KVĚTŇÁTKA 2005 - Je mi doma dobře.....

Rodičovství

Ahoj Květňátkove. Náš deníček už pomalu zmizel na druhé straně, má přes 230 komentářů, tak jsem si říkala, že bych mohla sepsat nový. Jak už jsem avizovala, bude to jen tok myšlenek, ale i přes to by mě moc zajímalo, jak to máte vy... Doufám teda, že prominete délku, ale nějak nevím, co vypustit....

Když jsem zjistila, že jsem těhotná, strašně moc jsme se na mimi s manželem těšili. Od té chvíle mi ale hlavou běžely i myšlenky na téma, jestli doma nebudu nespokojená a nebudu chtít utéct do práce jak jen to půjde. Zkrátka jestli fakt budu schopná se dítku věnovat na mateřské celé tři roky bez toho, abych z toho byla otrávená, znuděná domácí puťka, která nezná nic jiného, než stále stejný kolotoč…

Doma jsem zůstala od září 2004, protože moje ble stavy byly fakt síla a navíc jsem v práci dělala Ferdu mravence - práce všeho druhu a dost často zvedala a přendavala fakt těžké krabice. A tak jsem si užívala svoje poslední prázdniny.
Vlastně celé těhotenství jsem byla příjemně zaneprázdněná, měla jsem najednou spoustu času na kamarádky, které už děti měly, na procházky, na kamarádky, které ještě studovaly, na rodiče, kde jsem bývala téměř denně. Prostě když se něco dělo, tak i když ble stavy mě opustily jen v 7. měsíci na 4 týdny, tak mi bylo vlastně fajn.

Pak se narodil Tomášek - naše nádherné, toužebně očekávané, zdravé miminko. Trochu jsem se bála, co bude, ale Tomík byl fakt úžasný, takové miminko bych přála každému.
A doma jsem se za ten rok a 4 měsíce nikdy nenudila. Ba naopak, svou mateřskou „dovolenou" si fakt moc užívám. Miluju ten pocit, když mě ráno probudí broukání našeho kloučka (pokud to zrovna není v půl šesté, to bych se nejraději zahrabala pod polštář a dělala, že tu nejsem ;o)), ale naštěstí tohle mívá jen jednou za čas, jinak spí tak do sedmi) a já vím, že mám na něj čas. Že se nemusím hnát přecpaným městem do práce, abych z ní přišla v osm večer naprosto hotová, že nemusím doma nastoupit na druhou směnu, aby to tu na nás všechno nespadlo, že nemusím ven, když je neuvěřitelná zima nebo horko, nebo když prší a prší a prší. Že když je krásně, můžeme být celý den venku… Asi to všechny znáte.

Jasně, někdy mám toho „maminkování" tak akurát dost, ale to mi pak stačí chvilka bez Tomíka a jsem v pohodě.
Těším se na manžela, až přijde z práce. A manžel se těší na nás. Tomík ho miluje a je úžasný pozorovat, jak už od narození, když manžel přijde, tak ho pomalu nenechá ani si odložit věci a natahuje se za ním (jasně, za mala jen kňoural, dokud si ho nevzal, ale je fakt, že poznal, že je tu táta a že přijde chování od něj, je to prostě jejich rituál). Ať mi nikdo neříká, že dítě tátu takhle brzy nepozná…

Ale když si vzpomenu, jak jsem se bála, že mě to doma po měsíci nebude bavit, tak se musím smát. Jsem fakt naprosto spokojená. Nic mi nechybí. Určitě na tom teda má zásluhu i to, že máme v domě babičku, takže si dost často Tomču na chvíli vezme, nebo jí ho můžu kdykoliv donést, když něco potřebuju udělat. Ale i to má něco za něco, kdo nebydlí sám, ví, o čem mluvím. A moji rodiče bydlí kousek, tam jsme taky pečení vaření, takže v tomhle směru mám proti některým z vás obrovskou výhodu. A já si to uvědomuju a jsem za to ráda.
Zkrátka mi doma je moc, moc dobře.

Právě jednám se šéfovou o částečném úvazku, ale to je spíš proto, abychom měli nějaké korunky navíc, ty 3500 je fakt bída. A bude to jen tak maximálně na 12 hodin týdně, hlídat bude moje mamka. A taky proto, že po 3 letech doma by mě asi šéfka už zpátky nemusela vzít, teď se naskytla příležitost, tak jí zkusím využít.
Uvidíme, jen doufám, že to bude ku prospěchu nám všem.

A co vy? Jak to máte s pohodou na mateřské????

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
 Váš příspěvek
 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 19.08.06 22:10

Už se chystám na kutě, ale první místo si teda ujít nenechám! :-)

H.

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 19.08.06 22:12

2. :)

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 19.08.06 22:22

Pomlenko, moc hezký tok myšlenek, fakt! :-)
Díky moc za deníček. Začátky byly krušné, nějak jsem si myslela, že prostě všechno půjde hladce a snadno a já prostě budu vědět, co mám dělat. A ono ne, už na porodním sále šlo věechno jinak, než jsem čekala a já měla pocit, že na to nemám… Ale postupně bylo líp a líp a Matýska si vážně moc užívám.
Nevím, jestli jsem to sem někdy psala, ale to, že jsem se přidala sem do deníčku mi vážně moc pomohlo. člověk se v tom přestane plácat, když má okolo sebe tolik lidí s podobnými radostmi i starostmi. Takže holky, díky moc, že Vás všechny mám!!!
Taky je mi doma moc dobře, pozorovat, jak se Matýsek postupně učí nové a nové, co okouká, jak se vyvíjí.

H.

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 19.08.06 22:39

Bronzová. Huráááááá

 
Lucie_F
Kecalka 196 příspěvků 19.08.06 23:19

Po sto letech na emiminu a 4.!!!

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 20.08.06 06:25

Konečně také nahoře - pátá…

Věra

 
vvik
Zasloužilá kecalka 808 příspěvků 20.08.06 06:36

Ahoj

mám dočteno…
Jak je to u mě: já z vás jsem doma asi nejdéle, od října 2002 - to znamená, že už to bude 4 roky (jo, jo, to to letí… )

A ze začátku mě to doma také bavilo, starala jsem se o 1 miminko, času bylo habaděj, Lukáš v kočárku spinkal – prostě pohoda.  Také bydlíme u babičky, jenže - pohlídá se pouze v případě, když někam musím - k dr.., do práce, prostě aby ho hlídala, když jsem doma, to ani náhodou. Takže všechno jsem dělala s dítkem… Pak přišla Lucinka a po ní Jonášek… Občas pohoda, občas na mašli…

ALe do práce chodím stále - je to sice jenom párktrát - tak 3× měsíčně, podle situace, takže kontakt jsem nestratila a věřím, že tam na mě počkají… Sice když jsem chtěla nastoupit na plno, neměli práci, takže to „nevyšlo“, ale „pracuji“ tam stále…

Takže Pomlenko: hezky napsané.. A když ti ta práce vyjde, gratuluji.  I když se ti doma sebevíc líbí, přeci jenom zajít mezi „lidi“ je určitě příjemné, a navíc, když je to za „odměnu“ je to o to více lákavé.
Přeju tedy hodně štěstí s vracením se do „pracovního procesu“

Věra

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 20.08.06 08:14

Ahoj všem,  

jéjé, nový deníček a já ho málem přehlídla. Hledala jsem návratový deníček Kaede a ejhle ........... Pomlenka sepsala nový a mooooooooooc krásný deníček.   Pomlenko, držím palce s prací. Já zatím plánuju být do těch tří let doma. V pátek jsem se stavovala v práci, taky prostě proto, abych neztratila kontakt. Se šéfovou se vídáme i soukromě, tak již delší dobu vím, že práci tam mám, že mi ji nechají, tak mám o kámen na srdi míň. Naopak mně v pátek ještě ujišťovala, že by vlastně potřebovala, abych se vrátila, ale chápe, že zatím nechci. Takže vím i to, že pokud to finančně nebudeme zvládat .............. šupy dupy do práce, mám prostě kam. A je to fajn vědět. Takže držím palce všem, aby to měly stejně.
Jinak já jsem doma taky od září 2004. První dítě jsem rok před tím potratila v 6. týdnu, tak se mě nikdo na nic neptal a při zjištěném těhotenství jsem rovnou šupajdila na nemocenskou s tím, že se uvidí po prvním trimestru. Ve 12. týdnu jsem začala špinit ................ docela psycho. Naštěstí se tentokrát Klára udržela. V prosinci mi dr. řekl, že by mě do práce pustil tak možná na měsíc, což mi přišlo zase nefér, protože vím, že v práci byl docela kvapik, tak jsem ohlásila, že můžou na moje místo někoho teda vzít, že se už nevrátím. Teda zatím ................... Od ledna teda na moje místo přišla nová kolegyně. Protože jsou s ní spokojeni a chtěji ji tam nechat, přesunuli už ji na „jiné pracovní místo“, aby moje zůstalo pro mě volné.
Nakonec jsem moc ráda, že jsem byla celé těhu doma. Sice jsem žádné krabice nezvedala, ale práce to byla poměrně stresová. Blé stavy jsem neměla, neblila jsem ani jednou. Ale ke konci jsem se šíleně zavodňovala, navíc jsem měla potíže s kyčlema, tak jsem dost zle chodila.
A dneska ................. je to prostě bomba. Babičky sice nemám v dosahu. Štefanova matka zájem nejeví, moje matka ano, ale je trochu z ruky. Navíc nějak nesebrala odvahu si Kláru nechat samotná. Prý, až přijde s batohem .............­........... Ale i tak je to prostě fajn. Štefan pohlídá rád, takže si můžu někam vyrazit. Akorát spolu jsme teda nikde pořádně nebyli, nepočítám-li zahrádku klubu 16 :-))). Ale my si to ještě vynahradíme a užijeme.  

Jinak Klárka dostala kočárek. Je sice starší, ale nijak poničený. Tak se prochází po dvorku s kočárkem, má v něm panenku, peřinky a dávám jí tam pitíčko. Tváří se šíleně důležitě. Vždycky kus ujde, zastaví se, napije a zase jde dál. V pátek si hrála, kočárek odstavila a zase se přenášela a rozhazovala kamínky. Přišla ke kočáru, dala pár šutrů dovnitř, pak se zamyslela, podívala se na to a zase ty šutry z toho kočárku vyházela :-)))))))))))))))))) No, legrace.   Důležitý DOTAZ - mám tady sousedku Lucku, která má Matěje (2,5 roku). V pátek mi říkala, že bude psát články do Betynky, a že by ráda napsala svůj první článek o našich srazech (viděla náš Statkový srazík a já jsem jí i vyprávěla o Kostelci). Tak se ptám: Vadilo by to někomu? Nebo o tom může bez problémů napsat?(článek nás samozřejmě nebude nijak hanit, ba právě naopak)Můžu jí k tomu poskytnout i fotodokumen­taci?(třeba hromadná fotka v Kostelci na schodech by se poměrně vyjímala). Tak mi, prosím, odpovězte. Děkujíííííííí­ííííííííííííí­í.  

Jdu ještě dočíst starý deníček, tak zatím papapapáááááááááá  

Ivča

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 20.08.06 09:40

Ahoj kvetnatkove
koukam, ze to mozna stihnu do prvni desitky :-)
Pomlenko, moooooc pekny denicek. Muj nazor vice mene znate, takze nebudu prudit a Zuzka, ktera je na tom podobne, to urcite napise lepsi, tak at se neopakujeme. Jen me stve jedna vec. Pracujici mamy respektuji ty, ktere si materskou uzivaji a jsou doma a nic proti nim nemaji. Opacne je to uz horsi. Mama, ktera se rozhodne jit do prace si musi vyslechnout neuveritelne veci od tech, ktere jsou doma. A pritom jim to muze byt uplne jedno. V tomhle mi moc pomohl manzel, takze ted kdyz nekdo rype, tak uz umim odpovedet, aniz bych se omlouvala a dlouze vysvetlovala, proc chci chodit do prace a ze me k tomu nezenou penize ani kariera.
Ivco - muzu misto sebe prihlasit do klubu Kalamity Jane Jessy? Vcera jsme se koupali a nas kaskader spadl ve vane tak nestastne, ze si ulomila kus predniho zubu. Krve bylo vsude spousta, ulomeny kus spolkla a vypadalo to docela desive. Nastesti to ani moc nebrecela. Ani to uz nevypada nejak desive, proste ten zub je o trosicku kratsi nez ten vedle. Zitra s ni budu muset k zubari, nebot si nejsem jista, jestli to tak muze zustat. A hadam, ze az vsechny zuby dorostou, tak to bude potrebovat jenom kosmeticke zabrouseni, aby to nebylo vubec videt. Nebo aspon skoro vubec.
Jessy zacali rust stolicky. Potvurky, delaji peknou neplechu. V patek vecer ji teplota vylezla az na 40,2. Premyslela jsem, jestli s ni mam jet na pohotovost, ale po minule zkusenosti, kdy jsem dostala vynadane, co tam dela, kdyz ma jenom teplotu, jsme zustali doma. Stejne mi nemohli poradit nez jake dat cipky ci sirup a zabaly a vubec chladit ji a snazit se teplotu sklepat co nejrychleji. Tak jsem jenom vecer sbalila veci, kdyby se to zhorsovalo a ukazalo se, ze to ty zuby nejsou, aby jsme mohli okamzite vyrazit. Nakonec jsme nikam nejeli, vcera uz byla Jessy bez teploty nebo mela okolo 38 a dneka uz je v pohode. Ani nevim, kolik tech zubu uz ma vyrostlych, protoze kazdy (z vyjimkou snad 2) ji delal strasne problemy. Takze se bojim je spocitat, protoze bych potom vedela, kolik jich ma jeste vyrust a kolik problemu nas jeste ceka :-(
Ve ctvrtek jsme se s kamaradkou rozhodli, ze vezmeme vlakem deti do Zoo do Olomouce. Udelali jsme si super celodenni vylet, videli Zoo (Jessy ji pulku zaspala). V Zoo jsme stravili 4 hodiny a cesta nam zabrala 7 hodin. Spocitala jsem, ze jsme jeli ctyrmi ruznymi vlaky, tremi autobusy, jednim trolejbusem a to nas na vlakove nadrazi dovezl manzel autem, jinak bychom museli jez uz v 6 hodin z domu autobusem. Takze jsme pekne vyvetrali deti (i ja jsem byla na konci dne znicena) a prohlidli si Zoo.
 Lenka

 
lenka_
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 20.08.06 09:46

Jeste jsem se zapomela pochlubit, ze Jessy uz je asi mesic bez dudliku. Az na jeden jsem vsechny vyhodila a ten ma ve skolce, kdyby jim nahodou nechtela usnout, ale jeste ho nepouzili. Prekvapilo me, jak bylo jednoduche ji ho vzit. Proste jsme si na nej jedenkrat nevzpomeli a ona usnula bez nej. Potom jeste nekolikrat pobrekavala, ale nikdy vic nez 5 minut a dnes uz o nem nevi. Ale zacala ho brat ostatnim detem, tak ji musim hlidat. Jessy se proste rozhodla, ze kdyz ona je bez dudliku, tak ostatni teda taky :-)

Ted uz doopravdy koncim. Dneska maluju u rodicu chodbu a do vecera to musim zvladnout. Vzhledem k tomu, ze jsem se rozhodla, ze jim na stenu namaluju obrazky, tak budu mit co delat.

Lenka

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 20.08.06 13:09

osma hura, idem prebalit kubajza ble :)))

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 20.08.06 13:33

devátá a jdu přebalit Fanýse…

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 20.08.06 13:56

Vítám Jessy v klubu KALAMITY JANE :-))). Je tam už Kačka od Terky, tak jí alespoň nebude mezi dospělými smutno :-))))))))))))))))))))
Ivča
PS: Je pravda, že se matky, které jsou doma, dost často dívají na ty pracující „podivně“. Nepatřím mezi ně, protože každá z nás má právo být i lékařka, prodavačka .............­.............­...... A máme právo i na spoustu dalších životních rolí a nikdo nás nemá právo kvůli tomu soudit. Současně dokážu pochopit i to, že finanční situace rodiny „pošle“ matku do práce dřív, než by chtěla.
Já zase mám někdy pocit, že se na mě lidi dívají divně, když řeknu, že chci jen jedno dítě. To je přeci taky moje volba, ne???
Tak, pracujícím i nepracujícím matkám ZDAR.  Jedináčkům i všem sourozencům též !!!!!! :-)))))

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 20.08.06 14:22

Kuk :-)

Tak už Kaktusíku a Eterko dobalte dítka a taky nám napiště i něco víc. :-))) Třeba co dělá rybička a jak bylo v bagru. :-)))

Normálně, koukáte někdo na večerníčka? Mates teda kouká jen na znělku, pak už ho to nezajímá, ale občas se díváme. Já byla včera totálně v šoku, protože je tam teď nějaký Kocour Tom, co přijel z Ameriky a včera, že v Americe mají prášky na všechno, tak je tam kočkám rozdával a mňam, mňam, to je sladké jako cukřík… no říkala jsem si, že to je teda večerníček pro děti jako dělaný… :-((( je teda fakt, že pak bylo kočkám po těch práškách špatně, tak to napravili nějakou sušenkou… :-O

A jak se jinak vede v Kvěnátkově? Lucka by se mohla aspoň trochu rozepsat, co svatba, ne? A kdyže to budete potřebovat hromadu družiček a mládenců? :-)))

Hanka a Matýsek

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 20.08.06 15:28

Jasně Hani, písnu víc, ať máš co číst. Předpokládám, že tvoje hodňoučké dítko spinká…

Fanýs odvelen s tatínkem odvézt k babičce houby a zkouknout u ní před barákem bagr, neb od nás již odjel.

Před odjezdem si pohladil slepýše (udělej hadovi nyny Faný…) a odjížděl spokojen. Možná bude jednou účinkovat v National Geographic jako lovec divé zvěře (z bagru).

Ad téma deníčku - jen v letu - zezačátku jsem byla na makovici, že to doma nezvládnu - plánovala jsem rychlý až bleskurychlý návrat do práce i s Fanýsek, ale člověk míní, dítě mění. První prořvané měsíce děs běs, pak jsem se nějak aklimatizovala, od 11ti měsíců jsem chodila na 2 dny do práce, což mi naprosto vyhovovalo. Teď už jsem zas 2 měsíce doma na plný úvazek, ale jak byly ty hice, tak mi to ani tak nevadilo, věděla jsem, že Fanýsek dostane, co potřebuje. No a od září plánuju zas nástup na 2 - 3 dny s hlídací tetou, tak uvidíme, jak to půjde. Zkrátka, přiznávám, nejsem ten typ, co by doma čtyři roky vydržel. Já bych mohla brát Františka s sebou, ale to bych ho tahala jako kotě, takže to jsem vyloučila.

Ad něco jiného - nic nového.

Zatím, zdrhla jsem od úklidu.
Et

 
Alte
Kecalka 423 příspěvků 20.08.06 18:05

Ahojky maminy, Květňátka a pupíci,

předně bych chtěla tobě, Gyto, říct, jak moc je mně líto maminky a že na vás moc myslím. Přeju hodně sil tobě i tvým blízkým.

Pomlenko - díky za nový deníček, je dobře, že jsi doma s Tomíkem tak spokojená. Já jsem si toho užila doma s děckama až až, tak mě trochu začítná děsit představa další rodičovské s Květulíkem. Původně jsem se měla v dubnu vrátit do práce. V práci jsem byla zvyklá pořád jednat s velkým množstvím lidí, tak to mně teď chybí. Zezačátku mateřské jsem pořád chodila do práce, kouknout se za kolegy a smutně jsem se dívala na můj pracovní stůl. Pak jsem si ale doma celkem zvykla. Rozhodně nechci být na rodičovské další dva nebo dokonce tři roky. Jsme s taťkem domluvení, že se vystřídáme. Přiznám se, že bych doma tak dlouho už nevydržela a taky v mém oboru se událo už tolik změn za tu dobu, co jsem doma s Kubíkem, že mně dá pěkně zabrat, než všechno doženu.

Teda koukám, jak vám ti prcci už krásně mluví. Kuba ačkoliv nejstarší, bude asi poslední mluvící Květňátko :-) Žvatle si nějakou svou hatlamatilku a v poslední době pořád křičí mímí mímí a takťka mu vždycky s úsměvem odpoví - Kubíčku, mimi ještě nebude :-))) Fakt ale nevíme, co to mímí znamená, huláká to, když má hlad i když chce vyndat z postýlky apod.

Blahopřeji dalším těhulím Kkatus a Stáni k mimískům v bříškách. Už to fakt vypadá na pořádnou epidemii :-)))

Postřehla jsem, že tady éterem lítají nějaké recepty na baštu pro prcky, moc prosím, mohla byste mně je některá poslat? Předem díky.

A co u nás nového? Začla jsem Kuby obtěžovat  s nočníkem. Móóc rád na něm sedí, ale bohužel netuší, co kromě toho sezení má na nočníku ještě dalšího dělat. Jinak mě přivádí k šílenství svým obnažováním v postýlce. Jakmile ho dám do postýlky na odpolední nebo noční spaní, hned má dole kalhoty od pyžamka a plenku. To by tak ještě hrozné nebylo, ale on se pokaždé do té postýlky vyčůrá a ještě mně pak ukazuje, že má plínku dole a kde udělal loužičku. Přikročila jsem tudíž k oblepení plenky širokou izolepou. Jestli máte někdo lepší nápad, sem s ním. Overálky v jeho velikosti se už bohužel nedělají.

Evitko - super pupík! :-)))) Mně se taky nějak brzo vyklubal, už mám pupek, jak u Kuby na konci pátého měsíce. Chtěli jsme to před pár lidmi ještě ututlat, ale při pohledu na mě, jim to bylo hed jasné.

Ačkoliv je mně pořád ještě blbě od žaludku, paradoxně jsem už 4 kila nabrala, protože s plným žaludkem mně tolik špatně není. Do ničeho se nevlezu, tak jsem si už musla koupit těhu oblečení (U Kubíka jsem touto dobou vážila o 10 kg míň).

Ve středu jdu na odběr krve na triple testy, snad to bude OK, když na tom podrobném UTZ v Centru prenatální diagnostiky nenašel MUDr. žádné rozštěpy ani známky Downova syndromu. 5. září jdu na kontrolu za svým MUDr. tak jsem zvědavá, jestli bude vidět, co má Květulík mezi nožičkama. Holka by se jmenovala Lucinka, ale u kluka fakt nevíme, holt to bude muset být ta holčička.  Za 2 týdny by mně měl primář vyndat ten silikonový kroužek, kterým mám podepřenou tu dělohu. Dost mě tam tlačí a večer po celém dni až pobolívá v podbřišku, tak se těším, až bude venku.

Jdu se ještě chvilku natáhnout, než se taťka vrátí od babičky domů. Tak se mějte všichni moc hezky.

Zdraví Alte + Kubáček +  Květulík  15 tt

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 20.08.06 18:16

Jé, holky, to jste mi udělalay radost, že se vám deníček líbí a máte k němu co říct, já jsem se tak trochu bála, že to bude blábol, pro vás… To víte, květňátkovská laťka je vysoko ;o))

Lenko- je fakt, že mi taky nesedí, když se někdo na mamči vracející se do práce dřív, než jiné (záměrně nepíšu brzy, protože tohle brzy má každý jindy) kouká křivě, stejně tak mě ale celkem žralo, jak moje šéfka - Francouzka - nechápala, že po šestinedělí ještě zůstanu doma a na víc, že  ještě kojím (a co si myslí teď, o tom ani nepřemýšlím, ohledně toho kojení).
Je to prostě každého věc, jak to má zažité a hlavně jak to sám cítí.

Děkuju za držení palců s prací - vlastně je to tak, že si myslím, že když půjdu do práce, tak to prospěje mně - budu mezi lidmi, Tomčovi - bude si zvykat být beze mě a rodinému rozpočtu - i když za těch pár hodin to teda závratný nebude. Ale i to se počítá, ne??
Vlastně s šéfkou jsem mluvila téměř výhradně anglicky. A teď nejsem schopná s ní prohodit pomalu ani pár frází, když se někde potkáme. Fuj fuj, jsem ostuda ostudná. O tom, že bych ještě rozumněla francouzky, což před neschopenkou bylo celkem bez problémů, i pár vět jsem byla schopná říct, si vůbec iluze nedělám…
Pracovala jsem jako prodavačka ve fr butiku s dětským oblečením - nikdy bych tomu nevěřila, ale fakt mě to bavilo. Vlastně jsem byla napůl prodavačka a napůl „asistentka asistentky“ majitelky. Takže takový nějaký kompromis. K tomu teda ještě ten Ferdda mravenec ;o)
A po MD už prodavačku dělat fakt netoužím, hlavně kvůli blbým službám, ale i proto, že jsem vždycky říkala, že to dělám teď, protože teď mě to baví, a že sama nevím, jak dlouho mě to bavit bude.
Kancelářskou práci za mě už dělá jiná holčina + něco v kanceláři navíc - a to bych ano dělat nechtěla, celé dny.
Teď je vlastně možnost jezdit po prodejnách s novým zbožím, převážet rezervace z obchodu do obchodu, korigovat výlohy, aby byly stejné, upravené a k tomu něco z té „asistnetské“ práce. Firma se totiž rozrůstá, takže to už nemůže jeden člověk zvládnout. Tak si říkám, že by to mohl být buď dobrý odraz pro případný postutp při návratu do práce naplno, nebo pro další zaměstnání.
Ty jo, to jsem se ale rozjela, pardon, ale nějak to ze mě vypadlo..

Příští týden by se měla šéfová ozvat, jestli teda si dáme meeting, kde bysme probraly naše vzájemné představy…

A ještě: Jessy bez dudlíku je super mega úspěch, nám se to teď ňák pokazilo, jak Tomčovi lezou zuby… A Tomí je jedno z těch „okrádaných“ dětí ;o))

Tomíkmá novinu, regulerně ozná čápa a říká mu „páp“, a taky umí „mimi“, to díky Blbíkům od Zuzky, takže ještě jednou po použití moooooc děkujeme, TOmík je odvázaný ze sluníčka i z těch blíků, jen ty filmečky ho moc neberou.
Takže když je otřesný večerníček, jako třeba teď ten zmiňovaný Kocour Tom, tak mu radši pustíme jen znělku(taky jí miluje) a pak blbíky…

To je od nás asi všem, mějte se krááásně
P+T koupající se momentálně z taťkou

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 20.08.06 19:36

upřesňuji - byla to užovka…

 
nat02
Závislačka 2786 příspěvků 20.08.06 19:40

AHoj :)
prima tema k zamysleni..Mne osobne je doma dobre ,ale nesmi to byt moc dlouho. To znamena ze 3× tydne jit do prace je totalne OK. Jinak bych musela mit program na kazdy den v tydnu,aby mi nehrablo. Navic prace je pro me neskutecny relax a RIovi to je prospiva a jeho vztahu s tatinkem take. Do prace jsem sla hned po ukonceni materske a zacatky byly takove divne, manzel mi ho tam vozil na kojeni a ja byla nesva kdyz jsem se vracela domu v zime v 19.30 a on na me uz cekal na dalsi kojeni…ale s pribyvajicim vekem to bylo a je lepsi a lepsi. Navic jsem neztratila kotakt s profesi a taky ta financni nezavislost je prima. I kdyz to neni buh vi co, je to super.
Dnes jsem zazila s Riem pohodakem prvni sok. Sli jsme ke znamym a ja odskocila po ceste do obchodu koupit nejake chipsy a RIO zacal plakat ze jdu pryc :-D tohle nikdy neudelal,tim jak je zvykly byt i beze mne. Pak jsme byli u tech znamych a ja sla na zachod a zase rev…teda..on uz asi vi ze ma maminku jenom jednu :-D Jupiiiiiiiiii­iiiiiiiiiiiii­iiiiii
Jinak teda musim konstatovat ze na navsteve byl megahodny,hral si sam i s 10 mesicnim synem od kamarada ,kteremu porad daval jeho dudlik do pusy, byl schopen sedet na jednom miste - dokonce na dece!!!!- a porad se smal…To byla takova pohoda,neuveri­telne. Doma ho totiz neustale honime,protoze vymysli same super kousky, takze to byl nezvyk :)
Leni teda Jessy je sikulka. Snad to s tim zubem dobre dopadne a nebudou ji s tim nic delat a nebude to mit zadne nasledky. Vylet teda musela stat za to,nesla jsi spat uz pred vecernickem? :-DD
Tak a jsem pekne prejezena  a nic se mi nechce. Uf uF plny kos pradla…brek brek brek nechciiiiiiii­iiiiiiii
pap nat +rio

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 20.08.06 20:41

Jen jsem nahlédla, čtu jak Rio plakal, nepřemýšlím nad čím mám a smázla jsem si pracně udělanou evidenci zboží za dva měsíce. Jdu se bodnout. Chci být taky v Kalamity klubu, teda jestli to na to stačí. Aspoň na chvostu…
 Et

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 20.08.06 21:03

Ahoj květňakove :-)

Konečně se snad dostávám k trochu delšímu komentáři. Přečteno jsem měla, ale nějak jsem nestíhala reagovat. Manža zapíjí svobodu s kamarádem, takže si dělám pohodičku s papáníčkem, čajíčkem a vami :-)

Sarach - díky za páteční srazík. Elinka je dobrá, že vydrží Matesovi nájezdy :-) Dneska děsil kamarádčinu holčinu(květňátko 2004). On by se rád kamarádil, jenže ona byla spokojená, jen když byl Mates v kočárku. Pořád se ptala, kdy do něj zase půjde :-)

Stanio - já si botičky nelajznu koupit bez Matyse. Má vyšší nárt, takže mu to musí sedět. Gumáky jsem koupila v Tescu vel.23. Jsou mu větší. Venku je zatím neměl, ale rád by. Protože je doma nemůže nosit na nohou(zapařovali by se mu a ještě větší smrádek bych už asi nevydejchla), tak je nosí na rukou. má tak na půl hodky o zábavu postaráno :-) Pokud nezapomenu, hodím rukáče na labradorky.

Et - tak co bagrista :-) Co mu pověděl, ten tvůj ukecánek?????

Zuzi - prostřílené auto dobrý. No hlavně, že se našlo a škoda nebude tak velká(snad). Jak si psla o kamarádčině kolegyni, tak má takový pocit, že podobně skončil i Tesařík(yoyo band).
Alíšek je fakt torpédo. Matys je taky pytel blech, ale na ty výšky zatím nepřišel. Děsím se toho, kdy tyto taje objeví :-(

Nat - snad už Ria stolijdy dotrápily. Matysovi teď vyrostli 17tého a 19tého řezáky. Ty byli v poho. Stoličky nám daly zabrat skoro celý týden :-( Pořád se budil a měl tam boule jak zeměkoule. Naštěstí bez krve. Foukáme Riovi fůůů.

Halumo - navazuji na to jsem psala Nat. Pokud vedeš tabulku zubatců, jsme na čísle 14.
K tomu držení lahvičky. Matys je asi opak tvého Matýska. S lahvičkou jsme začali po půl roce a hned si jí držel sám. Ráno s ní teď sedí na nočníku(vím trochu nehygienické) a večer sedí na sedačce a čučí s taťkou na zprávy.

Gyto - fajn, že si přežila pátek vcelku v klidu. Mě docela pomohlo se pořádně vyřvat, ale pocit, kdykoliv si na tátu vzpomenu mám pořád stejný. Staženej hrudní a neskutečný tlak na srdce a pocit na zvracení. Jindy si sním povídám, jak kdyby se nechumelilo. Taky doufám, že tu někde kolem mě je něco zněj.

Pomlenko - díky za nový deníček :-) Já jsem doma od srpna 2004. Do té doby než se Mates vylodil, to byl děs běs. Neumím být sama. Domácnost naklizená a já se neskonale nudila. Pořád jsem někoho otravovala s návštěvou. Co je Matys, tak si to užívám. Sice mám někdy stavy, že jsem nespokojená. Jenže to má spojitost s tím, že si od něj potřebuji chvíli odfrknout. Takže vyrazím mezi lidi. Proberu něco jiného než plínky, mlíko..... a je mi zase fajn. Doufám, že si mateřskou prodloužím rovnou s druhým dítkem ;-)

Ivčo - co se týká článku do Betynky, tak ať o nás klíďo píše. Prosila bych, aby Matyse dala i sólo, protože tak krásný dítko jako to moje se hned tak nenajde :-) Né vážně, jestli budou ostaní souhlasit a vyjde to, dej vědět. Uložím mu jí společně s uložený Pražanem do kufříku vzpomínek :-))))))

Lenko_ - tak už se zub vrátil na světlo boží. Taky jsem v dětství přišla o kus zubu. Já šikula jsem si ho urazila o talíř, kterým jsem si o zuby ťukala. Nic mi s tím nedělali, protože jsem to neměla ostrý. Pak vypadl a narostly místo něj krásný mega klofáky, jako každému v první třídě :-)
Jste dobrý, že jste bez dudlíku. My ho na noc zatím máme. Hlavně, že ne přes den. Kamarádky holčina(teď jí budou 2) ho má i přes den. Má zněj křívý zuby a nevědí jak jí odnaučit.

Alte - pokud ti recepty ještě nikdo neposla, pošly mi do SZ email a já tak učiním. S nočníkem jsme na tom podobně. Sedět na něm to jo!!! Ale něco do něj udělat to nééééé. Naopak slézt, udělat tři kroky a pak čšššššš, to jóóóoó. Jeden den mi to takhle odělal 4krát do hodiny. Takže u nás uvědomování si čůrání na bodu 0 :-(
K těm overalům. Já koupila v CaA overal vel.92. Byly v akci za 120,–

Nat - já už má od včerejška 2 koše prádla važehlený a uklizený ve skříni HÉÉÉÉÉÉČ :-DDDDDD

Et - jsi šikulka :-)

Evitko - na pupík jsem zůstala koukat s otevřenou pusou. Doufám, že ho v pátek v Zoo uvidíme v reálu. Co?????

Srazík - s páteční zoo počítám. Pomlenko - k tomu pravidelnému dni. Vidím to asi tak, že až bude září, tak z pravidelných srazíků asi moc nezbyde. Teda co se mě týče. Protože cvičení PO a plavčo ÚT. Myslím, že ostatní na tom budou podobně. Nejlépe, co den, to pokaždé květňátko bude mít jinou aktivitu. Jinak bych samo ráda.
Plánujete někdo i něco jiného než Zoo?????

Ještě jsem chtěla napsat něco o Matysovi, ale nakonec jsem měla něco podobného k okomentovaným komentářům, takže je to tam. Ještě co mi dneska proved. Šla jsem na záchod. Když jsem se vrátila do kuchyně, našla jsem dítko v myčce sedět na dveřích a příbory vyházené ven. Ještě, že ho nenapadlo brát talíře 8-o

Tak to je pro dnešek vše. Mějte se famfárově a piště, ať mám co číst.

Pa M+spící M

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 20.08.06 21:44

Marci, je mi to jasný, že od září to zase pojede ve velkym, ale teda si pamatuju, že jste doooost často srazíkovaly v pátek, což my jsme většinou nemohli. Tak bych teda byla ráda, kdyby se aspoň občas vyhlásil srazík kvůli nám specielně jiný den, ale je mi jasný, že kdybych se měla srážet sama, tak mám smůlu. Ach jo, to jsem celá já, pořád všechno naruby… ;o///

 
Pomlenka
Kelišová 5421 příspěvků 20.08.06 22:11

akce ZOO v pátek tak teda v kolik že?? Nějak mi to uteklo. V devět? V deset? Já bych raději tak v deset, nebo v půl desáté, ale klíďo vás někde odlovíme, kdybyste chtěli jít dřív.

A kdo teda půjde? Nějak jsem zapomněla, kdo se hlásil a jsem líná to hledat, stydím se, ale líná jsem ;o)))
 Díky

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 20.08.06 22:33

Světli - jsem úplně zapoměla, že jsi psala o spreji. Tak až budeš mít čas, tak mi ho můžeš poslat. Napiš kolik korunek ti dám a manžílek ti je pošle. Děkuji ti mnohokrát :-)

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 20.08.06 22:54

Ahojte :)
Nieze by som prebalovala az doteraz… :))

Pomlenka-diky za dennicek, ja som sa o tom bavila nedavno s kamoskou, co je na materskej uz vyse roka. Ja to sama ani velmi posudit nemozem, pretoze od kubkovych 6 mesiacov chodim do prace, vobec to nebolo planovane(moj navrat do prace),povodne som si myslela ze tam najmenej 5 rokov ani nepachnem, ale ked velky kubo zmenil zamestnanie, tak som to skusila, aj ked sa mi pravdu povediac velmi nechcelo…zo zaciatku to bolo na 3 hodiny cca 2-3 krat do tyzdna, potom na 4, teraz cez prazdniny je to kazddyden na 5,5 hodiny, nastastie uz to bude trvat len tyzden…ked odide moja mama tak sa vratim k tym cca 4 hodinam parkrat mesacne. V normalnom mesiaci to vychadza cca 40 hodin. Pricom kubajz je vzdy s velkym kubom, aupair nemame :))
No a ako to vnimam-ked mam byt uprimna, tak tento zatah, ze som kazdy den v praci mi nevyhovuje, ale vydrzim to, lebo momentalne sa kazda koruna zide. Ale doma nestiham tak ako by som si predstavovala, lebo sa venujem kubajzovi a ono tych 5 hodin je dost dlhy cas…takze potom kolkokrat dohanam resty do noci, kedy zehlim alebo varim alebo…
takze zaver-podla mna by som bez tej prace vydrzala, ale na jednej strane som rada, ze velky kubo nema problem postarat sa o maleho bez mojej asistencie a na druhej strane som rada, ze prispejem do rodinneho rozpoctu. uvidime ako to bude ked budu dve deti hehe
dalsia novinka u nas-velky kubo pojde na konkurz v septembri, a ak mu to vyde tak pojde na pol roka robit do velkej britanie. co je sice pekne, ale odchadzal by v decembri a vratil by sa v maji…medzitym bude mat nejake volno, ale neurcuje si ho sam, takze sa moze stat ze nebude pri porode :((( a sranda bude ak budem rodit tak rychlo ako poprvykrat kam dam narychlo kubajza…hm, robim si starosti cca na rok dopredu :))
no a moje tehotenske priznaky su zatial len totalna spavost, druha moznost je ta, ze je to totalna lenivost s dobrou vyhovorkou…tak si vyberte… :)
zajtra v praci docitam komentare a konecne skusim byt adresna. uz mi je to trapne ked vam nepisem osobne, pritom by som aj mala co......tak sa teste.

ivca aspon k tebe-potom daj vediet v ktorom casaku sa o nas bude pisat :)

pekny vecer vsetkym ja uz som spala do 21.0, tak idem pokracovat
kaktus + kubajz + rybicka 4+5tt

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 20.08.06 23:34

Zdravím!

Pomlenko - deníček krásný. U výrazu Pohoda na mateřské sem se nejdřív ušklíbala, ale když sem si to rozebrala… vlastně jo. je to tak. určitě bych neměnila.
„Je mi doma dobře“ - no, jak kdy :o) za určitých podmínek jo, jedna z těch největších je, že mám jeden den v týdnu vycházku, manža hlídá aničku a já si du někam posedět se známýma nebo s kamoškou, zkrátka v sobotu utíkám.

Dál: Anička furt nechodí, začínám být nervózní. dneska byla protivná a měla průjem, protože jí manža dal párek. Dělala sem cuketovou buchtu, kterou sem spálila a uvnitř byla neupečená. nevím, jak se mi to povedlo, postupovala sem podle kuchařky. když sem dělala oběd, zůstaly mi v ruce dvířka od skříňky. to je manžova práce, protože on je na domácí práce velice „schopný“. naštvaná sem byla až na půdu, do toho přišla mamka se psem, ale bohudíky za to, aspoň mi pomohla s ančou. jenomže jak odešla, andulka spustila řev a vydrželo jí to až do večera. zítra mám úklidový den, domácnost už to opět potřebuje, ach jo!

Jinak: stala sem se redaktorkou na Uzlíčku. to je elektronický časopis. a dozvěděla sem se o něm tady na emiminu, takže sem moc vděčná. mám tam momentálně čtyři články, první by měl vyjít teď v září, kdy se to bude rozjíždět. mám fakt radost. dneska mi došla smlouva, jupí jup. Jestli ste taky zaregistrovaný a dojde vám ten časopis na mejl, tak sem tam jako Fisperanda, takže fišperandí články sou moje. :o) eště píšu též na server moje-rodina pod tímtéž nickem. takže sem vytížená až přetížená. ale baví mě to, aspoň zaměstnám to, co mi zbylo z mozku.

v sobotu sme byli na výletě na chalupě u bráchové přítelkyně. moc hezky tam bylo, počasí nádherný, i aničce se tam moc líbilo. vzali sme ji na procházku do lesa - do krosničky. A záda cítím ještě teď. A taky sme tam potkali kostru srnky! To bylo vzrrrůůůšo!

Takže dobrou klidnou noc přeje Bibina

 
Sarach
Ukecaná baba ;) 1917 příspěvků 20.08.06 23:37

Ahoj holky a batolata :),
uz jsem psala odpo, ale manza zkousel pojistky, aby mohl vymenit vypinac a shodil mi poc :(. Tak to zkusim znovu :). Zitra toho musim hafo vyridit a v utery odjedeme s kamaradkou na chalupu. Rada bych stihla i ZOO v patek, ale asi si vas spis nekde odlovime, nez ze bychom stihaly sraz rano.
Pomlenka - diky za denicek, je to dobre tema … Taky si to obcas resim, ale fakt jen obcas, protoze jinak si to „doma“ neskutecne uzivam :). Do prace jsem se chtela vratit na pul uvazku po matersky, ale bohuzel mi to nevyslo. Jeste nez jsem otehotnela, tak se tam celkem zkazila atmosfera :(. Taky doufam v plynule navazani s druhym ditkem a pak by navrat do nizsi pozice za stejne penize ve statni sfere nemusel byt spatny job k malym detem :). Nikdy jsem si nedovedla predstavit, ze mne to „doma“ bude tak bavit - ale je fakt ze s Elou moc doma nejsme a porad nekde trajdame a neco delame. Ale jen z rodicaku a manzova platu se splatky a zivobyti nepoplati, takze delam vlastne bez prestavky uz skoro 10 let pro jeden casopis - to je prace z domova - publikovani na net, tak kolem 30hod./mesic. A ted jsem dostala nabidku od kamarada, tak jsem zvedava jak to pujde :). Takze spis resim, kde najit dobre placenou praci, aby to nezabralo vic nez ten cca pul uvazek. Protoze penize potrebujeme, kdo ne :) a 2×10 hodin tydne by mi prislo idealni. Protoze tohle shaneni „brigad“, abychom meli na inkaso a na splatky mi vadi … a obcas mam vycitky, ze se Ele venuji mene nez bych chtela :( a ze kdybychom byli s manzou prubojnejsi a umeli si vice vydelat, tak by bylo lecos jednodussi. Ale treba ten novy job bude fajn a nejak se to poladi :). Jeste nejak poresit hlidani, ale to je tezky, kdyz i manzovi je blby si tchyni o hlidani rikat (protoze ona si nam obcas postezuje, jak nema chvilku klidu, protoze ma neter - resp. to probiha tak, ze svagr jde neco delat na zahradu a vezme ji s sebou a ta hned babi, babi a babi se ji uz do vecera nezbavi) . 
Lenka_ - ja vas pracujici na plny uvazek obdivuju! Taky jsem si kdysi myslela, ze az jednou dojde na dite, bude na materske manza …, jenze jak psala Et, clovek mini, dite meni :). A tak ted kdybychom nemuseli porad doma penize resit, tak bych si dovedla predstavit byt „jen doma“ na plny uvazek - chodit po cvicenich, kurzech, kamaradkach, hristich a dalsich aktivitach nejen s Elou … a k tomu bych si pak rada prihodila nejakou zajimavou praci na castecny uvazek. Gratulujeme Jessikovi k bezdudlani ;). A drzime palce se zubiskem.
IvcaK - kdyz nas bude chvalit, tak proc ne? ;) A kdyz bude mit v Betynce fotku Mates od Marci, tak bych prosila celostrankovy portret nasi nejkrasnejsi holcicky , to je jasny, ne? ;).
Alte - opatrujte se s Kveetulikem, jsem zvedava, jestli to bude Lucinka? Kamaradka cekaji ted v rijnu taky Lucku :).
Nat - na fotkach jsem koukala co uz ma Rio vlasu :). Tak uz je plesounek jen nase Ela? Nebude nejaka soutez o posledni nezastrizene kvetnatko? :))
Marci - i my dekujeme za milou spolecnost v ZOO. Eli byla s Matejovou spolecnosti spokojena, nevypadala, ze by ji najezdy nejak vadily :). Pristi tyden nakonec odjedeme, takze snad stihneme alespon patecni ZOO.
Kkatus - drzime palce velkemu Kubovi! A Tobe at se stihne vratit, at nemusis rodit doma ;). A spavost, ja jsem s Eli prospala cely prvni trimestr a kousek, pak byly vanoce a pak jsem uz zacala zase trosku fungovat :).
tak dobrou noc
Sarach & Eli spici cyklistka            

 
straka
Zasloužilá kecalka 602 příspěvků 21.08.06 00:21

Ahojky všem,
počítat kolikátá jsem v přečtení deníčku by asi bylo zbytečný, v první dvacítce to není a další místa nejsou hodnocena, pokud vím :-)
Pomlenko i ostatní, já mateřskou vnímám podobně asi jen občas. Donedávna jsme bydleli v Mostě a neměla jsem po ruce ani jednu babičku, takže jsem s Eminkou byla fakt sama. Manža makal rok a půl na bytě, takže i většinu víkendů trávil tam, odpoledne všedních dnů byla vždy hned fuč a já jsem málokdy chtěla být bez nich. Raději jsme se užívali všichni 3, jen občas jsem vypadla na nákup nebo jinam. Teď už máme byteček hotový, zase manža dojíždí do práce, tak je doma později, může nám pohlídat mamina, tak je to lepší. Ale i kdybych šla do práce byť jen na pár hodin týdně, asi bych malou nemohla mamině hodit na krk. Jednak je dost aktivní, mají zahradu, chystá se zpět na brigádu do práce, stýká se se svýma „kámoškama“, naši jezděj na kola, na dovči… Eminku zbožňuje a když za námi dorazí, zase jsem ráda i s ní, abychom si něco pokecaly. Kromě toho má také zdravotní problémy (zjm. srdce, cévy, oči), tak ji nechci využívat často ke hlídání, jelikož honit tu naši lumpici zrovna odpočinkový není. Přitom já sama cítím, že bych ráda trochu pracovně mezi lidi a i když nemám zatím kam (do Mostu do předmateřské práce bych nechtěla dojíždět), nechtěla bych Eminku šoupnout do jeslí, je ještě malinká a já bych trpěla, že je odložená. Ne, že bychom peníze nepotřebovali, ale i s manžou jsme se dohodli, že mimino máme proto, abychom se mu věnovali a užívali si ho. Musím ale přiznat, že občas je to fakt na budku být máma na mateřský na plný plyn. Na druhou stranu je nádhera pozorovat ty pokroky, postupně se s tím prcekem dorozumívat, učit ho novým věcem, těšit se z jeho smíchu, tulit se k němu, foukat na bolístky, hrát si, chodit ven, objevovat svět a být šťastná, že jsem máma.
Původně jsem dnes chtěla jen nahlásit návrat z minidovči v Jizerkách, ale zase se mi to zvrtlo. Měli jsme se fajnově, chodili jsme pěšky, s krosničkou, jezdili na kole, dnes i s golfkama, bylo to fajnový. Počasí jak na objednávku, Eminka hodná, několikrát se mnou jedla z talíře (kuřecí s bramborem, vepřový s rýží, polífku), spala celou noc, jen při usínání přes den dělala scénky, nemohla zabrat. Taky ji udržet u jídla při snídani a večeři bylo děsný. Na klíně vydrží tak asi 3 minuty, sama na židli vůbec a když jsme ji pustili na zem, lítala za bar, ostatním lezla pomalu do talíře a škodila. Tak jsme jedli na etapy a Eminku honili se lžičkou. Jen asi 2× jsme si půjčili jídelní židličku od jiných lidí s o 3 měsíce star­ším Tadeáškem. Buď v ní ale seděl on nebo jeli dřív domů.
Eminka baštila maliny, borůfky (vykadila celý borůfky, normálně se kutálely ven z plíny…). Jsem moc ráda, že jsme jeli, bylo to fajnový, odreagovali jsme se, já jsem vypadla ze stereotypu, Pavel si snad trochu orazil od práce, potěšil se s malou, užili jsme se jako rodina a všichni jsme se pokochali Jizerkama. 
Eminka celý den křičí ňami ňami, pořád něco jí nebo by jedla, už se mi to zdá nenormální. Po návratu domů zapomněla na to, že máme prahy a letěla z kuchyně do obýváku, v ruce vyrabovaný misky z kuch. skříňky, spadla na čumec, pusinkou o zem. Předtím jedla sýr, já ji zvedla a viděla kus bílýho na jazyku, tak jsem hned myslela, že je to uraženej zub. Byl to sýr. No, jo, no, hysterka. Tak si pobulela, trošinku jí to oteklo, ale bude to dobrý.
Večer jsem vybalila, hned dala prádlo do pračky, mám tam ještě tak 3 várky a ještě z před odjezdu tam mám už 2 na žehlení a tak celkem bude tak 6 na žehlení - pomoc.
Zrovna moc jsme tam toho nenaspali (celý den venku, večer hospůdka, vínko, pivko, scrabble), domů jsem řídila, doma ta debordelizace…  Jdu dneska na kutě.
Tak se holky i všechna prťata mějte fajn, pohodový další týden, zítra budu adresnější.
Páčko Ráďa a Eminka jako andílek chrupající

 
Ivca_K
Zasloužilá kecalka 986 příspěvků 21.08.06 09:45

Zdravíme Květňátkov !!!  

Naše princezna spala dnes do 9, slovy devíti, hodin!!! Probudila jsem se a měla jsem pocit, že jsem se překoukla na hodinách. Spává teda dost často tak do osmi, ale tohle!!!!! No, krásně jsme se vyspaly :-)))))  

Ad článek v Betynce - Lucka je z těch našich srazů šíííííííííleně odvázaná, proto o tom chce napsat. Nicméně koukám, že bude muset být celé jedno čílo jen o Květňátkách, páč se nám množí požadavky na samostatné portréty. :-)))))))  A jestli Elinka bude mít celostránkový portrét, tak ho musí mít Klára taky, páč jsou přeci dvojčata, nééééééééé?
Tak, kdo chce mít taky portrét dítěte přes celou stránku???
No, já jí poskytnu nějaké fotky z Kostelce, případně statkového srazíku, srazíku od Sarach, aby si vybrala, co se jí bude líbit.
A samozřejmě dám vědět, až to vyjde, abyste to hnedle mohly vyrazit koupit :-)  

U nás jinak celkem nic nového.  

Opakuji Pomlenčin dotaz: Kdyže je v pátek sraz do té ZOO?????
A opakuji svůj dotaz: Vadí, když vezmu s sebou kámošku? (má Adélku 20 měsíců)  

Tak všechny zdravím a papapapáááááááá  

Ivča

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 21.08.06 10:06

Ahoj,

tak jen v rychlosti mne tady máte zpátky.

Deníček super, reagovta budud později, ani jsem toho nestačila moc přečíst neb jsme se vrátili klasika v noci.

Jenom-  článek v Betynce ano, ale já si teda uzurpuji taky nárok na celostránkový portrét. Četla jsem podobný článek ve slovenském MAMA a JA, ale kam se na nás hrabou. Přiznám se, že od té chvíle koketuji s tím něco sepsat a někam to poslat. Protže si myslím, že se to fakt jentak nevidí.TAkhle mám tedy o práci méně.

Zatím zdravím všechny

HAmina

 
Eterka
Ukecaná baba ;) 1455 příspěvků 21.08.06 12:09

Ahoj holky, jdu se vybrečet,
dneska dopoledne nám auto zajelo Brita.  Měli jsme ho 13 let, zlatej kokr, miloval lidi, nesnášel psy, větší než on sám. Poslední půlrok neslyšel, ale jeho vášeň zdrhat mi pryč, jakmile se otevřely vrátka, to nijak nenarušilo. Byl to chronickej útěkář. Je fakt, že jsme rezignovali, a když utekl, nehonili jsme ho (vzhledem k tomu, že nás neslyšel, to stejně nemělo smysl). Tak mi dneska ráno vzal dráhu a za chvíli tupá rána.  Nikdy jsem neviděla mrtvé zvíře, ale asi umřel hned, ani nenaříkal nic, byl bezvládný, když jsme ho s paní odnášely. Pak jsem u něj ještě byla, jestli se třeba neprobere nebo tak, ale nic. Veterinářce jsem volala, ta říkala, ať zkusím srdíčko a jestli má v očích mlhu. Měl.. Podle toho se prý pozná smrt, když má zvíře v očích mlhu…  

Jsem kráva, že jsem ho nechala utéct. Ale už to nevrátím. Biky nebo Bikn nebo Bikina - to byla jedna z prvních slovíček, kterýma ho Fanýsek  zdravil.  

Já vím, že je to jen zvíře, ale brečím tu jak želva. Omlouvám se, za zkažený oběd.  

Et  

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 21.08.06 12:22

Et,
to mě moc mrzí. :-( Ale nemůžeš za to. Vím, jak rychle utekl, když jsme u Vás byli. To by musel být přivázaný a to by byl neveselý psí život.

Fakt je mi to moc líto, jen jsem chtěla napsat,a t se ještě navíc zbytečně neobviňuješ…

Hanka a Matýsek

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 21.08.06 12:28

Et, je mi to moc líto..A za nic se šmankote neomlouvej, kam jinam se chodíme akutně vybrečet, když je potřeba..?
Sice je to blbá útěcha, ale určitě se netrápil a bylo to rychle. A 13 let krásnýho života se počítá, udělej Fandovi třeba fotku do rámečku a choďte mu na ni dávat pusu.
Pséka už nic nebolí a už čůrá na patníky v ráji hafanů.
Jinak já teda pejsu neměla, ale co taková ta otřepaná rada-honem pořídit dalšího..?
Opatruj se a pusu Fandovi a nic si nevyčítej, mohlo se to přece stát kdykoliv a komukoliv.

Pa Linda a Mates

 
Bibina
Zasloužilá kecalka 741 příspěvků 21.08.06 12:48

Et, to je mi moc líto. Já sem taky odchovala několik (spoustu) zvířat, a ty konce sou dycky bolestný, pokaždý sem to obrečela. Pejska je určitě škoda, ale co ty víš, jak to bylo, třeba tu nehodu vzal na sebe, aby nepotkala někoho z rodiny, nebo to prostě byl jeho osud a ty s tím nic nenaděláš, jestli si dávala pozor nebo ne… je to slabá útěcha a tím smutkem si holt musíš projít. tak…každá rada na prd, jenom potichu projevuju účast.

Bibina

 
marci
Ukecaná baba ;) 1666 příspěvků 21.08.06 13:11

Ahoj holky a dítka .-)))

Se s vámi musím podělit o mé dnešní ráno. Matys mě v devět hodin ráno začal vyvolávat, že už by teda rád stával. Šla jsem k němu a z hlavy jsem měla motavici jak blázen. Myslela jsem si, že jsem jen rychle vstala. Tak jsme si ho vzali do postele(manža ještě dospával opičku ze zapíjení svobody). Koukal jak zařezanej na přírodopisnej film, takže místo pohádek nakoupíme national geographic :-) Po skončení jsem chtěla vstát a málem jsem se zkácela. Motavice jako blázen. Tak jsem si změřila tlak. Já která ho měla vždy spíš vyšší měla nízkej. Takže mi manža udělal silný kafe. To moc nezabralo, tak jsem dostala panáka. Máme doma jen rum, takže ten. V půl dvanáctý jsem byla schopná vstát. Sice mám ještě návaly, ale tlak už dobrý. Vypadá to, že to bude patřit k začínající menstruaci. Nikdy předtím jsem to neměla. Už předposlední menstruaci mi bylo zle(srágora a zvracení), další byla v poho a teď tohle. Blééééé :-(

Matys teď spí, tak zase odpočívám. Co bych se honila, že jo.

K zoo - co teda 10hod. Minule jsme tak šli a bylo to v poho:-)

Ivčo - Kámošku vem. Bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic.

Hami - vítej zpátky :-)

Et - to je mi líto :-( Taky máme u našich psa zdrhače(jezavčík). Už jenou skončil pod autem, ale vůbec ho to neodradilo. Vždycky uteče, oběhne svoje kolečko a za 1/4 hodky je doma. Děsím se něčeho podobnýho, co se stalo u vás.

Zatím pa M+M

 
hamina
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 21.08.06 13:25

Et,

neomlouvej se a nic si nevyčítej. Já jse taky byla špatná z naší Děšťovky a za 14 dní si jedeme k babičce pro nové kotě. Teď jsme byli u druhé babičky, ta má taky a Korálek byl jako jeho tatínek.
Taky bych se přikláněla k tomu, aby jste si pořídili dalšího.
Zajetí autem není sice nic moc, ale mě umřel náš taky 13 letý zlatý kokr v náručí  a trvalo to půl dne. Takže jestli to bylo rychlé je to pro ně lepší.
A 13 let je požehnaný věk.

Měj se fajn posíláme foukáníčko na bolístku.

Hamina

 
kristain
Závislačka 2733 příspěvků 21.08.06 13:52

ahojte:)
ET-je mi moc líto Brita://// to je vždy moc smutné…hlavně si nic nevyčítej, to je prostě osud…měl 13 let krásného života:)  

POMLENKO-díky za deníček. Já jsem doma ráda a ccaq od 11 měsíců si uvědomuji, jaký mám doma veget. A posledních 6 týdnů naprostý-Vítek SÁM bez problémů usíná v posteli, po obědě spí 2-3 hodiny, večer od 8 až do rána, někdy se jednou v noci vzbudí. Paráda! Tolik volného času jsem dlouho eměla. V podstatě ani kolikrát nevím, co už dělat, sice v bytě pořád něco by se našlo, ale mám vyžehleno, jakžtakž uklizeno, čtu si, stíhám net…jsme pořád venku…
Myslím ale, že mezi lidi by bylo občas potřeb a a kdybych měla možnost jít na pár hodin týdně do práce, asi bych šla. Bohužel nemám, tak budu holt doma, než dám dítě (děti) do školky.  

IVČO-článek klidně ať kámoška napíše :))))  

MARCI-koukám, že máme stejný cyklus, i minulý měsíc to tak bylo, já to mám dostat zítra:) s tím nízkým tlakem nevím, já se cítím divně už pár dní předtím a mám uklízecí mánii… *

Včera jsme byli v Rožnově pod Radhoštěm v takovém areálu, mají tam takové různé atrakce. Nechala jsem se ukecat a lezla jsem šílenou opičí dráhu-na vzrostlých stromech jsou dřevěné podesty asi ve výšce 5 metrů a mezi těmi stromy různé atrakce, které je nutné překonat. Člověk vyfasuje helmu a horolezecký sedák, aby byl jištěný a jde se na věc. Manža si to s mým bráchou vyzkoušel nedávno, tak ted jsem se nechala vyhecovat já. Byli jsem 4-manžovi starší kluci a přítelkyně jednoho z nich. Lezou to i malé děti tak od 8 let nahoru, těm to jde báječně. Já jsem se teda nadřela šíleně, ale zmákla jsem to asi za hodinu a půl. Jednu paní museli po 3 překážkách sundávat žebříkem:) Ale hrábla jsem si až na dno a zjistila, jak mám slabé ruce a těžké tělo… V jedné chvíli, kdy jsme bezmocně visela na jakémsi laně a nemohla tam ani zpět a byla jsem fakt v …jsem nadávala, že ani porod nebyl tak hrozný:)))no ted už se tomu směju a říkám si, že bych šla zase. Nejlepší bonus je na konci-asi 50metrová lanovka dolů. No hodím vám foto do galerky.  

A ještě se musím pochlubit s plaváním…Jak víte, měli jsem od jara s Vítečkem problém, že on si náhle vytvořil jakýsi blok a nechtěl jít pod vodu a nic dělat. Díky každodennímu chození na koupaliště v červenci si ho odboural a je naprosto skvělý. A dnes byl naprosto úžasný-poprvé jsme zkoušeli skoky do vody ze břehu, kdy děti měly skočit samy bez pomoci. Vítek skočil parádně hned napoprvé, nikomuse to jinému nezdařilo. a skákal radostně furt a fakt si to užíval. Tak mám radost.  

Jinak zítra jdu poprvé na spinning, doufám, že tam nezdechnu vyčerpáním:/ Chodíte někdo taky?  

Hezký den od K+V

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 21.08.06 14:10

Ahoj kamarádky a kamarádi:-)

Pomlenko, díky za textík k zamyšlení. Docela tuhle věc poslední dobou řeším, takže se téma vyslověně hodilo, poněvadž mě zajímá, jak to viděj ostatní holky. Já už tuhle věc mám docela srovnanou. Doma jsem od září 2004 (rizikové těhu po docela dlouhej čas, pak už nemělo smysl se hrabat do práce). Pak jsem věděla, že budu muset dopsat diplomku a dodělat školu (zatím se zdařila akorát část), tak jsme o brzkém nástupu do práce neuvažovala. Teď jsme domluvená, že v průběhu podzima nastoupím na 10 hod./týd. (asi to bude v jednom dni, pozdeji se to rozloží nebo rozšíří). Už se na to fakt těším - ne čistě kvůli té práci jako takové, ale prostě kvůli změně. Intelktuálního vyžití mám až to hezké není i teď, takže v tm to není. Já chci do práce hlavně, abych na chvíli Barču vypustila a o to víc si s ní pak užívala. Věnovat se jí je super (cvičení, hřiště, kamarádky, zahrádky atd.), ale dost to obnáší i pobejvání ve stále stejné domácnosti a prostředí a to je fakt časem ubíjející. Škola při mateřské je v něčem hrozně pozitivní, v ostatním vyčerpávající.No a prachy - ja asi co vydělám rozpustím v hlídáních, ale snad ne vše a hlavně slibuju si od svojí osobní účasti v práci, že až nazraje čas, vemou mě na plnej. Teď totiž smlouvu nemám.No a práci budu potřebovat fakt fest, poněvadž se chystáme na hypotéku a stěhování a máme to teda dost nafest. Tož snad jsem vás neunudila, když jsme to vzala tak podrobně.

Et - holka, ty toho taky nemáš málo. Hlavně si nic nevyčítej. Náhody se nedějou, prostě to tak mělo bejt.

Už nevím, co jsem ještě chtěla. Snad ješte znovu poděkovat za účast.

Pa pa Gyta a Barbulín od dnešního odpoledne dvakrát týdně terorizující hlídačku, he he

 
Gyta
Ukecaná baba ;) 1164 příspěvků 21.08.06 14:29

Joa ještě jedna věc. Plánujete stanovit pevnej den na srazy? Které dny jsou v jednání, že bych taky hlasovala a třeba by mi to vyšlo vyladit s hlídáním. Díky G

 
Kaede
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 21.08.06 14:42

Ahojda!

Vrátili jsme se po čtyřech dnech z naší chaloupky, unavený, spokojený, jé to bylo krásný!
Je tam jen kohoutek se studenou vodou a rozvrzaná kadibouda venku na zahradě, ale koťátko tam mělo velkej výběh a bylo naprosto šťastný. A teď koukám, že je novej deníček a ještě k tomu takovej pěknej, Pomlenko dík :-)

Hrozně mi padnul do noty, protože si to mateřství fakt užívám. Zvlášť teď poslední dobou. Lu se rozmluvila, pořád něco brebentí a já jsem nadšená, že s ní můžu být u každýho novýho slovíčka. Taky ty dny děsně utíkaj, pořád něco podnikáme a rozhodně nemám pocit, že kvůli ní něco „musim“. Když jsem minulej tejden měla narozeniny, tak jí máma dala růžičku do ruky a navedla ji, ať ji odnese mamince. Tak Lu, ještě v pyžamku a celá rozvejřená, šla a už od dveří volala: mami mami. Normálně mě to dojalo k slzám. A teď ten malej kulíšek chodí po zahradě, neustále otrhává kytičky a nosí mi je se slovy: mamíí, tití :-) Prostě je k sežrání, miluju ji, potvůrku malou. To prostě nejde, nechat ji doma a jít do práce. Strašně moc si to užívám. Na druhou stranu, záleží na tom, jakou práci si tady najde manžel. Jestli to nepůjde lehce, budu muset do práce já. V životě by mě nenapadlo za to někoho odsuzovat. Za prvé je to každýho věc a za druhé, jestli mě něco napadá, tak možná lítost, že ta máma s tím prckem nemůže být, protože prostě fakt je ten, že hlavním důvodem návratu do práce je v drtivý většině případů vylepšení rozpočtu. Soukromě si taky myslim, že těch zarytých kariéristek, co se děckem doma z musu zdrží pár týdnů, je naprostý minimum. No a co si budem povídat, teď, když už dávno nemáme doma miminka, tak je rozhodně toho času víc, vyspíme se a i ty koníčky se dají dělat. Kdo říká, že mu doma krní mozek, tak podle mě kecá, protože když chci, tak si na svoji douševní potravu čas najdu. Vždyť to tak šíleně rychle utíká! Strašně moc si vážím toho, že můžu být doma; jednou na to budu nostalgicky vzpomínat. V životě se ještě napracuju dost, tak proč bych měla dobrovolně utíkat od toho mýho štěstíčka? Ani nápad :-)

Jo, ještě jsem chtěla říct, že jsem koupila v bazaru kočárek. Nějaký Hoco. Je kapku omšelej, ale má obrovský nafukovací kola. Je to naprosto boží terénní vozidlo a obstálo na vyjíždkách do polí i do lesů na hóbiške. Lu byla poprvé v životě v lese, úplně u vytržení, a máma ji naučila čuchnout k houbě a blaženě říct Ách! :-)

ad nočník - prosim vás, jak to řešíte, když to dítě na něm prostě sedět nechce? Lu vřeští, jakmile ji po:,–(im, vůbec netušim, jak s tím učením začít. Prostě odmítám utrácet za ten předraženej šunt, co se tu prodává. Vim z vlastní zkušenosti, že pampers dokáže vyrábět hebounký kaťátka, že to člověk pomalu nerozezná od bavlny a tady objevujou ameriku a zkoušej, jestli prodaj plíny s tak nepatrným vylepšením jako pružný lepítka. To je opravdu směšný. Proč sem nedovážej ty svoje báječný plíny, co prodávaj v jinejch zemích? To jako že je to tady pro lidi moc dobrý? Mě neserte, bo vám tam pošlu nějakýho mudžáhida!… Uf, hned je mi líp :-))

ad zoo - přidáme se v pátek, ta desátá je ok. Souhlasim, že když se nesejdem u vrat, tak vevnitř na sebe určitě narazíme.

ad Říp - předběžně hlásíme účast, když bude pěkný počasí

Míša

 
HaLuMa
Ukecaná baba ;) 1829 příspěvků 21.08.06 15:18

JOHOHO, přejeme všechno nej, nej, nej kdnešnímu svátku :-)

Hanka a Matýsek

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 21.08.06 15:36

Ahoj Ivčo,
já za sebe a Honzulína říkám, že článek v Betynce by mi určitě nevadil, je to fajn časopis, který si občas kupuju. Srazík mamin není žádná ilegální činnost a na hromadném fotu nás stejně nikdo nepozná:-)
Takže já jsem PRO.
 evitka

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 21.08.06 15:52

Ahoj Alte,

kamarádky malá se také svlíkala v postýlce a sundavala plínku a čůrala, někdy se jí povedlo i něco horšího… Kamarádka to vyřešila tak, že ji koupila na spaní pár obyčejných bodýček rozhrnovacích u krku (aby byla co největší díra), spodek bodýčka sešila a malou do bodýčka vždy nacpala horem výstřihem. Od té doby má pokoj:-)

Jinak obdivuju taťku, že se chce s tebou vystřídat na mateřské. To u nás nepřichází v úvahu ani náhodou.

pa evitka

 
evitka
Kecalka 409 příspěvků 21.08.06 16:05

Ahojky,

pošleš mi prosím taky jídelníček? Náš milostpán si totiž zvykl na dvě teplá jídla denně - oběd a k večeři polívku. Už fakt nevím, co mám pořád vymýšlet, tak se ráda inspiruji květňátkovským jídelníčkem:-)
A mohla bys mi prosím napsat, kde nejlépe u ZOO zaparkovat? Už jsem tam spoustu let nebyla, tak vůbec netuším. Pojedu od Plzně, což je vlastně přes celou Prahu, ale to snad nějak zvládnu, ale pak nevím. Ani netuším, jestli má ZOO jen jeden vchod nebo snad několik, tak abych se s vámi vůbec našla:-)
Předem moc dík.

email: jitti@quick.cz

A už se moc na koblížka Matese těším!
evitka

 
Jazzi
Ukecaná baba ;) 1785 příspěvků 21.08.06 16:48

Ahojte bando:-)

Tak jsem se ještě taky nevyjádřila k tématu, které je, jak koukám, velmi aktuální.

Doma je mi taky dobře:-)) Já šla díky rizikovému pracovišti hned od začátku těhu na PN, nicméně až do porodu jsem se nestihla nudit. Starší a pokročilé pamětnice asi vzpomenou, jak jsem tu neustále pobíhala v deníčkách s bruskou a štaflema a malířským válečkem..:-))
Moje práce…Nedávno jsem se bavila se svou bývalou kolegyní ještě z Ovy z neurochirurgie-nějak jsem došla k závěru, že práce na směny ve špitále a v intenzivní medicíně je už pro mě asi uzavřená kapitola. Tu práci jsem téměř milovala a dala jsem jí hodně-spousty vánoc a silvestrů na službách, kapra si nosit v alobalu a salát ve skleničce a s holkama a doktorama pojídat někdy v noci, až byl klid..:-) Hezký časy, ale už nechci, budu se muset vrhnout po hlavě jinam.
Můj poslední pacient na ARO, než jsem šla na PN, bylo smybolicky dítě..:-)

Takže moje plány-mám pořád divné choutky stran druhého prcka, které se naprosto neslučujou se zdravým rozumem:-)) Můj manža o druhém nechtěl ani slyšet, i když mám pocit, že malinko měkne.
Nejrozumnější pro mě je zmáknout MD vkuse a pak se vrhnout do hledání nové práce, ambulance atp.
Hlídání a vůbec pomoc s dítkem u nás mizerná, naši daleko a ještě chvilku budou pracovat, takže je vidím s bídou 1× za měsíc,dva na pár hodin. Tcháni sice za rohem, ale nemám zas nerva jim Matesa dávat na dýl, než je nezbytně nutné. Navíc tam mají furt další dvě vnoučata, takže tak.
Taky mi občas parádně hrábne, hlavně když zrovna nemáme možnost se jít někam společensky vyventilovat, ale i já s téměř sociální fobií se snažím, ať jsme mezi lidma a dětma (božínku a dokonce se kvůli tomu našemu pišišvorovi v plavání na stará kolena potápím a učím plavat pod vodou-taková oběť!!Já!!:-)))

Tak jsem se tu sentimentálně vykecala, bylo by to na dýl, ale muž mi přišel z práce a říkal něco o sexu, tak se jdu optat, co tím myslel:-)))

Pa, zdravíme všechny, marodům zdravíčko, těhulkám ať je dobře, jo a už se nám proklubala druhá stolička, jsme na čísle 10. Večer opět udělám průzkum a sčot, třeba se chystá nějakej další klofák, ale na vedoucí pozice asi nemáme, co..Tak nic.

Linda a Matýsek

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 21.08.06 17:01

Ahojky berunky!!!

Ještě než to v práci zabalím mi to nedá a musím vám napsat!

POMLENKO - moc pěknej deníček! Je fakt, že o té staré gardě, tak nějak vím, jak na tom jsme a jak jsme na tom byly - tak o novějších přírůstcích, co s námi neprožívaly svoje těhulkovské období (a je mi jasné, že teď toho určitě litujou) , toho moc nevím (ve směru jejich plánů, jak těhu prožívaly a tak). Jsem tedy moc ráda za nahození tohoto tématu!

No a jak jsem na tom já? Blbě :-D
Ba ne, dělám si legraci, není to tak hrozné. Ale je fakt, že to není přesně to, co jsem chtěla.. ALE, prostě to tak je.
U mě těhu bylo v pohodě, žádné zvláštní bléééé stavy, na otáčení žaludku pomáhaly piškoty, kterými jsem byla vyzbrojená, takže v pohodě. Do práce jsem chodila do nástupu na mateřskou 6t před termínem porodu. Nevadilo mi to. Manžel v té době ve Skotsku, takže jsem bydlela v Praze u kolegyně z práce i s Cassinkou. Po práci jsme chodily na procházky do Hostivařáku, pohodička. Říkala jsem si, že po mateřské se vrátím do práce na částečný úvazek. Je fakt, že jsem si nikdy neuměla představit, že bych byla 3 roky doma s dítětem (případně déle s dětmi) a do práce nechodila. Prostě jsem taková aktivka a moje práce mě bavila, měla jsem skvělý kolektiv. A i když jsem pak v říjnu nastoupila na ty svoje dva dny v týdnu s Aleškem bylo to v pohodě.
Akorát, že to bylo dojíždění do Prahy.
Ale jinak to bylo super, 5 dní jsme byli spolu doma, 2 dny jsme spolu byli v Praze, viděli jsme spoustu kamarádů a kamarádek, vždycky jsme měli kde přespat. Musím říct, že mi to vyhovovalo.
Jenže pak už jsem tušila, že bych se pomalu mohla poohlížet po nějaké práci kolem Bíliny. Přeci jen dojíždění s malým dítětem každý den do Prahy by nešlo. No tak se naskytla tahle moje nová práce. Byla to děsná výzva, práce, o které jsem věděla, že by mě moc bavila, že mě to obohatí a že se posunu zase někam dál. Nejsem kariéristka, v minulé práci jsem byla bez 2 měsíců 6 let a spokojená. Do nové práce mě chtěli, tak jsem šla.
Ale je to náročné! Nezakrývám to, někdy mě to ubíjí, někdy si říkám, jestli by mi nebylo doma s Aleškem líp. Ale po profesní stránce mi to hodně dá a navíc - pomůže to i rodinému rozpočtu a nové bydlení bych brzy chtěla vyřešit. I kvůli případnému druhému přírůstku.
Mám asi i štěstí, že jsem od nikoho neslyšela nic špatného o tom, že chodím do práce a nejsem doma s dítětem. Ale prostě to tak vyšlo…

Takže pokud by šlo o moje představy - pak pro mě ideální je tak 2-3 dny v práci a zbytek s dítětem!! Aleška miluju, ale prostě ho mám aktivce někdy dost a potřebuji vypnout. A v tom mi pomáhá práce. Teď mám bohužel práce víc než času s Aleškem. Ale já doufám, že tím nijak zvlášť nestrádá. Že není v jeslích, ale u babi s dědou, že ho občas odpo vyzvedává manža a tráví čas kluci spolu…

Blbý téma, mám z toho slzy v očích, že to nějak není podle mých představ.. Ale zase v téhle práci mám vidinu, že s druhým dítětem bych mohla pracovat z domova, až se pořádně zaučím (mám to i slíbeno). Takže doufám, že to druhé mateřství už bude více dle mých představ…

Myslím, že je to věc každé z nás, jak si to zařídí. Absolutně chápu ty z nás, které se v mateřství vidí a jsou doma šťastné!!!! Ale chápu i ty, co chodí do práce, i když to třeba po finanční stránce nepotřebují, resp. není to ten hlavní důvod. Každá jsme jiná, takže hlavní je, abychom si všechny našly cestu, která vyhovuje nám a naší rodině..

POMLENKO - držím palce, ať ti práce dopadne a ty v ní najdeš nový obzor svých schopností!!! Určo to bude ku prospěchu všech :-) No a s babičkama mám stejné štěstí jako ty (plus ještě jedny nevlastní, kteří se chovají jako vlastní) a jsem tomu taky moc ráda!

GYTO - jsi statečná holka, že jsi to v pátek zvládla.. Ono to bude přicházet asi postupně v určitých situacích. Ale máš pravdu, mamka tu bude s tebou pořád!!!!!!

KAEDE - to sis užila pěkný narozeninový den! Lu musela být kouzelná… Je fakt, že tady asi přístup do přírody musí být mnohem lepší než v Japonksu co?
Akorát moc nechápu proč nadáváš na ty plíny? Asi mi něco uteklo… My teda pampersky nepoužíváme, protože nám moc nevyhovovaly. Takže máme buď fialové Tesco nebo teď zkoušíme Háppy (ale ty jsou Aleškovi nějaké velké) a na doma má bavlněné Bambino Mio - nechcete zkusit třeba ty??
Ad NOČNÍK - já myslím, že Lu nijak nedonutíš… Já jsem to teda vzdala, protože to nemělo vlbec žádnej efekt. Aleš si sedl na pár vteřin a pak frrr a byl pryč. Počkám až si bude umět říkat. Fakt se tím už nehodlám moc vzrušovat..

KRIS - skvělý, že je Víteček takovej šikulka a nejlepší skokan na plavání!!!! Mně moc mrzí, že už s Aleškem chodit nemůžu :-( Ale máme tam ještě neprochozenej červen. Tak snad aspoň na nějaký náhrady zvládneme jít. Já místo oběda…

MARCEL - holka šetři se!!!! Mně teda nejdřív napadlo, jestli nejsi náhodou těhotná, ale MS mi to pak osvětlila, že neee. Tak ať je ti brzy dobře!!
Jo a představa Matese, jak běhá s holinkama na ruce, je boží :-)

ESTERKO - je mi to s pejskem moc líto!!!! Ale prosím tě, neobviňuj se!!! Tys tomu nemohla zabránit, prostě se to stát mělo, když se to stalo. A pejsek umřel spokojenej, že se mu podařilo zdrhnout. Lepší než kdyby se trápil bolestma. A 13 let je úžasných!!!!!

IVČO - také dávám souhlas, ať o nás kámoška klidně napíše. Jo a pro Aleška bych prosila tu vnitřní dvoustránku na mega plakátek, ano?!?! Hele a nebo ať udělá k tomu samostatnej sešit s megapostery našich broučků :-))))))

RADKO - super, že jste si Jizerky tak pěkně užily! Já byla v neděli s Aleškem za Ivčou na Bílé cestě a šly jsme do města a do zámecké na opice. Aleš z nich byl totálně odvařenej. Jiné hračky ho ani nezajímaly :-)))))) Tak snad se někdy dopravíme na návštěvu i k vám :-)

BIBI - ty jsi teda spisovatelka!!!!! A neboj Aňa se rozchodí až nebudeš vědět, kde ti hlava stojí :-))) Přejme rychlé uzdravení z průjmu!

KAKTUS - to je teda fakt dobrá výmluva na tu lenost - to si budu pamatovat jednou do toho druhého těhu :-D

NAT - to je Riouš šikula, že si takhle hrál s mladším kámošem!!! My byli včera u kamarádky, co má 7m chlapečka a ten když ležel na dece na zemi, tak ho chtěl Aleš pořád masakrovat… Ale on má teď takové blbé období, masakruje i nás. Buď ráda, že to Riouš nemá… Kámoška vůbec nechápala. Aleš tam pořád behal, všude lezl, pořád tahal nějaké hračky a krámoval jí v lince a tak. Ona je chudák taková pořádkumilovná a ten náš raubíř jí za půlhodiny převrátil byt na ruby :-)

ALTE - já jsem Aleškovi koupila v sekáči pyžámka overaly vel. 86. Já myslím, že se minimálně do té 92 dělají.. Zkus se juknout… Jinak mě nic nenapadá.. Jsem moc zvědavá, jak to pak bude zvládat taťka na mateřské :-)

HALUMO - super, takže první verzi těhu tabulky budu očekávat a pak dám na net. I spolu s JAAiným jídělníčkem..
Jo a na večrrníček nekoukáme a Aleš si láhev s mlíkem drží už dlouho sám. Resp on si drží kromě lžičky při jídle už všechno sám…

LENI - gratulace k Jessince bez dudlíku!!! Snad to pjde jednou tak lehce i u nás. Ale mně to zatím neva, tak to neřeším. Aleš ho má jen na spaní a do auta na spaní..
S tím zubem to muselo být děs. Ať to dobře dopadne a nemá z toho ta vaše modelína nějaké újmy na kráse :-)

Zítra asi manža pojede pro to naše ukradený auto, tak jsem zvědavá. Dnes se byla na kriminálce ptát kamarádka pojica´jtka a prý je nabourané zepředu a ne zezadu, jak nám avizovali a kolo má prý prostřelené jen jedno. Tak jsem fakt zvědavá. O autosedačce nic neví..

Jinak u nás víkend v poho. Aleš se zase pěkně rozmluvil a občas už to dává i smysl. V pátek jsme byly s kamarádkou na kafáči, kde je i malé dětské hřiště, tak se tam pěkně vyblbl. V sobotu jsme jeli na chalupu, kde lítal jako pometlo. Naučila jsem ho už i chodit ze schodů, že se drží vyvýšných okrajů podél schodů (není tam zábradlí). Z čehož mám děsnou radost. Snad to do příště nezapomene :-))
Dokonce jsme se i vykoupali, párkrát jsem ho i potopila a v pohodě. Z čehož mám radost. Pak jsme ještě byli večer na atleťáku u táboráku. Byl tam atrakce no.1, všem se děsně líbil, normálka, že?!? :-)))))))))
No a v neděli jsem mu trochu upravila ten pokoj, aby nemohl vylézat tím oknem. Uf. Akorát, že teď se naučil lézt na všechny židle a nejraději má počítačovou v kuchyni. Kde s ní jezdí po celé kuchyně a kam chce tam z ní došáhne.. Ach jo, je to prostě raubíř. Tak jsem radši vyhodila židli z balkonu, aby nám neskočil dolů, vůbec bych se toho u něj nedivila…

No nic, není mi nejlíp, mažu domů
Papapa všem a mějte se krásně!!!!

Zuzka a Alíšek dneska 16m

JOHOHO - vše nejlepší k svátku!!!!!!!

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 21.08.06 17:07

2. část:
KAEDE - to sis užila pěkný narozeninový den! Lu musela být kouzelná… Je fakt, že tady asi přístup do přírody musí být mnohem lepší než v Japonksu co?
Akorát moc nechápu proč nadáváš na ty plíny? Asi mi něco uteklo… My teda pampersky nepoužíváme, protože nám moc nevyhovovaly. Takže máme buď fialové Tesco nebo teď zkoušíme Háppy (ale ty jsou Aleškovi nějaké velké) a na doma má bavlněné Bambino Mio - nechcete zkusit třeba ty??
Ad NOČNÍK - já myslím, že Lu nijak nedonutíš… Já jsem to teda vzdala, protože to nemělo vlbec žádnej efekt. Aleš si sedl na pár vteřin a pak frrr a byl pryč. Počkám až si bude umět říkat. Fakt se tím už nehodlám moc vzrušovat..

KRIS - skvělý, že je Víteček takovej šikulka a nejlepší skokan na plavání!!!! Mně moc mrzí, že už s Aleškem chodit nemůžu :-( Ale máme tam ještě neprochozenej červen. Tak snad aspoň na nějaký náhrady zvládneme jít. Já místo oběda…

MARCEL - holka šetři se!!!! Mně teda nejdřív napadlo, jestli nejsi náhodou těhotná, ale MS mi to pak osvětlila, že neee. Tak ať je ti brzy dobře!!
Jo a představa Matese, jak běhá s holinkama na ruce, je boží :-)

ESTERKO - je mi to s pejskem moc líto!!!! Ale prosím tě, neobviňuj se!!! Tys tomu nemohla zabránit, prostě se to stát mělo, když se to stalo. A pejsek umřel spokojenej, že se mu podařilo zdrhnout. Lepší než kdyby se trápil bolestma. A 13 let je úžasných!!!!!

IVČO - také dávám souhlas, ať o nás kámoška klidně napíše. Jo a pro Aleška bych prosila tu vnitřní dvoustránku na mega plakátek, ano?!?! Hele a nebo ať udělá k tomu samostatnej sešit s megapostery našich broučků :-))))))

RADKO - super, že jste si Jizerky tak pěkně užily! Já byla v neděli s Aleškem za Ivčou na Bílé cestě a šly jsme do města a do zámecké na opice. Aleš z nich byl totálně odvařenej. Jiné hračky ho ani nezajímaly :-)))))) Tak snad se někdy dopravíme na návštěvu i k vám :-)

BIBI - ty jsi teda spisovatelka!!!!! A neboj Aňa se rozchodí až nebudeš vědět, kde ti hlava stojí :-))) Přejme rychlé uzdravení z průjmu!

KAKTUS - to je teda fakt dobrá výmluva na tu lenost - to si budu pamatovat jednou do toho druhého těhu :-D

NAT - to je Riouš šikula, že si takhle hrál s mladším kámošem!!! My byli včera u kamarádky, co má 7m chlapečka a ten když ležel na dece na zemi, tak ho chtěl Aleš pořád masakrovat… Ale on má teď takové blbé období, masakruje i nás. Buď ráda, že to Riouš nemá… Kámoška vůbec nechápala. Aleš tam pořád behal, všude lezl, pořád tahal nějaké hračky a krámoval jí v lince a tak. Ona je chudák taková pořádkumilovná a ten náš raubíř jí za půlhodiny převrátil byt na ruby :-)

ALTE - já jsem Aleškovi koupila v sekáči pyžámka overaly vel. 86. Já myslím, že se minimálně do té 92 dělají.. Zkus se juknout… Jinak mě nic nenapadá.. Jsem moc zvědavá, jak to pak bude zvládat taťka na mateřské :-)

HALUMO - super, takže první verzi těhu tabulky budu očekávat a pak dám na net. I spolu s JAAiným jídělníčkem..
Jo a na večrrníček nekoukáme a Aleš si láhev s mlíkem drží už dlouho sám. Resp on si drží kromě lžičky při jídle už všechno sám…

LENI - gratulace k Jessince bez dudlíku!!! Snad to pjde jednou tak lehce i u nás. Ale mně to zatím neva, tak to neřeším. Aleš ho má jen na spaní a do auta na spaní..
S tím zubem to muselo být děs. Ať to dobře dopadne a nemá z toho ta vaše modelína nějaké újmy na kráse :-)

Zítra asi manža pojede pro to naše ukradený auto, tak jsem zvědavá. Dnes se byla na kriminálce ptát kamarádka pojica´jtka a prý je nabourané zepředu a ne zezadu, jak nám avizovali a kolo má prý prostřelené jen jedno. Tak jsem fakt zvědavá. O autosedačce nic neví..

Jinak u nás víkend v poho. Aleš se zase pěkně rozmluvil a občas už to dává i smysl. V pátek jsme byly s kamarádkou na kafáči, kde je i malé dětské hřiště, tak se tam pěkně vyblbl. V sobotu jsme jeli na chalupu, kde lítal jako pometlo. Naučila jsem ho už i chodit ze schodů, že se drží vyvýšných okrajů podél schodů (není tam zábradlí). Z čehož mám děsnou radost. Snad to do příště nezapomene :-))
Dokonce jsme se i vykoupali, párkrát jsem ho i potopila a v pohodě. Z čehož mám radost. Pak jsme ještě byli večer na atleťáku u táboráku. Byl tam atrakce no.1, všem se děsně líbil, normálka, že?!? :-)))))))))
No a v neděli jsem mu trochu upravila ten pokoj, aby nemohl vylézat tím oknem. Uf. Akorát, že teď se naučil lézt na všechny židle a nejraději má počítačovou v kuchyni. Kde s ní jezdí po celé kuchyně a kam chce tam z ní došáhne.. Ach jo, je to prostě raubíř. Tak jsem radši vyhodila židli z balkonu, aby nám neskočil dolů, vůbec bych se toho u něj nedivila…

No nic, není mi nejlíp, mažu domů
Papapa všem a mějte se krásně!!!!

Zuzka a Alíšek dneska 16m

JOHOHO - vše nejlepší k svátku!!!!!!!

 
Zuzicak
Ukecaná baba ;) 1308 příspěvků 21.08.06 17:07

3. část

Jinak u nás víkend v poho. Aleš se zase pěkně rozmluvil a občas už to dává i smysl. V pátek jsme byly s kamarádkou na kafáči, kde je i malé dětské hřiště, tak se tam pěkně vyblbl. V sobotu jsme jeli na chalupu, kde lítal jako pometlo. Naučila jsem ho už i chodit ze schodů, že se drží vyvýšných okrajů podél schodů (není tam zábradlí). Z čehož mám děsnou radost. Snad to do příště nezapomene :-))
Dokonce jsme se i vykoupali, párkrát jsem ho i potopila a v pohodě. Z čehož mám radost. Pak jsme ještě byli večer na atleťáku u táboráku. Byl tam atrakce no.1, všem se děsně líbil, normálka, že?!? :-)))))))))
No a v neděli jsem mu trochu upravila ten pokoj, aby nemohl vylézat tím oknem. Uf. Akorát, že teď se naučil lézt na všechny židle a nejraději má počítačovou v kuchyni. Kde s ní jezdí po celé kuchyně a kam chce tam z ní došáhne.. Ach jo, je to prostě raubíř. Tak jsem radši vyhodila židli z balkonu, aby nám neskočil dolů, vůbec bych se toho u něj nedivila…

No nic, není mi nejlíp, mažu domů
Papapa všem a mějte se krásně!!!!

Zuzka a Alíšek dneska 16m

JOHOHO - vše nejlepší k svátku!!!!!!!

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 21.08.06 18:15

Ahoj Kvetnatkov :)

Tak som vas vsetky docitala a musim konstatovat, ze pomlenka sa naozaj trafila asi vsetkym do rany temou tohto dennicku. So zaujmom som si precitala ako to vsetky prezivate… ja som sa teda vyjadrila vcelku obsirne uz vcera ale musim to vzhladom k vasim prispevkom este doplnit o jednu skusenost z tohto leta, ktora este bude mat nejaku dohru. Ako pisala kristain ze doma vsetko stiha…ja som mala pred letom tiez super zabehany system v podsatte sa dalo povedat ze stiham, bola som vcelku spokojna, kazdy den navarene atd. lenze toto leto nam totalne naburalo rezim, lebo sme sa stahovali, je tu cele dva mesiace moja mama pripadne k tomu dalsi pomocnici, takze kubkovi sa stale niekto venuje(vacsinou som to bola ja a ostatni makali) a sme skoro cely den vonku(dopoludnia je tiez vonku kym som v praci).
takze som velmi zevdava ko to bude, ked budem s nim zase sama, ci nebude problem vratit sa do starych kolaji a ci milacik prezije, ze sa bude musiet zabavit aj sam…dufam ze to zvladneme.

Podobne to bolo aj minule leto, sice sme sa nestahovali, ale cela rodina sa tu striedala, lebo chceli vidiet kubka, takze som s nim sama zostala az ked mal 4 mesiace. a musim povedat ze AZ POTOM to bola pohodicka, ked som si aj s nim aj doma mohla robit vsetko podla seba…dufam, ze to pisem zrozumitelne :)

Et - je mi luto co sa stalo psikovi, neobvynuj sa, co sa malo stat sa stalo…uz mu je dobre, hlavne ze netrpel…

Zuz - kubajz tiez vylieza na vsetky stolicky, myslim, ze su s aleskom podobne odviazane typy, este by som k nim priradila s dovolenim mateja od marci… kubajz proste vylezie na kazde schody, kazdy plot, kazdy rebrik, v Hornbachu bol uplne vo svojom zivle…
a nebud smutna z toho ze si v praci viac ako s aleskom. robis to najlepsie ako mozes a zda sa, ze jemu to vobec neva :)

Kaede - plienky si si dievca mala asi doviest so sebou. My tedapouzivame tiez TESCO fialove, sme na ne zvyknuti. Cena tiez priazniva- v akcii za 199 52kusov, dokonca tu v roudnici ked otvorili nove tesco tak davali 50Kc zlavu na kazdy nakup nad 250, takze nas dva baliky vysli 350… pampers u nas nepresli, kubko je z nich zapareny

inac je super ako lunik krici mami, kubajz uz vie toho povedat dost, najradsej TATA, VYTAH, TETA a podobne, ale mama povedal len parkrat v zivote…on to sice vie, ale neviem preco nehovori, nemyslim si, ze by ma nemal rad :))) ale ked s ho spytam kde je mama tak ukaze na seba…kde je kubko tiez na seba, kde je tata, babka, dedko, teta, psik a podobne uz ukazuje spravne. ale na mna ukazat nechce. neviem ci si mysli, ze sme jedno telo a jedna dusa :)))

tymto sa chcem spytat-mate niekto podobny „problem“???

evidujem ta na Rip, samozrejme v komplet zostave, chlapov tam bude urcite tiez dost po skusenosti z minuleho prveho rocnika :)

kristain-tak teda po tom, ako si si uzila s vitkom zo zaciatku to vyzera ze si uplne vo svojom zivle :)) tvoj popis materstva bol super :)

jazzi-v akej ambulancii by si chcela robit??

a este jedna otazka do plena- je tu este nejake kvetnatko, ktore zaspava vecer s asistenciou rodicov? alebo uz som sama trapna a budem to musiet ukoncit?? :))

tak sa majte zatial pekne, zda sa, ze by som zase mohla prispievat castejsie. tak uvidime…

kaktus+kubajz+ry­bicka zajtra 5tt

 
kkatus
Ukecaná baba ;) 1230 příspěvků 21.08.06 18:28

Doplnok.

Marci, dufam, ze ta malatnost rychle prejde… ja som to v suvislosti s MS a ani v prvom tehu nezazila a DUFAM ze ani nezazijem…drz sa

Joho-vsetko najlepsie k meninam, p.s. meno johanka patri u nas medzi favoritov :)

Bibi- neboj, anicka sa este rozbehne az jej stacit nebudes :) kde si mozme precitat tvoje clanky??

to je zatial vsetko… :)
k.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »

Reklama


Reklama