KVĚTŃÁTKA 2005 - Jak Prokop na svět přišel aneb není císař j

Rodičovství

Milé květňandy, jak jsem už psala, rodinka mě mile překvapila a Kačenka má na celý týden takový program, že mám docela dost času na „zajetí do starých, vlastně nových kolejí. Takže pračka zpracovává týdenní resty, myčka jede, kytky jsou zalitý, oběd v troubě a především PROKŮPEK spinká, takže vám můžu sepsat, jak to u nás proběhlo.

Nemá smysl popisovat, jak proběhl můj první porod s Kačkou, to všechny víte a možná i proto jsem tady z toho těhotenství byla taková ne úplně nadšená. Samozřejmě jsem chtěla druhého mrňouse, ale pomyšlení na to, co mě čeká, než se objeví na světě mě dost děsilo. Naštěstí se mi už v těhotenství podařilo narazit na báječnou paní doktorku, která si mě vlastně už odnějakého 30tt vzala na starosti a začala „hlídat". Obavy se trochu zmírnily, ale stejně…

Nicméně to od prvního testování uteklo jako voda (viď Jyty?:o) a během února jsme už věděli, že malej v bříšku do termínu nezůstane. Zprávy z posledního utz ve středu a z následné kontroly jsem vám psala. Byla jsem z toho docela rozladěná, ale zas na druhou stranu, po verdiktu dr. z utz, že má mimčo 3,3 kg jsem si říkala, že zas tak rychle tedy na svět nepůjde a přestala jsem se tzv. šetřit. Zas jsem Kačku zvedala celý den na přebalovák, nesla jsem jí do schodů apod.

Ve čtvrtek ráno 22.2., mimochodem bylo nádherně, mě vážně napadlo, že by to třeba dneska mohlo být, ale pak jsem tu myšlenku zahnala a šly jsme s Kačkou luxovat, prát, uvařily jsme si (za její velké asistence) buchtičky se šodó - tím pádem jsem pak uklízela celou kuchyň. Na oběd pozvaly dědu a odpoledne vyrazily ven. Ve chvíli, když jsem zamykala byt, bylo kolem 15:00, mi najednou břichem projela taková divná bolest. A za chvilku zas. Říkala jsem si, že to fakt s tím taháním Káči přeháním a mám zas namožené břišní svaly. To už jsme sešly pro kočár a vyrazily do parku. Před vchodem na Kampu jsem ty „svaly" začala rozdýchávat. Kačka mi klasicky utíkala, tak jsem na ní, se zadrženým dechem" houkla, ať si sedne do kočáru a že na hřiště asi nepojedeme. To už jsem začala tušit, že se něco blíží, zavolala jsem mamče, která měla přijít pro Kačku do parku, že budeme v MC a v předklonu se odplížila do centra. Tam jsme se potkaly s Pomlenkou, která měla službu (Leni, fakt jsem tě nechtěla vystrašit, doufám, že jsem nevyděsila i vašeho dědu :o))) a počkala jsem tam na mamču. Kačka si aspoň pohrála 2 hodinky s Tomáškem. Do MC pak dorazil i manža a kolem 18:00 jsme přišli domů. Kontrakce po 10ti minutách. Manža se navečeřel, já si dala sprchu, vyfoukala vlasy, Kačka řádila u babi a před 19:00, kdy už byly stahy častější, tak kolem 8mi minut jsem zavolala paní doktorce. Ta mi přikázala okamžitě přijet. Za chvilku ještě volala zpátky, že jde na sál, ale kdyby to bylo akutní, ví o mě kolega.

Kolem 19:30 jsme dorazili do porodnice, stahy po 5 minutách, ale úplně v pohodě, všechno jen do břicha, takže jsem mohla i v klidu sedět a povídat si u monitoru se sestřičkou. Ne jako s Kačkou, kdy jsem přes křížové bolesti skoro lezla po zemi. Monitor ukázal pravidelné kontrakce 2-3 minuty. Po půl hodině dorazila moje dr., chudák už úplně bílá únavou, že má za sebou 3 císaře a další maminku s dvojčátkama na sále a že se na mě rychle koukne. Podle monitoru všechno vypadalo dobře, ale po vyšetření řekla, že se jí ten nález moc nelíbí, bojí se o tu jizvu a že si mě tam každopádně nechá a utíkala na sál.

Následovala klasická přjímací procedura - příjem na porodní pokoj (dostali jsme č.1 :o), monitor, klistýr resp. dostala jsem yal, i když mi to bylo docela jedno. Oholení resp. se sestřička nade mě postavila s žiletkou a řekla, že tady mít žádnou práci nebude - stihla jsem to ještě doma, ale byl to s tím pupkem boj :o) A pak už dorazil manža, co šel přeparkovat auto a nechali nám úplně soukromí. Jen čas od času přišla sestřička na kontrolu, vzala mi krev kvůli epidurálu/spinálu a průběžně točila monitor. My si povídali, četli noviny a čekali. Asi kolem 21:00 dorazila moje dr., že jim právě přivezli maminku se špatným monitorem a musí udělat akutního císaře, jestli ještě vydržím - já se svými 2 minutovými kontrakcemi, z kterých jsem cítila každou třetí, jsem jí s úsměvem řekla, že úplně v klidu a zas jsme čekali. Ve 21:30 přišla sestřička, že jdeme na to, navlékla mi stahovací punčochy, zavedla cévku (což bylo teda fakt hnusný, pálilo to jak čert) a nechala nás ještě 20 minut čekat. Ta doba byla hodně nepříjemná, ale spíš psychicky než fyzicky, teda cévka pálila, ale ten pocit, že už jdeme na sál a já budu mít břicho na půl…docela jsem začala v duchu panikařit a říkala si, že jsme měli mít toho jedináčka…

Těsně před 22:00 přišla paní doktorka se sestřičkou a že si mě odvedou. Rozloučili jsme se s manžou a já přešla na operační sál. Tam už mě vítala anestezioložka, že krevní testy jsou ok a jestli chci spinál. Řekla jsem, že určitě, takže na stůl, stočit se, nehýbat, injekce do zad, pomalu lehnout na záda, jedna ruka připravit na kapačku, druhá podél těla. Lehké brnění do nohou, potom teplo a zkuste hýbat nohama…mezitím mě přikryli rouškami, natáhli plachtu nad hlavu, malou kyslíkovou masku na obličej - přes kterou jsem tedy mohla mluvit. Anestezioložka měla pořád hlavu nade mnou a všechno popisovala. Já se soustředila na to hýbání nohama a čekala, kdy ta paní doktorka udělá ten test, jestli už spinál zabral. V tu chvíli mi řekla, tak a máme první řez za sebou…jsem se normálně lekla :o) Ale necítila jsem absolutně nic, jen trochu tah a hlavně jsem viděla to cukání kapaček nad sebou, že se tam tedy něco děje. Přišlo mi to jako chvilička - tedy přesně to bylo 10 minut - mi anestezioložka řekla, že ucítím tlak pod hrudníkem, protože pan doktor musí trošku zatlačit zezhora, aby miminku pomohl a mezitím slyším, jak se dr. směje, že se rodí nějaký „pan starosta" podle té hlavičky. Přišel tlak, to jsem začala trošku hůř dýchat a najednou takové zhoupnutí a úleva. A to už Prokůpek křičel ze všech sil a asistující sestra mi ho hned ukázala - kluk jako buk 53 cm, 3,87kg - a běžela s ním na ošetření, kde už čekal manža. V tu chvíli to byl úplně úžasný pocit, sundali mi masku a hned jsme se začaly s dr. a anestez. bavit, že je krásný a v pořádku. Za chvilku mi ho sestřička podala, uvolnili mi kapačku a aspoň jednou rukou jsem si ho mohla pochovat. Potom ho odnesli manželovi a já zůstala na dále dalších 45 minut na šití. V tu chvíli to začalo být trochu nepříjemné, protože ruch ustal, já už zůstala za plentou sama, od prsou dolů jsem vůbec necítila, že je to moje tělo a jen sledovala vedle na hodinách odtikávající minuty. Začal mi trochu klesat tlak, takže mi ho dorovnávali a na čelo jsem dostávala mokré obklady. Ale paní doktorka mi pak vysvětlila, že se snažila „opravit" původní jizvu po Kačce a udělat lehce jakoby plastiku, takže to trvalo trošku déle. Což je úžasné, protože teď mám vážně jen tenkou jizvu, která snad časem nebude ani příliš znatelná.

Ve 23:00 jsem odjížděla ze sálu, na chodbě čekal manžel s věcmi, doprovodil mě na šestinedělí (na jipce bylo po té rušné noci prý plno, takže jsem šla na normální pokoj) a vyrazil domů. Já dostala další kapačky a celou noc byla vzhůru, protože mi sestřička kažkou ½ hodinu chodila měřit tlak a stejně jsem nemohla spát, takže jsem pořád zkoušela, kdy už začnu hýbat nohama, protože na těch zádech už to začalo být nesnesitelné. Kolem 5. hodiny se mi konečně podařilo zahýbat pravou nohou a mně se děsně ulevilo. Druhý den jsem zůstala ještě ležet, Prokůpka mi začali nosit na kojení - vůbec ale nechtěl, byl hodně napitý plodovky a 2 dny zvracel, takže jsme se aspoň vždycky trochu pomazlili a zase ho odnesli. V 19:00 mi dovolili vstát a kupodivu už se mi ani nemotala hlava a do sprchy jsem došla sama. Konečně jsem se i trochu vyspala. V sobotu ráno mi vyndali cévku, kapačky. Malej začal trochu pít, zatím jen mlezivo, ale začal se chytat. Na pokoji se vystřídaly 3 maminky, probraly jsme porody, co nás bolí a nebolí a odpoledne mi sestřičky nabídly, že mám zažádáno o nadstandard, tak jestli ho nechci. Měli volný jen ten nejdražší, tak ten jsem odmítla, ale potom se uvolnily i dva obyčejné, tak jsme je, ještě s druhou maminkou z pokoje přijaly a ještě v sobotu se stěhovaly. Do pokojů vedle sebe, takže když jsme si pak chtěly pokecat, jen jsme na sebe ťukly :o)

Od soboty jsme tedy měli s Prokůpkem úplné soukromí, už u mě zůstal, jen na noc šel ještě k sestřičkám, které mi ho ale na kojení nosily. A já si užívala luxusu vlastního WC, sprchy, viděla jsem dokonce 2 odpolední filmy za sebou !!!! Po roce :o))) Jedna sestřička k dispozici 24 hodin na telefonu, vždycky milá a příjemná. Především musím říct, že všechen personál porodnice byl vynikající, fakt jsem tam nepotkala jedinou osobu, která by mě nějak odbyla, neporadila, všechno s úsměvem a slušností. A od neděle už byl pokoj plný návštěv, což vlastně pokračovalo i v pondělí. Jyty, Halumo, Jaa - holky, díky za návštěvu :o) Prokůpek se mezitím rozbaštil, že mi v pondělí večer už vytáhl 60ku a dokonce i prdíky jsme nějak pořešili. Opět díky péči sestřičky, co ho v noci sledovala a říkala, že prdíky zvládá dobře, jen potřebuje déle na odříhnutí, ale že má spíš „problém" s volným prostorem na ručičky. Asi jak byl hodně stočený v děloze, tak se necítí být úplně bezpečný, takže když je večer unavenější, ty ruce mu vadí. Naučila mě „svazování" plínkou do zavinovačky a ono to fakt zabralo. Večer je klidnější a v noci se budí 1× na kojení. Ale nepočítám s tím, že by to nebylo jen dočasné :o)

Co se týče Kačenky a přijetí brášky, musím vzdát dík své rodině, kteří jí za těch pár dní tak úžasně připravili - pořád s ní o bráškovi mluvili, koukali na video, na fotky v počítači, že Kačka je fakt hodná, o malého se děsně zajímá. Dnes ráno vstala, k naší radosti, v 6:00, že jde za „báchou Pokůpkem" a vlezla mi do postele. Samozřejmě jí musím hlídat, protože taky nezná míru (jako u Tuleňů a u Alte) a „malá malá báchovi" je někdy razantnější než by mělo. Ale snaží se. Při přebalování si nosí stupátko, aby viděla, podává mastičky, plínky…a pak chce samozřejmě „taky namazat pdelku" :o)

Takže to jsou první zážitky matky druhorodičky, snad jsem to moc neprotáhla, ale nějak jsem psala, jak mi běžely myšlenky, takže snad to zvládnete a není to moc utahané :o)

Těhulkám přeji trpělivost, krásné vylodění a pohodové zaběhnutí v nové roli, čerstvým druho a více rodičkám, ať to s těma prckama zvládneme a všem ostatním květňákům hlavně konec zimy bez bacilů a hezký začátek jara!

Terka+Kačenka+právě se probouzející Prokůpek

P.S. Nat, že se mi podíváš na 22.2.2007, 22:18? :o)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »
 Váš příspěvek
 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 28.02.07 14:24

Ahoj kvetnatkov  :)

Kubko spinka, velky Kubo isiel do ikey po skrinu, tak pomalicky docitavam komentare…

V prvom rade musim este raz pogratulovat Terke k Prokupkovi,ja si  myslim, ze je najviac podobny Kacke, hovorila som to uz na sone :)))

Kaede- drz sa dievca, nezavidim ti…len ti zelam, nech to fakt skoro prejde…a neboj, lunik urcite citi, ze ti nieje dobre a nema ti za zle ze ju trosinku zanedbavas…oni to deti vedia rozlisit velmi dobre…

Evitka, Michal je moj otec, pekne meno :))) Exluton sa myslim uz nevyraba, miesto toho je Cerazette, ja som ho brala asi pol roka a musim povedat ze nikdy viac…stale som mala blbu naladu, nechut k sexu, nevolnosti, az ked som ho vy:,–(ila tak som zistila ze je to od neho…potom sme zacali pouzivat kondomy, a aj ked to neni to prave, tak vzdy lepsie ako s tymi praskami…

Bibi-tak pozeram, ze uz si vyliecena z jedinacikovstva :)) tak som zvedava kedy to bude :)

Marci-vy kedy zacnete??ak si to tu uz pisala, tak sa ospravedlnujem :))

Et gratulujem k umyvacke, je to super, vsak :))

Stani, pekne sa liec…

Vvik tak ako je to s tym pohlavim??? vies alebo nie? a kedy dorazis??

Radka/straka-chvalim tvoje komentare :)) vzdy sa z nich dozviem co sa tu deje :)))

Skladovanie oblecenia-my mame v predsini vstavanu skrinu pod stropom, kam sa vojde vselico, mam veci po kubkovi rozdelene v krabiciach papierovych podla velkosti, teraz som to preberala kvoli malej a vymennemu obchodu so stenou- napadla ju totiz super vec, ze johajda by mala veci po lucke a ich kubko po nasom kubkovi…je to ho strasne vela…nechapem kedy to stihol vynosit.

TV- u nas teda skoro vobec, rozpravky ho nebavia (tie v telke, na PC stale vedie baby einstein, obcas krtek),ani kouzelna skolka, no pravdupovediac, ani mu to velmi nepustam, vzdy zabudnem :))  obcas pozera futbal alebo tenis, ale to len ked mame pusteny televizor my a pozerame…nieje to nejako cielene zeby sme mu nedopriali, ale on sa nastastie dokaze zabavit aj inac a skor ho to taha fakt k tomu PC aha zabudla som-AZ kviz :)))

trenky/slipy- u nas jednoznacne trenky, v slipoch si velkeho kuba ani neviem prdstavit…

Co nove u nas…Johanka ma teraz cca 1700gramov, tymto tempom by mala mat vtermine okolo 2700, tak uvidime. To by bohate stacilo :)) Este stale chodim do prace, teraz dokonca kazdy den, ale mam pocit, ze som menej unavena ako pred tymi dvoma tyzdnami, to som mala nejaku krizu. Tak dufam, ze aj johanke to pomoze…

Kubko je ostrihany, dam potom foto do galerky, zacina sa pekne rozkecavat, je to super. Mam pocit, ze uz mu dozrelo recove centrum, lebo opakuje skoro vsetko co pocuje, co predtym nerobil… a tesi sa ked sa mu to podari :)
takze dufam, ze zachvilu zahlasim, ze aj on uz tvori vety :)
zatial u neho byciu povahu nepozorujem je to kludne dieta, ak sa rozculi, tak ho to vacsinou rychlo prejde…tuk tuk tuk vcera sme boli pozret v porodnici kamosku, narodila sa jej dcerka a bol z nej hotovy :)) uz sa tesim

kocik pre johanku uz mame doma, foto v galerke.
no tak to je vsetko, cakam na terkin dennicek, uz sa tesim.
 K.

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 28.02.07 14:25

tak toto je kopia komentaru z minuleho dennicku a idem citat :)
kaktus prva :)
a je tu burka…hnus :(((((

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 28.02.07 14:31

třetí??????????­?!!!!!!!!!!!!!!

jdu číst

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 28.02.07 14:31

hehe, druhá dokonce!
A už jdu fakt číst.

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 28.02.07 14:33

Hurá nový deníček, kopíruju můj koment ještě ze starého a jdu číst!

Ahoj holky,

tak už jsem si v noci myslela, že jedem do porodnice! Ve tři mě vzbudilo tvrdnutí břicha, pak se přidala i bolest v podbřišku a když jsem při tom koukala na budíka, tak jsem s hrůzou zjistila, že je to skoro pravidelně po 10-ti minutách! Tak jsem chvíli seděla v posteli a přemýšlela, jestli je to ono nebo ne a co mám dělat. Do toho se vzbudil manža, kterej poslední noci spí jak na trní a i když vstávám jen abych si došla na hajzlík, tak už se mi ptá: Tak co, jedem? :-) Nakonec jsem usoudila, že bude nejlepší si napustit teplou vanu, tam se pravda ukáže. Aspoň s HOnzíkem to fungovalo, ve vaně to ještě zesílilo. Tentokrát se ještě asi půlhodinu mršky kontrakce hlásily velmi pravidelně, ale pak to přestalo, takže v pět jsem zavelela, že se nic neděje a že jdeme spát. Tom už se do té doby stihl i aktivně nasnídat, pěkně chlebík s medem a kafíčko, prý aby neměl v porodnici hlad:-) Typický chlap! Ale nic se nekonalo, do rána jsem spala jak špalek a dneska dopoledne jsme byli s HOnzíkem normálně cvičit. Tak jsem zvědavá na dnešní noc, snad se to nebude opakovat, potřebuju se dospat a taky by se mi víc líbilo až březnové datum:-) Ještě že fakt není přestupný rok, to bych měla bobky, aby to nebylo na just toho 29. ! Mám kamaráda, který takhle narozky má, není to určitě žádná tragédie, ale je to přinejmenším zvláštní. A o ty bonbony, co se nosí do školy, o ty šlo Tomovi při výběru jména, takže kritéria u nás byla jasná - musí být v kalendáři, nesmí být okolo Vánoc a raději ani né o prázdninách:-) Jako by to nebylo fuk, viď Rio?

Tož tak se máme při středě, počasí se hnusný, občas prší, fouká vítr, honí se šedivé mraky, rozhodně nic na procházku. Dostala jsem děsnou chuť na pohár, tak asi až přijde manža z práce vyrazíme do naší oblíbené cukrošky, kde dělají opravdu výborné a přitom zdravé poháry - hlavně hodně ovoce, různě ochucený tvaroh, puding nebo třeba kousek zmrzliny a mají to v nádherných nádobách a krásně ozdobený.

Stanio - přeju brzké uzdravení, jak to tak popisuješ, tak takovou chřipku měl přesně nedávno můj manžel, posledním stádiem byl šílený kašel, který ho natahoval a při kašlání si myslel, že mu vylítnou i plíce, nezabíralo na to nic, chtělo to prostě čas a jak to šlo být v teple, dávat si nahřátý ručník na prsa, pít horký čaj s medem a citrónem a teď, asi po dvou týdnech, se toho konečně zbavil.

Alte - že Kubčovi foukám pindíka, musí to být pro chudinku nepříjemný, snad to bude brzy dobrý. Tvůj starší syn je skvělej, že ti tak pomáhá, určitě z něj jednou bude ostřílenej dobrej táta, když si to takhle nacvičí v mládí. To já se vlastně nikdy před Honzíkem o žádné mimino ani malé dítě nestarala, takže jsem to všechno měla zmáklý jen teoreticky, všechno jsem se zkoušela až na Hanýskovi, snad to přežil bez úhony:-)

Strako - nakonec to bude opravdu Michal, Míša, Miška, Miki, Majkl:-) A jestli na to ranní vstávání nezaberou ani ty žaluzie, tak to bude blbý… i když dneska vstával zase až skoro v osm, tak je to asi jak se mu kdy zamane.

Kkaktus - to je výborný nápad vyměnit si se Stenou věcičky po dětech, aspoň se to super využije. A bude mít Kubko po Kubkovi:-) Náš druhý myšák bude mít všechno po Hanýskovi, tak snad bude podobou jiný, nebo si po letech budeme kluky plést na fotkách:-)

Mimino v břiše parádně škytá, až se mi třese celý břicho, a při tom mi strká nožičky až někam do boku na záda, takže mám místo kulatého bříška totální šiškoid.

Mějte se všechny krásně!

evitka

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 28.02.07 14:45

4 - dočtu později

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 28.02.07 14:45

Terko - já sem úplně dojatá, jak jsi to hezky napsala a jak jsi statečná. A včera jak sem si četla ten tvůj komentář, tak mě napadlo, že je naprosto výjimečný, protože je děsně pozitivní.

A pak, jak sem šla spat, tak se mi zdálo, že sem otěhotněla, viděla sem test a na něm dva proužky !! A že sem pak stála v kuchyni a říkala sem si, že to druhý těhotenství nebylo tak hrozný, a že to šestinedělí je taky dobrý, že jako nemám deprese. A pak sem byla na porodním sále a říkali mi, že mi nestihnou dát epidurál. A pak sem porodila kluka a řekla sem, že se bude menovat Max. :o)))

Já to manžovi radši ani neříkám, jak to se mnou cloume. Ono to zas brzo přejde, ale to už třeba bude piškuták na cestě. A když né, tak si budu užívat léta a budu šťastná, že mě nic nebolí.

Bibina

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 28.02.07 14:49

Ahoj

že by bramborová....... 

UTZ - už jsem byla, dr. ukázala jednu ruku, druhou ruku, jednu  nohu, druhou nohu, hlavičku, páteř a srdce - a se slovy, co vidím, je v pořádku jsem po 5minutách vypadla jak cukrář… Takže pohlaví nevím ( a jestli se nedokopu ke Kaktus tak asi také zůstane překvapením…)

Terko: zatím jsem to nečetla, ale určitě to byl pohodový porod (já tedy doufám, že ten můj bude ještě rychlejší než s Luckou -  to abych ještě dojela do porodnice!!!

Zatím ahoj

Věra (22+3tt)

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 28.02.07 14:51

Jen mě tak napadlo - Terko to ten dr. nemohl počkat do 22:22??

Jdu zkontrolovat dítko spící venku v kočáře v pěkném slejváku a pak si to v klídku a pohodě dočtu.
Jsem zvědavá, jestli to bylo o hodně jiné než ten první porod.

HAmina

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 28.02.07 14:53

Teeeeda, jeste jednou strasne moc gratulujeme! Parada, ze si to Prokupek takhle zaridil, fajn dr. a vubec z toho vseho cisi tak prijemno a pohodovo. Kde tu energii beres? :))  At Vam to vydrzi a tesime se az vas uvidime.

Dost mi to bere, hlavne proto, ze jsme se spolu potkavali na chodbach v Podoli jeste pred vylodenim Kacky a Eli … a Kacka uz je velka segra :). A sal cislo 1 je taky moje srdecni zalezitost :)).

S. & E.

 
Pomlenka
Kelišová 5361 příspěvků 28.02.07 14:54

Hurá, Tomík se vzbudil, a deníček je tady, tak jdu na to

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 28.02.07 14:58

než to dopíšu, tak takových komentárů — ale v první desítce - to je úspěch, no ne.....

V

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 28.02.07 15:10

Terko,  

super, jak uz jsem psala vcera, beru si z tebe priklad a planuju taky takovy pohodovy porod.:) At vam to vydrzi, to kojo jednou za noc by bylo fajn, co?:)

Tak se jdu lecit, kluci oddrandili do prace a do skolky, Erik mi ode dveri zniceho nic poslal velikanskou pusinu, az me to zaskocilo, nevim odkud to ma, protoze jsme ho to vubec neucili. Skoro mi vhrkly slzy do oci.:)  

Jo a taky nevim, co je s tim vstavanim, normalne spi tak do 8, ale posledni tyden se budi o pul 7, coz je pro me horor. Jakmile se totiz probudim, prdola zacne v brichu skytat a nebo se mlit a i kdyz si Erik jeste tak pul hodky sam hraje v postylce, tak ja uz nezaberu.  

Tak hezky den vsem a Evitko vydrz, brezen se kvapem blizi! :)
Sama samicka Stana s bambinem momentalne spicim.

 
Pomlenka
Kelišová 5361 příspěvků 28.02.07 15:15

Tak dočteno, Terko to vypadá fakt jak popis báječného dne, tak doufám, že aspoň z poloviny takhle pozitivní bude jednou i ten můj…
Jinak jsi mě moc potěšila, že kontrakce u druhého porodu se obešly bez křížových bolestí, to je moje noční můra… Si stejně myslím, že mi Tomčův porod zpomalovaly tyhle bolesti…  

Kaktus - fakt dobrej nápad udělat výměnný obchod se Stenou, i když teda asi by to hůř řešila Stena (kluk po holčičce), než ty, ne?? Já si říkám, že klidně využijem všechno, co máme. Stejně i o Tomčovi říkají, že je to krásná holčička a sportovní oblečení jim překážku nedělá.  

Musím letět, dítě zadává striktní opakovaný příkaz na vypnutí PC: „BIK, bik, bik“ - jako že blik, vypnout.

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 28.02.07 15:26

Terko, znovu ti gratuluju k pohodovýmu porodu. Já chci takx takoveeeeej :-)  

K.

 
stena
Zasloužilá kecalka 843 příspěvků 28.02.07 15:37

neviem ktorá, ale som tu a idem čítať;o)

 
MaRi
Kecalka 267 příspěvků 28.02.07 18:13

Dočetla jsem a už nic nestihla napsat, protože jsem letěla s Johankou na cvičení do našeho Sokola.

Terko, jsem moc ráda, že porod byl takhle v pohodě, kluk je krásnej!

Hehe, tak náš nejedlík právě sprásknul celej chleba a půlku salátový okurky, koukám, že Sokol jí půjde k duhu! .-)

Halumo, na tvůj dotaz, kolik kočočích jazýčků praskne na na naše korupční jednání během učení na nočník odpovídám: snědla jsem je večer u televize, mladá má smolíka! :-)

Jdu vykoupat sokolku, mějte se!!!!!!!

MaRi a JoHoHo Výjimečný Žrout

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 28.02.07 18:30

ahoja:)  

Terko-pěkně jsi to napsala, máš docela můj obdiv, ono to asi není moc příjemné, když vlastně půl těla necítíš, nehýbeš, jen víš, že tě zaživa kuchají, člověk taky asi přemýšlí o tom, zda ten anesteziolog ti nenarušil nějhak míchu…NBo hlavně aby to bylo pořád tak v pohodě! a Prokop je celý po tobě:))) *

VVIK-tak teda já se přimlouvám za překvápko:) *

EVITKO-Michal i machael se mi líbí, taky mě to napadlo a zas tolik jich není. Možná víc se mi líbí Michael, je to takové zvláštnější… * Maminky kluků-SOS- Vítek má už druhý den zarudlý celý pytlík a špičku pindíka…Když to měl někdy dřív, tak stačilo namáznout dezitinem (to je ta míchaná rybilka z lékárny) a byl klid hned. Ted to nezabralo, ani bepanthen…myslíte, že mu na to můžu dát ten imazol? při mazání se teda zatím chcechtá, jak ho to lechtá, takže asi nebolí. Ale vylekala mě trochu Alte s tím zánětem předkožky…:/ *

KAKTUS-super, že Johanka dobře přibírá, jen tak dál:) *

JYTY-a když máš teda TP? nějak mi to uniklo… *

Vítek už prudí a nekouká na BE, musím končit.
K.

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 28.02.07 18:37

Terko to je hezky sepsaný porod. Moc pěkně jsem si početla! Ať vám Prokůpek krásně roste, přejeme všem hodně zdravíčka!
Slanka od sousedů Červenčátek 2005:-)

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 28.02.07 19:02

Ahojky :-)

Terko - krásnej popis. Taky bych si to nějak takto představovala. První porod jsem měla stejněj jako ty, akorát jsem dopadla líp po porodu. Ráda bych při druhém porodu byla bez křížových bolestí. Ty byly fakt vražedný :-( a klidně bych to odrodila normálně, ikdyž pro mě byl císaž pohodička.

Kaktus, Kris - ještě musím čekat na výsledky testu a pokud budou OK, tak na to můžem vlítnout, ale ještě předtím musím zvládnout návštěvu svého dr. a raději si nechat udělat UTZ, abych věděla, že je vše OK. Měla jsem tam být teď v únoru, ale nějak mi to nevyšlo :-/ Prednison budu brát i v těhu, myslím že tak do 14týdne. Už jsem najela na vitamíny na doplnění listovky, abych si případně nic nevyčítala. Kaktus fajn, že Johanka přibírá, jen tak dál :-)

Evitko - :-) tak přesně to měla ségra. Dva kluky, co si jako miminka byli hrozně podobný a když třídila fotky, tak vždy přemýšlela, který znich to je :-/

Vik - bramborovou jsem ti vyfoukla. Musíš rychleji psát :-)

Kris - my jsme natom podobně. Dneska jsme ani neslipovali(pořád se připočůraval), protože Matesovi pinďa asi trochu nastydl a má špičku taky zarudlou. Zatím jsem mazala jen rybilkou a teď večer zkontroluju a uvidím. Když jsem to jednou měli, vyfásli jsme framykoin. Když jsem četla leták Imazolu, tak musím říct, že bych radši nedávala. Uvidíme, co na to dr. Kaktus nebo holky.

Někdo mi vyměnil dítě. Teda furt mlátí děti. Dneska nafackoval holčičku přes obličej. Fakt se za něj stydím :-(. Moc mě ale medil, když přišel s hraným pláčem a já ho musela chovat a chlácholit. Hrozně jsem si to užívala. Takhle přišel asi třikrát a po 4té vydržel 20min mazlení :-) To u něj vůbec neznám. Jen tak dál!

Jdem si pohrát a pak koupačka.

Pa M+M

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 28.02.07 19:28

Tery - moc hezky jsi to sepsala;o) Obrovské plus, když je člověk psychicky v pohodě, jen fajn opět číst, že měl někdo pohodový porod;o) Přeju podobný i ostatním kěvtňátkovským těhulínám;o)  

MaRi - sokolka Viktorka zdraví sestru Johanku;o):o))
Katuš - je príma, že Johanka si dala říct a hezky přibírá;o)
Vvik - ba, překvápko je nejlepčejší;o) Mimochodem, už to rodina ví? Jak reagovali - hlavně babča;o)
Kris - už před časem jsem ti psala, že ti nějaké věci můžu vzít do auta, asi jsi to přehlédla, nebo nechceš mé nabídky využít?;o) Je to na tobě;o):o)) Ať má Vítek pindíka brzo v pořádku.  

Alte - jujda, tak ať má Kubík nádobíčko brzo ok;o)  

Dnes jsme byly s Vikulí podruhé v MC a řeknu vám, to je fakt děs:o(( Nemůžu si pomoct, ale ač se to pyšní názvem velmi lákavým, dotací dle mého názoru mají dost, ale nějak mi to přijde odfláknuté, jsem asi rozprasená z toho, které zavřeli, to bylo jiné kafe, vedla to paní, která neměla chybu, ale holt si budu muset zvyknout, protože nic jiného už v okolí není:o(( Holky, mohly byste mi napsat, kolik se zhruba platí u vás v MC? Myslím třeba jen za hernu, či za nějaký program. Dík.  

mějte se hezky
sany

 
Lůca6
Nováček 6 příspěvků 28.02.07 19:42

To fakt nevím, kolik se platí v MC, neboť tam nechodíme!!!

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 28.02.07 19:51

Kristain, my už máme zánět předkožky dneska zmáknutý oplachy v tom hypermanganu (předtím v šalvěji) a mažeme framykoinovou mastí od MUDr. Hodně luftujeme a často oplachujeme. Bepanthen nám zabíral předtím taky, ale tentokrát to chtělo něco většího kalibru. Pytlíka míval Kuba červenýho, když se mně zapařil v plínce, tak zkuste taky hodně luftovat.

Foukáme Vítkovi na bebi a přejeme brzké uzdravení. A neboj, u nás to jeden den vypadalo na chirurgický zákrok nebo výplachy předkožky a zvládli jsme to i bez toho, chce to podchytit včas.

Zdraví Altíci

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 28.02.07 20:05

Tery, jsi prostě skvělá!!!

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 28.02.07 20:24

Nechodíte, tak nechodíte, tesco plenky nepoužíváte, tak nepoužívejte;o):o)))) To pak fakt nevím :o))))))))))))

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 28.02.07 20:43

Hola zvečera:-)
Terko - takovej porod bych si dala říct! Díky za pěkné čtení:-)
TV - Díky za vyjádření. Trochu jsem se uklidnila, když jsem zjistila, že se naše madam dívá ještě od dost míň, než některá kvetňata a nebo úplně nastejno. Na oslavu jsem si hnedle pustila taky nějakej program pro sebe (bylo to Jistě pane ministře a Bára se pořád divila, kdeže je ten Pingu a cože to tam dělá ten dědek).
Ještě jsem toho mnoho chtěla, ale neudržela.Tak se mějte a já jdu koukat na Forsyty oběma očima, z toho pokukování od poče už mě bolí za krkem.
Zdar sokolíkům i sokolicím i všem ostatním. Gyta a Barborka

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 28.02.07 20:53

to by bylo bezva, s těmi věcmi, ale je to přece jen z ruky k vám, a jak pak zpátky…nechejme to až aktuálně na květen…  

MC-v jednom platím za 2 hodiny 40,– +5,– za kafe či čaj. Je to herna s nějakými menšími aktivitami.A platím vždy za danou hodinu, což je výhoda-když nejdeme, nic netratíme, vstuop je volný všem maminkám.  

V druhém v rámci DDM to vychází na 450,– za pololetí, což je asi 30,–, taky dvě hodiny a super program. Mohou tam jen maminky, co jsou přihlášené, a když jsme nemocní, tak to prostě propadne.,No ale za plavání jsme kvůli nemocem vyhodili peněz nepočitatelně víc, tak mě to nevadí.

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 28.02.07 20:55

Takže teto Sany: byla jsme v jednom MC na Pze 10 a tam se platilo na celé dopo 9 -12 max 60 Kč. Pak jsme byla jinde (nesrovnatelně menší a méně vybavené) a tam to byla 20 Kč za každou započatou hodinu. Pak chodím s Bájou na cvičení a tam to je na hodinu a půl až dvě za 60 Kč a pak občas na přípravku do školky a tam je to 70 za dvě hodiny a něco. Cvičení a školička jsou s lektorem, takže cena tomu odpovídá. Takže asi tak:-))) Gyta

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 28.02.07 21:02

Kris, já jsem Ti také nabízela možnost vzetí nějakých věcí do auta. MAnžel tam docela často jezdí, tak by to šlo určitě nějak naplánovat. POkud byste se s JAzzi rozhodly jet vlakem.

H.

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 28.02.07 21:14

Kris a Gytuš - díky za info, jak to chodí u vás, mno je pravda, že s Prahou to srovnávat nemůžu a asi holt za těch 15,– Káčé je to asi tak adekvátní - raději bych si připlatila, než se tam mačkat v herně na ploše velikosti našeho obýváku (ty Kris víš, že není nijak velký;o):o))) Nu což, rok to nějak zmáknem a pak už bude školka:o)) Ještěže jsem objevila tu Sokolovnu, tam se nám moc líbilo;o) 30,– za vstup, ale dá se koupit permice, sestrám třikrát zdar!!!  

Jo a Kris - necháme to, až to bude aktuální, ale snad by nebyl problém vzít tu cestovní postýlku a těžké věci i třeba chvilku dopředu, až pojedete na návštěvu k bábince, ale to pak doladíme, mrzí mě, že tě nemůžem vzít, ale dozadu mezi sedačky se já rozhodně nevejdu a ty jedině bez bříška:o))))) Ale můžu zkusit do června zhubnout tak 30kilo, jako motivace, ne??:o)))  

sany

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 28.02.07 22:51

Zdravíme všechny :-)

Teri,
díky moc za nový deníček. Četlo se to moc krásně, taková pohodička. :-) Kdyby mi někdo zaručil, že i moje dva porody budou takhle rozdílné a že budu týden po porodu asˇpoň z poloviny tak v pohodě jako Ty, neváhám… ale to mi asi těžko někdo zaručí, co? :-/

Zdravíme Prokůpka i Kačku velkou ségru.

H.

, co? :-

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 28.02.07 22:51

Zdravíme všechny :-)

Teri,
díky moc za nový deníček. Četlo se to moc krásně, taková pohodička. :-) Kdyby mi někdo zaručil, že i moje dva porody budou takhle rozdílné a že budu týden po porodu asˇpoň z poloviny tak v pohodě jako Ty, neváhám… ale to mi asi těžko někdo zaručí, co? :-/

Zdravíme Prokůpka i Kačku velkou ségru.

H.

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 28.02.07 22:52

mno nic, snaha o rychlou opravu, ale technika byla hbitější. :-)

H.

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 01.03.07 00:52

Ahoj holkyny,
tak koukám, že jsme v jiném deníčku :-)

TERKA - Terko, fajně si to napsala, kdybych věděla, že mě čeká taky takovej porod, jdu do toho.Tvůj 1. porod sice neznám, ale ten 2. byl brnkačka, ne :-)? Měla jsi velkou kliku na personál, i t o určo umocní ten super pocit. Vlastně nikoho osobně neznám, kdo by rodil císařem při vědomí. Já sama o sobě pochybuju, že bych to zvládla, necítit půl těla. Fajn, že si vyhrála paní Dr. s jizvou, vy jste nějací protekčáci, ne? Neslyšela jsem nikdy o stahovacích punčochách, kvůli čemu to je - křečáky? Hlavně, že je prďolka i Ty v pořádku, rodina pomůže a Kačka je skvělá velká ségra. Ať se Vám všem daří a Prokůpek se má k světu, dobře baští a hodně spinká a Ty jsi odpočatá a stále dobře naladěná. Jo, stejně jako Hami mě napadl ten čas 22.22h, když už bylo 22.2. … Jako, kdyby na těch číslech záleželo… STANIA - když už máš konečně černý na bílým, že jsi marod a k tomu těhotnej, tak to fakt využij k odpočinku a nabírání sil, když i Eriček bude ve školce!!! Nehody jsem měla hlavně po porodu a mám pocit, že ještě ani teď nemám vše tak jako dříve…
KAKTUS - fajn, že Johanka už se láduje a přibírá. Kubkovi to sekne. Už to s tou prací nepřeháněj, ať si taky odpočineš. Ta výměna se Stenouje růžový za modrý fakt super.
EVITKA - jsem se chechtala, jak manža snídal ze strachu, že v porodnici nic nedostane :-). Vzpomněla jsem si, jak jsem volala švagrovi, když švagrová rodila a celá lačná informací jsem z něj páčila, co, jak, kdy, kde… A on mi řekl, že neví, páč je zrovna v bufetu a láduje se sekanou… Chápete to? Žena mu rodí (bylo to při příjmu, žádnej fofr, ale stejně…) a on si baští v bufíku. Slovo „natahoval“ jsem nikdy předtím neslyšela, až tady v deníčku jsem ho zahlídla, počítám, že to znamená, že se mu zvedal žaludek?
Tak ten březen se Ti „asi“ splní :-), ne? Drž se a pokud se Ti datum nebo čas nebude pozdávat, vlez si zase do vany s teplou vodou :-)
BIBI - jak Ti je, kdy jdeš na nějaký podrobnější vyšetření? Max je dobrý jméno, ne?
KRISTAIN - jak Vítkův pindík? Je to lepší? To bych si třeba před 3 lety nemyslela, že se někoho přes net budu ptát na pindíka jeho dítěte :-)))
MARCI- i Matesův pindík mě zajímá :-)? Dej vědět, jak dopadnou testy a UTZ. Mě čeká přeložená návštěva u gynDr. za týden po 1 3/4 roce, jsem z toho úplně na palici…
SANY - u nás se v MC platí buď 20,–Kč s permicí či 30,–Kč bez ní a je to na dopoledne, ne na hodinu. V herně na cvičení se platí 50,–Kč na dopo či 35,–Kč s permicí. (k Tvému komentu Lůce mě ještě napadlo: „Nežereš maso, nepoznáš vtip!“)  

Eminka něco neustále ožužlává, strká do pusy, okusuje (cokoliv z domova, z venku… nebo aspoň svoje ruce). Zdá se mi, že ostatní takhle velké děti už to nedělají. Pořád se jí to snažím připomínat, ale marně. Jak ji to mám odnaučit. 100× NE umořila vola…  

Dnes dopo jsme byly na cvíču, jsou u nás jarňáky, tak nás bylo málo, což bylo fajn. Chodí tam taky jedna maminka se skoro dvouletou holčičkou a s bříškem. Teda minulou středu tam byla s bříškem, já jí ho chválila, měla takový malinký roztomilý, jinak dost štíhlá. A ona mi min. týden říkala, že asi půjde rodit… Já ji tipovala tak na 6.-7. měsíc a ona už byla v termínu. A představte si, dneska tam byla zase s tou skorodvouletou holčičkou cvičit, ale bez bříška. Mimino už má doma a tu minulou středu odpo skutečně šla rodit. Prostě s tou starší holčičkou nevynechala ani jedno cvičení a vůbec na ní není vidět, že byla ještě před týdnem těhotná. Zřejmě taková pohodářka jako Terka :-)
Obídek jsme si dnes daly s Eminkou u našich, kde jsme zkoušely i popolední spánek. Eminka ho zdárně vysabotovala a já bych taaaaak spala. Nic nebylo. Cestou domů jsme pěkně zmokly, tak jsem se „musela“ jet prohřát do bazénu a do sauny, jech, to zas bylo krásný :-)  

Zítra dopo jdem plavčit, vodníkům zdar
Ráďa a Eminka tuhoňka (bodejť by né, když ve dne na spaní prdí…)

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 01.03.07 03:43

Ahojky holky,  

tak jsem nakonec dala na vsechny rady a hodila si dneska nohy nahoru. Kluky jsem vysoupla z domu a zalezla s notasem zpatky do postele. Dve hodky jsem se hrabala v emailech a pak jsem to na dve hodky proste zabalila.:) Takova pohodaaaaaa..­.......Vstava­la jsem az v 1 odpoledne, osprchovala se a zacala pracovat, ale takovym tempem, jako ze co neudelam, to se nezblazni. A mam pocit, ze jsem toho udelala o hodne vic, nez za cely minuly tyden. Urcite to bylo taky tim, ze jsem nemela doma ocasek, se kterym se jinak musim vecne dohadovat o zavreni kazdych dveri, branky, rozsveceni vypinacu, kramovani krabic atd. Proste bylo znat, ze Erik byl ve skolce.  

Dokonce jsem se dostala k tomu, ze jsem prosla strojeni po Erikovi a vybrala vsechny pidi vecicky a taky vystrachala seznam toho, co potrebuju do porodnice, takze mam aspon trosku pocit, ze jsem pripravena, kdyby neco. A taky jsem vyplnila papiry pro zamestnavatele a urady, abychom dostali nejake penizky az nebudu pracovat. Proste mam konecne pocit, ze jsem si nejenom odpocinula, ale zaroven toho hodne stihla. Vcera v Gilmorkach Sulki odmitla pomoct s babyshower pro Laine, protoze ceka treti dite a uz ji zbyva jenom asi 150 „linych dni“, nez mimco dorazi. Moc se mi to libilo a budu se tim taky ridit. Mne uz zbyva jenom neco pres 40, tak si to konecne zacnu uzivat a at se prace jde bodnout.:)  

Vsem pindikum preju brzke uzdraveni!  

Jo a Radko  - se mnou tady chodila do skoly jedna holka, co jeden tyden prisla na hodinu jeste s briskem a druhy tyden uz bez, taky nevynechala ani tuk. A jelikoz byla muslimka, pres to jejich ustrojeni na ni nebylo vubec nic videt, ani ze je tehu, ani ze uz neni.:)  

Teda zase se tady vykecavam, radsi toho plkani necham.
Vsem preju dobrou noc, ja pujdu spat az kdovi kdy, kdyz jsem takova hezky odpocata.:)
 Stana

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 01.03.07 05:29

Ne, rodina to ještě neví......

V

 
Jyty
Kecalka 228 příspěvků 01.03.07 06:21

Ahoj holky,  

mně to spaní v posledních dnech nějak nejde. Naty se vzbudila ve 4.30h na mlíko, tak jsem hupla na žehlení, uvařila si k tomu maliník a konečně mám hotovo. Hlavně i košile!!!  

TERKO to je bezva, že se family takhle pěkně stará a bere Kačku ven. A hlavně je super jak Kačule brášku přijala. Doufám, že Naty bude taky v poho, k cizím mimčům je fakt chůvička. Uvidíme co na vlastní. Docela by mě ale zajímalo jak moc myslí vážně, když řiká „nechci holčičku, bráchu!“  

MARCI jaktože je Máťa zase taková mlátička? Já myslela, že už to má za sebou. Musí to bejt pro tebe dost nepříjemný, viď? Snad ho to brzo pustí. Myslíš, že by si dovolil i na naší droběnku? Vždycky si to spolu nějak pořešili a většinou byli zadobře, ne?  

KRISTAIN já mám TP 15.3., takže už to mám taky za pár. Začínám se svym způsobem těšit na porod, tak to je znamení, že to asi brzo přijde. Už jsem děsně napnutá kdože to na mě vykoukne. Já mám pořád víc ten holčičí pocit,ale okolí to vidí spíš na kluka:-)  

Holky, tak se mějte, musim číst. Natáčce.  

Jyty

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 01.03.07 11:01

Ahoj holky,

tak je tu zas další den ještě s břichem a taky konečně první březnový:-) Ale včera odpoledne mi začaly děsně bolet záda v kříži, do toho vystřelovala bolest do podbřišku, stále tvrdé břicho, tak jsem se rozhodla, že zavolám našim, aby si už pro Hanýse přijeli, abych to pak třeba nemusela řešit v noci. Takže jsem jim prďolku sbalila, on mi udělal s úsměvem papapa a naši si ho odvezli do Nepomuka. Večer jsem se nějak rozležela u Forsytů a pak se nááádherně v noci vyspala až do devíti hodin a dneska po jakýchkoliv bolestech ani vidu ani slechu:-( Tak fakt nevím, jak dlouho mi ještě ti poslíčci budou trápit, připadám si jako vyjukaná prvnička, tohle jsem s Jendou vůbec nezažila, tam to prostě jednoho dne začalo a bylo to už ono a jelo se do porodnice. No nicméně dnešek mám tedy celý pro sebe, najednou ani nevím, co mám dělat, venku je megahnusně, tak se asi vypravím do Olympie něco pokoupit k jídlu a taky si něčím udělat radost (tedy spíš koupit něco Jendovi a miminku Míšovi) a vymyslet něco pro Toma k svátku.

Strako - s tou paní ze cvičení jsi mi pobavila, takhle pěkně zvládnout porod a příští týden zas už být na cvíču, to je paráda! Já si zas pamatuju, že než se narodil Hanýs, tak jsme ještě byli v sobotu na motosrazu, tam jsme potkali jednoho kamaráda, v neděli se malý narodil a za týden v sobotu jsme toho kamaráda potkali v naší oblíbené hospůdce u řeky, potkala jsem se s nim když jsem šla vracet sklenice a on mi říká: kde máš břicho? A já jen tak ukázala na kočárek a on byl z toho úplně vydřený, jak jsme to stihli:-) Když si na to teď vzpomenu, tak jsem byla vlastně taky dost rychle v pohodě, když jsem šest dní po porodu zvládla skoro pětikilometrovou procházku. Kéž by to tak bylo i teď!

sanynko - u nás v Plzni v MC Jablíčko se platí v herně 25,– Kč za půlden, takže buď  za dopoledne (9-12) nebo odpoledne (13-17), když tam jdeš na cvičení nebo jiný kurz, tak máš hernu na půlden zdarma. Cvičení s lektorkou stojí 700,– na čtvrt roku, takže to vychází asi na 60,– kaček za 3/4 hodinu. Mají to tam pěkně vybavené, herna je velká se spoustou hraček, je u toho koutek s občerstvením, kde si můžou děti i maminy něco dát, je tam místnost na přebalování, mikrovlnka, krmící židličky, na cvičení mají spoustu pomůcek, takže ta cena je podle mě odpovídající.

Bibi - třeba ten sen byl prorocký:-) A Maxík je hezké jméno, tak proč né?

evitka

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 01.03.07 11:48

Jyty - tý jo, tak už to máš za pár, jsem napnutá za tebe. Doufám,že tady budeme mít brzo deníček o tvým porodu :o)

Anýž spí, tak rychle. Volala sem dneska na výsledky krve, tak mi řekli, že sem úplně v pořádku, že žádný vadný hormony nemám a ostatní vyšetření taky v pohodě. Sestřička se mě ptala, jestli mám ještě problémy, tak sem řekla, že mě v noci strašně bolí v kříži, že se musím furt živit brufenama. Tak se mě sestřička zeptala, co s tím chci dělat. :o) Řekla sem,že nevím.
No nic, nechám si vytáhnout tu blbou mirenu a počítám že se mi uleví. Neboli Pomož si sám.

Venku je šíleně hnusně, ale musíme s anýžkem nakoupit. Ještě že máme obchod tak blízko.

Všem přeju pěkný den, i když je hnusně. Už brzo musí být jaro !!

Bibina

 
sanynka
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 01.03.07 12:51

Evitko - je moc fajn, že sis tak odpočinula, přeju aby Míša už brzo vykoukl;o)

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 01.03.07 13:27

ahoja:)  

Musím si postěžovat, ale jen krátce:) že je mi dost blbě dneska…včera jsem k obědu dojídala pečené brambory a řízek z předchozí večeře a zřejmě dvě takto těžká jídla po sobě mé tělo nesneslo. Navíc jsem na to sežrala ještě koblih a až do večera měla o zábavu postaráno-bylo mi fakt hnusně těžko, stejně i celou noc. A dne s por změnu přišel průjem jak prase, takže jsem celé dopolko lítala co 15 minut a ven jsem se odvážila jít až před polednem. No ale je mi už lkíp a jím tu suché rohlíky. Vítek byl docela hodný, takže mezi návštěvami WC jsem stihla všude utřít prach, uvařit a pozametat. Ještě je tu hora žehlení, ale kašlu na to už… *

Jinak jsem poslední týdny dost popudlivá, na muže bez příčiny protivná (že Strako:) ) nebo se nějaká příčina-maličkost - vždy najde. Taky furt brečím a vůbec jsem na zabití. Pořád nemám žádné břicho, jen mi na něm vylezly ven ty špeky, co tam mám. Muž, když mě včera viděl nahou rozvalenou v obýváku a viděl, jak ten pupek se mi rozjíždí do stran, prohlásil, že budeme  mít určitě holku-mám prý rozjeté břicho a k tomu jsem hysterka:))) Tak sem ho ujisitla, že bude hůř:)))) Ale on mi to řekl pěkně, takže jsme se tomu azsmáli. Našel mě totiž po návratu z tenisu a hospůdky, jak roním slzy u Lásky přes internet…ehm…jinak jsem normální:) *

Vítkův pindík i pytlík nezměněn…:/// Strako, taky by mě nenapadlo, že to tu budu takhle někdy řešit:))))  ALTE MARCI-myslely jste takovou tu normální farmikoinovou mast, v takové malé tubičce, spíš gelovitá? Tu jsem doma vyhrabala, manžel ji dostal, když mu laserem vypálili nějaký znaménka…tak jsem ho tím lehce zkusmo mázla a uvidíme…ale ten pinďa se mi nelíbí://// *

JYTY-teda ta Natáčka tě fakt nenechá vyspat! a ta těhotenská nespavost je úmorná, co? aspoň že máš pořádek a vyžehleno:)) Takže za dva týdny máš termín:) fakt se těším, co to bude:) *

SANY, HAMINO-fakt díky za nabídky, nechala bych to až opravdu aktuálně  a každopádně jedu s Jazzi, tak ji nenechám na holičkách. No a jak znám manžela, tak nás tam asi zaveze, i když nejsem nadšená, že pojede takovou štreku na otočku. Začnem to řešit v dubnu, ju? :) dík. každopádně. *

MARCI-tož jak Matesův pindík? :)))))
a je super, že už brzy budete vědět, jak na tom jste, snad to bude v pořádku a vlítnete na snaženíčko… *

KAEDE-ať ti není moc blbě:/// snad to přejde. *

ještě sem určo něco chtěla, ale nevzpomenu si…tak kdyžtak jetě nakouknu az chvíli…  

mějte se fajn zdraví K+V+kulíšek skoro 12tt

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 01.03.07 13:31

Ahooooj,
zrovna jsme se vratili z MC, stravily jsme tam skoro cele dopoledne. Opet uz asi po ste jsem se presvedcila, ze je lepsi tam chodit, kdyz tam neni zadny program, protoze tam potom neni tolik deti. A jeste k tomu jsou jarni prazdniny, takze jich tam tuplem bylo vice. Nicmene Jessy si to uzila, po ceste zpatky mi usnula v aute, tak jsem ji spici prenesla do postele. Dokonce se sama ve spanku vyslekla z kabatu, coz se ji podarilo poprve. Jen jsem ji zapomela, ehmmm, sundat boty. Takze az do ted, kdy jsem si toho vsimla spala ve snehulich. Zatim porad spi, tak doufam, ze jeste chvili vydrzi, at muzu udelat aspon cast prace, kterou jsem nemohla udelat dopoledne, kdyz Jessy nesla do skolky. Hlavni je, ze jsme spolu stravily pekne dopoledne a obe si to uzily. Az se probudi, tak zase nekam vyrazime, aby jsme doma nezavazely manzelovi, ktery dneska odevzdava projekt a tak je nalezite nervozni a neprijemny. Jestli stihneme otevreny bazen, tak vyrazime tam, jinak nevim, neco budeme muset vymyslet.
Taky tu mam peknou hromadu pradla, ktera ceka na skladani a porad se chodim divat, jestli se nahodou nezmensuje a ona ani nahodou. Spis porad roste :-( Uklizeno a vyzehleno tu nastesti zrovna je. Jen nevim, jak dlouho to vydrzi :-( Zitra ma manzel nastesti volno, takze uz bude doma klid a mame v planu stravit cely den vsichni 3 spolu. V sobotu uz zase dela a v nedeli budeme mit plny barak navstev.

 

Jyty - prejeme ti moc pohodovy porod. A kdyz uz se na nej tesis, tak at je to co nejdrive :-)

 

Terko - dyt porad rikam, ze si jedna z tech, ktere jedou na zalozni zdroj, kdyz dojde vlastni energie. Proste si pohodar a porad mas dost energie. Prejeme ti at je Prokupek porad tak strasne hodny. A Kacka at je spokojena velka segra, ktera bude na Prokupka pysna a porad se s nim bude vsude chlubit. Z fotek v galerce jsem si vsimla, ze Kacka chodi oblecena spise jako kluk. Nebo se mi to zda?

 

Marci - koukam, ze Matysek se jen tak neda. To fakt bije deti jen tak bez duvodu? Ja jsem si vsimla, ze kdyz Jessy potka nejake agresivnejsi dite, tak se klidne popere a potom prijde za mnou zalovat. Ale jinak se s nikym zatim nepere. Ona si vsechno vyrizuje spis slovne. Proste na kazdeho hned ne a moje.

 

Stanio - hezky zustan v posteli dokud si sama doma a vylez vsechny sve neduhy at si zase fit. Budu ti zavidet, jo? Ja kdyz jsem sama doma, tak mi prijde divne jit si lehnout.

 

Sany - Viki chodi do sokola? A co tam delate? Ja jsem objevila sokola v Zline, kde cvici i s takto malymi detmi a nedovedu si predstavit co tam delaji. Ale zajem bych o to cviceni mela.

 

V troube voni obed, tak to uz asi bude hotovy, tak utikam......

Lenka

 
Pomlenka
Kelišová 5361 příspěvků 01.03.07 13:40

Ahoj holky a dětičky ;o)  

Nejdřív všem díky z areakce na skladování věcí - já to donedávna měla v krabicích v tom patře, které se teď předělává na náš byteček, takže provizorně je to v garáži.. To se mi teda moc nelíbí, protože tam je určo vlhko, ale prostě tady místo na tolik věcí nemáme. Tchýně se nabídla, že něco o víkendu zkusíme nacpat k ní do ložnice, tak uvidím. stejně to za chvíli budu zas vytahovat.
A celkem se děsím toho stěhování, sice jen o dvě patra níž, ale věcí máme fakt milion, ani nevím, kde to všechno berem, debordelizovala jsem na podzim, ale to vyskytnuté volné místo je už zas zabrané.. Ach jo. A hlavně teda nejspíš stěhování proběhne s řádným pupkem, jestli to vůbec do porodu stihnem. A to se teda vidím, jak celá žhavá řeším, co kam vecpat. A hlavně tam bude děsně málo úložnýho prostoru, takže to bude dost boj…
Ale za ten klid to stojí ;o)  

Jity - tak to je fakt za chviličku, tak ať je vylodění stejně pohodové, jako u Terky.  

Evitko, to je fajn, že sis odpočala, před porodem to bodne, co? Když člověk neví, kdy se znova pořádně vyspí…  

Dneska jsem brala Tomču v půl jedné v noci k nám, protože nějak poplakával a volal mě. A zjistila jsem, že je rozpálenej. Měl zas 38,5, tak jsem mu šoupla Panadol. Asi hodinu až dvě řádil, nešlo mu usnout, byl ukňouranej. Ale pak spal a dnes až do skoro osmi, za to já byla vzhůru před sedmou, jak už mě vytrénoval.
Teď má jen lehce zvýšenou teplotu, 37,2, tak jsem zvědavá, jestli to jako bylo jen tak, nebo co… Každopádně zas nějak kašle, tak dostává i Mucosolvan. Se toho asi nezbavíme.  

No a po o jsem ho musela uspat, zůstat u něj, jak mu není dobře, tak plakal (přitom normálka usíná v pohodě sám). A spal jen 40 minut místo obvyklých 3 hodin poslední asi měsíc… Takže jsem zvědavá, jak budem odpoledne bojovat, když je nevyspalej.  

Ještě jsem si teď vzpomněla - většinou, když nechce usínat sám, tak mu zpívám písničku Teče voda, teče, od potoka k řece… A jak začnu, tak milostpán už říká „toka, toka“ jakože potoka, tak mě to dneska pobavilo. Zpívám mu teda různé písničky, ale teď je nej tahleta.  

A ke Krtkovi - normálně se bojí, když je ten díl s houbama na krtinci, jak houbyčky utíkaj a upadaj jim kloboučky, tak pláče s nima. Tak musím uklidňovat. A taky u Krtka v ZOO - jak ten lev zařve. A to už si sám říká „to nic, to nic“, to má oode mě, vždcky říkám to nic, nic mu neudělá. Tak ještě řekne „neudělá“. No je zlatej.  

Tak končím, jdu ho přemluvit, ať něco sní.  

Jo, ještě jen zpráva, že jsem včera byla na krvi na tripple testy, tak sjem zvědavá…  

Pozdravujte prďolky, pohlaďte pupíky. L+T+C 16+2

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 01.03.07 14:06

Ahojky,  

půjdu žehlit, jen dávám vědět, že žijeme:-)))))))) V Brně je absolutně hnusně, leje, já chci jaro se sluníčkem!!!!!!!!  

TERKO - krásně napsáno - fakt si to všichni skvěle užíváte, to je fajn! Ani se nedivím, že místní osazenstvo to „nažhavilo“ na další přírůstky - i když osobně jsem asi jediná, se kterou hormony absolutně necloumají:-)))))))))  

STRAKO - já taky nebyla od šestinedělí na gyndě (a bohužel ani u zubaře) a dokonce nejsem nikam ani objednaná, takže jsem mnohem větší ostuda, než ty!  

EVITKO - už to máš za pár, tak ať ti to rychle a v pohodě uteče!  

POMLENKO - Anička zase nemá ráda, když v televizi (nebo „naživo“) pláče miminko - to je smutná a taky nemá ráda, když pláče některý její oblíbený kreslený hrdina (např. zajíc Mílo:-)))))  

Zase se tady asi moc často neukážu - 18. března bych měla v divadle uvádět vyhlášení ankety „Cena diváka“, tak s tím bude práce. Jo a prý - jestli můžu zaručit, že budu moct (loni jsem byla s Aničkou v nemocnici) - se mě ptal samozřejmě předseda klubu (chlap) - to je, jako by chtěl vědět, jestli bude zítra pršet!  

Světlana

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 01.03.07 14:20

Ty jdes ted zehlit? A poskladas mi moji mega hromadu pradla? Vyzehleno mam, fakt jsou tam veci jenom na skladani :-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Predem diky, hehe :-))))))))))))))))))

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 01.03.07 14:34

Tak jsem „dožehlila“ - Anička je vzhůru:-))))))  

Světlana

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 01.03.07 14:49

Ahojky :-)

Kris - Mates poprvé, ale to byl fakt ještě pinďa, dostal na bimbulu opthalmoframykoin, ale myslím, že můžeš dát i ten normální. Měl to přímo na něj. Měl a vlastně ho má i teď červenený kolem dírky. Já zatím framikoin(pospasla si jsi přesně jak vypadá) nepoužila, protože to má jen malinko a už se to lepší. Používala jsem ho, ikdyž měl tenkrát přetaženýho bimbase. To ho měl celého červeného a za dva dni byl OK. Ať jste brzo fit.

Lenko_ - přesně, naběhne uhodí a to už já buď zachraňuju na poslední chvíli nebo dílo dokončí. On to má snad jak rituál, protože potom se klidně dítěti omluví a pohladí. Je to fakt na bednu. Dr. poradila, že ho mám nechat zbít od staršího dítka, aby věděl zač je toho loket, ale kde takové dítko vzít a hlavně být předem domluvená s jeho mámou.
Jsem zvědavá, jak se bude chovat na srazíku. Květňátka většinou nechával na pokoji. Asi to napoprvé budeme muset probnou s Kačkou a Natálkou. Ty si to líbit nenechají.

Pomlenko - taky to Toma nechce nějak pusit co? Tak ať je zase brzo bez teplot. Držíme palce na dobré výsledky tripple testů :-)

Holky vy jste všechny nějak pilné. Jyty žehlí v nekřesťanskou hodinu a vy ji všichni následujete. Jen mě vysí prádlo dva dny na šňůře a další čeká v pračce od noci na pověšení.

Jyty, Evitko - tak se domluvte, ať se dítka narodí stejně. Jo a Evitko, máš na někoho číslo, aby nám dal vědět, že další přirustek je nasvětě?

Vůbec nevím jestli jít ven. Fouká tam svinskej vítr :-(

Pa M+M

 
Tanita
Kecalka 174 příspěvků 01.03.07 14:52

Ahoj všetci,  

blahoželáme Terke k Prokůpkovi a želáme mu do života len to najlepšie!  

A tiež blahoželáme Kaede k // !  

A ked už som pri tejto téme… ohlasujem tiež svoje //  . ;-)  

Začala som to tušiť už minulý týždeň na dovolenke. Hneď po návrate som testovala, ale tá 2. čiarka tam bola strašne nejasná - čím viac som ju hypnotizovala, tým sa mi zdala neviditeľnejšia. Dnes som si kúpila drahší test, v takom tom tvrdom plastovom obale - a 2. čiarka sa zjavila v plnej kráse.  

A som z toho taká vyvedená z miery, že ako sa teraz balím na dnešnú večernú cestu na Slovensko (zajtra mám na fakulte prvú prednášku tento semester, Lukyho ako vždy nechávam na krku manželovi a babi), tak som si do tašky takmer zabalila Lukáškove plienky. ;-)  

Pôvodne sme snaženie plánovali až na leto, ale napokon som to nevydržala a nechala tomu voľný priebeh už skôr. A vyšlo to hneď na prvý pokus, rovnako ako pri Lukáškovi. A som tak strašne šťastná, že to hneď každému vytrubujem, hoci po jednom potrate pred 3 rokmi už by som mala mať viac rozumu… ale proste si to nedokážem nechať pre seba. Aj tak je to zvláštne - manžel chcel 2. dieťa hneď po Lukáškovi, celý čas som to bola ja, kto to odsúval a vymýšľal si stále nejaké ale. A teraz, keď je to tu, je Petr samozrejme šťastný, ale tvári sa popri tom tak trošku ustarane. A ja naopak vidím všetko v tých najružovších farbách. A príde mi teraz čudné, prečo sme vlastne čakali tak dlho - cítim, že to ďalšie dieťa chcem viac než čokoľvek iné na svete. A všetky tie „ale“ sa mi zrazu zdajú strašne malicherné. A tiež som strašne rada, že Luky bude mať parťáka, lebo mám pocit, že ho už potrebuje. Termín mi vychádza niekedy začiatkom novembra (listopadu), takže by od seba mali byť 2,5 roka. Aj keď si to teraz nedokážem poriadne spočítať, som fakt nejaká roztrasená… rada by som vedela, čo zajtra tým študentom odprednášam. ;-)  

Toľko moja vysoko sebestredná vsuvka. Zdravím všetkých a idem sa dobaliť, snáď to zvládnem. ;-)  

T.

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1646 příspěvků 01.03.07 14:58

gratulace obrovskaaaaaa­aaaaaaaaaaaaa­a. A uz se tesim v listopadu na popis dalsiho pohodoveho porodu :-)

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 01.03.07 15:00

Týýýýýýýýý brďoooooo, no to je novinka. Takže obrovská gratulace.
To až si všechny pořídíte ta druhá a další dítka, kam budeme proboha jezdit?????  Že bychom si postavily něco vlastního? :-)))) Tak se moc opatruj.
Jsem zvědavá kdo bude další. Jestli Marci nebo Bibina.

A na podzim s tu roztrhne pytel s květňátkama 2008.

Hamina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama


Reklama