta a Nelinka

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 26.09.05 15:31

Ahoj holky.

Trochu dovolenkářkám závidím:-) No snad příště.

Já dneska byla na výletě do Havl. Brodu, kde jsem si na pracovišti vyřizovla věci ke konci mateřské. Ach jo, jak já nemám ráda úřady a papírování. Ničemu nerozumím a připadám si jako Alenka v říši divů. A to vše kvůli 3500 Kč.

S tím kojením je to fakt síla. Myslím si, že se nic nemá lámat přes koleno. Dneska je prostě takový trend. Za pár let to může být zase úplně jinak. Tak proč za to ty chuděrky maminy drbat. Když to nejde, tak to nejde. Hlavní je, že ví jak prďouskovi pomoct.

No Honzík je v postýlce, myslela jsem, že bude uondaný a bude spinkat. Asi ne, zatím si povídá a začíná být dost hlasitý, tak se mu jdu věnovat.

Hezké slunečné odpoledne, Kuřátko

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 26.09.05 15:49

Ahoj holky,

Hami, díky za deníček, díky němuž jsem si ještě jednou prožila naší fajn dovču. I přestože jsme s Naty pobyly jen 2 dny, tak jsem nadšená, bylo to příjemný. Musim přiznat, že když jsme dorazily domů, vrátil se mi pocit, kterej jsem měla po návratech z táborů, když se mi stejskalo po dětech:-))

Gyto, Jaa takže ještě jednou díky za zorganizování. Jo a přestože jsme obývaly jinej pokoj, Naty má taky lehčí rýmu. Zkoušeli jsme odsávačku, resp. manžel, protože já mám obří opar, ale nějak to nešlo.

Ještě jsem se s vámi chtěla podělit o svůj kulturní zážitek. Po více než půl roce jsem byla v kině na „Štěstí“ (Liška, Geislerová, Vilhelmová). Moc jsem se těšila, pár známých doporučilo jako silně emotivní film a taky jsem četla dobrý recenze. No, jenže mě to úplně sebralo. Myslela jsem, že to nedokoukám a odejdu z kina, fakt mi to nedělalo dobře, bylo to hodně smutný a depresivní. Na druhou stranu výborně natočený a herecký výkony přesvědčivý. Hlavně Aňa v roli schizofrenní matky dvou dětí. Z kina jsem vyšla dost posmutnělá a hlavně s pocitem, že by měl člověk bejt vděčnej za to, co má.

Natáčku už neba koulet se na dece, tak si jdeme trochu „popovídat“.

Mějte se

Jyty

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 26.09.05 16:58

Piki!
Teraz som docitala vsetky komentare a aj ten tvoj.
Nebud prosim ta smutna.Fakt si tomu dala maximum.Vsetci to vieme, dolezite je, aby si si to uvedomila aj sama.O kojeni som pisala v minulom dennicku Hanke, ked jej bolo smutno. Urcite si to citala.
Drzte sa s Mikim a hlavne bud v pohode.
 Kaktus

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 26.09.05 17:12

gratulujeme Bramburce k prodelane operaci a foukame na bebiiii …, tu hracku by si rozhodne zaslouzila ;).

S.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 26.09.05 17:28

Ahojte,

tak jsme doma, kadernici i kycle jsme zvladli skvele. Jeste jsem stihla dokoupit Elince darky k svatku - samozrejme jazzovou kocicku (bohuzel se mi nepodarilo zapusobit na city prarodicu, no co se da delat …) a v c&a salu. Eli ted v lehatku se chyta za hlavu a jeci (ne breci, spis vyska - zkousi, co jeji hlasivky dokazou) na rybicky.

Kycle se pomalinku lepsi, huraaa, takze kontrola za 2 mesice a decka uz ne na 23 hodin, ale „jen“ na vetsinu dne - tzn. ze mam od dr. posveceny bezdeckove pauzy a nemusim mit vycitky. A taky ji nemusi mit do autosedacky, popr. kocaru.

Rybicku uz servala, ted zaina kricet na mne, tak se ji jdu venovat, mejte se primove, papa

Sarach & momentalne nespokojena Eli

 
lucii
Povídálka 16 příspěvků 26.09.05 17:42

Ahoj,
diky moc za zprostredkovani dovolene. Muselo to byt super! Pristi uz si utect nenechame! Jen k terminu, kveten by byl super, ale vetsina z nas se asi chysta slavit 1. narozeniny miminka v rodinnem kruhu, tak musime vybrat nejaky „neplodny“ vikend.

Klarka se pred chvili poprve prevratila i z briska na zada. Yrovna jsem u ni nebyla. Deku ma na zemi, Jak se prekulila uplne dokola, tak se dostala z deky pryc az na linoo a hrozne se prastila zezadu do hlavicky. Slysela jsem jen tu ranu a pak rev. Kricela az z toho usnula, tak ji chovam. Snad ji nic nebude, chudince. A to jsem si myslela, ze se ji na zemi nemuze nic stat.

K tem prikrmum, z ceho se chystate deticky krmit? Uz jsem byla na obhlidce a vubec se v tom nevyznam. Kasicky lzickou z misticky, to je jasne. Ale nevim, jestli na piti a ridci jidla koupit flasku s dudlikem, nebo ty hrnecky. Nejsou hrnecky pro starsi, nez pulrocni deti? Abych si zas neporidila kupu kramu co nevyuziju.

Bibi, to je neuveritelny jak skvele vsechno zvladas. Jak zrovna tebe muze napadat, ze nejsi dobra mama, to fakt nechapu! Anicka ma obrovske stesti, ze ma prave tebe!

Luci + Klarka

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 26.09.05 18:33

Ahoj všichnísci:O)
Tak u nás s rýmou nic moc nového, Sára je nastydlá a celou noc nemohla pořádně spát, měla ucpaný nos a tak… Ráno už teplotu neměla, takže k doktorovi jsme nešly. Vytírám jí nosík Vincentkou a snažím se, aby víc pila a spala alespoň přes den. Mně je asi tak stejně jako jí, akorát bych v noci klíďo spala:O)
*Piki: Nebuď smutná z kojení, držíme palečky!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!!! Já když jsem začala dokrmovat, tak jsem to obrečela, ale bylo to pořád lepší, než aby Sára plakala hlady. Snažím se kojit co nejvíce, někdy to jde lépe, někdy hůř, ale už to beru tak, jak to je. Užívám si ten pocit, dokud to alespoň trochu jde a doufám, že nám to alespoň takhle ještě nějakou chvíli vydrží:O))) Posíláme Mikískovi óóbrovskou pusinku:O)
*Sarach: Dííííky za odkaz na fotečky, už jsem si je stáhla do PC, jsou skvělé:O)))
*Gytuš: Posílám Brambůrce pofoukáníčko na bebíčko a brzy se zbavte rýmy!!!
*Hami: S těma narážkama jsem si dělala samozřejmě srandu - jsem si vědoma toho, že moje obžérství je poněkud netypické, ale já to jídlo táááááák zbožňuju:O)))))))) Jo a pohledy už putují k vám.
*dovolenkářky: Díky moc všem za bezvadnou dovču, ráda jsem poznala ty, které jsem znala jen z galérky a také jsem ráda viděla ty, které jsem znala osobně už dříve. Doufám, že se nám podaří na jaře uspořádat nějakou další prima akcičku:O)))
*Vítám také nově příchozí Květňandy a jejich sluníčka:O)
Tak a já jdu ukuchtit něco k snědku, zatím papa, příjemný večer přejí
Jaa a Sára - dnes 5 měsíců

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 26.09.05 18:39

Este jedna informacia pre vsetky, co mate Hexavac-POZOR nie Infanrix Hexa, vakcina Hexavac(od firmy Aventis) obsahuje nejaky slaby antigen zltacky, takze deti sa musia preockovat-netreba sa bat, nieje to nic skodlive v tej vakcine, proste nedokonaly vyrobok.Myslim, ze vakciny budu bezplatne vymenene v lekarnach za Infanrix, ale to uz vam pediatri povedia.
 kaktus

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 26.09.05 19:59

Dneska ještě jednou ahoj! Barbulka děkuje za pofoukání. Zcela jistě to pomohlo, protože už o tom vůbec neví. Na prstě má ale nějakou smrdutou mast, tak doufám, že tu náplast do zítřka nesní. Je to proti zánětu.

Rýma - dneska jsem k té doktorce naběhla a ona mě ujistila, že takhle na začátku rýmy se odsávačkou nic odsát nedá. Že to
jde až když to teče. Jity, u nás taky zkoušel manžel, taky neúspěšně. Tak snad ta rýma všecky Květňátka přejde co nejrychleji.

Lindo, zdravím dalšího nošence do party. Nevím, zda za to může účast na dovče či souhra jiných okolností, ale naše Bára začíná být taky nošenec. Před časem se jí v šátku moc nelíbilo a já už to oželela. Najednou obrat. Moc si to užívám. Na maloměstě byly baby s šátky docela atrakce.

Bibi, přeju ti pevné nervy na konciliu. Než vyrazíš, dej si štamprle:-) Já bych byla na mrtvici, tohle všecko absolvovat. Stačila mi kauza s vojtovkou a plínama.

Zdravím nové členky drbárny:-) Kuře, tvůj Honzík je narozený stejně jako Bára. V kolik vykouknul nasvět? Bára má zapsáno 12:05, ale nevím to jistě, pač jsem byla tou dobou v limbu. Už jsem dočetla Šifru, ale mám vztek na známou, co mi tu knihu doporučila, že mi to hlavní vykecala dopředu. Ach jo. Ale konec můj vyšplouchaný mozek ne úplně pochopil.

Šest v tom - už jsem nestihla další díly, ale koukám, že to bylo docela depkoidní, takže lituju jenom trošku.

Sarach, tak to se teda Eli má, že už nemusí být v dečce pořád:-) Taky si prosím o link na fotky. Díky moc. Jo a jakpak bych např. já dostala svoje fotky na „labradorky“?

Luci, ten květen se navrhoval kvůli společným narozeninám Květňátek:-) Je to správná poznámka. Zvažme, jestli už se nedomluvit někdy kolem Vánoc na pevném termínu, ať s tím počítáme:-))

Kaktus, s tím příkrmem se to mělo tak. Slyšela jsem, že děti nad 6 kg už by mohly dostávat něco jako např. kašičku, aby se jim zplácnul žaludek. Že prý ho mají větší, tak jsou hladovější, ale kalorické MM ještě nespotřebují, tak tloustnou. Ale dala jsem to tu do placu k vyjádření. Mě se to zdá sice zajímavé, ale řídit se podle toho nebudu. Já jsem naočkovaná názory „mojí“ PA a ta říká, že plně kojit lze až do 1 roka, aniž by mímu cokoliv chybělo. Při UM je to samozřejmě trošku jinak.Já se zatím na příkrmy moc nechystám, ale kojit do roka se mi ale taky nechce. Vidím to tak na nějakej 8. měsíc. Prostě podle situace. Mlíka zatím akorát, tak co.

Jídlo - Jaa, já jsem taky přes žrádlo:-)) No ale jinak, jak jste si psaly, co jíst a tak, tak já už jím nějakou dobou vcelku vše, až na syrovou cibuli, květák atp. Ale to mi ani trochu nechybí. Dřív jsem si dávala džusy jenom z ovoce od nás, a ted už cokoliv, jenom ředím vodou. A dodávám, že doma je nepiju, jenom v hospodě:-) Přes se snažím dbát na přísun potravy, jinak zdechám. Mám rychlou spotřebu a když se nenajím, tak je mi zle. Obzvlášť, když ještě dám najíst Báře, tak to je pak motolice jako hrom. U nás prostě musí být vždycky něco xnědku.

A to je vše přátelé, zdraví Gyta a náš „velkomožný pán“ Barborka (Kdybyste viděly, jak se dneska tvářila důležitě:-)

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 26.09.05 21:04

Ahojda prdelky!:-)
Dneska Vás zdraví zapomnětlivá -asi vykojená Piki! Představte si, co se mi dneska nestalo. Klíďo píďo si jedu do Pardubic za ségrou a to si takhle hezky kecáme na obídku a ona se mě ptá, jestli přijedu zase ve středu. Tak ji na to říkám, že asi ne, protože máme lítání po doktorech…a ona na to, že to je divný, že mě objednal pediatr i ortoped ve svátek. A já na to, že sice jo, ale že to mám černé na bílém, že kontrola je 26.9. a to že je ¨přece středa, ne?! :-) No nejsem já to ale pako??? Kyčlíky přeobjednám na příští týden, tam až takový problém nevidím, ale pediatrovi jsem radši volala hned. Řekl, že dneska musíme dorazit, protože má dostat druhou hexa. Tak jsem si moc ségrušky, mamušky a dvojčátek neužila a na 17tou pádila na píchaneček.
Mikínek byl úplně skvělý!!! Doktor říkal, že je mu to moc líto, že takhle hodný pohodový dítě musí rozbrečet, ale že je to přece jenom lepší než kdyby dostal dávivý kašel. A víte co na to Miki? Dostal včeličku…zamračil se a potom se usmíval!!! Je to frajer! Hned jsem ho pochválila a říkala, že je to jasný, že nebude brečet, když z něho má být ten pan doktor, že jo :-)))))
Jinak ve 4.měsíci vážíme 5660g a měříme 65cm. Doktor říkal, že už si na to tak nějak zvyknul, že nejsme tabulkový, ale že by se přimlouval za ten večerní Nutrilon. Když jsem mu říkala, že takhle dokrmuju a že se bojím, že se takhle postupně odstaví, tak říkal, že si to nemyslí, že to prso bude upřednostňovat vždycky. Prý můžu klidně zkusit i nějakou tu zeleninku v poledne. Dostala jsem takovou knížečku, kde přesně rozepisují jak a čím přikrmovat. Je to teda reklama na Hami, ale píšou přesně jakou surovinu a kolik použít, takže se to dá i vyrobit :-) Já jsem teda ale doktrůrkovi narovinu řekla, že s příkrmy začínat zatím nechci, že to počká až po 6.tém měsíci. Řekl, že je to vpořádku, že uvidím, jak na tom budeme za měsíc :-) Šla jsem od něho ale tak příjemně naladěná, to si ani neumíte představit. Za to kojení mě pochválil! ¨Patří mezi zastánce plného kojení co nedýl, ale říkal, že u mě je to takové na hraně, protože Mikínek má stoličku pořád jenom jednou tak za tři dny. Proto říkal, že i když se mi podaří tu laktaci rozjet víc, tak že se přimlouvá za ten jeden večerní Nutrilon, aby se nám ta křivka trochu víc zvedla. Já samozřejmě Mikouška nehodlám trápit hlady, takže to UM večer dostává, ale zkusím trochu v noci odstříkávát, jak psala Markét. Iluze, že se to zlepší si ale moc nedělám, protože mám ta prsa pořád dost vyždímaná a nalívají se mi až při kojení…no uvidíme, třeba ten stimul nějakým způsobem pomůže. Každopádně Vám moooooooooooooooc všem děkuji za podporu. Ani nevíte, jak moc mi to pomohlo! Jsem teď o dost klidnější. I když připouštím, že ten můj vnitřní boj jsem zatím nevyhrála! Vím, že za pár let může být všechno jinak, ale teď je to tak, že se stydím za to, že to UM musím kupovat. Schovávám ho v tašce, aby ho nikdo neviděl. Jojo, takhle praštěná já jsem. Za chvíli tady budeme řešit přitom úplně jiné starosti…jaké příkrmy, jak to ti naši prďolové chtějí nebo ne atd. Mě se potom asi opravdu psychicky uleví. I přesto, že mám toho mlíčka málo, tak je pro mě kojení jednou z nejúžasnějších věcí, jaké existují! Tak ještě jednou díky všem za podporu…já se s tím nějak poperu a třeba se za pár dní zařadíme opět mezi plně kojící…teď už za tím ale tady v deníčku dělám tlustou čáru a nebudu s tím otravovat!:-) *

Sany - úplně chápu Tvoje pocity, když Vikulka tak často brečí. Jen se z toho hezky vždycky vypiš a věř, že bude líp! Moje malá ségra byla úplně stejná, jako Tvoje princezna, takže vím, o čem píšeš. Neustále vyžadovala pozornost a pořád jenom řvala. Musím Ti ale říct, že přestože byla hodně živá, tak jsem díky ní měla pěkné dětství i pubertu. Takový malý rarášek totiž podle mě neuvěřitelně zkrášlí život v celém okolí :-) Ale věřím tomu, že uplakané období Vikulky brzy skončí a pak se tomu všemu zasměješ. Posíláme pusinku :-) *

Gyto - foukáme Barborce na operované bebínko a přejeme jí brzské odrýmování :-) Stejně tak i Sárince a tuším Jyty. At jste všechny holky zdravé! *

Bibi - máš i můj obdiv, jak to krásně zvládáte! Před tím konciliem bych do sebe asi taky radši kopla nějakýho toho paňáčka…myslím, že to bude dost na palici! Jsi fakt statečná žena a Anička šikovná holčička, která všechny mimísky určitě brzy dožene! :-) *

Káťo - díky za informaci o Infanrixu Hexa......ségra totiž šašila, že právě tato vakcína je špatná a chybí tam ty látky na žoutenku, tak jsem ráda, že jsi tuto fámu dopředu vyvrátila :-) *

Sarach - jsem ráda, že už má Elinka lepší kyčlíky! Jste prostě holky šikovné :-) *

Stáni - tak co je s Vámi? Uvidíme se? Já jsem se dneska v parku rozhlížela, jestli vás tam neuvidím, ale sólo mamin tam bylo několik a já pádila k tomu doktorovi, tak jsem je nemohla všechny obejít. Moc by mě mrzelo, kdybysme se nakonec minuly… tak kdyžtak mi pošli SZ a domluvíme se na konkrétním místě a čase :-)) *

VV - počáteční nadšení u nás opadlo! Už tři dny mě to moc nebavilo, takže sedím u počítače a buším opět do klávesnice. Manža tak čučí na Kobru :-)
Takže tak…
brou, brou
Piki + hexa Miki 18t (zatím bez reakce ťuk,ťuk)

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 26.09.05 21:26

Cus Lindo,tak ja jsem ze 100% jihu tudiz z hrabuvky..kousek od nadrazi ve vitkovicich…klidne bych dojela k belaku na konecnou tramvaji a muzem se prjit tam..je to tam klidne ne? JENZE v pondeli jedine dopoledne protoze pak jdu do prace , v utery muzu,ve stredu ne,ve ctvrtek muzu a v patek taky dopoledne protoze odpoledne jdem na plavani..

takze shrnuti : ( vim ze nejsi hloupa,ale to je trochu prehledne)
PO,PA dopoledne-tak do 13.00
UT,CT kdykoliv :-)

papa nat

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 26.09.05 21:38

Ahoj,

link na fotky z Treste mas v SZ ;) … Co se tyce nahravani a koukani na fotky, tak ftp bych mela pripravene, ted uz jen vymyslet strucny a snadny navod a zajemcum zaslu SZ nebo mailem. A jeste je otazka, jestli tam chcete delat fotky s nahledama a nebo jen dat na nejakou dobu zabalene do zipu, aby si je ostatni stahli a pak smazat?

V podstate umim jen jednoduse zaheslovat www stranku, takze kdyz si nekdo da kvetnatka2005­.labradorky…, tak se ho to zepta na heslo, ale kdyz da kvetnatka2005­.labradorky…/ham­batabara.jpg, tak mu ji to ukaze rovnou - musi vedet co hleda. Taky se to heslo po zadani objevuje primo v url v historii, takze nekde v inet kavarne by to zustalo i s heslem a mohl by tam juknout kdokoli.

Sarach

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »