Květňátka 2005: Expedícia Říp

Rodičovství

Milé květňátka. Dnes sme v počte 12 oficiálnych květňátok + 1 snáď budúce oficiálne absolvovali spoločný výstup na horu Říp.

Zoznam zúčastnených:
Hamina-Alice +Marjánka+Lin­da+Bára+manžel
Haluma-Hanka+Matýsek+man­žel
Sarach-Hanka+Eli+man­žel+Sára a Bára
Vik-Vierka+ Jonáš+Lucka+Lukáš
Gyta-Jitka+Bára+manžel
Jaa-Jana+Sára+man­žel+Alda
Lenkaa+Adam+man­žel+Žok
Market P+ Nela+ Anička :) + manžel
Zuzka+Aleš+Cas­sy+tehotná kamarátka a jej malá neter
Piki (Pavla)+ Miki Miki
Pája+ Ondrášek
Kaktus+ Kubajz+manžel
Marta+Michal-to by mohlo byť ďalšie květňátko

Takže suma sumárum 45 kusov. Počasie bolo krásne, síce ma to stálo dlhé dlhé hodiny vyjednávania s teplým a studeným frontom, ale nakoniec sa dohodli. Mohlo byť ešte tak o stupeň teplejšie, ale to už by snáď bolo až gýčové :))). Zoznamovanie, tých čo sa nepoznajú prebehlo na parkovisku u „Hospody pod Řípom" v obci Rovné (že Piki? :))). Za seba musím povedať, že ste pre mňa všetky boli známe, vobec som nemala pocit, že sa vidíme po prvý krát :)). Psi sa zoznámili tiež vcelku rýchlo, zvládli to bez problémov.
Treba poďakovať manželovi od Jaa, ako ochotne priviezol Vik aj s jej tromi detičkami a multivozidlom…máš moj obdiv Vierka.
Haluma nás z neznámych dovodov čakala na hornom parkovisku, podozrievam ju, že sa jej nechcelo šlapať… :)) Ďalšia vďaka patrí Hamine, ktorá napriek tomu, že malej Marjánke v noci zase pichali uško, dorazila, splnila úlohu kuriéra(spreje od Svetlany) a ešte aj priniesla ďalší kusisko dobrej nálady. Mimochodom, šatka je super :) odo mňa to máš schválené.
Zuzka s Aleškom a Cassinkou sa ujali vedenia výpravy a na:,–(ili atletické tempo, pelotón sa rozdelil na menšie skupinky, niektorí s kočíkmi, niektorí len v šatke. Pomaly sme dorazili až pod vrchol, občerstvili sa, nakŕmili, prebalili, pofotili, chvíľu pokecali a postupovali ešte o kus vyššie, smerom k Rotunde. Tam prebiehalo hromadné fotenie (tatkovia sa snažili), niektorí absolvovali aj prehliadku rotundy s odborným výkladom :)). Obdivovali sme padáky, ktoré krúžili okolo, prebiehalo ďalšie kojenie, prebaľovanie…Eliška všetkým predviedla jazzovú mačičku a vibrujúcu berušku :))
Okolo 13-tej sa odpojilo pár členov expedície, ďalší zotrvali ešte hodinku a potom sme sa pomaly vybrali smerom dolu na parkovisko. Niektorí vyhladnutí členovia sa odobrali na jedlo do miestnej reštaurácie, tam sme ale už z rodinne-pracovných dovodov nešli, takže sa musia pochváliť či posťažovať sami.
Na záver chcem poďakovať všetkým za účasť, Jitke za nápad aby som sa popýtala či niekto nechce na Říp ísť :))) Jituš-ako si sama videla-chceli :))
Lenke ďakujem za bio zeleninku, Piki a Pavle za to, že prišli až z takej diaľky, samozrejme to sa týka aj Haminy, ale tá to mala aj s návštevou v Ústí.
A Marta s Michalom snáď už čoskoro zavítajú do denníčku.
Som rada, že som vás poznala a teším sa na ďalší zraz. Detičky sú krásne, najkrajšie a veľmi dobré. Keďže nám atleťátko Aleš zbalilo Kačku od Terky, ktorá ako som dnes zistila bude na starších, tak sme rozhodili s Kubom siete, síce nám tam trošku konkuroval matýsek, ale snáď sme na nejakú kočku dojem urobili :)))
A samozrejme spolieham na vás, že doplníte moj stručný popis expedície :))
Kaktus + Kubíček, ktorý už skoro spal, ale babka ho prebrala a teraz sa hrajú…

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 30.10.05 20:40

prvni? :-)

Sarach & Eli

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 30.10.05 20:41

Druhá:-)

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 30.10.05 20:42

Až třetí - za to můžou ty krásné fotky!!!

Světlana

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 30.10.05 20:46

vy ste sikovne :)

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 30.10.05 20:53

No, jestli se počítá i autorka deníčku, tak jsem až pátá:O(((
Výprava na Říp byla super, ale jsme tak znaveni, že jdeme do hajan:O) Katuš, díky za organizaci i za deníček:O))) Za úvazy samozřejmě nic nechci:O)
Brou, Jaa, Ondra, Sára a Aldík - všichni znaveni dnešním výletem.

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 30.10.05 20:53

Čtvrtá…když nepočítám Káťu…to je můj rekord!!!! :-))))
Piki+Miki

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 30.10.05 20:54

Teda Jani!
Grrrr.....tak ještě o jedno místo dál.....:-)))

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 30.10.05 20:55

Čtvrtá a taky mě zbrzdili fotky a manža, který mě nechtěl pustitk počítači.

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 30.10.05 20:55

Tak přečteno:-)
Hezký deníček. Měli jste se krásně, co? Úplně vidím ty mimíšky, jak po sobě koukali. Ach jo, snad příště.
Prdík je dnes utahaný po plaváníčku a už hodinu spinká, tak tu můžu brouzdat:-)
Hezký večer, Kuřátko a Honzík (6m)

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 30.10.05 20:56

Tak jsem poskočila směrem vzad.Páááč jsem to blbě odeslala

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 30.10.05 21:01

Ahoj pri nedelnim veceru,

po vydarene vyprave na Rip, jsme krasne unaveni! Bylo moc fajn poznat dalsi zname tvare „na zivo“ ;) a pokochat se vsema kvetnatkama, ktera se nam, musim uznat fakt vsechna povedla :). Holky moc radi jsme se s vama videli.

Katko - zaridila jsi to nejen s teplou a studenou frontou skvele, udelala jsi dochazku a jeste to takhle hezky sepsala ;). A doporucila nam fajnovou restauraci, moc jsme si pochutnali.

Hami - taky satek schvaluju, vypada to prima! Ani jsem Ti to nestihla pochvalit na miste, tak tak cinim ted! ;) A moc diky za CDcka. A pofoukani Marjance na ouska, at ji neboli.

Vic fotek, abychom nezahltili mistni galerku posilejte na „labradorky“, bud najdete odkaz na fotogalerii z kvetnatkovych stranek nebo primo: http://kvetnatka2005.labradorky-sara-bara.com - zalozila jsem tam pro to album Rip2005.

Eliska bude za chvilku vykoupana, tak ji ceka krme a snad spanek.

Tak zatim papa
Sarach & Eli

P.S. Jestli teda Eli udelala na Kubika dojem, tak mi se tu budeme vytahovat, ze si ji jednou vezme pan doktor :), ikdyz Matysek se teda taky snazil ;) - tak aby nam holcicka neprebrala.

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 30.10.05 21:08

Ahoj vespolek,

tak mi fakt přišlo líto, že je Říp tak daleko, díky, KATKO, za perfektní popis a fotky - všichni zúčastnění vypadají prostě super!!!!

My jsme byli od čtvrtka na chalupě, taky to bylo fajn, v pátek manža griloval klobásky a udělali jsme si dvě pěkné procházky. Chalupu máme v kraji plném lesů a rybníků a ty barvy podzimu jsou opravdu nádherné.

Anička si to celkem užila taky, až na to, že pro mě fakt začíná být přebalování a mytí obrovským problémem - neustále se převrací na břicho, zuřivě chytá všechno, co je v jejím dosahu (např. se pokouší cpát do pusy vlhčené ubrousky - jednotlivě i celý balík naráz, popř. Bepanthen apod.), takže mi s ní často musí někdo pomoct, protože ji prostě nezvládnu.

Ale dneska mám dva důvody k oslavě:

  1. Sáhla jsem jí do pusinky a zjistila, že už je trošku vylezlý druhý zoubek - mám štěstí, někdy byla trošku protivnější, ale pořád ani jedna proplakaná noc - ťuk, ťuk, kdyby jí to tak chtělo vydržet, mamka mě straší, že nejhorší budou špičáky. Tak jsem bručela něco o druhých šatech.
  2. Navečer se Anička poprvé přetočila z bříška na záda a pak to ještě 2× zopakovala, tak snad to do zítřka nezapomene. A taky to udělá jako sud - prvně přes levý bok ze zad na bříško a pak přes pravý zpět z bříška na záda. Mám radost.

Komentáře od čtvrtka jsem poctivě přečetla, jen jsem si nepsala blbenku. Jen mám poznámku k puzzle, o kterém psala LENKA. Představte si, že u nás už je taky schované - a to jsem z něj měla takovou radost! Anička se totiž vždycky dopravila k jeho okraji a normálně ho začala rozebírat - prostě za ten čtverec tak dlouho tahala, až se vysunul a dokonce vystrkovala i ten vnitřek (číslice a písmena), samozřejmě se pokoušela narvat si vše do pusy, a to už nebyla sranda. Zkusili jsme hodit na puzzle deku, ale nepomohlo to - deku odhrnula a byli jsme tam, co předtím.

Takže dobrou, hezky si po tom výletě odpočiňte. Ať se miminka dobře popasují s časovým posunem, u nás to večer celkem vyšlo (Anička šla spát v osm), ale jsem zvědavá, co bude ráno - asi nás vzbudí o půl šesté.

Světlana + sudující zubajda Anička

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 30.10.05 21:32

Sláva, nazdar výletu. Bylo to vážně super. Počasí vyšlo dokonale. :-)

No s tím horním parkovištěm - nějak jsme projeli vesnici a nikde neviděli dav či srocení, tak jsme zaváhali, jestli nebylo náhodou myšleno to druhé parkoviště. Jak se ukázalo, nebylo. :-) Ale aspoň jsme viděli celou tlupu pěkně pohromadě, jak se blíží! :-)

Přidala jsem taky do galerky pár fotek, snažila jsem se je vybrat tak, aby se neopakovaly.

Kaktus, teda nevšimla jsem si, kdy jsi dělala prezenčku. Hezky jsi nás všechny zvládla sepsat! :-)

Hamino, šátek vypadá vážně dobře. :-)

Zdravíme všechny.

Hanka, Lukáš a Matýsek

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 30.10.05 21:35

No ja dufam, ze vsetkych :))
nevies kto ma prsty v tom seriali v galerke??? „Ako Kubik aj o Baru neuspesne bojoval“ :))))))))))))))))))))))))))))))))

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 30.10.05 21:40

Když tomu se vážně nedalo odolat, přece si ty fotky nenechám pro sebe… :-)))))

H.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 30.10.05 21:53

hm, asi nedalo, to verim :))))

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 30.10.05 21:59

Ahojky hojky hoj!:-)
Tak i my hlásíme, že jsme dorazili v pořádku a moooooooooooo­ooooooooooc se nám výlet líbil! Děkujeme organizátorce Kaktus za přípravu i realizaci této velice povedné akcičky! :-)
Cesta domů byla horší, ale taky to šlo. Od Poděbrad jsme jeli krokem v koloně 50tkou až do Pardubice… a já potom do HK, ale po šesté jsme byli s Mikínkem doma. Stavovali jsme se jenom na čerňáku kvůli kojení, čůrání a pití :-) Mikínek měl asi 5ti minutovou krizi právě na čerňáku, ale potom i s Ondráškem celou cestu prospal. Doma proto dělal trochu fóry. Hulákal na mě, asi něco v tom smyslu, že svoje už má odespáno, ale to jsem mu netolerovala. :-) Po půl hodině jsem ho udrndala, takže po dvacáté hodině byl ťuhoš :-)
Jinak bych ráda připomněla, že stejnou dálku jela ještě MarkétP s Nelinkou, Aničkou a manžou. Markét - jsem moc ráda, že jste nakonec taky dorazili! Jenom jste se pak nějak rychle vypařili a tak jsme ani pořádně nepokecali.....až budeš mít cestu do HK, tak písni a můžeme se někde sejít. Moc rádi Vás znovu uvidíme!:-) *

Naprosto souhlasím s tím, co psala Káťa - vůbec mi nepřipadalo, že se vidíme poprvé! - prostě jsem se pozdravila s kamarády, které už dávno znám! Jsem ráda, že z té elektronické podoby jsme se přesunuly do reality,protože jste všichni skvělí a my na tuhle akcičku budeme s Mikínkem rádi vzpomínat!
A hádejte co na to můj manža? Vylíčila jsem mu to, jak to bylo skvělé a jak se zapojovali tatínci.....a on na to…„to jsi mi neřekla, že bych si tam mohl pouštět draka! To bych jel taky!“ :-)))) Tímto zdravím velkého Kubu a děkuji za inspiraci. Už vím, na co se dá náš taťka, coby odpůrce hromadných akcí, nalákat a příště možná mužské řady posílí :-) *

Taky doufáme, že jsme udělali dojem na nějakou princeznu…byla tam velká konkurence, tak nevím, nevím.....ale Mikiho výřečnost možná nějakou slečnu přesvědčila :-) *

Ještě bych jednou chtěla moc poděkovat Jaa a Lence za pomoc s kočárkem. Holky ještěže jsem Vás tam měla. Cesta nahoru byla fakt strmá a jak se říká „ve dvou se to lépe táhne, že!“ A dolů by se mi ten kočárek taky blbě vezl, když si Mikin pěkně chrupkal v šátku -Takže - Dííííky :-)
A ještě děkuji Barborce za tu slinu, která mi už na památku uschla na mikině :-)))))))) *

A jaký jste měli nakonec dlabanec v hospůdce? Pochlubte se :-) *************­**********
Teď už ke komentářům:
Petro - vítáme Tě se Simonkou - coby padesátým květňátkem mezi námi!:-) *

Sarach - dodatečně všechno nejnejnej Elince k pětiměsíčninám! Miki posílá veeeeeeelikýho hudlana! Kdybysme si přečetli komentáře včera, tak jsme to mohli vyřídit dneska osobně na místě…škoda :-) *

Kaede - s tou tchýní to musela být teda síla! Jsi statečná žena!!!!! Já bych to vydržela maxxxx 2 dny a potom bych byla asi hooodně hustá! Jinak gratuleme Lu k půlročninám :-) A hlavně piš víc, ať o tobě taky máme víc info. A co snaha o tu druhou tlustici? Já myslím, že dokud kojíš, že to asi moc nepůjde, ale doufám, že my budeme jedni z prvních, kdo Vám budou moct gratulovat :-))) *

Kuřátko - i Honzíkovi posíláme ooooobr gratulace k půlročninám!:-) *

Tak toť vsjo! I já jsem dost z toho výletu unavená.....přesto nadšená a plná dojmů. Baby - jste super a já jsem moc ráda, že Vás mám!!! :-)
Tak pa,pa
Piki + Miki 5m6d

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 30.10.05 22:12

Elinka dekuje za hudlana od Mikiho Mikiho i prani od tety Piki - no jo, jsi vlastne kdysi psala, ze Miki bude taky dokturek, ne? - tak to by byla taky dobra partie pro Elinku ;). Takovejch napadniku :).

Ad jidlo: Ja si dala „dietni“ kure s broskvi se sunkovou ryzi, manza flamendra s ryzi …

Tak brou,
Sarach

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 30.10.05 22:19

Tak to jsme rádi, že i nás berete v potaz :-)
Jinak - mňam,mňam - taky bych si dala takový dlabanec. To jídlo bylo dneska u mě bídné. Manža se ale večer snažil a uvařil mi gulášovou polívečku, takže i můj žaludek dostal pohlazení :-)
brou,brou
 Piki

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 30.10.05 22:20

Piki dik za opravu, ospravedlnujem sa Marketke, Nelinke, Anicke a manzelovi.Nevedela som ze aj vy taku dialku…dakujeme ze ste dorazili.:)))) a dufam, ze aj vam sa pacilo.
 kaktus

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 31.10.05 05:13

Ahoj miminka a maminky

po dlouhé době (od pátku) mám zase zpřístupněný internet - tak se mohu znovu písemně ozvat.

KKatuš: Děkujeme za expedici na Říp - já sama bych tam asi nedorazila - teda pod kopcem to bypadalo nadějně, ale ten stoupák mě dostal. Ještě jednou děkuji ochotným rukám Velkého Kuby za pomoc (vytlačil autobus se spícím Jonášem a Luckou až nahoru). Pro Lukáška to byl zášitek - jak říká " vylezl na veliký kopec, nahoru…", tak snad si to bude pamatovat jako velký kopec. Jinak cesta se mu líbila, co jsme byli vysazeni na náměstí v Roudnici, pořád vzpomínal "na miminka ", jinak potom v autobuse usnul a tak Lucka musela po svých.
Doma šli pak spát okolo 8 a spí ještě teď.

Takže ještě jednou díky za organizaci, za pomoc do kopce, za odvoz a .....

Ostatní snad až zase příště

Věra + Jonáš + Lucka + Lukáš

PS: Jonášek se časem vyspí, a tak bude snad společenštější než se ukázal na Řípu.

 
RadkaK
Stálice 78 příspěvků 31.10.05 08:32

Zdravíme všechny květňátka,
také jsem moc ráda, že vám na expedici Ríp vyšlo takhle super počasí a doufám, že se s vámi poznáme na nějakém dalším výletu nebo srazíku. Fotky chválíme, opravdu se povedly! My jsme zatím přes víkend absolvovali povinnou návštěvu nejrůznějších hřbitovů.

Péťo a Simi - vítáme mezi námi 50.květňátko :-))) Jen se ještě chci zeptat odkud jste?

Kaede - taky máš můj obdiv, takovou návštěvu bych nevydržela nebo bych dala patřičně najevo, co si o ní mysím :-(

Jinak k večernímu prudění se také hlásíme, i když občas mě Mišulka mile překvapí a vydrží v klidu až do koupání (škoda, že opravdu jen občas).

Tak se zatím mějte všichni pěkně a mimísci ať pěkně trénují píďalkování, popř. lezení a posazování…
Radka + Míšulka (5m 2t a kousek)

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 31.10.05 08:48

Dry rano,

my se s Eliskem chystame na nasi „pyzamovou“ prochazku se Sarou a Barou…, jen jsme vam chtely poprat hezky novy tyden :).

jinak jsem na „labradorkach“ trosku roztridila fotky do kategorii a alb. Do alba Trest jsem nahrala vsechny zmensene fotky od Haminy a pro zajemce o originalni velikost techto fotek je v albu ZIPy zazipovany soubor cca 23MB a je u nej poznaceno neco jako ze to jsou fotky od Alice ;). A taky jsem tam nahrala nase fotky z Ripu, jsou tam zatim jen ve zmensene podobe, tedy 800×600pix. V pripade zajmu bych tam procpala i ty originaly - tak si kdyztak reknete.

toz tak, tak my holky jdeme na prochazku a manza do prace …, pa

Sarach, Eli, Sara & Bara

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 31.10.05 09:04

Ahojte mamčulky:-)

Především vítám všechny členy expedice zpátky v rodné internetové hroudě, fotky omrknu hned, co to dospisuju.
Počásko vám vyšlo velmi, KKATUS, dobře jsi se přimlouvala u fronty, nechceš mi prozradit ten fígl??:-)))) Já když si naplánuju kupříkladu práci na zahrádce, tak tutově leje:-)))

KAEDE - nedávno jsem na tebe myslela, co je s váma, že ses dlouho neozvala.
Luňáček je šikulka, já se popravdě toho lezení docela obávám, neb ještě zdaleka nemám vychytaná bezpečnostní opatření, ono stačí, když Mates suduje rychlostí blesku a zarazí se centimentr tu u radiátoru, tu u židle…:-)
Ad akce tchýně…no comment, asi bych vraždila, já mám na tohle slabý nervy:-/

U nás časový posun večer proběhl v pohodě, zato ráno Matýsek v šest prohlásil začátek nového dne a neukecá ho nic. Takže to dopadlo, jak jsem předpokládala, byl otravný jak svítiplyn a po osmé usnul. Ale když jsem se mu to ráno snažila v postýlce politicky vysvětlit, že má ještě spinkat, nějak to neakceptoval..:-))
Ovšem mám podezření na další zuby, tak uvidíme.
V noci zas už pár dnů jedem po 2,5 hodinách, což mě taky příliš netěší.
Ale nevím, co si o tom myslet, někdy je to vyloženě hlady a dneska to bylo takové cmrndání, ach jo. No uvidíme, všechno svedu na zuby:-))

ad VÁNOCE - jojojo, prosím taky o tipy na dárečky, pro malé i pro velké, furt si říkám, jak letos nebudu nakupovat na poslední chvíli…no znáte to, ne?:-))

JAA - ad VV, skoro jsem ten duel ořvala, jak mi bylo Michala líto, jak byl s nervama pryč a i jsem poslala jeden hlas, přiznávám:-))))
Jsem mocně zvědavá, co řeknou ostatní, až uvidí, jaký to byl bodový rozdíl, myslím, že budou dost v šoku. Mě fascinuje sledovat, jak mají o sobě zkreslené mínění…Jsem přízemní, ale přiznávám to, VV mě baví!:-))

Tak, jdu juknout do galerky a pokud přemluvím Picasu, tak též něco přihodím.
Btw Mates se zdá býti gurmánem (po rodičích samozřejmě), včera ležel na dece a z pusy mu čouhala za nožičku žába:-)

Pa a hezký den všem posílají
Linda a Matýsek

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 31.10.05 09:07

Zdravíme všechny :-)

ještě k akci Říp:

Jak padlo včera několikrát během cesty nahoru i dolů, bylo mooooc dobře, že to byla akce naplánovaná i s tatínky. Dostat kočár nahoru byla opravdu fuška, no a cesta dolů?? to zase byla fuška ho ubrzdit… :-))) A myslím, že jsme si to všichni - maminky, miminka, tatínci i psíci opravdu moc užili! Jen mám dneska takový pocit, jako bych včera přehazovala fůru uhlí… uf. Jsem mooooc ráda, že jsem Vás všechny viděla!

Piki, Pájo - moc Vás obdivuju, že jste byly ochotné jet takovou dálku. Tak hlavně že jste zvládly i cestu nazpátek. :-) A Piki, myslím, že Tvého manžela nakonec asi mooooc mrzelo, že nejel s Vámi. Uvidíš, že ho při další akci nebudeš muset vůbec přemlouvat… :-)

MarkétP - škoda, že jste se zdrželi jen tak krátce, mám pocit, že jsme se ani nestihli seznámit. To je mi moc líto. A zvlášť, kdž jste se vydali taky na pořádně dlouhý výlet, abyste se za námi dostali. :-(

Věrko - říkala jsem to už mockrát, máš můj neskonalý obdiv!

Marto s Michálkem, tak co, přidáte se ke Květňátkům? :-)))

Kaktus - nemyslím, že by Matýsek byl moc velká konkurence. :-) Mám pocit, že se nějak nerad seznamuje, jako kdyby se bál, že si chceme pořídit domů další miminko, se kterým by se o nás musel dělit. Leda, že by holky letěly na jeho nezájem? :-)))

Přejeme všem hezký den.

Hanka a Matýsek

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 31.10.05 09:35

Ahojda,

připojuji se k děkovačce za perfektní výlet, jsem moc ráda, že jsem viděla další známé tváře.

Marjánka si ty budoucí nápadníky moc neprohlížela (ale myslím, že má omluvenku), ale já jí je budu pečlivě ukazovat na fotkách, aby si vybrala.
Cestou zpět jsme se stavovali na obídku v restaraci u Mánesa a když jsme odjížděli zaznamenali jsme jak ji berou útokem další květňátka. Asi z toho museli mít dobrou šou. Určitě to není normální, že se jim tam během jednoho dne vystřídá tolik miminek.
Pak jsem jeli směr Stará Boleslav, kde jsme se stavovali na hřbitově a pak dál po dálnici směr Praha a Brno. Samozřejmě na Prahu byla kolona, ale docela to jelo a pak z Prahy to bylo dobré. Ovšem těm co jeli od Brna do Prahy těm jsem vůbec nezáviděla, protože od 50 km před Prahou jeli krokem. Holky celou cestu prospaly, takže byl klídek. Za to doma, pak nechtěly moc spát, ale o půl desáté zdárně usnuly.
Mrzí mě, že jsem se tam nezdržovali déle, ale nějak jsem nechtěla Marču zbytečně dlouho tahat venku. Takže budeme muset vymyslet nějakou další akcičku, kde snad budou holky zdravé a budou to moci absolvovat celé. Navíc když jsem došli dolů k autu, tak z BArunky vylezlo, že se počůrala. To jak tam dávaly žrát těm myškám. Takže bysme stejně musely přinejměnším jít dolů převlíknout.

Minulý deníček dočtený nemám, takže nebudu na nic reagovat adresně.
Jen se též připojuji k uvítání další květňátkové mamky, gratuluji všem k měsíčninám, k zoubkům, k přetočení a tak.

Jak bude chvilka hodím také fotky do galerky a na labradorky.
Sarach - jsou nádherné. Škoda, že to nevyšlo s tou naší obřicí Brendou. No snad příště.

Mějte se všechny moc krásně, jdu se prát s hromadama prádla.
Ze zmrzlé Moravy zdraví a pusandu všem posílají
Hamina a Marjánka dnes pětiměsíční

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 31.10.05 09:45

Ahojky,
je hnusně, hnusně, hnusně, včera ukazovali ve zprávách, jak se lidi slunili v parcích a u nás se mlhla nezvedla ani o píď. Jsou 4 stupně, takže jsem Fanýse nacpala do kočáru a uspala v chodbě. Snad to chvilku vydrží, jinak je zvyklej chrupat na vzdoušku.
Všem účastníkům expedice zdar - Kaktusíku krásně jsi to popsala a fotky v galerce jsou bombový - kočárová smršť.
Jinak - zuby nic - dásničky malinko nateklý, ale žádná změna. Nebudou asi ani zuby ani nový hadry.
Kristain - SZ došla a jen jednou…
Zuz - co Beba? Funguje dál?
Po dlouhé době nám jde nějak normálně net, tak jdu mrknout na nějaké vánoční dary.
Ještě se objevím.
Pa všem oslavencům, pokud jsou.
 Et

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 31.10.05 10:05

Hami,
přejeme všechno nejnejnej Marjánce k pětiměsíčniná a posíláme pusinku! Zdravíme i Lindu a Barču, které už taky známe osobně. Mimochodem s Barčou jsem si docela dobře pokecala :-) *

Světli - gratulujeme Aničce k přetočení! Za odměnu byla určitě hojně obsloužena u mléčného baru, že jo :-))))) *

Hanko - buď v klidu…Mikouš se sice před květňandama snažil a valil jim tam nějaké „klíny do hlavy“, ale Barborka u toho spala a Elinku víc zajímala beruška.....takže nakonec ho poslouchal jenom chvíli Kubík, Ondrášek a Matýsek :-))) *

JInak dnešní noc byla přííííííšerná! Mikin se budil po hodině a půl a hrozně se vztekal, že mu to hned neteče! Nevím co se děje, ale to mlíko se mi ztrácí. Už jsem do sebe ráno nalila dva litry vody a snědla dva rohlíky, ale je to bída. Musela jsem ho dokrmit Nutrilonem už ráno, což se mi ještě nestalo! Sice si dal jenom 50ml a hned usnul, ale stejně! Bůůůůůůůůů...­..........fakt krize!!!!! Přitom včera to šlo tak krásně........no snad se to zlepší…
Pa,pa
Piki + Miki 5m7d

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 31.10.05 10:10

Tak to je skvělý. Jo a taky jen tak mimochodem občas jezdíme do Hradce, Tomáš tam má kámoše z vejšky a já bráchance. No a vlastně skoro všichni příbuzní z taťkovy strany jsou z těch končin. Takže když tam občas jedeme a klasika bloudíme, tak do mne Tomáš rýpe, že já jako poloviční hradečák bych to měla znát a né tam bloudit. Že bychom rozšířili počet návštěv v Hradc??? :-)))))
 Hamina

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 31.10.05 10:21

Veverko, čeho reflux máte? Že by nějaký spolutrpitel?
 Hamina

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 31.10.05 10:22

Ahojka Piki, posílám uklidňující vlny:-)
Kočko, zbytečně se stresuješ, vážně, a možná se to pak podepisuje na menší tvorbě mlíka.
Tak za prvně, všechno děláš dobře.
Za další, i když Mikínka občas dorazíš UM, pořád ho kojíš, a i když budeš přikrmovat, tak furt k tomu ještě budeš kojit. To není jen o tom, vydržet bez mrkvičky co nejdýl, každá kapka tvého mlíka se počítá.
Za další, časté noční kojení může pomoct tvorbě mlíka, takže si to otoč: místo abys ses nervila, že se Miki často budí, buď ráda, on ví, co dělá:-) (blbá rada, žejo?:-)))
Aspoň mně to tak funguje, když se Mates v noci budí častěji, do dvou dnů mám zas víc nalitý prsa. A to už ani nepiju kojicí čajíky.
A za poslední, může tu být šestiměsíční krizovka, zuby nebo obojí dohromady. Mates mívá ty všelijaké spurty taky v úplně jiné období, než píšou chytré knihy;-))

Takže závěrem - klid, nemysli u koja na to, kolik máš nebo nemáš mlíka, když budeš potřebovat dokrmit, dokrm bez výčitek, důležité je, abyste byli oba v pohodě.
A když bude Miki spokojeně nabaštěný, budeš i ty spokojená kojanda:-)
Jsi nejlepší, drž se a pusu Mikimu:-)

Pa Linda a Mates, taky noční hlodavec-hladovec:-)

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 31.10.05 10:31

Pridavame se s pranim Marjance vse nej k 5ti mesicninam ;)!

Sarach & Eli k tomu dodava ehummm, heee ehm

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 31.10.05 10:34

jo Piki, drzte se! Pod to, co napsala Linda se taky pripodepisuju! Ja mam vyhodu, ze Eli od zacatku vypije vetsinou vic nez potrebuje, sice je porad „poblita“ …, ale ono se rika, ze chlapecci jsou linejsi. Tak se drzte a mejte se co nejlepe a Ty Miki Miki nezlob maminku s papanim - jestli bude Elinka po mne, tak se ji sice budou hubenouri libit, ale zase to moc neprehanej :).

Pa

S&E.

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 31.10.05 10:55

Piki, taktéž se podepisuju a jedním dechem dodvám, buď ráda, že máš zdravého kluka a netrap se tím, co není až tak nutné. Já vidím, že to ode mě může znít blbě, ale kolem sebe vidím holky, co mají poodbné potíže a pořád je to ještě dobré, oproti tomu, když má kamarádka holčičku nemocnou. Moje zkušenost s věcmi, které mi nejdou je, že jako perfekcionalista (což máme společné) moc tlačím na pilu a to je nakonec horší, než se uklidnit a zvolnit. No, konec chytrákovství a posílám moc pozdravů a až se k tomu dostanu, tak ti pošlu super fotku Mikiho, co se povedla vyblejskonout včera. Gyta a Barbule

 
Jaa
Ukecaná baba ;) 1150 příspěvků 31.10.05 10:59

Ahojky:O)
Tak jsme se všichni vyspinkali z únavy a je tu nový týden. Tady u nás je teda taky strášně hnusně a hnusně a hnusně…fuj:O(
A to máme dneska sraz s kamarádkou, co s námi ležela na pokoji v porodnici. Jdeme na Petřín, už teď je mi z toho zima…
Světlano: Gratulujeme Anince k 2. zoubku a k válení sudů:O) Sára dělá s puzzle to samé co Anička, ale necháváme ji to cucat :-O Naše puzzle mělo záruku toho, že je vyrobeno z netoxických materiálů a taky jsem ho dneska ráno zkoušela cucat a v poho - chuť neutrální:O)))
Piki: Jsem moc ráda, že jsme vás konečně poznali! Doufám, že příště poznáme i taťku:O)
*Jazzi: VV-jsem taky zvědavá, až všichni budou z vily venku a dozví se všechno, co se kolem toho točilo:O) A ani mi nevadí, že si někdo myslí, že sledování reality „šou“ je přízemní:O)))
*Hami: Vše nej Marjánce k 5. náměsíčninám a ať ji brzy přestanou zlobit ouška:O)))
*Amway:Díky moc Hamině i Světlaně za to, že se spreje dostaly až k nám:O)))
*Vánoce: Pokud někdo budete chtít, pošlu vám kontakt na jednu holčinu z mimibazaru, která vyrábí kalendáře. Jeden roční celobarevný kalendář i s předním coverem a v kroužkové vazbě vyjde cca na 250,–KČ. Fotky si tam můžete dát samozřejmě jaké chcete, já to nechala vyrobit pro všechny nadšené příbuzné, každý tam bude mít svoje fotky se Sárou. Tolik vánoční inspirejšn od nás:O)))
*Jdu brouzdat po mimibazárku, zatím papa, Jaa a Sára

 
kuratko
Kecalka 475 příspěvků 31.10.05 11:08

Ahoj holky.
To je dneska děsná zima. Byli jsme s Honzíkem v Rossmannu pro plenky v akci a samo, že je neměli. Tak jsme mrzli zbytečně. Fakt jsem litovala, že jsem si nevzala kabát:-(

Piki - Linda to napsala moc hezky. Jsi pefektní máma!!!! Já už bych to asi dávno vzdala. Jsi bojovnice a děláš pro Mikiho jen to nejlepší. Tak buď víc v klidu a přejem, ať je zase brzo mlíčka dost!

Honzík už baští mrkvičku. Koupila jsem první lžičku Hami a docela mu to jede, tak se pustím do domácí přípravy příkrmů:-)

Všechno nej, nej všem, co něco slaví (už se v tom nějak neorientuju - omlouvám se:-()
Jdu si uvařit teplý čajík, nebo tu přimrznu k židli:-(
Kuřátko a Honzík (6m)

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 31.10.05 11:21

Piki,
holky přede mnou to napsaly moc pěkně. Miki od Tebe dostal tolik úžasných litrů mlíčka, o kterých se Matýskovi nikdy ani nesnilo… Včera jste oba vypadali moc spokojeně, a to je přece nejdůležitější! Drž se, ale pokud bude potřeba UM, tak se tomu nebraň. Důležité je, abyste oba byli v pohodě a užívali si sebe navzájem. :-)

Zdravíme ukecánka Mikiho. :-)))

Hanka a Matýsek

 
hanka29
Kecalka 297 příspěvků 31.10.05 11:24

Ahojky
tak to jsem rada ze se vylet opet povedl a ja misto abych sla s Vami tak jsem lezela v posteli a potila a potila jeste ted mam mandle jak tenisaky :-(( ach jo. To je vzdycky kdyz si neco dlouhodobe naplanuji jinak jsem zdrava jak ripa ale jen je neco v planu je ze mne lazar. A prskat u tech nasich mrnou proste nejde. Takze priste se nebudu tesit a ono to vyjde. Doufam ze to Fifi nechytne. Jinak pred ctrnacti dny jsme byli na Sumave a byla to paradicka to bylo pocasi lepsi nez v srpnu.
Jaa prosim prosim posli mi kontakt na delani tech kalandaru taky jsem o tom uvazovala ale jeste jsem to neresila takze budu raka kdyz to nebudu muset nikde hledat diky moc uz mam nekolik fotecek vybranych. Tak ja koncim a jdu s Filipem do postele paaa Hanka

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 31.10.05 11:28

Hani, říkala jsem si, proč jste nakonec nedorazili… :-( Tak se rychle vylež. Zdravíme Fildu.

JAA - prosím taky o ten kontakt, kalendář s fotkami taky plánujeme, jen zatím nejsem rozhodnutá, kde to dělat, tak aspoň bude na výběr další možnost. Díky :-)

Hanka

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 31.10.05 11:44

Ahoj maminy a mimísci! Moc ráda bych se k vám taky přidala. Po emiminu jsem už brouzdala na konci těhotenství a jednoho dne - 5.4.2005 v 11­.30 mně u čtení komentářů praskla voda a v 15.03 hod. se narodil syn Kubík :-). Jsem už ale takový mamosaurus, v listopadu mně bude 38 a Kubík je moje třetí dítě. Jsem stejně jako Hamina z Rosic.
Hamino: Je mi moc líto, že jsi měla a máš takové problémy s bydlením. Je mi to líto o to víc, že tvůj minulý pan domácí je můj bratranec. Bydlíme sice v jednom městě a jsme příbuzní, ale nenavštěvujeme se. Znám ho však jako velkého kliďase a vstřícného člověka, tak jsem byla docela zaskočená tím, co tě potkalo. Aspoň že na živnostňáku ti nedělali problémy, to by mně už fakt bylo trapně, protože jsem tam před mateřskou pracovala. No, svět je malý, jak se říká.
Takže pokud nebudete mít problém s mým věkem a příbuzností s panem domácím, byla bych moc ráda, kdybyste nás přijali mezi sebe. Přeji všem pohodový den.
Alte + Kubáček

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 31.10.05 12:05

Prdelky moje - jste skvělé!!!!!
Já si všechno to, co píšete uvědomuji, ale je to bohužel o tom mojem perfekcionalismu. Říkám si „když to jde tolika ženským, tak himlhergot - proč né mě?!“ No jo no.....takový je život. Bojuju s tím kojením už fakt dlouho, ale Mikínka hlady netrápím! Když to mlíko nemám, tak pochopitelně dostane UM. Je možná fakt, že to řeším až moc, že mám ta prsa měkká a že tam to mlíko určitě není…no a když si to říkám, tak to tak potom je, že jo :-( Najedu proto tento týden na příkrmy. Už se nechci stresovat. Mikínek je na to navíc připravený. Splňuje vše, o čem tu kdysi psala Stáňa. Myslím, že i já se psychicky uklidním a bude to všechno v pohodě :-))) Teď chci jenom počkat, až bude mít ten náš taťulda přes poledne volno, aby toho svýho synáčka mohl natočit a vyfotit, jak mu ta oranžová mňamka bude šmakovat…abysme se taky mohli pochlubit v galerce :-)
Takže ještě jednou dííííky!!! *

Hami - až pojedete do HK a budete mít čas i chuť, tak si můžeme dát scuka a pokecat :-) *

Hanko - přejeme brzské uzdravení!!! *

pa,pa
Piki + poledního šlofíka si dávající Miki

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 31.10.05 12:08

Ahojky Alte a Kubíčku!
My s tím teda problém nemáme :-) Za svoje příbuzný nemůžeš! Takže vítejte mezi námi! A kluci teď počtem opět válcují princezny…:-)))
pa,pa
Piki+Miki

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 31.10.05 13:30

Ahoj všichni.

Hami - gratulujeme Marjánce k pětiměsíčninám. Chtěla bych se optat, jak máš staré ostatní dítka, abych měla představu.

Vik - u vás by nás zajímalo totéž.

Tak jsme zaváhali s Řípem a na chudáka Matýska asi nezbyla žadná princezna. No jo hold za blbost se platí.

Koupila jsem v tescu Letňany hadrovou knížku. Já je předtím hledala mezi knížkama a ty potvurky byly schovaný mezi hračkama. Mají tam jednu se zvířátkama a druhou s autem, letadlem, sanitou atd. Jsou celohadrové a první a poslední stránka šustí. Koupila jsem jí k vánocům,ale nevim, nevim,jestli to vydržím.

Všem oslavencům a dítkám ať už se jim povedlo cokoli - gratulujeme.

U nás se sluníčko snaží,tak jdu dodělat oběd a vyrazíme ven.

Pa pa M+M

 
vveverka
Kecalka 327 příspěvků 31.10.05 13:35

No žaludeční. Má ho 10× za minutu. No děs, asi víš o čem mluvím. Dokáže pořádně vyhodit i banán, takový je šikovný :-(

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 31.10.05 13:39

Alte a Kubo vítejte a jak už se tu psalo,příbuzné si nevybíráme. Jo a mám takovej pocit, že Hamina psala, že domácí byl celkem vpoho, ale jeho paní je čarodejnice.

Hanko přejem brzké uzdravení.

M+M

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 31.10.05 14:04

Díky holky za přivítání.
Piki: Dokážu si představit, jak se kvůli tomu kojení trápíš. Já prožívala to samé a hned třikrát. Dceru jsem nekojila vůbec, ani jednou se nepřisála, po porodu jí hned dali flašku s glukózou a před 19 lety se moc nenamáhali pomoct s kojením. Staršího syna jsem kojila asi jen 6 týdnů, kvůli silnému spouštěcímu reflexu, prakticky celé kojení mléko teklo proudem, dávil se a pak ze strachu odmítal pít. Při Kubovi jsem chtěla kojit stůj co stů, a co nejdéle, ale ouha, ten samý problém se silným tokem mléka. Byli jsme vybaveni kloboučky, Kuba byl ochotný takto pít, ale na tvorbě mléka kloboučky moc nepřidají. S občasným přikrmováním jsme vydrželi 5,5 měsíce. Jenže byl čím dál víc zmatený z kombinace klobouček, prso a flaška, že najednou nevěděl, jak má pít a byl konec. Obdivuji tě, že máš trpělivost malého dokrmovat lžičkou. Ještě teď mně je těžko u srdíčka, když vidím v časopise pro maminy fotku kojeného mimíska. Zkoušela jsem zvýšit produkci mléka za pomoci laktační poradkyně, odsávat odsávačkou (to se mně dostalo pouze zánětu šlach z námahy) apod.
Dáváš Mikimu maximum a seš dobrá máma. Nedopusť. aby tě problémy s kojením užíraly vnitřně tak, jako mě. Navíc jsem byla ještě nahlodaná proti mléku od sestry, která je skoro 10 let makrobiotička. Je pravda, že mně chybí to pouto při kojení, ale když mě Kuba svýma packama popleská po tvářích a oslintá na nose, říkám si, že jen o kojení to mateřství není. Takže, Piki, hlavu vzhůru.
Ještě dodatečně přeji všem dětičkám k novým dovednostem a výročím, ještě se ve vás moc nevyznám, neb si musím místo u počítače doma vybojovat :-). Starší syn už čeká ve frontě, tak se mějte hezky. Alte + Kubáček

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 31.10.05 15:37

Zdravíme další spolubojovníky.

 
Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 31.10.05 16:07

Milí výletníci (i nevýletníci)!
Prohlížela jsem fotky z expedice, jsou fakt super! Mrzí mě, že jsme se s Barušou nepřidaly, ale Baruška se rozhodla trávit víkend řvaním. Byla protivná jako noc, furt chtěla být u prsu nebo se chovat nebo hopsat na balonu. Zeleninový příkrm také nechtěla. Nejdříve jsem se bála, že na ní něco leze, ale byly to zoubky-takže, hlásím, že Bára už je také zubatice, má krásné 2 zoubky!
Dnes jsem zase zkoušela dát příkrm a vše OK, zblajzla 40ml. Ke konci týdne jí už asi přidám k zelenině maso. Jo, zatím jsem ještě nic nevařila, kupuju Hipp. A asi u toho zatím zůstanu. Holt lenoch.
NOČNÍ KOJO: opět jsme se vrátily ke kojení po 2,5-3hodinách. :-((
ZIMNÍ ČAS: posunem času chodí Baruša spát už v 19h, dýl to zatím nevydrží. Ta´tka ale chodí z práce tak v půl sedmý, takže si jí vůbec neužije. Ach jo, snad se to podaří trochu šoupnout.
Tak zatím pa, jdu zase vytírat podlahu, aby si dcérenka mohla v klidu lozit a nebyla potom jak prasátko.
Mějte se hezky,
Lucka+Bára 6m+9d

 
Therra
Zasloužilá kecalka 987 příspěvků 31.10.05 17:58

Ahoj holky,
právě jsme dorazily s Kačenkou s chalupy. Zbytek rodiny, jsme vyslaly už včera a ještě si užily jednoho pěkného podzimního dne. Právě jsem rychločetbou přelouskala minulý i tento deníček a snad jsem zas trochu v obraze :o)

Kaktus - moc pěkně sepsáno, je vidět, že jste si to všichni užili! No s Aleškem nevím nevím, trošku nám v Třešti pokukoval po Natálce, tak aby Kačka nakonec nezbyla na ocet :o))

Kaede - sice jsi to psala do minulého deníčku, ale musím reagovat. To bylo přesně u nás, když jsem se těšila jak mi tchýně a zbytek rodiny bude s Kačkou pomáhat. Dopadlo to podobně, tchýně k ničemu, ostatní zaměstnaní… a jednu cigaretovou tetičku máme také. Ještě, že už to máš za sebou a budete mít pokoj! Zdravíme rychlomyšku Letinku!

Jyty - domlouvaly jste se s holkama nějak na tu středu? V komentářích jsem to nenašla. Sice něco mám, ale ráda to přeložím :o)

U nás situace stále stejná, Kačenka je pořád bezzubá a pořád hladová a pořád prdí :o) Už jsem radši vy:,–(ila tu kaši, protože frekvence pokakaných plínek byla 1× za 4 dny a chalupa jak plynová komora. Ale kojo v noci se trochu zklidnilo. První po 5 hodinách, potom po 2.

Jdu se vrhnout na prádlo a na vybalování.
Hezký večer
Terka a Kačka 5,5 měsíce

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 31.10.05 19:01

jooo, stredecni srazik … to porad zapominam pripsat, ze jsme pro :). Kde je mi celkem jedno, kdyz to bude nekde pes friendly, tak bych s sebou 1-2 chlupace vzala.

Sarach & Eli

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama