Květňátka 2005: Jak to všecko pěkně roste

Rodičovství

Ahoj Květňátka a spol., ve „volných chvilkách (např. na záchodě nebo asi tak minutu před upadnutím do kómatu v posteli) se pokouším číst nenáročnou, ale usměvavou knížku Martiny Drijverové: To první a to druhé dítě. Dovolila bych si ocitovat část druhé kapitoly, kde mimo jiné autorka zachycuje činnost nazvanou poměrně idylicky „procházka „Procházka znamenala: Obléci sebe, obléci dítě....a tento náklad svézt výtahem dolů (v lepším případě).

V horším - výtah často nefungoval - sejít pět pater. Tam odemknout (klíči, které jsem doposud držela v zubech) kočárkárnu, otřít zaprášený kočárek (jednou rukou). Do něj uložit dítě (řvoucí a mrskající se v kožešinovém pytli), zamknout a jet. Cesta do nejbližšího parku trvala dvacet pět minut (jediná přístupová cesta = strmý kopec).Uháněla jsem kolem čtyřproudé výpadovky a záviděla obyvatelkám vilek zahrádky. Ale každé zlo je pro něco dobré:díky parku jsem zapadla do skupiny (stejně uhoněných) matek různě velkých dětí a byla tedy (aspoň některých) těžce vydobytých zkušeností ušetřena. A už pouhý fakt, že člověk může o malérech vyprávět spřízněné duši…A že nějaký malér nastane, s tím můžete najisto počítat. Protože stejně jako se dítě odmítá přizpůsobit plánu práce, odmítá se také (velmi často) chovat podle (vámi nastudovaných) příruček."

Leccos z toho vám bude jistě povědomé. Pravda na kožešinový pytel si ještě počkáme, ale jak je vidět, sdílení potíží i radostí s miminky působí terapeuticky jak na skutečné procházce, tak ve virtuální drbárně na těchto stránkách. Důležitá a zá:,–(ní myšlenka plynoucí z této knížky je: nesrovnávejte svoje děti s dětmi ostatních. Každé dítě je své a když budete číst v příručkách,co by dítě v tom kterém období mělo již zvládnout, přidejte si slůvko NĚKDY!

Co tedy praví moudrá příručka o vývoji dítěte?

Věk 4 týdny

 • poloha vsedě (s oporou) - může na malou chvilku udržet hlavu vztyčenou
 • poloha na bříšku - na malou chvilku může zvednout hlavu nad podložku, pánev není položena na podložku - dítě spíše naznačeně „klečí"
 • přitahujeme-li dítě do sedu za ručky - hlava padá dozadu (Pozor: nemá se to!)
 • když na dítě mluví matka (zvolna, tiše), je schopno ji krátce pozorovat, v poloze na zádech je schopno pozorovat barevný (např.červený, oranžový) předmět, ale v úhlu menším než 90 stupňů
 • reaguje pohybem celého těla na silný sluchový či světelný podnět

Věk 6 týdnů

 • poloha na bříšku - je schopno zvednout bradu nad podložku v úhlu maximálně 45 stupňů
 • při přitahování do sedu hlava padá méně dozadu než předchozím období
 • krátce se usmívá na matku, délka a frekvence úsměvů se zvyšuje
 • v poloze na zádech je schopno sledovat kývající se hračku zavěšenou ve střední čáře
 • začíná očima pozorovat pohybující se osobu

Věk 8 týdnů

 • držíme-li dítě v sedu, drží hlavu chvilku vzpřímeně, ale pak mu opakovaně padá dopředu
 • poloha na bříšku - opakovaně zvedá hlavu nad podložku, ale stále jen v úhlu 45 stupňů

Věk 12 týdnů

 • v poloze na bříšku udrží váhu hlavy a hrudníku na předloktích, hlavu a ramena zvedá v úhlu 45-90 stupňů s podložkou
 • při přitahování do sedu mu jen mírně padá hlava dozadu
 • vymizel vrozený úchopový reflex, občas udrží hračku v ručce, ale jen na krátkou chvíli
 • ručky už nemá sevřené v pěti jako v předchozím období
 • kývající se hračku pozoruje z jedné strany na druhou v úhlu 180 stupňů, velmi rychle si všímá nových předmětů
 • vyluzuje „zvuky" - vokalizuje, má z toho potěšení
 • vleže na zádech pozoruje pohyby svých ruček
 • snaží se uchopit předmět, ale špatně odhaduje vzdálenost

Použitá literatura:
Drijverová, M. To první a to druhé dítě, Motto, Praha 2005-06-20, s. 15
Houšťková, H.: Motorické, senzorické a duševní funkce dítěte (přehledný vývoj), s. 157-168, in: Švejcar, J. a kol. Péče o dítě, Nuga, Praha 2003

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 21.06.05 22:56

Jsem první! To není možné! Dívám se sem asi po 14 dnech!

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 22.06.05 09:50

Druhaaa?! Ze bych se po puli sestinedeli jiz vracela do formy? ;)) …

Gyto, moc pekny denicek!

Eliska se tu trosku vzteka, psice chteji na prochazku. Tak honem do sebe hodim snidani a vyrazim …

Sarach & Eli 3t + 4d

P.S. Do galerky jsem v noci soupla Eli v decce ve 3t.

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 22.06.05 12:28

Ahojky,
Gyto - díky za deníček, ta knížka od Drijverové bude asi dobrá, lehká ironie neškodí.
Fanýsek se včera stal na jeden den zase úžasňáčkem, byli jsme na návštěvě, tak asi aby to vypadalo… Teď mi usnul v ložnici, tak lovím, co je nového.
Horka zatím zvládáme a taky máme za sebou první setkání s klíšťákem. Lezl po síťce protihmyzovce. Normálně jí mám dole pod kočárem v takový kapse, takže když jedu trávou, asi se tam dostal sviňák jeden. Takže síťku jsem vyprala v tea tree a kočár budu stříkat ňákým sajrajtem.
Holky, pamatujete jak jsme řešili v těhu návrat do práce? Jak se na to díváte teď? Já teda něco dělám doma - výplaty, inventury atd., něco přes telefon, ale na pravidelnou třeba dvoudenní docházku se necítím, mám strach, že by se Fanýsek trápil. Tak písněte, jak jste na tom.
Esterka neboli Et (ještě jednou díky mistře zkratky Nat - co nová reklama na Rio Mare?) a Fanýsek 10 t.

 
Anonymní  22.06.05 12:56

ahoj holky, jitko diky za novej denicek, ten starej mi tradicne prestal asi pred tydnem fungovat, takze jsem byla od vas odriznmuta. Hlasim ze jsme v poradku, prasivina pryc(z 95%) a zkousky ve skole zvladam primo bravurne. muj zmeklej mozek se chtenechte musel trochu zregenerovat a zacit prijimat a udrzovat par infarmaci..tak jsem rada.
doufam, zevsechny valcite se svymi robatky statecne
zatim pa
Carolin

 
Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 22.06.05 14:04

Ahoj Gyto!
Super deníček! Tomu úryvku jsem se fakt zasmála, je fakt, že je to náročný…
Jako třeba dneska. malá cca v 10:30 upadla po III. etapě kojení téměř do komatu. Nechala se obléknout, uložit do kočárku, svézt výtahem, svézt po schodech, a pak najednou blik, oči jak vejr a bylo po spaní. Musela jsem na nákup do Delvity, ale se vzbuzeným Barušákem jsem to nechtěla riskovat. Tak jsem cca 1h kroužila v dosahu obchodu a jakmile zabrala, vpadla jsem tam jak velká voda. Samozře¨jmě, že se stačila vzbudit, ale naštěstí neřvala, jen u kasy trochu pokřikovala. Tak jsem ¨letěla domů, celá splavená, že malá má hladík, nebo je počůraná. Když jsem vyflusaná zaklapla dveře od bytu, opět BLIK a malá spí jak pařez v předsíni. HM, tak tomu asi na kloub nikdy nepřijdu :-)
tak zatím!
Lucka+Bára (dnes 2 MĚSÍCE!!!)

 
sany1
Stálice 54 příspěvků 22.06.05 15:07

Hojky maminy a mimísci,

Gyto - fajn deníček, já teda takový knihomol a musím říct, že jediná literatura, kterou zvládnu
je jednou týdně regionální tisk a jednou měsíčně Betynku.Do té teda nahlídám často, ale stejně, když něco potřebuju zjistit, tak jedině na netu.

Světlano - já ti nevím, proč mně dr. ten příkrm doporučila, asi když viděla, jak jsem grogy a malá řvavá, usoudila, že to bude jídlem, mně se ten přírůstek taky zdál ok. Jak jsem byla tu UM kupovat, tak v lékárně ta magistra povídá" teda, mladá paní, vy vypadáte úplně vyřízeně, kupte si třezalkový čaj, ono to přejde do mlíčka a malá se taky zklidní" Tak ho od pondělka piju a nevím jestli je to tím, ale malá je vážně klidnější, jen jsem dnes hledala na netu, jestli jako kojící tu třezalku můžu, a nějak jsem to nedohledala. Takže tím se potvrdilo, že neklidná není z hladu, ale je to prostě uplakánek.

Liset - ani nevím, kdo letos na Slunci bude, ale já si tam s malou netroufám, přes den pokud bude pařák tak to nestojí za to a večer mi holt není přáno.

Tak za chvilku vyrážíme na kyčle, snad to dopadne dobře.

Zatím se všechny mějte hezky

Pa sany + Viky(dnes 6 týdnů!!!)

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 22.06.05 15:31

Ahoj holčiny a mimísci!
Tak se hlásím po delší odmlce. Konečně máme doma nonstop internet, takže teď už můžu v klídku nakukovat i přes den a naši peněženku to nezruinuje:-))
V rychlosti jsem přelítla zmeškané deníčky, téma antikoncepce také zrovna řeším. Příští týden jdu na kontrolu po šestinedělí, tak uvidím, na čem se s doktorkou domluvím, ale vidím to klasicky na pilulky. Představa být znovu hned těhotná mi celkem děsí, jsem ráda, že zvládám jedno mimčo a že se pomálu dostávám s váhou do normálu a oblékla jsem už své staré džíny:-))
Honzíkovi byl minulý týden měsíc, zatím je to celkem zlaté miminko. Dost spí, na prdíky netrpí, ale je hrozně nenasytný, pořád chce jíst po 2-3 hodinách. Má už o kilo víc než při porodu, takže 4,9 kg a všude pěkné faldíky a špeky. Říkám mu můj malý špekounku:-)) Vyrostl o 4 cm, nosíme už velikost 62.

Takže letem světem k probíraným tématům:

 • Někdo si stěžoval na bolest stydké kosti, mě občas trápí to samé, ale doufám, že to časem vymizí.
 • Občas také zapomenu dát malému ten vitamín v kapičkách, a to i když ho mám v koupelně u přebalováku přímo na očích. Ale nešílím z toho, vždy si vzpomenu na děti v Africe, které vyrůstají určitě i bez vitamínu a dalších vymožeností civilizace.
 • Režim dne máme takový dost nestálý, jediné pravidlo je, že prcek vstane prostě v šest nebo v sedm a pak si chce povídat a blbnout a já bych přitom tak ráda ještě spala! Koupeme každý den kolem deváté večer, podle toho, kdy se malý vzbudí. Koupání se mu už líbí a miluje když leží na přebalováku úplně nahý a může sebou mrskat. V noci se budí po 2 hodinách na jídlo, ani nerozsvěcím, jenom tiše nakojím, on u toho usne a spícího ho vrátím zpátky do postýlky. Takže uspávat nemusím, jde to zatím samo. V noci nepřebaluji, až ráno. Většinou má po noci plenu jen počůranou, a to ta pamperska super zadrží a prdelku má suchou.

Ohledně večerního pláče mám jeden postřeh z chytré knihy:

Nejvíce pláčou děti mezi 3. až 9. týdnem života a to průměrně 2,5 hodiny denně. Večerní pláč, pokud to nejsou prdíky, může znamenat, že si prostě děťátko potřebuje uvolnit předrážděný nervový systém na konci náročného dne. Pláčem se miminko může uklidnit (i když to zní paradoxně). Naše pokusy a přehnaná snaha ho utišit to můžou ještě zhoršit. Dítě si máme nechat poplakat, získá tím důležitý pocit, že se samo dokáže uklidnit. Prý je to důležité pro jeho budoucí sebedůvěru. No na naše zvíře to celkem platí.

Mějte se krásně a dejte pusinku miminkům. Musím se podívat do galerky, jak vám ti špunti rostou:-))

pa Evitka a Honzík

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 22.06.05 17:19

Ahoj superženy, tak jsem ráda, že se vám ten canc líbí:-) Po dvou dnech dítěte přes den nespícího a stále se cpoucího mám už druhý den dítě spící a v mezidobí se pouze cpoucí. To je ale novinka. Dnes v noci dokonce pauza 7 hodin. No co vám mám povídat, v 5 ráno jsem odstříkávala jak pako…Aspon konečně něco zamrazim. Díky tomu jsem taky vyspalá a v pohodě. Tímto nechci nikoho rozzuřit. Ono zase bude hůř:-) I když teda doufám, že ne…
Dneska jsem vyvezla dítě do práce a líbila se jim. Bodejť by ne, když je to nejkrásnější holčička na světě! Teda pak v těsném závěsu ta vašerobátka:-) Jízda tramvají taky vcelku ušla. I když jsem se bála, že až budu chtít vystoupit, nebude tam nikdo schopný snést mi kočár. Jezdí samí důchodci. Ale nakonec to klaplo. Bylo taky docela zajímavé, být po dlouhé době zase ve městě. Ale budu asi zase preferovat klidnější okraj a parky.
S tou prací, jak se ptala Et - já ještě pořád mám před sebou tu lahůdku, kterou je dopsání diplomky a a státnice v lednu, takže jsem na práci ani moc nepomýšlela. Přesto jsem ale před časem dostala nějakou nabídku na práci doma (a fakt zajímavou), ale asi to nedám, protože to padne přesně do období, kdy budu tu diplomku finišovat. Třebas se na mě usměje štěstí a něco takového přijde ještě později. Ale zcela určitě si nedovedu zatím představit, že bych Báru u sebe neměla. Už jenom představa, že by měla pít z lahve a já být někde pryč, se mi zdá macešská. Samozřejmě, že flašku nedosuzuju, pokud to jinak nejde, ale u mě to je s kojení zatím fakt v pohodě, tak asi proto.

Každopádně mozek se mi taky jako Carolin a asi i ostatním dostává do lepší formy a už mám zase chuť se nějak „intelektuálně“ vyřádit. Dokonce jsem včera místo drandění kolem baráku stála s knížkou v ruce a Báru jsem jen tak vozila tam a zpět. Hned jsem se večer cítila líp. Naštěstí mi tenhle čtecí luxus dopřála. Jinak mimochodem, kdo má pocit, že nestíhá zprávy, tak je ted nový program ct24 a tam běží zpravodajství celý den.

Jinak zdravím znovu nalezenou Evitku:-) Koukám, že se daří, to je super!

Sarach, díky za fotku s dečkou. Vypadá to sice podivuhodně, ale když je Eli spokojená, tak to snad jde… Na jak dlouho to máte?

Lucko, tak to je tak pěkná historka. Barbuchy jsou obzvláště vypečené!

Světlano, my tu spekulujeme o práci a tpro tebe už si posílají auto:-) Asi to byla docela prima změna, ne?

Liste, Nat, díky za tip na plíny. Pampersky u nás bohužel neprošly - opruzená prdel. S tou se teda čas od času potýkáme i v látkovkách. Jediné, co zabírá je ten bepanthen, ostatní ani omylem, včetně drahé Welledy, o pevarylu na předpis nemluvě. Jo a Imazol ten tu mám taky, B. ho dostala na popraskanou kůžičku u konečníku. Taky to nezabralo. Bára prostě jeden v bepanthenu.

No, moje přechválené dítě začíná kvičet, trochu podbně jako Kačenka od Terky si to kolíkování vybírá dřív. Tak pa pa Gyta a Barbucha (skoro 2 měsíce, to je fofr!)

 
Anonymní  22.06.05 18:23

ahoj,
taky mam nabidku na praci-a urcite do toho pujdu-je to z myho oboru a byla by skoda to nevzit a navic to jde i s prckem-a skoly se bohuzel nezbavim ani o prazdninach, protoze musim dotahnout semestralku, kterou jsem v tehotenstvi fakt nezvladla. paradoxne mam pocit, ze s prckem toho zvladnu vic nez s pupkem
jako evitka jsem na puvodni vaze,ktera ale taky nebyla zrovna idealni, takze doufam, ze to takhle pujde dal a jeste naky to kilco pude pryc.
kryspin je dneska vylozene nenalozenej, asi vstaval prdelkou napred..
mejte se hezky Carolin

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 22.06.05 18:38

Decka - na tak dlouho dokud bude treba, oba jsme s manzou deckovi. Uvidime, co nam rekne dr. pres kycle na konci cervence. Kdyz se to bude lepsit a zustane to u decky, bylo by to super, ale, i tak, kdyz by tohle bylo jedine, tak je to pohodicka :). V poradne mi dr. rikala, ze nevi na jak dlouho, ze jedine co vi jiste, ze se nam na tech kyclich budou venovat dokud to nebude ok. Takze tak, poctive cvicime a balime, ode dneska ma na ramenou i polstrovani :)).

Sarach

 
Anonymní  22.06.05 20:03

Ahojky

teda musím póchválit deníček a asi vyrazím do knihy a pokud budou mít, tak knížku koupím.Myslím že to stojí za přečtení.I ten úrivek stál za to.

Kuba byl dneska taky celý den nervozní, mocnespal, tak po pulhodkách, docela děs. Asi to vedro. Ted už spí snad od 5 hodin, ještě ho snad budu budit na koupání či co. Kéž by mu to vydrželo i v noci.

Včera jsme měli 6 týdnů, to to letí. Zítra to snad manžovi vyjde a pojedem na nožičky. Nebo za týden-prý to nemusí být přesně.

Já půjdu na gyndu až tak za 2 týdny, dřív nemám hlídání. Tchyně sice v poho pohlídá, ale ve středu nám odjíždí děda na operaci, tak jí tam nechcu nechávat oba kluky na krku. Na hlídání v poho, ale nevím, jak by zvládla krmit Kubíka a hlídat toho raubíře.Je to ted čert.

No, jdu nachystat věci na kupko a budu čekat. Jak se neprobere, tak ho asi vzbudím, protože je posraný-slyšela jsem-tak ho tak nemůžu nechat spát. Už je v tom moc dlouho a v těch horkách je to o červený zadek.Vysr…se ve spánku a nechtěla jsem ho budit přebal. když teda konečně usnul.

Klidnou noc

Liset a Kubík 6t

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 22.06.05 20:51

Ahoj supervsichni,

Gyto - pekny denicek. Ja taky ted docela ctu, tedy ve srovnani s tim, co jsem precetla kdyz jsem byla bez uvazku je to nic, ale kazde rano, kdyz vyrazime po snidani do parku, Erik v kocare vytuhne a ja vytahnu knizku. Jelikoz ctu hroznej napinak, aspon si to pekne davkuju a nemam z toho nocni mury.:)

Tak uz jsem se radovala, ze najizdime na nejaky rytmus, tri dny jsme jeli v uplne stejnem casovem i spacim programu no a dnes je to pochopitelne vsechno jinak. Sice jsme rano zacali stejne, ale misto chrupkani od 12 do 3, coz byla jedina doba, kdy jsem se stihala najist a uklidit a pod., uz jsme byli o pul 1 vzhuru.:( Ale kdyz clovek tak kouka na to zlaticko, jak s tim spankem zapasi, tak se ani nemuze zlobit.:)

Jinak blahorecim Sabu, po pocatecni hruze, kdy E. prdel za tri, se zda, ze se konecne zbavil prebytecneho vzduchu. A ja uz trikrat po sobe naspala az 7 hodin za noc!!! Sice ne v jednom kuse, ale po secteni je to taky pekny cislo, ne? :) A dudak taky boduje, halt mame asi dite se silnym savym reflexem.

Nekdo se tu ptal na zvraceni srazeneho mleka - pokud si dite ublinkne hned po jidle, tak to mliko jeste neni natravene, ale pokud si ublinkne po delsi dobe /coz je taky normalni/, tak to mliko uz je natravene a vypada jako srazene a smrdi kysele. Takze je to normalni. Jinak s tim zvracenim z vedra - my jsme to meli taky, kdyz tu bylo to priserne vedro, trvalo to asi tyden, i kdyz uz vedra presla, ale nastesti se to pak samo upravilo.

No nic, Erik se prave urval ke spanku, tak jdu honem vyrizovat emaily, mam jich tam snad 70.:(

stana A Erik 5t 3d

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 22.06.05 21:07

AHoj !

GYTO- dik za tema i denicek…fakt docela vtipne :-) neco mi to pripomina … no vidis a me bepanthen vubec na ty opruzeniny nezabral.ta rybilka me zabrala hned i kdyz teda smrdi…a ten imadol taky. snad to tak pujde dal… i moucnivka je lepsi a prsa skoro neboli.

ET-s Rio Marem je cim dal vetsi sranda…v lekarne se nas ptali jestli to je ceksy obcan :-), u porodu zda je tatinek spanel (manzel tam byl a je bolndak s modryma ocima),od znamych dostla Rios darek dzus Rio atd.atd.......uz ani nereaguju na otazky typu jak nas to napadlo..proste napadlo. ted mme druhe kolo a toje jak to budem zdrobnovat…
takze rikam : Kraken, Skritek, mumin, ležáček (myšleno jako pivo -nekdy tmavy ležáček), syneček a tak…no nikdo nechape :-)

Evitko-navrat ztracene dcery:-) je fajn ze jst OK!

v souvislosti s tebou me napadlo zda se tu budem schazet jeste za 20 let a davat do galerky maturitni fotky kvetnatek 2005..a manzel podotkl ze by to mohlo byt na www.educhodkyne .cz :-)

jo Sexik uz probehl - nicmene mam pocit ze jsem porad nejaka bolava vevnitr.nemuzu se zbavit pocitu stipani nebo neceho takoveho…ale chut ta je :-) i navzdory! :-)

jinak dnes mame zlate dite,ktere spi jak ma,ji jak ma atd…je s nim cim dal vetsi sranda a myslim ze se staneme clenem klubu sysliku.
jo holky, taky vasim ditkam vypadavji vlasky? Rio uz je napul plesatec a pod tim ma jemne chmyricko,je jak ti skritci z pohadky Ronja dcera loupeznika…Procpak to procpak, :-)

no nic, jdu ho budit nebo mi upadne prso.
pa nat

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 22.06.05 21:33

Ahojky při večeru, je vedro, že nejde ani spát. Tak čučím na net a za oknem krásný červánky a temnej les…
Nat - taky pelícháme, ale protože je F. starší, už má to chmýříčko hustší, je to hezký.

Klidnou noc všem.
Et

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 22.06.05 22:20

teda som dost utahana, ale www.educhodkyne.cz ma dostali :)))) dobru noc vsetkym, u nas sa uz chvilu spi…
katka+kubicek

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 23.06.05 08:09

Ahoj po ránu!

Honzík prostě vstává v sedm a nic s tím neudělám, tak asi zavedu ranní načerpání informací z internetu:-))
Teda Nat, educhodkyně mě taky dostali:-)) To pak budeme probírat bolavé klouby, problémy s únikem moči, povislá prsa až do pasu a zlobivá vnoučata:-))

Chci se zeptat, jestli taky vaši mimísci mají občas v obličeji pupínky, asi jsou to potničky, a čím je likvidujete. Nebo tomu necháváte volný průběh? Mně doporučila kamarádka takový krémík z lékárny, jmenuje se to dětský emulgel s bílým ichtamolem, celkem to smrdí, ale pupínky to vysušilo. Teď už sice Honzík nevypadá jak puberťák, ale má zas suché tvářičky. Už se mi nechce na to něco patlat, abych to spíš zase nezhoršila, takže mu obličej jen omývám vodou. Jinak zbytek tělíčka má miminkovsky heboučký, ten mažu lotion od babylove.
Jo a taky si všímám, že prcek už konečně nekadí po každém kojení, ale jen asi 4× za den, v noci jen čůrá. Takže přebaluji asi 5-6× za den, používám od narození pampersky a rybilku a nemáme naštěstí problém. Bála jsem se, aby nebyl cíťa po manželovi, ten má různé alergie, ale zatím snáší dobře všechno, i prádlo vyprané s aviváží.

Dneska budu poprvé doma sama s prckem i přes noc, manžílek si odjel na služební cestu do Brna spojenou s rautem a golfem. To se tak někdo má…
V poledne jdeme na kontrolu kyčlíků, tak pak písnu, jak jsme dopadli. Já ani manžel jsme s nimi v dětství problémy neměli, tak doufám, že i junior bude v pohodě. Ale jak jsem viděla v galérce fotečku malé princezny, tak ta dečka se dá eventuálně taky přežít.

pa Evitka

 
KEIKO
Kecalka 290 příspěvků 23.06.05 08:21

Ahoj květňandy,
Piki stále šílí, že je bez připojení, ale už se to rýsuje a doufá, že se brzy zapojí do vaší diskuze naplno.
Jinak Martínek je snad to nejhodnější miminečko, co znám, ale ťuk,ťuk, kéž by mu to vydrželo.
Jen jsem vám chtěla říct, že jsem dala jednu fotečku Mikiho se setřenkama-dvojčatama do galerky dvojčátek, tak jukněte.
Pohlaďte za mě vaše mimísky a mějte se všichni moc krásně.
KEIKO + holky (1rok)

 
sany1
Stálice 54 příspěvků 23.06.05 08:32

Bré ránko všem,

tak včerejší kyčle proběhly hladce,vše máme v pohodě a taky to tam probíhalo velmi rychle, za pár minut jsme byli hotoví a to jsem byli čtvrtí.

Evitko - já vyčetla v Péči o dítě, že je dobré ty potničky pouze potřít vlažnou vodou a neutírat, nechat volně uschnout. Tak jsem to několikrát praktikovala a vážně to pomohlo.

Tak dnes valím na gyndu, mno, doufám, že se ve mně nebude nějak drasticky vrtat.

Ještě jsem něco chtěla, ale malá začala šíleně zuřit, jdu zjistit,co ji vynervovalo.

Pa Světla(na)

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.06.05 08:54

Ahojte supermani:-)

Dneska jsme ranní spánek neukecali, tak tu od šetsi šejčím, ovšem jeho lordstvo po půlhodině kňourání vytuhlo v sedačce a nechalo tu ploužící se matku:-))
No i ta půlhoďka klidu dobrá, zvládla jsem poklidnou snídani a zalejt zahradu:-))

Jak se tu kdosi zmiňoval o práci s mimčem…teda nevím, ale já s hrůzou zjišťuju, že ohledně Matýska jsem děsná slepice. Bohužel ARO si domů nenastěhuju, takže u mě práce doma nehrozí, ale absloutně se nesmiřuju s myšlenkou, že jednou to moje dítě bude někde samo (ve školce a podobně) a nebude se mnou…:-/ :-)) Nějaké hlídání u tchýně mě taky vůbec nebere.
Já mám tiky jen když nemám kočár na dva metry na dohled, včera jsem v krámě kupovala blbé ponožky (záležitost asi dvou minut) a asi dvacetkrát jsem se ohlížela ven na kočárek… Ach jo, jsem kvočna prvního řádu a dítě mi při první příležitosti zdrhne z domu, budu horší než bachař…:-))
Nejste některá podobně postižená, a´t netrpím slepičím komplexem sama??
No a to nemluvím o tom, že jsem se vždycky smála, jak maminy tvrdí, že zrovna jejich dítě je to nekrásnější nej a nej, a hele, už je to tady a mám to tu i s úrokama, neb Matýsek je přece nejúžasnější a geniální a ty jeho chlupatý ouška jsou ty nejkrásnější na světě…:-))
Co to mlíko v hlavě dokáže s člověkem udělat…:-)

Jináč jdem dneska na kontrolu po šestinedělí, nevím, jestli má cenu pohovořit o antikoncepci, když asi stejně skončíme jen u těch durexů…No uvidíme, co na to můj oblíbený pan doktor.

ad POTNIČKY - já s tím nedělám nic, občas malej trochu oleze, když se zapotí na plínce v kočárku, ale do rána to většinou zase skoro odleze. Prvně jsem mu na to dala trochu svýho mlíka, ono to tak zaschne a bylo to trochu lepčí.
Jinak jsem ale krkavčí máma, jelikož mu nedávám čepičku, tak má teď hlavinku pěknou a neolejzá. Jen se potí pod svou pátou bradou a nechce se tam nechávat umejt:-)

GYTA - k plínkám, já používám pameprsky, ještě jsme měli fixies, taky byly dobrý, ale jsou drahý, s jinou značkou ještě nemám zkušenost. Mám tu připravený balík huggies, tak jsem zvědavá.

Jináč už pár dnů jedeme ve velikosti 4-9kg, poté, co měl menší plínky vždycky jako bederky (švihák lázeňský) a dijonskou směs až za krkem:-)

Esterko, sláva, vítej zpět v klubu „Mlíko v hlavě-zvládnu vše hravě“ :-)

A kdo tu psal, že si na prochajdě počte knihu, Liset..? Takový luxus si dopřát my nemůžem, posledně když jsem se chlubila, že jsme dokázali 15 minut ležet v kočáře v klidu, tak jsem si z toho úžasného zážitku dovlekla domů tak akorát klíště:-)

Hezký den všem a klidné noci přejou
Linda a Matýsek 8 týdnů a 1den

 
Anonymní  23.06.05 09:13

Ahojky mamci a miminka,
jsem tu jen na skok. Vasik me zamestnava 24 h denne,ale je to nase zlaticko. Kojime, pereme, zehlime, varime, chodime na prochazky a po tomhle kazdodennim maratonu jsem utahana jako kote a snazim se alespon se trochu protahnout, zacvicit nebo trochu zdrimnout, ale to uz je velky luxus.
Zkusim dat nejakou fotecku do galerky.
Zdravi
Simi a Vasik

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.06.05 09:36

Hm, tak ten slepičí komplex nemám asi tak silnej, ale kočár z oka taky nespustím. Nikdo mi Báru nehlídá, tak zatím víc neposoudím. Akorát ji jednou měly obě babičky před barákem asi hodinu a já furt šmírovala oknem a máma na mě dělala palcem nahoru, že dobrý, ať neplaším. Když ji má na starost manžel, tak si naopak docela vychutnám. Jinak bych půjčila jen opravdu blízkým.

Jo a chlupatý ouška má Barbucha taky a pod krkem ji neumeju, i kdybych se nakrájela:-) Dneska jsem jí tam našla takový ty odrolky kůže.Jsem holt děsně nezodpovědná a dítě ani pořádně neumeju:-)

Jo jo, mějte se krásně, Kraken (to jsme teda všichni stejně zblblí Soubojem Titánů, nebo v čem to bylo) se probouzí. Gyta

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 23.06.05 10:23

Ahoj supermamky,

Pleny - vyzkouseli jsme uz pampers, huggies, fixies, helen harper a ted jedeme v plenach Rossman. Opruzeniny se zatim neobjevili zadne, ani z cervenych plastaku helen harper, takze jsem spokojena.

Dneska v noci se mi povedl tak fantasticky omyl, ze jsem se stydela jeste rano. U me strany postele neni lampicka, nebot nocni stolek, na kterem byla vystridala postylka. Povesit ji taky neni kam, protoze za posteli je pro zmenu okno a topeni. Takze, kdyz potrebuju na kojeni rozvitit svetlo (jinak se proste spravne do Jessyny pusy netrefim a rano potom nadavam, ze jsem pokousana), tak rosvitim ve vedlejsi mistnosti nebo jako dneska v noci svitim manzelovym mobilem. Ma veliky displej, takze vzdycky prosviti pulku pokoje. No a dneska jak jsem kojila, tak jsem omylem zmackla jine tlacitko a prozvonila kamaradku. Rychle jsem to vypla, jenze napul spici se mi to za chvili podarilo znovu, kdyz jsem po kojeni kontrolovala Jessy v postylce, jestli spi nebo na me kouka. Samozrejme jsem si nevsimla, ze telefon vytaci cislo, takze na druhe strane to vesele zvonilo, kamaradku vzbudilo a ta ten telefon zvedla ve stejnou chvili, kdy jsem ho zacvakla. Takze manzelovi dnes rano prisla smska, co jsme v noci delali, ze jsme ji ve 3 hodiny telefonovali. No, aspon vi, ze v noci kojime a na co se ma pripravit, protoze je ted ve 33 tt.

Prace - musim se priznat, ze uz jsem pomalu zacala, ale diky tomu padam vecer do postele mrtva. Na odpocinek pres den uz jsem zapomnela. Nastesti, kdyz mam rano krizi a odmitam vstavat, tak za me zaskoci manzel a ja vstavam az okolo osme. Nastesti se to nestava casto, protoze Jessy je ospalec a v osm jeste spi nebo se probouzi. Dneska rano sli spolu behat a ja o tom nemela ani tuseni. Vzdycky rano si slibuju, ze dneska teda pujdu spat driv a stejne to driv nez pred pulnoci nestihnu. Vecer, kdyz Jessy konecne usne, tak me pravidelne chyta uklizeci manie, protoze se uz okolo sebe nemuzu divat. Fakt je, ze obcas byvam docela utahana, ale vyhovuje mi to mnohem vice, nez ke konci tehotenstvi, kdy jsem uz nemohla nic delat a nudila se.

Pristi vikend nas take ceka bez manzela, protoze jsem ho propustila na cely vikend na chatu s kamarady. V noci mi ani tak chybet nebude, protoze kojim ja, ale rano to bude krize, pokud se mi malou nepodari ukecat, aby si prispala. Normalne se totiz budi mezi 4-5 s tim, ze uz by teda vstavala, jaktoze ja jeste spim. „Povida si"a pri tom se moc spat neda. Nastesti vetsinou potom zase usne.

Lenka a Jessy

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 23.06.05 11:30

Ahojky supermaminy a superdítka!

Gyto chválím deníček. Zasmála jsem se, stejně jako u něterých komenrářů - edůchodkyně, Barunky, pátá brada u Matěje a tak :-)
Blbenku nemám a ani nemám moc času, takže jen ve zkratce.
Gyto deníček jsem brala jako vyřízený, že to budeš řešit ty a je to dobře, protože já od té doby počítač absolutně nestíhala…
V úterý jsme byli i s našima a Cassinkou u vody. je to přírodní zatopený lom, takže voda čistá. Nikdy sjem tam nic nechytla, tak jsem to prubla a i jsem si zaplavala, super. Aleš byl trochu napruděný, tak jsem ho nakojila, šoupla do vaku a pak do autosedajdy a spinkal. Takže to bylo v konečném důsledku super :-) Akorát manža pak trochu prudil, že jsem neuklidila, hlavně, že jsem se ale byla koupat. Tak jsem to moc neřešila, hlavně, že jsme s malým spokojení :-)
Včera jsem byla za kamarádkama v Mostě a šli jsme přihlásit dítka na plavání. Takže začínáme 4.7., máme zaplacené 2 mesíce a je to 2× týdně 30min. Zatím jsme první, jedna kamarádka se ještě rozmýšlí jestli má chodit 1× nebo 2× týdně a ta druhá bude chodit až od září. Jak začneme tak dám vědět, jak se nám daří :-)
Pak jsme šli ještě vedle na nějakou mňamku a pokec a pak pohodovou chlzí zpět. Bylo to super, dítka byla suprová a většinou spala, max kojila.
Dneska jdeme do poradny, chci vědět, kolit ten náš tlusťoušek váží :-) Počítám, že kolem 5,5kg, tak pak dám vědět :-))

Jinak musím říct, že u nás pořád lepší a lepší. Večerní pláč se minimalizoval, prdí hlavně ráno, ale nijak dramaticky, povídá si s námi a směje se na nás skoro pořád :-)) Takže je to hned všechno veselejší.. Včera jsme dokonce spolu usnuli někdy v 9,30 a spali jsme až do 4,30, kdy jsem se vzbudila já a uvědomila jsem si, že má Alda látkovku. Ale skoro tam nakakáno neměl, takže jsem ho mohla nechat asi spát déle. Ale i tak těch 7hod bylo super. Ale nevím, jestli to bude už norma, spíš ne…

Et do práce to vidím asi od toho října jak mi skončí mateřská. Ale počítám, že tak na 2-3 dny v týdnu a prcek buď bude jezdit sse mnou nebo bude u našich.. Snad to budeme zvládat. Naštěstí, jak Jazzi nazývá tu věc „slepičí instinkt“, tak ten moc vyvinutý nemám, takže mi nedělá problém mimčo nechat s někým jiným, když tomu člověku věřím a vím, že bude o Alíka dobře postaráno. Zítra zrovna budu muset jet místo manži pro příbuzné na letiště a Aldu bude mít kamarádovo maminka, která je suprová ženská, vnoučka už by ráda, tak se vyžívá v tom našem. Navíc je to teda dětská zdravotní sestra, takže strach nemám..

Teď jdu nakojit a jedeme. Aleš se probouzí ve vaku. Mějte se krásně a snad večer ještě zvládnu nakouknout.

Pa, Zuzka a Aleš 2měsíce a 2 dny - má hlad!!

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.06.05 11:50

Teda holky, mám ze svého slepičího komplexu eště větší komplex, to jsem vážně jen já tak praštěná tím svým plnotučným mlíkem nebo co??:-/
Jako ne že bych bez něj nedala ani ránu, to zas nee, taky jsem ráda, když si ho manža na hoďku vezme a vypadnou a já si můžu odfrknout.
Jenže moc nemám na výběr, komu ho dát na hlídání. Manža je v pohodě, u něj jsem klidná. Ale svoji mamču a ségru mám sto kiláků daleko, tchýně zas…no nevím, ona se do toho hlídání sice žene a pokaždé mě láme, že tam malýho klidně mám nechat, ale nejlíp aby spinkal a ani se nevzbudil. Nedejbože aby řval, to bych viděla na žhavý telefon, že Matýsek pláče a ať honem přijdu a něco s ním udělám. Nebo nějaké přebalení a podobně, to taky moc nehrozí.A vzhledem k tomu, že malej pořád není moc kočárkový, jakože by spal na zahradě a tak, tak nevím.
Takže slepičím asi spíš z těhle důvodů, nedostatek zodpovědných osob na hlídání:-))

Ajéje, siréna spustila a nabírá na intenzitě, to bude chtít asi nějaký jídlo:-)

Linda

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 23.06.05 12:19

Teď se musím smát, s tím špinavým krkem… Já měla trauma, že se nebudu umět starat Fanýsovi o podvozek, takže pindíka má velmi v čistotě, ale po nějaký době jsem pak zjistila, že v podpaždí, už to není taková sláva, když jsme se zaměřili na podpaždí, ukázal se špinavej a zatuchlej krk, a ve finále když jsme zvládli i krk - s obtížema, tak jsem našla brambory za ušima. Tolik k hygieně…

 
Anonymní  23.06.05 12:20

ahoj lindo, bud v klidu, ja bych taky prcka nikomu nenechala. Taham ho vsude s sebou..dokonce kdyz jsme na navsteve u tchanovic, tak mi leze na nervy, ze kryspina porad nekdo chova a lidi si ho prehazýujou mezisebou a ja ho vubecnemam…ale to radsi prekousnu, protoze by mi prislo blby rvat jim ho z rukou, ze ho chci zase ja-kdyz ho mam porad..zejo…proste blazniva zarliva matka

dneska kryspin nejed a spal deset hodin vkuse(od pul osmy do pul sesty) bylo to super, ale malem mi upadly prsa, byli jsme s gytou a manzilkama na zahradce na pivku a prtous spal v kocare a kdyz jsme asi v jedenact prisli,zaparkovali jsme kocar v loznici a prcka nechali v nem, aby se nebudil prenasenim a ze ho jako prestehujem, az se zahodku vzbudi na jidlo a ono nic a na jidlo se vzbudil az rano…

papa carolin

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.06.05 12:37

Ahoj, tak jestě jednou já s několika dotazy. Pokud se to probíralo, mějte se mnou trpělivost, jak to nebylo aktuální, tak jsem neudržela.

Odsávání - začíná to být nutost a odsaju zrána docela dost. Jak Bára dýl chrupe a přes den jí furt, tak to prsa nezvládají a jsou pěkně tvrdá. Takže zamrazit to můžu do igelitových formiček na led nebo do nějaké té krabičky?
Kolik toho tak může dítě vypít, až to mlíko třebas budu chtít rozmrazit a použít?
Jak vyvařujete? Stačí počítám obyč kastról, ale nevím, jestli by to neměl být jenom hrnec určený k sterilizaci. Kolik minut se má vyvařovat?
Jak to praktikujete s flaškou při hlídání? Jak v terénu dosáhnout u mlíka tělesné teploty? Nebo stačí prostě dát mlíko "studené?

Jo a jak se vůbec k té flašce stavíte? Já to zatím brala jako věc, kterou budu řešit až třebas po čtvrt roce, ale teď se mi naskytla příležitost něco podniknout bez Báry. No jenže muž se na to netváří a tvrdí, že je na flašku malá a že jí to zblbne. Teda pohlídá ji rád, ale chce být v dosahu mléčného baru.
Já se k tomu zatím stavím tak, že mi to nepřidje teoreticky jako žádnej problém, ale psychicky to beru trošku jako krkavčení a je mi té mojí chudinky líto, co když bude mít hlad a kolik bych toho měla třeba na dopoledne připravit. No jsem tatar. nebo že by zakuklený slepičí komplex ?

Jazzi, buď v klidu, já s tím hlídáním taky nic moc, ale kdyby oboje rodiče mohli, tak bych se asi nebála, ale napoprvé bych určitě byla dost nervózní. Taky mi přijde, že se babičky bojí B. přebalit nebo tak. Třebas by i chtěly, ale netroufají si, že už to zapomněly.

Chodíte v tom vedru přes den ven? Já to dneska asi vzdám a půjdu zase napodvečer. Sice jsem poslední dny stejně byla pořád venku, ale mám z toho blbej pocit, že se peče a nedejbože spálí. Bára je venku v kočáře docela ráda, tak jí to nechci upírat. Myslím, že se tam celkem přirozeně vyprdí a vůbec že ty prdy mírně ustupují. (Fenykl už asi 14 nepiju.) Teďˇse teda ze spaní kroutí, ale to koštuju na dijon.

Zuz, jsem ráda, že nejsi kvůlivá deníčku naprdnutá. nebyla jsem si jistá, zda ho taky třebas nepošleš a ak bychom bloudily ve spleti komentářů.

Tak pa a moc se a děťátka neupečte, Gyta a Barucha

PS: Dnes jsem se dozvěděla o další (asi drahé) vymoženosti. Polohovací lehátko se třemi rychlostmi vibrací - prý je to na prdy úžasné!

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.06.05 12:56

CAROLIN - ó díky, nejsem v tom sama:-))
U našich je to v naprosté pohodě, hlavně vím, že ti mi do ničeho nepindají a moje mamča je velký pohodář.
Jenže tchýně toho má moc, věčně tam má další dvě vnoučata a už nestíhá s nervama (taky bych občas šílela). Takže u ní je nejlepší, když tam manža malýho donese, ona si ho pochová v zavinovačce (bez ní raděj nee, bojí se..) a takhle kdyby to hlídání probíhalo, tak je spokojená. Jenže já vím, že takhle probíhat nemůže, tak proto jsem z toho taková znechucená:-/

Bóžínku, Matesovi se na dece ale vůůbec nelíbí a hrazdička momentálně není náš favorit, ach jo, víc toho momentálně nenapíšu:-))

Pa L.

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 23.06.05 12:59

Jó, to je to slavné vibrační lehátko, co bylo v Sexu ve městě, ne? (noční kojení má svoje pozitiva, člověk vidí spoustu programů:-)). Tady na éčku o tom bylo diskusní fórum, ale holky, co s tím mají zkušenosti, to až tak nevychválily, že prej ne každýmu mimču se to zalíbí a pak je celá sedačka na prd (bez prdů..)

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.06.05 13:44

Tak teď se zase směju já až Bára nadskakuje (vařim ji v šátku), u nás stejnej scénář, akorát jsme začali podvozkem, přes uši k podapždí a krku. O špíně mezi prstíčkama ani nemluvě…Při tom, když ji muž koupe, tak jí každej večer zkouší ty prstíčky roztáhnout se slov:„Vyndej tu pětikorunu!“ Gyta

PS: S těmi prstíčky to z literatůry znám, ale nějak jsem se vždycky zapomněla kouknout a zjistila to den před poradnou. Ještěže aspoň tak, to by mi možná neprošlo.

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.06.05 15:10

Jo jo, taky máme ubreptanou holčičku. Teď už me to nebudí, ale dřív jsem se nemohla kvůli tomu vyspat. Neustále se zvukově vyjadřuje ke všmu, co se děje. Ale nejsou to zvuky něco připomínající. Dělá to ehehe a občas gyyy. Jinak spíš mručí, kručí a kvíká. To je teda lexikum:-) Pa Gyta
PS: Jo a taky musím říct, že se mi ten šrumec kolem docela líbí. V těhu to bylo někdy únavné.

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 23.06.05 15:10

Už jsme zpátky z poradny. Naše dr. má dovolenou,takže jsme byli u jedné, co sídlí hned vedle - dokonce má i digitální váhu :-) Takže náš cvalda má ve dvou měsících a dvou dnech 5,49kg. Takže jsem to odhadla dobře a stále nám přibírá 300g za týden. Což je celkem dost, ale lepší než kdyby nepřibíral. Brady už má teda tři - a Jazzi máš pravdu - vytřít je, je opravdu horor. Vůbec se mu to nelíbí..
Dokonce dr. nechtěla ani věřit, že jsou mu teprve dva měsíce, že vypadá starší - holt bude po manžovi :-) Mně každý tipuje míň a jemu zase víc :-) Zkusím ho i změřit, na délku, protože po 6-nedělí fakt děsně vyrostl..
Jo a ptala jsem se i na tu kýlu pupeční, dost se mu od poslední prohlídky zvětšila, tak prý se to vůbec nemá lepit (akorát se tím zadělá na alergii na náplasti). Když se to prý hodně zhorší, tak se to v roce řeší chirurgicky, když je to hodně špatné dřív, tak i dřív. Takže už nebudu lepit a uvidíme..

add LAHVIČKY - Gyto já používám tu od Aventu. Také jsem měla strach, ale zatím to Aldovi nevadí, používáme ji tak 1× týdně. Nejdřív se mu to vůbec nelíbí, ale nakonec saje. A s přisátím k prsu opravdu problém teda nemáme. Takže to zkus. Mám i větší od NUKu, ale tu ještě nechám na později.
Minule jsem mu z ní dávala 60ml a to bylo málo. Takže na zítra chci nachystat té kamarádovo mamce tak 100-120ml. Něco odsaju zítra, zbytek vezmu z mrazáku z dřívějška.
Vyvařuji 5 min, mělo by to snad stačit.. Ale jelikož spíš máme ve flašce čaj, tak nevyvařuji pokaždé. Pro mlíko jo, zrovna teď :-)

Já bych se toho nebála. Jen to musíte zkusit, jestli bude z flašky chtít jíst. Já ji Aldovi musím vždy dost dlouho přidržet i když se mu to nelíbí. Pak jak zjistí, že to fakt teče, tak baští.. Poprvé je to asi nejhorší..

Ve vedru chodím ven jak kdy. Kdyyž je moc velké, tak také až v podvečer, ale dávám Aleška spát na balkon buď v košíku nebo v kočárku než nám na něj svítí sluníčko. Jak začne jít přímo na balkon, tak ho dávám do pokoje těsně k balkonovým dveřím. Takže to má jako venku, ale je ve stínu..

No nic, pomalu k nám jde manžovo mamka a půjdeme s Aldou a psama ven.
Pěkný zbytek dne!
Zuzka a Alešek cvalíček 2m2d

 
Anonymní  23.06.05 17:23

Tak jsme byli na nožičkách, vše ok,balení norm.Taky jsme byli na soc.,tak už nám snad konečně pošlou porodné.Chtěli tam ještě nejaké potvrzení od manžy, že pracuje v čr. No, nechápu.

Kuba snad konečně usnul, tak půjdu žehlit-koupila jsem si novou žehličku-ta stará mi exla potvůrka.

A jdu přečíst co jste napsali.Dám si k tomu meloun-ten snad nenadýmá-aspon něco co můžu jíst.
Na nožičkách jsem potkala kámošku s 4-měsíčním klukem a ta říkala, že jí všecko-i luštěniny-kojí-a malý je od 1,5měsíce ok. Jó, já bych si taky dala ten náš mladý hřášek na zahrádce.Ale bohužel.

Zatím
Liset

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 23.06.05 17:31

Ahoj holky,

Eliska se mi pro zmenu prejedla, tak ji trapi brisko. Tak mi tu stridave pofnukava a obcas se ublinkne.

GYTO - K tem lahvickam, taky mame od Aventu, a krmime s ni taky tak 1× za 1-2 tydny. V druhe miva cajik „spokojene brisko“. Od zacatku je prisavka, takze saje z cehokoli kdykoli. Co se tyce mnozstvi, tak nevim, uz jsem posilala dotaz do dvou laktacnich poraden a jeste nemam odpoved - taky by mne to zajimalo. Dneska jsem byla pres poledne ve meste, tak jsem rano „kojila dvojcata“ z jednoho Elisku a z druheho odsala - asi 90ml. Pak jsem to soupla do takoveho toho polystyrenoveho nesmyslu na flasky a vyrazily jsme. Protoze se vzbudila az zase doma, tak jsem ji to dala uz z te flasky rovnou. Vytahla skoro celych tech 90ml, ale pak tu skuci prejedenim a ublinkava, je to stejne jako kdyz vysosa nekontrolovane mnozstvi primo z prsa, tak nevim. Ale Vase jsou starsi a asi uz snedi vic, aniz by se prejedli? :) Jinak, kdyz jsem davala do lednicky a vecer krmil manza, tak jsme to ohrivali ve vodni lazni tak, aby kdyz si kapnes na zapesti to nepalilo. Nedoporucuje se ohrivat v mikrovlnce kvuli tomu, ze to mliko pak nemusi byt vsude stejne teple. Zamrazeny mam zatim jen 1 Avent sacek, koupila jsem je driv, nez jsem se docetla Zuzcinu fintu o tvoritkach na led, tak je nejdriv spotrebuju. Sterilizuji v normalnim hrnci, varim asi 10 min. - asi by bylo lepsi mit na to nejaky konkretni, ale nejak se mi to nezvlada resit, tak snad to Eli prezije. V porodnici mi u odsavacky rikali, ze staci sterilizovat 1× za 24 hodin, jinak ji mam jen proplachovat.

Jo, taky jsem prosla vsechny lekarny od mostu Legii az po carrefour na Smichove a nikde nikdo o Purelanu neslysel :(, mohla bych Te Gytus poprosit, zda by jsi mi to tedy vzala, az budes mit cestu, vubec to nespecha - jeste mam ten Avent, od te Tve PA? Diky moc :).

Zitra vyrazime kamaradum na svatbuna Krivoklat, zrejme budeme i nocovat v chatickach, tak abych zacala balit :).

Tak se mejte moc hezky
Sarach & Eli 3t+5d

 
stania
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 23.06.05 19:49

Ahoj superwomen,

ta nase barakuda zase na chvili zabrala, tak honem pisu. V noci, rano a vecer uz mame jakysi rezim, kojime a koupeme ve stejnou dobu, ale pres to poledne to jeste hapruje, jak kdy se mu podari zabrat. Navic mi asi zacina laktacni krize sestinedeli, protoze kojime co dve hodiny a jeste se zda, ze je E. hladovej. Minulou noc sebou zase porad hazel jako by mel prdiky, ale prdet mu neslo a ja to odhadovala na to, ze vcera vubec nekadil a ono taky ze jo - rano hned po krmeni jsme tu meli solidni code brown, jak tomu rika manza.:)

Jazzi - neboj, ja jsem slepice na entou, i kdyz k nam prijdou navstevy, tak si musi vyslovene rict o to, aby ho pochovali, jinak ho z ruky nedavam…:) Ale u mne to asi taky bude tim, ze nemam prilezitost, oboji babicky tisice kilaku daleko, manzel je bud v praci a nebo ve skole a nebo se doma uci na zkousky a vsichni znami pracuji klasicky od 9 do 5 a nebo bydli daleko, takze tady valcime vicemene sami. Obcas bych uvitala, kdybych ho mohla nekomu sbalit do kocaru, abych se aspon natahla, ale neni komu a tak se z nas stavaji pomalu zavislaci jeden na druhyho.:)

Gyto - ja mrazim normalne do plastikovych kelimku s vickem, tak po 80 ml. My flasku /mam tu od Aventu s nejmensim dudakem, protoze dvojka na nej byla moc rychla/zkousime uz asi tyden, ale jeste jsme nevychytali vsechny mouchy. Davam mu ji kazdy druhy den, on se hned pricucne a pak zpatky k prsu jde taky krasne. Problem je v tom, ze nikdy neodstrikam tolik, kolik vysaje z prsu, at se snazim jak chci. Ty decka maji proste podtlakovou odsavacku misto pusy.:) Takze mi obcas jeste kvici hlady. Zkousela jsem mu to davat kdyz nebyl jeste hrozne vyhladlej a pak ho dorazit dudakem a docela to slo, ale pak mel zase brzo hlad. Takze budeme muset odstrikavat nadvakrat. trenuju ho na cervenec, kdy chceme jit na koncert, to bude poprve, co nam bude nekdo hlidat a ja uz z toho jancim ted.:)

Vyvarim normalne v kastrolu s varici vodou par minutek, obcas to jenom necham prejit varem, v krame nam rikali, ze to bohate staci. Ovsem davam si bacha, protoze jednou kdyz jsem pracovala jako au-pair tak jsem na ten kastrol zapomnlea a kdyz jsem si vzpomnela, voda byla vyvarena a z flasky byla neforemna roztekla hmota na dne kastrolu.:) Jo a mliko nemusi mit telesnou teplotu, staci pokojova. Ja to vetsinou ohrivam pod tekouci horkou vodou, nekdy to soupnu do misky s horkou vodou, jak se mi chce a mam cas. Nejdulezitejsi je to pak otestovat na ruce, jestli to neni moc horky.

Holky kafarky, chci se zeptat jaky kafe pijete. Normalni nebo bez kofeinu? Ja se bojim, aby ho normalni nedrzelo vzhuru, tak prezivam na bezkofeinovem, ale obcas po probdele noci bych fakt potrebovala poradneho smrtaka…:)

No nic, jdu se venovat pradlu, dokud je tu klid po pesine.:)
Pekny zbytek dne a ahojky,
Stana a prave chrupkajici Erik

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.06.05 20:41

Ahojky všichni!

Anička na mě právě kouká z vaku. Měly jste pravdu, je to super! Koupila jsem ten od Pecha (NAT, ty ho máš taky, že?) ve výprodeji za 646 Kč a vypadá to, že u nás bude taky zabírat - teď v něm zase usíná. Jen si nedovedu představit, že bych s tím vakem měla např. vařit nebo uklízet, ale třeba na procházky se bude hodit. Dělám to tak, že prvně šoupnu do vaku, položeného na posteli, malou a pak si ho dám přes rameno.

JAZZI, CAROLIN - obávám se, že jsem úplně největší slepice z vás všech, protože malou chci jen pro sebe (a to bydlíme s našima) .Dneska ji moje mamka úplně poprvé přeblovala (byla jsem pro ten vak) a zvládla to výborně. Ale jinak jsem už psala, že jsem strašně nervózní, když s ní nejsem.

GYTO - díky za deníček, moc se hodil - nemám zatím koupeno nic k vývoji dítěte, tu Betynku speciál už nemůžu sehnat. Mám jen půjčenou knihu od kámošky a tam je to trochu jinak - už jsem se lekala, že malá má ještě úchopový reflex apod. (podle toho tvého je to O.K.). Na druhé straně zase umí něco z toho, na co má ještě 4 týdny čas.
Jo a s tím autem - znáš to, někdo pro mě posílá auto, jiní jsou rádi, že je ode mě na nějakou dobu pokoj…

Taky jsme koupili další přebalovák, který dáme na chalupu - jedeme v sobotu. Trochu se bojím, jak to malá zvládne, hlavně jak se jí bude spát v cestovní postýlce…

Zatím ahoj, na delší komentáře nemám momentálně čas ani sílu..

Světlana a Anička (7 t 2 dny)

 
svetlana
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 23.06.05 20:47

Jo EVITKO - ještě k potničkám - mě radila dr. potřít je černým čajem.

STÁŇO - kafe piju taky bez kofeinu a s mlíkem a to 2 čtvrtlitrové hrnky denně.

Sklerotická Světlana

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.06.05 21:25

Sarach a Stáňo, díky za instruktáž. Je to stejně sranda, přes den mívám ty prsa fakt jak hadr a ráno jednou tak velké a pěkně zvlněné kolem bradavek tím natlakovaným mlíkem. Před i po ranním kojením jsem vytáhla plnou aventáckou lahvičku. Já ještěnepořídila ty pytlíky na led nebo formičky, tak jsem to dala do igeliťáku a zauzlovala. Taky je to funkční:-) Matně si vybavuju, že se nemá míchat dohromady mlíko z různých dnů, takže je asi dobrý si to pamatovat, když bude třeba z jedné dávky málo, tak to neslejvat. No ono z toho krmení z flašky možná nic nebude, jsem překvapená, jak mi do toho muž mluví. Přitom jsem čekala, že bude rád, když bude moci B. taky obstarat.

Hm, tak ted jsem ten komentář přerušila na kojo atp., takže vím prd, co jsem chtěla napsat.

Sarach, Purelen bude, jdu tam zase v utery, takze mi pisni zpravu, jak myslis, ze bychom to predaly. Pozor, blizi se verozvesti- my jedeme pryc, tak by to melo byt nekdy ve stredu nebo ctvrtek.
Jo a jestě jedna veselá historka, určitě to taky znáte. Jsem dneska sama doma, takže mi všecko kolem koupání trvá jednou tak dlouho. B. dneska a ani v noci na dnešek nevyprodukovala žádný dijon, tak jsem s napětím očekávala, kdy to vystřelí. Pobavilo by mě kdyby do kyblíku, ale ani to se nekonalo. Tak jsem utřela, namazala, oblíkla, napojila a řach… Moc jsem se s ní nemazala a strčila jsem ji do toho na místě stále stojícího kýble a umyla ji znova. Měla to všude. Takže šla i do nového pyžama.

Fakt už si nemůžu vzpomenout, co jsem ještě chtěla. Takže dobrou a co nejchladnější noc. Gyta a snad už spící děťátko robátko

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 23.06.05 21:33

Jo tak to kafe to bylo! Piju, protože už jsem to prostě nevydržela. Ale fakt takovej čulibrk, že by to asi řádný kafař nepozřel. Mě to neva a jsem za to vděčná. Samozřejmě s mlíkem. Taky café laté se dá a když mám už na den vyčerpanej příděl, tak piju to Ricoré - bezkofeinové. Myslím, že to moc neva, akorát to nesmí být smrťák a když už tak po jídle. Bohužel jsem si k tomu ještě navykla na čokoládu…
Takže dobrou, skleroza je hrozna věc.G

PS:Světlano, ted šel dobrej dokument o Miladě Horákové, docela mě mrzí, že jsem to celé nezvládla.

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 23.06.05 22:04

ahoj holky…

GYTO- flasku pouzivam kdyz potrebuju,tzn. bud me boli prso nebo se nekam jde,tak to dam do zalohy tomu kdo vozi ( sle krom me nikdo jeste nekrmil :-) k prsu se prisava v pohode a k flasce taky,mam od firmy MAMA a je PERFEKTNi.fakt ,da se odsroubovat i dno a vsechno se da dobre vyvarit a na rozdil od aventu je o 100 levnejsi­..vyvaruju tak 5 minut ( od te doby co jsem vyvarovala dudliky tak dlouho az se spekly…hehe STANO) jo a mnozstvi 100 ml da a spi,po 50-70 se vzbudi za 2 hodky..ohrivam v teple lazni,ale prubla jsem i zakazanou mikrovlnku a poradne s tim zatrpala a 5× vyzkousela na ruce .-) a taky jednou dostal v pokojove teplote,nebylo kde ohrat :-) nic na to nerikal..

VAK mam od Emitexu :-) ale ja myslim ze to je stejne,spokojena s nim jsem…

LINDO- ja jsem na tom podobne. vozit necham klidne,ale pokud by mela treba tchyne prebalovat,tak by me hvizdlo..na vsechno by se ptala a ze vseho by byla uplne vystresovana a to ja nemam zapotrebi.-.mame bych ho nechala i prebalit a taky tem co maji relativne male deti,takze si to pamatuji…nenechala bych ale nikomu krmit,jen manzuv..to mi prijde takove intimni :-)))
taky nemam rada prendavani z ruky do ruky a uplne ze vseho nesnasim kdyz ho nekdo chce vytahvat z kocarku! tak to jsem nepricetna…a dosst neprijemna..kdyz treba uspavam rvouciho krakena a tchan rekne tchyni at si ho klidne vytahne…to jsem pak velmi asertivne neprijemna…ono jsem pak totiz zjistila ze vas pak lidi zacnou brat opravdu jako MATKU a trochu vic respektovat…takze pak nemusim poslouchat rozumy staresinu rodu..dnes mi otec domlouval at malemu vyplachuju oci kamilkama(her­mankem)..kdyz ma skoro zanet spojivek a mam na to vodicku s antbiotikama…

a obcas si doma delam srandu ze si z Ria udelam mazanecka at ma nejradsi maminku a zadnou jinou…hehehe…ne to je ftip, hlavne at to neni zadny drzsemaminysukne :-)

to je vse dnes od muminku

p.s. jo a musim se pochvalit uz jsem si 3× rekla cizim lidem at mi pomuzou s kocarem a doted se divim ptroc jsem to vubec tak dlouho resila .-) hehehe

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 23.06.05 22:05

To by bylo prima, zajedu si pro to kdykoli kamkoli. Jses moc hodna. Napis mi jen prosim, jak by se Ti to hodilo.

diky
Sarach

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 23.06.05 22:09

add kafe..
no my jsme dost fajnsmekri co se kavy tyce,takze si do masinky davam Lavazzu ale bezkofeinovou,kdyz si delam frapicko tak z nejakeho levneho shitu z marketu,ale v podstate denne piju akorat meltu s mlikem .-)

kafe jsem naposledy mela nez jsem otehotnela,takze uz to je rok!

ale ten kofein nekdy fakt chybi…to je fakt.

nat

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 23.06.05 22:21

Ahoj Nat,

gratuluju k tomu, ze jsi si troufla pozadat o pomoc s kocarem. Ja si jeste netroufla nekoho poprosit. Ono i kdyz tady u nas nastupuju do nizkopodlazniho autobusu, tak se prede mne narvou lidi, kteri si s taskama drepnou na ty sklapeci sesle co jsou u mista vyhrazeneho pro invalidy a kocarky, tvarej se, co tam s tim kocarem lezu, zatimco ja se tam sotva vlezu a prekazim dalsim lidem. Tak si troufam na nizkopodlazni busy, a metro. Ovsem zjistila jsem, ze eskalatory se daji zvladnout, akorat obcas dostat se z povrchu stanice k tem eskalatorum je problem, takze volim stanice, kde vyjizdeji az na povrch zemsky a docela jsem se naucila chodit pesky ;)).

Sarach

 
Piki
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 23.06.05 22:28

Ahojky prdelky! :-)
Volám třikrát HURÁ!!!! Už jsem konečně zase online :-)) Manža teda konstatoval, že udělal asi pěknou blbost, protože teď vůbec nebudu spát…no jo no, dalo mi to docela zabrat než jsem to všechno přelouskala. Jestli se Mikin vzbudí po půlnoci, tak se půjdu asi bodnout…no snad bude spinkat dýl. Už jsme si to tak nějak ustálili. Papá 7×denně a v noci má 6tihodinovou pauzu. Celou dobu už ale bohužel nespinká. Ale těch 5hodin tam je naštěstí vždycky a pak ještě dvě tříhodinovky. Takže maminka je zatím spokojená, že má takového hodného chlapečka :-) *

Gytuš - díky za nový deníček! Docela jsem se pobavila a začínám shánět nějakou literaturu. Když se totiž courám po parku, tak mikin chrní a to bych pak číst mohla. Mozek už mi začíná docela fungovat. Neříkám, nějaký výkyvy mám stále, ale lepší se to :-) *

Leni, Zuzi - díky za rady ohledně Aventu. Leni, já ty pytlíky nemohla rozdělat, protože jsem neodstříhavala ten vršek…pořád jsem myslela, že to tam musí zůstat. No už jsem na to společně se ségrou přišla :-) Ten nápad s těmï formičkami na led mi nepřijde až tak špatný, ale jenom nechápu, jak to sterilizujete??? Přece jenom ty první měsíce bych to asi neriskovala. Ty sáčky jsou skutečně velké. Je to několik porcí, takže by se to v průběhu jednoho dne mělo zlikvidovat. Chci se proto poohlídnout po těch kelímkách…ty mi přijdou praktičtější. *

Nat - Miki se skutečně vybarvuje po mamince :-))) Taťka je modrooký blonďák a Martínek má zatím černé vlásky a očička mu taky pěkně tmavnou do hněda. Sice jsem měla objednaného modrookého bruneta :-), ale takhle se mi to líbí víc. Začínám být totiž pěkný hamoun a chci, aby byl prďolka po mě :-))) *

Esterko - mě do práce už taky začínají lanařit. Bylo by to jenom pár hodin týdně, ale já si to zatím nedokážu představit. V těhu jsem tady teda jako hrdinka psala, jak hned do toho koloběhu naskočím, ale teď říkám, že NECHCI! :-) *

Lindo - buď v klidu - jám mám slepičí komplex taky a pěkně velký. Dneska jsem objevila super obchůdek s pidi věcičkama a moooc jsem chtěla Mikínkovi něco koupit, ale co myslíš…nakonec z toho nic nebylo. Při představě, že nechám kočár - byť jen jedinou minutu venku, mě přeběhl mráz po zádech! V dnešní době, kdy se kradou děti…dej pokoj! Takže chodím jenom tam, kde se dá vjet s kočárkem. Nejsem ale zatím dostatečně drzá, abych tam vjela rovnou…no snad časem. Do toho obchůdku dneska bych se totiž taky s kočárkem vešla, ale bála jsem se, že mi prodavačky vynadají. Jinak k tomu nejhezčímu dítěti......sa­mozřejmě, že nejkrásnější je můj Martínek!!! a potom samozřejmě hned v závěsu je tvůj Matýsek a ostatní květňátka :-))) Miki má taky chlupatý ouška a i nožičky a trošku zádíčka. Je to taková moje chlupatá opička :-) *

Gyto - já to vibrační lehátko taky viděla v Sexu ve městě :-) My máme obyč, ale v tom seriálu když se jim rozbily ty vibrace, tak tam dali vibrátor…tak to třeba můžem taky časem zkusit :-) *

Stáni - to kafe mi taky hroooooozně chybí. Před otěhotněním jsem byla fakt silný kafař. V těhu jsem to začala ředit mlíkem a nakonec přešla na slabé kapúčo :-((( Teď bych se po nějakém silném černém presíčku utloukla. Mikínkovi bych to ale neudělala. Mám strach, že by potom přestal spinkat. takže snad časem…však my se dočkáme a zase najedeme na ten nezdravý způsob života :-) *

Evitko - vítej zpátky v klubu! :-) *

TAk toť vše! Jdu rychle do hajan ať nejsem zítra úplně vyřízená…no to už stejně budu…
Pusu všem mumínkům
pa,pa
Piki + Miki 31dní (dnes jsme slavili měsíčniny :-)

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 24.06.05 08:44

Ahoj vsetci.

Tak my ssme boli vcera zase korculovat, tak som si dala 15km, t.z. 3 okruhy, po kazdom prestavkaa naa kojenie, lebo maly v tom teple pije ako duha a tusim mame aj tu krizu ako som uz spominala.

Bude to trochu aj tym, ze mne v teple hrozne nechuti jest a neviem sa nejako donutit,ale som si povedala, ze oddnes aspon tie bielkoviny do seba cez den natlacim.aby sme nemuseli nahodou dokrmovat, neodsudzujem to, ale nechcem aby to bolo mojou vinou.

Co sa tykaa kg, mam este 3 navyse z 15 co som pribrala v teotenstve, nohy a zadok uz mam uplne ako pred tehu, vojdem sa aj do najuzzich nohavic(to som bola vcera sama prekvapena), vsetko mam asi este na bruchu, s tym teda spokojna niesom…ale to sa spravi.strie nemam.

kavu pijem bez kofeinu s mliekom, ale jedno latte denne si dam :)
buduci tyzden ideme na 6t kontrolu, tak som zvedava.poslem potom udaje do tabulky, ale myslim, ze este stale budeme najmensi :) teda myslim, ze liset pisala, ze kubik ma 4180g, tak asi s nim budeme rast rovnako.tak njak by som toho nasho odhadovala.Dvaja mali kubovia…

s cestovanim zatial skusenost nemam, tu sa dostanem v:,–(e peso.
do obchodov, kam sa neda ist s kocikom tiez nechodim, iba ked som s kamokou, ktora ho vonku postrazi(to je aj jedina osoba ktorej ho NACHVILU necham) myslene kym sa osprchujem alebo nakupim, samozrejme okrem manzela.
inac kolegyne z prace by uz chceli s nim chodit na prechadzku a hlavne ich dcerky vo veku +/-12 rokov, co uznajte nemozem dovolit.tak stale v:,–(e tvrdim, ze vonku nespi a treba ho nosit, ze az ked bude vacsi.(inac nastastie vonku vacsinou spi) preto som s nim vonku skoro cely den, ked je teplo tak len v praku pod stromami. Co sa tedas okoliu nepaci a tvrdia, ze chudak maly nema rezim, ze by mal chodit von len raz a to popoludni…tak neviem, snad niesom az tak zla matka.

Babicky su daleko, ale ked tu bola svokra tak som si dovolila ist do kina na Roman pre zeny.....zdravim Zuzi, ako sa ti pacil? mne dost. Ale bola som predsalen v kine tochu dost nervozna

vyvaram zatial lern dudle, flasku nepouzivame, 5minut v obyc.hrnci.

Pisem jedou rukou uz sa mi nechce dalej rozmyslat, tak snad ked sa uvolnim a spomeniem si.Inac mlieko z hlavy uz tiez ustupuje, uz som sa rozbehla v citani literatury.

Krasny vikend.Dnes budeme popludni s mylym v Zlicine, ak by ste nas niekto videli(s auto­sedacou, maleho poznate podla fotky :) tak nas zastavte :)))

Katka, tzv kaktus, diki nat + bycek kubicek zajtra 6t

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 24.06.05 08:46

v tom zlivine budeme s malym :) nie mylim

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 24.06.05 08:47

zlicine :))

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 24.06.05 09:00

Ahojte mamušky a díťátka:-)

Matýsek ráno brzo vstával a teď si háže dvacet v sedačce, tak mám chvilku.

ad SLEPIČÍ KOMPLEX - tak pozóór, včera jsem se hecla a Mates byl skoro půl hodiny sám u babičky a tety, protože nám přijel chlap naměřit žaluzie. Sice jsme se málem s manžou rafli, když řek, že ho tam tu chvilku nechá a já zahysterčila, ale pak jsem šla do sebe, že to musím zkousnout.
No přežili jsme všichni:-)))
I když, samozřejmě…bylo to navečer, kdy malej bývá vzhůru, parádně se utahá před mytím a jídlem a pak vzorově hajá. Ovšem začal tam pobrekávat, tak ho honem panicky uhoupalli na rukách a ještě na mě škaredě koukali, že ho chci budit..:-)

STÁŇA - buď v klidu, s tím hlídáním jsme na tom stejně, taky tu moc nemám nikoho k ruce, tak povětšinou válčíme sami, venčíme s kámoškou a manža pomáhá odpoledne. Snad z něj nebude moc velkej mamináček, šmankote:-))

Včera jsem absolvovala kontrolu po šestinedělí, přišlo mně to takový divný, jak jsem se hrabala na tu kozu a břicho nikde…Doktor se smál a pravil, snažte se a bude tam zas, tak to jsem zatím s díky odmítla:-)
Taky jsem panicky hledala těhu průkazku, než mi docvaklo, že už ji jaksi nemám. Na to mi sestřička vykládala, jak se jí to taky motá, když tam chodí těhule a pak už jsou najednou mámy. Jednu paní poslala jako obvykle vyčůrat na papírek, paní poslušně šla, ačkoliv už byla porozená, že si myslela, že po porodu se moč kontroluje taky..:-)))

Tož tak, ještě oznamuju, že se snad stanu členem klubu přátel myčky nádobí!!Pakliže se nám vejde do stávající kuchyně, dneska to budem testovat, neb jsme odkoupili zánovní myčku od švagrů, kteří chtějí větší a lepčí. Tak držte palec, já pak budu sedět před ní a budu koukat, jak jí to mytí jde, hohóó, už se mocně škodolibě těším:-)))

Zdravíme všechny, přežijte vedra a klidné noci přejou
Linda a Matýsek

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 24.06.05 09:09

…jo ještě jsem se u dr. vážila a jsem zpět na svých 52 kg:-/ A to žeru čokoládu snad každý den:-/
My tu muší váhu máme rodovou, ale jak jedu s kočárem, tak vypadám jak čerstvá maturantka a ne jako skorotřicátnice, co s tím??? Když malej dovolí, tak se snažím obědvat, občas i teplý večeře, masová jsem hodně, takže kuřata, kotletky, roštěnky u nás lítaj furt…Dvě kila nahoru bych uvítala, nemáte někdo recepis?
Ovšem na druhou stranu jak mám tu křehkou vizáž, tak nemám potíže s pomocníkama u kočáru, ještě se mi nestalo, že by mi někdo nepomoh, spíš se hrnou všichni sami. Tak doufám, že u toho zůstane:-))

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 24.06.05 10:04

Ahoj mamuše a mumínci!

Právě sjem Aleše uhoupala na míči a šoupla do postýlky - stále spí nejlépe a jedině (kromě kočárku) na bříšku. No ale hlavně, že je spokojený, prostě nemáme učebnicové dítě :-)

Včera jsem se dala konečně (!) do aktualizace našich stránek, dostahuji deníčky - chybí jich v archívu už děsně moc :-( a udělala jsem tabulku s vývojovými hodnotami našich mrňousků. Protože ale nemám na to projíždět zpětně komentáře v minulých deníčcích - HOLKY CO UŽ MÁTE MIMČA ZMĚŘENÉ V ŠESTINEDĚLÍ, PROSÍM, POŠLETE MI SOUKROMOU ZPRÁVOU NEBO MEJLÍKEM VÁHU A DÉLKU (pokud máte). Další sjem pak dala ve 3 měsících, 6, 12 a 18 měsících. Prostě jak to je ve zdravotním průkazu. Jo a jestli máte tak pošlete i fotku prďolky v těch šesti týdnech, píchnu to k tomu.

Včera tu byla kamarádka, co je těhu, ale v 10tt. Tak byla z malýho úplně unešená, jak děsně vyrostl, 14 dní ho neviděla. I si ho zkoušela svléknout před koupáním a tak, tak myslím, že už je celá natěšená na leden na to jejich malé zvířátko :-) Ale úplně jak byla taková nezkušená, tak jsem viděla sebe v porodnici, když jsm se ty první dny musela o Aldu starat naprosto nezkušená :-) Teď už jsem se tomu smála :-D

JAZZI - s tou váhou asi nic nezmůžeš, pokud máte rodinné indispozice k tomu být drobní. Max můžeš posilovat ty části, které chceš aby se zvětšili. Zbytečně se přejídat nemá určiitě smysl. Ber to holt jak to je :-)
Mně se zatím zadeček trochu drží, tak má manža radost, heč ;-)

KATKO - Román pro ženy byl super. Moc se mi to líbilo a myslím, že i manžovi, i když pak zkonstatoval, že je to film opravdu hlavně pro ženy :-))) Ale bylo to ze života :-)
Na brusle se též chystám, ale zatím nestíhám :-( Bohužel musím do Teplic, protože u nás se nedá nikde jezdit, ach jo :-( Jo a neboj, Kubík to určitě doroste. Holt né každé dítko může mít 3 brady jako Aleš, Bára, Fanýsek, Matěj a další :-)))

PIKI - super, že už jsi zase on-line! Doufám, že spojení už bude napořád a bude fungovat, abys neměla chuděro absťákové příznaky zas a znova :-))

SARACH - asi budeš muset být v tom buse více asertivní a říci si o místo. Je to těžké, ale uvidíš, že to zvládneš a nebudeš mít blbý pocit. Prostě je to místo vyhrazené, tak si to lidi musí uvědomit. Vždyť míst je tam dost.. Držím palce, ať to zvládneš :-)

STÁŇO - já kafe nepiju, ale vím, že nám říkali, že jedno kafe za den je v pohodě. Stejně jako v těhu. ZKus nějaké slabší a uvidíš, jestli to bude mít na Erika nějaký vliv. Nemusí…

LISET - já si dala včera meloun a bylo mi po něm večer děsně zle :-( Takže jsem nakonec skončila objímáním záchodové mísy, ach jo :-/ No takže u mě meloun asi bohužel nehrozí… Ale snad tě nic takového nepotká. Ten hrášek možná zkus a uvidíš, jestli Kubík bude mít větší bolení. Nám říkali v porodnici, ať zkoušíme všechno a pak vyřazujeme co vadí zrovna tomu našemu miminku.. Takže tak.

Dneska mě také čeká balení. Nejdřív jak jedu na to letiště, tak budu kamarádovi předávat na víkend Cassinku. Jedou na Ohři, tak jsem zvědavá, jak to v té lodičce s ní zvládne :-))) No a my zítra jedeme na víkend k tetě a bratránkovi do Jablonce a Liberce. Ukázat se a hlavně malýho. Tak už se mooooc těším. Snad vyjde počasí a i něco nagrilujeme :-)

Pěkný pátek a mějte se krásně!
Zuzka a Alešek spící 9t

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama